Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

lkcar Creative Commons License 2013.10.22 0 0 151

Hello

 

A nyestriasztó véletlenül nem hat a macskákra?

Mintha azokat is valami nagyfrekis hanggal lehetne távoltartani.

 

nézek Creative Commons License 2013.10.18 0 0 150

Egy hónappal ezelőtt megjelentek...mindenhol dübörgés...bántani nem akarom őket, ezért mozgásérzékelőket szereltem fel, és két reflektort, melyeket összekötöttem a padlásfénnyel is...  engem is meglepett (a hatás)...      az erős fény elzavarja őket... menekülésszerűen tűnnek el...

 

másnap megint...és ez így megy egy hónapja...

kisidi Creative Commons License 2013.10.17 0 0 149

 2 év alatt 3. nyestet fogtuk élvefogó csapdával. Min. 1 hónapig volt benn egy főtt tojás,  úgy látszik csak ykkor kell neki mikor már jó büdös! Szóval türelem. 

Vén Halász Creative Commons License 2013.07.10 0 0 148

A jó kutya a legjobb megoldás, de ez számomra nem kivitelezhető a sok utazásom miatt.

 

Nagy állat barát vagyok, együtt élek békákkal, siklókkal, teknősbékákkal, sündísznóval, mókussal, rókával és sakállal. A nyesttel sem lenne semmi bajom ha nem veszélyezetné a kocsimat. De az minden autón éjszaka végig mászik, összepiszkítja, és félek a rágcslással okozott károktól, de ezidáig még nem fordult elő.

Előzmény: B.GY (139)
bobiki Creative Commons License 2013.07.09 0 0 147

Nem tudom, hogy honnan veszitek, hogy a nyest magyarországon védett. Csak a nyuszt védett, értéke 10.000Ft, de a nyest nem az. 

http://www.greenfo.hu/adatbazisok/vedett-veszelyeztetett-fajok/kategoria/vedett-allatok-gerincesekemlosok/page/2

 

B.GY Creative Commons License 2013.07.08 0 0 146

Ilyet már láttam én is udvarokban,csak kérdés honnan vették.

Előzmény: Vezo228 (145)
Vezo228 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 145
Előzmény: B.GY (143)
Vezo228 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 144

Valahol egyszer láttam egy olyan mobilgarázst, vagy minek hívják, hogy az autó az első kerekével ráállt a cuccosra és utána át kellett vinni a kocsi felett a ponyvát és hátul meg rögzíteni. Az egész olyan volt, mint egy kiscsi fóliasátor, benne egy autóval. Csak nem nagyon találok ilyet, aki gyártana. Egyetlen honlapot találtam egyszer a neten, de nem jegyeztem meg, hogy hol és nem találtam meg azóta sem. A kell ő méret ebből újonnan olyan 150k körül lett volna.

Előzmény: B.GY (143)
B.GY Creative Commons License 2013.07.07 0 0 143

Mifelénk egy csomó embernek van ponyvagarázsa.Régi szép sárga hungarocaminos ponyva.Mi van ha rádobsz egy olyat?Az nem építmény,nem szól érte senki.Valahol biztos lehet szerezni olcsón.A nyest meg csak nem rágja ki azt a vastag műanyagot.

Előzmény: Vezo228 (142)
Vezo228 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 142

Sajnos nálunk kicsit bonyolultabb a helyzet, ugyanis a garázst nem építhetem ki a meglévő melléképület átalakításával, mert megváltozott a helyi szabályozás. Ennek következtében le kéne bontanom a telekhatáron álló meglévő épületet és a hátsó telekhatártól 6 m elhegyva, szinte a telek közepére építhetném fel az újat. A területnagyság megengedné, de többek között az is baj, hogy itt 1 családi ház mellé 1 melléképület építhető, aztán slussz. Most is van egy szerszámoskamra+tüzifatároló (~30 nm), meg az ominózus melléképület. Szóval, ha jogkövető akarnék lenni, akkor bontani kéne két felépítményt, majd építhetnék egy garázst oda, ahová nem igazán szeretnék.

Az illegális megoldástól meg elvették a kedvemet a házépításkor. Kis híján bele szaladtam egy kb fél millás fennmaradási eljárásba, mert egy 150-es áthidalóvhelyett 180-ast építettünk be. Ráadásul nem is az utcafrontra néz, hanem egy szőlővel, gyümölcsfákkal teleültetett, hobbikertre.

Szóval, nem igazán tudok jó és megfizethető megoldást...

Előzmény: B.GY (140)
a8lang Creative Commons License 2013.07.06 0 0 141

Fürj tojást vettünk ma egy tálcával, hétfőn veszek homokot, megpróbálom a csapdával elfogni a dögöt méegyszer, hátha sikerül, mindent úgy csinálok ahogy a videóban ajánlották, remélem bemegy a dög, de élve nem távozik az biztos.

B.GY Creative Commons License 2013.07.06 0 0 140

Osb-ből össze kell ütni valami tákolmányt,hogy ne  férjen hozzá a jószág:)Ha elrág egy jó kis kábelt a motortérben az sem olcsó javítani.

Előzmény: Vezo228 (138)
B.GY Creative Commons License 2013.07.06 0 0 139

Én ezért járok a Balatonra 2 kutyával.Még soha nem láttam nyestet ott,pedig a rokonok autóján járkálnak ha ők nyaralnak ott.Lehet a nyest is azt hiszi,hogy eteted azért megy oda:)

Előzmény: Vén Halász (137)
Vezo228 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 138

Az a baj, hogy pont ez a része menne nekem is!

:)

A fedezeti oldallal viszont komoly problémáim vannak.

Előzmény: B.GY (136)
Vén Halász Creative Commons License 2013.07.06 0 0 137

Ne aggódj, én is védem az állatokat, háziállat nincs a környéken. Ez egy Balaton déli parti vízparti nádasban lévő nyaraló, nincs szomszéd csak állatok. A vadakat is etetem, csak a nyestre vadászok, de eredménytelenül.

Előzmény: B.GY (134)
B.GY Creative Commons License 2013.07.05 0 0 136

Küldheted a költségvetést.Építőipari cégnél dolgozom.A kollégám pikk-pakk megcsinálja az árajánlatot,és már megyünk is megépíteni.

Előzmény: Vezo228 (135)
Vezo228 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 135

Én szívesen építenék, küldhetem a költségvetést?

Az előzetes kalkuláció szerint megállna mindenféle extra nélkül 1-1,5 millában.

:)

Előzmény: B.GY (134)
B.GY Creative Commons License 2013.07.04 0 0 134

Szerintem a mérget ne szórd szét,mert a szomszédok nem fognak örülni,ha eltűnik a macskájuk vagy a kutyájuk.Inkább építs egy garázst.

Előzmény: Vén Halász (133)
Vén Halász Creative Commons License 2013.07.04 0 0 133

A nyestet nem tudom likvidálni.

 

Az élvefogó csapdába nem ment bele.

 

A takaróponyvára éjjel felmászott, megrágta, éjjel láttam is mert mozgásérzékelő fényszóró a mozgására bekapcsolt.

 

Azután két éjszakára húsba tekert patkánymérget tette a kocsim tetejére, azt  egyáltalán nem bántotta.

 

Nappal hűsre tettem a mérget, de néhány perc múlva eltünt, nem tudom mi ehette meg.

 

A  nyest továbbra is vidáman él, pedig rókát is láttam a kert végében, ahonan  a nyest is jön, viszont sakált az idén nem láttam.

Vezo228 Creative Commons License 2013.06.28 0 0 132

Elképzeklhető, még nem próbáltam.

Azt viszont ma mesélte egy ismerősöm, hogy a kocsit úgy sikerül megvédenie a dögtől, hogy hálót terítenek a kocsi köré, amibe vsz ösztönösen nem megy bele.

Aztán ezt persze csak olyan helyen lehet megcsinálni, ahol erre van lehetőség és hely, leginkább saját udvaron, családi háznál. A lakótelepen elég hülyén náézne ki.

 

Jómagam még a villanypásztorban hiszek, igaz, még nem próbáltam ki.

Lassan elérkezik a pillanat, amikor kikényszerülök a garázsból, ahol most áll a kocsim. Készítek egy "karámot" az autó köré több szinten vezetett vezetékkel úgy, hogy az egyik oldala nyitható legyen. Itt tudok beparkolni. BÍzom benne, hogy ez jó lesz majd. Nem tud majd úgy átbújni a vezetékek alatt/között, hogy ne vágja meg a ganyé.

Kutyáknál kifejezetten jól működik ez a berendezés, a leginkább zabolázhatatlan eb is belátja előbb-utóbb, hogy kellemetlen az áramütés, a negyed akkor nyestnél szerintem ugyan ilyen hatékony lesz.

Persze így a háztetőt sem lehet megóvni...

 

Előzmény: B.GY (131)
B.GY Creative Commons License 2013.06.27 0 0 131

Nálam mindennap összegyűlik 1 vödör kutyaszőr,akinek kell szívesen adok :) 3 kutyám van.Takaróponyva ér valamit?Van olyan ami leér a földig,hátha nem másznak be alá.

Vezo228 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 130

Ezzel az a baj, hogy ok, elfogsz egyet, max kettőt 1-2 hét alatt. Elviszed jó messzire és szabadon engded és tegyük fel, hogy nem is jön "haza"

De a többiekkel mi lesz? Mert, ahol egy van, ott nyilván van, vagy majd lesz megint egy és így tovább.

Az élvefogót hamar megtanulják kihagyni.

A mérgezés sem olyan könnyű, mert nehezen veszi fel a csalit.

 

Egyszerűen nincs megoldás ellenük, max, ha van kutya a háznál, azt tartja tiszteletben. Illetve a megelőzés az autónál, ha be tudsz álnni vele a garázsba....

 

Nekem az autómban van már riasztó, van összesen 4 magyar vizsla alól összesöpört szőr, a kutyák kedvenc játék zoknijukkal együtt női harisnyába csomagolva, elfújtam kb 3-4 doboz riasztó sprét, de így is vígan bejárkál a kocsim motorterébe.

Átmeneti intézkedésként inkább kiszereltem a motorház alsó szigetelését és az akksi körüli burkolatot. Erre a homlokfal szigetelését kezdte elhordani.

Ráadásul a munkahelyemen is láttam már egyet, nem csak otthon.

Van, hogy éjjel is dolgozom és egy alkalommal láttam, haogy egy kis dög bemászik a kocsi alá és kb 1 perc múlva átment a szomszéd kocsi alá, stb. könnyen lehet, hogy a szagot hozom-viszem a két (esetleg rivális, vagy éppen szerelmes) jószágok között..

Amúgy, úgy tudom, hogy már nem védett.

:)

 

Előzmény: Aprilia LeonardoDa Fincsi (128)
Aprilia LeonardoDa Fincsi Creative Commons License 2013.06.27 0 0 129

A ketrecet érdemes elmosni,mert ha a más ragdozó, pl:macska illatát érzi meg,akkor nemmegy be.Mivel ő is ragadozó, azt hiszi h másnaka territóriuma a ketrec.Üdv

Előzmény: Aprilia LeonardoDa Fincsi (128)
Aprilia LeonardoDa Fincsi Creative Commons License 2013.06.27 0 0 128

Dehogy leheteten:

 

Előzmény: a8lang (127)
a8lang Creative Commons License 2013.06.27 0 0 127

Lehetetlen élvefogó csapdával elfogni, marad a mérgezés.

Előzmény: Aprilia LeonardoDa Fincsi (126)
Aprilia LeonardoDa Fincsi Creative Commons License 2013.06.26 0 0 126

Ez nagyon mókás! De az nem,hogy hatalmas károkat okonak az autóba.Tudomásomszerint a menyétfélék nagyívben tojnak a nyestriasztókra.Mind1 hogy elektromos v spry. Állítólag a legjobb megoldás a megelőzés.Ha még nemjárt a motortérben, akkor érdemes kutyaszőrt harisnyába tenni,és a motortérbe helyezi.kis csomagokban a tűzfalhoz. Általában a gyümölcsös, vagy illatos alakmosó folyadék illata vonza őket,valamit egyes műanyagok.Amásik a meleg. Ezek az állatok mindig vadásznak és mindig esznek. Ez azért van,mert nem halmoznak fel zsírt(nem férnének be az egérüregébe,nem lennének hajlékonyak,nem tudnának a falon mászni gyorsan..stb)

Elfogása az élveelfogó csapdával lehetséges, vagy mérgezés. Abibi az,hogy a kis barátunk védett állat, és atörvény bünteti mind2eljárást.Nembeszélve hogy az utóbbinak macskák-kutyák is eshetnek áldozatul...

Előzmény: Vezo228 (125)
Vezo228 Creative Commons License 2013.06.19 0 0 125

Sajnos nekem sem riasztja el őket a kocsimtól, egyáltalán.

Oda van beépítve, ahonnan a motortér szigetelését hordja, de max annyit ér, hogy közben meg tudja vakarni a hátát benne.

Ne adj érte pénzt szerintem.

Valami más megoldsát keress, akár szakemberrel keressétek meg a ki/bejáratot, ha lehet, mert ettől nem lesz változás.

 

Előzmény: szunyog188 (123)
a8lang Creative Commons License 2013.06.19 0 0 124

Nem jók semmire ezek a riasztók.

Nekünk van a harps féle 70ezres riasztó ott megy a kocsi mellett közvetlenül, ultrahangot és rendes hagonot is ad ki, de nyugodtan jön megy a dög, sőt benne lakik az autó motorterében és nem akar kiköltözni semmi miatt. A spray is kb ugyannyit ér.  Bár nálunk is tetemek lennének, de nem tudom hogyan tudnám megölni ezeket a dögöket.

Előzmény: szunyog188 (123)
szunyog188 Creative Commons License 2013.06.18 0 0 123

Sziasztok.

Mennyire megbízhatóak az ultrahangos nyestriasztók? A padlásunkat újjítjuk és idáig 3 nyest tetemet szedtünk ki és elszeretnénk kerülni az újjabb ilyen eseteket. Azoktól kérdezném akik használnak bármilyen ultrahangos riasztót. Megéri az ára? Tényleg távol tartja a nyestet?

 

Ezt néztem ki:

http://www.rovarcsapda.eu/fg-015_elemes_nyestriaszto

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.17 0 0 122

Szia! Én Érd - Felső Parkvárosban lakom, az Esztergályos utcában és bizony minket is érint ez a kérdés.Eddig nem zavart, de az elmúlt 2-3 éjszaka vettem észre, hogy házunk tetején randalíroznak. Most nagyon bepipultam,  szinte egész éjjel nem aludtam. Mindenhol a kertben a jellegzetes menyét/nyest sz@r van, egyenlőre még az autómat nem bántották. 

 

 

Előzmény: tomsojer (116)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!