Keresés

Részletes keresés

Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1424

Hát igen,akkor eléggé kivoltam:orditottam a szoba közepén:"Meg fogok bolondulni,meg fogok bolondulni" rajtam a tréning gatya,és a 6 kiló zsir,borotválatlan arccal,és egész nap feküdtem vagy orditottam.Nem mertem kimenni az utcára,mert egy rossz szó is az Összeomlás cimű film következményeivel járt volna a kötekedőre nézve-ez volt a Xanax,Mirzaten páros :D

Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1423

Elmesélem hogy telik egy napom :D

 

Reggel felkelek,beveszem Cipralex,Rivo

Aztán kicsit később egyszerre Chinotal,Nootropil,Milgamma,temérdek vitamin,Magnézium

Ránézek az audiometria leletre:jól van mozdult,valószinű nem végleges (van rá esély)

Kimegyek a kertbe,ott legalább nem hallom.

Tévét nem nézek,mert csak idegesit,neten tájékozodok a világ dolgairól.

Estére,már eljutottam oda a női nemmel kapcsolatban,hogy egy erotikus filmmel már ki tudok kapcsolodni :D

Remélem,egyszer egy épeszű normális hepaj is összejön,ahol a fülzúgás helyett a hölgy nyögéseire figyelek,és elmúlik a fülzúgásom.

Muszáj egy kis keserédes humort is belevinni ebbe az életbe,ezért irtam ilyen kőőszintén :D

kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1422

Hát hallod már kínomban én is nevetek.:-D

Elképzeltelek abban az állapotban amit írtál mintha magamra ismertem volna.

Sajnállak, hogy ilyen fiatalon kell ezt már megérned mert mondjuk ha ez 80évesen történik valahogy elfogadja az ember a kora miatt.

Jól gondolom?

Előzmény: Faterik (1421)
Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1421

Hát igen.A Rivorol annyi hülyeséget terjesztenek,hogy zombi leszel meg minden,meg hogy a kábszeresek eszik.

Én arról nem tehetek ha valaki a Rivora megiszik egy üveg pezsgőt az ő baja.

De nálam bevált,nincsenek rémálmaim,és nem tompit,inkább kicsit feldobott nyugalmat ad.

És ami a legfontosabb:sosincs olyan érzésem hogy utána kéne nyúlnom,emelgetni.

 

Nyilván én se szeretnék életem végéig Rivotrilt enni,ezért is megyek a dobüreges dologra.

Mellé még szedem a Cipralexet is-attól meg nem hizok.

 

Az volt a halál,amikor kirendelték a Mirzatent a Xanax mellé-6 kilót hiztam,és orditoztam :D

kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1420

Dehogynem szedtem. Frontint egy ideig de voltak mindenféle rémálmaim és abbahagytam.:-D

 

Előzmény: Faterik (1419)
Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1419

Kick 75 Te nem szedtél valami nyugtatót?

 

Nekem körzeti orvos akut esetben kiirta Xanaxot de nem vált be,este nagyon jól aludtam,de napközbe kiabáltam,és a fülzúgásom is felerősödött.....benzoknál gyakori a paradox hatás.Mellesleg,mondta nekem neurologus,hogy a Rivotril sokkal kevésbé addiktiv mint a Frontin,Xanax.Xanax-nál már első héten éreztem hogy rengeteget irtak:Napközbe egy nagy Xanax SR,napközbe három kicsi,szóval az rengeteg volt,és rosszatt tett.

 

A Rivotril adagomat még csökkenteni is tudom,1 mg-ról vittem le 0,75-re.

Maximálisan kirendelhető napi 6 mg,de azt csak skizofréneknek vagy nagyon erős epilepsziásoknak irnak annyit :D

 

 

kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1418

Igen, és nagyon bíztató eredményeket érnek el vele. Olvastam olyat akinek annyira levitte, hogy csak teljes csöndben hallotta, de sok embernek 30db-es csökennést is okozott. Messze vagyunk még a nyugattól!!

Ha már elviselhetőbbé tudnánk tenni a dolgot az is félsiker lenne nekünk, hogy akár csak a csendben halljuk épphogy.

Előzmény: Faterik (1415)
Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1417

Egyébiránt akut esetben,amig nem javult a fülem a Rivotril óriási mankó volt,azt a neurologusom irta ki.

Kick 75-ezek nyugtatók különbözö benzok molekulái,szokták használni

 

A Rivotril pl klonazepam,a konkrétan jelentkező görcsöket is oldja,ebben egyedülálló benzo.

 

Alprazolam-Xanax,Frontin,Helex

Diezapam-Valium,Seduxen

Midazolam-Dormicum

Brotizolam-Lendormin (ez konkrétan inkább hipnotikus hatású,altató)

 

Régebben a barbiturátokat használták pl altatásnál,altatószerként de azoknak roppant komoly mellékhatásai lehettek:

légzésleállás pl.

 

 

Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1416

Itt van a márciusi audimetria kontrollom:

 

A jobb fülnél a mély hangok területén a veszteség hallójárat-gyulladásból adódott.

Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1415

Másrészről azt tudni kell az ilyen infuzios kezelésnél,hogy a hallószőr regenerálódási ideje (TTS) 14 nap.

Már én is jó későn jutottam el infuziora 10 nap után.De azt is tudni kell,olyan eset is van,hogy valaki első nap befekszik és nem mozdul az audiometria.

 

Na most nálam jobb fülnél akut esetben -25 dB-es veszteség volt 4000-nél

Bal fülnél pedig 125-1000 Hz-ig              -25 dB-es veszteség

 

Tehát nálam mozdult a dolog.

Ezért van még értelme szednem a gyógyszereket.

 

Kick 75-ezek a vajsavak érdekesek,ezeket is használják tinnitusra?

 

 

kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1414

Ezeket a szereket kinti fórumokon olvastam és nagy hatással bírnak:  vinpocetine, picamilon, niacin, és ez mind ennek a hatására épül. https://hu.wikipedia.org/wiki/Gamma-amino-vajsav

Ezekről még csak hallani sem hallottam a Magyar dokiktól pedig elég jó tapasztalatokat írnak róla!!!

Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1413

Zéta!

 

Egyrészt ez.Tehát a te esetedben egyrészt Aciclovirt is kellett volna adagolni szájon át,másrészt mondta a fülészorvosom is mondta hogy a perceptiv hallásvesztés maradhat,ha az infuzioba csak Nootropilt tettek.Én kaptam mellé egyből kortizont is,lett is egy akkora furunkulus az arcomon mint a huzat,de legalább volt hatása.

 

Szteroidot minden esetben adni kéne,de a te esetedben még Aciclovir szájon általi adása is szóba jött volna.

 

Nagyon sajnálom hogy egy 27 éves létedre ilyen történik,én magam 25 éves vagyok.

Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1412

Ennek a kezelése ráadásul nehezebb mint a zajártalomé,ami nekem van,mert Baczonyi is irta hogy perceptiv halláscsökkenés után-főleg virus fertőzésnél ritkán látunk javulást.(Mindezeket egy nyilvános fórumról idézem)

 

T. Doktor Úr! 


Azt még csak értem, hogy nagyon sok minden tud fülzúgást okozni, de azt nem hogy ha alattomos bakteriális fertőzések is tudnak nagyon csúnya fülzúgást és akár siketséget is, akkor milyen alapon kezeli a fül orr gégész hosszú időn keresztűl (ill nem kezeli "mert vírussal nem tudunk mit kezdeni, ill. leckézetekek" ) követekezetesen vírusfertőzésnek vagy allergiának laporvizsgálat nélkúl? Ez szerintem elég felelőtlen dolog. 

Valaki, akit leckéztettek



Tisztelt Kérdező! 

- Ha netán DIREKT vírusfertőzés okozza a fülzúgást, akkor azt az ideghez kötődő (neurotrop) vírust kéne kimutatni, amely direkt idegkárosodást okoz. Ehhez, agyvizet kéne venni a betegtől a feltételezett fertőződés lappangási ideje (7-10 nap) utáni 4.-10. napja között. [Az agyvíz levétele, tehát a lumbálás, súlyos szövődményekkel járhat (pl. bénulások, tartós fejfájás, látászavarok, tudatzavarok), így csak kórházi körülmények között végezhető.] Ha a beteg ezen intervallumon túl jelentkezik a fülzúgásával vizsgálatra, akkor már teljesen felesleges az egész procedúra. Másrészt, nem lehet mindenkit meglumbálni, akinek fülzúgása van. 
- Ha a vírus nem direkt károsítja az ideget, hanem az ideg körüli burkok vizenyősödését okozza a körbefutó erek károsítása útján, akkor pedig az előbb említett vizsgálatok teljesen feleslegesek. 

A két károsítási mechanizmus között nem lehet klinikai vizsgálatokkal különbséget tenni. Vírusra gyanús esetben, csak vírusellenes gyógyszer és vizenyősödés elleni gyógyszer (szteroid) adása jöhet szóba. De melyiket válasszuk - tudniillik, a szteroid elősegíti a vírus tovaterjedését és bakteriális inváziót is okozhat; a vírusellenes gyógyszerek jelentősen károsíthatják az immunrendszert. 
Az összes többi körülményt is figyelembe véve ezt kell a kezelőorvosának néhány perc alatt mérlegelnie - ugye, hogy nem könnyű?!! 
[1. kérdés: Mivel ártok kevesebbet a betegnek? 2. kérdés: Mi az ami TALÁN használ is? 3. kérdés: Milyen összeférhetetlenség adódik az adott gyógyszerek, kezelések között? 4. kérdés:.......] 
És mindezt azalatt a 7-10 perc alatt kell eldönteni, ami egy betegre "jut". 
Így aztán nincs idő magyarázkodásra és a "felelőtlenség" kérdése is más megvilágításba kerül (mint, ahogy egy laikus beteg elképzeli). 

Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1411

Zéta!

 

Ajánlom elolvasásra:

http://www.vitalitas.hu/?ctype=3&todo=bet&id=5&showbet=657

 

Remélem nem ez áll fenn nálad,de bizony gyanús.

Vagy ilyen belsőfül gyulladás történt,vagy átment a virus a belső fülre a hurut után.

Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1410

És minden kibaszott napom erről szól,amióta csak megvan.

Lehetetlen felülirni.Néha már olyan ideges vagyok hogy hányingerem van miatta.

Minden szépet tönkretesz az ember életébe,egy idő után már a nők után se fordulsz meg,pedig tavasz van.....

Egész nap vagy a kertbe vagyok,vagy sorstársakkal levelezek,hogy tartsuk egymásba a lelket.

Vagy halkan hallgatok ilyen üvöltözös zenéket,hogy kiadjam a bennem lévő frusztrációt :D

zéta_ Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1409

Faterik!

 

Igen, én is a jövő héten megyek vissza a Bencsik doktornőhöz elújságolni neki a remek hírt, hogy ahogy leépült a szteroid amit kaptam, úgy erősödött vissza a tinnitus a fülemben :-( ezek szerint valamilyen neurogén gyulladás lehet a belső fülemben, úgyhogy gondolom a következő lépés nekem is a szteroid injekció lesz a dobhártyán keresztül. Kicsit tartok tőle hogy mennyire fog fájni, de én is be fogom vállalni, nincs mit tenni. Ha ez az állapot 27 éves létemre így marad, akkor legalább tudjam, hogy megpróbáltam mindent!!

 

Előzmény: Faterik (1391)
Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1408

Kick 75

 

"Minden embernek van egy magas hang a fejében ami természetes".......hát ezzel vitatkoznék,nekem évekig semmilyen hang nem volt a fejemben :D A mi helyzetünk a szarabb,mert a belső fülbe van a probléma vagy a hallóidegben,lehetetlen hogy nem gyógyulsz meg a fülkürthurutból,meg fogsz gyógyulni.Egyébként-ez az egyetlen betegség,ahol majdnem sirtam hogy nincs akusztikus neuronimám az MRI-n,mert azt gamma késsel kiműtik és biztos hogy megszűnik a zúgás.....

 

Egyébként ez olyan betegség hogy az orvostudomány mindennel próbálkozik:Cink,Benzok,Botulinom toxin,agy újrainditás,intravénás Lidocain,CR-neuromoduláció.Elvileg vannak egyébként neuron tüzelést leállitó gyógyszerek,csak még nagy a kockázatuk.

 

Szóval kicsit olyan ez mint a kelés,kacsazsirtól kezdve az értágitóig mindenki próbálkozik kievickélni belőle.

 

 

kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1407

Tudom és teljesen igazad van! Akinek nincs ilyen problémája az nem is fogja megérteni, hogy min megyünk keresztül és mennyire kihat ez a mindennapjainkra. A nap minden másodpercében megélni és együttélni nagyon nehéz ezzel.

Azt ,hogy állandóan kínozza az embert szünet nélkül csak az tudja, hogy milyen szar aki benne van. Bárhova mész bármerre jársz, bármit csinálsz ez veled van és rombol másodpercről másodpercre!!

Ilyen gondolatai mindenkinek voltak már sztem aki benne van, ami a végén írtál.

Előzmény: Faterik (1405)
Faterik Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1406

  de aztán úgygondoltam,igy fogok küzdeni ellene,ilyen vehemenciával :D

Faterik Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1405

Nézd,Kick 75

 

Igen,szerintem akinek ilyen betegsége van az mind elvetemült.

Nekem 25 éves koromig semmi bajom nem volt,csak volt egy párkapcsolati válságom,és Baczonyi is irta,hogy igenis a feszült állapot közrejátszhatott egyrészt az egyik fülem romlásában,másik fülem zajérzékenységében.

 

Ahol vettem föl az infuziot jött egy pali,azután csengett a füle hogy felesége kórházba került.

A stressz pusztán roncsolhatja a belső fület.

 

És jött a feleségével,kézen fogva mint egy óvodás,meg kérdezgette szegény-sorstárs-na milyen az infuzió? Cseng még? Cseng?

Ebbe mindenki megbolondul,mindegy hány éves,meg mi miatt van.

 

Kezdetben Rivotril is kellett nekem meg Cipralex,meg olyan gondolataim voltak hogy leugrok valami tetőről.....

Faterik Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1404

Persze megosztom majd a tapasztalatokat.

Azt mondta doktornő nem szentirás,de nagyon sokaknak segit.

De neked nem kell ilyenre járnod.

 

kick75 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1403

És ettől várható a zúgás megszünése, mit mondott a dokinő?

Előzmény: Faterik (1399)
kick75 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1402

dobhártya bocsánat, nem doghártya :-O

Előzmény: kick75 (1401)
kick75 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1401

Látom hasonlóan elvetemült vagy te is a témában, akár csak én. :-) Nekem volt nemrég a doghártyámban szellőző tubus is, az sem volt vmi kellemes bár kibírható volt.

Megosztod velünk majd a tapasztalatod a szteroidos szurival és hatásával kapcsolatban?

Előzmény: Faterik (1399)
Faterik Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1400

Úristen,Baczonyi mit szörnyülködne,hogy fülkürthurutra Betasercet irnak,egész máshol van a baj mint nálunk.

Ezek tényleg bolondok,minden fülzúgásra ezt irják,tán még a fülzsir miattira is......

Faterik Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1399

Én már eljutottam oda,hogy semmitől nem félek....tudom hogy nem kellemes,felkészitett aki már volt.

De a pokoli hangok mérséklése-eltakarodása miatt még egy nyitott agyműtéttől se félnék,érzéstelenités nélkül.....

De jólesik,hogy féltesz :D Biztos rossz lesz,tudom.

kick75 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1398

Betasercet szedtem egy ideig de már nem szedem. Most csak vitaminok mennek dögivel...

Előzmény: Faterik (1396)
kick75 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1397

Faterik!

 

 

A belsőfül steroidos injekciótól nem tartasz? Tudtommal azt a dobhártyán keresztül adják, nem lehet valami leányálom!

Faterik Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1396

Hidd el,el fog múlni,erre nem jó az értágitó meg az infuzió kúra.

Egyáltalán van erre valami gyógyszer a nyomáskiegyenlitésen kivül? Kaptál valamit?

kick75 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1395

Ismerem, már beszéltem vele én is telefonon, és türelemre intett, meg 1-2 tippet adott. Viszont a vihar sem gondolná, hogy ez ilyen sokáig is eltarthat.....

Előzmény: Faterik (1394)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!