Keresés

Részletes keresés

asdf_ Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6752
Huhh, ma voltam publikaban. Elkeserito, a 20 sortol felfele tudott volna jegyet adni a leanyzo. Sz'al ha nem lesz megitn matine koncert, akkor ez most kimarad nekem. De azert nem jottem el ures kezzel ;), van egy Jamie Winchester-Hrutka Robi jegyem :))
mateffy Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6751
"Szerintem ebbe már teljesen felesleges belemászni,mert totál szubjektiv dolog."

Nem, Moonclown, nem szubjektív megítélés tárgya, ahogyan az ami-amely helyes használata sem az. Ha szubjektív megítélés tárgya lenne, miért ajánlottad volna az értelmező szótárt?

AMELYET egyébként (vettem a fáradságot és leballagtam a könyvtárba) ajánlásodra megnéztem.

A Magyar Értelmező Kéziszótár (Akadémiai kiadó, Budapest, 1972) szerint:
főhős (fn)
1. Irodalmi mű, film stb. cselekményében a legfőbb szereplő.
2. (sajtó) Vmely esemény, mozgalom stb legtevékenyebb részese.

A magyar nyelv értelmező szótára (Akadémiai kiadó, 1960, Második kötet: E-Gy) így ír:
főhős (fn)
1. (irodt) az a szereplő, akinek a személye körül a legfontosabb eseményeket csoportosítja az író; a mű legfontosabb szereplője.
2. (átv) a legfőbb szereplő.

Tehát a főhős főszereplőt jelent.
Tehát szó sincs arról, hogy a főhős az, aki gyerekeket ment meg, stb.
Tehát Ákos teljes joggal használhatja ezt a szót a saját honlapján, öniróniával vagy anélkül.

Tehát, ahogy diákjaim mondanák, ezt elbuktad.

Előzmény: Moonclown (6727)
Kőkapu Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6750
Az Andante-ról.

Ha jól emlékszem, a Magyar Nemzet cikkben volt, hogy olyanok ezek a dalok, mintha mindig is ilyenek lettek volna, és most lekerült róluk a felesleges sallang.

Előzmény: Szigi101 (6692)
Anu Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6749
Nekem a Hír Tv-s interjúk nem jönnek be annyira. Például ami szerda reggel volt, az szerintem borzasztó rossz volt. Nem Ákos részéről, hanem a műsorvezető részéről. Nem tetszik, ha valaki annyira felkészületlen, hogy minden egyes kérdését olvasnia kelljen. Döcögött az egész. Bár ha ez a hölgyemény, aki elkövette ezt, kezdő, akkor minden meg van neki bocsátva.
Én nagyon bírom azt, amikor Ákos poénkodik egy műsorban, mert arra emlékeztet, amikor még Philip a Vivánál dolgozott. Ott voltak ilyen jó poénkodós IZÉ-k. És nekem ez hiányzik.
De hát ízlések és pofonok. Úgy gondolom, hogy Ákos igyekszik mostanság mindenki igényét kielégíteni, mert elég sokszor és sokféle műsorban szerepel.
Előzmény: stevebi (6748)
stevebi Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6748
Sztem is erős kifejezés az elkurvult szó. Trixyvel én nem ebben értettem egyet, hanem azzal, amit az utsó két sorodban is írsz.
Mindenki látja, hogy jóval nyitottab lett Ákos, mely egyszerre pozitív és negatív is. Én (talán) az utóbbi felé jobban hajlok, nem tetszik, ha egy tapsgéppel vezényelt műsorban 'egy' gengszter döglégy pihenteti a karját Ákos vállán.:) Nekem sokkal szimpatikusabbak a HÍR TVs, csendesebb, kultúráltabb beszélgetései. Szimpatikusabb a kevésbé megközelíthető, válogatós, misztikus 'régi Ákos' (mégha ez önmagában negatívnak is tűnik), mert ettől olyan egyéni karakter. Persze, azért nem véres szájjal ágálok az új 'riportjai' ellen, mert akárhova is megy el, mindig is ÖNMAGÁT ADJA és számomra ez a lényeg!! (ráadásul így új arcok is megismerhetik és végülis ez a pozitívum benne)
Előzmény: Anu (6706)
Moonclown Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6747
Én nem látom mert nem nézem:)Mindkettőből láttam pár adást köszönöm elég volt:)

De amugy az anyazas meg olyan amilyet kernek es fizetnek:)

Előzmény: Anu (6743)
Fabe Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6746
a jakupcsek az amerikai oprah show (dúsgazdag néger nő) clone-ja szeretne lenni - komolyabb témákkal...amíg a balázs és monika meg a jerry springer-féle buta színészkedés és ál-bunyós show magyar változatai...
mind szar.
Előzmény: Anu (6743)
BBEA Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6745
Mééé?Mert sasszem vagy?..elég baj ez nekünk...szóval örülj a cd-dnek:))))

Fotó: nem szabad elmondanom, mert Fabe megver

Előzmény: Moonclown (6744)
Moonclown Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6744
Off:
Eh kérnék egy ingyen belépőt, örökös tagságit stb:)

Ja és áruljátok ela boritofoto hol készült?:)

Off off.

Előzmény: BBEA (6742)
Anu Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6743
Ezzel azért vitatkoznék, mert a Jakupcsekné (ha jól tudom) még egyszer sem verekedtek össze az emberek, nem ment az a primitív anyázás, mint a Mónika-sóban. Tény hogy ugyanarra a szisztémára épül, de szerintem érdekesebb, színvonalasabb témákat dobnak fel, és azokról kultúráltan beszélgetnek. Míg Mónikánál a fogatlan bácsi aki beszélni sem tud, anyázza a másik IQ-harcost valami baromságért. És ez megy nap mint nap mint nap mint nap. :-)) Én itt látom a különbséget a két műsor között.
Előzmény: Moonclown (6709)
BBEA Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6742
Nagy ügy.Nem leszek a titkárnőd.
De a cd meg van.
Távozhatsz:)))
Előzmény: Fabe (6739)
Fabe Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6741
megnéztem...vazze!:)

OFF over...

tényleg, hol van herr rajmunder ilyenkor?:)

Előzmény: Fabe (6739)
BBEA Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6740
Ja, de hát én vagyok a főnök:))

Na, megnéztem mégeccer.A 2. számban tényleg egy betűn hiányzik az ékezet..sasszem:)

Előzmény: Moonclown (6738)
Fabe Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6739
na megnéztam...
valoban a 2. számban a hullámokon - hullamokon...és a végállomás-allomas. de ez az én hibám, nem a program.:)
BBEA: kivagy rúgva!!:))
Előzmény: Moonclown (6736)
Moonclown Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6738
És van kanapé az irodában?:)

Jaj szétoffolunk itt mindnet:)

Megkeresem hétfőre beirom a shape topicba.

Előzmény: Fabe (6737)
Fabe Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6737
lehetnél a titkárnőm...:P
(1 kappucsínót kérek - jó sok extra cukorral...:P)
Előzmény: BBEA (6735)
Moonclown Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6736
Esküszöm, 3 v. 4 helyen de nincs nálam aboritó felyből meg nem mondom.Olyan van hogy szöveg á, bető következő sor már csak a:) Hétfőre beirom pontosan.Az bizti hogy az első vagy második szám szövege.Tipikusan nyomdahibának tünik.
Előzmény: Fabe (6733)
BBEA Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6735
Nem hiányoznak..most csekkoltam le.
Előzmény: Fabe (6733)
Anu Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6734
Igazgad van. És én ennek nagyon örülök! :-)) Mármint, hogy már nem olyan távolságtartó. :-)
Előzmény: xavier-the-one (6708)
Fabe Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6733
igen az Ő probléma nálam is jelentkezett (ik) ...pl. most csinálom újra a shape lapot és kénytelen vagyok a husszú Ő-ket rövidel írní...van erre valami megoldás?
ps: az "n" kihagyáson kívűl, nemtudok több hibárol a cd-n. honnan hiányoznak ékezetek?:)

más: dvd már csak jövőre lesz vagy még idén?

Előzmény: Moonclown (6732)
Moonclown Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6732
hát ez jogos, ilyen mélységig nem mélyedtem bele:)Amugy meg istenem az ő betüt nem szeretik a szoftverek:)

(Különben is a Fabe féle Shape boritón is minden második a betüről hiányzik az ékezet:)))

Hat ja na de jo hogy a borito dreher zold, amikor Ákos kedvenc sőre is véletlenülk a dreher:))

Előzmény: Törölt nick (6730)
Fabe Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6731
zseniális?:)
ok, a logo ok - nem a legjobb kép róla (persze rühelem a magyat tendeciát amiben minden borítóta rá kell rakni az előadó fényképét...)
bár eddíg minden ákos lemez így készűlt, tehát várható volt...
asszem voltak itt jó kis viták itt anno az új tőrvény borítója kapcsán is - de az inkább politikába fulladt.
color: olyan dréher zöld az egész...:)
Előzmény: Moonclown (6729)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6730
Gonoszkodás ON:

Ha Ákos kézírása, akkor vajon miért nem használ ő betűt? Esetleg Ákosnak nincs Unicode (UTF-8), avagy ISO-8859-2 képesítése? És hogyan tud minden azonos betűt ugyanúgy leírni? >:D

Gonoszkodás OFF, tényleg nagyon jó lett a borító, szerénységem szakmai szemével nézve is. :)

Talán a "Dupla CD" felirat nem kéne, nekem feleslegesnek tűnik - elég lenne helyette a két korong a bal fölső sarokból (bár jobban mutatnának vágójelek nélkül, hogy hasogassak szőrszálat is...)

Előzmény: Moonclown (6729)
Moonclown Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6729
Bazz 2x és még a sorszám is ua:))

Szóval hozzáértők és főleg bennfentesektől kérdezném, ki tervezte az Andante boritóját?Csak mert szerintem zseniális lett, egyrészt hangulatilag a színvilág bejön, másrészt nagyon jó ötlet a kézirásos szövegháttér.Gondolom Ákos kézírása:)Talán ami kilóg icipicit az a főoldal zöldes színe, szóval emiatt csak 9 pont:)

Moonclown Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6728
Szerintem ebbe már teljesen felesleges belemászni,mert totál szubjektiv dolog.Én csak annyit közöltem engem miért is idegesit.Pont.Vége.

Mint ahogy pl. idegesit asszem sok ezer másik emberrel együtt, az hogy az amit,mit szavakat lecserélte melyre, meg amelyre.Főleg hogy állítólag azért cserélte le mert vki megemlítette neki hoyg ez igy nyelvtanilag nem helyes.bazz x éve megírta, így ismerjük, így szoktuk meg nem kéne.Ez nem oktatókönyv hanem dalszövegek.

Előzmény: mateffy (6726)
Moonclown Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6727
Szerintem ebbe már teljesen felesleges belemászni,mert totál szubjektiv dolog.Én csak annyit közöltem engem miért is idegesit.Pont.Vége.

Mint ahogy pl. idegesit asszem sok ezer másik emberrel együtt, az hogy az amit,mit szavakat lecserélte melyre, meg amelyre.Főleg hogy állítólag azért cserélte le mert vki megemlítette neki hoyg ez igy nyelvtanilag nem helyes.bazz x éve megírta, így ismerjük, így szoktuk meg nem kéne.Ez nem oktatókönyv hanem dalszövegek.

Előzmény: mateffy (6726)
mateffy Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6726
Tévedsz. Ezügyben tényleg fel kellene ütnöd az általad ajánlgatott értelmező szótárt.
Ugyanis attól, hogy te még nem hallottál róla, létezik a "negatív hős" fogalma. A főhős pedig nem szerintem, hanem a magyar nyelv szerint szinonímája a főszereplőnek.
Előzmény: Moonclown (6725)
Moonclown Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6725
Erre ugyan mit kéne reagálni.Xavier már leirta, azt amivel maximálisan egyetértek.Ákos igy látja, én meg amugy.Ebből a szempontból jelentéktelen hoyg te hogy látod.

De ha már mindenáron a XX. században és a média világában gondolkodsz, akkor se tenném 100% egyenlővé a főszereplőt, a főhőssel.A főhőst ugye pozitiv szereplőként emlegetünk (legyen az könyv,film,stb.), míg a főszereplő lehet negativ is.És sok sok filmben, regényben stb.-ben a főszereplő negativ hős.Cska egy friss példával élve a Max című film, aminek egyik főszereplője a fiatal Hitler, mégse nevezném főhősnek.

De mondjuk ez már nagyon szőrszálhasogatás, mindkét részről.

mellesleg de közölted, szó szerint:
"Aki ebből nem hallja ki az öniróniát, az beteg."

Ezzel pedig ugye személyt minősitesz, nem véleményt.Van még kérdés?:)

Előzmény: mateffy (6724)
mateffy Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6724
A véleményedről alkotott véleményemet nem befolyásolja, hogy ismerlek-e.
Pont az lenne a baj, mert nem a véleményeddel vitatkoznék vagy értenék egyet, hanem a személyeddel. Aki így vitázik, eltéved, mint te is a hosszúra nyúlt, elterelő, legutóbbi hozzászólásoddal.

Értelmező kéziszótárt ajánlgatsz, de erre a bejegyzésemre meg nem sikerült reagálnod. De nem azért, mert nem ismerlek:

Az értelmezéshez nem kell kéziszótár, csak értelem.
A főhős szó a főszereplő szinonímája, semmi köze gyerekek megmentéséhez.

Előzmény: Moonclown (6715)
Kőkapu Creative Commons License 2003.09.26 0 0 6723
Én még egy Mónikát, meg Jakupcseket sem láttam, nem is hiányzanak.

Viszont azt hiszám Ákosnak a Magánszám lenne talán a megfelelő közeg, Hajóssal.

Nekem amúgy az Andantéról az Esőkirály a kedvencem, meg az összes többi. :-))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!