Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

apas. Creative Commons License 2012.09.29 0 0 27616

Asika3! Nagyon eltüntél, csak nincs valami baj? Kéred még a váltó elejét?

arthur877 Creative Commons License 2012.09.29 0 0 27615

LIKE! :D

Előzmény: gdzsozy (27614)
gdzsozy Creative Commons License 2012.09.29 0 0 27614

Hát az autó fontos dolog. nekem legalábbis az.

nem a társadalmi státuszomat jelzi, nem is azért van hogy valami hiánypótló legyen az életben, nem is azért hogy szabad időmet és fölösleges pénzem is erre költsem, mármint a optikai és egyéb tunningra.

 

Munkaeszköz.fontos hogy elvigyen A ból B be. Fontos hogy bele tudjak rakni minden gépet és szerszámot ami kell a munkámhoz, valamint ha van hely akkor az összes olyan munkadarabot ami nem hasíhatja ki a gumikédereket, üléseket,ill, nem lesz tőle forgácsos az egész autó.

Erre megvan a megfelelő tetőcsomagtartóm.

 

Lényegében az utolsó nagyobb javítást tavasszal stmplis barátunk végezte rajta amikor szelephézagot állított, azóta mentem vele kb 6000-et. most már a lánc és a tömítések cseréje jött volna, de közbe jött ez a hűtős téma.

 

Szerdán Miskolc tapolcán dolgoztam egy gazdag családnál, amit kerestem ott annak már máshol helye volt a befizetnivalók közt, erre csütörtök reggel beütött a baj.

pénzem meg már nem volt se alkatrészre se javításra.

az előző munkáért kapott pénz elfogyott a következőre meg várni kell...

 

Szerencsére jött egy hölgy akinek üvegezni kellett és pénteken ért rá.

úgyhogy tegnap gondoltam egy merészet és biciklivel elindultam gondolva hogy 16km-es távolságot bringával 1 óra alatt meg lehet tenni.

ja. csak elfelejtettem hogy 10km emelkedő van, ami autóból nem érzékelhető, annál inkább bringán.

szóval, elgondolkodtam egy párszor hogy megéri e kimenni.

 

végül kijutottam, beüvegeztem az ablakokat, és kaptam érte annyit hogy éppen elég volt a hűtőre és a termosztátra. ja és arra a gumigyűrűre a ház és a blokk közé.

Annak ellenére hogy visszafelé többet lejt az út este inkább már simsonnal jöttem haza, most már itt van az alkatrész a szobában mert megvettem.

 

A szerelő beszólásai nem érdekelnek. ebben az autóban benne van minden izzadság és fáradtságom amivel megkerestem az árát, és tudom hogy nem apuci tette a seggem alá.

 

Polskis Petya Creative Commons License 2012.09.29 0 0 27613

Ha valakinek lenne Feliciába nem légzsákos kormány (lehetőleg az utolsó szériás, amin szabályos kör alakú a duda gombja), jó állapotban, akkor jelezze nekem. Ha korábbi fajta a kormány, akkor is jelezz, mert az is jó lehet, bár elsődlegesen az újat keresem...

Beri74 Creative Commons License 2012.09.29 0 0 27612

Sziasztok

 

Keresek anyósülés oldali napellenzőt, kormány és a müszerfal közötti borításnak(müanyag) az alsó részét...ha akad valakinél felesleges akkor érdekelne.Köszi.

vismajor77 Creative Commons License 2012.09.28 0 0 27611

üdv  motorvédő jobb ooldali lemezt keresek meg vonószemet  hátha van valakinek kettő?:))

van féltengely  súlyom meg  váltóbőrszoknyám műanyag kerettel egybe vadi uj csaka  kombihoz nem lett  jo, esetleg hengerfejtömités? szlovák?:)

 

joombie Creative Commons License 2012.09.28 0 0 27610

Kollégák, szaktársak!

Keresek a felimhez a fűtőmotor előtétellenállásához csatit. Maga az előtétellenállás egybe van építve a csatlakozóval, de nekem a csatlakozó "kani" része kellene, amit az ellenállásba lehet dugni. Persze boltban nincs ilyen, bontóban meg csak a komplett hűtő-fűtő-szellőző "blokkot" adják egyben. Arra meg nekem nincs szükségem, csak a "dugóra". Ha van valakinek ilyenje bontva (5-10cm vezetékkel), akkor kérem jelezze itt a fórumon vagy akár privátban, átvenném tőle! Minél hamarabb annál jobb, mondjuk tegnapra:-)

Mindenkinek szép napot! Balesetmentes kilométereket!

wille.e Creative Commons License 2012.09.28 0 0 27609
A szerelő témára visszatérve.
Nekem Miskolcon van a szerelőm,és idáig mindent úgy oldott meg,hogy egyszer sem kellett visszavinni,nem drágán dolgozik,garit vállal,megbizható.Akinek esetleg szükséga van egy ilyen szerelőre,nyugodtan irjon priviben és elküldöm a számát.
Szóval szerintem csak meg kell találni azt aki jó.Csak az a baj hogy az ember nem teheti meg hogy keresgél mert nincs annyi pénze és ideje,hogy minden gány szerelőt kipróbáljon.
Polskis Petya Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27608

27582-ben csak a jelmagyarázat és a biztosítéktábla kiosztása van. A vezetékelés, hogy mi, honnan, hova megy, az nem. Én pont ezeket kerestem. Köszi a képeket!

Előzmény: Beri74 (27605)
Polskis Petya Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27607

Polskimon volt, még zöldfülű voltam, nem volt alapjárat, csak szívatóval, mikor vettem. Felvittem szerelőhöz, akihez fater tizenével hordja a kocsikat. 30.000 jó  magyar pénzért olajat cserélt (hozott olajra), váltóműolajat cserélt, gyújtást és alapjáratot állított. Papíron. Utána klubtársakkal még két órát állítgattuk a karbit és a gyújtást, hogy legyen alapjáratom. És lett. Egy 800 Ft-os karburátor felújító készletembe került mindössze.

Én nem kérdeztem a szerelőt semmiről, viszont azóta nem is vittem egyetlen szerelőhöz sem. (Illetve egyhez igen, de ő klubtárs, és csak véletlenül autószerelő is, mellesleg... :D)

Előzmény: nagydajab (27603)
Polskis Petya Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27606

Na igen, ismerős érzés. Hála az égnek, eddig még nem volt olyan problémám, amit ne tudtam volna megoldani egyedül, vagy ismerős, barát segítségével... :)

Előzmény: Dreamer (27601)
Beri74 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27605

Előzmény: Polskis Petya (27599)
Beri74 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27604

27582-es hozzászólás !!!

 

olvass vissza 10 centit....

Előzmény: Polskis Petya (27599)
nagydajab Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27603

Na igen "gányolás" Raktam már össze autot szerelő után. Felujított mocival vettem a meloskocsit, aztán kb 2 héten bellül a generátort meg kellet igazítani viz csövekre rá kellett huzni  a féltengelyek váltonál csatlakozásánál a csavarokat kellett utánnahuzni, valamint kicserélni egy féltengely csukló gumiharangot mert leesett. A szerelő azt mondta ezeket mindig utánna kell huzni WTF A gumiharang meg azért esett le mert nem volt megfelelő méretű és egy centivel nagyobb átméröjűt rakot fel, ez volt kéznél a mühelyben.

Ennyit a szerelőkről. Illetve annyit hogy megszorult az önindítom levettem elvittem vill müszerészhez aztmondta fel kellett ujítani (kivülről szép tiszta is volt) 10 000 Ft Pár napmúlva megint megszorult, szétszedtem, áttételes fajta kiesett a segéd tangelyröl a zégergyürü, a nyomorultja visszatette a kinyult gyürüt, 15 ft-ért vettem egy ujat azota jó az önindítom. A szerelő válasza mikor rákérdeztem erre: Elég baj hogy hozzányultam... No komment

Előzmény: Dreamer (27601)
potyi20 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27602

hazzal egyutt van,olyan muyanyag valamivel,aszem 3 csavar tartsa. en itt 10 eurer vettemmasikat. Sajnos igy kezelik azokat az embereket akiknek csak 12-14 eves kocsijuk van.sajnos mar egyket haveromat is mellozom,mert hat mit akarsz ez egy felica csak.Igen te f..z ? mert o 4 eve tudott venni 5 os golfot,es arra veri a nyalat.Vagy a masiknak puntoja van,es mondja nkm h  ovatossan menjek ,mert ez mar nem uj kocsi,meghat csak skoda ...! sajnalok ilyen embereket komolyan,de nemfoglalkozok veluk,mert  ok arrol nemtehetnek,h kiskorukban mashogy neveletek oket...

Előzmény: gdzsozy (27597)
Dreamer Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27601

Valamelyik rovatban itt az Index fórumán vitatkoztunk azon, hogy ha nem "szakember" csinál valamit az gányolás, és jobban járok ha mindenhez szakit hívok.

 

Én azt gondolom, ha valamibe belefogok, mert utánnaolvasok, háttérinfót szerzek, és látok magamban annyi erőt, tehetséget, hogy meg tudjam csinálni, akkor miért ne? Többször tovább tart? Igen! Jobb, szebb lesz mint a szaki munkája? Nem biztos! Meg lesz csinálva: ez biztos. :)

 

Ha valami olyannak ítéltetik, hogy nem bírom megugrani, akkor hívok hozzáértőt, de sajnos lámpással kell keresni azokat akik nem átverik az embert, hanem úgy dolgoznak ahogy elvárnám :(

 

Dreamer

Előzmény: Polskis Petya (27600)
Polskis Petya Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27600

Abszolút hajlamosak az emberek autó alapján megítélni egymást. Tudom, a másik kocsim egy Polski Fiat 126-os. Egyszer vert át vele szerelő. Utána rászoktam, hogy magam szerelem, mert az a tuti. Így viszont már nem félek a Skodához sem hozzányúlni, és azon is meg tudom csinálni az alapvető dolgokat, így nyugodt szívvel vagyok, hogy pontosan tudom, mi és milyen minőségben lett elvégezve... :)

Előzmény: Dreamer (27598)
Polskis Petya Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27599

Üdv!

Elektromos kapcsolási rajzod nincs esetleg? Vagy valaki másnak? Nagy segítség lenne...

Előzmény: tux4 (27582)
Dreamer Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27598

Sajnálom barátom! (láttam, hogy hívtál és nem is felejtelek el, vissza foglak hívni... :) )

 

Utálom azokat az embereket akik pofára adják az árakat, vagy bánnak az emberrel.

Érdekes módon, sokszor tapasztalom, ha Octival megyek egy adott helyre, máshogy néznek rám... és máshogy ha Favival megyek (volt már úgy hogy lesajnáltak, hogy "csak" Favoritom van).

 

Két fajta termosztátot lehet hozzá venni. A "gyári" házzal együtt van, szar rövid idő alatt újra eltörik. Van a lengyen, amibe betét van és lehet cserélni. Én azt tenném bele.

 

:)

 

Kitartás!

Dreamer

Előzmény: gdzsozy (27597)
gdzsozy Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27597

A baj az hogy a riasztó egybe van építve a központi zárral.

de úgy gyűlölöm.....

 

ha elfelejted hogy kivedd a kulcsot vagy letekerd az ablakot akkor 20mp után lezár.

 

 

engem az érdekelne hogy az MPI 1.3 ba melyik termosztátot kell megvenni, ugyanis a kép nem nagyon hasonlít arra (vagy nem emlékszem rá jól) amit kirámolt az enyémból a szerelőm.

hozzáteszem házzal együtt vette le, ráadásul még valamit a csatlakozásnál el is tört...

 

közben ócsárolta az autót és elég lekezelően bánt velem hogy van-e rá pénzem vagy nincs...

úgyhogy megerősített abban hogy annak akinek jól megy fogalma sincs arról milyen az amikor az ember nem azért tart valamit mert ragaszkodik az olcsóbbhoz hanem mert erre van lehetősége.

 

sajnos bennem megvan az a rosz tulajdonság hogy a véleményem megmondom a másik szemébe így most is megmondtam neki hogy ha engem se nyomorítana a lakáshitel és az apámék engem is úgy támogattak volna ahogy őt akkor volna nekem is olyan autóm amivel nem falusi sufni műhelybe járnék hanem szakműhelybe javíttatnám miskolcon

Előzmény: potyi20 (27596)
potyi20 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27596

hat ez igazi szo....a. nekem pont ma ket hete,h letort.nekem szerencsre nem kellett vontatni,tesommal hozattam radit,majd ott ahol lerobbant kicsereltem....riasztot meg kosd ki :)

Előzmény: gdzsozy (27590)
Beri74 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27595

Köszönöm

Előzmény: Rick404 (27594)
Rick404 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27594

A gyári előírás elöl-hátul 2 bar. Terhelten, ha jól emlékszem hátul 2,2 bar.A tankbeöntő nyílás ajtajának belső oldalán elvileg rajta van.

Előzmény: Beri74 (27578)
bububear Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27593

Köszi!

Előzmény: zmd (27592)
zmd Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27592

45 mm

Előzmény: bububear (27587)
Beri74 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27591

köszönöm

Előzmény: Dreamer (27586)
gdzsozy Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27590

reggel letört a hűtőről a vastag csonk.

félreálltam, kiszálltam megnézni mi baj van, erre a riasztó bezárta az összes ajtót.

 

kb 1.5 órát álltam olyan részen az autó mellett hogy még egy kólás dobozzal sem állhatsz biztonságban mert vagy 10-en lesnék hogy mikor veszed le a szemed róla hogy ellophassák aluhulladéknak.

 

lényeg hogy hozták a pótkulcsom és a szerelőmhöz is elvontattak a hegyen keresztül ami igen szép eset úgy hogy nincs rásegítő a féken.

 

úgyhogy most hűtőt is kell cserélni, és termosztátot is házzal együtt, kell itt valamire ügyelni?

1.3 kombi MPI 50Kw

bububear Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27589

Konrétean a közép (vagy sokan elős dobnak is hívják) dobot szeretném kiiktatni, és az a cső mérte érdekel ami ebbe csatlakozik bele, gyanítom a hátsó dobból jövő végcső kisebb átmérőjű. Én olyan 40mm-es tippelem de nem találok sehol semmit róla, és nincs lehetőségem most lemérni... :S

Előzmény: svgyula (27588)
svgyula Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27588

Szia! Mire gondolsz? A vége ovális (mint az iroda:-)) de ha jól emlékszem 36x1 es a cső. A vége jól ki van bővítve mert sokat szívtam mire a kipufogó véget ráaplikáltam mivel rövidnek bizonyult és melegítette a lökhárítót. De láttam már olyat is amelyiknek sima cső a kivezetése.

Előzmény: bububear (27587)
bububear Creative Commons License 2012.09.27 0 0 27587

Sziasztok!

 

Tudja valaki séróból mekkora a 40kw Felicia kipufogó csövének átmérője?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!