Keresés

Részletes keresés

zsuzsa76 Creative Commons License 2006.10.14 0 0 1795

Sziasztok!

 Anyukam harmadik napja 2xMST continus 30mg.-ot szed, ezzel a kabitoszerrel kapcsolatban kerdenek. Ma egesz nap aludt, alig 10 percre sikerult felebresztenem, de akkor sem volt hajlando semmire, kerte, hagyjam aludni. ez gondolom normalis, kesobb javulni fog a helyzet. Viszont eszrevettem a szemen, hogy mindig, eros fenyben is tagak a pupillai, kerdeztem tole, hogy lat-e jol? Igent valaszolt. Szeretnem tudni, hogy a pupillak tagulasa jellemzo mellekhatasa ennek a gyogyszernek? Gondolom a test reakciokepessege lecsokkent, ezzel hozhato osszefuggesbe. Meg van egy dolog, amit szinten csak ma jelent meg: furcsa testszaga lett, szuros, athato, az extraveralra emlekezteto. Ez magatol a MST-tol lenne, vagy a tobbi gyogyszerei es az MST osszhatasatol?(Medrol, Liryca, Piafen, Metocopramid, Peritol, Dulcolax, Antioxidans es Sillimarin, + Avemar ) Es meg 1 uccso kerdes: mit jelezhet az idonkenti massziv izzadas, ugy hogy a homlokon szo szerint vastag csikokban folyik le? Ez csak idoszakos jelenseg, de elegge kellemetlen.

 Koszonom a valaszokat!

légüres tér Creative Commons License 2006.10.14 0 0 1794
Sosem. Az még nem jutott eszembe. Szerinted ideje lenne?
Előzmény: afintha (1793)
afintha Creative Commons License 2006.10.14 0 0 1793
Nefrologusnal jartal-e valaha?
Előzmény: légüres tér (1792)
légüres tér Creative Commons License 2006.10.14 0 0 1792
Évek óta szinte félóránként kell a mellékhelységet látogatnom kisdolgom miatt.
A derekam hosszú évek óta állandóan fáj, és állandó vizelési inger gyötör. Sok vizsgálaton voltam, mindíg teletömtek gyógyszerekkel, melyek semmit nem változtattak. A vizeletvizsgálat sosem mutat ki gyulladást, de már teljesen kivagyok, mert sosem tudok egyetlen éjjelt sem végigaludni, hiszen legalább háromszor ki kell mennem:(Voltam egyszer egy olyan vizsgálaton is,amikoris azt vizsgálták, hogy a hólyag teljessen kiürül-e és ott sem találtak problémát. Végül az urológiai klinikán Uroxalt írtak fel, mert ott úgy gondolták, hogy hiperaktív a hólyagom.Nos az a folyamatos,hónapokig tartó szedés alatt segített valamennyit,legalább is, már mondjuk akár két órát is kibírtam pisilés nélkül, de amikor abbahagytam a szedését, szépen minden visszaált az eredeti lefolyásba.arról már nem is karok beszélni, mi van, ha nyáron az ember többet iszik... Szomorú vagyok, mert lassan a boltba sem merek gyalog elmenni és már lassan a rögeszmémmé vált a WC keresés, bárhová el kell mennem itthonról.
Van valaki itt, aki esetleg hasonló gondokkal küszködik, ill. aki ismer valami gyógymódot?
TamásD Creative Commons License 2006.10.08 0 0 1791

Inkább vese eredetűnek gondolnám. Vesekő, vesehomok, vesemedence gyulladás.

Lássa orvos.

 

TamásD

Előzmény: Marcsi29 (1790)
Marcsi29 Creative Commons License 2006.10.08 0 0 1790

Sziasztok!

Általában a kertészeti topikot figyelem, de most sajnos anyukám megbetegedett.

Kb. egy hete kezdődött a jobb vesetájék környékén állandó fájdalom ami nem sugárzik ki sehová csak egy helyen fáj. Főleg amikor tovább járkál, vagy helyzetet változtat az anyu. Az orvos azt mondta a hátgerinc lesz az. Viszont az anyu arra is panaszkodik, hogy minden két órában jár a wc-re is kisdologra. A vizelete normális nem véres.

Mi lehet ez? Talán valami ideg van becsipődve, vagy a vese lenne beteg?

Holnap megint el akarom vinni másik orvoshoz. Ha van itt egy kedves szakértő aki tudna nekem egy tippet adni, hogy mi is a baj.

zzombie Creative Commons License 2006.09.17 0 0 1789

Néhány napja írtam ide, azóta házi praktikákkal kezeltem magam - de sajnos a jelek szerint nem elég hatékonyan.

Ma reggelre  bedugult az orrom és olyan erős köhögési kényszerem van - felszakadó köhögés, de annyira erőlködök, hogy hányinger is társul hozzá. A cigit erősen csökkentettem, méz, C-vitamin és multivitaminok garmadával, mégis előjött ez probléma mára. Lázam nincs.

Hogyan tudnám holnapra olyan állapotba hozni magam, hogy be tudjak menni a főiskolára? (egy hetet itthon voltam és nem szeretném megörvendeztetni azzal a tanárokat, hogy az én köhögésemtől meg orrfújásomtól nem lehet hallani, hogy mit mondanak)

 

kkmd Creative Commons License 2006.09.12 0 0 1787

Afintha,

szerver gondok voltak múltkorában a freemail-nél, megkaptad a levelem? ha nem, küldöm újra.

Előzmény: afintha (1785)
kkmd Creative Commons License 2006.09.12 0 0 1786

Afintha,

szerver gondok voltak a freemail-en, megkaptad a levelem? ha nem küldöm újra.

Előzmény: afintha (1785)
afintha Creative Commons License 2006.09.12 0 0 1785
egyetlen laborelteresbol nem lehet semmi konkretumot mondani.

immunologus latott-e valaha?
Előzmény: hellsing (1782)
kkmd Creative Commons License 2006.09.12 0 0 1784
Előzmény: esztike0212 (1783)
esztike0212 Creative Commons License 2006.09.12 0 0 1783

Szia kkmd!

 

Jó akkor átmegyek a fül-orr-gége rovatba. Tudod nekem sem jó hogy ennyire szenvedek. Azt hittem ma be sem megyek dolgozni annyira rosszul voltam. Anyu is látta rajtam de sajnos ma még nem mehetek el dokihoz. Tegnap elmentem a háziorvosomhoz de ő azt mondta hogy oda nem ad beutalót ami nem beutalóköteles. Sajnos nem nagyon tud segíteni a problémáimon.. Talán csütörtökön be tudok menni ügyeletre valahova de ki tudja.

 

Eszti

Előzmény: kkmd (1781)
hellsing Creative Commons License 2006.09.12 0 0 1782

Hát... egy immunológiai vizsgálat értelmezésében kértem a T. Nagyérdemű segítségét ;o)

 

Szóval jártam mindenhol, talán csak szemésznél nem, de mindenki csak széttárta a kezét. Ennek ellenére, és bármiféle kezelés vagy gyógyszer nélkül, 3 év senyvedés után hat hónapja tünetmentes (kopp-kopp-kopp).

 

Megismétlem a kérdést, hátha tudja valaki a választ: mit jelentenek ezek a sorok egy immunológiai laborvizsgálat eredményében:

 

ds-DNS autoantitest: 77,5 IU/ml (0-60)

P6 ENA: 16,8 IU/ml (0-8)

 

A laboráns pirossal bekeretezte, de az orvos szerint nem érdekes én meg aggódok, hogy ha valamiből 0-8 a normális, akkor ~17 hogy lehet "nem érdekes".

Előzmény: afintha (1780)
kkmd Creative Commons License 2006.09.12 0 0 1781

Meg kell hogy ezt is nézze a szakorvos, de óvatosan megjegyezném, mint nem szakértő, hogy szerintem inkább ez csak kisugárzó fájdalom, de a biztonság kedvéért melegítsd ezt is. Tudod, zsebkendőbe sót varrsz és azt akár mikróval, sütőben melegíted vagy az infralámpa. Fülcseppet nem ismerem.

 

De azt hiszem lassan át kellene mennünk a fül-orr-gége topikba, mert ide orvosok is járnak, ne vegyük el tőlük a helyet.

 

Előzmény: esztike0212 (1778)
afintha Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1780
Belgyogyasz, immunologus latott-e valaha?
Előzmény: hellsing (1779)
hellsing Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1779
afintha: staphylococcus aureus fertőzés miatt. Ez számít?
Előzmény: afintha (1726)
esztike0212 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1778

Szia kkmd!

 

Én is úgy gondolom hogy normális csak egy kicsit megijedtem. De ez már egy hónapja volt.

 

Abban kérnék még tanácsot hogy szerinted megérné-e nem receptköteles fülcseppet kiváltani vagy inkább kérjek az orvostól? Tudod mondtam hogy az orvosom (fül-orr-gégész) nem a legjobb. Tudom hogy el kell menni egy másikhoz amit meg is fogok tenni de szokott fájni a fülem. Lehet hogy a problémáim miatt van de lehet hogy nem.

Kamillázni szoktam és az segít is valamit.

 

Eszti

Előzmény: kkmd (1777)
kkmd Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1777

Ez szerintem teljesen normális 15-20 közötti értékig. Nézd meg a referencia tartományt a laborpapíron.

http://www.hazipatika.com/services/lab/body/27

 

 

Előzmény: esztike0212 (1776)
esztike0212 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1776

Abban esetleg tudnál segíteni nekem, hogy mit jelent az hogy a süllyedésem 10? Nincs vashiányom meg nem vagyok cukros. Anyu azt mondja hogy valamire utal hogy ennyi a süllyedésem. Bár nem értek hozzá.

 

Eszti

Előzmény: kkmd (1774)
esztike0212 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1775

Szia kkmd!

 

Azt gondoltam hogy csak a fül-orr-gégész végezheti el. Én a fül-orr-gégészemre értettem hogy nem a legjobb orvos. De sajnos nálunk a rendelőben nincsenek e szakterületen jó orvosok.

Köszi a tanácsokat megfogadom.

 

Eszti

Előzmény: kkmd (1774)
kkmd Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1774
ezt a cocainos kezelést CSAk a fül-orr-gégész szakorvos végezheti el (tudomásom szerint)- ő tudni fogja, és azt is, hogy a Te esetedben alkalmazható-e,  nekem 10 napig tartott, ha jól emlékszem, eleinte naponta, majd kétnaponta kellett bemennem a rendelőbe. Addig is fújd sűrűn, minél jobban tisztuljon..
Előzmény: esztike0212 (1773)
esztike0212 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1773

Szia kkmd!

 

Orrcseppezni is szoktam és attól jobban is vagyok.

Én még erről az orrtágításról nem hallottam. Tudod nekem nem valami jó az orvosom - mindenre azt mondja hogy nem tudom. De mindegy. Ezt hogy kérjem az orvostől? Tudni fogja hogy miről van szó?

Én sem szeretném ha felszúrnák az arcomat.

Volt már olyan amikor fel kellett szúrni de nem nagyon segített csak enyhített a fájdalmaimon egy kicsit.

 

JÓ az inhalálást kerülöm.

 

Eszti

Előzmény: kkmd (1772)
kkmd Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1772

ha valóban begyulladt az arcüreged, akkor annak a folyadéknak, amit az rtg is mutatott ki kell ürülnie, ezt a célt szolgálja az orrcsepp (nyálkahártya duzzanatot szünteti), melegítés ( kevésbé lesz viszkózus a folyadék, könnyebben ürül) és a Biparox, ami helyileg csökkenti a gyulladást ( torokba is mehet) és rengeteg orrfújás.

 

Az inhalálással megduzzad a nyálkahártya és kevésbé tud ürülni a folyadék az arcüregből. valószínűleg ez most meg is történt.

 

Én már kerültem el felszúrást azzal, hogy a dokival kiegyeztem egy cocaines orrtágításban és megígértem, hogy rengeteget fújom. Bejött, gyógyultam.

 

Afintha, Kheiron, szerintetek????

Előzmény: esztike0212 (1771)
esztike0212 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1771

Szia kkmd!

 

Az az igazság hogy nem lettem sokkal jobban az inhalálástól  de legalább nem folyik annyira az orrom. Bár az arcüregem rendesen fáj - mellette a hangszalagjaim is fájnak. De minél hamarabb elmegyek majd dokihoz. De lehet hogy csak este tudok elmenni mert estig dolgozok mindig. Vagy bemegyek ügyeletre valamelyik kórházba hétköznap vagy keresek a munkahelyemhez közeli szakrendelőt ahol fogadnának akár este is. Csak az a baj hogy nagyon sok helyen már az államilag támogatott szakrendelés is maszekbe megy - épúgy mint a fogászat.

 

De mindegy majd kitalálok valamit. Az első az hogy elmegyek a háziorvosomhoz utána majd meglátjuk. Gondoltam arra is hogy a Klinikákra megyek be de az is maszekba megy úgy tudom nekem meg most nincs pénzem arra sajnos - elég ha a gyógyszert ki tudom váltani.

 

Eszti

Előzmény: kkmd (1770)
kkmd Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1770
és segített?
Előzmény: esztike0212 (1769)
esztike0212 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1769

Szia kkmd!

 

Anyu tanácsolta hogy inhaláljak meg tudod a hangszalagjaim is nagyon fájnak és kipróbáltam, hátha segít. Infráztam régen de az nem használt nekem - rosszabbul lettem tőle. Sok teát iszom meg fájdalomcsillapítót veszek be. Csak tudod olyan helyen dolgozok ahol a hangomat kell használnom és ez nem tesz jót a hangszalagjaimnak.

 

Eszti

Előzmény: kkmd (1768)
kkmd Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1768

Inhalálni arcüre gyulladással NEM szabad!, mert mégjobban megduzzad a nyálkahártya, s nem jön ki a trutymák!!!!! Meleg só, biotronlámpa ilyesmi lehet csak.

Meg a többi amit már írtam.

Előzmény: esztike0212 (1767)
esztike0212 Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1767

Szia kkmd!

 

Szerintem is okozhatja a légkondi.

Ma elmegyek a háziorvosomhoz és kérek tőle beutalót és még a héten megpróbálok elmenni orvoshoz de ma meg holnap nem tudok elmenni semmiképpen sem.

Viszont nem játék tehát minél hamarabb jó lenne orvoshoz kerülni.

Nem akartam bemenni hétvégén sehova sem ügyeletre mert nem akarom zavarni az orvosokat. Most homeopátiával is próbálkozom meg inhalálok az hátha segít valamit.

Lázam nincs de hőemelkedésem van és nem érzem túl jól magam de nem akarom magam kiiratni mert akkor meg kirúgnak ha túl sokat hiányzom.

 

Eszti

Előzmény: kkmd (1763)
afintha Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1766
Aludni kell, sokat.
Cigi es kave (fokent egyutt) hanyast idez elo. Akkor is, ha nincs semmi a gyomorban.

Előzmény: zzombie (1764)
kheiron Creative Commons License 2006.09.11 0 0 1765
Terhes biztos nem lehetek, így két tippem maradt: vagy benyaltam valami vírust vagy kikészítettem az immunrendszeremet.

Nagy eséllyel mindkettő. Pihenj, és használd a háziszereket nyugodtan.

Ja, és hagyd abba a cigit, most pont jó az alkalom rá.
Előzmény: zzombie (1764)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!