Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Zoltan... Creative Commons License 2016.10.19 0 0 51042

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. 2.0 dci motorú kocsim van 140.000km van benne. Hónapok óta (nyáron is) az első indítás mindig sokkal hosszabb ideig tart mint meleg motornál. A szerelő gyakorlatilag mindent átnézett, izzítógyertyák, üzemanyag ellátás. A mai olajcsere alkalmával  bevizsgálták a porlasztókat teljesen jól működnek. Ez követően az autó be sem indul. A szerelő hideg motornál hét hengerben 13-15 bár körüli kompressziót mért elmondása szerint. Az autó magyarországi nem tekergetett km-órás. Létezik, hogy 140.000 km-nél ilyen problémák lépnek fel? Arról is említést tett, hogy ennél a típusnál előfordul a gyűrűk letapadása (nem tudom jól írom-e) Vélemények? Köszi előre is.

szucsinet Creative Commons License 2016.10.19 0 0 51041

Sziasztok 

Hétvégén életemben először megbírkóztam a szűrők és olaj cseréjével. Legalább láttam hogy a szerviz mit barkácsolt össze.. 

A hűtővíz csere otthon nekifutható? Mi a buktató és a javasolt folyadék? 

Köszi 

EberesPetya Creative Commons License 2016.10.15 0 0 51040

Isten szóljon belőled;)Köszi.

bnorci71 Creative Commons License 2016.10.15 0 0 51039

túrjál a szőnyeg alatt ott kell lennie a stekkernek, szerintem egy kábelköteggel gyártották az összeset

Előzmény: EberesPetya (51038)
EberesPetya Creative Commons License 2016.10.15 0 1 51038

Hello!Köszönöm a választ!A kép amit küldtél nagy segítség mert a 8,12,14-es ami hiányzik ebből kiderült!Sajnos akitől vettem neki nincs más csak a komplett kartámaszt küldte motorral,sínnel!Még tápot is kell odavinnem mert nincs ott a srekker gyárilag:(!A rezisztor csatit megnézem!Kösssssz a tippet!Petya.

bnorci71 Creative Commons License 2016.10.15 0 0 51037

hol vetted a kartámaszt ott kellene megnézni nincs-e benne még a kasztniba és kiszedni

volt már nekem kiszedve, de fogalmam nincs hogy van a sin

ha megmondod melyik kellene megmondom

fűtés

a többibe mind megy?

érdemes lenne megnézni az ellenállás csatlakozót mostanában nem egy volt ami szétéget

Előzmény: EberesPetya (51036)
EberesPetya Creative Commons License 2016.10.14 0 0 51036

Sziasztok!HELP PLEASE!Kérnék egy kis segítséget!Vettem egy 2003-as 1.5 Dci.Scenicet,semmi gondom nincs mert francia párti vagyok csak van egy kis furfang...nevezetesen az én autómban nincs gyári kartámasz de én vettem eggyet és szeretném beletenni DE!!!Sajnos én úgy gondoltam felveszem a tálcát és megy a helyére a box;)Ám de nem így van mivel nincs mire ráfogatnom a füleket és annak a konzolnak a képe kellene vagy cikkszáma vagy akár maga a kozol ha van itt valakinek amire rá lehet rögzíteni a motoros sín füleit!A másik gond amit én még nem tapasztaltam soha hogy a fűtőmotor ventillátor nem megy negyedik fokozatban:(Tudom rezisztor hiba lehet de mégsem állja meg a helyét mert akkor pont csak a negyedik fokozat menne!Tipp esetleg???Én Autóklíma és Állófűtés szerelő vagyok nem mellesleg ha tudok segítek;)Üdv.Petya.

Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2016.10.14 0 0 51035

Köszi, válaszoltam.

bnorci71: Köszönöm!

Előzmény: pesti10 (51031)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.14 0 0 51034
Előzmény: speedwayracing (51032)
pesti10 Creative Commons License 2016.10.14 0 0 51033

küldtem mailt!képekkel!

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (51025)
speedwayracing Creative Commons License 2016.10.14 0 0 51032

Sajnos az akku projekt elbukott :( reggel megint nullázta magát a kicsike, hétfőn kérek bele egy másik akkut a kollégámtól vagy kiveszem az espaceből csak az félő hogy nem ad teljes képet mivel az diesel akku, mindegy próba cseresznye, utána jön a következő játék a trafók cseréje, ma reggel a hideginditásnál vettem észre hogy mintha nem indulna el azonnal minden henger 1-2 mp késés van, és ezt is lehet egy hiba forrás, de a trafó problémát mástól is hallottam hogy ez tipus hiba ami sagem trafóval van szerelve. A beruval ilyen probléma nincs. Ha ezeket végig zongorázom és a hiba megmarad akkor sajnos nincs más mint előre akkor ez műszerfal probléma lesz.

bnorci71

Lehet nekem szokatlan a fényereje mivel az espace narancs színű azt jobban lehet látni nappal, vagy megszokta jobban a szemem, a ez előtt lévő személy autóm focus volt az ugye rendes km órás.

A espacen meg a focuson nekem is van volt DRL, erre is szeretnék tenni, neked milyen van, esetleg valami speciális létezik hozzá ami erre a tipushoz van.

Előzmény: bananatree (51028)
pesti10 Creative Commons License 2016.10.14 0 0 51031

előtét ellenáláshoz csatlakozó? van ilyenem kb 10cm es kábelekkel!

bnorci71 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51030
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51029

az enyémen napsütésben is tökéletesen olvasható a kijelző, ha fel van kapcsolva a tompított akkor persze halványít, de akkor is

igaz az elmúlt 1 évben nem kel kapcsolgatni DRL van helyette

Előzmény: speedwayracing (51027)
bananatree Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51028

>főleg hogy garázsos kveset használt kocsi, két év alatt nem ment 10ekm -et

hát pont nem.

az ólom akkuk szeretnek állandóan feltöltve lenni.

Ha áll (mert mondjuk csak hétvégén mennek vele 2*20km-et), az alatt a készenléti állapotban is van rajta fogyasztó, merül.

Ha mennek vele 20km-et, az pont annyi, mintha semekkora töltést se kapott volna, de a motor beindítása egy lórúgás neki, meg persze menetben a lámpák, egyéb fogyasztók mind vámpír tényező.

Ezt nem bírják az akkuk sokáig.

Hétközben rá kell dugni egy intelligens töltőt (lidli/aldi 4-7e közt szokott lenni), és az a topon tartja.

Vagy lehet venni 2-3 évente új akkut...

Vagy menni kell vele értelmes távokat is, amikor tud töltődni.

Előzmény: speedwayracing (51027)
speedwayracing Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51027

Köszönöm válaszod, reméljük akku gondok voltak kapott egy frissitő töltést ma semmi gond nem volt. Egy 2,5 éves akkunak kellene még bírnia főleg hogy garázsos kveset használt kocsi, két év alatt nem ment 10ekm -et. Természetesen a műszerfal szabályzót tudom merre ven , én arra gondoltam nincs vmi házi praktika hogy a kijelző nappali fény mellett jobban látható legyen, mert napsütésben eléggé nehezen olvasható. Köszönöm a linket és a szerelő címét majd ha megyek arra rákeresek jó lenne ha a másik kártya is múködne az autóval.

Előzmény: bnorci71 (51019)
speedwayracing Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51026

Üdv Mindenkinek  !

Köszönöm a segítő válaszokat, egyenlőre az akku kapott egy frissítő töltést, mivel az autó elmúlt időben keveset ment, aztán reggel jön a puding próba, hogy megint nullázza magát vagy sem. ma varosban mentem vagy 30km -et semmi gond nem volt reméljük csak ennyi volt a hiba vele. A kerék projekt valószínüleg mread a 15 coll a pénztárca barátabb árak miatt.

Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51025

Sziasztok!

Ilyet tud valaki "olcsón"?

8200729298

http://www.eualkatresz.hu/resz/vemo/7656839

bnorci71 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51024

ja hogy a műszefalba sincs élet

akkor fordítsák ki az alsó biztitáblát is és keresgessék hol tűnik el a bizsera

Előzmény: Thomasfrentzen (51022)
gesszti Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51023

Ez pont az az eset, amikor vissza kell vinni a kereskedőhöz, és "szóljanak, amikor kész". Nem kérdezni, hogy megjavítják-e, hanem határidőt adni, és/vagy visszakérni a kocsi árát. Nem tájékoztattak hibákról, amik már a hazaúton előjöttek. Ha már akkor előjött, akkor korábban is jelen volt. Írásban minél előbb jelezd feléjük ezeket a hibákat, és hogy kéred a javítást.

Előzmény: speedwayracing (51015)
Thomasfrentzen Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51022

Akksi juniusba lett cserélve,rámért azt mondja az teljesen jó. Műszerfal semmit nem mutat.

Előzmény: bnorci71 (51021)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51021

mikori az az aksi?

2hetet áll merülhet annyit ,hogy nyit zár élet van a műszerfalon, de nem indul

egyszerre azért ritkán szarik be mind a 2 kártya

az enyém 3 hónapot állt szerelőnél mégis megy mind a 2 kártya utána

Előzmény: Thomasfrentzen (51016)
bananatree Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51020

igen, személyesen esélyesebb lenne.

Off - emlegetett - Peu807 / C8 esetében is a személyes mód a gyors, különben 2-3 hét is lehet.

Egyszer adtam kölcsön üléseket egy honosításra menő C8nak, és a tulaj mesélte, hogy ő is csak úgy ért célt, hogy bement személyesen az André Citroen utcába, ahol _nincs_ személyes ügyfélszolgálat, csak a fejesek. Az autóbejárónál beslisszolt a sorompó mellett gyalog, és biztonsági őr csak az irodaépületben volt, aki persze előbb ideges volt, de végül csak hívott valakit a marketing osztályról, aki viszont tök kedves volt, és 20 perc alatt kezében volt a papír.

Előzmény: Krisztián Prépost (51014)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51019

kettő közül valamelyik vagy aksi vagy műszerfal vagy a harmadik a trafó is tudja nullázni

kijelző bal térdednél az állító

itt meg a kezelési

http://www.meganeklub.hu/index.php%3FDokumentaciok

kártyát lehet tanítani kel

Nyíregyházán tudok ajánlani szerelőt gugli Borbély Imre Nyíregyháza Debreceni út a volt márkaszerviz 30 éve Renaulttal foglalkozik

sima 1.6benzinesre szerintem fel kell menni a 15"felninek a Grandra nem biztos illetve a 2.0b 2.0dCi 1.9dCi amiken nagyobb a fék és nem megy fel a 15" felni

nekem 1.5dCi-n az a téli kerék

bananatree Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51018

ha jól értem a szabatos leírást, akkor döglődik a kijelződ, előbb utóbb teljesen sötét marad.

menj el Develooper-hez, mert amíg így szivat, addig a km-ek számolása is szarul történik (régebben mintha azt írták volna, hogy megsokszorozódva számol...)

Ati_! Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51017

Személyesen kellene...

Előzmény: Krisztián Prépost (51014)
Thomasfrentzen Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51016

Üdv. Sajnos az autóm még mindig szerelőnél van a kuplung probléma miatt. Már két hete. Nem azért mert ilyen sokáig csinálja hanem mert nem ért rá eddig,én meg nem akartam máshova vinni az autót. Tegnap felhivott hogy meg se mukkan az autó,be akarták vinni a műhelybe. Ma átvittem a másik kártyát hátha annak van baja. A kártya elvileg jó, nyit, zár. Az akksit kimérte az jó. Elől meg néztük a biztositékokat azok jók. Bár valami olyasmit magyarázott hogy elől a látható biztositékok alatt van még egy tábla biztosíték.

Szerintem a kártya olvasónak lehet valami baja mert az autót csak kártyával tudom nyitni. Eddig úgyis tudtam hogy csak nálam volt a kártya a zsebembe és kitudtam nyitni az autót. A csomagtartót sehogy se tudtam kinyitni. Ja meg nem is villan a kártyaolvasónál az a kis villogó.

speedwayracing Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51015

Üdv mindenkinek !

Nem régen tulajdonosa lettem egy 2005-ös 1,6-os scenicnek. Haza fele hozatal közben rögtön egy érdekes problémába ütköztem. Induláskor illendően tele tankoltam napi számlálót lenulláztam, hogy megmérem a fogyasztását az autónak. aztán Ő ugy gondolta hogy ezt így elsőre ne tegyem és menet közben vagy három alkalommal lenullázta a km napiszámlálót és az órát és ilyenkor egy pillanatra kiírt a sebesség jelző alá vmi piros szöveget de olyan hamar el is tünt hogy nem tudtam elolvasni. Felhívtam a kereskedést hogy ilyenkor mi van felhivta a renaultot mivel ott szervizelték az autót, és azonnal azt a választ adták hogy akku csere mivel nagyon érzékeny a feszültségre és azért nulláza le magát mintha azt érezné hogy levették az akku sarut rőla. Létezhetne ilyen vagy nekem is a műszerfal vacakol ahogy olvasgattam ennek is ez a gyenge pontja, van egy III-as grand espacem is :) Az akku 2014 májusi benne és hibátlanul indit teker meg minden. Minden esetre feltettem egy frissítő töltésre mivel tegnap szintén eljátszotta reggel ugyanezt velem megint. Továbba nem találtal róla beírást hogy a kijelző fényerejét lehet e valamivel növelni mert erőss napsütésben nem valami sokat látni belőle. Nem tudom ez is égős e mint a espace, esetleg erősebb égőt tenni bele vagy ledes égőt. Másik kérd a inditó kártyára vonatkozik, nem működteti az egyik a kp zárat, a kereskedő azt mondta elem cserés tettem is bele de semmi, esetleg tudtok ajánlani valakit aki foglalkozik ezzel Debrecenben vagy a környékén. Utolsó kérdésem egyenlőre hogy nekem gyári alu felni van 16-os rajta, jó e rá a 15-ös lemez felni, téli garniturának szeretném tenni rá.

Válaszotokat előre is köszönettel spracing

Krisztián Prépost Creative Commons License 2016.10.13 0 0 51014

Sziasztok ismét.

Nincs valakinek véletelnül kontaktja a Renault Hungária-nál. Most már pontosan egy hete várom az igazolásomat és nem küldik...

Minden nap hívom Őket, küldem e-mailt. Mást nem kapcsolnak csak az ügyintéző hölggyel tudok beszélni.

Most már azért eléggé ki vagyok akadva rájuk.

Szóval ott valakinek esetleg kontaktja, akinek a segítségével meg tudom sürgetni a dolgot?

Előre is köszi!

bnorci71 Creative Commons License 2016.10.12 0 0 51013

bontó/új és csere nincs házi praktika

Előzmény: plexy1 (51011)
Boss116 Creative Commons License 2016.10.12 0 0 51012

nem javítható, csak csere, 2-3 ezer ft körül van /db ha szerencséd van még színazonosat is kapsz

Előzmény: plexy1 (51011)
plexy1 Creative Commons License 2016.10.12 0 0 51011

Sziasztok!

Most vásároltan egy 2003-as scenic 2-est.

Mindkét első ajtó határolója iszonyatosan kattog nyitásnál és csukásnál is. Fújtam bele wd40-et de nem segített.

tudnátok-e erre vmi otthoni megoldást vagy csere?

köszönöm.

Krisztián Prépost Creative Commons License 2016.10.10 0 0 51010

Telefonon kértem tőlük. Csütörtök délelőtt. Azóta semmi...

Ma már elég ingerülten telefonáltam, azt mondták sorrend van meg kell várnom amíg rám jut a sor. Mondom erre én, hogy annyit elcsesznek, hogy három napig kell dolgozni rajta? Erre persze csend volt a válasz.

A vásárláskori adatlap nincs meg, ezen már túl vagyok.

NKH-val már egyeztettem. Igazolás kell a gyártótól, hogy 7 személyes, aztán szemle és elvileg mehetek okmányirodába.

Ami még dühítő, hogy pont az NKH akinek rendelkezésére áll az első forgalomba helyezéskor elkészült adatlap, de ezt nem láthatja akárki... pl a vizsgabiztosok sem....

Előzmény: gesszti (51008)
Katica1 Creative Commons License 2016.10.10 0 0 51009

Sajnos nem egyedi.

Mikor mi vettük a miénket újonnan, a mi forgalminkban is 5 személyes szerepelt.

Pár hónap múlva tűnt fel. Szóltam a Renault szalonba, ahol vettük, elnézést kértek, és ingyen elintézték az okmánycserét.

De nekem akkor új volt, így utólag biztos macerásabb elintézni.

Aztán persze volt hátulütője a dolognak.

Amikor egyszer belénk jöttek, a biztosító kárfelvevője azt írta, hogy 2. tulaj. Akkor bizonygathattam, hogy nem, hanem 1. Na mindegy.

gesszti Creative Commons License 2016.10.10 0 0 51008

ugyfel.kapcsolat@renault.hu

erre a címre írtál? 2 napon belül szoktak válaszolni.

Vagy a vásárláskori műszaki adatlapra, vagy egy most, a Renault Hungária által kiállított igazolásra lesz szükséged a vizsgán, hogy a 7 személyt ráírják az adatlapra.

Másik megoldás: Írj a helyi nkh központba egy emailt, és kérdezd meg, hogy mi a szitu szerintük ilyenkor. lehet, hogy van valami kiskapu, ahol nem kell semmi plusz papír.

Előzmény: Krisztián Prépost (51007)
Krisztián Prépost Creative Commons License 2016.10.10 0 0 51007

Az igazolást lekértem, de eddig nem kaptam meg.

A problémám az, hogy időközben lejárt a műszaki vizsga, így nagyon nem szeretnék menni sehova az autóval. Persze tudom létezik az útvonalengedély de az megint ügyintézés, még mindig önhibámon kívűl. :(

Előzmény: gesszti (51006)
gesszti Creative Commons License 2016.10.09 0 0 51006

A renault hungáriától alvázszám alapján kell kérni egy igazolást, hogy a gyárból hogy jött ki az autó. Ha 7 személlyel jött ki, akkor nkh-n csinálnak egy szemlét, hogy tényleg úgy van, ez kb. 1500 Ft, és 10 perc lesz. Adni fognak egy műszaki adatlapot, amin a 7 személy fog szerepelni.  Okmányirodában szólsz, hogy hibásan töltötték ki a forgalmit.

A szemlét 99,9% nem tudod elkerülni, ha intézni akarod az ügyet.

Kb. ugyanaz a szitu, mint mikor hibás emissziós matrica volt a rendszámon, és rossz kategória a forgalmiban. Jó eséllyel az új forgalmiért nem kell majd fizetned.

Előzmény: Krisztián Prépost (51003)
Krisztián Prépost Creative Commons License 2016.10.09 0 0 51005

Tökéletesen összefoglaltad. Ennyit szeretnék én is, amit leírtál. :)

Előzmény: bnorci71 (51004)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 51004

ha bele is nézz le merem fogadni minden vizsgán lehajtott hátsó ülésekkel volt behúzott takaróval nem is láthatott mást mint 5 ülést, forgalmiba mi van 5 akkor meg minek keresne még 2 ülésta 2 öv meg nem tűnt fel sose eddig

de egyébként tényleg elég felületes az egész

nekem simán 7xeKm írtak be műszakin holott 12xeKm volt az órában akkor meg minek az egész bohóckodás a Km óra fényképezéssel?

SI-n kontaktos volt ott se zavarta az NKH-s vizsgáztatót hogy nem mutat semmit csinált egy fényképet és OK

a te esetedbe azt nem értem minek ez a masszív szívózás

-Volt 7 ülése? >>Volt

-Gyári ami most benne van? >> Igen

-nem 2szem TGK lett átalakítva hogy Áfa jönne szóba

Akkor tessék szépen a vizsgabázison kiadni a műszaki adatlapot aztán az ocsmány cserélje a forgalmit a helyes adatokkal

Előzmény: Krisztián Prépost (51003)
Krisztián Prépost Creative Commons License 2016.10.09 0 0 51003

A forgalmi engedélyből.

Ez az autó Magyarországon lett forgalomba helyezve. Tehát leszámítva az első nyilvántartásba vételt egészen pontosan 4 műszaki vizsgán járt már. Ahol senkinek nem tűnt fel, hogy 7 személyes. Tehát nem vakmerőség azt állítanom, hogy papírból vizsgáztatták, az autóba nagyon nem néztek bele...

A műszaki vizsgabiztos ebben az esetben az autó felszereltségét összehasonlította a valós állapottal. Ez elmúlt 8 évben ő volt az egyetlen. Ebben biztos vagyok, mert az összes műszaki adatlap a rendelkezésemre áll és mindegyiken 5 személy áll. Tehát kb eddig megmérték a féket megnézték az alját, világítás, kipgáz aszt szevasz. KHR rendszerben valaki felvitte kb. 2004-ben hibásan, ez senkit nem érdekelt. Eddig. Most meg pechemre a vizsgabiztos túlbuzgó volt. Kb feltűnt neki, hogy miért van plusz két biztonsági öv és légzsák az autóban... Vagy pusztán abból sejtette, hogy Grand Scenic. Bár most délelőtt már itt is mondták, hogy létezett belőle 5 személyes is.

Ugyanez érvényes az eredetiség vizsgálatra is. Ha megnézi az autót elég egyértelmű, hogy 7 személyes, viszont az eredetiség vizsgáló szerint 5. Az autóba kb. nem is nézett bele. Ezért feleslegesek ezek a vizsgák. Bár elsősorban az autó egyedi azonosítóit kell ellenőriznie, de ha azt is kb. ekkora lendülettel csinálta...

Előzmény: bnorci71 (51002)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 51002

Ha a vizsgabiztos figyelmetlenebb és nem veszi észre a 7 ülést és csak az autó papírjaiból dolgozik (ahogy az eredetiség vizsgáló is tette) akkor ez a probléma nem létezne

milyen papírjából ?

elviszed műszakira van egy forgalmi és annyi

elvégzik a vizsgálatot lesz egy vizsgálati lap aztán kap egy pecsétet a meglévő forgalmiban ha van még hely, gondolom mivel most vizsgáztatjátok először így van benne hely hiszen új forgalmi

Előzmény: Krisztián Prépost (51001)
Krisztián Prépost Creative Commons License 2016.10.09 0 0 51001

Hát valóban rosszul választottam vizsgabázist.

Ha a vizsgabiztos figyelmetlenebb és nem veszi észre a 7 ülést és csak az autó papírjaiból dolgozik (ahogy az eredetiség vizsgáló is tette) akkor ez a probléma nem létezne. DE majd ha egy ködös őszi estén véletlenül hatan vagy heten lesznek a kocsiban és a rendőr veszi észre akkor lehet fájdalmasabb a dolog.

Én őt is megértem, hogy nem akar a hibásan dolgozó vizsgabiztosok sorába beállni, nem tudom ennek az ügynek milyen következményei lesznek.

Persze én is figyelmetlen voltam, amikor megvettem, nem néztem a forgalmit. Átírást feleségem intézte, én mostanáig nem is láttam az új forgalmit. Ő meg honnan tudná...

Sajnos a vizsgabiztos nem módosíthat. Most állítólag be kell mutatnom az autót, de azért még hisztizek majd egy sort, hogy ezt hanyagoljuk, ha annyira látni akarják az autót akkor majd stoppolják vizsga közben és jöjjenek ki nézzék meg. Én nem viszem sehova.

Feltéve, ha az eredeti dokumentáció szerint 7 személyes. Ha ott más infó van akkor kb. tö_kön szúrom magam...

Ma sikerült elérnem az előző tulajt, megpróbálja előszedni az autó járműkísérő lapját meg az eredeti számláját. Talán azzal megindulnak a dolgok.

bnorci71 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 51000

Rosszul választottál vizsgabázist. Az egész nyavalya elkerülhető lett volna.

Vannak olyan helyek, ahol eszükbe se jut az üléseket számolgatni.

hát nem tudom ez nálam mást jelent mint ahogy te érted, de mindegy

HA nem számolgatják neki akkor is 5 üléses marad hisz annyi volt a forgalmiba, teljesen mindegy hová viszi.

Haverom igen szar helyre vitte -igaz hogy csókos helyre ahol nekem vizsgáztattak már érdekes autót de mindegy- elment az ülésekért berakta és ennyi.....

Az igaz ha kevesebbre javítják akkor felfelé miért nem?

Előzmény: bananatree (50999)
bananatree Creative Commons License 2016.10.09 0 0 50999

>mindegy hová viszi a forgalmiba sehol nem fogják neki 5-ről 7-re átírni az üléseket bármennyire csókos.

ezt nem is állítottam.

Azt mondtam, hogy ha a 7-ről 5-re írjuk "mert annyi van benne" logika kényszerítené őket, akkor _kellene_ automatikusan 5-ről 7-re is írni, "mert annyi van benne".

és mivel nem így csinálják, ezért egyértelmű, hogy csak a szopatás a cél, nem az ügyfélbarát viselkedés.

És igenis szarul választott vizsgabázist (a haverod is), mert van ahol eszükbe se jut ezen kötözködni.

Előzmény: bnorci71 (50998)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 50998

ez tényleg szívás :(

tényleg létezett Grandból gyári 5 személyes

bananatree

Rosszul választottál vizsgabázist.

ez így nem állja meg a helyét mindegy hová viszi a forgalmiba sehol nem fogják neki 5-ről 7-re átírni az üléseket bármennyire csókos.

Ha 7  üléses és 5-el viszed ha nem figyelnek marad a 7 vagy csókos ha figyelnek már írják is át annyira amennyi benne van. Kollégámnak majd nem a 9szem Movanoból csináltak 5-t mehetett haza az ülésekért

Előzmény: Krisztián Prépost (50996)
bananatree Creative Commons License 2016.10.09 0 0 50997

Ez nem egyedi dolog, csak a Scenic-eknél ritkán fordul elő.

A Peugeot 807/Citroen C8/Lancia Phedra/Fiat Ulysse (ugyanaz az autó, csak más a jelvény) legtöbb példányát kintről hozzák be, gyárilag létezett 5-7-8 üléses kivitelben, és mivel a típusbizonyítványa 8 személyre szól, ezért akkor is 8 személyesre vizsgázott kint, ha csak 5-7 ülés van benne fizikailag.

És ha behozod 5 üléssel, akkor nem elég később venni bele 2-t, honosításkor már 7 üléssel kell odamenni.

Ha valamiért 8 személyesnek akarod, akkor bajban vagy, mert az úgy 8 személyes, hogy egy nagy pad kerül hátulra, ami ritkább az igazmondó politikusnál is.

Ilyenkor csak az az út járható, hogy a márkaképviselettől (írásban) kérsz egy igazolást, hogy a te alvázszámú autód létezhetett a 8 személyes formátumában.

És az NKH csak így vizsgáztatja le 8 személyesre...

És ez hetente kb 30 autóval meg is történik...

De!

A te eseted annyiban más, hogy ez már érvényes magyar forgalmival rendelkezik.

Vannak olyan vizsgahelyek, ahol a 8 személyes forgalmis autót, a plusz ülések hiányában simán visszaírták 5 személyesre, mondván, hogy annyi ülés van benne.

Ha ez a logika kötelező érvényű kellene legyen náluk, akkor a te autódat is automatikusan kellett volna 5-ről 7 személyesre minősíteniük, hiszen annyi ülés van benne...

Ez is mutatja, hogy a magyar hatóságok mennyire logikusan és ügyfélbarátan működnek...

Megjegyzés:

Rosszul választottál vizsgabázist. Az egész nyavalya elkerülhető lett volna.

Vannak olyan helyek, ahol eszükbe se jut az üléseket számolgatni.

Az én 807-em is így vizsgázik mindig, és hol 5, hol 6 üléssel viszem, mert még a 7.-et is lusta vagyok belerakni. Ja, és a forgalmi szerint 8 személyes... Még mindig...

És ez nem csókos hely, a sztenderd ~21e Ft-ot fizetem csak...

Előzmény: Krisztián Prépost (50996)
Krisztián Prépost Creative Commons License 2016.10.09 0 0 50996

Sziasztok!

Segtség kérés gyanánt és okulásul írom le, hogy jártunk. Nyáron vettem egy grand scenicet. Az autót Magyarországon vásárolták újonnan, én az első tulajdojostól vettem. Annak rendje és módja szerint átirattuk feleségem nevére, majd használatba is vette. Most eljött a műszaki vizsga ideje, valamint a vérbő szívás is...

Mint kiderült az autó forgalmi engedélyében 5 személy szerepel, holott az autó 7 személyes. Na első gondolatom, hogy okmányiroda elszúrta. Mint kiderült, nem...

Az autó újkora óta az előző tulajdonos minden doksit elrakott az autóval kapcsolatban. Ezt meg is kaptam. Megvan az összes müszaki adatlap a vizsgákról. Mind a négy eddigi műszakin 5 személyesként szerepel. (hozzáteszem, eredetiség vizsgálaton is 5 személyesnek gondolták)

Mivel eredetileg cégbe vették az autót, az eredeti járműkísérőt valamint az autó számláját nem kaptam meg. (12 autónál ez nem is csoda)

Beszéltem az autót forgalomba helyező márkaszervizzel. Az alvázszám alapján a felszereltségi lista nem tartalmazza, hogy hány üléssel gyártották az autót... Ha gondolom, megpróbálják megkeresni ennek a kocsinak a mappáját, de nagyon kicsi az esélye, hogy 12 év után még megvan.

Felhívtam az importőrt is, aki megígérte, hogy kiállítanak egy igazolást. Majd... egyszer...

Szóval ott tartok, hogy igazolnom kell, hogy az autóm gyárilag 7 személyes. Erre mondtam én, hogy basszus ez egy grand scenic fixen beépített +2 üléssel, +2biztonsági övvel és plusz légzsákokkal. Ez nem egy teherautó, hogy ki-be rakosgassam az üléseket. Ez persze az NKH-t nem hatja meg. Most már, ha kezemben is lesz az igazolás, hogy az autó gyárilag 7 személyes, be kell vizsgálatra mutatnom a megyeszékhelyen plusz illeték befizetése mellett. A műszaki persze közben lejárt...

A hülye akkor voltam, amikor nem néztem meg tüzetesebben az autó előző forgalmiját. Meg sem fordult a fejemben, hogy ilyen gond lehet, mivel grand scenic lévén 7 személyes és pont... 

Beszéltem már több márkaszervizzel is, szerintük grandból létezik 5 személyes is. Hát ők tudják...

marcyt5 Creative Commons License 2016.10.08 0 0 50995

Üdv mindenkinek!

Mint a múltkor írtam elvitték a 1.5 dci scenikemet de mivel nagyon tetszett ilyent szeretnék csak benzinest, fiatalabbat (2008 as évjáratokat nézegetem). 

Arra lennék kíváncsi a tapasztalatok mit mutatnak az 1.6-os  aut váltóval milyen a gép a váltónak esetleg típushibája van e ?

Illetve a 6- os manuálissal jobb társítani az 1.6 benzint?

Előre is köszönöm a válaszokat.

További szép napot!

bnorci71 Creative Commons License 2016.10.07 0 0 50994

nézd meg a videót

a csapot leköszörülöd utána hogy a lyukon a csavart át tud dugni ami öszefogja

Előzmény: Boss116 (50993)
Boss116 Creative Commons License 2016.10.07 0 0 50993

nézegetem az ebayos linket,vannak ahol fúrószárak is vannak a készletbe az minek? :D

Előzmény: bnorci71 (50989)
Boss116 Creative Commons License 2016.10.07 0 0 50992

köszike ;)

Előzmény: bnorci71 (50989)
Abel13 Creative Commons License 2016.10.07 0 0 50991

Köszi

Előzmény: bnorci71 (50985)
gabocsiga Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50990

Azért van egyes is....

Előzmény: bnorci71 (50985)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50989
Előzmény: Boss116 (50988)
Boss116 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50988

csapágy 603? így nem tudom kérni a boltban :)

Előzmény: bnorci71 (50987)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50987
Előzmény: Boss116 (50986)
Boss116 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50986

van esetleg valakinek konkrét mérete a jobbos ablaktörlőkar csapágyazásáról? esetleg képe a cseréről?

bnorci71 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50985

hát ide nagyrészt Scenic II tulajok járnak

meganeklub esetleg... de ott se volt mostanában eladó Scenic I

Előzmény: Abel13 (50981)
JILING Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50984

Elektromos rögzítőfék problémával keresd Varga Zsoltot (Vargamunka) Ő nagyon profi benne, és igen korrekt is!!!

Előzmény: renaultgrandscenic (50942)
szucsinet Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50983

Sziasztok,

Köszönöm a tippeket!

Visszajelzek, ha sikerül többet szereznem akkor jelzem és ha más is beleesik akkor megtalál.

;-)

Ati_! Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50982

Alsónémedi - Mihályi?

Előzmény: szucsinet (50977)
Abel13 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50981

Sziasztok. Nincs valakinek egy eladó Renault Scenic I ese? Első scenicem lenne.informáciot, tippeket kaphatok.? Koszonom

panamator Creative Commons License 2016.10.06 0 0 50980

Szia!

A műanyag csatlakozót nem kell bármi áron cserélni. Elég, ha megtisztítod a biztosítéktáblán lévő lábakat és a két tompított saruját lecseréled. Ha van normális érintkezés, nem lesz gond. Mint írtam, én a két zöldet felhasználtam, de a többi saru megvan, szívesen odaadom.

bnorci71 Creative Commons License 2016.10.05 0 0 50979

jofogáson kerestél ott is van kazallal bontott autó

bananatree Creative Commons License 2016.10.05 0 0 50978
szucsinet Creative Commons License 2016.10.05 0 0 50977

sziasztok,

én továbbra is szenvedek a tompított világítás csatlakozójával, ha valakinek van bontós ismerőse azt megköszönöm.

(Garo, Gyál, XVIII.ker már bejárva.. :-( )

http://cnkinkong.en.alibaba.com/product/1925968320-800531240/12_way_auto_FCI_Sicma_Connector.html

elvileg pont ilyen kellene.

Don_Quijote_de_la_Mancha Creative Commons License 2016.10.05 0 0 50976

A belső ventim 3-as és 4-es állásban nem működik.  
A 4-es az előtét ellenállásnál nem szokott érintkezni, mert megolvadt a csati. (Tavaly télen javítottam és azóta működött, de ritkán használtam)

Gondolom a 3-as is emiatt nem megy (bár a 4-es teljesen másképp működik mint az első három). (bár ezt a klímázás közben vesztettem el - némi műanyagszaggal fűszerezve)

Az előtét ellenállást nem lehet forrasztani, csak roppantani. Vajon a "mögötte" levő csatival mi a helyzet? Jó lenne véglegesen megoldani.

István Szettele Creative Commons License 2016.10.05 0 0 50975

Sziasztok!

2006-os Grand Scenicem van, és az ablaktörlőjével van problémám. Esős időben egyszer csak megáll, és nem is működik tovább. Majd 1 hét múlva gondol 1-et, és újra megindul. Kérlek írjátok meg, hogy mi a probléma!

MajorGent Creative Commons License 2016.10.04 0 0 50974

Nálad nem volt féktárcsa, csaoágy fékpofa cserélve! Mintha utána jelentkezett volna a dolog.. 

Előzmény: zerik1 (50973)
zerik1 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 50973

Nálam szintén. 

Korábbi kérdésemhez: meggyógyult a szivargyújtóm, van külön biztosítéka, nem a rádióéval egyben, mint egy leírásban olvastam. Pedig majdnem kiszúrta a szemem. 

Előzmény: MajorGent (50965)
Csabi Tóth Creative Commons License 2016.10.04 0 0 50972

Köszönöm az infót!

mov Creative Commons License 2016.10.04 0 0 50971

Nem, biztosan nem kompatibilis. A normális keresők mind különböző típusút adnak meg a két autóra.

Előzmény: Csabi Tóth (50968)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 50970

biztosra nem mondom, de nem

illetve biztos, hogy nem mert más a felfogatási technika is

Előzmény: Csabi Tóth (50968)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 50969

ha fél év múlva szét akarod újra szedetni.....

csak új és ahogy gesszti írta mérlegelni kell a munkadíj alapján, hogy minden ami ott van csere 2T lendkerék kuplung váltó szimering főtengely szimering igaz így közelíthet a számla a 250e-hez

kolléga pont most járt hasonlóan Opel Movanoval

váltócsere és az okos alkatrészcserélő felrakta a bontott váltót a rajta lévő kinyomócsapágy+munkahengerrel, persze, hogy egy hét múlva elfosta magát 

Előzmény: Thomasfrentzen (50966)
Csabi Tóth Creative Commons License 2016.10.04 0 0 50968

Üdv.

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy valaki tudja e, hogy van e különbség Scenic I és Scenic II tetőcsomagtartó felfogatás, méret között? Tehát a scenic I-re való gyári tetőcsomagtartó jó e Scenic II-re?

Köszönöm!

gesszti Creative Commons License 2016.10.04 0 0 50967

Ugye csak viccből kérdezted...

Csak újat! Teljes készletet vegyél. Tárcsa, szerkezet, kinyomó, munkahenger. Egy szereléssel legyen meg minden.

... ha arra jársz, érdemes ránézni a főtengelyszimeringre is, nehogy pár hónap múlva meg azért kelljen levenni a váltót.

Előzmény: Thomasfrentzen (50966)
Thomasfrentzen Creative Commons License 2016.10.04 0 0 50966

Kuplung munkahengert illetve kinyomó csapágyat érdemes e használtat venni?

Mert kb újjan 30 tól felfele vannak árba. Plusz még a szerelő azt mondta hogy csak a váltó levételével fér hozzá. Szóval nem lesz kevés a javítás. :( 

Előzmény: bnorci71 (50955)
MajorGent Creative Commons License 2016.10.04 0 0 50965

Tuti nem az, néztem már. De érdekes hogy csak tolatásnál. Mikor elindulok előre akkor már semmi hang...

Előzmény: zerik1 (50964)
zerik1 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 50964

A hátsó ablaktörlő az, nézz bele olyankor a tükörbe, nálam is előfordul. 

Előzmény: MajorGent (50963)
MajorGent Creative Commons License 2016.10.03 0 0 50963

Olyan kérdésem volna hogy esős illetve párás időben érdekes hangot hallok tolatásnál. Kb úgy tudnám leírni a hangot mint mikor az ablaktörlő szárazon megy végig az ablakon. Száraz páramentes időben nincs semmi hang. Az ablaktörlő nincs bekapcsolva szóval nem azt hallom. Tapasztalt valaki ilyesmit?

panamator Creative Commons License 2016.10.03 0 0 50962

Szia!

Csatlakozóm nincs, de kb 10 cm-es vezetéket tudok adni saruval. 

Előzmény: szucsinet (50957)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.03 0 0 50961

vizsgán még nem volt, rendőr még nemszólt

Osram van rajta nem kínai gyönygyfűzér, szabályosan bekötve

Előzmény: szucsinet (50960)
szucsinet Creative Commons License 2016.10.03 0 0 50960

rendőrök nem cseszegetnek a led miatt? vagy ez ok? vizsgán is?

üdv

Előzmény: bnorci71 (50958)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.03 0 0 50959

ja bontóba keress, vagy nyafogáson is van rengeteg bontás

bnorci71 Creative Commons License 2016.10.03 0 0 50958

mostanában sokat égnek szét ezek a csatik.....

emelt fényerejű izzó vagy más lehet az oka?

na ezért is jó, hogy drl-em van

szucsinet Creative Commons License 2016.10.03 0 0 50957

sziasztok,

Nos végül is nekem is ez a csatlakozó égett szét.. :-(

A dupla zöld vezetékes sarun mennek az elektronok a két tompított felé.

Egyelőre sehol sem találok, ha esetleg valaki tud forrást annak örök hála! :D

Előzmény: panamator (50906)
Thomasfrentzen Creative Commons License 2016.10.03 0 0 50956

Kb elfosta magát. Tiszta olaj minden. Elvittem szerelőhöz vontatva.

Előzmény: bnorci71 (50955)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.03 0 0 50955

munkahenger a motortérben vagy a kinyomócsapágynál elfosta magát 

olajszintet nézd meg a fékfolyadék tartályban és keress olajnyomokat a motortérben váltó-motor találkozásánál alul

Előzmény: Thomasfrentzen (50954)
Thomasfrentzen Creative Commons License 2016.10.03 0 0 50954

Üdv. Beülök az autóba beakarom nyomni a kuplungot és bevan esve. Semmi ellenállás. Mi lehet?

Boss116 Creative Commons License 2016.10.02 0 0 50953

egy kérdés: eső után ha felnyitom a csomagtér ajtót víz folyik ki a zárból, nem is kevés meg érezhetően nehéz az ajtó ( gondolom a szigetelés ami benne van megszívta magát) honnan tud oda víz folyni?

gabocsiga Creative Commons License 2016.10.02 0 0 50952

Nálam még nem volt hozzányúlva..

Előzmény: szaki213 (50936)
bnorci71 Creative Commons License 2016.10.02 0 0 50951

mindenre amire egy használtautónál kell :))

benzin vs diesel?

mennyit mész? ha 20e alatt benzines szerintem

ja és a 4-5 éves már Scenic III.

Előzmény: Bowi76 (50950)
Bowi76 Creative Commons License 2016.10.02 0 0 50950

Sziasztok!

2004-es 1.6 benzines Grand scenicem szeretném újabbra cserélni, max 4-5 évesben gondolkodom.

Mire figyeljek, benzinest vagy dízelt válasszak?

Számítok tanácsaitokra!

Előre is köszönöm!

Aranyosi Tamás Creative Commons License 2016.10.02 0 0 50949

Köszönöm, de a konkrét csatlakozás érdekelne. Melyik cső a vacum és melyik az out.

Előzmény: Jopi73 (50947)
Jopi73 Creative Commons License 2016.10.01 0 0 50948

Előzmény: Jopi73 (50947)
Jopi73 Creative Commons License 2016.10.01 0 0 50947

Szia. Tessék.

Előzmény: Aranyosi Tamás (50946)
Aranyosi Tamás Creative Commons License 2016.10.01 0 0 50946

Sziasztok! Valaki tudna nekem dobni egy képet a turbó nyomás szabályzóról és a rá menő csövekről? 1.9dci. csak hogy jól raktam vissza e a csöveket rá. Köszi

renaultgrandscenic Creative Commons License 2016.09.30 0 0 50945

Tudna valaki szombaton is működő renault márkaszervizt mondani Bp. vagy környékén?

tibor_debrecen Creative Commons License 2016.09.30 0 0 50944

Azt tudom hogy a megane cc-be (az az enyém. :) ) 2.0 benzin marha drága gyertya ment, nem iridium de hasonló, a gyári prémium kategória. Nincs is vele bajom.

Csak amikor fizetni kellett. :)

Előzmény: bananatree (50941)
zerik1 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 50943
Sziasztok!
A szivargyújtóm egyik napról a másikra felmondta a szolgálatot. Csak csatlakozó gyanánt használtam. Vettem bele egy újat, annyi változott csak, hogy a kis lámpája világít, de maga a csatlakozó továbbra sem ad le áramot. Van valamilyen biztosítéka esetleg? Az ülés alatt és a kesztyűtartóban (jobb jormányos) minden biztosíték ép. Nem tudom van-e köze ehhez, de a bal oldali el.ablakok gombjai sem világítanak már, pedig pár hete még világítottak.
Valakinek van erre a problémára megoldása?
Köszi!
renaultgrandscenic Creative Commons License 2016.09.30 0 0 50942

Szép estét mindenkinek a fórumban!

Kérdeznék a hozzább értőktől...elektromos kézifékemet szerelték ma, bowden szorult. Széjjel kapták, a dobozt is ki kellett nyitni hozzá, vissza is kötötték, minden pompásan működött több próba után is mikor elhoztam. Az autót leállítottam egy parkolóban majd kb. 3 órával később már nem engedett sehová, indítás után STOP meg a szokásos sárga hibajelek, a fék totál befogott, csak a manuális módszerrel lehetett kiiktatni. Számomra érthetetlen a helyzet, ha esetleg valaki járt már így vagy tudná valami okosat erre mondani, megköszönném. Most pont azt sem tudom, hogy miképp lehet vissza állítani az elektronikus megoldást mert a mechanikus módon kioldott fék úgy is maradt (talán szerencsére).  

bananatree Creative Commons License 2016.09.30 0 0 50941

ha ennyire képben van a dolgokkal, akkor azért sanszos, hogy nem Bárdiból rendel

vagy legalább nem NGK-t rendel...

Előzmény: tibor_debrecen (50939)
bananatree Creative Commons License 2016.09.30 0 0 50940

hát ez ugye nem könnyű

csak tapasztalati alapon megy...

ha nincs dadogás, bizonytalan alapjárat, és az első 10e km alatt nem hullik bele a kerámia a hengerbe...

na akkor szerencséd van.

Előzmény: szaki213 (50938)
tibor_debrecen Creative Commons License 2016.09.30 0 0 50939

Őszinte leszek fogalmam sincs milyen gyertya ment bele.

Amit a szerelő belerakott.

Megbízom benne. nem értem utól azért kérdeztem itt.

Azóta elmondta mi lehet, de majd a diagnosztika + a tapasztalat megmondja.

Persze azóta elmúlt a hibaüzenet és a kocsival sincs semmi baj. :)

De remélem a hibát eltárolta. 

Reggelente első indításkor érzek egy kis benzin szagot, de jön a hideg bármitől lehet.

Összességében, semmi panaszom nincs a kocsira, a feleségem jár vele és hibátlan kis szerkezet. 

Ha trafót vagy lambda szondát kell cserélni, belefér, nem mai. 

De jó tudni hogy a szerelő is azt mondta amit ti. :)

Szeretem check-olni a dolgokat.

Köszi mindent. 

jövőhéten megy diagra utána írok hogy mit írt ki.

szaki213 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 50938

NGK? Azt szoktam én is beletenni a Thalicskába. Hogy tudom megállapítani, hogy eredetit adtak-e?

Köszi

Előzmény: bananatree (50937)
bananatree Creative Commons License 2016.09.30 0 0 50937

>Gyertya csere 14.000 km-el ezelőtt volt

milyen gyertya ment bele?

NGK?

abból minden 20. csak az eredeti, a többi hamisítvány.

de tényleg előbb hibakódot kell olvasni, utána lehet okoskodni.

ugyanakkor tök fölösleges sk. okoskodni, mert ahol képesek diagnosztizálni, ott meg is tudják javítani.

amit meg sk. okoskodás után csereberélnél, azoknak a 99%a fölösleges kiadás lesz...

Előzmény: tibor_debrecen (50934)
szaki213 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 50936

Szia!
Pillangó szelepház tömítés mikori, volt cserélve? Azt érdemes megnézni és ha már kint van akkor kitisztítani a házat.

Üdv

Előzmény: gabocsiga (50878)
gesszti Creative Commons License 2016.09.29 0 0 50935

Pl. valamelyik lambdaszonda kezd döglődni, vagy bármi, ami befolyásolja a keverékarányt. Fals levegő, dugulás az üzarendszerben, stb. Ki kellene olvasni, hogy milyen hiba íródott a memóriájába.

Előzmény: tibor_debrecen (50934)
tibor_debrecen Creative Commons License 2016.09.29 0 0 50934

Sziasztok

Mi van akkor amikor az 1.6 benzin scenic 2 kiírta hogy "check emissions" és megjelent a service felírat, de semmilyen probléma nincs vele érzetre. Ugyan úgy húz, ugyan úgy indul. semmi probléma.

Mindezt ráadásul menet közben tette meg.

Azt mondta egy ismerősöm hagyjam , majd elmúlik, vagy a trafó fog meghalni. Gyertya csere 14.000 km-el ezelőtt volt, tankolni 340 km-el ezelőtt tankoltam. mitől változik még az emisszió érték egyik pillanatról a másikra?

tomika861 Creative Commons License 2016.09.29 0 0 50933

Igy van a motor .. magasnyomású az le van szedve de egy dobozba az is megvan ! És még az olajteknő van keszedve .. de az is megvan természetesen :) 

Előzmény: gesszti (50929)
marcyt5 Creative Commons License 2016.09.28 0 0 50932

Köszi a választ!

A 2.0 már elég erős ehhez?  Az 1.6 ost gyengének tartom látatlanba pedig abból jóval többet látok eladót. A hibastatisztikák mit mutatnak erről a 2.0 motorról? Mire kell figyelni ennél?

Előre is köszönöm a segítséget.

Előzmény: bnorci71 (50931)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.28 0 0 50931

hát nagy választék nincs

2.0 vagy 2.0T mondjuk az itthon ritka mint a fehér holló

Előzmény: marcyt5 (50930)
marcyt5 Creative Commons License 2016.09.28 0 0 50930

Szép estét mindenkinek!

Holnap elviszik a 1.5 dci gépemet és gondolkodom benzinesbe milyen motorral szereltet keressek az 1.6 gyenge? Az automata váltós kivitelekben az automata mennyire gyenge láncszem?

Előre is köszönöm a válaszokat.

gesszti Creative Commons License 2016.09.28 0 0 50929

Nincs róla pár fényképed, amin látszik, hogy mi van rajta, és milyen állapotban van?

Előzmény: tomika861 (50925)
Pityu... Creative Commons License 2016.09.27 0 0 50928

Sziasztok,nem tudjátok ennek az autó rádiónak meg lehet e valahol szerezni a magyar használati utasítását,vagy még az angol is jó lenne

cabasse tronic

bnorci71 Creative Commons License 2016.09.27 0 0 50927

ha az a legnagyobb akkor esélyes az előtét ellenállás lesz a bűnös

Előzmény: pesti10 (50926)
pesti10 Creative Commons License 2016.09.27 0 0 50926

üdv! scenic 2 2005 1.5dci 106L csak 4. fokozatba van ventilátor manuális klímás! előtét ellenálás lehet?esetleg eladó valakinek?

tomika861 Creative Commons License 2016.09.27 0 0 50925

Jeleztem neki a dolgot bem reagált rá! Igazábol nem is erőszak  a dolog csak sajnálom elvinni a méhbe mert lehet calakinek meg segitség lenne ! 

Előzmény: gesszti (50924)
gesszti Creative Commons License 2016.09.27 0 0 50924

Múltkor, mikor feltetted, rákérdezett egyik szerelő szaktárs. Vele nem tudtatok megegyezni?

Előzmény: tomika861 (50923)
tomika861 Creative Commons License 2016.09.27 0 0 50923

Sziasztok! 

Lenne egy komplett motorom eladó igaz csapagyas de a blokk, hengerfej magasnyomasunka semmi baja ! 1.5 dci k9kf728 .. egybe eladó tárolasi gondok miatt 20.000 ft Bp 

gesszti Creative Commons License 2016.09.27 0 0 50922

...és milyen hibát ütnek ki? Aki "kiüti" az nem tudja, kicsit beletúrni a kormány  dolgaiba, és kideríteni, hogy mi a gond?

Előzmény: K. Adrián (50912)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.27 0 0 50921

ülés alatt?

de nem vagyok biztos csak rémlik mintha ott is lennének biztosítékok

Előzmény: JILING (50919)
gesszti Creative Commons License 2016.09.27 0 0 50920

Megy az még 12V-on is, vagy még talán az alatt is kicsivel. 

JILING Creative Commons License 2016.09.27 0 0 50919

Hali!

Sajnos a középkonzolomat  (könyöklő) nem tudom elmozdítani, benyomom a gombot ami a kartámaszok alatt található, de semmi nem történik...

Gondolom biztosíték probléma lesz, de nem tudom hol is találom.

Minden segítséget köszönök előre is! :)

Szép napot

K. Adrián Creative Commons License 2016.09.26 0 0 50918

Az aksi egy éves szerintem azzal nincsgond de réméretek!

Előzmény: bnorci71 (50916)
K. Adrián Creative Commons License 2016.09.26 0 0 50917

Köszi a tanácsokat körbenézzük és jélentkezek! 

Előzmény: bnorci71 (50916)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.26 0 0 50916

nincs olaj elektromos a rásegítés

de lehet akku hiba is mérjetek rá ha 4+éves nagy valószínűséggel cserés

amit érdemes még átnézni a generátor kábelje érintkezése 0,5-1V-is el tud tűnni a rossz kontakton

ja és a generátoron is mérjetek feszt ott mennyi rögtön látszik milyen a kábel kontaktja

Előzmény: K. Adrián (50914)
bananatree Creative Commons License 2016.09.26 0 0 50915

Igaz

Akkor szivattyú:szervó

Előzmény: K. Adrián (50914)
K. Adrián Creative Commons License 2016.09.26 0 0 50914

Megmérték a szivattyú áramfelvételét az 30-33 A vesz föl terhelés alatt is! De köszi a tanácsokat holnap megnézzük ezeket! ennek nem teljesen elektromos a kormányzása? hol találok szervó folyadékot?

Előzmény: bananatree (50913)
bananatree Creative Commons License 2016.09.26 0 0 50913

lehet, hogy egymásra hatás van

pl. a szivattyú már döglődik, nagy áramot akar felvenni, de az akkud már nem bírja (hiszen valószínűleg már gyilkoja egy ideje őt a szivattyú)

az akku fesz leesik, (legalábbis a szivattyúnál, a hozzávezető tyúkbél legvégén; közben az akku kapcsain simán lehet rendben is a fesz) szivattyú megáll.

kérdés, hogy a szervófolyadék milyen állapotban van (nem-e túl sűrű valamiért), vagy esetleg van benne már fém a szivattyúból...

a szar az, hogy akár le is éghet a szivattyú.

meg a kábelei.

K. Adrián Creative Commons License 2016.09.26 0 0 50912

Sziasztok! Van egy 2004-es scenic-em és elment rajta a kormány nincs szervó! Ha kiütik a hibakódot akkor addig jó még le nem állítom utána vissza jön  a hiba! mi lehet a gond? Elméletileg a szervó motor jó nyomaték érzékelő is! Mondtak olyat hogy a szervónak pontosan 14,4 volt kell nálam csak 13,6 körül van a töltés! lehet ez gond?

Lászlóné Horváth Creative Commons License 2016.09.26 0 0 50911

Oh! Vissza olvastam ezt az előző kérdéshez! 

Lászlóné Horváth Creative Commons License 2016.09.26 0 0 50910

Köszönöm! Keresek bontót.

panamator Creative Commons License 2016.09.26 0 0 50909

Bontóból szereztem másik csatlakozót. Ha a Tiedben nincs szétégve, akkor elég a sarut cserélni. Én is csak a csatit és azt a 2 sarut cseréltem.

Előzmény: szucsinet (50908)
szucsinet Creative Commons License 2016.09.26 0 0 50908

Oké, köszönöm, megpróbálom!

Ha jól látom neked ez a csatlakozó szét is tört. Hol rendeltél és milyen néven/cikkszámon másikat?

kösz!

Előzmény: panamator (50906)
Lászlóné Horváth Creative Commons License 2016.09.26 0 0 50907

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek! 2002-es scénikünk van. A rezoncső megadta magát. Valaki tudna nekem a méreteiben segíteni? Előre is köszönöm!

panamator Creative Commons License 2016.09.26 0 0 50906

Az akkut ki kell venni. A biztitábla fedele alatt van egy nagy fehér csati, amit balra le tudsz húzni. A bal alsó sarkánál van egy nagy csavar, amit ki kell venni és máris kijön a biztitábla.

Csatolok két képet a csatlakozóról. Olyan sarut keress, amiben dupla vezeték van. 2 zöld és 2 barna. A csatit a képen látható módon ki lehet nyitni, ki lehet venni a sarut. Ha nem égett szét, akkor talán egy tisztítás segít.

Előzmény: szucsinet (50905)
szucsinet Creative Commons License 2016.09.26 0 0 50905

Szia 

Tegnap már rám sötétedett a biztitábláig jutottam. 

A fedele alatt van egy nagy csatlakozó, azt fel kell hajtani hogy hozzáférjek a biztikhez?? Nem feszegettem már a sötétben.. 

Előzmény: panamator (50903)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 50904

hát ezt neked kell tudni, benézel a motortérbe hasonlít-e a tiédre

nézd meg a forgalmiban a motorkódot aztán hívd fel és kérdezd meg milyen kódú motorról van

Előzmény: Zoltan... (50901)
panamator Creative Commons License 2016.09.25 0 0 50903

Szia!

Nekem ugyanilyen problémám volt, csak rövid időn belül mindkét tompított elment. A világítás csatlakozója égett meg, ami a biztosítéktáblára van csatlakoztatva. 2 sarun 2x2 szál, azokat cseréltem. Most minden okés.

Előzmény: szucsinet (50902)
szucsinet Creative Commons License 2016.09.25 0 0 50902

Sziasztok,

Egy régi problémámmal kapcsolatban kérnék tanácsot!

Bal első tompított izzóm nem műxik, rámértem gyakorlatilag nincs tápfesz a csatlakozón. Lámpatestet kivettem, és az egész csatlakozósort lehúztam, ott is rámértem a vezetékére és nulla.

Tehát nem jön meg a tápfesz a lámpatestre!

Az a kérdés hogy a két tompítottnak külön biztosítéka van a motortérben??? bár azokat is mind végignéztem.. :-(

mi a fax lehet ezzel? ( a jobboldali full működik)

Köszi!!!

Zoltan... Creative Commons License 2016.09.25 0 0 50901
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 50900

én megpróbálnám valamivel letekerni, minél kevésbé fújjon i ha már muszály vele menni.

teljesítmény csökkenésre fogyasztás növekedésre számíts, és lehetőség szerint minél hamarabb válts fel

bontóba keresnék első körben, Renault-ra specializálódottba vagy francia autósba

Garo Super pl.

vagy nézd végig a hahu alkatrészes hirdetéseket jofogás racingbazár

Előzmény: Zoltan... (50899)
Zoltan... Creative Commons License 2016.09.24 0 0 50899

Sziasztok!

2007 évjáratú 2.0 dci motorom turbójánál a töltőcső (remélem ez a neve) megrepedt, kérdésem az lenne, hogy hol lehet ilyet venni. Az autószerelő elmondása szerint a gyári kb 45e Ft. A neten nem igazán találtam ehhez a típushoz ilyen csövet. Keresgélek hátha találok utánagyártott csövet, vagy esetleg bontóból, de mivel a probléma ma keletkezett nem igazán tudtam utána járni. Kérdésem lenne még, hogy ilyen állapotban kímélve járhatok-e a kocsival? Köszi a válaszokat.

atomka70 Creative Commons License 2016.09.22 0 0 50898

Sziasztok.

Lenne eladó kormánytáv-kijelző interfészem 2005 utáni Renaulthoz, Sony rádiókhoz amin van cd-tár kimenet.

Tehát ha UpdateList-es rádió helyére ha akarsz Sony-t tenni, ahhoz tökéletes.

Viszi a kormánytáv minden funkcióját, és a kijelzőt is, még a számcímeket is görgeti.

Ennek az ára 12000Ft.

Ezen kívűl van egy szintén Sonyhoz való kormánytáv interfész, de ez csak 2005-ig és kijelző nélküli modellekbe jó.

(tudom, Megane-be nem nagyon van ilyen, de hátha van a családban Thalia,Clio, Kangoo...)

:)

Ez 8000Ft lenne.

Ha érdekel, írj ide: atomkahu@gmail.com

Üdv.

tomi271 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 50897

Köszönöm!

Előzmény: bnorci71 (50892)
BHJ-962 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 50896

Szia!

Tudom nem most volt az ajánlatod,elkelt vagy megvan még? Érdekelne,írtam emailt.

Előzmény: EME (50593)
Jopi73 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 50895

Szia.

Igen de még a hátsókban is.

Előzmény: Boss116 (50893)
tibor_debrecen Creative Commons License 2016.09.20 0 0 50894

Sziasztok

Az mitől lehet hogy menetközben olyan mintha az első ajtóban zörögne valami. Valami fémes. Minden jó minden működik. De 90-nél hallom.

Boss116 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 50893

sziasztok! egy kérdés: ugye jól tudom hogy az első ajtókban 13 cm-es hangszórók vannak?

bnorci71 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 50892

http://www.patentcentrum.hu/hatlapu_muanyag_anya/26_hatlapfeju_muanyag_anya/1

mondjuk pont olyat nem találtam

GYÁRI CIKKSZÁMA

77 03 081 056

Előzmény: tomi271 (50891)
tomi271 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 50891

Sziasztok,

igyekszem pontosan leírni mit is keresek. Mikor pár napja felnyitottam a motorháztetőt, hogy utántöltsem az ablakmosó folyadékot, akkor láttam, hogy a zajszigetelő (?) burkolat ami az ablaktörlőrész alatt van kb. lejött, mert hiányzik három kiálló menetes csavarról a műanyag "anya". Nem a motorháztető borításról van szó, mert azt már pár éve szétrágta a nyest, hanem ami beljebb van a szélvédő felé. A kérdésem az, hogy hívják a műanyag "anyát" illetve hol lehet beszerezni.

Köszönöm

panamator Creative Commons License 2016.09.20 0 0 50890

Sziasztok!

Nincs esetleg valakinek Pesten vagy a közelben eladó felújított, vagy eredeti, de hibátlan kormányműve? 2004-es 1.5dCi GS-hez keresem.

tibor_debrecen Creative Commons License 2016.09.19 0 0 50889

Nem semmi.

Az enyémben sima tuner list rádió van. Nem expert. Tuti nincs benne ilyen kiegészítés.

De köszi azért.

Előzmény: pesti10 (50888)
pesti10 Creative Commons License 2016.09.19 0 0 50888

https://www.youtube.com/watch?v=eYsm0HgE64I

itt egy videó kb miröl beszélek!

Előzmény: tibor_debrecen (50887)
tibor_debrecen Creative Commons License 2016.09.18 0 0 50887

Milyen tuner? 

Előzmény: pesti10 (50886)
pesti10 Creative Commons License 2016.09.18 0 0 50886

szia!nem lehet kicserélni! a hátcsó ülés alat van a tuner a kocsiban talán ha azt is kicseréled akkor!

Előzmény: tibor_debrecen (50885)
tibor_debrecen Creative Commons License 2016.09.18 0 0 50885

Sziasztok

A scenicbe tuner list rádióm van, viszont van egy update list rádióm is. De ha kicserélem nem működik. Cserélt már valaki ilyet ?

bnorci71 Creative Commons License 2016.09.17 0 0 50884

ha jól rémlik ott akkor jön levegő ha a lábra van állítva a kezelő

Pallatt

fedkomp gombbal odalépteted a számlálóhoz majd addig nyomod amíg a elkezd villogni után villog hogy menniyre fog átállni még mindig nyomod abbahagyja a villogást elengeded

Előzmény: Boss116 (50881)
dlaj Creative Commons License 2016.09.17 0 0 50883

Sziasztok!

Melyik felszereltségi szintekhez tartozik indítókártya használata nélküli ajtónyitás és indítás. Tehát amikor a kártyát elő sem kell venni.

Palatt Creative Commons License 2016.09.17 0 0 50882

Sziasztok! Scenic II, 1.9dci olajcserét jelez. Ez megtörtént még előtte, de nem Renault szervìzben, ìgy a szàmláló sem lett újra indítva. Okozhat ez a jelzés (màr a service sàrga is vilàgít) teljesítmény csökkenést??? Ha igen, hàzilag törölhető-e vagy csak szervíz?

Boss116 Creative Commons License 2016.09.16 0 0 50881

kellene egy kis segítség,hogyan tudok több kakaót adni a hátsó lábnál lévő befújókra? ott vannak,de mintha egy haldokló légy lihegne annyi levegő jön belőlük...

bananatree Creative Commons License 2016.09.16 0 0 50880

"diag nélkül csak találgatás van, az meg hosszú és drága ciklikus pénzégetés tud lenni..."

Előzmény: gabocsiga (50878)
renaultgrandscenic Creative Commons License 2016.09.16 0 0 50879

Szeretném megkérdezni, hol találok hivatalos forrást a Grand 1,5 dci 106 LE vezérműszíj csere periódusára?

gabocsiga Creative Commons License 2016.09.16 0 0 50878

Gyertyacsere után egy picivel jobb lett az alapjárat, de még nem tökéletes

Előzmény: bananatree (50869)
szucsinet Creative Commons License 2016.09.16 0 0 50877

Igen, nekem még működik csak a kuplungpedál kapcsolóm xar.

egyelőre ez csak esztétikai hiba! :D

Előzmény: lantosjr (50876)
lantosjr Creative Commons License 2016.09.15 0 0 50876

de legalább neki működik :)

nekem "rossz motor" és "kioldó nyitva" hibákkal csak sípolni tud :)

Előzmény: bnorci71 (50875)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.15 0 0 50875

elektromos kézifék?

és nem enged ki?

Előzmény: szucsinet (50874)
szucsinet Creative Commons License 2016.09.15 0 0 50874

Aaa,  magától nem, csak tőlem. :-) 

Meg másoktól.. 

Előzmény: bnorci71 (50873)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.15 0 0 50873

de minek fogdosod ????

kienged az magától

Előzmény: szucsinet (50872)
szucsinet Creative Commons License 2016.09.15 0 0 50872

Sziasztok,

Sok apró problémán egyike:

Szerintetek esélytelen kopott kézifék-kiengedő kapcsolóra borítást szerezni?

Úgy értem nem komplett kapcsolót (ez kb 10e), hanem csak a műanyagot amit kikoptat az emberi kéz.. :-)

Ha más nincs akkor le kell festenem.

kösz!

gabocsiga Creative Commons License 2016.09.15 0 0 50871

Nekem is mondták hogy szar, már 3 garnitúrát elhasználtam, de nem vettem észre hogy kaka volna....

Előzmény: bananatree (50869)
szalaics Creative Commons License 2016.09.15 0 0 50870

Ez találó duma!

De sajnos így van 2006-után! :)

Előzmény: EME (50852)
bananatree Creative Commons License 2016.09.15 0 0 50869

a 4 pólusút, valamiért nagyon köpködte a szerelő, aki nekem cserélte (én vittem a gyertyát)

aztán csere után csak nem akart menni az autó, nem gyorsult, még valami hibát is dobott.

Sakkozott a faszi mindenfélére, megnézett csomó dolgot, aztán más gyanúsítható dolog nem maradt, kiszedte a frissen berakott gyertyákat ("énmegmondtamhogyszarez")

kiderült, hogy az egyik gyertyán sikerült összenyomnia a 4 pólusból 1et, az fixen hozzáért a középső elektródhoz.

kihajtogatta, és pöpec lett az autó...

Előzmény: gabocsiga (50868)
gabocsiga Creative Commons License 2016.09.15 0 0 50868

a gyertyacserét megejtem még ma, már elég régen volt új beletéve (kb 40000 km bosch 4 pólusú)

Előzmény: bananatree (50866)
lantosjr Creative Commons License 2016.09.15 0 0 50867

még 72 dolog lehet!

nekem klíma nyomáskapcsoló miatt csiálta a nem felpörést :)

bár segítséget itt kaptam, de az is úgy sikerült, hogy előtte volt egy diag, beírtam ide hogy milyen hibák vannak (13ibakód) és erre egy itteni tag rávágta, hogy klímaszelep!

pedig a nem is volt benne a hibákban! :)

azóta gyönyörűen szalad :)

Előzmény: bananatree (50866)
bananatree Creative Commons License 2016.09.15 0 0 50866

akkor gyertya

vagy befecskendezők

vagy még további 72 dolog...

diag nélkül csak találgatás van, az meg hosszú és drága ciklikus pénzégetés tud lenni...

Előzmény: gabocsiga (50865)
gabocsiga Creative Commons License 2016.09.15 0 0 50865

Jó napot!  Egyenetlen az alapjáratom (2.0 16v) nem pörög fel, csak mintha kihagyna a gyújtás. Trafókat már ellenőriztem..

Harsányi Zoltán Creative Commons License 2016.09.15 0 0 50864

RÉSOLAJ MÉRÉS DOBNI FOGJA A HIBÁT, HA PORLASZTÓ. MAGAS IS MEG TUDOD NÉZNI...

Előzmény: tomika861 (50734)
Harsányi Zoltán Creative Commons License 2016.09.15 0 0 50863

Szép reggelt! Nagyon szép írás!!! Grat! Egyetértek.

Céges CEED felszerelve minden földi jóval... beülök, kb mint a halottaskocsi... Renault: öröm boldottá.

Ezt az összes családtagom alátamasztja :)

Előzmény: bananatree (50783)
szucsinet Creative Commons License 2016.09.14 0 0 50862

köszönöm, ez jó kis szemléltető videó! :-)

Előzmény: bnorci71 (50861)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 50861

veztengely a vezérlés felőli végén a szivattyú kerék környékén

kuplung meg lent a lábadnál a pedálnál

Előzmény: szucsinet (50858)
tibor_debrecen Creative Commons License 2016.09.14 0 0 50860

Nekem is össze-vissza törölt. Majd észrevettem, hogy az érzékelő előtt nem jól töröl. Megcsapágyaztam és hibátlan. Állítja sebességet korrektűl.

Szeretem.

Előzmény: szucsinet (50859)
szucsinet Creative Commons License 2016.09.14 0 0 50859

mármint kuplung-pedál kapcsoló

kösz!

Előzmény: szucsinet (50858)
szucsinet Creative Commons License 2016.09.14 0 0 50858

Sziasztok,

Hibakódok alapján két jeladó/érzékelő hibás az 1.5dCi-ben.

Vezérműtengely jeladó

Kuplung kapcsoló

Valaki fel tud homályosítani hogy ezeket pontosan hol találom? Hozzáférhetőek vagy nagyon bontani kell?

Köszönöm!!!

bnorci71 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 50857

Röviden összefoglalva: talán érdemes beszállás előtt kézzel megmozgatni a lapátokat és indítás előtt egyet tolni az ablaktörlő kapcsolón felfelé!

vagy felhajtani amikor olyan idő várható reggelre

a gyakorlat ugye az beül az ember beindítja és utána kezdni el pucolni a havat, szóval a kézzel megmozdít nálam biztos kimarad indítás előtt

Előzmény: EME (50852)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 50856

pedig de

az ablakra locsolás előtt, nem használtam az indítástól az ablaktörlőt, pont azért mert vastagon poros volt mire annyi vizet spriccel, hogy ne csikarjon addigra törölt volna hármat ezt akartam elkerülni

Előzmény: bananatree (50848)
B107 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 50855

KÁBELEK:

• 7 eres kábelköteg visszajelzô modul nélkül 77 11 222 947
  • 7 eres kábelköteg visszajelzô modullal 77 11 222 948
  • 13ereskábelköteg visszajelzô modul nélkül 77 11 222 949
  • 13 eres kábelköteg visszajelzô modullal 77 11 222 950

http://www.dinero.hu/teszt/scenic/kep/renault%20scenic%20elso_resz_031002.pdf

Hogy pontos legyek. :)

Előzmény: B107 (50854)
B107 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 50854

Cikkszám: 77 11 222 949 vagy 77 11 222 950

Előzmény: B107 (50853)
B107 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 50853

Szia! Igen, CAN buszos. Ez a gyári elektronika cikkszáma (ld. melléklet), 12 oldalon magyarázza a bekötést. Nem gondolom, hogy a sima "vezetékcsapolás" jól működne.

Előzmény: fireolto1 (50769)
EME Creative Commons License 2016.09.14 0 0 50852

Ha nagyon keményen oda van fagyva, akkor az ablaktörlő biztosítéka megy ki.

Ami nem nagy gond. Csak egy biztosíték csere. Ugye?

Miután kiszerelted a motortérből :

-az akumulátort

-az akkumulátort tartó lemezt

-a motorvezérlő elektronikát! a tartójával

ez után férsz hozzá a fejjel lefelé állő (eső elleni beázás védelem) biztosítékokhoz.

Mindezt egy álmos téli hajlanon, -10 fokban, gyermekeid sürgető pillantásaitól kísérve, akik nem is sejtik, hogy ma reggel elkésnek az iskolából. 

Ha este az asszony hagyta úgy a kapcsolót, akkor most szorgosan adogatja a szerszámokat, de ha nem akkor nem elég a magad baja, még őt is hallgathatod!

Röviden összefoglalva: talán érdemes beszállás előtt kézzel megmozgatni a lapátokat és indítás előtt egyet tolni az ablaktörlő kapcsolón felfelé!

Előzmény: bananatree (50851)
bananatree Creative Commons License 2016.09.14 0 0 50851

Döbbenet 

Kinek juthatott eszébe?

Biztos járt ott egy japó mérnökpalánta, nyári gyakorlaton

Előzmény: EME (50850)
EME Creative Commons License 2016.09.14 0 0 50850

Vigyázz!

A rácfelvarrás előttiek úgy működnek, ahogy írod, de az utánniak bizony kitépik magukat a hóból.

Télen nagyon vigyázni kell, hogy ne maradjon automata állásban.

Egyébként ez valószínűleg azért van,  mert ha hirtelen rádöntenének menet közben egy vödör vizet, akkor ne kelljen a kapcsoló után nyúlkálnod. Volt is egy ilyen reklám film egyébként, ami ezen alapult.

Szóval 2006 után már nem kell megpöckölni minden motor indítás után, hogy működjön. Viszont télen nagyon vigyázni kell, hogy ne maradjon bekapcsolva!

Előzmény: bananatree (50848)
tomika861 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 50849

Akkor most jól értem ezt az esőbiszbaszt ki lehet kapcsolni ??? Én hiába álitgattam nagyobb csepre kissebbre ha kisebbre állitottam mig ált az auto nem törölt eszetlenül mihelyt elindultam mint egy elmebeteg ügy kapálozott .... 

bananatree Creative Commons License 2016.09.14 0 0 50848

>ha beülsz és bekapcsolva maradt

???

ez szerintem nem így van

asszony autójában, gyújtáslevétel után nem marad aktív az automata ablaktörlő

rá kell nyomni legalább egyszer kézzel, hogy elkezdjen törölni, és utána már automatán dolgozik

de a kezdőlökés akkor is kell neki

ennyire azért nem hülye a franszhia...

(PSA autókban is így van)

Előzmény: szalaics (50847)
szalaics Creative Commons License 2016.09.14 0 0 50847

Igen ez az egyik ok, amiért jó ha ki van ikktatva. A másik, télen, ha beülsz és bekapcsolva maradt, de este ráfagyott a szélvédőre a hó vagy eső és vele együtt az ablaktörlőgumi is, na azt szépen le tudja szabni és végigszántja az üvegett gumi nélkül a lapát!

Előzmény: bnorci71 (50846)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 50846

ja zseniális :))

nemrég úgy jártam, nem lett kikapcsolva. KIrándulni voltunk és retkes/poros volt már az üveg szembe sütött a nap a legrosszabb. Forrásnál megálltam rálöttyintem a vizet erre az egészet visszacsapta rám a lapát. Hirtelen nem tudtam mi van miért kapcsolták be a bent ülők az ablaktörlőt :))))

Előzmény: bananatree (50843)
S.P Creative Commons License 2016.09.13 0 0 50845

Ha esetleg ez nem segít, akkor a jobb oldali ablaktörlő kar csapágyakat kell cserélni. De ált. az üvegtisztítás segít...

Előzmény: bananatree (50843)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.13 0 0 50844

akkor lehet valami gond van vele, nekem nagyon tetszik első perctől

a kezelésibe úgy látom nem lehet kiiktatni

de lehet ha valamelyik végállásba forgatod a kapcsolót akkor időre kapcsol, de ez nem biztos

nézd meg nincs-e valami az érzékelőnél a szélvédőn

Előzmény: tomika861 (50841)
bananatree Creative Commons License 2016.09.13 0 0 50843

szilikonmentesítővel, vagy Turtle-Glass-Polir-ral meg kell pucolni a szélvédőt, és kell egy pár jó állapotú lapát

utána zseniális.

Előzmény: tomika861 (50841)
_Zsolesz_ Creative Commons License 2016.09.13 0 0 50842

Sziasztok!

Gyors segítségre lenne szükségem ötlet javaslat szintjén hűtőkör ideiglenes tömítése témakörben.

Ma hazaérve a garázsban lettem figyelmes valami furcsa hangra a motortérből. Felnyitva a motorháztetőt a képen látható gumi-bogyó oldalán vékony sugárban spriccelt a hűtőfolyadék. Előtte vélhetően nagyobb nyomás alatt tette ugyanezt, ezért volt szépen hangja is.

Nem tudom pontosan, hogy ezen gumi-bogyó alatti csonknak mi a szerepe (hűtőfolyadék feltöltés?, levegőtlenítés?), és hogy miért adta meg magát, úgy hogy már több perce alapjáraton ment a motor, az autó állt, és előtte sem volt agyon hajtva, pörgetve.

A lényeg: azt szeretném megkérdezni, hogy miként lehetne ezt a lyukat legalább annyira tömíteni, hogy a kb. 15 km-re lévő szerelőhöz biztonsággal eljussak? Arra gondoltam, hogy max. 80 km/h; fűtés max-on; valami combosabb szigetelőszalaggal körbe tekerem a gumibogyót (esetleg ráhúzok valami csődarabot, ha találok pont passzoló méretűt), és bekészítek pár liter vizet a kocsiba, útközben pótolandó a veszteséget

Vagy esélytelen? Esetleg más javaslat?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv': _Zsolesz_

tomika861 Creative Commons License 2016.09.13 0 0 50841

Sziasztok :)  ezt az esőszenzort ki lehet iktatni ?? Össze vissza kalimpál az ablaktörlö .... oke hogy érzi hogy esik ugy lapátol de észnélkül :D ami idegesit :D

tomika861 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 50840

Aha értem :) most okosabb lettem megint :) azt hittem valami nem ok ... de igy már világos :) köszönöm!

Előzmény: bnorci71 (50839)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 50839

27fokon tehát maxon nem nézi a hőmérsékletet fúja amit csak tud, ha lejjebb veszed akkor ami a beállított eléréséhez kell csak annyit

ugyan ez van a minimumnál is

Előzmény: tomika861 (50838)
tomika861 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 50838

Üdv ! Most lehet hülye kérdést fogok feltenni de piszkálja a csőröm! 

A kocsimba digit klíma van és úgye 27 fokig van skálázva .... ma probálgattam a fűtést és a 27 foknált érthetően nyomja a meleget de ha már csak 1 fokot az az 26 állitom nekem olyan érzésem van mintha nem 1 fokot venne ell hanem többet ... másnál is igy van ? Most lehet az én hőérzetem a rossz vagy bemesélem magamnak hogy megint valami elromlott :D :D 

bnorci71 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 50837

nem nagy meló

Kadafalván a mester 3 perc alatt veszi le

hátul 2 torx csavar a légzsáké utána a csatlakozója majd a középső nagy csavar

a kormányra kell rátartani nehogy a kormenyzár törjön

Előzmény: szucsinet (50836)
szucsinet Creative Commons License 2016.09.12 0 0 50836

Sziasztok,

Köszönöm mindenkinek a segítő szándékot, igazából azon is gondolkozom hogy ha kapok egy kevéssé kopott kormányt akkor átcserélem, de fogalmam sincs mekkora meló és videót sem találok róla.

Köszi!

tibor_debrecen Creative Commons License 2016.09.12 0 0 50835

Szia

A megan-omba is kopott a kormány. Az beige illetve egyesek szerint világos valami. Mivel fested ?

Fotózd kérlek. Utána megpróbálnám én is.

Köszi

Előzmény: Shoterq (50830)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 50834

gyári beépítésű mélynyomó létezett anno?

kenyer19562 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 50833

El tudnád küldeni a beépítés részletes leírását, ha lehet még több képpel.

Érdekel a dolog.

Köszi

Előzmény: tibor_debrecen (50777)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 50832

nem rossz megoldás, de szerintem 70-100ekilóméterenként én és a kocsi is megérdemel egy új kormányt vagy legalább bőrözést :))

a gond az a kezedről a savas/sós izzadság eszi meg a bőrt befested de alatta a bőr se olyan már mint volt 10éve

Előzmény: Shoterq (50830)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 50831

Kecskemét-Kadafalva

meganeklubból többen bőröztettünk ott gyári minőség lebeszéled telefonon mikor mennél ~3óra alatt megcsinálják választhatod a szín a bőrt :)

Speciális Singerrel

Határozottan kormánypárti vagyok. Ez az alkatrész lett az egyik kedvenc tartozékom az autómban, köszönhetően egy kadafalvi látogatásnak. Tovább »

forrás: totalcar.hu

Fell-Ser Kft

Előzmény: szucsinet (50829)
Shoterq Creative Commons License 2016.09.12 0 0 50830

Szia!

Én most járok ebbe a cipőben.... ahogy néztem a csere nagyon drága (Scenic I-ben cseréltem kormányt nem nagy ördöngösség, szerintem a II-ben sem bonyolultabb) bőrözés 15-20e!

Viszont van még egy lehetőség (majd ezt próbálom ki a hétvégén) a bőrfestés!

De csak pénteken tudom mert csöppet büdös lesz a kocsi, valamint a festéshez nem kell leszerelni a kormányt csak körbe kimaszkolni!

Nekem hasonlóan van kikopva a kormány:

Festés után:

Majd írok milyen lett! :D

Előzmény: szucsinet (50829)
szucsinet Creative Commons License 2016.09.12 0 0 50829

sziasztok,

kopott kormányt cserélni vagy bőröztetni olcsóbb??

illetve cserélni mennyire gázos otthon? sok dolgot megcsinálgatok, de ha fingatós akkor inkább nem állok neki.

köszi!!!

Jopi73 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 50828

Szia.

Nekem is így kezdte. Az önindítót kell átnézetned! Nekem behúzó elektromágnest kellett cserélnem + a fogaskereket cseréltem még ki. A szénkefék jók voltak azokhoz nem nyúltam. Kitakarítottam bezsíroztam összeraktam és most jó.

Előzmény: Traptor (50826)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.11 0 0 50827

az szerintem nagyobb biztin van, de ártani nem árt

Előzmény: Traptor (50826)
Traptor Creative Commons License 2016.09.11 0 0 50826

Na, a fórumon talált infók alapján még átnéztem a biztiket - nem is értem, ez miért maradt ki - és a START/STOP 25A-es el volt füstölve.

Kicseréltem és pöcc-röff.

De ha jól sejtem ez csak úgy magától nem megy ki.

Érdemes lenne az önindítót átnézetnem valami hozzáértővel amíg lábon elmegy a boci?

Előzmény: Traptor (50825)
Traptor Creative Commons License 2016.09.11 0 0 50825

Hát sajnos az akksicsere nem oldotta meg a problémát, legalábbis a pöcc-röff 1.6-os F ASTRA akksiját áttéve nem változott a helyzet...

Előzmény: tomika861 (50824)
tomika861 Creative Commons License 2016.09.11 0 0 50824

Szia ! Nekem is volt ilyen igaz 1.5 dci vel, de én vettem bele egy új 72es bosch aksit és lás csodát nem kérdezett vissza pöcc röff indult ! 

Előzmény: Traptor (50822)
Lászlólaci1,9 Creative Commons License 2016.09.11 0 0 50823

Szia!

Én ezt nem nevezném érdekesnek,ha ilyen izmos akksival probálkozol.

Szerintem meg kéne pròbálni egy új akksit rakni bele.

Előzmény: Traptor (50822)
Traptor Creative Commons License 2016.09.11 0 0 50822

Sziasztok!

Ma reggel érdekeset produkált a 2004-es, 1.6 benzines boci: ajtó kinyit, kártya betesz, START gomb benyom éééés semmi.

Műszerfalon service felirat, motor nem forog.

Viszont, innentől kezdve olyan, mintha "lefagyna" a rendszer, mert már bezárni sem lehet az autót.

Akksi 11,82V-ot mutat és ha leszedem a sarut, majd 20 másodperc után visszateszem, akkor ismét nyitható, zárható az autó de csak addig, amíg meg nem próbálok indítani.

Eddig nem volt indítási probléma, tegnap is pöccre indult.

Jut eszembe tegnap cserélnem kellett a két tompítottat, mert kiégtek de szerintem nem ezzel van összefüggésben mert kb 3 éve is majdnem egyszerre cseréltem őket - 1 hét különbséggel - és a cserét követően még közlekedtem az autóval.

Ötlet? Javaslat?

Kösz:

Traptor

tomika861 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 50821

74kw -os ! K9K..... tovább most nem tudom fejből 

Előzmény: pesti10 (50820)
pesti10 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 50820

üdv!hány lovas a motor?

Előzmény: tomika861 (50818)
vargamunka Creative Commons License 2016.09.10 0 0 50819

lépj a nevemre és küldj emailt helyileg ár elképzelést stb típus kw  stb stb érdekelhet  köszönöm ha megteszed ...üdv vargamunka ...

Előzmény: tomika861 (50818)
tomika861 Creative Commons License 2016.09.10 0 0 50818

Sziasztok ! Úgy gondoltam hogy megkérdezem hárha érdekel valakit ... Lenne egy 1.5 dci motor (csapágyas de a blokk,hengerfej,magasnyomású stb rökéletes ! Ha esetleg érdekelne valakit akkor jelképes összegért szivesen megválnék tőlle .... Sajnos társas házba nem igen tudom tárolni :( 

lantosjr Creative Commons License 2016.09.09 0 0 50817

2hónapos hosszbordás megadta magát :)

és tett róla hogy emlékezzek majd rá!

Előzmény: bnorci71 (50816)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 50816

értem és miért kellett levenni?

Előzmény: lantosjr (50814)
Boss116 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 50815

nekem valószínűleg kell okoskerék,beszéljünk róla nekem elég a kerék neked meg a többi mit szólsz?

Előzmény: lantosjr (50811)
lantosjr Creative Commons License 2016.09.09 0 0 50814

olyan szinten meg volt húzva, hogy meg kellett vágni hogy leszedhesse a szerelő.

JM0 után nem tudom, sajna a forgalmi a szerelőnél van, ő meg máer bezárt...

Előzmény: bnorci71 (50812)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 50813

http://mfavto.ru/7701471629_Komplekt-montazhnyy-Renault--mot.-F4R-8200539622,-8200545704,-8200793248,-7701471629

lehet mégis van külön....

a JM0 utáni 2 betűt is add már meg mert ott még végigmegy az ABC gyártási idő szerint

bnorci71 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 50812

mi lett a csavarral?

lantosjr Creative Commons License 2016.09.09 0 0 50811

reméltem hogy nem így van :(

csak ne ve gyek már 35ezerért okoskereket egy csavar és egy tömítés miatt... akkor valszeg bontó lesz, a tömítést meg majd keresünk rá valamit ami jó :)

minden esetre köszönöm a segítséget.

Előzmény: bnorci71 (50810)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 50810

szerintem azért nem találod mert együtt van a kerékkel legalább is külön nincs cikkszáma a 3 alkatrésznek van egy

Előzmény: lantosjr (50809)
lantosjr Creative Commons License 2016.09.08 0 0 50809

Szia,

a kettes "kockában található cucc az szerintem, de itt egy kép a tecdoc-ból...

partslinkben egyáltalán nem találtam meg még az okoskereket sem.

de itt sem találom meg csak a "kupakcsavart"...

az amelyik az okoskerék jobb oldalán van felül... látszik rajta a gumigyűrű is.

K4M 782, JM0

bnorci71 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 50808

melyik a képen?

de a pontosításhoz kellene az alvázszám eleje a JM1E pl meg a motorkód K7Mxxx

Előzmény: lantosjr (50805)
Boss116 Creative Commons License 2016.09.08 -1 0 50807

toronycsapágy is lehet,ha szerencséd van elég "zsírba tenni" őket 

Előzmény: Thomasfrentzen (50806)
Thomasfrentzen Creative Commons License 2016.09.08 0 0 50806

Üdv. Múltkor irtam itt a fórumba,hogy a kormányom nyikorog. Olyan mintha két műanyag összeérne. Főleg balra tekeresnél. Először azt hittem hogy valahol benn a kocsi belsejébe van a probléma. Konkretan a kormánynál. Viszont ma egy ismerősöm vezette az autot, én meg kiszálltam és amig megfordult tökre lehetett kinn is hallani a nyikorgást úgy,hogy fel voltak huzva az ablakok.

Szóval előfordulhat az is hogy valami baja a kormányműnek van?

lantosjr Creative Commons License 2016.09.08 0 0 50805

sziasztok,

1,6benzines 16szelepes 2004es éváratú Grand Scenic II okoskerék rögzítő "kupakcsavar" és az alatta lévő gumigyű cikkszáma kellene

előre  kösznöm

bnorci71 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 50804

Nem merek eskut tenni de a potba mintha egok lennenek csak a sima lampa ledes

Előzmény: tomika861 (50803)
tomika861 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 50803

Ja abba égők vannak nem ledek? Na majd akkor megnézem az átvezető gumiban a kábeleket. Ha az jó akkor meg maga a lámpát ! 

Előzmény: bnorci71 (50801)
landigabi Creative Commons License 2016.09.08 0 0 50802
Előzmény: bnorci71 (50774)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 50801

kábel törés

érintkezési hiba

kiégtek az égők

Előzmény: tomika861 (50800)
tomika861 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 50800

Sziasztok ! 

Nem müködik a potféklámpám :(  milyen hiba opciok lehetnek ? Vagy járt mar valaki ebben a cipőben ? 

bananatree Creative Commons License 2016.09.06 0 0 50799
Előzmény: Boss116 (50798)
Boss116 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 50798

én úgy tudom a 2t lendkerék a hatos váltósoknál van tehát a 2,0 benzinesben is de ott a moci kevésbé hajlamos rá hogy szétrázza mint pl egy dízelnél

Előzmény: bananatree (50792)
Asperitat Creative Commons License 2016.09.06 0 0 50797

Sziasztok!

Nincs véletlen elfekvőben videója, leírása a bal térdnél lévő csoport (esr kapcsoló, fészszóró-beltér világítás szabályzó) világításának cseréjéről illetve, hogy egyáltalán milyen tipusú izzó kell oda?

scenic 1.6 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 50796

Köszönöm,megnézem...!

Előzmény: bnorci71 (50795)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 50795

az aksisarunk olletve jobbra is van egy doboz de azt nem egyszerű kibontani

az hogy nem régi még semmit nem jelent, Murphy megmondta ami elromolhat

Előzmény: scenic 1.6 (50794)
scenic 1.6 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 50794

Az akksival úgy gondolom nem lehet probléma,nem régi. Az érdekes,hogy semmi előjele nem volt vasárnap még használtam az autót...service lámpa sem gyullad ki ! Az említett biztosítékok hol találhatóak?

Esetleg immobiliser?

Előzmény: bnorci71 (50793)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 50793

és az aksi mikori mert a műszerfalnak még lehet elég az áram de az indításnak már kevés

na meg vannak ott nagy biztosítékok amik az indításért felelősek

Előzmény: scenic 1.6 (50791)
bananatree Creative Commons License 2016.09.05 0 1 50792

ahogy mondtam, vannak "jelszavak" amiktől félsz...

akkoriban a benzinmotorokba még nem volt szokás kettőstömegű lendkereket rakni, de biztosat én se tudok, venni kellene a fáradtságot, és megnézni egy webshopban, hogy ilyen korú-motorú Scenic-hez mit hoz.

95%-ra venném, hogy nincs benne.

De ha van is, itt még sose panaszkodott rá senki, akinek ilyen motorja van...

Szóval akkor érdemes ettől félni?

nem hiszem...

viszont...

mégiscsak érdemes lenne visszaolvasgatnod, mert az 1.6-os motornál az "okoskerék" hibája behelyettesíthető a kettőstömegű-félelem helyére, mert előbb-utóbb eljön a csere, és az sem olcsó. (mondjuk egy kettőstömegűnél azért olcsóbb :) )

Szóval ha tényleg van konkrét motor kiszemelve, akkor arra keress rá itt...

Ami talán még fontosabb:

a Grand, az tényleg nem pici... súlyra sem...

ízlések és pofonok, de ki kellene próbálni a kiszemelt motort, hogy menetteljesítményben elég-e (a saját vehemenciádnak).

én biztosan nem vennék 1.6-ost, mert nekem a 2.0 is harmatos :) , pedig az nálunk a rövid (nem Grand) kaszniban dolgozik...

De vannak, akik megelégedéssel használják az 1.6-os autójukat, tehát tényleg csak a saját követelményrendszer tud dönteni.

Előzmény: emery2 (50785)
scenic 1.6 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 50791

Üdv Mindenkinek!

Tudja valaki,hogy mi lehet a probléma??? Ma reggel indulnék dolgozni,de az autó nem akar...

Kártyát behelyeztem, indítanék de az autó meg se nyekken. Műszerfal jó,működik minden, de a motor nem csinál semmit.

tonyto Creative Commons License 2016.09.05 0 1 50790

Előzmény: bnorci71 (50789)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 50789

linket tudsz a tesztről?

Előzmény: tonyto (50787)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 50788

a szivattyú cserélve lett csak a lánc nem, én mindenkinek akinek hkcs-s lesz a verda javaslom a spricnikkel együtt

gondold el ha a szivattyúd tele van akkor abba spricnibe mi van és onnan nem jön ki

összerakás után egy ilyen gond után az első beindítás csak olajnyomás méréssel amit a turbó előtt mért a szerelő megnyugtató 1,2-1,4bar volt alapjáraton

Előzmény: tonyto (50786)
tonyto Creative Commons License 2016.09.05 0 0 50787

Köszi a választ, végül Mannol 5W30 fémdobozos spec olaj került rendelésre. Ez a német olajteszt győztese ebben a kategóriában.

Előzmény: bnorci71 (50761)
tonyto Creative Commons License 2016.09.05 0 0 50786

Szia! Az én esetemben is ugyanezt láttuk. A szerelő azonnal cserét javasolt. Komplett szivvattyút rendeltem ehhez adták a lánckereket is. 35e Ft körül volt 2 éve. Jelzem, a szivattyú leszerelése után derült ki hogy a szűrője is szépen tele volt mindennel (tömítőpaszta darabok, fémreszelék, stb). Mondta, hogy ez a lánc nyúlás nem egészen normális 160e km-nél. Valószínű olaj ügyileg elhanyagolta a volt tulaj az autót... 15e km-en belül a turbóm be is halt... Remélem Te nem jársz így. Azt azonban fontos tudni hogy a turbó élete nem más mint az olaj. A szivattyú adja ezt fel neki, és szegény pont ő van a legfelső ponton ahova a legnehezebben jut el az olaj. Szóval javaslom mielőbb cseréld azt a szivattyút.     

Előzmény: bnorci71 (50780)
emery2 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 50785

Azt meg tudod mondani, hogy ebben a tipusban van kettős tömegű lendkerék ? Annak a cseréje szokott nagy összeget felemészteni.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/grand_scenic/renault_grand_scenic_1.6_lpg_benzin-10195375

Előzmény: bananatree (50783)
tibor_debrecen Creative Commons License 2016.09.05 0 0 50784

Is-is

Nem is volt annyi inkább hossz irányba akartam fűteni meg a meganom-ba gyári van és az is csak az ülőfelületen fűt, ezért nem raktam.

Aki belevág jó meló.

A legnehezebb a jobb 1 szerelése volt, mert egy zip-zár fogja össze kocsi nélkül, mire szereztem szombat délután egy zip-zár kocsit hogy fel tudjam húzni. :)

Amúgy tuti lett., sajnos ma tesztelte is az asszony.

Előzmény: bananatree (50782)
bananatree Creative Commons License 2016.09.05 0 1 50783

>"A Rönyó túl problémás lesz az ízlésednek. Amiben (sokkal) többet a Rönyó, az neked nem lesz fontos."

>Nem tudom, hogy itt ebben a topikban emlitettem-e, de jelenleg is lpg-s autót hajtok. Ha erre gondoltál.

nem, amire én gondoltam, az tök független a motortípustól.

a Renault-ok (a jobban felszereltek) egy mini luxusautó érzését keltik a szolgáltatásaikkal.

Kéznélküli nyitás/indítás, automata kézifék, digitklíma, szép bőrbelső (de csúnya kormány :) ), hat sebesség (legtöbbnél), autokróm belső tükör, motorosan behajtható külső tükrök, 4db automata ablak mindkét irányba, stb.

Ezek a dolgok olyanok, hogy ha fogékony vagy irántuk, és kipróbáltad, akkor többet már nem akarod őket nélkülözni.

Ezekben a Renault ezerszer többet tud, mint a Ceed.

Viszont ezek a dolgok természetesen potenciális hibaforrások is. És tíz év fölött bizony vannak is velük problémák. Olvass vissza itt, látni fogod a kijelzőproblémát, az automata kézifékek gondjait. De az is igaz, hogy akinek nem romlik el, az nem ír ide, tehát arányokat nem lehet levezetni, de ettől még maguk a hibajelenségek léteznek.

Akit még nem érintett meg a francia autó szeretete, annak ezek a dolgok nem fontosak, az csak tényleges potenciális hibaforrást lát bennük, és atavisztikusan fél is tőlük. Akár indokolt, akár nem.

Az ilyen ember könnyen fordul a Ceed irányába, mert az hiányában van ezen "hibaforrásoknak" (/extra szolgáltatásoknak), és "sokkal" megbízhatóbban működik.

(így látja, akár igaz ez vagy sem... :) ) 

Arra akartam csak utalni, hogy ha te tényleg gondolkodsz Ceed-en, akkor alighanem nincs szükséged a Renault-ra, és az értékrendedbe jobban illeszkednek a Ceed erényei. 

(mindez motortól függetlenül, az csak másodlagos megjegyzés volt, hogy azért a Ceed oldalon is lehetnek kellemetlen meglepetések.)

Előzmény: emery2 (50778)
bananatree Creative Commons License 2016.09.05 0 0 50782

jól néz ki.

comb külső oldalához direkt nem akartál rakni, vagy csak így adta ki?

Előzmény: tibor_debrecen (50777)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 50781

ja igen a húzó oldal megfeszül ugyan úgy mint a biciklin

Előzmény: tomika861 (50779)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 50780

én nem cseréltem, szerelő nem mondta hogy cseréljük megbízok benne, de nem tudom mennyire volt laza

nem nagy tétel egyébként, de ha cseréled a szivattyút és láncot akkor már érdemes a másik lánckereket is

Előzmény: tomika861 (50779)
tomika861 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 50779

Sziasztok ! Olajszivatyú láncát cserélte már valaki mert az enyém olyan lazának tűnik vagy amikor jár a motor megfeszűl ? 

emery2 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 50778

Megkérnélek arra, hogy fejtsd ki ezt részletesebben.

"A Rönyó túl problémás lesz az ízlésednek. Amiben (sokkal) többet a Rönyó, az neked nem lesz fontos."

Nem tudom, hogy itt ebben a topikban emlitettem-e, de jelenleg is lpg-s autót hajtok. Ha erre gondoltál.

Köszi. Üdv. Imi

Előzmény: bananatree (50727)
tibor_debrecen Creative Commons License 2016.09.05 0 0 50777

Sziasztok

Hétvégén elkészült az ülésfűtésem. Néhány kép róla.

bnorci71 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50776

én se tudok lengyelül, de gugli tud :)

rendeltem már e-bayen lengyelből olajszivattyút nem volt gond

most motortartót rendeltem ugyan attól a cégtől, Renault Sklep ami szerintem egy márkaszerviz odakint de közvetlenül, most volt egy kis tökölés, de végül megjött a cucc rendben

ha angolul tudsz az is jó a válaszok angolul jöttek én meg guglival írtam lengyelül

cikkszám alapján nincs gond

Előzmény: tomika861 (50775)
tomika861 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50775

A csapágy nem volt megfordulva ! Sem elszineződve ! Csak kopott volt!  Hát igazábol meglátjuk majd jó ez a Lengyel oldal de nem tudok Lengyelűl mégegrendelni sem tudnám :D :D de az ára az jó 140.000 ft jönneki ! 

Előzmény: bnorci71 (50773)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50774
Előzmény: Asperitat (50772)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50773

ha megfordult a hajtókarban akkor kuka a főtengely és a hajtókar is nagy valószínűséggel

vagy nagyon pontosan kell mérni a hajókart, az enyém megkékült így nem is mértük, ha megmarta a főtengelyt nem érdemes vele foglalkozni

allegro.pl komplett szettbe van cucc

http://allegro.pl/wal-korbowy-zestaw-1-5-dci-megane-ii-scenic-ii-oe-i5809546452.html?reco_id=6fab9995-72db-11e6-a399-56847afe9799&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=16

főtengely+csapágy+hajtókar+csavarok+tömítések+olajszivattyú

ami még kel az a dugattyú hűtő olaj spricni a spén nagy valószínűséggel eltömíti

ja és a motor végéről a záródugókat is ki kel fúrni és rendesen átmosni a motort

Előzmény: tomika861 (50771)
Asperitat Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50772

Vicc azért, hogy ebben az Országban mindíg résen kell lenni...

Újra feldolgozott sz.rt kell venni mert az tutira eredeti..:)

Minden esetre most kipróbálom a Solaris-t, aztán, ha nem veszek észre mérvadó dolgot, akkor következő cserénél adok neki valami "extrábbat". Kíváncsi vagyok, vajon tényleg akkora a különbség amekkorát a csekk mutat..

Pontosan melyiket öntöd amúgy bele a tárgyalt márkából?

Előzmény: bnorci71 (50770)
tomika861 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50771

Szétszedtük a másik mocit is hát mit ne mondjak csapágyas volt! Úgyhogy igazábol már nem tudom mit csináljak ! Sajnos szerintem már nem tudok felrakni csapágyat (igaz a méretéből nem változott a főtengely) de csikos lett a felülete ( körmöm nem akad meg benne ) plusz annak a hajtokarja is :( ..... Raknék fell képeket de sajna a mérete miatt nem engedi ! 

bnorci71 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50770

az A.Z Master 1 helyen biztos eredeti, a Eneos is a többi lutri :(

neked kell dönteni

és évente 20-25-t megyek szóval félévente csere de a felújításkor megfogadtam csak Motul lesz benne

esetleg rendelj kintről olajat e-bay pl

Előzmény: Asperitat (50767)
fireolto1 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50769

Üdv mindenki!

Keresőben nem találtam választ a kérdésemre..

Vonóhoroghoz nekem milyen elektronika kell? Can-Busos?

És mi lesz, ha csak simán megcsapolom a vezetékeket?

Az autó 2007 2.0dci.

Köszi!

bnorci71 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50768

igen

Előzmény: ferpal (50765)
Asperitat Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50767

ami lemaradt.... Már nekem sem megy az írás..:) (köszönhetően a diópálinkának.:))

Nekem is megfordult a fejemben, hogy azért lett kicsit hangos a saját olajával mert csúnyán lehúztak valami hamisítvánnyal... Na de, ha egy neves győri olajshop, illetve a Bárdiék is kókler olajat árulnak, akkor kiben lehet manapság megbízni?! Ja és ami a legfontosabb, mi van, ha pl megveszem közel 30k-ért a mannol olajat és az is hamis?!....

Előzmény: bnorci71 (50763)
Asperitat Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50766

Fontos az olaj tudom, de közben azért fejben számolgatok is. A 10e-s periódussal évente legalább 4X cserélek olajat, és egyebet ami kell még mellé. Azért nagyon nem mind egy, hogy évente 100e-t vagy közel 40e-t adok ki olajra. Havi 3X lököm tele a tankot, az előző Mazdám 11 hónapot volt nálam, 52e-t raktam bele ezidő alatt, bár ott annyira nem figyeltem az olaj minőségére, a futás fontosságára. Egyszer előfordult, hogy annyira összejöttek a dolgok, hogy nem számoltam az olajcsere óta eltelt futást, és 22e-nél sikerült észbe kapnom és cserélni gyorsan.:)

Előzmény: bnorci71 (50763)
ferpal Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50765

A fedélnél fogva vízszintesen húzni?

Próbáltam de féltem hogy eltöröm.

Előzmény: bnorci71 (50764)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50764

bal térdednél kihúzod a tárolót majd "kitéped"

kezelési könyv 5.21

https://www.renault.hu/content/dam/Renault/HU/kezelesi-utasitasok/scenic2_ph2.pdf

Előzmény: ferpal (50762)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50763

ehh visssza olvastam

úgy látszik se olvasni se írni nem tudok :(

a vargamunka helyett is mit írtam..... jujjjj

de látom egymásra találtak

azt szokták mondani az olaj a legolcsóbb motoralkatrész, ne időre nézd a költséget hanem Km-re

igen nem olcsó az ELF-hez képest ,de nehezebb is hamisba belefutni

Előzmény: Asperitat (50758)
ferpal Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50762

Sziasztok!

Most váltottam Megane Berline-ről ( 2003 ) Scenic II-re ( 2004 ).

A Scenic utastéri biztosítéktáblát hol találom, hogy férek hozzá?

bnorci71 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50761

nekem nem szimpi a Mannol van aki viszont erre esküszik

Előzmény: tonyto (50755)
vargamunka Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50760

írtam emailt telszámal  üdv vargamunka

Előzmény: silver wolf (50757)
Ká Té Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50759

Köszönöm szépen a gyors választ!

Már a tempomatot is megbeszéltük, ránézek az említett alkatrészekre, amennyire tudok :)

Előzmény: bnorci71 (50754)
Asperitat Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50758

Nem, épp, hogy azt írom, az enyém NEM részecskeszűrős ergó 900SXR a gyári olajam, ezért is gondolom, hogy tölthetem bele Solaris-t.

Motul nálam is érdekes volt, de aztán az ára miatt eltettem talomba. Már nem azért mert a dupla összeget nem tudnám kifizetni az Elf-hez képest, hanem azért mert nálam 2,5-3 havonta esedékes az olaj-szűrő csere, annyit teker alattam a kocsi. Így meg azért elég luxus lenne..

Előzmény: bnorci71 (50748)
silver wolf Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50757
Most a xiv ker vok,rákersek.
Köszi
Előzmény: bnorci71 (50753)
tonyto Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50756

Kép nem megy. Mannol 7706 5W30, RN0720 minősítéssel, dikt Renault és Nissan motorokhoz. 

Előzmény: tonyto (50755)
tonyto Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50755

Ezt is találtam, és elég jók a teszteredményei. Mit szóltok hozzá? (Mannol)

Előzmény: bnorci71 (50748)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50754

benzin gázosok szoktak kicsit nehezebben indulni de alapjáratot meg szokták találni

felsőholtpont jeladó az első ami nehéz indítást okoz igaz ott elsőre nem indul csak másodikra

pillangószelepházat kellene még megnézni kitisztítani

KoAn elérhetősége

rákeresel a nickjére baloldalt a keresővel és ott az e-mail címe :)

http://forum.index.hu/User/UserDescription?u=329179

olaj

kicsit lejjebb olvasol pont most volt téma a benzinesbe Rn 0700 vagy Rn0710 kell

a Rn0710-el biztos nem lősz mellé

használjátok sokáig hiba és balesetmentesen :)

Előzmény: Ká Té (50750)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50753

merre kellene?

vasrgasmunka pesti megkörnyékezheted google segít megtalálni

Stefimester szintén pesti szintén google a barátod

Előzmény: silver wolf (50752)
silver wolf Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50752
Azért köszönöm.Olyan sincs aki holnap délelött,csak érdeklődök.
Előzmény: bnorci71 (50749)
Ká Té Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50751

ugyanitt keresem KoAn-t tempomat ügyben, korábbi bejegyzésekben olvastam, hogy tud segíteni, a rádió vezérlő átalakításával kapcsolatban, hogy a tempomatot vezéreljék (utólagos Pioneer rádió van benne, kapcsolók funkción kívül vannak) e-mail cím, facebook elérhetőség, telefonszám, bármi jó lehet :)

Köszönettel: Tomi

Előzmény: Ká Té (50750)
Ká Té Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50750

Sziasztok!

09.01. napon boldog tulajdonosai lettünk egy 2003-as évjáratú Renault Scenic II-nek. A motorja 1.6 K4M benzin/gáz. Ezt a kocsit kimondottan barátnőm fogja használni, nagyon jó állapotban van, odafigyeltek rá, ami kellett, azt megadták neki, viszont egy két bajság azért van vele.

Pl.: indításnál (hidegen, melegen) sokáig történő indítózás (mintha nehezen kapna üzemanyagot), majd a motor elindul, kissé (normális módon) felpörög a fordulatszám, aztán leesik és leáll a motor... újbóli start gomb nyomás, kevesebb indítózás, motor felpörög, fordulatszám leesik, motor leáll... újbóli start gomb nyomás, motor felpörög, pici gázfröccs, fordulatszám leesik, alapjáraton gyönyörűen duruzsol.

Mi lehet a probléma? A kocsi automatikus gázrendszerrel van felszerelve, minden indításnál benzinnel indít, 70°C-ig nem áll át, ha magasabb a hőfok, akkor is 1600 fordulatig kell felpörgetni, hogy automatán átálljon. Menetközben gyönyörűen megy, nincs rendellenesség, csak az indulásnál. 

Remélem egyértelműen fogalmaztam és tudtok segíteni.

Továbbá szívesen várok jó tanácsokat motorolajjal (típus, márka, mennyiség /csak a gyári/, kerékcserénél a guminyomás ellenőrző rendszer beállításával kapcsolatosan, és más egyéb okosságokkal, amik meghosszabbíthatják a kocsi élettartamát.

(Nekem egy Peugeot 406-osom van, 2.0 HDi, 110 LE, 2000 évjáratú, 409 ezer kilóméterrel. A Scenic-ek sem azért vettük, hogy lelakjuk és 1 év múlva eladjuk, szeretnénk megtartani, és hasonlóan karbantartani, mint az enyémet, hogy sokáig a családban maradhasson :) )

Köszönöm előre is, hogy végig olvastátok és a későbbi segítségeket!

Vigyázzatok az utakon: Tomi

bnorci71 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50749

hát ezt neked kell eldönteni, így monitor elől felelősséggel tanácsot adni nem lehet.

Amit én tapasztaltam első búgó csapággyal simán 10eKm mentem.

Amit tudsz esetleg 100Km után megnézed menniyvel melegebb mint a többi és minden megálláskor ellenőrzöd.

Vasárnap szerelőt..... esélytelen és hogy még alkatrész is legyen a polcon....

Előzmény: silver wolf (50743)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50748

azt mondod részecskeszűrős abba NEM JÓ az SXR olaj

Rn0720 minősítésű 5w-30 olaj kell bele a márka hit kérdése na meg mi az amit nem hamisítanak

az én elméletem az amit nem vagonszám adnak el így ELF Total Castrol nálam kiesik

én Motult raktam bele több helyről is azt mondták jó olaj, versenyautóknál is előszeretettel használják

Előzmény: Asperitat (50739)
tomika861 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50747

Persze ! De ha olajpumpa hibája lenne nem rögtön az első inditásnál lenne ez a csapágy hangaj ! Azért gond nélkűl illett volna menni vele kicsit és ugy megint a csapágyozás ! De most állunk neki szetboritani a mocit aztán meglátjuk! Beszéltem a bintossal mondta hogy természetesen kompenzálja a dolgot , aztán meglátjuk mi kesz belőla ! Ha más nem akkor télen jó lesz kutyaháznak :) 

Előzmény: bananatree (50744)
coolingg Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50746

Mindenkinek köszönöm a segítségét a kijelző elsötétedés kapcsán. Már folyamatban az ügy develooperrel.

Még egyszer köszönöm a hozzászólásokat!

silver wolf Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50745
Nem tudnál valakit ajánlani (todom kevés az idő szakembert v műhelyt )aki tudna egy pillantást vetni rá,hogy nyugodtan tudjunk vissza indulni!
Előzmény: bnorci71 (50732)
bananatree Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50744

Ha elégtelen kenés miatt döglött meg a motor, akkor azért logikusnak tűnik az olajpumpa csere...

Másik kedvenc francia gyártóm motorjai közt hasonlóan rosszhírű a 2.7V6 HDI, ami szintén az elnyújtott olajcsere áldozataként előszeretettel produkál főtengely törést. Annak a felújítói közt sokan vannak, akik csak akkor vállalnak garit a munkára, ha cserélik az olajpumpát is...

silver wolf Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50743
Szépnapot.
Ellenőriztem amit írtál,semmi baja.
Felraktam a pótkereket már csak kicsit hallni a búgást.
Viszont gondba vagyok (Mert holnap indulunk vissza Angliába,mert suli van a srácaimnak,kompjegy stb),csak az nyomaszt hogy neki merjek indulni így!
bananatree Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50742

Tényleg, a hkcs cserekor olajpumpa csere volt?

Azóta milyen olajjal és milyen gyakran volt csere?

Előzmény: Dietrich123 (50705)
tomika861 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50741

Hát amit vettem a bontoba mocit semmi gond mert vissza küldöm , ugyanis beszerelési gari van rá! Aztán most ebéd után szétkapjuk a régi mocit dobok majd fell képeket :)

Előzmény: bnorci71 (50737)
Asperitat Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50740

Ja igen egy gyors kérdés. Jól láttam, hogy a Scenic 2 visszapillantó ház megegyezik a Megane-ével?

Asperitat Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50739

Igen, erre gondoltam én is, lévén, hogy az enyém nem részecskeszűrős. (2004, 1.9dci)

Már csak azért is mert ugye a számadatok, az elmélet meg van, de a gyakorlat néha más is lehet. Pl mikor vettem az autót, az előző tulaj számlái szerint EZ Maister 5W30 volt betöltve. Egyből cseréltem a sajátjára, 900SXR-re és hallhatóan hangosabb lett az autó. Tehát maradnék az ajánlásnál, a gyári ellátónál (ELF) de még is keresem azt ami egy kicsi pluszt adhat a gyári olajhoz képest.

Előzmény: bnorci71 (50738)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50738

az Egyik RN0710 SXR ez nem jó DPF-hez

a másik RN0720 Solaris ez DPF-hez való

így a Soalris nem váltható ki az SXR-el fordítva igen

szerintem

Előzmény: Asperitat (50735)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50737

ez az amikor a szerelők alkatrészcserélők lusták dolgozni

motorcsere helyett le kellett volna venni a kartert, de ezt most már te is tudod.

Nem akarlak riogatni, de látott már olyat a világ, hogy a bontóba vett motor is csapágyas volt.

Olajpumpa miért ne lehetne, mondjuk az nem csattog csak a csapágy ami tönkre ment. Az hogy nem ég a lámpa még kevés mert 0,4-0,6bar amin kapcsol a gyári előírás alapjáratra meg 1,2Bar 2e fordulaton 2bar.

Olajnyomást is lehet ám mérni. Sok mindent elárul csak a mai "szerelők" ezt elfelejtik.

Asperitat Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50736

Pár napja én is csatlakoztam a 2T-t adagoló kollégákhoz, egyenlőre azt vettem észre, hogy egyenletesebben, halkabban jár a motor.

Mannol 2T+ full szintetikust kapott, 3dl-t a 60Lityibe.

Asperitat Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50735

Én most állok olaj csere előtt (megint)

Kinéztem az ELF Solaris FE 5W30-ast, ez 720-as ajánlású, jó részecskeszűrős kivitelekbe.

Kérdeztem már én is de nem kaptam egyértelmű választ, hogy próba képp kiválthatom-ééé vagy sem a 900SXR 5W40 helyett...

Előzmény: tonyto (50723)
tomika861 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 50734

Sziasztok ! 

Egy kis Tanulj más hobájábol sztori ! Volt egyszer egy 1.5 dci motor  aki nagyon elkezdett kattogni "mintha hajtókar csapágyas lenne " mindenki mondta 3 szerelő is ez biza az ! Na gyerünk motor után (igy egyszerűbbnek és olcsobbnak tünt mint egy motorgenerál ) Na nagynehezen megszületett berakva a másik motor ! 

Porlasztók , olajpumpa stb az én régi mocimrol kerültek át ... Erre beindit és lám mit hallanak a füleim úgyan azt a csapágyhangot !! Ma lehúzzúk az olajteknőt a régi mocimról megnézzük hogy valójába csapagyas e a motor de kicsi az esélye hogy az! (Tudom ezt nem most kellene ) de mostmár mind1 , legalább van egy plusz motorom ha minden oké vele :) úgyhogy most mehet tovabb a nyomozás hogy még mit kellene kicserélni :D Bár valószinű hogy valamelyik porlasztó a rossz ! Olajpumpa nem lehet gondolom én ... meg olajnyomás is ok a műszer alapján ! No kellemes napont mindenkinek ! 

silver wolf Creative Commons License 2016.09.03 0 0 50733
Köszi az infót,reggel az első dolgom.
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 50732

nem nagyon van ott más ami búghat elég egyszerű a hátsó futómű

szokták úgy ellenőrizni a csapágyat hogy felemeled megforgatod a kereket és ha rázza a teleszkópot le fel az csapágy

Előzmény: silver wolf (50731)
silver wolf Creative Commons License 2016.09.03 0 0 50731
Tudnál mondani pár alternativát please.
Előzmény: bnorci71 (50730)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 50730

a búgás arra szokott utalni, de át kell nézni.

Előzmény: silver wolf (50728)
pesti10 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 50729

halvány volt alig lehetett látni a rádió része meg teljessen sötét!+ enyém külön estet volt valaki bele kokányolt elötte de igyis válalta!délután feladtam postán másnap megkapta délután már postázta is vissza és 3.napon megkaptam délelött!

Előzmény: coolingg (50715)
silver wolf Creative Commons License 2016.09.03 0 0 50728
Sziasztok.
Lenne egy problémám,ma délután hazafele megtaláltam egy k nagy kátyút és azóta búg a hátsókerék!
Talán a csapágynak annyi?

Köszi a aegítséget.

bananatree Creative Commons License 2016.09.03 0 0 50727

Ha a kalapodba beleraktad a Ceedet, akkor alighanem azt kellene választanod. A Rönyó túl problémás lesz az ízlésednek. Amiben (sokkal) többet a Rönyó, az neked nem lesz fontos.

A dízel Ceedről olvasgatnék a helyedben, Autobild 100e km teszten átment, de amiket a szétbontott motorról mondtak, az szerintem nem vetít előre sok kilométert.

A benzinmotorja van olyan primitív, hogy örökélet+3nap, inkább olyat keress.

Előzmény: emery2 (50721)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 50726

elég érdekes választás GSII vs Ceed a két autó nagyon nem egy kategória, szerintem előbb az döntsd el melyikre van szükséged utána hogy menyit mész évi 20e alatt nem biztos hogy érdemes dieselt venni

A közeledbe van LPG kút ahol olcsó a gáz?

Azt is érdemes tudni egy gázossal 400Km a hatótáv kb.

Előzmény: emery2 (50721)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 50725

állítólag....????

ki állítja?

DPF-s? mert akkor kell bele az RN0720

kereső baloldalt

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132161326&t=9098903

mantec hsz-e, szépen összegyűjtötte

Előzmény: tonyto (50723)
szucsinet Creative Commons License 2016.09.03 0 0 50724
Előzmény: gesszti (50720)
tonyto Creative Commons License 2016.09.03 0 0 50723

Sziaztok! Olajcsere előtt állok, és az autóba állítólag RN720 minősítésű olaj dukál. Tudtok javasolni ilyet esetleg tapasztalat alapján?

Boss116 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 50722

én "megcsináltattam" egyszer itt nálunk pakson, 40 ért rá 2 napra elfüstölt garancia persze nincs utána elmentem develooperhez 10 perc alatt kaptam újat a régit otthagytam fizettem 30-at mindenki boldog ez így összesen 70. szóval ha olyan helyen csináltatod meg ahol nem értenek hozzá akkor is drága,és pest tőlem is 140 km kb ;) megéri hidd el

Előzmény: coolingg (50704)
emery2 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 50721

Sziasztok !

Erről a kocsi tipusról mi a véleményetek ?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/grand_scenic/renault_grand_scenic_1.6_lpg_benzin-10195375

Ezen illetve egy dizel Kia Ceed-en gondolkodom. 

Mi ennek a tipusnak a gyenge pontja ?

Kösz a választ.

Üdv. Imi

gesszti Creative Commons License 2016.09.03 0 0 50720

Szerintem fényképezd le, hogy mit is akarsz cserélni, mert a légzsák az a kormány közepében van, nem a kormány, és a műszerfal közt.

Nem a kormányoszlop műanyag burkolatára gondolsz? Ha igen, akkor szerintem bontott autókból olcsón kapsz másikat, mert nem egy kelendő cucc.

Előzmény: szucsinet (50713)
Thomasfrentzen Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50719

Köszi. Ez a yatour jónak tűnik. Akkor elvileg annak a csatlakozoja jo lehet a rádió hátuljához?

Mondjuk 25 ezer szerintem kicsit sok de csak egyszer kell megvenni szerencsére :)

Vettem fm transzmittert de az sz*rt sem ér.

Előzmény: bnorci71 (50718)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50718

aux kábel van amivel telefon/mp3 lejátszóval tudsz hangot bevinni

vagy a gyári connect box illetve az alternatíva a Yatour ami már pendrivot is kezel 6 mappát mappánként 99szám marad a kormányvezérlés de kijelzőn csak mappa szám track szám van, gyakorlatilag CD váltónak látja a fejegység

Előzmény: Thomasfrentzen (50717)
Thomasfrentzen Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50717

Hali. Láttam yt-on olyan vidit,hogy kiszedték a rádiót aztán egy csatlakozót beledugtak aminek a másik végét egy kábellel átvezették a kesztyűtartóba amin egy kártya olvasó volt asszem. Ilyenhez itt hozzá lehet férni magyarba. Illetve mi a konkrét neve. Mintha olvastam volna erről korábban itt de nem biztos. Jo lenne ulyen a kocsiba.

zsolt117211 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50716

Üdv Mindenkinek! Bontott már ki valaki Scenic 1.4 ből katalizátort? Le kell lazítani hozzá az első futóművet? Egyáltalán hogy fér ki?

coolingg Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50715

ez egy igen fontos információ, köszönöm szépen.
neked is teljesen sötét lett egyébként, vagy csak "bolondozott"?

Előzmény: pesti10 (50714)
pesti10 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50714

üdv ! kijelző nélkül hiba nélkül megy az autó!minden működik csak nem jelzi enyi én is igy használtam míg Develooper megcsinálta! gyors és remek szakember!csak ajánlani tudom!

Előzmény: coolingg (50707)
szucsinet Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50713

Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni hogy valaki cserélt már "légzsákszettet"?

Elvileg így nevezik a komplett műanyagszerkezetet a szélvédő és a kormány között! :-)

Szóval nekem eléggé sérült, mert egy barom összekarcolta és cserélném a műanyag miatt...

köszönöm!

coolingg Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50712

kösz. remélem válaszol a levélre. az egyik hozzászólónál olvastam, hogy nem válaszol, de nem néztem meg a dátumot, csak remélni tudom hogy átmeneti volt a hallgatás...

Előzmény: bananatree (50711)
bananatree Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50711

nekem nincs meg a száma

Előzmény: coolingg (50709)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50710

Nem ált meg a motor, csak olyan furcsa zörgés, enyhe csattogás talán hallatszott, de az is inkább melegen, és akkor sem volt erőteljes.

na ha egy motor hkcs lesz akkor annak van ám hangja azonnal és nem azt keresgeti az ember, hogy csak hidegen vagy melegen van hangja, valahol belefutottam a hetekben egy cikkbe Toyota hajtókarcsapágy volt az is persze a gazda hazament még vele ~100Km vagy valami hasonló hisz nem állt meg a motor igaz kuka lett  

a régi kiszerelt csapágyra gondoltam, hogy arról képek nincsenek, azok milyen állapotban voltak

60e alatt azért nem kellene megállnia az új csapággyal

Előzmény: Dietrich123 (50705)
coolingg Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50709

írtam már neki emilt, de a telefonszámát nem találom. neked megvan?

Előzmény: bananatree (50708)
bananatree Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50708

most nem rossz, csak nem látod, hogy jó.

de ha kiveszed, akkor hiányozni fog mindenféle ECU-knak...

nem volt még ilyenben részem, de nem hiszem, hogy működne az autó

de hívd fel Develooper-t, ő tutira megmondja.

Előzmény: coolingg (50707)
coolingg Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50707

ok, már pedzegetem a témát. pont azt akartam kérdezni hogy amennyiben kiveszem a kijelző,t akkor használhatatlan lesz-e a kocsi? (mert ugye most is rossz és azért megy) youtube-on találtam videót, talán a kiszerelés menne.

Előzmény: bananatree (50706)
bananatree Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50706

kérj ajánlatot egy közeli márkaszervizből. 

aztán már nem fog fájni a 200 km :)))

ha jól tudom, postás oda-vissza is lehet, csak akkor ugye napokig nincs autó, meg kell valaki aki ki-be szerel helyben...

Előzmény: coolingg (50704)
Dietrich123 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50705

Nem ált meg a motor, csak olyan furcsa zörgés, enyhe csattogás talán hallatszott, de az is inkább melegen, és akkor sem volt erőteljes.

Olajnyomás volt, legalábbis a visszajelző nem világított.

A hkcs on már volt kopás, egyiknél, a fölső részén, már felsejlett a réz ? alapja a csapágynak, de még nem volt vészes. Érdekes, hogy a hkcs alsó csapágyfeleknél, olyan pontszerű darabok hiányoztak a csapágyfémből. Tehát nem volt kinyalva, csak mintegy porózus felületük lett.

Nem fényképeztem, talán ha megint megyek, és eszembe jut. :(

Előzmény: gesszti (50695)
coolingg Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50704

megtaláltam develoopert, de valaki mintha utalna rá hogy budapesti. hát az bizony innen 200 km. azt is megtaláltam hogy ez egy ismert probléma. ez egyébként egy "nagyszabású" probléma és kiadás általában? mert ugye 200 km az 200 km.

coolingg Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50703

az előbbi bananatree-nek ment, köszönöm

coolingg Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50702

keresem...

coolingg Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50701

Jól látom, hogy a megane 2 és scenic 2 biztosíték táblája megegyezik?

bananatree Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50700

develooper-t keresd (nick)

Előzmény: coolingg (50697)
Hnia Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50699

Szia,

valószínűleg felső holtponti jeladó. szerintem elég a tisztítása, ha nem csere. Nem nagy vszisztdasz 6 e körül van az új, de figyelj, mert nekem 3x kellett visszamennem, annyifélével gyártották. Nekem segített a pucolás, de meg van tartalékban az új is.

Előzmény: Ati_! (50685)
vargamunka Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50698

üdv :nem kell megijedni keresőbe írd be kijelző ki fogja dobni a megfelelő szakít  rutin van és megfizethetőbb mint a szerviz .....  

Előzmény: coolingg (50697)
coolingg Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50697

Üdvözlök mindenkit!
Egy éve van a tágabb családban egy Scenic 2 diesel. Használtan vásároltuk és eddig nagyon meg voltunk vele elégedve, de most probléma lépett fel. Teljesen sötét lett a műszerfal és a rádió, de amúgy első ránézésre minden működik. A gazdája nagyon meg van ijedve, de én először tőletek kérnék segítséget, mielőtt szerelőhöz kerülne az autó. A biztosíték tábla és a hozzá tartozó adatok megléte nagyon sokat segítene, de sajnos nem rendelkezünk ilyennel. Nagyon megköszönnék bármi féle segítséget!

bnorci71 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50696

A kicserélt csapágy milyen állapotban volt fényképes nincs ròla?

Előzmény: Dietrich123 (50693)
gesszti Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50695

Volt bármi előjel? Hang, olajnyomáshiány, vagy egyéb? Vagy egyszer csak reccs?

Dietrich123 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50694

ja és 2006 végi

Dietrich123 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 50693

240 e van benne, és kb 60 ezerrel hamarább volt hkcs csere.

Előzmény: szilascet (50690)
hát ő Creative Commons License 2016.09.01 0 0 50692

ASR/ESP defekt a tempomat bekapcsolásakor. Kis idő után fedélzeti computer defekt. Az autó teljesítményén nincs változás újraindítás után törli a hibát, de a következő tempomat kapcsolásnál ugyan az. Járt már így valaki. Holnap kérdezek rá a szerelőre de addig is jó lenne tudni mi lehet a hiba.

bnorci71 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 50691

100-150eKm tippelek

Előzmény: szilascet (50690)
szilascet Creative Commons License 2016.09.01 0 0 50690

Részvét a költségek miatt. Adtak pár tanácsot, talán sikerül kedvezően kihozni a javítást. Mennyi km volt a motorban és volt-e már benne hkcs csere. Gyártási éve?

(Nekem is ilyen motor van, én megelőző jelleggel cseréltem hkcs-t, de bármi megtörténhet, sajnos.)

Előzmény: Dietrich123 (50683)
tomika861 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 50689

Nekem a Renault szervízbe mondták hogy csak a K9K a fontos ami utána van az mindegy ! Meg az is hogy hány kw os .... mert nem rég én is igy jártam , nekem is k9kfxxx volt a mocim és k9kmxxxx került bele tökéletes lett ! De közben megcsinaltattam a régi motorom is de nem akarom már vissza rakni ha kell meg is bontom ha esetleg valami jó lenne vagy kellene hozzá! Egyébkent 180.000 ft egy moci üresen tapasztalatbol irom de aztán lehet olcsobbat is kifogni biztos ! 

Előzmény: Dietrich123 (50686)
bnorci71 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 50688

ja még valami Garo Szuper bontott motort árul úgy garival, hogy ajánlanak szerelőt is így nincs egymásra mutogatás

bnorci71 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 50687

szerintem bontott motortömb, ha a blokk is sérült márpedig ha a nyugvó megfordult akkor sérül :((

de ilyet még nem is hallottam, hogy a nyugvó is megforog... :O

szerintem fordítva történt megforgott a hkcs. ott elment az olajnyomás és lehet attól ragadt meg a nyugvó

felújítani szerintem nem éri meg anyag

főtengely+4hajtókar+csapágysorok+olajszivattyú+dugó hűtő spricnik+tömítések apróságok ez ~300e

motortömb üresen nem biztos hogy kapsz, de utána kel járni

pl 42e+utazás vagy a futár

http://allegro.pl/renault-k9k-732-blok-silnika-i5127992432.html

bontott motort én csak fűzöttet keresnék és hajtókarcsapágy cserével összerakni

ne kapkodj a baj már megtörtént járd körbe az összes lehetőséget matekolj, esetleg angolból hozni töröttet a motorért is lehet megoldás, a többit meg kiárulni ha van helyed hol szétbontani meg szerszámod

esetleg kimenni motorért lengyelbe komplett váltóval mindennel ~160e is van

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=k9k732&bmatch=base-relevance-aut-1-3-0826

én kicsit elkapkodtam ha lengyelből rendelek mindent ~100e lett volna karcsúbb a számla vége

Dietrich123 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 50686

1,5 dci k9kp732

Előzmény: tomika861 (50684)
Ati_! Creative Commons License 2016.09.01 0 0 50685

1.6 benzin, kizárólag hidegen néha rángat illetve gázadásra betorpan majd megindul...Ötlet? Nem, clipre még nem raktam.

tomika861 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 50684

Szia! Milyen motorrol van szó? Van egy komplett makulátlan 1.5 dci mocim ha esetleg az lenne ! Bp mellet meg tudok jó szerelőt , nekem is ő csinálja a vasam :) 

Dietrich123 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 50683

Sziasztok.

Jó nagy sz. ban vagyok. A főtengely nyugvócsapágyam megfordult, olajzást ez miatt nem kapott a hajtókar sem. A blokk főtengely csapágytartó is meg lett húzva, meg a párja is, meg a főtengely is. Vagy motorfelújítás, vagy bontott motor kéne. Jár már így valaki ? Mi a jobb megoldás, van e valakinek cím ahol tudnak nekem segíteni ?

Kösz előre is ha valaki...

tibor_debrecen Creative Commons License 2016.09.01 0 0 50682

Szia

Én így járok már 3 éve.

Nekem saját elektronikám van. 1x állított meg egy rendőr és 15 perc beszélgetés után vett egy elektronikát ő is.

A lényeg hogy olyan fényerőn menjen ami nem zavaró, nekem 30-35 %-os fényerőn megy, ez alatt már sárgán világít az országúti.

Érdekes hogy amcsiban ez teljesen szabályos. pedig sokkal jobb mint a szürke világítás nélküli, kamikaze sofőrök.

Előzmény: Boss116 (50679)
bnorci71 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 50681

KoAn

de azt tudd ez nem szabályos.

Előzmény: Boss116 (50679)
S.P Creative Commons License 2016.08.31 0 0 50680

Az csak egy választó kapcsoló, hogy a sebesség tartó, vagy a sebesség határoló legyen bekapcsolva, a kormányon lévő gombokkal lehet a sebességet rögzíteni, kilépni, stb.

Tehát hiába építteted be.

Ha nem félsz egy kis forrasztástól, KoAn-től megrendeled postán a kis dobozkát, amit be kell építeni, és a rádió vezérlő gombokkal lehet vezérelni a tempomatot/limitert. Egy leírást is ad hozzá a beépítésről.

A visszajelző lámpát lehet még utána aktiválni, de tökéletesen működik a nélkül is, csak a műszerfalon nem jelez.

Előzmény: csipesz83 (50674)
Boss116 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 50679

Sziasztok! Valaki csinált már olyat hogy a tompítottat/ködlámpát/refit x fényerőre kapcsolva menetfényként világít? (x mondjuk 50% ) természetesen ha kézzel lámpát kapcsolok akkor elalszik. remélem érthető nagyjából mire gondolok,ezek az utólagosan feltehető menetfények egyenlőre nem jönnek be és így hátha meg lehet oldani ;)

Joza70 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 50678

Akkor, ha Budapesten jársz KoAn rövid idő alatt megoldja Neked. Vedd fel vele a kapcsolatot. :)

Előzmény: csipesz83 (50677)
csipesz83 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 50677

Köszönöm a hozzászólásod :)

A másik probléma hogy külföldön lakunk :(

A kormányom sima.

Előzmény: Joza70 (50675)
Joza70 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 50676

"Az enyém"

Előzmény: Joza70 (50675)
Joza70 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 50675

Szia!

Az enyén ugyanilyen típus, évjárat, hónap. Be van kábelezve gyárilag, de ha a kormányod síma, akkor a gyári kapcsoló állítólag nem elég. Nekem és még sokunknak KoAn( itt a fórumon megtalálod) szerelte be egy átalakított tükörmozgató kapcsolóval, tökéletesen működik, csak a kijelzőn kell a visszajelzést bekapcsolni,amit a renault szervízben nem biztos, hogy megtesznek, de itt arra is megvannak a megfelelő szakemberek. :)

Előzmény: csipesz83 (50674)
csipesz83 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 50674

Sziasztok.

Először is elnézést kérek ha már volt ez a téma, de sajnos idő hiányában nem tudom átolvasni a fórumot.

Az autóm: Scenic II 2003.12. havi 1.6 16v sajnos tempomat nélkül. Van egy gyári kapcsolóm amit a világításkapcsoló-indexkapcsoló alá lehet betenni.

Kérdésem hogy ha beviszem a márka szervízbe akkor fel tudják programozni hogy az autó felismerje? Kell hozzá még valami alkatrész? Egyáltalán be van hozzá kábelezve az autó?

Tudom, kicsit sok a kérdés.... de egyre jobban hiányzik ez a funkció.

Megtisztelő válaszaitokat előre is köszönöm.

Üdv.: Zsolti

silver wolf Creative Commons License 2016.08.30 0 0 50673
Köszönöm
Előzmény: vargamunka (50671)
fodorn Creative Commons License 2016.08.30 0 0 50672

Én télen szereltem be, a könyöklő alatt találtam hozzá gyújtáskapcsolt 12V-ot.

Előzmény: tibor_debrecen (50667)
vargamunka Creative Commons License 2016.08.30 0 1 50671

kerepesi úton többször volt a cím ide írva   keresd ne olcsót ,hanem jót 

üdv vargamunka

Előzmény: silver wolf (50670)
silver wolf Creative Commons License 2016.08.30 0 0 50670
Sziasztok.
Autoklimást tud valaki olcsón(14-15-16 ker).
tibor_debrecen Creative Commons License 2016.08.28 0 0 50669

Akkor megkeresem.

Ha érdekel valakit dokumentálom és felrakom.

Előzmény: bnorci71 (50668)
bnorci71 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 50668

lennie kell az ülés alatt szabad csatinak ami a gyári ülésfűtéshez van csak meg kell találni

Előzmény: tibor_debrecen (50667)
tibor_debrecen Creative Commons License 2016.08.28 0 0 50667

Sziasztok

Vettem a scenic 2 őmbe karbon ülésfűtést. Jövőhéten beépítem.

Tudtok egy olyan 12 voltos szálat amire egyszerűen ráköthetem?

Mind a két első ülésbe teszek.

Esetleg a gyári kábelek között nincs véletlenűl kiépítve ?

Köszi előre is.

Aranyosi Tamás Creative Commons License 2016.08.27 0 0 50666

Ahova tudtam csak ledeket raktam. Az első lámpában Osram izzók vannak. A beltérben meg 1,75$-os aliexpresses crystal blue ledek gondoskodnak.

Előzmény: Boss116 (50647)
Boss116 Creative Commons License 2016.08.27 0 0 50665

nekem nem jelzett,de ha véletlen kiégett előtte is valami azt se jelezte sosem,egyszerűen csak nem kapcsolja be ha ledet teszek bele vagy kivagdalja a biztit

Előzmény: macilali (50660)
Asperitat Creative Commons License 2016.08.27 0 0 50664

Ma elő kotortam a régi tipusú WS TS Ultimate Care áplót és kapott egy nagy ápolást. Hogy őszinte legyek az új kivitel nem ér egy kalappal sem ehhez a régihez képest mint, ha ipari polírt kapott volna az autó..

Illetve egy 75Km-es szakaszon kicsit megkormoltam "őnagyságát", klímával rezzenéstelenül tűrte végig a 170-es tempót (1.9dci). Bár egy helyen szerintem sikerült is egy "sztárfotó", hogy kapnák be...

Asperitat Creative Commons License 2016.08.27 0 0 50663

Baromság!...

Bár a Laguna és társai tutira jeleznek (unokatesómnak Laguna 2 van, és azonnal kiabált ledre kint is bent is), de a mi kicsikénk bírja a fiatalítást.

tomika861 Creative Commons License 2016.08.27 0 0 50662

Sajna nem tudom feltölteni nagy a kép de ha lenne valami más megoldás szivesen küldök képet :)

Előzmény: Boss116 (50653)
tomika861 Creative Commons License 2016.08.27 0 0 50661

Én is mindenhol kicseréltem  ahol csak lehetett , de nem jelez be ! 

macilali Creative Commons License 2016.08.27 0 0 50660

szia ne haragudj de nekem azt mondta az autóboltos úriember hogy ha cserélem őket ledes re be fog jelezni a komputer. de akkor ezek szerint nem történt ilyen????

Előzmény: Boss116 (50649)
Asperitat Creative Commons License 2016.08.26 0 0 50659

Nem ment fel a kép ahogy látom...

Előzmény: Asperitat (50658)
Asperitat Creative Commons License 2016.08.26 0 0 50658

Ezek szerint én vagyok csak szerencsés, nálam pillanatok alatt kicserélődött az összes izzó ledesre, kesztyűtartóban is könnyen kijött, középső rekeszekben is és semmi hiba nem jelentkezett sehol, egyszer sem. Épp most rendeltem az ajtókba piros ledeket. :)

Ja és a helyzetjelző, oldal villogók is led, bitang jól néz ki szerintem. :)

Hajnali pára a képen, élőben sokkal erőteljesebb a fénye.

Jopi73 Creative Commons License 2016.08.26 0 0 50657

Szia. 

Azok a tartalék biztosítékok. :)

Bármilyet tehetsz mellé. 

További szép napot.

Előzmény: MajorGent (50654)
MajorGent Creative Commons License 2016.08.26 0 0 50656

MajorGent Creative Commons License 2016.08.26 0 0 50655

Még egy kérdés:

Van tipikus meghibásodás arra hogy hol engedi el a klímagázt? Fel lett töltve. Szépen működött is, de egy hónap alatt lassan nullára csökkent a teljesítmény, már nem fúj hideget.

MajorGent Creative Commons License 2016.08.26 0 0 50654

Kérdés: a sárga 20-as bizti mellé két oldalra nem kellene bizti? Ha igen hova mekkora? És mihez?

Előre is köszi.

Boss116 Creative Commons License 2016.08.26 0 0 50653

nincs esetleg valami képed a műveletről? nem merem feszegetni nagyon mert sajna törnek ezek a szarok mint a ropi :)

Előzmény: tomika861 (50651)
tomika861 Creative Commons License 2016.08.26 0 0 50652

De ha csak a felső csavarokat kiszeded a kesztyűtartonál akkor is ki tudod bujtatni a lámpát :) 

Előzmény: tomika861 (50651)
tomika861 Creative Commons License 2016.08.26 0 0 50651

De cseréltem ott is vékony műszerész csavarnyuzoval nekem kijött szépen :) Budapesti vagyok! 

misimókus73 Creative Commons License 2016.08.26 0 0 50650

Nem csoda hogy gázolaj szag volt a kocsiba :)

Boss116 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 50649

a kesztyűtartóba nem tettél? az istennek sem jövök rá hogy tudom leszedni a világítás fedelét hogy kivegyem az égőt :D fasza lett egyébként,nekem jelenleg akármivel próbáltam vagy fel se kapcsolt vagy biztit kivágott sőt a legutóbbi elkezdett sípolni szó szerint ilyen fura hangot adott ki mondom jézusom...:D rendszámnál meg helyzetjelzőnél fasza de belül amit próbáltam egyik se lett jó eddig,de megpróbálom a philipset nagy gond nem lehet ;) hová valósi vagy egyébként? :)

Előzmény: tomika861 (50648)
tomika861 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 50648

Én pl személy szerint philips ledet dobáltam be mindenhová :) rendszámtáblához az ajtokba , piperetükrökhöz utastérvilágitáshoz a csomiba meg ugye szofitát :) az utastérit annyira változtattam meg hogy a két szélsőbe fehér ment a középsöbe meg kék szerintem nagyon tetszetős :) jah előre a helyzetjelzőbe is kivállóan alja a helyét és szép fénye is van :) 

Boss116 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 50647

konkrétan milyen ledeket használs? kellett valamit alakítani vagy teljesen plug&play? tudom hogy w5w de melyik márka vált be keked? unom hogy vagy be se kapcsol vagy kivagdalja a biztit

Előzmény: Aranyosi Tamás (50637)
bnorci71 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50646

1csepp műszerolaj

Előzmény: tomika861 (50645)
tomika861 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50645

Köszönöm a választ ! Gondolom ezzel akkor nem.igen lehet csinálni semmit ! 

Előzmény: bnorci71 (50644)
bnorci71 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50644

az automata klíma hőérzékelőjének a ventillátora

Előzmény: tomika861 (50643)
tomika861 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50643

Azt tudja valaki hogy a középső tükör mögötti dobozbol mi zughat ? Nem nagyon de azért van hangaj :/ 

tomika861 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50642

Egy komolett motort jelent amin a sallangok nincsennek rajta! Azért cserélek motort mert jó lett a motor azt ránéztünk a csapágyakra hát elég gatya .... és sajna a főtengely is megmarodott :( igy nem akarok szenvedni ezzel a motorral kidobom és bele a másikat ;) 

Előzmény: bnorci71 (50641)
bnorci71 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50641

az üres mit jelent?

karteltől szelepdekliig és annyi?

miért is kell motort cserélned?

visszaolvastam injektor hibád volt majd kérdezted a csapágycserét megelőzésre, most meg motorcsere?????

Előzmény: tomika861 (50635)
MajorGent Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50640

Köszönöm :)

Előzmény: Lászlólaci1,9 (50636)
bnorci71 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50639

azt vedd számításba egy jó megbízható műhelynek van munkája nem mindig van tegnapra hely egy ilyen munkához

Előzmény: tomika861 (50630)
Aranyosi Tamás Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50638

És tényleg jó :)

Előzmény: tomika861 (50631)
Aranyosi Tamás Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50637

Eddig is sima T10-es ledek voltak bent csak a két hátsó sofita így azok most jöttek meg. Egyébként brutál :)

Előzmény: Boss116 (50633)
Lászlólaci1,9 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50636
Előzmény: MajorGent (50629)
tomika861 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50635

Ez igy van 180.000 ft volt a 132000 km motor persze üresen ! És én csak annyit mondtam neki hogy mig az asztalon van a motor addig cseréljük már le a csapágyakat .... :) lehet ez nyomta meg az összeget :D :D pedig még ő is mondta hogy nem kell köszörülni a főtengelyt :D 

Előzmény: bnorci71 (50634)
bnorci71 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50634

a bontott motorok max 200e

a maradék 800e a munkadíj?

azt nem értem miért nem mondja azt bocs én ilyet nem vállalok mert ennyi idő alatt kicserélek

x olajat

y vezérlést

z féket

és 3x annyit keresek

Előzmény: gesszti (50628)
Boss116 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50633

nekem akkor volt ilyen gondom amikor nem can bus ledeket tettem be. helyzetjelzőnek meg rendszámlámpának elmegy de a beltérben nem jó,megrendeltem a can bus-osokat majd kiderül mizu vele ha megjönnek

Előzmény: Aranyosi Tamás (50627)
Aranyosi Tamás Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50632

Nah majd akkor kutya sétáltatáskor meglesem. Csak most kicsit bosszant a dolog :( Azért köszi. 1 óra múlva többet tudok :)

Előzmény: tomika861 (50631)
tomika861 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50631

Úgyan ez volt nekem is de magatol vissza jött pár perc mulva biztit én sem találtam sehol ;) én lezartam aztan 10 perc mulva kb vissza mentem erre működött :D 

Előzmény: Aranyosi Tamás (50627)
tomika861 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50630

Persze mondtam neki itt a motor nálam azt is montam neki hogy ugyan az a motor elől van az öninditoja meg ugyan ugy 1.5 dci moci csak fiatalabb ennek K9KM768 a szama az enyémnek meg K9KF728 de ezt a renault szervizbe is mondták ugyan az a moci csak fiatalabb az M es ... mondom igen mert az 2006 megánbol van ! Egy a lényeg hogy az öninditó jó oldalon legyen aztán ennyi még azt is kérdeztem hogy amit vettem az 94le motor ami nekem benne volt az 101 azt is elmondták az mind1 itt a turbó a lényeg meg az ilyen kicsi aprosagok maga a blokk az ugyan az ! Van sok szerelő fell is hivtam vagy 10 db ot abbol a fele nem válaja ezt a tipúst a masik fele meg majd ekkor akkor amakkor inkabb keressek mást ! Plusz ez az 1 volt az 1 millios :D  na mind1 majd lesz valami valahogy ... 

Előzmény: gesszti (50628)
MajorGent Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50629

Üdv

A vezető bal térdénél lévő biztitábláról kellene infó, hogy melyik bizti mekkora és mihez tartozik. 

gesszti Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50628

Azt mondtad neki, hogy ott van a csere motor nálad? Lehet, úgy számolt, hogy ő adja a cseremotort.

Pesten sok szerelő van. Nem hiszem el, hogy egy kis keresgélés után nem találsz egyet. Minden 3. utcában van egy műhely.

50-100e Ft korrekt ár tartalomtól függően. Ugye olaj, tömítések, hűtőfolyadék, szűrő, klíma, diag, stb.

Többféleképpen lehet motort cserélni. A kihány-behány-tól egészen addig, ahogy én is csináltam. Apró pici miszlikbe szedtem a cseremotort, és lepucolva, beállítgatva, mindenhova új tömítést, szimeringet rakva építettem újjá. 3 teljes nap meló volt.

Előzmény: tomika861 (50626)
Aranyosi Tamás Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50627

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Raktam be az utastérbe két darab led izzót. Szépen ment is de amikor vissza raktam a műanyag burkolatot elment az egész utastérben és ajtókban is a világítás. Mi lehet? Illetve biztosíték van rá külön? Már nyesem a netet de semmit nem találtam. Scenic II

tomika861 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50626

Hát ma felhivtam a XX kerületben egy szerelőt mondom neki mi ahelyzet erre azt mondja nem szabad megcsinálni többe kerül az egész mint amit az autó ér .... :O  kérdezem mert mennyi lenne azannyi ?? Azt mondja 1 millió ft :D :D :D mondom neki mi egy motor csere ??? Aztmondja igen mert hogy ez az amaz meg igy ugy amugy rá is toltam a telefont ! Felhivtam egy renault servizet 90.000 ft válalnák be a mocicserét de csak 3 hét mulva :( :( 

Előzmény: bnorci71 (50621)
bnorci71 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50625

Szasz földi!

igen ment lefelé valamennyit az ára :(

és igen mifelénk drága :( Debrecenbe tankoltam mindig ott olcsóbb volt, most ilyen gond nincs ahol kell ott tankolok :)))

Előzmény: Bolti (50624)
Bolti Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50624

amióta dizellel járok olcsó lett az LPG. Amúgy itt olcsóbb minden üzemanyag mint odahaza, főleg az LPG, otthon van 4-5 kút minek adja olcsóbban...

Előzmény: bnorci71 (50617)
Bolti Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50623

Szia!

Ez függ attól milyen a szélvédő :(

Nekem Casco-s ingyenes csere volt 2 éve a pilkington-ban a Westend mögött. Hővédős, esőérzékelős stb. Ha kp lett volna akkor 180eFt munkadíjjal :(

Hívd fel őket szépen dolgoznak, talán még házhoz is mennek ha úgy van, nálunk az ipari parkban láttam már őket szélvédőt cserélni egy Skodán.

Előzmény: moroczsz (50622)
moroczsz Creative Commons License 2016.08.24 0 0 50622

Sziasztok!

Végigrepedt az első szélvédőm és cserélni kellene. Tudtok ajánlani valakit Bp-n, aki megbízható és olcsón dolgozik?

Mennyibe kerül egy ilyen nagyságrendileg?

bnorci71 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 50621

munkadíjba 50-100e szerintem

Előzmény: tomika861 (50620)
tomika861 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 50620

Sziasztok! 

Motorcserére mi az az ár ami elfogadható? ( csupasz motor a régiről a sallangok átpakolása ) 

szucsinet Creative Commons License 2016.08.22 0 0 50619

Sziasztok,

Kormánymű meg a vele járó fődarabok cseréje szerintetek milyen árban korrekt?

köszi! (1.5dCi, 2005-ös Grand)

Shoterq Creative Commons License 2016.08.22 0 0 50618

Ma láttam a Jászberényi úton X. ker. nagy táblán LPG 166ft nagyon olcsó lenne?

Mendén 190ft de holnap megkérdezem kollégámat ő gázos verdát használ, azt mondja a XVII. ker. Bakancsos úton a legolcsóbb!

Előzmény: bnorci71 (50617)
bnorci71 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 50617

170Huf gázár

hol?

Előzmény: Shoterq (50614)
bnorci71 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 50616

ja valami kimaradt

szerintem nagyba függ az átváltás a beállítástól is, hogy milyen hőfokra állítják a LPG kopjuterét

Előzmény: bananatree (50613)
bnorci71 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 50615

ha óvatosan gurigáztam 90-el 8l

városba 9-10 aglomerációból munkábajárás fele fel

pályán 10-11l

garázsból de magába szabadon álló fűtés nélkül, szóval a hajnali hidegtől kicsit melegebb, de a -10 után még 2 napig hidegebb a garázs mint kint :)))

csak odavágtak a gázárnak :(

és meguntam hogy egy Miskolc-Zalaegerszeg úton 3x kell tankolni és vadászni kell az olcsó kutakat, diesellel ilyen gond nincs hozza azt a fogyit amit elvártam

ovijáratra én pici benzinest vennék 1.0 vagy 1.2 mocival ha 2 autó megengedhető a családban

Előzmény: bananatree (50613)
Shoterq Creative Commons License 2016.08.22 0 0 50614

Az egyik automata1.6 scenic Bp X ker. 9L mondott!

A többi akivel beszéltem 3 különböző autó szegedi (persze nem Bp.-i forgalom) de ők is ezt a számot mondták.

Persze hiszek én mindenkinek csak vicces azét írtam, hogy valami valahol nem kerek...

Gázosnál persze télen nem várom, hogy gázzal menjen, de hosszabb úton már megéri amiért nekem fontos lenne, mert be pestre meg vissza laza 100km és 170ft gázár mellett meggondolandó! Valamint tavasztól-őszig (Márc-Okt) simán megy rövid távon is gázzal hisz nincs hideg!

Ezekből ki melyikre nevezne be.....???

Eddig csak vele beszéltem, napi használatban családi autó, szervizkönyv, szintén szeged :) város 10L gáz pályán 8L

csak a kilométer ütős de talán ami el akart romlani az elromlott....

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_scenic_1.6_privilege-10229033

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_scenic_1.6_privilege_megkimelt-10490426

ennél az évjárat (2005/10) és a kevesebb km 185e szimpatikus

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_scenic_1.6_dynamique-10353671

Előzmény: bananatree (50611)
bananatree Creative Commons License 2016.08.22 0 0 50613

na, akkor királyság.

esetleg még elmondhatnád neki, hogy mennyit evett, mert ugye az is kérdés volt.

(nem biztos, hogy idetéved valaki, aki SC2 gázosról tud nyilatkozni sk.)

1+1 kérdés még "csakazértis" jelleggel:)

A gázos autóddal garázsból indultál mindig? Télen lehűlt mint az utca, vagy melegebb volt azért?

(anno én is elhittem - mert el akartam hinni - hogy a 2.0-val el lehet járni 8-9 közt városban. Pedig egyébként a "tiszta" pillanataimban azt gondoltam, hogy 11-12 fölé a mi extra rövid távos útjaink se fogják vinni a fogyit. Aztán tessék. De még így is elégedett vagyok, mert tényleg kb 5000 km kerül bele egy évben, így az a pár liter nem számít ;). A motor meg eddig csak olajat-szűrőket és 4db gyertyát kért. kopp-kopp.)

Előzmény: bnorci71 (50612)
bnorci71 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 50612

Scenic I 1,6 8V volt nekem gázosítva

nyáron garázsból kigurulás után már átváltott :)

télen 1-2Km kellett neki nagy hidegben

szóval az év nagy részében 30-1000m között átváltott

Előzmény: bananatree (50611)
bananatree Creative Commons License 2016.08.22 0 0 50611

>A benzinesek (manuális) városba 8,5L pályán 6-6,5L mondtak

SCII?

Budapest, belváros?

legyen.

nekem tök mindegy, én nem árulom a mienket, és se rá, se lebeszélni nem akarlak.

elmondtam egy tapasztalatot (3 év)

gázosnál 1-et gondolj meg: (ha tényleg 2-3km-et mentek majd vele): be fog-e melegedni annyira, hogy átváltson gázra?

(a Malév Ground Handling (a földi kiszolgáló cég) flottájában régen voltak gázos autók, azok ugye viszonylag sok állás után, hidegen indulnak, 1-4 km-et mennek (de padlógázon), aztán megint álldogálás, csak rövidebb ideig, aztán kezdik elölről. Volt olyan autó+sofőr, ami kb 0l gázt fogyasztott 100-on, ellenben benzinből 30l fölött... Fabia.)

Előzmény: Shoterq (50609)
Boss116 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 50610

benzines pályán 6 liter? ja ha 90-el mész....még az 1,9 grandom is 7-et evett 130-al...1,6benzin nagy átlagba nekem 8 liter harmad város harmad pálya harmad országút,pályán 124 tempomat mert 130-nál pont olyan a hangja ami hosszú távon nekem bántja a fülemet

Előzmény: Shoterq (50609)
Shoterq Creative Commons License 2016.08.22 0 0 50609

Hiszek neked de most vagy mindenki hazudik vagy valami nem kerek! :D

2 automatással is beszéltem az egyik csak erre használta ovi-bevásárlás-ovi azt mondta a felesége jár vele 9L a másik szintén ő is 9L mondott városba illetve pályán is használják átlag 7L mondott!

A benzinesek (manuális) városba 8,5L pályán 6-6,5L mondtak, és persze mindenki hozzátette, hogy nem fényezi a fogyasztást (igazából mellékes csak érdekel) persze én sem a fogyasztás miatt venném, nagy autó a gyerekek miatt kell!

Nekünk most egy 98-as Scenic I van, én azt csak a vonatállomásra járásra használom meg vásárolni (2km) de télen 10-11L többet nem karmol be nyáron 9L!

Esetleg gázossal valakinek tapasztalata?

Előzmény: bananatree (50604)
Hnia Creative Commons License 2016.08.22 0 0 50608

Azért azt csípem, hogy a Privilege felszereltséggel hirdetett autók nagy részének köze nincs hozzá. :)

Előzmény: bananatree (50604)
bnorci71 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 50607

develooper a te embered

Előzmény: tomika861 (50603)
bnorci71 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 50606

lehet aksi is lehet generátor vagy fesz. szab.

jelöld össze a generátor szabadonfutót és a főtengelyt is így az könnyen kizárható

ki kel méregetni

Előzmény: szalaics (50600)
bnorci71 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 50605

mert egyszerűbb 1 fajta csoportkábelt gyártani és amit nem használnak az üresen marad

Előzmény: Boss116 (50599)
bananatree Creative Commons License 2016.08.22 0 0 50604

>Benzinest szeretnék, mert elő sorban ovi-bevásárlás-ovi lenne a napi útvonal cirka 2,5-2,5 km távok!

ennél a módinál a rövid, kéziváltós 2.0B kér 14-16l/100km-et.

a heti néhány hosszabb út talán tudná lejjebb vinni, de az 1.6-hoz 5sebességes váltók voltak, a 2.0 meg 6os. (bár jómultkoriban valaki rakott fel 6-os váltó cikkszámot ide, ha jól emlékszem, tehát alighanem a későbbi modelleken lehetett 6-os váltó az 1.6-hoz is...)

Nekünk kb. 8,4 körül eszik a hosszabb távokon. (ha csak azok vannak)

Autópályán 130-140 közt megint 9 fölött mutat a fedkomp...

automatával súlyosbítva... pláne az 1.6...

én nem választanám

(mondjuk az én ízlésemnek a 2.0 is nagyon nyomatékszegény, még szerencse, hogy asszony jár vele :) )

Előzmény: Shoterq (50602)
tomika861 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 50603

Sziasztok! 

Ma sötétségbe borult a km óra es vele együtt minden .... még a gyári rádió sem akar bekapcsolni (nem tudom mennyi ennek az összefüggése ) ?? :(

Shoterq Creative Commons License 2016.08.22 0 0 50602

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni ki melyik mellett döntene/választaná?

Benzinest szeretnék, mert elő sorban ovi-bevásárlás-ovi lenne a napi útvonal cirka 2,5-2,5 km távok!

Meg persze heti 1-2 alkalommal ,,nagyobb" út be  városba meg vissza cirka 100km!

Ebből kifolyólag benzin-gázon gondolkozok ezek jöhetnének szóba!

Ez szimpatikus (favorit) napi használatban van magánszemély szervizelt! vezetett szerviz

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_scenic_1.6_privilege-10229033

Róla semmit nem tudok a leírtakon kívül!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_scenic_1.6_privilege_megkimelt-10490426

Benzines:

Szervizelt, volt céges autó napi használatban vezetett szerviz, ez is nagyon szimpatikus

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_scenic_1.6_monaco-10477376

A favorit csak az automata miatt félek de lehet nem kéne....

szervizelt, napi használatban, téli nyári gumi, vezetett szerviz

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_scenic_1.6_dynamique_automata_valos_km_uj_gumik_vezerles_fek-10439224

ezekről csak a leírtakat tudom:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_scenic_1.6_dynamique_automata_magyar_szervizkonyves-10420242

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic_scenic_1.6_authentique_plus_automata-10453724

Ki melyiket választaná? :D

Benzin-Gáz/ sima benzines/ esetleg Benzines automata váltós

Lászlólaci1,9 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 50601

Sziasztok!

Megtörtént az első hosszabb út a scenicel,minden rendben volt csak a fedcomp rakoncátlankodott kicsit.

Teletankolás után az utolsó led nem világított,kb.50km után neki állt világítani.450 autópálya és 450 helyben totyogás után 900-km-nél gurultam a kútra tankolni ekkor ért a meglepetés,nem bírtam 43l-nél többet beleszorítani a tankba.

Fedcomp szerint még 250km volt hátra,6l fogyasztás,54l elfogyasztott üzemanyag,haza értünk most 1354km és 6,1l mutat a fogyasztás mérő 3led nem világit.

2,5 éve vettem az 1,9dci-t még soha nem volt tele tankolva :( ezért lepődtem meg a fogyasztásán,eddig rövidebb köröket mentem csak és fedcomp szerint 6,8-7,2 volt a fogyasztás.

szalaics Creative Commons License 2016.08.21 0 0 50600

Ma hazaérkezésünk elött kaptam egy "battery charge fault" üzit. Megálltam, rákukkantottam a kábelekre, semmi. Motor leállít majd 30 km volt hátra újra elindultam. Azóta semmi üzenet...

Várható a generátor hiba (szabadonfutó esetleg)?

Valakinek hasonló?

Boss116 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 50599

ülést cseréltem a kocsimban és meglepődve tapasztaltam hogy egy valag kábel van még az ülésem kárpitja alá dugdozva ami nem csatlakozi ksehova gyárilag benne van a kocsiban vagy 5 stekker egy nagy relé meg minden miért? tudtommal a légzsáknak kell csati meg a két patronnak, az én üléseim nem fűthetőek se ami benne volt se az új

MajorGent Creative Commons License 2016.08.21 0 0 50598

Köszönöm. Szerencsére csak az egyik anya lazult meg az egyik karnál. Ráhúztam, talán már úgy marad. :)

Előzmény: bnorci71 (50589)
marcyt5 Creative Commons License 2016.08.21 0 0 50597

Szia!

Ha esetleg még nem vettél nekem van egy alapméretű hkcs készletem bontatlan fóliázott csomagolásban illetve egy kartertömítésem 1.5 dci hez számlával. Megvettem de a szervízben hozott anyaggal nem dolgoznak így feleslegessé vált.

A 06 harminc 9hét 99188 számon elérhető vagyok.

További szép napot!

Előzmény: tomika861 (50594)
EME Creative Commons License 2016.08.20 0 0 50596

Ó, messze nem ez a legolcsóbb! Amúgy szerintem a reális ára 1M lenne. Na, ez alá mentem egy kicsit.  

Előzmény: bnorci71 (50595)
bnorci71 Creative Commons License 2016.08.19 0 0 50595

értem érveid

1,1-1,2 amire én gondolnék, de lehet annyiért tényleg nem 2 hét alatt megy el

arra azért figyelj ne a tiéd legyen a legolcsóbb mert az is gyanút kelt sokmindenkiben

kereskedő meg kupec, lenne esze tőled megvenni 400e-ért aztán 1M árulni, keressen ő is de ez már nálam messze nem a tisztességes haszon fogalma

az ilyennek kell mondani ennyiért én is veszek ha hoz :))

Előzmény: EME (50593)
tomika861 Creative Commons License 2016.08.19 0 0 50594

Köszönöm a válszat ! :) Még sosem volt renault om aztán minden jót meg akarok neki adni :) 

Előzmény: bnorci71 (50592)
EME Creative Commons License 2016.08.19 0 0 50593

Olcsón? Hát nem tudom. Ahhoz képest, hogy egy kereskedő 400-ért (mondom négyszázért) akarta beszámítani...

Akik 1,1-1,2M-ért árulják a magukét gyanítom két hónap múlva is árulni fogják. Én szeretném eladni, ha már így döntöttünk a sorsáról. Ezért tartom én ezt egy reális árnak. De szívesen meghallgatok más véleményt is.

Előzmény: bnorci71 (50590)
bnorci71 Creative Commons License 2016.08.19 0 0 50592

nem kell köszörülni

sőt nem is lehet köszörülni

Előzmény: tomika861 (50591)
tomika861 Creative Commons License 2016.08.19 0 0 50591

Sziasztok !

Kérdésem az lenne ha hajtókar csapágyakat akatok cserélni ( nem azért mert csapágyas) hanem megelőzés miatt akkor is kell köszörültetni a főtengelyt meg stb  ? Vagy csak a gyári méretű bele azt viszlát  ... 

bnorci71 Creative Commons License 2016.08.19 0 0 50590

nem tetted fel kicsit olcsón?

Előzmény: EME (50587)
bnorci71 Creative Commons License 2016.08.19 0 0