Keresés

Részletes keresés

Angelica Archangelica Creative Commons License 2011.01.06 0 0 263

Amiről írsz, galaxis szinten ki is mutatták. Hiszen a galaxisok csillagai szintén Kepler törvényeinek megfelelően keringenek a galaxis centruma körül, de a centrumtól távolodva ez egyre kevésbé érvényesül, egy bizonyos távolság után pedig már egyáltalán nem érvényesül. Lévén, hogy a keringés sebességét az adott távolságon belüli össztömeg határozza meg, a galaxisok rotációs görbéi arra engednek következtetni, hogy adott távolságon belül jelentős mennyiségű "észlelhetetlen" tömeg van jelen, amely nem bocsát ki semmiféle sugárzást......

Előzmény: Törölt nick (262)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.03 0 0 260

Van némi különbség az elmélet, és a hipotézis között.

Mindkettő lehet tudományos, de csak az egyik elvárása a bizonyítás.

Konkrétan az elméleté.

Előzmény: vjozso (259)
vjozso Creative Commons License 2011.01.03 0 0 259

"A ma legszélesebb körben terjesztett kozmológiai elmélet valójában nem elmélet, ugyanis a megjósolt sötét anyag és energia nincs még meg."
Egy (tudományos) elmélet azért elmélet, mert megcáfolható. Ha az általa megjósolt dolog (pl. itt a sötét anyag) nincs meg, attól az még elmélet, legfeljebb nincs bizonyítva.
Más vonalon viszont van bizonyíték a kozmológia mellett dögivel.

 

Előzmény: Törölt nick (256)
emem Creative Commons License 2011.01.03 0 0 258

két kutatás, amely fényt vethet a sötét anyagra:

 

Xenon Dark Matter Project

 

"XENON100 is a new dark matter search experiment, aiming to increase the fiducial liquid xenon target mass to 100 kg with a 100 times reduction in background rate, compared to the XENON10 experiment. XENON100 was funded by NSF to Columbia and Rice universities, together with European funding agency's support to University of Zurich, University of Coimbra and Gran Sasso National Laboratory. UCLA joined the XENON100 effort in April 2008. The current XENON100 detector is in operation at Gran Sasso Underground Laboratory. Its scientific reach is a spin-independent WIMP-nucleon cross section of 2 x 10-45 cm2 by the end of 2009. The most recent status of XENON100 can be found in talks presented by XENON100 members in various conferences."

 

Cryogenic Dark Matter Search

 

"Using state-of-the-art cryogenic germanium and silicon detectors, the CDMSII collaboration is searching for weakly-interacting massive particles, or WIMPS, whose discovery could resolve the dark matter problem, revolutionizing particle physics and cosmology. This WIMP direct detection experiment is similar to CDMSI, which was located in a tunnel under the Stanford campus. But CDMSII is located deep underground in the Soudan mine in Minnesota, USA. This location provides vastly improved shielding from cosmogenic events which will reduce interference of known backgrounds particles. This will increase the chances of positively identifying a WIMP signal or will allow better limits to be placed on the interaction cross section of the hypothesized particles. The experiment is now running in the Soudan facility."

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.02 0 0 257

Az ősrobbanás, és a tágulás "elmélete" is feltételez néhány olyan dolgot, ami mérési eredményekkel nem igazolható.

Előzmény: Törölt nick (256)
Tudorka69 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 254

Gyanítom hogy sökkal többet olvastam már a témáról az évek alatt,mint te.Nem könyvet,hanem a netről mindenféle témát,továbbá rengeteg ismretterjesztő műsort láttam már.Évek óta foglalkozom a témával.Off.

Előzmény: gyere a papához (253)
gyere a papához Creative Commons License 2011.01.01 0 0 253

Miért nem olvasol el legalább egy kozmológiával foglakozó könyvet? Most annyira nem vagy képben semmiről, hogy az már fájdalmas. Mármint fájdalmas másnak olvasni a badarságaidat.

 

Ajánlok egy viszonylag új könyvet a témában:Timothy Ferris: A világmindenség.

Elég nehéz könyv (nem súlyra), viszont minden benne van, amit ezen a szinten érdemes tudni. Ellennél vele egy jó darabig, és mire megértenéd, máris nem beszélnél itt ennyi butaságot.

Előzmény: Tudorka69 (242)
astronom Creative Commons License 2011.01.01 0 0 251

Új év, régi hülyeségek...

Előzmény: Tudorka69 (248)
Tudorka69 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 250
Előzmény: Törölt nick (249)
Tudorka69 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 248

Na ezért tart itt a tumoány ahol,mert a nőket semmibevették már régebben is.Pedig,Eistein is a feleségének köszönheti érdemeit,mert valójában a felesége találta fel a relativitás elméletet,csak nem publikálhatta,mert nő volt.Így az öreg publikálta helyette.)

Előzmény: Törölt nick (247)
Tudorka69 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 246

Egyébiránt bennem maga a tágulás is kétségeket vet fel.Mert olvasom éppen hogy mindösszesen 20 megfigyelési pontból következtetnek erre és hogy vöröseltolódnak a galaxisok,tehát távolodnak tőlünk de:

-mi van akkor ha valójában azért távolodnak,mert a belsejükben lévő fekete lyukak megeszik a galaxisok anyagát,így úgy tűnhet hogy az univerzum tágul,holott csak maguk a galaxisok lesznek egyre kisebbek?

 

A föld távolodik a naptól?

A tejútban lévő égitestek távolodnak egymástól?Mérték ezt?

Tudorka69 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 245

Én pusztán logikai alapon próbálom megközelíteni a dolgot.Nincs a tágulásra semmilyen más logikus magyarázat,legalább is én még nem találkoztam vele.De ha valaki tud bármilyen logikus magyarázattal szolgálni,hogy mi az a hatalmas erő,ami képes tágítani az univerzumunkat,akkor szívesen olvasnám!

 

Előzmény: Törölt nick (235)
Tudorka69 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 244

3: az antianyag, a sötét anyag és a sötét energia tulajdonságai egyaránt bőven elég jól ismertek ahhoz, hogy biztosan mondhassuk: se a sötét anyag, se a sötét energia biztosan nem antianyagból van.

 

 

Rendben.

Akkor mi más logikus magyarázattal tudsz szolgálni a tágulásra vonatkozóan?

Előzmény: Törölt nick (235)
Tudorka69 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 243

A léggömb dolgot nem én találtam ki,hanem egy csillagász beszélt szintén egy tv műsorban róla!De szerintem teljesen logikus,.hogy emiatt a nézőpont miatt nem láthatjuk a többi univerzumot,akár anyagi,akár antianyagból áll össze!Csak érzékeljük az erejüket,amit elneveztek sötét energiának,mert valami nevet kellett adni neki.

 

Előzmény: Angelica Archangelica (237)
Tudorka69 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 242

Értsd már meg,hogy nem kerül a közelébe!Mert olyan hatalmas "terek" választják el egymástól,hogy soha nem kerül a közelébe a mi univerzumunk anyagának!

És ami miatt sosem láthatjuk az azért van,mert a saját univerzumunkat úgy kell elképzelni mint egy léggöm,aminek a héjján vannak a galaxisok és csillagok.Mi ellátunk minden irányba kivéve:

-a belsejébe illetve a a léggömbről kifelé,azaz a tágulás irányába!

Előzmény: Angelica Archangelica (237)
Tudorka69 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 241

Nem találom az antianyagról szóló írást sajnos,melyben le van írva az antianyag viselkedése a rendes anyaggal szemben.A lényeg az,hogy az anyag-anyag atomjai, taszítják egymást(ezért nem olvadunk bele a székbe ha ráülünk) míg az az anyag-antianyag egymással ennek pont az ellenkezőjét teszi.Erős vonzzásban van egymással.

 

Ez egy bemásolt írás a Wikiből:

A világegyetem egyik rejtélye, hogy miért van kevesebb az antianyagból – ezt barionaszimmetriának hívjuk, mert sérti a barionszám-megmaradást –, nem figyelhetők meg ugyanis nagy anyag-antianyag ütközések miatti hatalmas sugárzások. Ha pedig a világnak két egymástól jól elválasztott fele, egy anyagi és egy antianyagi létezne, akkor nem tudnánk megmagyarázni, hogyan jött ez a helyzet létre, hogyan tudott szétválni az anyag anélkül, hogy közben ne semmisült volna meg.

 

Az utolsó mondathoz fűznék valamit.Én ugye felvetettem régebben azt,hogy amikor létrejött az anyag és antianyag egyforma mennyiségben közvetlen a nagy bumm után,akkor a folyamatos annihiláció elképzelhetetlen nagy lehetett.Ez egy hullám,melyből a fotonok is keletkeztek(?)._Ez a hullám vagy lökéshullám és maga a robbanás vagy tudja a bánat hogy mi,de valami elkülöníthette az antianyagot a rendestől,a maradék pedig felemésztődött az évmilliárdok alatt és fény lett belőle.

És továbbra is tartom magam ahhoz az elképzeléshez,hogy ez  az elkülönített antianyag húzza vonszolja univerzumunkat maga után.De ez az én egyéni kis elméletem,ami nem kell hogy zavarjon benneteket,hisz mindenki másban hisz.

 

Továbbá pedig van érettségim,2009-ben tettem le estin,mivel 41 vagyok és ráadásul egy nő.Ezt csak a találgatások miatt írtam.Továbbá teljesen laikus vagyok,a fizika nem volt a kedvenc tantárgyam,viszont az elméleti részét mindig is szerettem és szeretem a mai napig is.

BUÉK

Törölt nick Creative Commons License 2011.01.01 0 0 240

Sok mindent nem látunk.

Pl. Az általános relativitás elméletéből nem következik sem az ősrobbanás, sem a tágulás elmélete.

Előzmény: Hector Servadac (239)
Hector Servadac Creative Commons License 2011.01.01 0 0 239

Milyen módon tudhatnánk meg, hogy mi történi a másik univerzumban? A mennyiben csak 13.7 milliárs fényévre látunk ennek az Univerzumnak jóval nagyobbnak kell lenni és olyan dolgokat nem ismerünk amik alapvetőek, tehát nem látjuk a fától az erdőt.

Előzmény: Törölt nick (224)
Angelica Archangelica Creative Commons License 2011.01.01 0 0 238

Én is boldog új évet kívánok:

 

Angelica Archangelica Creative Commons License 2011.01.01 0 0 237

Azért vagyunk biztosak abban, hogy nincsen antianyagból álló másik univerzum, galaxisok, csillagok, mert ha léteznének, és a mi Univerzumunk, galaxisaink, csillagaink közelébe kerülnének, az annihiláció következtében olyan nagy energiájú gamma-viharokat kellene észlelnünk, amilyeneket NEM észlelünk.....

Előzmény: Tudorka69 (218)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.01 0 0 227

És neked is.

Előzmény: Törölt nick (226)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.01 0 0 223

Neked is szebb, jobb újévet.

Előzmény: Tudorka69 (222)
Tudorka69 Creative Commons License 2011.01.01 0 0 222

A cikkben lévő elméletet nem én állítottam fel,én csak egyetértek vele.

Előzmény: Törölt nick (221)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.31 0 0 221

Explicite ne írom alá, hogy bárki, bárkinél okosabb lenne. (kivéve persze az agykárosodással élőket)

Adott szakterületen természetesen vannak hozzáértők, és kevésbé hozzáértők.

A hozzáértők írják a cikkeket, én, és mások pedig olvassák.

 

Ahhoz hogy valaki elméletet/elméleteket állítson fel, az adott területen mélyebb ismeretekkel kell rendelkeznie.

Te rendelkezel ilyesmivel?

Előzmény: Tudorka69 (220)
Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 220

Lentebb betettem egy cikket.Szerintem azok a tudósok valószínűleg okosabbak a jelenlévő fórumozóknál.Vagy kétled?

Előzmény: Törölt nick (219)
Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 218

Aztán miért nincs?

Ha az egyik univerzum a rendes a másik pedig az antianyagból tevődik össze?Erről szövegelek már jóideje,de látom ez annyira elképzelhetetlen.Pedig a lenetebbi cikkben még fénykép is van,a könnyebb elképzelhetőség kedvéért,de mindhiába.

Előzmény: Törölt nick (216)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.31 0 0 216

Ennek sok köze nincs a felvetésedhez.

Előzmény: Tudorka69 (215)
Tudorka69 Creative Commons License 2010.12.31 0 0 215

Mindenesetre megnyugtató számomra,hogy nem csak én képzelődöm kizárólag,hanem sokan mások is,akik több univerzumot feltételeznek.)

Előzmény: Törölt nick (213)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.31 0 0 214

Upsz.

Bocsánat erről elfelejtkeztem.

Egy elképzelt univerzum, elképzelt törvényekkel tetszés szerint viselkedhet.

Előzmény: Törölt nick (213)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.31 0 0 212

"Univerzumok közötti tér" egyelőre szóba sem került.A fizika/csillagászat mai álláspontja, és törvényei szerint, a teret az anyag/energia és az idő összessége alkotja, tehát a felvetésed  -jelenleg,  teljesen értelmetlen.

Előzmény: Tudorka69 (211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!