Keresés

Részletes keresés

szkitty Creative Commons License 2006.03.12 0 0 636

Kedves András(ok)!

 

Én is készülök menni, de mint tudjátok, nálam soha nem lehet tudni, odaérek-e egyáltalán...

 

Szkitty

Előzmény: közbiztonsági tanácsnok (633)
szkitty Creative Commons License 2006.03.12 0 0 635

Nagyon köszönjük!!!  ; )

 

Keresni foglak ezzel kapcsolatban!

 

Szkitty

Előzmény: regisztrálatlan (629)
szkitty Creative Commons License 2006.03.12 0 0 634

Szia!

 

A google-s link szerintem sokkal jobb, mint a másik. Még az utcában parkoló autókat is látni lehet. Igaz, kb.2 éves felvétel lehet... Mindenesetre ingyé' van... (Nem úgy,mint a másik...)

 

Szkitty

Előzmény: saabi (622)
közbiztonsági tanácsnok Creative Commons License 2006.03.12 0 0 633
Szia András! Ott leszek. üdv. Kővári András 
Előzmény: regisztrálatlan (632)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.03.12 0 0 632

Kedves Bravúr!

 

Nem akartam válasz nélkül hagyni a felvetésedet, de nem is akartam elsietni a választ.

 

Van egy olyan mondás (nem én találtam ki, de nagyon közel áll hozzám), hogy "sose sérts meg másokat stílussal, ha meg tudod tenni ugyanezt tartalommal is". Amúgy pedig nem szükséges az embernek folyton arra törekednie, hogy megsértsen másokat. Én igyekszem így élni, és talán ennek is köszönhető, hogy nem nagyon vannak ellenségeim. Szerintem amúgy nem vagyok egy nagyon "puhap...csű" újságíró, de nem stílusom indokolatlanul keménykedni.

 

Kedves Kerekhegy! Privátban írt leveledre válaszolok majd, de valószínűleg csak kedden.

 

Ma délután sem jön el senki közületek emberek közé, a Cédrus-bulira?

 

Üdv mindenkinek: András

Előzmény: Törölt nick (584)
saabi Creative Commons License 2006.03.12 0 0 631
Istenem, megbántotta a hófehér lelked egy kicsit erősebb kifejezés? Nem érdekel.

Ave, Saabi.
Előzmény: perszy (624)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.03.12 0 0 630

Na, ezt most hogy értetted, hogy tegyük szabaddá a parkolást a József utcában? Most is néha teljesen random módon állnak meg a kedves autósok az utca hol egyik, hol másik oldalán. Ha hallanád, milyen csúnyákat beszélnek a buszsofőr bácsik :-) amikor a 64-essel próbálnak felkapaszkodni az utcában, a cikkcakkban parkoló autók között, a szembeforgalom által is unos-untalan megállásra kényszerítve...

 

Néhány éve volt egy olyan próbálkozás, hogy "parkolás csak a páros oldalon". Ma nem látom ennek nyomát. Eszerint nem jött be? Vagy csak kósza ötlet volt?

Előzmény: kerekhegy (617)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.03.12 0 0 629

Sokat segítene ehhez a természeti érték-felméréshez, ha össze tudná gyűjteni valaki a Solymár területét érintő tájfutó térképeket: azok nagyon hasznosak lennének minden ilyen természetvédő munkához. Ezek méretaránya általában 1:10.000-1:15.000, mindenképpen a legjobban kezelhető az alternatívák (1:30.000-es turistatérkép, vagy lepedőnyi méretű fekete-fehér ingatlannyilvántartási térképek) közül.

 

Énnekem vannak ilyen térképeim a Zsíros-hegy térségéről és a Csúcs-hegy - Szarvas-hegy vonulatról, de mindkettő 1982-1988 közötti készítésű, kicsit már vlszleg túllépett felettük az idő. Megpróbálok e téren lépni valamit, de más is futhat rá egy kört.

Előzmény: szkitty (616)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.03.12 0 0 628
A Fűzfa és a Szent Flórián utca között akkora nagy területek vannak, rettenetes kinézetű retek ipartelepek, miegymás. Ott nem lehet helyet szorítani az építőanyagosnak?
Előzmény: szkitty (615)
regisztrálatlan Creative Commons License 2006.03.12 0 0 627
Három lomtalanítási dátumot láttam kiplakátolva a községháza előtti buszmegállóban. Márc. 13., 20. és 27, településrészek szerint. Pontosan nem emlékszem, hogy mely dátum melyik településrészre vonatkozott, de mintha kerekhegyi utcákat nem láttam volna a felsorolásban. Üdv:A
Előzmény: kerekhegy (607)
szentivany Creative Commons License 2006.03.12 0 0 626

Bocsi, a belekotty-ért:

www.solymar.hu

légifénykép 2005 ---ez nem jó?

Üdv

Előzmény: kerekhegy (619)
senior önkormányzó Creative Commons License 2006.03.11 0 0 625

András!

Ezekben a telek ügyekben nem sok tapasztalatom van, de nem sok fantázia kell hozzá, hogy sejtsem, az emberek nem akarnak a telkükből egy centit sem leadni járdára, vízelvezetőre, stb. Ez azért van, mert mindenki úgy számítja az ingatlana értékét, hogy a helyben szokásos egységár X a négyszögöl..Pedig az a telek pont annyit ér, amennyit a vevő megtekintés után hajlandó adni érte. Fel sem merül, hogy többet érhet ha kicsit kisebb, de jobbak az adottságai! Erről meg kell győzni az érintetteket, ami nem kis feladat, mert a bizalmatlanság + tudatlanság együtt nagy úr! Az is bizonyítja ezt, hogy Solymáron egyre szaporodnak a zsákutcák, az ujjonan megnyitott területeknek pl. Zöldfa u. , Orgona u. csak egy vége van, ami annak köszönhető, hogy a tulajdonosok nem partnerek az ésszerű kialakításban. Ha meg reális térítés fejében közérdek miatt kisajátítasz (törvény engedi),bitang kommunista vagy...

Előzmény: közbiztonsági tanácsnok (601)
perszy Creative Commons License 2006.03.11 0 0 624

Hát az az "ez" kicsit erős volt.

 

Előzmény: saabi (622)
perszy Creative Commons License 2006.03.11 0 0 623

Dehogy nem lehet parkolni a József u.-ban. Ha lefele jössz, nincsen semilyen tábla, így az úttesten is parkolhatsz, ha még meg nem változott.

P

 

Előzmény: saabi (620)
saabi Creative Commons License 2006.03.11 0 0 622
Hát ez fasza, a preview-ban még rendesen link-nek mutatta a link-et. :-(
Click ide .

Ave, Saabi.
Előzmény: saabi (621)
saabi Creative Commons License 2006.03.11 0 0 621
A falu feléről a Google Earth-ben is találni képet. Vagy a <a href="http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&q=Budapest,+Hungary&t=k&ll=47.587873,18.934593&spn=0.025819,0.086517&t=k" target="_blank">Google Local</a> -on.

Ave, Saabi.
Előzmény: kerekhegy (619)
saabi Creative Commons License 2006.03.11 0 0 620
Ezekszerint még nem próbáltál napközben a polgármesteri hivatalban ügyet intézni vagy a templom téren vásárolni. Esetleg a lakótelepen parkolni, bár ott némi sétával tényleg találni helyet.
A József Attila utcában mókás találkozni a lefele tartó busszal. Persze aki tud vezetni, annak a centizés se probléma, aki meg mégjobban tud vezetni az átengedi az elsőbbséget a nagy kéknek.
Amúgy a József Attila utcán azért nem szabad parkolni, mert a KRESZ előírja, hogy másfél métert kell hagyni a járdán a gyalogosoknak. És ott az egész járda nincs ilyen széles.

Ave, Saabi.
Előzmény: kerekhegy (617)
kerekhegy Creative Commons License 2006.03.11 0 0 619

Szia!

 

Sokat segíthetne az a légifelvétel, amit a faluról készítettek. Ha igaz.

Előzmény: szkitty (616)
kerekhegy Creative Commons License 2006.03.11 0 0 618

András!

 

Szívesen megdicsérlek szemtől szembe, nem kell provokálnod! :)

 

Hogy miért vagy te tisztább, mint a többi?

... Hát eljutottunk ide, hogy már a jóhiszeműség is magyarázatra szorul.

Miért is? Mert te egy igazi csupaszív ember vagy. Aki valóban a szívén viseli a helyi emberek érdekeit. Egy jószívű ember, aki átkíséri a nagymamákat és a kisiskolásokat az úton. Olyan, aki hintákért indít gyűjtést. Olyan ember, akinek a jóindulatával szemmel láthatóan visszaélnek. Miért mondom ezt? Te mikor vennéd a bátorságot, hogy kisajátítsd az Ezüstkor, vagy a könyvtár pénzét...? Soha! Mert te egy becsületes férfi vagy. Tőled viszont szó nélkül elveszik pl. a súlyadó javarészét, hogy aztán ki tudja hol kössön ki, de az biztos, hogy nem közelekedésben. Itt vagy köztünk nap mint nap, a neveddel, vállalva önmagad, nem pedig sunyin olvasgatva, de hozzá sose szólva lapítasz. Hát ezért vagy te tiszteségesebb, mint a többi.

 

Szerintem.

Előzmény: közbiztonsági tanácsnok (608)
kerekhegy Creative Commons License 2006.03.11 0 0 617

Szerintem nincs akkora baj Solymáron a közlekedéssel, ezen belül a parkolással, hogy akár ennyit is tárgyaljunk róla, mint itt. Jó a közlekedés! Nincsenek akadályozó lámpák, felesleges egyirányúsítások, fekvőrendőrök, parkolási ellenőrök meg bilincsezők, könnyű parkolni, és van is hely szinte mindig!

 

Ami a József utcát illeti: én csak azt tudom mondani, mi lenne, ha megfordítanánk a kérdést. Ne azt nézzük, hogyan lehet megbüntetni a tilosban parkolókat. Tegyük szabaddá a parkolást, és máris kiküszöböltük a csúnya szabálysértést. Most is lehet ott haladni, az égvilágon semmi probléma nincs. Most már a padkára is könnyű felállni. Minek hergeljünk magunkat egymás ellen? Legyen szabad, és nem lesz felesleges ellentét.

 

Mélygarázs. Jó ötlet. De sose lesz rá pénz.

Előzmény: perszy (611)
szkitty Creative Commons License 2006.03.11 0 0 616

Sziasztok!

 

Teljesen új téma:

 

 A Solymári Környezetvédők Egyesülete szeretné felmérni a HELYI TERMÉSZETI ÉRTÉKEKET. Értesüléseink szerint a Képviselő-testület elfogadta a helyi építészeti értékekről szóló rendeletet, de a természeti értékek számbavétele -indokolt esetben helyi védettség - valahogy kimaradt...

Ebben a témában várunk ötleteket, javaslatokat. (Pl.: korosabb fa, növénycsoport, terület, illetve minden, ami eszetekbe jut...) Már az is jó, ha jelzitek, mi és hol található, mi majd "utánanyomozunk"...

 

HAJRÁ!!!

 

Szkitty

szkitty Creative Commons License 2006.03.11 0 0 615

Sziasztok!

 

Anno még én is tárgyaltam az "építőanyagossal". Ő kimondottan el szeretne onnan menni -legalábbis 2 éve még ezt mondta-, mert kinőtte a területet, de az Önkorm. nem tud megegyezni Vele... Talán le kellene ülni Vele normálisan tárgyalni, éls nem csak ígérgetni mindenfélét, meg sejtelmesen mellébeszélni... Pl.: valamilyen csereterületet felajánlani... Állítólag a vasút mellett volt is egy önkormányzati terület, Meki az tökéletesen megfelelt volna, de az, sajna, már nem szabad...

 

Szkitty 

Előzmény: közbiztonsági tanácsnok (602)
saabi Creative Commons License 2006.03.11 0 0 614
Hát, mersz nagyon álmodni! :-D
Szerintem mélygarázs a tér alatt erősen utópia, ráadásul mit csinálsz a fákkal? Mindegy, nem vagyok én sötétzöld. Nem lehetne a Mátyás Király úti, patak melletti házroncsot eltakarítani és a helyén parkolót csinálni? Segítene ott egy parkoló?

Úgy nézem, ez a parkolás dolog éppoly probléma Solymáron mint Budapesten, egyszerűen ezeket a településeket nem ennyi autóra tervezték. De az emberek lusták, én is, nem szívesen gyalogolnak.

Miért van a József Attila úton a szabálytalan parkolást elősegítő járdaszegély?

Ave, Saabi.
Előzmény: perszy (611)
saabi Creative Commons License 2006.03.11 0 0 613
Lehet remélni, hogy ez a másfélmillió forint nem csak egy hónapig látható festésekre megy el? Mert akkor talán akadna jobb helye is.

Ave, Saabi.
Előzmény: közbiztonsági tanácsnok (601)
saabi Creative Commons License 2006.03.11 0 0 612
Jajj, nem a bakterrel van nekem bajom. Laikus szemmel kicsit hülyeségnek tűnik, hogy a sorompó elött állva kell végigvárnom amíg az utasok le s fel szállnak, de tény, hogy ez nem akkora probléma hogy ne lehetne vele együtt élni. Szomorú, hogy egy automata vezérlés ilyen drága, de hát ez van, mi olcsó?
Az általam ismert vasúti átkelő helyek között még mindig a solymárit tartom a legbiztonságosabbnak, mivel nem kivitelezhető hogy figyelmetlenül átdöngessenek rajta autóval.
Tehát, ha jól értem, azért kell a megálló vonatra várni az állomásnál, mivel a sorompó vezérlése olyan esetre van optimalizálva, amikor a vonat _nem_ áll meg az állomáson. És a vezérlés nem tud különbséget tenni az állomáson megálló, illetve nem megálló járművek között.

Ave, Saabi.
Előzmény: perszy (596)
perszy Creative Commons License 2006.03.11 0 0 611

Hááát a parkolás kérdése egy érdekes dolog. Egy biztos, a fizetős parkoló és a kerékbilincs (szakmailag) a lehető legrosszabb megoldás ami létezik, csak akkor alkalmazandó, ha semmilyen más módon nem lehet megoldani a problémát. Ezek vaddisznó kényszermegoldások. Szerintem kerülendő.

Solymár szitiben csak a helyiek parkolnak, tehát ott okot, illetve megoldást kell keresni, miként lehet az autót kihagyni a közlekedésből. Vagy parkoló kell, de gondolom erre nem igazán szeretne áldozni a kormányzat, ezenfelül igaz a zöld mondás, a lehetőség csábít.

- Solymár sziti; a Templomtéri kvázikörforgalom nem túl szerencsés (a kicsi a müvház előtt). Aki a Marcibányi-Pillman felöl jön és balra szeretne menni annak kitekeredik a keze a kormány csavargatásától, és ha parkolnak is és ott a busz, akkor befordulni sem biztos, hogy tud. Lehet, hogy az egész egyirányúsítást fordítva kéne? -

Sajnos, én is autóval ugrok le a bótba a 10pereces séta helyett. Lustaság mert nem szeretek felfele gyalogolni, valamint a Koppányon életveszélyes a gyaloglás, perszy ez nem a sziti, de ilyen indokokkal oda is mehetnek emberek. Egyébként a Templomtéren sok az üzlet, ott a parkolók karbantartását ki fizeti? -Hamár a másik faluvégi üzletet b.gatjuk (a gyengébbek kedvéért pl: babrálgatjuk, birizgáljuk, becsméreljük, kérek további szinonímákat). - Ugye ha a boltoknak lenne egykét férőhelyes parkolója, a helyzet is rózsásabb lenne. Perszy ez elvi kérdés, mert hol? Alatta, fölötte, mellette ... engedélyezés kérdése, már minthogy az üzleté. Én sem b.gálnám a "barátomat" ilyenekkel, amikor engedélyt kér az üzlet felújítására, átalakítására.

Egyébként mélygarázst kell építeni a Templomtéri park alatt, ami nem fizetős (vagy csak csekély mértékben), hanem a helyi tőkések tartanák fenn. (a beruházás kérdése más dolog, de azt is rájuk kéne verni). Ez csa egy h. ötlet, de néha ezekből lesz megoldás.

P

Előzmény: perszy (610)
perszy Creative Commons License 2006.03.11 0 0 610

Lett volna a KÖTETes tanulmányterv megbeszélése, de elmaradt, nemtom miért. Ha előkerül, beszámolok.

P

Előzmény: közbiztonsági tanácsnok (602)
perszy Creative Commons License 2006.03.11 0 0 609

Nem akarok műszaki értekezést nyitni a vasuti automatikákról, ha valakit érdekel, szóljon, szívesen elmagyrázom.
Egyébként PV felé a következő kettő átjáró automatikus. Ezcsak elhelyezés kérdése.

P

 

Előzmény: kerekhegy (605)
közbiztonsági tanácsnok Creative Commons License 2006.03.11 0 0 608
  Szia Kerekhegy! Miért vagyok én tisztább, mint bármelyik képviselő társam? Azért mert új képviselő vagyok? Belülről nézve nem értem a kritikákat.

Miután a hozzá szólásod sugall olyasmit, hogy valami személyes tapasztalatod van, lehet erre célzol?  Parkoló órák nincsenek napirenden. A kerékbilincs az egy eszköz, lehet bosszantó, de a parkolási szabályok betartására ösztönöz. Mit javasolsz? Eddig az volt a köztudatban, hogy a hegyről lejönnek, Ivánról átjönnek, és itt hagyják az autókat, mennek Bp.-re az emberek ezért nincs elegendő parkoló! Hát ez nem igaz. A parkolókban a munkahelyükre érkezők állnak egész nap és elfoglalják a helyett, a térre érkezőktől, akik szabálytalanul kénytelenek megállni, és várakozni, rövidebb hosszabb ideig. A zöldterületekre, járdákra állnak a gépjárművekkel, hogy a forgalmat egyébként ne akadályozzák, mert az úttesten nem akarnak várakozni, ott ahol lehetne, de 3 percet kellene gyalogolniuk! Mi a megoldás akkor? Várom a javaslatodat, és a többiekét is!

Üdv. Kővári András

Előzmény: kerekhegy (606)
kerekhegy Creative Commons License 2006.03.11 0 0 607
Ha már szemét. Valaki tud valamit az idei lomtalanítás időpontjairól? A honlapon csak a tavalyi van fennt.
Előzmény: tuli2006 (598)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!