Keresés

Részletes keresés

nurse34 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 191

Sziasztok!

 

Én tudok egy céget, akik diplomás ápolókat és asszisztenseket visz ki. Valószínűleg mi is megyünk. Ha adsz egy e-mail címet, akkor küldök infót.

Előzmény: zsozsolt (183)
Chewbacca78 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 190
Mármint 5K havonta.. :-)
Előzmény: Chewbacca78 (189)
Chewbacca78 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 189
Sziasztok!

Bergenbe megyek interjúra jövő pénteken, ma küldte el a cég a jegyeket, amiket megvettek nekem. Szerintetek reális 60K EUR brutto mérnöki fizetést kérni egy évre?
Az ugye 5K EUR hetente.

Mennyi marad ebbol az adózás meg egyéb levonások után?
Jelenleg Irországban dolgozom itt 28% az első és 40% a masodik adosáv, de itt megis 10% körül adózok a rengeteg visszatérítés miatt. Nézegetem a Norvég fórumokat, olvastam ott 28% a tax rate, de nem tudom valójában mennyi marad az összes levonás meg jóváírás után. Hirtelen jött a lehetőség, szóval, ha valaki tudna segíteni előre is köszi. Családom 3 fős (feleségem és egy 3 éves kislányom van).
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 188

Sziasztok!

 

Azon gondolkozom, hogy én is Norvégiában keresnek munkát, mivel itthon csak egyre romlik a helyzet. Fogtechnikus vagyok. Ha valakinek van fogorvos vagy fogtechnikus ismerőse és tudna segíteni bármiben, azt nagyon megköszönném.  Esetleg Anglia is szóba jöhet. Angolul elég jól tudok. Köszönöm előre is a válaszokat.

cath555 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 187
A dolgok furcsan alakulnak.. mar semmit se merek mondani... :))))
cath555 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 186
Grat!!! Orulok neked :) Mondhatnal tobbet, akar mailben (publikus a mailem, ha mar nincs meg)

Jovo hetvegen cuccolok at teljesen.
Előzmény: rezan (185)
rezan Creative Commons License 2008.09.21 0 0 185
Elkoltoztem es nincs gepem. Oktober 1-tol dolgozom. :) Csak ropke 2 honap kellett az egeszhez. :) Te mar teljesen atkoltoztel?
Előzmény: cath555 (184)
cath555 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 184
Hol a blogod?
Előzmény: rezan (182)
zsozsolt Creative Commons License 2008.09.21 0 0 183

Üdv. mindenkinek.

Fiatal (30 alatti) egészségügyis házaspár vagyunk, nagyon szeretnénk norvégiába kijutni és a szakmában dolgozni, de eddig nem találtunk egy céget sem  aki ápolókat is közvetít norvégiába.  Ha tud valaki segíteni ilyen téren, dolgozik-e vki eü-ben? vagy csak tanácsot adni nagyon megköszönném, 2 kisgyerekünk van és itthon nem boldogulunk, a gyermekeink jövőjéről nem is beszélve.

Köszönettel - Zsolt. 

rezan Creative Commons License 2008.09.19 0 0 182

A magam szemszogebol csak azt tudom mondani, hogy inkabb Irorszagot probaljatok meg. Itt Norvegiaban a munkavallalas rettenetesen nehez. Nehez beszerezni a papirokat, hatvanyosan nehezebb elindulni, mint barmely mas europai orszagban. Minimum 1-2 honapos FOLYAMATOS kilincseles var arra, aki ugy gondolja Norvegia az igeret foldje. Rengeteg sok turelem, es foleg penz kell az elindulashoz. Kiveve persze ha mar otthonrol el tudja valaki intezni a munkavallalasi papirokat. De erre csak akkor van esely, ha olyan hianyszakmaval rendelkezik mint mernok (gyakorlatilag barmilyen), orvos, apolono... stb. gyakorlatilag ugyanazok, mint otthon.

Ha ezek nincsenek, akkor bizony megy a kilincseles. Norvegiaban pedig draga az elet. Gondolok itt a lakhatasra, az etkezesre...

Persze tudom, hogy Irorszagban is kell a penz, ahogyan mindenutt, de a mostani tapasztalataimmal a hatam mogott valoszinuleg nem Norvegiat valasztottam volna. Az mar mas kerdes, hogy ha el kene mennem innen valoszinuleg megkonnyeznem.

Előzmény: kretalin (181)
kretalin Creative Commons License 2008.09.14 0 0 181

 ÜDVÖZLÜNK MINDENKIT,  Sziasztok!

Mi ( egy 40-es házaspár vagyunk ) még Magyarországon élünk de sajnos mivel tönkrement a cégünk igy ugy döntöttünk megpobáljuk kint külföldön ) nagyon gondolkodunk rajta, hogy külföldre menjünk és a férjem nagyon írország és Norvégia  felé hajlik.

Szeretnék nálatok érdeklődni, hogy érdemes-e Írországban  és Norvégiában folytatni a jövőt? A férjem hivatásos soför, én pedig bármit el válalok a vendéglátásban, vagy takaritás is szoba jöhet. Sajnos idehaza telyesen kilátástalan az emberek sorsa és a munka lehetöség is.
Mi középkoru pár vagyunk rendezett háttérrel és gyerek mentesek vagyunk bár mikor el tudunk indulni és dolgozni tudunk.
Esetleg ti dundalkiak nem tudtak vmi informaciot az ott mukodo biodiesel uzemrol ? ha estleg van valami nagyon megköszönném.
Sokáig nem hallottam erről az oldalról, csak pár hete kezdtem el kutatni a neten, hátha rátalálok pár Irországban, Norvégiában  élő magyarra .
Szeretnénk találkozni magyarokkal, akik kint élnek! Keresünk olyan házaspárokat akik szivesen segitenek a ki jutásban és jo baráti kapcsolat alakulna ki köztünk,egymásmellett segitő barátként élni. akiknek csemetéjük van és szeretik a nagy össze tartó családot.
Minél előbb, még ebben az évben ki szeretnénk költözni...

Előre is köszi a válaszokat!

totomen Creative Commons License 2008.08.29 0 0 180

2006 augustusatol vagyok kint , persze voltam otthon is , de igy sem ertem..:(

 

Előzmény: cath555 (178)
rezan Creative Commons License 2008.08.29 0 0 179
Ahhh... az otthon is van, sot szerintem mindenhol. :)

Fejlemenyek meg nincsenek, vagyis vannak, de mar babonabol is felek elmondani. :) Szoval inkabb azt mondom nincsenek, hatha lesznek. Nem tudom ez igy erheto e. :) Tudom, bonyorult vagyok.
Előzmény: cath555 (175)
cath555 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 178
Vannak fejlemenyek?
Előzmény: rezan (174)
cath555 Creative Commons License 2008.08.29 0 0 177
majd rajon, aki itt el..
Előzmény: totomen (176)
totomen Creative Commons License 2008.08.27 0 0 176

Mire gondolsz ezzel a kartelezessel ? leirnad?

rezan semmi kul csak nyugi , ugy viselekednek mint a magyarok a toluk meg keletebrol erkezokkel...

 

Előzmény: cath555 (175)
cath555 Creative Commons License 2008.08.23 0 0 175
...es a kartellezesrol meg nem tudsz...
Előzmény: rezan (174)
rezan Creative Commons License 2008.08.23 0 0 174

Tegnap olyan szepen hajitottak ki egy utepitessel foglalkozo cegtol, hogy a labam sem erte a foldet. Rogton te jutottal eszembe. Uristen, egy hamar nem fogom elfejteni az a lenezo nezest, amit sikerult begyujtenem, mint egyszeru csoringer laborans.

Norvegok es az emberseg az valahol ket kulon fogalom...

Előzmény: cath555 (170)
totomen Creative Commons License 2008.08.21 0 0 173

chalmers
rezan

Nagyon jol irtatok eddig azt hittem ,hogy csak en latom igy a dolgokat.Nagyon sok idombe es energiaba kerult , hogy csak egy sima allast megkapjak itt , de nem a jol keresok kozott.

Most is ha vegig futom az expresszt tele vannak oljafuro tornyos munkakkal itt Norvegiaban,az egesz csak egy nagy delibab...

 

totomen Creative Commons License 2008.08.21 0 0 172

hello van valaki itt eszakon Sortland kozeleben?

En itt vagyok lassan 2 eve se hire se hamva a magyaroknak...

 

row Creative Commons License 2008.08.18 0 0 171
Több okból sem sorolom fel, meg aztán minek is fantáziáljon egy magamfajta halászfiú....;-o
Előzmény: cath555 (170)
cath555 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 170
Micsinalnal vele, utilaput kotnel a talpara meg joidoben, nehogy a fejedre nojon? ;)))
Előzmény: row (168)
row Creative Commons License 2008.08.18 0 0 169
...álló...
row Creative Commons License 2008.08.18 0 0 168
...egyszer találnék csak egy ilyen nőt, aki alláfűtésért alkudozik egy márkaszervízben, nem a letörött műkörmén siránkozik, miközben a teavizet is leégeti.....;-)))
Előzmény: cath555 (167)
cath555 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 167
Egyszerubb az elet Svedben. Szamomra. Persze masnak lehet maskepp jon le.

Mondok peldat. Nyertem legutobb a hivatalos sved Volvo-szerviznel egy ingyenszervizt legkozelebbre 3000 koronaig. Kisorsoltak par embert azok kozul, akik aprilis-majusban jartak naluk szervizen. Mar eleve a nyeres tenye, hogy nem huztak ujat, hanem kiraktak egy bevandorlo akarki nevet a harom sved nev koze, mikozben en meg nem is tudtam a sorsolasrol, magyar esszel felfoghatatlan. :) 3000 SEK az kb. egy normalis szerviz kb. ara, ami 15.000 km-enkent van (nem nagyszerviz).

Namost eloalltam ma reggel a szervizvezetonek (Kiruna), hogy mi lenne, ha nekem azer´ a penzer´ motorvärmare - állófûtés - kene a Vasba. Mer´a legkozelebbi szervizig meg van 8e km-em, tehat az most nem aktualis.. Hat Luleåban a teli honapok atlaghomerseklete -10 alatt van, ugyhogy az allofutes jobban kene, hamarosan. Aszongya hozzam, anytime. Welcome. 3300-ba kerul, 300-at fizetek. Rugalmasak. Ezt birom bennuk. (Jozanul vegiggodolva, ok se a beepitett anyagon ernek el sok nyereseget, hanem a munkadijjal tudnak jatszani, ehhez kepest a motorvärmare foleg anyagkoltseg lesz nekik, ugyhogy ez igen nemes gesztus toluk.)

Szoval baratom mar szept. 2-vel koltozik, en meg ahogy tudok. Remelem szept. folyaman. 3 honap felmondasi idom van a lakasra ugyanis.., es ha a ceg senkit nem talal a helyemre, akkor van egy picike gond. :)
Előzmény: rezan (166)
rezan Creative Commons License 2008.08.18 0 0 166
Huhhh... szoval megis lelepsz? Azert tartsuk a kapcsolatot, hatha a vegen en is svedbe kotok ki. :) Vagy ki tudja. A norvegok eleg szorozos tipusok, ezt mar en is tapasztaltam. Ha valami van irok, meg ott a skype is, de te is irj! :)
Előzmény: cath555 (165)
cath555 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 165
Ide eszakra valoban lasszoval fognak sok embert, mert "ennyire eszakra" mar senki se akar jonni. Allitolag. Orulnek, ha valaki idejott valahogy, megvetette a labat es maradni van kedve. Nekem is volnanak ajanlataik.
Am en most lepek, egyelore. Svedorszag tobbet iger, vagyis inkabb kenyelmesebben. Az egyik fo okom, ahogy a norvegok az autokerdeshez allnak, lenyulnak az autom, vagy befizettetnenek velem egy olyan 170 ezer NOK-ot regado cimen. Vagy szerintuk adjam el, es vegyek masikat itt. Vegyen a halal, ilyet nem tudnek venni, csak evek mulva, annyiba kerulne itt. Nem adom fel ilyen konnyen azt, amit mar sikerult elerni. Bekaphassak. Talan sose tudnek itt mobilis lenni, annyira mobilis, mint svedeknel.
cath555 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 164
meg komp, meg minden... en Mediterranianak hivom azt, ahol Te vagy :))))
Előzmény: row (163)
row Creative Commons License 2008.08.17 0 0 163

"annyira északra"

Ez aranyos volt. Itt az Oslo- Aalesund távolság megfelel egy otthoni Bp.- Fehérvárnak... Az észak innen még két napi autóút...

Válasz elment.

Előzmény: rezan (162)
rezan Creative Commons License 2008.08.17 0 0 162

Most adtam be egy ålesund-i allasra a palyazatomat. Abban remenykedem, hogy masok nem akarnak annyira eszakra menni, illetve, hogy eleg jo vagyok nekik az allasra. Tudod a remeny hal meg utoljara.

Motorozni en is szeretek, csak szigoruan hatul ulve utaskent. Kicsi vagyok, egy nagy motor siman elrantana. :) Azert az Ålesund-Budapest ut nem lesz semmi, garantalt nagy elmeny. :)

 

 

Előzmény: row (161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!