Keresés

Részletes keresés

sjohn Creative Commons License 2009.11.19 0 0 1159
-Kicsi az őrláng ,
-nem melegíti a termoelemet,
-eldugult a gázszűrő és amikor a főláng begyújt összemegy
-rossz a termoelem
-rossz a termomágnes
-rossz a sztemko
-nagy az égő hőterhelése , felforr benne a víz
-stb.
Előzmény: syncron (1158)
syncron Creative Commons License 2009.11.19 0 0 1158
Sziasztok,

Nem tudom, jó helyre írok-e, gázkazánnal kapcsolatban van problémám, hátha tudtok segíteni:

A lakásunkban (társasházi, tégla50 m2) egy FÉG gázkazán biztosítja a fűtést, a melegvizet pedig egy Vaillant vízmelegítő szolgáltatja.

A kazánnal van a gond. Mostanában sokszor elaludt az őrláng, újra meggyújtás után működött, de ez egyre gyakrabban fordult elő, és egyre rövidebb működési időkkel. Tegnap végül elaludt, és bár újragyújtás után belobbant, és égett, 1-2 perc után hallottam egy kattanást, majd elaludt, így visszagyújtani se tudtam.

Azt hittem, hogy a szivattyú a ludas, de akkor is elaludt az őrláng, mikor le volt véve a termosztát alacsony

Múltkor is volt már eset (1 hónapja), itt pár óra múlva megjavult, és újra működött. (akkor kiszedtem a fúvókát, kifújtam, de nem közvetlenül utána javult meg, hanem 1-2 óra múlva, szóval nem ez lehetett az igazi ok.)

Van valakinek hasonló jellegű tapasztalata, ötlete?
Csak ha esetleg kijön a szerelő, nagyjából képben legyek, ne tudjanak megvezetni, mert sajnos volt már rossz tapasztalat.

Előre is köszi a segítséget!

Üdv,
Peti
pware Creative Commons License 2009.11.18 0 0 1157
Köszönöm!
Előzmény: RangerJoe (1156)
RangerJoe Creative Commons License 2009.11.17 0 0 1156
Neked tipp az előző hozzászólásom, csak elkeveredett. :-)
Előzmény: pware (1153)
RangerJoe Creative Commons License 2009.11.17 0 0 1155
pippancs Creative Commons License 2009.11.17 0 0 1154
""Egyébként a Vaillant központjában az alkatrészboltban lehet váltószelepet is venni."

Ezzel most megleptél. :)
Oda mindenki bemehet kazánalkatrészeket vásárolni?"

Igen, bárki vásárolhat, egyedül gázszelepet és füstgázszenzort nem adnak el, minden más megvásárolható.
Előzmény: enginer (1152)
pware Creative Commons License 2009.11.16 0 0 1153

Sziasztok!

 

Gondoltam megpróbálom, hátha valaki ért hozzá... Az a problémám, hogy nem gyújt be a cirkónk (FÉG C-24H). Az őrláng ég, a szivattyú beindul, a termosztát bekapcsol (a hozzávezető kábeleket rövidre is zártam, hogy a termosztát esetleges hibáját kiküszöböljem), de a láng nem gyullad be. A víznyomás kb. 1,2 bar, a radiátor szelepek nyitva, a cirkó oldalán található légtelenítővel le van légtelenítve.
Az elektromos panelen semmi csatlakozási rendellenesség nem látszik, a két olvadó biztosíték jó. A panelen levő led folyamatosan villog – a leírás szerint ez azt jelzi, hogy jól működik. A cirkó egyik csövén levő érzékelőt – azt hiszem határoló termosztátnak hívják – megtisztítottam. A szivattyú megy kb. fél – egy percig aztán leáll, és ennyi.
Ha esetleg valaki tudna tanácsot adni, mi lehet a baj, nagyon megköszönném. Sajnos szerelőt nemigen találni, aki talán értene hozzá az nem jön ki vidékre, a környékbeli fűtésszerelő „mesterek” pedig még a burkolatát sem tudják levenni. Három éve használjuk, eddig nem volt vele probléma, tavasz óta nem nyúlt hozzá senki. Ezért is érthetetlen.

enginer Creative Commons License 2009.11.14 0 0 1152
"A Vaillant honlapján találsz egy "Szervízpartner gyorskereső"-t. Ott kikeresheted a lakóhelyedhez legközelebb eső szervizeket."

Köszönöm! nincs rá szükségem. :D

"Egyébként a Vaillant központjában az alkatrészboltban lehet váltószelepet is venni."

Ezzel most megleptél. :)
Oda mindenki bemehet kazánalkatrészeket vásárolni?
Előzmény: pippancs (1150)
pippancs Creative Commons License 2009.11.09 0 0 1150
A Vaillant honlapján találsz egy "Szervízpartner gyorskereső"-t. Ott kikeresheted a lakóhelyedhez legközelebb eső szervizeket. Egyébként a Vaillant központjában az alkatrészboltban lehet váltószelepet is venni.
Előzmény: enginer (1148)
probody Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1149

Nálam a termosztát csak egy konektort kapcsol. Abba van bedugva a szivattyú és a kazán is.

Ez a Q7-es tökéletes. 4-5000ft  0-230v-ig bármihez jó. Nem is drága és még többet is tud mint kellene.

 

Előzmény: RangerJoe (1147)
enginer Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1148
"Létezik, hogy a Vaillant márkaszervízen kívűl , más is ki tud cserélni váltószelepet egy Vaillant VU HU282-2/5 kazánban?"

Nemhiszem.

Nem véletlen, hogy nem lehet minden sarki szerelvény üzletben alkatrészeket vásárolni a kazánokhoz.
Előzmény: freelive (1101)
RangerJoe Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1147

Az biztos, hogy van több olyan termosztát is, ami programozható, digitális és a régi kazánokhoz is jó. A lényeg, hogy 230-at tudjon kapcsolni. Ezt le szokták írni a termékismertetőkben. Pl. röviden nálunk a termosztát elemmel működik és egy relén keresztül adja a 230-at a régi Fég kazánunknak, ahol az áram a szivattyút indítja, ami a víz áramlással nyitja a gázégőt. A szivattyú miatt kell 230-at kapcsolnia.

 

Az új kazánoknál már nem 230-at kapcsolnak a termosztátok, hanem 12-24 voltot mert majd a kazán ott már "intelligensen" vezérel magának ezt-azt (nem tudom pontosan).

 

Nyugodtan kereshetsz digitális programozható termosztátot, csak 230-at tudjon kapcsolni.

 

De várj még és biztosan jön még valaki, és elmondja a véleményét még.

Előzmény: probody (1146)
probody Creative Commons License 2009.11.08 0 0 1146

A Lángőr tüzeléstechnikai üzletben mondták, hogy nem lehet, hogy is gondolom egy régi kazánnal összepárosítani ezeket... Csak a két vezetékes újabbakhoz való a digitális, az enyémhez mutattak az MMG-nél modernebbet, de ugyanilyen "tekergetős" elven állíthatót.

Azért írtam ide, mert hittem is meg nem is.

Előzmény: RangerJoe (1145)
RangerJoe Creative Commons License 2009.11.07 0 0 1145

Én is MMG termosztátot cseréltem le digitális programozhatóra. Ha a boltban kiröhögtek, akkor idióták. Az a lényeg, hogy a termosztát amit szeretnél ehelyett 230V-ot kapcsoljon, mert a kazánod valószínűleg ha 230-at kap a vezetéken, indul.

 

(Pl. Az enyém Computherm 97a, de a Computherm Q7-es is ilyen.) Sok másféle ilyen digitális termosztát is van. Legalább 0,5 °C legyen a kapcsolási érzékenysége (hiszterézisnek is modják), de ha kisebb, az jobb pl. 0,1 °C.

Előzmény: probody (1140)
Émile Creative Commons License 2009.11.07 0 0 1144
  Nekm viszont vannak  12 voltos fázis ceruzáim (örököltem ), kipróbáltam  240 volton , persze nem reagálakt - vagy már eleve kaput  ?
Előzmény: sjohn (1143)
sjohn Creative Commons License 2009.11.07 0 0 1143
"De hamár szőrszálhasogatunk, onnan tudtam egy pontból, hogy 220 volt, mert ez egy 250 forintos fázisceruza ami nem jelez 12 vagy 24v-os fázisnál :-("

De 110-nél már igen.
Előzmény: probody (1142)
probody Creative Commons License 2009.11.06 0 0 1142

Sejted gondolom, hogy nem vagyok villanyszerelő...

 

Fázisceruza volt persze, nem multiméter.

De hamár szőrszálhasogatunk, onnan tudtam egy pontból, hogy 220 volt, mert ez egy 250 forintos fázisceruza ami nem jelez 12 vagy 24v-os fázisnál :-(

Nálunk pontosan 222volt van, ez közelebb áll a 220-hoz mint a 230-hoz ezért írtam 220-at.

 

De a lényeget megértettem, ez jó hír. Köszi a felvilágosítást.

 

 

Előzmény: sjohn (1141)
sjohn Creative Commons License 2009.11.06 0 0 1141
"Kimértem a pontokat, egyiken állandó 220v, bekapcsoláskor a másodikon is 220v, a harmadikon sosem mérhető feszültség."

Te nagyon ügyes vagy , hogy egy ponton feszültséget tudsz mérni.:))
Mihez képest 220 az a 230?
Fázisceruza?

Amelyiken sosem "mérsz" feszültséget az a "0".
Ha a termosztát kapcsolt állapotban van , akkor a "0" és mindkét másik pont között 230-at kell mérned , ergo ha két vezetékesre akarod kötni , akkor a "0" az amelyiket kivághatod , mert nem kell!
Előzmény: probody (1140)
probody Creative Commons License 2009.11.06 0 0 1140

Sziasztok. Hozzáértőket kérdezném mert már besokalltam a témától.

Ehhez hasonló MMG termosztátom van a házban, 3 vezetékes.

Le szeretném cserélni digitális kijelzősre, hogy pontosabban tudjam beállítani a hőfokot, (estleg programozni tudjam)

Kérdeztem két boltban is, az egyikben "kiröhögtek", hogy nem lehet, a másikban nem tudták, hogy rá lehet-e kötni az általában 2 vezetékes szabályzókat.

 

Kimértem a pontokat, egyiken állandó 220v, bekapcsoláskor a másodikon is 220v, a harmadikon sosem mérhető feszültség.

 

1994-es 23kw-os "Szikra" gázkazánunk van, SIT 820 NOVA "egységgel".

 Köszi előre is.

RangerJoe Creative Commons License 2009.11.04 0 0 1139

Még meggondolom.

 

Most, hogy feljebb tuningoltam a C18-at 35l/perc-re, olyan hang jön a hőcserélő felől, mintha forrna benne a víz, így inkább visszavettem.

Előzmény: sjohn (1138)
sjohn Creative Commons License 2009.11.04 0 0 1138
Ahogy mondod , egy szezont ment. /8 évig állt a dobozában , aztán egy telet használták temperálásra/
Ha kell , vállalok rá egy szezon garanciát.
Ne értsd félre , nem akarom Rád tukmálni , ha szétszedem , és alkatrészenként eladom , a duplája bejön.
Előzmény: RangerJoe (1137)
RangerJoe Creative Commons License 2009.11.04 0 0 1137

Ezmiez? EUR? :-)

 

Köszi, de ez nekem sok. Hacsak nem egy alig (szinte semmit nem) használt C24H.

Előzmény: sjohn (1136)
sjohn Creative Commons License 2009.11.04 0 0 1136
60
Előzmény: RangerJoe (1135)
RangerJoe Creative Commons License 2009.11.04 0 0 1135
Mennyiért pocsékolod? Az sok!
Előzmény: sjohn (1134)
sjohn Creative Commons License 2009.11.04 0 0 1134
"Nem takarékosság miatt van lejjebbvéve. Tavaly ezt javasolta valaki, hogy úgy állítsam be, hogy 1.8 m3-at egyen egy óra alatt."

Amit írtam szerintem das is egal:))

"Szerinted van értelme C24-est keresnem?"

Hát persze , már csak azért is , mert mint mondtam merő véletlen van egy eladó.:))

Ettől független is kell egy nagyobb , mert ez kevés.
Előzmény: RangerJoe (1131)
RangerJoe Creative Commons License 2009.11.04 0 0 1133
Nabazz. Nem direkt ment kétszer.
Előzmény: RangerJoe (1132)
RangerJoe Creative Commons License 2009.11.04 0 0 1132

Nem takarékosság miatt van lejjebbvéve. Tavaly ezt javasolta valaki, hogy úgy állítsam be, hogy 1.8 m3-at egyen egy óra alatt.

 

"Na ez a pazarlás , mert most kb . azt csinálod , mintha egy öngyújtóval akarnál 16 literes bográcsban babgulyást főzni.:))"

 

Erre gondoltam én is. Ezért gondoltam, hogy nagyobb kazán kéne, mert az a nagyobb teljesítménnyel járó többletfogyasztást nem pazarolja el mintha ennek állítanám nagyobbra a fogyasztását.

 

Szerinted van értelme C24-est keresnem? (Amellett, hogy feljebb veszem a kakaót ezen, ahogy javasoltad.)

Előzmény: sjohn (1130)
RangerJoe Creative Commons License 2009.11.04 0 0 1131

Nem takarékosság miatt van lejjebbvéve. Tavaly ezt javasolta valaki, hogy úgy állítsam be, hogy 1.8 m3-at egyen egy óra alatt.

 

"Na ez a pazarlás , mert most kb . azt csinálod , mintha egy öngyújtóval akarnál 16 literes bográcsban babgulyást főzni.:))"

 

Erre gondoltam én is. Ezért gondoltam, hogy nagyobb kazán kéne, mert az a nagyobb teljesítménnyel járó többletfogyasztást nem pazarolja el mintha ennek állítanám nagyobbra a fogyasztását.

 

Szerinted van értelme C24-est keresnem? (Amellett, hogy feljebb veszem a kakaót ezen, ahogy javasoltad.)

 

Előzmény: sjohn (1130)
sjohn Creative Commons License 2009.11.04 0 0 1130
A 36l/perc a C18-as gyári névleges fogyasztása.
Ahhoz , hogy fűtsön energia kell , ha nem adsz neki megfagysz.
Ha jól értem , akkor Neked most Takarékossági megfontolásból van lejjebb véve a fogyasztás.
Na ez a pazarlás , mert most kb . azt csinálod , mintha egy öngyújtóval akarnál 16 literes bográcsban babgulyást főzni.:))
Előzmény: RangerJoe (1129)
RangerJoe Creative Commons License 2009.11.04 0 0 1129

Köszi.

Gondoltam, hogy kicsi. Ha nagyobbra állítom a gázfogyasztást, nem fog pocsékolni? Úgy értem, hogy nem megy ki a kéményen a többlet? A hőcserélő fel bírja venni? Pont emiatt kérdezem, hogy egy C24-es talán jobb lenne helyette, mert az talán jobban hasznosítja a 36 l/perc-es fogyasztást. A vízhőfok szabályzó most is olyan 70 körül lehet, de mindegy is, mert el sem éri soha ezt az értéket. 

 

"...amíg el nem döntitek mi legyen..." Hát ez az. Mi legyen? :-)

Előzmény: sjohn (1128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!