Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 5749
Freddy4

Helló köszi az infót meg is nézem.
Előzmény: Törölt nick (5725)
Sancika1 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 5748

Bocsi-bocsi mikor feladtam akkor már én is láttam!!!

Helyesen 9,5m3/h!!!

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.10 0 0 5747

 

Helló    Sancika1  !

 

Érdeklődnék, hogy egyáltalán milyen célból és mit működtetett ez a Grundfos szivattyú, valamint milyen elven dolgozik ez, mekkora az üzemeltetési teljesitmény szükséglete ?

Megvallom őszintén, hogy bár nagyon sok szivattyút láttam életemben, de ilyen óriási teljesitményűt még nem.  Ez a   9,5   Km3.   ez nem tévedés, mert ha jól számolom, akkor ez  950 millió liter óránként, vagy még  egy  0 -val több is.  (1000  x  1000  x  1000  x  9,5) -  és még 1200 méter magasra is felnyomja a vizet. Akkor ez halastó tőltésekre és átfejtésekre bizonyos szűrők alkalmazásával nagyon alkalmas volna, hát még árvizeknél !  Ha igy van, akkor én vevő vagyok rá. Az árát alku nélkül elfogadom.  Jószerencsét !

Előzmény: Sancika1 (5746)
Sancika1 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 5746

Sziasztok!

Van egy Grundfos nagynyomású szivattyúm eladó!

Paraméterei :9,5km3/h

120bár nyomás

380volt

súlya kb 80kg

új állapotban 85 ezer Ft

Telefon:06705951952

Email:bozsik-s@freemail.hu

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5745

 

Kedves kútfúró Kollégák és Fórum Olvasók !

 

Arra a bizonyos mentőöves vizsgakérdésre az válaszólt helyesen, aki a fúrószerszám forgatását jelölte meg első lépésként, majd pedig eztkövetően az öblitőkör ráadását, persze ezek között csak pár másodperc eltérés van általában. Ugyanis ebben a mélységben,  (2.500.- m.)  óriási a fúrólyuk hidrosztatikai talpnyomása.  Pld. -  egy átlagos  1,4   -   1,6 kp./dm3.  fajsúllyal számolva ez már eleve több mint  350 bár.  Ezért nem szabad forgatás nélkül azönnal ráadni az iszapszivattyú öblitő teljesitményét, amely itt általában  2.500.  -   3.000.- liter percenként, példa erre a Borec3CN tipusú iszapszivattyú, amellyel itthon mi is dolgoztunk, 12 hengeres Ganz Jendrasik, vagy Mercedes motor meghajtásával. Ennél a kérdésnél főleg a súrlódási erők   (transzlációs tehetetlenségi erők)   leküzdése az elsődleges cél. Az egyik a  "Centrifugális erő",   ( a forgásban lévő testeket, a forgás középpontjától eltávolitó röpitő erő),  a másik pedig a  "Centripetális erő,  (a fúrólyuk és a fúrószerszám központjára ható merőleges erő)  erőteljes lecsökkentése a feladat. Még megjegyzem, hogy itt a magas talphő és a várható szénhidrogénrétegek jelenléte  miatt,  a vizbázisú iszapokat teljesen lecserélik olaj, vagy gipsz bázisú, vagy hasonló fúróiszapokra.  A vizbázisú itt már egyszerűen felforrna, -  és elveszitené stabilitását és kicsapódna sár formájában. Nembeszélve arról a fontos dologról, hogy ezen mélységekben az esetleges olaj és gázkitörések ellensúlyozására bizonyos súlypátokkal még  +  fokozzák az iszap sűrűségét és a fúrólyuk talpi ellennyomását. Egyébbként azon a vizsgán József barátunk rossz választ adott, de végűl is megkapta az elégséges osztályzatot, névnapja alkalmával.  Jószerencsét !  Freddy 4

Hirsch Imre Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5744
KedvesChe-pel!
A vízeladásról közzétett gondolataidhoz -amik megdöbbentettek- annyit mellékelnék még, hogy a termőföldvásárlási moratórium nemsokára lejár. A külföldi tulajdonba került földbirtokra bizonyára öntözési jog, azaz vízkivételi jog is vehető. Hát ez lesz a vízkészlet eladásának a legegyszerűbb módja. Bár tévednék!
Előzmény: Törölt nick (5720)
Hirsch Imre Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5743
Kedves Freddy!
A feladványodra a válasz egyszerű és logikus kell hogy legyen egy szakmabelinek.Fúrkál a kíváncsiság,de nagyon felületesek az ismereteim.2500méteren -gondolom-függesztett a fúrórúd,toldáskor a fej sem érhet a fenékre. Ilyen hosszú csőben ha megáll a hideg iszap áramlása, a földhő (1fok/30m)tekintélyes hőtágulást okoz.Ha ez miatt a fejet súly terheli,a nyomaték túl nagy lehet.Tehát az öblítés legyen az első.A fúrófej hűtése a következő gondolat. 250 bar nyomáson a víz forráspontja igen magas, nem hiszem, hogy az öblítés nélkül forgó fej gőzpárnát fejlesztene, de a felmart kőzettörmelék elszigetelheti a fölötte lévő folyadéktól. Tehát az öblítés az első.Mi a helyzet a toldó csőben rekedt levegővel? El tudom képzelni,hogy gondot okozhat, ha nem légtelenítenek.Az öblítés az első. Viszont az sem lehet mindegy, hogy egy nyomás alatt lévő csőre adtok nyomatékot, (nyomástartó edényeknél ez nem megengedett) vagy nyomatékkal terhelt csőre adtok nyomást. Ez talán a toldómeneteknél is az előnyösebb sorrend.Ez utóbbi érv erősebbnek tűnik,tehát először forgassunk,ez a TIPPEM. Monddmármegmiazigazság!
Üdv.
Előzmény: Törölt nick (5695)
gamate Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5742
Mérlegelni kell, meg számolni, hogy mi mennyibe kerül!

Vékony cső + komresszor + tartály + szivattyú,

vagy

nagyobb átmérő + mélykútszivattyú.


Tény, hogy a nagyobb átmérőjű kútnak megvannak az előnyei....
Előzmény: zigu (5741)
zigu Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5741

Üdv!

 Köszi a válaszokat.

Hmm... állandóan kompresszort használni a víz felhozatalához, és utánna még szivattyúzni is. Hát elég macerásnak hangzik.

 Azt hiszem maradok a nagyobb átmérőknél (125-16mm) és a mélykútszivattyúnál.

Előzmény: gamate (5740)
gamate Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5740
Kompresszorral levegőt fújatsz a termelőcsőbe, persze a vízszint alá, a levegő által felhozott vizet egy puffertartályban gyűjtöd, és onnan szivattyúval oda nyomod, ahova akarod...
Előzmény: zigu (5737)
gamate Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5739
Mail ment.
Előzmény: zigu (5738)
zigu Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5738

Helló Gamate!

 Tök jók a magyarázataid, és a képek is!

Látom jó az a kútfúró suli. Mennyibe kerül egy ilyen tanfolyam? És hol zajlik az oktatás, milyen gyakorisággal?

 Az itt kapott végzetség, OKJ-és?

Üdv és Jószerencsét!

Előzmény: gamate (5731)
zigu Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5737

Ha már ilyen szépen kibontakoztunk ebben a témában, felmerült bennem még egy kérdés: Ilyen kis átmérőben ugye nem fér el a mélykútszivattyú (min 110mm kell)

 akkor ha mély az így kialakított kút, mi hozza fel a vizet?

zigu Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5736

Köszi a válaszokat, de nem vásárolni akarok.

 Összejött a hidraulikus gép?

Előzmény: furosdebrecen (5734)
vizeslaci Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5735
Üdv zigu!
A fej már készül.
A leírt tecnika helyes.Nemcsak 40-50m csövet nhanem még többet is szedtem már vissza,szürőztem és helyeztem vissza a furatba.Bűn elvágni,és +idő. Sok helyen épp a gyorsaság a lényeg.
Ha lesz időm többet is írok.
Üdv vizeslaci
Előzmény: zigu (5729)
furosdebrecen Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5734
szia zigu és gamate olvassátok a 5679 es hozzászolásom
Innodrill Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5733
Üdv Gamate ! Egy erős kézi fúrógép viszi a betont is.Lehet jó lenne a az alföldi"
technikához.Az ára 150 Euró
Üdvözlettel: NT
Előzmény: gamate (5728)
furosdebrecen Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5732
hello zigu furd meg a forgatomü befogatásnál egy átmenö csavarral ,a csöbe pedig tegyél egy ugynevezett stücnit ezt a stücnit esztergáltatni kell ezáltal tudod rögziteni a forgatómübe a csövet igy nem szorul bele neked semmi keménynél sem másik tanács a forgatomüre  egy másik kar hogy két kézzel tud tartani a karra egy végálláskapcsolo és az ujjaddal tudod inditani
gamate Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5731
Valahogy így képzeld el!

Én már láttam, 42m 40-es csövet egyben kiszedni...
Előzmény: gamate (5730)
gamate Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5730
A hajtóműnél természetesen nem ragasztják, ott maga a szerkezet kiképzése olyan, hogy forgatásnál rászorul, de ha billegteted a cső végén a szerkezetet, akkor lelazul.
A csövet csak a fúrófejnél vágják, másutt nem. Ahogy emelik a csövet, egy bizonyos magasság után a cső visszahajlik a föld felé, ott egy ember igazítja, a másik emeli tovább.
Hihetetlen, hogy mit kibírnak azok a csövek.
Persze, ha kicsi a hely, akkor vágják több helyen is, majd a visszaépítésnél újra ragasztják, de a szakik inkább egyben hagyják az egészet, ha lehet.
Előzmény: zigu (5729)
zigu Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5729

Köszi a leírást, de néhány dolog még nem tiszta.

 1. A forgatásnál, fenn az öblítőfejnél, hogy fogatják meg a PVC csövet, gondolam ott nem ragasztják.

 2. A ragasztott csöveket szétvágják kihúzásnál? Mert mondjuk 40-50méter kihúzása egyben nemigen lehetséges.

 Üdv és Jószerencsét!

Előzmény: gamate (5728)
gamate Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5728
Talán most kép is lesz....


hajtomufurofejek
Előzmény: gamate (5727)
gamate Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5727
Üdv!

Az alföldi technika szinte semmiben sem tér el az öblítőiszapos rotary fúrástól, sőt ugyanaz, csak a méretekben van eltérés. A fúrószár nem acél, hanem 32-63mm-ig pvc-cső, amit az egyik végén kitágítanak (tokot csinálna), majd a következő csövet beleragasztják. Ezek a csövek általában 1-2 m hosszúak. A cső alján van egy fém fúrófej, ami a főleg homokot lazítja. A "fúrószárat" egy kézi fúrógép forgatja egy lassítóműn keresztül, ami az öblítőiszap bevezetését is megoldja.
Ha elérték a vízadót, kihúzzák a csövet, levágják a fúrót a végérő, raknak a helyére szűrőt, majd vissza a lyukba. Innen már minden a szokásos módon megy. Kavicsolás, rétegzárás, kútfejkiképzés, tisztítás....

Hát röviden ennyi.
A képekből látszik, hogy nem egy nehéz terepre való szerkezetek, nem is véletlen hívják alföldi technikának.

Remélem tudtam segíteni!
gamate
Előzmény: zigu (5726)
zigu Creative Commons License 2010.01.09 0 0 5726

Helló Vizeslaci!

 Hogy áll a fúrófej projekt? Találtál megfelelő anyagot a fejeknek?

Másik dolog hogy szeretném ha esetleg leírnád nekünk azt a bizonyos alföldi tecnikás PVC csöves fúrást. Hogy van  megfogatva a forgatáshoz a cső? Hogy van megoldva a csövek összetoldása? stb...

 Úgyanis rengeteg helyen, persze ahol lehetséges a talajviszonyok miatt, alkalmazzák, és engem és lehet hogy másokat is,érdekelne ennek a viszonylag egyszerűbb technikának a működése.

 Üdv és, Jószerencsét!

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5725

 

Helló   Che-pel  kolléga !

 

Igen, ez az  "öblités és forgatás"  nagy kérdés, de csak főleg nagyobb kőolaj és főldgázkutató fúrásoknál. Ugye ott már óriási a fúróiszap hidrosztatikai talpnyomása és a túlnyomás alatti olaj, vagy gázcsapdák fúrólyuk felé irányuló szivárgási lehetősége. Sekélyebb fúrásoknál is van természetesen jelentősége, de ez már nem olyan perdöntő. Nálunk, mint irod is, a legnagyobb figyelmet az azonos viszkozitás és fajsúly fenntartására kell forditani.  A másik téma, ha érdekel, tavaly ősszel megjelent a Vizpiac magazin és hirújság, amely kb.  2 hetente jelenik meg, amely Földünk összes vizzel kapcsolatos témájával foglalkozik,  Újság formájában, valamint megrendelhető ingyenesen Email -ban történő értesitésben is, a  "Vizpiac.hu" -n.  Jószerencsét !

Előzmény: Törölt nick (5722)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5724
http://www.youtube.com/watch?v=E6aDUq

fúrás a 40-50-es években
gamate Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5723
Üdv Freddy 4!

Megtisztel, hogy emlékszik még a problémámra...
Szóval a dolog odáig fajult, hogy beíratkoztam a Kovács Józsi-féle kútfúrósuliba. Márciusban vizsgázom...
Tavasszal tervezem a továbbfúrást. Remélem addig sikerül még elméleti- és gyakorlati tapasztalatot is gyűjtenem.
Esetleg nem fogadna kútfúrótanoncot maga mellé?
gamate
Előzmény: Törölt nick (5713)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5722
freddy4

üdv

Ez az öblítés vagy forgatás ez komoly kérdés? Nekem már dugult el a fúró rudam és szerelhettem ki mert gondoltam ráérek azzal az öblítéssel, Igaz hogy nem is volt rendesen össze keverve az iszap és a sűreje próbált helyet cserélni a hígjával :) a toldás elött hígítottam és keveset járattam.

Előzmény: Törölt nick (5713)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5721
egyszer már ki moderáltak ezért de neki futok mégegyszer.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 5720
Üdvözlet a kollégáknak!

Ez a víz piac nekem vörös posztó, nem tehetek róla, én nem is annyira a kínaiak- tol féltem a vizeinket mert amíg mi szállítjuk (addig ok.) Viszont bizonyos közel keleti ország egyenesen a földalatti vízkészletekre próbál szert tenni, és majd ő szállít mi meg csak cimkézzük a jó kis vizeinket. Csak egyszer hallottam egy szedett vedett cáfolatot tavaj nyár végén a miniszterelnöktől személyesen egy esti híradóban (nem volt túl meggyőző és nem is voltak publikált hírek ezzel a témával kapcsolatban de ő cáfolt)és most nagy csend lett.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!