Keresés

Részletes keresés

Cersz Creative Commons License 2014.03.28 0 0 13839

Elméletileg olyan, mint ha 12 hónapra előre kifizetném a társadalom biztosítási járulékot,

 

(Egyébként a végkielégítésnek  a 70 %-át adóba levonják, ezt tudom)

Előzmény: Cersz (13838)
Cersz Creative Commons License 2014.03.28 0 0 13838

Üdvözlöm a fórumot!

 

Szeretném megkérdezni, hogy meddig leszek a társadalom biztosítás szempontjából ellátott, ha a munkahelyemen (kormány tisztviselő) felmentenek egészségi okokra hivatkozással és mondjuk jó esetben, kifizetik a végkielégítést amiből többek között levonják a társadalom biztosítási járulékot, adott esetben 12 havi járulékról lehetne szó.

 

Köszönöm szépen a válaszokat.

dávid dávidd Creative Commons License 2014.03.24 0 0 13837

Üdv!

 

Szeretnék segítséget kérni! 

A probléma a következő lenne: Ma reggel a cégnél ahol dolgozom, a cégvezető megvádolt azzal, hogy a lakásából, amit én takarítok kb 10 éve elloptam egy doboz cigit és utána már azt is mondta, hogy poharak is tűntek el. Nem kíván velem dolgozni! jelezte az ügyvezető igazgatónak, hogy írja meg a felmondási papírjaimat és közölje, hogy többet nem kell jönnöm dolgozni! ezt ő nem teszi, meg mivel tudja, hogy amivel vádol az hazugság és nonszensz. A cégvezető azt mondta, hogy ő a tanú erre az egészre! én semmilyen papírt nem akarok aláírni, mivel nem ismerem amivel vádolnak! 

mit tanácsoltok mit tegyek? ha beperelem rágalmazásért kaphatnék kártérítést ezek alapján? 

hogyan lehetne ebből a legjobbat kihozni?

 

köszönöm válaszotokat! 

shopping basket Creative Commons License 2014.03.24 0 0 13836

Kedves András80!

 

Továbbra is kíváncsi vagyok a véleményére.

Közben, kicsit megkésve ugyan, de feladtuk a levelet a görög munkáltatónak, aki elfelejette a párom munkabérét kifizetni. A tértivevény visszajött, tehát átvették a levelünket.

Most mennyi időt érdemes/kell várni, mielőtt közjegyzőhöz fordulunk? Kb. mi a díja ennek a dolognak (európai fizetési meghagyás)?

Köszönöm!

sanyika77 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 13835
Így van erre a számlára kell érkeznie a pénzeknek nagyon köszönöm a választ.
PoliBili3 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13834

Mondjuk ez sem jó, mert gondolom a hitel miatt a fizetésednek arra a már meglévő számládra kell, hogy érkezzen.

Előzmény: PoliBili3 (13833)
PoliBili3 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13833

Nem kényszeríthet. Sőt, vagy készpénzben fizet vagy a te általad megjelölt bankszámlára utalja.

Max azt csinálhatja, hogy nyit egy számlát a bankjánál a nevedre és minden költséget kifizet ami a számla fenttartását illeti. És akkor lesz egy második bankszámlád. De erre sem kötelezhet.

Munka Törvénykönyve 158. § 1-3 bek.

 

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1200001.TV#

 

158. § (1)88 A munkabért készpénzben vagy a munkavállaló által meghatározott fizetési számlára utalással kell kifizetni.

(2)89 A munkabér fizetési számlára utalással történő kifizetése esetén, a munkáltatónak úgy kell eljárni, hogy a munkavállaló munkabérével a bérfizetési napon rendelkezhessen.

(3)90 A munkabér kifizetése - ide nem értve a nem magyarországi székhellyel vagy fiókteleppel rendelkező pénzforgalmi szolgáltatónál vezetett fizetési számlára történő átutalást - a munkavállaló részére költséget nem okozhat.

Előzmény: sanyika77 (13832)
sanyika77 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13832

Üdv!

Nekem olyan kérdésem lenne munkáltatóm költség meg takarítás néven "kényszeríteni" akar mindenkit ,hogy az ő által kiválasztott banknál nyissunk folyószámlát. Nekem másik banknál van hitelem aki természetesen nem engedi,hogy máshova vigyem a számlámat. Munkáltatómat ez  nem igazán érdekli mondván biztos ez a bank is tud mondani kedvező hitel módosítást és váltsam ki a hitelemet . Amit persze én nem akarok.

Kérdésem ezt meg teheti-e?

Választ előre is köszönöm.

doriag Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13831

Nagyon köszönöm a jó tanácsot!

Előzmény: PoliBili3 (13830)
PoliBili3 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13830

Bármilyen szerződésmódosítás a munkavállaló beleegyezésével történhet csak meg, pláne a munkabér csökkenésére vonatkozó rész, ha nem írja alá akkor nem kötelezhetik, hogy elfogadja a feltételeket.

Nehogy aláírjon bármnit is, nem tehetik meg, hogy önhatalmúlag bért csökkentsenek, legalább is jogszerűen nem.

Előzmény: doriag (13829)
doriag Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13829

Kedves Kollégák! 20 éve egy helyen dolgozó munkakörét meg akarta szüntetni a munkáltatója. Nem öröm, de a várható felmondási idő és végkielégítés tükrében ad egy kis munkakeresési időt az illetőnek. Időközben azonban a cégnél kitalálták, hogy más munkakörben, és alacsonyabb fizetésért foglalkoztatnák a kollégát, aki azonban ezt nem akarja elfogadni. Van-e valamilyen mód arra, hogy az alacsonyabb osztályba sorolást ne kelljen elfogadni, és maradjon érvényben az eredeti szándék, a cég részéről való felmondás és a végkielégítés kifizetése? Semmit nem foglaltak írásba, eddig csak szóbeli tájékoztatás és megbeszélések folytak.  Köszönöm előre is a szakértést!

PoliBili3 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13828

De akkor is min 15 nappal előtte és a munkaadó hozzájárulásával.

Úgyhogy mindenképp bukta és nem jogszerű.

Előzmény: Törölt nick (13827)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13827

nem lószar, ha egyébként helyben szokásos módszer. ezt pedig nem tudjuk...

Előzmény: PoliBili3 (13826)
PoliBili3 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 13826

A munkavállaló évi 7 nap szabadsággal rendelkezik amit a munkáltató ad ki egyeztetés után és min. 15 nappal előtte bekell jelentenije a munkavállalónak, de bizonyos esetekben még akkor sem köteles elengedni. Ilyen pl az emberhiány betegségek esetén.

Simán felmondhat a munkáltató azonnali hatállyal. Ugyanis nem jelent meg dolgozni. Az sms lószar azt bárki írhat.

Előzmény: Rika60 (13823)
zsanna Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13825

A munkáltató azonnali hatállyal kirúghatja szerintem. 

Előzmény: Rika60 (13823)
András80 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13824

Tanácsot milyen értelemben? Mint munkatárs, kolléga, vagy mint munkáltató?

Előzmény: Rika60 (13823)
Rika60 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13823

Üdvözletem!

 

Tanácsot szeretnék kérni.

 

Egyik kollégánk a múlt héten szabadság felől érdeklődött, ( nem kért, csak célzott rá, hogy majd kellene és mennyi van stb.),   de csoportvezetője elmondta, hogy ezt meg kell majd beszélni, mert jelenleg emberhiány van - betegség, kilépés miatt.

A kolléga a  mai nap nem jelent meg munkahelyén, csak csoportvezetőjének küldött egy SMS-t, hogy szabadságot kér egy hétre. Délután sikerült őt elérnem és közölte, külföldön van néhány napig nem jön dolgozni.  Ilyen esetben mit lehet tenni?  

 

András80 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13822

Konkrétan emiatt nem. A közös szerződésmódosítás közös akaratot fejez ki, nem kötelező aláírni. Viszont a munkáltató megteheti, hogy adott munkavállaló munkakörét megszünteti, vagy gazdasági helyzetre való hivatkozással létszámleépítést végez, és "véletlenül" pont azt a dolgozót építik le, aki nem írta alá a bércsökkentést.

 

Azt viszont tudni kell, hogy ha a dolgozó aláírja a bércsökkentést, és mondjuk 2 hónap múlva őt is lapátra teszik, a csökkentett bér után fogják számítani a felmondási időre járó bért, és a végkielégítést is.

Előzmény: Törölt nick (13821)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.17 0 0 13821

Tisztelt Szakértő,

 

a munkahelyünkön a nehéz gazdasági helyzet miatt egyöntetű, 15% -os bércsökkentést terveznek minden dolgozónak.

Ezt technikailag hogyan tudják megtenni ? Munkaszerződés módosítás ?

Aki nem írja alá, annak felmondhatnak emiatt ?

 

Köszönöm.

 

4749 Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13820

65 éves nyugdíjas nő vagyok. 4 és fél évet az akkori NDK- ban egy államközi szerződés keretében dolgoztam. Ott fizettem TB-t és minden járulékot. Amikor nyugdíjas lettem, annak rendje, módja szerint a Nyugdíjfolyósító kiszámította éveim számát s megállapította a nyugdíjamat., beleszámítva azt az időszakot is, amikor nem itthon dolgoztam. Amikor kérdeztem, hogy azután a 4 és fél év után, miután minden érintett ország EU-s lett, nem kaphatok -e eurót, azt felelték, hogy nem, mert nem öt évet dolgoztam ott. Valós ez az érv? Nagyon köszönöm, ha valaki válaszol.

-NDK-

 

Ironed Creative Commons License 2014.03.11 0 0 13819

Valóban nem hosszabbodik meg, de ha egyik helyen táppénzen vagy a másik helyen nehezen fogsz legálisan kezdeni, dolgozni...

Előzmény: DFran (13814)
Ironed Creative Commons License 2014.03.11 0 0 13818

:-)

Előzmény: zsanna (13816)
Krisz39 Creative Commons License 2014.03.09 0 0 13817

Üdv! Párom regisztrált munkanélküli és aktív korúak ellátásában részesült. Az éves felülvizsgálat során kiderült,hogy be van jelentve egy olyan céghez ahol 2 napot dolgozott szeptemberben és a segélyt megvonták tőle plusz vissza kell fizetni 218000 ft-ot a jogtalan felvétel miatt, mivel állítólag jelenleg is munkaviszonyban áll. Regisztrált a magyarország.hu-ra és kiderült, hogy "papíron" szeptember 27-től munkaviszonyban áll. Hogyan lehetséges ez? Munkaszerződést nem írt alá. Gondolom támogatást vettek fel utána, de még a 2 napi bérét sem fizették ki. Az apeh oldaláról letöltött dokumentumból kiderül, hogy minimálbérrel van bejelentve. Mit lehet ilyenkor tenni? Hová fordulhatunk segítségért?
Előre is köszönöm a válaszokat!

zsanna Creative Commons License 2014.03.06 0 0 13816

Itt nem kell a mese. Tudjuk, hogy miért kérdezed: nem akarsz dolgozni a felmondási idő alatt.

Előzmény: DFran (13814)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.06 0 0 13815

nem hosszabbodik meg

Előzmény: DFran (13814)
DFran Creative Commons License 2014.03.06 0 0 13814

Kedves Szakértő!

Segítségét szeretném kérni. Beadtam a felmondásom, melyre megkaptam a főnököm hivatalos papír alapú válaszát, megjelölte dátum szerint az utolsó munkában töltött napot, nem tekint el a felmondási időm részétől, le kell töltenem, a szabadságaimat se adja ki természetben, hanem megváltja, az irataimat és a fizetésem az utolsó munkában töltött nap után adja ki 5 munkanappal. A hivatalos válasz levelet átvettem, minden iratból van 1-1 eredeti példányom. Még van bőven idő vissza a felmondási időmből. Mi történik akkor, ha megbetegszem ez idő alatt, munkaképtelenné válok és nem tudok emiatt bemenni dolgozni? Meghosszabbodik-e ilyen esetben a felmondási időm? Azért kérdezem mindezt, mert a munkahely váltás azzal jár, hogy átmeneti idő nélkül kezdek egy új munkahelyen, az időveszteség várhatóan rossz fényt vetne rám, de sajnos a betegség nem akkor jön, mikor nekünk alkalmas...

Köszönöm előre is mihamarabbi válaszát!

Üdv

tanca1 Creative Commons License 2014.03.05 0 0 13813

Kedves Fórumozók!

 

Lenne egy kérdésem, amihez a segítségeteket szeretném kérni.

Pedagógus munkakörben dolgozom, az éves szabadságom (alap+pót+gyerekek után járó) 50 nap.

Jelenleg főiskolára járók, levelező tagozaton.

Azt szeretném megkérdezni, hogy a tanulmányi szabadság pontosan mit is jelent?

A kérésemre az adott napokon a szabi(amikorra kérem) az 50 napból vonódik le, vagy az még az 50 nap felett járna e?

 

Üdv, tanca!

Elm Creative Commons License 2014.03.03 0 0 13812

Kedves hozzáértők,

 

az álláskeresési járadékot az elmúlt 4 negyedév alatt befizetett járulék átlagából számítják. Mi van akkor, ha valaki az elmúlt 4 negyedévből másfél hónapot dolgozott, a többin gyesen volt? A munka alatti időszak után nyilván fizettek járulékot utána, de feltételezem a gyes alatt nem kellett ezt fizetnie a munkáltatónak, hiszen fizetésnélküli szabadságon volt. Ekkor a minimumot fogja kapni a 90 napra?

melós2013 Creative Commons License 2014.03.02 0 0 13811

   Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman";}

Kérdésem hogy ezt a bíróságok miért nem alkalmazzák?

 

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman";}

Ha a munkavállaló különleges testi adottsága vagy betegsége mellett a munkakörét attól, hogy a felelősségi körébe eső ok miatt milyen mértékű munkaképesség-csökkenés maradéktalanul el tudta látni, a munkáltatót teljes kártérítési felelősség terheli, függetlenül következett be.  Így a bíróság a munkáltató teljes mértékű kártérítési felelősségét állapította meg abban az esetben, amikor a munkakörét ellátni képes dolgozó a még magasabb vérnyomás betegsége  miatt  elvesztette gépjárművezetői engedélyét.

 

Sajnos a bíróságok csak az okozott balesetért betegségért ítélnek meg kártérítést. Az állapotrosszabbítás okozásakor nem ítélnek meg kártérítést. Mivel magyarázhatók ezek?

Mployee Creative Commons License 2014.02.28 0 0 13810

Sziasztok!

 

Jelenleg munkát keresek...

Voltam egy állásinterjún, ahol közölték, hogy először csak tanulmányi szerződéskötés történik 3 hónapra.

Ez gondolom azért van, mert ha nem jön be a meló, vagy nem találnak eléggé rátermettnek akkor nem kell a papírmunkával annyit vacakolni ( bejelentés, kijelentés stb )

Mit lehet tudni az ilyen tanulmányi szerződésről és van e értelme ebbe bele menni?

A fizetés jutalékos rendszerben van, elképzelhető, hogy emiatt majd vállalkozóit kell kiváltanom?

 

Előre is köszi a válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!