Keresés

Részletes keresés

triunguis Creative Commons License 2013.10.21 0 0 15976

Azt tudom Antisystem hogy kettes kategória lett!

 

A gond az az hogy azt mondták hogy már nem kapható, nincs.

 

 

Előzmény: Antisystem (15974)
janijani Creative Commons License 2013.10.20 0 0 15975

Örömmel jelentem, hogy használt a Score a dió gnomónia ellen. Gyönyörű, egészséges lett a termés, alig pár szem feketedett meg.

Koratavasszal kétszer permeteztem meg Championnal és virágzáskor (ápr 19) egyszer Scoreval.

 

 

Előzmény: Antisystem (13705)
Antisystem Creative Commons License 2013.10.20 0 0 15974

Szia!

 

Már egy jó ideje (kb 2 éve) II. kategóriába került.

 

ÜdV

Előzmény: triunguis (15972)
caterina3 Creative Commons License 2013.10.20 0 0 15973

Sajnos nem ismerünk ilyen személyt. Ez nyaralótelep, és nincs olyan szoros kapcsolatunk a helyiekkel, termesztőkkel, akiknek lehet ilyen.

Előzmény: Samubá (15971)
triunguis Creative Commons License 2013.10.19 0 0 15972

Sziasztok!

 

Antisystem

 

Mi lett a Chess-el?

Samubá Creative Commons License 2013.10.18 0 0 15971

Nincs nálatok senki ismerős vagy gazdaboltos féle akinek van permetezője és besegítene? Nem kell tőle félni, elég jól pontra lehet irányítani, nem kell az egész környéket lepermetezni. A legmagasabb fokozaton már olyan nagyok a cseppek, hogy talán a szél sem vinné el. 

Előzmény: caterina3 (15968)
alfi13 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 15970

Szőlöt tavasszal akkor kell lemosózni mikor a rügyek megduzzadnak és vattaszerű barna gyapot kezd leválni.

Őszibaracknál az utolsó lemosó permetezési időpont mikor a barna dagadt hajtórügy levelei megpattannak és a sárgás fehér hajtáskezdemény jelenik meg.

Előzmény: alfi13 (15969)
alfi13 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 15969

Mivel nagyon kevés fád van használd a Vegesolt mert abban van  réz, kén, olaj tulajdonképpen az összes korokozó ellen van bent a megfelelő szer.

Ha célzottan akarsz permetezni akkor ha lisztharmat vagy varasodás fertőzés van akkor kéntartalmú szer amivel védekezni kell, ilyen pl Nevikén vagy Thiovit. Ribizli Köszméte, Alma, Körte, Szőlő.

Ha Monilia, Tüzelhalás, Ágelhalás, Tafrinás levélfodrosodás ellen réztartalmú szer az ideális. Alma, Körte, Naspolya, Birs, Őszibarack,  Sárgabarack, Málna, Cseresznye Meggy,Mandula,Dió.

Ha erős rovarfertőzés akkor kell az Agrol pluss, mivel ezt kivonják akkor azt ajánlom Nevikénel csináld a lemosót mert ez is ritkítja az atkákat rovarokat ha a lemosó permetezési dózist használod.

Előzmény: fxtrader55 (15965)
caterina3 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 15968

Köszönöm szépen.

 

(Motoros permetezőnk nincsen, egy ötliteres kis kézi van, főleg a rózsákat szoktam csak fújni vele.)

Előzmény: Samubá (15967)
Samubá Creative Commons License 2013.10.17 0 0 15967

Inkább fenyőtű probléma mint ágelhalás. A fertőzés korábbi vagyi stavaszi, de a tünet így ősszel fejlődik ki és tavaszra lehullanak a levelek mikoözben közben tovább fertőznek tavszig, ahol az új levelekezt is megbetegítik.

Permetezni kell topsin metil, dithane m45 és bravo keverékkel na és valami rezes szerrel. Most is és tavsszal is amikor indul levél fejlődés, majd amikor már szinte kifejlődtek. Ez úgy három hetenkénti permetezés és ősszel ismét. Két három év alatt jön ki a fa a fertőzésből a hozzáértők szerint. Ha komolyabb bajt jelez a sárgulás akkor ki fog menni.

Motoros pemetezővel meg lehet oldani a permetezést. 

Tápanyag kiegészítésnek be kell öntözni 2%-os keserűsó oldattal. 

Előzmény: caterina3 (15966)
caterina3 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 15966

Egy nyolc-tíz méteres fenyőt nem lehet kézi permetezővel lepermetezni.

 

A probléma mibenlétéről mi a véleményetek?

Előzmény: alfi13 (15964)
fxtrader55 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 15965

Köszönöm a választ!

 

További kérdéseim is lennének:

Ugyanazt a szert használjam mindhárom alkalommal? Vagy jobb, ha többfélét kap?

A szőlőt és a gyümölcsfákak is lehet egyformán kezelni?

1-1 fám van mindenből, kivéve őszibarack. Nem tudok olyan kis mennyiséget bekeverni, mivel a fák még csak 2-3 évesek, nagyon kicsik. Ha mégis egyszerre permetezem, az nagy gond?

A rügyfakadás = amikor pirosbimbósból elkezd látszani a fehér szirom?

(Elnézést a naív kérdésekért, de a kertész tapasztalatom egyenlő a fáim életkorával :))

Előzmény: alfi13 (15963)
alfi13 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 15964

Ahogy azt nemrég kibeszéltük itt a fórumon nincs más megoldás csak a permetezés. A szunyoginvázió elkerülésére történő permetezést mindenk elfogadja hogy a diszfák permetezésével kapcsolatban miért van ilyen sok ellenérzés azt nem tudom? A szakszerüen a gyártó által ajánlott dózisban történő alkalmazásnak szerintem nincs számottevő kockázata.

Előzmény: caterina3 (15960)
alfi13 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 15963

A vegesol teljessen jó lemosózásra. Most csinálj egyet és tavasszal ketőt úgy hogy az elsőt akkor mikor elmúlanak a fagyok a másodikat meg rügyfakadás előtt. Mivel valószínüleg különböző fajtáid vannak akkor azt ajánlanám a másodikat külön külön ha kell több alkalomal végezd el mivel a rügyfakadás nem esik egybe. A rovarok ellen az Agrol plussz lenne igazából jó de úgy tudom azt kivonják a forgalomból.

Előzmény: fxtrader55 (15962)
fxtrader55 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 15962

Sziasztok!

Lemosó permetezéssel kapcsolatban kérek segítséget.

Úgy hallottam, hogy a réz+kén csak gomba ellen jó. Ha rovar ellen is szeretném, akkor olajos szer kell.

Tavaly ősszel és tavasszal kénes bordói levet használtam, idén küzdöttem is a levéltetvek ellen az alma és szilvafán.

Arra gondoltam, hogy idén valami olajos szer kellene. Tudnátok javasolni valamit? Esetleg Vegasol RS ? (Nem ismerem).

 

Kiskertről van szó, 12 fa + 25 tőke szőlő.

 

Másik téma az időzítés. Már lehet lemosózni, vagy várjam meg, amíg minden levél lehull? A leveleket összeszedem mindig és komposztálom, tehát azon nem tud áttelelni a kártevő.

caterina3 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 15961

Lucfenyő-tűkarcgomba?

Előzmény: caterina3 (15960)
caterina3 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 15960

Sziasztok! A múlt hétvégére az egyik gyönyörű, hatalmas fenyőnkön (Picea pungens) jelentkeztek hirtelen gallyelhalásos tünetek. Előző hétvégén még semmi baja sem volt. Lehet ebből + a fotókból következtetni a konkrét kórra? Mindenképpen meg szeretném menteni, mert kertünk egyik meghatározó növénye.

 

 

A múltkor szó esett a belocsolás ellenében a permetezés preferálásról. Nos, ezt biztos, hogy nem lehet permetezni, egyrészt mert el sem érjük a tetejét (legalább nyolc méter magas), másrészt tutira átmenne a szomszédba a szer.

 

A kínai szúrósfenyőnél talán hatott a Topas a múltkor, mert úgy tűnik, nem voltak rajta újabb száraz gallyak az előző hetihez képest.

Samubá Creative Commons License 2013.10.17 0 0 15959

Nem zárom ki, hogy van mind a két tünet, mert a méregzöld levelek között is látok világos levéllemezt zöld erezettel stb. 

Előzmény: Flanell (15958)
Flanell Creative Commons License 2013.10.14 0 0 15958

A hiánybetegség nem okozza egy ág elpusztulását, miközben a többi ágon a levél méregzöld.

Látszanak korábban megfeketedett termések és levelek is.

Sajnos, volt alkalmam alaposan kitapasztalni a tüneteket.

Előzmény: Samubá (15954)
pacsepa Creative Commons License 2013.10.14 0 0 15957

Fényképet tegyél fel kérlek, mert a "gyatrán néz ki" tág fogalom. Lehet rovarkártevő is (illetve annak lárvája), attól mentsen meg Téged az Isten, hogy az ennyire elfajuljon. A nagy farontó lepkére guglizzál rá, ha rettegni akarsz... Itt a fórumon is volt róla szó néhányszor.

 

A kajszi kifejezetten jól bírja a szárazságot, tehát én ezt nagyjából kizárnám. Nekem 3 kajszifám van, még alig látszik rajtuk az ősz (közép Magyarország).

Előzmény: lapar (15956)
lapar Creative Commons License 2013.10.14 0 0 15956

Köszönöm a leanderes válaszokat, levágtuk a beteg részeket, a törzsén csak 1-nek volt, inkább csak levélen jelentkezett.

A következő kérdésemre, a kajszi fára is mondjatok valamit.

A száraz őszben arra gondoltunk, hogy csak vízhiány, de most már nagyon gyatrán néz ki. Alapos metszés segíthet ezen, és az most, vagy tavasszal inkább?

Előzmény: Lora1213 (15948)
méray Creative Commons License 2013.10.14 0 0 15955

Köszönöm Neked is a segítséget!

Előzmény: Samubá (15954)
Samubá Creative Commons License 2013.10.13 0 0 15954

Tápanyag hiány tünet. Magnézium vas és a levélszél alapján talán kálium is. Öntözd be voldüngerrel és a télen adj neki istállótrágyát. A tövéről meg kapáld ki a gazt mert az is akoz ilyen elvonási tünetet száraaz időjás esetén. 

Előzmény: méray (15950)
Flanell Creative Commons License 2013.10.13 0 0 15953

Mint írtam:

A növénybetegségek nem fertőzőek az emberre, a fa sem lehet influenzás.

Az elképzelhető, hogy a beteg ágakon lévő termés száraz, fűrészporízű (meg kell kóstolni), de a többinek garantáltan semmi baja nincs, nyugodtan meg lehet enni.

Előzmény: méray (15952)
méray Creative Commons License 2013.10.13 0 0 15952

Szia!

 

Köszönöm szépen a válaszod!

 

Még egy kérdés: lehet majd enni a fárol naspolyát?

 

Vagy ez a betegség nem befolyásolja a gyümölcs fogyasztását?

 

Üdv méray

Előzmény: Flanell (15951)
Flanell Creative Commons License 2013.10.13 0 0 15951

Benne van a tűzelhalás.

A legalsó betegnek látszó rész alatt legalább 30 centivel vágj, különben jövőre vége a fának. Lehet, hogy ennek ellenére is.

 

A növénybetegségek nem fertőzőek az emberre, a fa sem lehet influenzás.

Előzmény: méray (15950)
méray Creative Commons License 2013.10.13 0 0 15950

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget kérni Tőletek!

 

Idén a naspolya fa néhány ágán elsárgultak a levelek (sárgás- barnás). Csatolok néhány képet róla.

 

Kérdésem, hogy mi lehet a baja, illetve ilyenkor mi a teendő?

 

Lehet- e enni a naspolyát róla?

 

Kezelni kell- e és mivel?

 

Képek:

 

Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!

 

Üdvözlettel méray

Samubá Creative Commons License 2013.10.11 0 0 15949

 

Pseudomonászos rákosodás (Pseudomonas syringae f.sp. nerii

 

Nekem már sikerült Amistaros ( 20 mili 10 liter vízbe)   beöntözéssel kihoznom belőle egy mandula fajta névre hallgató egyedet két éve és még most is megvan, tünetmentesen, de egyszerűbb megsemmisíteni. 

Előzmény: Lora1213 (15948)
Lora1213 Creative Commons License 2013.10.11 0 0 15948

Ezt leanderráknak hívják.  Ha nem nagyon értékes a növényed, legjobb eltüzelni.   Könnyen megfertőzi a többi leandert is.    Ha nagyon értékes a növény, el kell különíteni a többitől, az egészséges részig visszavágni. és pl Nordoxxal permetezni, többször.  Ezüstkolloiddal is szoktuk kezelni.  De ezek a szerek összességében többe kerülnek mint egy új leander.

Előzmény: lapar (15943)
mauzi Creative Commons License 2013.10.11 0 0 15947

Attila, nagyon köszönöm a választ!

 

Bementem az első növényvédőszeres boltba, mutattam fényképet, Amistar-t ajánlottak. Az Amistar Xtra az ugye más kategóriában van, nekem nem adnak belőle.

 

Akkor tehát próbálok koktélnak való alapanyagokat beszerezni...

 

Előzmény: sz_attila (15937)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!