Keresés

Részletes keresés

pgyafi Creative Commons License 2008.11.13 0 0 96
Létezne, ha 4 hónap múlva is élne ez a lekötési akció. De nem fog. 4 hónap múlva majd az akkor aktuális kondíciók szerint tudod ismét lekötni.
Előzmény: ostyascukor (95)
ostyascukor Creative Commons License 2008.11.03 0 0 95
yohoo emberek

eppen szemezgetek itten a budapest bank fele lekotessel
es van itt a kondicios listaban egy olyan hogy aszondja:

PRÉMIUM BETÉT,
"4 hónap - 12,5%"

namost, mivel nem ter ki a kondicio (legalabb is nem talalom itt az aprobetusben.http://www.budapestbank.hu/common/letoltes/lakossag/lakossag_hird_bet-prem.pdf) hogy 4 honap utan ne lehetne ujra megkotni, szoval letezik hogy lejar a 4 honap, es ujra es ujra megkotom hogy tenyleg evi 12,5 szazalek legyen?
pekka2002 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 94

Én is ugyanígy jártam a Rafinál. Lekötöttem a moneyt, majd 1 hét múlva megfejelték +2%-kal, de az nekem már nem jár, mondván, nem tudom újra lekötni a pénzt, hisz az már bankon belüli forrás.

Az Unicreditnél lehet technikai számlára lekötni, vagy csak tényleges folyószámlára?

Előzmény: okos bagoly (86)
gödöllői_puma1 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 93
Az jó nekünk, hogy a rafi és az unicredit egymásra licitál, ez talán még növelheti a kamataikat.
gödöllői_puma1 Creative Commons License 2008.11.01 0 0 92
Az unicredit megint új akciókkal támadt be. A 13,5-ös 3 hónapost meghagyták, viszont új 2,1 és fél éves konstrukciójuk is van. Viszont ezek nem teljesen rugalmasak. Bár szerintem hülyeség lekötni az embernek a pénzét, meg ilyen kamatok mellett is, ha kétszámjegyű inflációt prognosztizálnak.
Justicica Creative Commons License 2008.11.01 0 0 91
Vedd ki az egészet és vidd át a Raiffeisenhez! Ott most szintén 13.5% kamatot adnak 4 hónapos lekötésre.
Előzmény: okos bagoly (86)
gödöllői_puma1 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 90
Növelni kell a megtakarítást.
Előzmény: mallecka (89)
mallecka Creative Commons License 2008.10.29 0 0 89
Ha szó szerint veszem a hirdetményt, akkor:

- feltöri a múlt heti lekötést
- leköti újra a 13,5%-os kamattal

Elméletileg.
Előzmény: Törölt nick (88)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.29 0 0 88
**Az akció 2008. október 28-tól visszavonásig érvényes, ....

Hm ?
Előzmény: mallecka (87)
mallecka Creative Commons License 2008.10.29 0 0 87
A neten levő hirdetményben a következő van:

Az akciós betétlekötés igénybevételének feltétele, hogy az így lekötni szándékozott összeg Bankon kívüli forrásból származik, azaz az ügyfél növeli a lekötés összegével a 2008. október 17-én az UniCredit Banknál meglévő megtakarításainak (betét és értékpapír, beleértve a folyószámla egyenleget) összegét.


Ha a múlt héten kötötted le, ami már bőven 17-e után volt, akkor szerintem neked is járna a 13.5%.
Előzmény: okos bagoly (86)
okos bagoly Creative Commons License 2008.10.29 0 0 86
 

Na most ment el a kedvem az egésztől!

 

A múlt héten lekötöttem pénzt az Unicredit-nél évi 12,3%-os kamatra azzal a tudattal, hogy a legjobb ennyi időre szóló lekötési konstrukciót sikerült kiválasztanom. Ma mit látok: a banknál akciós 3 havi lekötés évi 13,5%- megint csak a legjobb hazai ajánlat- de MÁR NEM SZÁMOMRA!!! Felhívtam őket és azt mondták, meglévő akciós 3 havi betétesekre nem vonatkozik az ajánlat. 

 

Elegem van az egészből. De mi van, ha föltöröm a betétet, elviszem a pénzt a másik bankomba majd visszahozom mint úgymond friss pénzt? A bank honnan ellenőrízheti így, volt-e már az a kezelésében?

pekka2002 Creative Commons License 2008.10.28 0 0 85

Asszem az Unicreditnél ma indul(t) egy új akció, 13,5% éves kamattal..

Majd nézzetek utána a feltételeknek..

Híd Creative Commons License 2008.10.26 0 0 84
Remélem, hogy ha lemegy, akkor már lent is marad. A fenének sem hiányzik ez a válság.
Előzmény: Exide (83)
Exide Creative Commons License 2008.10.26 0 0 83

Unicreditnél az a  jó hogy  - elvileg -  ha kiveszed bármikor a lekötésedet akkor is megkapod rá a kamatot, tehát nem bukod el, mint a többinél.

Hátránya hogy csak röcid ideig ad akciósakat 2-4 hónapig :(

 

Az FHB fél évig is ad akcióst, viszont ott nem veheted ki mert bukod  a kamatot.

Lehet át kellett volna nekem is váltani euróra, hülye voltam, remélem lemegy még valamikor az Euró :)

Előzmény: okos bagoly (79)
Laslow Creative Commons License 2008.10.23 0 0 82
Most látom csak, hogy féreolvastam. Bocsánat, minden úgy van, ahogy leírtad! Az Unicredit ez alapján valóban jobb választás az Axánál.
Előzmény: Laslow (81)
Laslow Creative Commons License 2008.10.23 0 0 81
Te miről beszélsz? Az Unicredit 12,3%-a is éves kamat, mint az AXA 11%-a tehát 3 hónapra AXA esetén 2,75%-al, Unicredit esetén meg 3,075%-al lesz több pénzed. (Minusz kamatadó.) Nincs olyan óriási különbség.

(Mostanra már 11% szerepel az AXA honlapjn is.)
Előzmény: okos bagoly (79)
pekka2002 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 80
igazad van, ha a köv héten esetleg lenne valami nagyon ütős ajánlat, még fontolóra veszema  feltörést...
Előzmény: Híd (78)
okos bagoly Creative Commons License 2008.10.22 0 0 79

Emelheti az AXA a látraszóló kamatot 11-re, a mostani akciós 3, 4, 6 havi betéti ajánlatokkal még így sem tud versenyezni. Úgy pedig főleg nem, ha a bankok a jövő héten fogják magukat és új -te jó ég de furcsa kimondani- 14-16%-os akciókkal állnak elő.

 

Itt ma több mindenki- köztük én is- letette a garast valamelyik banknál. De nem csak a kamatszámot, hanem a lekötés kívánt idejét is szem elött kell tartani. Én most max 3 hónapra szeretném lekötni a pénzem, ennyi időre szeretném kivonni a hmm. rövidtávú forgalomból. Így jöhet nekem a Rafi vagy bármelyik másik pénzintézet 4, 6 havi kamatokkal, kösz most nem. Mindenkinek tudnia kell, mennyi időre kívánja a lekötést. Aki tudja és akarja akár fél-egy évig lekötni, az nyilván egy ilyen kedvező ajánlattal fog élni.

 

Visszatérve az AXA-ra: most 11%-ot fog kínálni lekötés nélkül. Megnéztem a honlapjukat az imént, még nem váltottak a 8-ról (szegények :) ). Rendben.

Vegyünk két embert. Mindkettő ugyanannyi pénzt kíván elhelyezni. Az egyik beteszi határozatlan időre az Axá-hoz, a másik leköti akciósan mondjuk 3 hónapra. Az AXA éves 11%-a 3 hónapra egész pontosan 2.75%-ot jelent. Szóval ennek az ürgének ennyivel lesz több a pénze (mínusz kamatadó) úgy, hogy közben nem nyúl hozzá (mert ugye folyószámlán lévő pénzhez nem szoktunk nyúlni...). Az Unicredit mostani ajánlata 12,3% 3 hóra. Ennyi időre a piacon ma ez a legjobb ajánlat. A 12,3% egy picivel több, mint 3%-ot jelent. Erről van szó.

 

Lehet, azt fogom csinálni, hogy most a következő évben végiglátogatom a bankokat a pénzemmel és mindenütt kihasználom az akciós lekötéseket. Az akció mindenhol friss pénzre jár, de hát hol itt a gond? Erste, Uni, Rafi: hajrá! Értitek?

Híd Creative Commons License 2008.10.22 0 0 78
Miért? Ha két nap után feltöröd a betétet, azzal még nem sokat buksz.
Előzmény: pekka2002 (77)
pekka2002 Creative Commons License 2008.10.22 0 0 77

Pont ma reggel tettem be a Rafihoz az összes zsetont, lehet, hogy várni kellet volna még néhány napot :((

De most már mindegy...

Előzmény: Exide (73)
Híd Creative Commons License 2008.10.22 0 0 76
Ha euród van, akkor tedd euróba, ha dollárod van, dollárba, ha forintod van, forintba - szerintem. A forintot mindenesetre ne váltd most át drága euróra, majd ha 230 lesz megint, akkor átváltod.
Előzmény: okos bagoly (75)
okos bagoly Creative Commons License 2008.10.22 0 0 75
Sürgős lenne:

Bankomnál most évi 12,3%-os forint, és 6-6%-os euró és dollár akciós 3 havi betéteket kínálnak.

Nem föltétlenűl csak ezekkel a számokkal, úgy általában is kérdezem, melyikben rejlik most a legjobb lehetőség? Tehát úgy általában is : a forint vagy a devizabetét a jobb megoldás? A forint gyenge az euróhoz képest, de az euró és így persze a forint is gyengűl a dollárhoz képest. Ez van most, de mi várható a következő három hónapban ha most lekötöm a pénzem? Kérem, adjon valaki tanácsot. (de ne azt, hogy menjek az FHB-ba vagy az AXA-hoz )

Laslow Creative Commons License 2008.10.22 0 0 74
Emiatt az AXA Bank mától látra szólóan 11% kamatot ad!
Előzmény: Misfit (71)
Exide Creative Commons License 2008.10.22 0 0 73

FHB  - jelenleg  12%    6 hónapra (egyenlőre ez a legjobb)

De mivel megemelték az alapkamatot, jövőhéten eléggé átrendeződhet a sorrend.

van rá reális esélye hogy érdemesebb kivárni, és lehet hogy elérjük a 15-18%-is ??

 

Az unicreditben az a jó hogy bármikor megszakítod a lekötést nem bukod el a kamatot....

Előzmény: okos bagoly (69)
Híd Creative Commons License 2008.10.22 0 0 72

Az most 11 órától 11% lekötés nélkül, ha jól számolom...

Előzmény: Misfit (71)
Misfit Creative Commons License 2008.10.22 0 0 71
AXA Bank (ELLA) lekötés nélkül mindenkori jegybanki alapkamat -50 bázispont.
pekka2002 Creative Commons License 2008.10.21 0 0 70

Szia okos bagoly,

 

igen, természetesen én is odaírtam, hogy ezek éves kamatok, mindenki magának számoljon mennyiazannyi, de nekem sokkal könnyebb az éves kamatokat összehasonlítani.

Előzmény: okos bagoly (69)
okos bagoly Creative Commons License 2008.10.21 0 0 69

ERSTE akciós 3 havi lekötés - évi 12% kamat /3.00% valós 3 havi

UNICREDIT 3 havi akciós lekötés - évi 12,3% kamat / 3,075% valós 3 havi

 

De ha valaki négy hónapra kívánja lekötni, igen a Rafi ajánlat is igen kedvező.

 

Nem elfeleteni: a banki feltüntetett kamatok ÉVESEK, azt mindig osztani kell a betét futamidejére ha éven belűli lekötésről van szó.

 

Előzmény: pekka2002 (68)
pekka2002 Creative Commons License 2008.10.19 0 0 68

A Rafi Szimpla Lekötött betét a legjobb szerintem jelenleg a piacon.

Persze nekem sokat segít, hogy eleve ott van számlám, Lendület csomagban.

4 hónapos lekötésre most 11,5%-ot adnak. És nincs semmi sumákolás, hogy fele betét, másik fele meg befektetés, vagy életbiztosítás.  Egyszerűen csak le kell kötni. Hasonló még a Szegvár és Vidéke Takarékszöv ajánlata: 3 hónapra fix 9,5% éves kamat. Talán még a K&H Infláció plusz betéte jó még, ami infláció+3% kamatot ajánl, fél éves lekötésre, technikai számlára is le lehet kötni, és néhány ezrelék pénzfelvételi díj van csak a végén.

Üdv

 

Ha valaki tud jobbat, írja meg!!!

WSOM Creative Commons License 2008.07.21 0 0 67

Szerintem ez a faszi csak egy azsanprhofokatőh, vagy teszteli az emberi hülyeséget.

 

FAszikám, szerintem fordulj a kétajtós szekrényekhez, azok talán adnak neked. Mert tudják, hogy a tököd a markukban van. Ez elág jó biztosíték, de csak ők fogadják el. Mástól ilyen feltételekkel ne várj.  

Előzmény: Híd (49)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!