Keresés

Részletes keresés

Hümi Creative Commons License 2010.03.22 0 0 13973
Brrrrrrrrr..."május elejére 18-20 fok" ...ez még vesszejfagyasztó...:)))
Előzmény: szervezkedő (13972)
szervezkedő Creative Commons License 2010.03.21 0 0 13972

A víz???

Most 13-14fokos és ha kisüt a nap egy-két hétre akkor szerintem május elejére 18-20 fok körül.

 

 

 

Az idő ilyen, május elsején!
fityók Creative Commons License 2010.03.21 0 0 13971
Hány fokos a víz így május környékén?
Azért szeretnék korán lemenni,hogy rendesen rendbe rakjam a lakókocsit,főleg az elő sátor alját szeretném leburkolni,valami szilárd dologgal.A másik meg ,ami izgat a természet! Voltam már kb. 15 x Montenegróban,de május-június-ban még nem ,azt mondják valami csodás a természet ebben az időszakban.
A lakókocsira még nem alakult ki az ár,de 8-10 eur közé gondoljuk, ez alatt komolyan nem éri meg,de szeretnék szolgáltatás terén többet nyújtani,most a saját csónakon gondolkodom.
Előzmény: szervezkedő (13970)
szervezkedő Creative Commons License 2010.03.21 0 0 13970

Igaz tavayl azt hiszem nem sikerült tartanom az elsejei időpontot, de május elsején úszok be Sutomoren a Pulena előtti bójákig és október utolsó napjaiban "búcsúzkodok".

Személyes tapasztalatom az hogy májusban fúr, farag, betonoz még ezerrel mindenki, bőven van hely még bármelyik strandon. Turista nem nagyon jellemző, leginkább azok mennek le akik a ház körül tesznek vesznek a tél után.

 

Az idei szezonban gondolom ismét kifejezi a statisztikai hivatal, mennyivel nőtt a vendégéjszakák száma. Ez azonban nem azért van (hangsúlyozom: SZERINTEM) mert valóban többen mennek, henm mert folyamatosan szigorítják a vendéglátással kapcsolatos szabályozást és megjelennek az emberek a statisztikákban.

Mindösszesen szerintem idén sem lesz szerencsére akkora nyomor mint 2007 nyarán volt! A leginkább az idejüket itt töltők a szerbek. Ők most kapták meg a lehetőséget hogy bármerre mehessenek az union belül is! Közülük naygon sokan fognak idén a görögökhöz menni!!! Már aki megengedheti magának. Szerbiában jelenleg történelmi mélységben van a dínár árfolyama az eurohoz képest, tehát drága nekik minden ami euroban van számolva!

 

fityók!

Gondolom publikus a válasz: Kikalkuláltátok már az árakat?

Szerintem hamarabb csak akkor menj le ha van már kinézőben vendéged. Semiről sem maradsz le és csak kellemesebb ha minél jobb az idő amikor kint vagy!

 

Előzmény: fityók (13968)
AZS Creative Commons License 2010.03.20 0 0 13969
eddig még sosem jártál rosszul, ha rám hallgattál ;-)
Előzmény: sfi (13966)
fityók Creative Commons License 2010.03.20 0 0 13968
Május 10 -én indul a szezon,de én már kicsit előbb szeretnék lemenni!
Előzmény: szervezkedő (13967)
szervezkedő Creative Commons License 2010.03.20 0 0 13967

Psssszt!

Ne mááár!

Ezt agyjuk meg még későbbre!

Járnak majd erre olyanok akiknek még új lesz a dolog!

:-)

 

 

Másfél hónap múlva már lehet hemperegni a parton!!!

 

 

sfi Creative Commons License 2010.03.14 0 0 13966
Ez így igaz, mi megszállott kempingezők vagyunk. És tényleg nem a pénz számít, mert idén kb. annyit fogunk fizetni a kempingért saját sátorral, mint tavaly az apartmanért, de ez nem Montenegroban lesz. Viszont Montenegroban tavaly jártunk először, és senki nem bíztatott a kempingekkel. Ezért mentünk apartmanba, de sok kempinget megnéztünk és úgy gondolom, tényleg igazuk volt azoknak, akik inkább az apartmant ajánlották.
Előzmény: fityók (13962)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.12 0 0 13965
Bizony,bizony,és akkor , az 5 Ojrós tengerparti villákról még nem is beszéltünk !
Előzmény: szervezkedő (13956)
fityók Creative Commons License 2010.03.12 0 0 13964
Egyetértünk!!
Ha profán hasonlattal szeretnék élni,akkor azt mondanám :olyan ez mint a "pacalevés"! Lehet nagyon szeretni ,mert olyanok amilyenek,mert nincs vizük,de képesek naphosszat locsolni,mert még délben is jó reggelt köszönnek,mert kicsit összekeveredtek a hegyeik a tengerrel ,hogy nincs autópályájuk ,meg még sorolhatnám....,de lehet ugyanezekért nem szeretni Montenegrót.Szoktam mondani,aki autópályán akar menni a tengerpartra,az maradjon Horvát ó -ban,aki pedig egy élményekkel teli,kalandos utazásra vágyik az menjen Montenegróba.
Előzmény: szervezkedő (13963)
szervezkedő Creative Commons License 2010.03.12 0 0 13963

Ok vettem az adást és megnéztem az emailt!

 

Fogós kérdéseket boncolgatunk ha komolyan elemzésekbe kezdünk.

Ennek az országnak van egy varázsa, amit pl. én másutt még nem éreztem.

Van egy olyan érzés, ami pl a sokszor példaként vagy párhuzamként emlegetett horvátoknál, bennem nem ébredt fel.

 

Aki ide jön nyaralni az jót mosolyag és előkapja a fényképezőt, ha az úton kisebb dugó alakul ki egy békésen sétáló tehén miatt.

Sok tekintetben tapasztalható váltzoás, fejlődés.

Talán kevesebb a szemét, rendezettebbek a strandok, szélesednek az utak stb.

 

De amíg egy 120m2-es telken 9 apartmanszobából álló házat építenek, aminek a legtetejére még a a háziak terveznek maguknak egy olyan lakást ahonnan látják a tengert (parkoló fityisz-kukisz), amíg a víz, a villany és a telefonhálózat olyan instabil mint most, amíg nincs autópálya, nem korszerűsítik a vasúthálózatot, amíg városrészek épülnek "vadul",  addig ez az ország marad a kispénzű, az öreg  Yugoval éjjel utazó, a tetején terepszínű ponyvával a csomagokat bekataró emeberek és egy két kalandot kereső orosz ügyeskedő nyaralóhelye.

 

Aki ezt így elfogadja az nem csalódik, aki másra számít, talán csalódni fog.

Szerintem!

Előzmény: fityók (13960)
fityók Creative Commons License 2010.03.12 0 0 13962
Örök téma! Kemping vagy apartman? Kinek a pap-kinek a papné! Demagógia!!Aki nem szereti a kempinget soha ne menjen oda,csak rosszul érezné magát!! Aki pedig szereti,az a "másikban" nem érzi jól magát! Ez nem pénz kérdés!
Előzmény: sfi (13958)
fityók Creative Commons License 2010.03.12 0 0 13961
emil ment!!!
Előzmény: szervezkedő (13959)
fityók Creative Commons License 2010.03.12 0 0 13960
Nálam egy picit más a helyzet! Magunknak próbálok elsősorban egy jó helyet találni,és nem mindenáron venni,ezt a telket a tulajtól már kérték 5 mil. eurért,de nem adta /Ha fele igaz ,az is sok nekem/,persze más környezetben lehet "kicsi pénzből " is csinálni valamit,akár több száz méterre a partól és az is lehet jó,ha kellő színvonalú.Ami az árakat illeti ,én is tudok már 2-6 Eur ágyat a tengeren,de akár 20-60 eur -ért is ,mint ahogy ezt kis hazánkban is tapasztalni,minden relatív,azért mondtam:korrekt szolgáltatás - korrekt ár! A montenegrói turizmus fő problémája pont ez ,az e féle gondolkodás hiánya. Nem lehet jó szolgáltatást nyújtani olyan nyomott áron,ami nem fedezi a kiadásokat,ha nem kérünk semmiért pénz,akkor nem is kell adnunk semmit ez a mai montenegrói irányelv! De ,csak a mai!!!!
Előzmény: szervezkedő (13959)
szervezkedő Creative Commons License 2010.03.12 0 0 13959

Ha kint vagy fussunk össze és szivesen mesélek a tapasztalataimbról egy pohár Merlot mellett vagy esetleg küldök linket.

 

Szerintem aki nem Budva kellős közepén a vízparton szeretne szállást talániés egy kicsit talpraesett, az 4fős apartmant simán talál 30-35euros áron.

Emiatt gondolom én azt hogy Montenegróban kiadni olyan nyomot áron lehet, hogy annyit meg nem ér az egész ha a gazda részéről nézem az ügyet!

 

Nálunk az volt az elképzelés hogy veszünk egy kis telket. Lehúzzuk rá a lakókocsit. Fölé csinálunk egy könnyű kis tetőt (hogy ne süsse a nap, ne verje az idő) ami így egy stabil nagy fedett taraszt is jelentene előtte, mögötte pedig egy tusoló Wc-t.

Ez aránylag pici pénzből megoldható.

Ha pedig egyszer építkezésre adjuk a fejünket, adott a telkünk!

 

A terv füstbe ment, a lakókocsi rendszáma meg már le lett adva a németeknél, itthon meg foglalta a helyet!

Előzmény: fityók (13957)
sfi Creative Commons License 2010.03.12 0 0 13958

A kép alapján, mintha hazafelé tavaly ez lett volna az utolsó kemping, amit megnéztünk. Közvetlen az út mellett van, és a kemping és a part között is van egy keskeny út, nem? A montenegroi kempingekhez képest tényleg elviselhetőnek tűnt ez a hely, de még erre is úgy gondoltuk, hogy inkább nem.

Ha 5 euro/fő áron nem szeretnéd kiadni, akkor mennyiért? Mi tavaly egy új, szerintem színvonalas, parttól 1 percnyire lévő apartmanban voltunk 10 euro/fő áron.

Nem akarok neked negatív reklámot, de ha csalódnak a vendégeid, az sem jó.

Persze, ha ugyan arról a kempingről van szó.

Előzmény: fityók (13957)
fityók Creative Commons License 2010.03.12 0 0 13957
Köszi az infót,nem igazán akarok ebből meggazdagodni,de persze nem is akarom 5 Eur-ért kiadni, korrekt szolgáltatásért -korrekt ár -ez az elvem! Mindenesetre átnéztem alaposan a montenegrói kempingeket /sok éven keresztül jártuk őket/,ez mellet döntöttünk! Közel a part ,csendes,igényes környezet /állíthatom, párját ritkítja/,a lakókocsi is szépen berendezett és felszerelt,úgy érzem van okom az optimizmusra . A telek különben érdekel!
Előzmény: szervezkedő (13956)
szervezkedő Creative Commons License 2010.03.12 0 0 13956

Árakkal kapcsolatban:

Én az elmúlt két szezonban ajánlgattam lakókocsikat 5euro/fő áron.

De nem nagyon volt keletje.

Azok akik ebben az árkategóriában kerestek szállást, azok közül sokan tavaly már nem tudták maguknak megengedni a nyaralást.

Azok akik pedig lejutottak, inkább fizetnek 1-2euroval többet és egy hűvös szobában vagy apartmanban pihennek.

 

De ha bejön az üzlet és már nem tudod hová tenni a sok vendéget akkor szólj, mert kint van a lakókocsim és eladó (akár eladó telket is szerzek "alá"!)

fityók Creative Commons License 2010.03.12 0 0 13955
Helló!
Ez nem az említett kemping,sőt igazán nem is kemping,hanem egy apartman ház kertje /pár ezer n2/ ,tele növényekkel, pálmafákkal,nagyon szép rendezett és nem is enged be a tulaj sok vendéget ö inkább az apartmanokkal foglalkozik.Itt már angol vécék vannak,csak a meleg víz nincs igazán jól megoldva,de ígérte,hogy rendezni fogja idén/bár volt mindig elég,míg ott voltunk/. Lehet mondani,ez már nem az a tömegnyomoros, Montenegrós kemping /kerestem is sokat/ és alig pár méterre egy kis strandtól.Ha jártatok Djenovicin akkor szinte szomszédban voltatok,mert ez Kumbor
szélén van ,pár száz méterrel Djenovicitől,ahova esténként átsétáltunk vacsizni,bámészkodni a forgatagban ,de pihenni már csendesen, nyugalomban tudtunk.
Az árat még nem kalkuláltuk ,de próbálunk egy mindenki számára elfogadhatót ki alakítani,dolgozunk rajta! Szólok!
Előzmény: moncsa03 (13954)
moncsa03 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 13954

Szia! Mi július második felében készülünk Montenegróba, szeretnénk megosztani a nyaralásunkat: kb. 1 hét Herceg Novi környéke és egy hét Sutomore.

Ez a Magyar Csaba-féle kemping, ugye? Szóval engem lehet érdekelne a lakókocsi, szeretem azt a környéket, mi 4 évig Djenovocibe szálltunk meg. Szóval mennyire gondoltál, hogy kiadod? Válasz jöhet e-mailben is.Köszi.

Előzmény: fityók (13951)
szervezkedő Creative Commons License 2010.03.12 0 0 13953

Akiknek már elegük van a télből, azok ne kattintsanak az alábbi videóra, mert a depresszió legmélyebb szakadékába zuhan!!!

 

 

Suhanjunk a hegyek között!
szervezkedő Creative Commons License 2010.03.12 0 0 13952

....jön a nyár!!

 

Az jön, óvatos léptekkel!

Jelenleg valahol Tahiti körül jár!

 

Montenegróban pedig tombol a tél!

 

 

"üljetek be" mellém és nézelődjetek!

 

:-)

Előzmény: dzsimi111 (13948)
fityók Creative Commons License 2010.03.11 0 0 13951
Kumbor
fityók Creative Commons License 2010.03.11 0 0 13950
Erről beszéltem!
fityók Creative Commons License 2010.03.11 0 0 13949
Tavaly levittem a lakókocsimat Herceg Novi mellé Kumborba, egy viszonylag csendes helyre egy családias kis kempingbe,pár méterre a tengertől.A kemping nagyon szép és rendezett,a vizesblokk hagy némi kivetnivalót maga után,de tiszta volt és az idényre azt ígérte a gazda ,hogy megcsinálja EU konformra . Várjuk! A nyári hónapokban szeretném kiadni a lakókocsit ,/akit érdekel /,én csak nyár előtt és nyár végén tudok lemenni,sajnos. Különben szépen berendezett 2 felnőtt+2 gyerek számára ideális/+iglu sátor +2 főre/ ,felszerelt konyha,hűtő,mikro,nagy pavilon.
dzsimi111 Creative Commons License 2010.03.09 0 0 13948
Hali

Csikós itthon ,merga +döglőt jön a nyár !!utazás kiállításon talált valaki valami érdekeset ,mi a bombát kerestük majd a bolyhos pálinkás ballont akartam +menteni,de a végén üres kézzel kellet kitakarodni.
szervezkedő Creative Commons License 2010.03.04 0 0 13947

Na a félelmek beigazolódtak autópálya tekintetében.

Kedden lezárták a horvátokkal a tárgyalásokat. Többször is kitolták a határidőket, de ennek ellenére sem tudták felmutatni a szükséges garanciákat.

A másik jelentkező az építésre, jóval drágábban vállaná a munkát, amit mindenki sokall a horvátokhoz képest. A görögök azzal érvelnek hogy irrrrreálisan alacsony volt a horvát ajánlat és igaz az övék magasabb, de biztonságosan vállalható.

 

 

OFF:

Csikós kipengette a píííztet!!!

 

Megvette!!!

 

...és zsír a gép!

:-)

 

 

Előzmény: dzsimi111 (13944)
jisell Creative Commons License 2010.03.03 0 0 13946

Szia

nem tudom melyik e-mail van meg neked de ezen biztos hogy fogadni fogják változott az e-mail cím

hotelpodostrog@t-com.me

phone: +382 (0) 33 460-336
460-337
460-338
460-339
Előzmény: chocho (13932)
vargamarcs Creative Commons License 2010.03.03 0 0 13945
most már igen:-))
Előzmény: dzsimi111 (13944)
dzsimi111 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 13944
Itt is mindenki a Csikós Zsolti sztorit olvassa a totálcaron?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!