Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

mikey l e d Creative Commons License 2011.06.15 0 0 225

semmiség...sajnálom h.nemtudtam komolyabban segíteni,nálam minden ledes és bár van visszajelzőm nekem is utánajártam ennek is a kiégésre figyelmeztető áramkör persze az 1xrűnél állandóan áramot küld az izzóra gyújtás-indítás után pár voltos feszről van szó ami kevés h.lát6tóan világítson az izzó de az áramkör "él" ha kiégne az izzó v.kontakhiba van megszakad a "figyelőkör" és ezéert jelez a műszerfalon,namámost van alkatrészben olyan ami figyeli az elektromos áramkör "sugárzását" és így jelez a műszerfalon,olyasmi az elve mint a lakatfogós multiméter működése.üdv

Előzmény: * saliboy79 * (224)
* saliboy79 * Creative Commons License 2011.06.14 0 0 224

Attól tartok, igazad van. :(

 

Túl egyszerű lett volna, ha csak a gyári relét kell átalakítani. :)

Ha sima relé lenne, akkor az izzókat visszatéve nem villogna még pár mp-ig gyorsan... Ahogy néztem a fórumokat, nem megoldás, ha ellenálással szimulálom az index izzókat, az már túl barkács megoldás... Így sajnos fájó szívvel kell búcsúznom a csúcsszuper ledes égőimtől. Persze az újak is ledesek lesznek, csak más kivitel.

 

Köszönöm a segítséget!

 

Üdv,

Attila

 

Előzmény: mikey l e d (223)
mikey l e d Creative Commons License 2011.06.14 0 0 223

Hello,ha elektronika vezérli az indexeket azt ne is keresd,nemvalószínű h.simán állít6tnál a villogáson,a bonyolultabb megoldás h.kiváltod a gyári indexrendszert megfelelő elertronikára amit esetleg állítani is lehet,ilyen a pulzusgenerátor de ez már nem a házi barkács szint.

Előzmény: * saliboy79 * (222)
* saliboy79 * Creative Commons License 2011.06.13 0 0 222

Sziasztok,

 

Tudtok megoldást, hogy a can bus-sal rendelkező autókat hogyan lehet ledesíteni?

 

Vettem körbe az indexnek, és hátra fék/helyzetjelzőnek brutál jó ledeket, de sajnos az elektronikát meghülyíti:

  • a hátsó helyzetjelző 2x felvillan, utána sötét marad. Régi izzót visszatéve oké a dolog. Ezt talán még át tudom verni 2db ellenálással, a nagyobb gond az index-szel van.
  • index esetében villog, mint a veszedelem, mint amikor egy izzó kiég... És sanszos, hogy nem relés a cucc, hanem valami "okosabb" elektronika buzizza, mert ha visszateszem a régi izzót, akkor is szaporán villogja az első párat, csak utána lassul. Tehát ide vagy meghekkelem a relét (az előzőek után egyátalán az is kérdéses, hogy az van benne), vagy próbálok szerezni (venni, cserélni, lopni) can bus kompatibilis izzókat (ha vannak). Ellenálást beletenni nem akarok, az 21W izzónként, tehát majdnem 100W elfüstölése a nagy semmibe... :(

Valakinek van ötlete, hogy lehet megoldani?

 

Az autó: 2007-es évjáratú Citroen C4.

 

Köszi a helpet.

 

Attila

mikey l e d Creative Commons License 2011.03.16 0 0 221

ilyesmit tudnék rendes menetfényként,elektronikával,indításnál bekapcsolja a ledeket leállítás után kb 5s kikapcsolja őket,tompítotra lekapcsol.12cm széles-3.5cm magas-4.5cm mély nagyon tuti cucc

Előzmény: nighthawk001 (219)
mikey l e d Creative Commons License 2011.03.16 0 0 220

őszíntén szólva nem javaslom,csak poziciófény hivatalosan,nem menetfény.elég gyenge fénye van,városban lehet tompított helyet használni de városon kívűl a tompítottat is kell használni.amúgy nem rosszak a Ring dolgok.menetfénynek minimum olyan ledes cucc jó amiben legalább 1w ledek vannak,a Ring ezen ledes fényében nem ilyenek vannak,a csomagoláson amúgy is az van ha jól tudom h. Dayline Position Light vagy Safety Light de nem DRL.annak ilyesmi való..a lenti sorban balról,tompított a 55w köd és az 5w menetfény,érzékelhető a külömbség

Előzmény: nighthawk001 (219)
nighthawk001 Creative Commons License 2011.03.15 0 0 219

Szia! Neked is az a fajta Ring van amiben 8 LED van?

Mennyire erős a fénye,főleg nappali fényviszonyok közt távolról mennyire lehet látni, és te tompított helyett használod? Fontos lenne ezeket tudnom mert most szeretnék én is ilyet venni. Köszi a választ előre is.

Előzmény: *Laceeka* (183)
mikey l e d Creative Commons License 2011.01.11 0 0 218

mikor nekiáltam valamilyen fény felrakásának 1álltalában...alaposan szemügyre vettem a lehetséges helyeket....hol néz ki jól hol látszana jobban...az 1ik verzió volt h.a ködlámpák feletti a lökösön végigfutó mélyedésbe rakom őket de 1részt bután nézet ki úgy másrészt illetéktelen kezek kárt tehettek volna benne...így maradt a lámpa alatti rész...rak6ttam volna végig is de 1 próbánál kiderült h.nemnéz ki jól úgy..túl széles a ledsor fénye....magába a lökösbe azért nem akarom beépíteni mert nemszeretném szétvágni ilyen miatt a lököst másrészt nembiztos h.jól nézne ki...a másik gondom volt h.bármennyire is erőssek a ledek mondjuk 1 lökösön való felrakásnál már az levesz a lát6tó fényből h.fehér felületen vannak...a lökösbe rakott Audi 5 ledes nappali fénye 1w ledekből..felülről világítanak meg 1 tükrös fényvetőt ami erősití a fényt...az új A4-en fókuszlencse van a ledeken...

Előzmény: IceCortez (217)
IceCortez Creative Commons License 2011.01.11 0 0 217

Durva egy fénye van :))

 

DE

 

Én ha már DRL-re adom a fejem akkor szépen beépíteném a lökösbe, vagy ha lámpa alá akarnám tenni akkor olyat vennék ami lámpa elejétől a végéig ér... :)) Az úgy még is jobban néz ki. Bár a DRL-ek nem szoktak olyan méretben lenni, azok a ledcsíkok, aminek meg nincs olyan nagy fénye.

 

Szóval maradna a lökös :))

Előzmény: mikey l e d (216)
mikey l e d Creative Commons License 2011.01.04 0 0 216

pár újab kép....a nappali fényről...a másik képeken összehasonlításképp a ledsor mellé raktam a 3w ledlámpámat persze fókuszlencse nélkül....és lencsével....majd némi távolságból vaku nélkül és vakuval....vakuzáshoz közelebb kelet mennem mint gondoltam....

Előzmény: mikey l e d (215)
mikey l e d Creative Commons License 2011.01.04 0 0 215

pár kép....régi 15 ledes panel....3/1 arányban vannak kötve....az elhelyezés szándékos h.az izzó terítését utánozza...majd a fényerőkülömbségek..az újabb verzió 9db leddel...ledes és izzós lámpa közti külömbségek szemből....szürkületben helyzetfény 1.2w leddel.....21w izzóval....2.8w led féklámpa

Előzmény: mikey l e d (214)
mikey l e d Creative Commons License 2011.01.04 0 0 214

Szevasz...féklámpás dolgohoz hozzászólás...:)))) énis átépítettem a magamét mert 1részt elég gyengécske volt  afénye másrészt nagyon televolt a hócipőm a kiégő kontakthibás izzókkal....szóval a valószínűleg végső kialakítást mutatnám....a ledek a létező legjobb kisméretű power ledek amik még nem igényelnek külön hűtőfelületet a lábukon levőn kívűl....a fényerő messze átlagon feletti...és ellentétben az smd probálkozásokkal nincs szükség 30-40db ledre....az alsós képeken vannak a fényerő külömbségek estis fénynél fotózva...jól látszik mekkora eltérések vannak

Előzmény: szikla2 (171)
mikey l e d Creative Commons License 2011.01.04 0 0 213

elnézést mindenkítől lemeradtak a képek....a keskenyebbik ledpanelsor smd ledekből van a nagyobbik 4chipes ledekből...szóval az smd sehol sincs....másik mint a kék ledes képnél is látszik a legjobb és erősebb fénye  a 3mm-nek van mert kis helyen koncentrálódik a chip ereje....a fehér ledeknél jól látszik a fényerőkülömbség...

Előzmény: mikey l e d (212)
mikey l e d Creative Commons License 2011.01.04 0 0 212

Szevasz...ezek a ledes dolgok játékszerek...1részt a minél több led nemfeltétlen biztosít valóban elégséges lát6tóságot....másérszt a minősége 2es....a sok kicsi lednek fenfeltétlen van erős fénye...régen építtem 3mm fehér ledekből merev ledsort és nemvolt nagy durranás...utána kezdtem el használni super flux leddel készült dolgokat és ég  és föld....a belinkelt képen is látszik h.a legjobb fénye a mezei ledek közt a 3mm nek van....mert kis méretben koncentrálódik a chip ereje...de a 4chipes flux nyomába sem érhet még az smd sem....a rövid sor smd ledekből van a nagyobbik 4 chipes super fluxokból....legallul a fehér ledek külömbsége.....ÜDV

Előzmény: szlandras (176)
mikey l e d Creative Commons License 2011.01.04 0 0 211

az én javaslatom ha semmi sem segít h.a mezei indexrelé helyett pulzuselektronikát használj..vagy építess...ugyanyúgy képes működni mint a mezei indexrelé csak 1részt mozgó alkatrész nélkül másrészt igen tág tartományban állít6tó a villogás üteme..persze stabilizátort igényel...az terhelős-ellenállásos megoldások sem rosszak....ÜDV

Előzmény: csdani1982 (194)
mikey l e d Creative Commons License 2011.01.04 0 0 210

Szevasz..a probléma közel sem olyan 1xrű h.csak cserélek pár ledet és jólesz....a kereskedelemben kap6tóak nagy hátránya bármennyire is istenítik h.konkrétan nincs bennük stabilizátor....ez miatt 1 idő után elhalványulnak mert a túlfesz miatt kiég a chip bennük...lehet probálkozni persze de ismerősi körben is még a 6000ft/pár ledes dolgok is elszáltak....igazából 1edileg kellene építeni ledket központi stabbal és onnan leágaztatni az összesnek h.nelegyen gond....pár kép...a felsőn jól látszik az izzós kivitel az 1szem led a kis műszereknél szemléltetésnek volt berakva...az alsó képen a teljesen ledes 1ség van...ebből a szeből kicsit túlzónak tünhet a fényerő a valóságban pont jó...ÜDV

Előzmény: Magic1979 (208)
Beer Monster Creative Commons License 2010.12.29 0 0 209

Sziasztok! Mi van most hagyományos bajonettfoglalatosból helyzetjelzőbe?

Magic1979 Creative Commons License 2010.12.29 0 0 208

Sziasztok!

 

2002-es Mitsubishi Caisma műszerfalvilágítását cserélném ledekre (már alig pislákol néhány izzó). Mekkora költségre számítsak beszereléssel együtt? A rizsszemek elég sokfélék és foglalatosak. Köszi.

ádibébi Creative Commons License 2010.06.23 0 0 207
Sziasztok srácok!


Autóhoz keresgélek (még mindig) nappali fényt, és egy-két beltéri/kültéri kiegészítő cuccot, pl a csomagtartóba egy nagy, fehér, erős fényű ledpanelt, hogy pakolásnál lehessen látni is vmit, és egy takarásból hátsó rendszámo megvilágító halvány fehér ledcsíkot.

Szerintetek menetfénynek ez jó? Jobb, mint a ring termékei? Ez drágább, nem is kicsivel. Technikai infót nem találtam, vitrin mögött volt... Mit ajánlanáltok? Illetve bolt is jöhet, ahol lehet kérdezni, okosodni is kicsit vásárlás előtt...

Köszönet!
opz Creative Commons License 2010.06.18 0 0 206

köszönöm a hozzászólásokat !!!

 

bár kicsit későn de most jutottam ide :)

Előzmény: Wicked Belzebub (169)
*Laceeka* Creative Commons License 2010.06.10 0 0 205
Egy rakás szar!Ide is smd ledes 360 fokosak kellenek!A sima mezei lótúró
Előzmény: IceCortez (204)
IceCortez Creative Commons License 2010.06.06 0 0 204
Az eltűnt ember.... :D Épp emlegettelek az Osram topicba a múltkor :)))

Milyen lett most a műszerfal világítás? :) Nagyon vakít vagy mi? :)
Előzmény: *Laceeka* (203)
*Laceeka* Creative Commons License 2010.06.03 0 0 203
Nahh izzócserére adtam a fejem,mégpedig a műszerfalban!Laikus fejjel mezei ledeket vettem bele!Hát adtam a szarnak egy nagy pofont!Gyakorlatilag egy számot sem látni a műszerfalon,mert a led nem 360fokban szór:-( Inkább vettem volna egy 2dekás kevertet,még azt is jobban élveztem volna mint ezt a látványt:-)
zar 116 Creative Commons License 2010.05.31 0 0 202
Az büntet, főleg az 55-ös. Komoly előzési presztíze van, másra nem jó.
Előzmény: Törölt nick (196)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2010.05.31 0 0 201
Jól belenyúltál. Ennél drágább izzót keresve sem találhatsz :)
Mo-on itt megkapod 9000-ért (pár), vagy itt külföldről kijön kb 8200-ból.
Előzmény: Törölt nick (200)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.31 0 0 200
és ho lehet kapni mennyiért ?
Előzmény: Wicked Belzebub (199)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2010.05.31 0 0 199
Az elég jó :))
Előzmény: Törölt nick (198)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.30 0 0 198
mondjuk h11-es Osram nightbréker az jó ?
Előzmény: Wicked Belzebub (197)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2010.05.30 0 0 197
Igen, vakítana mint a picsa. Mindenkit.
Tegyél bele emelt fényű halogént.
Előzmény: Törölt nick (196)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.30 0 0 196
És ha Xenon lenne a ködlámpa az milyen lenne, erős ?
Előzmény: Wicked Belzebub (193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!