Keresés

Részletes keresés

sani07 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 2081

Hat eroltetni nem kell, ha majd lesz kedved, mesz. Onnan konnyebben mozog az ember.:)

Előzmény: Törölt nick (2079)
sani07 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 2078

Persze akit nem erdekel, sokan vannak igy.:)

Előzmény: Törölt nick (2076)
sani07 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 2077

De meg mehetsz.:)

Előzmény: Törölt nick (2076)
sani07 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 2075

Hat meg is kell nezni eloben, gyonyoru helyek vannak.:)

Előzmény: Törölt nick (2074)
sani07 Creative Commons License 2011.11.01 0 0 2073

Na errol van szo, semmi masra nem jo ez, csak hogy megmutassak, az usaba nem lehet csak ugy jonni emberek. Masreszt aki annyira menni akar dolgozni, az megy is es nem vizummal. De teljesen ertelmetlen az egesz, mert ugyan valamit konnyitettek az estaval sok orszagnak, viszont az ottlevo rengeteg illegalis nem azzal ment be, hanem vizummal es anelkul.

 

Szerintem az eubol butasag az usaba menni szerencset probalni, ugy ertem keresett szakma es ugy hogy nincs mogottunk se ceg se semmi. De ezt tenyleg csak akkor hiszi el az ember, ha kiment es probalkozott. Nemeto/ausztria/anglia jobban fizet az alja melokra es be vagy jelentve, van tb-d minden ami jar.

Előzmény: Törölt nick (2068)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.11.01 0 0 2071

Aki 6.000 dollárt dob az asztalra egy nyaralásért, az nem hiszem hogy 3-5 dollárért akar gályázni. Persze ezt egybe lehetne kötni egy új, keményebb illegális bevándorló - ellenes törvénnyel. Ötletben nincs hiány, csak nincs aki meglépje őket.

Előzmény: Törölt nick (2070)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.11.01 0 0 2069

Akkor ideje lenne a turistavízumok megszerzését megkönnyíteni. Már ha a kormány nem akar belefulladni az adósságba. Vagy már túl késő? :(

Előzmény: Törölt nick (2068)
sani07 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 2067

Amugy kurva vilag van a tomegmelok teren, a hotelokban mar ritkan fizetnek 6 dollar felett a takaritoknak pl, de floridabol hallottam 3.5-et is, annyi a dolgozni akaro delrol jott.:)

Előzmény: sani07 (2066)
sani07 Creative Commons License 2011.10.31 0 0 2066

Igy mar oke, elobb nem irtad, hogy minimum. De a lenyeg ertheto volt gondolom.:)

Előzmény: romesz (2064)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.10.31 0 0 2065

Szerintem Romesz erre gondolt

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_U.S._minimum_wages

 

:)

Előzmény: sani07 (2063)
romesz Creative Commons License 2011.10.31 0 0 2064

a hivatalosan megallapitott minimum oraber legalabb kotelezo (ez minden allamban mas), ha a piacon igeny van a munkara akkor lehet ennel magasabb is

 

Előzmény: sani07 (2063)
sani07 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 2063

Elhiszem Romesz, en akarhany motelban szalltam meg, ezek econolodge es motel6-ok voltak, egyikben sem lattam mast, csak spanyolt, meg az officeban is.:)

 

Ez azt jelenti, hogy nem azt az orabert fizette, mint amit a hoteltakaritassal lehet keresni, 6-8 dodo/ora, hanem 15-20.

Milyen hivatalosan megallipitott orabaer? Te most mirol beszelsz mar?

 

 

 

Előzmény: romesz (2062)
romesz Creative Commons License 2011.10.30 0 0 2062

"Felvehetne amerikait is"

 

Most jottem meg egy kozel 3ezer merfoldes utrol, a motelokban ahol megszalltam csak amerikait lattam dolgozni.

Ergo felvesznek amerikait minden pozicioba a motelokba.

 

 

"a ceg hivatalos, az oraberek nem a hoteltakaritas szintje."

 

Ez mit jelent? Ha egy dolgozo tobb orabert kap mint a "hivatalosan" megallapitott oraber, akkor hova kellene felvinni.

 

Minden munkara annyit fizetnek amit az arra a munka korre jelentkezok elfogadnak. 

 

Előzmény: sani07 (2061)
sani07 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 2061

Ja ez nagyon baro, mar egyszer mintha olvastam volna Toled a topikban.:)

 

Rob_

 

Ertelek, de akkor mi az oka szerinted? Felvehetne amerikait is, a ceg hivatalos, az oraberek nem a hoteltakaritas szintje.

 

Előzmény: romesz (2058)
Rob_ Creative Commons License 2011.10.30 0 0 2060

Ennel csak az a polo jobb amit AZ-ban lattam repteren amin 3 indian volt azzal a felirtattal, hogy US Border Patrol...

Előzmény: romesz (2058)
Rob_ Creative Commons License 2011.10.30 0 0 2059

Hat nem tudom... en lattam a magyar kivitelzoi szakmaunkas szintet es az ittenit is. Szakmailag semmivel nem rosszabb ez itt mint mashol, inkabb meg lehet jobban megszurt a szigorubb vizsgak miatt. Voszont a jol akarom a munkamat vegzeni es nem szarok bele hozzaallasban sok kulonbseg van. Lehet itt tobben allnak sorba az allasra...

Az meg, hogy ki assa ki gyorsabban az arkot vagy ki takarit jobban ki egy targetet azert nem biztos, hogy alltalanos kepet ad.

 

Előzmény: sani07 (2045)
romesz Creative Commons License 2011.10.30 0 0 2058

Mikor megakarom tudni hol dolgoznak illegalisok csak felveszem a "magic sapkam"

 

 

es maris latom oket szaladni :)

Előzmény: sani07 (2057)
sani07 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 2057

Az intelligencia jo messze elkerult ahogy nezem, de legalabb ne irtal volna ide.

Előzmény: denes (2055)
romesz Creative Commons License 2011.10.29 0 0 2056

Taco Bell's headquarters in Irvine, California

 

 

 In 1978, Pepsi. CO purchased Taco Bell from Glen Bell

Előzmény: Túlélőblog (2043)
sani07 Creative Commons License 2011.10.29 0 0 2053

Melyik resze hulyeseg? A nyelvtudasnak mi koze most ehhez?

Előzmény: denes (2051)
sani07 Creative Commons License 2011.10.29 0 0 2049

Kerdes ki az a mindenki, mert az amerikai kormanynak nem ez az erdeke. Ha ez lenne, nem dolgozna 15 millio illegalis.

Előzmény: romesz (2048)
romesz Creative Commons License 2011.10.29 0 0 2048

"ha odaviszel egy epitkezesre 100 spanyol/magyar/orosz munkast es 100 amerikait, az elso csapat hamarabb es precizebben felepuli azt a hazat"

 

Ez nem igaz.

 

" Mindenki erdeke ezt szolgalna, mi a francra jo ez a mostani rendszer? Miert kell belekenyszeriteni a feketemunkaba az embereket? Miert hagyjak, hogy az embereknek feketemunkaja legyen? Miert segitik elo a feketemunkat?"

 

Mindenki erdeke azt szolgalja, hogy ne legyen fekete munkas. De mig lesznek olyan emberek akik olcsobban elvegzik a munkat mint az orszag legalis lakosai, addig ennek nem lesz vege.

Előzmény: sani07 (2045)
sani07 Creative Commons License 2011.10.29 0 0 2047

Igazad van, nem feltetlen helyes a megfogalmazas.:) Nincs rakenyszeritve, mert nem kotelezo az usaban dolgozni, legalisan munkavallaloihoz jutni viszont egyenlo a lehetetlennel. Ha csak nem diak az ember, akkor max kijuthat taborokba, egyebkent felejtos. Olyan penzek vandorolnak igy adozatlanul a zsebekbe, hogy az elkepeszto es nem feltetlen annak a zsebebe, aki a munkat elvegzi, sokkal tobb megy az osszekotokebe.

 

Valamiert igen jo amerikanak a feketemunka, csak tudnam miert. Az ember azt hinne, hogy az olcso berek miatt, de ez sem igaz, legalabbis nem mindenhol. A cegek horror penzeket fizetnek ki pl a takaritasert es mire a munka el van vegezve az 1/5-1/6 resze kerul csak a melos zsebebe, a tobbi meg megy azokeba, akik effektive semmit sem csinaltak.

 

Ettol az amnesztiatol igen fosnak az amerikaiak, ennek mi lehet az oka szerinted?:)

 

Előzmény: Túlélőblog (2046)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.10.29 0 0 2046

Azt azért nem mondanám, hogy rá lenne valaki kényszerítve a feketemunkára. Aki legálisan tartózkodik az országban, az 15 perc alatt elintézi az SSN kártyát meg mindent. :)

 

Egy reformra szükség lenne, de az amnesztiával dobálózást nem tartanám túl jó ötletnek.

Előzmény: sani07 (2045)
sani07 Creative Commons License 2011.10.29 0 0 2045

Nem is szukseges, azt en sem fogok, de emlithetnek cegeket, uzlethalozatokat, epitoipari cegek tomkeleget, ahol ez megy, de szerintem felesleges is.:)

Termeszetesen koztuk is van olyan, senki sem allitotta hogy nincs, de abban biztos vagyok, ha odaviszel egy epitkezesre 100 spanyol/magyar/orosz munkast es 100 amerikait, az elso csapat hamarabb es precizebben felepuli azt a hazat. Most mond, hogy nem igy van.

 

Túlélőblog

 

Eppen errol van szo, az eu teljesen nyitott mar szinte, marmint a munkaeropiacokat nezve es nincs olyan merteku szennyaramlas, sot, nemetorszagban iszonyat merteku szakmunkashiany van. Ha az usanak lenne egy csoppnyi esze, azonnal megszuntetne ezt a rendszert, a turista had menjen, ne bantsuk. A munkas had menjen, szukseg van ra, kapjon azonnal engedelyt, ha dolgozik, adozik, kapjon segitseget a tanulasban, hazepitesben, ha szuksege van ra. Aki mar ott van feketen, kapjon zk-t, adozzon, dolgozzon, eddig is ezt tette, kapjon hiteleket. Mindenki erdeke ezt szolgalna, mi a francra jo ez a mostani rendszer? Miert kell belekenyszeriteni a feketemunkaba az embereket? Miert hagyjak, hogy az embereknek feketemunkaja legyen? Miert segitik elo a feketemunkat?

 

Rob_

 

Nem letezik hulye amerikai, szo sincs errol, en magam is szova teszem, ha ezt meghallom. Viszont az a reteg, amirol szo van, hat nem az evolucio csucsa. Nem veletlen azok dolgoznak ezekben a munkakban, akik es szo sincs itt arrol, hogy 5-6 dollarokert csak a meka dolgozik. Had ne irjak haztakarito ceget, 15-20 dod/ora fizetes, csak magyar es spanyol dolgozik, az okot mar leirtam, a cegvezeto/tulaj amerikai.

Előzmény: romesz (2042)
Rob_ Creative Commons License 2011.10.29 0 0 2044

Az, hogy hulye amerikai igy nem letezik. Igen, van sok ostoba ember de olyan van barhol mashol is es aranyaiban nem kevesebb mint itt. Egy munkajaban/szakmajaban sikeres amerikainak nagyon kulonbozo a hozzaallasa a munkahoz, mint amit egy atlag europai/magyar gondol, szerintem.

Előzmény: sani07 (2035)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2043

Nem tudom mi baj a szakácsok munkájával. Ha valami borzalmasra gondolok, akkor elsőnek pont a Taco Bell jut eszembe, ahol folyamatos a fertőzésveszély. És a Taco Bell úgy tudom, hogy mexikói. De ahogy mondtam, akkor ha nem megfelelő a munka, legláisoknak kell munkavállalási vízumot osztogatni. Vagy a lengyelek, csehek, magyarok munkaminőségével is baj van? :-)

Előzmény: sani07 (2041)
romesz Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2042

Sajat tapasztalatrol beszeltem eddig. Nem akarok embereket es helyeket megnevezni.

 

Dolgoztam egyutt legalisokkal es illegalisokkal is. Az illegalisok kozott is volt tobb olyan, hogy az utcat sem sepertetnem fel vele. De meg volt gyozodve rola, hogy mindenkinel jobban dolgozik es tobbet tud. 

Előzmény: sani07 (2041)
sani07 Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2041

Nem a munkaban eltoltott idovel van problema, hanem annak minosegevel.:)

 

romesz

 

Kerlek a sajat tapasztalataid ird le, ahogy e is tettem.:)

Előzmény: Túlélőblog (2040)
Túlélőblog Creative Commons License 2011.10.28 0 0 2040

"Azt is illegalisok takaritjak, ok ugyanez. De sorolhatnank a vegtelensegig, epitoipari cegek tomve illegalisokkal, ok szinten a munkahoz valo hozzaalas, ratermettseg, problemamegoldas meglete a magyarnal/orosznal/spanyolnal es hianya az amerikainal."

 

Némelyik "lusta disznó" két műszakban tolja. Az egyikkel most beszéltem, 2 helyen szakács egyszerre. De ahogy már írtam is, az illegálisok helyét fel lehetne tölteni legálisokkal, akik adóznának. Spediális (alacsonyabb) munkabért adni az munkavállalói vízum mellé és mindenki nyerne. Ők világot látnának, keresnének egy kis bónuszt, a gazdálkodóknak nem kerülne sokba az alkalmazásuk, se a hoteltulajdonosoknak és egyéb munkaadóknak, és még a kormány is nyerne vele, nem beszélve arról, hogy megoldódna az illegális probléma. Bár ehhez komoly elhatározás lenne szükséges, amit egyik nagy párttól se lehet elvárni.

Előzmény: sani07 (2035)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!