Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.03 0 0 1451

 

Mihalik Angelika befejezte R.C.Sproul: Isten szentsége c. 

sorozat mind a 6 részének magyar feliratozását:

 

https://www.youtube.com/channel/UCcFb2E-DVpNWKplNDNdQ4Lw 

 

Előzmény: Törölt nick (1450)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.22 0 0 1450

Elkészült R.C.Sproul: Isten szentsége c. sorozat 4. részének feliratozása. 

 

Luther elmebaja. 

 

https://www.youtube.com/channel/UCcFb2E-DVpNWKplNDNdQ4Lw 

 

Előzmény: Törölt nick (1447)
friss szél Creative Commons License 2018.02.18 0 0 1449

Köszönöm!  :-)

 

A lábakról: emlékeztetnek teremtmény voltunkra, még a szeráfokat is...

Eszembe jutottak Jézus lábai:

 

Jelenések 1:


12.Megfordulék azért, hogy lássam a szót, a mely velem beszéle; megfordulván pedig, láték hét arany gyertyatartót;

13. És a hét gyertyatartó között hasonlót az ember Fiához, bokáig érő ruhába öltözve, és mellénél aranyövvel körülövezve.

14. Az ő feje pedig és a haja fehér vala, mint a fehér gyapjú, mint a hó; és a szemei olyanok, mint a tűzláng;

15. És a lábai hasonlók valának az izzó fényű érczhez, mintha kemenczében tüzesedtek volna meg; a szava pedig olyan, mint a sok vizek zúgása.

16. Vala pedig a jobb kezében hét csillag; és a szájából kétélű éles kard jő vala ki; és az ő orczája, mint a nap a mikor fénylik az ő erejében.

 

 

Előzmény: Törölt nick (1444)
friss szél Creative Commons License 2018.02.18 0 0 1448

Nagyon jó, köszönöm, hogy feltetted!

 

"Uzza azt gondolta, hogy az ő keze tisztább, mint a föld... semmi se szennyezte volna be Isten Trónját, a Frigyládát, ha leesik a földre... nem sértette volna Isten szentségét... "

 

Előzmény: Törölt nick (1447)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.18 0 0 1447

 

Elkészült R.C.Sproul: Isten szentsége c. sorozat 3. részének feliratozása.

 

Szentség és igazság. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=4Lo4OUSpaUc&t=4s 

 

Előzmény: Törölt nick (1446)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.10 0 0 1446

 

Elkészült R.C.Sproul: Isten szentsége c. sorozat 2. részének feliratozása.

 

A szentség traumája. 

 

https://www.youtube.com/channel/UCcFb2E-DVpNWKplNDNdQ4Lw 

 

Előzmény: Törölt nick (1444)
magyarpityu Creative Commons License 2018.02.08 0 0 1445

Köszönöm, nekem valóban segítség a magyar feliratozás!

Előzmény: Törölt nick (1444)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.08 0 0 1444

 

Talán segítség lesz valakinek. 

 

Mihalik Angelika elkezdte magyarul feliratozni Sproul testvér,
The Holiness of God c. videóit is. Az első alább már elérhető: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=iiWIVOCvn_Y&t=639s 

 

Előzmény: Törölt nick (1443)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.22 0 0 1443

 

Szabados Ádám segített abban, hogy ismerkedhetem R.C.Sproul életével, szolgálatával. 

 

http://divinity.szabadosadam.hu/?p=19364 

 

Mihalik Angelika pedig abban, hogy R.C.Sproul szolgálataiból fordít magyarra.

Ezek közül belinkelek egyet, mely megkönnyíti a többi elérhetőségét is. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ITgO8Qj_19w&t=3s 

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.06 0 1 1442

Álmomban megjelent Jézus és azt mondta, szeret ahogy vagyok, ha hiszek őbenne, semmit nem kell tennem ahhoz, h szeressen. Megsimogatta az arcomat és elment. 

ájg2üü5ró Creative Commons License 2017.12.04 0 0 1441

Szektaügy: Jó volna ha ha infók lennének ,a fórumon, a destruktív /romboló/ szektákról, kinek mi a véleménye? Ne csak a Jehovákról mert azt már ismerjük. Biztos hogy van más sok csoportocska is ,ill. nem bejegyzett.

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.05 0 0 1440

"Ebben az anyagi világban hiába keresed a biztonságot, semmi nem biztonságos. De elkerülni sok   mindent lehet, az indexet is:-)

 

Továbbra is sajnálom, hogy bejelentkezés előtt jelzi a kereső, "Nem biztonságos" a Fórum. 

Pedig számomra öröm volt itt jelen lenni.

Előzmény: bloody rain (1436)
polária Creative Commons License 2017.08.21 0 0 1439

https://youtu.be/eafpNdOf-wQ

Élet az élet után ! tanuvallomás

polária Creative Commons License 2017.08.13 0 0 1438

Egy magyar püspök ír a pápának, hogy nős papokat is szenteljenek föl

 

A váci megyéspüspök az első a katolikus püspökök sorában, aki kiáll azért, hogy arra alkalmas, de nős férfiakat is szenteljenek pappá. A Szemlélek blogban közölt interjúban Beer Miklós arról beszélt, annyira kevesen vannak, hogy „8-10 egyházközségbe egyszerűen nem tudok papot küldeni”.

Eddig toldozgattak-foltozgattak, külföldről, Lengyelországból, Indiából hívtak papokat, de szerinte most már nekik kell megtalálni azokat az embereket, akikre rá lehet bízni egy egyházközség vezetését.

 

Az egyház útja távlati lépésben a választható cölibátus lenne. Beer püspök szerint az ők környezetében is vannak olyanok, akik nősként alkalmasak lennének a papi szolgálatra.

Erről levelet fog írni a pápának.

Rozálka3 Creative Commons License 2017.07.27 0 0 1437

Nálam ilyesmit nem ír ki.

Előzmény: Törölt nick (1435)
bloody rain Creative Commons License 2017.07.27 0 0 1436

Ebben az anyagi világban hiába keresed a biztonságot, semmi nem biztonságos. De elkerülni sokmindent lehet, az indexet is:-)

Előzmény: Törölt nick (1435)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.27 0 0 1435

Őszintén sajnálom, hogy az index.hu honlap

Vallás, Filozófia fóruma továbbra sem biztonságos. 

Előzmény: Törölt nick (1429)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2017.04.19 0 0 1434

És ezt mind naplózod...?!

Előzmény: magyarpityu (1433)
magyarpityu Creative Commons License 2017.04.19 0 0 1433

Szia!


Hobbiból futok, úszok, túrázok, bringázok.

Előzmény: Eklatáns Béla (1431)
magyarpityu Creative Commons License 2017.04.19 0 0 1432

Utánanéztem, és arról van szó, a Google Chrome és újabban a Firefox böngészők jelzik (az Internet Explorer nem jelzi külön, de ott is látszik), hogy a webhely biztonságos kapcsolatot használ-e, vagy sem (vagyis titkosított-e az adatforgalom a böngésző és a webszerver között, vagy sem), és a nem https protokollt használó webhelyeknél jelez. Szóval nem tűzfal vagy vírusirtó kérdése, és nem is mostanában vált valami miatt nem biztonságossá az index, hanem mindig is ilyen volt, csak eddig nem hívta fel a böngésző erre a figyelmünket (valószínűleg frissítetted a böngészőt, vagy frissült magától, azóta kapod ezeket az üzeneteket).

Előzmény: magyarpityu (1430)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2017.04.19 0 0 1431

Miféle sportot űzöl...?

Előzmény: magyarpityu (1430)
magyarpityu Creative Commons License 2017.04.19 0 0 1430

Szia!


Örülök, hogy ismét itt vagy! Hogy telt Húsvét ünnepe?


Otthon nálam is jelez a böngésző, és még más oldalon is bejön ez az üzenet (pl. az edzesonline.hu oldalon, amikor az edzésnaplómba lépek be). Érdekes, itt bent a munkahelyemen, ahol komoly tűzfal védi a hálózatot, és az internetforgalom is jelentősen szűrve van, itt nincs ez a figyelmeztető üzenet. Fontos, hogy aktív vírusirtó figyelje a gépedet, miközben netezel, és ne kattintgass gyanús tartalmakra! Az internetezésre is igaz, hogy nem minden használ, ami lehetséges számunkra, ezért őrizkedjünk mindattól, ami gyanúsnak tűnik!

Előzmény: Törölt nick (1429)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.19 0 0 1429

Meglepő számomra, hogy a forum.index.hu nem biztonságos. Többszöri próbálkozás 

után is a keresőben azt látom a honlap címe előtt beírva: "Nem biztonságos". Sajnálom. 

magyarpityu Creative Commons License 2017.01.29 0 0 1428

Sziasztok!

 

Egy különös blog reklámján akadt meg a szemem reggel: Örvendezek az Úrban! Pontosabban, az volt különös, ahol ezt a blogot megláttam: az origó nyitólapján! Mikor kilépek a postafiókomból, az origó hírcsatornájára irányít a kiszolgáló, amit többnyire rögtön be is zárok. Celebhírek és álhírek, pletykák, politikai-közéleti sárdobálások, üres fecsegések, napi horoszkóp, felnőtt-tartalmak, ilyesmik. Már nem vagyok olvasója (és valószínűleg célközönsége sem) a megtévesztő címek mögött lapuló bulvárnak! És itt egy ilyen cím: Örvendezek az Úrban! (Reggel láttam, most hogy írom ezt a hozzászólást, már lekerült a nyitólapról - de reggel még ott volt, és még most is a hatása alatt vagyok!)

''Senki meg ne vessen ifjú korod miatt, hanem légy példája a hívőknek beszédben, magaviseletben, szeretetben, hitben, tiszta életben.'' (Timótheushoz írt I. levél 4, 12)

Így kezdődik a mai Igeszakasz a Bibliaolvasó kalauz szerint. ''Légy példája a hívőknek!'' Ez azt is jelenti: legyünk példák a hívők előtt abban, ahogyan megéljük hitünket a mindennapjainkban: tehát beszédünkben, magaviseletünkben, szeretetünkben, hitünkben, tiszta életünkben! Egyúttal ez azt is jelenti (és a görög eredetiben ez utóbbi a hangsúlyos): legyünk a hívő mintaképei a világban! Azaz legyen olyan a beszédünk, magaviseletünk, szeretetünk, hitünk, tiszta életünk, hogy a világban, mikor ez feltűnik, akkor azt mondják rólunk: ilyen egy tipikus hívő, ilyen egy példája a hívő embernek!

 

Sőt, még az is benne van: ha a világ tudja rólunk, hogy hívők vagyunk, akkor vajon mit gondol a világ a hívő életről belőlünk kiindulva? Mert biztos vagyok benne, van véleménye a világnak mindarról, amit a hívők képviselnek (és sokszor mi hívők nagyon nem azt képviseljük, amit, vagy inkább: Akit képviselnünk kellene)! Ha valaki csak vallását képviseli, és azt járatja le szeretetlenségével, hitetlenségével, és erkölcstelen életvitelével (vagy pusztán csak azzal, hogy nem látszik az a különbség a világhoz idomult vallásos életében, amit Isten munkál az övéiben), az is meg kellene rendítsen minket, meg kellene állítson, és önvizsgálatra kell késztessen! Ám ha Jézus Krisztus szent neve káromoltatik a hitetlenek között miattunk, az súlyos ítélet a vallásosságunk felett!

És hát lehet így is bizonyságot tenni, ahogy abban a blogban tesznek! Szerényen, keresetlen szavakkal, szeretettel beszélve Urunkról, Jézus Krisztusról! Mindez nagyon megrendített, és önvizsgálatra, egyúttal a fórumozási szokásaim felülvizsgálatára késztetett! Hálás vagyok ezért! Csak ezt szeretettem volna megosztani veletek! Áldott napot kívánok!

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.17 0 0 1427

Az egyik topikban olvastam egy "párbeszédet", melyből néhány mondatot idézek: 


Isten minden népet nemzetet országot egyformán szeret !  

 

  - hát... nem egészen...    

    hanem:

    .......    minden népben kedves előtte, aki őt féli, és igazságot cselekszik 

 

  - És aki nem cselekszi?   Azt rühelli?  :)


Bemerítő János bizonyságtétele a János 3:36 - ból, és a Róma 1:18 versei jutottak  eszembe: 


"Aki hisz a Fiúban, annak örök élete van, aki pedig nem engedelmeskedik

 a Fiúnak, nem lát majd életet, hanem az Isten haragja marad rajta."

 

"Mert nyilván van az Istennek haragja mennyből, az embereknek minden

 hitetlensége és hamissága ellen, kik az igazságot hamissággal feltartóztatják."

 

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.03 0 0 1426

Eljött 2017. Köszönöm Istennek: 

 

- szívem lüktetését, a hit ajándékát,

- a bennem formálódó krisztusi életet,

- a testi és szellemi látást, hallást,

- a mozgás, gondolkodás képességét, 

- az idő múlását és kortársaimat.

 

Egy időre ismét elcsendesedem. 

 

Előzmény: Törölt nick (1335)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.29 0 0 1425

Örömeket és küzdelmeket is átélek imaszolgálatom közben, melyek szilárd alap nélkül

ingatag talajon állnak, amit a próbák, nehézségek könnyen megingatnak. Azonban az

alap a Kőszikla Krisztus, mely alapba pillérek ékelődnek. Az egyik pillér a bizonyosság,

hogy a helyemen vagyok, a másik, hogy szolgálati területemet Isten bízta rám. Bár az

alapot és pilléreket érik támadások, de megingatni nem tudják. 

 

Időnként a szilárdságot útmutató igék erősítik. Ilyen az alábbi, amit ma olvastam.

Lemúél, masszái király anyjától származik, ugyanakkor az én szívemben égő tüzet

tovább gerjesztette: 

 

"Nyisd meg szádat a némáért, a mulandó emberek ügyéért!

 (Példabeszédek 31:8) 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.28 0 0 1424

Annyira komoly és egyértelmű útmutatás van az alábbi igékben. 

Olvasásakor megdöbbentem, mert eddig fel sem figyeltem rá,

pedig többedszer jutottam Malakiás könyvének 2:13 - 16 verseihez: 

 

"Továbbá ezt teszitek: könnyel öntözitek az ÚR oltárát, sírtok és sóhajtoztok,

 mert nem tekint már az áldozatra, és nem fogadja kegyelmesen tőletek.  

 

 Ezt kérdezitek: Miért nem? - Azért, mert az ÚR a tanúja annak, hogy hűtlen

 lettél ifjúkorodban elvett feleségedhez, pedig ő a társad, feleséged, akivel

 szövetség köt össze. 


 Egy ember se tesz ilyent, akiben maradt még lélek. De mire is törekszik az

 ember? Arra, hogy utódot kapjon Istentől. Vigyázzatok azért magatokra, és

 ne legyetek hűtlenek ifjúkorotokban elvett feleségetekhez! 


 Gyűlölöm azt, aki elválik feleségétől - mondja az ÚR, Izrael Istene -,

 mert erőszak tapad ruhájára - mondja a Seregek Ura. Vigyázzatok magatokra,

 ne legyetek hűtlenek!"  

 

Szívem beleremeg ebbe a kijelentésben:

"Egy ember se tesz ilyent, akiben maradt még lélek." 

Félelmetes. 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.28 0 0 1423

"Ha fennhéjázásból bolondságot követtél el, és rájöttél, tedd kezedet a szádra!"

 (Példabeszédek 30:32)

 

Némileg hasonló "kéz a szájra" elcsendesedés folyamatát éltem át egy társasággal. 


Többünkhöz hasonlóan én is időnként találkozom tragikus élethelyzetben lévő emberekkel,

akik ezekre az eseményekre vérmérsékletük, szókincsük, vagy hitük szerint reagálnak.

 
Meglehetősen hangos, összetételében eklektikus társaság jött velem szembe. Néhányuk

fekete ruhát viselt. Voltak közöttük ismerősök, akik jelenlétemben tettek már provokatív

megjegyzéseket Istenre. Közeledve hozzájuk, szándékosan szidni kezdték Isten, vádolva,

számon kérve, amiért hozzátartozójuk meghalt. Megálltam, így várták reakcióm. 

 

Látom, szerették az elhunytat. - mondtam. 

Hát persze, hogy szerettük, - válaszolták meglepetten. 

Egymást is szeretik ugye? - kérdeztem. 

Még jó, hogy szeretjük! - mondták kissé pökhendin. 

Akkor ugye, megszokták köszönni Istennek, hogy vannak egymásnak? 

Dehogy köszönjük! Mi köze neki ahhoz, hogy mi szeretjük egymást, vagy nem! 

Az elhunytért csak hálát adtak Neki, amíg maguk között volt? 

- Á ....., nem szoktunk mi ilyet csinálni. 

- Így nem értem, most mégis miért Őt szidják, vádolják, kérik számon a haláláért?  

 

Zavarodottan valamit motyogtak, majd elcsendesedve tovább ballagtak.  

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.27 0 1 1422

"Dicsérjétek az Urat! Milyen jó Istenünkről énekelni, milyen gyönyörű a szép dicséret!"

 (Zsoltár 147:1)

 

A napokban valaki felháborodottan a következőt mondta: 
Nekem annyira ellenszenves az az Isten, aki minden teremtményétől elvárja,

  hogy csak neki hajbókoljon, őt dicsőítse.


Szavai visszaidézték azt az időszakot, amikor bennem is negatív  indulat volt Isten és a

benne hívők felé. Igaz, ez nálam másképp nyilvánult meg. Viszolyogtam és menekültem

tőlük. Ebben az állapotban éltem át életem legkatartikusabb élményét, az Istennel való

találkozást, mellyel nagy változás vette kezdetét. Mindeközben válaszként, mint egy bim -

bózó kis virág, szívemben létrejött Isten dicsérete, dicsőítése.

 

Ez a "virág" az idő haladtával újabb és újabb szirmokat bont, melynek pompáját egyedül

Isten látja teljes szépségében. Ezért én is arról teszek bizonyságot, amiről a zsoltár írója:

"Milyen jó Istenünkről énekelni, milyen gyönyörű a szép dicséret!".

Rájöttem, a szív ekkor érzi magát legkomfortosabban, mivel ekkor tölti be létének célját. 

 

Várakozással tekintek a jövő felé. Vajon megismerhetem ennek a szívben nyíló virág szir -

mainak további nyílását, ha a jelenlegi biztonságos, komfortos, békés életformát  felváltja

az Istenért való szenvedés ideje? 

Előzmény: Törölt nick (1421)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!