Keresés

Részletes keresés

sacperkb Creative Commons License 2005.03.26 0 0 418
Azért én a helyedben bevizsgáltatnám. Ha nem csatornázott terület, akkor én a kezemet se tenném bele. És akár a betont is tönkreteheti, hiába látszik tisztának.
Előzmény: Norcee (416)
MZ/Y Creative Commons License 2005.03.26 0 0 417
Bevizsgált víz?
Szerintem nem úgy megy, hogy itt a víz oszt' jó mindenre.
Előzmény: Norcee (416)
Norcee Creative Commons License 2005.03.26 0 0 416

Akkor a beköltözési célidőpont is azonos. :)

 

Kút: ismerős-ismerőse egy idősebb bácsika kb. fél nap alatt fúrta ki, 60m mély. Kútfejestől 65 000 volt, zsebbe persze. Építkezésnél férjem számításai szerint jól jön, sőt az a terv, hogy a melegvíz is innét fog menni meg a WC öblítés, mosógép, locsolás, stb..., és a vezetékes víz csak az ivásra/főzésre.

Axióma Creative Commons License 2005.03.25 0 0 415
Hat mindenkeppen a futesi szezon elott, vagy legalabbis kezdeten kene. A teljes kivitelezesre 6-7 honapot mondtak, ugyhogy ez meg nem is annyira lehetetlen. A legjobb lenne persze meg a parom evkezdese elott, de az szept. kozepe, ahhoz minden nagyon jol kene menjen es akkor tenyleg csak atcuccolni lehet de kozben meg dolgoznak - majd meglatjuk, hogy hogyan jon ki, meg pontosan hogyan jonnek ki a penzugyek.
A kutrol meselhetnel (penzugyileg es lebonyolitasilag), nalunk csak tervben van a vezetekes viz melle kiegeszitonek, de meg nem leptunk mert nem surgos es volt ezer mas intezendo.
Előzmény: Norcee (414)
Norcee Creative Commons License 2005.03.25 0 0 414

Mikor szeretnétek beköltözni?

 

Mi se tudtuk még beadni a hitelkérelmet, mert nekem is szerepelnem kell a telek tulajdoni lapján, viszont nagyon sürget az idő, mert az FHB április 1 után nem fogadja el a férjem határozott idejű szerződését, hiába van mellette az igazgatóbácsi nyilatkozata, hogy nyáron nyugdíjba megy egy csomó kolléga, és lesz státusz a férjemnek is (ja, és amugy ez tök igaz).

A köműves sógor viszont teljesen belelkesedett azon, hogy egyéni vállalkozó is legyen, úgy tűnik, hogy mindig is szeretett volna csak sose jutott odáig. Meg egy másik haverról is eszünkbe jutott végre, hogy ő is kőmüves.

Fúrott kutunk viszont már van.

Előzmény: Axióma (413)
Axióma Creative Commons License 2005.03.25 0 0 413

Koszi, igyekszunk!

Aztan vigyazz nehogy beelozzunk:)) Bar nalunk bekoltozesre lesz optimalizalva az utemezes, es meg a hitelnel se teljesen vegleges a dontes (kezdes utan megyunk csak papirokat beadni, hatha meg aprilisig eszukbe jut alapkamatot csokkenteni is... mintha lett volna rola szo).

 

Előzmény: Norcee (412)
Norcee Creative Commons License 2005.03.25 0 0 412

Hajrá Axióma!

 

(Férjem már az alapot egyengeti vagy mit csinál, a gép után.)

Előzmény: Axióma (411)
Axióma Creative Commons License 2005.03.25 0 0 411


A fa ugyan megmaradt, viszont van a mai nappal jogeros epitesi engedelyunk, es leadtuk a papirt is hogy 4-en kezdunk! Most mar "csak" haladni kell vele...

Axióma Creative Commons License 2005.03.22 0 0 410

Ize, kicsit rossz a becslesi kepessegem... inkabb kuldom a kepeket, de email-ben mert itt amr nem sikerult.

Előzmény: Jamie25 (409)
Jamie25 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 409

Légyszíves küldd el,hogy megnézhessem ténylegesen milyen átmérőt takar !

A távolság több mint 100 km közöttünk,elvileg ez nem lehet gond.Az jobban érdekel,hogy mennyire tudnám felszabdalni és használni.Van itthon több rönköm is már,ezekből szeretnék bútorokat a házunkba.

Köszönöm a képet előre is,mail-en küldheted nyugodtan.

 

Előzmény: Axióma (408)
Axióma Creative Commons License 2005.03.22 0 0 408
Pomáz, Tavasz utca. Az utcaban felsovezeteken megy az aram, azon felul van a csucsa (nincs benne a faban csak viszonyitaskepp, ha ez mond valamit). Tegnap fotozott a parom, elokeresem es elkuldom neked ha kered, hatha az jobb infot ad.
Előzmény: Jamie25 (407)
Jamie25 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 407

Szia Axióma,

honnan kellene elhozni pontosan a fát?Engem érdekelne,ha nincs messze tőlünk.Milyen magas kb.?

Köszi előre is!

Üdv:

Jamie

 

Előzmény: Axióma (406)
Axióma Creative Commons License 2005.03.22 0 0 406

A hetvegen a sogorom a ket legnagyobb, felfele meno ag kivetelevel levagta az agakat, de rajuk sotetedett ugyhogy a fa meg mindig all - valamikor majd meg kijon es leveszi a labarol. Az utcaban levo asztalosnak kivagva se kellett, mert az neki maceras... erdekes, azt hittem ingyen faanyag. Lehet, hogy hulyeseg, de nekem szamit hogy ha mar lehet, ne pazarloan hanem hasznosan legyen felhasznalva.

Most igy masodjara nezve elofordulhat, hogy megis kerulet es nem atmero az az 50 cm de akkor se kicsi...

Kosz a tippet is, beirom a masik topicba, hatha.

napene Creative Commons License 2005.03.21 0 0 405
szia szerintem tedd be a kérdést a vályogházas topicba is.
próba szerencse
Előzmény: Axióma (403)
knorti Creative Commons License 2005.03.21 0 0 404

Axióma,

Kár, hogy ilyen messze vagytok, mert én kivágatnám, jól jönne az anyag. Van egy klassz diófa étkezőasztalom, ahhoz csináltatnék esetleg székeket.

 

 

 

Előzmény: Axióma (403)
Axióma Creative Commons License 2005.03.15 0 0 403

Kicsit felhozom, nehogy az elso haz-avatok elott elsullyedjen ez a topic:)

Masreszt meg kerdeznek: van egy nagy diofank, ami utban van. Allitolag ez ertekes faanyag, es van aki kivagja-elviszi ha neki adjuk. Hol lehetne szerintetek ilyen embert keresni? Esetleg valaki tudna is ilyet? (Nagy=a torzse 50 cm ahogy a foldmerok merik, ami szerintem atmero ugy emlekeim szerint, de nem eskudnek azert). A sogorom kivagja es csinal belole ronkbutort az epitkezesre aztan meg el lehetne tuzelni, de ha megsporolhatnank a munkat es valaki meg ennel kevesbe pazarlo modon fel is hasznalna raadasul, az kolcsonosen jo megoldas lehetne. Sajnalom hogy muszaj kivagni, de barhogy csavarjuk nagyon utban van.

MZ/Y Creative Commons License 2005.03.08 0 0 402
Kösz, jövő héten tesztelem Debrecent.
Előzmény: Norcee (401)
Norcee Creative Commons License 2005.03.08 0 0 401
Kérdeztem is, hogy 8 nap, mire mondta, hogy belső rendelet, hogy azonnal. Remélem marad is így!
Előzmény: MZ/Y (399)
Axióma Creative Commons License 2005.03.07 0 0 400

Azota mar nem o a kivitelezo-jeloltunk... 1-2 heten belul szerzodunk egy masikkal, kb. 3/4 aron (bar biztos van vmi tartalmi kulonbseg is sot van amirol tudunk is). De penz az eleg korlatozott, es a luxusokra sincs igenyunk. Na meg amit lehetett lehuztunk vagy eleve szoltunk hogy anelkul szamoljanak (a tetoter szigetelese az aljzaton kivul, a garazs futese, ilyenek).

Mindenesetre nagyon koszi a hozzaszolast es a konkretumokat is, ismeros ajanlotta az illetot de igy nem ciki visszautasitani.

Előzmény: réce (398)
MZ/Y Creative Commons License 2005.03.07 0 0 399
Érdekes, nekem valami 8 napos válasz rémlik.
Előzmény: Norcee (397)
réce Creative Commons License 2005.03.07 0 0 398
Futólag belenéztem Axióma költségvetésébe. A kisipari egységár gyűjteményt használva 2000 Forintos rezsióradíjjal számolva a földmunkák, az alapozás, falazások, vakolások korrektnak tűnnek. A zsaluzás és a kéményépítés túlzó, ahogy az ácsmunkák is. A cserepezés munkadíját visszaosztva a normaidővel négyezer forintos rezsióradíj jön ki. Ha Porschéval jön melózni a tetőfedő, ne csodálkozz. A bádogos és a festő se piskóta.
Előzmény: Axióma (194)
Norcee Creative Commons License 2005.03.07 0 0 397

Beugrottunk ma az APEH-hez (Szeged), csak, hogy teszteljünk egy tégla számlát olyan cégtől, aki nincs regisztrálva. Első nő nem hallott róla, hogy nekik kéne ilyenkor a számlát "érvényesíteni", a kolleganője viszont TUDTA. Igaz, még a füzetkéjéből nézett mindent, de negyed óra alatt megvolt az egész. Egy nyomtatványt kellett kitöltenünk 2 példányban, ő meg pötyögött a számjtógépen, olvasgatta a füzetét, majd, szépen ideadta az egyik nyomtatványt, lepecsételve matricázva, hogy kész is, a számla ok, a cég jó adófizető, csak nincs benne a listában.

Szóval semmi az egész, ki is találtuk a férjemmel, hogy ha olyantól vásárolunk, aki nincs a listán, akkor először csak egy darabot veszünk, a többit félretetetjük, elszaladunk APEH-hez (Nő mondta, hogy rendeletben kiadták nekik, hogy AZONNAL kell válaszolniuk.), ha ok a cég, akkor megvesszük a többit. Kockáztatni nem merünk, mert ciki lenne, ha valamelyik nagytételű számláról utólag derülne ki, hogy nem okés, így is cinkes lesz a számla dolog.

Jamie25 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 396
egyről beszélünk...csak ez nem esik le,mert "folyékony" ahogy mondod,nem zsákos dolog:)))
Előzmény: MZ/Y (394)
knorti Creative Commons License 2005.03.07 0 0 395

Amikor mi megvettük a házunkat (jó lerobbant állapotban) a szomszédasszony közölte velünk,  hogy (nem pont szó szerint, de a lényege ez volt) reméli, hogy nem tervezünk tetőtéri teraszt az ő házuk felé, mert akkor ő nem tud kijönni reggelente pongyolába a kertjébe, és nem egyezne bele az építkezésbe. Megnyugtattuk, hogy sehova nem tervezünk teraszt, feléjük meg pláne nem. De különben nagyon érdekelt volna amikor a 60 körüli asszonyka kisétál reggel pizsamában az újságért. Ablak néz feléjük, ez miatt nem fellebbezték meg az építési engedélyt.

Más: Én most vettem 2300 Ft-ért cementet és mészhidrátot, nem "söprűs", hanem rendes zsákos, ez "teherautóról leesett" volt.

Előzmény: sacperkb (380)
MZ/Y Creative Commons License 2005.03.07 0 0 394
Értem.
Azt nálunk "kamionról leesett" árunak hívják. Halmazállapotát tekintve ez meg az "elfolyt" anyag lehet.
Előzmény: Jamie25 (393)
Jamie25 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 393

Én nem ilyen cementre gondolok...ez ténylegesen olyan volt ,amit a kocsiból engednek le ,útban a keverőtelep felé....ráadásul erősebb is mint a normál cement (550-es ,nem 450-es)...én tüzépen nem vettem még az építkezésemhez...

igaz a legtöbbször mixer jött...cementet 2x kellett vennem kisebb munkákhoz,akkor az előzőleg leírt módszer volt.

 

Előzmény: MZ/Y (392)
MZ/Y Creative Commons License 2005.03.07 0 0 392
Nem tudom, mennyire jó, amit a végén írsz.
Múlt héten mondta a mester, hogy az egyik legnagyobb helyi tüzépen az öreg tulaj a földről sepregeti a kihullott cementet. Nem értette, hogy miért olyan sz@r a minősége, amit vitt onnan, aztán legközelebb "elcsípte" az öreget. Azóta mindig tisztázza velük, hogy nem "seprűs cement" kell neki.
Előzmény: Jamie25 (391)
Jamie25 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 391
Ami olcsóbb,az a nyílászárók...azt érdemes megvenni,én 200e Ft-al olcsóbban tudnám megvenni ott,mint itthon a legolcsóbb ...a cement szintén jelentős spórolás lehet egy építkezésnél,de itthon kb. 1500ft/mázsa áron lehet venni feketén,ami a cementszállító tartályautóból lejön ...
Előzmény: réce (389)
Jamie25 Creative Commons License 2005.03.07 0 0 390

Igen nálunk szerencsésen lezárult a dolog és segítőkészek voltak...pl. az építési engedélyt is megkaptuk pár héten belül,nem kellett várni rá 60 napot...

bárcsak ugyanezt elmondhatnám a földhivatalról is...ott pl.6 hónap nem volt elég,hogy átírják a nevünkre a telket!:(

 

 

Előzmény: sacperkb (377)
réce Creative Commons License 2005.03.06 0 0 389
Az eddigiekhez egy kicsit off, de mégiscsak kapcsolódik a költségekhez. Az EU-s csatlakozás óta kérdés, hogy érdemes-e külföldről építőanyagot behozni ? Szétnéztem egy Ipolysági -csúnyábbik nevén Sahy- "tüzépen", a következő árakat találtam:
nem járható üveggyapot 917 Ft/m2 cement 2102 Ft/q faanyag hat méterig 38000Ft/m3 Viacolor szerűség /térburkoló/ 2564 Ft/m2 gipszkarton lap 12,5 mm 1019 Ft/tábla Velux GZL 78x98 52870 Ft/db GZL 78x118 57658 Ft/db GZL 78 x 140 62946 Ft/db /burkolókeret nélkül/ Ha ezeket összehasonlítom jobb magyar tüzépek illetve a Medró áraival, csak a cementbe és a faanyagban látok fantáziát. /az árak 6,41 Forint-Korona árfolyammal számolva/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!