Keresés

Részletes keresés

Egy nagy felhő Creative Commons License 2021.02.03 0 0 600

"Tudod, azért majd téged is meg fognak kérdezni (a végén), milyen reklámot csináltál az istenképed istenének..?"

 

Most elárulom. Hihetetlenül szart. Lehetne ezzel az erővel muszlim is.

Előzmény: nemkelltabu (587)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.02.03 0 0 599

Azt mondod, hogy Jézus korbácscsapásai idejét éljük? ÚúúúrIsteeeen most mit tegyek?

Előzmény: nemkelltabu (594)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.02.03 0 0 598

A betű megöl, a szellem megelevenít!

Gondolom, nem most hallod először...(?)

 

Az egyéb, ócska manipulációs trükkjeidet meg hagyd meg a politikának!

Előzmény: Blade-Runner (586)
Zsebihal18 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 597

De ismet csak visszatalalunk oda, hogy te az inkvizociorol vajmi kerveset tudsz, leginkabb azt, amit a katolikus egyhaz duhodt ellenfelei hintettek szet rola a vilagban. A fele mese, es te nem tudod, melyik fele az. 

Előzmény: nemkelltabu (593)
Egy nagy felhő Creative Commons License 2021.02.03 0 0 596

"Akinek van füle, hallja..."

 

Annak dacára, hogy nem vagy bibliaolvasó ember, a szóhasználatod elég bibliai, mi több Jézustól idézett. ;-)

Előzmény: nemkelltabu (593)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.02.03 0 0 595

"Te pont olyan joggal ruháznád fel az egyházat, amit teljesen jogtalanul tulajdonított a magáénak a középkorban, és amiért ma is nagyon sok ember gyűlöli az egyházat, mivel párhuzamot vonnak a középkori és a mai egyház között!"

 

Szerintem csak azok vonnak párhuzamot a régi és új egyház között, akik nem ismernek picit se egyház történelmet... én miwel tanultam, képtelen vagyok párhuzamot vonni, csak előtte tudtam

 

Előzmény: nemkelltabu (563)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.02.03 0 0 594

Újszövetség idejét éljük!

Mond ez neked valamit?

Előzmény: Blade-Runner (589)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.02.03 0 0 593

Azért itt a fórumon többé-kevésbé egyetértés van a Biblia szavainak magyarázatát illetően.

Ha nincs, akkor górcső alá kell venni azt a konkrét igerészt, amiről vita van!

 

De, ha te a "hagyományokat" veszed elő érvként, meg a "szent előd" -nek kikiáltott egyházi vezetőket, az itt a többségünknél már nem viszonyítási alap.

Tehát a végtelenségig el fogunk beszélni egymás mellett.

Mondjuk, ez egy idő után unalmas, így én lassan kiszállok.

 

Annyit tartogatnék a végére, hogy: "...Gyümölcséről ismerszik meg a fa..."

 

Ha valaki az (szent?!?) inkvizíciót, vagy az újszövetségi egyház által elkövetett bármiféle fizikális erőszakot jónak, mi több, istentől valónak tartja, az számomra ilyen (keserű, rothadt) gyümölcs.

És nem is ragoznám tovább. Akinek van füle, hallja...

Előzmény: Zsebihal18 (583)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.02.03 0 0 592

"Nem támogalak a hazudozásban, testvér. "

 

pedig nagyon számoltam veled. Húde tényleg őszintén sajnálom.

Előzmény: fhrfl (573)
Zsebihal18 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 591

Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! mert megdézsmáljátok a mentát, a kaprot és a köményt, és elhagyjátok amik nehezebbek a törvényben, az ítéletet, az irgalmasságot és a hívséget: pedig ezeket kellene cselekedni, és amazokat sem elhagyni.

Mate23:23

 

Megszégyenítéstekre mondom: Hát nincs ti köztetek egy bölcs ember sem, aki ítéletet tehetne az ő atyjafiai között?

 

1Kor. 6:5

 

 

Es ha mar itt tartunk: 1Kor.5:12:  Mert mi közöm ahhoz, hogy a kívülvalókról is ítéletet tegyek? avagy ti nem a belüllévők fölött tesztek-é ítéletet? Az eretnekek keresztenyekbol tamadtak, tehat belulvalok voltak. A mas vallasuak, zsidok, muszlimok hitbeli ugyeit ugy inteztek maguk kozott, ahogy akartak, amig bele nem utkozott a nagyobb kozosseg szabalyaiba. 

Előzmény: fhrfl (578)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.02.03 0 0 590

szeretnél=szeretnélek

Előzmény: Blade-Runner (588)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.02.03 0 0 589

"OK, de ennyi erővel az sem érdekli, te mit tartasz helyénvalónak!"

én ezt nagyon nagyon nehéz szívvel, de elfogadtam. Miki egér javaslatára.

 

 

"Ez alapján a történelem legsötétebb, legaljasabb tettei is mind isten akarata szerint voltak."

 

Ami az Özönvíz előtt volt azt is írd Isten számlájára. Amúgy ebben igazat adok, mert ő adott a hülye embereknek szabad akaratot.

Előzmény: nemkelltabu (587)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.02.03 0 0 588

Az Újfordítású Bibliában így szerepel:

 

"Ekkor kötélből korbácsot csinált, és kiűzte őket, valamint az ökröket és a juhokat is a templomból. A pénzváltók pénzét pedig kiszórta, az asztalokat felborította,"

 

Ha az állatok lett volna a célpontjai, akkor NEM "őket" szerepelne, hanem "azokat".

 

Újfent szeretnél kérni a zsidók védelmében, hogy ne nevezd a zsidókat állatoknak.

 

 

Előzmény: Blade-Runner (586)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.02.03 0 0 587

"...Istent nem érdekli, hogy mit tartasz helyénvalónak..."

 

OK, de ennyi erővel az sem érdekli, te mit tartasz helyénvalónak!

 

 

"...Az lett és az lesz amit ő akar..."

 

Ez alapján a történelem legsötétebb, legaljasabb tettei is mind isten akarata szerint voltak.

Hát... lelked rajta, ha ilyeneket állítasz!

Tudod, azért majd téged is meg fognak kérdezni (a végén), milyen reklámot csináltál az istenképed istenének..?

Előzmény: Blade-Runner (582)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.02.03 0 0 586

Ácsi!

Nem verte meg! Az ostor az állatok kitereléséhez kellett.

 

Ácsi, te nem sok osztályt végeztél, igaz?

 

"És kötélből ostort csinálván, kiűzé mindnyájokat a templomból, az ökröket is a juhokat is"

 

Az ökrök és juhok után is van, tehát fő célpontjai na kik voltak?

 

lécci ne nevezd állatoknak a zsidókat,mert jön hegefeco és ír a moderátoroknak.

 

"'Brunner', megint nem nyertél hangszórót! :-)"

Pedig húdebiztam benne. Franc

Előzmény: nemkelltabu (565)
Zsebihal18 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 585

Az orok iteletet nem en fogom meghozni, a motivaciot is az Isten latja, meg aki bolcs, de a cselekedetekrol mar csak el kell tudnia egy felnott hivonek donteni, hogy igazak vagy hamisak-e. Hogyan lehetne Krisztussal jarni es nem undorodni a gonosztol? 

Előzmény: nemkelltabu (581)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.02.03 0 0 584

"...Mér baj az, hogy az erőszakos eretnekséget valakik erőszakkal orvosolják? Főleg az aktuális hatalomgyakorló, megelőzendő az eretnekségből fakadó erőszak terjedését?..."

 

A hangsúly azon van, hogy kik azok a valakik?

Az egyház nem kapott erre jogot istentől, hogy ő legyen az!

Az aktuális világi hatalom gyakorló természetesen lehet. De ez is csak az erőszakot "orvosolhatja", a vallási nézeteltérésekbe nem folyhat bele.

Én így értelmezem a Bibliát a kérdésben.

__________________________________________________________

 

Gyurcsánnyal természetesen nem értettem egyet 2006. -ban, de más szempontból, mint az előző válaszom!

Ez már politika, a szempontok is politikaiak, így ne is menjünk ebbe bele, mert 'Aventinus' kívül fogja rakni a bocskorunkat.

__________________________

 

Disneyland nem ártott nekem, csupán a komolysága is helyén kezelendő! :-)

Előzmény: Blade-Runner (580)
Zsebihal18 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 583

Rosszul jutott eszedbe. Akik azzal hozakodnak elo, hogy naluk a Biblia az elso, azok soha nem tudnak egyetertesere jutni, mert mind maskepp magyarazza ugyanazt a Bibliat. Amikor valamiire kivancsi vagyok, vagy nem ertem, akkor megnezem, hogy elottem min ertettek egyet a Szentlelektol vezetett elodok az Egyhazban. Altalaban olyan magyarazatokra talaltam, amik megorvendeztettek, es egyet tudok veluk erteni. A ket nagy egyhaz (tragikus, hogy szetszakadtak, de mind a ketto kulonleges dolgokat hozott letre) vissza tudja vezetni a papjait az elso apostolokra, akik kezratetellel avattak fel a szolgalotarsaikat. Semmi szegyent nem talalok abban, hogy az altaluk szoban meghagyott dolgokat folytassam. Nyilvan a javamra vannak. 

Előzmény: nemkelltabu (579)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.02.03 0 0 582

Istent nem érdekli, hogy mit tartasz helyénvalónak. Az lett és az lesz amit ő akar. 

Isten látta a gonoszságot a Földön és úgy szervezte hajdanán, hogy az Egyház és az állam az egy.

Előzmény: nemkelltabu (579)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.02.03 0 0 581

Ő... a kezdeti szituáció vmi olyasmi volt, hogy 'Fehérfül' írta: "...Ne ítélj!..."

Mire te azzal reagáltál, hogy "...Igaz ítélettel ítélj!..."

Ezért próbáltam pontosítani az 'ítélet' szó fogalmát.

Előzmény: Zsebihal18 (575)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.02.03 0 0 580

"Menjünk vissza az elejére: Te azt írtad, az eretnekek nem tisztelnek senkit. És ezzel valami módon igazolni akartad az inkvizíciót.

Most meg azt írod, nem ezt mondtad. OK, ha félreértettelek, írd le egyértelműbben mégegyszer!"

 

Többféle eretnekség van. Van erőszakos és nem erőszakos. Mér baj az, hogy az erőszakos eretnekséget valakik erőszakkal orvosolják? Főleg az aktuális hatalomgyakorló, megelőzendő az eretnekségből fakadó erőszak terjedését?

 

"És ez egy szigorúan szellemi harc! Értelmetlen, álszent és istenkáromló dolog ide hivatkozni bármiféle fizikai erőszak szükségességét/jogosságát az egyház részéről!"

Ez is egy vélemény. Meg az enyém is. és szerintem nekem van igazam. 

Erőszakról jut eszembe. 2006-ban gyurcsány gumilövedékkel vadászott ránk, miközben én nem gyújtogattam. Semmit. Vajon gyurcsány erőszakát is elítéled? ami nem volt megalapozott szerintem. Pár focidrukker csinálta, mégis olyanoknak lőtték ki a szemét, akik csak tüntetni mentek. A rocker srác egy kocsinak, épületnek se ártott, mégis kúrcsány szemét/látását vette.

"Na igen, kb. a Disney csatornáról valók az ismereteid is..."

 

Mi bajon a Disney csatornával mit ártott neked?

Előzmény: nemkelltabu (562)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.02.03 0 0 579

Igen, teljesen helyénvalónak érzem az állam és az egyház szétválasztását!

De erről már írtam itt, nem akarok önismétlésbe bocsájtkozni.

 

 

"...Joguk van megvedeni magukat azoktol, akik megrohasztanak a tarsadalom alapelveit..."

 

Csak nem mindegy, milyen módon!

Olyan erőszakra, amelyik kárt tesz a másikban, nem kaptak jogot! (Nálam pont ez a szakadási pont a kereszténységgel, de -most hazabeszélek- én legalább elismerem, hogy ezen a ponton szembe szállok isten akaratával.)

 

Most eszembe jutott, hogy nálad a "hagyományok" nagyobb súllyal bírnak, mint a Biblia.

Az itteni olvtársak és jómagam is a Bibliára alapozzuk a mondanivalónkat.

Ha nincs közös viszonyítási pont (jelen esetben a Biblia), akkor sosem fogjuk megérteni egymást.

 

Mondjuk, 'Brunner' olvtárs ráadásul azt állítja magáról, hogy ő 'sola Scriptura', így az ő állításai méginkább önellentmondásban vannak.

Előzmény: Zsebihal18 (574)
fhrfl Creative Commons License 2021.02.03 0 0 578

Idézz, Zsebihal, amikor a Bibliával akarsz érvelni, mert úgy korrekt! 

 

Előzmény: Zsebihal18 (577)
Zsebihal18 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 577

Valahol az is meg van irva, hogy az iteletet el ne hagyjatok. Ahol a gonoszt nem buntetik meg, ott a gonoszsag megszaporodik. Van olyan, akit megbocsatassal es szeretettel a jo utra lehet igazitani, es van, aki csak felbatorodik, hogy ime, szabad kezet kapott a gonoszsagaihoz. Nem, nem kell szeretetet mimelve engedni neki, mert masokat is szeretunk, es nem akarunk helyet adni a bantalmazasuknak. 

 

Szerintem neked sok kozod nincs se a szeretethez, se az igazsaghoz.

 

Ja, nekem tetszik, hogy a no a gyulekezetben ne tanitson. Noi kolostorokban, kozossegekben persze, tanithatnak, az idosebbeknek kell is. Vitazni is vitazhatunk a forumon.

Előzmény: fhrfl (572)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.02.03 0 0 576

Ha olvastad volna a Jelenések könyvét, akkor tudnád, hogy az angyalok "micsoda erőszakot" fognak alkalmazni... több milliárd hulla lesz és nem ostorcsapkodás meg asztalborítás. Jó móka lesz, meglátod

Előzmény: Egy nagy felhő (567)
Zsebihal18 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 575

Az emberek lelket nem is itelte meg senki, az Egyhaz sem szokott kijelenteseket tenni konkret emberekrol, hogy hova kerultek, kiveve Judast meg a szenteket, martirokat. Ez nem azt jelenti, hogy egy gyilkosrol ne tudnam megmondani, hogy gyilkos, sot, azon legyek, hogy valaki buntesse meg, akar halallal is. 

Előzmény: nemkelltabu (570)
Zsebihal18 Creative Commons License 2021.02.03 0 0 574

A keresztenyek is, akar laikusok, akar a klerus tagjai, e vilagban elnek es szukseguk van kozossegre, es a kozosseg szabalyai szerint valo rendre. Joguk van megvedeni magukat azoktol, akik megrohasztanak a tarsadalom alapelveit (amig egy fruskanak teljesen jo otletnek latszik feloltozni, mint egy prostitualt, es felmenni egy vadidegen, alantas fickohoz szexelni es filmre venni, mert a kozeg, amiben felig felnott, erre inditja. Az o meggyalazott elete is ertek volt.). Te az allam es az egyhaz szigoru szetvalasztasaban gondolkodsz, de annak idejen nem igy fogtak fel, a kettonek egymast kiegeszitve kellett mukodnie, ha tokeletesen, ha nem (es ezen a foldon semmi nem tokeletes). 

Előzmény: nemkelltabu (568)
fhrfl Creative Commons License 2021.02.03 0 0 573

Hát előttem nincs olyan alapállás, hogy az inkvizíciót akarjam igazolni a Jézus Krisztusból áradó szeretettel, és nem szeretném a magam elképzeléseit sem beleerőszakolni a Bibliába, hanem tudomásul veszem, hogy a Biblia készen van úgy, ahogy van.

 

Én akkora paraszt vagyok, hogy ha ostorral űzöm. helyére a marhát, akkor semmiképpen sem verem szét. 

 

Nem támogalak a hazudozásban, testvér. 

Előzmény: Blade-Runner (560)
fhrfl Creative Commons License 2021.02.03 0 0 572

       Ne ítéljetek a látszat után, hanem igaz ítélettel ítéljetek! (Ján 7: 24)

  - ezt hoztad, mint parancsot. 

 

Oké, akkor nézzük meg, hogy mit mond Jézus az igazságosan ítélőről:

 

 De ha ítélek is én, az én ítéletem igaz; mert én nem egyedül vagyok, hanem én és az Atya, a ki küldött engem. (Ján 8: 16)

 

     - talán joggal kérdzem tőled, Zsebihal, hogy te olyan testvér vagy-e, hogy az Atyával vagy, aki téged küldött? Semmiképpen se hagyd ezt válasz nékül! 

 

Ha nem olyan vagy, akit az Atya küdött és az Atyával van (tehát ha nem te vagy Jézus Krisztus), akkor hozzád beszél Pál apostol itt:

 

Annakokáért menthetetlen vagy óh ember, bárki légy, a ki ítélsz: mert a miben mást megítélsz, önmagadat kárhoztatod; mivel ugyanazokat míveled te, a ki ítélsz. (Róm 2: 1)

       - Talán te nem olyannak gondolod magad, aki Isten törvényei ellen vét, de ebben az esetben biztosíthatlak arról, hogy olyan vagy te is, akárcsak a többi ember. - és mégis ítélkezni akarsz? 

 

 

  - ezt pedig elegendő azoknak olvasni, akik meg is értik:

        Tudjuk pedig, hogy az Istennek ítélete igazság szerint van azokon, a kik ilyeneket cselekesznek. (Róm 2: 2)

 

 

Azt meg, hogy CSAK a végső ítélet Jézusé, és a vég előtti pedig a tiéd, vagy pl. a hatalomféltő pápistáké - azt ne a fantáziád szülje ide, hanem hamar kapd elő a Bibliából, légyszíves! - mert ez a topik nem egy pápistamód pápista zsinat, ahol a fehérsapisnak van igaza a fehér sapija miatt. 

 

 

Szerinted miért alkalmatlan a nő arra, hogy gyülekezetekben tanítson? 

   - ez sem tetszik talán? 

 

 

    

Előzmény: Zsebihal18 (559)
nemkelltabu Creative Commons License 2021.02.03 0 0 571

Természetesen ez az emberekre, azaz az egyházra vonatkozik, itt, a földön.

Előzmény: nemkelltabu (570)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!