Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Oczu febr. 16. Creative Commons License 40632

Egyik sem :-)

Nem volt még komoly gondom, ezért nem voltam Zoltánnál. A vízpumpa mechanikus, vezérszíj hajtja, tudom, mert már cseréltük.

Előzmény: Törölt nick (40630)
vidiadv febr. 16. Creative Commons License 40631

Ha rudazat akkor nem csak az 5. szopna szerintem.

Előzmény: Oczu (40629)
Törölt nick febr. 16. Creative Commons License 40630

Te Zoltánnál javittatol ha jól emlékszem, majd megmondja ő, ráadásul 804-s elméletiledg a motorod, ott van elektromos vizpumpa is, az akksi alatti részen a hűtőnél

Előzmény: Oczu (40619)
Oczu febr. 16. Creative Commons License 40629

Véleményem szerint ez tartóbak, vagy kulissza gond, az is lehet, hogy csak a rudazaton kell állítani. Mielőtt bármit költenél, érdemes lenne megkérdezni Zoltant, Vargamunkát, vagy Renaultdokit, elérhetőségük itt megtalálható, néha be is lesnek ide.

Előzmény: hetvenhetes. (40623)
vidiadv febr. 16. Creative Commons License 40628

Kiszedtük és odavittem.  81.600 Ft fizettem cuccért  50e anyag 30e munkadíj .

Előzmény: Oczu (40625)
vidiadv febr. 16. Creative Commons License 40627

Olajat bele. Gl4 kell. Szerintem nincs benne elég.

Előzmény: hetvenhetes. (40623)
Törölt nick febr. 16. Creative Commons License 40626

futómű állítás volt?

lehet összefüggés, bár nem nagyon hiszem

a beázás is érinthet elektronikát, ami ki tudja hova jut el.

ki csinálta?

Előzmény: lantosjr (40616)
Oczu febr. 16. Creative Commons License 40625

De gondolom, nem ők vették le és rakták vissza? Még ez is egy megoldás lehetne, hogy felviszem a kocsit nekik. Mennyibe fájt?

Előzmény: vidiadv (40620)
vidiadv febr. 16. Creative Commons License 40624

Szerintem semmi köze. Elektromos szervo van rajta. Nézd meg a biztosítékot.

hetvenhetes. febr. 16. Creative Commons License 40623

Már maga a váltóbot is nehezen jár.Az ötödiket mikor raknám akkor nem recseg,hanem egyszerűen mintha nem is lenne ott,nem lehet betenni.Én is olvastam a szinkrongyűrű problémáról,de itt a dupla kuplungolás csak néha megoldás.Legfőképp akkor fordul ez elő,ha sokat megyek vele (több,mint 100 km).Lehetséges,hogy a váltóban kevés vagy öreg az olaj? Csak egy ötlet. Vagy cseréljek ki a váltóbottól indulva egészen a váltóig mindent (beleértve az összes tartóbakot is)? 

Előzmény: Oczu (40617)
Airbag. febr. 16. Creative Commons License 40622

Üdv.

Sk is letudod szedni.

kell hozzá egy vizes flakon/spricelős/ meg egy müanyag jégkaparó.

befújod a fóliát és szépen le lehet huzni az üvegről.

leszedés után 2x clin tiszitóval átmosod az üveget.

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (40615)
ThomBoy febr. 16. Creative Commons License 40621

B oszlop mögött lehet fólia. Csak az elsőért picsognak.

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (40615)
vidiadv febr. 16. Creative Commons License 40620

Nekem ferryker csinálta. Ő a hivatalos renault garanciális szervíz. 1 nap volt az egész.

Előzmény: Oczu (40619)
Oczu febr. 16. Creative Commons License 40619

Bocs a dupláért:

érdekes dolog jött felszinre: a motorkódom az adattábla szerint JM15, ami az itteni leírások szerint 81kw teljesítményt jelent, viszont a forgalmiban 96Kw szerepel. Az addig ok, hogy F9Q a motorkód, de ugye utána még van egy 3 jegyű szám.

Az autó egy 2006-os 1.9Dci + DPF. Honnan tudhatnám meg, mi a pontos motorkódom? Azért is fontos, mert nagyon úgy néz ki, hogy a turbot cserélnem kell, elkezdte kapkodni az olajat. Hogyan működik a turbocsere a felújítónál? Nem akarom, hogy heteket álljon az autó a várakozás miatt. Itt 3 cég neve merült fel: Wizard, Ferryker és a Felcsiky. Esetleg a DTK?

Evvel párhuzamosan megejtem a biztonsági HK csapágycserét is, ha jól emlékszem, Trotter kollégának volt ilyen jellegű gondja turbocsere után.

Don_Quijote_de_la_Mancha febr. 16. Creative Commons License 40618

Durván hangzik, szerencse, hogy nem lett baleset belőle.

Oczu febr. 16. Creative Commons License 40617

Mit jelent, hogy nehezen veszi? Recseg? Ha dupla kuplunggal megy, akkor szinkrongyűrű kopás, ha nehezen ugrik be, az inkább motortartóbak, vagy kulissza........

Előzmény: hetvenhetes. (40614)
lantosjr febr. 16. Creative Commons License 40616

sziasztok!

tegnap reggel, belső kormányösszekötö rudat cseréltünk Ződikén...

kopogás megszünt, gyönyörűen megy a kocsi.... vagyis nem :(

estefelé jöttem vissza pestre, és kecskemét magasságában, sípolt egy nagyot, majd a kijelzőn a "Steering fault" hibaüzenet jelent meg és

egyik pillanatról a másikra "megszorult" a kormány... azért írtam hogy megszorult, mert nem olyan mikor elmegy egy szervó, annál sokkal

de sokkal durvább volt! komoly erővel kellett cibálnom a kormányt, hogy le tudja húzódni az út szélére!!!

lehet összefüggés a rúd csere és a fent leírt "kormány hiba" között???

mi lehet a megoldás ilyen esetben???

Don_Quijote_de_la_Mancha febr. 16. Creative Commons License 40615

Sziasztok!

1 hónap múlva műszaki és mivel a feljelentünk és félünk korszakban élünk megint, így gondolom fóliázva nem fogom tudni levizsgáztatni a bocit.

Tudtok valakit ajánlani, aki leszedi az ablakfóliákat? Veszprém környékén.

Én már fóliázva vettem 6 éve, de most úgy tűnik meg kell válnom a hátsó ablakfűtésemtől....

hetvenhetes. febr. 15. Creative Commons License 40614

Sziasztok!

Renault Scenic 2  1,9 dci  120 LE   2005 évjárat.

A következő a problémám: Felfelé váltogatásnál nagyon nehezen veszi az ötödik sebességet.Dupla kuplungolás néha segít,néha nem.Járt már valaki hasonló cipőben vagy esetleg tudna segíteni mi lehet ez?

Köszi előre is!

Törölt nick febr. 15. Creative Commons License 40613

az gáz, de egy darabig remélem jó lesz

Előzmény: seemy (40612)
seemy febr. 15. Creative Commons License 40612

ja és persze a tengelye tört el a turbónak..

Előzmény: Törölt nick (40609)
seemy febr. 15. Creative Commons License 40611

most ahogy nézem még az a gyenge füst is eltűnt ami este látszott gyorsításkor a mögöttem lévő kocsinak a fényében..

Előzmény: seemy (40610)
seemy febr. 15. Creative Commons License 40610

..köszi a számot..

..igen felújított..

Előzmény: Törölt nick (40609)
Törölt nick febr. 15. Creative Commons License 40609

felújított

Előzmény: seemy (40608)
seemy febr. 15. Creative Commons License 40608

..szia ..csere meg volt ..

..160 misimbe fájt úgy mindennel együtt..de most megy

Előzmény: Törölt nick (40607)
Törölt nick febr. 15. Creative Commons License 40607

keresd őt

turbód hogy van?

Előzmény: seemy (40606)
seemy febr. 15. Creative Commons License 40606

..sziasztok..

..navigációval kapcsolatban hol érdeklődhetek..scenic II cd -s alapú és magyarítás érdekelne..amit találtam kicsi húzósnak tartom 16000 huf-ért..

himenolepis1 febr. 15. Creative Commons License 40605

Vegulis ha 4.seb.-ben megy 90-et az olyan minzha 5.-ben menne 150km/h-t...

Előzmény: ThomBoy (40577)
1.5döci febr. 15. Creative Commons License 40604

Nem használjuk itt áll az udvarban.

Előzmény: vidiadv (40603)
vidiadv febr. 15. Creative Commons License 40603

Volna még pár dolog de nem akarlak ijesztgetni. Ameddig nem nyomja ki a vizet addig megúszhatod olcsón.

Előzmény: vidiadv (40602)
vidiadv febr. 15. Creative Commons License 40602

Ha nem találsz látható nyomát akkor több eset lehetséges. A hűtő meleg üzemmódban valahol szivárog és elpárolog. Majd lassan hidegen is fog. A másik hogy a vízpumpa tengelynél. Na most ezt nem látod de ha látnád is lehet hogy ott is csak melegen enged. Majd fog hidegen is. A harmadik lehetséges ok, hogy hengerfejes. Nézd meg hogy mennyire nő meg a nyomás a kiegyenlítő tartályban. Ha hengerfejes akkor ki is nyomja majd. De viszont ha kevés volt a folyadék nem értem, hogy volt fűtésed. Az 1 liter az sok.

Előzmény: AtiGH1 (40600)
Törölt nick febr. 15. Creative Commons License 40601

Tömitettség ha rendben, ilyen esetben lett megfőzve pár cartárs motorja :(

horland

Bocs félre értettem-olvastam az első beirást.

Előzmény: AtiGH1 (40600)
AtiGH1 febr. 15. Creative Commons License 40600

A liftezést a hűtőfolyadék hiánya okozta, így jelezte hogy tölts utána...

Viszont kezdek izgulni, hogy hova tűnik a víz. Ahogy látom cca. 5-10 dl megy el 500 km alatt. Fűtésem hibátlan, olyan mint a hősugárzó. :)

Előzmény: AtiGH1 (40530)
horland febr. 15. Creative Commons License 40599

igen 84000 km-nél

Előzmény: Törölt nick (40596)
horland febr. 15. Creative Commons License 40598

igen az fontos! 1.6 benzines

Előzmény: Oczu (40595)
Trotter66 febr. 15. Creative Commons License 40597

Ha diesel akár lehet izzítógyertya is, vagy EGR szelep...

Kellene még jópár infó, hogy nagyjából be lehessen lőni.  De a clip, ami tutira azonosítja a bibit és egy jó szerelő, aki a hibakód mögött látja a valódi problémát. ;-)

Előzmény: horland (40594)
Törölt nick febr. 14. Creative Commons License 40596

üzemanyagszűrőt cseréltetél már valaha?

Oczu febr. 14. Creative Commons License 40595

bármi lehet, vagyis inkább több megoldás van rá. Kár lenne találgatni, fel kell rakni diagnosztikára.

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9098903&aq_ext=1&aq_text=check%20emission

Másrészt, ha nem árulod el, hogy milyen motor, baromi nehezen fogsz választ kapni :D

horland febr. 14. Creative Commons License 40594

Tisztelt Kartásak!

Hátha....

2005.7.havi SCENIC II 110.000 km

"Check emissions" a kijelzön! Olaj rendben 4 ezret ment csere óta, számláló nullázva, nem rángat, a vezérlés cserélve! Mi lehet?

Köszönöm a segítséget!

Horla

KáTyby febr. 14. Creative Commons License 40593

Köszönöm, heliosis, de éppen tegnap sikerült egy kedvező kört futnom az ügyben és megoldódott a kérdés.

Üdv!

kt

Előzmény: heliosis (40588)
vidiadv febr. 14. Creative Commons License 40592

Azért ne vegyél mérget rá, hogy belekerül. Nekem is van itthon 2 literes üvegben. Megtankolok olcsó kútnál és prémiumot csinálok belőle. Nem írom ide honnan van. Pont a kezelők spórolnak vele. Van egy kisteherautóm francia.  700000 km van benne amiről tudok. Na azt szoktam rendesen felprémiumozni. Nem volt még olyan hideg, hogy ne induljon pöccre. Igaz télen duplán keverem. Nyáron nem adagolom.

Előzmény: stevie-13 (40589)
szalaics febr. 14. Creative Commons License 40591

Vagy mégse! :)

Előzmény: szalaics (40590)
szalaics febr. 14. Creative Commons License 40590

Ok így már értem! Mert tiszta volt a teknő és nem volt olajsár stb...akkor azért maradt a polcon! Párom Fordjába majd elhasználom :9 Városi  használtara van...Ártani nem árt egy tisztítás...

Előzmény: Zsuppim (40569)
stevie-13 febr. 14. Creative Commons License 40589

2008-ban,2009-ben,2010-ben,2011-ben a nyugati technológiával darabonként több mint százmillió forintért felújított M62-es mozdonyokhoz kannás kiszerelésű prolongot vásárolt a MÁV Gépészet Zrt, ezzel minimális szintre csökkentve az olajfogyasztást és a motorok idő előtti kopását.

A MÁV beszerzéseit szerintem hagyjuk :-)

Gyakrabban van annak politikai motivációja, mint műszaki...

A Prolongot példának hozni meg.... hogy is mondjam.... elég izé.

Az Agip kutakon kapható prémium benzin és gázolaj minden kúton helyben készül. Személyesen a  tartálykocsi sofőrnek és a kútkezelő személyzetnek van kiadva hogy lefejtésnél a mellékelt anyagból mennyit kell az üzemanyaghoz adni. 

Stimmel! Ez minden más társaságnál is kb így van. A kutakon kapható üzemanyag adalékolt, adott esetben évszakonként eltérően adalékolt.

Csakhogy ez az adalék-koktél szakemberek által összeállított, hosszútávon is tesztelt dolog, és ÉPPEN EZÉRT nem szabad további adalékokkal felütni, mert a különböző vegyszerek egymásra gyakorolt hatása ismeretlen, adott esetben problémát is okozhat.

Előzmény: Zsuppim (40585)
heliosis febr. 14. Creative Commons License 40588

Van egypár Renaultos ismerősöm, egyiknél van egy ilyen okoskerék elfekvőben. Lealkudjam 40-re?

(+ postaktg, vagy eljönni érte, mert itt van GyMS-megyében)

Előzmény: KáTyby (40537)
cefo febr. 14. Creative Commons License 40587

Továbbra is tiltakozom! :)

Nálam a 2.0 dci semmilyen körülmények között nem eszik 8 litert. 7,2 a max., de inkább 6,8, ha kerülöm a dugót. Az elmúlt hónapban sokat városoztam, szaladtam bele dugókba is, de akkor volt a max 7,2. Pályán stabil 7 liter, de nem is nagyon megyek óra szerint 140 alá. A városban pedig a dinamikus gyorsulás a jellemző.

Annyit még hozzátennék, hogy kizárólag prémium gázolajat tankolok (Shell vagy Agip), és minimális kivétellel, de mindig eléri az üzemi hőfokot a motor, tehát túl rövid útjaim ritkán vannak.

Szóval szerintem a fogyasztási tapasztalataid nem feltétlenül általánosíthatók a 2.0-ás dci-re. Jó lenne, ha más is elmondaná fogyasztási tapasztalatait erről a motorról.

Amúgy a gépet továbbra is imádom. Zoltán egy zseni, a gép megbízható. Apró franciás bajai persze néha vannak: most éppen a bal tükörfűtés és a rendszámtábla világítás adta meg magát, de ezekkel lehet együtt élni. Szerintem ez egy nagyon eltalált, megbízható konstrukció.

Előzmény: ThomBoy (40576)
vidiadv febr. 14. Creative Commons License 40586

Azért azt tisztázzuk miért keletkezik olajsár. Olajsár abban az esetben keletkezik amikor a motorolaj nem képes már lebegtetni a benne lévő szilárd részecskéket. Legyen ez korom stb. Azaz A sűrűbb olajcsere megoldás ellene. És itt hiába használ valaki extra drága olajat. Ha a motor kormol akkor azt is televágja korommal és kokszal. Aztán beragadnak a gyűrűk stb. Én sem vagyok adalék párti a motorhoz. Üzemanyagba az ömv is rak de az égésjavító. Viszont rendszertisztítót ott sem ajánlatos használni. Normál esetben a korszerű autók motorja túléli az autót az előírt karbantartás mellett. OFF: ford cmax 2004 . Országosan jár vele a pacák garanciális javításra. 600.000 km van az autóban. Szíjcserék, vezérlés szűrők olaj és kettőstömegű lendkerék csere volt. A befecskendező gyári !!!! Csodabogárként nézünk az autóra. Persze kopó fék stb cserélve. Azért vettem sceniket mert azt mondták, hogy a fordnak problémás a befecskendező rendszere. Mondjuk lehet, hogy fehér holló.

Zsuppim febr. 14. Creative Commons License 40585

"Gépész körökben alap, hogy korszerű motorolajhoz és üzemanyaghozsemmilyen adalékot nem adunk utólag hozzá" - igen?  2008-ban,2009-ben,2010-ben,2011-ben a nyugati technológiával darabonként több mint százmillió forintért felújított M62-es mozdonyokhoz kannás kiszerelésű prolongot vásárolt a MÁV Gépészet Zrt, ezzel minimális szintre csökkentve az olajfogyasztást és a motorok idő előtti kopását. Az adalékolást azért hagyták abba, mert a motorok előírás szerinti felújítását nem tudták a tervezett időben megkezdeni, ugyanis nem volt mit felújítani. 

Az Agip kutakon kapható prémium benzin és gázolaj minden kúton helyben készül. Személyesen a  tartálykocsi sofőrnek és a kútkezelő személyzetnek van kiadva hogy lefejtésnél a mellékelt anyagból mennyit kell az üzemanyaghoz adni. 

Az állításodra csak két, könnyen ellenőrizhető példa...... 

stevie-13 febr. 13. Creative Commons License 40584

"Akik láttak már motort szétszedve a saját műhelyükben :-)"   - erre a cinikus megjegyzésre csak annyit írnék hogy nem elég szétszedve látni, azt tudni kell össze is rakni, sőt gyakran sz@rból kell várat építeni ( a miértre Magyarország jobban teljesít a helyes válasz ).

A motort belülről tisztító adalékok kémiailag rettenetesen aktív, maró hatású anyagok, amivel két baj van: ha peched van, nemcsak a lerakódásoknak mennek neki, hanem más szerves anyagoknak is (pl. tömítések), illetve a leoldott dzsuvát belemossák az olajáramba. Ha a dzsuva eljut az olajszűrőig, akkor királyság. Nade ha nem, a vékonyabb olajjáratokat simán eldugíthatják, és a motor egyes egységei kenés nélkül maradhatnak.

Tehát a használatuk kockázata egyszerűen magasabb, mint a várható hasznuk.

Gépész körökben alap, hogy korszerű motorolajhoz és üzemanyaghoz semmilyen adalékot nem adunk utólag hozzá.

Előzmény: Zsuppim (40583)
Zsuppim febr. 13. Creative Commons License 40583

Szerintem meg le sem sajnálják hogy ki mit rak a motorjába :)  ne menjünk bele az okoskodásba, mindenki másképp csinálja. A márkaszerviz anno az egr cső törésnél a javítás+cserealkatrész árát 80000 forint közeli összegben határozta meg, 4 munkaórával számolva. Anno aki megcsinálta, nos ő a felső motortartó bakot is kivette a cseréhez. A harmadik ember meg megmutatta személyesen hogy hogyan kell mindenféle felesleges művelet elvégzése nélkül kb 45 perc alatt egr csövet(flex cső)+tömítést cserélni ki és beszereléssel együtt 12 csavar oldásával. 

"Akik láttak már motort szétszedve a saját műhelyükben :-)"   - erre a cinikus megjegyzésre csak annyit írnék hogy nem elég szétszedve látni, azt tudni kell össze is rakni, sőt gyakran sz@rból kell várat építeni ( a miértre Magyarország jobban teljesít a helyes válasz ).

Előzmény: stevie-13 (40580)
lantosjr febr. 13. Creative Commons License 40582

Köszi!

Előzmény: stevie-13 (40581)
stevie-13 febr. 13. Creative Commons License 40581

1.6os 16szelepes benzines motornak sem ajánlott ez a motormosás?

mert ha nem, akkor már el is felejtem! :)

Felejtsd el :-)

pesten napi 35-40km-t megyekálltalában "tökölve", ahogy azt pesten szokás, 

de két hetente pest-csongrád (kb300km) olyankor meg szoktam hajtani becsülettel. ez elég neki hogy "megtisztuljon"? :)

A napi 35-40 km az azt feltételezi, hogy nem start-stop üzemmódban használod az autót, ugye? Azaz van ideje elérni az üzemi hőmérsékletet?

Ha igen, akkor nincs nagy gond.

A másik, hogy aki ennyit vezet, az ismeri a várost annyira, hogy az igazán nagy szopásokat elkerülje. Szerintem Budapest egy viszonylag jól autózható város - és elég nagy az összehasonlítási alapom ;-)

Amúgy a motor működési elve miatt a benzines motorokban lényegesen kisebb az esélye a lerakódások kialakulásának. A sok hidegüzem, az alacsony fordulatszámok ezeknek a motoroknak sem tesznek éppen jót, de mindenképpen kevésbé kockázatosak.

Előzmény: lantosjr (40575)
stevie-13 febr. 13. Creative Commons License 40580

"A belső motormosás nem nagyon okos dolog, általában nem javasolják. " - általában? kik nem javasolják?

Akik láttak már motort szétszedve a saját műhelyükben :-)

Előzmény: Zsuppim (40574)
lantosjr febr. 13. Creative Commons License 40579

köszönöm a tanácsot!

neeeem, soha nem jutna eszembe megszegni a közúti közlekedés szabályait! :)

Előzmény: ThomBoy (40577)
ThomBoy febr. 13. Creative Commons License 40578

Micsoda gyilkos üzemmód! Évi átlag közel 5000 km! Bezzeg Mutti hogy vigyáz az autójára, az még 4000-et se megy! :-D

Viszont a fogyasztása durva, a 98 lovas, több mint kétszer olyan erős 1.4 Clio eszik 10-et hasonló üzemmódban. Ebből is látszik a motor mérete nem minden.

Előzmény: Zsuppim (40574)
ThomBoy febr. 13. Creative Commons License 40577

Szerintem elég, ha autópályán hajtod meg (mert nem megyünk 90-el többet az ötösön ugye).

Előzmény: lantosjr (40575)
ThomBoy febr. 13. Creative Commons License 40576

A lovakat itatni kell.

Mivel családi egyterűről van szó lehet a példa távoli emlékekbe mutat, de talán még mindenki emlékszik. Ha van egy átlag csajod, akkor azt várhatod amit az átlagtól. Lehet nagyon hisztis, lehet kevésbé, lehet pont jó, lehet tökéletes. Nincsenek nagy igényei, a sör is jó neki, nem kér drága vörösbort ha vacsorázni viszed.

Ellenben egy átlagon felüli csaj lehet néha hisztis, de alapvetően tökéletes, mindenki őt akarja aki csak egyszer meglátta, minden vele töltött percet élvezel és gondtalanul éltek egymással. Viszont igényli az éttermet, minőségi vörösbort iszik, csúnya kifejezéssel mondhatjuk: drága boldoggá tenni.

Komolyra fordítva, ha vidéken vagy agglomerációban laknék akkor átlag 7-8 literrel beérné a kocsi, de nálam az 1.6 TdCi off is 7,5-et evett, ami a 2.0 dCi Reanult esetében lenne 8,5 is az adott útvonalon.

Anyum Cliojával mentem egyik nap. 1.4 benzin, 11 éves és 42 ezer van benne. 10 literes átlaggal hoztam el, 9,7-el adtam vissza. 22 (2x11) km után. Bármelyik autó bármennyit tud fogyasztani, de tény, egy 2.0 lényegesen többet kér városban, mint egy kis köbcentis, országúton már alig van különbség, autópálya tempónál már egyáltalán nem biztos van előnye.

Előzmény: vidiadv (40572)
lantosjr febr. 13. Creative Commons License 40575

értem! Köszönöm! :)

1.6os 16szelepes benzines motornak sem ajánlott ez a motormosás?

mert ha nem, akkor már el is felejtem! :)

pesten napi 35-40km-t megyekálltalában "tökölve", ahogy azt pesten szokás, 

de két hetente pest-csongrád (kb300km) olyankor meg szoktam hajtani becsülettel. ez elég neki hogy "megtisztuljon"? :)

Előzmény: stevie-13 (40573)
Zsuppim febr. 13. Creative Commons License 40574

"A belső motormosás nem nagyon okos dolog, általában nem javasolják. " - általában? kik nem javasolják? 

"Többet ér, ha leégetjük a lerakódásokat (magas motorterhelésen kialakuló magas hőmérséklettel, nagysebességű gázlengésekkel), vagy eleve nem is engedjük, hogy a lerakódások kialakuljanak." -     :) ez jó ötlet lenne, ha a corsánál működne, de sajnos nem működik. Adva vagyon egy 18 éves kapaszkodj nagyon................. 88000 km-s B Corsa, amivel az utóbbi 3 évben 3000 km-t gurultunk. A maga 33 kw teljesítményével és a közel tíz literes városi fogyasztásával érdekes egy eszköz. Soha nem mértem még hogy mit ugrik százra, de elég nagy távolság kell ahhoz hogy a 130-at elérje. Ezt rúghatod ha tudod, nem fog sikerülni, max a vízhőfokmérő ugrik nagyot. Meguntam évente kapargatni az olajbeöntő nyíláson át a rövid városi használat miatt tejfölössé alakuló olajat, ezért kap motormosó folyadékot, ami szépen el is tüntet mindent. 

Előzmény: stevie-13 (40573)
stevie-13 febr. 13. Creative Commons License 40573

OK srácok, mi az a "HKCS"??? :)

te pontosan mit szoktál önteni olajcsere előtt a corsa motorjába???

HKCS = hajtókar-csapágy, illetve annak a cseréje

A belső motormosás nem nagyon okos dolog, általában nem javasolják. Többet ér, ha leégetjük a lerakódásokat (magas motorterhelésen kialakuló magas hőmérséklettel, nagysebességű gázlengésekkel), vagy eleve nem is engedjük, hogy a lerakódások kialakuljanak.

A dízelmotor azért nem javasolt állandó városi, rövid távú használatra, mert a tökéletlen égés során korom keletkezik, és az lerakódik mindenféle szűk helyeken. Egy-egy hosszabb út képes leégetni ezeket a lerakódásokat, de ha az autót soha nem hajtják meg, gyorsan megbetegszik.

Előzmény: lantosjr (40570)
vidiadv febr. 13. Creative Commons License 40572

Ettől féltem, hogy sokat eszik.

Előzmény: ThomBoy (40567)
vidiadv febr. 13. Creative Commons License 40571

hkcs=hajtókarcsapágy

Ha engem kérdezel én faterom 1.0 corsájába olajcsere előtt egy pár lóerőt töltenék.

Amúgy meg motormosó folyadékot. De én ellene vagyok. Ha rendesen volt cserélve az olaj akkor nem kell. Ha nem akkor pedig az olajsár inkább maradjon a teknő falán és ne oldjuk bele az olajfuratokba Skodánál jártam úgy hogy én hülye beleraktam. Feloldotta a sarat és eltömítette az olajpumpa szűrőjét. De ez már 17 éve volt.

Előzmény: lantosjr (40570)
lantosjr febr. 13. Creative Commons License 40570

OK srácok, mi az a "HKCS"??? :)

te pontosan mit szoktál önteni olajcsere előtt a corsa motorjába???

Előzmény: Zsuppim (40569)
Zsuppim febr. 13. Creative Commons License 40569

Egyszerű a képlet: hkcs során bele kell kukkantani az olajteknőbe, meg a motor alsó részébe. Ha nincs trutymó akkor jogosan nem használtad, ha van akkor el kell gondolkodni. Párom benzines, rövid városi utakra használt Corsájába minden olajcsere előtt öntök egy kis flakonnal, nem is mard benne a szelepfedélnél fehér kocsonyás maszat. 

Előzmény: szalaics (40568)
szalaics febr. 13. Creative Commons License 40568

Csatlakozom az előbbi hsz-ekhez, mármint nem mindenki veszi, vette 0 km-esen a gépet.

Nem akarok vitatkozni, de Én hkcs csere előtt /hkcs csere megelőzésképp történt!/, kérdeztem a motor átmosatását, sőt meg is vettem hozzá egy motormosó folyadékot....válasz nem kell átmosatni!

Akkor most felteszem kell átmosatni, vagy nem (szerintem max ajánlott, de úgysem teszik meg...)

Jelzem neves, általunk is elismert szerelő mondta! /motormosó folyadék, máig ott fityeg a polcomon!/

Előzmény: Zsuppim (40561)
ThomBoy febr. 13. Creative Commons License 40567

Ha engem kérdezel a 2.0 dCi a legjobb. De én már idegesítően elfogult vagyok ha a többieket kérdezed. Nekünk volt 150 lovas GSII és szóba sem jöhetett csak a 2.0 dCi a GSIII-ban (illetve néztünk GSII-t is, de végül a III mellett döntöttünk).

Nekünk komoly, tartós tapasztalatunk nem volt vele, mert 68ezerrel vettük (annyi is volt benne) és 83ezernél privatizálták a megkérdezésünk nélkül, a GSIII-ban meg szintén keveset futott.

Van viszont pár emberke itt a fórumon aki újonnan vette és többet ment már vele, illetve aki nemrég vette használtan és apróbb hülyeségek voltak vele. Mindezektől függetlenül szerintem a legtartósabb és legmegbízhatóbb motor, Nissan fejlesztésű láncos erőforrás. Akitől vettük a GSIII-at egy 1.6 dCi-be ült át, nagyon dícsérte, mert nyomatékban közel annyit tud, mint a "régi" 2.0 dCi.

Nekem volt 1.5 dCi Fluence, abban teljesen rendben volt az a motor, 6 liter alatt eljárkáltam vele mindig, a 2.0 dCi hasonló feltételek mellett egy pöttyet szomjasabb, 8 fölött kell számolni vele. Gyilkos rövid távokon és/vagy városi dugóban 10 litert is elkér.

Szóval nem egyszerű a döntés, mert a vezetési élményen túl a bekerülési ár/fogyasztás/karbantartási díj is mind szerepet kell játszon amikor autót veszel. Ha csak 10ezer km-t mész egy évben, a 2.0 dCi annyival többet eszik, hogy lazán kijön egy csapágycsere évente a többletből. Ha 20ezret is mész, akkor már egy komplett vezérlés is. :)

Előzmény: vidiadv69 (40563)
vidiadv febr. 13. Creative Commons License 40566

Mechanikus órával megmértük az enyémet. Alapjárat 1,3 bar  3000 fordulat 3 bar.

Előzmény: Zsuppim (40564)
Zsuppim febr. 13. Creative Commons License 40565

Valóban, a 106 lovas érzékeny a hidegen rugdosásra, hagyni kell bemelegedni. A 110 lovas blokkok már modosított alkatrészekkel jöttek,  de amíg a 106 lovas élt módosítás nélkül 3 évet, addig a 110 lovashoz már az első évben hozzányúltak,  azóta meg számtalan módosításon esett át. Sőt a 110 lovas többet pörög minden fokozatban a 106 lovasnál,  autópálya tempónál 2750-et hatodikban,  és 100-nál is 2200 körül forog ( itt a 732-es 2000-et pörög ). Barátom Lagunájába a 110 lovas verzió van,  egy 140-140 km-s oda vissza eléggé finom és spórolós menet 0,7 literes különbséget mutatott a 106 lovas javára (4,0 illetve 4,7 de ez nem mérvadó a nagyobb kasztni miatt ).  Na majd holnap mutatok fogyasztási értékeket fedélzeti szerint (  lesz egy 90 km-s főút, 130 km autópálya, 35 km Bp, 60 km autópálya, 45 km főút oda, szombat vasárnap város, majd vasárnap este ugyanez vissza), vasárnap meg teletanra számolunk mégegyszer. 

Zsuppim febr. 13. Creative Commons License 40564

Azért én annak utánanézek hogy a motorvezérlés mennyire tolerálja (egyáltalán tolerálja e) az általad leírt 1,5-2bar olajnyomás különbséget. Nem kellene ekkora különbségnél hibakódot dobnia? 

Előzmény: vidiadv69 (40562)
vidiadv69 febr. 13. Creative Commons License 40563

Ja és nem mindenki új autót vesz. Szóval ki tudja milyen volt az előélet. Így csak akkor tudod rendesen betartani a cserperiódust ha megvetted. A többi már csak remény. Amúgy meg tudok olyat is , hogy új vásárlás 15 ezrenként olajcsere elf 5w40 . És mégis csapágyas lett 150 ezer körül. Ennek az ellenpéldája 20 ezrenként elf 5w 40 és 320 ezer van a kocsiban. Igaz az céges és inkább autópályás. És innen megint találgatás. Az autópályán folyamatos magas fordulat van.Lássuk be hideg motorral ide oda szaladgálok. Na ezt nem bírja ez a motor. Érdekes, hogy a 3 scenicben és lagunában 110 pacis van. Azokkal még nincsenek gondok. A 3 meganban meg 90 lovast tettek. Elvétve találsz 106 pacist 3 scenicben és meganban. Majd átugrok a 3 fórumba, hogy milyen a 2.0  150 pacis dci. Vagy ha van tapasztalata valakinek hallgatom.

vidiadv69 febr. 13. Creative Commons License 40562

A hajtókarcsapágy kapja a legnagyobb terhelést. Ugyanis egyenesvonalú mozgást alakít át. Ehhez kap egy szóró olajozást. Na most alacsony fordulatnál nincs csak kb1-1,5 bar az olajnyomás és ehhez jön az hogy 6.fokozatban gyorsító áttételnél viszi a 1,2 tonnás kasznit. 2500 fordulat körül azért ott van a 2,5-3 bar nyomás.  Nem mindegy.

Előzmény: Zsuppim (40561)
Zsuppim febr. 13. Creative Commons License 40561

"Az a baj az alacsony fordulattal, hogy nem kap megfelelő olajozást a hajtókar." - hm ez nem teljesen igaz. A 30000 km-s olajcsere intervallummal megáldott motoroknál valóban lehet ebből gond, ezért ( és még más okok miatt is ) később a rönó visszavette 20000 km-re az inspekciót. Én kezdetektől fogva megfeleztem az olajcsere periódust ( először 9000 km, onnantól 15000-15000 ), volt már hkcs-cserém, a motor belső alkatrészei fémtiszták, nincs barnulás-sárgulás-olajsár-korom-lerakódás. A k9k732-nek amúgy sem való 6. fokozatban 50 km/h-val gurulgatni, nem erre lett tervezve ( ezt jelenleg a sz@r Vw céges autóm tudja, viszont alkalmanként  csúnyán rángat és képes fordulaton is lefulladni - tegnap is többször megtette a rohadék - ). 

"De van itt pár kolléga aki 10 ezrenként cserélte az olajat csapágyazás után és mégis csapágyas lett." - hát ez az, nem csapágyazás után kell elkezdeni a sűrűbb olajcserét. A 30000-es intervallummal hajtott autóknál hkcs-csere esetén alaposan át kell nézni mindent, ( hkcs-csere előtt érdemes átmosatni a motort ), ha szükséges olajpumpát is kompletten cserélni kell. Ha a pumpa a hibás, akkor viszont nem a hkcs vagy a főtengely csapágyazása megy el elsőnek, hanem a turbó integet, akár egymásután 2-3× is, mielőtt a hkcs vagy a főtengely hullana el. Csavarjunk még egy kicsit ezen: turbó hiba esetén nem kell egyből az olajpumpára gyanakodni, okozója lehet akár a nem megfelelő minőségű olaj használata is. 

Savika66 febr. 13. Creative Commons License 40560

ELADÓ 2006.10. havi felújított (számlás, garanciával) 1.5 dci 106LE, Renault Scenic motor K9K (Fűzött blokk és komplett hengerfej) Lagunába és Meganba is jó.

http://www.expressz.hu/1-5-dci-106le-k9k732-47491206/

Zsuppim febr. 13. Creative Commons License 40559

Ha kilövöldözi a biztosítékot az valóban trafóhibára utal. Mi a jelenség? Ellövi az izzót, esetleg pirossá-rózsaszínné változik az izzó fénye?

Nem kell 55w-os rendszert telepítened ( új trafó+új izzók ). 

"Azért cserélném le, mert elég gyengécske a fénye a többihez képest." - nem kell állítgatnod semmit. Az a probléma, hogy hiába tartósabb a xenon a sima izzóknál, 2-3 év használat után sötétedik a fénye. Én először az autó 3 éves korában cseréltem fejeket, mert éjszaka kezdtem nem látni ( csere előtt már simán volt 8500K-s, erősen kékes fénye az izzóknak ). Kékes színű 6000K-s fejek helyett 3000-4300K-s fejeket szerezz be, ezek sima fehér fényt adnak és 2-3 év aktív használat után még úgy világítanak mint egy új 6000K-s. A Maxlux fejek tartósak és nagyon jó minőségűek, kb 11000 huf /db áron mennek. Ha trafót is cserélni kell, akkor  szintén Maxlux a megoldás hosszú távra, 13000 huf /db. 

Előzmény: DCIATI (40543)
vidiadv febr. 12. Creative Commons License 40558

Így jársz vele ?

Előzmény: 1.5döci (40557)
1.5döci febr. 12. Creative Commons License 40557

Így van már 2x sajnos.

Az első alkalommal meg is szorult a motor,most viszont még nem van,hogy alapjáraton nincs is csapágy hangja csak fordulaton,de szerintem még így sem lesz elég neki egy csapágyazás. :S

Előzmény: vidiadv (40556)
vidiadv febr. 12. Creative Commons License 40556

Visszaolvastam . Látom neked már 2x lett csapágyas. Ismétlem. Tényleg nincs leírva.

Előzmény: 1.5döci (40554)
vidiadv febr. 12. Creative Commons License 40555

Az a baj az alacsony fordulattal, hogy nem kap megfelelő olajozást a hajtókar. Nem akarok most regényt írni de kérdezz meg egy autószerelőt elmagyarázza , hogy miként van olajozva a hajtókar. Leírva nincs ez sajnos tapasztalat. Sok szerelő pl úgy rakja vissza csapágyazás után az olajszivattyút hogy emel a nyomáson. Most ne menjünk bele miként. Megvan a módszer hozzá. Szerinted miért szólnak a turbó felújítók, hogy tessék olajpumpát is cserélni. Nekem is szóltak. Ezt sajnos elbaszták a renaultnál . Csak nem ismerik el. Illetve volt akinek cserélték a csapágyat.De nyugodtan gurulgass 6 fokozatban 50 km/h-val. Csak szólj kérlek mikor lesz csapágyas. Ráadásul tetézi ezt a 30 ezres olajcsere. De van itt pár kolléga aki 10 ezrenként cserélte az olajat csapágyazás után és mégis csapágyas lett. Én is megszívtam. 144 ezerrel vettem 155 ezernél csapágyas lett. Hidd el körbejártam a témát. Három renault szervizes ismerősöm is van. Ez a 3 renaultom. Az előző kettővel mentem 200 ezer km de nem szívtam vele annyit mint a scenickel. Sőt eddig volt 2 renault 3 fiat 1 citroen . Ezekre összesen nem költöttem annyit mint a scenicre. Nem soroltam fel a szocilalista blokk autóit de abból is volt 4. Most van a felújított motorban 2000 km. De ez már nem olyan. A hangja sem olyan mint volt. Tudom , hogy nincs 2 egyforma motor. A másik a tudat, hogy bármikor megtörténhet újra.

Előzmény: 1.5döci (40554)
1.5döci febr. 12. Creative Commons License 40554

Persze a másik motoré lett átrakva!
És ez hova van írva, hogy nem lehet alacsony fordulaton használni a 6 sebességes dci-ket? :D

Előzmény: vidiadv (40533)
Törölt nick febr. 12. Creative Commons License 40553

3-4 éve benne van az autóban, nincs panaszom rá

Előzmény: Trotter66 (40552)
Trotter66 febr. 12. Creative Commons License 40552

:))))

Van annál sokkal jobb is.

Előzmény: Törölt nick (40551)
Törölt nick febr. 12. Creative Commons License 40551

vegyél márkaszervizben izzót tartós és jó a fénye

Előzmény: Batman72 (40548)
Trotter66 febr. 12. Creative Commons License 40550

Ehhez csak annyi, hogy a xenonnál az első tengelyen is van magasságmérő jeladó.

Előzmény: stevie-13 (40547)
Trotter66 febr. 12. Creative Commons License 40549

Már hogyne tudnák.  Az éppen aktuális best of kategória az Osram Night Breaker Unlimited verziója. 

Előzmény: Batman72 (40548)
Batman72 febr. 12. Creative Commons License 40548

Azért cserélném le,mert elég gyengécske a fénye a többihez képest.

Szerintem egyszerűen rosszul van beállítva. Állj egy falfelület elé, és emeld meg a fénykéve magasságát.

Nekem a 2008-as Grand-nál kezdetektől fogva bajom van a világítással.

Asszem írtam már,de pl.a nejem C3-as Citroenjén  olyan fény van,hogy szerintem nekem talán a refim tud olyat. :)

...és sima H7-es van abban is.

Semmi csiribiri ultramegahiper izzó..

Ez a projektoros lámpa nem tudom milyen újításnak indult,de szerintem  szar.

Vagy tud valaki valami "komoly" izzót?

Előzmény: stevie-13 (40544)
stevie-13 febr. 12. Creative Commons License 40547

Mit jelent az a kézikönyvben hogy számítógéppel kalibrálják a rendszert?

Gondolom, az automata magasságállítás miatt. A hátsó tengelynél mért süllyedésre mennyit korrigáljon a magasságállító.

Előzmény: justokah (40546)
justokah febr. 12. Creative Commons License 40546

Gyári xenonos témához hozzászólva: Mit jelent az a kézikönyvben hogy számítógéppel kalibrálják a rendszert?

vidiadv69 febr. 12. Creative Commons License 40545

Dehogynem. Nekem hengerfejes volt. És amikor a bedolgozott levegő ért a termosztáthoz akkor felugrott fullra 2 mp múlva odaért a folyadék és visszaugrott. Én is csak néztem, hogy liftezik a hőfokmérőm. Aztán amikor levegő felért a fűtőradiátorba és elment a fűtésem egyből rájöttem, hogy mi a baj.

Előzmény: S.P (40539)
stevie-13 febr. 12. Creative Commons License 40544

Kérdésem: szeretném a 35W-ost 55 W-osra cserélni. Lehet ezt? gyárilag nem valószínű, hogy van, így az utólagosan beépíthetőket érdemes egyáltalán használni, vagy felejtős és inkább maradjon a gyári?

Mivel a HID-fényforrás egészen más elven működik, mint egy izzó, a "nagyobb felvett teljesítmény" nem jelent nagyobb fényerőt. Az utángyártott cuccok között valóban létezik "55W" kivitel, ami azokba az autókba való, amiknek a gyári CAN-BUS rendszere használja a fényszóró fogyasztását is valamire, pl. a fogyasztás csökkenéséből veszi észre a kiégett izzót. Ezeket a rendszereket megzavarja az utólagos xenon szett, ezért készítenek belőlük Can-bus-kompatibilis 55W kivitelt.

Az "55W" szettek tehát ugyanúgy 35W áramot vesznek fel, de közben melegítenek egy ellenállást is, így a vezérlés szabványos, 55W terhelést lát.

Ilyenre tehát nincs szükséged :-)

Azért cserélném le,mert elég gyengécske a fénye a többihez képest.

Szerintem egyszerűen rosszul van beállítva. Állj egy falfelület elé, és emeld meg a fénykéve magasságát.

Valahol a fényszóró testén van egy nagy, műanyag csavar, azzal tudod szintezni a fénykévét.

A gyári beállítás túlságosan az autó orra elé világít. Tapasztalatom szerint büntetlenül meg lehet emelni a fényszórót - jópár tucat méter fényt lehet nyerni anélkül, hogy a szembejövőket zavarná.

Előzmény: DCIATI (40543)
DCIATI febr. 12. Creative Commons License 40543

Üdv fórumozók!

Ritkán írok inkább olvasok, de most olyan problémával állok szemben amivel nem tudok megbirkózni. Van egy 2004 év eleji 1,9 DCI-m gyári xenonnal. Ez a nyavalyás most szórakozik velem. Kezdődött, hogy a baloldali lámpa egyszer csak elsötétült. Eredmény: biztosíték csere után működött, de csak míg el nem indultam, mert rázkódás után ismét bizti csere. Most ott tartunk, hogy égőcserével már tovább bírta és javasolták, hogy ez bizony trafócsere lesz.

Kérdésem: szeretném a 35W-ost 55 W-osra cserélni. Lehet ezt? gyárilag nem valószínű, hogy van, így az utólagosan beépíthetőket érdemes egyáltalán használni, vagy felejtős és inkább maradjon a gyári?

Azért cserélném le, mert elég gyengécske a fénye a többihez képest.

Legutóbb mentem egy C5-tel és a gyári technika nagyon tetszett.

Köszi ATI

ThomBoy febr. 12. Creative Commons License 40542

A III-as generációban és a vele egyidős Renaultokban (Fluence pl) már jelzi a műszerfalon, hogy mikor kell le vagy felváltani. Az 1.5 dCi Fluence emlékeim szerint valahol 60 km/h fölött már kérte a hatodikat, a 2.0 dCi Scenic kifejezetten reklamál, hogy lejjebb kell váltani, 60 km/h fölött még csak az ötödik jöhet szóba. 80-90 km/h sebességnél azonban már hatodikba lehet kapcsolni, ha nem kigyorsítunk éppen. Az 1.5 dCi Fluence (nyilván más váltó áttételezése van) már vígan hatosban volt 70 km/h fölött, de talán jár erre III-as Scenices aki tudja mikor mit kér az autó, az pontosabb.

Előzmény: holter78 (40540)
Betyárgombóc febr. 12. Creative Commons License 40541

Én úgy vettem észre, hogy 70-90-ig az 5. a jó, de 90 fölött már a 6-ban jobb a fogyasztás (legalábbis a pillanatnyi kijelzés szerint). Országúton 6. sebességben 92-94 tempomattal öt lityő alatt eszik.

Előzmény: holter78 (40540)
holter78 febr. 12. Creative Commons License 40540

ezek szerint 80- 90 km/h- nál az 5 ös a jó valasztás, 6. Sebességet mikor érdemes kapcsolni? Úgy vettem észre, hogy 80-90 km/h nál 6-os sebességben többet fogyaszt.

S.P febr. 11. Creative Commons License 40539

szerintem a víz hőmérséklete 3 másodpercen belül nem tud jelentősen változni, ha ilyen gyorsan változik föl-le, akkor a szenzorra gyanakodnék.

mov febr. 11. Creative Commons License 40538

Ez így télen nagyon nem normális. Nekem nyári melegben légkondival sem sikerült soha 5 kocka fölé tornázni.

Valószínűleg beragadt a termosztát egy állásban, vagy nem nyit megfelelően, csere javasolt :( Ellenkező esetben amikor jön a meleg lesz az sokkal több led is. Lehet azon agyalni, hogy a hőmérséklet mérő szenzor a hibás, de szerintem ez a nagyon ritka eset.

Nekem fordított volt az eset most csere előtt, 4 led felé nem ment sehogy, csere után azonnal megoldódott. A termosztáton nyoma nem volt a hibának, látszólag makulátlan állapotban volt.

KáTyby febr. 11. Creative Commons License 40537

Az okoskerék cikkszáma: 7701478505.

Köszi, ha utánanézel!

Előzmény: heliosis (40514)
mov febr. 11. Creative Commons License 40536

Nem, de abban kilencvenkilencegészsokkilences százalék, hogy 45.000 km volt. Azóta 35.000 kilométer mentem vele, de tervezem, hogy szumma 100E felett lesz egy csere, amit akkor sem fogok megbánni, ha a sértetlen darabokat veszünk ki.

Egyébként a motorcserekor az egész hangja megváltozott az autónak, ebből gondolom, hogy a korábbi 30 ezres olajcsere nem csak a csapágyakat koptatta túlzott mértékben.

Előzmény: Törölt nick (40529)
vidiadv febr. 11. Creative Commons License 40535

Nézted a hűtőfolyadékot a tartályban ? Illetve van fűtésed rendesen ? 

Előzmény: AtiGH1 (40526)
vidiadv febr. 11. Creative Commons License 40534

Bocs tovább olvastam. Részvétem.

vidiadv febr. 11. Creative Commons License 40533

Olajpumpát cseréltetek az első csapágyazásnál ? Ha nem akkor ne csodálkozz. A másik , hogy a 6 sebességet nem szabad alacsony fordulat tartományban használni.

Előzmény: 1.5döci (40505)
Batman72 febr. 11. Creative Commons License 40532

Köszi,előre is!

Írnék neked,meg mi már leveleztünk is,de nincs meg az emil címed.

Előzmény: Törölt nick (40499)
vargamunka febr. 11. Creative Commons License 40531

csere segíthet (jeladó)szerintem üdv

AtiGH1 febr. 11. Creative Commons License 40530

Folfele liftezik de visszater 5 kockara kb 3 secen belul.

Törölt nick febr. 11. Creative Commons License 40529

nem emlékszem az ujban megelőzésképp cseréltetted a csapágyat?

Előzmény: mov (40528)
mov febr. 11. Creative Commons License 40528

A blokkot is át kellett volna rakni. Nyilván sokkal macerásabb, mert robbantott ábrát kell csinálni a kocsiból.

Viszont a törött csapágy korábban levált darabjai és a törés után itt-ott lemaródott fémek maradékai gyakorlatilag eltávolíthatatlanok a motorból. Ez meg az eredményezi, hogy megdolgozzák a bennlévő alkatrészeket, rosszabb esetben eltömnek olajjáratokat, és a következő körben nem csak a motort, hanem mondjuk a turbót is cserélni kell.

Végülis nem bántam meg, hogy nekem a komplett motor cserélve lett pont ilyen okokból. Igaz, a másik motor is zsákbamacska, mert csak bízni lehet benne, hogy a donor tényleg annyit futott, mint amit állítanak róla, de kár fokozni a bizonytalansági tényezőt.

Együttérző részvétem :(

Előzmény: 1.5döci (40509)
mov febr. 11. Creative Commons License 40527

A szokásostól lefelé vagy felfelé liftezik? Egyébként minden valószínűség szerint termosztát, ami vagy megragadt vagy szét is hullott a belseje, aminek következtében nem éppen a megfelelő mértékben engedi át a vizet.

Érdemes hamar megnézetni, mert ha rossz állapotban ragad meg, akkor hamar ott lehet vele maradni valahol.

AtiGH1 febr. 11. Creative Commons License 40526

Autopalyan miert liftezik a vizhofokmerom? 

Törölt nick febr. 11. Creative Commons License 40525

jó szedd szét, hiába mondom felesleges

klímakifolyó kipufogónál alul, ezt is megtalálod a keresővel

Előzmény: lantosjr (40524)
lantosjr febr. 11. Creative Commons License 40524

a klima kifolyó az merre található? mert akkor azt is kitakarítom... sajna nincs nedves porszívóm, meg azt sem tudom mennyi víz és hol van benne... ráadásul az éjjszaka megint esett :( szal számomra lehet hogy a legjobb megoldás ha sújra szétkapom...

Előzmény: Törölt nick (40523)
Törölt nick febr. 11. Creative Commons License 40523

jut eszembe, ha az anyós rekesz vizes lehet még a klímakifolyód is el van dugulva.

A ventillátortól a vizet, ha van bent egy nagy fecskendő, cső kombóval, vagy száraz nedves porszívóval és egy toldattal kiszedheted, száritan kell az egész belteret több napig.

Előzmény: lantosjr (40521)
Törölt nick febr. 11. Creative Commons License 40522

Nene nem kell leszedni a műszerfalat

miattam ne szedd szét :D

Előzmény: lantosjr (40521)
lantosjr febr. 11. Creative Commons License 40521

valóban, az anyósrekesz vizes! :(

no akkor hétvégén megint lerobbantom a műszerfalat! most a kedvedért több képet csinálok akkor :)

Előzmény: Törölt nick (40518)
Törölt nick febr. 11. Creative Commons License 40520

Sajnos ezen nem lehet csodálkozni, hiszen a betett blokk előéletét nem ismerheted.

Előzmény: 1.5döci (40513)
Törölt nick febr. 11. Creative Commons License 40519

ja és a pollenszűrő is elázott biztosan

Előzmény: lantosjr (40517)
Törölt nick febr. 11. Creative Commons License 40518

AZ a gáz az egészben, hogy minden elázik a padlóban, kis rekeszekben biztosan áll a víz....

keresőbe beírod: beázás annyi megoldást kapsz, hogy csuda

Előzmény: lantosjr (40517)
lantosjr febr. 11. Creative Commons License 40517

köszönöm!

a váltó alatt-mögött még ugye a fütés rendszer van, ha jól látom, ott legalul, a fekete műanyagba megy be egy cső. ott nem lehet leengedni? vagy az a radiátornak a csöve?

Előzmény: Trotter66 (40516)
Trotter66 febr. 11. Creative Commons License 40516

Úgy, hogy az esőcsatornád el van dugulva, ami a vizet lefele vezeti. Az meg nem hülye és megtalálja az utat lefele.

Tisztítsd ki a lefolyókat, távolítsd el a faleveleket, port (sárt), és megoldódik a gond. Weboldal majd tesz be képeket, Ő ennek a nagymestere. :)) (jellemzően az első sárvédők mögötti lefolyó van eltömődve, elsősorban a kocsi jobb oldalán)

Egyébként a motortér felől kell megoldani, a torpedólemez feletti műanyagok lebontásával, ehhez az ablaktörlőt is le kell szerelni. A ventilátor beszívónyílását - hamár szét van kapva - érdemes egy merevebb szúnyoghálódarabbal lefedni a hulló falevelek rendszerbe kerülésének kizárása végett.

A víz eltávolítását csak szétszedéssel tudod megoldani. Vagy valahogyan leszívod egy megfelelő csővel, fecskendővel.

Előzmény: lantosjr (40515)
lantosjr febr. 10. Creative Commons License 40515

sziasztok,

esővíz hogyan folyhat be a fűtésmotorhoz??? frankón hallom hogy "paskolja" a ventillátor a vizet :(

és ha már ott van, hogyan tudom onnan kivarázsolni, anélkül hogy megint lerobbantom a teljes műszerfalat???

heliosis febr. 10. Creative Commons License 40514
Tudnál az okos kerékhez egy gyári cikkszámot mondani? /vagy valaki/
Előzmény: KáTyby (40503)
1.5döci febr. 10. Creative Commons License 40513

A Scenicet 2009-ben vettük 3 évesen (83ekm-el,most van benne 140e) aztán az elmúlt nem egész 5évben ez lesz a második motorfelújítás.Olajat mindig a bele való Elf 5w40-et raktuk 10 max 12ekm-enként.

Előzmény: Törölt nick (40512)
Törölt nick febr. 10. Creative Commons License 40512

Ok értem a lényeget, bár ez nem vigasz :(

Előzmény: 1.5döci (40511)
1.5döci febr. 10. Creative Commons License 40511

Bocs, Weboldal -nak szántam az előző kérdésem.

1.5döci febr. 10. Creative Commons License 40510

Mire vagy kíváncsi? 

Előzmény: szalaics (40507)
1.5döci febr. 10. Creative Commons License 40509

Amúgy az elsőnél nem csak csapágy csere volt,vettünk egy másik fűzött blokkot és át lett rakva minden 3 hajtókar kivételével az eredet blokkba.

1.5döci febr. 10. Creative Commons License 40508

Egy autószerelő rokon.
Először elvileg az olajszivattyúban szorult meg a szelep ezért lett csapágyas,most meg, még nem szedtük szét az autót,majd tavasszal.

szalaics febr. 10. Creative Commons License 40507

Előzőt ki csinálta? Mármint a hajtókarcsapágy cserét?

Törölt nick febr. 10. Creative Commons License 40506

Tudom, hogy nem jó érzés, de irnál róla bővebben, hol, mivel, mikor stb.

1.5döci febr. 10. Creative Commons License 40505

De igen, sajnos már másodszor 50.000km-en belül....

Előzmény: vidiadv69 (40497)
Törölt nick febr. 10. Creative Commons License 40504

60-65 e

Előzmény: KáTyby (40503)
KáTyby febr. 10. Creative Commons License 40503

Új, gyári okoskerék 1,6 16V K4MT benzin motorba minél olcsóbban merről, mennyiért tapintható?

Köszi előre is az info-t!

norb87512 febr. 10. Creative Commons License 40502

Sziasztok!

A hétvégén vásároltam egy Scenic I. (1997. 1.6 RT) típusú autót. Kicsit új még a sztori, lenne pár dolog amit szeretnék megnézetni rajta egy hozzáértő szerelővel :) Tudtok ajánlani valakit itt Budapesten? Nyilván nem márkaszervizre gondolok, csak egy hozzáértő mestert keresnék :) Előre is köszönöm Nektek!

szalaics febr. 10. Creative Commons License 40501
ThomBoy febr. 9. Creative Commons License 40500

Menj el a Keresztúri útra, ott korrektek voltak velünk (még a Clioval volt gond).

Előzmény: Batman72 (40498)
Törölt nick febr. 9. Creative Commons License 40499

Szerintem a tied nem érintett

Scénic II : Moteur F4R,F9Q,K4M, Equipé de la climatisation.

JM0 C... D 889740 à D 905382
JM0 U... D 900835 à D 969476
JM0 Y... D 889867 à D 899951
JM0 5... D A43037 à D A44264
..........D 889697 à D 905573
JM1 B... D A27131 à D A27803
..........D 889827 à D 906099
JM1 G... D 889723 à D 892298
JM1 R... D B30064 à D B30102
JM1 T... D 897321

Ha irsz nekem mailban alvázszámot megnézem beszerzési áron a kompresszort

Előzmény: Batman72 (40498)
Batman72 febr. 9. Creative Commons License 40498

Erre azt mondták megnézik az alvázszámot mert bizonyos számtól -számig gyártott autóknál alulméretezett a klímakompresszor,ezért ha beleesikaz autóm akkor garanciában javítják (8! éves korig vagy 150000km-ig.

Hogy micsodaaaaaaa?????

És én erről nem is tudok?????

Asszem lassan 2 éve nem megy a klímám,110.000-et mondtak rá a Nagykőrösi úton..

Most volt 5 éves az autó,tehát sajnos a gari idő lejárta után xart be a kompresszorom,azóta nem sikerült még összerakn rá ennyi pénzt.

De most akkor ezt meg fogom kérdezni,mit mondanak rá. :)

Előzmény: nagy14 (40481)
vidiadv69 febr. 9. Creative Commons License 40497

Csak nem hajtókar csapágy ?

Előzmény: 1.5döci (40493)
vidiadv69 febr. 9. Creative Commons License 40496

Sajnos nem kompatibilis a főtengely. Ráadásul a 106 pacison siemens piezzos befecskendező rendszer van.

Előzmény: 1.5döci (40493)
Törölt nick febr. 8. Creative Commons License 40495

Mosndjuk azt nem kérdeztük hogyan nézte meg :DDDDDDD

Lehet működik :D

Előzmény: Trotter66 (40492)
Betyárgombóc febr. 8. Creative Commons License 40494

De jó, neked legalább világít a lámpa! Az enyémben nem világít kapcsolgatásra sem... de ezzel még elvagyok.

Előzmény: AtiGH1 (40487)
1.5döci febr. 8. Creative Commons License 40493

Hali.
Meg tudja nekem mondani valaki mik a különbségek a 101le-s 1.5dci motor és a 106le-s motor között?
Maga a blokk ugyan az lehet?Át lehet rakni a főtengelyt,hajtókarokat,dugattyúkat a 101lovasból a 106osba?
Választ előre is köszönöm!

Trotter66 febr. 8. Creative Commons License 40492

Maga a kapcsoló javíthatatlan. Elvileg  biztos lehetne találni kapcsolót hozzá, és biztosan meg is lehet barkácsolni, de nekem ez nem éri meg a befektetett melót. Magát a boxot fél óra ki-, majd szétszerelni. Ezt követőn lehet a panelhez jutni. Talán majd, ha marhára ráérek.

Előzmény: AtiGH1 (40491)
AtiGH1 febr. 8. Creative Commons License 40491

Nekem se működik a kapcsoló, hiába kapcsolgatom, mintha csak dísz volna...

Előzmény: Trotter66 (40490)
Trotter66 febr. 8. Creative Commons License 40490

Nálam a  kapcsoló döglött be. Atomjaira szedtem, ami nem egyszerű, de nem ördöglakat. kikötöttem azóta úgy van. A szivargyújtó ettől még működik. Nékem nem hiányzik onnan a pilács.

Oczu febr. 8. Creative Commons License 40489

Buta kérdés, kapcsolóval sem kapcsolható le?

Törölt nick febr. 8. Creative Commons License 40488

érintkezőket, kapcsolót nézd meg, biztos szétugrottak, addig is ha akarod szedd ki az izzókat.

AtiGH1 febr. 8. Creative Commons License 40487

Morgen,

A konyokloben es mogotte a rekeszben folyamatosan eg a lampa. Megoldas?

djkerep febr. 8. Creative Commons License 40486

Úgy gondoltam jó vétel lesz, autószerelő gazdától szervízkönyvvel. Volt csinálva: toronycsapágy, katalizátor javítás, izzók, gumik, kormányösszekötő, klímatöltés, elektromos ablak vezeték és motor csere, most kormánymű és a kötelezők: gyertya, légszűrő, olaj-szűrő. A check emission hibát is meg kell még nézni, illetve ha teljesen kihúzom a kézifék kart akkor hibának dobja. Volt rá költve rendesen màr 10000km alatt...

Előzmény: heliosis (40482)
KáTyby febr. 8. Creative Commons License 40485

Bocs, vargamunka, a 40484-es hozzászólás a válaszom.

Előzmény: vargamunka (40480)
KáTyby febr. 8. Creative Commons License 40484

Köszi! mikor leírtam, hogy állandó feszt. mértem, utána nekem is eszembe jutott, h áram ill. ellenállás értékeket nem mértem, pedig kézenfekvő lett volna...

Rákérdeztem közben a helyi márkaszervíznél és azonnal megnyugtattak, ha a szolenoid szelepnél gond lenne, azt jelzi a komp. (ezt megerősíti bennem az is, h nemrég valóban a vezérműtengely helyzetszenzor hibájánál is üzent a rendszer és a cseréje után, persze ehhez leinfo-zva a hibaüzeneteket, megszűnt magától a check emissions üzenet). Azért a további méréseket is megcsinálom, az oldalamat csak fúrja...

A gázrendszer nem gyári. A kocsi 2003. 11. havi, itt még nem jött ki gyári gázos scenic (szintén Renault szervíz info). Pécsen szerelték be még az x-el ezelőtti tulaj csináltatta meg, minden papírja megvan, "Landi Renzo Omegas" szekvenciális, egyelőre prímán működő rendszer. Valóban az alap üz.ag. befecskendező rendszer vezérli, arra  épül (jelzi is a fogyasztást folyamatosan gáz üzemben is, csak éppen benzinként) és a motor pillanatnyi paraméterei alapján lövi be gázt.

Nyilván a gyáriaknál ott teljesen összehangolt egységes a rendszer kijelzésileg is, ennél csak közelít ehhez; a motor üzemében nem észrevehető, nagyon prímán adagol, a kijelzésnél viszont csak párhuzamosan egymás mellett működő két külön rendszerről beszélhetünk.

zoltan1967 febr. 7. Creative Commons License 40483

Motor vezérlő újra programozása szokott segíteni ezen a hibán.

Előzmény: nagy14 (40481)
heliosis febr. 7. Creative Commons License 40482

djkerep!

most néztem rá a listára hosszú idő után, te meg hirtelen kétszáznegyven akárhány hozzászólást írtál az enyémmel szinte azonos kocsiról. 2004-es 1,6 benzines Autentic Plus az enyém, és én is lassan 150e Km felé közeledem. Én 2007-ben vettem, viszonylag fiatalon, de 100e körüli fuott km-rel. Volt már műszerfal újraélesztésem, vezérműtengely jeladó cserém is, de a check engine folyamatosan világít. (elalszik, ha lehúzok vele pár száz km-t egyhuzamban, aztán a köv. hiegindításnál újra világítani kezd).

Van még néhány emlékezetes és rejtélyes hibája...

Amennyit foglalkozol vele (és költesz rá) az a sanda gyanúm, hogy hatalmába kerített és nem ereszt.

Előzmény: djkerep (40475)
nagy14 febr. 7. Creative Commons License 40481

Üdv Hát Ő!

Érdekelne megoldódott e már a klíma problémád? Nekem ugyanezek a " tünetek" voltak kb. két éve .Az autóm akkor volt öt éves. teljesen véletlenül kerültem be egy renault szervizbe, ahol rákérdeztem ismerős e a jelenség.Erre azt mondták megnézik az alvázszámot mert bizonyos számtól -számig gyártott autóknál alulméretezett a klímakompresszor,ezért ha beleesikaz autóm akkor garanciában javítják (8! éves korig vagy 150000km-ig.) Az autóm beleesett. azt mondták ha a hibakód is passzol megcsinálják. Passzolt. Azt mondták ha nincs beállva a kompresszor akkor valamit át forrasztanak, és lehetőleg csak autómatán használjam a klímát.Egyébként azért nem működik mert a szám.gép letíltja.Láss csodát elkészült,

műkődött. Egészen tavaly őszig. Amikor újra megszünt létezni a klíma.Persze a szervízben már csak új embereket találni.Szinte senki nem tud semmit.Nem is igazán értem akkoriban miért nem kaptam valami papirt.most ott tartok hogy megint kiolvasták a hiba kódot . Persze megint az. A kompresszor nincs beállva (meglepne mert az autóban ma is csak 63000 km van)A szervízben kiütötték a hibakódot de mire hazaértem már megint nem működött a klíma.

Előzmény: hát ő (38677)
vargamunka febr. 7. Creative Commons License 40480

üdv: 12v  állandó

4-20 ohm  ha segít 

Ha gázos az autód milyen rendszer ?érdekelne  ha gyári mert kezelnie kell  a motorvezérlésnek ....

Előzmény: KáTyby (40433)
EME febr. 7. Creative Commons License 40479

A megoldás már régen közkincs, hála Trotter66 cartársnak. http://meganeklub.hu/index.php?Ablakmoso-motor-javitasa

Én nemrég javítottam meg az enyémet. Ugyan az volt a tünet, mint neked.

Előzmény: Betyárgombóc (40478)
Betyárgombóc febr. 7. Creative Commons License 40478

Nekem ugyanez a problémám, ha esetleg előbb megtalálod a megoldást kérlek tedd közkinccsé!

Előzmény: holter78 (40472)
djkerep febr. 6. Creative Commons License 40477

Rendben, köszi.

Előzmény: Törölt nick (40476)
Törölt nick febr. 6. Creative Commons License 40476

új 110 e Ft

felújított 40-60 e + leadod a régit, szerintem egy újjal jobban jársz, ha utánna eladod a régit

Előzmény: djkerep (40475)
djkerep febr. 6. Creative Commons License 40475

Beütött a krach... szétkaptuk a szerelővel a kocsit. Komplett kormánymű kuka gumiharangostól, axiálcsuklóstól.. Annyira elkopott, hogy màr lehet felújítani se biztos, hogy lehet. Mennyi lehet az anyagköltség? A motort még nem is kezdtük szervizelni..

holter78 febr. 6. Creative Commons License 40474

Köszi megvan:-)

Előzmény: Törölt nick (40473)
Törölt nick febr. 6. Creative Commons License 40473

kereső--->ablakmosó

Előzmény: holter78 (40472)
holter78 febr. 6. Creative Commons License 40472

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy a hátsó ablakmosó helyett az első fúvókákon nyomja a szélvédőmosót a jobb oldali karon lévő ikon irányába történő elfordításakor? Köszi!

Törölt nick febr. 6. Creative Commons License 40471

Nem kell márkaszerviz.

Bármit kihozhatsz a dologból, csak elmondtam mi a legtutibb, mint kutakon kattogtatni, BC-t lesni stb.

Megtervezheted egy napod egy heted amikor kb. tudod merre jársz, nem csak úgy a nagyvilágba gondoltam.

Persze az is lehet, hogy csontra kiüríted a tankot, viszel magaddal kannában lemért adagot betöltöd és megint kiürited szárazna :D

Sikerült a leírást megtalálni?

Előzmény: GSzORO (40470)
GSzORO febr. 6. Creative Commons License 40470

Ezzel egy gond van: kicsit valószínűtlen, hogy épp üresedő tanknál lesz a közeledbe a márkaszerviz, és hogy nyitva is van. Az meg még nagyobb mák, ha a következő síp(dob?)szónál ugyancsak feltűnik a Renault logo...:-D Vagy ha nem így gondoltad, akkor magyarázd el jobban, hogy megértsem. :-)

Előzmény: Törölt nick (40469)
Törölt nick febr. 6. Creative Commons License 40469

-tankolás-fogyasztás vagy ezek kombójára egyszerű a megoldás

üresedő tanknál sípolásnál, irány márkaszervíz, vagy olyan műhely ahol a kártyát tudják olvasni.

-tankolás

-következő sípnál ismét oszt meg is van meggyit fogyasztott, tankolhatsz stb. adatot lehet számolgatni.

persze kérhetnek érte pénzt, de ki tudja

szerintem :)

fvcc febr. 6. Creative Commons License 40468

A döcinek 62 literes tartálya van (ebböl 2 liter a kiegyenlítő tartály, tehát az első kttanás után még ide fér a 2 liter +).

Nekem a "csúcs", amikor fél liter naftával érkeztem a kúthoz, és 61,5l volt a tényleges tankolásom.

A fedcomp eleve úgy "számol" , hogy amikor már üres a tartály, akkor még kb. 30-40 km-t tudsz menni a "száraz" tartályig. Persze kb. 120-130 km alatt már nem mutat semmit. Én számoltam a km-k szerint, hogy esélyem van-e még /a fenti esetben/ beérni a kútra, vagy hamarabb bedöglök.

Előzmény: mov (40467)
mov febr. 6. Creative Commons License 40467

Nálam a mért átlagfogyasztás mindig rendre több, mint a tényleges. (1.5dCi, 2008.12) Van egy olyan érzésem, hogy ez a különbség még meg is nőtt akkor, amikor át lett állítva angolra és 15.000-es olajcsereperiódusra és kapott egy frissítést. Addig még csak-csak közelített az érték, de most már lazán előfordul fél liter különbség is. Így lehetett, hogy legutóbb például elvileg 62 liter üzemanyag fogyott el, miközben 56 liter tankoltam csak, a szokott metódussal, azaz az első kattanás után még 2-3 litert tankolok.

Különösebben nem zavar, mert tudom, hogy ha levonok belőle 4-5 decit, az a valós, a végén meg úgyis azt nézem mikor jutok el odáig, hogy nem jelzi a range értéket, és akkor nem szoktam 30-40 kilométernél tovább menni vele.

v__tibor febr. 6. Creative Commons License 40466

Elfelejtették az "okosító gombot" megnyomni, így a valós litert fizetted ... ;-)

Előzmény: EME (40455)
EME febr. 6. Creative Commons License 40465

Engem azért annyira nem bosszant, hogy ebbe az irányba történik a "csalás".

Az az igazán furcsa, amikor az ellenkezőjét tapasztalom! Na, olyankor határozottan szarul érzem magam. Ez kb 3-4 alkalommal fordult elő, jellemzően hosszabb autópályás menet után, külföldön. Úgy látszik máshogy számol a fedcomp, ha tartósan gyorsan megy a kocsi. Vagy a fene se érti ezt. Pont nyugaton számolna nagyvonalúan a benzinkút?

Előzmény: GSzORO (40464)
GSzORO febr. 6. Creative Commons License 40464

Igaz is, a bizonyítás terhe rajtad lenne. :-) (Azért engem az bosszant, hogy fordítva történik, most mire gondoljak?)

Előzmény: EME (40462)
EME febr. 6. Creative Commons License 40463

Nem büfög vissza. Kulturáltan viselkedik:-)

Előzmény: S.P (40459)
EME febr. 6. Creative Commons License 40462

De! Gondoltam már rá!

De úgy döntöttem, hagyom a fenébe! Nem vagyok egy reklamálós típus.:-)

Előzmény: ___R9M___ (40460)
Törölt nick febr. 6. Creative Commons License 40461

Megfelelő viszkozítása van még az olajnak, ujjad között is érzed ha dörzsölsz egy cseppet amennyiben felhígult valamiért.

Olajcsere mikor esedékes, milyen olaj van benne?

Előzmény: fvcc (40458)
___R9M___ febr. 6. Creative Commons License 40460

Hát bakker, ez rejtély. Arra nem gondoltál, hogy átvernek a kúton? :-D

S.P febr. 6. Creative Commons License 40459

Amikor 3 csattanásig töltöd, nem kérődzi vissza a boci az anyagot? Nekem az off autómban már néha az első csattanásnál is kilöttyen a nafta egy kicsit.

A bocit meg nem szoktuk tele tankolni (mindig attól félek, ha teletankolom, akkor fogják ellopni...), így nem tudom megmondani, hogy a fuel used mennyire fedi a valóságot. De ezek szerint az átlagfogyasztást is felfelé csalja? Pont az ellenkezőjére tippeltem volna.

fvcc febr. 6. Creative Commons License 40458

Nívópálcán is, displayen is: rendben.

Előzmény: Törölt nick (40457)
Törölt nick febr. 6. Creative Commons License 40457

Nívópálcán nézted a szintet?

Előzmény: fvcc (40454)
vidiadv69 febr. 6. Creative Commons License 40456

Gyújtás után csak az olajszintet írja ki.  A gomba ott van az olajszűrő alatt. Nézd meg a gombát.  Nem-e kontakt hibás. Na most vagy a gomba szar vagy elektronikus probléma vagy esetleg az olajszivattyút hajtó láncnál is lehet probléma. Mechanikus órával nézzétek meg.

Előzmény: fvcc (40454)
EME febr. 6. Creative Commons License 40455

Voltam a tehén itatóban.:-)

Fuel used: 44,1 liter

első csattanás: 39,54 liter

20-30 másodperc várakozás, hogy a hab elüljön

második csattanás: 40,65 liter

20-30....

harmadik csattanás: 41,77 liter

Pisztoly visszaakaszt, megy fizetni.

Előzmény: ___R9M___ (40444)
fvcc febr. 6. Creative Commons License 40454

gyujtás után kiírja  döci, hogy olajnyomás rendben (olajszint jó), majd indulás után STOP és olajnyomás jelző kigyullad. Tanácsok?

S.P febr. 6. Creative Commons License 40453

benzinszintet ugyanis akkor is csökkenti a kijelző, ha nem fogy a benzin.

:-)

Gázzal elmész 300 km-t egy seggel, megállsz egy rövid pihenőre, tovább indulsz, és azt hiszi a boci, hogy megitattad...

Vagy az autód termeli a benzint! :-)

Előzmény: KáTyby (40451)
laca- febr. 6. Creative Commons License 40452

Ez teljesen logikus, mivel ugye átlagról van szó. Tegyük fel, hogy a sima járatással (fűtéssel/hűtéssel) elfogyasztasz 2 liter benzint. Ha 500 méter menet után füstölöd el a plusz 2 lityit, kicsit más átlag jön ki, mint ha 200 km után. Magyarán mit számol? 500 méter megtett út, 1,5 dl menet közben, plusz a 2 liter, vagy 200 km ~16 liter menet közben, plusz 2l.

Előzmény: Marceee222 (40438)
KáTyby febr. 5. Creative Commons License 40451

Használható végkifejlet esetén mindenképp közzé teszem a szolenoid (én meg már lassan paranoid) szelep sztori végét, mert nem biztos, de szerintem akár jelentősen befolyásolhatja az okoskerék üzemidejét.

Még az a (per)verzió is eszembe jutott, h a márkaszervizet próbálom levenni ezirányú info-val, bár teljesen nem vezetett szvízkönyvem van...

Az üz.ag. kijelzéshez érdemben már sokan hozzászóltatok, okosabbat nem is tudnék már hozzátenni. Ehhez csak érdekességképpen írom, h nálam még a gáz üzem is bekavar az egészbe, de már megszoktam, hogy semmi nem annyi, amennyi (pl.: a fogyó, akár sípolós üz. ag. szint után x-edik indításra aktualizálja magát a rendszer és kapok egy, két, há kockát is akár) a benzinszintet ugyanis akkor is csökkenti a kijelző, ha nem fogy a benzin. Mindent benzinnel számol és jelez gáz üzemben is. Nincs ezzel egyébként semmi gond, ha a gázrendszer kijelzője jó, és az még jó. A benzin tényleges fogyását meg a futott km-ek és a tapasztalt fogyasztás (amíg bemelegszik indítás után, addig tényleg a benzin is fogy) alpján jól lehet követni, de azért az elején fura volt...

Előzmény: Törölt nick (40439)
Trotter66 febr. 5. Creative Commons License 40450

Nálam 90 km alatt nem jelzi a km-t, ekkor sipog.

Előzmény: AtiGH1 (40448)
Törölt nick febr. 5. Creative Commons License 40449

az első sípoláskor irja csak utánna már nem soha.

Előzmény: S.P (40441)
AtiGH1 febr. 5. Creative Commons License 40448

66 km-nél sípol és no range. :)

ClaasMan febr. 5. Creative Commons License 40447

Belekeveredtetek ám rendesen ebbe az üa. mennyiség témába :-)

Az elfogyasztott mennyiséget a motorvezérlő számolja (az injektor fúvókaméret adott, befecsk. nyitvatartási ideje ismert, bef. nyomás ismert, ezekből simán kiszámolja az elméleti értéket a vezérlő). Ami aztán soha nem passzol 100%-ig a valósággal, de jól közelíti.

Marcee222: Nullázás után ha elindulsz és megálsz 500m után akkor egy rohadt nagy értéket látsz mert arra az 500m-re számolja az átlagot (ami ráadásul jó esetbe abból állt hogy folyamatosan gyorsítottál :-)). Mint a nevéből is (átlag) adódik akkor ad minél pontosabb értéket minél nagyobb a mintavételi sáv (km). Ezért nem nullázom az enyémet soha.

Előzmény: EME (40442)
atlasz1 febr. 5. Creative Commons License 40446

Észlelésem szerint: ha a tankban az üzemanyag mennyisége 6 liter alá csökken, akkor már nem írja ki a megtehető távolságot. Ez nekem volt már 120 km is, nyilván átlagfogyasztás illetve a legutóbbi nullázás függvénye pl.: 8 liter van a tankban, nullázok, majd sikerül 6. sebességben mondjuk 90-el közlekedni, vagy mindegy, hogy hogyan, csak alacsony fogysztással.

Az elfogyasztott üzemanyag tekintetében nem lehetséges, hogy a befecskendezett mennyiséget méri valahogy?

EME febr. 5. Creative Commons License 40445

Én bizony kevesebbet. Amikor először lecsattan a pisztoly, akkor kb. 5-6 literrel. Eresztek még bele 2 csattanásnyit, de az sem több 2-3 liternél. A többit pluszban írta ki. De asszem holnap megyek tankolni, mondom majd a konkrét számokat is.

Előzmény: ___R9M___ (40444)
___R9M___ febr. 5. Creative Commons License 40444

Nálam, ha jól emlékszem, 50km az utolsó szám, mielőtt "----" lesz. (diesel)

Jól értem, te azt mondod...

Minden esetre téved rendszeresen, mert soha nem sikerül annyit tankolni, mint amennyit ő ír elfogyasztottnak

...hogy mindig kevesebbet tankolsz ennél? Fura lenne, mert én meg mindig TÖBBET.

Előzmény: EME (40443)
EME febr. 5. Creative Commons License 40443

Szerintem, ha kb.5 liter alatt van a tank mennyisége, akkor már befejezi a saccolást, és a ---- jellel próbál azonnali tankolásra bírni. Benzinesnél ez kb 70, dieselnél 100 km. 

EME febr. 5. Creative Commons License 40442

Szerintem a fedkomp a leszívott üzemanyagot nem kalkulálja bele az átlag fogyasztásba.

Biztos, hogy nem. 3 bemeneti adattal számol. Egyik az elfogyasztott üzemanyag, másik a megtett út. E kettőből számítja az átlag fogyasztást. A harmadik adat a tankjeladótól érkező üza. mennyiség. Az átlag fogyasztás és a meglévő üzemanyag adja a hatótávolság számítás alapját. 

Számomra az nem világos, hogy az elfogyasztott mennyiséget hogyan számolja? Minden esetre téved rendszeresen, mert soha nem sikerül annyit tankolni, mint amennyit ő ír elfogyasztottnak, ( mindig 3 csattanásig töltöm), így persze a fogyasztás is kisebb, mint amit ő ír.

Előzmény: S.P (40440)
S.P febr. 5. Creative Commons License 40441

Nektek kiírja a fedkomp a hátralévő hatótávolságot, ha 70 km-nél kevesebb?

Nekem a sípolás után már nem írja ki.

Feleségem szól, hogy tankolni kellene.

Aha, persze, de mennyit mentél vele?

Nem tudom.

Már csak azért kérdezem, hogy kannát is vigyek-e magammal, meg túracipőt, hogy elsétáljak a kútig, ha a boci nem jön odáig...

S.P febr. 5. Creative Commons License 40440

Szerintem a fedkomp a leszívott üzemanyagot nem kalkulálja bele az átlag fogyasztásba.

Az egyik ismerősöm véletlen benzint tankolt a diesel helyett (nem renault). Szerencsére féltank környékén rájött, hogy nem lesz jó. Elhúztuk a kúttól az autót, megpróbáltuk leszívni az üzemeanyagot. Le sem lehet dugni csövet a tankba, ezért a gázolajszűrőről kötöttük le a az üzemanyag csövet, és egy kis olajszivattyúval szívtuk le a tankból a "keveréket".

Visszahúztuk a kúthoz az autót, teletankoltuk. Az átlag fogyasztás semmit sem változott, pedig 30 liter körüli üzemanyagot fejtettünk le.

Szerintem renaultnál se lenne másképp, ha nem jár a motor, akkor nem számolja az átlagot.

Egyébként kb 3 liter üzemanyagért nem hiszem, hogy elkezdené valaki megbontani a rendszert.

A fedkomp meg sosem lesz pontos, mivel a betankolt mennyiség is nem egzakt.

Tankolsz télen 10-15 °C-os üzemenyagot, az lehűl pl 0 °-ra, térfogata kisebb lesz. "Elveszett" 1-2 liter üzemanyag.

A fedkomp nem arra való, hogy dekázzunk, hogy 6,1 vagy 6,3 az átlag, hanem arra, hogy ha jelentősen megugrik az átlag, akkor járj utána, hogy mi a baj.

Szerintem.

Előzmény: ___R9M___ (40437)
Törölt nick febr. 5. Creative Commons License 40439

Passzolom, a benzines csak pár hónapja van nem merültem még ilyen mélységekben, erről keveset olvastam utánna. Van valaki aki hasonló problémával küzdött de nem irta meg máshol mire jutott a szelep is kb 40 e tehát érdemes alaposan utánnajárni a felesleges kiadás elkerülése érdekében. Itt van pár szerelő, Zoltán, Vargamunka, Renaultdoki - ha jól emlékszem a nevére - irj nekik hívd fel őket, biztosan segítenek, ha megirod a végét az hasznos lenne másoknak.

Jogos egyébként a gondolkodásod, itt és máshol is volt már, hogy nem az elképzelt időtartamig birta a beszerelt új cucc.

Előzmény: KáTyby (40433)
Marceee222 febr. 5. Creative Commons License 40438

Érdekes jelenség. Ha nalam nullázva van a rendszer, 400 méter után elkezdi írni az átlagot, majd szépen a vezetési stílushoz igazítja. Ha 500 méter után megállok, és járatom a motort, szépen elkezd az egekbe szökni. 200 km után már nem sokat változik ez, hiába állok mert éppen klímázok vagy fűtök. 

üzemanyagszintjelzőnek vannak rossz napjai, mikor kevesebbet mutat a valós értéknél. citroenes ismerösöm is jelezte hogy feltünt már neki, ilyenkor akkusaru le-fel, és jó esetben még egy kockát is kapok. 3 napja akkucserénél megint helyreállt. Nem értem miért csinálja, 2 hete mikor tankoltam szervíz elött egy 2000ért, 120 km volt a range, és annyi is maradt. Teletanknál a számításaim alapján pont az a 4-5 liter benne volt, csak nem jelezte. 

Előzmény: ___R9M___ (40437)
___R9M___ febr. 5. Creative Commons License 40437

Nekem már előfordult, hogy a csak városban használt 1.9 dci-vel elindultam autópályán Kecskemétről Pestre, és mire odaértem a célba több volt a megtehető km, mint amikor elindultam.

Ez az urbán legenda, a verda termeli az üzemanyagot. :-))

Ha az autópálya előtti szakasz átlagfogyasztása magasabb volt, mint a pályás szakasz, akkor a computer lefelé igazítja a még megtehető távolságot, és ez rendben is van.

Esetemre visszatérve, a full klíma kb. 2 órán át járatva valóban talán égethetett el ennyi üzemanyagot. Még ha le is szívtak valamennyit, mondjuk 3 litert, hát legyen, tenni ez ellen úgysem tudok már utólag. A fedcomputer pontosságát is megkérdőjelezem ezek után, legalábbis ezen adat terén: rendre 57-59 litert tankolok úgy, hogy a fogyasztott üzemanyag max. 55 liter. Tehát van 2-4 liter, ami valahol "elveszik" a rendszerben, vagy azzal nem számol (valami tágulási tartály, vagy mittudomén, lényeg, nem a valóságot mutatja).

Előzmény: S.P (40429)
ThomBoy febr. 5. Creative Commons License 40436

Szerintem gyárit. Nem egy akkora tétel (ha nincs  túlárazva), hogy másikat keress. A jó minőségű, gyárival azonos minőség szintén 8-10ezer egy pár. A hátsó 3000 körül, de a  márkaszerviz is szokott akciózni.

Előzmény: holter78 (40435)
holter78 febr. 5. Creative Commons License 40435

Szeretnék még egy dolgot kérdezni: milyen ablaktörlőlapátot érdemes 2006-os Scenic II-re venni, esetleg valaki leírna méreteket és tesztelt típusokat? Köszönöm szépen!

stevie-13 febr. 4. Creative Commons License 40434

Stevie tudja a részleteket, írj neki emailt vagy várj amíg lesz, szinte minden nap benéz.

Magánban megírtam a részleteket a kollégának, hogy biztosan megkapja, emígy:

Nekem a vtn.hu csinálta a munkát, de ők nem szerelik szét az alkatrészeket, azt külön kell intézni.

A Scénic-en viszonylag olcsón dolgoztak, talán összesen egy tízest fizettem (négy ablakemelő panel + b.e. ajtóbehúzó), de még egy tízes volt a szétszerelés, és a középkonzol és az ajtóbehúzó keretének fényezése.

A másik autómon már durva áron dolgoztak, és nem pontosan úgy csinálták meg, ahogyan én kértem. De lehet, hogy csak kommunikációs probléma volt. egyébként az is szép lett, nem arról van szó, csak csalódott voltam.

Itt a másik autóm:

xenonsport.blog.hu

A sebváltó alatti konzolt homokszórni kell, és utána normális festékkel végigfényezni.

Előzmény: ThomBoy (40383)
KáTyby febr. 4. Creative Commons License 40433

"egy szolenoid szelep, ami kb 1500 rpm-nél nyit és olajat enged az okoskerék felé ami módosítja a szívóoldali vezérlést és kb 15 LE +-t eredményez. Ha lehúzod a csatit és úgy mész, akkor szervízlámpa egyből jön és némi teljesítménycsökkenést tapasztalsz némi többletfogyasztással, de semmi más baja nem lesz."

Fentiek alapján megnéztem a szelep működését és igazán nem érzékeltem a teljesítménycsökkenést (az is lehet ez alapján, hogy a nálunk töltött szűk egy évben sosem érzékeltük a motor igazi erejét???:-( ).

A szelep csatlakozóján alapjáraton és emelt (1500+) ugyanazt a fesz. értéket, 11.4 V-ot mértem. Nem tudom mennyi az etalon érték, de laikusként arra gondoltam, hogy emelt fordulaton emelkedett fesz. értékkel vezérlődik a szolenoid szelep, de nem ezt tapasztaltam.

Lehet, hogy az okoskerék tönkremenetele annak a következménye, hogy még csak nem is a szelep, hanem az ahhoz a vezérlő fesz. értéket produkáló fordulatszám érzékelő, jeladó, vagy akármi a hibás? Vagy az ettől nem menne tönkre, max. nem állítja a szívóoldalt? (vagy ez már paranoia, még rosszabb:-( )

Szeretnék a végére járni a vez. kerék cseréje előtt, hogy tudjam mit kellene még beszerezni hozzá, nehogy 2 hónap után elkezdjen zörögni megint, mert az igazi okot nem szüntettem meg....

Előzmény: Törölt nick (40340)
stevie-13 febr. 4. Creative Commons License 40432

Mióta nàlam van azóta ilyen.

Hát.... szerintem bele kell törődni.

Két dolgot azért érdemes lehet megfontolni:

1) ha menni kell, akkor padlógázt kell nyomni. A legtöbb sofőr soha életében nem nyom egy tisztességes padlógázt, mert "az biztosan kínozza az autót." A valóságban a padlógáz egy speciális eset a vezérlő kompjúter számára, mert ha padlógázt érzékel, hajlandó a lambda-ablak túlvégéig elengedni a keveréket. (Röviden és egyszerűen: benzinben dúsabb üzemanyagot állít elő, ami ugyan durván lerontja a környezetvédelmi és a fogyasztási adatokat, de ugye csak néhány másodpercre, amíg tart a padlógázas állapot.)

2) ha nem is mindig padlógázzal, de pörgetni kell a motort. Az 1.6B motor a karakterisztikája alapján egy pörgős motor, igazán 3000 felett kezd el élni.

Céges autó volt, majd egy csalàd hordta vele a gyerekeket és igy került hozzà. 150e km van benne, vezetett szervizkönyvvel. Mit lehetne mérni? Azért meghajtom, àrtani biztos nem fog.

Annyiban árt, hogy feleslegesen égetsz el egy csomó üzemanyagot :-(

A mi bocinkkal egyszer -- a céges autó hibája miatt -- le kellett ugranom Szófiába. Ez kétszer 800 km, nagyrészt autópálya. A visszaúton az utolsó 550 km tiszta autópálya (Nis- Belgrád - Újvidék- Szabadka - Szeged - Budapest). Tempomat 140 km/h, ez asszem már bőven 4000 f/min. Ráadásul végig Shell V-Power Racing benzinnel, "hogy jól kiégjen." Biztos jól kiégett, de a túra után egy picit sem ment jobban vagy fogyasztott kevesebbet...

Igaz, nálunk alapvetően kímélő napirendje volt, a feleségem járt vele dolgozni az agglomerációból, és az út (egy irányban 15 km) legalább felén ötösben lehetett menni 70-80 között (Halásztelek >>> Lágymányosi híd).

Előzmény: djkerep (40422)
Törölt nick febr. 4. Creative Commons License 40431

Ruville vízpumpát felejtsd el

Előzmény: S.P (40430)
S.P febr. 4. Creative Commons License 40430

Gates szíjjal, Ruville vízpumpával, laposszíj nélkül 75 ezerért kaptam az előbb ajánlatot. Ha Ráteszem a laposszíjat, csak egy kicsivel vagyok beljebb...

Nem tudom a Renault-nál milyen anyaggal számolnak, a cikkszám szerint nem találtam a neten árakat.

Előzmény: Törölt nick (40428)
S.P febr. 4. Creative Commons License 40429

Ha 20 km-t mentél el a tankolás után, és az átlagod 7 liter volt, akkor csak 3 litert pancsoltak el.

A renault nem tudom, hogyan számol, de ezek szerint a megtehető km-t a fedkomp átlag szerinti értékből kalkulálja. Nekem már előfordult, hogy a csak városban használt 1.9 dci-vel elindultam autópályán Kecskemétről Pestre, és mire odaértem a célba több volt a megtehető km, mint amikor elindultam. :-) megzavarodott szegény...

A másik autóm az előző 1000 km-es átlagból számolja a megtehető km-t, tehát egy röpke 1-2 órás helyben toporgás nem változtatja jelentősen a megtehető km-t, de az átlagot igen, főleg, ha előtte nulláztad az átlagot.

Szerintem nyugodj meg, feltehetően tényleg csak vizes volt belül, ki akarták szárítani..

Előzmény: ___R9M___ (40427)
Törölt nick febr. 4. Creative Commons License 40428

Az jó ár, nem drága

Előzmény: S.P (40426)
___R9M___ febr. 4. Creative Commons License 40427

kezdek megnyugodni...(vagy már meg is nyugodtam? :-)

Előzmény: stevie-13 (40421)
S.P febr. 4. Creative Commons License 40426

Ezt a kecskeméti Renault szerviztől kaptam.

Bordásszíj, vízpumpa, laposszíj és hűtőfolyadék csere munkadíjjal 120 db ezres.

Mással még nem beszéltem.

Egyébként az időszakos szervíz tök normális árban volt, azt náluk csináltattam. Pár ezer Ft különbség volt a többi számlás ajánlathoz képest.

Előzmény: Törölt nick (40414)
stevie-13 febr. 4. Creative Commons License 40425

Szerintem a benzinesben is van kipufogógáz visszavezetés, legfeljebb nincsen dedikált EGR szelep, de elvileg valami ilyesminek kellene lennie.

Szinte minden koszerű benzinesben van EGR, a 2003-as 1.6-os Renault-motor sem nagyon lehet kivétel.

Más kérdés, hogy nem szokott gond lenni az EGR-rel, mert a benzin elégetésekor nem keletkezik (annyi) korom, amitől beállna a szelep. De a működtető mechanizmus ott is meg tud hibásodni.

Bónusz: Renault-nyelven az EGR szelep neve ő-zsé-er. Tehát ha cotec előtt akartok felvágni, így kell nevezni ;-) ;-) ;-)

Valamint Döna Mík Plű ;-)

Előzmény: Trotter66 (40411)
djkerep febr. 4. Creative Commons License 40424

7.5-8-at ír fogyinak.

Előzmény: djkerep (40422)
___R9M___ febr. 4. Creative Commons License 40423

Mosás előtt tankoltam tele. Mindig nullázok tankolás után, most is így tettem. Utána 20 km-t mentem, ezután jött a mosó.

Nem kértem vegyszeres kárpittisztítást. Mert azt nyáron szoktam, hogy kiszáradjon, ennyi eszem van.

Logikus, amit mondasz, valóban közelítenek a számok az igazsághoz, a tankolás utáni átlagom fura szokott lenni.

A klímát valóban max.-on találtam, holnap rákérdezek, hogy a teljes művelet alatt így járt-e és ha igen, minek amikor csak száraz (porszívós) tisztítást kértem.

Előzmény: S.P (40419)
djkerep febr. 4. Creative Commons License 40422

Mióta nàlam van azóta ilyen. Céges autó volt, majd egy csalàd hordta vele a gyerekeket és igy került hozzà. 150e km van benne, vezetett szervizkönyvvel. Mit lehetne mérni? Azért meghajtom, àrtani biztos nem fog.

Előzmény: stevie-13 (40420)
stevie-13 febr. 4. Creative Commons License 40421

ja, és hazafelé kerülőúton mentem, kb. 35 km-t, ezalatt 16l/100-ra ment csak le, és persze nőtt az elfogyasztott üzemanyag, már "normális" mértékben.

Másfél - két óra üresben járatás erősen el tudja téríteni a kompjútert.

(Üresben a motorok egy óra alatt 0.6 - 1 liter üzemanyagot égetnek el.)

Előzmény: ___R9M___ (40417)
stevie-13 febr. 4. Creative Commons License 40420

Ha megkapta a szervizet, akkor van értelme "kikormolni" az autót?

Nem sok.

Az 1.6B eleve nem szélvészfarkas. Ha régebb óta megvan az autód, és úgy érzed, hogy most nem tudja az eredeti teljestményt, az más. De azt általában ki is lehet mérni. A teljesítménycsökkenést tipikusan azzal arányos fogyasztásnövekedés is kiséri.

Előzmény: djkerep (40402)
S.P febr. 4. Creative Commons License 40419

Nemrég tankoltál, és tankolás után nulláztad az átlagfogyasztás?

Szerintem slaggal mosták ki a belsőt, valahogy ki kellett szárítani. Klíma maximumon, alapjáraton kicsit emel, az átlagfogy lehet kb 2 liter/óra.

Eljárattak kb 5 litert a majdnem teli tankból, ez az átlag fogyasztást elég rendesen megemeli.

Tegyük fel, hogy elmentél 100 km-t a mosás előtt 7 literes átlaggal. Kipacsáltak belőle 5 litert álló helyzetben, így a fedkomp már 12 literes fogyasztást mutatna.

Ha csak 50 km-t tettél meg 7 liter átlaggal, akkor ez az 5 liter már 17 literes átlagot produkál.

Egy a lényeg: elázott a belső, ki kellett szárítani...

Előzmény: ___R9M___ (40416)
stevie-13 febr. 4. Creative Commons License 40418

Nagyobb benzin= prémium üzemanyag, esetleg adalékolva Wynn's, LM, vagy STP-vel.

Én amondó vagyok, hogy az üzemanyag adalékolásával csak igen-igen óvatosan. (Vagy sehogy.)

Előzmény: Trotter66 (40404)
___R9M___ febr. 4. Creative Commons License 40417

ja, és hazafelé kerülőúton mentem, kb. 35 km-t, ezalatt 16l/100-ra ment csak le, és persze nőtt az elfogyasztott üzemanyag, már "normális" mértékben.

Előzmény: ___R9M___ (40416)
___R9M___ febr. 4. Creative Commons License 40416

Mosás előtt a megtehető táv 9xx km volt. Mikor átvettem a kocsit, 360km. 22.7l/100 km. Ez azért erős.

Igen, bizonyítani nem tudom, de mivel full külső-belső tisztítás volt, és munkaidő alatt történt, nem álltam mellette.

Akkor lennék meggyőzve, ha biztosan tudnám, hogy hogyan számolja a fogyasztást a komputer, milyen feltételek mellett, az kizárt, hogy "kocsikáztak" volna, mert akkor a napi km is nőtt volna.

Előzmény: Airbag. (40413)
Törölt nick febr. 4. Creative Commons License 40415

Néztem a robbantottakat de nem láttam rajta, elhiszem ha mondod, csak az enyémen sem találtam

Előzmény: Trotter66 (40411)
Törölt nick febr. 4. Creative Commons License 40414

feszítőgörgőt, de hol csináltatod?

Előzmény: S.P (40410)
Airbag. febr. 4. Creative Commons License 40413

Nem basztak át......

A comp most számol,de a 1-1,5 órás helyben járatás után "kicsit" csökkent a megtehető km...emelkedett az átlag fogyasztás kiirása,mert nincs hozzá megtett km.

Olyan hülye meg nincs,aki a motort járatva fűti be a mosót......a kipufogó gázt meg a mosóban lévők szivják be.

Előzmény: ___R9M___ (40406)
Törölt nick febr. 4. Creative Commons License 40412

Nem is lehet :D

5 liter 2100 Ft, ha el is lopták mit csinálsz...

- tanúlság, maradj a kocsi mellett végig

- megbizható helyre vidd

- csináld magad :)

Előzmény: ___R9M___ (40408)
Trotter66 febr. 4. Creative Commons License 40411

Szerintem a benzinesben is van kipufogógáz visszavezetés, legfeljebb nincsen dedikált EGR szelep, de elvileg valami ilyesminek kellene lennie.

Előzmény: Törölt nick (40405)
S.P febr. 4. Creative Commons License 40410

az a pár ezres egész pontosan 27,5 db ezres...munkadíj nélkül

a szíj tényleg pár ezer, de mitől lesz a szíj készlet  27.5eFt?

mit cserélnek még ki?

Előzmény: Törölt nick (40400)
djkerep febr. 4. Creative Commons License 40409

Szerintem is csak Dcibem van.

Előzmény: Törölt nick (40405)
___R9M___ febr. 4. Creative Commons License 40408

klímatisztítás nem volt. Én nem szívtam le (talán meg, most ezt próbálom kideríteni...)

Előzmény: Törölt nick (40407)
Törölt nick febr. 4. Creative Commons License 40407

klímatisztítás is volt?

próbáltad már leszívni belőle?

Előzmény: ___R9M___ (40406)
___R9M___ febr. 4. Creative Commons License 40406

Sziasztok,

Kérdésem a következő. A fedcomp által kijelzett "Fuel used", nos, ez a mutatott szám azt is számolja, ha az üzemanyagtankból leszívom az üzemanyagot, vagy csak kizárólag az autó bizonyos sebességétől kezdve számol ezzel?

Azért kérdezem, mert ma mosóban voltam, és kb. 5 literrel kevesebb üzemanyaggal kaptam vissza az amúgy csilli-villi autómat. Ami beszálláskor feltűnt, az a 22 l/100 km átlagfogyi és a reggeli állapothoz képest -5l üzemanyag ( a mosó 1 km-re van a cégtől, állításuk szerint max. 1 1/2 óráig járatták a motort, a klímát HI állásban találtam, valószínűleg ezzel fűthettek a mosóban, talán ez most mellékes). Nem találok értelmes magyarázatot a különbözetre, a megtett km rendben van.

Mondjátok, hogy nem b@sztak át...:-(

1.6dCi (2011-es évjárat) amúgy, de talán a II-es Scenicek is hasonló elven működnek...

Törölt nick febr. 4. Creative Commons License 40405

Van benzinesben EGR?

Előzmény: Trotter66 (40404)
Trotter66 febr. 4. Creative Commons License 40404

Nagyobb benzin= prémium üzemanyag, esetleg adalékolva Wynn's, LM, vagy STP-vel. 

Szerintem az EGR-ed van korommal teli, de ez csak tipp.

Előzmény: Törölt nick (40403)
Törölt nick febr. 4. Creative Commons License 40403

Nekem van benzines is, én azt tenném a helyedben, hogy a gyertyákat trafókat ellenőrizném, csere-éretteket  cserélném, majd egy nagyobb benzinnel járnék egy tele tankot ki.

Előzmény: djkerep (40402)
djkerep febr. 4. Creative Commons License 40402

Továbbra is nagyon lusta az 1.6B-m. Nem tudom milyennek kellene lennie, de ez nem a legjobb. Most megy műszakira, ahol több apróság is meglesz csinálva, a kötelezőeken kívül, például kormány axiális csukló csere, mert nagyon lóg. Kompresszió mérést is megejtünk ekkor. Ha megkapta a szervizet, akkor van értelme "kikormolni" az autót? huzamosabb ideig magas fordulaton történő haladásra gondolom, mert 2500-3000-nél volt elváltogatva világ életében.

Trotter66 febr. 4. Creative Commons License 40401

Vezérléscsere alkalmával illik a segédberendezések hosszbordásszíját, valamint annak a feszítőgörgőjét is cserélni.

Előzmény: S.P (40399)
Törölt nick febr. 4. Creative Commons License 40400

A karbantartasi konyben le van irva, hogy emlekeim szerint motor segedberendezes szijja együtt cserelendo. Par ezer ft ne okozzon mar problemat

Az lenne a szívás, ha cserélik avezerlest a többit nem majd a segedszijn elszakad es szétver  mindent

Bocsi de tabletrol írok

Előzmény: S.P (40399)
S.P febr. 4. Creative Commons License 40399

Sziasztok!

A segítségetek kellene...

Vezérműszíj cserénél ajánlják a laposszíj cserét is.

Tényleg kell?

Vagy csak rám akarják sózni?

Válszokat előre is köszi!

PET(758) febr. 4. Creative Commons License 40398

Sziasztok!

Van itt valaki, aki ért a Renault gyári(nak mondott) riasztójához?

Egészen érdekes a probléma: a visszajelző LED minden állapotban folyamatosan világít (tehát nemcsak becsukott állapotban, mert akkor azt jelezné, hogy nyitva maradt egy ajtó/gépháztető, hanem mindig), kivéve, amikor rajta van a a fogyasztókon a fesz (beszállás után Start gomb pedálok nélkül megnyom vagy jár a motor).

Viszont ilyen állapotban nem is működik...

Viszont ha motorleállítás és ajtókinyitás (az ajtó kinyitása veszi le ugyebár a fogyasztók táplálását) után újra megnyomom a Start gombot, tehát ismét rámegy a - mondjuk úgy - ACC, és úgy zárom be a kocsit (a végeredmény szempontjából ugyebár nincs különbség), akkor viszont gyönyörűen működik ultrahangos érzékelővel, nyitásérzékelővel, mindennel.

Akksi gond nem lehet, mert decemberben lett cserélve és már előtte is produkálta ezt.

Ha ért valaki hozzá, legyen szíves írjon a nickem mögötti címre, végeztem méréseket, hátha együtt ki tudjuk találni, hogy mi lehet a gond.

Köszi,

PET

lantosjr febr. 3. Creative Commons License 40397

hát az hogy én magam meg tudom csinálni... kicsit túlzás :) de ha te készülsz rá, talán ketten csinálhatnánk, hátha :)

Előzmény: Oczu (40394)
Batman72 febr. 3. Creative Commons License 40396

Azaz. :)

Előzmény: vidiadv69 (40381)
vidiadv69 febr. 3. Creative Commons License 40395

Nézd meg a nyomást a kiegyenlítőben. A fűtőradiátor levegösődése kehet attól is hogy hengerfejes. A hőfok normális viszont bedolgozik a víztérbe és a radiátorod van a legmagasabban. Én pont így jártam.

Előzmény: Sárközi Norbert (40389)
Oczu febr. 3. Creative Commons License 40394

Némi ízelítő, Te magad is meg tudod csinálni, én készülök rá

Előzmény: lantosjr (40382)
mov febr. 3. Creative Commons License 40393

Ha a turbó ennyire eszi az olajat(és tényleg a turbó, és nem valamelyik vagy több henger), akkor abból igen nagy bajok lehetnek hamar. Ha ekkora a kopás már nemigen megy rezonancia nélkül, ami fokozza a kopás sebességét, rosszabb esetben eltröi a tengelyt. Vagy ahol most ömlik az olaj befelé jobban megnyílik a motor felé. Mindkettőnek lehet a következménye az, amikor a motor a motorolaj segítségével öngyilkossá válik. Nem árt felkészülni arra, hogy hogyan fogod ekkor lefullasztani.

Azt sem árt figyelembe venni, hogy a turbó halála több esetben okozat, mint ok. Nem ártana megnézni, hogy nincs-e egyéb komolyabb baj. Ezen kívül ha a turbó kopott például a hanyag olajcsere miatt, akkor hiába 1.9-es dCi, én egy hajtókarcsapágy cserét is eszközölnék, mert az sem lehet jobb állapotban.

Törölt nick febr. 3. Creative Commons License 40392

Várható volt azok után amit leírtál...sajnálom

Előzmény: Zsoop (40388)
Törölt nick febr. 3. Creative Commons License 40391

Az nem jó ha megeszi az olajat, le kellene állni vele, csak nagyobb kárt okoz a használat.

Fűtés, nézted a csövek melegségét a radiátor felé?

Nézted a tágulási tartályban a folyadék tisztaságát mennyiségét?

Volt javítva mostanság valami?

Sárközi Norbert febr. 3. Creative Commons License 40390

Szia Petyaaa a probléma egy hete kezdődött nálam is...azóta te találtál megoldást?? remélem mert eltelt egy év :) 

Előzmény: petyaaa (33198)
Sárközi Norbert febr. 3. Creative Commons License 40389

Sziasztok elég rég jártam erre azóta is gyűlik a bajom az autóval...a turbó megeszi 1000 km alatt az olajam és most hogy tél van a fűtés is elment...ennek szeretnék utána járni...ha bekapcsolom a  fűtést csak hideget fúj úgy 40 km után ha automatára van állítva a szabályzás akkor jön egy kis langyos levegő ha nem auto-n van akkor az sem.... de nem nevezném fűtésnek...az autóban digit klíma van a vízhőfok a mutató szerint tökéletes...arra tippelek hogy nem tud átváltani hidegről melegre...mert a ventillátor az megy....valami ötlet hogy itthon mit tudok neki csinálni?

Zsoop febr. 3. Creative Commons License 40388

Tegnapi napon megadta magát a vas!

Jöttel fel egy emelkedőn, egyet rántott az autó, és elment belőle minden erő, nem húzott, nem gyorsult.

Megállítottam, dőlt belőle az olajszag, újra indít, és megint nem volt erő.

Turbó kuka, most már biztos szerintem

AtiGH1 febr. 3. Creative Commons License 40387

Akksi? :)

Elhiszem neked de hol az összefüggés?

Előzmény: vargamunka (40385)
ClaasMan febr. 3. Creative Commons License 40386

Igen szoktam. Sajna nem mindig, mert jobbára az asszony hajtja a járgányt. A miértekbe nem kezdek bele mert egy végtelen történet lenne... :-). Maradjunk abban hogy ipari dízelmotorokkal foglakozom a napi munkám során és láttam már pár dolgot gázolajjal kapcsolatban. A

80-nál 4,5l-t nem tudom. Amit viszont igen: A verdánk jellemzően közepes, ill kicsi távokat fut nap mint nap (15-25 km. Ezért is álltam rá a kezdetektől a ~15 ezres olajcsere intervallumra), hétvégente kicsit többet (~100-120km), és évente kb 10-15x hosszabb távot (nyaralás stb.) így a több ezer km-es átlag (nem nullázom soha) 5,7 L-en stagnál. Évi 13-15 ezret megyünk a vassal. Az is igaz hogy amikor nyáron szlovéniába mentünk (csomagok, 2 felnőtt, 2 gyerek, 130-140 km/h) hazafelére már 4,7 is volt. Pedig tempomatot sem tudtam használni a hektikus forgalom miatt. Nem vagyok fogyasztás mániás, soha nem ellenőrizgetem a tényleges értékeket. Az átlagfogy. kijelzést is csak egy dologra használom: Hibajelzésre :-)

Előzmény: holter78 (40356)
vargamunka febr. 3. Creative Commons License 40385

Nézz rá az akkumulátora nálam csak rendesen  fel kellet tölteni érdekes nem csinálja azóta clip nem mutatott semmit  de  a diagbol erre következtettem nálam bejött

Előzmény: AtiGH1 (40376)
Trotter66 febr. 3. Creative Commons License 40384

Ja,ja. :-)

Előzmény: sam256 (40375)
ThomBoy febr. 2. Creative Commons License 40383

Igen erre, Stevie tudja a részleteket, írj neki emailt vagy várj amíg lesz, szinte minden nap benéz.

Előzmény: lantosjr (40382)
lantosjr febr. 2. Creative Commons License 40382

ÁÁÁÁ

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=128420058&t=9098903

erre gondoltál?

ez nagyon szép! ilyet szívesen csináltatnék én is, persze csak ha nem olyan drága :)

hol lehet ilyet??? ha valaki tud valamit...előre is köszönöm

Előzmény: ThomBoy (40379)
vidiadv69 febr. 2. Creative Commons License 40381

nyáron

Előzmény: Batman72 (40377)
lantosjr febr. 2. Creative Commons License 40380

foggantyú és konzol fóliázás???? hogyan? próbáltam keresni a fórumon de nem találtam semmit... lehet én vok a béna...

a kormány bőrözést láttam és valóban gyönyörű amiket művelnek, de nem engedhetem meg magamnak sajna :( marad a műanyag...

szoknya annyira nem vészes, mondhatni elmegy és nem csúnya, viszont ami alatta van/vannak műanyagok, karcolások és kopások sokasága díszíti mint a közép konzolt és a foggantyúkat...

ezt a fóliázást Stevie csinálja?

Előzmény: ThomBoy (40378)
ThomBoy febr. 2. Creative Commons License 40379

Nekem ma 130-nál 2,2. Bár igaz, lejtet az autópály és utána az emelkedőn már 10,2 :-D

Most gonosz leszek, de ezért jó a 2.0 turbó (legyen benzin vagy dízel), mert nem a fogyasztás a téma hanem az, hogy mennyire durván lép. A III-as is buszos feeling, de talán kevésbé mint a II volt, a gyerekek pokolira élvezik amikor odalépek neki (ez nem gyorshajtást jelent, hanem dinamikusabb vezetést, például kanyarodást).

A múltkor megnéztem mit tud ha fogyasztásról van szó, de nem fogok negyvennel b.szkodni a portyázó taxi mögött, kettő vissza padló és huss olyan szűk helyeken is amit maximum egy 1.9 dízellel vagy a 2T benzinessel próbálnék meg. De ez volt a nehéz láb esete.

Ez a fogyasztás annyira relatív dolog. Én reggelente sosem tolom neki, mert hidegen 2000 alatt felváltok, de a dugózás miatt 11 km/30 perc alatt is olyan fogyasztás lesz ami egy 11km kistelepüléstől nagyvárosig használat mellett legalább 3 literrel kevesebb átlagban.

Előzmény: Batman72 (40377)
ThomBoy febr. 2. Creative Commons License 40378

EBay-en nézz körbe, nem mindegy milyen a belső színe a vasnak. Foggantyú és közép konzol műanyagot érdemes fóliázni, Stevienek nemrég volt fent kép a régi autójáról, kicsit olvass vissza.

Váltószoknyát én komplett vettem, ezért a régi megvan de sajnos annak is törött pár rögzítő karma (a műanyag keretnek), ezért is nem bőröztettem (az is repedt volt) hanem csere. 7-9ezer volt postával (már nem emlékszem) gyári Renault, ha neked más baja van és a kettőből barkácsolnál ingyen a tied. A kormányt bőröztesd, nemrég volt szó róla, www.fellserkft.hu például.

Előzmény: lantosjr (40360)
Batman72 febr. 2. Creative Commons License 40377

Nekem 90-nél volt már 3,3 is.

AtiGH1 febr. 2. Creative Commons License 40376

Hátha találkozott már vki vele:

1.6 benzin, kizárólag hidegen néha bedadog, illetve elég gyenge de ahogy bemelegszik utána teljesen rendben van.

Gyertya cserélve, trafók rendben, stb... (clip nem mutat semmit)

sam256 febr. 2. Creative Commons License 40375

Köszönöm! Akkor továbbra is AGIP Forensis kártyával!

Előzmény: Trotter66 (40355)
holter78 febr. 2. Creative Commons License 40374

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

vidiadv69 febr. 2. Creative Commons License 40373

Nekem 90-nél eszik 4,5 litert.

vidiadv69 febr. 2. Creative Commons License 40372

Vagy írhatnám azt is hogy gyorsulás érzékelők. Kinek mi tettszik.

vidiadv69 febr. 2. Creative Commons License 40371

Viccnek jó de nem így működik. Lassulásmérők vannak az autóban.

Előzmény: stevie-13 (40369)
lantosjr febr. 2. Creative Commons License 40370

hát én a légzsák érzékelőitől nagyon messze voltam, de az is elég hihetetlen hogy statikus kisülés beindít egy légzsákot...

Előzmény: szalaics (40367)
stevie-13 febr. 2. Creative Commons License 40369

Légzsák indítás? Hátha valaki még nem látta:

:-)

Előzmény: Törölt nick (40368)
Törölt nick febr. 2. Creative Commons License 40368

elméletileg nem indulhatna el csak ha be van kapcsolva a biztonsági öv, gyakorlatban sem, mert márkaszervízben cseréltettem a kormánykapcsolót légzsák szallaggal együtt, kérdeztem a barátom az akksisarut le kell e venni azt mondta nem. Aztán van még a gyorsulásérzékelő stb stb.

Természetesen lehet hibás indítás, mert amit ember épitett az elromolhat :D

Előzmény: lantosjr (40366)
szalaics febr. 2. Creative Commons License 40367

:) nem sok kell neki! pld. egy neylon tartalmú ruha. Tudod ami fel tud töltődni rajtad és hozzá érsz a légzsák érzékelőjéhez...

Előzmény: lantosjr (40366)
lantosjr febr. 2. Creative Commons License 40366

így van! de mostmár bátrabban állok majd neki, ha valamiért szét kell robbantani! :)

robbanásról jut eszembe, mekkora az esélye annak, hogy így szerelés közben a légzsák működésbe lépjen?

"laikusan" azt gondolnám, kicsit több kell egy ilyen rendszer működéséhez, mit a csatlakozók ki/be dugása...

ennyi erővel kis kontakthiba és vezetés közben mosolygok bele a fehér paplanba...

Előzmény: Törölt nick (40365)
Törölt nick febr. 2. Creative Commons License 40365

ha utazol hazafelé rövidebb mindig :)

Előzmény: lantosjr (40364)
lantosjr febr. 2. Creative Commons License 40364

nem csináltam többet mert éjjszaka volt, hideg, nagyon hideg és inkább arra törekedtem hogy mihamarabb összerakjam :) egyébként így utólan nem egy nagy ördöngősség! teljesen logikusan van megcsinálva az egész! "tudatlanul" kb 4,5órát bajlódtam vele, viszont összeszerelés úgy 30perc volt...

Előzmény: Törölt nick (40363)
Törölt nick febr. 2. Creative Commons License 40363

Jézus :D

Több képed van?

Előzmény: lantosjr (40362)
lantosjr febr. 2. Creative Commons License 40362

lebontottam az egész műszerfalat és kiszereltem a motort :)

Előzmény: Törölt nick (40361)
Törölt nick febr. 2. Creative Commons License 40361

viszont a hiba nem a csatlakozó olvadása volt, sajnos:) hanem a fűtésmotor szénkeféje volt beragadva a dzsuvától... megtisztítottam és azóta tökéletesen működik!

Honnan támadtad meg?

Előzmény: lantosjr (40360)
lantosjr febr. 2. Creative Commons License 40360

én több mint 3évig hajtottam egy 307es PUG-ot. megtanultam, hiába kerül többe a Shell 98 vagy OMV 100as 15-20forinttal mint a Luki meg a többi noname nafta, MEGÉRI! számoltam, írtam a tankolásokat és a megtett km-t, nem a fedcomp-ra hagyatkoztam, tankonként kb 70km-rel mentem többet a minőségi naftával! most az 1,6 16v GSII is csak ezeket tankolom! ahogy megvettem Ződikét, rögtön olajcsere és kapott egy kis "Mot-Life" adalékot is, merthogy az is bizonyított számomra a PUG-nál...

szerintem is igaz amit itt már többen is megírtak, nem érdemes spórolni ha kér valamit a kocsid. mégiscsak a tiéd, egy rakás pénzt kiadtál érte és "szereted" is... téged szolgál! add meg neki a legjobbat és megálálja!!! :)

más:

fűtésem nem működött, itt a fórumon nagyon sok segítséget kaptam és Developer is sokat segített, ezt köszönöm szépen, viszont a hiba nem a csatlakozó olvadása volt, sajnos:) hanem a fűtésmotor szénkeféje volt beragadva a dzsuvától... megtisztítottam és azóta tökéletesen működik!

Vargamunka a kézifékben segített nagyon sokat, sajna a távgyógyítás nem vált be, ezért majd személyes találkozón megnézzük mit lehet neki ártani...

nagyon köszönöm minden fórumozónak a segítséget és örülök hogy egy ilyen jó és segítőkész társaság tagja lehetek!

más, tudom ez nem egy bontós fórum, de csak felteszem a kérdést, hátha valakinek van elfekvőben néhány cucca...

keresek vezető és utasoldali ajtókárpitot és a foggantyút amivel az ajtót behúzzuk, középkonzol műanyagot (digit) a váltóhoz a szoknya alatt lévő műanyagot... jah meg kormánykereket is :)

Előzmény: Törölt nick (40359)
Törölt nick febr. 2. Creative Commons License 40359

szerintem annak kell csak aki nem "megbízható" helyen tankol, tudom majd most jönnek mindenféle vélemények, de ez engem nem nagyon érdekel, csak a magam véleményét, tapasztalatát mondhatom....placebó az egész

- sok renault fórumot olvasgatok, ha tölt bele valaki, akkor is behalhat bármi a használtnál, új korától talán megfontolandó

a rendes kutakon e tekintetben megfelelő a gázolaj

- én nem adagolok neki ilyet, viszont csak egy helyen tankolok, évi több alkalommal kap a gép tisztító adalékot, télen javarészt prémiumot ami igy pár forinttal drágább, de minimálisan kevesebbet eszik, tehát közel egyforma áron van.

- sokkal fontosabb a megfelelő szűrő, felezett idővel cserélve

- 5. éve hajtom az autót, semmi gond vele 1.9 dci

Betyárgombóc febr. 2. Creative Commons License 40358

Az enyém 6 személlyel (3 felnőtt, három gyerek), csomagokkal, egy Baja-Szeged távot - kevés városi szédelgéssel - 4,7 fogyasztással oldott meg varázslat nélkül. Országúton a tempomatot 92-re lőttem be. Ez téli fogyasztási adat.

fvcc febr. 2. Creative Commons License 40357

Trabid va netán?

holter78 febr. 2. Creative Commons License 40356

Szokott valaki Scenic II 1.5 dci 106 lóerős 6 seb. motorba tankolást követően 2 T olajat önteni, vagy ez baromság. Köszi a válaszokat. Ui.: tényleg lehet 4.5 l fogyasztást produkálni 80 km/h nál országúton, valakinek volt már ilyen értéke? 

Trotter66 febr. 1. Creative Commons License 40355

Szoktam ott tankolni dieselt, eddig nem volt vele baj. Igaz dermedésgátlót télen teszek hozzá. Talán még annyi, hogy szerintem jobban kormol, mint az Ömv, vagy  az Agip prémium dieselje.

Előzmény: sam256 (40354)
sam256 febr. 1. Creative Commons License 40354

Sziasztok!

Maglódi Auchan-kúton tankolható gázolajjal kapcsolatban van-e valakinek, valamilyen tapasztalata?

Válaszokat köszönöm!

Törölt nick febr. 1. Creative Commons License 40353

ELF Ecxellium NF 5W40

én inkább ezt tenném bele lényeg, hogy legyen rajta RENAULT RN0710/RN0700 ajánlás, a második jelölés a benzines, első a diesel motorrra vonatkozik.

Motor tekintetében talán még az új alkatrész is rizikós, többen voltam már itt úgy hogy nem lett jó, vagy hamar elromlott bármi ami beszerelésre került.

Sporólni nem nagyon érdemes, közhelynek tűnik de igaz, olcsó húsnak hig a leve...

olajszint csökkenésesetén szét kellene nézni nem elfolyik e valahol, ha nem akkor gondolkozni a továbbiakon, egy benzines emlékeim szerint nem fogyasztja annyira az olajat mint a diesel, nekem soha nem hiányzott még 1.9 dci-nél annyi amit irtál

Előzmény: KáTyby (40351)
AtiGH1 febr. 1. Creative Commons License 40352

A gépkönyvben lévő olajat használd, abból nem lesz gond. A rönó valamiért nagyon háklis rá...

Okoskerék: a rizikó csak annyi, hogy a cserének a munkadíja cca. 20-30e HUF, mert a munkamenet megegyezik a vezérléscserével. 

Én is cseréltettem, gyári újra. Így legalább béke van.

Előzmény: KáTyby (40351)
KáTyby jan. 31. Creative Commons License 40351

Köszönöm, Neked és AtiGH1-nek is válaszaitokat!

Tehát jó olajat (az ELF Ecxellium NF 5W40 az jó???) használva a régi tisztítással 'feljavított' okoskerék is érdemes lehet arra, hogy visszarakják, vagy azért ez rizikós?

A szelep működését megnézem, remélem nem lesz gáz, mert a kettő együtt már 80-90 e Ft. csak az anyagot tekintve.

Más:

10000-es ciklus alatt a komp. 6 'kör'-ös jelöléséről 2 'kör'-re való olajszint csökkenés lehet már aggályos motorállapotilag (szinte csak városban használva 15 km-es körön belül)?

Érdemes-e vmilyen, persze csakis lerakódásmentes, felületnemesítő, súrl.csökkentő, magzatelhajtó stb. adalékkal kísérletezni? (ha csak nem már eddigi életében kapott ilyeneket is és ez is adott a kis 'okos'-nak...)

Előzmény: Törölt nick (40340)
Törölt nick jan. 31. Creative Commons License 40350

Persze, alaposan körbejárva.

Előzmény: seemy (40349)
seemy jan. 31. Creative Commons License 40349

van ebből a típusból hogy ha azt választom akkor az jó?

Előzmény: Törölt nick (40348)
Törölt nick jan. 31. Creative Commons License 40348

Csak rosszul választottál, bár ez nem vigasztalhat ...:(

Előzmény: seemy (40347)
seemy jan. 31. Creative Commons License 40347

hát igen ez az én formám..nagyon szeretem ezt a kocsit mert ilyen jó autóm még nem volt..csak amióta megvan már hajtókar csapágy csere volt rögtön utána elkezdett csattogni a főtengely csapágy persze 300000 huf most ez ahogy utána néztem azaz beszéltem a szerelővel 160000 huf.. van ebben a kocsiban ami még elromolhat és nagyon drága?.. ja és jellemzően el is romlik?.. vagy olyan alkatrész ami nem romlik el soha vagy olcsó?..

Előzmény: Törölt nick (40346)
Törölt nick jan. 31. Creative Commons License 40346

Sajnállak, olvastam

Előzmény: seemy (40344)
seemy jan. 31. Creative Commons License 40345

igen tudom és köszi azért rá keresek..

Előzmény: Törölt nick (40343)
seemy jan. 31. Creative Commons License 40344

..szia..

Ígértem, hogy megírom a turbó szált el.

Előzmény: Törölt nick (40240)
Törölt nick jan. 31. Creative Commons License 40343

Minőségi biztosan 90 felett lesz, de ha Zoltánnál jártál tőle kérdezd.

Keresővel lesz a fórumban is egy rakat.

nyilván kapsz olcsót is....de talán nem jók annyira

Előzmény: seemy (40342)
seemy jan. 31. Creative Commons License 40342

Sziasztok!

Na meg van az eredmény..

Sajnos turbó problémám van..ezt miért nem írja a computer?..

esetleg valaki tud olcsó felújított turbót..??

Előzmény: seemy (40243)
AtiGH1 jan. 31. Creative Commons License 40341

Szvsz, amennyiért lehúznak a márkaszervízben, már érdemesebb a nagyfaluig eljönni...

Előzmény: Trotter66 (40339)
Törölt nick jan. 31. Creative Commons License 40340

"egy szolenoid szelep, ami kb 1500 rpm-nél nyit és olajat enged az okoskerék felé ami módosítja a szívóoldali vezérlést és kb 15 LE +-t eredményez. Ha lehúzod a csatit és úgy mész, akkor szervízlámpa egyből jön és némi teljesítménycsökkenést tapasztalsz némi többletfogyasztással, de semmi más baja nem lesz. Ha visszadugod rá a csatit szervízlámpa magától kialszik és minden visszaáll eredeti állapotára."

Okoskerék szétszedhető tisztítható, de csak hozzáértőnek :D

Szelep olcsó relatíve olyan 35-40 e Ft, utángyártott tudomásom szerint nincs

Előzmény: KáTyby (40335)
Trotter66 jan. 31. Creative Commons License 40339

Háát, szerintem egy szerelő (mindegy hogy milyen,  gáz, víz, autó, motor), vagy a technikához konyító ember, megfelelő szerszámzattal meg tudja oldani. Mondjuk nem árt, ha látott már fékrendszert, az meg áldás, ha a Scenicét.

Annó én magam, egyik barátommal veselkedtem neki, igaz nekem nem a bowden, hanem a vezérlés, abban is a motor döglött meg, de ehhez a bowdeneket is szét kellett fűzni.  Nem mondom, hogy nem kellett kis totózás hozzá - lévén először láttam ilyet -, de sikeresen abszolváltam.  Mondjuk nekem van valahol egy szerelői papírom valahol, de nem dolgoztam ebben a szakmámban. Én inkább elviszem Zoltánhoz, vagy, ha Ő nem ér éppen rá, mert fullon van, akkor távolabbi elismert guruhoz.  Mondjuk Neked kissé messze lenne a Nagyfalu agglomerációja.

Előzmény: Betyárgombóc (40333)
AtiGH1 jan. 31. Creative Commons License 40338

Az ár, magára az okoskerékre vonatkozik.

Előzmény: AtiGH1 (40337)
AtiGH1 jan. 31. Creative Commons License 40337

Nekem is ez volt, nincs hibaüzi csak csörfészörgés, illetve nehézkes indítás. A nem megfelelő motorolaj szokta tönkretenni. Gyári, új cca. 50e HUF. A bontott meg olyan mint a kutya vacsorája...

Előzmény: KáTyby (40335)
KáTyby jan. 30. Creative Commons License 40336

Ezen a képen bekarikáztam a kérdéses szelepet.

(bontóban, ami ugye megint erősen kétséges állapotú) 20 pézt kértek volna érte...

KáTyby jan. 30. Creative Commons License 40335

Honnan tudható, ha már 'elment' az "okoskerék" (szinte már minden indítás a vez.mód.kerék zörgésébe a reggeli elsők leállásba és 2. indításba fajulnak), hogy nem-e a kerékhez az olajat juttató, ill. elvezető szelep nem műxik rendesen. Erről a szelepről sosincs szó.

Az okoskerék csere dátuma már fix, de ha az újat is tönkre vágja???

Vagy ennek a hibájáról hibaüzenet érkezne?

Köszi előre is a

válaszaitokat!

Betyárgombóc jan. 30. Creative Commons License 40334

Kösz a tippet! Tolna itt van egy pökésre (sükösdi vagyok).

Előzmény: Jopi73 (40332)
Betyárgombóc jan. 30. Creative Commons License 40333

Az biztos, hogy majd csak akkor állok neki mókolni ha "kitavaszodik", bár a csápos emelő éppen nincs raktáron a ház körül... Ezt egyébként inkább szakemberre bízzam, vagy egy átlagos barkácsszakkör végzettséggel is megoldható?

Előzmény: Trotter66 (40331)
Jopi73 jan. 30. Creative Commons License 40332

Hi.

Én a bowdeneket a www.bowdentechnika.hu-nál csináltattam minta alapján. Oda-vissza postával együtt 21k volt.  Kb. fél éve hibátlanul működik.

Előzmény: Betyárgombóc (40330)
Trotter66 jan. 30. Creative Commons License 40331

Egy garnitúra bowdenért 180E HUF??

Az baráti, viszont elegáns megoldás.

A következőt javasolom: a rossz oldali kézifékkötelet (esetleg a közösítőt) kellene kicserélni a kocsin és mehet a műszakira.  Nem egy jó meló ebben a dzsuva időben és igazán jól jön egy csápos emelő is a művelethez, de egy akna is megteszi.

Van több bowdengyártó iparos, aki minta után legyártja a kért darabot.

Az agglomerációban van pár ügyes szakember, akit szívesen ajánl a topiclakók közössége.

Előzmény: Betyárgombóc (40330)
Betyárgombóc jan. 30. Creative Commons License 40330

Szervusztok Márkatársak!

Nemrég lettem boldog tulajdonosa egy Grand Scenic II-nek - 2005-ben született, 2007-ben honosodott - és márkaszervizben rögtön cseréltetve lett néhány fontos alkatrész (vezérlés, folyadékok, szűrők, szilent, fékbetét), ugyanakkor a próbapadon elvérzett a rögzítőfék. Egészen pontosan az egyik oldal gyakorlatilag nem fog. Maga a szerkezet működik, és megfogja az autót, hibajelzés nincsen, de kilátásba helyezték, hogy a műszakin elmeszelik ezért. Cseréjét jutányos 180.000 JMF-ért biztosítanák... Ha lenne rá ennél nagyságrendileg olcsóbb, megnyugtató megoldási javaslat azt szívesen venném!

Előre is köszi

Jopi73 jan. 30. Creative Commons License 40329

Hali.

Nekem is ez az autóm van csak GS. Télen-nyáron 1.7l alapjáraton ha áll, ha gurul akkor is. Az átlagfogyasztásom a computer szerint nyáron 6.3L körül van télen most jelenleg 6.9L áll. 

Előzmény: ham0012 (40322)
himenolepis1 jan. 30. Creative Commons License 40328

Ne tedd uresbe, hanem hagyd sebessegben es vedd le a gazt...ugy 0,0L lesz.

Törölt nick jan. 29. Creative Commons License 40327

Csak a fűtés :D

Előzmény: ham0012 (40326)
ham0012 jan. 29. Creative Commons License 40326

Klímánál 1.0L nyáron, de most nem ment a klíma.

Törölt nick jan. 29. Creative Commons License 40325

nyáron klímával nézted?

Előzmény: ham0012 (40324)
ham0012 jan. 29. Creative Commons License 40324

Nem szoktam nézegetni szándékosan, most is csak véletlenül vettem észre... és meglepődtem...

Szerintem nem kéne többnek lenni a nyári értéknél.

Törölt nick jan. 29. Creative Commons License 40323

Szerintem nem tudom, én nem nézegetem sosem, szerintem te se tedd :D

ham0012 jan. 29. Creative Commons License 40322

Sziasztok.

Van egy problémám az (Scenic II 2004-es 1.9 dci) autómmal. Meleg motornál üresben "gurítom" az autót, A pillanatnyi fogyasztás 1.5 L-t mutat. Nyáron 0.6L-t szokott mutatni.

Szerintetek ez normális.

Köszönöm a segítséget.

Trotter66 jan. 29. Creative Commons License 40321

2007.-ben lett beszerelve KoAn által, így az akkori ár nem mérvadó. Keresd meg KoAnt a Megane topicban, vagy PÜ-ben. Nem tudom, hogy jelenleg mennyibe kerül, erről nem beszélgettünk, amikor ottjártam.

Előzmény: AtiGH1 (40320)
AtiGH1 jan. 29. Creative Commons License 40320

Köszi!

Mennyibe került?

Előzmény: Trotter66 (40319)
Trotter66 jan. 29. Creative Commons License 40319

Motorindításkor automatikusan nem kapcsol fel, csak ha sebességjelet kap.  Vagyis 2 km/h fölött kapcsol csak be.  Ez által az egyhelyben álláskor - pl. fűtés - feleslegesen nem világít a DRL. Egyébként ua.-t tudja, mint a korábbi modul.

Előzmény: AtiGH1 (40318)
AtiGH1 jan. 29. Creative Commons License 40318

Az új DRL modul mit tud?

Előzmény: Trotter66 (40316)
Trotter66 jan. 29. Creative Commons License 40317

Küldtem mélt.  De a nagyon hasznos az a Weboldal által betett robbantott ábra a rendszerről.  Amiről írtam, azt kell takarítani, valamint nagyon jó ötlet az Olajbeöntő csonk alapos tisztítása.  Nem tudom, hogy jól emlékezem, de mintha két csavarral van rögzítve a blokkhoz, viszonylag egyszerűen lejön.  Azért nézd meg alaposan, ha nekiállsz.

Előzmény: Zsoop (40312)
Trotter66 jan. 29. Creative Commons License 40316

Mit szeretnél tudni?

Előzmény: AtiGH1 (40314)
Törölt nick jan. 29. Creative Commons License 40315

Megnéztem a szűrő, ha nagyon kaki, akkor 9-14 e Ft között van új

Előzmény: Zsoop (40312)
AtiGH1 jan. 29. Creative Commons License 40314

Köszi!

KáTyby: Köszi!

Trotter66: ?? :)

Előzmény: EME (40302)
ThomBoy jan. 28. Creative Commons License 40313

Én az imént az Árpád hídtól a Lágymányosiig egy vagy két pirossal jöttem végig: azaz többnyire tartós 60-70-nel, ötösben.

Ezt ha hétfőn reggel 8 és 9 között ha lehetne. :

Sajnos én azt tapasztalom, hogy inkább egy vidéki város kevés lámpával, mint Budapest csúcsban, pláne ha nem fűtött garázsból indulsz. A Scenic rövid utakon (értsd többnyire gyilkos 5-10km-ek) 80km alatt 11.5 litert mutatott, ma 70-100 és kicsi autópálya oda-vissza 50km és bement 10 alá a fedélzeti szerint. Hamarosan terv szerint érkezik a benzines la' gúnya és azt is terheljük majd amikor lehet.

Előzmény: stevie-13 (40306)
Zsoop jan. 28. Creative Commons License 40312

Oksa, rajta vagyok!

Előzmény: Törölt nick (40311)
Törölt nick jan. 28. Creative Commons License 40311

Kersed meg Jani és Trotter leirásait a részletekről, mit és hogyan takaristd ki, egyszerübb

Előzmény: Zsoop (40310)
Zsoop jan. 28. Creative Commons License 40310

Köszi, holnap meglesem!

Turbó csere előtt ezeken nem árt túlesni,nem szeretnék úgy járni, h dobhatom ki a felújított turbómat a kukába!

Lehet, h nem is turbós, "csak" ennyi a baja motor felújítás kell neki!

Előzmény: Törölt nick (40309)
Törölt nick jan. 28. Creative Commons License 40309

ezt szét lehet szedni ha ügyes az ember.

Lehet erre gondolt?

itt a rendszerben

Előzmény: Zsoop (40296)
Zsoop jan. 28. Creative Commons License 40308

Az enyém is megy, nincs azzal baj, csak szerintem az előttem levő tulajdonosa nem nagyon figyelt oda az olajcsere periódusokra, én meg itt szívok vele, de rendesen. 

Sajnos, ha minden kötél szakad, akkor fel kell újítani a motort.

Egyenlőre más megoldást nem nagyon látok,sajna.

Előzmény: vidiadv69 (40307)
vidiadv69 jan. 28. Creative Commons License 40307

Ok. Értem. De attól még megy a gép. Mert ha magas akkor gáz. Én pl hallottam olyat, hogy olyan magas volt a kartergáz, hogy a turbótól nem folyt vissza az olaj.

Előzmény: Törölt nick (40303)
stevie-13 jan. 28. Creative Commons License 40306

A város nem Bpest., ott biztos többet enne.

Ebben azért ne legyél biztos :-)

Budapest előnye, hogy nagy város, vannak benne rendes távolságok. Egy tipikus magyar kisvárosban nem is igen tudnak a motorok bemelegedni, már meg is érkezünk. A hidegüzem kifejezetten rossz hatással van a fogyasztásra.

A másik előny, hogy a főútvonalakon még most is megvan a zöldhullám. Én az imént az Árpád hídtól a Lágymányosiig egy vagy két pirossal jöttem végig: azaz többnyire tartós 60-70-nel, ötösben.

Az általam ismert más nagyvárosokban a zöldhullám ismeretlen fogalom. Debrecenben vagy Szegeden simán ki lehet fogni durva piros hullámokat.

Ami a legendás pesti dugókat illeti, azok elkerülhetőek - vagy az "egérutakon," vagy metróval/villamossal.

Előzmény: KáTyby (40305)
KáTyby jan. 28. Creative Commons License 40305

2003-as, 1,6 16V, K4MT 782-es motorral full város (hideg indulás benzinnel és vízhőfok emelkedésre ~2-3km után áll át gázra, meleg indulás esetén szinte azonnal átkapcs.) a gáz fogyasztás ~9,5-10,5 l/100km, hosszú távon (~100-al utazva) ~7,5-8,5 l/100km.

Ugyanez benzinből: 8,0-8,8 l/100km, illetve 6,7-7,5.

Elvileg a fed. komp. szerint 150000-et futott (ebből nálam csak 10000-et) + amiről nem tudok, de az olaj fogy., benzin, ill. gáz fogyasztás alapján alapján úgy vélem nem sokkal több lehet benne.

A város nem Bpest., ott biztos többet enne.

Előzmény: AtiGH1 (40058)
Zsoop jan. 28. Creative Commons License 40304

2004-es

motorkód: F9QD812C074384

Előzmény: Törölt nick (40303)
Törölt nick jan. 28. Creative Commons License 40303

Várom

vidiadv
Világosítsatok már fel, hogy a kartergáz hiánya milyen problémát okoz. Ha sok van azt értem. De ha kevés ???

Nem lesz tökéletesen leirva általam, de én igy emlékszem.

Az etalon érték +-10 mbar, ami azt szolgálja, hogy a dugók mozgásából adódó lengést ellensúlyozza, kiegyenlítse, ezért is lehet mérésnél látni, hogy lüktet a levegőáramlás, remélem érthető:D

Alapból ha nagy, akkor már elhasználódott ez az a motorban, ha kicsi akkor nem rendeltetés szerüen müködik a forgattyúsház.

Előzmény: Zsoop (40297)
EME jan. 28. Creative Commons License 40302

A KoAn féle DRL a motor indítást követően, 1-2 másodperccel kapcsolódik fel önmagától, addig világít, amíg megy a motor, vagy amíg fel nem kapcsoljuk a "rendes" világítást. Az árat kérdezd meg tőle, egyrészt már 3 éve vettem, másrészt már azóta változtatott rajta. Ha jól tudom már a helyzetjelző felkapcsolására elalszik és valahogy az újabb tudja azt is, hogy egy helyben állva ne világítson. De ezt Trotter66 kolléga tudja igazán, neki már az új modul van...

Előzmény: AtiGH1 (40300)
vidiadv69 jan. 28. Creative Commons License 40301

Világosítsatok már fel, hogy a kartergáz hiánya milyen problémát okoz. Ha sok van azt értem. De ha kevés ???

AtiGH1 jan. 28. Creative Commons License 40300

A Koan féle DRL kapcsolható? Ha nem titok, mennyiért csinálta?

Előzmény: EME (40289)
Zsuppim jan. 28. Creative Commons License 40299

Szia! 

Nem érdemes tömíteni, mert ez a vékony cső megy a levegőcsőre, ami meg a turbóra csatlakozik. Én nem kockáztatnám azt hogy valami a turbóhoz kerül. 

Előzmény: Joe_Purple (40295)
Zsuppim jan. 28. Creative Commons License 40298

Én a helyedben az olajbeöntő nyílás és a nívópálca körül keresném a hibát (dugulás). Ha nem itt van, akkor irány kompressziót mérni, aztán ha gond van akkor sajna gyűrűzés lesz. 

Zsoop jan. 28. Creative Commons License 40297

Írok én azt nagyon szívesen :)

Előzmény: Törölt nick (40293)
Zsoop jan. 28. Creative Commons License 40296

Szia! Erre gondolsz,ez ki lett pucolva, ez még a pucolás előtti állapot!

Tiszta, és még sincs semmi kartergázom :(

Előzmény: Trotter66 (40285)
Joe_Purple jan. 28. Creative Commons License 40295

Szia!

Köszi a visszajelzést, megnyugodtam egy kicsit. Tényleg 2008-as a járgány. A forgócsatinál nem lehet tömíteni valahogy?

Köszi,

Joe_Purple

Előzmény: Zsuppim (40294)
Zsuppim jan. 28. Creative Commons License 40294

Nincs itt semmi nagy probléma. Pár hónapig tünetmentessé lehet tenni a dolgot. Meglazítod a bilincset a légszűrőházon és a turbón is, majd lehúzod a kartergáz-elvezető csövet a motorról és az egészet egyben kiemeled a helyéről.  A vékony csövet lehúzod a forgócsatinál a levegőcsőről és mindkét csövet átmosod ( én nagynyomású mosóval takarítottam ki ). A végén összerakod a két csövet és mehet vissza minden a helyére.

A probléma:    fogadjunk hogy 2007 utáni autód van!  Nos annyi a hiba hogy a levegőcső nem igazán gumiból készült, inkább műanyagból ( mint a kínai gumiabroncsok általában ) és ez egy idő után merevvé és rideggé válik, így a forgócsati mellett szépen elkezd kicsapódni az olajpára. 

Megoldás: ha zavar a dolog és nem akarod rendszeresen takarítani a levegőcsövet, akkor keress egy 2005-ös autóról való levegőcsövet, az még garantáltan gumiból készült ( én is ezt tettem ).

A folytószelepnél látható kicsapódás  nem probléma, minden 732-es motoron ez van ( szét lehet szedni, meg lehet tisztítani, de újra ki fog csapódni ), egyszerűen le kell törölni. 

Előzmény: Joe_Purple (40263)
Törölt nick jan. 28. Creative Commons License 40293

Dugulás esetén nem megnő a nyomás?

Szerintem kompressziómérést meg hasonlókat kellene azon a kocsin elvégezni, valahol elengedi a gázt, rémlik valami olaj és csapágy közötti összefüggés is, de nem pontosan:)

Évjárat, alvázszám eleje, vagy pontos motorkód kellene.

Előzmény: Trotter66 (40285)
Törölt nick jan. 28. Creative Commons License 40292

Én gyári szerelőtől vettem az ötletet még vétel előtt, de jó barátom autovillamossági szerelő évtizedek óta, ő is ezt javasolta, vagyis kapcsoljam ki az automatát, és lámpát is csak akkor kapcsoljak, ha már elindultam. Nekem bejött, 1 izzó eddig

Előzmény: szalaics (40286)
EME jan. 28. Creative Commons License 40291

utáni. 2007 es. Azt a H6W-t tettem bele legutóbb, amikor kiégett, nem volt olcsó, de azóta jó.

Előzmény: szalaics (40290)
szalaics jan. 28. Creative Commons License 40290

Neked facelift elötti, nem? enyém utáni.

A tompítottal nincs gondom, a helyzetjelző ami relatíve sürübben kiég.

pirossal jelöltem melyik részen.

Előzmény: EME (40289)
EME jan. 28. Creative Commons License 40289

Nálam be van kapcsolva az automatikus fényérzékelős be és kikapcsolás és a (KoAn-féle) DRL világítással együtt egy tökéletes párost alkot. Gyakorlatilag kora tavasztól késő őszig hozzá sem kell nyúlni a világítás kapcsolóhoz, mert remekül kiegészítik egymást. Az év nagy részében fényes nappal felesleges lenne az összes helyzetjelzőnek, rendszám világításnak és tompítottnak is világítani. Ilyenkor, havas, párás időben persze felkapcsolom "manuálisan" a tompítottat lak.ter. belül is. Mióta DRL-t használok, majdnem elfelejtettem, hogy kell izzót cserélni...

szalaics jan. 28. Creative Commons License 40288

Sorry, lehet rosszul írtam/vagy rosszul lehetett érteni!

Szóval nekem az automatikus funkció /gépkönyv szerinti értelemben/ ki van kapcsolva. Weboldal értelmezése alapján amikor elindítod a motort akkor felkapcsolja a tompítottat. /nem a csak gyújtásra, hanem a motor indítását követően szinte azonnal.../, na ez van bekapcsolva!

Előzmény: néma fóki (40287)
néma fóki jan. 28. Creative Commons License 40287

A Scenic nem kapcsplja fel a világítás indítás előtt, ha automatán van. 3. éve van meg a Scenic még nem kellett egy izzót sem cserélnem.

szalaics jan. 28. Creative Commons License 40286

:D Gondoltam, csak teszteltelek! :)

A gépkönyv szerint az automata /automatikus/ világítás az az, ha be van kapcsolva akkor a fényviszonyok alapján kapcsolja fel és le a tompítottat.

Na ez ki van kapcsolva. /ez alapján nem automatikus/

De ahogy Te gondoltad, úgy automata..../szóval nem én kapcsolom be, hanem a gyujtásra adáskor/motorindításkor kapcsolja fel.

Ez miatt éghet ki? Szerintem a másik gond, hogy szar az izzó, lehet ez miatt nem bírja a terhelést... /de akkor meg minek ez a funkció, ha minden izzót tacsra vág...rövid időn belül?!

Előzmény: Törölt nick (40276)
Trotter66 jan. 28. Creative Commons License 40285

Ha a motor dolgozik, akkor annak illik lennie.  Ha nincsen, akkor nagy valószínűséggel a visszavezetőcső van eldugulva, ami azért annyira nem jó dolog.  A visszavezetőben van egy szűrőbetét, amit illik időnként takarítani. Majd Weboldal keres egy hozzáillő képet, ahol a szűrő elhelyezkedése is látható.  Ugye, Weboldal, megteszed?  Köszi!

Előzmény: Zsoop (40282)
vidiadv69 jan. 27. Creative Commons License 40284

Ezt igazából nem értem.

Előzmény: Zsoop (40282)
djkerep jan. 27. Creative Commons License 40283

Köszi, a kesztyűtartòban tudsz segíteni?

Előzmény: Oczu (40278)
Zsoop jan. 27. Creative Commons License 40282

Kartergáz nyomásának a hiányára van vkinek valami ötlete, hogy mitől lehet, és mi okozza,illetve hogyan lehet orvosolni?

Törölt nick jan. 27. Creative Commons License 40281

Melyik szerelőnél jártál?

Előzmény: shellby9 (40256)
shellby9 jan. 27. Creative Commons License 40280

Miskolc.

Bármilyen megoldás érdekel ha gondolsz valamire.

Előzmény: vidiadv69 (40273)
Oczu jan. 27. Creative Commons License 40279

Előzmény: Oczu (40278)
Oczu jan. 27. Creative Commons License 40278

Conrad-nal ezt ajánlom, habár lehetne erősebb a fénye. Teljesen fel kell engedni a kapcsolóba, hogy látszódjon.

A képen 3V-os LED+450Ohm-os ellenállás látszik

Előzmény: djkerep (40265)
Törölt nick jan. 27. Creative Commons License 40277

Sikeresen letudtam az izzítógyertya cserét. :))

A megszokott alkatrészes haverom csak holnapra tudott volna Beru gyertyákat, volt viszont készleten Bosch szett. Így ennél maradtam.

Aki esetleg mostanában készül a cserére annak elmondom azokat a tanácsokat amit én is kaptam, és alkalmaztam.

-Csere csak üzemmeleg motornál

-A stekkerek lehúzása után nagynyomású levegővel kifúvatni a koszt a gyertyák tövéről

-Ha kicsit rágósabban jönnek az izzítók akkor csavarlazítózni és oda-vissza járatni

-Az újak menetrészét rézpasztával bekenni berakás előtt

Kb ennyi nem nagy szám a csere, ( nekem kb 1 óra ) esetleg a turbóra menő fémcső biztosító rugó oldása igényel nőgyógyász kezet

Előzmény: Törölt nick (40189)
Törölt nick jan. 27. Creative Commons License 40276

Arra gondoltam, hogy a kocsi kapcsolja vagy te?

Én magam kapcsolom közel 6 év alatt 1 tompított és nulla helyzetjelző égett ki

Előzmény: szalaics (40275)
szalaics jan. 27. Creative Commons License 40275

Állandóra van állítva....

Kocsi motor indul, lámpa fel --- gyújtás le, lámpa le.

Ha erre gondolsz.

Előzmény: Törölt nick (40274)
Törölt nick jan. 27. Creative Commons License 40274

Automata lámpával indítasz?

Előzmény: szalaics (40266)
vidiadv69 jan. 27. Creative Commons License 40273

Meg kell nézni a relét. Amikor behúz ad -e ki feszültséget a gyertyákra. Ha ad és nem izzít akkor meg kell nézni a kábelt. Hova valósi vagy ?

Előzmény: shellby9 (40261)
Joe_Purple jan. 27. Creative Commons License 40272

Sziasztok!

A feleségem kocsiján én az első helyzetjelzőket kicseréltem ebayes kínai ledesekre. H6W típus kellett a mi 2008-as járgányunkba. Vmi hasonló formájút vettem bele:

http://www.ebay.co.uk/itm/2PCS-BA9S-5-SMD-Cool-White-CANBUS-Error-Free-Interior-Car-H6W-5-LED-Bulb-0-4w-/151198421034?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item233420d02a

Véleményem szerint érdemesebb meleg fényűt keresni bele, mert az színben jobban stimmel a tompítotthoz. De ez ízlés kérdése. Ezeknek a kínaiknak elég gagyi a foglalatuk, vékony az anyaga, és sokszor a bajonett tüskék sem a jó helyen vannak. Ettől függetlenül nekünk rendben működnek már kb. 2éve.  A scenicnél szerencsére külön lámpafészekben van a helyzetjelző, de ahol egyben van a tompítottal ott elég hamar megsülnek.

Üdv,

Joe_Purple

djkerep jan. 27. Creative Commons License 40271
Előzmény: szalaics (40269)
djkerep jan. 27. Creative Commons License 40270

Szivargyújtó alatt a kesztyűtartót értem :D

Előzmény: djkerep (40267)
szalaics jan. 27. Creative Commons License 40269

Ha van tipped, v. javaslatod helyzetjelzőbe jöhet! :)

Én valami ilyesmit találtam, de hogy jó-e, és az ár is, nem tudom! :)

http://www.dt-xenon.hu/bajonett_bax9s_led_5smd_can_bus_760

Előzmény: djkerep (40267)
Törölt nick jan. 27. Creative Commons License 40268

Így van sufnituning profi szerelővel, ės olyan önbizalommal, hogy a grippen be motortcserélne.de nekiesne az tuti.

Előzmény: Trotter66 (40258)
djkerep jan. 27. Creative Commons License 40267

Mindenképp csinálok :) Egyedül a szivargyújtó nem lett cserélve. Ha visszajön a műszakiról az autó, akkor lehet a rendszám világítás is kap ilyen ledet. A helyzetjelzőbe valami magasabb teljesítményűt kellene keresni.

szalaics jan. 27. Creative Commons License 40266

Éjszakai fotó jöhetne! :)

Én még a helyzetjelző cseréjén agyalok....sokallom az évi 1-2 kiégét, ezért jobb lenne a led....

De nem döntöttem, melyiket, és mi a jó ár érte! :)

Előzmény: djkerep (40265)
djkerep jan. 27. Creative Commons License 40265

Kicseréltem az összes beltéri izzót a Scenicben hidegfehér ledesre. Szépen vezérli, pöpec elegáns lett. Egyedül a kesztyűtartó izzójához nem férek hozzá. Valaki bontotta már ki a fogalalatot?

Zsoop jan. 27. Creative Commons License 40264

Közben nàlam is zajlanaj az esemènyek, nincs semmi karter nyomàs az autòban :-(

Örülök neki nagyon...

Joe_Purple jan. 27. Creative Commons License 40263

Sziasztok!

A hétvégén ellenőriztem a feleségem 1,5 dci Scenicjén a folyadék szinteket, és a motor takaró levétele után viszonylag friss olajfolyást láttam az alábbi helyen. Ahogy látom a turbo felől jövő vékonyabb cső egy forgó könyökkel csatlakozik be a vastagabb csőbe. Itt szivárog az olaj. Mennyire tekinthető ez normálisnak? Hogyan lehetne ezt megszüntetni? Lehet ez vmi egyéb problémának az előjele. Az olaj szinten nem látok különösebb változást, az autó is normálisan működik.

Régebben volt szó az ablakemelő kapcsolók ledesítéséről, de sehol nem találom róla a leírást. Tudtok benne segíteni, hogy milyen led és ellenállás kell hozzá?

Köszi,

Joe_Purple

Törölt nick jan. 27. Creative Commons License 40262

Gondolom a szervízbe biztos ellenőrizték vagy nem?

Ha te nem tudod én pláne :D

70 A a motortéri dobozban, ha van az 1.5 dci-nél

Amugy forgatja a motort, vagy azt sem?

Az akksin a biztik rendben vannak?

Előzmény: shellby9 (40261)
shellby9 jan. 27. Creative Commons License 40261

A műszerfalon jelzi hogy izzít viszont nem tudom hogy a reléhez megy-e jel. Gondolom a szervízbe biztos ellenőrizték vagy nem?

az előizzítás 70 A -s biztijének ellenőrzése- ez merre található?

Előzmény: Törölt nick (40259)
hát ő jan. 27. Creative Commons License 40260

És már itt is a következő problémakör:)

1. Bal első index kiégett - úgy látom nem olyan egyszerű a cseréje.

2. elektromos visszapillantók nem csukodnak be. Motorhang sem hallható(semmi reakció) a tükrök állítása működik.

A hiba okáról tud valaki infót adni?

Előzmény: Törölt nick (40259)
Törölt nick jan. 27. Creative Commons License 40259

Csak tippelek, nem volt még hasonló emlékeim szerint itt

- gázolaj előmelegítés biztosítékának, reléjének ellenőrzése, ha van az 1.5 dci-ben

- akksi nagy biztosítékainak ellenőrzése

- az előizzítás 70 A -s biztijének ellenőrzése

Amugy forgatja a motort, vagy azt sem?

Trotter66 jan. 27. Creative Commons License 40258

Janikám! Igazi sufnituning! :))  Viszont a foglalkozás elérte célját! Ahogy nézem a segédkeret fölső rudazatának szilentjeit cserélni horror. Szét kell hajintani az elégsz futóművet alulról.

Előzmény: creative69 (40251)
vidiadv69 jan. 27. Creative Commons License 40257

A legegyszerűbb. A kábelt kimérték ? 

shellby9 jan. 27. Creative Commons License 40256

Sziasztok!

Tapasztalat: 1,5 dci scenic II 2005 évjlrat. Nincs izzításom a szerviz izzító gyertya csere megtörtént és még mindig nincs utána izzító relé csere ez is megtörtént és még mindig nincs! Ők már nem tudják biztos computer hiba!! Viszem még két szerelőhöz gépre rá és azt mondják  izzító gyertya csere mondom az kivan cserélve de a számítógép azt mondja hogy rossz akkor biztos rossz, DE NEM rossz mert adtam neki direkt áramot és akkor jóó!

Na most legyünk okosak! Valakinek volt hasonló esete vagy netán a hiba jelzést kellene törölni és akkor működne? Várom a segítségeket mert most nagyon hideg van és nem nagyon akar indulni.... :(

creative69 jan. 26. Creative Commons License 40255

Szia!

Köszönöm szépen!

Holnap rácsörgök rákérdezek.

Előzmény: Törölt nick (40253)
Törölt nick jan. 26. Creative Commons License 40254

ezt a képet láttam nálad korábban ezért gondoltam

Előzmény: Trotter66 (40249)
Törölt nick jan. 26. Creative Commons License 40253

Megírtam a számát privátba hívd nyugodtan.

Törölt nick jan. 26. Creative Commons License 40252

A gimiékelést mi csináltuk már ,a segédkeret hátsó részénél 2 oldalt,oldalról ha meglöködtem a kereket akkor is kopogott,kiékelés után semmi hang stabil minden,csörögj meg és megadom a szerelőm számát ő elmondja konkrétan .

creative69 jan. 26. Creative Commons License 40251

Értem, ezt érdemes lehet megnézni, mert ha valami "nem szokott" vagy "nem fordul elő általában" akkor az enyémen tuti az van...

És hol van a tiéd kiékelve gumival Jani? Hátha megtudom, hogy hol kell keresni a kopogást...

Előzmény: Trotter66 (40249)
vidiadv69 jan. 26. Creative Commons License 40250

Én itt vagyok tőlük 20 km így bevittem. De hívd fel őket.

Előzmény: Zsoop (40212)
Trotter66 jan. 26. Creative Commons License 40249

A két szélén az alsó lengőkarokban van.  Magában a segédkeretben a kép szerint.  Elvileg a segédkar nem igen ütődhet bele semmibe se, hacsak valamelyik szilent nincsen kiszopósodva.

Nekem ilyen problémám idáig nem volt.

http://indafoto.hu/trotter66/image/18856571-880cec13/565611#nagyitas

Előzmény: creative69 (40244)
Trotter66 jan. 26. Creative Commons License 40248

Szia!  Én ennyi infóból azt írnám, hogy elfosta magát a turbód, de ne legyen igazam....

Előzmény: seemy (40241)
Trotter66 jan. 26. Creative Commons License 40247

Nekem még nem volt cserélve.  Majd nemsokára lesz, az alsó lengőkarban. :)

Előzmény: Törölt nick (40211)
creative69 jan. 26. Creative Commons License 40246

Ha ez bejön vendégem vagy egy sörre! :)

Előzmény: Törölt nick (40245)
Törölt nick jan. 26. Creative Commons License 40245

Szerintem nincs,csak futólag néztük át ,de amire rájöttem,hogy mi lehet már kicseréltem a fél futóművet,így kiékelve mintha nem is a régi kocsim lenne.

Előzmény: creative69 (40244)
creative69 jan. 26. Creative Commons License 40244

Ez jól hangzik és ebben a segédkeretben szilent van ami kikopik?

Előzmény: Törölt nick (40242)
seemy jan. 26. Creative Commons License 40243

meg írom majd..

Előzmény: Törölt nick (40240)
Törölt nick jan. 26. Creative Commons License 40242

Helló elöl van egy segédkeret valószinű,hogy az kopog neked is ha gödörbe mész.nekem is kopog,már ékelve van gumilappal.

Előzmény: creative69 (40191)
seemy jan. 26. Creative Commons License 40241

most próbáltam indítani néha majdnem elkapja de nem..

Előzmény: Törölt nick (40238)
Törölt nick jan. 26. Creative Commons License 40240

nincs mit, azért ha megvan a hiba leírhatnád

Előzmény: seemy (40239)
seemy jan. 26. Creative Commons License 40239

köszi a segítséget..

Előzmény: Törölt nick (40238)
Törölt nick jan. 26. Creative Commons License 40238

Hát ha nem tudod akkor mindegy is, én mondom, mindennap megnézem, de eddig 5 év alatt egyszer sem kellett utántölteni.

Mit jelent, csupán annyit, hogy eltünt belőle, de mivel te sem vagy nagyon képben ahogy olvasom, lehet, hogy lassan ment el de az is, hogy egyszerre, de még bármi más is ami szóbajöhet.

http://www.ferrykerturbo.hu/hibakeresesi_utmutato.htm

azonban más is lehet, majd a mester rátekint

Előzmény: seemy (40237)
seemy jan. 26. Creative Commons License 40237

azt nem tudom ennyi kocka volt meg tegnap..de akkor mit jelent?..azért köszi az eddigieket..

Előzmény: Törölt nick (40235)
seemy jan. 26. Creative Commons License 40236

nem örülök..

Előzmény: Törölt nick (40235)
Törölt nick jan. 26. Creative Commons License 40235

Ha tegnap reggel megvolt minden kocka, nagy valószínűséggel baj van :(

Előzmény: seemy (40234)
seemy jan. 26. Creative Commons License 40234

..igen ez nem világos nekem sem..

Előzmény: Törölt nick (40233)
Törölt nick jan. 26. Creative Commons License 40233

akkor érdekes, ha megvolt az összes kocka, most meg kellett bele 1 liter...

Előzmény: seemy (40232)
seemy jan. 26. Creative Commons License 40232

..ja hát persze a kijelzőn én is ott nem írt problémát..

Előzmény: Törölt nick (40231)
Törölt nick jan. 26. Creative Commons License 40231

részecskésekbe 30-s solaris kell, tehát akkor ha nem ilyen volt nincs benne részecske.

Zoltán be be nézeget , hátha jön ma is

Én az olajszintet  minden reggeli inditáskor megnézem a kijelzőn, ne érjen meglepetés

Előzmény: seemy (40230)
seemy jan. 26. Creative Commons License 40230

azt a Zolinál láttam amikor cserélte de nem tegnap volt..az lesz hívni fogom..

Előzmény: Törölt nick (40228)
seemy jan. 26. Creative Commons License 40229

vagyis ha a viszkozitására vagy kíváncsi akkor a 15w 40 es de hogy elf mi azt nem tudom.. most csak rátöltöttem egy ugyan ilyen viszkozitásút mert nem akartam hogy alacsony legyen a szint de ezt ahogy eljutok a szerelőhöz úgyis le cseréltetem..

Előzmény: Törölt nick (40226)
Törölt nick jan. 26. Creative Commons License 40228

flakonon rajta van :D

szerintem ne inditsd be, holnap keresd Zolit

Előzmény: seemy (40227)
seemy jan. 26. Creative Commons License 40227

Elf nem tudom mert a Szerelő cseréli a Zoli itt elég sokat szerepel a neve .

..És a szintet eddig nem jelezte vagyis még a nyáron néztem valamikor.. akkor jó volt..

Előzmény: Törölt nick (40226)
Törölt nick jan. 26. Creative Commons License 40226

elf micsoda?

ebből kiderülhetne a részecske

1 liter az sok, mikor volt utoljára normális a szintr?

Előzmény: seemy (40224)
seemy jan. 26. Creative Commons License 40225

az olajbeöntő kupakja meg a nívó pálca is tiszta.. a tágulásit még nem néztem..

Előzmény: Törölt nick (40223)
seemy jan. 26. Creative Commons License 40224

ELF -et használok, igen azt én is furcsálltam miért írta ki az olaj szintet mert tegnap ilyet nem írt ma meg igen..  1 litert töltöttem utána így normális lett a szint. ma mind a két hibát írta..

Előzmény: Törölt nick (40222)
Törölt nick jan. 26. Creative Commons License 40223

amit még megnézhetsz, a tágulásiban a hűtőviz tiszta?

olajbetöltőn-nívópálca kupakján van tejeskávészínű lerakódás?

Előzmény: Törölt nick (40222)
Törölt nick jan. 26. Creative Commons License 40222

Nem nagyon kellene indítgatni, de ha hiányzott az olajból jelentős mennyiség az nem jó.

Milyen olajat használsz?

de minden külföldi szerviz papírja is megvan gondolom ott beírták

-benne hibaüzenet nincs azaz az esedékes olajcserére figyelmeztet.

-az olaj szintet kiírta de rátöltöttem ma.

Most melyik is?

Előzmény: seemy (40221)
seemy jan. 26. Creative Commons License 40221

2006-os a gép nem tudom hogy részecske szűrős vagy sem, az aksi tavalyi most töltöm mert ugye a sok indítástól nem túl bika már a fekete füstöt nem láttam én de ma megpróbálom délután azaz este beinditatni a nejemmel és majd én nézem a füstöt az olaj szintet kiírta de rátöltöttem ma. Ja nem itthoni a kocsi Belgiumból származik egy nő használta de minden külföldi szerviz papírja is megvan 185000km van benne nálam van 2 éve 120000 vettem, ja és persze már volt egy főtengely köszörülés meg csapágy csere meg hajtókar csapágy csere.. engem a füst aggaszt.. én nagyon szerettem ezt a kocsit volt egy pár de ennél jobb még nem most viszont kezdem megutálni..viszont nem hiszem hogy találnék jobbat nála ebben az árban és ilyen felszereltséggel.. a motorját nem mosattam még de teljesen tiszta.. tehát ilyen szivárgás kifújás nincs sehol..

minden esetre köszi..

Előzmény: Törölt nick (40220)
Törölt nick jan. 26. Creative Commons License 40220

Részecskeszűrős? - bár ha itthoni, éa ahogy látom 2006-s nem hiszem -

Valami miatt vészüzembe kapcsolt vélhetően, a kormolás és erőtlenség nem jó jel, de nem is a világvége, keresővel nézd meg a fórumot, hátha találsz megfelelő beírást, ami egyezik a tieddel, de természetesen szerelő a megoldása a dolognak.

- lehet kiszakadt cső, ha halllasz furcsa sziszegést

- lehet turbo probléma, olajszint rendben?

- motormosás, szerelés volt valami? esetleg lelazult egy csati

- az ajtózárakra és elekromos jelekre, talán beázás, vagy akksi gond lehet, mikori az akku?

Előzmény: seemy (40219)
seemy jan. 26. Creative Commons License 40219

..sziasztok üdv mindenkinek....

Egy kis segítségre lenne szükségem.. renault grand scenic1.5 dci..

Tegnap este hazafelé a nulláson erőtlennek éreztem a kocsit aztán meghúzattam és minden rendben volt. kis zörgést hallottam mint amikor a hővédő lemez beleér a kipufogóba de semmi egyéb zaj.

Aztán meg vagy kétszer volt ez a paci hiány érzetem de visszaváltottam és ment.. Viszont Sülysápon mintha kifogyott volna az üzemanyag elkezdett leállni a kocsi itt már minden hiába volt nem pörgött fel. alapjárat volt ha a gázra léptem max 2000 ment a fordulat egyesben marha lassan ment de csak annyi. aztán leállt. még vagy 5 szőr beindítottam de csak a fentebb említett jelenség volt. A  nejem szerint fekete füst jött a kipufogóból aztán megállt és nem indult újra. hazahúztak. én ma azaz az előbb próbáltam indítani de nem indúl üzem anyag van benne hibaüzenet nincs azaz az esedékes olajcserére figyelmeztet. nem tudom mi lehet de hátha van itt akinek volt már ilyen problémája. Ja ugyan nem tudom hogy van e köze a fentebbi problémához de napok óta azt csinálja a kocsi amikor kinyitom az ajtót (szabad kéz funkciós) akkor 4-5 szőr próbálja vissza zárni  tehát csattog a zár aztán abbahagyja.. ma meg már olyat is csinált hogy az ajtó kinyitás után csipogott mintha benne hagytam volna a kártyát vagy menet közbe kinyitnám az ajtót. régebben volt egy c3-om és amikor tönkre ment benne a BSI akkor csinált ilyen baromságokat és azt sem lehetett beindítani.

A kérdésem a következő lenne mielőtt felgyújtom mi lehet a gond. Így még a Zolihoz sem tudom elvinni..

A segítséget előre is köszi.

Imre

Törölt nick jan. 26. Creative Commons License 40218

Elsőre jónak tűnik, bár szerintem rosszul van összerakva, anyós elé tették a kormányt :DDDDDDD

Komolyra véve, szemre rendben van, de kevés a kép, ráadásul te lennél a 4. tulaj, ez még külföldön is érdekes kérdéseket vethet fel a karbantartás milyenségére vonatkozóan.

Előzmény: Istvan Kratofil (40217)
Istvan Kratofil jan. 26. Creative Commons License 40217
Törölt nick jan. 26. Creative Commons License 40216

Szia, linkeld be megnézzük :D

Előzmény: Istvan Kratofil (40215)
Istvan Kratofil jan. 26. Creative Commons License 40215

Sziasztok..

kedden megyek venni egy grand scenic 1.6 vvt dynamique 2007. 

azt szeretnem kérdezni mit nézek meg rajta jól es mik a gyakori hibái?

Törölt nick jan. 26. Creative Commons License 40214

Már többször le lett írva hogy a turbó csere előtt a meghibásodás okát kell megkeresni, mert ideális körülmények között a turbó élettartalma megegyezik a motoréval. Szerintem az olajnyomás hiánya vagy nem megfelelő olajminőség esetleg rossz minőségű szűrő vagy túl hosszú olajcsere lehet a kiváltó ok. Sajnos ekkor már esetleg csapágy darabok sodródnak az olajrendszerben ami teljes rendszer és kartertisztítás nélkül az új turbót esetleg főtengely csapágyakat is megölheti.

Nekem különben az újat hozta a futár, a régit meg vitte.

V Zsozso jan. 26. Creative Commons License 40213

Hello Wizzards os turbojavítást választottam én is. Telefonos kapcsolat után postára adtam,cseredarabbal másnap jött a felújított......kb 3000 km után lógott benne a tengely!! Visszaküldtük gariba de azt mondák nem,az ő hibájuk.!DE féláron újra megcsinálják..vagy vizsgáltassam be máshol pénzért.Szóval nem tudom én már mást keresnék,de lehet hogy csak nekem nem volt szerencsém velük.

Zsoop jan. 26. Creative Commons License 40212

Ez a dolog hogyan működik? Rossz turbo ki, futàrral elküld,bevizsgàl,javìt,ès futàr vissza?

Azèrt kèrdem,mert vas megyei vagyok :-)

Előzmény: vidiadv69 (40200)
Törölt nick jan. 26. Creative Commons License 40211

Jaja, akkor neked volt cserélve, csak nem emlékeztem kinek.

Előzmény: Trotter66 (40210)
Trotter66 jan. 26. Creative Commons License 40210

Cserélhető. Valami 3E HUF/db a gyári.

Előzmény: Törölt nick (40206)
Törölt nick jan. 25. Creative Commons License 40209

Ez a lazulás elég egy fél menet, nem fog szétesni ne kakilj be, a fél menet mocorgást enged, a zajt meg viszi a kaszni

Előzmény: creative69 (40208)
creative69 jan. 25. Creative Commons License 40208

Zoltán szerelte és Ő is hallotta, hogy zörög, de nem találta meg elsőre, hogy mi lehet az.

Ez a kilazult csavar dolog mégjobban megnyugtat hallod :(

Előzmény: Törölt nick (40205)
Törölt nick jan. 25. Creative Commons License 40207

Ezen ha rajta van akkor megnézhetem én is a cikkszámot

Előzmény: Batman72 (40203)
Törölt nick jan. 25. Creative Commons License 40206

Irj cikkszámot ránézek az árára, de emlékeim szerint a szilent cserélhető.

Előzmény: Batman72 (40202)
Törölt nick jan. 25. Creative Commons License 40205

Ha a kutyacsont kopog azt éreznéd, ráadásul a váltókat is billeg ez amit linkeltél a "billegésgátló"

Jövőhéten cserélem a benzines meganeben mert a kar ide oda mozog gázadásra-elvételre.

Ha nálad nem igy tesz valszeg nem az.

Zoltánt megnéte akkor észrevesz mindent.

Ami még nem került sorra az valóban a bölcsöszilent, de nem hinném, inkább arra gondolok, hogy valamelyik csavar ad hangot ami kicsit lelazult, illetve, - de ezt kérdezd meg Zoltánt - legéscsillapító lehet a ludas.

Előzmény: creative69 (40201)
creative69 jan. 25. Creative Commons License 40204

Csak hogy értsem erről az alkatrészről van szó?

www.meganeklub.hu/index.php?Scenic-II-also-motortamaszto-bak-kutyacsont-csere

Előzmény: Batman72 (40203)
Batman72 jan. 25. Creative Commons License 40203
Utangyartott nem nagyon van,az eredeti meg gyemant arban van..
Előzmény: Batman72 (40202)
Batman72 jan. 25. Creative Commons License 40202
Nekem is hasonlo hangok jonnek az auto alol,de aszonta a szerelom,hogy a bolcsonel kell keresni a hibat.
Csak olllllyan draga,hogy besza...
Előzmény: creative69 (40201)
creative69 jan. 25. Creative Commons License 40201

Sajnos nem tudok alánézni mert mostani ismereteimmel leszedném az alsó motorvédő burkolatot és szemrevételezném a kutyacsontot...

Az a baj, hogy a koppanás nem terhelésváltásra hanem minden olyan kis úthibára előjön amin épp csak döcceni kellene a kocsinak.

Itt sok kis kopogás jön egymás után aztán mintha nem mozogna tovább ami kopogott és a következő úthibán megint koppan...

Tényleg olyan mintha a motor váltó kombó képes lenne lengeni a kocsiban és minden úthibánál megütné a kasztnit vagy a bakot vagy ilyesmi...

Jól sejtem, hogy ilyen "lengést" a kutyacsont kikopása/szakadása tud csinálni?

vidiadv69 jan. 25. Creative Commons License 40200

Nekem 81600 Ft. Sajátom csináltattam meg.

Előzmény: Zsoop (40184)
Törölt nick jan. 25. Creative Commons License 40199

Nem néztem ki irta, kipufogó annyira fix és jó most irtam az előbb, de nekem mindegy :D

Előzmény: vidiadv69 (40197)
Törölt nick jan. 25. Creative Commons License 40198

Bakok próbálására kézifék behúz egyes és gáz, vagy hátramenet ha koppan bak a legvalószínűbb.

Persze el kellene indulnia de a fék miatt nem tud :D

Amúgy ha motortartó szar nem okoz gondot mehetsz vele, félreértetted az előbb szerintem

Előzmény: vidiadv69 (40197)
vidiadv69 jan. 25. Creative Commons License 40197

Nem akarok okos lenni de próbáld ki a sportos indulást. Ezzel  pl a hátsó motortartó kizárható. De még a váltó oldali. Ugyanis ezek azonnal koppannak a csavarodásra. Átbaszós a dolog mert nekem a kutyacsont a futóműben kopogott  én viszont megesküdtem ,hogy a kipufogó verődik a kasznihoz.

Törölt nick jan. 25. Creative Commons License 40196

Motortartó nem tesz kárt, max nehezebb váltani.

alá tusz nézni?

Előzmény: creative69 (40195)
creative69 jan. 25. Creative Commons License 40195

Stimt de annyira zörög az autó hogy nem merem használni mert ha meg tényleg a motortartó van elba....odva akkor ne verjem már szét :)

Előzmény: Törölt nick (40194)
Törölt nick jan. 25. Creative Commons License 40194

Szerintem a kipufogó az egyik legjobb - a fémszövetes csődarab kivételével - az autók között, a fütóműves csak találgat

Előzmény: creative69 (40193)
creative69 jan. 25. Creative Commons License 40193

Igen ezt mondta, de azt én is láttam, hogy semmit nem tudott megmozgatni olyan feszesen áll úgyhogy sanszos ő is csak találgatni tud...

Előzmény: Törölt nick (40192)
Törölt nick jan. 25. Creative Commons License 40192

Vagy a motortartó bak zörög, vagy a kilazult motortartó bak miatt a kipufogót veri a kasznihoz a kocsi.

ezt a futóműves mondta? - bár én tudom a választ :D -

creative69 jan. 25. Creative Commons License 40191

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.

A héten voltam Zoltánnál és meg lett csinálva a futóművem.

Cserélve lettek:

- Lengéscsillapítók

- Toronycsapágyak

- Belső axiálok

- Jobb stabilizátor

((Ezen felül végre a hátsó féken is túlestem :D ))

Viszont most jön a probléma a kocsiban valami elkezdett kopogni.

Zoltán megnézte a futóművet megint de nem az csinálta a zajt.

Ma megnézettem a futóművessel is mert be is kellett állítani a futóművet, de ő se a futóműre gyanakszik.

Amiket mondott:

Vagy a motortartó bak zörög, vagy a kilazult motortartó bak miatt a kipufogót veri a kasznihoz a kocsi.

Amit én hallok:

Minden kisebb útegyenetlenségen ütemes fémes kopogó hang ami egészen biztos, hogy nem a futómű mozgása közben generálódik.

Ha olyan felületen megyek amin kicsi útegyenetlenségek vannak akkor a futómű különösebb mozgása nélkül is folyamatosan zörög...

Létezhet a kutyacsont hibájából, hogy "leng" a motor és az kopog vagy,  hogy a felső bak kikopása miatt kopog a cucc?

Van valakinek valami ötlete???

Bármi jótanács jól jönne most.

A hang amit hallok a csatolt file-ban 0:38-tól hallható...

Elnézést a minőségért.

http://www.slazero.hu/zaj.mp3

Előre is köszönöm!

Creative

Trotter66 jan. 25. Creative Commons License 40190

Simán megoldható otthon is, ámde az egyes, illetve a kettes hengernél hajlamos a berágódásra. Az acél és az alu a hőtágulási különbség miatt hajlamos az "összerohadásra".  Ha nem jön ki simán, mint a többi, ne erőltesd, beletörhet.

Ilyenkor a fékolajos áztatás segíthet. 5-10 óra és kijön a kezelést követően. Persze erre gari nincsen.

Előzmény: Törölt nick (40188)
Törölt nick jan. 25. Creative Commons License 40189

Ki lehet cserélni, szerintem egy nyomatékkulcson kívül csak türelem kell hozzá :)

Én ezt javasolnám, 5 e Ft körül tudok belőle, nyilván van olcsóbb is, de megbízható hely ahonnan kapom.

Előzmény: Törölt nick (40188)
Törölt nick jan. 25. Creative Commons License 40188

Néhány napja azt tapasztalom hogy eléggé kapkodva indul az autó valszeg néhány izzítógyertya fáradt el. Kérdésem hogy milyen árban lehetnek az izzítók (k9k 732 motor) és othon ki lehet- e cserélni, van e valami trükkje, és kell e valami speckó szerszám. Kösz ha tud valaki segíteni.

Törölt nick jan. 24. Creative Commons License 40187

100e+cseredarab és 2 nap

Előzmény: Zsoop (40184)
Törölt nick jan. 24. Creative Commons License 40186

Ne aggódj én sem a gyári oldalon böngésztem :)

http://garrettbyhoneywell.com

Előzmény: Zsoop (40185)
Zsoop jan. 24. Creative Commons License 40185

Gt1749 az stimmel,ahogy nèztem,csak a többi szàmmal lenne gond?

Nem èrtek èn a turbókhoz àm :-)

Előzmény: Törölt nick (40182)
Zsoop jan. 24. Creative Commons License 40184

Szabadna tudni,hogy mennyibe is fàjt?

Időben mit jelent a gyors?

Előzmény: Törölt nick (40183)
Törölt nick jan. 24. Creative Commons License 40183

Nekem már közel 20 000 km-t ment hibamentesen a wizard féle felújított turbó (1.5 dci 78KW) .

Árban és szállítási időben is jók voltak, eddig elégedett vagyok.

Előzmény: Zsoop (40181)
Törölt nick jan. 24. Creative Commons License 40182

nekem is ez a kocsi van, új

GT1749v-5010s 172e körül van

Előzmény: Zsoop (40181)
Zsoop jan. 24. Creative Commons License 40181

Üdv!

Igen,sajnos a turbó miatt folyt el az olajam, és most azt szeretném orvosolni.

Sokat ajánlották nekem a Wizard féle turbót, hogy azok jók, valamint egy győri céget is.

Motorszám nekem: F9QD812

Előzmény: Törölt nick (40178)
vidiadv69 jan. 24. Creative Commons License 40180

A " varázslóknál" volt olyan , hogy 10 km nem bírt ki a turbó. Állítólag kínai cuccot használnak.

Előzmény: vargamunka (40176)
Törölt nick jan. 24. Creative Commons License 40179

Talán ez az a képen a kocka alaku, mindkét oldalon van, de ezért nem érdemes szétszedni ennyire :D

A kifolyóra rengeteg anyagot találsz a keresővel.

Arra gondolsz, hogy el van dugulva?, passzolom, de egy olyat megpróbálhatsz, a meleg garázsban lezársz minden levegőrostélyta fütést utastérfelé irányítod és maxra tekered a klímát, ha kisebb dugulás van talán kinyomja....

Előzmény: néma fóki (40177)
Törölt nick jan. 24. Creative Commons License 40178

Ahogy nézegetem a számait nem való F9Q 804-812 SII-re, de tévedhetek is.
Ezek szerint az olajfogyi hátterében végül is a turbó hiba volt?

Előzmény: Zsoop (40174)
néma fóki jan. 24. Creative Commons License 40177

Nincs beázva a kocsi. Vonóhorog sincs. Nem szeretném ennyire szétkapni... :-(

A hátsó szellőző nem rémlik, de megkeresem addig éljek. Ha van megtalálom. :-)

Arról nincs valakinek rajza/ fotója, hogy a klíma kifolyó csöve hol található a kocsi alján?

Előzmény: Törölt nick (40146)
vargamunka jan. 24. Creative Commons License 40176

szia 

Én is csak őket tudom ajánlani az összes egyéb nekem nem olyan volt ami tetszett drágább de így olcsóbb ....

Előzmény: vidiadv69 (40175)
vidiadv69 jan. 23. Creative Commons License 40175

Én a ferrykernél csináltattam. Nem olcsók viszont nem kínai gagyival javítanak. Amúgy ők a RH hivatalos turbó szervizük. BP 23 ker.

Előzmény: Zsoop (40174)
Zsoop jan. 23. Creative Commons License 40174

Sziasztok! Erről a turbóról mi a vèlemèny?

Sajnos cserèlnem kell,az okozza az olaj fogyasztàsomat.

http://racingbazar.hu/alkatresz/feltolto/uj_gyari_renault_nissan_1.9dci_120_loeros_turbo_elado

Hol, illetve melyik cèggel èrdemes foglalkozni?

Köszönöm!

PPéter48 jan. 23. Creative Commons License 40173

Ezúton is köszönöm Vargamunka cartársnak a Cliónk EGR szelepe gyors és szakszerű tisztítását. Pomázon rendel, tudom ajánlani mindenkinek. 

Renault70 jan. 23. Creative Commons License 40172

Köszi

Előzmény: ___R9M___ (40171)
___R9M___ jan. 23. Creative Commons License 40171
ez esetben talán a III.-as fórumban érdemesebb átjönnöd...
Előzmény: Renault70 (40170)
Renault70 jan. 23. Creative Commons License 40170

Sziasztok

Olyan segitséget szeretnék kérni, hogy a közeljövőben szeretnék vásárolni egy Sceniket.

2009 évjáratnál fiatalabbat .

Nem tudom milyen motorral vegyem, 1,5 , 1,9 vagy 2,0 motorral, Dizel, de benzines párti vagyok, olyan 10 000 km-t megyek évente.

Nem vagyok egy száguldozós tipus, de a megbizhatóság lenne számomra a fő cél és legalább 5 évre tervezem a meglétét.

Jó lenne egy olyant venni, amiben nincs több,  mint 100 000 km.

Milyen hibákkal kellene kalkulálnom?

Valaki tudja a felszerelségi szinteket 2009- től milyenek vannak, sorba és miket tartalmaz?

Mik az apró különbségek a szintek között, mert nézegetem őket, de valamikor azt mondja a kereskedő, hogy Dynamic felszerelségű, de aztán nincs benne digit klima, az már átverés, mert az alapban van a sima klima, ugye?

Bármilyen jó tanács érdekel.

Ja, még olyan érdekelne, hogy ezek a motorok láncossak vagy szíjasok ?

Milyen sűrűn kell láncot vagy szijjat cserélni?

Választ előre is köszönöm

Trotter66 jan. 23. Creative Commons License 40169

Mivel egy hete hallgatom biztos nem levél.

Pedig de :)))

Ha ciripel, az levél lesz. Még nem kopott még el, mert még nem száraz.

Előzmény: hát ő (40150)
hát ő jan. 23. Creative Commons License 40168

Nálam szinte nulla a rezonancia. Nagyon szépen jár a motor dieselt és korát (2005 ös) meghazudtoló módon. Most hogy a turbónyomás is megfelelő visszaállt a fogyasztás is.

Előzmény: Marceee222 (40163)
Batman72 jan. 23. Creative Commons License 40167

Jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   :))))

Előzmény: develooper (40143)
vidiadv69 jan. 23. Creative Commons License 40166

Kíváncsi vagyok mi lesz a hiba. Kuplung kinyomáskor finoman érzek én is ütést. 106 pacis

Előzmény: Marceee222 (40163)
Törölt nick jan. 23. Creative Commons License 40165

Majd megmondja mi baja :D

Előzmény: Marceee222 (40164)
Marceee222 jan. 23. Creative Commons License 40164

Ha minden jól megy, oda. Még van 1-2 apróság amit javítani kell, szeretném egyszerre mindet, remélem a pénztárca is úgy akarja.

Előzmény: Törölt nick (40162)
Marceee222 jan. 23. Creative Commons License 40163

Nincs alapjáraton az utastérben rezonancia? Nem tartom épp normális jelenségnek a pedálon az ütést, motortartók ki lettek cserélve, remélem nem a lendkerék halt meg, elég drága ahogy elnéztem az árakat.

Előzmény: hát ő (40161)
Törölt nick jan. 23. Creative Commons License 40162

Zoltánhoz viszed?

Előzmény: Marceee222 (40159)
hát ő jan. 23. Creative Commons License 40161

2005-ös 1.5 106 LE azt hiszem kettős tömegű van már benne.

Előzmény: Marceee222 (40159)
Törölt nick jan. 23. Creative Commons License 40160

Hella :D

Előzmény: hát ő (40158)
Marceee222 jan. 23. Creative Commons License 40159

Ütéseket én is érzek, azt hittem normális jelenség, kuplungcsere elött vagyok, úgy döntött kigyorsításkor, hogy megcsúszik. Milyen motor van a kocsiban? Lendkerék kettöstömegű?

hát ő jan. 23. Creative Commons License 40158

Nem akarok hülyeséget írni az a H betűs. A régi hűtő nagyon durván nézett ki a szerelő is csak tanácstalanul nézte. A kívülről újnak szép állapotúnak tűnő hűtő felső sora kb 30cm-en 5 centire felfújódott és 2cm ren kiszakadt.

Előzmény: Törölt nick (40156)
develooper jan. 23. Creative Commons License 40157

Nincs mit. Új csatit mégis honnan?:) Vagy bontott csati csokival bekötve? Ha az utóbbi akkor hónapok múlva újra el fog égni.

Előzmény: JsassJr (40151)
Törölt nick jan. 23. Creative Commons License 40156

fütött garázsban 2 nap aprolékos munka :D

Elölről le kell szedni mindent az ablak előtt.

Kuplungnál nem hallottam még ilyet.

Milyen hűtő lett végül?

Előzmény: hát ő (40155)
hát ő jan. 23. Creative Commons License 40155

Jesszus akkor ez számomra nem egy otthoni barkácsdolog: :)  Megpróbálom a porszívóst és majd meglátjuk. A kuplungos kérdésemre esetleg van válaszod?

Előzmény: Törölt nick (40154)
Törölt nick jan. 23. Creative Commons License 40154

Csak úgy :D

Előzmény: hát ő (40153)
hát ő jan. 23. Creative Commons License 40153

Köszönöm a válaszokat. Valami miatt nem jelentek meg hiába frissítettem az oldalt-. Most már látom bár nekem az a kábelköteges kép nem mond semmit. Vagy csak úgy lehet szerelni????

Előzmény: Törölt nick (40152)
Törölt nick jan. 23. Creative Commons License 40152

Szia már válaszoltunk páran :D

de jut eszembe valakinek egy darab szivacs az eleje szigetelésekből volt benne, kb 2 cm

JsassJr jan. 23. Creative Commons License 40151

Köszönöm a segítséget. A csatlakozó ment tönkre egy újjal pótoltam, az előtétellenállásnak semmi baja nem volt :-)

Előzmény: develooper (40145)
hát ő jan. 23. Creative Commons License 40150

Sziasztok!

A felrobbant intercooler csere után most a fűtőventllátor kezdett el idegesítően ciripelni mintha egy levél szára lenne a lapátok között. Mivel egy hete hallgatom biztos nem levél. Tudja e valaki mi a problémája ill házilag szerelhető e és ha igen hogy kell kiszerelni.

2. normális e a fűtésrásegítő hangos kattogása.

3. Ha a kuplungra gyengén (jóval a kinyomás előtt) ráhelyezem a lábam gyenge ütéseket érzek. Mitől lehet. Teljes kinyomáskor halk morgó hang

Trotter66 jan. 23. Creative Commons License 40149

Belekerült valami.

Ha szerencséd van, akkor a motortér felől egy hosszabb porszívócsővel ki tudod szívni, a pollenszűrő nyílásán keresztül.

Ha nem, akkor az nem annyira egyszerű.

Előzmény: hát ő (40139)
Törölt nick jan. 23. Creative Commons License 40148

Persze szerelhető, elöző linkes hsz-m második képén tudod kivenni megnézni, biztosan akarod otthon? :DD

Amúgy elölről jobban támadható, ha csak takarítani akarnád.

Törölt nick jan. 23. Creative Commons License 40147

Ja simán gyujtáson mintha hallható jellen ha működik, bár nekem évek óta kattog :D

Előzmény: Törölt nick (40146)
Törölt nick jan. 23. Creative Commons License 40146

Szerintem nem éri meg belenyulni :DDD otthon

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=118146734&t=9098903

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=118147330&t=9098903

de azért megkérdezheted Zoltán kézzel mozgatható e, én úgy emlékszem nem.

Nincs beázásod?

Vonóhorgod?

Illetve rémlik valami szellöző a hátsórészen, nincs az eltakarva?

Előzmény: néma fóki (40141)
develooper jan. 23. Creative Commons License 40145

Kesztyütartót ki kell szedni, utána fen találod a fűtés boxba, nagyjából szinte a szélvédő tövében, sok sok vastag kábel megy bele.

Előzmény: JsassJr (40131)
develooper jan. 23. Creative Commons License 40144

Lehet mégsem jó az elem, vagy valami le van szakadva benne. Valamikor megnézem neked.

Előzmény: AtiGH1 (40132)
develooper jan. 23. Creative Commons License 40143

Azt is megnézem neked természetesen:)Ha nem ledes akkor átledezem inkább eredeti színre. Nem melegszik és szebb, kontrasztosabb fénye lesz.

Előzmény: Batman72 (40134)
néma fóki jan. 23. Creative Commons License 40142

Bocs: arra

Előzmény: néma fóki (40141)
néma fóki jan. 23. Creative Commons License 40141

A külső levegőt az utastérbe engedő csappantyú hol található?

Ugyanis annyira párásodik a kocsi, hogy ara gondolok, hogy nem nyit ki. Pollenszűrő szinte új 1-2 hónapos.

Ha már 3-an űlünk a kocsiba akkor fullon kell menni a ventillátornak. Kurvára idegesítő hosszú úton.

HELP!

AtiGH1 jan. 23. Creative Commons License 40140

Általában levelek szoktak beakadni és azt darálja a venti. Nekem is ilyen, nem érdekel mert nem fogom ezért szétszedni a komplett műszerfalat.

hát ő jan. 23. Creative Commons License 40139

Sziasztok!

Felrobbant intercooler csere után most a fűtőventillátor ad ki ciripelő "idegesítő hangot". Tudja e valaki mi lehet a  problémája és hogy házi barkácsműhelyembe szerelhető e. És ha szerelhető egy szétszerelési rajzot videót kaphatnék e. A mai nap az e-k napja :). Előre is köszönöm.

AtiGH1 jan. 23. Creative Commons License 40138

Inkább olvasd el a kommentet még egyszer.

Előzmény: himenolepis1 (40137)
himenolepis1 jan. 23. Creative Commons License 40137

Csereld benne az elemet.

Előzmény: AtiGH1 (40132)
himenolepis1 jan. 23. Creative Commons License 40136

Nem?

Előzmény: stevie-13 (40130)
vargamunka jan. 22. Creative Commons License 40135

szia 

szerintem ilyet nem mond jól képzett  szerelő .......bocsi nem bántáskép írtam  

Előzmény: himenolepis1 (40129)
Batman72 jan. 22. Creative Commons License 40134

Helló Dev!

Hebrálolsz ablakemelő kapcsolót is?

Nem világít soxor,meg mintha már kontakt hibás is lenne..

Tesóméknak azóta is remekel a műszerfal! :)

Mondjuk most legutóbb a turbó halt meg..

Előzmény: develooper (40099)
ThomBoy jan. 22. Creative Commons License 40133

Köss biztosítás az autóra, ha szopo van fizetik. Én egyébként is kötnék nem garanciális, assistance nélküli autóra.

Előzmény: himenolepis1 (40129)