Keresés

Részletes keresés

Palaczk Creative Commons License 2003.07.16 0 0 7149
Hahó ! Valaki megtenné , hogy válaszol a 6986-osra ? Meglehetősen nagyon kezdő robogós vagyok , úgyhogy elkelne a kompetens vélemény :)
Előzmény: Palaczk (7121)
hamvasat (Golf III 1.9TD) Creative Commons License 2003.07.16 0 0 7148
MBK_O_E!

Te még körülményesebb vagy, mint Hebo :-))))))))

Nyögd már ki, neked hogy lenne a legjobb, ne csak kerülgesd a kását, mert nem vagyok gondolatolvasó. Konkrétan mit kell hegeszteni? Belefér egy kis szatyorba? Mert ha igen, akkor van diákod, lejössz, oszt meghegesztjük, vagy elvisszük a kollégámhoz, és ő meghegeszti, csak legyen minden előkészítve a hegesztéshez. Ha jól odaférhető helyen lehet hegeszteni, akkor bevállalhatjuk mi is akár. De ha azt akarod, akkor felviszek neked valamelyik nap pár elektródát, amúgy is el kellene mennem turbonyomásmérőt venni a Festo-nál.
Vagy lebuszozol az elektródkért...

Szóval csak választanod kell :-)))

Előzmény: MBK_O_E (7147)
MBK_O_E Creative Commons License 2003.07.16 0 0 7147
hamvasat (Golf III 1.9TD)

Köszi a kimerítő választ!!
Nekem tényleg csak az a bajom, hezeket nem lehet darabra venn én meg nem akarok egy wgész dobozt venni! Lehet, h megfontolom, h inkáb leviszem hozzád és ott vagy te vagy vk. aki ért is hozzá:))) az megcsinálja, szerencsére ez nem nagy dolog, mert csak egy hangtompító, de előb a szám alapján körbenézek egy-két ismerősnél is azért.

Előzmény: hamvasat (Golf III 1.9TD) (7143)
peaso25 Creative Commons License 2003.07.16 0 0 7146
60-80 kg, amennyire én tudom..
Előzmény: earpi (7145)
earpi Creative Commons License 2003.07.16 0 0 7145
Sziasztok!
Hány kiló egy robogó (Honda Dio, Yamaha Jog)?
Fel lehet tenni kocsi tetőcsomagtartójára?

És egy ilyen robogó generátora hány wattos szokott lenni?

Köszi, RP

Előzmény: peaso25 (7144)
peaso25 Creative Commons License 2003.07.16 0 0 7144
kinéztem egy Honda Giorno Crea 3 évest 260 e.-ért.
Minden információt megköszönnék erről!
ezenkívül ez egy japán importtal foglalkozó cégnél van (biztos ismeritek:Litosz Bt, Barcs http://web.axelero.hu/litoszbt/).
kérdésem az lenne, nem okozhat-e az alkatrészproblémát (úgy ellátási, mind kompatibilitási szempontból), hogy ezek japánok?
később tudom-é valahogy fejleszte(t)ni?

kösz

hamvasat (Golf III 1.9TD) Creative Commons License 2003.07.16 0 0 7143
Ja! Egyébként magának az anyagnak a DIN szerinti szabványszáma WNR 1.45.41.

Üdv

Előzmény: hamvasat (Golf III 1.9TD) (7142)
hamvasat (Golf III 1.9TD) Creative Commons License 2003.07.16 0 0 7142
MBK_O_E!

Először is bocsi, de van egy kis baj... elfelejtettem, hogy savállót az alacsony széntartalma miatt nem lehet lánggal hegeszteni. A megoldás vagy AWI. Mivel gondolom ez nem áll rendelkezésedre, van jobb ötletem is. Először is milyen hegesztőgéped van? Gondolom váltóáramú trafó... milyen kis áramot tud? Mert a legjobb megoldás ha 1,2mm vagy 1,6 mm-es rutilos saválló elektródát használsz. ESAAB-nál nem találtam csak bázikusat (ha egyenáramú a géped, akkor jó az is). A Böhler forgalmaz megfelelő elektródát, ez rutilos saválló a száma FOX SAS 2A. A Böhlernek van pesten képviselete (ne kérdezd hol), ott biztos kapsz, de ha bemész az ESAAB-hoz, ott adnak neked ilyet, csak azt kell nekik mondani, hogy savállóhoz kérsz rutilos elektródát, az 1,6-os szerintem megfelelő (váltóáramhoz). Egyébként átmeneti elektródát nem nagyon szoktak használni, csak komoly varratoknál, de abból csakis bázikus létezik.

Én tegnap hegesztettem otthon 1mm-es lemezt tompavarratban trafóval 2mm-es pálcával, és szuper lett. Először óvatosan végighegeszted szinte csak pöttyögetve, majd utána letisztítod és végighegeszted rendesen. 1.6-os elektródával még könyebb dolgod lesz.

Nem tudom mennyibe kerül az elektróda, de ha gondolod a felére, vagy háromnegyedére vevő lennék. Vagy ha gondolod szerzek neked pár 1,6-os elektródát és felviszem valamikor pestre, főleg ha segítesz eljutnom egy boltba (mert sík hülye vagyok pesthez, mindig eltévedek .-)). De ha lehozod Paksra, akkor meghegeszthetem neked (nem biztos hogy szép lesz :-))) vagy AWI-val meghegesztethetem egy kollégámmal. vagy gondolod lehet szálra is kapni a képviseleteken, vagy meg kell venni az egész csomag pálcát???

Előzmény: MBK_O_E (7139)
hamvasat (Golf III 1.9TD) Creative Commons License 2003.07.16 0 0 7141
Hebo!

"és ha azt mondják hogy ezeket a bajokat én csináltam "

Bocs, de ha ezt mondják, Te elhiszed???

Ne légy balek (ez felszólítás akar lenni, nem lebalekozlak :-)))), odamész, először elmondod szépen mi a bajod szépen normálisan. Ha nem megfelelő a válasz, akkor közlöd velük, hogy nem vagy hajladó elfogadni semmiképp se ezt a hibás terméket, és hogy cseréljék ki, nem tágítasz! Ha nem állnak kötélnek mégsem, akkor szépen nyugodtan közlöd velük, hogy a fogyasztóvédelmi felügyelethez fordulsz igazságtételért, és ezután szépen aprólékosan leírsz mindent a panaszkönyvbe.
Ezután még mindig eldöntheted, hogy berakod a hengert vagy tényleg mész a felügyeletre...

Előzmény: Hebo (7138)
hamvasat (Golf III 1.9TD) Creative Commons License 2003.07.16 0 0 7140
rajhona!

Ki az a hülye, aki ellop egy 25000km-t futott szíjat??? :-)))))

Előzmény: rajhona (7137)
MBK_O_E Creative Commons License 2003.07.16 0 0 7139
Habo

Te Hebo, ezen látszik, h. nem te csináltad, hacsak le nem kapartad a NiKaSilt és újat nem tettél fel rá házilag, ez kb olyan dolog, mint az öntvényhiba..
Szóval hallgass hamvasatra.

hamvasat!
Nem tudnál mégis valami anyagminősgéet, mert én az ESAB oldalán nem találtam saválló elektródát (szóval innen találj nekem egyet).

Előzmény: Hebo (7138)
Hebo Creative Commons License 2003.07.16 0 0 7138
MBK!!

ha benne lenne a henger akkor csak is CASTROL R2!!!

hamvasat!!

de nekem nem is kéne pénz hanem csak cseréljék ki!nem is kell a dugót,hengerfejet meg semmit kicserélniük hanem csak magát a hengert!a többi az mind jó!és ha azt mondják hogy ezeket a bajokat én csináltam és ezért nem cserélik vissza?mondjuk még bese raktam a motorba!végig dobozba volt és csak annyit csináltam hogy kivettem a dugót és a gyűrűt a hengerből de az nem hagy ilyen nyomot!

rajhona Creative Commons License 2003.07.16 0 0 7137
SaGa
én 25 ezret mentem el egy szíjjal és ekkor ellopták így nem tudom meddig bírta volna. Én fôleg városok kívül használtam így ott nem akkora a kopás. Ha valami érdekel 125-ös négyüteművel kapcsolatban akkor csak kérdezz. Az e-mailt minden nap megnézem (rajhona@freemail.hu)
Előzmény: SaGa (7107)
rajhona Creative Commons License 2003.07.16 0 0 7136
Ha nincs benne olajszűrô akkor kell is háromezrenként, sôt ha télen nem használod akkor tavasszal frissel kell feltölteni. Nekem belugám volt és azt is így kellett.
Előzmény: SaGa (7112)
hamvasat (Golf III 1.9TD) Creative Commons License 2003.07.16 0 0 7135
Hebo!

SZVSZ vidd vissza, és cseréltesd ki, vagy vesd össze egy ugyanilyennel. Ha nem veszik vissza, és biztos, hogy ez selejtes vagy csökkentértékű termék, akkor irány a fogyasztóvédelmi felügyelet, de készülj fel, hogy nem látsz pénzt ebből még a nyáron :-(
Szerintem egyértelműsítsd az eladó szervvel, hogy Te ezt a békát nem nyeled le. Sőtt jobb lenne, ha ezt megerősítenéd a panaszkönyvben. Ha már a panaszkönyvet kezded el túrkálni, biztos kicserélik...

Előzmény: MBK_O_E (7134)
MBK_O_E Creative Commons License 2003.07.15 0 0 7134
Hebo!

Ja mégegy dolog:
Ill. említsd meg nekik, h. ez gyári hibás(és tényleg az), azt nemtom,h. ilyennel lehet-e menni fogyasztóvédelemhez, ha van ilyen ismerősöd lérdezz utána!

Előzmény: MBK_O_E (7133)
MBK_O_E Creative Commons License 2003.07.15 0 0 7133
Na Hebo, azért ne keseredj el!

Gyakorlatban ez lehet, h. tök más, ezért nem jó elméleteket gyártani, össze kell rakni (ha nem cserélik vissza), aztán lehet h. nem is lesz gondod vele. Én inkább arra céloztam, h. valószínű nem lesz olyan tartós, mint pl. egy Malossi v. Polini, mivel nem egyenletesen fog kopni a hengerfala ill. a dugattyúd, ezért mindenképp jó olajjal próbáld ezt ellensúlyozni!

Ezt a dolgot én nem tudom helyettd elintézni!! Mond meg nekik, h. akkor küldjék szépen vissza a gyárba v. vm jó duma stb..

Előzmény: Hebo (7132)
Hebo Creative Commons License 2003.07.15 0 0 7132
MBK!!!

és ha nem cserélik vissza akkor mi van?vagy visszakell hogy cseréljék?óóóó bazze ne hogy már most 45 ezret a kukába dobtam?akkor egy szart sem ér ez a henger?hát de szilárdnak hogy hogy nem volt ilyen baja?lehet hogy az övé is ilyen volt!nem?hát de ezek a felülettel egy szinten van,nem is lehet kitapintani!léci nem mennél el nekem a RIEL-hez hogy én vettem egy hengert és elmondanád hogy mi a baja és megmondod hogy mikor raktuk volna befelé akkor láttuk meg ezeket a szarokat!na?mert azért más élőben beszélni velük mint telefonon!

nike84!!!

igen ez az én hengerem!te is hülye voltál hogy ilyet vettél mert a Hebo egy rakás szar!

nike84-- Creative Commons License 2003.07.15 0 0 7131
Hebo! ez a kép a te replika hengeredről van???
MBK_O_E Creative Commons License 2003.07.15 0 0 7130
Szóval Hebo őszintén sajnálom, hiába sokan mondták, h. a Hebo aluhengerek nem jó minőségűek, hát erről beszéltek, emiatt szerintem esetleg le is pattogzik a NiKaSil réteg, szóval vidd vissza!!! :(((

Hiába a legjobb NiKaSil a Malossin és a Polinin van, ezt fizeti meg az ember, amikor márkát vesz.

Előzmény: MBK_O_E (7129)
MBK_O_E Creative Commons License 2003.07.15 0 0 7129
Hebo

Ugyanazt mondták, mint amit én is, hiába értek hozzá:)))

Szóval a Hebo NiKaSil-ja olyan szar minőségű, h. nem tudták megfelelően előállítani, ezért tiszta Si és Ka zárványok vannak benne, ők is azt javasolták, h. cseréltesd vissza!!

Előzmény: Hebo (7126)
dwelablack Creative Commons License 2003.07.15 0 0 7128
itt van nagyobba:
Előzmény: dwelablack (7127)
dwelablack Creative Commons License 2003.07.15 0 0 7127
Előzmény: Hebo (7126)
Hebo Creative Commons License 2003.07.15 0 0 7126
hát ez nem jött össze!

MBK segits már párat berakni hogy lássa mindenki

Hebo Creative Commons License 2003.07.15 0 0 7125
hé mindenki!!!

ti láttok valami hibát a hónolásban?mert zsir újonnan vettem ezt az alu hengert és furcsa kis dolgok vannak a belsejében!remélem valaki tud valamit mondani hogy ez hiba vagy ez direjt ilyen!

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Hebo Creative Commons License 2003.07.15 0 0 7124
ok!!!előre is köszi

de a te ismereteid szerint ez hibás lehet?

MBK_O_E Creative Commons License 2003.07.15 0 0 7123
Hebo

Majd értesítelek, ha megtudok valamit a problémádról, de szerintem min holnap délutánra lesz valami!

Előzmény: Hebo (7118)
enf Creative Commons License 2003.07.15 0 0 7122
totoo:

Én a jogot valasztanam ahhoz a legkönnyebb alkatrészt szerezni mert nagyon populáris valamint minden szerelő ugy ismeri mint a tenyerét.

Előzmény: totoo (7075)
Palaczk Creative Commons License 2003.07.15 0 0 7121
Sziasztok !

Normális dolog szerintetek , hogy meredekebb emelkedőkön (Pécs , itt azért van néhány érdekesebb utca) nem tudok fölmenni a Yamaha Mintemmel ? Egyébként minden stimmel vele , sík úton jól megy , picivel 60 alatt van a vége , nem füstöl , jól indul stb . De ha nekivágok vele egy kicsit meredekebb dombnak , fokozatosan lelassul és megáll . Elég gáz , hogy emiatt különféle kerülő útvonalakat kell kitaláljak magamnak ... Ja , 87 kg vagyok . Normális ez a jelenség ? Ezek a gépek ennyit tudnak ?

dwelablack Creative Commons License 2003.07.14 0 0 7120
HY!
HEBO:
Hmm, hát a faszom ki van ingyen mé nem adnak semmit?? Na szerintem kell az a porszívócső!! Ha megyünk nyiregyre baszdki szólj előre!! Ne 20 percel előtte!! Egyébként tényleg jó nagyot buktam: 30-cal álló kocsiba, ez tényleg nagy bukás!!

Everybody:
Letört a hangtompítóm, olyan hangja van mint egy kombánjnak mikor rászáll egy helikopter!! nem megy csak 90-et, de jobban lehet húzni a rendőrök agyát!!

MBK:
Befejezzük azt az oldalt amit elkezdtünk??

Előzmény: Hebo (7118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!