Keresés

Részletes keresés

dzsonivir. Creative Commons License 2015.07.16 0 0 1386

Szlovénia drága

Szlovéniában nem igazán jó megoldás az sem,h kimész ott vásárolsz be és úgy főzöl,de a mindennapi éttermezés sem, mint pl Bulgáriában

Vagy kérj eleve félpanziót,úgy elég jutányos, vagy innen vidd a kaját.

Vagy épp a szlovén utazásra időzíted a fogyókúrád.

Előzmény: nugabest (1385)
nugabest Creative Commons License 2015.07.16 0 0 1385

sziasztok

ennyire kihalt a topik? Én is konkrét élelmiszerárakról szeretnék tudni valami konkrétat. Gyorsétkezde,Meki,gyros,stb...

Valaki  ???Help please !

dzsonivir. Creative Commons License 2015.07.13 0 0 1384

http://www.ap-ljubljana.si/en/

 

júl 14-re megnézve  pl

6.30

11.15

15

17

3-4 órás utazások

Előzmény: nugabest (1382)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.13 0 0 1383

Sziasztok!

 

Mi aug. végén megyünk Izolára 8 napra. Szállásunk már van, 2 szobás 4 ágyas apartman 250 m-re a tengertől 65 E-ért. Az élelmiszer árakról viszont fogalmunk sincs. Tudnátok 1-2 támpontot mondani? (kenyér, tej, felvágott, paradicsom, közepes árkategóriájú éttermek). Próbáltam utánaolvasni a fórumban, de csak azt találtam, hogy drága. Na de mégis, mennyire?

Előre is köszönjük a segítséget.

Szép hosszú nyarat kívánunk mindnyájatoknak!

 

nugabest Creative Commons License 2015.07.11 0 0 1382

Sziasztok !

Mi Bovecben szeretnénk raftingolni..Vonattal mennénk Ljubjanáig de onnan hogyan tovább??? Busszal??? Mennyibe kerül és milyen buszok vannak rendszeresitve.? Komfortosak vagy csak sima mezei buszok? Mennyi idő alatt teszi meg a távot?  Próbáltuk nézegetni a szlovén busztársaságok lapját de nem igazodtunk ki azon... Tényleg csak napi 1 járat van??

dzsonivir. Creative Commons License 2015.06.25 0 0 1381

Szlovénia sosem volt olcsó ország,sőt  régebben még nagyobbak voltak a különbségek,amikor a háború után jó ideig HO. kissé nyomott árakon adta a szállásait.

Még szembetűnőbb volt a drágaság,mostanság már HO. is  kezd felzárkózni Szlovéniához.Ha nagyon spórolósra akarja valaki venni a nyaralást, akkor Szlovéniában csak a szivét fájdítja

(Istenkáromlás egy szlovéniás topikban,de magyar szemmel is  olcsó és  jó tengerpart:Bulgária)

 

Előzmény: Léna007 (1380)
Léna007 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 1380

Mi 2011-ben voltunk, akkor 60 Euro volt egy éjszaka átlagban, de az is már az olcsóbbakközül volt. Én is ezt az árat tartottam évekig a maximumnak, amit kiadok szállásért, de sajnos, az utóbbi két évben örülhetek, ha egyáltalán 80-ért bármit találok. Sajnos mennek fel az árak és Szlovénia sem olcsó hely.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (1377)
dzsonivir. Creative Commons License 2015.06.24 0 0 1379

A szlovén tengerpartnál azért vannak sokkal jobbak is.

Kegyetlenül sós a vize,az alja köves és a strandok is végig betonozottak(Balaton-feeling)

Egyébként szép ország és tiszta. De nem a tengerpartja a legjobb dolog.Inkább egyéb természeti csodák.

Előzmény: Marka12 (1374)
dzsonivir. Creative Commons License 2015.06.24 0 0 1378

Jobb hozzászokni,hogy Slovenija egy drága ország.

Kicsi ország, tehát kevesebb a szálláshely,mint a hatalmas kapacitással rendelkező Olasz-Görög-Horvátországban.

 

Nem tudom, hogy mennyi kaját visztek itthonról,de ha ott akartok vásárolni-étterembe menni,na az sem olcsó,jutányosabb,ha félpanzót vesztek

Előzmény: bankvilági idegenvezető (1377)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2015.06.13 0 0 1377

Köszönöm Léna,

 

nem rossz de szerintem pocok drága. (4 főre 2 szobás apartman 90 euro?)

 

A 40-50 max 60 euros árban szoktam kapni bárhol a mediterrán zónában. Lehet,hogy itt nem?

Előzmény: Léna007 (1376)
Léna007 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 1376

Szia,

 

mi innen foglaltunk annó nagyon szépen berendezett privát kiadó lakást, nagyon rendben volt minden, az ár is és a közvetítő irodás csaj is nagyon rendes volt, tudom ajánlani.

Előzmény: bankvilági idegenvezető (1375)
bankvilági idegenvezető Creative Commons License 2015.04.20 0 0 1375

Sziasztok,

 

Bledi tó környékére is szeretnénk eljutni az idén,kombinálva egy horvátországi pár nappal.

 

A tó környékén vagy egész közel hozzá,tudtok-e ajánlani szállást?  (elsősorban apartman,2+ 2 gyermek,lehetőség szerint külön szoba vagy teljesen különálló 2 apartman)

 

Köszi és Üdv-

Marka12 Creative Commons License 2015.04.15 0 1 1374

Szia! Mi 1 hónappal korábban , június végén megyünk ki 13 napra a Bohinji tóhoz, egy 5 és egy 7 éves fiúcskával. A Vogelen már voltunk velük, azt tuti minden gyerek élvezi: Ukanctól megy fel felvonó, onnan pedig lehet túrázgatni rengeteget a télen sípályaként üzemelő hegyoldalakon :) Tervezzük még a Mostnica szurdokot (Vintgar szurdokban már voltunk, csodás volt), Kobarid városka mellett a Kozjak vízesést (itt is voltunk már, de zuhogó esőben és muszáj visszamennünk napsütésben is), és ha már ott vagyunk, egy köpésre van Dreznica és a Sop és Krampez vízesések. Ha Gozd Martuljeknél  hagyjátok a kocsit, hamar eléritek a Martuljek vízeséseket is (illetve az első vízesés könnyebb, második kicsit nehezebb túrával,de ott úgyis látjátok, mit tudtok vállalni) Tervezzük Bledet is, és át akarunk ruccanni Olaszországba is a Predil hágón át a Lago del Predil nevű csodás tóhoz. Aztán irány a tengerpart, útközben a Skocjan és Postojnai barlangokkal.

Remélem tudtam segíteni :) Ha hazajöttünk, hozok beszámolót, hátha az még segít eldönteni, miket nézzetek meg.

Előzmény: rochefort8 (1373)
rochefort8 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 1373

sziasztok,

 

julius 20 kornyeken toltenenk par napot egy 7es egy 9 eves gyerkoccel Bled kornyeken. Ami tervben van az a Bledi to es kornyeke (juliusban lehet mar benne furdeni?), Vintgar szurdok, Bohinj to es kornyeke. Elsosorban tura lehetosegeket keresnek nyilvan a gyerkocok eletkoranak megfeleloen. Olvastam mar a Savica vizesesrol, a Pericnik vizesesrol illetve a Tolminka patak kornyekerol, Kranjska Gorarol. Ezek vallalhatoak illetve ezeken kivul ajanlanatok meg egyeb turakat?

Nagy almom a Planicai siugro sanc megtekintese, esetleg errol tudtok-e infoval szolgalni? Latogato kozpont, logisztika stb?

Ami most ido hianyaban biztosan nem fog beleferni, a szloven tengerpart, illetve a hiresebb barlangok (mar jartunk ott). Magyarorszag fele Ptuj varat szeretnenk megnezni, kb mennyi idot erdemes tervezni ra?

koszonom a segitsegeteket.

Levi Braun Creative Commons License 2015.03.27 0 0 1372

Sziasztok,

 

1 hete voltunk a Bledi-tónál, ezt a röpke 2 perces videót sikerült összehozni :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=xyzYRFHRWNI

 

Üdv

dzsonivir. Creative Commons License 2015.01.04 0 0 1371

Az idősebbek között még magyarul beszélőbe is sikerült belebotlanom(nem magyar nemzetiségű)

Előzmény: indiganos (1370)
indiganos Creative Commons License 2015.01.04 0 0 1370

Néhány aggodó hozzászólásra azt tudom mondani, hogy első benyomás alapján nagyon sokan beszélnek angolul, németül, olaszul, és szerintem ... komolyan olcsóbb volt mint itthon. De ami fontosabb megértettük egymást és válaszoltak értelmesen a kérdéseimre. Ez pl anyanyelvemen a legtöbb honfitársam nem tudja megugrani.

indiganos Creative Commons License 2015.01.04 0 0 1369

Szerintem Szlovénai "jobban teljesít", Mo meg egyre szarabbul.

 

A Freedom House nemzetközi jogvédő szervezet legújabb, a közép-európai és a balkáni országokat, valamint a volt szovjet tagállamokat vizsgáló jelentése szerint a demokrácia helyzete Szlovéniában a legjobb.

 

A Freedom House szerint Magyarország kormányzásának több éve tartó hanyatlása jelenti a legmegrendítőbb emlékeztetőt arra, hogy a posztkommunista Európában a demokratizálódás se nem teljes, se nem visszafordíthatatlan.

 

Elolvasgattam ezt-azt az országról, most voltam Ljubjanaban és a tengerparton, és úgy sejtem jobb lesz ott, mint itt. Asztria, Szlovénia és Horvátország versenyzik és egyre inkább Szlovénia áll nyerésre. Ausztria jóléti állam, és vélhetőleg stabilabb demokrácia, mint Szlovénia, viszont rosszabb az idő, pláne a Szlovén tengerparhoz képest. Horvátországban jó az idő, lazának tűnt az állapolgársági törvény, viszont félő, hogy a jogállam nem sokkal fényesebb, mint nálunk... pontosabban, félő, hogy idővel olyan szar lesz, mint nálunk. Végén még valami usztasa utódpártot is elkezd pénzelni a Putin.

Zozi79 Creative Commons License 2014.08.15 0 0 1368

Sziasztok!

 

 

Ismeri esetleg valaki ezt a kempinget? http://www.kmetija-vovk-osp.si/

 

Foglaltunk itt szállást a jövő hétre az oldalon lévő formon keresztül, de nem jött semmi visszaigazolás. Írtam nekik email-t is 2 napja, de nincs válasz. Szerintetek le merjünk menni? Nem igazán szeretnénk lent szálláskereséssel tölteni az időt... :(

Giorgio Volli Creative Commons License 2014.07.29 0 0 1367

Mi idén Piranban és nem Portorožban voltunk, oda csak a gyerekek kedvéért mentünk át 1-2 alkalommal, mivel homokos strandot (is) szerettek volna. Hozzáteszem, én már két évvel ezelőtt sem voltam elájulva ettől a - szerintem mesterségesen feltöltött - homokos strandtól. A víz talán ezen a partszakaszon a legkevésbé "gusztusos", a tengerifű miatt (is). 

 

Pirannak nincsenek igazi strandjai, de azért jól elvoltunk ezekben a mini-öblökben is. (Strandcipő húzása ajánlott a kavicsok/kövek miatt!)

 

Ami a szállást illeti, a Tartini tértől nem messze béreltünk egy apartmant (mondhatjuk, hogy egy teljes házat), és önellátóban "nyomtuk". Persze voltunk étteremben is, a pirani Petica pizzéria nagyon bejött mindannyiunknak!

 

Vásárolni Portorožba (Lucija) jártunk át, az Eurospinbe, a Tušba és a Lidlbe.

 

Kirándultunk Triesztbe is, ott a Pam szupermarketet ajánlanám.

 

Röviden ennyi...

 

Menné(n)k vissza! :-)

Előzmény: A731104 (1362)
dzsonivir. Creative Commons License 2014.07.29 0 0 1366

Egyre több a halálos baleset a szlovén hegyekben

 

Ljubljana - Egyre több a halálos baleset a szlovéniai hegyekben, az idén eddig 14 ember vesztette életét. Nemrég egy 35 éves cseh hegymászó halt meg - írta a szlovén sajtó kedden. Az újabb baleset az észak-szlovéniai Júliai-Alpok lábánál fekvő Kobarid városka melletti, 1208 méter magas Zaprikaj hegyen történt, ahol az alpinista megcsúszott a meredek, sziklás oldalon és sérüléseibe a helyszínen belehalt.  Júliusban egy 55 éves horvát hegymászó is halálos balesetet szenvedett a 2863 méter magas Triglav csúcsról leereszkedve. A férfi megcsúszott és több száz métert zuhant, holttestét a Kredarica-fennsíkon találták meg. Pontosan egy héttel korábban egy magyar turista járt szerencsétlenül: megcsúszott a Tominskova túraösvényen és súlyos fejsérülésekkel szállították kórházba, de július 2-án, szerdán belehalt sérüléseibe. 

MTI

pamag Creative Commons License 2014.07.29 0 0 1365

Igen, ott árulnak, mi is ott vettünk annak idején.

De nincs az párszáz méter, jó ha csak 100-150 m... figyelj is a határt jelző táblára, mert rögtön utána van a benzinkút.  (Esetleg nézd meg a guglimaps-on a sárga emberkével, hogy néz ki - vsz működik ott is az utcanézet.)

Előzmény: zoknee (1364)
zoknee Creative Commons License 2014.07.29 0 0 1364

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy a magyar-szlovén határon átmenve az M70-esen vehetek matricát a Pince pihenőhelynél levő MOL kúton? Azon a párszáz méteren nem fognak megbüntetni?

flepnis1 Creative Commons License 2014.07.27 0 0 1363

Pár kép kiruccanásról:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1457471907838598.1073741843.100007274080380&type=1&l=3fd7ee4277

A731104 Creative Commons License 2014.07.26 0 0 1362

Tisztelt Giorgio Volli!

 

Pénteken indulunk a családdal először Szlovéniába, azon belül Portorozba. Nagyon szívesen vennék egy két jó tanácsot illetve ötletet amivel szebbé tehetnénk a nyaralásunkat!

 

Köszönöm

Előzmény: Giorgio Volli (1358)
dzsonivir. Creative Commons License 2014.07.22 0 0 1361

Sziasztok

már írtam korábban ebbe a topikba,mert már voltam pár éve Szlovéniában,pont Portorozban

holnap újra megyek

két kérdeésem lenne

Ljubljanaból vagy Bledből hogy lehet eljutni Skofja Lokába?Mert nekem nem ad ki találatot a net,pedig van SL-ben buszállomás azt látom.

Illetve állítólag van olyan buszállomás,hogy Vintgar(szurdokhoz),de Bledből nem ad ki oda találatot.

Ez hogy lehet?

meorka2 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 1360

http://meteo.arso.gov.si/met/en/

 

az kb pontos volt.

Előzmény: Giorgio Volli (1349)
meorka2 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 1359

Most jöttünk vissza Portorozból.

 

Az élmények vegyesek. A környék szép, az emberek kedvesek, de szvsz  kisgyermekkel nem ajánlott. Vmi szoclista csökevény miatt a tengerpart le van betonozva. A homokos rész ok lenne, de a napernyő+nyugágy ár az vmi horror (napernyő 6 euro, 1 napágy 5 euro). A víz nem különösebben tiszta pl nem 1 nem 2 csikk uszkált benne.

A szállás nagyon tuti volt, tiszta, kényelmes, csak a lejutás volt túlélő túra.

Giorgio Volli Creative Commons License 2014.07.08 0 0 1358

Köszönöm a kimerítő válaszokat! (Irónia vagy szarkazmus, tessék választani!) Szerencsére csodásan éreztük magunkat Piranban.

 

 

Előzmény: Giorgio Volli (1349)
pamag Creative Commons License 2014.07.03 0 0 1357

Lipica kis kitérő, útban is, időben meg még inkább, de ha nem rohantok és tranzitszállást is terveztek, akkor jó ötlet. Van honlapjuk, keresd meg...

 

www.sloveniaholidays.com - talán tudsz ötleteket, célpontokat találni innen.

Előzmény: kmrmtms (1356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!