Keresés

Részletes keresés

csanya. Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50257
Előzmény: sistergő (50246)
csanya. Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50256

Kérdéseidre a válaszok benne vannak az idézet mondatokban:

1. "A versenyzőnek."

2. "a futónak"

 

Ők tudják, hogy tökéletessen felkészültek-e, illetve, hogy biztosan elegendő-e a az élelmiszer és folyadék.  

 

3. OK. 

4. OK.

Előzmény: sistergő (50242)
tv1k Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50255

Meg lehet szokni. :)

A félmarcsihoz képest lejjebb állítod a pulzuslimited vagy tízzel (vagy kicsit többel) oszt' mész ahogy tudsz.

Mondjuk ebbe lehet hogy fog kerülni gyaloglás, pl. Dobogókőre felfelé menet.

Előzmény: Pinyo (50253)
CSERMANEK Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50254

Nem az a kérdés, hogy fizikálisan bírod e (igen) hanem hogy elfutod-e. Erő, izület, technika megvan, frissíteni tudsz. Csak a tempó a kérdés. A szokásos tempódnál lassabban kell menned.

 

Sztem  probalgasd a lassabb edzeseket hogy fejben hogy viseled...

Előzmény: Pinyo (50253)
Pinyo Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50253

Kedves Emberek!

Azt tudom, hogy itt már mindenki futott nagyon sokat (sok = öt óra felett, nagyon sok = legalább kétszer ennyi)

De van-e itt még valaki, akinek még halvány emlékei vannak arról, hogy milyen volt anno először sokat futni? Mondjuk 10-11 órát?

Kezdem ráállítani magam, hogy csak meg kellene nézni a P85-öt, de ez hosszú. Ha indulok, egy célom lenne: nem megborulni, de nem is gyalogtúrázni. Ide már nem elég pörgős "zúzzuk szét az emelkedőket" taktika.

Ide valami más kell, de mi? Hogy tudnám magam tesztelni, hogy kibírok-e ennyit?

 

Pinyo Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50252

Akkor neked ez az esti indulás tényleg jobban feküdne.

Előzmény: mtb (50247)
kgabo74 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50251

Rendeltek nekem racsnit a Fenix Hp11-hez a fenixlight.hu-n. Kb. 2 hét alatt megjött. Ingyen elküldték, pedig mondtam hogy a lámpát nem is tőlük vettem. Nagyon korrektek voltak, ritka a mai világban.

Előzmény: kgabo74 (50175)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.15 0 0 50250

akarom mondani Dynafit: 

Előzmény: Törölt nick (50249)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.15 0 0 50249

a north face-nek is volt salami saras csukàja, de màr nem tudom..

Előzmény: kertitraktor (50248)
kertitraktor Creative Commons License 2014.09.15 0 0 50248

ilyenem nekem van (pár éve a mountexben lehetett kapni), épp tegnap futottam benne. saras talajon tényleg nagyon fasza, csak egy baja van: gyorsan szétszakad a felsőrész. 

Előzmény: kutyA (50208)
mtb Creative Commons License 2014.09.15 0 0 50247

Bár még korai lenne döntenem arról, hogy benevezek-e a 111 km- re, máris gyűjtöm magamban az érveket/ellenérveket. Legalább 8 órát kell sötétben menni, ez teljesen új lenne nekem, hiszen a leghosszabb idő az max. 3 óra volt, amit lámpával, sötétben haladtam. Viszont számomra akár előnyt is jelenthet az éjszaka: nem jól tűröm a napsütést futás közben, és mint tudjuk, májusban már előfordulhatnak meleg napok. Melegben rosszabbul dolgozik a gyomrom, nehezebben tudom pótolni az elvesztett kalóriákat. Persze lehet hogy éppen emiatt lenne nehéz, főleg a vége, fáradtan, ha jelentősen melegedne az idő. Persze az eső is szakadhat egész éjjel, vagy egész nap, ezt előre nem tudhatjuk. Magamnak - ha minden jól menne - egy nagyjából másnap déli beérkezést saccolnék. 

Előzmény: Pinyo (50244)
sistergő Creative Commons License 2014.09.15 0 0 50246

Azért, hogy a következő éjszakán is legyen min gondolkodjál, kíváncsi vagyok a véleményedre. Hogyan döntene a szabálytisztelő pályabíró a következő elképzelt esetben:

Egy pályabíró egy meredek részen figyeli a versenyt. Az esőtől átázott talajon megcsúszik, és feldönt egy versenyzőt. A versenyző az eséstől kissé vérzik, és a (bringás)mezének a zsebe elszakad. Az abban cipelt alufóliába csomagolt szendvics (vagy a 2 db fél literes kulacsból az egyik) legurul a meredek hegyoldalon, majd megakad egy sziklán. Fentről látni hogy hol van, de lemenni érte életveszélyes és reménytelen. 

A versenyző - vétlen áldozatként szemetelt. A pályabírónak nincs mérlegelési lehetősége, a következő szerint kell eljárnia: "Szemetelés - Azonnali kizárás"

 

A fenti esetet lehetne még cizellálni, finomítani. Hasonló nem ennyire kihegyezett esetek simán előfordulhatnak.

Én egy döntéstől elsősorban nem azt várom el, hogy szabályos, hanem hogy igazságos legyen. A szabálynak kell olyannak lennie, hogy ez megvalósítható legyen.

Előzmény: csanya. (50241)
sistergő Creative Commons License 2014.09.15 0 0 50245

kb. + 7 km-re és 500m szintre 3 órával több a szintidő. Hosszabbat, több szintet tudok menni. Gyorsabban nem tudok.

Előzmény: Pinyo (50244)
Pinyo Creative Commons License 2014.09.15 0 0 50244

Miért lenne könnyebb? Hosszabb is, több is a szint. Az éjszakai rész áttevődése miatt?

Előzmény: sistergő (50242)
sistergő Creative Commons License 2014.09.15 0 0 50243

Hát... lehet nekem is álmatlan éjszakám lesz?

Azon fogok meditálni, hogy a 111-es távon melyik a jobb, ha semmi folyadékot nem iszom, vagy ha minden frissítőponton és közben is a hátamon cipelt marmonkannából gigáig töltöm magam?

 

Arra gondolni sem merek, hogy létezhet közbülső megoldás.   :-)

Előzmény: csanya. (50241)
sistergő Creative Commons License 2014.09.15 0 0 50242

Szerintem még maradt benne...

 

A személyes véleményem erről "Csanyás" stílusban: abnormális feltételeket tartalmaz.

 

Akkor saját stílusban:

1.) A részvételi feltételek első mondata szerint "A versenyzőnek tisztában kell lennie a verseny sajátosságával, a választott táv hosszával, nehézségével és tökéletesen felkészültnek kell lennie rá." nem lesz induló a versenyen, mert senki nem tekinthető tökéletesen felkészültnek.

 

2.) Az "Ehhez a következőket kell betartania minden futónak:" részben a harmadik bekezdés is problémás lehet. "A frissítőpontot elhagyva a futónak biztosnak kell lennie abban, hogy a nála lévő élelmiszer és folyadék a következő frissítőpontig elegendő."

 

 

Kérdésem: mi a "biztosan elegendő" definíciója?

 

3.) Az "EGYÉB TUDNIVALÓK ÉS SZABÁLYOK" pontban nem a legjobb megoldásnak tartom a "Szemetelés - Azonnali kizárásszabályt.

Elfogadhatóbbnak (és körülményesebbnek) tartom pl.:

- Szándékos, vagy hanyag szemetelés - Azonnali kizárás

- Szemetelés - Azonnali kizárás adható.

 

4.) A "Tiszteletlen viselkedés (önkéntesekkel vagy futókkal szemben) - Azonnali és életre szóló kizárás" pontnál is hiányolom az "adható" kiegészítést. Igaz, ennél találkoztam lényegesen rosszabbal is a triatlon szabályoknál, ahol valakikkel szemben előírják a kötelező tiszteletet.

 

Szabályalkotásnál "bűn" a nem szabatos "pongyola" fogalmazás.

 

Egyébként tetszik a verseny, úgy érzem számomra lényegesen könnyebben teljesíthető lenne, mint a mostani T100.

Előzmény: csanya. (50240)
csanya. Creative Commons License 2014.09.15 0 0 50241

Elégé álmatlanul telt az éjszakám. Végig ezeken a túlságosan szigorú szabályokon gondolkodtam. Mélyen magamba néztem és rájöttem igazatok van. Hova vezet a világ ha egy szabály szigorú?! Itt az új verzió, léci mondjátok meg elég "nemszigorú" e így!

 

Az útvonal kicsi levágása - ötször elismételni juj de csúnya dolgot csináltam

Az útvonal komoly levágás. - ugyanez tízszer 

Hiányos kötelező felszerelsés -  ötször leírni, a Hoka nem is csúnya cipő

A verseny személyzetének sértegetése - Egy öreg néni átkisérése a zebrán

Ellenőrzőpont kihagyása - Egy babakocsi felcipelése az aluljáróból

 

Ezeket levélben elküldtem az összes nagy verseny szervezőinek és az Atlétikai Szövetségeknek is!

csanya. Creative Commons License 2014.09.14 0 0 50240

Volt jónéhány hiba a versenykiírásokban. Ezekért bocs, javítottuk. 

http://ultratrail.hu

csanya. Creative Commons License 2014.09.14 0 0 50239

https://www.youtube.com/watch?v=-Yx5ZicSlT4

krajcáróka Creative Commons License 2014.09.14 0 0 50238

Dupla Élményre keresek 2 db autós helyet Budapestről!

CSERMANEK Creative Commons License 2014.09.13 0 0 50237

Nem-nem. Lamentálok hogy hezitáljak-e...

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (50236)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.09.13 0 0 50236

Mármint hezitálsz? :-)

Előzmény: CSERMANEK (50235)
CSERMANEK Creative Commons License 2014.09.12 0 0 50235

Módosítgatni szerintem sem kellene. Így lett kitalalva, gondolom nem véletlen. Még én is lamentálok. Ha nem indulok jelentkezek majd segítőnek:-)

Előzmény: akibacsi (50234)
akibacsi Creative Commons License 2014.09.12 0 0 50234

A szigor az elég Csanyás, és feltételezem, hogy a kiíráson már változtatni nem lehet, mert már ki lett hirdetve. Ha kiderül valamiről, hogy nem így kellett volna, akkor azt majd talán 2016-ban módosítani lehet. (volt már rá példa más versenyen 1-2 éve). Nem szeretem ezt a fajta fafejűséget, persze tudom, demokrácia van, ha nem tetszik, nem kell részt venni.

 

Erről egyébként az jut eszembe, hogy nyáron voltunk a Tisza tónál nyaralni több család pár napra, otthagytunk vagy fél millát nekik, de a 3 oldalas ajánlat alapvetően a mi kötelezettségeinkről és a tiltásokról meg a felárakról szólt... 

Hajrá a versenynek, hajrá a résztvevőknek! (persze nincs kizárva, hogy én is indulok, majd még alakul)

 

Előzmény: CSERMANEK (50233)
CSERMANEK Creative Commons License 2014.09.12 0 0 50233

A nevezesi dij sztem teljesen rendben van. Az időpontokat majd eldönti az élet, hogy jól lőtték-e be. Nekem vannak kételyeim, de hat majd eldől. A stílust nem értem igazán. Ha ez valamiféle jófejkedős szigor akar lenni akkor az nem jön át, ha komolyan van véve, akkor meg nekem ez kicsit sok.

 

 

Előzmény: allez zserzseli! (50228)
-biga- Creative Commons License 2014.09.12 0 0 50232

Kifejtve az előbbieket, ha valaki vásárlásra adná a fejét. Teszt.

Előzmény: -biga- (50229)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 50231

Neked ez akart menni a földlézerrel kapcsolatban: nyelv-nyelv, le lehet abból csippantani körömollóval egy arasznyit. A franciák az angolokra gondolva hagyták olyanra a sok sár miatt.

Előzmény: -biga- (50229)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.11 0 0 50230

Az emberi táv, az 51 km meg jó, hogy hatkor indul (régen a melósgyerek olyankor állt munkába) azért az szimpatikus (a meló mellett ki bírna futni Száz kilcsit, pláne kicsengetni tizenöt rugót -még pestiként is- lehet a salomony is csak vinni akarja  innen a manyt, beletenni nem?). 

Előzmény: -biga- (50229)
-biga- Creative Commons License 2014.09.11 0 0 50229

Salomon Fellraiser: 6 mm a drop, a sarka majdnem egy centivel keskenyebb mint a Speedcrossnak, a talp eleje ugyanolyan széles. A felső része elég jónak tűnik, az orr-rész sokkal szélesebb, magasabb. A cipő nyelve viccesen nagy de nem zavaró. Az oldala a sarok résznél elég magas, akinek ezzel gondja van annak érdemes vásárlás előtt kipróbálni. Menettulajdonság: Sárban NB1-es, illetve egy jó erdei talajon, egynyomos ösvényeken. Aszfalton használhatatlan, elrugaszkodni nem igazán lehet benne illetve hirtelen irányt váltani sem. Egyszóval, csúszik. Ja ami elég pozitív, hogy a talpa elől sokkal vastagabb mint a SC-nak.

Előzmény: allez zserzseli! (50194)
allez zserzseli! Creative Commons License 2014.09.11 0 0 50228

jahh, hát nálunk van hagyománya a büntetésnek. alapjáratban mindenki bűnös, igazold, ha nem vagy az (ld. NAV)

 

de ez azért nem olyan durva, csak hát elüt az egész hangvételtől, meg a tényleg baromi szép design-tól.

életre szóló kizárás. ez aranyos. örihari!! kussolsz, vagy nem futsz itt többet :)))

sztem a hosszú táv 15 misiért azért ilyen szintű, színvonalú, hosszú versenyekhez mérten nem tragikus egyáltalán.. persze megértem azt is, akinek ez sok.. nézzük csak meg a triatlon versenyeket, budapest maraton, stb. wizzair félmaraton helyszínen nevezve 17 rugó.

 

éjszakai cucc. az elsők vasárnap reggel 7-8-as beérkezésekor látom a szentendrei örjöngő tömeget.. éppen mennek haza  helyi kocsmából, vagy a gyorsulási versenyről, de azért beállnak éljenezni még egyet a célba.

 

persze vágom, hogy a nagy többségnek tényleg lesz talán egy kevéske közönség.. 

 

de, ha a vasárnapi lángososokat is el akarta volna csípni, én éjjel indítottam volna az egészet. annak van varázsa és akkor az elsők is csak 5-6 órát futnak sötétben, az utolsók is. ők is beérnek világosban, az elsőknek is van tömeg stb.

 

persze biztos van oka annak is, hogy nem ez lett.. 

 

Előzmény: CSERMANEK (50224)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!