Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
S.P Creative Commons License 2014.10.27 0 0 43643

Szerintem a te motorpusztulásod a klasszikus pech...

Akkor nevezném klasszikus pechnek, ha a motorban lenne 400 e km, vagy nem lehetne tudni, hogy hány km van. Pech az, amikor tönkrement egy merevlemezem, és 1 heti munkám ugrott, mert hetente csináltam biztonsági mentést. Ez pech, mert várható, kalkulálható, de a tényleges tönkremenetel az mégis szívás.

Ha az autóban egy nem várható, nem kalkulálható (illetve nem ilyenkor várható és kalkulálható) hiba jelentős anyagi terhet ró a tulajdonosra, ott a gyártói felelősség alól nem lehet azzal kibújni, hogy pech.

Ha terveztetsz egy házat, és tervezési vagy kivitelezési hiba miatt 20 év múlva (nem elírtam, 20 év!) leszakad a födémed, akkor a vádlottak padján ülő építész/felelős műszaki vezető nem nagyon mondhatja, hogy pech. Max azt próbálhatja bizonygatni a vádlott, hogy azzal a födémmel történt valami szabálytalanság a kivitelezés után. Ha a vizsgálatkor kiderül, hogy 2 szál vassal kevesebb lett betervezve/beépítve mint az akkori szabvány, akkor valaki csücsülni fog.

Ha megijedek akkor, amikor szétrobbant a motor, és nekimegyek valakinek, vagy árokba megyek, és személyi sérülés is lett volna, akkor más lenne a helyzet?!

A Toyota gázpedáljainak a története is azért lett híres, mert életveszélyes helyzet kialakulásához vezethet a hiba.

Szerintem az is okozhat életveszélyt, ha egy előzés közben szétdurran a motor előtted.

Egyébként meg igencsak etikátlan, ha valaki van olyan marha, hogy márkaszervizbe viszi a 9 éves autóját, és ott nem ajánlják fel, hogy 3628 Ft-ért levennénk az olajteknőt és megnéznénk a hajtókar csapágyakat, mert sajnos ennek az autónak ez az Achilles sarka...

Pedig a Renault tud ezekről a hibákról, meglepően sok tény adatot találtam már, mióta ebben a témában kutatok...

Előzmény: Robi-1976 (43621)
stevie-13 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 43642

Vásárlás előtti átnézéshez tudtok ajánlani scenic -hez értő pesti vagy hozzá közeli szerelőt? Vagy elegendő egy márkaszervizes átnézés?

Ellent kell mondjak Tamásnak: mivel te tizenéves autók között keresgélsz, a márkaszervizt felejtsd el.

Egy 2000 környéki Scénic I-nél az életkor és a futott kilométer tökéletesen huszadrangú kérdések, az egyetlen és igazán fontos tétel az autó jelenlegi valós állapota.

A márkaszerviz egy általános állapotfelmérést végez ("most milyen az autó"), erre van jogosítványuk, módszertanuk, miközben neked (és minden használtautó-vásárlónak) arra van szüksége, hogy megbecsülje, a kiválasztott autóval azonnal, illetve rövid- és középtávon milyen költségek merülhetnek fel ("milyen lesz az autó"). Ez sokkal összetettebb dolog. Vissza kell fejteni, milyen beavatkozások történtek eddig az autóval, azt milyen színvonalon oldották meg, és ha spóroltak (egy tizenéves Renaut-n az elmúlt években már MINDENEN spóroltak), akkor az milyen anyagi következményekkel járhat a jövőre nézve.

Egy tizenéves autó fő költséghelye nem a vételár, hanem az egy-két éven belül jelentkező szervizköltség. Ha egy 100 ezerrel magasabb vételárú autóra egy-két éven belül 200 ezerrel kell kevesebbet költeni, akkor már nyerésben vagyunk.

Ha van megbízható, bevált, talpig becsületes és bizonyítottan hozzáértő saját szerelőd, az a legjobb választás.

Ha nincs, Csepelen és környékén tudok javasolni több szakembert is, akik láttak már Renault-t.

Előzmény: Kedv (43639)
Jopi73 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 43641

Sziasztok ismét.

Írtam, hogy nem akar menni az autó. 2000 fordulat alatt nagyon gyenge. Na  ma reggeli indítás után kiírta, hogy CHECK EMISSION sárga SERVICE és motor ikon világított ezért voltam egy diagnosztikán. Ott azt állapították meg, hogy az EGR szelep nyitott vagy zárt állapotban van és mikroszakadás vagy miafene van vele. Kaptam rá ajánlatot gyári EGR szelepre tudnák kicserélni 95ezer pénz. Namármost nem hagyott nyugodni a dolog és nekiálltam levenni az EGR szelep mágnestekercsét, hogy kipucoljam. Hallottam vagy olvastam valahol, hogy szokták pucolni. Tele volt korommal az a része ahol mozog a szelep valami rugó van ott. Kiporszívóztam összeraktam és láss csodát megjavult. Most már van erő 2000 fordulat alatt is. De ha már szétszedtem az ablak alatti részt, kipucoltam a vízlevezetőket is. A baloldali sáros trutyival volt tele a jobb tiszta volt. Hát csak ennyit szerettem volna mondani írni, hátha segíteni tudok másokon is.

Ja még valami. Ahogy nézelődtem a vízlevezetőket észrevettem a torony tetején levő gumit, hogy el van szakadva egy valamennyit. Ha tudok ide feltenni fényképet meg is mutatom sorban őket. A bal oldalon jobban látszik. Minek az előjele vagy mit kell csinálni ezután.  Köszönöm ismét előre a tippeket tanácsokat.

ThomBoy Creative Commons License 2014.10.27 0 0 43640

Szerintem a márkaszerviz a legjobb, mert nekik van egyedül a Renault központi nyilvántartásához hozzáférése (legálisan).

Mindezek mellett egyrészt NE az eladó válassza ki a szervizt és azért figyelj oda mit csinálnak (állj ott mellettük, ha ebbe nem mennek bele válassz másik szervizt) és ne bízd rájuk magadat 100%-ban, mert ott is emberek vannak akik hibázhatnak, vagy pont lesz.rják.

A pozitív tapasztalat mellett (pl Renault Kelet-Pest) off autónál még a központi számítógép adatait sem hívta le a szerviz (vagy játszott össze az eladóval) és írta rá a lapra a kamu km óra állást, pedig +100ezer volt a kocsiban, vagy visszatérve a Renaultra nem írták fel a repedt üléskárpitot (100ezer forint), mert védőnylont tesznek rá a felmérés előtt és így nem vették észre, na nem mintha a jobb ele. Aranyos nem?

Összefoglalva tehát amit ők meg tudnak nézni az a kocsi általános állapota mintha vizsgázna, a központi számítógép adatai (pl egy 2008-os autó 120ezer km-el ha 3 évesen már 210ezer volt benne akkor ott nagy valószínűséggel nem stimmel valami), festékmérővel végigg mérik.

Amit ne várj el tőlük, hogy az esztétikára odafigyelnek, mert lehet ami téged zavar az a megbízott szerelőnek semmiség, észre se veszi, illetve nem fognak jósolni, hogy a motor és a turbó mennyi ideig bírja még, nyilván ha okádja a füstöt, kerreg, nem működik, világít a kontroll lámpa, tele van írva hibakóddal akkor azért az jelent valamit.

Előzmény: Kedv (43639)
Kedv Creative Commons License 2014.10.27 0 0 43639

Sziasztok!

Vásárlás előtti átnézéshez tudtok ajánlani scenic -hez értő pesti vagy hozzá közeli szerelőt? Vagy elegendő egy márkaszervizes átnézés?

Köszönettel: Gábor

zerik1 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 43638

Már rendeltem egy biztosíték pakkot, feltétlenül cserélem. Az előtét ellenálláshoz azt hiszem le kell bontanom a kesztyűtartót, mivel az autó jobbkormányos. Legalábbis így tudom. Most azt nem tudom, hogy magát az előtét ellenállást kell cserélnem vagy a csatlakozó égett szét, mert ez utóbbiról is hallottam már.

Előzmény: eLGee (43634)
stevie-13 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43637

ami a tervezett élettartamhoz kell

Nonszensz.

Előzmény: bnorci71 (43625)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43636

'07 SII vetítőlencsés tompítottjába milyen égő kell H1 H7?

ja és valaki tudja-e, hogy a PH1 sima foncsoros lámpa berakható-e a Ph2 lámpája helyett?

bnorci71 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43635

ja mert abba benzines motor volt :)

Előzmény: oleek15 (43631)
eLGee Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43634

Azért én a helyedben csak kerítenék egy 7,5A-es ellenállást a nem túl távoli jövőben. Nem mindegy, hogy az ellenállás adja meg magát egy zárlatnál, vagy valami komolyabb probléma okozója lesz.

Előzmény: zerik1 (43626)
eLGee Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43633

Halott az előtét ellenállás szerintem. Manuális klímásnál ez szokott előfordulni leggyakrabban.

Előzmény: zerik1 (43632)
zerik1 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43632

Egyetlen probléma van még, aminek az okát nem sikerült eddig felkutatnom. A fűtés ventillátor 4. fokozata nem működik. Jönnek azok a hideg reggelek, amikor talán jól jönne egy erősebb löket, amivel a párát el lehet tüntetni a szélvédőről. Próbáltam korábban egy másik panellal, de azzal sem ment. Mi lehet a hiba?

oleek15 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43631

Az SII nem SI! :)

Előzmény: bnorci71 (43624)
zerik1 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43630

Ó, köszönöm :) Olyan rémesnek tűnt előszőr...

Előzmény: Robi-1976 (43629)
Robi-1976 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43629

Ez tök jó hír! Gratula!!! ;)

Előzmény: zerik1 (43626)
Robi-1976 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43628

Olyan ez mint a repülési baleseti statisztika. A repülés nagyon biztonságos, sokkal inkább az mint az autózás. De ha te pont a lezuhanó gépen vagy, az álmoskönyv szerint nem jó dolog...

Kint élek UK-ben, kb három hete vettem az 1.9-es DCi Grand Scenicet 75.000 mérfölddel, ami kb valós is. (Itt is divat a tekergetés).

Eredetileg C4 Grand Picassot szerettem volna, nyertem is egyet az ebayen,  de az angol eladó koma túl kevésnek érezte az árat, így elérhetetlenné vált és aztán törölte az aukciót azzal az indokkal, hogy nem léptem vele kapcsolatba. Itt is van ilyen.

Aztán néztem egy Mazda 5-öst, szépen indult, de fehér füst távozott a kipufogóból, járó motornál leszedett olajbetöltő sapka után hurrikán jött a motorból, nem mertem megvenni. Lehet, hogy csak kartergáz szűrő dugulás, de lehet, hogy halott motor. Kértem az eladót, hogy elvihessem szervizbe, megtagadta, otthagytam.

Jött a Grand Scenic. Nem hibátlan, kisebb húzások a sarkokon, törött tükörház a jobb oldalon, nem működő a tankbetöltő zárja, bal hátsó elektromos ablak halott, a 4 keréken 4 féle gumi (itt legális, nem kell egy tengelyen egyféle mintázat), vállas féktárcsák.

De van friss műszaki, szervizkönyv, jól felszerelt és kvázi olcsó volt.

Az utóbbi időben hétvégente szerelem, állítom tőlem több törődést kapott mint eddigi életében (2005/09-es). A tükröt lecseréltem már, a tankbetöltő zárja újból működik.

Tegnap az ablaktörlő alatti vályút takarítottam, most tökéletesen tiszta.

Tetszik az alakja, a nagysága, szellős, dupla tetőablakos.

Csak párszor mentem a kocsival eddig, a szervizkönyvben nem találtam utalást vezérműszíjcserére, pedig 9 év > 5 év, 75.000 mérföld > 54.000. (Kérdezni lehet az eladót, aztán eldöntöd, hogy elhiszed, vagy nem, ha meg nem kérdezel, ő nem mondja el...

Tehát én viszem átvizsgálásra, ott majd elmondják, hogy mit vettem valójában. Pedig 2 A4-es papír volt teleírva ellenőrizendő dolgokkal és azok rendben voltak.

A kerekeket már kinéztem, a féktárcsákat majd kicserélem én, talán nincs semmi elvetemült konstrukciója.

A motorja szépen ketyeg, de már ijesztgettek ezzel a hajtókar csapággyal. Jajj... egészséges hangja van, se harkály, se kopogtató bogár. Remélem nem lesz gond...

Előzmény: mov (43627)
mov Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43627

Klasszikus pech. Csak ebben az az érdekes, hogy itt a fórumon sem egyedi eset, többek között én is az áldozatok között vagyok. No meg a múltkor a közli Lidl parkolóban beszélgetésbe eredt velem egy sima SC tulaj, akinek a közel 10 éve autója már szintén úgy került hozzá, hogy csapágytörés miatt motorcserés volt.

Sem az enyém, sem az az autó nem volt benne semmilyen visszahívásos listában.

Szerintem ez is olyan, mint az M-es BMW-k. Arról is több helyről hallottam, hogy x km után csapágycsere. Tök mindegy mekkora az elhullási arány, ha belekerülsz a szórásba nem vigasztal. Az biztos, hogy egy normál utcai használatra szánt autónál nem normális, hogy egy csapágytörés 1-200 E km környékén nem teljesen egyedi eset.

De ettől még én jól megvagyok az autómmal, ezt abból ismerem fel, hogy mindig megdobban a szívem egy Grand Espace láttán :)

zerik1 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43626

Sikerült hozzáférnem az akksi melletti biztosítékokhoz, meg is találtam a ludast. Tulajdonképpen az akkumulátort sem kellett volna kivennem, nem olyan vészes, mint itt korábban olvastam. Sajnos nem volt 7.5-ös biztosítékom, így 10-es került a helyére, remélem nem gond. Most már világít minden, mint a karácsonyfa :)

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: S.P (43592)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43625

(pláne, ha rásegít egy lehetséges gyárilag beletervezett (akaratlanul) Achilles-sarok.

az akaratlanult idézőjelbe tenném :)

sajnos 2gramm anyagal nem hagy többet beletenni a marketinges a mérnöknek mint ami a tervezett élettartamhoz kell ez pedig az első tulaj a gyárak nekeik gyártanak autót :(

bnorci71 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43624

mitől tört el a hajtókar?

a csapágy szorult meg?

nem biztos, hogy hallod a harkályt, azért a diesel kopog :)

nem az a legnagyobb baj, hogy gyenge a csapágy hanem, hogy meg tud fordulni, a Lada is kopogott csapágyas volt na és elment még egy darabig mert a csapágy nem tudott körbefordulni és ez nem egy korszakalkotó dolog hogy csinálok a csapágyon egy kitörést.

Az előző Fiat Dobló 1,3Mjet motorját ha akartam simán fel tudtam koppantani a csapágyát :(

ettől függetlenül nem volt gond vele.

BMW

attól hogy 500Le 'versenyautó' utcára gyártott modell nem ezt várja tőle az ember ennyi pénzért és ugye benne van a cikkbe hogy a gyártási ciklus közbe belemőkoltak a csapágyba.

Senki nem mondta hogy a Renault rossz autó :)

szerinted azért vettem SI után SII-t?

Előzmény: S.P (43617)
deguu Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43623

Megoldva... bocsi.

deguu Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43622

Sziasztok! 

kis s.o.s segitseg kellene. Ha beragad a fek akkor a csonagterben levo bizbasz segithet(?!)  kioldani? A kezifek motorja zug kiengedesnel es behuzasnal. Tegnap vettem eszre hogy felforrosodott...azt behuztam kiengedtem kocogtattam es ogy tunt nem fogja. Aztan mar nem is huztam be ze ugy nez ki a bal hatso megint forro.

1.5 dci GSII. 

egyszer mar volt vele gond javitottak...

kezikonyvben semmi info. Ket orat kell autozni hazaig csaladdal, kellemetlen szitu. 

Robi-1976 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43621

Szia!

Az IT területén dolgozom. Amikor lehal egy gép, megpusztul egy hardver alkatrész, ha nincs redundancia (többszörözés), akkor komoly gondot okoz. A komoly gond után megy az RCA (root cause analysis), kideríteni a hiba okát és lehetőleg megelőzni. Hogyan előzöl meg egy merevlemez lehalását? Figyelsz a megelőző hibaüzenetekre, ha vannak... Meg tükrözöl, RAID-elsz, az adatodat véded.

Azt akarom mondani, hogy ember alkotta hardveren, ember készítette szoftver fut és ember kezeli mindkettőt? Tökéletes? Messziről sem.Valamikor jobban sikerül, valamelyik kevésbé...

Ez ilyen. Biztos voltak előjelei az autód motorjának lehalásának, csak talán nem volt feltűnő kívülről(!), nem volt hallható.

Ez a baj, megbontás nélkül nem kapsz alapos és pontos állapotot a motorról, de ha minden pöpecnek tűnik, ki, és miért bontaná meg a motort????

Szerintem a te motorpusztulásod a klasszikus pech... (pláne, ha rásegít egy lehetséges gyárilag beletervezett (akaratlanul) Achilles-sarok.

Előzmény: S.P (43617)
Robi-1976 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43620

Szia!

Renault Dialogys 4.28 Multilanguage | 12.87 GB

Dialogys - an electronic version of documentation for RENAULT and after sales car RENAULT, DACIA.
Dialogys includes everything guidance on repair, diagnostics, and parts catalogs for all models of cars Renault.
Circuit wiring in this program.
Tehnoty MRy in ENGLISH car after about 1996. release.
Goal VINu car if you are not a dealer, NOT POSSIBLE!

Installation:
1. DVD0
2. DVD1
3. DVD2
4. DVD3
5. DVD4
(Comply with the order)

Year / Release Date: 2014.21.03
Version: 4.28
Developer: Renault S.A.S.
Language: Multilingual (Russian present)
Tablet: Not required

Read more at http://ebookee.org/Renault-Dialogys-4-28-Multilanguage_2790248.html#k9AXYTGcscYCsDXc.99

Előzmény: Dietrich123 (43613)
stevie-13 Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43619

Azt gondolom, ez tudatos a Renault részéről. Aki nem ért hozzá, az hittel tud hülyeséget mondani az ügyfélnek. Gyártói szemszögből cél lehet műszakilag alulképzett munkaerő alkalmazása az ügyfélkapcsolati részen, mert annak megmondják, hogy mit kell a vevőnek megmondani, és az a szerencsétlen el is hiszi, hogy az a frankó....

Nem, ilyen tudatosság biztosan nincs.

Az ügyfélkapcsolatosoknak rengeteg képzésük, tréningjük van, ráadásul többségükben eleve komoly technikusi múlttal kerülnek be.

Előzmény: S.P (43618)
S.P Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43618

Csehszlovák ostoba droidok válaszolnak

Sajnos igazad van.

születése óta hülye vagy megjátsza aki nekünk válaszolt

Azt gondolom, ez tudatos a Renault részéről. Aki nem ért hozzá, az hittel tud hülyeséget mondani az ügyfélnek. Gyártói szemszögből cél lehet műszakilag alulképzett munkaerő alkalmazása az ügyfélkapcsolati részen, mert annak megmondják, hogy mit kell a vevőnek megmondani, és az a szerencsétlen el is hiszi, hogy az a frankó....

nem szabad annyiban hagyni a félrebeszélő és tróger válaszokat

Lesz az ügynek folytatása, most még a háttérmunka zajlik...

Előzmény: ThomBoy (43612)
S.P Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43617

Amit belinkeltél 1.9 dci-t, ha jól értem, senki nem tudja mennyi km van benne, az enyémben tuti 185 e km. Abban volt 4 harkály, az enyémben nem. Gyönyörű hangja volt, semmi kopogás, csattogás nem nem volt.

A BMW-s történethez meg csak annyi, hogy szerintem kicsit más egy 500 lovas gép, mint egy 120, illetve a max fordulatszám ott 8500...

Ja, és az egy versenyautó.

Továbbra sem gondolom, hogy szar autó a renault. Továbbra is vagyok annyira mazohista, hogy csak renault-t keresek a döglött boci helyett....

Előzmény: bnorci71 (43610)
Kedv Creative Commons License 2014.10.26 0 0 43616

Sziasztok!

Kis segítséget ill. tapasztalatokat kérném.

Bár nem II. még, de azért talán tudtok róla egy s mást. 2000 utáni ráncvarrott kivitel. Mire kell odafigyelni ennél a típusnál, az 1,6-os motornál? Automata váltó mennyire strapabíró? Használt autó vásárlásnál milyen jelenségekre (olajfolyás, kopogás stb) kell odafigyelni? A km -ert csak a km órában rögzíti vagy máshonnan is kiolvasható a - valóshoz talán közelebb álló - km? A karosszéria hol hajlamos rohadásra?

Előre is köszönettel: Gábor

ThomBoy Creative Commons License 2014.10.25 0 0 43615

Hát igen, mindketten más okból de ismerjük a Renault háza táját, nyilván Te más márkákat is.

Előzmény: stevie-13 (43614)
stevie-13 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 43614

Nincs miért elnézést kérned. A válságnak nevezett kamu pénzeltűntető játék megtépázta az autó ipart, köztük a RH-t is. Nincs itt már senki sem. Csehszlovák ostoba droidok válaszolnak a reklamációkra, igazából nem tudtam eldönteni, hogy születése óta hülye vagy megjátsza aki nekünk válaszolt. Régen nem így volt.

Hát erről lenne mit mesélnem... :-((((((

Előzmény: ThomBoy (43612)
Dietrich123 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 43613

Éppen töltöm le a Dialogys 4.28-at

Az mire is jó tulajdonképpen? Ki lehet nézni a hibakódok javítását, vagy lehet valamit mókolni a rendszerben?

Előzmény: Robi-1976 (43611)
ThomBoy Creative Commons License 2014.10.25 0 0 43612

Nincs miért elnézést kérned. A válságnak nevezett kamu pénzeltűntető játék megtépázta az autó ipart, köztük a RH-t is. Nincs itt már senki sem. Csehszlovák ostoba droidok válaszolnak a reklamációkra, igazából nem tudtam eldönteni, hogy születése óta hülye vagy megjátsza aki nekünk válaszolt. Régen nem így volt. 

Én azt gondolom, hogy nem szabad annyiban hagyni a félrebeszélő és tróger válaszokat. Én kemény voltam velük és célt értem, pedig 100ezer forint volt a tét nem bő fél millió.

Előzmény: S.P (43608)
Robi-1976 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 43611

Üdvözletem!

Remélem az én 1.9es Grand Scenicem egészséges, szépen ketyeg, a turbó is oké, pöcc-röff.

Ma takarítottam ki teljesen az ablaktörlő "vályúját", totál eltömődött az évek alatt az előző tulajoknál, marékkal szedtem ki a sarat, falevelet, miegyebet. Most szép tiszta és simán lefolyik a víz.

A következő hőstettem a bal hátsó elektromos ablak javítása lesz, valamiért nem megy...

Az első lengéscsillapítókat takarja valami gumifedél vagy teljesen normális, hogy a tányér alakú alátétben áll a víz eső után?

Éppen töltöm le a Dialogys 4.28-at, de még csak a felénél járok, mert tetű lassan jön le.

bnorci71 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 43610

csak sikerült megtalálni a képeket

1,9Dci

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=131819008&t=9015399

1,5Dci

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=126972184&t=9015399

ennyit találtam hirtelen de van még sok a forumon

és beleakadtam egy hsz-be ahol arról van szó, hogy a szerelő akihez többen is járnak a klubból elmondta az 1,9-es motorok is hajtókarcsapágy gonddal küzdenek

és aki azt mondja szar rönó

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2013/10/10/soha_tobbe_bmw-t/?utm_source=tc_topic&utm_medium=vezeto_cim&utm_campaign=Forum

Előzmény: bnorci71 (43609)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 43609

Az 1.9-re (eddig) nem volt jellemző a hajtókar törés, mindenki azt mondta, hogy az 1.9 nem érintett...

1,9-re nem merek esküt tenni, de mintha a klubban lett volna cserélve 1,9-es csapágy is és az se volt jó

Akkor ez konstrukciós hiba! Ezért is különösen méltánytalannak tartom, hogy a RH 10% méltányossági kedvezményt ajánlott fel a javítás összegéből...

Tulajdonképpen elnézést kell kérnem mindenkitől, akiknek a márkaszervizben javítást-karbantartást propagáltam, saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy HÜLYE VOLTAM!

gari után, mossák kezeiket

hallgattak már el gyártók nagyobb mellélövést is :(

ami emberéletet is követelt :((

de volt olyan, hogy 10? éves autókat is visszahívtak- suzi teleszkóp-

Előzmény: S.P (43608)
S.P Creative Commons License 2014.10.25 0 0 43608

"a 1,5 1,9 motorokon a hajtókarcsapágy csere majdnem olyan karbantartás mint a vezérlés csere"

Az 1.9-re (eddig) nem volt jellemző a hajtókar törés, mindenki azt mondta, hogy az 1.9 nem érintett...

"CSAK ez kimaradt a karbantartási füzetből :( és a tulajok nagyrésze nem tudja"

Akkor ez konstrukciós hiba! Ezért is különösen méltánytalannak tartom, hogy a RH 10% méltányossági kedvezményt ajánlott fel a javítás összegéből...

Tulajdonképpen elnézést kell kérnem mindenkitől, akiknek a márkaszervizben javítást-karbantartást propagáltam, saját bőrömön tapasztaltam meg, hogy HÜLYE VOLTAM!

"a valaki sokat használta 1500 fordulat alatt és ott terhelte a motort -város 5-be 50-el ne adj isten 6-ba sicc akkor az odabaszott a csapágyaknak"

Ez nálunk nem volt jellemző.

"a 30e olajcsere se segítette az életét a csapágynak"

A gyártó objekív felelősségi körébe tartozik a korrekt karbantartási ciklus megállapítása, ezért nem számonkérhető a tulajdonoson, hogy miért nem cserélt olajat 10-15 e km után. (Egyébként igazad van.)

Előzmény: bnorci71 (43596)
Trotter66 Creative Commons License 2014.10.25 0 0 43607

XDDD

Előzmény: bananatree (43603)
Jopi73 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 43606

Szia.

Igen lehet, de az nem indokolná, hogy 2000 fordulat alatt nincs ereje. Holnap azért megmérem az izzítógyertyákat is. Hátha azért indul nehezen de véletlenül gyengélkedik a motor is az előző hozzászólásaimra írtam ezt. Köszönöm neked is.

Előzmény: bnorci71 (43602)
ThomBoy Creative Commons License 2014.10.24 0 0 43605

:) :)

A többség svájci vagy francia vidéki orvos autóját hajtja amit 3 évesen vett kevés km-el.

Előzmény: bnorci71 (43604)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 43604

na ez a nap mondásának is elmenne :)))

Előzmény: bananatree (43603)
bananatree Creative Commons License 2014.10.24 0 0 43603

"Van valaki, aki hasonló futásteljesítményű rövid Scenicet hajt, egykilencessel?"

vannak sokan.

csak nem feltétlenül tudják

:) 

Előzmény: Trotter66 (43598)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 43602

és melegen meg indul pöcre?

izzítás is lehet ludas?

Előzmény: Jopi73 (43599)
Trotter66 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 43601

Üzemmeleg motornál, ha víz kerül az égéstérbe, akkor annak fehéres füstje (gőz) van, fordulaton, vagy alapjáraton is. Esetleg meg lehetne nézni, hogy a kiegyenlítőtartályba visszabeszél-e. Éi. ha bugyborog a lötty, akkor biztosan kifúj. De, mint írtam ezek a jelenségek az átégett HF tömítésnél jelentkezhetnek. (arról ne beszéljünk, hogy gátrepedésnél is)

Ha kizárható a kompresszióvesztés, akkor marad a turbó, illetve ennek a részegységnek a kiszolgáló perifériái. (vákuumcsövek, dob, nyomásszabályozó stb.)

Mivel gondos gazdát jellemző csereperiódokat írtál, így vélelmezem, hogy valami pitiáner hiba lehet a rendszerben. Sok sikert a felderítéshez és elhárításhoz!

Előzmény: Jopi73 (43600)
Jopi73 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 43600

Szia. 

Az autóban 212 és fél ezer km van. Most megnéztem a kiegyenlítő tartályt áttetsző rózsaszínes a hűtőfolyadék. Holnap tudom majd megnézni a kipufogógázt. Alapjáraton vagy fordulaton? 2011 óta van az autó a tulajdonomban azóta 10-15000 km olajcsere az összes szűrőkkel együtt. A kompressziót megméretem amint lesz rá módom. Köszönöm.

Előzmény: Trotter66 (43598)
Jopi73 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 43599

Szia. 

Az akkumulátor 2011 évjáratú. Nem teker lassaban csak hosszabban. 

Előzmény: bnorci71 (43597)
Trotter66 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 43598

Sokáig nem írtam, de mivel a Te géped is hasonló paraméterekkel rendelkezik a miénkéhez még évjáratban is, megtöröm a csendet. Ennyi adatból azt feltételezem, hogy egy, vagy több hengerből valamilyen oknál fogva eltűnt a kompresszió. Lehet a motor kopottsága (mennyi km van benne?), vagy netán egy átégett hengerfejtömítés (kiegyenlítőtartályban nem olajos a vízszint vagy nem fehéres üzemmeleg motornál a kipufogógáz?)  Kellene mérni egy hengerenkénti kompressziót, az azonnal diagnózist állítana fel, utána már csak az okot kell célirányosan felderíteni.

Más:

Átléptük a 280E km-t. Köszönjük jól vagyunk.

Kérdés:  Van valaki, aki hasonló futásteljesítményű rövid Scenicet hajt, egykilencessel?

Előzmény: Jopi73 (43595)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 43597

és lassabban is teker?

aksi hány éves lehet nem áll már a helyzet magaslatán

Előzmény: Jopi73 (43595)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 43596

a 1,5 1,9 motorokon a hajtókarcsapágy csere majdnem olyan karbantartás mint a vezérlés csere

CSAK ez kimaradt a karbantartási füzetből :( és a tulajok nagyrésze nem tudja

na lehet ezért cseréltek motort az emlegetett autóban

100-200 között használatfüggően jöhet ez a hiba elő,ha valaki sokat használta 1500 fordulat alatt és ott terhelte a motort -város 5-be 50-el ne adj isten 6-ba sicc akkor az odabaszott a csapágyaknak, a 30e olajcsere se segítette az életét a csapágynak

nem tudom itt voltak-e fényképek a kiszerelt csapágyakról, a meganeklub forumán találhatsz párat van ami utolsó pillanatos volt de volt olyan is ami elment volna még 100e-t

Előzmény: S.P (43593)
Jopi73 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 43595

Sziasztok.

Érdeklődnék tőletek, hogy a kocsi mostanában olyat csinál, hogy reggelente (6-7 fok) nehezebben indul (tovább teker a szokottnál). És a motor 2000 fordulat alatt nincs benn erő (hidegen és melegen egyaránt) de 2000 fordulattól megjön bármelyik sebesség fokozatban. Járt már valaki így vagy tudja valaki minek az előjele mi fog meghalni benn? Az autó 1.9 dci 120LE 2004. Előre is köszönöm a válaszokat, tippeket.

zerik1 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 43594

Köszi, megnézem :) A hátsók sem világítanak azt hiszem.

Előzmény: S.P (43592)
S.P Creative Commons License 2014.10.24 0 0 43593

Én megvettem egy tökéletes 1.9 dci-t 163 e km-rel, és 185-nél eltört egy hajtókar...

Ilyen szempontból mindegy mit nézel meg, ez egy időzített bomba..

Érdekelne annak az 1.9 dci-nek a sztorija. Miért volt motorcsere?

Hol van az autó?

Előzmény: Tánczi01 (43590)
S.P Creative Commons License 2014.10.24 0 0 43592

Ha a helyzetjelzők elöl-hátul nem világítanak, akkor az akksinál lévő biztosíték kimehetett. Ennek a cseréje nem egyszerű: ki kell venni az akksit, talán még a motorvezérlőt is, és csak utána férsz hozzá.

Ha volt nem visszatérő hibakód, akkor ez az akksi kivétel feltehetően törölni fogja a hibakódot.

Nem találtam meg a kapcsolási rajzokon a beltéri biszbaszok világítását, de feltehetően a helyzetjelzővel van egy biztosítékon. Ha a helyzetjelző izzók jók, de nem világítanak, akkor érdemes nekifogni a szerelésnek. Ha pl a hátsó világít, az első nem, akkor valami más hiba lehet...

Előzmény: zerik1 (43591)
zerik1 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 43591

Köszönöm. Igen tényleg merészség, igaz csak véletlenül. A beltéri ledekkel pl nem volt semmi gond. Szóval kódot nézessem, meg, addig nem is tehetek semmit?

Előzmény: Robi-1976 (43589)
Tánczi01 Creative Commons License 2014.10.24 0 0 43590

Sziasztok!

2004-es 1.9 diesel-nél mire kell odafigyelnem megvétel előtt???

Elvileg számlával tudnak igazolni egy motorcserét 140ekm-nél,most 140ekm van benne. 

Mennyit ér egy ilyen gép kb?

Milyen típushibák jellemzőek ennél a kocsinál???

Előre is köszi a segítséget.

Robi-1976 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 43589

Üdv!

Merész voltál, áramtalanítás nélkül elektromosságot szerelni...

A ledeknek teljesen más az ellenállása, az áramfelvétele, de ezt te is tudod.

Lehet ki kellene olvastatnod az esetleges hibakódot, zárlat esetén csak rögzített valamit.

Előzmény: zerik1 (43587)
ThomBoy Creative Commons License 2014.10.23 0 0 43588

Persze. Hogy a robotoknak ne legyen könnyű: 06-húsz-8húszon5-kilencvenöt-15

Előzmény: Oberyn (43586)
zerik1 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 43587

Most kiprobaltam, nem vilagitanak, ha pedig felkapcsolom a tompitottat, majd vissza helyzetjelzore, a tompitott egve marad. Ez utobbi sem normalis, gondolom.

Előzmény: S.P (43572)
Oberyn Creative Commons License 2014.10.23 0 0 43586

Köszönöm! Telefonszáma publikus esetleg? Az adatlapján nem találtam.

Előzmény: ThomBoy (43584)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2014.10.23 0 0 43585

OK, kösz a tippet.

"Hivatalos álláspont" nem volt, leírva semmit sem láttam. Amikor szétszedték a motort, telefonon felhívtak azzal, hogy "csapágyas az autó, szétment a hajtókar, motorcsere szükséges". Ennyi.  

Viszont a RH szvsz érezhette, hogy valami van a füle mögött (ld. a visszahívás utáni szériába tartozó autómba is jó eséllyel a visszahívott széria csapágy ment bele), mert a márkakereskedés kérésére viszonylag gyorsan, pár héten belül jóváhagyták a csere 90%-os finanszírozását.

Annak kéne utánanézned, hogy a te autód beleesett-e abba a bizonyos visszahívott szériába, és ha nem, akkor vajon közvetlenül az adott széria utáni-e. (Nem tudok ebben bővebbet, olvasgass vissza a fórumon, mert valamikor 2012 végén/2013 elején valaki feldobta ide az érintett széria kódját.) Mert ha a tiéd is közvetlenül a visszahívás utáni széria, ÉS 100%-osan szervizkönyves, márkaszervizben krabantartott, akkor jó eséllyel indulsz a bokszmeccsen.

Előzmény: S.P (43550)
ThomBoy Creative Commons License 2014.10.23 0 0 43584

Igen, Develooper. Telefonon keresd, Budapesten rendel, de postán is küldheted.

Előzmény: Oberyn (43582)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 43583

azt majd cseréljük természetesen jövőre

Előzmény: vidiadv (43569)
Oberyn Creative Commons License 2014.10.23 0 0 43582

Sziasztok!

Scenic 1.5 dci autómban elment a kijelző, mára véglegesen. Eddig el-elment most viszont teljesen kisötétült. Olvastam néhány helyen, hogy a forrasztások rossz minősége miatt kontaktos lehet. Érdeklődni szeretnék tud-e valaki nekem a javíttatásban segíteni, vagy valakit ajánlani.

Üdv!

ThomBoy Creative Commons License 2014.10.23 0 0 43581

A szerviz szerint nincs, de a GSIII az, így lesz ott Full-Tech 5w30 is. 

Előzmény: mantec (43580)
mantec Creative Commons License 2014.10.23 0 0 43580

T Thomboy!

Ha abban az 1,5 dCi-ben nincs részecskeszűrő.

Előzmény: ThomBoy (43579)
ThomBoy Creative Commons License 2014.10.23 0 0 43579

Köszönöm, akkor az kell bele, mint az 1.5 dCi-be. Királyság! Két egyforma kanna az ősöknek és még marad is. :)

Hol találtad ezt a szöveget? 

Előzmény: mantec (43577)
ThomBoy Creative Commons License 2014.10.23 0 0 43578

Köszönöm, eléggé szét van hajtva, azt hiszem 41 vagy 42ezer :-D

Most lesz 12 éves, újonnan lett véve, télen garázsban :)

Előzmény: Airbag. (43576)
mantec Creative Commons License 2014.10.23 0 0 43577

T Thomboy!

"... 1.4 16v Clio ..."

A Total konszern Elf márkanéven forgalmazott -  a Renault aktuális, benzines olajkövetelményét (RN0700) teljesítő - motorolaja:

Elf Evolution 900 SXR 5W-40.

Előzmény: ThomBoy (43575)
Airbag. Creative Commons License 2014.10.23 0 0 43576

5W-40

de mennyi km van benne?

Előzmény: ThomBoy (43575)
ThomBoy Creative Commons License 2014.10.23 0 0 43575

Benzines cartársak segítsetek!

Anyu 1.4 16v Cliojában olajat kell cserélni. Sajnos nem egyértelmű a gyári ajánlás az olajra, hogy 5w30 vagy 5w40 kell bele. 

Miután a dízelek ugyan azt az olajat kérik (részecske szűrős és nem részecske szűrős értelem szerűen eltér, Elf Evolution 900 SXR 5w40 illetve Elf Evolution Full-Tech FE 5w30).

Fentiek alapján gondolom az 1.4 és az 1.6 benzin szintén egyforma olajat kér.

Kérdésem tehát, hogy melyik olajat rendeljem, mehet abba is a 900 SXR 5w40 (ha 5w40 kell bele), vagy teljesen más, mert az Elf azt írja kifejezetten dízel motorokhoz való. 

Előre is köszönöm ha segítetek!

Robi-1976 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 43574

Üdvözletem!

Ahogy rakom rendbe az autómat pár dolog szembe tűnt:

sajnos a motor műanyag takarója alatt a három gumi muffból kettő az idők folyamán valahol eltűnt.

Megnéztem a neten, találtam is, a Renault  5-6 fontot kér  darabjáért, az angol ebayen találtam használtat(!) 10 font darabjáért. Van ennek a guminak valami alternatívája?

http://renaultpartsdirect.co.uk/products/Renault-Megane-2-Engine-Cover-Mount.html

Továbbá észrevettem, hogy az első ablaktörlők árka tele van, ezt fogom ezen a hétvégén kitakarítani.

A nagy ároknézés közben láttam, hogy az első lengéscsillapító nagy tölcsér alátétében áll a víz. Volt ott valaha valami gumifedél, vagy ez a gyárból kikerülve is ilyen volt? 

A harmadik dolog a kartergáz visszavezető, leválasztó. Ha az a cső, amire gondolok.

A motor elejében, az olajpálca nyílás előtt, de alatta indul a cső a motorból, a motor felett megy bele egy "gázreduktor" alakú gumiba, onnan megy tovább. Nekem a gázreduktor alakú izé és a gumicső között ereszt picit. Van az 1.9 DCi-nek valahol kartergáz leválasztó szűrője? Esetleg az pont az lenne?

Járó motornál a olajpálca kupakját lecsavarva jön némi kartergáz, nem túl sok, de jön. Egy másik dízel -megvásárolni szándékozott - kocsinál orkán fújt ki az olajbetöltő sapka letekerése után és szürke füstöt eregetett a kipufogóból, azt inkább kihagytam.

Még egy kérdés: gyárilag filc vagy filc és műanyag doblemezbetét van hátul a 2005-ös Grand Sceniceknél?

Nekem csak filc van.

Bocs, hogy ennyit kérdezek, ez a bizonytalanságomat mutatja.

Amúgy nagyon tetszik a járgány, bár eddig nem mentem vele sokat...

Robi-1976 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 43573

Üdvözletem!

Köszönöm, jegyeztem.

Előzmény: DAndras79 (43542)
S.P Creative Commons License 2014.10.23 0 0 43572

a helyzetjelzők világítanak?

Előzmény: zerik1 (43570)
zerik1 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 43571

zerik1 Creative Commons License 2014.10.23 0 0 43570

Sziasztok!

Juliustol vagyok egy 1.5 2003-as jobbkormanyos Scenic II tulajdonosa.

Ha megengeditek rogton kernek egy kis segitseget.

Izzot szerettem volna cserelni a futespanelben. Ket db led izzot tettem bele. Az elso gond nelkul mukodott, viszont a masodikat behelyezve(bekapcsolt vilagitasnal csinaltam a masodaikat) kialudt az elso is. elotte kisse fabrikaltam oket, mert tul hosszuak voltak. Lehet, hogy a masodiknal a ket vezetek valahogy osszeert es zarlatos lett. Innentol kezdve nem vilagit a ket izzo, az ablakemelok gomjai(kiveve a gyerekzar piros egoje), a radio fenyei sem mukodnek valamint a veszvillogo es lock gomb jelzofenyei sem csak a bekapcsolast jelzo fenyek. A klima es ablakfutes piros ledjei mukodnek. Minden kezeloszerv mukodik, csak azok az egok nem, amiknek felkapcsolt vilagitasnal mukodniuk kellene. Ja, kihagytam, a fenyszoro allito es a kijelzo dimmer tarcsak sem vilagitanak, sot a kijelzo fenyerejet sem tudom azota allitani. Mukodokepes maradt a kartyanyilas vilagitasa es a start/stop gombbe is. Plusz meg egy hibat tapasztaltam, ami az ominozus eset ota fordult csak elo, ma ket alkalommal, korforgalomban egy-egy pillanatra "elment" a kormanyszervo. Ez is osszefugghet a dologgal?

Teljesen tanacstalan vagyok, biztositekok lathatoan jok. Esetleg talalhato ehhez egy kulon biztositek, ami kimehetett?

Elore is koszonom a segito valaszokat es sajnalom, hogy igy elsore ajtostol rontottam a hazba.

Megegyszer udvozlok minden itt levot :)

Ui: Itt egy kep az autom belsejerol:

vidiadv Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43569

A hajtókar csapágyra értettem.

Előzmény: bnorci71 (43567)
ThomBoy Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43568

Tudom miről beszélsz, anno én is 140ezerért vettem a szett téli gumit, meg használt Renault lemezfelnit 20ezerért talán. Szépen felújítottam, később vettem rá Zsolesztől 4 dísztárcsát, felraktam majd rá nem sokra ellopták az egész autót.

Ha spórolni akarsz és nem találsz alkalmi vétel felnit, akkor nyugodtan felrakhatod arra amin a nyári van, aztán majd veszel.

(Véletlen sem vészmadárkodni akarok, mert biztosan rendben van minden, csak általánosságban mondom, hogy a pecsét a szervizkönyvben semmit nem jelent, a munkalap és számla mellett a Renault központi számítógépes nyilvántartása a lényeg.)

Előzmény: bnorci71 (43567)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43567

szervizkönyvbe pecsétek évente számla a vezérlés cseréről 2012-be 70ekm-nél

majd ránézek a szíjra milyen a hátán az írás, olajcser meg nem lesz tétel, a vásárlás utáni sáp befizetése és a 4 felni+téligumi+gumiszőnyeg bevásárlása után

Előzmény: ThomBoy (43565)
vidiadv Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43566

Hát ha igazolt a km akkor is 150 ezernél cserélni.

Előzmény: ThomBoy (43565)
ThomBoy Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43565

Légy üdvözölve! Ha nem teljesen ismert az előélete (értsd nem magyarországi, végig márkaszervizben, munkalapokkal igazoltan karbantartott), akkor érdemes hajtókarcsapágy+vezérlés+olaj+minden ami kell km és kor szerint legyen meg és akkor valószínű nem fog csalódás érni motorikusan.

Előzmény: bnorci71 (43563)
oleek15 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43564

Részvétem! Üdv. a klubban! :)

Előzmény: bnorci71 (43563)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43563

Üdv midenkinek

mától én is SII tulajként jövök ide :))

1,5Dci 2007

ThomBoy Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43562

Közben megnéztem mit mikor kell.

Az autó 66e km-el volt 5,5 évesen szervizben, tehát -vélhetően- minden amit 60ezrenként cserélni kell (levegő- és üzemanyagszűrő) cserélve volt (ezt majd akkor megmondják ha ott vagyunk). A másik feltétel a kor, tavasszal a 6 éves dolgok voltak kicserélve (vezérlés és segédberendezések), mivel a fenti két szűrőt 4 évente km-től függetlenül cserélni kell.

Mindezek alapján tehát már tudom, hogy a "Renault karbantartás" mellett a klíma és pollenszűrő lenne esedékes, de ezek meg nyáron voltak orvosolva, mert nem volt elég hideg.

Előzmény: Gergo.bgy (43559)
Ati_! Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43561

Csakis hidegen be szokott dadogni az 1.6 benzin, vkinek volt már hasonló?

DAndras79 Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43560

Üzemanyagszürő csere esetleg nem árthat, kérdés, hogy mikor volt cserélve.

Előzmény: ThomBoy (43557)
Gergo.bgy Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43559

Esetleg üzemanyagszűrő? Dízelnél ugye nagyon fontos. Fékfolyadék? Két évente illik. Esetleg hűtőfolyadék, ha nagyon régi.  

Előzmény: ThomBoy (43557)
ThomBoy Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43558

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Mivel a miénkben (GSIII 2.0dCi PDF) is aktuális az olajcsere, így fogok rendelni Full-Tech 5w30-ast is vagy nyolc litert, így ha a szervizben derülne ki, hogy szopó van mert rosszul tudták akkor tadaaaaam ott lesz a "részecskés" olaj, ezt meg gondolom csak átveszi majd valaki akinek jó az autójába. :)

Előzmény: szalaics (43556)
ThomBoy Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43557

Köszi, közben válaszolt a szerviz, hogy nem részecskés és bármelyik "900-as Elf" jó bele. Ez esetben akkor az SXR lesz 7995-ért a kanna, 500Ft a különbség a kettő között (az NF kerül kevesebbe), egy öltést nem számít. Szűrőt a szerviz adja, Motrio lesz.

Mit kell még cserélni ilyenkor? Pollenszűrőt biztosan nem cserélték a 6 éves szervizkor (június), mert azt nyáron cserélte apu, viszont ha jól emlékszem a vezérlés mellett a levegőszűrőt cserélték, így elvben most csak olaj+szűrő a mutatvány.

Előzmény: landigabi (43552)
szalaics Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43556

2007.10 hó 1,5 dci K9K732 Francia piacra gyártották.

Idézek egy anno e-mail levelezést, mikor elösször cseréltem olajat és ajánlatot kértem:

"Alvázszám alapján nem tudjuk megmondani, hogy részecskeszűrős-e az autó. Egyeztettem a Renault Magyarország képviselőivel és azt a tájékoztatást kaptam, hogy egy mód van a megállapítására. Szerelő vagy Ön megnézi a bal első kerék mögötti részt, ha itt lát a kipufogóba beömlő kisebb vékony csöveket, akkor az autó részecskeszűrős."

Ha Ő/k kamuztak akkor sorry, ezért idéztem! :) Azóta tudom az enyém nem részecskeszűrős! :)

Előzmény: ThomBoy (43548)
mantec Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43555

T ThomBoy!

Renault Scenic II 1.5 dCi (78 kW)
Feltöltési mennyiség 4.5 liter, olajszúrő 0.1 liter.
Csereperiódus: 20 Ekm, 1 év.

Aktuális gyártóművi olajkövetelmény:
-részecskeszűrő nélkül: RN0710,
-részecskeszűrővel: RN0720.

Ezt teljesítő motorolajok:

RN0710:
Elf Evolution 900 SXR 5W-40,
Mobil Super 3000 X1 5W-40,
Castrol Edge Titanium Fst 0W-40,
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30,
Castrol Edge Titanium Fst 5W-40,
Shell Helix Ultra 5W-40,
Fuchs Titan Supersyn RN 5W-40,
Valvoline SynPower 5W-40,

Q8 Formula Excel 5W-40,
Repsol Elite Evolution 5W-40,

Eneos Premium Hyper 5W40,

Total Quartz 9000 Energy 0W-30,
Eni i-sint 5W-40,
Motul Specific 0710-0700 5W-40,
Liqui Moly Leichtlauf High Tech 5W-40,
Mol Dynamic Prima 5W-40,
Omv Bixxol premium 5W-40,
Cepsa Star Synthetic 5W-40,
Addinol Mega Power MV 0538 C4 5W-40.

RN0720:
Elf Full-Tech FE 5W-30,
Mobil Super 3000 Formula R 5W-30,
Shell Helix Diesel R 5W-30,
Castrol SLX Professional C4 5W-30,
Aral HighTronic R 5W-30,
Fuchs Titan Gt1 Pro C-4 5W-30,
Liqui Moly Top Tec 4400 5W-30,
Motul specific 0720 5W-30,
Q8 Formula R Long Life 5W-30,
Gulf Formula RNX 5W-30,

ENEOS Premium Hyper 5W-40,
Addinol Mega Power MV 0538 5W-30,
Meguin Mobility 5W-30
Mol Dynamic Synt RN 5W-30,

Omv Bixxol Special C4 5W-30,
Millers Oils Xf Formula c4 5W-30.

Előzmény: ThomBoy (43546)
Szilágyi Fasor Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43554

Sziasztok,

Tanácsra lenne szükségem. A falusi cirkálónkat(swift) kellene lecserélni, mert a új munkahelye lett az asszonynak és feláll a szőr a hátamon, hogy forgalomba megy vele, ráadásul a három gyereknek sem a legjobb megoldás. Van egy 7 személyes batárunk, de azt nem szereti, ráadásul én többet és nagyobb távokat megyek vele. A keret sajna szűkös, de nincsenek nagy igényeink - lásd swift :) Olcsón fenntartható, nyúzható, 3 gyermekülést elnyelő autót kerestem, gombokért... Így jött képbe a scenic I / xara picasso. Dieselem sose volt, ha nem muszáj, most sem mernék belevágni, az 1,6 95pacis bőven elég.

Nos mint hogy 15-16 éves autókról beszélgetünk és nem swiftről - aminek ugyan semmi bája, de semmi baja sem volt - adódik a kérdés, hogy mi a helyzet ezen korú franciákkal. Gondolom 300000 kilométer alatt nem igazán van, mutasson bármit is az óra, de mennyire megbízhatók ezek az autók ekkora futás után? Megelégszenek 10000ként olaj, olajszűrővel, vagy ennél karbantartásigényesebbek? Belemerjünk vágni, vagy inkább ajánlanátok másik, megbízhatóbb márkát?

Köszönöm

fvcc Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43553

Nincs benne.

Ha S.K. cseréled, akkor összesen megúszod 10e. ft-bol. (vagy kis maszek szerviz óccsón)

Előzmény: ThomBoy (43551)
landigabi Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43552

Szia, nekem is ilyen évjáratú az autóm.

Az enyémben nincs részecskeszűrő, én ezt az olajat használom:

Elf Evolution 900 SXR 5w40

4,5 liter kell bele.

ThomBoy Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43551

Az lesz ha nem tudom meg biztosan. Az olajcserét is ők csinálják, de a 9000 Ft-os ár literenként az nagyon, nagyon drága.

Előzmény: S.P (43549)
S.P Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43550

Nem renault infó, egy hifi-s ismerősöm mondta, hogy a túlmelegedést általában (ha nem külső okok miatt van), a pörgető mechanika koszossága/kopottsága okozza. Tisztítással lehet valamit javítani rajta, de sok reményt ne fűzz hozzá.

A hozzászólások alapján én is develoopert ajánlanám, ő ebben profi.

Más:

A te autódon, maikor letérdelt a motor, volt valami hivatalos álláspont, hogy mitől ment tönkre? Hajtókar csapágy besülés, vagy spontán hajtókar törés, vagy akármi?

Köszi!

Előzmény: Schaumari Gyüttment (43541)
S.P Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43549

Alvázszám alapján márkakereskedőnél nem próbáltál infót szerezni?

Elvileg meg kell tudják mondani, hogy gyárilag van-e benne...

Előzmény: ThomBoy (43548)
ThomBoy Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43548

Sok mindenre vágytam csak aláfeküdni nem. :) Minden esetre nagyon köszönöm, legalább így egyértelmű lesz. Jól látom, hogy a motortakaró burkolat mögött ahogy jön le a kipuffogó a kasztni alá ott van ez?

Egyébként magyarországi 2008.V. az autó, a Tiéd mikori és melyik piacra gyártották?

Előzmény: szalaics (43547)
szalaics Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43547

Hali!

Ha alánézel a kocsinak és ezt látod akkor nincs részecskeszűrő!

Nekem sem tudták megmondani anno, csak ha megnézem/zik! :)

ThomBoy Creative Commons License 2014.10.22 0 0 43546

A segítségetekre lenne szükségem, mert teljesen elvesztem a sok adat között. Apu autója 1.5dCi 106LE K9KP732D kezdetű a motorszám, és nem tudom milyen olaj kell bele.

Én úgy tudtam részecske szűrős, de nekem a lenti két olajat dobta ki a filtershop keresője a motorhoz, ami meg -az 5w40-ből kiindulva- nem részecske szűrős motorokhoz való, amit az SXR-nél kifejezetten írnak.

Ezeket dobta ki a kereső:

Elf Evolution SXR 5w40 (új néven Elf Evolution 900 SXR 5w40) vagy Elf Excellium NF 5w40 (új néven Elf Evolution 900 NF 5w40). Ha viszont mégis részecskés akkor Evolution Full-Tech FE 5W-30 kéne bele.

Kérdéseim, hátha tudjátok:

1. Részecske szűrős vagy sem ez a motor?

2. Milyen olaj kell bele?

3. Mennyi olaj kell bele?

ThomBoy Creative Commons License 2014.10.21 0 0 43545

Keresd Develoopert, gyors, pontos, megbízható, megfizethető. Biztosan tud megoldást!

Előzmény: Schaumari Gyüttment (43541)
S.P Creative Commons License 2014.10.21 0 0 43544

az akkunál lévő biztosítéktáblában van a hozzá tartozó biztosíték

részvétem...

ha jól tudom, 2006-tól fejjel lefelé van a tábla.

Előzmény: deguu (43543)
deguu Creative Commons License 2014.10.21 0 0 43543

Sziasztok,
kereso nem hozott eredmenyt igyhat felteszem kerdesem.

Jobb oldali helyzetjelzom nem vilagit, es az azonos oldali hatsolampam sem. Ugy nez ki az izzok jok. 
Utasteri biztositekok kozott nem talaltam rosszat. Letezik az, hogy az motorterben van a biztije? GSII. 2006.

A bal tukor futese sem megy de azt mar meg sem kerdezem...

Koszi szepen a valaszt!

DAndras79 Creative Commons License 2014.10.21 0 0 43542

Renault saját kenőanyaga a tetőablakra: cikkszáma: 7711419865. Kb. 8000Ft, kis fehér tubus. Ez a javitókészletben is benne van, de külön is megvehető. Talán 2 használatra elég, vékony rétegben felkenve.

Egy cartárs talán pár hónapja egy sokkal olcsóbb anyaggal kent (valami teflonos anyag, de lehet hogy nem jól emlékszem), esetleg a keresővel ki lehet bogarászni.

Előzmény: Robi-1976 (43527)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2014.10.20 0 0 43541

Urak, kérdés: az utóbbi időben igen gyakran (kb. mindennap) előfordul az, hogy kb. egyórányi idő után a CD-lejátszó túlmelegszik, és TOO HOT felirattal egyszerűen kikapcsol. A CD-lemez kivételkor meg tényleg forró. Mitől lehet ez?  Egy óra igen kevés idő a túlmelegedéshez, az idő se túl meleg már.

A normál gyári rádió-CD-egységem van, a franc se tudja, hogy hívják - 2006 októberi az autó, sztem akkor csak egyféle volt, nem volt még az a hiperszuper sokgombos cucc, amit későbbi Scenicekben látok.

ThomBoy Creative Commons License 2014.10.20 0 0 43540

Elképzelem a márkaszervizben a Renault emblémás süteményes villával és fakanállal a szerelőket. :)

Sajnos nem tudom, nekem Weboldal hozta mert épp akkor bontották a környékükön azt a kocsit. A bontós biztosan tudja, sőt lehet érdemes úgy is keresned, hogy tükörlap meg ház nélkül hátha van motoros fillérekért. Ha pedig nagyon nem találnál bontókban (kizárt amennyit lopnak bontanak legálisan), akkor ott az ebay.

Előzmény: Robi-1976 (43539)
Robi-1976 Creative Commons License 2014.10.20 0 0 43539

Szia Thomboy! :)

Nincs új a nap alatt....talán a gyári technológia is ez a módszer. :D :D

Azt esetleg tudod, hogy hogyan lehet megkülönböztetni a motoros behajtós és a nem motoros behajtós tükröt kívülről, a fényezett hátsó rész leszedése nélkül?

Nekem mindkettő totál ugyanúgy nézett ki, még a csatlakozó lábai (4-4) is passzoltak, aztán jött a szivacs, a régiben volt motor, a másikban még a helye sincs kialakítva...

Előzmény: ThomBoy (43536)
-Robyka- Creative Commons License 2014.10.20 0 0 43538

Mekkora barom vagyok...Tolatóradar :)

Bocsi...

Előzmény: -Robyka- (43537)
-Robyka- Creative Commons License 2014.10.20 0 0 43537

Most vettem észre ezt a gombot! :)

Valaki tudja esetleg,hogy mit kapcsolgathatok vele?

ThomBoy Creative Commons License 2014.10.20 0 0 43536

Lehet nem láttam a kédést, de magam is megcsináltam anno a GSII-n hasonló okból.

A donor egy angol Scenic volt, Weboldal szerezte bontóból 10ezerért, ráadásul bordó tükörházas, tehát sem a szín, sem a tükörlap nem volt hasznosítható nekem.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=122612228&t=9098903

A hozzászólásban hivatkozott KoAn leírás pedig a meganeklub.hu valamelyik tükörrel kapcsolatos írása volt, de már nem tudom melyik. Egyébként pont úgy csináltam, mint Te, még a fakanál (lap fejű pontosabban) is stimmelt, villák helyett viszont csavarhúzót használtam. :)

Előzmény: Robi-1976 (43533)
-Robyka- Creative Commons License 2014.10.19 0 0 43535

Rákérdeztem az egyik hirdetőnél és ő is azt írta,h a GS-re nem jó, viszon a rövidre ami Nekem is van arra jó.

Aranyos volt,h nyugodtan próbáljam ra,írta.Csak az a gond,h lent van az olasz határ felé és egy próbáért nem éri meg elugrani :)

Előzmény: stevie-13 (43532)
Robi-1976 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 43534

Ami az előbbi hozzászólásból kimaradt:

A végeredmény azért sántít, mert a törött tükör motoros befordítós, a vásárolt tükörben viszont ez a motor sajnos hiányzik és a helye sincs meg. Vehetek másik tükröt...

Előzmény: Robi-1976 (43533)
Robi-1976 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 43533

Üdvözletem!

A műtét megtörtént, a beteg életben maradt, csak a végeredmény sántít.

Órákat töltöttem azzal, hogy találjak leírást a "hogyan szedjük szét a Renault Scenic II. külső tükreit" témában.

(Az enyém fekete részét sajnos az előző tulaj eltörte.) Nem találtam és feladtam.

Nekiálltam szerelni "magyarosan".

Ha valakit érdekel, tükörcsere törés, károkozás nélkül:

1. lépés Tükörlap befordítása végállásba finom nyomással.

2. lépés Kicsi fakanál kanál végével benyúlunk a tükörlap mögé. Azért jó a fakanál, mert hatalmas felületet ad, nem karcol és íve van a kanál részének. Finom, enyhe feszítéssel a tükörlap patentjei törés nélkül kipattannak. A tükörlap kivehető.

3. A tükörlap mögött találunk négy a tükörház hátsó részéhez tartozó fület, amit kis süteményes villával szépen kiakasztunk. A süteményes villa fogai (3 fogas) közötti táv pont jó.

4. A süteményes villával előszítést adunk a fülnek és egy desszertkést hosszában (ne legyen ricnis) a fekete és a fényezett házrészek közé nyomunk. Azért jobb a tompa kés, mert nagy felületen fekszik fel, nem roncsolja a műanyag éleket.

Ezt mindegyik füllel megcsináljuk.

A tükröt befordítjuk (mintha behajtottuk volna) és simán lejön a fényezett ház.

5. A műanyag felületeit megnézzük, ha valahol mégis látszik feszegetés nyoma, akkor fakanál kanalas részével a felgyűrt anyagot visszasimítjuk. Csodásan helyre tudja hozni a feszegetést. Nekem erre most nem volt szükségem.

6. Ha lejött a hátsó fényezett tükörház, akkor befordított állapotban már hozzáférünk a torx csavarhoz, ami az alapon keresztül a kocsihoz rögzíti a tükröt.

7. Még egy csavar van, az bent, ajtó kinyit, beülünk és simán torx-szal kicsavarozzuk.

8. A csavarok oldása után elektromos vezeték széthúzása következik és kezünkben van a tükör.

Összerakás: Elektromos csatlakozó összedugása után, mindent visszacsavarozunk, a hátsó fényezett házat csak a csavarozást követően pattintsuk fel, mert fordított sorrendben nem férünk hozzá a 6. pontban említett csavarhoz.

Ha megvan, akkor tesztelés, mennek-e a motorok, befordul-e a komplett tükörház. Ha a tesztek sikeresek, akkor a fűthető tükörlap vezetékeit visszakötjük és a tükörlapot visszapattintjuk a helyére. A tükörlap nyomásánál használhatunk valami egyenes, kemény, nagy felületet adó tárgyat.

Ennyi volt.

Előzmény: Robi-1976 (43524)
stevie-13 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 43532

Ja és kifejezetten Scenic II-re hirdetik. :)

De valószínűleg csak a rövid Scénic-ekre jók, azok közül is csak a gyengébbekre. Az egészen biztos, hogy sem a 2.0 benzines, sem az 1.9-es és 2.0 dízelek nem jöttek ki soha 15-ös felniken, illetve a GS-ek közül a gyengébbek sem.

Előzmény: -Robyka- (43531)
-Robyka- Creative Commons License 2014.10.19 0 0 43531

Ja és kifejezetten Scenic II-re hirdetik. :)

Előzmény: -Robyka- (43530)
-Robyka- Creative Commons License 2014.10.19 0 0 43530

Köszi Bolti!

Egy csomóan árulnak itt Ausztriában 195/65r15 (elvileg váltója a 205/60r16-nak) téligumát gyári 15-ös lemezfelnin.

Lehet rá kéne próbálni.

Előzmény: Bolti (43522)
stevie-13 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 43529

A váltógombra valami "eredetibbnek" tűnőt képzeltem, de nem rossz a linkelt verzió sem.

Ezek sajnos egy éven belül le fognak kopni... :-(

Én eléggé körbejártam a témát annak idején, marokszámra hoztam el a bontóból más Renault-k szemre hasonló váltógombjait, de ügyesen ki van találva, hogy sem a komplett váltógombok, sem az a kis fém/műanyag betét nem teljesen csereszabatos :-(

A fiatalabb SII-k között volt olyan, aminek már fémből volt a betétje, gravírozva, tehát "örök élet plusz egy nap," de azok a borzasztó kereslet miatt nagyon drágák, 15 körül voltak a bontóban is (amikor voltak), miközben a zsír új a márkaszervizből meg 18.

Viszont régebben csináltam egy riportot ezzel az ISP nevű céggel, akik a gyári váltógomb-tuning egyik legnagyobb beszállítói a világon (ők csinálták az Audi TT-k kis golyós sebváltógombját, legnagyobb üzleti partnerük pedig az AMG és a Brabus), és kiderült, hogy gyártanak utcára is univerzális gombokat ugyanazokból a finom anyagokból és ugyanazzal a technológiával, ráadásul van egy webshopjuk is. Én végülis innen választottam:

http://valtogomb.hu/acatalog/Vilagitos.html

Ha személyesen elmész érte Csepelre, akkor az áfát nem feltétlenül kell kifizetni, így jön ki a 10e ft alatti ár. Maga a szerelés pár mozdulat, az áramot a szivargyújtóról vettük.

Előzmény: Robi-1976 (43527)
Robi-1976 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 43528

@Stevie-13

És ami kimaradt: köszönöm!!! :D

Előzmény: stevie-13 (43525)
Robi-1976 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 43527

Szia Steve-13!

Pont jókor szóltál, mert éppen zsírt készültem venni.

Mi a neve a spéci gyári kencének? Megnéztem a gyári kezelésit, de nem találtam benne.

A váltógombra valami "eredetibbnek" tűnőt képzeltem, de nem rossz a linkelt verzió sem.

http://www.ebay.fr/itm/Vignette-Pommeau-Vitesse-Megane-2-3-4-6-Vitesses-/121462446657?pt=JG_FR_Auto_Pi%C3%A8ces&hash=item1c47b9da41#shpCntId

http://www.ebay.fr/itm/Vignette-6v-AG-Pommeau-Vitesse-Megane-2-3-4-Scenic-Dacia-Kangoo-/121459825296?pt=JG_FR_Auto_Pi%C3%A8ces&hash=item1c4791da90 ---ebből talán van olyan, ahol az R jobb alul van.

Robi

Előzmény: stevie-13 (43525)
stevie-13 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 43526

valami jó lenne a sebességváltó gombra, mert lekopott a festék róla

Mondjuk egy ilyen?

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=131300544&t=9098903

:-)

stevie-13 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 43525

A tetőablak sínjét majd vastagon megzsírozom

Nem nem nem!

A spéci gyári kencét kell használni, mert a vastag zsírba beleragad a por, és az a legnagyobb ellenség: vékony műanyag lábak csúsznak a sínben, meglehetős nyomás alatt, a por nagyon gyorsan kikoptatja őket.

Robi-1976 Creative Commons License 2014.10.19 0 0 43524

Szia Bolti!

Köszönöm, remélem csak valami kontakthiba lesz az ajtónál.

A tetőablak sínjét majd vastagon megzsírozom, az enyém simán működik (kopp-kopp), nem érzek dohszagot a kocsiban és túl sok nedvességet sem. Talán nem ázik be.

A tankfedél zárját megcsináltam, visszahúzott végállásban hajlamos volt beszorulni a motor, hát tettem a rúdra egy határolót, még bezárja, de nem engedi beszorulni a pálcát. Tökéletes lett.

A jobb oldali tükör házának a fekete perem része törött, azt kell kicserélnem még, a bal hátsó elektromos ablak nem megy és valami jó lenne a sebességváltó gombra, mert lekopott a festék róla, sőt úgy tűnik, mintha valaki ráharapott volna.

Fura ízlés... :D

A tegnapi pakolásban megtaláltam a gyári emelőkészletet, valami "gyúrós poros dobozzal", az a defektjavító cucc lehet. Azért jobban bízom a pótkerékben.

Üdv

Robi

Előzmény: Bolti (43523)
Bolti Creative Commons License 2014.10.19 0 0 43523

Nincs mit :)

Még annyi jutott eszembe, hogy sajnos az ablakemelő motorokhoz van valami külön kis elektronika az ajtóban és az szokott megdögleni. Nem találom róla a linket ahol láttam és lehet, csak a bal egyben van, de arra emlékszem, hogy vagy nem olcsó, vagy nem kapható, vagy nem javítható egyszerűen, de van baj vele :(

Előzmény: Robi-1976 (43517)
Bolti Creative Commons License 2014.10.19 0 0 43522

205/60 R16 az egyetlen gumi méret 1.9-hez (legalábbis 2003/08 katalógus szerint).

Szóval 16-os :)

(mondjuk nekem /55 van fent de ez már az én balfaxságom volt....)

Előzmény: -Robyka- (43521)
-Robyka- Creative Commons License 2014.10.18 0 0 43521

Valaki meg tudná mondani,hogy a 15ös lemezfelni pl 195/65 gumimérettel jó az 1.9dci-re, vahy csak a 16os megy rá a féktuskó miatt?Mintha hallottam volna vmi ilyesmit.

köszönöm és üdv

stevie-13 Creative Commons License 2014.10.18 0 0 43520

Az első ígéretesnek tűnhet, de nekem roppant gyanús. LF-es rendszám, 2007.10 havi kocsinál? L rendszámokat 2008 elejétől adtak ki. Enyém 2007. 9 havi, és KY az eleje.

Írja is, hogy "egy éves kora óta egy tulajdonosnál." A dokumentáció a képeken olasz. Tehát Olaszországból hozták be egy évesen. Lefordítom magyarra: törött volt :-)

Nyilván nem biztos, meg látni kéne, meg fel kéne mérni, mekkora lehetett a kár, stb stb, de nepperkedni ennyire fiatal autókat csak törötten szokás.

A második szerintem felejtős, de majd az okosabbak megmondják. Szerintem nem magyar, még ez a futásteljesítmény sem igaz, és még a jelölt adatokkal is drága.

A tűzoltókészülék a j.e. ülés előtt belga autót jelent. A szervizkönyv kívülről van fotózva - belülről fotózva nem állna meg a "(végig) vezetett szervizkönyv" kitétel. Szerintem :-)

Az "1 év garancia' a Mapfre vagy Pannon használt autó garanciát jelenti, ami jobb a semminél, de tudni kell róla, hogy eleve nem mindenre vonatkozik, csak számlás karbantartás esetén érvényes, és jelentős önrésze van.

A harmadik a nekemnemkéne típus, de nagyon nem tudnám megmagyarázni miért :)  De ezt talán érdemesebb körüljárni, mint az előző kettőt.

A K-s rendszám miatt elhiszem, hogy magyar, és talán a "végig vezetett szervizkönyv" dolgot sem hangsúlyoznák ennyire, ha kamu lenne. Tulajdonképpen az egyetlen bajom, hogy a Scénic-ek között ez nagyon fapados. (Lásd a bőr nélküli kormánykereket, 15-ös acélfelnit...) De tényleg ez tűnik a legreményteljesebbnek.

Előzmény: laca- (43518)
yenoee Creative Commons License 2014.10.18 0 0 43519

A második az jó eséllyel belga import lehet.

Előzmény: bnorci71 (43515)
laca- Creative Commons License 2014.10.18 0 0 43518

Üdv.
Az első ígéretesnek tűnhet, de nekem roppant gyanús. LF-es rendszám, 2007.10 havi kocsinál? L rendszámokat 2008 elejétől adtak ki. Enyém 2007. 9 havi, és KY az eleje.

A második szerintem felejtős, de majd az okosabbak megmondják. Szerintem nem magyar, még ez a futásteljesítmény sem igaz, és még a jelölt adatokkal is drága.
A harmadik a nekemnemkéne típus, de nagyon nem tudnám megmagyarázni miért :)  De ezt talán érdemesebb körüljárni, mint az előző kettőt.

Robi-1976 Creative Commons License 2014.10.18 0 0 43517

Üdv Bolti!

Köszönöm a  segítséget!

Update:

A tanksapka leszedésének módja (időközben sikerült):

tanksapka fedél kinyit 3 lemezcsavar kicsavar >> tanksapka fedél kiforgat, annyit pont enged a betöltő.

A záram motorja szorul, néha megy, néha nem.

Tanksapka zár kiszedése:

kalaptartó sínje, tartóját 2 lemezcsavar fogja, ezeket kitekeri az ember, utána egyszerűen kihúzható a másik irányba, a patentok engedik.

Utána a belső kárpit kihajt és ott is van a zár.

Előzmény: Bolti (43514)
fvcc Creative Commons License 2014.10.18 0 0 43516

Aki óccsó újat akar, az abban a kategóriában fog keresgélni. A legalján.

bnorci71 Creative Commons License 2014.10.18 0 0 43515

nem a márka tipus volt a lényege a válaszomnak hanem a új vs. használt

ha gondolkodik vehetett volna I35-t vagy ha maraduk a kistigriseknél Kia Carens-t de mondhatom a Scenicet is

ha valaki nem gondolja át vásárlás előtt mire kell neki az autó így jár

kereskedő is ajánlgatta nekem amikor meg hallotta hogy S-t keresek a Escpacet mondtam köszönöm nem nem kell akkora autó felesleges, ismerősök is sokan mondják miért nem veszek egy Sharant minek az is nagy

S.P

az ajánlatot köszönöm élni fogok vele

meganeklubban is működik ez, de most aki megtudná nekem nézni pl Pesten az autókat nagyon nem ér rá :(

én is néztem már meg autót olyannak aki errefelé keresett autót

akkor linkelek is gyorsan 2-t ami képben maradt van mindkettő Pesti

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_scenic_1.5_dci_dynamique_garantalt_109e_km-8325369

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/grand_scenic/renault_grand_scenic_scenic_1.9_dci_monaco_1_ev_garancia._friss_muszaki-8338810

illetve van egy harmadik is

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_scenic_1.5_dci_dynamique-8335326

Előzmény: fvcc (43508)
Bolti Creative Commons License 2014.10.18 0 0 43514

A müanyag sínt középen tudod a legjobban kiemelni, ha jól emlékszem 3 bepattanó van középen egyenletesen elosztva. Az első és a hátsó pedig necces (más a kialakítása is mint a középsőknek), nekem mindkét hátsó eltört az elsők nem....

A tetőablak karbantartás fontos, főleg a csuszkák állapota (valszeg kuka mind..) nézd meg ezeket amiket itt írtam róla: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=131410971&t=9098903

Tanksapka zár valszeg csomagtérből férhető hozzá.

Hátsó ajtót még nem szedtem le, de a behúzón van egy csavar, meg talán a kinyitón a többi szerintem bepattanó.

Nézegesd meg ezeket az oldalakat (orosz, de egyértelmű):

http://renault.epcdata.ru/scenic2/16042/?bvii=016

Előzmény: Robi-1976 (43512)
-Robyka- Creative Commons License 2014.10.18 0 0 43513

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_scenic_1.9_dci_privilege_luxus.keyless.bi-xenon.felbor-8135731

Sziasztok!

Na ez egy szép és jó darab! :)

Valós km, Én vagyok a 3. tulaj.

Csak azért adnám el, mert átköltöztünk Ausztriába és osztrák rendszámost kell venni.

Nincs most fölös 4-500 Eurom az átpapírozásra.

Amúgy imádjuk és semmi gond nem volt vele, jobb első rugó törésen kívül.

70ezer Forintot tudok engedni az árból max.

Robi-1976 Creative Commons License 2014.10.18 0 0 43512

Üdvözletem a fórumtagoknak!

Két hete vásároltam egy 2005-ös Renault Scenic Grand 1.9 DCi Dynamique autót és elkezdtem rendbe rakni az előző tulajok nyomait.

Sohasem volt még francia autóm, bevallom, hogy féltem/félek attól, amiket a népítéleten olvastam.

De így -különösebb hiba nélkül- nagyon bejön, tágas, sok nekem tetsző dolog van benne, pl. dupla tetőablak.

Ha vízálló és működik, akkor szuper, ha beázik, akkor nyűg.

Segítséget szeretnék kérni szereléshez, sok a műanyag, nem szeretném, ha a szakszerűtlen feszegetés miatt le/eltörnének darabok.

- műanyag tetősín takaró eltávolítása (tele van levéllel, mindenféle növényi darabbal)

- bal hátsó ajtó kárpit eltávolítása (nem megy az elektromos ablak)

- tanksapka és műanyag házának eltávolítása (nem működik a tanksapka záram)

A neten már próbáltam keresni videot, leírást, de nem sikerült igazán jót találni.

Akinek van ideje és segítene, azt nagyon megköszönném!

Üdv,

Robi

S.P Creative Commons License 2014.10.18 0 0 43511

Szekszárdon csak a okt 27-i héten leszek legközelebb, ha addig megvan, és tényleg érdekel, megnézhetem.

Előzmény: bnorci71 (43505)
S.P Creative Commons License 2014.10.18 0 0 43510

utazzak 300Km, hogy a tulajjal elsétáljak a szervizbe, hogy megtudjam, hogy mégse 100e hanem 300e van a kiszemelt autóba vagy, hogy gondolod?

Szoktak itt segíteni egymásnak emberek.

Ha belinkelsz egy autót, és a közelemben van, szívesen ránézek, meg elküldöm azt alvázszámát... (Én is elég kritikus vagyok, a cliot annak idején 4 hónapig kerestem, a scenicet 3 hónapig. A scenic felkerült a hahura, másnap a tulajdonomban volt...)

Előzmény: bnorci71 (43495)
fvcc Creative Commons License 2014.10.18 0 0 43509

A másik bibi ott van, hogy egy kisebb koccanás miatt is lehet az autó totálkáros a biztosítók szemében

Előzmény: ThomBoy (43507)
fvcc Creative Commons License 2014.10.18 0 0 43508

... akkor most ismétlek egy sztorit: szomszéd választhatott, hogy milyen autot kapjon "ajándékba" a felesége főnökétől. Kicsi fiatra esett a választás. Lehajtották a hátsó ülést, így a csomagtérbe belefért a gyerekkocsi is! (nekünk újságolták boldogan). Valahogy a gyerekről meg elfelejtkeztek..., aztán jötr a második gyerek is.

A korcsmáros azon gondolkodik még, hogy milyet is vegyen az i10 mellé, amibe belefér a söröshordó.

Előzmény: bnorci71 (43504)
ThomBoy Creative Commons License 2014.10.18 0 0 43507

"tényleg és valóban makulátlan"

Ezek valóban piacon érvényesíthető paraméterek, tudod, hogy magam is hiszem, de azért közel sem 40-50% pluszt jelentenek. Az az autó ma-holnap 8 éves, ha márkaszervizben volt is karbantartva és na adj ég bármi történik vele már szinte semmit sem ér, nem akarom ragozni, 8 éves korára egyszerűen nagyobb a meghibásodás valószínűsége, mint egy hasonlóképp rendesen karbantartott 4-6 évesé.

Az viszont tény, hogy a forint árfolyam és a hazai gazdasági helyzet miatt a használtautó piacon elszabadultak az árak, hogy gyakorlatilag annyiért minimum el tudnám adni a GSIII-at amennyiért egy éve vettem, pláne hogy idén vizsgázott és a 4 éves szerviz is meg volt.

Előzmény: stevie-13 (43500)
stevie-13 Creative Commons License 2014.10.18 0 0 43506

első blikre megfelelőnek tűnik

Friss olasz import :-)

Ne legyenek illúzióid :-)

Előzmény: bnorci71 (43505)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43505

első blikre megfelelőnek tűnik

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_scenic_1.9_dci_dynamique_1_gazdas-gyonyoru-8143668

de a Km-re nem mernék mérget venni

a sérülés/törésmentes varázsszavak is kimaradtak a hirdetésből

és visszafelé jövök az árlétrán

Előzmény: stevie-13 (43503)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43504

(Szomszéd kocsmáros kérdezte csodálkozva, hogy miért tartom olyan magasan az árát, hisz ő egy kicsit többért nemrég vett egy vadiúj Hyundai i10-eset....)

és lehet volt igaza? már ford is megmondta az új autó a jó autó

És lehet úgy is gondolkodni, veszel egy újat 6 évre a H és K ugye 5-7 évet ad gariba -igen addig oda kell hordani a pénzt- 6 évesen eladod és megint veszel egy újat és mindig 0-6 éves autóba ülsz anyagilag valószínű ugyan ott leszel mintha 6-10 vagy 0-10 éves autóid vannak

stevie-13

Tiszta póker játék, sok blöffel -  de van a lapjárásban Royal Flush is! :-)

én most egy pókerrel is megelégszem :)))

Előzmény: fvcc (43501)
stevie-13 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43503

linkelj légyszíves

Mennyit fizetsz? :-)

Egy időben próbálkoztunk egy olyan vállalkozással, hogy segítünk laikusoknak autót venni. Nagymamák, welcome! Bölcsész apukák, ide! Első autót kereső fiatalok, helló!

A kiválasztott autó árának X százalékáért (vételár- és szolgáltatásfüggő, de mondjuk 30-200 ezer forint között) megoldjuk az ügyfél autózási problémáját. Segítünk a pénzének és elvárásainak legmegfelelőbb típus kiválasztásában, aztán ennek tudatában segítünk felhajtani, kiválasztani és ellenőrizni a legoptimálisabb autót, finanszírozást, biztosítást, majd a végén elintézzük az összes vásárlás utáni aprómunkát (átírás, biztosítási szerződések, kisebb azonnali javítások, kiegészítők beszerelése, lopsávédelem, tolatóradar, kinek mi hiányzik). Az ügyfélnek semmi más dolga nincs, mint a folyamat legvégén egy fél nap alatt kiválasztani a felhajtott és ellenőrzött 2-3 autóból, ami neki a legjobban tetszik. Minden autó mellé kap részletes költségtervet 3 évre előre, és garanciát bizonyos dolgokra (biztosítási előzmények, szervizmúlt).

Tök jó, nem? :-)

No, a millió selejtes használt autó hazájában ez a vállalkozás teljesen hamvába holt, egy év alatt gyakorlatilag egyetlen komoly megbízásunk sem volt. (Szerencsére ez csak mint kiegészítő mellékvállalkozás merült fel.)

Marad az, hogy a családom, a barátaim és én tök jó autókon járunk, oszt' jónapot :-)

Előzmény: bnorci71 (43498)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43502

Alternatíva: esetleg bővítsd az autómárkák  és -típusok körét, amik számodra számításba jöhetnek.

az elején kibővített volt a keresés aztán sorba kiperget minden, ki ezért ki azért

stevie-13

És igenis állapotot veszünk, nem évjáratot és kilométert.

márpedig egy autó állapotát a Km tükrözi is tükrözi, mégpedig pont azokon a részeken ahol nem látod.

Azt sokan nem veszik figyelembe a kasztni is fárad csavarodik tekeredik, nagyon nem mindegy, hogy ezt mennyiszer tette meg.

a váltót ritkán borítja szét az ember márpedig a 100-300e Km között azért lényeges állapotbeli különbségek lehetnek

a profi autókozmetikusok meg csodát tesznek egy autóval

arról nem is beszélve hogy a mai autókba nincs 2dekával több anyag, mint ami ahoz kell hogy a tervezett időt kiszolgálja, ami ugye az első tulaj mert autót nekik gyártanak, nem a második harmadik tulajnak

Előzmény: fvcc (43497)
fvcc Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43501

A legolcsóbb 2006-os autóknál simán lehet jobb a 2003-as autók krémje - ugyanannyiért

Bizonyára az enyém krém :D

Kb. 2003 májusban kerültek a Scenic II első darabjai az eladókhoz nyugaton, nálunk meg szeptemberben (mint az enyém, dci, 60kW, 80LE - vagy benzinesek). A 100 LE dci   már 2004-es.  A késöbbiekben meg esett az újak ára kb. 6000 €-val, és gondolom, a minőség is.

Tény, hogy eddig csak  apró problémáim voltak vele.

(Szomszéd kocsmáros kérdezte csodálkozva, hogy miért tartom olyan magasan az árát, hisz ő egy kicsit többért nemrég vett egy vadiúj Hyundai i10-eset....)

Előzmény: bnorci71 (43498)
stevie-13 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43500

Ez az ár ireális. Kétségtelen nagyon szép ez a Privilége (nem, nem Monaco, annak szürke bőr-szövet ülései és fekete bőrkormánya van szürke műszerfallal).

Egyre inkább működik pedig ez az árazási stratégia!

Elindul az ember autót venni, nyilván a legolcsóbb autóknál kezd nézelődni, dehát azok többnyire hányás állapotban vannak. És ez nem is igen változik, ahogy elkezdünk felfelé araszolni az árlétrán. Ez egy idő után rendkívül unalmas - ilyenkor jönnek képbe a tényleg és valóban makulátlan autók, amik úgy tűnnek, mintha felül lennének árazva, pedig könnyen kiderülhet, hogy lesz rá vevő ennyiért. 

Ez a Scénic új korában uszkve 8 és 9 M között volt, és ez a példány az átlagnál lényegesen kevesebbet ment (ha igaz). Így aztán 7 évesen* az eredeti ár harmadáért még akkor sem teljesen rossz ajánlat, ha ilyesmi autót elvileg lehet venni az új ára ötödéért-hatodáért is.

Ha három éves használatot nézünk, könnyen kiegyenlítődhet egy 1 milliós árkülönbség a vételárban!

Illetve van itt még két apróság:

1) automata váltó

2) távol van a fővárostól

Ez a két adottság mindkét irányban tudja módosítani a vételárat. Alapvetően mindkét dolog lefelé viszi az árat, hiszen a magyar piac gyűlöli az automata váltót, a nagy távolság a fővárostól pedig megtizedeli az érdeklődők számát - a használtautó-kereskedelem durván kétharmada Budapesten zajlik.

Viszont mivel az automata váltós autókat "nehéz eladni," a nepperek kevés ilyet hoznak be. Márpedig vannak olyan emberek, nem is kevesen, akik csak automata váltós autót tudnak vezetni, és nekik végképp nincs választék.

Plusz a vidéki autóságnak is van egy varázsa a helyi piac számára. Mivel a használt autók jelentős része selejt, onnan Pécsről két-három budapesti (vagy pláne debreceni, nyíregyházi) lyukra futás után nehezen indul el az ember negyedszer is egy újabb "ígéretes" autó miatt. Miután az ember elköltött néhány tízezer forintot üzemanyagra teljesen feleslegesen, hirtelen felértékelődik, ha egy autó ott van a szomszédban...

Nekem az a teljesen őszinte véleményem, hogy a legjobb vételek ott vannak a kereskedőknél, a drágának tűnő autók között! Ezért is írtam, hogy ha az árban nem lehet feljebb menni, akkor az évjáratban kell engedni....

Tiszta póker játék, sok blöffel -  de van a lapjárásban Royal Flush is! :-)

Előzmény: ThomBoy (43493)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43499

A legolcsóbb 2006-os autóknál simán lehet jobb a 2003-as autók krémje - ugyanannyiért

viszont ott nincs kompromisszum másba

-digitklíma

-makulátlan előélet >> sérülésmentes+és évenkénti pecsét a szervizkönyvbe

-első M.o.-i tulaj nem kell orvos egy gépészmérnök jobb ajánlólevél :)

-tempomat

Előzmény: stevie-13 (43494)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43498

linkelj légyszíves

az ár nem mindig tükrözi a valóságot

mint tegnap is írtam 2011-be több volt az autóba mint amivel most hírdetikés vol olyan év hogy 100eKm szaladt....

a korosztályának árkategóriájában pedig 200e-el olcsóbb mint a legdrágább és 500e-el drágább mint a legolcsóbb motor felszereltség egyéb most nem vettem figyelembe csak a tipust évjáratot

(Volt egy fiatal, 2.2 dCi Laguna Grandtour-om, amit elloptak. A biztosító sosem fizet másnap, de nekem már másnap kellett egy autó. A legolcsóbbak között találtam egy Lagunát, borzasztó sok kilométerrel. Pár kilométerre volt csak tőlem, felültem a bringámra és átmentem megnézni. Egy repülőgép-mérnök autója volt, akinek a lakása tele volt gyönyörűséges mechanikus repülőgép alkatrészekkel, mint dísztárgyakkal. Nagy szeretettel beszélt az autóról, elővette a kockás papíron vezetett karbantartási naplóját. Persze már autóval mentem haza, utána még egy évig használtam, és ez alatt konkrétan költségmentes volt az autó. Amikor eladtam, arányaiban már csak nagyon keveset buktam rajta.)

van ilyen is, meg ellentéte is rengeteg

Előzmény: stevie-13 (43494)
fvcc Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43497

Annyira eldurvúlt a használtauto piac, hogy már a szemednek sem hihetsz....

Alternatíva: esetleg bővítsd az autómárkák  és -típusok körét, amik számodra számításba jöhetnek.

(én váltottam másra - az ittenieknek már a könyökükön jön ki - és megmaradt mellé a döci is)

Km szükítéssel / bövítéssel nem sokra fogsz menni. Az óratekergetés óriási biznisz, meg az alváz-szám "csere" is. Töled északabbra nagykutyák feje is porba hullott (magas rangú zsaruk), akik benne voltak a biznisben ... és honosításban - persze ők inkább kivételnek számítanak, hogy buktak.

Lehet, hogy németben kapsz jó autót olcsón, de 1.) azt neked kéne behozni 2.) bizonyára az nem Scénic lesz.

A nagyon jókat ott is lehalásszák.  Az itteni barnák lefizetik az ottani törököket a bazárokban. Ha felbukkan valami, máris csörög a telefon, ezek meg ugranak érte. A többinek marad a lerágott csont. (Ez másodkézböl való helyi info, de nem meglepő, hogy egy horvát ismerős is pont ezt mondta. Egy éve egy autóbazárt se láttunk ott, tranzit menetben, idén meg már nönek a semmiből, mint eső után a gomba)

4-5 éves BMV X3-as 2-3000€-ért?  Tudom, stevie szerint ez a legalja, de napi nyúzásra, gombázásra nekem is jó lenne :D  Egyébként az a vicc, hogy x-i hivatalos BMW forgalmazónál néhány éve csupa hasonló használt volt 15-20e. €-ért. Új persze egy sem.

Előzmény: bnorci71 (43484)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43496

Szóval legyen elvárásod, de valahol kompromisszum lesz a dologban.

1 mondatba sikerült összefoglalnod :))

Előzmény: ThomBoy (43491)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43495

ja a tulajnak

az autók 80%-a kereskedőnél áll, már ha ott áll és nem csak hirdeti

utazzak 300Km, hogy a tulajjal elsétáljak a szervizbe, hogy megtudjam, hogy mégse 100e hanem 300e van a kiszemelt autóba vagy, hogy gondolod?

lehet ezután így írom az e-maileket a hirdetőknek küldjék a márkaszerviz kinyomtatott papírját a szervizmúlttal

ez egyébként parttalan vita lesz mert van a jog meg az igazságérzet, a jelenlegi jog gondolom az amit ti támogattok én meg más jogot gondolok ennyi

Előzmény: stevie-13 (43490)
stevie-13 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43494

érdekes amit írsz. de az is hogy ha kitolom az életkort csak öregebb lesz az autó csökken az ár de nem lesz jobb :(

Ez a gyakorlatban nem egészen így van.

A legolcsóbb 2006-os autóknál simán lehet jobb a 2003-as autók krémje - ugyanannyiért.

Igazából úgy érdemes számolni, hogy a vétel után az első 3 évben milyen költségek lesznek az autóval. Nyilván minél öregebb az autó, annál kevésbé kézbentartható egy ilyen kalkuláció, de azért egy alapos és szakszerű felmérés a vásárláskor rengeteget segít. És igenis állapotot veszünk, nem évjáratot és kilométert.

(Volt egy fiatal, 2.2 dCi Laguna Grandtour-om, amit elloptak. A biztosító sosem fizet másnap, de nekem már másnap kellett egy autó. A legolcsóbbak között találtam egy Lagunát, borzasztó sok kilométerrel. Pár kilométerre volt csak tőlem, felültem a bringámra és átmentem megnézni. Egy repülőgép-mérnök autója volt, akinek a lakása tele volt gyönyörűséges mechanikus repülőgép alkatrészekkel, mint dísztárgyakkal. Nagy szeretettel beszélt az autóról, elővette a kockás papíron vezetett karbantartási naplóját. Persze már autóval mentem haza, utána még egy évig használtam, és ez alatt konkrétan költségmentes volt az autó. Amikor eladtam, arányaiban már csak nagyon keveset buktam rajta.)

Előzmény: bnorci71 (43489)
ThomBoy Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43493

Ez az ár ireális. Kétségtelen nagyon szép ez a Privilége (nem, nem Monaco, annak szürke bőr-szövet ülései és fekete bőrkormánya van szürke műszerfallal).

Tájékoztatásul, a biztosító szerint kevesebb, mint 5 évesen 2,25 milliót ért az autónk 83e km-el. Ezt a számot ugyan sikerült felhúzni 10%-al, de ez az autó két hónap múlva 8 éves! Max két millió, de inkább annyi se mert 5 személyes és nem Grand.

Külföldön semmi értelme nézelődni, 260 forintos frank és 310 forintos euró mellett drágább behozni egy patent autót. Én spanyolban találtam egy jónak kinéző autót, kiszámoltam, hogy ha nem futok lyukra és megveszem, akkor is plusz félmillió alaphangon mire itthon van névre írva, árban pedig 9-10ezer euró volt egy 2009-es keveset futott autó tavaly.

Előzmény: bnorci71 (43489)
ThomBoy Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43492

Teljesen egyet értek veled, amikor mi telefonáltunk apu autója miatt, már az is határeset volt, ha nem a határon túl. Akkor mi megadtuk az ismert paramétereket és rákérdeztünk valóban abban a hónapban és az adott km-el ott járt-e az autó, egyébként meg a cégcsoportnál szervizeltetjük az autóinkat.

Előzmény: stevie-13 (43490)
ThomBoy Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43491

Szerintem egyáltalán nem irreális amit vázoltál. Tavaly nyáron 2007 novemberi 2.0dCi Privilege +xenon +automata váltó, magyarországi első tulajdonostól ~60ezer km-el 2.2-ért ment el, én voltam az első akinek szólt Krisztián (tőle vettük az ellopott GSII-t még amikor Renaultnál dolgozott), ez is beszámított autó volt, nagyon szép állapotban.

Amiért végül a GSIII mellett döntöttünk az néhány apróság (7-8 hónappal idősebb, mint a régi, első parkradar hiánya, nem gyári első szélvédő meg még valami bizbasz amit a régi tudott) és a feleségem által nem kedvelt automata váltó (én szerettem volna) mellett az, hogy 4 éves kora után nem márkaszervizben volt az 5 éves szervize. Ugyan teljesen lineáris volt a futásteljesítménye, de mivel az ellopott autónak ezek voltak a minimum paraméterei, így azt a döntést hoztuk, hogy inkább a GSIII.

Abszolút nem reális szempontok egy normális(an gondolkodó) embernek, de tőlünk elvettek valamit amit nagyon szerettünk és mivel akkor már ott volt a GSIII a látótében inkább durván ráfizettünk. Mondjuk a következő 16 évben nem is tervezünk autót venni, ma még garanciális, 73ezer km van benne, húsz éves korára se lesz benne 200ezer ha így folytatjuk.

Szóval legyen elvárásod, de valahol kompromisszum lesz a dologban.

Apum autójáért Budapestről mentünk és céges autó volt. Mivel én is 53000 km-el adtam le az 1.6TdCi off autómat 4 évesen teljesen hihető volt az autó állapota alapján a futása. 1,85 millió volt Kaleido 1.5 dCi.

Előzmény: bnorci71 (43487)
stevie-13 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43490

én egyébként kötelezővé tenném a szervizeknek, hogy ki kell adni az érdeklődőnek a szervizmultat

A jogállam egyik fontos alapfeltétele, hogy a szerződések harmadik fél számára titkosak.

Ez egy egyszerű adatkezelési megfontolás.

Viszont a tulajnak már ki lehet adni az adatokat. Tehát az autó jelenlegi tulajdonosa kikéri az autó adatait az adatbázisból, és utána - a szerviz hozzájárulásával - átadja neked. Így oké.

Előzmény: bnorci71 (43486)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43489

érdekes amit írsz. de az is hogy ha kitolom az életkort csak öregebb lesz az autó csökken az ár de nem lesz jobb :(

ha feltolom az árat 2,3M-ra akkor se lesz jobb a 2006-7-es autó

nem ár alapján keresek:)

persze van egy határ amit nem vagyok hajlandó mondjuk adni egy 2006-os autóért

ha az ár lenne a lényeg akkor 1M ért van 2007-es végig márkaszervízbe hordott GS

de ezt is túlzásnak tartom

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_scenic_2.0_dci_monaco_automata-8351735

Előzmény: stevie-13 (43488)
stevie-13 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43488

mi az a feltétel amit szerinted változtassak?

Furcsa lesz, amit mondok, de told kifelé az életkort. Lehet, hogy tévedek, de azt feltételezem, hogy most az adott évjárat legolcsóbb autóit nézegeted. Adott esetben ugyanannyi pénzért egy 2-3 évvel idősebb autó jobb vétel lehet. 

Előzmény: bnorci71 (43468)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43487

milyen adatokra gondolsz?

láthatod van egy szervizcím egy dátum egy Km állás és az elvégzett javítások

a fejlécen még a rendszám van rajta meg, hogy van-e garanciája az autónak

én meg azt mondom vásárlóként amíg 10 autóból 9 manipulált addig nem tudok jobb megoldást ami azonnal működne, ez az NKH-s Km óra fényképezés baromság semmit nem ér

Előzmény: stevie-13 (43483)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43486

A futás-teljesítmény meg változó. Behozott - szerintem - 300e. alatt nincs, csak papíron.

ha kinyomtatod papíron lesz :))

itthon árulják az autót 140eKm ha jól emlékszem

én egyébként kötelezővé tenném a szervizeknek, hogy ki kell adni az érdeklődőnek a szervizmultat, rögtön nem lenne óratekergetés

Előzmény: fvcc (43478)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43485

SI 1,6 az eladott autó

nejemet vittem tegnap dolgozni vollt 2 sávváltás ahol kicsit odaléptem az 1,3Mjet Fiat Doblónak, vigyorogva kérdezte a Scenic is így fog menni:)))

pedig mentem már utána 2-3x és rendesen taposni kellett hogy tartsam a lépést a Sceniccel, csak ugye más az érzés abba a 1700-2200 fordulatszám tartományba mintha hátba vágnák az embert

szeptember elején még nem ismertem majd minden autót a hahuról, ma már lassan a képek alapján tudom a hirdetés szövegét

Előzmény: Olahmarta (43479)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43484

Csak annyit szerettem volna mondani, hogy próbálj alternatívákban is gondolkodni.

értem

és mit gondolsz alternatívának?

a kintről behozottat?

nem kizáró OK ha Belga vagy német volt az autó ha leinfózható és olyan az állapota

kici embert megértem valahol sajna ilyen az ember ha 100e Km hirdetik, rögtön csalást gyanítunk pedig olyat szeretnénk, ha 200+eKm-el akkor meg már túl van a lélektani határon.

napokba sokat beszélgettem kollégákkal is erről ha meg akarod venni arra találsz érveket gyártasz ideológiát, ha nem akkor arra

nem egyszerű döntés

Előzmény: fvcc (43478)
stevie-13 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43483

Mazdánál ez nagyon korrekt forumjukba elég beírni másnap kapod a digitális nyilvántartást e-mailben utána közvetlenül lehet e-mailben is lekérdezni

Tudom, hogy most népszerűtlen leszek, de szerintem ez nincs rendben. A szerviz olyan szerződések adatait tárolja, ahol a két szerződő fél a szerviz és a tulajdonos. Harmadik félnek az adatkezelő (szerviz, importőr) nem adhatja ki a szerződés adatait, csak a másik szerződő fél, azaz a tulajdonos engedélyével.

Előzmény: bnorci71 (43463)
Olahmarta Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43482

Köszönjük! Nagyon kedves vagy! Remélhetőleg van még benne ugyan ennyi km!

Előzmény: S.P (43481)
S.P Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43481

emlékszem rá, tényleg jól néz ki, pont olyan, mint amit én keresek, csak 2 üléssel kevesebb van benne.

Sok boldog km-t kívánok hozzá!

Előzmény: Olahmarta (43479)
Olahmarta Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43480

Szeptemberben volt hirdetve október eleji átvétellel. Lehet, hogy így emlékszel rá?

Előzmény: bnorci71 (43477)
Olahmarta Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43479

Igen végig szervizelve van. Nem kereskedésben volt fotózva, hanem utcán. Beige metál a színe, a forgalmiban barna. Privilege felszereltségű. Gyönyörűűűűű ,és szuperül megy. Nem lehet összehasonlítani a 14 éves Megane-nel!

Előzmény: S.P (43476)
fvcc Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43478

Jó kérdés (tán a lentebbi válaszodban van az igazság: ha van, nem adják el).

Feltételezem, hogy (jó szokás szerint !?!?) jó hosszú lízingre/kölcsönre vették, mondjuk 8 évre - már ami Mo-i vásárlás volt. Ha volt.  Gondolod, hogy egy akkori (kb.) 9 millás autóból már pont lefizették a 14 millát, és még van pénzük újra is?... 

A futás-teljesítmény meg változó. Behozott - szerintem - 300e. alatt nincs, csak papíron.

Én 11 év alatt 120 ezret raktam bele (kinek sok, kinek kevés - én munkába gyalog járok: át kell mennem egy ajtón, azt ugye kocsival nem lehet a házban). Relatíve sokat járok H-ban is, Miskolcra is. Az utóbbi egypár évet leszámítva szinte alig találkoztam tesóval az utakon 3 országban (jó-jó, Zadarban, HR egy kassaival vagy kétszer 3 év alatt).  A lakhelyemen 2 volt velem együtt: a másik gyakran cserélt gazdát (biztos jó minőségű behozott volt :D).   

Most meg nem napbarnított, hanem természetes barnák szaladgálnak egyre gyakrabban ilyenekkel. Adok a tiedé 2000-ret (€)!   Hahaha .... a nagyszervizért 650€-t fizettem, most még lesz egy kis lakk javítás (mert ugyebár a kutyám úgy gondolta, hogy a macska után ő is fel tud rá mászni :D).

Marad, (nem eladó).  Megvárom, amíg beleteszek még 280a-t, oszt eladom a franciáknak múzeumi darabnak. :D

Nem a feltételeid lehetetlenek. Csupán nem akar találkozni a kínálattal. Vagyis: mégiscsak azok.

(van egy eladó furgonom: zsírúj 13 éves, 27 ezer km-vel ((lehet röhögni :D)), első tulaj, szalonból. A légyszar elcsúszik a lakkozáson, pedig egyszer sem voszkoltam. Nos pár napja hívott egy távoli "kici" emberke. Azt mondja, a km-t nem hiszi. (már tapasztalja a kelet-közép-nyugati átveréseket). Azt mondja, nem tesz meg 2x170 km-t, hogy megnézze, már sokszor ráfázott - pedig nem tudja, most mit veszít.  Az autón levő gumi futófelülete 12 mm mély, a gumi DOT száma: 2801 (aki ért hozzá, tudja...). 

Csak annyit szerettem volna mondani, hogy próbálj alternatívákban is gondolkodni.

Előzmény: bnorci71 (43468)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43477

majd csinálsz 1 képet róla olyat ami a hahun az első kép volt

csak kíváncsi vagyok melyik autó volt, Pécsról 1 rémlik az a vásártéri kereskedéses

milyen színű? szürke és a bal eleje felől volt fényképezve?

Előzmény: Olahmarta (43472)
S.P Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43476

A 2.0 dci egy jó motor, ennél nem kell elővigyázatosságból cserélni dolgokat, láncos a motorja, így elvileg csak a szükséges karbantartások kellenek...

Jól emlékszem, hogy végig márkaszervizes az autó, amit megvettél?

Előzmény: Olahmarta (43475)
Olahmarta Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43475

Igen, magánszemélytől és a hahu-n volt fent. Egy egri is szóba jött, de ez szimpatikusabb volt. Mondjuk mi is Makóról mentünk érte.

Előzmény: S.P (43474)
S.P Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43474

magánszemélytől vetted? néztem egyet ott én is a hahu-n, jó vételnek nézett ki.

csak nekem grand kell.....

Előzmény: Olahmarta (43472)
Olahmarta Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43473

Ha ha ha! Cuki vagy!

Előzmény: S.P (43471)
Olahmarta Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43472

Pécsről, és nincs képem sajna.

Előzmény: bnorci71 (43470)
S.P Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43471

a követési távolságra!

:-)

Előzmény: Olahmarta (43469)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43470

meg kérdezhetem honnan vettétek?

ha esetleg a hahuról akkor nem tudsz képet küldeni róla

Előzmény: Olahmarta (43469)
Olahmarta Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43469

Sziasztok!

Boldog tulajdonosai lettünk ( egyelőre ) egy 2006-os RS II 2.0 dCi -nek. Van valami, amire nagyon oda kell figyelnünk?

bnorci71 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43468

mi az a feltétel amit szerinted változtassak?

ha feljebb viszem a keretet akkor ugye fiatalabb lesz így a Km is kevesebb, de ez nem járható

Km-t nem vinném feljebb azért a magyar átlag futás nem 40eKm, a 200eKm 6-8év alatt ~25-30eKm/év

napi munkába járással agglomerációból 2x20Km és hétvégi 150-200Km es utakból 15-20e mentünk kb az elmúlt években

de pontosan, mert ugye a mi életünk is változott saját autó használat kiköltözés városból céges autóval munkába járás stb

2006,01-2014,10-ig 130eKm tettünk az eladott autóba

akkor ha egy ugyan ilyen fazon mint én most unta meg a 8 éves autóját amit újonnan vet és most megint megteheti hogy újat vegyen, akkor miért is nem lehet benne ennyi Km?

ha a kort viszem akkor a hahu statisztika szerint a megadott Km kevesebb lesz. Érdekes....

de a valóságba ugye tudjuk, hogy nőni fog.

igen én is a hülye magyar autóvásárló vagyok, lehetetlen feltételekkel keresek autót, de ami t a kereskedő állít kérdez még azt se hiszem el, ettől még lehet hogy a legnagyobb körültekintés ellenére is belenyúlok

Előzmény: fvcc (43466)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43467

biztos van, csak kérdés eladják/eladó-e?

Előzmény: fvcc (43466)
fvcc Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43466

Gondolod, hogy van ilyen autó ???

Előzmény: bnorci71 (43452)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43465

3 hete hirtelen felindulásból -na meg hogy a nejem megnyugodjon és saját szemével lássa hogy milyen a fényképen csillogó villogó szilikontól csepegő autó élőbe- elmentünk nagyfaluba és megnéztünk vagy 10-15 autót célirányosan

mostanra marad a net telefon infózás és ha érdemes csak akkor indulok útnak

Szolnokra aktunk menni holnap egy autóért fénykép OK körbemérte a kereskedő OK sztori rendben az alvázszám alapján a szerviztörténetnél persze, hogy elbukott az autó 2011,be több volt benne mint amivel most hirdetik...... és volt olyan amikor 1 év alatt 100e szalad az autó......

Nem tudom honnan mentetek Debrecenbe, de az én 100Km körzetemben -Miskolc- szinte nulla a felhozatal :(

Előzmény: ThomBoy (43464)
ThomBoy Creative Commons License 2014.10.17 0 0 43464

Rengeteg lyukrafutás volt nekünk is amikor a GSII-t vettük, tudom miről beszélsz. Apu GSII-je viszont pokoli gyors döntés volt.

Úgy volt, hogy az off céges C-Max-omat veszi meg, de a Leaseplan gusztustalan árat kért érte, így nem vettük meg (milyen rendesek, ha nem hajtod szét az autót akkor több pénzt létnek érte, holott nekik fillérre annyi, mint a többi).

Pénteken rakták fel a hirdetést, szombaton telefonáltam. Vasárnap eldöntöttük, hogy nem kockáztatunk, reggel 8-ra Debrecenben vagyunk, hogy ha jönne más is a kilenc órás nyitásra mi már ott legyünk. Autóból hívtuk a szervizt ahol -kereskedő adta meg az információt hol szervizelték- megerősítétték, hogy tényleg ott szervizelték, utoljára 4 hónappal a vásárlás előtt, a rögzített km és a meghirdetett az éves futásteljesítménnyel arányos volt, elmondták nem volt rommá törve, szóval folytattuk az utat. Lementünk, kipróbáltam, körbe néztük és elhoztuk.

Azóta volt szervizben, vezérlés ki lett cserélve, mert betöltötte a hatot, most olajcsere lesz, hibátlan. Szóval így is lehet, de ez ritka.

Előzmény: bnorci71 (43463)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 43463

tudom, hogy várni kell, de az ember ilyenkor türelmetlen :(

napokba lemaradtam erről még a hirdetést se tudtam megnyitni mert a listázás és a böngészés között eltelt 1 óra mire visszaültem a gép elé már nem volt meg a hirdetés

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9015399

és sajna a sok pofára esés után az ember nem biztos, hogy autóba pattan egy ilyen hirdetésre és fejvesztve rohan megvenni, mert ugye egy alvázszámos lekérdezés nem megy 1 telefonnal :(

Mazdánál ez nagyon korrekt

forumjukba elég beírni másnap kapod a digitális nyilvántartást e-mailben utána közvetlenül lehet e-mailben is lekérdezni

Előzmény: ThomBoy (43462)
ThomBoy Creative Commons License 2014.10.16 0 0 43462

Az 1.9 fogyazstása jobb, a 2.0 dCi azért közel egy literrel szomjasabb. Viszont nincs vezérműszíj, van +19 (GSIII-ban már +29) LE némi többlet nyomatékkal párosítva, nem tudok turbó és hajtókarcsapágy problémáról, az egy pokoli jó komstrukció.

Megfelelő autót találni elve több hónap, amikor ellopták a GSII-t hónapok teltek el mire találtunk autót, de akkor mindjárt volt egy automata Privilege GSII 2.0 dCi és egy (amit végül megvettünk) sima Privilege GSIII 2.0 dCi. Aztán Troberto pár hónapra rá egy sima GSII-t vett, szóval ki lehet fogni, de várni kell és ami közös mindhárom autóban, hogy Renault kereskedésben lettek véve (az első Scenicünk a kereskedésé volt, a másik két autó közvetített).

Előzmény: bnorci71 (43461)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 43461

az a gond ha még a motort is megkötöm akkor lehet fél-egy évig nem fogok megfelelő autót találni

Előzmény: vidiadv (43460)
vidiadv Creative Commons License 2014.10.16 0 0 43460

Mondjuk még mindig a legkevesebb hibával futnak. Mondjuk kevesebb is van belőle.

Előzmény: S.P (43455)
vidiadv Creative Commons License 2014.10.16 0 0 43459

Én nem szidtam. Egy QQ és egy koleosban volt A Egyiknél csak eltört de a másiknál kinézett a blokkból a hk.

S.P Creative Commons License 2014.10.16 0 0 43458

de ugye mindegyikre igaz nem megfelelő karbantartással.....

de nem akarok vitát indítani :)

Nekem az 1.9 dci csak renault szervizben járt még az előírt periódus szerint. 185 ezer km-nél harakiri lett.

Én sem akarok vitát indítani...

Előzmény: bnorci71 (43456)
stevie-13 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 43457

A Nissan motorról még (2.0) rosszat eddig nem hallottam, de szerinted az is felejtős?

Nemrég egy ismerősöm keresett autót ilyen motorral, akkor alaposan utánakérdeztünk, és komoly bajról nem tudott senki. Az egyetlen probléma, hogy az injektor hajlamos belerohadni a hengerfejbe, és a közelmúltig nem lehetett kiszerelni -  de közben már erre is született megoldás.

Hétvégén Renault Hungáriás esküvő lesz, én is hivatalos vagyok, meg Palágyi doktor úr is, majd rákérdezek nála közvetlenül.

bnorci71 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 43456

1,5Dci 150eKm körül érdemes csapágyat cseréltetni 10e a csapágy a megállt motor meg :(

sajna a hang miatt a vékony csapágyak ennyit bírnak

1,9-ről nem tudom kell-e, megane klubban nem sok az 1,9 motor

2.0 Nissan motor rosszat még nem hallottam róla

de ugye mindegyikre igaz nem megfelelő karbantartással.....

de nem akarok vitát indítani :)

S.P Creative Commons License 2014.10.16 0 0 43455

Na most egy világ omlott össze bennem! Akkor milyen motorral vegyek renault-t?

Én még egyszer 1.9-et nem veszek, az 1.5 is problémás...

A Nissan motorról még (2.0) rosszat eddig nem hallottam, de szerinted az is felejtős?

Előzmény: vidiadv (43454)
vidiadv Creative Commons License 2014.10.16 0 0 43454

Hát azért az 1.9 dci 131 lovas jobb választás. 2.0 dci-ből már láttam egy két hajtókar töröttet.

Előzmény: S.P (43453)
S.P Creative Commons License 2014.10.16 0 0 43453

Ugyanezekkel a feltéttelekkel kerestem 3 éve 1.9 dci-t. Találtam. Megjártam. Ha jót akarsz, 2.0 dci-t vegyél!

Előzmény: bnorci71 (43452)
bnorci71 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 43452

Sziasztok!

Keresek Scenic II dieselt, a peremfeltételek

-igazolható előélet max 200e Km

-törésmentes -na jó egy fényezett ajtó amit parkolóba megnyomtak vagy levertek az belefér

-2006-tól

és ami a lényeg 1,7 nagyon max 1,8M Huf

ami előny

-M.o-i első gazda, a kintiek az első 2 feltétel valamelyikén úgy is elbuknak

-1,9 vagy ne adj isten 2.0Dci

-digit klíma

-tempomat

-részecskeszűrő nélküli

Nem zárkózom el a Grand-tól sem, ha az első 3 feltételnek megfelel

bnorci71 kukac gmail com

bob969 Creative Commons License 2014.10.16 0 0 43451

Hidegen többször indul jól.

Előzmény: S.P (43449)
bananatree Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43450

újabb vaktában próba:

mikor és milyen az akku?

ha már sokat kapott az élettől, akkor akár rácsleválása is lehet, ami szerencsétlen esetben (rezgésre) oda-odaérhet, ahova nem kéne, és zárlatot is okozhat.

Bár ez inkább 1-2 cella kiesését okozná, és a generátornak attól még tolnia kellene a kraftot.

de ha valami nagyon gonosz dolog van, akkor lehet, hogy teljes zárlatot is tud csinálni?

és a teljes zárlat nagy árama "el is tünteti" a rövidzárat okozó fémet.

aztán ha megint leesik egy darab, akkor megint van móka...

de ez azért nem túl gyakori dolog...

Előzmény: Bugiló (43448)
S.P Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43449

csak hidegindításnál van a jelenség, vagy meleg motornál is?

Előzmény: bob969 (43447)
Bugiló Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43448

az a baj hogy mozgatom meg minden de akkor nem produkálja, máskor meg igen. Épp ezért gondolom hogy esetleg máshol van fellazulva

Előzmény: bananatree (43446)
bob969 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43447

Azt csak annyira, hogy izzit mielőtt indulna, de amikor elindul a többi henger azon az 500-as fordulaton akkor el kéne kapnia egyszer annak a hengernek amelyiknél esetlegesen rossz. Legalábbis gondolom.

Előzmény: S.P (43445)
bananatree Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43446

pl. maga az akkusaru?

Előzmény: Bugiló (43444)
S.P Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43445

izzítást nézted? Talán csak fázik...

Előzmény: bob969 (43440)
Bugiló Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43444

Sziasztok!

Engedjetek meg egy kérdést. Scenic 1.9 dci mostanában újra kezdte azt hogy ritkán ugyan de menet közben leáll, ilyenkor a kijelzőről elmegy minden. Aztán teljesen változó de 1-2 másodperc vagy csak egy röpke pillanaton belül visszajön és mintha mi se történt volna. Ilyenkor az belső óra resetelődik. Korábban akkor csinált ilyet amikor egy éve géptető zár csere után volt az autó és a baloldali sarun a nagy biztosítéknál (CAL 1 fuse) a csavar le volt lazulva és és éppen hogy csak volt kontakt. Akkor utánahúztam és megszűnt a hiba egy évig. 

Most is szerelőtől hoztuk vagy 3 hete de most más lehet mert levettem, megtisztítottam, visszatettem, meghúztam de nem változott semmi. Még járó motor nélkül is láttam hogy elmegy majd visszajön az áram.

Kérdés: hol van még olyan problémás hely amit a szerelők esetleg előszeretettel bontanak és okozhat ilyen kontakt problémát? (nem ugyanaz a szerelő volt)

Köszönettel.

KáTyby Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43443

Köszi a választ!

Igen, azért szinte napi használatban van a kézifék (pl. lámpánál várakozva enyhe gurulás esetén manuálisan működtetem, megfogni a kocsit), így valóban a berohadás talán nem fenyeget.

Hogyan történik ennek az ü.módnak (írtad, h Clip-oel-el, de gyanítom ehhez egy sima proli mint én nem rendelkezem kellő eszközzel) az aktiválása, ill. ha ezt végig játszom, akkor az automatikus kioldás is megszűnik, vagy azért az megmarad a kézi működtetés

mellett?

Ismét köszönöm előre is a választ!

Előzmény: stevie-13 (43427)
marcyt5 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43442

Üdv ismét!

Érdeklődöm a tisztelt társaságtól hogy segíteni tudna e valaki a 2005 évjáratu 1.5 dcí  ( 101 ) lovas scenik nívópálcájának a hosszáról mert az enyémnek törött a vége. ahol feltámaszkodik a csőre onnan kellene a min. és a max. méret hossza.

Előre is köszönöm.

További szép napot

DAndras79 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43441

zoltan1967 néven megtalálható itt is ill. a Megane fórumban is, email is küldhető neki, a telefonszáma is megtalálható a keresővel.

De van amúgy még ajánlott szerelő Bp-n és környékén (Győr körül nem tudok): pl. vargamunka Pomázon, Nemes u.-i szerviz.

A hajókarcsapágy témára rákeresve jelentős irodalom található.

Előzmény: marcyt5 (43439)
bob969 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43440

Sziasztok!

Van egy SCENIC 2 1.5 dci-s autóm. A problémája az, hogy beindítom, elindul és az esetek 90 %-ban csak 500 körüli fordulaton ketyeg, azt is egyre lassabban és a gázpedálra sem reagál. Be van vezetve a hidegindító szívócsőbe (Így vettem) a levegőszűrő után, ekkor egy hangyafingnyit fújni kell neki és beáll a ~800-as alapjárat, gyönyörűen ketyeg és ki lehet menni vele a világból.  Elvittem, ráakasztották a műszert és gyönyörűen adta a 290 bár alapjárati nyomást, még adott is rá, hogy próbálja felpörgetni, tehát úgy működött ahogy annak működnie kell. Én arra gondolok, hogy valami levegő probléma lehet, levegőszűrőt kicseréltem, EGR-t kiszedtem kitakarítottam. Olyan, mint ha nem kapna elég levegőt indulásnál és a hidegindító álltal bevitt plusz lökettöl felpörög a 800-as fordulatra és utána boldogan ketyeg.Ha valakinek van jó ötlete, ossza meg. Köszi

marcyt5 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43439

Kedves András!

Köszönöm a választ.

Esetleg a topiktárs elérhetőségét is tudod? Nyúlon lakom Győr környékén de ha megbeszéljük  elmegyek megcsináltatom. Én a kocsijaimban 10.000 cserélek olajat ebbe hogy megvettem most cseréltem ELF olaj került bele. Egy nívópálcára lenne még szükségem mert ennek hiányzik a vége, bár indításkor ugyis elenőriz.

További szép napot

Üdv Ernő

Előzmény: DAndras79 (43432)
cefo Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43438

Az enyémben jövőre meglesz a 200. Majd beszámolok. A turbócsöveket kellett eddig cserélni lukadás miatt, meg a vákuumszelepet. Remélem, komoly baja nem lesz 200 felett sem. A váltó überpontosan és simám teszi a dolgát.

üdv!

Előzmény: S.P (43436)
néma fóki Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43437

A motor semmi jelét nem adja bármilyen hibának. 2-4 deci olajat öntöt utána olajcserék között 15e kmenként. A váltóban cseréltettem olajat. A váltó tökéletesen működik. A felső motortartó bak 1,5 évet bír csak de ettől nagyobb bajom ne legyen. Féktárcsát és betétet kell majd cseréljek elől lassan.

Előzmény: S.P (43436)
S.P Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43436

Akkor a tiéd még "gyerek"! :-)

Nagyon kíváncsi lennék, hogy 200 ezer fölött mi van az automatával, illetve a 2 literes motorral.

Nem nagyon van híre, remélem nem azért mert nem érik meg...

Előzmény: néma fóki (43433)
mantec Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43435

T dzsim12!

Neki van.

Előzmény: dzsim12 (43434)
dzsim12 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43434

Sziasztok! 1,5dci 2005-ös scénichez keresnék jobb hátsó lámpát. mostani betört. ha valakinek van eladó, vagy tud egy jó bontót, kérem jelezze, jöszi

néma fóki Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43433

108000 van benne. :-)

Előzmény: S.P (43426)
DAndras79 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43432

Anyaghiba, vagy alulméretezés, vagy mindkettő, nem tudom.......a korábbi karbantartás is lényeges, milyen gyakorisággal volt olajcsere és milyen olaj volt benne.

Én erről a problémáról itt a topicon hallottam először - talán 2011-ben - , és úgy gondoltam, hogy "biztos ami biztos" alapon kicseréltetem.

Beszerzési forrást nem tudok, de egyébként jobb a szerelőre-szervizre bizni a beszerzést, egyszerübb (későbbi esetleges vita, vagy garancia miatt) egy kézben hagyni a dolgot.

Én Zoltan_1967 topictársunknál csináltattam Maglódon egy olaj- és szürőcserével együtt, igy az egész dolog költsége kb. egy dupla olajcsere volt.

Előzmény: marcyt5 (43428)
gabocsiga Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43431

Én a lehető legnagyobbat szoktam ami belefér..

Előzmény: Ati_! (43429)
Ati_! Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43430

Jász Plasztik 60Ah/480A vagy Banner 55Ah/450A?

Ár szinte ua...

Előzmény: Ati_! (43429)
Ati_! Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43429

Reggeltet,

1.6-ba milyen akksi való? Most 63Ah Motrio volt benne, de bírt 2,5 évet...

Nem sok az 63Ah?

Üdv

marcyt5 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43428

Tisztelt András!

Köszönöm a választ!

Megpróbálom ezt beszerezni esetleg címet tudsz ahonnan költséghatékonyan lehet beszerezni?  Ezekszerint a gyári az anyaghibás vagy alul van méretezve? Egy kicsit ez a megelőzéses dolog zavar ( nem az értelmezése ) hanem akkor ezt a csapágysort bizonyos időnként cserélni kell? Esetleg az ujabb alkatrészek többet bírnak? Azon gondolkodom hogy kimegyek ausztriába előbb ( Győrből ) és menézem hátha cserélték ezt a szervízbe.

További szép napot

Előzmény: DAndras79 (43421)
stevie-13 Creative Commons License 2014.10.15 0 0 43427

Az ő hozzászólása elgondolkodtatott a berohadással kapcsolatosan....

A skandináv üzemmód csak azt jelenti, hogy nem húzza be magát automatikusan, de manuálisan természetesen behúzható marad. Ha nedves időben hetente egyszer-kétszer használod, már nem rohad be.

Ha most Scénicem lenne, én mindenképp megcsináltatnám!

Előzmény: KáTyby (43425)
S.P Creative Commons License 2014.10.14 0 0 43426

Mennyi km van benne?

Előzmény: néma fóki (43423)
KáTyby Creative Commons License 2014.10.14 0 0 43425

Köszönöm a gyors választ, és néma fókinak is! Az ő hozzászólása elgondolkodtatott a

berohadással kapcsolatosan....

Mégegyszer köszönöm, szép estét!

Előzmény: stevie-13 (43411)
Gergo.bgy Creative Commons License 2014.10.14 0 0 43424

Tényleg borzalmasak. Szintén rossz termék küldése, utána napokig nem válaszolnak mailre, kb. 2 hét mire nagy nehezen meg tudtam beszélni a cserét, addig kocsi állt. Telóba ezt 3 mondatban leegyeztettük volna, de nem... Nagy nehezen megküldik a cserét, kérdésemre, hogy hova küldhetem vissza a régit, nem válaszoltak. Úgy állapodtunk meg, hogy kifizetem a különbözetet, de mailemre nem válaszolnak, szóval itt áll 2 éve egy bal és egy jobb oldali axiál csukló, amit vissza kellene küldenem valahova, de nem válaszolnak, valamint küldtek egy nekem valót, amint viszont nem fizettem ki, de nem tudom hogy hova utaljak, mert nem válaszolnak. Meg még sorolhatnám.  

Előzmény: stevie-13 (43406)
néma fóki Creative Commons License 2014.10.14 0 0 43423

Szia!

Köszönöm nagyon jól van. Szeretjük egymást. :-) Megkap mindent ami jár neki cserében szépen dolgozik.

Előzmény: S.P (43422)
S.P Creative Commons License 2014.10.14 0 0 43422

Hogy szolgál a 2 literes benzines automata egészsége? A motor és a váltó is érdekelne, mert ebbe az irányba nézelődök az 1.9 dci helyett...

Előre is köszi!

Előzmény: néma fóki (43417)
DAndras79 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 43421

Hajtókarcsapágy témában: mikor érdemes cserélni ? Minél előbb :-)

Ezt sajnos nem lehet tudni. Előjel nélkül képes tönkremenni, és elég nagy kárt tud okozni (vannak történetek itt a topicon is). Én is megcsináltattam megelőzésképpen, de a régi csapágyak is jók voltak szerencsére (talán 2012.dec. körül, ha rákeresel, irtam róla, fotók is voltak), 2008-as 1.5dci Grand.

Érdemes egy olajcserével összekötni a cserét, igy költséghatékonyabb a dolog.

Előzmény: marcyt5 (43412)
DAndras79 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 43420

Ez elég szarul hangzik ..... de maga az áru megfelelő, pl. az olajban meg lehet bizni ?

Mivel közel van, én soha nem rendeltem tőlük a weben, hanem személyesen megyek megvenni, leginkább olajat és fagyállót szoktam venni.

Nov.folyamán is tervezem hogy megyek, olajcsere lesz az Aveoban. A GS-ben nyáron volt, ott vettem az Elf olajat.

Előzmény: stevie-13 (43409)
marcyt5 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 43419

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!

Remélem 3 évig nekem sem kell levennem:-)))

Üdv Ernő

Előzmény: néma fóki (43417)
Tattara007 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 43418

Nagy-nagy köszönet Zoltánnak, a tegnap esti gyors, pontos és szakszerű klíma és hátsó szilent javításért!!!

néma fóki Creative Commons License 2014.10.14 0 0 43417

Előzmény: marcyt5 (43415)
néma fóki Creative Commons License 2014.10.14 0 0 43416

Kerekek felől van két két csavar. Alul elől több, talán 4-5-6 csavar, és felül a hűtörácsnál van még de ott lehet, hogy csak patent van már nem emlékszem pontosan több mint 3 éve vettem le. :-)

Előzmény: marcyt5 (43415)
marcyt5 Creative Commons License 2014.10.14 0 0 43415

Üdv és köszönöm a gyors választ!

A lökhárítót hogyan kell levenni? Ennek a lépéseit ha megírnád azt megköszönném.

Üdv Ernő

Előzmény: néma fóki (43414)
néma fóki Creative Commons License 2014.10.14 0 0 43414

A lököst kell leveni. 15 perc kávéval. Én citromsavval kezeltem, utána jó lett. A laguna II ph1 esé tuti jó bele egyébként ha bontottat keresel. De az új sem drága.

Előzmény: marcyt5 (43412)
néma fóki Creative Commons License 2014.10.14 0 0 43413

A kézifék addig működik amíg használva van. Ha nem használod berohad.

Előzmény: KáTyby (43410)
marcyt5 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 43412

Üdv Mindenkinek!

Két hete szereztem ezt a gépezetet 2005 évi 1.5 dci 101 lovas szívvel. Egy 1.7 cdti G astrát cseréltem le . Nagyon tetszik a gép jó állapotban is van a salgótarjáni renault volt az eladó. óra szerint 130.000 km. van benne bár kinti de a kinti szervízkönyve megvan illtve vezették  Itt volt a határ túloldalán Obenpullendorf ban. Nagyon kényelmesnek és dinamikusnak érzem a kocsit. Folyadékcserék megvoltak ( a légszűrőt kivenni nem semmi )

Azt szeretném kérdezni a nagyérdeműtől hogy az ablakmosó spricni motor hallom hogy kapcsoláskor búg de víz nem jön ( van benne és máshol nem ereszt ) Hogyan tudom kibányászni legalulról le kell vennem a lökhárítót vagy a dobbetétet? Kérlek írjátok meg a lépéseket.

Ha jók az infóim ezeknél a típusoknál a hajtókarcsapágyakat alulméretezték és megelőzés képpen illik kicserélni ( egy renaultos ismerős barát ) elmondása alapján. Ez mikor esedékes km vagy idő a meghatározó?

Előre is köszönöm a segítségeket.

További szép estét.

marcyt5 ( Ernő )

stevie-13 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 43411

Van-e lehetőség a gyújtás levételekor mindig prímán automatikusan behúzó funkció kiiktatásának az elektromos kéziféknél?

Igen, van, "skandináv üzemmódnak" hívják, és Clip-oel lehet aktiválni.

Előzmény: KáTyby (43410)
KáTyby Creative Commons License 2014.10.13 0 0 43410

Tisztelt Topikozók!

Van-e lehetőség a gyújtás levételekor mindig prímán automatikusan behúzó funkció kiiktatásának az elektromos kéziféknél? Síksági viszonyok között élünk, teljesen fölösleges mindig behúzva lennie (és talán tovább is bírná), simán elég volna 1-esben hagyni.

Köszi a választ előre is!

stevie-13 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 43409

Mi történt stevie?

Most már sokadszor szopatnak meg. Nem akarok belemenni a részletekbe, de van benne mindenféle fordulat. A fő bajom, hogy az ő konstans hülyeségük/bénaságuk miatt folyton személyesen kell kirohangálnom hozzájuk Szentendrére (Csepelről, az ég szerelmére), illetve rosszabb esetben a szentendrei boltból még visszaküldenek a 15-ik kerületbe (az is igen messze van onnan). Hiányzó számla, hiányzó pecsét, hiányzó tétel, téves cikkszám, téves alkatrész, és az egész mellé semmi "bocs, hülyék voltunk" bocsánatkérés.... A múltkor 8 tételből hatot rontottak csak el, aszongya a telefonba, "hát, ha akarod, visszahozhatod." Ahelyett hogy ők küldenének valakit az immár megfelelő termékekkel, meg egy esedező bocsánatkéréssel....

Előzmény: néma fóki (43407)
vidiadv Creative Commons License 2014.10.13 0 0 43408

Sziasztok !

A következő hibajelenségem van ami nem mindig áll fent. Néha kuplung kinyomásakor finoman pulzál a pedál. Nem mindig van amikor napokig nem jelentkezik a hiba.Gondolom elért a kettős tömegű csere. Az autóban 170 ezer van. A másik kérdésem az lenne , hogy ki kell venni a motort a cseréhez vagy meg lehet oldani alulról a váltó lehúzásával ?

Köszi a segítséget

néma fóki Creative Commons License 2014.10.13 0 0 43407

Mi történt stevie?

Előzmény: stevie-13 (43406)
stevie-13 Creative Commons License 2014.10.13 0 0 43406

formula3000.hu,autoteka.hu én itt veszem mindíg.

Az Autotékát annak idején talán még én ajánlottam először.... Most húzzuk le a listáról. 

Előzmény: néma fóki (43399)
DCIATI Creative Commons License 2014.10.13 0 0 43405

Sziasztok!

Segítséget kérnék, mert a bocin már korábban írtam, hogy a jobb hátsó rúgóból kitört egy kis darab, de a talpából. Eddig nagy gondot nem okozott, de most egyre hangosabban működik. Szeretném kicserélni. Szerintetek belerakhatok sima scenicbe a grand rúgót?

Azt javasolták, hogy simán belefér, de keményebb és a mérete ugyanakkora (magassága, átmérője).

Kicsit tanácstalan vagyok én ha egyezik akkor beleraknám.

A Másik érdemes használtat venni, vagy zsákbamacska és inkább újat.

Üdv Ati

Sárközi Norbert Creative Commons License 2014.10.13 0 0 43404

Sziasztok szuksegem lenne egy kis segitsegre...a nivopalcam mar harmadjara is eltort ezert csinalni szeretnek egyet fembol de mivel a darabja a katrelban vegezte szuksegem lenne a mereteire ha valaki megtenne hogy lemeri megkoszonnem a teljes hossz es a rovatkolt meretre lenne szuksegem.

Egyebkent ket hete estunk at egy motorgeneralon de meg mindig fogy az olaj a digit mero szerint...remelem hogy az a rossz mert 300at mar kifizettem erte...

-Robyka- Creative Commons License 2014.10.13 0 0 43403

Ok,vettem,nagyon köszönöm a válaszokat!!!

Előzmény: mantec (43402)
mantec Creative Commons License 2014.10.13 0 0 43402

T -robika-!

"... 5w30 ... 5w40 ..."

A követelmény nem viszkozitási osztály.

RN0710:

Elf Evolution 900 SXR 5W-40,
Shell Helix Ultra 5W-40,
Repsol Elite Evolution %W-40,
Eni i-sint 5W-40,
Mol Dynamic Prima 5W-40,

RN0720:
Elf Full-Tech FE 5W-30,
Aral HighTronic R 5W-30,
Gulf Formula RNX 5W-30,
Meguin Mobility 5W-30
Mol Dynamic Synt RN 5W-30.

Előzmény: -Robyka- (43400)
néma fóki Creative Commons License 2014.10.13 0 0 43401

1.9 dci-be 5w40 kell

Előzmény: -Robyka- (43400)
-Robyka- Creative Commons License 2014.10.13 0 0 43400

5W30 elfet ne nagyon tegyek bele?

Láttam az autoteka oldalán üzemanyag takarékos elf olajat :)

Előzmény: néma fóki (43399)
néma fóki Creative Commons License 2014.10.13 0 0 43399

formula3000.hu,autoteka.hu én itt veszem mindíg.

Előzmény: -Robyka- (43398)
-Robyka- Creative Commons License 2014.10.12 0 0 43398

Köszönöm Bolti, Én is arra gyanakodtam.Elég rozsdás és még a gyárija .167 ezer km van az autóban, nem tudom mennyit bírnak ezek...

Van valakinél most akciós elf 5w40 5L?

Ebből is evolution vagy excellium?

Gőzöm nincs mi a különbség a 2 között. :)

Előzmény: Bolti (43397)
Bolti Creative Commons License 2014.10.12 0 0 43397

Általában a vezérlés oldali amire támaszkodik (a drága hidraulikus.....).

Előzmény: -Robyka- (43396)
-Robyka- Creative Commons License 2014.10.11 0 0 43396

Sziasztok!

Abban tudna e segíteni,h ha a tehénnek alapjáraton érezhetőbb a motor járása,akkor azért melyik motortartóm a felelős?1.9dci 2003/08.

Köszönöm!

Kádár__Tamás Creative Commons License 2014.10.10 0 0 43395

Sziasztok,

2 nap szerelgetés után a következőkre jutottunk a 3 hengerezés kapcsán.:

- számítógépes hibakiolvasás : 1-es henger gyújtás kimaradás hiba
- megboroszkópoztuk a hengert ( sok kilóméter miatt ) szép felület, szelepek épek
- kompresszió mérés : érték 12 fölött
- 3-as injektor lehúzva a motor úgyanúgy megy tovább
- ellenállás mérővel meggyőződtünk, h a befecskendező szelepek jók, felcserélve is ugyanez a hibajelenség.

Tehát a injektorhoz nem jut el az amper, kéne róla kapcsolási rajz, hogy melyik vezeték hova fut.
Hogy épül fel maga a rendszer.

Tudtok ebbe segíteni ? Van valakinek kapcsolási rajza ? letölthető vhonnan ?

privát címem : kadartamas987@gmail.com

Minden segítséget előre is köszönök.

autó: 2007-es Grand Scenic 2.0 16V m.kód 4RZ770 99kw

Szép hétvégét.

Tattara007 Creative Commons License 2014.10.08 0 0 43394

Írtam emailt! Köszi!

Előzmény: zoltan1967 (43392)
Kádár__Tamás Creative Commons License 2014.10.07 0 0 43393

Nincs benne semmilyen xenon, holnap du-n viszem hibakód kiolvasásra, meglátjuk.

Előzmény: zoltan1967 (43392)
zoltan1967 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 43392

Utólagos xenon nincs benne? Kormány oszlop hiba? Diagnosztika ?(lehetőleg clip)

Előzmény: keeway71 (43389)
bananatree Creative Commons License 2014.10.07 0 0 43391

állítólag nagyon sok hamis NGK gyertya van a magyar piacon.

megbízható, nagy kereskedésekben is előfordul.

szervizben mondták...

Előzmény: Kádár__Tamás (43390)
Kádár__Tamás Creative Commons License 2014.10.07 0 0 43390

Sziasztok.

Jöttem haza felé, beugrottam a boltba, utána az autó a következőket produkálta, amiket nem tudok hova tenni.Kiírta a műszerfalra hogy check emission és villog a service lámpa.A motorban jár mind a 4 henger, de mikor indulni akarok nagyon rángat az autó, olyan mintha 3 hengerezne.Nem tudom mi lehet, 1 hete kapott új gyertyákat NGK.

Az autót tavasszal vettem sok kilóméterrel.Renault Grand Scenic 2007-es 2.0 16V benzin.

A segítségetek előre is hálásan köszönöm.

keeway71 Creative Commons License 2014.10.07 0 0 43389

sziasztok!

Két hónapja vettem egy grand scenic 2004 1.5 dci autót.A kormányszervó időről időre kikapcsol ekkor azt irja ki, hogy servolung defekt. Akksi saru le, vissza, és ekkor jó.UTána megint előjön a hiba.Valaki tud segíteni? 

DaNameless Creative Commons License 2014.10.06 0 0 43388

Sziasztok eladi renault scenic 1.9 dci 2008-as panorama tetos digit klima tolato radar stb http://m.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_scenic_1.9_dci_privilege_panorama_teto_irany_ar-8323641

szg66 Creative Commons License 2014.10.06 0 0 43387

Scenic II. 1,6 benzinesem van. 5-sebességes váltójú, 5-ösben 4000-et forog.

Alapvetően szeretem, de 6 sebességes cserén gondolkodom. Tud valaki saját tapasztalatot, információt adni, hogy a 2004-2009 közötti 1,6 benzines 6 sebességes váltóval mennyit forog 130-nál. Segítségeteket előre is köszönöm.

stevie-13 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 43386

Kedves Stevie-13! Nekem nagyon tetszik ahogy ezzel a fóliával be lettek vonva a málló műanyagok. Kérem, ha nem titok írja meg nekem e-mailben hogy hol lehet ezt a fóliát beszerezni, illetve hogy ezt otthon meg tudom e csinálni én is? Köszönöm előre is! A mail címem: tonyto@citromail.hu 

Magánban nem levelezem senkivel :-)

Otthon meg lehet csinálni, de nem árt a gyakorlat. És kell hozzá a fürdőkád.

De legelőször ki kell szerelni a kezelendő alkatrészeket, majd a maradék gumifestéket le kell szedni, praktikusan homokszórással.

Minden egyéb infó és kontakt itt:

www.vtn.hu

Előzmény: tonyto (43385)
tonyto Creative Commons License 2014.10.05 0 0 43385

Kedves Stevie-13! Nekem nagyon tetszik ahogy ezzel a fóliával be lettek vonva a málló műanyagok. Kérem, ha nem titok írja meg nekem e-mailben hogy hol lehet ezt a fóliát beszerezni, illetve hogy ezt otthon meg tudom e csinálni én is? Köszönöm előre is! A mail címem: tonyto@citromail.hu 

Előzmény: stevie-13 (43371)
eLGee Creative Commons License 2014.10.04 0 0 43384

Itt szeretnék hatalmas köszönetet mondani Zoltán1967-nek, amiért önzetlenül segített megoldani az elektromos  kézifék problémámat. MEGA RESPECT!!!

eLGee Creative Commons License 2014.10.04 0 0 43383

Pest elég közel van? Mert akkor develooper. Ha csak Budán jó, akkor kérdezz körbe a szomszédoknál, hogy hátha valaki ért a Renault digitális műszerfal javításhoz, az biztos elég közel lesz. Bocs, de ezt nem tudtam kihagyni.

Tuti bennem van a hiba, de sosem fogom megérteni azokat az embereket, akiknek speciális problémájuk van, de a megoldásért csak korlátozott erőforrásokat hajlandóak megmozgatni (lásd pl. egy adott kerületben keresnek jó szerelőt). Ha a speciális probléma megnyugtató megoldásához ne adj isten 100km-t kellene autózni, akkor az már nem is jó? Lehet, hogy Pesten egy kókler megcsinálja 40e-ért 5km-re tőled, ellenben Kecskeméten egy hozzáértő pedig elvégzi ugyanazt hibátlanul 20e-ért garanciával és még ki is okosít a dologgal kapcsolatban.

Én szegedi vagyok, de voltam már az autómat szervizeltetni Csepelen, Kispesten, a XVIII. kerületben, Maglódon és Kunszentmiklóson is, mert az adott problémához ott tudták a legjobb megoldást nyújtani. Én csak annyit tudok mondani, hogy először is meg kell találni a specialistát, aztán el kell menni hozzá, akármerre is legyen, mert többet ér az ember nyugalma, mint némi üzemanyag és idő.

Előzmény: újnov (43381)
DAndras79 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 43382

Keresd Develooper cartársat, itt a topicban megtalálható, ő foglalkozik kijelző javitással, Bp-n, garanciával.

Előzmény: újnov (43381)
újnov Creative Commons License 2014.10.03 0 0 43381

2004-es gyártási évű, 1600 kc-is benzines. A műszerfali kijelző 4-5 éve elromlott. Akkor a budai Baumgartner egyik alvállalkozójával kb. 40 E Ft-ért megjavította. Most részlegesen szintén elromlott (az órát nem tartja, újraindul; csak az össz-kilométert hajlandó mutatni a sok egyéb helyett is). Buda környékén kihez fordulhatnék a legcélszerűbben?

Előzmény: újnov (43380)
újnov Creative Commons License 2014.10.03 0 0 43380

A kijelzőn az óra állandóan, ill. szeszélyes időközönként újraindul. Bármit próbálok kijeleztetni, mindig az össz-kilométerre ugrik. 

Bolti Creative Commons License 2014.10.02 0 0 43379

Annyira nagy zajnak nem szabad lennie, valszeg a csuszkák ki vannak kopva.

Nálam csendben van, nem zörög, nem süvít, bár szenvedtem vele sokat:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=131410971&t=9098903

Előzmény: HanEm1308 (43377)
néma fóki Creative Commons License 2014.10.02 0 0 43378

A tetőablak hátránya. Ez ilyen. Ha tetősined lenne akkor az sípolna...Ennél nagyobb bajod soha ne legyen a bocival.

Előzmény: HanEm1308 (43377)
HanEm1308 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 43377

Sziasztok!

Egy hete vásároltunk egy használt Grand scenicet, 2005-ös (külföldről behozott, de ezt most hagyjuk :)).

Kipróbáltuk, mentünk vele, hosszabb útra még nem, a nagyszervízt előtte megcsináltatjuk, átnézetjük. Egyenlőre minden működik rajta, szép a motor hangja, de nyilván majd a szerelő megmondja :)

Egyetlen probláma ami előjött tegnap, amikor először használtuk autópályán, hogy 120-nál az elektromos tetőablakon, olyan mintha húzna befele a szél, de közben a levegő nem jár mégse, csak a fütyülő sípoló hang van meg. Ha a sötétítő be van húzva kevésbé idegesítő, dehát mégse azért vesz az ember napfénytetős autót, hogy a sötétítő be legyen húzva :D AZ elektronikája egyébként szépen működik (egyenlőre :))

Kérdésem az lenne, valaki tapasztalt már hasinlót, mitől lehet ez a hang?

ThomBoy Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43376

A 2.0 dCi ritka, ha találsz is egyet abban lehet már baromi sok km van. Érdeklődj Renault kerskedésekben, én is azt tettem, a GSII és a GSIII is úgy lett. Troberto pl Budakalászon vette egy éve a beszámított GSII-t. (Mindegyik 2.0 dCi, magyarországi végig szervizelt)

A kopás szerintem is használat függő, a mi 9 éves Clionk különb volt, mint sok 3 éves Scenic, de apum mindjárt 19 éves Lagunája is. A 7 éves céges off Mondeomat érdemes lenne megnézni, a vezető ülés köpedelem, a gombokról jön le a fólia.

Előzmény: S.P (43366)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43375

Na azért nem 1.0 swiftet szeretnék... :-)  

Ez volt a 30 éves Toyota.Igazából csak az idő járt el felette.Sok kis nyűg kezdett vele lenni.

Renaultnál meg van ismerős azért is gondolkozom ebben a tipusban.Meg ahogy említettem tetszik is.

Előzmény: mov (43374)
mov Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43374

Ez a német vs. francia nagyjából így van, sok esetben szerencse kérdése, hogy milyen generációt fogtál ki. Miközben tudok olyan 10+ éves Passatot az ismeretségi körben, ami 550.000 kilométer után is gurul, és addig egy turbó és egy generátor javítás volt a nagyobb hiba, eközben ennél sokkal fiatalabb azonos modellt is tudok, amiben 200.000 kilométer körül már több nagyjavítás is történt. Holott az előbbi már hosszú évek óta csak mezei magánszervizbe jár, miközben a problémás darab csak a Porsche Hungária márkaszervizeit látogatta.

Jó általános képe csak akkor lehetne kapni, ha a kilométerórákba lévő futásteljesítmény nagy átlagban legalább köszönő viszonyban volna a valósággal, de ez nem így van. Például érdekes adat lenne, hogy a Magyarországon futó GS-ek futásteljesítménye átlagban mennyire tér el a valóságtól, ugyanis ezeknek az autóknak a legnagyobb része külföldről behozott darab, és a kilométeróra szinte kivétel nélkül 100.000 alatt kezdte.

A benzines GS-ekkel a legnagyobb probléma, hogy a választék nagyon kicsi belőlük, minden egyes évből 1-2 darab van a piacon. Mondjuk itt legalább az alacsony futásteljesítmény közelebb állhat a valósághoz. Használt autó mindenképpen zsákbamacska, ezt tükrözi az eredeti új ár töredéke. Azt se felejtsük el, hogy egy 30 éves kisebb Toyotához képest itt kiugróan magasabb lehet a szervizköltség. Sok drága kütyü tud elromlani, ami abban nincs is, illetve egy teljes féktárcsa/betét/csapágy csere is paritásban áll egy öreg Toyota árával. De ez van, alternatívaként esetleg egy 1.0-ás klasszikus Swift szóba jöhet, biztosan olcsóbb fenntartani :)

Előzmény: S.P (43373)
S.P Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43373

A belső műanyagok és bőrök kopása nálam nem nagyon jelentkezik. A kormány feltehetően már át van húzva, a váltógomb kicsit kopott, de nem zavaró, talán a bal első elektromos ablak vezérlő panel kicsit "ragyásabb".

Szerintem nagyon függ a használattól a kopottság. (Az enyém idén lesz 10 éves)

A benzinesekről nem nagyon tudok nyilatkozni, mert nekem nem az van. Jellemzően trafó hibák vannak (talán már csak voltak), meg az okoskerék (vezérlés állító) hiba a zsebbe nyúlós, de még messze nem annyira, mint a diesel hibalehetőségek.

Egyéb elektromos hiba nálam nincs/nem jellemző. (Az előtét ellenállás volt cserélve, meg mikrokapcsoló a szabadkezes ajtózáráshoz.)

Ha nyugodt tempóval közlekedsz, szerintem elég az 1.6, de én azért a 2.0-ra szavaznék. :-))

Bár komoly kiadások előtt állok, mégis azt mondom, hogy nem rossz autó a scenic. (Ismerek toyotás és volkswagenes tulajt, akik horribilis javítási összegeket voltak kénytelenek kiadni, csak ott elnézőbbek az emberek. Ha egy francia autóval van baj, akkor mindjárt mondják, hogy "mondtam, hogy ne vegyél francia szart"...)

Előzmény: Törölt nick (43372)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43372

Szép!

És az elektromos hibákkal,h.állsz!

Most lenne egy 7 személyes RENAULT GRAND SCENIC Scénic 1.6 Dynamique Plus állítólag gyönyörű állapotban 1.3-ért.De nagyon kezdek megijedni!!! :-(

Előzmény: stevie-13 (43371)
stevie-13 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43371

A 30 éves Toyotámban nem mállottak így a műanyagok mint a pár éves Scenicecben,Meganokban.

Nem a műanyag mállik, hanem az a lágy tapintású, gumis festék, amivel annak idején a "prémium érzést" igyekeztek fokozni. Ez sajnos tényleg probléma a Scénic-eknél - sovány vigasz, hogy egy csomó másik autónál is.

Vannak viszont eljárások, amikkel viszonylag olcsón fel lehet újítani ezt a pár műanyag alkatrészt. Az autómban a a fogantyúkat, egyebeket VTN fóliával vonattam be, a sebváltógombot meg kicseréltem egy finom, kézműves darabra.

Előzmény: Törölt nick (43369)
panamator Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43370

Igen, valószínű, hogy Ő az, akit már többen ajánlottak

Előzmény: DAndras79 (43368)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43369

Szia!

Ne retentsen el az új nick név!A keresgélést unom!!!! :-)

Benzines.A-ból B-be jutásra.Kevés km-ert mennék 5000 km körül egy évben.Mamához átmenni,bevásárolni,stb.! :-)Papa stilusban vezetek a gyerekek miatt.:-)Igazából a formavilága tetszik. De nem sok jót hallottam eddig!?Rengeteg elektromos probléma.A hírdetésekben lévőknek a belső műanyagok iszonyú állapotban vannak.A 30 éves Toyotámban nem mállottak így a műanyagok mint a pár éves Scenicecben,Meganokban.Tudom akkor miért nem maradok a Toyotánál?Mert azért az már nagyon igényelte a törödést!Anyagilag nem bírtam volna sokáig! :-)

Előzmény: S.P (43364)
DAndras79 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43368

Nem kizárt, hogy Zoltánra gondolsz, Maglódon.

Itt a topicon is szerepel Zoltan1967 névvel.

Előzmény: panamator (43367)
panamator Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43367

Köszönöm, Baumgartnerékhez volt már "szerencsém". Igaz, hogy az sok évvel ezelőtt volt, de elég is volt.

Emlékeim szerint többen is ajánlottak egy szerelőt a közelben, csak nem tudom, hogy ki volt. Talán péceli volt, de nem vagyok benne biztos.

Előzmény: Törölt nick (43362)
S.P Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43366

Bevittem a renault szervizbe, tegnap szedték szét. 4 lyuk van a blokk oldalán, 1 hajtókar törött, leszakította az olajszivattyút, a turbó is elszállt az olaj nélküli futástól. Most írják a renault hungáriának a méltányossági kérelmet. Nagyon kíváncsi vagyok... (Túl sok reményt nem fűzök hozzá, de ezt a kört még le akarom játszani, hogy tudjak dönteni az autó sorsa felől.)

Bontott motorral valahol 400 körül lenne a mutatvány, én ezt akarom a legkevésbé. Nem azért vettem tuti szervizkönyves, magyarországi, jól felszerelt autót a piaci ár felett, és nem azért vittem én is márkaszervizbe, hogy egy bontott blokkal kelljen együtt élnem.

Ha méltányos ajánlatot kapok, akkor mégiscsak van egy 0 km-es motor és turbó, akkor marad és használjuk még 5-6-7 évig.

Ha nagyon méltánytalan ajánlatot kapok, akkor először meghirdetem, mint szervizkönyves jól felszerelt "bódé". :-) Ha nem megy el normális áron, akkor Zoltánnal megcsináltatom és úgy adom el.

De ötletem sincs, hogy mit vegyek helyette. Az espace-t is néztem, de ott is vannak komoly bajok a motorokkal...

Folyamatosan nézem a 2.0 dci példányokat, de nem nagyon van választék. Mondjuk ezt is fél évig kerestem...

Előzmény: DAndras79 (43365)
DAndras79 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43365

Nálad mi a helyzet, van fejlemény autó ügyben?

Előzmény: S.P (43364)
S.P Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43364

Ha tényleg elmondanád mire kell az autó, akkor könnyebb lenne segíteni. Így baromi nehéz.

Diesel? Benzines? Mennyit mennél vele?

DAndras79 Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43363

Légyszives nézd át az utóbbi fél év hozzászólásait, lesz tanács bőven. Pár héttel ezelőtt az egyik topictárs is feltette ide az eladó autóját.

2003-2009 közötti autókról (Scenic II) már nem igazán lehet újat mondani, szinte minden dolog min.50-szer elhangzott már.

Ha bővebben kifejted, hogy milyen célra, milyen tervezett futásteljesitménnyel, kisebb vagy nagyobb motorral tervezed a vásárlást, akkor lehet hogy több hozzászólás lesz.

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43362

Albertirsai út.Baumgartner!!!!!!!Gaba és Csabi szerelők!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nekem nem Renaultot szereltek,de NAGYON meg vagyok velük elégedve!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Miattuk veszek/vennék most scenicet!Csak elötte körbekérdezösködök! :-9Bár itt ezen a forumon nem nagyon osztogatnak tanácsot véleményt!

Előzmény: panamator (43361)
panamator Creative Commons License 2014.10.01 0 0 43361

Sziasztok!

Tud valaki normális szerelőt a 16. ker., esetleg Kerepes környékén?

Dietrich123 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 43360

Nekem van tippem:

Ha a Te tanácsodat várja a szerelőd, vagy esetleg Te úgy érzed hogy a szerelőd tanácstalan, akkor válts sürgősen szerelőt, bár talán már el is késtél.

Előzmény: Tibcso35 (43358)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.30 0 0 43359

Szerbusztok!

Scenic vásárlása elöt állok.Tudnátok esetleg tanácsot adni,h.mire figyeljek?Grand Sceniceket nézegetek 2003-as évjárattól.Vagy ,ha esetleg tud valaki egy nagyon jót akkor ne tartsa magaban!

Köszönöm szépen előre is!

Tibcso35 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 43358

nem volt benne.

de most hogy megjavították a 4 porlasztócsúcsot szólt a szerelő hogy be sem indul. :( valami tipp?

Előzmény: ThomBoy (43357)
ThomBoy Creative Commons License 2014.09.30 0 0 43357

Mágnes nem volt az aljában?

Előzmény: Tibcso35 (43354)
landigabi Creative Commons License 2014.09.30 0 0 43356

Köszi a tippet, igen, őket néztem...

Egy bajom van csak... ki kell vágni hátul a lökhárítót... azt meg nem szeretném. :(

Szfehérvár környékén lakom, Nagykanizsa egy picit messze van.

Hátha lesz közelebb is.

Előzmény: szalaics (43355)
szalaics Creative Commons License 2014.09.30 0 0 43355

Nem tudom merre székelsz :)

Én náluk vettem, és Ők is szerelték fel.

http://vonohorog.info.hu/

Szerintem nagyon korrekt az áruk, és jó minőségű.

max egy órás meló volt emlékeim szerint, tehát megvárható.

Levehetős, szinte mint a gyári....

Előzmény: landigabi (43353)
Tibcso35 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 43354

szét lett szedve a tank.....

Előzmény: EME (43352)
landigabi Creative Commons License 2014.09.30 0 0 43353

Vonóhorgot szeretnék vásárolni a nagy bocimra.

Kaphatok tanácsot, hogy kinek melyik típus vált be?

Találtam egy pár vonóhorgos céget, de nem sok információt adnak.

Inkább tapasztalatokat várnék... ill. azt, hogy gyárit érdemes-e (egyáltalán van-e)

Előre is köszi minden segítséget!

EME Creative Commons License 2014.09.30 0 0 43352

Azt hogy vetted észre, hogy fémszemcsék vannak a tankban?

Előzmény: Tibcso35 (43349)
Tibcso35 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 43351

köszi.

a saját magasnyomású szivattyúmat is eltudom vinni beméretni? ott kiderül,hogy "darálja" e magát?

Előzmény: eLGee (43350)
eLGee Creative Commons License 2014.09.30 0 0 43350

Az álmoskönyv szerint sok jót nem jelent a tankban lévő fémrészecskék megtalálása.

De mielőtt bármihez is kezdenél, nézd meg a gázolajszűrőt is, hogy a házában is megtalálod a fémrészecskéket vagy sem.

Egyébként sajnos nagy valószínűség szerint a magasnyomású szivattyúd darálja le magát. Nem írtad a motor típusát, de ha 1.9dCi, akkor annak a magasnyomásúja kompatibilis a Lagunáéval (ua. a gyári szám és a Renault cikkszám 82 00 ... ...) és van belőle bontottan rengeteg már kb. 20e Ft-tól, de ha biztosra akarsz menni, akkor a bontotta érdemes elvinni beméretni és ha gond van vele, akkor nem megvenni vagy helyből felújíttatni.

Sajnos azt sem úszod meg, hogy le legyen véve a tankod, mert ki kell tisztára mosni illetve az egész üzemanyag rendszert ki kell takarítani (minden kisnyomású csövet, üzemanyag szűrő házat, nagynyomású csöveket és a rail-csövet is.

Előzmény: Tibcso35 (43349)
Tibcso35 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 43349

s.o.s segítség kellene....

porlasztócsúcs javítás után fémszemcsék a tankban....szerintetek bemerjem indítani? magasnyomású szivattyú csere?

kishentes1980 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 43348

Köszönöm a segitséget!!!

EME Creative Commons License 2014.09.29 0 0 43347

Szerintem a hűtőfolyadék hőmérséklet jeladó szarakodik. 

(Bár, én olyat még sosem tapasztaltam, hogy a hűtőventilátor működne leállított motornál is.)

Előzmény: lacas65 (43346)
lacas65 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 43346

Sziasztok

Kicsit gondba vagyok, mert nem tudom, hogy ez a jelenség normális e.

A vízhőmérséklettel, és a hűtőventilátorral van problémám. Amikor eléri az autó az üzemi hőmérsékletet, akkor a középső osztás és az utána jövő következő jel között folyamatosan változik /fel-le/, és nagyon gyakran bekapcsol a hűtő ventilátor. Továbbá ha leállítom az autót, a külső hőmérséklettől függetlenül bekapcsol a ventilátor, és akár 5-6 percig is megy. Ilyenkor ha ráteszem a gyújtást, akkor azt látom hogy a középső jeltől csak 1 osztásra van a vízhőmérséklet. Az a gondom, hogy ez pár hónapja még nem tűnt fel, emlékeim szerint stabilan állt a középső osztáson még a legnagyobb melegben is. A kérdésem az lenn, hogy ez normális jelenség /13 éves az autó/, és nem merítheti le az akkumulátort a sok álló helyzetben való ventilátor működés?

EME Creative Commons License 2014.09.29 0 0 43345

Tényleg! Most,hogy mondod, már rémlik, hogy így kell. Köszi!

Előzmény: deguuu (43344)
deguuu Creative Commons License 2014.09.29 0 0 43344

asszem az a gorgot magadfele huzva. (amivel csatornat valtasz a kormanyon)

EME Creative Commons License 2014.09.29 0 0 43343

Sziasztok!

A rádió kód megadása után mivel lehet azt leokézni? (Sajnos nem emlékszem és a kollégám nagyon kínlódik vele)

JsassJr Creative Commons License 2014.09.28 0 0 43342
Előzmény: JsassJr (39769)
Oczu Creative Commons License 2014.09.27 0 0 43341

Mivel részecskeszűrő csak 2006-tól van RN710 a megoldás és ajánlott az ELF.

Előzmény: kishentes1980 (43338)
stevie-13 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 43340

Elf Evolution SXR 5W-40
Elf Solaris FE 5W-30

Nemrég módosultak a nevek:

Elf Evolution 900 SXR lett a sima SXR, és ELf Ecvolution Full-Tech FE a Solaris.

Előzmény: mantec (43339)
mantec Creative Commons License 2014.09.27 0 0 43339

T kishentes1980!

"... milyen olajat..."

RN0710:

Elf Evolution SXR 5W-40,
Shell Helix Ultra 5W-40,
Repsol Elite Evolution %W-40,
Eni i-sint 5W-40,
Mol Dynamic Prima 5W-40,

RN0720:
Elf Solaris FE 5W-30,
Aral HighTronic R 5W-30,
Gulf Formula RNX 5W-30,
Meguin Mobility 5W-30
Mol Dynamic Synt RN 5W-30.

Előzmény: kishentes1980 (43338)
kishentes1980 Creative Commons License 2014.09.27 0 0 43338

Sziasztok!Érdeklödni szeretnék milyen oljat haszáljak Renault Scenichez  1.9dci-hez most vetem és nem volt hozzá könyve 2003-as évjáratú kocsirol van szó.

tonyto Creative Commons License 2014.09.27 0 0 43337

Az elérhetőségért keressetek a tonyto@citromail.hu címen.

Előzmény: eLGee (43336)
eLGee Creative Commons License 2014.09.26 0 0 43336

A nívó pálcát kb. ugyanannyiért kapod meg újan szalonból, mint bontottan: ~5e Ft legutolsó információk szerint. Megérne egy kérdést az első utadba eső szakszervizben.

Előzmény: tonyto (43334)
Gergo.bgy Creative Commons License 2014.09.26 0 0 43335

"A turbó rendszer beállításához igen értő fiatalember megállapította..."

Ha nem titkos a neve, akkor szerintem senki sem sértődik meg, ha közzéteszed a nevét és elérhetőségét. Soha nem lehet tudni. :) 

Előzmény: tonyto (43334)
tonyto Creative Commons License 2014.09.26 0 0 43334

Sziasztok! Nos kiderült, mi okozta a korábban jelzett huhogó hangot a kocsimban GS2 (1.9 dci). A turbó rendszer beállításához igen értő fiatalember megállapította hogy a Renault márkaszervíz által jónak minősített vákuumrendszeri csöveim kukába valók, kicserélte mindet. Ezekután diaggal és mérőórával elemezte az autót, és kiderült hogy a változó geometriájú turbót az előző tulajnál valaki állítgatta. Így a turbó teljesítmény fő leadó tartományában (2000-3000 közt) a kis lapátkáimat össze - vissza feszegette ugyan a túlnyomás de nem tudta a motor ezt kezelni. A turbó beszabályzása után megy mint a nyíl (csendesen és gyorsan). A márkaszervíz és több kókler turbó felújításos több százezres tanácsai helyett 30 e Ft-ból kész a gép. Most már csak egy kérés: keresnék eladó olajnívó pálcát (sapkával van egybe építve), mivel annak a végét az előző tulajnál vagy letörték vagy nem tudom mi történt, de nincs meg. Ha van valakinek, szívesen megvenném.

margitm Creative Commons License 2014.09.26 0 0 43333

Oczu (43321)

Köszönöm szépen a válaszodat, nagyon sokat segítettél.

margitm (43320)

mov Creative Commons License 2014.09.26 0 0 43332

Bontott 30-50, de ez zsákbamacska, lehet pont úgy megadja magát holnap. Felújított cseredarab leadásával 100-120, ezek nagyjából ugyanolyan jók, mint a felújított turbók(ha jó helyen csinálják), tehát ami mozog és kophatott, abból új kerül bele.

Az új 200 körül, talán egy kicsivel több, aki pontos árat tud majd megírja. Ha viszont ilyet veszel bízd szakemberre a beépítést. Nem a munkadíj lesz a nagy tétel, amint látható, és az esetleges garanciális problémák esetén nem kicsivel egyszerűbb az ügyintézés. Nem utolsó sorban azért nem egy kerékcsere, érteni kell hozzá.

Előzmény: Tibcso35 (43329)
stevie-13 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 43331

4X100 GSII.-rol gumik nelkul, markat nem tudom, majd megnezem hatha rajta van. Nincs meg minden kupak

Így olyan 30-35 körül tudhat a szett. (Jó állapotú gyárit 60 körül lehet eladni.)

Előzmény: deguuu (43330)
deguuu Creative Commons License 2014.09.26 0 0 43330

4X100 GSII.-rol gumik nelkul, markat nem tudom, majd megnezem hatha rajta van. Nincs meg minden kupak, nem szoroznek az aron kb adnam annak aki a legtobbet igeri, csak ne kelljen bele sok energiat fektetni (magyarul erte kellene jonni majd Szolnokra), ELVILEG karacsonykor haza megyek... Ajanlat johet a benkogabor@gmail.com-ra.
Szerintem nem lenne hujeseg nyitni ott egy Renyo csoportot alkatresz adok/veszek/cserelek/keresek/egyeb temaban.

Tibcso35 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 43329

1.5dci -hez(2005)magasnyomású szivattyút keresek...mennyi lehet az új ára?

hol lehet beszerezni?

stevie-13 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 43328

szerintetek kb mennyit lehet kerni a regi (16-os)garnituraert ugy hogy ne huzzanak le de el is vigyek, nincs szetverve de nem uj...?

Milyen márka? Milyen autóra való? Mi a helyzet a kupakokkal? Mi a helyzet a gumikkal?

Előzmény: deguuu (43327)
deguuu Creative Commons License 2014.09.26 0 0 43327

No, uj felnik segitsegevel atment a muszakin a gep. ET42= OK, megjegyzem szarabb lett a kanyarstabilitas.

ilyen viccesen nez ki:

ket kerdes:
szerintetek kb mennyit lehet kerni a regi (16-os)garnituraert ugy hogy ne huzzanak le de el is vigyek, nincs szetverve de nem uj...?

szerelt-e mar valaki allofutest a verdaba, kb mennyi volt, es kell-e esetleg valamire figyelni vagy siman befogadja a Renault gazdatest? :)
http://www.webasto.com/hu/szegmensek-termekek/transzporter/futesrendszerek/

DCIATI Creative Commons License 2014.09.26 0 0 43326

Üdv!

A kocsim furcsa csörgő-ciripelő hangot ad, ha jár a motor, vagy egy bizonyos fordulaton működik. Elvittem szerelőhöz és az egyik azt mondta, hogy a rezonátor cső előtti részen van a hang forrása. A másik azt, hogy a katalizátorban ment szét a kerámia. Most már teljesen tanácstalan vagyok. Úgy tudtam, hogy a kocsiba nincs katalizátor, de már egyáltalán nem tudom.

Bocs elfelejtettem a kocsi 1,9 DCI 120 Le.

Üdv Ati

ThomBoy Creative Commons License 2014.09.25 0 0 43325

Ma is tanultam valami újat, köszi! Érdekesség, hogy anno az 1.4 16V Clionál valoszinű nem így van, mert B.Pista mondta telefonba annak idején, hogy jobb híján húzzam le (Balatonon a nyaraló udvarán állt az autó).

Előzmény: Kugler Kábel (43318)
ThomBoy Creative Commons License 2014.09.25 0 0 43324

Elektromos nyestriasztót építs be. A Conrad féle nem vált be Apumnak, vissza is vitte. Én Balatonon sprayvel védekezek, de az nyilván évi pár hét.

Előzmény: Marceee222 (43323)
Marceee222 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 43323

Nyestek csak az én életemet keserítik meg minden alkalommal? Megint elrágták a részecskeszűrő gumicsöveit...valakinek ötlete mit érdemes tenni ellenük? :-) 

zoltan1967 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 43322

A két trafó van egymással sorba kötve.  És ha lehúzom a vezetéket az egyikről le áll a párja is.

Előzmény: zöldikovács (43316)
Oczu Creative Commons License 2014.09.25 0 0 43321
Előzmény: margitm (43320)
margitm Creative Commons License 2014.09.25 0 0 43320

Tisztelt " Zöldikovács"!

Mint írja, hogy autószerelő a képzettsége, kérem segítsen nekünk.Van egy Renault Scenic 1,5 diesel típusú, 100 LE 70 KW, 2005-ös évjáratú gépjárművünk, melyben szeretnénk mi magunk kicserélni a gázolajszűrőt, de sajnos nem tudjuk, hogy hol találni, és hogyan lehet kicserélni, ha tud kérjük segítsen.

Más segítségét is szívesen fogadjuk, aki már kicserélt gázolajszűrőt Renault gépjárműben.

Válaszát előre is köszönjük!

mov Creative Commons License 2014.09.25 0 0 43319

Plusz akár jelentős mennyiségű üzemanyag kerülhet a katalizátorba, amivel le lehet amortizálni. Bár a stabil gyújtáskihagyás pont is ide vezet.

Előzmény: zoltan1967 (43315)
Kugler Kábel Creative Commons License 2014.09.25 0 0 43318

Szerintem ebben is ilyen gyújtás van.

http://autotechnika.hu/uploads/files/archiv/2004/04/42-44.pdf

Olvasd el figyelmesen hátha segít.

vargamunka Creative Commons License 2014.09.25 0 0 43317

akkor nincs mese ha beindul majd leáll végig kell nézned az ecutól a gyertyáig a kivezérlést ...

(ha kidörzsölődött esetleg testel a vezeték hasonló lehet  a baj hisz egy idő után érzékeli a hibát majd vészbe tesz ) fél évig szívtam hasonló bajjal csak két hetente egyszer kétszer volt gond .(eső gondolom )....majd sokáig semmi  a diag szerint akár százezret is rá lehetett volna költeni ,egy vezeték csere oldta meg 

de írtad is olvastam de írtad hogy időszakosan pedig nincs gond vele . hát nem kis kihívás a legjobbakat kívánom 

zöldikovács Creative Commons License 2014.09.24 0 0 43316

Mint ahogy azt első alkalommal megírtam, cseréltem trafót és gyertyát is. A trafó végponti eszköz, nincs sorba kötve vele semmi, nem áll le csak az az egy henger hidd el!!

zoltan1967 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 43315

Mit csinálsz ekkor, hogyan állapítanád meg, hogy melyik az?? Lehúzogatod a kábelt!! Ez ugyan ősi módszer, de biztosan megállapítható vele, hogy melyik henger nem megy!! 

Így biztos nem, mert a renaultnál sorba van kötve az 1-4 henger és a 2-3-as. Tehát ha lehúzok egy csatit trafóról leáll a párja is.

Nem isten a diagnosztika!!

Nem de nagy segítség!!!!

Előzmény: zöldikovács (43313)
vargamunka Creative Commons License 2014.09.24 0 0 43314

a diag nem isten :valóban ha valamit nem értek én is félre teszem ,

azért csak felcserélném a trafókat mondjuk a 4 -est át lehetne tenni majd a gyertyát venném szemügyre hátha nem is olyan nagy a baj ....

Előzmény: zöldikovács (43313)
zöldikovács Creative Commons License 2014.09.24 0 0 43313

Hát tudjátok eredetileg autószerelő vagyok, és e mellett elektronikai műszerész. Nem dolgozom , mint autószerelő, de azért még tisztában vagyok dolgokkal. Pl , hogy ezeket az autókat diagnosztikára kell rakni. Nem mutatott semmi hibát, annak ellenére, hogy a motor icon, hol világított, hol nem. Olyat meg, hogy nem megy egy henger, még véletlenül sem jelzett, viszont hallom, hogy nem megy  egy henger. Mit csinálsz ekkor, hogyan állapítanád meg, hogy melyik az?? Lehúzogatod a kábelt!! Ez ugyan ősi módszer, de biztosan megállapítható vele, hogy melyik henger nem megy!! Nem isten a diagnosztika!! Az is elektronika, és meghibásodhat, fars, hibás adatokat közöl, vagy érez. Lehet, hogy valamelyik érzékelő hibás jelzését nem veszi tudomásul az elektronika. Ez egy eléggé egyedi eset, és valószínűleg, csak a meggyanúsított egység cseréjével lehet elhárítani, ami lehet, hogy nem sikerül elsőre. Pusztán azért írtam ide, hátha valakinek ugyan ezt csinálta a verdája, és megspóroltam volna egy csomó időt. Mindenesetre, köszönöm a hozzászólásokat.

Ati_! Creative Commons License 2014.09.24 0 0 43312

Egy dolgot nem értek, minek gyakorolsz ha nem értesz hozzá? Vidd egy egy clip-pel rendelkező szakképzett Renault szerelőhöz, aki 10 perc alatt megmondja a probléma okát...

Előzmény: zöldikovács (43310)
vargamunka Creative Commons License 2014.09.24 0 0 43311

Ha teheted ne bántsd,az sem tesz jó mikor a trafót lehúztad járó motornál  .....diag neki mielőtt nagyobb kár lesz ,

Előzmény: zöldikovács (43310)
zöldikovács Creative Commons License 2014.09.24 0 0 43310

Amit lentebb leírtam, hogy nem megy a 4. henger, kiegészült pár dologgal, pl. neki lódul, és soha nem tapasztalt energiával gyorsul, aztán meg semmi, csak cammog. Gondolom a lebutított motorvezérlővel lehet valami. Hol van a "kacsaseggű " scenicben a vezérlő? Ez egyébként  14i 16V motor.

landigabi Creative Commons License 2014.09.24 0 0 43309

Urak, azt honnan lehet megtudni, hogy mi az autóm váltójának betűjele?

(JBX, JCX, stb... )

2008-as 1.5 dCI grand-ról van szó egyébként.

ThomBoy Creative Commons License 2014.09.23 0 0 43308

Szia,

Először is üdv és gratulálok, sok sok örömet és baleset mentest! Én, mint a fórum egyik legnagyobb 2.0 dCi fanatikusa csak azt tudom mondani, a legjobbat vetted, vigyázz rá! Nekünk már GSIII 2.0dCi van, a többiek tudják, hogy nem önként váltunk meg a GSII-től.

Amit keresel pár ezer forint és márkaszervizben pótolni tudják, bontottat nem érdemes venni, a miénkben is el volt törve anno de még a vásárlás után cserélték. Ezt ki kell húzni a tető síkjával megegyezően és betolni az újat.

Előzmény: radirpapa (43302)
stevie-13 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 43307

Kéne nekem téli fenli garnitúra. Valakinek van? 1.9-es paripa.

Szerintem felnire nincs szükséged, használd nyugodtan a nyári alukat. A gyári alufelnik remekül állják a téli igénybevételt. Az acélfelninek ezen kívül sincs különösebb előnye, a szezononkénti gumis látogatást nem tudod kiiktatni az életedből (a centrírozásra mindenképp szükség van).

Ha új 205/60R16 gumira van szükséged, jelezd, kitalálunk valami jó árat :-)

Előzmény: develooper (43306)
develooper Creative Commons License 2014.09.22 0 0 43306

Kéne nekem téli fenli garnitúra. Valakinek van? 1.9-es paripa.

Gergo.bgy Creative Commons License 2014.09.22 0 0 43305

Esetleg ciikszám nincs azon a felén, amit a képen nem látunk? 

Előzmény: radirpapa (43302)
zöldikovács Creative Commons License 2014.09.22 0 0 43304

Helló! Ez egy 1,4-es benzin befecskendezéses motor.

Előzmény: stevie-13 (43301)
radirpapa Creative Commons License 2014.09.22 0 0 43303

A képek lemaradtak......

radirpapa Creative Commons License 2014.09.22 0 0 43302

Sziasztok, szép napot mindenkinek.

Köszönöm az értékes infókat melyeket a fiamnak (Radir) kérésére adtatok.

Eldőlt a kérdés és belecsaptunk egy 2.0 cdi Scenik-be.

meg is volt az első (hosszabb) utunk vele, Budapest-Prága...és természetesen vissza.

Tényleg a maximális komfort érzet mellé jó fogyasztás (7.2L 130-150)is párosult.

Iszonyt jó érzés volt az a rugalmas reagálás ahogy esetenként, lassítás miatt 90-100 és utána egy gombnyomás a tempómattra (R) és pik-pak-újra 130.... XD..tetszett.

Őszintén azért nem volt túlságosan új az érzés, mert eddig is megvolt (Ford Galaxy VR6)csak azt kell mondanom hogy kellemesen csalódtam.

Viszont kis pici apróságban szeretném a T.Nagyérdemű fórumozók segítségét kérni.

A képek amiket feltettem, a hiányosság, hátha tudtok a beszerzésben segíteni.

2-db kéne.

Ez a hátsó ajtó ahogy felnyílik a tetőkárpitba van és ennek lenne a feladata a csomagtér rolóból kihúzható árnyékolónak a megtartása. Sajnos az előző tulajnál mind a kettő letört.

Ha tudtok kérem a segítséget, persze bontott is jó lenne.

Köszönettel egy újabb Renault tag....

Ez azért nem egészen igaz, mert a márka iránti érdeklődésem 1982-ben kezdődött.

Erről is egy kép.

Üdv mindenkinek,  Radirpapa.

stevie-13 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 43301

A lányoméknak van egy " kacsa seggüje" és a 4. henger nem megy. Cseréltem benne trafót, - viseltesnek tűnt - tyertyát és ráraktuk diagnosztikára, ami csak azokat az égéskimaradásokat mutatta, amiket én okoztam a kábelek lehúzogatásával. Tehát látszólag nincs semmi gond, de a négyes továbbra sem megy.

Milyen motor ez?

Előzmény: zöldikovács (43300)
zöldikovács Creative Commons License 2014.09.22 0 0 43300

Szervusztok! A lányoméknak van egy " kacsa seggüje" és a 4. henger nem megy. Cseréltem benne trafót, - viseltesnek tűnt - tyertyát és ráraktuk diagnosztikára, ami csak azokat az égéskimaradásokat mutatta, amiket én okoztam a kábelek lehúzogatásával. Tehát látszólag nincs semmi gond, de a négyes továbbra sem megy. Meg meg jelenik a motor icon, és néha az injektor gond is, de nem folyamatos. Amikor nincs hibaüzenet, akkor sem megy a négyes henger. Gondoltunk üza. gondra is, mert nem a megszokott minőség lett beletankolva. Kevés üzemanyagra rá lett tankolva a megszokott anyag, de kb 100 Km után sem javul a helyzet, csak talán annyit, hogy most már nem rángat annyira 110 - nél. Mi lehet a gond? Nem merek gondolni kompresszió hibára.

Tattara007 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 43299

Ok, köszi, hamarosan kereslek!

Üdv!

Előzmény: zoltan1967 (43298)
zoltan1967 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 43298

Igen átlagban tényleg csere eltörik benne az egyik dugattyú.

Igen javít....

Előzmény: Tattara007 (43283)
zoltan1967 Creative Commons License 2014.09.20 0 0 43297

Igen létezik.

Előzmény: -peter (43296)
-peter Creative Commons License 2014.09.19 0 0 43296

Zoltán!

Egy eldöntendő kérdést tennék fel neked.

Létezik részecskeszűrő nélküli 2.0 dci ?

Előzmény: zoltan1967 (43255)
-peter Creative Commons License 2014.09.19 0 0 43295

sziasztok,

Renault Megane Klubtag vagyok, de a mondandóm idevágó.

Egy ismerősöm vásárolna megkímélt, karbantartott 2007 utáni DÍZEL 7 személyes Grand Scenic-et. 

Lehetőleg kevés km-rel.

Ha van ilyen eladó autója vkinek, kérem a nevem alatti emailcimre irhat.

Köszönöm!

DCIATI Creative Commons License 2014.09.19 0 0 43294

Világos színű és 1 eres. Eddig még nem dobott hibát, de szeretném minél hamarabb megjavítani.

Egyébként érthető volt.

Köszi

Előzmény: vargamunka (43293)
vargamunka Creative Commons License 2014.09.19 0 0 43293

világos színű összenyomós olaj ------/00000 kijelzőre ad szintjelzést :)egy eres ennél nem dob hibát

ha sötét csati két eres vezeték kis kocka alakkal   olajnyomás kapcsolódra van kötve  ,itt dob hibát ..

elnézést próbáltam érthetően leírni  

Előzmény: DCIATI (43291)
DAndras79 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 43292

Hát passzolok, ezt tényleg nem lehet látni. Párszor cseréltem már szürőt, de nem emlékszem, hogy lett volna mellette valami.....

Amire én gondoltam, az generátor felé menő vékony kábel, amibe szintén bele lehet akadni a csere közben.

Előzmény: DCIATI (43291)
DCIATI Creative Commons License 2014.09.19 0 0 43291

Bocs a kép lemaradt

Előzmény: DAndras79 (43288)
DCIATI Creative Commons License 2014.09.19 0 0 43290

Szia!

szerintem nem, hanem a képen az olajszűrő mellett balra.

Annyira rossz helyen van, hogy nem látok rá, már gondolkoztam, hogy a hűtőt leveszem, de a klíma miatt elvetettem.

Köszi Ati

Előzmény: DAndras79 (43288)
Tibcso35 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 43289

segítséget  szeretnék kérni....injection fault hibakó! és már alig  akar beindulni.

voltam szerelőnél és szerinte porlasztócsúcs tisztítás megoldaná a problémát. tudnátok valakit ajánlani? olyan kellene akinél nem kell heteket várni...

DAndras79 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 43288

Ha szemben állsz a motortérrel, akkor az olajszürőtől balra-lefelé levő kábelre és a csatlakozójára gondolsz?

Előzmény: DCIATI (43287)
DCIATI Creative Commons License 2014.09.19 0 0 43287

Sziasztok!

Segítséget kérek, mert az utóbbi olajcsere alkalmával sikerült letörni az olajszűrő melletti talán az olajnyomás csatlakozó műanyag házát a csatlakozóval együtt.

Annyira rossz helyen van, hogy egyáltalán nem látok be, ezért leszedni sem tudom, hogy pótoljam.

Szerintetek hogyan orvosoljam?

Üdv Ati

ThomBoy Creative Commons License 2014.09.17 0 0 43286

Szép autó és biztosan meg lesz az új gazdája, de azért halkan mondanám, hogy apum 2008-as, 7 személyes 1.5 dCi-je garantáltan 68000 km-t futott (ellenben tempomat és fényszóró mosó (és xenon?)) nélkül 1,85 millió volt tavasszal, igaz vezérlésre pont ezért kellett költeni utána.

Előzmény: Törölt nick (43282)
ThomBoy Creative Commons License 2014.09.17 0 0 43285

Emlékeim szerint nem.

Előzmény: bagger86 (43284)
bagger86 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 43284

Sziasztok!

Ma vettem egy Renault Senic II-t. Olyan kérdésem lenne, hogy ha bezárom az autót, akkor normális-e hogy a műszerfalon az indításgátló ledje mellett a fordulatszámmérő ledjei, a hőmérséklet és a benzintank ikon világít? Vagy el kellene ezeknek is aludni?

Köszi a választ előre is!

Üdv.

Tattara007 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 43283

Sziasztok!

2007-es 1.6 benzin Scenicem van, aminek megszorult a klíma kompresszora. 

Kérdés: Javítható e a kompresszor általában, vagy tényleg csak a csere és s piócás ember segít? 

Zoltán szokott klímát javítani? Balatonon lakom, de ha Ő is javít akkor inkább elszaladnék oda.

Köszi!

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.16 0 0 43282
Hedgehog Creative Commons License 2014.09.16 0 0 43281

Meglett a rángatási probléma oka, röviden: a szívócsőnyomás-jeladó ment tönkre.

A történetben van tanulság is, ezért hosszabban is leírom:

Először is pontosítom a hibajelenséget: az autó nagyon érzékeny volt a gázpedálra, nagyon apró mozdulatra is hajlamos volt kipörögni, emellett a motor időnként pillanatnyi időre leállt, főleg ha levettem a lábam a gázról. A Check Injection és Check Emission hibaüzenet a kijelzőn. (hátha másnak is lesz ilyen)

Itt a fórumban azért kérdeztem a tapasztalatokat, mert próbáltam olcsón megúszni (tudom-tudom, ez nem mindig jó ötlet :) ), és elvinni egy helyi szerelőhöz, aki az egyszerűbb szűrőcsere, takarítás vagy hasonló javításokat elvégzi, és mégsem kér annyit mint a márkaszerviz. Sajna nem vált be a dolog (bár a szerelővel még nem volt tapasztalatom, az is lehet hogy túlzásba nem vitte a munkát a kocsin, mindenesetre az autó nem lett jobb)... átvittem a szomszéd városba a márkaszervizbe, ahol délután már a jó autóval mehettem haza.

Szóval ez inkább nekem tanulság, járt utat járatlanért ugye :) (egyébként ez a márkaszerviz mindig normális volt velem, nem is érdemelték meg a "hűtlenségemet" :D )

Köszi mindenkinek aki írt!

Előzmény: stevie-13 (43182)
szalaics Creative Commons License 2014.09.16 0 0 43280

Szerintem, ha már kivetted, akkor ne mókányold! :)

Keresd meg Dev-et baráti áron garantáltan megcsinálja. Postán is mehet!

Nekem is javította már, sőt!

Hétfőn feladtam, csütörtökön vissza is érkezett, majd nálam rá pár napra a csatlakozója is beadta a kulcsot, azt is megjavította, és azért már pénzt sem kért! :) /örök darabbá vált! :)

Előzmény: baaandi (43278)
Hevi57 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 43279

Sziasztok!

Adjatok már ötletet, hogy mit tegyek a külső kilincsekkel? Kinyitom az ajtót és kint marad a kilincs. Ha keményen csukom az ajtót akkor visszaugrik, de nem mindig. Próbáltam egy kis WD40-nel megfújkálni, de nem javult. A boci 1.5 dci 2004-es. (Bár gondolom ez most mindegy)

Üdv

Hevi

baaandi Creative Commons License 2014.09.16 0 0 43278

Egyébként már kivettem a szóban forgó alkatrészt. Találtam benn egy tirisztort, talán az lehet a hibás.. Ma ráméretek. Ha csak az szált el, akkor olcsón megúszom.

Előzmény: S.P (43276)
baaandi Creative Commons License 2014.09.16 0 0 43277

Várpalota

Előzmény: S.P (43276)
S.P Creative Commons License 2014.09.16 0 0 43276

Ha jól tudom, Develooper javítani is szokta ezeket.

Az e-mailje publikus.

Merre laksz?

Előzmény: baaandi (43274)
S.P Creative Commons License 2014.09.16 0 0 43275

én 1 éve cseréltettem ki 15 ezerért az előtét elenállást. (ez nagyon baráti volt, de amit Zoltán írt 22-t az teljesen reális)

Előzmény: baaandi (43274)
baaandi Creative Commons License 2014.09.16 0 0 43274

Oké köszi. Szerinted hogy tudnám meg biztosan, hogy valóban az az alkatrész a hibás? Amúgy én is az unixon néztem 50-ért, de mint előtét ellenállást. Klíma elektronika néven valóban 22110 :) . 

Előzmény: zoltan1967 (43269)
vargamunka Creative Commons License 2014.09.16 0 0 43273

Budakalászon :40-50 Ft közt (bontó)

Előzmény: eLGee (43270)
ThomBoy Creative Commons License 2014.09.16 0 0 43272

Eszterga-marógép kombó nem lehetetlen egy idősebb maszek szaki műhelyében. Barátom nagypapájának mindkettő volt ebből indulok ki, de sajnos azok a gépek nincsnek karbantartva, sőt az ipari áram is le van kapcsolva évek óta tudtommal.

Egy próbát megérhet, pláne ha ez nem egyedi probléma.

Előzmény: eLGee (43249)
Lászlólaci1,9 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 43271

Hát most kövezz meg,én csak megkérdeztem,ennyit mondtak.

Különben meg az olx-en nincs grand.

Különben meg biztos van 60,70,80...-ért is. :) mindenki annyi pénzért adja menyiért megveszik,ha nem veszik kénytelen engedni vagy a nyakán marad.. 

Előzmény: eLGee (43270)
eLGee Creative Commons License 2014.09.15 0 0 43270

50-nél olcsóbban még olx-en is van fenn. Bontókban 30e körül mennek.

Előzmény: Lászlólaci1,9 (43268)
zoltan1967 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 43269

Ez elektronoka hiba szerintem. Az új 22eFt az Unixnál. cseréhez nem kell kivenni a műszerfalat.

Előzmény: baaandi (43266)
Lászlólaci1,9 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 43268

Szia BiroAron!

Van egy bontós ismerősöm,van nála Grand Scenic kézifék,50e pénzt mondott érte.

(Zala)

Előzmény: BiroAron (43226)
-Radír- Creative Commons License 2014.09.15 0 0 43267

Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!

Szép alaposan átolvasom, és odafigyelek a választásnál a leírtakra.

Köszönettel: Radír

baaandi Creative Commons License 2014.09.15 0 0 43266

Sziasztok!

A problémám nem egyedi, volt már itt szó róla, nem is kevés, de valahogy mégsem jutok egyről a kettőre. Konkrétan a fűtőventilátor rendellenes működése a gond, amit egy korábbi beázás óta észlelek. A szóban forgó Scenic 1.5 diesel 2008.09 havi digit klímás.

Maga a tünet a következő: a ventilátor vagy megy, vagy nem. Szabályozni nem tudom. Ha mondjuk a legkisebb fokozatra állítom, akkor is felpörög majdnem max fordulatra - teszi ezt kis fázis késéssel, kb 30-40 másodperc után, és ott stabilan működik. Szóval utána néztem én itt ennek a problémának, látom, hogy azért megesik ez mással is, de valahogy azon kívűl, hogy vagy az előtét ellenállás, vagy előtét elektronika, vagy maga a ventillátor a ludas, másra nem jutottam. Pedig nehezemre esik megemészteni, hogy ha előtét ellenállást kell cserélnem, akkor közel 50 ezerbe fájna, ha ventillátor probléma, akkor gondolom az sem olcsóbb, ráadásul ha jól vettem ki az eddigiek hozzászólását, ebben az esetben komplett műszerfal szétdöntéssel kezdődik a dolog.

Látom, hogy van itt jó pár tapasztalt, hozzáértő Scenic-es, légyszi segítsen, aki volt már hasonló cipőben, vagy javított ilyen hibát.

Előre is köszi.

Gergo.bgy Creative Commons License 2014.09.15 0 0 43265

Jún. 24-i hsz alapján a száma: nulla 6 2 nulla 48 nulla 21 nulla 8. 

Előzmény: eLGee (43264)
eLGee Creative Commons License 2014.09.15 0 0 43264

Ha nem változott a telefonszámod az elmúlt pár évben, akkor felhívlak. Voltam már nálad valamikor 5-6 évvel ezelőtt. De az is megoldás lehet, hogyha változott a mobilod, akkor dobsz egy aktuális telefonszámot az e-mail címemre. Köszi

Előzmény: zoltan1967 (43252)
himenolepis1 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 43263

Nagy igazsagokat irtal most.kar hogy itt nincs LIKE gomb.

Előzmény: S.P (43262)
S.P Creative Commons License 2014.09.14 0 0 43262

Azért az ritkán fordul elő, hogy nem melegszik be az autó, ettől azért többet megyünk vele, bár főleg városban. Talán a legnagyobb baj, hogy a feleségem nem nyomja neki a gázt...

Szerintem nem ezért ment tönkre a motor, bár még nincs szétszedve.

Kis autót nem veszek 2 ok miatt:

- városi körülmények között is életveszélyes egy baleset. Láttam már összetörve swiftet...

- pont a gyerekülések és a ki- és beszállások miatt kell a nagy autó, miért kicsi autóval kínlódjon a feleségem mikor a 3 gyereket szedi össze. (Iskolánál beszáll 1 gyerek, bölcsinél kiszáll 1 gyerek aztán beszáll 2 gyerek, ovinál kiszáll 2 gyerek, majd beszáll 3 gyerek. Oké, az iskolás már csatolja magát, de a 2 kicsit még csatolgatni kell...)

Az alapvető megoldás az lenne, ha én járnék a scenic-kel, mert évente 40-50 eKm-t megyek, de a focus, amivel járok, az céges... Viszont a focusba beszerkeszteni a 3 gyereket egy komoly mutatvány (emeld a feneked, ameddig becsatolom az öcséd, stb...), ezért ha együtt megyünk valahova, akkor a Scenic-kel megyünk.

A +2 ülés meg azért kell, mert sokszor szállítunk nagyszülőket is. (Na persze nem hátul...)

Az espace meg azért lehet jó, mert ki tudja mit hoz még a gólya... :-)

Előzmény: stevie-13 (43261)
stevie-13 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 43261

benzinesből nem találok 2 literest, amit meg is vennék, 1.6-os nekem nem kell. (Ha meg espace-t veszek, akkor meg ugye kellene az olajsejk rokon..) Diesel meg nem erre való.

Pontosan mire, hol és hogyan van használva az autótok?

Mennyi a tervezett elkölthető keret?

Nincs kizárva, hogy valami kreatív megoldást lehetne találni. Például a napi óvoda-iskola-munkahely menetekre elég lenne egy Matiz, és lehetne mellette tartani egy normális családi autót a hosszabb utakra. A Matiz egy gyakorlatilag elnyűhetetlen, primitív autó, 800 köbcentis motorral, a (nálatok soha be nem melegedő) 1.9 dCi Scénicnél alacsonyabb üzemanyag költséggel. Ráadásul 200-300 körül már teljesen használható példányokat lehet kifogni. Kicsivel drágábban lehet kapni üvegtetős Twingókat, városban egyszerűen frenetikus. Illetve ott az örök jolly joker, a régi Swift, szintén fillérekért, filléres fenntartással....

Előzmény: S.P (43260)
S.P Creative Commons License 2014.09.14 0 0 43260

Ördögi kör...

benzinesből nem találok 2 literest, amit meg is vennék, 1.6-os nekem nem kell. (Ha meg espace-t veszek, akkor meg ugye kellene az olajsejk rokon..)

Diesel meg nem erre való.

Hibridre még várni kell sok évet, hogy megfizethető legyen, de addigra az akku csomag lesz húzós összeg.

Ha így haladunk, kénytelen leszek egy corolla verso 1.8-at venni, de nem visz rá a lélek.

Előzmény: stevie-13 (43257)
zoltan1967 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 43259

Nem az is van csak nincs szétszedve nem tudom +vannak-e a fogak...

Előzmény: rolio1 (43258)
rolio1 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 43258

Nem, nekem a motor kihajtása kellene, a 2-3 fogaskerék, valamelyik szerintem lefogazódott. Neked csakez a része van meg?

Előzmény: zoltan1967 (43256)
stevie-13 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 43257

Azért lenne jó tudni, mert ha részecskeszűrős, akkor el se megyek megnézni.

Ha városba, rövid utakra kell az autó, akkor tényleg felejtős a részecskeszűrős. De a véleményem szerint minden turbódízel is.

Előzmény: S.P (43253)
zoltan1967 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 43256

neked az kel ami a képen van?

Előzmény: rolio1 (43254)
zoltan1967 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 43255

kérj 1 alvázszámot küld el és +mondom

Előzmény: S.P (43253)
rolio1 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 43254

Szia

Én is keresek rossz kéziféket, nekem a fogaskerekek visítanak. A cartárssal ketten elfogyasztanánk egy bontottat...

Előzmény: zoltan1967 (43252)
S.P Creative Commons License 2014.09.14 0 0 43253

Azért lenne jó tudni, mert ha részecskeszűrős, akkor el se megyek megnézni. 

Előzmény: zoltan1967 (43251)
zoltan1967 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 43252

Nekem van ilyenem....

Előzmény: eLGee (43249)
zoltan1967 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 43251

Alá nézel?....)

Előzmény: S.P (43248)
cefo Creative Commons License 2014.09.14 0 0 43250

Nekem is ilyen van. 2007-es, automata váltós, Privilege kivitel, a 150 lovas. Nagyon szép, atomjól megy, az enyém 8 litert sem eszik általában (néha pályán, ha 150-el nyomom neki), de úgy tűnik az alacsony fogyasztása itt csak engem érintett ebben a konstrukcióban. A hosszú távú átlag fogyim 7,2 :)

Az előző tulaj szinte csak városban használta, de nem túl rövid utakra. Azt mondja, a részecskeszűrővel voltak gondjai. Viszont rendesen szervízelte. Én vegyesben használom, de inkább külváros és pálya. Szintén rendesen szervízelem.

120 ezer km-el vettem tavaly, most van benne 165 ezer. Idén egyben nyomtunk le egy Bp-Luxemburg-Párizs-Bp körutat: egy álom volt, olyan kényelmes és gyors.

Gondjaim azért akadtak az elmúlt egy évben:

1. Ajtókilincs záró gombjait Zolinak le kellett cserélnie

2. Néhány futómű bizbasz cseréje (magyar utak)

3. Valami mágnesszelep a turbóhoz (kicsi és drága)

4. Turbócső (az elsőt már vételnél, a második most van folyamatban, szintén drága)

5. Tükörbehajtás eső után szorul (pontosabban a kihajtásnál szorul)

6. Xenon magasságállító 2x is behányt. Zolibá ügyes.

Kb. ennyi. 250 ezret költöttem el rá eddig, de ennyit is alkudtam le anno az árából, mert kb. ekkora összegű javításra számítottam. Most már drága tétel ne jöjjön szembe egy ideig! :)

Imádom ezt az autót! Az első Scenicem is nagyon szerettem, az még az I-es volt, szintén automata. Sírva adtam el.

Valaki itt írta, hogy hajtókarcsapágy... én úgy tudom, az ezt a motort nem érinti. De lehet, hogy én tévedek. 

Előzmény: -Radír- (43238)
eLGee Creative Commons License 2014.09.13 0 0 43249

Nem olyan egyszerű a történet.

Esztergálva és marva meg lehetne csinálni. De ehhez kellene egy olyan gépműhely, ahol van erre alkalmas géppark és el is szórakoznának vele pár órát, na meg nem mellékes, hogy a végeredmény mennyibe kerülne. Gondolkoztam azon is, hogy a kikopott menet helyét felfúrni, perselyt bele és abba vágni a menetet, de ez is elég necces, mert nem túl nagy a hüvely falvastagsága, nem biztos, hogy elférne benne egy persely.

Előzmény: ThomBoy (43243)
S.P Creative Commons License 2014.09.13 0 0 43248

Tudja valaki, hogy a 2.0 dci-nél honnan lehet megállapítani hogy részecskeszűrős-e az autó?

stevie-13 Creative Commons License 2014.09.13 0 0 43247

Ezen kívül létezik nyugati piacos 131 Le-s verzió is, ami gondolom hasonló, mint a 150-es, csak adózás miatt butították le.

Akkor mi is nyugati piac vagyunk, mert nálunk is van/volt árlistában 131 lovas 2.0 dCi :-)

Előzmény: eLGee (43241)
stevie-13 Creative Commons License 2014.09.13 0 0 43246

Eredeti dísztárcsákról van szó, nem tudom, mit csináljak. Lehet ha egy ilyen hüvelyt lebarmolnék, akkor felmenne, csak félek, hogy megtörik az egész tárcsa vagy a tartása nem lesz majd olyan jó. Szerintetek mit csináljak? :)

1) Vidd vissza, és kérd vissza a pénzt

2) cseréld be,

3) add el, vegyél rá valót.

A dísztárcsák trükkös dolgok, gyakran a rögzítésük miatt nem csereszabatosak egyébként ugyanolyannak kinéző autóval. Például az új Swift és a vele egyidős Splash szemre egyforma dísztárcsái más rögzítésűek, ugyanígy 15-ös Octavia dísztárcsát sem lehet felrakni 15-ös Fabia felnire.

Előzmény: -=Szabi=- (43244)
Oczu Creative Commons License 2014.09.13 0 0 43245

Üdv. Valaki tudja e, hogy minden dieselmotor generátorának van szabadonfutója? Vagy tipusfüggő?

-=Szabi=- Creative Commons License 2014.09.13 0 0 43244

Sziasztok!

Elkövettem egy olyan hibát, hogy úgy vettem használtan dísztárcsát, hogy nem figyeltem a felni osztókörére. A dísztárcsa hátulján van négy darab kis "hüvely", ami ahogy nézem az 5x108-as kiosztású felnire való. Nekem meg ugye 4x100 van, és így nem passzol. Akárhogy igazgatom egy mindig kitart. Eredeti dísztárcsákról van szó, nem tudom, mit csináljak. Lehet ha egy ilyen hüvelyt lebarmolnék, akkor felmenne, csak félek, hogy megtörik az egész tárcsa vagy a tartása nem lesz majd olyan jó. Szerintetek mit csináljak? :)

ThomBoy Creative Commons License 2014.09.13 0 0 43243

Ilyen hüvelyt nem lehet esztergálni hozzá?

Előzmény: eLGee (43242)
eLGee Creative Commons License 2014.09.13 0 0 43242

Ha a mostani kéziféked menthetetlen, akkor én átvenném tőled. Az enyém is meghibásodott, de nekem mechanikai jellegű a probléma (konkrétan a bowden húzó bronz hüvelyből fogyott el a menet).

Előzmény: BiroAron (43237)
eLGee Creative Commons License 2014.09.13 0 0 43241

Van belőle részecskeszűrő nélküli 150 lovas, meg részecskeszűrős 150 és 173 lovas. Ezen kívül létezik nyugati piacos 131 Le-s verzió is, ami gondolom hasonló, mint a 150-es, csak adózás miatt butították le.

Előzmény: S.P (43236)
ThomBoy Creative Commons License 2014.09.13 0 0 43240

A 2.0 dCi Nissan eredetű, láncos motor. Nekünk a néhai GSII-ben és a mostani GSIII-ban is az van, én ragaszkodtam hozzá. Az 1.5 és 1.9 dCi motorokhoz képest sokkal megbízhatóbb és erősebb, de ha nincs karbantartva mindegy mit veszel.

Sajnos a km-el kapcsolatban nem tudok mit mondani, mert 83ezerrel lopták el a régit, a GSIII-ban még annyi sincs.

Én csak ajánlani tudom, de étvágyban az 1.5 és 1.9 szerényebb ha az is szempont. Apumnak 1.5 dCi lett, amennyit és ahogy ő megy tök fölösleges a 2.0, azzal azért lehet lépni ha úgy hozza a sors.

himenolepis1 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 43239

Ha elolvasod az utolso 50-100 hsz.-t, nagyjabol meg is kapod a tipushibakat.

Hajtokarcsapagy, egr szelep,turbo, automata kezifek es nyoszorgo napfenyteto. DE!! Ha normalisan karbantartott es szervizelt autot sikerul talalnod, azert jo esellyen nem talalkozol ezekkel a hibakkal. Jo kis auto ez, szeretheto csaladtag.

-Radír- Creative Commons License 2014.09.12 0 0 43238

Üdv mindenkinek!

Tapasztalatokat szeretnék kérni, tanácsokat Grand Scenic vásárlással kapcsolatosan.

Szüleimnek keresünk autót, a fenti típus szimpatikus választásnak tűnik.

Nem ismerjük a 2.0 DCi motorokat, ezzel kapcsolatosan érdeklődnék.

Milyen tapasztalatok vannak a kb 2005-2009 közötti kb 150-200ezrett futott modelleknél.

Mik az esetleges típushibák, részecskeszűrő stb amikre figyelni kell.

Minden infót szívesen fogadok.

Előre is köszönöm, Radák János

BiroAron Creative Commons License 2014.09.12 0 0 43237

>> Mi a hibája a kézifékednek?

Kb. egy éve fékjavítást csináltak egy szervízben, de pénztárcakímélően valami felújítással, nem új alkatrésszel. Azóta a kézi kioldásra hibát jelez az autó, de az automata és a kézi behúzás működött. Ezzel együtt tudtunk élni, nem használtuk a kézi behúzást és kioldást egyáltalán.

Néhány hete viszont újabb hiba jelentkezett: nem oldott ki egyáltalán a kézifék, kénytelenek voltunk a hátsó vészkioldót használni. Igaz, csak egy alkalommal, de úgyis esedékes volt egy szerviz, kértük, hogy nézzék meg ezt is.

A szerelő a kézifék kapcsoló hibájára gyanakodott, egy ilyen alkatrésszel készült (~40 ezer lett volna), de miután szétbontotta, kiderült, hogy nem ez okozza a hibát, ettől nem javult meg, így végül nem is szerelte be.

Az derült ki, hogy hátul levő egység a hibás, állítólag már volt javítva is és el van rozsdásodva, valószínűleg beázott. Azt mondta, kéne szerezni egy teljes bontott kéziféket, figyelni fogja és szól, ha van.

Most viszont végleg elpukkant a dolog, egyáltalán nincs kézifékünk, csak csipogások és hibaüzenetek.

Előzmény: eLGee (43232)
S.P Creative Commons License 2014.09.12 0 0 43236

Szerintem a feleségemnek elég lenne az 1.9dci.

A 2.0 dci az már részecskeszűrős?

Előzmény: eLGee (43231)
stevie-13 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 43235

Nagyon nem akarok vitatkozni Stevie-vel, de nekem speciel van Grand Scenic-em és Grand Espace-om is, mindkettő 1.9dCi. Az Espace-al is lehet normálisan haladva autózni, de hozzá képest a Scenic egy sportautó.

Hát, úgy nem is lehet vitatkozni, ha ugyanazt mondod ;-)

Előzmény: eLGee (43231)
vargamunka Creative Commons License 2014.09.12 0 0 43234

Szia 

esetek 80%javítható  ....

zoltan1967 Creative Commons License 2014.09.12 0 0 43233

Légyszi keress  +...

Előzmény: S.P (43230)
eLGee Creative Commons License 2014.09.12 0 0 43232

Mi a hibája a kézifékednek?

eLGee Creative Commons License 2014.09.12 0 0 43231

Nagyon nem akarok vitatkozni Stevie-vel, de nekem speciel van Grand Scenic-em és Grand Espace-om is, mindkettő 1.9dCi. Az Espace-al is lehet normálisan haladva autózni, de hozzá képest a Scenic egy sportautó. Ha igazán jót akarsz, akkor ekkora bódéhoz a 2.0dCi motort kell választani, igaz, ott már picit mélyebben kell a zsebbe nyúlni vásárláskor (2,5m körül kezdődnek).

Előzmény: S.P (43227)
S.P Creative Commons License 2014.09.11 0 0 43230

Csak ha van a családodban olajsejk!

Van, de sajnos csak gázolajat tudok tőle szerezni! :-)))

Előzmény: stevie-13 (43229)
stevie-13 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 43229

Benzinesből valamelyik vállalható?

Csak ha van a családodban olajsejk!

(Egy közel két tonnás dobozformát kell cibálni - ehhez nafta kell.)

Előzmény: S.P (43227)
stevie-13 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 43228

2006-os Grand Scenichez keresek bontott kézifék egységet. Olvasom itt régi hozzászólásokban, hogy típushiba és sokan keresik, nemigen találni. A szerelőm 200 ezret mond, ezzel a gondolattal még barátkozom... Létezik ebből utángyártott?

Ha valakinek van tippje, hol keressek, előre is köszönöm.

Meg lehet próbálkozni a javítással, attól függően, mi a probléma, és mennyire van előrehaladott állapotban.

S.P Creative Commons License 2014.09.11 0 0 43227

Benzinesből valamelyik vállalható?

Előzmény: stevie-13 (43225)
BiroAron Creative Commons License 2014.09.11 0 0 43226

Sziasztok,

2006-os Grand Scenichez keresek bontott kézifék egységet. Olvasom itt régi hozzászólásokban, hogy típushiba és sokan keresik, nemigen találni. A szerelőm 200 ezret mond, ezzel a gondolattal még barátkozom... Létezik ebből utángyártott?

Ha valakinek van tippje, hol keressek, előre is köszönöm. 

Biró Áron

stevie-13 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 43225

(Ha van valakinek tapasztalata az espace-okrol, az ne tartsa magában!)

Csak az 1.9 dCi-vel ajánlható, de az meg gyenge hozzá.

A 2.2 dCi és a 3.0 dCi kifejezetten beteg játékosok!

Előzmény: S.P (43224)
S.P Creative Commons License 2014.09.11 0 0 43224

Az autó alapvetően jó, szétbontani kár lenne.

Sok lehetőséget végig gondoltam, és ezek után úgy látom, hogy a leggazdaságosabb valóban egy donor behozatal lenne, mert a szétbontás nyeresége csökkentené a kárt. De ezt most tuti nem fogom megtenni, mert időm az egyáltalán nincs erre. Kedvem az lenne...

Marad 2 lehetőség: eladom így, vagy megcsináltatom és eladom. (Ha egészen véletlen a RH ad valami nagyon méltányos ajánlatot, akkor nem adnám el a felújítás után.) Egy bontott motorral, ismeretlen előélettel nekem a boci már nem lesz a "régi", ezért döntöttem úgy, hogy el fogom adni, még akkor is, ha meg lesz csináltatva.

Holnap beszélek a szerelővel, akinél van most az autó, utána döntök a sorsáról.

Ha így próbálom eladni, akkor viszonylag gyorsan veszek egy másikat, bár az lehet, hogy espace lesz. (Ha van valakinek tapasztalata az espace-okrol, az ne tartsa magában!)

Előzmény: eLGee (43215)
S.P Creative Commons License 2014.09.11 0 0 43223

Nem volt ott az autó, csak én mentem be. A szerviz vezetővel beszéltem, de rájöttem már akkor, hogy nem én vagyok számára a fontos ügyfél. Láthatóan sok munkájuk van, nem hiányzik neki olyan munka, amin nem keres.

Szélmalomharcnak érzem a szervizvezetővel való tárgyalást, talán a Renault Hungáriának írok még egy levelet.

Előzmény: stevie-13 (43207)
mov Creative Commons License 2014.09.11 0 0 43222

Érdemes ezt olvasgatni:

Mitől döglik a turbó?

Jéggolyók is okozhatnak turbóhalált, de általában a kenés hiánya öli meg az érzékeny szerkezetet. Mit tegyünk, hogy ez velünk ne történjen meg? Tovább »

forrás: totalcar.hu

Azért nem hiszem, hogy a Wizard olyan amatőr lenne, hogy egy felújítást kétszer is képesek úgy elszúrni, hogy gyakorlatilag a beépítés után rögtön elhalálozik a turbó.

Számos oka lehet az ilyen gyors halálnak, de nyilván leginkább a kenési hiányosság az, ami ennyi idő alatt gyilkol. A turbócsere azért nem kerékcsere, bár nem tudom, hogy aki már cserélt turbót mit tud úgy elszúrni, hogy ennyire ne sikerüljön.

Volt itt a fórumon olyan, aki kb. a 3. turbócsere után jött rá, hogy az egyébként szétgyilkolt motor viszi magával a turbót. Mert az is igaz, amit már itt említettek, a turbó halála a legtöbb esetben nem ok, hanem okozat. 

Előzmény: Péter Mata (43210)
deguu Creative Commons License 2014.09.11 0 0 43221

rosszat linkeltem bocsesz!

deguu Creative Commons License 2014.09.11 0 0 43220

mindketto 5 csavaros...meg kepeket is linkeltem.

azt is irtam hogy meganrol menne Gscenicre.

de mar mindegy mert a boci 5X108 a megan meg 5X 114,3 ha jol latom 
:(

Airbag. Creative Commons License 2014.09.11 0 0 43219

Az 5 csavaros felni nehezen fog rámenni a 4csavaros meganra....

:D

Előzmény: deguu (43218)
deguu Creative Commons License 2014.09.11 0 0 43218

Sziasztok!
Nem ment at az autom a muszakin a felni ET miatt, mert szigoritottak a szabalyokat (kulfold).
http://indafoto.hu/degu/image/21309825-bf1e4faa/user
(szoval ezek eladok lesznek hamarosan....occsoe :) )

Viszont talaltam gyari olcsot ami 2010-es meganon volt.

http://www.finn.no/finn/torget/annonse?finnkode=51487591&searchclickthrough=true&searchQuery=renault

sajnos a no nem tudja milyen az osztokore ET-je..

2006 bocim van ami ha jol tudom 5X108. Nincs kozel nem akarok sokat autozni feleslegesen valaki esetleg tudja, hogy passzol-- e ra?
koszi

Airbag. Creative Commons License 2014.09.11 0 0 43217

Üdv.

15"-os Renault acélfelni, darabonként is eladó. Scenic-Megane méret.

3db van összesen.

5000ft/darab.

tamas.szabo85 Creative Commons License 2014.09.11 0 0 43216

Szerencsére úgy néz ki én megúsztam egy turbó-vezérlő mágnesszelep cserével. Ha minden jól megy ma végleg visszajönnek a lóerőim!

Előzmény: S.P (43188)
eLGee Creative Commons License 2014.09.10 0 0 43215

Attól függ, egyébként mennyire van egyben az autód. Ha ezen kívül is kellene még rá költeni fékekre, futóműre, egyéb nyalánkságokra, akkor lehet, hogy érdemesebb elbontani.

Amennyiben viszont egyben van, akkor elgondolkoznék egy angol 1.9dCi GS behozatalán. Ha van hozzá egy kis szerelgetési érzéked, akkor simán kijöhet nullára a motorcseréd.

Egy a lényeg: mindenképp csakis megegyező motorkódú motort tegyél bele, mert ez az 1.9dCi nagyon nem egyezik meg a gyakoribb Laguna 1.9dCi motorokkal.

Előzmény: S.P (43194)
eLGee Creative Commons License 2014.09.10 0 0 43214

A durranásból, és az olajfolyásból arra gyanítok, hogy kidurrant az a cső, ami a turbóhoz viszi az olajat. (Ha jól láttam a képeket, akkor van ilyen.)

Akkor már nagyon nagy lenne a baj, ha a turbó olajzó cső durran el, mert az bizony elég kis átmérőjű (~8-10mm) és teljes hosszában fém.

Előzmény: S.P (43188)
Dietrich123 Creative Commons License 2014.09.10 0 0 43213

Kerestem a wizard turbóm garancia papírját, de biztos a garázsban van. Így csak emlékezetből mondhatom, hogy a papír első néhány mondata, tán még kiemelt betűkkel is az olajrendszer, olajhűtő, karter kötelező tisztításáról, és a régi turbó meghibásodási okának kereséséről szól.

Mert a turbó hiba inkább tünet mint ok. A turbó normál körülmények között a motor élettartamával egyenértékű. Ha nem akkor általában kenési rendellenesség van.

Elhanyagolt olaj és szűrőcserék, HK csapágy hiba ( csapágydarabok a kenési rendszerben.)...

Másrészt az is szinte hihetetlen hogy kettő selejt turbót fogtál ki egymás után. Az meg hogy a tűzfalra mocskolja az olajat, szinte biztos nem a turbó hibája, hanem az olajzó csövek tömítetlenségére utal.

Jó eséllyel a szerelőd a hunyó.

Előzmény: Péter Mata (43210)