Keresés

Részletes keresés

66-os laci Creative Commons License 2017.06.08 0 1 7663

Szia Sborisz. Az 1053 volt a mienk. medencével szemben, a teraszról gyalog.... Az esti műsorok valójában nagyon helyt álltak minden tekintetben. Volt ott revü, bűvész, zenés táncos napközi... Mint ha a coco-bongo klubban lettem volna, csak a maszk nem volt ott!!! :-) Azt még leírnám mint érdekesség mikor visszamentünk Havannába egy majd 40 éves Dodge volt a taxink kettő napig. Fantasztikusan nézett ki a gyári bőr belsővel, ami eredetileg piros színű volt de már kívül át volt dolgozva "kályha ezüstre"!! Szerintem a km óra  már több tíz éve hiányzik belőle de az öreg vagány mindig tudta mennyi az annyi. Igaz ott száguldozásnak nyomát sem láttam!!! :-) Még egyszer ideírom nagyon elégedett voltam mindennel s természetesen nem bántuk meg, hogy meglátogattuk Kubát habár 2 marék euróba került!!!

Előzmény: Sborisz (7662)
Sborisz Creative Commons License 2017.06.08 0 0 7662

Ugye jó hely a Sol?? :D

Hányas cellában voltatok?

Az esti műsorok milyenek voltak...csak nosztalgia miatt kérdezem?? :D

Előzmény: 66-os laci (7661)
66-os laci Creative Commons License 2017.06.07 0 0 7661

Sziasztok. Megjártuk a hadak útját. 10 nap Varadero hotel Sol Palmeras!! Isten király hely!! Megérkezvén Havannába mely a Stuttgart-Zürich-Havanna útvonalon zajlott, közepes méretű sárga taxi volt a transferünk a szállodáig. Beülvén meglepődve tapasztaltam, hogy a kocsi fék műszerfala hiányzott. Megtéve kb a fél távot iszonyatos gázolajszag öntötte el a fülkét, majd egy pár mondatos eszmecsere rádión keresztül, menet közben -itt csak jelzem hogy 60km/h sebességnél sosem mentünk gyorsabban- :-) jött egy másik s azzal folytatván tovább utunkat a szállodáig. Becsekkolás minden jó volt szoba hibátlan stb... 5 étterem várja a vendégeket s rengeteg bár korlátlan mennyiségű itallal. A kaja jó volt s változatos. 2 nap Havanna privátban a buszjegy meg volt szállás semmi. Érkezés a Viazullal majd rövid ácsorgás után megérkezett emberünk aki egy taxis volt! Kérdezvén mi a probléma? Vázolván helyzetünket 3 telefonhívás s már volt szállásunk az állomás melletti utcában. 30cuc plusz a reggeli. Városnézés következet emberünkkel 20cuc volt bő egy óra. Majd este sétálgatás a városban.. Másnap de 10re jött emberünk s vitt a szivargyárba. Most a régit tatarozzák ezért uj helyen van mint megtudtam. Majdan fényképezkedés a Capitoliumnál stb.... Este vissza a szállodába. Ami még volt Delfinárium ami szerintem feledhető Al capone háza ami most vendéglátó ipari egység. Hipi-hopi Varaderon 5 cuc az ára s egész nap lehet utazni a jeggyel. internet kártya 2cuc 1 óra használattal. Szerintem hibátlan volt a net igaz mi csak a szállodában használtuk. Tehát azt kell mondjam nagyon jól éreztük magunkat annak ellenére hogy nem olcsó Kuba hisz 1 euro 1.06 cuc volt.

Jottika Creative Commons License 2017.06.07 -1 0 7660

:)  Tomi....Nekem már a 10 is elég.......a hosszú évek alatt megszoktam :D Tudod.....én itthon is "KUBÁBAN" vagyok :D 

Előzmény: kubainfo (7658)
egerszegi Creative Commons License 2017.06.07 -1 0 7659

Ha erdekel valakit eleg jo aron van Becsbol Kuba  180korul decemberben Air France-al. Ugyanez ugyanekkor BP-rol 290...

kubainfo Creative Commons License 2017.06.06 -1 0 7658

Néha akár 30-ig is... LOL

Előzmény: Jottika (7656)
maffiaszimba1 Creative Commons License 2017.06.06 0 0 7657

Jó utat Nektek! Pár hét és már mi is megyünk. Nagyon várjuk már:)

Előzmény: Jottika (7656)
Jottika Creative Commons License 2017.06.06 0 0 7656

Kubában általában sosem megy olajozottan semmi :) 
Sokan ezért is jönnek úgy vissza hogy huuu de szar volt.........megértem..... :) NNa ezen kell túllépni.  Sokszor én is 10-ig kell számoljak hogy ne akadjak ki dolgokon.......de ez ilyen ez KUBA :D  Ha nem veszed lazán....nem fogod jól érezni magad.......ennyire egyszerű :D 
Mindenkinek jó utat!!!
Lassan már mi is megyünk :) 

Előzmény: szaszu7 (7655)
szaszu7 Creative Commons License 2017.06.05 -1 0 7655

Ez igy van, de azert sokunknak az idobeosztas miatt jo ha olajozottan megy minden. Am ha indulsz, szolj, en mar hatizsak nelkul is mennek :)

Előzmény: Niki 2016 (7646)
kubainfo Creative Commons License 2017.06.01 0 0 7654

A szállodának van internetje (WIFI), kártyával működik, a hotelben tudsz venni hozzá kártyát. Árat pontosan nem tudom, de kb 2-5 CUC/óra. 

Előzmény: Peter-09 (7653)
Peter-09 Creative Commons License 2017.06.01 0 0 7653

Mi vasárnap reggel indulunk Kubába, Cayo Cocóra! A Pestana Hotelben leszünk. Már nagyon várom! Remélem jó időnk lesz. 

Nem tudja valaki, hogy a szállodában van nyilvános telefon vagy internet vagy valami? Jó lenne hazaszólni a családnak, hogy megérkeztünk épségben stb... A mobilszolgáltatónk honlapja nagyon magas összegeket ír a telefonálásra meg a netre. Olvastam, hogy lehet venni internetet 1 órára, de állítólag nem tölt be, megszakad stb...

Jottika Creative Commons License 2017.06.01 -1 0 7652

Köszi Tomi!:) 

Pppffff........nem bírom én azt a meleget....... hhhhmmm :(  Viszünk felfújható kis medencét :) 

Előzmény: kubainfo (7651)
kubainfo Creative Commons License 2017.06.01 0 1 7651

Reptéri CADECA tegnap 1 EUR = 1,06 CUC. Volt ez már jobb is.

Most éppen szakad az eső. Tipikus esős évszaki időjárás: napközben birhatatlan meleg (tengerparton/tengerben jobban birható) napközben felhő nélküli égen, délután  pedig rendesen megérkezik az eső, kb. 7-8 órakor pedig eláll és a pára felszáll...

Sok ruha nem kell most ide :)

Előzmény: Jottika (7647)
Wokkoslaci Creative Commons License 2017.06.01 0 0 7650

Sziasztok! Nekem minden vágyam hogy letelepedjek kukába. Tudná nekem segíteni valaki ebben? 

Vajk Creative Commons License 2017.05.31 0 0 7649

Ma a Kubai Nemzeti Bank szerint 1 euro 1,119 cuc.

Előzmény: Vajk (7648)
Vajk Creative Commons License 2017.05.31 0 0 7648

Most hivatalolsan 1 euro 1,12 cuc, de a kubaiak ennél rosszabbul váltják.

Előzmény: Jottika (7647)
Jottika Creative Commons License 2017.05.31 0 0 7647

Dög meleg van.....már most is...... :) 
Sajna mi is csak most tudunk menni .........pedig télen jobb lenne de hát a gyereknek suli van. :( 

Viszont..... pl. Tomi (kubainfo)....most tényleg kb 1 az egyben váltják az eurot CUC-ra??? 
Mert most fogok kapni még itthon CUC-t.....és aki hozza ezt mondja. hhhhhmmmmm :( 

Előzmény: maffiaszimba1 (7640)
Niki 2016 Creative Commons License 2017.05.31 0 1 7646

Mindenki pánikol én úgy látom,pedig ha lazán veszi mint általában a mediterrán országokat kell, akkor nagyon jól fogja érezni magát.Nem kell túlzott elvárásokkal lenni,minden működik csak meg kell találni a megfelelő csatornákat.Nekünk tíz nap adatott meg hátizsákos turistaként maga volt a csoda,nagyon jól éreztük magunkat.Holnap indulnék vissza, remélem még összejön!!!

 

 

Sborisz Creative Commons License 2017.05.30 0 0 7645
Előzmény: Sborisz (7644)
Sborisz Creative Commons License 2017.05.30 0 0 7644

"..minden ami az adott betegseghez szukseges ellatas tartozik"

értem!

 

"...maszek biztositokkal pedig azert kell vigyazni, mert ha ugy itelik meg..."

nem kötözködni akarok, de minden biztosító maszek ( ha az azt jelenti, hogy nem állami tulajdonban vannak...) s valóban a biztosító üzleti érdeke azt kívánja, ha itthon is megoldható az ellátás, ( és persze az utazó szállítható állapotban van) akkor inkább itthon ( most a gazdaságossági megfontolásokba ne menjünk bele...hisz itthoni ellátásnál nem kell a viszontbiztosítóval " úgymond" megosztani a kockázatot...)

 

Tehát összességében, legjobb ha mindenki tájékozódik, elolvassa a biztosítási feltételeket és az szerint dönt.

( nem szeretem a biztosítókat magam se, de egy dolog szeretni őket és egy dolog számolni a kockázatokkal; egy biztos / palackos/ búvárként is és sima utasként is mindig és mindenhova kötök biztosítást. Max kidobok az ablakon az utazáshoz képest egy csekély(ebb) összeget.

 

egy nyájas olvasó

 

:D

 

 

Előzmény: Maffiaszimba (7638)
Sborisz Creative Commons License 2017.05.30 0 0 7643

"Azért olvasd el, hogy ezzel a keresztértékesített biztosítással mihez tudsz kezdeni..."

pont ettől ( keresztértékesített dolog) tartok... ( ez kb. olyan mint a befektetéssel kombinált biztosítás= se egyikre se másikra nem /igazán/ jó!)

Előzmény: Vajk (7634)
Vajk Creative Commons License 2017.05.29 0 0 7642

Az itteni nyár az ottani holtszezon + júliustól hurrikánok jöhetnek.

Nem jó idő a nyaralásra, ha barnulni vagy tengerparton feküdni szeretnél.

Városnézéshez pedig a dögmeleg miatt nem jó.

De ki lehet fogni szerencsés napokat is:)

 

Csak a USD-re van büntető komisszió, más valutára nincs.

Előzmény: Peter-09 (7641)
Peter-09 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 7641

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

 

Mennyire jó ötlet Kubába utazni az időjárást tekintve június közepén? Azt olvastam, hogy nagyon meleg az idő(ami nem baj) viszont elég csapadékos. Ezt hogy kell elképzelni? Minden nap esik és kevés a napsütés? Nem szeretnék egy ilyen szuper nyaralást elrontani az időjárás miatt. Nagyon fontos lenne a meleg idő és a napsütés :)

 

A másik kérdésem, hogy a legtöbb helyen azt ajánlják, hogy ne USA dollárban váltsunk a helyszínen pénz, hanem euróban, mert azt jobban váltják. De mi a helyzet az angol fonttal? Azt elfogajdák? Arról sehol, semmi hírt nem találtam...

 

Előre is köszönöm a segítséget!

maffiaszimba1 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 7640

Igen ebben teljes mértékben igazad van. Köszönöm, hogy korrekten, nem alpári stílusban segítesz rávilágítani a két biztosítás közti különbségre. Legszívesebben ahogy írtam le...tam volna a biztosítókat, de nem tehetem meg az itthon maradt családtagjaimmal pl., hogy baj esetén fizessenek a hazaszállításért. Ezeket énis átnéztem, tisztában voltam velük. 

Európában pl. Tenerifén egy magánkórházban (Playa de las Americas-ban) pedig elég az EU kártya. De minden ország, kórház más és más.

Előzmény: Vajk (7639)
Vajk Creative Commons License 2017.05.27 0 0 7639

Az EU TB kártyáról az OEP től:

Utasbiztosítás:

Miután a turisták által sűrűn látogatott üdülőhelyek környékén az orvosok döntően magánpraxisban működnek, illetőleg bizonyos államokban a magyarországinál szűkebb a társadalombiztosítás keretében igénybe vehető szolgáltatások köre, továbbá egy külföldön elszenvedett baleset esetén a hazaszállítást csak kivételes esetben fedezi a kötelező egészségbiztosítás, mindenképpen ajánlatos megfontolni utasbiztosítás megkötését is.

Előzmény: Maffiaszimba (7638)
Maffiaszimba Creative Commons License 2017.05.27 0 1 7638

Az Eu kartyával minden ami az adott betegseghez szukseges ellatas tartozik. Nyilvanvalo, hogy egy fertozesnel minden ami az ellatashoz kell allja a biztositas, vagy egy toresnel is. 

A maszek biztositokkal pedig azert kell vigyazni, mert ha ugy itelik meg, hogy az adott kezeles nagyon draga, akkor inkabb hazahozat a biztosito. 

Gorogorszagban igy jartunk. Alkianz

Egy nyájas utazó

Előzmény: Sborisz (7633)
r.barbi Creative Commons License 2017.05.26 0 0 7637

Köszönjük!:-) Remélem az Alianzos is jo lesz, vagy inkább Ne kelljen.:-)

Előzmény: Jottika (7635)
r.barbi Creative Commons License 2017.05.26 0 0 7636

Most indultunk el!:-))) Kocsink elvileg van, Tibor intézte, majd vasárnap este megyünk érte. Annyi volt az igény, hogy guruljon, es lehetőleg ne álljon meg alattunk.:-) Ez 60 cuc/ nap lesz biztosítással kb. De majd beszámolok hogy alakul!

Előzmény: maffiaszimba1 (7632)
Jottika Creative Commons License 2017.05.26 0 0 7635

Jó utat!! :)

Mi majdnem mindíg a Mapfre-t kötjük biztosítónak...... bár még sosem kellett (hálisten). 
Mondjuk most kb 90 e ft körül jött ki nekünk. De ebben benne van a nagyobbik fiam egész nyári tartózkodása Kubában. :) 
Már mi is 1 hónapon belül vagyunk......vissza számolunk! :) 

Előzmény: r.barbi (7631)
Vajk Creative Commons License 2017.05.25 0 0 7634

Így igaz, az Eu kártya csak nagyon alap, majdhogynem csak elsősegély nyújtásra ad fedezetet.

 

Az évek során azt tapasztaltam, hogy ami a biztosítótól jön, és olcsó, annak a másik oldalán nincs semmi.

Azaz a lehető legegyszerűbben és leggyorsabban próbálnak kibújni mindenféle kifizetés alól és majd pereld be őket, ha akarod.

És lehet 2-3 év múlva kiderül, hogy kinek volt igaza, de pesszimista sejtésem szerint nem neked, hanem a  biztosítónak fogbnak ítélni.

Mert az ő serpenyőjüket nyomja a kisbetűs rész, a jól megfizetett ügyvéd és az idő is.

 

Azért olvasd el, hogy ezzel a keresztértékesített biztosítással mihez tudsz kezdeni...

Előzmény: Sborisz (7633)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!