Keresés

Részletes keresés

Zsófia Fodor Creative Commons License 2013.04.02 0 0 17257

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, mert olvasgattam a fórumot, és úgy vettem észre, hogy van köztetek jópár "Prága-szakértő" :)

A barátommal április végén utazunk egy hétvégére Prágába. A Top Hotel Prague-ban lesz majd a szállásunk és busszal tervezzünk az utazást. A Florenc buszpályaudvartól kellene elsősorban eljutnunk a hotelbe, már néztem útvonaltervezővel, a buszpálaudvartól nem messze van a Metrómegálló, onnan a C metróval kellene mennünk, a Chodov megállónál leszállnunk, onnan pedig a 115-ös busszal a Městský archiv megállóig. Ezt útvonaltervezővel néztem, ez így jó?

A másik kérdésem, hogy a főbb nevezetességekhez hogyan juthatunk el a szállodából? Pl Vencel-tér, Vár, Károly-híd... gondolom a főbb nevezetességek közel helyezkednek el egymáshoz.

Valamint a barátom hallotta egyik ismerősétől, aki nemrégiben járt kint Prágában, hogy vannak turistáknak ilyen "buszos körutak" Prágán belül, amelyek  a főbb nevezetességeknél megállnak, adnak X időt körülnézni és mennek is tovább. Ilyenekről hallottatok már és ha igen, akkor hol lehet erre befizetni?

Az utolsó kérésem pedig az lenne, hogy tudnátok nekünk éttermeket ajánlani, ahol fini a kaja (szeretnénk kipróbálni a tradícionális ételeket) de annyira nem vészesek az árak? Egyetemisták vagyuk, aztán szeretnénk gazdaságosan kihozni a dolgokat :D

Előre is köszönöm a válaszokat!! :) 

Csuti5916 Creative Commons License 2013.04.02 0 0 17256

Köszönöm, hogy felhívta a figyelmemet az 16613-ast  már elolvastam korábban is és most is.  Nem tiszta számomra az hogy hogyan működik. Amikor megérkezünk Prágába az utópályán jelzik, hogy az Ovatovi lehajtó, könnyen meg lehet találni a parkolót? Aztán először metró jegyet kell vásárolni és azzal kell a parkolóhoz menni? Mit kell fizetni az érkezéskor, ha a parkolás költségét eltávozáskor kell fizetni?

Előzmény: DVB (17245)
Koleno Creative Commons License 2013.04.02 0 0 17255

Egy ismerősöm többször is lakott egy Husova utcai apartmanban, és maximálisan meg volt elégedve, pláne, hogy gyakorlatilag szemben volt a Tigrissel, így a söröző három órai nyitásakor csak átsétáltak az utca túloldalára. A dohányzás Csehországban megengedett a vendéglátóhelyeken. Ebédidőben (11.00-14.00) elképzelhető, hogy néhol beszedik a hamutartókat, de nem jellemző. Ha kint a hamutartó az asztalon, nyugodtan rá lehet gyújtani.

Előzmény: lukitics (17252)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2013.04.02 0 0 17254

Sörtartó

Hobbi-Fotós Creative Commons License 2013.04.02 0 0 17253

A Tigrisben vágni lehet.

 

Előzmény: lukitics (17252)
lukitics Creative Commons License 2013.04.02 0 0 17252
Ok,világos!elvileg a Tigris kocsmához közel lesz a szállás!
És Prágában mi a helyzet a dohányzással?
Előzmény: Koleno (17239)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2013.04.02 0 0 17251
Gratulálok!
Nagyon jó képek.
Előzmény: OPi (17250)
OPi Creative Commons License 2013.04.02 0 0 17250

hasonló a szitu D700+obik, de gyakran a mobil is megteszi

Előzmény: Hobbi-Fotós (17246)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2013.04.01 0 0 17249

"A szerény étek mellet..."

 

Volt ám ilyen is.

Utopenec

Előzmény: vjano (17243)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2013.04.01 0 0 17248

Az enyém volt a jobb oldali.

A zöld nem ízlett, mikor egy kortyot kunyiztam a havertól. Igaz, az PU után volt, lehet, hogy ez is közbejátszott.

Hobbi-Fotós Creative Commons License 2013.04.01 0 0 17247

Én sem ittam még ilyen fülüből.

Nekem kényelmesebb a zárt fülű.

 

Előzmény: vjano (17243)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2013.04.01 0 0 17246

Benne hagytam az EXIF-et.

Lusta voltam cipelni a D200-at a ~900 grammos obival.

Előzmény: OPi (17240)
DVB Creative Commons License 2013.04.01 0 0 17245

Az opatovi P+R-es parkolást a 16613-ban leírtam. Tényleg tessék visszaolvasni :)

Előzmény: Csuti5916 (17233)
natenedu Creative Commons License 2013.04.01 0 0 17244

Füléből itélve Kozel.

Előzmény: vjano (17243)
vjano Creative Commons License 2013.04.01 0 0 17243

Szép tavaszi képek...:)

A szerény étek mellet milyen az a két korsó? vmilyen új Budvaros, vagy más? én még nem találkoztam ilyennel.

Előzmény: Hobbi-Fotós (17236)
Csuti5916 Creative Commons License 2013.04.01 0 0 17242

Köszönöm válaszodat. A szálloda kedvező áron kínálta a szállást és mint ahogy írtad gyalog is el lehet jutni a központba. Ezeket a szempontokat tartottam szem előtt a választáskor .

Megnéztem az általad küldöt linket és szöget ütött a fejembe az ott említett vendégkör. Felnőtt lányommal, a párjával és a férjemmel utazok, azonnal felvettem velük a kapcsolatot,(a lányomék külföldön élnek),  mert én szó szerint bepánikoltam, de azt mondták a gyerekek, hogy ne vonjam vissza a foglalást, úgy is csak aludni megyünk a szállodába.

Azért remélem nem csak "olyan" vendégek szállnak meg a szállodába. Ha van valakinek tapasztalata a Club Hotel Praha-t illetően kérem ossza meg velem.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Koleno (17234)
dr El van Leowe Creative Commons License 2013.04.01 0 0 17241

Az a biztonsági kamera képe arról, amint fekete csuklyás alakok épp kifosztják a budejovicei sörboltot...

Előzmény: OPi (17240)
OPi Creative Commons License 2013.04.01 0 0 17240

Egész jó ez a Galaxy SIII - az utolsó képen valami egészen kifinomult képmanipulációs technikát figyelhetünk meg, amely jól tükrözi a magánszféra védelme iránti olthatatlan vágyat :-)

Előzmény: Hobbi-Fotós (17236)
Koleno Creative Commons License 2013.04.01 0 0 17239

Ha segítenek letenni az autót, akkor minden rendben. Metróval egészen a Husova utcáig menni kockázatos volna, szegény prágai Óváros bedőlne az alagútba. Például a Google Map-be üsd be a szállás címét, és rögtön kidobja a tömegközlekedési lehetőségeket. Ha metróban gondolkoztok, akkor első ránézésre az "A" (zöld) vonal "Staromestská", ill. "B" (sárga) vonal "Mustek" megállója van a legközelebb. És ezek Prágában már egyáltalán nem távolságok. A Husova utca már bőven sétáló/taxi zóna, de a taxizást nem ajánlom.

Előzmény: lukitics (17235)
Koleno Creative Commons License 2013.04.01 0 0 17238

Szép, tavaszias időtök volt...

Előzmény: Hobbi-Fotós (17236)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2013.03.31 0 0 17237

Fotó: mind mobillal készült.

Előzmény: Hobbi-Fotós (17236)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2013.03.31 0 0 17236

Sziasztok!

 

Este megjöttünk Český Krumlov-ból a haverokkal.

Szombaton átugrottunk České Budějovice-be a sörgyárba is. 

 

Hó az esett ezerrel, de szerencsésen visszaértünk.

Alaposan betáraztuk a csomagtartót. + rekeszeket is kellett vennünk. :-)




lukitics Creative Commons License 2013.03.31 0 0 17235

kocsival megyünk!

a szállásadóink segítenek a külvárosban való parkolót megtalálni.

egyből parkoló,kocsi leadva utána metróval a Husovára!?

Előzmény: Koleno (17227)
Koleno Creative Commons License 2013.03.31 0 0 17234

Az ORW busznak csak egy megállója van Prágában, a Florenc pályaudvaron. Onnan vjano topiktárs útmutatása alapján simán eljutthattok a szállóig tömegközlekedéssel. Ha leteszitek az autót Opatovban, az I.P. Pavlováig metrózzatok, onnan kb. hatszáz méter gyalog a Jecna 12-es cím. Gyalog a Vencel-tér, a Táncoló-ház, a Nemzeti Színház és az Óváros látnivalói 10-15 perces sétával kényelmesen elérhetők, legalább felfedezitek Prágát. Viszont a Moldva túlpartján lévő Várnegyedbe már nem biztos, hogy felsétálnék a Jecnáról. A szomszédos Karlovo námestí-ről bárhova eljuthattok tömegközlekedéssel, és megállnak ott éjszakai járatok is. Személyes tapasztalatom nincs a szállóról, és nem tudom, családi nyaralás lesz-e a Tiétek, de ajánlom figyelmedbe az alábbi linket, különös tekintettel a szálló itt említett vendégkörére: http://www.booking.com/hotel/cz/club-praha.hu.html?aid=319854;label=club-praha-TiZK4tptBWnrSN4iyXGbNQS21980371449:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:nes;ws=&gclid=CPWb8bu2prYCFchc3godCSwAHA

Előzmény: Csuti5916 (17233)
Csuti5916 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 17233

Köszönöm szépen a gyors és alapos választ. De lenne még néhány kérdésem.

Jól értettem, hogy ha busszal megyünk van megállója a szállodánk mellett (Stepanska) és nem kell elmenni a Florenc buszpályaudvarig? Ahogy nézegettem a lehetőségeket az Orange Ways a legkedvezőbb árban és ha a szálloda mellett megáll az a legideálisabb.

Ha kocsival mennénk semmiképp nem mennénk be a városba. Ha jól gondolom, ahogy  beérünk az autópályán Prágába le lehet hajtani a C metró Opatov megállójánál és van egy P+R parkoló ott parkolnánk és a C jelű metróval kellene utaznunk 8 megállót és onnan már gyalog sincs talán messze. Azt olvastam, hogy a parkolóba be kell mutatni a metró jegyet úgy lehet leparkolni. Nem értem, a parkolás menetét. Prága térképén megnéztem a szállodánkat és 2-3 km-re van a központtól, lehet, hogy gyalog el lehet jutni minden látnivalóhoz?.

Előzmény: vjano (17229)
vjano Creative Commons License 2013.03.30 0 0 17232

Erős a gyanúm, hogy navigációt használt...:)

Előzmény: OPi (17231)
OPi Creative Commons License 2013.03.30 0 0 17231

Ez nem biztos hogy kellett, de hát kanionsofőr meg magyar is, biztos úgy gondolta, hogy a Malá Strana szűk kisutcáin a korlátozó tábla csak a mazsolák miatt van kinn, de ő a trükkös magyar sofőr majd megmutatja ezeknek . . .

http://index.hu/kulfold/2013/03/29/a_cseh_miniszterelnok-helyettes_egy_magyar_kamiont_uldozott_pragaban/

 

 

( csak zárójelben hívnám fel a figyelmet a cseh miniszterelnökhelyettes és a magyar közti esztetikai különbségre :- )

Hobbi-Fotós Creative Commons License 2013.03.30 0 0 17230
Ma ebéd České Budějovicében.

Tycho Brache zöld pecsétjeit lefestették Krumlovban több helyen, de azért átüt. :-)
vjano Creative Commons License 2013.03.29 0 0 17229

Én mentem Prágába kocsival, busszal és vonattal is, de újabban egyre inkább vonattal megyek.

 

A döntés a Tiétek...

 

Kocsi:

Ha van magyar pályamatricátok ezen kívűl még szlovák és cseh matricát is kell venni, a cseh rész nagy része a régi M7-esre hajaz, a külső sávon nagyon, a belsőn kevésbé; de eléggé rázós.... Prága belvárosában körülményes és kissé drága a parkolás, vezetés közben figyelni kell, fárasztó (és  közben még sörözni sem lehet)

 

Buszra, vonatra : ld DVB topiktárs 17211 sz. hozzászólását lentebb.

 

Én újabban vonattal szoktam menni: pihentem érkezem, nem kell a parkolással foglakozzak stb.

 

Amúgy a tömegközlekedés nagyon jó és olcsóbb Prágában mint Bp-en.

 

Ha busszal mentek Prágába:

Florenc (buszpályaudvar) - Stepanska  (ez a megálló van a szállodátok mellett)

Florenctől a 3-as villamossal a Karlovo námestiig onnan vagy gyalog vagy a 22-essel

 

Ha vonattal mentek:

Hlavni nadrazi (Főpályaudvar) - Narodni trida a 9-es villamossal, onnan a Stepanskáig a 22-essel.

 

Mindkét villamos útra, ha addig nem emelik az olcsóbbik - 24 koronás - jegyet kell venni - ami átszállásra is jó,  és kb 15 perc alatt ott is vagytok.

 

...és még egy jótanács:

Étlap és kocsmaszinten ismerkedjetek a cseh nyelvvel, valamint ajánlott jelen topik visszaolvasása,  megéri.....

Előzmény: Csuti5916 (17228)
Csuti5916 Creative Commons License 2013.03.29 0 0 17228

Sziasztok!
Augusztus elején először utazunk Prágába így teljesen tanácstalanok vagyunk. A Club Hotel Prahába szállunk meg és nyilvános parkolási lehetőség van 15 euró/nap. Félünk az autó feltörésektől, lopástól mivel olvastuk, hogy gyakran előfordul. Melyik külvárosi metró P+R lenne a legközelebb a szálláshoz, vagy honnan lehetne a legegyszerűbben eljutni a szállásunkhoz, és ott maradhat 3 éjszakára az autó? Olvastam az alábbi parkolási lehetőséget:
Prága 2
Central Parking Prague
Karlovo náměstí 292/15
ez közel van a szállásunkhoz, (bár nem olcsó) telefonon érdemes foglalni itt parkolót vagy nem szükséges?

 

Szeretném megtudni, hogy ha a parkolási nehézségek miatt busszal utazunk /OrangeWays/ a busz a Florencre érkezik, hogyan jutunk el a szállodáig /Jecna 12/ a legyegyszerűbben. A szállodát készpénzben cseh koronában kell fizetni, érdemes itthon váltani és annyit vinni, hogy mindenre elég legyen? Vagy lehet bankkártyát használni?

Esetleg szállt e már meg valaki a Club Hotel Praha-ban, ha igen milyen tapasztalata van?
Mennyibe kerül egy átlag ebéd?
Bármilyen hasznos egyéb információnak, fontos tudnivalónak, tanácsnak nagyon örülök. Szeretném, ha nem érnének kellemetlenségek,jól sikerülne a Prágában töltött 4 napunk.

A hasznos információka, tanácsokat, előre is nagyon köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!