Keresés

Részletes keresés

nbcx Creative Commons License 2003.07.29 0 0 288
A búvárkodás engem is érdekel,de nem tudom,hogy milyen programok vannak még amire érdemes lenne menni,illetve csak olyat láttam ami egy vagy két napos busszal,arra viszont olyan nagyon nem vágyom.Az utazási irodában nekünk azt javasolták,hogy a szállodában találunk különféle programokat,de ne itthon és ne is a magyar idegenvezetőnél fizessünk be(ha van egy kis angol tudás, ami esetemben nincs viszont a feleségemnek igen) hanem ott mert így kb.fél ár.Egy barátom még azt mondta,hogy a közeli városban találunk utazási irodákat és ott is fél áron van többféle fakultativ program.Engem ez a repülős Luxor izgat,csak kicsit félek a géptől...
Előzmény: gbern (286)
nbcx Creative Commons License 2003.07.29 0 0 287
Medinás az utazás és Malév 14-én reggel 5.30.
Nem hiszem,hogy sok programra beneveznénk,inkább csak 7nap lusti.
Előzmény: gbern (284)
gbern Creative Commons License 2003.07.29 0 0 286
Szia ymen! Fakultativ programokat magatok szerveztetek vagy az utazasi irodanal fizettetek be? Csak azert kerdem, mert tavaly mi Hurghadan az idegenvezetonel fizettuk be, de SES-en nem tudom mire lenne erdemes. Buvarkodni mindenkeppen szeretnenk, meg a Mozes hegyi kirandulas is erdekel. De hogy a maradek napokat mivel toltjuk ki, meg nem tudjuk. A szallodak kinalnak altaluk szervezett programokat, pl. Tiran szigetekre vagy hasonlok? Elore is koszi!
Előzmény: ymen (285)
ymen Creative Commons License 2003.07.29 0 0 285
HI

Olyan ez a topic mintha a Sharm-ból hazatértek közül senki nem használna internetet. :-)

Zyg Lee:
A Laguna Vista-val kapcsolatban az alábbi linket ajánlom figyelmedbe:

http://pub207.ezboard.com/fholidaytruthscommunityfrm51.showMessage?topicID=264.topic

Én whetton hozzászólása miatt döntöttem úgy hogy inkább a Savoy ba megyünk. Nem bántam meg.
Igaz hogy fél panzióval is drágább volt mint a Laguna vagy a Hostmark all inclusive, de ez nem véletlen.
Bár whetton azt írja hogy azért jöttek el mert fél mérföldig csak térdig ér a víz, akik velünk egy időben
laktak ott azt mondták hogy van az 2000 méter is. A Hostmark közvetlen szomszédja a Laguna nak.
Tehát ezeken a helyeken snorkelezni nem nagyon lehet.
Volt aki ennek ellenére nagyon dícsérte a Hostmarkot.
Ízlések és pofonok....

Egy pár link:

Iberotel Club Fanara : http://www.iberotel-eg.com/main1.htm
Hostmark : http://www.hostmarkorientalresort.com
Savoy : http://www.savoy-sharm.com/

http://www.sharm-el-sheikh.com
http://www.sharmelsheikh.com

Mindenkinek jó utat. Sharm El Sheik nagyon szép hely, a tenger gyönyörű.
Én biztos hogy még vissza megyek.

gbern Creative Commons License 2003.07.29 0 0 284
A Fanara tenyleg szepnek tunik, szerintem biztos meg lesztek vele elegedve. Mi is csak az utolso pillanatban dontottunk a Grand Azure mellett, mivel innen megy busz Naama Bayre. Ha erdekel a www.tropicanahotels.com cimen ezt is meg tudod nezni. Egyebkent tavaly mi Hurghadan voltunk a Golden Five hotelban, de ennek is utananeztunk meg mielott kivalasztottuk. Igy hogy masodszor megyunk, mar nagyjabol tisztaban vagyunk azzal, hogy mire szamithatunk. Mi is 14-en indulunk egyebkent, malev charter jarattal kora reggel. Melyik irodat valasztottatok? Fakultativ programokra mentek?
Előzmény: nbcx (283)
nbcx Creative Commons License 2003.07.29 0 0 283
Szia gbern!

Megmondom őszintén napokig nézelődtem a neten,mire összeszedtem 5-6 utat ami tetszett.Bementünk az irodába és persze abból semmi amit kinéztünk(last minute,akció,stb..)A történethez az is hozzá tartozik,hogy nekem csak aug.14-15-16 felelt meg indulási időpontnak.13-án és 26-án halaszthatatlan dolgom van, szeptemberben pedig a feleségem nem ér rá.Én pedig kb.1hete beindultam,hogy mindenképpen nyaralni akarok menni és kész!:-)Végül aztán örültem,hogy találtunk valami szép helyet.A honlapot megnéztem már és nagyon szépnek tünt a hely.

Előzmény: gbern (281)
Boukha Creative Commons License 2003.07.29 0 0 282
Szóval?Senki nem volt még a Hostmark Oriental Resort szállodában?Mi aug. 7-én megyünk, jó lenne ha addig írnátok valamit róla!Köszi előre is!
gbern Creative Commons License 2003.07.29 0 0 281
Szia! Mi is a Fanarában gondolkodtunk egy ideig, de aztán végül is az OTP Travellal a Tropicana Grand Azure-ba megyünk, mert ahogy a neten körülnéztünk, ott jobb a tengerpart, és ingyen buszok mennek búvárközpontokba, míg a Fanaránál nem. Egyébként az Iberotelnek van honlapja is, láttad már?
Előzmény: nbcx (279)
nbcx Creative Commons License 2003.07.29 0 0 280
Ilyen sok válasz láttán:-),felmerült bennem mégegy kérdés:Ha minden igaz innen 50000ft/fős összegért el lehet repülni Luxorba.Tud erről valaki valamit?Milyen a gép,stb...

Bízva a további hozzászólások özönében,köszönettel NBCX.:-))
(lehet,hogy mindenki nyaral??)

nbcx Creative Commons License 2003.07.28 0 0 279
Sziasztok!
Járt már valaki az Iberotel Club Fanaraban?MI augusztusban megyünk és érdekelne egy ki sinformáció.PL. sehol nem látom,hogy itt van e tengeralattjáró vagy üvegfenekű hajó.
Boukha Creative Commons License 2003.07.23 0 0 278
Sziasztok, volt már valaki a Hostmark Oriental Resortban? tapasztalatok?
satine Creative Commons License 2003.07.19 0 0 277
Szia, Ebi!
Sajnálom, hogy csak most néztem be ide,
pedig igazán remek, ahogy leírod a történetet -maga a történet már kevésbé remek :) - nem semmi.
Nagyon életszerű az írásod,
remélem, ezt a szokásodat megtartod!
Szia!
Előzmény: EbiHall (273)
bopat Creative Commons License 2003.07.19 0 0 276
Szia

Én mennék az őszi túrára. Részletek, árak?
Lehet emailben is

Előzmény: EbiHall (273)
zyg leee Creative Commons License 2003.07.18 0 0 275
Sziasztk,
bár nem él tulságosan a topik, aki olvassa és tud segíteni, azt megköszönném. Tervezzük, hogy megyünk, a Laguna Vistába, volt ott valaki, milyen?

Köszi

ymen Creative Commons License 2003.06.27 0 0 274
HI Evribadi !

Volt már valaki Sharm El Sheik en a Savoy Hotelben ?
Én 10. én megyek jó lenne valami info. Köszi.

EbiHall Creative Commons License 2003.04.29 0 0 273
Szia mindenkinek, köszönöm a kedves fogadtatást.
Az élménybeszámolóm kicsit hosszú lett, és hát főleg a búvárkodásról szól, ugyibár. Ezért ide már csak a hazautazásunk történetét kopizom be, előrebocsátom, én tulképpen jól szórakoztam ezen a két napon, de könnyű nekem, végeredményben semmilyen módon nem ért sérelem vagy kár. Ha a sztorinak a szenvedő alanya lettem volna, ami akár lehettemis volna, valószínűleg nem veszem ilyen könnyedén is mókásra a figurát.

2003. 03. 20. CSÜTÖRTÖK du.
Tehát az 5 nap búvárkodás után - melynek fénypontja a csütörtöki roncsmerülés volt a Thistlegorm nevű angol ellátmányszállító hajónál, ahol a roncson még motorbicikliket is lehet látni (fotókért klikk ide: Aquanauta Búvár Centrum) - maradt még egy napunk, a péntek, amit vásárlásra szántunk, illetve a csoportból hatan befizettek egy Kairó-i útra. Így csütörtök este elég kellemetlenül ért minket az sms, amit egyik utazónk kapott Magyarországról, miszerint a hírek azt állítják, hogy az iraki háború kitörése miatt minden magyart kimenekítenek Egyiptomból már pénteken. Felhívtuk a helyi idegenvezetőt (este fél kilenc felé), aki megerősítette a hírt: még nem tudják pontosan mikor, de igen, pénteken valóban mindenki haza fog repülni Egyiptomból. Felhívtam a búvárbázist, hogy segítsen lemondani a péntekre szervezett kairói utat, de nem sikerült elérni az irodát, így tudtam, nekem kell majd kimennem éjjel a recepcióra, és megmondani ezt a sofőrnek. Már előre élveztem! További hálás feladat volt a már alvó utazókat felébreszteni, elhitetni velük, hogy nem, még nincs reggel és elújságolni nekik, hogy Kairó helyett pénteken Budapestre látogatunk, közösen. A hírt jól viselték, de félálomban végül is ez érthető. Páran gyorsan elrohantunk a bazárba valami ajándékot vásárolni szegény itthoniaknak, de már nem nagyon van ötletem, szinte mindenfélét vittem már. Na jó, a vízipipát megint elhalasztottam egy nyaralással, sosincs ennyi hely a bőröndömben, most mit csináljak?!? Azért talán lehet élni itthon vízipipa nélkül is, nem?

A bazárban ér a telefon kicsivel éjfél előtt, a telepített magyar idegenvezető üzeni, hogy mégsem indulunk majd pénteken, csak szombaton, ahogy eredetileg is tervezve volt. Azonnali gyomorgörcs, most mi legyen? Ébresszem fel a 6 utazót (megint) és kérdezzem meg, mégis elindulnak-e? Egyáltalán, el szabad-e indulniuk Kairóba ilyen bizonytalan, állandóan változó helyzetben? Attilával úgy döntünk, hogy nem, mert ki tudja, mit találnak ki még holnapra. Mindenesetre nyugodtabb nem lettem, az tuti! Hajnali fél kettőkor kibattyogtam (ja, bocs, fennköltem lépkedtem) a recepcióra, elmondtam az idegenvezetőnek, hogy nem mehetünk, mert holnap terven kívül haza kell utaznunk. Elég ideges lett, amin valamiért nem csodálkoztam! Igen csúnyán nézett rám, én meg közben hasonlóan szépeket gondoltam a mi utazási irodánkról, akiknek köszönhető ez a keveredés.

2003.03.21. PÉNTEK
Péntek reggel hét órától szakaszosan ébresztettek az itt ragadt kairói utazók, hogy akkor most hogy is van a dolog, mi is történt, mi lesz a pénzzel? A befizetett útból még nem kaptunk vissza egy fityinget sem, folynak a tárgyalások. Le a kalappal viszont az utazóink előtt, akik igazán hősiesen viselték a megpróbáltatásokat, s reggeli után szinte töretlen jókedvvel egy kis sznorkelezés mellett döntöttek: felpakolták a motyót meg a családokat és vagy húszan kimentek Sharks Bay-re, első merülésünk színhelyére. 10 perccel azután, hogy elbúcsúztattam őket, kaptam az sms-t Magyarországról, hogy az utazási iroda határozottan állítja, ma (pénteken) egészen biztosan hazaszállítanak mindenkit Egyiptomból. Levert a víz a gondolatra, hogyan szedek ki rövid idő alatt 20 sznorkelezőt a tengerből? Összeültünk a "válságstábbal", felhívtuk a helyi idegenvezetőt, aki állította, hogy csak szombat délben repülünk, reggel jön majd értünk a busz 9:20-ra a hotelhez. Kiderült, az ő információja már egy napos, a miénk viszont alig 10 perccel korábbi. Kértük, hívja fel a magyarországi irodát friss információért, de ezt az ő mobiljáról állítólag nem lehet megtenni. Hahaha! Erre felhívtuk mi az irodát, ahol megerősítették, hogy igen, a mai nap mindenkit ki fognak hozni Egyiptomból. Kértük, hogy akkor legyenek kedvesek és értesítsék a helyi emberüket is erről, nehogy már nekünk frissebb információink legyenek, mint neki! Jó, mondták, várjunk még 10 percet, visszaszólnak. Nekem közben vissza kellett mennem a búvárbázisra, megbeszélni a lemondott kairói út árának visszaszerzését, ott ért az sms egy félóra múlva: minden marad a korábbi terv szerint, szombaton reggel 9:20-kor jön értünk a busz, délben indul a gépünk (14 óra helyett). Ebben maradtunk. A helyi idegenvezető is jelezte a szombati indulást, azzal a jó tanáccsal, hogy ha esetleg később jönne a helyettese és más indulási időt adna meg, annak ne higgyünk majd! Mondtuk, hogy jó, majd nem hiszünk. Innentől már majdnem zökkenőmentesen folyt a nap, a bázison jól elbeszélgettem Manuelával, az egyik vezető feleségével, Tomival délután kimentünk katamaránnal vitorlázni egy órát, szóval a végére egészen kellemes nap lett. A többiek is nagyon szépet sznorkeleztek, láttak még egy hatalmas napóleon halat is!

2003.03.22. SZOMBAT
Szombat reggel a csomagjainkat felszállították a recepcióhoz, 9 óra után kicsivel felszedett minket a busz és 10 órakor már a reptéren álltunk sorba a beszállókártyákért. A táblán a gépünk indulási ideje 14 óra, az eredeti terv szerint. És nem dél, ahogy előző nap mondták. Érdekes, de ezen valahogy már senki nem volt meglepve!

Miután végre valamennyien megkaptuk a beszállókártyát (ez egy teljes órát vett igénybe), még 3 óra várakozás állt előttünk. Szerencsére az utazási irodánk gondoskodott a szórakozásunkról: hamarosan kiderült, hogy további 11 utas még mindig kint áll, de a gépen már nincs több hely. Az arab alkalmazottak megkértek minden kisgyermekes családot, vegyék ölükbe a gyereket, hogy visszavásárolhassák a már kiadott helyjegyet, és további utasok is felszállhassanak, de állítólag 5-en végül mégis ott maradtak. Az akció azért sikeres volt, miután ugyanis egy arab reptéri alkalmazott kérésére és őt követve minden biztonsági berendezésen átrohantunk, hogy bemondhassam magyarul a hangosba az utolsó felszólítást a budapesti járatra, visszafelé rohantunkban még 4 utasra bukkantunk, ők jöttek a gyerekek átadott helyére.

És hogy mi a legszebb az egészben? Nos, az ottmaradt emberek mind egy hétre jöttek és aznapra szólt a repjegyük, egyiküket állítólag komoly üzleti veszteség is érheti, amiért nem ér haza időben. Nekik azt mondták, hogy majd kedden átviszik őket komppal Hurghadába és onnan repülnek haza aznap. Ezzel szemben a gépen ültek olyan utasok, akik két hétre jöttek és csak péntek este tudták meg, hogy egy hét után szombaton haza kell menniük. Ők pl. boldogan maradtak volna akkor már legalább keddig, de a kutya sem mondta nekik, hogy ezt lehetne, míg a lemaradt utasoknak mind azt mondták, hogy senki nem hajlandó velük helyet cserélni és keddig Egyiptomban maradni. Ami súlyos tévedés, mert én pl. boldogan maradtam volna, ahogy a kéthetes utasok is! Igazság szerint annyira komolyan fontolgattam a dolgot, hogy nagyon. De hát akkor már rég bent volt a búvárfelszerelés a repülő gyomrában, amúgy is késésben voltunk, búvárkodás nélkül meg úgysem ér az egész semmit … de azért azóta sem tudom kiverni ezt az elszalasztott lehetőséget a fejemből.

A repülőgépen aztán a személyzet azt mondta, hogy a kint rekedt utasokat még a mai nap folyamán haza fogják repíteni valahogy, Európán keresztül (ezt az utat már mondjuk nem irigyeltem tőlük). Amúgy azt is mondták, hogy jöhettek volna nagyobb géppel is, de mivel az iroda szerint csak 160 utas volt Sharm-ban, egy 168 fős géppel jöttek. Ami időközben nemcsak hogy megtelt, hanem még 10-el több utast is hozott el, hála az ölben utazó kisgyerekeknek

DE, ha esetleg valaki azt hiszi, hogy ez elvette a kedvem az egyiptomi utaktól, hah, az súlyosan téved! J Megsúgom, már lefoglaltam a helyem az Action Sport szafarihajóján az őszre, delfinek és teknősök garantálva!
Ki jön?

Kommentár:
Amit leírtam, az így történt. Az utazási iroda nevét nem írom le, mert szerintem ez sem rosszabb, mint a másik. A hotellel maximálisan elégedettek voltunk, és laktunk már oroszokkal is egy hotelben, bízvást állíthatom, akkor inkább már az olaszok. Hozzátéve, hogy az olasz animátorok iszonyat hangosak voltak, de legalább szépek és fiatalak (szemtelenül fiatal, de nagyon jó pasik :-)) ), szemben a lepukkant, harsány ruszkikkal, brrr!

Augusztusban szeretnék megint menni, tök komoly! :-))
Ki jön?

Ebi

otibor Creative Commons License 2003.04.29 0 0 272


Háttérképek Egyiptomról

satine Creative Commons License 2003.04.29 0 0 271
Várjuk!
Előzmény: ercsibe (270)
ercsibe Creative Commons License 2003.04.28 0 0 270
szia!

üdv a topicban! Várjuk az élménybeszámolód végét! :)
Erika

Előzmény: EbiHall (268)
satine Creative Commons License 2003.04.28 0 0 269
Szia, nálunk orosz animátorok voltak, orosz zenére, orosz vízílabda-csapattal, röpi-csapattal...
Ki lehetett bírni, elvonultunk csöndes helyekre...
Gondolom, az olaszok azért csöndesebbek...

Kár, hogy csak most csöppentél ide be,
de jobb későn, mint soha...
Ill. sokaknak ez még nem "későn".
Üdv itt!!!

Előzmény: EbiHall (268)
EbiHall Creative Commons License 2003.04.27 0 0 268
Sziasztok,
klassz, hogy rátaláltam erre a topicra!
Én életre-halálra búvár vagyok és már voltam Sharm-ban kétszer, meg Dahabban is egyszer meg párszor Hurghadában is, ha érdekel valakit valami, szívesen segítek.

Legutóbb most márciusban voltunk Sharm-ban, a Karthago-val. A hotelunk 4* volt: Gazala Gardens. Ennek a Gazala-nak van egy Gazala Beach része is, az van a tengerparton, ez a Gardens a főút túloldalán van, tehát nincs saját tengerpartja, de át lehet menni nyugodtan, a törülközőjegy oda is érvényes. Én spec. nem voltam, mert mi ugyi minden nap kihajóztunk, de gondolom, a part olyan, mint máshol.
A szállodánkat nagyon melegen ajánlom!!!
A kaja isteni volt, bőséges, az étkező elég nagy, de nem volt soha tolongás, soha nem fogytak ki semmiből.
Az egyetlen negatívum, hogy valszeg valami olasz tulajdnos is lehet a pakliban, mert főleg olaszok laktak itt, ami nem nagy baj, csak épp voltak animatőrök is (ezek a fiatalok arra valók, hogy a vendégnek soha ne legyen nyugta: programok, tánci-tánci...). Na, itt spec. minden du. 4-kor a szinpadról üvöltve megtornáztatták a népet, kétnaponta este 10-ig meg dizsi volt. De ezt mondjuk csak azok élvezhették, akiknek a medencére nézett a szobájuk. Erről mondjuk le tudtam volna mondani, de végülis nem volt vészes. A szoba nem volt hatalmas, láttam már nagyobbat is, de volt hűtő, fridzsider, telefon, tiszta volt, folékony szabban, tusfürdő, testápoló, komolyan!

Ha homokos partot szeretnétek, menjetek ki a "Sharks Bay"-re. Ide is járnak búvárok merülni, de itt tényleg szépen be lehet gyalogolni a vízbe, homokon, itt-ott vannak kissebb sziklák a víz alatt, de hát ki lehet kerülni őket.

Amit Ercsibe írt a víz felhajtóerejéről, az igaz. A Vörös tengerről azt kell tudni, hogy pár ezrelékkel magasabb a sótartalma, mint az Adriának pl., ezért itt nagyobb a felhajtóerő. A búvárok is érzik ezt, mivel ez min. plusz egy kiló ólmot jelent :-)))
Elsüllyedni szinte tényleg lehetetlen. Viszont piszokul ajánlanám mindenkinek, hogy vegyen egy ún. "shorty"-t, vagyis egy rövidszárú, vékony (2-3 mm) búvárruhát. Ezzel tényleg soha nem süllyed el, nem ég le, nem karcolja fel pl. hastájékon magát az óvatlan sznoris stb. Az egyszerűbb darabok 15 ezer körül kezdődnek, az élettartamuk hosszú években mérhető, és nagyon rugalmasak, vagyis jól követik pl. a testsúlyváltozást. Az én búvárruhám +10 kilót is kibírt (de már leadtam! :-)) )

Ja, majd holnap bekopizom az élménybeszámolóm végét, ugyanis az igazi poén a hazajutásunk volt: az iraki háború kezdetének hetében jöttünk haza, nagy kaland volt! :-))

Hall-i, Ebi

satine Creative Commons License 2003.04.26 0 0 267
Nos, már félek negatívumokat írni, mert szóltak, hogy miért nyavalygok,
nos nem akarom errefelé elvinni a témát,
mert Egyiptom nekünk is szuperül sikerült!
A Mariannt mi is megkedveltük, mi abban a szerencsés helyzetben voltunk, hogy csak ketten voltunk akkor, a luxori merénylet utáni időben magyar turisták, így ránk jutott a Mariann, a helyi idegenvezető és egy sofőr,
kvázi testőrséget is kaptunk...
A M-nal személyes dolgokról is próbáltunk ezért beszélgetni, és a magunk módján, természetesen felajánlottunk mindenféle segítséget, mi már Hurghadából fölhívtuk pár nap múlva, de óriási csalódásunkra, percekig kellett magyarázni, hogy kik vagyunk.
Ennek ellenére - önzetlenül, és merő 1 jószándékból küldtem neki könyveket magyar nyelven, leveleket, lapokat,
semmi válasz nem jött, így aztán elkönyveltük, hogy a szokásos turista-ismeretség volt.
Ez nem baj, sőt, ettől Egyiptom gyönyörű volt, nagyon élveztük, és azóta már vissza is mentünk, és ajánlom mindenkinek!
mariannt is!
Ha valaki összefit, mesélje el, hogy vannak magyarok, akik szívesen emlékeznek rá, és sajnálják, hogy neki valószínűleg nincs ideje arra, hogy a kapcsolatokat ápolja.

Kösz a felajánlást, de sok év után, 6-7, már ez nem az igazi... Talán majd ha összefutunk vele 1x még...
De nagyon kellemes emlék volt, és a sok id.vez. között az ő nevét sem felejtjük el.
Ez azért szép, nem?

Előzmény: hoyle (266)
hoyle Creative Commons License 2003.04.25 0 0 266
Biztos,hogy ugyanarról a Mariannról beszélünk. Mi 2000.májusában voltunk, és a leírt paraméterek (férjhez menés, Mo-ra jövés ,magyar anya, arab apuka stb.)stimmelnek. Mi is szinte barátunknak éreztük őt, mi is írtunk neki, nekünk sem válaszolt... Hát nem tudom. Lehet, hogy valamit nagyon félreértettünk?
Viszont az ottlét remek volt....
Ha akarod, közösen is megpróbálhatjuk megkeresni, van telefonszám is. Azért félek a csalódástól...

Előzmény: satine (264)
szahmet Creative Commons License 2003.04.25 0 0 265
Lehet, hogy félreértettem, de neked csak egy charter jegy kéne? Ha igen nézd meg az Aerovivánál! Álltalában ők nyomják a legjobb repülőjegyes ajánlatokat. /Budapesten a Deák téren van de van honlapjuk is/
Előzmény: Bagandre (254)
satine Creative Commons License 2003.04.25 0 0 264
Jé! Mikor voltál?
Merthogy nekünk is a Mariann volt a "magyar" nyelvű id.vez, nagyon aranyos volt, az ő mamája magyar, és szintén id.vez-ként dolgozott, amikor volt munka - most nem tudom.
A Mariann nagyon kedves volt, mi - úgy tűnt - összebarátkoztunk vele, de ez inkább munka volt a részéről, még itthonról is fölhívtuk, küldtem neki magyar könyveket, nem is válaszolt; ki tudja, talán meg sem kapta...
1x már érdeklődtem felőle itt a topicban, de érdekes, hogy most bukkant újra elő.
Mikor voltatok E-ban? Vajon férjhez ment már? Amikor mi voltunk először, 97 telén, asszem, akkor épp azt tervezte, hogy szeretne 1x eljönni Mo-ra, mi is hívtuk természetesen, de nem lett a dologból semmi.
Tudtok róla valamit?
Persze lehet, hogy nem is ugyanaz a Mariann...
Előzmény: hoyle (263)
hoyle Creative Commons License 2003.04.24 0 0 263
Én a Budavár Tours-sal voltam E.-ban,és bár a Marokkó topicban sok rossz hangzott el róluk, nekünk relatíve jó tapasztalatunk volt velük. Sajnos azt hiszem, hogy a legtöbbször csak a szerencsén múlik, hogy miképp sikerül az út...Ja, és a helyi idegenvezetőn, aki ezen az úton (8 nap Kairó), egy Mariann nevű egyiptomi/magyar lány volt, és tényleg szuper volt.
De lehet, hogy ugyanez az iroda máshol borzalmasat produkál, így azt hiszem, hogy a kül. topic-tapasztalatok alapján jobban lehet dönteni, mint prospektus-ígéretek alapján.

Mindenkinek jó utat kívánok! :)))

TOPMAN Creative Commons License 2003.04.24 0 0 262
Eladó egy 100.000.-Ft értékű COOPTOURIST bon, melyet beválthat a Cooptourist által szervezett bármelyik külföldi utazásra. Aki a legjobb ajánlatot teszi, azé a bon.

ramore@freemail.hu, 06309955700

satine Creative Commons License 2003.04.23 0 0 261
Mi a Best Reisennel jópár éve Egyiptomban voltunk, minden korrekt volt, minden olyan volt, mint amit ígértek, sőt, a kintiek még egy kicsit rá is tettek, de az lehet, hogy mázli kérdése.
Most a Medinával utazunk,
résen leszek, és beszámolok, oké?
Előzmény: Bagandre (259)
szahmet Creative Commons License 2003.04.23 0 0 260
Nem tévedsz! Nagyjából minden ugyanaz a 2 katalógusban, csak a design más! Ennek csak az az oka, hogy ugyanaz az arab a tulaja a kettőnek
Előzmény: Bagandre (259)
Bagandre Creative Commons License 2003.04.23 0 0 259
A Medina és a Best Reisen tulajdonképpen egy cég azonos ajánlatokkal, vagy tévednék?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!