Menetpróba: Infiniti Q50 2.0t - 2014.

Itt a második Lexus?

Ha igen, akkor még épp csak megrepesztette a tojás héját, kikandikált, és most kicsit csattogtatja a csőrét, veszélyesen. Névjegy letéve, de a durranás csak később jön.

Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
___R9M___ márc. 12. Creative Commons License 41193

ja, értem, nem erre gondoltam.

Előzmény: Törölt nick (41191)
Törölt nick márc. 12. Creative Commons License 41192

Az nem is játszik, mert konkurrens...:-)

Ja, pedig ez lenne a fontos infó :D

Előzmény: ___R9M___ (41190)
Törölt nick márc. 12. Creative Commons License 41191

Talán azért mert azt jelentené, hogy sok pénzem menne el a javításra? :D

Netán elromlana az autó? :D

Előzmény: ___R9M___ (41190)
___R9M___ márc. 12. Creative Commons License 41190

Miért nem örülnél? Nem is te kapnád a zsét.

Bár nekem f9q van.

Az nem is játszik, mert konkurrens...:-)

Előzmény: Törölt nick (41189)
Törölt nick márc. 12. Creative Commons License 41189

Én nem örülnék egy ilyen mutogatásnak, még díjazás ellenében sem :D

Bár nekem f9q van.

Előzmény: ___R9M___ (41185)
Törölt nick márc. 12. Creative Commons License 41188

kicsit macera lenne Pécsről a gar érvényesítése, ha van rá egyáltalán több mint 1 év...

Keresd a helyi renaultot próbáld meg ott

lehet hogy az akksit ott szívja le valami?

Lehet, nézd meg elsőre az akksi csatlakozóit, testeket rendben vannak e.

Lemerül hasonló szavakkal sok dolgot találsz a keresővel, nem minden jut eszembe :D

Előzmény: troberto (41174)
AtiGH1 márc. 12. Creative Commons License 41187

Ennek nem örülök, én is a környéken lakom...

Btw, "házilag" ha vkinek van ötlete, hogyan tudonám védeni, akkor lécci küldjön nekem egy mailt. Köszi!

Előzmény: mixeres (41168)
Törölt nick márc. 12. Creative Commons License 41186
Előzmény: stevie-13 (41169)
___R9M___ márc. 12. Creative Commons License 41185

Kedves autószerelő kollégák,

Cégünk minőségügyi osztálya vevői reklamációk kivizsgálásához olyan partner(eke)t keres, aki(k)

1. hajlandó lenne nekünk turbó meghibásodásakor az autóban lévő egyéb alkatrészek (EGR-szelep, katalizátor, levegő-tömegmérő, kartergáz-szelep, levegőszűrő, stb.) állapotát is megmutatni.
  2. Megengedné, hogy ezen alkatrészekről fotókat készítsünk.
  3. Elmondaná a tapasztalatát: amikor a turbó tönkremegy, akkor milyen más alkatrészek hibásodtak még meg.

BorgWarner, K9K és (R9M :-) töltők érdekelnek, magyar gyártmányúak (2004-)

Díjazás: megegyezés szerint. :-D

Köszönöm előre is,

G.

troberto márc. 12. Creative Commons License 41184

Köszi a tippet!

Számlamásolatom van, megpróbálom.

Előzmény: ThomBoy (41180)
Betyárgombóc márc. 12. Creative Commons License 41183

Akkor azért ajánlja azt a márkaszerviz...

Na jó, 10.000-nél csere.

Előzmény: AtiGH1 (41182)
AtiGH1 márc. 12. Creative Commons License 41182

Tralallalal....Castrol olaj öli meg az okoskereket!

Előzmény: Betyárgombóc (41178)
szalaics márc. 12. Creative Commons License 41181

Olaj kapcsán jobb a békesség!

ELF ha a nagyfőnök már ezt írta a dokumentumokba!

Fórumon van fent a Castrol kapcsán több infó is rá kell keresni!

Hajtókarcsapágy cserémnél láttam a különbséget az ELF és Castrol közt /lásd fotók/!

ThomBoy márc. 12. Creative Commons License 41180

Szerintem két év van rá, mint általában a nem legalja akkuknak. Nem vagyok benne biztos, hogy ne lehetne elintézni helyi márkakereskedőn keresztül, ezért van az országos Renault hálózat!

Ha nem kaptad meg a számlát és anélkül nem tudják cserélni kérjed el faxon, emailben, bárhogy és menj be a helyi kereskedésbe. Ha Motrio úgyis a Renaulthoz küldik vissza (szerintem).

Marceee222 márc. 12. Creative Commons License 41179

Én egyszer engedtem a Castrolt bele, mert nem volt Elf (2. Olajcseréje volt nálam akkor) 10000 km után 2 kocka volt csak az olajszint. Ezekután csak Elfet raktam bele, jobb áron van és 14000nél sem fogyott semmit most sem.

Betyárgombóc márc. 12. Creative Commons License 41178

Nekem a márkaszervizben automatikusan Castrol olajat töltöttek legutóbb, mert az jó, meg trallala... mondták ők.

Előzmény: heliosis (41171)
Betyárgombóc márc. 12. Creative Commons License 41177

Tisztában vagyok a négyévszakos gumik paramétereivel - pontosabban amiket mondanak róluk - ennek ellenére nem tudok rosszat nyilatkozni a Quadraxerről. Évi 15-20e km körül futunk, kopásról sajnos nincsen hosszabb távú tapasztalatom, mert az előző autómon is csak kevesebb, mint két éve volt rajta, mikor eladtam. Szeretek biztonságosan hajtani, túl gyorsan se megyek, követési távolságot is tartok... nekem megfelel. Eddig. Aztán az is lehet hogy a nagyobb testű autó megeszi a puhább gumit egy-két év alatt.

Előzmény: stevie-13 (41170)
DAndras79 márc. 12. Creative Commons License 41176

Valóban, márkaszervizek is használtak-használnak MOL olajat a Renault-ba-Scenicbe.

Az a gond, hogy a GS-be való olaj kb. 2-szer annyiba kerül, mint az ELF.

MOL olajat 2001 óta használok a R19-be (és azelőtt is azt kapott a márkaszervizes időszak alatt), de a GS-be maradtam az ELF-nél, ami a gyári ajánlás és sokkal olcsóbb mint a MOL (pontos tipust már nem tudom, de anno rákerestem).

Előzmény: joska61 (41173)
troberto márc. 12. Creative Commons License 41175

Ja még annyi hogy pár napja a szabadkezes nyitás nem működik, lehet hogy az akksit ott szívja le valami?

troberto márc. 12. Creative Commons License 41174

Sziasztok!

Ezen akksik közül melyiket választanátok?

http://autoakku24.hu/l/r=renault-scenic-ii-jm0-1-2-0-dci-150-le-2005-09--12510

A fórumban olvastam még régebben az Excide EA602-ről, hogy azt is ajánlotta valaki.

Egyébként nem igazán értem az akkum halálát. 1 hete töltöttem fel megelőző jelleggel. Hétvégén volt egy 400km-es túrája, kedd reggelre meg sem nyekkent, csak bikázva indult. Tegnap délután óta 15 órát volt töltőn, reggel még 3A folyt át rajta, amit sokallok és kicsit nehezebben indult az autó.

Az akksi egyébként gyári Renault (Motrio), 2012. augusztusi, csak az előző tulaj vette BP-n Budakalászon, kicsit macera lenne Pécsről a gar érvényesítése, ha van rá egyáltalán több mint 1 év...

joska61 márc. 12. Creative Commons License 41173

Ilyen kenőanyag ajánlója a MOL-nak is van, és ha már nem akarunk ELF-et, vagy amit a gyár valami szerződésnek megfelelően favorizál, akkor miért az osztrákokat gazdagítsuk, miért ne a hazai céget? Én amit össze tudtam olvasni, a világon semmi baj nincs a MOL olajokkal.

Előzmény: heliosis (41171)
néma fóki márc. 12. Creative Commons License 41172

Sajnálom. De mégis hogy sikerült? Saját kártyával, vagy szűz kártya tantással?

Előzmény: mixeres (41168)
heliosis márc. 12. Creative Commons License 41171

Van olyan is köztünk, aki nem ELF motorolajat használ?

Aki másik gyártóét használja, de nem csak meggyőződésből, hanem a megbízható szerelő ajánlásával, vagy mondjuk kis szoftveres segítséggel? pl. OMV-t

http://www.omv.hu/portal/01/hu/omv_hu/Egyeni_uegyfeleknek/e_Szolgaltatasok/Olajkereso

Arra is kíváncsi lennék, hogy az ELF-et használók, miután kikeresik a saját autójuknak ajánlottat az OMV-től, és elolvassák a termékleírását, mit mondanának? Szerintük az ELF-hez képest ezeknek az olajoknak a megfelelősége hány %-os lehet? (csak szubjektív véleményt, vagy tippet kérnék, nem kell, és nem érdemes tudományoskodni)

(az OMV-ről én csak annyit tudok, hogy Bécs egyik "városrésze")

Előzmény: Batman72 (41162)
stevie-13 márc. 11. Creative Commons License 41170

nekem a korábbi autómon is, és a jelenlegin is Kleber Quadraxer van. Ez ugye négyévszakos - amiért most meg fognak kövezni egyesek - viszont télen, hóban már bizonyított, nyáron, vagy esős időben sem érzek problémát vele, és a fogyasztásban sincs eltérés. Nem kell cserélgetni, tárolgatni, agyvizet visszahűteni, ha nem ideálisak az időjárási körülmények...

A négyévszakos gumi valóban ideális lehet azokhoz az autókhoz, amik igen keveset futnak, és csak városi forgalomban.

A négyévszakos gumik a nyáriakhoz képest puha keverékkel készülnek, ezért meglehetősen gyorsan kopnak.

A menettulajdonságaik télen-nyáron gyengébbek, mint egy rendes téliguminak (télen) vagy nyári guminak (nyáron). Mondjuk az 5-10 százalékkal hosszabb fékút 50-ről még "beleférhet," autópályás tempónál viszont meglehetősen durva lehet...

Előzmény: Betyárgombóc (41141)
stevie-13 márc. 11. Creative Commons License 41169

Roadstone?  Mondjuk ez nem kinai Korea

A Roadstone a Nexen másodmárkája.

Ezt azért tessék ízlelgetni :-)

http://www.roadstone-tyres.eu/

Amúgy a Nexen valóban szöuli bejegyzésű cég (ezt én sem tudtam), de a Roadstone gumik mind Made in China jelzéssel jönnek. Ami nem is véletlen:

http://www.tirebusiness.com/article/20120521/NEWS/305219981/nexens-new-plant-is-key-to-firms-growth-goals

Uniroyal 13 e alatt van nekem.

Akkor szerintem ne sokat töprengj...

Előzmény: Törölt nick (41134)
mixeres márc. 11. Creative Commons License 41168

Sziasztok.Hétfő reggelre ellopták a volt kocsimat az új tulajtól.Kérlek benneteket ha valaki látja vagy tud róla valami jelezzetek.4 kisgyerek várja haza:( köszönöm!

http://www.autoszektor.hu/hu/content/autolopas-lvm-394-renault-megane-grand-scenic

grogrum márc. 11. Creative Commons License 41167

Vagy 5w40 helyett 5w30. Az jobb, főleg az okoskeréknek.

Előzmény: Batman72 (41165)
szalaics márc. 11. Creative Commons License 41166

Vagy www.filterabc.hu

Előzmény: Batman72 (41165)
Batman72 márc. 11. Creative Commons License 41165

Yesss!!!  :)

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (41164)
Törölt nick márc. 11. Creative Commons License 41164
Előzmény: Törölt nick (41163)
Törölt nick márc. 11. Creative Commons License 41163

Persze :D

Előzmény: Batman72 (41162)
Batman72 márc. 11. Creative Commons License 41162

HELP!!!

Most akkor biztosra megvehetem ezt?

Eddig a "régit" használtam olyan 15.000-ként.

Biztos ez az,ami?

https://the-filtershop.com/spd/ELF_EVOLUTION_SXR_5W40_5L/Motorolaj-ELF-EVOLUTION-SXR-5W40-5L

ThomBoy márc. 11. Creative Commons License 41161

Sejtettem, hogy az a környék amit jelöltél, így ott megnéztem vásárlás előtt és a hazaút (230km) után is. Sehol semmi nem látszik, patika tiszta minden. Majd ránézek pár nap múlva is, hogy van-e változás.

Ami nem tetszett de lehet felszereltség függő, hogy motortakaró burkolat nincs a kocsin, de ez legyen a legnagyobb baja! Majd nézek rá bontóban. :)

Előzmény: Zsuppim (41152)
Törölt nick márc. 11. Creative Commons License 41160

talán 5-6 éve én is tőlük veszem, minden rendben volt

Előzmény: Marceee222 (41146)
Zsuppim márc. 11. Creative Commons License 41159

Jó lesz az!  

Előzmény: ThomBoy (41158)
ThomBoy márc. 11. Creative Commons License 41158

K9KP732 így kezdődik apué.

Előzmény: Zsuppim (41147)
Zsuppim márc. 11. Creative Commons License 41157

Áá  esélytelen a mai nap nekem :-)    

Előzmény: DAndras79 (41156)
DAndras79 márc. 11. Creative Commons License 41156

Lehet, hogy már kedd van  :-)

Előzmény: Zsuppim (41155)
Zsuppim márc. 11. Creative Commons License 41155

hétfő van :) még kómába vagyok... asszem.

Előzmény: GSzORO (41154)
GSzORO márc. 11. Creative Commons License 41154

A szelepet kihagytad...:-DDD

Előzmény: Zsuppim (41153)
Zsuppim márc. 11. Creative Commons License 41153

hmm egy két szó nem úgy sikerült ahogy kellett volna....

csöüög  - csöpög

csav      - csavar

Előzmény: Zsuppim (41152)
Zsuppim márc. 11. Creative Commons License 41152

1. folytószelep

2. Egr

3. egr rendszer "esernyőnyél"

A folytószelep házon kb 8-9000 km alatt kicsapódott olaj van, ennyi még normális. Ha ennél többet látsz, netán csöüög itt az olaj akkor meg kell nézni a házat, vagy legrosszabb esetben csere.

Az egr szelep 3 csav oldásával simán kivehető, könnyű a tisztítása.

Az "esernyőnyelet"  2 db csavar fogja fel, könnyű kivenni.

Előzmény: ThomBoy (41085)
szalaics márc. 11. Creative Commons License 41151

Zene füleimnek! :) /Csak ne kopogjon!/ :)

Előzmény: Zsuppim (41150)
Zsuppim márc. 11. Creative Commons License 41150

Nincs mit szólni róla :)        hibátlan.....................kop-kop!!!

Előzmény: szalaics (41148)
Zsuppim márc. 11. Creative Commons License 41149

Siemens

Delphi

szalaics márc. 11. Creative Commons License 41148

Hú ez kimerítő volt! :)

rossz volt a kérdésem! :)

K9K 732-motoré ezek szerint Siemens

Na erről pont nem szólt a cikk! :(

Zsuppim márc. 11. Creative Commons License 41147

minden 1,5DCi Delphi rendszerű?   természetesen nem :)

Vagy van különbség 5x-1xx LE közt?   -  persze van.    De ne lóerőbe gondolkodjunk, inkább motorkódban.

K9K 732 ( 106 le ) és 764  Siemens

K9K 260, 270, 272, 700, 702, 704, 706, 710, 712, 714, 716, 718, 722, 724, 728, 729, 750, 752, 760, 762, 766, 768, 790  Delphi 

Előzmény: szalaics (41143)
Marceee222 márc. 11. Creative Commons License 41146

https://the-filtershop.com/spl/518476/ELF

Én innen rendeltem eddig minden alkalommal, most esedékes nálam is. Ár szerintem korrekt, gondom még nem volt vele, 10000 felett ingyen kihozzák.

Előzmény: szalaics (41144)
ThomBoy márc. 11. Creative Commons License 41145

Nekünk a GSIII-on az van téliben, hó nem volt így fogalmam sincs mit teljesít, de nedves őszi-téli-tavaszi úton nincs vele gond. Nem tapsikoltam amikor kiderült milyen márka (rosszul tudta az eladó is, én meg nem néztem), de nincs vele semmi gond!

Előzmény: szalaics (41137)
szalaics márc. 11. Creative Commons License 41144

Jut eszembe áprilisban esedékes olaj/+szűrők/ cseréje! Vett valaki mostanában ELF gyári 1,5 dci 106LE részecske szűrő nélkülibe jó áron megbizható helyről olajat?

(tudom tavaly óta drágult egy picit, de mégis mi a jó ár? Tavalyi nekem a 7600 Ft/5l volt)

szalaics márc. 11. Creative Commons License 41143

Ezt akartam kérdezni, hogy minden 1,5DCi Delphi rendszerű? Vagy van különbség 5x-1xx LE közt?

106 LE érdekelne igazán! :)

Előzmény: Törölt nick (41140)
Törölt nick márc. 11. Creative Commons License 41142

Én biztos nem kövezlek meg, de nem vennék ilyet, nyáron rosszabb fékút, nagyobb zaj, télen nem igazi téli. A jobbak árától alig valamivel drágábban téli-nyári garnitúrát veszek, igaz van 2 féle felnim hozzájuk.

Előzmény: Betyárgombóc (41141)
Betyárgombóc márc. 11. Creative Commons License 41141

Nem vagyok sokat tapasztalt gumi témában, de nekem a korábbi autómon is, és a jelenlegin is Kleber Quadraxer van. Ez ugye négyévszakos - amiért most meg fognak kövezni egyesek - viszont télen, hóban már bizonyított, nyáron, vagy esős időben sem érzek problémát vele, és a fogyasztásban sincs eltérés. Nem kell cserélgetni, tárolgatni, agyvizet visszahűteni, ha nem ideálisak az időjárási körülmények... 

Törölt nick márc. 11. Creative Commons License 41140

ja a cikkben az egyik legfontosabb a Delphi rendszerre való odafigyelés, szűrők, olaj stb...

Előzmény: Törölt nick (41139)
Törölt nick márc. 11. Creative Commons License 41139

Én országúton használom inkább

szerencsés vagy, ha ezzel járnék mindig pályán, én sem tennék bele

Előzmény: szalaics (41138)
szalaics márc. 11. Creative Commons License 41138

Én országúton használom inkább, de évente 1-2 alkalommal teszek teli tankhoz....

Volt egy B vectrám 2.0 DTI mikor vettem, egr szelep tisztítást csináltam, mert ramatyul nézett ki, utána mindíg tettem bele, kb 2-3 tankonként, 325-350 ekm-el adtam el, a vevő mikor kipróbálta nem hitte el, hogy ennyi km-van benne, azóta is fut, inmáron 400 ekm környékén! motorhoz nem nyultak még!

Előzmény: Törölt nick (41136)
szalaics márc. 11. Creative Commons License 41137

Ez az Uniroyal tényleg nem rossz! nekem volt tán két kocsimon is!

Előzmény: stevie-13 (41132)
Törölt nick márc. 11. Creative Commons License 41136

Korábban sok esetben írtam, hogy a prémium jót tesz a gépeinknek, megbízható kúton tankoljunk, nem kell adalék - a kifejezett városi üzem miatt én teszek bele, de ha legalább 40% országút lenne, nem tennék - voltak kétkedések.

Előzmény: szalaics (41135)
szalaics márc. 11. Creative Commons License 41135

Bocsi Ezt próbáltam sugalni, hogy feldobta a labdát a beírásával!

Egy laikus, akár mondhatja azt a végére írt szösszenettel, hogy humbuk amit a szerelő mond!

Kicsit ez a ne öntsünk az üz.anyagba adalékot az ami ? nálam, de persze, ha minden kúton azonos és jó minőség várná a felhasználót, tényleg nem kéne vele foglalkozni...de ez megint érdek mert nem lenne kinek eladni, és nem lehetne versengeni...

Előzmény: Törölt nick (41128)
Törölt nick márc. 11. Creative Commons License 41134

Roadstone? Ne már.

Mondjuk ez nem kinai Korea

Uniroyal 13 e alatt van nekem.

Előzmény: stevie-13 (41133)
stevie-13 márc. 11. Creative Commons License 41133

azt nem gondolom, hogy egy eleve sokkal rosszabb gyári cimke - nem a neten kerindő - jobb tulajdonságokkal bíró gumit takar mint egy példában szereplő.

Ezer példát mondok...

Másik gumiról mi a meglátásod?

Roadstone? Ne már.

Ezekkel mi általában úgy találkozunk, hogy a friss gumit hozzák beszámítani BÁRMI másba, mert nem tapad, kibírhatatlanul zajos, kanyarban nyikorog.... Egy idő múlva biztos jók lesznek a kínai gumik, de egyelőre még sehol nincsenek. (Roadstone, Rockstone, Wanli, Kingstar, Minerva, Infinity, Ling-long, Federal, Landsail, Firenza, Imperial, Nexen, Fullway, Meteor, Nankang, Tyfoon, Triangle, Delinte....)

Előzmény: Törölt nick (41131)
stevie-13 márc. 11. Creative Commons License 41132

Olyat keresek, de szempont a vizes út fékezése, mert a gyereknek lesz friss jogsival Megane II-re. Kopás nem számít, mert keveset megy még

Akkor sportgumi. Mondjuk 195/65R15-ben nem nagyon vannak ilyenek :-(

Ami érdemes lehet a figyelmedre, az az Uniroyal Rainexpert, Conti másodmárka, kiváló tapadás, átlagosnál gyorsabb kopás, de nektek a fentiek alapján pont tökéletes lehet. Ez is megáll 14-16 között. (Az Árgéppel csak óvatosan.)

Előzmény: Törölt nick (41129)
Törölt nick márc. 11. Creative Commons License 41131

Valamit nem értettél félre?

azt nem gondolom, hogy egy eleve sokkal rosszabb gyári cimke - nem a neten kerindő - jobb tulajdonságokkal bíró gumit takar mint egy példában szereplő.

Másik gumiról mi a meglátásod?

Előzmény: stevie-13 (41130)
stevie-13 márc. 11. Creative Commons License 41130

Engem azért érdekelnek, már alapból tudok részben dönteni, ha BB és EC gumit nézek, elsőt választanám.

A fórumokban tanácsokat kérnek, az adott kérdésben tapasztaltabbak pedig tanácsokat adnak, a legjobb tudásuk szerint.

Természetesen nem kötelező figyelembe venni a tanácsukat.

Előzmény: Törölt nick (41129)
Törölt nick márc. 11. Creative Commons License 41129

A Kinergy Eco megbízható, de igazából teljesen átlagos gumi.

Olyat keresek, de szempont a vizes út fékezése, mert a gyereknek lesz friss jogsival Megane II-re.

Kopás nem számít, mert keveset megy még, illetve 14 e alatt/db nem érdekel ha cserélni kell. Prémiumot éppen a kevés futás miatt nem veszek, de középből vágyam a jobb amit a felhasználók ajánlanak, mert pont ahol vettem volna azt mondták csúszik.

Ezt is elfogadnám ha felhasználói vélemény lenne róla, címke ua, mint a Hankooknál.

Az EU-matricával a legcsekélyebb mértékben sem kell foglalkozni.

Engem azért érdekelnek, már alapból tudok részben dönteni, ha BB és EC gumit nézek, elsőt választanám.

Előzmény: stevie-13 (41125)
Törölt nick márc. 11. Creative Commons License 41128

Lehet félreértelek, de én egy több évtizedes javító tapasztalattal bírónak hiszek, nincs sok mosolyogni való azon amiket mondtak a szakik, a szerkesztő meg ....nekem sem volt szimpi az írása.

Előzmény: szalaics (41124)
stevie-13 márc. 11. Creative Commons License 41127

A Dunlop SP Blue-response 205/55r16 gumiról van valamilyen tapasztalatod, vagy csak véleményed? Ha igen, akkor kifejtenéd?

Nincs tapasztalatom, csak előítéletem :-)

22-ért adok neked Misi Primacy 3-at, V-s sebességindex, pár hetes gyártás.

Na, AZ jó gumi ;-)

Előzmény: Tattara007 (41126)
Tattara007 márc. 11. Creative Commons License 41126

Helló stevie-13!

A Dunlop SP Blue-response 205/55r16 gumiról van valamilyen tapasztalatod, vagy csak véleményed?

Ha igen, akkor kifejtenéd? 

Köszi! Üdv: Tattara

Előzmény: stevie-13 (41125)
stevie-13 márc. 11. Creative Commons License 41125

Szerintem javítottak valamit mert jobbak a 13-s teszt eredmények, de bizonytalan vagyok.

A Kinergy Eco megbízható, de igazából teljesen átlagos gumi.

A gumik a gyártók szándékai szerint ugye három csoportra oszthatóak (sport, komfort, eko), a Kinergy Eco esetében a szándék nem is lehet kérdéses.

Az ekogumik műfajának megszületése szerintem a környezetvédelem érdekében tett legfájdalmasabb lépések egyike, ezek a gumik ugyan sokat elfutnak és alacsony a gördülési ellenállásuk, de az átlagos gumiknál sokkal sérülékenyebbek és a jó kopási értékekért feláldozzák a tapadást.

A K425 a valóságban azért nem teljesen tipikus ekogumi mint pl. a Conti EcoContact 5, azaz ennek viszonylag rendben van a tapadása, de nem is fut el annyit. Mi pár éve sok autóra szereltük, aztán leváltottuk másra, és ez egy olyan gumi volt, hogy ugyan szidni senki nem szidta, de senki nem is kérte, hogy feltétlenül ugyanolyat szereljünk vissza, pedig ez néha előfordul (Goodyear Excellence, Brigi ER300 - ma már egyik sem nagyon elérhető.).

Ha Hankook, akkor Scénicre inkább a Ventus Prime 2 (K115) való, de igazából a prémium márkák onnan már csak egészen kevéssel drágábbak.

Arról nem beszélve, hogy ua-nak tűnő gumin 2-3 féle jelölést olvasok más más webáruházban pl BB 69, vagy BC 71, vagy CC 68 a franc se tudja.

Az EU-matricával a legcsekélyebb mértékben sem kell foglalkozni. Mi semmilyen összefüggést nem látunk egy gumi valós tulajdonságai és EU-matricája között. Azaz néha egészen kiváló gumik kapnak rossz osztályzatot, míg az AA-s gumik nem feltétlenül annyira űberek.

A gumimatrica olyan, mint az EuroNCAP törésteszt. A mérés ugyan valamit modellez, de lehetőséget ad arra, hogy a gyártók arra az egy mérésre fejlesszenek terméket. Tehát ahelyett, hogy egy széles spektrumban jól teljesítő gumit fejlesztenének, inkább arra törekszenek, hogy az adott, konkrét mérésen legyen jó a gumi. Ha a mérés sebességét eltolnák mondjuk 10 százalékkal, simán előfordulhatna, hogy teljesen más eredmények jönnek ki.

Látszik is már egyébként a matrica osztályzatok inflálódása. Az elején még jelentős eltérés volt az egyes minták jegyei között, de a friss fejlesztésű gumik nemigen mennek C alá, és a sok A miatt fontolgatják az A+ bevezetését. (Utána meg alighanem jön az A++, mint a hűtőszekrényeknél.)

Amúgy a valós matricát a gyártó honlapján találod. Az létező jelenség, hogy ugyanaz a minta különböző méretekben más jegyeket kap, de ugyanaz a méret csak egyféle matricával létezik.

A Hankook oldalán a 195/65R15 méretben a BB69 minősítést találtam.

szalaics márc. 11. Creative Commons License 41124

Megmosolyogtató a cikk! :)

Főleg a szerk. írása a vízre, ami szintén életszerű!

Ez megint olyan cikk, hogy ki melyiknek hisz, vagy akar hinni /a sok igazság mellett!/! :) /labda a felhasználónál!/

"Murphy tudott valamit" "Ami el tud romlani, az el is romlik." :)

Előzmény: Törölt nick (41121)
Törölt nick márc. 11. Creative Commons License 41123

Téli nyári nagyon eltér egymástól, én néztem a 2011-s és a 2013-s teszteket. K425 195/65/15 első teszten vizen csúszósabb volt mint a másodikon, azért is, meg a több helyen történt érdeklődésemre kapott csúszós válasz miatt érdeklődnék használóktól. Szerintem javítottak valamit mert jobbak a 13-s teszt eredmények, de bizonytalan vagyok. Arról nem beszélve, hogy ua-nak tűnő gumin 2-3 féle jelölést olvasok más más webáruházban pl BB 69, vagy BC 71, vagy CC 68 a franc se tudja.

Különösebben nem érdekel a kereskedők véleménye, inkább a használóké

Előzmény: grogrum (41122)
grogrum márc. 11. Creative Commons License 41122

Én is kíváncsi lennék. A tesztek szerint nagy átlagban jó gumi. Nekem a téli is Hankook, az nagyon jó. (winter icept w442) Ónos esőben is alig kapart meg egy gyors balra indulásnál.

Előzmény: Törölt nick (41118)
Törölt nick márc. 11. Creative Commons License 41121
Trotter66 márc. 10. Creative Commons License 41120

Én nem tapasztaltam ilyen hibát. Legalábbis nálam nem volt ilyen.  Remélem nem is lesz. Bízom Zoltánban.

Előzmény: S.P (41119)
S.P márc. 10. Creative Commons License 41119

Van egy cikk a turbókról totalcaron:

http://totalcar.hu/magazin/technika/2012/05/26/mitol_doglik_a_turbo/1/

Ezt írja:

A Renault 1,9-es dCi-jénél a légtömegmérő elöregedett darabkái, illetve a kartergáz-visszavezető rendszer elemei szeretnek leválni, amiket aztán csúnyán bedarál a turbó.

Ez tényleg valós probléma? Volt már valakinek ilyen turbó halála?

Törölt nick márc. 10. Creative Commons License 41118

Több szem többet lát :D illetve használók véleménye lenne a fontos:

Hankook K425 nyári gumival van valakinek tapasztalata?

Azt mondták egy gumisnál, hogy a régebbiek 2011-ben csúsztak nagyon a vízen, vajh a mostaniak?

szalaics márc. 10. Creative Commons License 41117

Meg lesz vele elégedve meglásd!

Nekünk is 1,5DCI van Mint DAndrás79-nek, csak 2007-es 106 LE. Meg kell adni neki ami megjár: megelőzésből Én is cseréltettem h.karcsapágyat /fórumon fent is vannak róla képek/ olaj csere 10 ekm-ként max évente, de 15ekm-en belül. Eddig minden ok 2010 óta van nálunk.

Szeretem a tavaszt, meg a nyárt! kezd visszaállni a gázolajtermelő fogyasztás! :) jelenleg Körmend-Fonyód, Fonyód-Körmend /zeg-en keresztül, dombok fel-le/, egy kis B.boglár-i kitérővel 5,1 l/100 nem hajtva!

Eddig télen ez a táv 5,6 l/100 /néha klímával a pára miatt :)/

Előzmény: ThomBoy (41116)
ThomBoy márc. 10. Creative Commons License 41116

Köszönöm a választ neked is, remélem apum is hasonlóan jár majd, mert már Budapesten van az autó az udvarában. :)

Én is vezettem (próba kör) mert mégiscsak nekem van összehasonlítási alapom, olyan furcsa nem is volt közel egy év kimaradás és a GSIII után. A motorja érezhetően másképp mozgatja az autót, mint a 2.0 dCi de lomhának és rossznak kikiáltani vétek lenne. Apukám eleve nem tervez indulni már a Forma1-ben, így a 13mp 100-ra bőven elég (lenne ha nem 20mp alatt gyorsítana :)). A fogyasztása 130 km/h autópályán haza 5,7 L/100 km, a GSIII a két literes motorral 6,5 L/100 km, így a differencia is látszik.

Magyarországi, Kaleido felszereltségű, végig márkaszervizbe hordták, kemény 68ezer km került bele 5,5 év alatt, nagyon vigyázott rá aki hajtotta. Ami hiányzik belőle az a tempomat és a parkoló szenzorok, de mindkettő megoldható értelmes összegből. Ami nincs és valószínű nem is lesz benne mert durván hozzá kellene nyúlni, az a szabadkéz és a motoros tükör, de apunak eddig se volt ilyen autója -> nincs hiány érzete.

Előzmény: DAndras79 (41115)
DAndras79 márc. 10. Creative Commons License 41115

2010.dec. óta van meg az 1.5dci GS (2008.nyári), most kb. 180ekm van benne, több mint 60ekm-t tettünk bele bő 3 év alatt. Ahogy régebben is irtam, nem volt vele semmi gond szerencsére. A hajtókarcsapágyakat kicseréltettem "jobb a békesség" alapon, de a kivett csapágyak is jók voltak (Zoltán1967). Vezérléscsere szintén nála lett megejtve, ezen kivül csak első fékbetét-tárcsa ill. a szokásos olaj-szürők lettek cserélve.

Most várható majd egy klimatöltés, kicsit meggyengült (már tavaly észrevettem, de a párátlanitáshoz még tökéles).

Az árak miatt szerintem hivd fel Zoltánt, kapásból mondja majd az aktuális árakat. Hkcs cserét érdemes olajcserével együtt csinálni.

Én ajánlom az 1.5dci-t, nálunk bevált (kop-kop-kop).

Előzmény: ThomBoy (41069)
Schaumari Gyüttment márc. 10. Creative Commons License 41114

Az nem kevés pénz, főleg, ha te álltad 100%-ban.

Előzmény: vidiadv (41090)
Törölt nick márc. 10. Creative Commons License 41113

8200304229

:D gyári kb 40-50 e utángyártottak - más márkák -

Előzmény: S.P (41112)
S.P márc. 10. Creative Commons License 41112

A rugó kék-szürke jelzésű.

Előzmény: Törölt nick (41111)
Törölt nick márc. 10. Creative Commons License 41111

Amit írtam árat lengőkarra az renault, az előbb néztem meg.

8200298455

8200457209

8200679067 ezeken a cikkszámokon, de természetesen alvázszámmal majd pontosítod ahol veszed.

Rugód milyen színjelölésű?

az gyáriban drága

Előzmény: S.P (41110)
S.P márc. 10. Creative Commons License 41110

Igen, a lengőkar! Meg a rugó is érdekelne. Cikkszámot már erre egyszer küldtél, de jó volna tudni, hogy melyik gyártó termékének verjem le az árszintjét. :-)

Előzmény: Törölt nick (41109)
Törölt nick márc. 10. Creative Commons License 41109

lengőkar?

Előzmény: S.P (41108)
S.P márc. 10. Creative Commons License 41108

Köszi!

Gyártmány szempontjából melyiket érdemes preferálni?

Előzmény: Törölt nick (41107)
Törölt nick márc. 10. Creative Commons License 41107

jó gondolat, a lengőkar gyári 24-25 a fej 12 körül van

rugó sem drága, 10 e-t mák lehet venni utángyártottat, érdemes cserélni mindkettőt

Előzmény: S.P (41106)
S.P márc. 9. Creative Commons License 41106

Sziasztok!

A jobb első spirálrugót és alsó támasztógömbfejet cseréltetnem kell. Azon gondolkozom, hogy ha már ennyire szét kell szedni, kicseréltetném a lengőkart.

Jól gondolom, hogy ha lengőkart veszek, akkor azon minden szerelék rajta van? (szilent, gömbfej) Ha így van, akkor kb +10 eFt-ból ki van ott minden cserélve.

Jól gondolom, vagy teljesen vakon vagyok?

Törölt nick márc. 9. Creative Commons License 41105

Ok köszi, gyors volt, akkor kb ez az ár mindegyikre, hiszen ugyanazok.

Előzmény: fvcc (41104)
fvcc márc. 9. Creative Commons License 41104

http://www.motoweb.sk/?kateg=40&auto=63&model=7218&rad=1090&r=1175&detail=112178776992

egy db a raktárkészlet, 55, 94 € az első számra. Egyébként nincs találat.

http://www.depoauto.sk/index.php/cPath/415?osCsid=0b7tjhgpnne707c08ee3mf5c60

ez a nagyker oldala, de itt menüböl keresgélsz, és árucsoportokból. Sem szóra, sem cikkszámra nem lehet. ... de nem is egyezik meg a Renaultéval.

Előzmény: Törölt nick (41101)
Törölt nick márc. 9. Creative Commons License 41103

Igen le, - sőt ha este lápánál álok és nem én vagyok az első akkor is :D - a példáid nem voltak teljesen jók, magam sem kerestem ezért ellen-oldaliakat

Előzmény: EME (41100)
fvcc márc. 9. Creative Commons License 41102

Vegyél be altatót :)

ő jellemzően városban közlekedik.  Ha mégis kitéved onnan, akkor felkapcsolja.

Előzmény: EME (41100)
Törölt nick márc. 9. Creative Commons License 41101

7700418376

7700418372

7700418377

7700418373

77004183757700418371

77004183747700418370

Ezek a cikkszámok, Megane torziós rugó, ha már egyet megtalálsz nagyjából behatárolja az árat.

Előzmény: fvcc (41099)
EME márc. 9. Creative Commons License 41100

Nem fogok jól aludni az éjjel, ha nem tudom meg: lekapcsolod a lámpát, ha beérsz a faluba? A vége táblánál meg vissza?

Előzmény: Törölt nick (41093)
fvcc márc. 9. Creative Commons License 41099

cikkszám van (nemtom, h. R-Megane-e) inkább típus, motro,  gyártás ettől eddig és mi az.  Esetleg gyártó(k) - vagy én írom az alternatívákat.

Előzmény: Törölt nick (41097)
fvcc márc. 9. Creative Commons License 41098

Van egy netes nagyker, megnézni nem gond.

Hungary is a listájukon szerepel, de valahogy a szállítási díjban nem veszem észre, hogy figyelembe venné a választott országot. Közben megnéztem a szállítási feltételeket - csak SK és utánvét.

Egyébként - szerintem - jó áraik vannak, amit eddig rendeltem, 3 nap alatt itt volt.

(ha hagyon kell valami, akkor úgy tudok segíteni, hogy előre utalás HUF számlámra, majd DPD futárral  tölem hozzátok)

Előzmény: Törölt nick (41097)
Törölt nick márc. 9. Creative Commons License 41097

Nem gond, beszélgetünk, autók jók :D

Most ugrott be egy kérdés feléd, ha adok egy Renault Megane cikkszámot, szétnéznél a neten nálatok mennyiért lehetne venni, rendelni, szállítanak e Mo-ra stb. mert itthon drága több srácnak volt már gond vele.

Persze csak ha nem teher a számodra és van kedved is hozzá.

Előzmény: fvcc (41096)
fvcc márc. 9. Creative Commons License 41096

csak írni akartam. Nem válaszolni...

Előzmény: fvcc (41095)
fvcc márc. 9. Creative Commons License 41095

A zsaruknak nem kell mindenütt betartania KRESZ-t. 

1.) Így egy 20-on valahány éves  hüdeénvagyokazsaru a közeli völgyhídról 200 m-t ment lefelé a menyországba. Közben még magával sodort egy másik autót is 40-es házaspárral.

2.) Sziréna + villogó + letolatási módszer, veled szemben a te sávodban.  a) 5 másodpercem volt, hogy félrerántsam a kormányt. b) ugyanott egy anyuka és a kislánya autójával ütközött frontálisan a "letolató módszer".  Az anyuka és kicsi lánya kapott angyal-szárnyakat. 

Amíg a kivételek csak saját magukat verik agyon, addig nincs semmi kifogásom....

Előzmény: Törölt nick (41093)
Törölt nick márc. 9. Creative Commons License 41094

Technikai megoldás független attól, hogy hol lehet használni ezt mondom egy ideje.

taxatíve felsorolva a nappal és lakott területen belüli kivilágítási kötelem

Itt a lényeg, tehát nem használható, hátha benéz a Denevérember és még emlékszik az oktatásokra :D

Előzmény: Trotter66 (41091)
Törölt nick márc. 9. Creative Commons License 41093

A jog az ilyen, nem én találtam ki, bárkit megkérdezhetsz az ismeretségedben akit hozzáértőnek találsz-gondolsz, ez így van.

A mindent szabad, ami nem tilos így működik, sajnos nem érted, de talán hasznos volt erről beszélgetni - ellentétben azzal aki vitának gondolja mindezt -

Előzmény: EME (41092)
EME márc. 9. Creative Commons License 41092

Ezt most komolyan mondod?

Szerinted amit kifejezetten nem tesz kötelezővé a kresz, az meg van tiltva??? Ezt most úgy értsem, hogy amikor utazol mondjuk 200 km-t az országban, akkor az útba eső összes település bejáratánál lekapcsolod a világítást, majd a kijáratnál föl??

Mert ezek szerint, (vagyis szerinted) mivel nincs előírva a lakott területen nappal, jó látási viszonyok között a világítás kötelezettsége, akkor az egyenesen tilos?

Például ugye, járművel egy másik járművet általában meg szabad előzni. Ez tény. Ha viszont van érvényben valami korlátozás, (tábla, záróvonal, gyalog, vasút átjáró, szembe jövő, kanyar stb) akkor nem szabad.

Nem azért előzhetsz, mert kötelező megelőzni az előtted haladót, ha nem tiltja semmi, hanem azért mert tilalom hiányában szabad előzni. Nagy különbség.

Vannak esetek, amikor kötelező világítani. Egyéb esetben viszont szabad.

Ezért nem kapcsolod le a lámpát 3-4 percre, amikor átsuhansz egy falun. Mert nem kötelező, de szabad.

Előzmény: Törölt nick (41089)
Trotter66 márc. 9. Creative Commons License 41091

Viszont a nappali menetjelző fény szabványos kapcsolását szintén szabályozzák, csak nem a Kreszben, hanem abban a bizonyos KÖHÉM rendeletben. Ez meg a teljesség igénye nélkül azt írja, hogy a DRL-nek a gyújtás ráadásakor már világítania kell.

Figyelemmel erre a rendeletre és arra, hogy a Kreszben nincsen taxatíve felsorolva a nappal és lakott területen belüli kivilágítási kötelem, innentől fogva a lakott területen belüli DRL/vagy DPL és tompított abszolúte szabályos.

Egyébként én kb. 1985-óta mindig égetem a tompított fényszórót. Látni és látszani - vallom.

Előzmény: Törölt nick (41089)
vidiadv márc. 9. Creative Commons License 41090

Nekem a csapágy 450 fájt. Turbóval együtt.

Előzmény: Schaumari Gyüttment (41087)
Törölt nick márc. 9. Creative Commons License 41089

Nem jól tudod

Egyébként az nem tiltja a lak ter belüli világítást jó látási viszonyok mellett, tehát engedi.

""A mindent szabad, ami nem tilos" az igaz a polgári jogi és büntetőjogi jogviszonyban, de a közigazgatási jogban csak azt és csak úgy lehet tenni, amit és ahogy a jogszabály előírja."

Kresz nem tartozik az első kettőhöz...

Előzmény: EME (41081)
EME márc. 9. Creative Commons License 41088

Köszönöm. Én is így gondolom.

Előzmény: ŰTH (41084)
Schaumari Gyüttment márc. 9. Creative Commons License 41087

Igen, 90 ezerrel vettem az autót, kb. egy héten belül vezértlést cseréltettem (márkaszerviz), aztán 105 ezer körül vittem (volna) köt. szervizbe az autót (másik márkaszerviz, mert az első időközben megszűnt), és ekkor lett csapágyas.

Mibe fáj, mivel jár egy vezérműszíj-szakadás? Írtam ott a srácnak, majd jelentkezik, gondolom.

Előzmény: ThomBoy (41086)
ThomBoy márc. 9. Creative Commons License 41086

Köszönöm neked is! Ezek szerint neked azután döglött meg a hkcs miután vezérlést cseréltek? Nézz már be kérlek a III-as fórumra, ott egy 3,5 éves 1.5 dCi 53000 km-nél vezérműszíj szakadást szenvedett el és Téged javasoltuk a tulajnak, hogy kérdezzen hogyan is volt a méltányossági javítás.

Előzmény: Schaumari Gyüttment (41077)
ThomBoy márc. 9. Creative Commons License 41085

Nagyon köszönöm a részletes választ, nagyon bizakodó vagyok hogy rendben lesz az autó, mert apumnak tökéletes lesz arra amire neki kell. Igazság szerint a Grand is fölösleges neki mert a sima csomagtartója is elégséges kettőjüknek, az unokák pedig ismerik a II-es Scenicet belülről ha éppen úgy alakulna. :)

Amit írtál abban munkadíj nem volt gondolom, de a lényeg, hogy én is ezt mondtam neki, hogy erre számíthat nagyjából plusz költségre amit a vásárláskor kalkulálni kell.

Ha egy képet be tudnál vagy valaki betudna még rakni azt megköszönném, mert sosem szedtem még le 1.5 dCi burkolatot, hogy mi hol van (turbó, csatlakozás, folytószelep).

Ha megvesszük akkor előtte bevisszük márkaszervizbe, de mielőtt egy métert is megy megnézzük amit írtál.

Még egy kérdés, mivel nem tempomatos a kiszemelt vas, azt gondolom akár KoAn féle, akár rádió táv.adapteres vagy gyárira is fel lehet okosítani, utóbbi esetben kormány csere értelem szerűen, de sejtésem szerint ez ma már nem egy költség bontóból.

Előzmény: Zsuppim (41072)
ŰTH márc. 9. Creative Commons License 41084

Felesleges vitatkozni vele. Sosem fogod meggyőzni, mert akarja megérteni, amit írsz. Amúgy tök egyértelműen neked van igazad.

fvcc márc. 9. Creative Commons License 41083

Az autóm fedélzeti számítógép - menüjében letilthatom / engedélyezhetem a nappali fény használatát.

Persze ez nem jogszabály, inkább gyakorlat. Ha nálunk kell, akkor kell ... és pl. nem fogom azt letiltani (kikapcsolni) ha éppen átlépem mondjuk a török határt - ha esetleg ott nem kötelező. Visszafelé jövet meg elfelejtem engedélyezni :D

Törölt nick márc. 9. Creative Commons License 41082

Mindegy, hiába, ha nem érted nem érted

EME márc. 9. Creative Commons License 41081

5 ki is lehet kapcsolni gondolom a DLR-t akár indítás előtt, akár utánna.

Hát éppen ez az! NEM LEHET! Az általam idézett szövegben is benne van. Automatikusan felkapcsolódik a drl, ha a motort beindítod és addig világít, amíg jár a motor, vagy fel nem kapcsolsz valami más világítást. Erről szól a magyar jogszabály. Így működik a szabályosan beszerelt DRL. 

(A KRESZT hiába másolod ide vastag betűvel, nem arról beszélgetünk. Egyébként az nem tiltja a lak ter belüli világítást jó látási viszonyok mellett, tehát engedi.)

Jobban én sem tudom elmagyarázni.

Előzmény: Törölt nick (41080)
Törölt nick márc. 9. Creative Commons License 41080

Szerintem értjük egymást, hisz ugyanarról beszélünk.

1 van egy szabály ami előírja a világítást

2 van egy szabály ami a technikai megoldásokat határozza meg

3 marhára lényegtelen hogyan oldják meg a technikai részt első a szabály a kivilágításra

4 a jogalkotó ha beteszi a DLR-s részbe amit idéztél, hogy a kresz szerint használható akkor azok is megértik akik most nem, pedig egyértelmű.

5 ki is lehet kapcsolni gondolom a DLR-t akár indítás előtt, akár utánna.

Jobban nem tudom elmagyarázni

II. fejezet

A járművek kivilágítása

A forgalomban részt vevő járművek kivilágítása

44. § (1) A forgalomban részt vevő járművet éjszaka és korlátozott látási viszonyok között ki kell világítani.

(2)277 A gépjárművet, a mezőgazdasági vontatót, a lassú járművet és a segédmotoros kerékpárt helyzetjelző lámpákkal és tompított fényszóróval kell kivilágítani. Nem kell a tompított fényszóróval kivilágítani az egytengelyes motoros részből és hozzákapcsolt egytengelyes pótkocsiból álló olyan lassú járművet, amely sík úton önerejéből 15 km/óra sebességnél gyorsabban haladni nem képes, továbbá a tompított fényszóróval fel nem szerelt segédmotoros kerékpárt.

(4)279 Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják.

(8)282 Lakott területen kívüli úton a forgalomban részt vevő gépkocsit nappali menetjelző lámpával vagy tompított fényszóróval, mezőgazdasági vontatót és tompított fényszóróval felszerelt lassú járművet - tompított fényszóróval - nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.

Előzmény: EME (41079)
EME márc. 9. Creative Commons License 41079

...már megint nem értjük egymást. :D

Te azt idézted, hogy lak.ter.kívül ki szabad világítani az autót nappali menetfénnyel, a tompított helyett. Ez így helyes.

Ugyan akkor azt is írod, hogy lakott területen belül felesleges. (világítani felesleges, vagy drl-t használni az?)

Erre mondom én, hogy olyan nincs, hogy a szabályosan beszerelt drl városban nem világít, országúton meg igen.=> Ha jár a motor, akkor az is működik. Úgyhogy a működés egyáltalán nem másodlagos.

Előzmény: Törölt nick (41073)
Törölt nick márc. 9. Creative Commons License 41078
Schaumari Gyüttment márc. 9. Creative Commons License 41077

A vezérléscsere nekem 2012 decemberében 90 ezerbe fájt, márkaszervizben. Ezt és elővigyázatosságból a hajtókarcsapágyak cseréjét én mindenképp meglépném, és nem árt, ha alaposan mégnézetitek.

Előzmény: ThomBoy (41069)
Törölt nick márc. 9. Creative Commons License 41076

3 éve volt talán, megnézzem neked ha arra járok?

Előzmény: szalaics (41075)
szalaics márc. 9. Creative Commons License 41075

éérdekes, nekem eddig osram, tungsram izzót tettek bele, de egyik sem renault dobozos volt. Valahogy megint máshogy müködik itthon az egységes m.szerviz rendszer.

Előzmény: Törölt nick (41067)
Törölt nick márc. 9. Creative Commons License 41074

Szerintem akkora jelentősége nincs az érzékelőknek, sokkal olcsóbban megúszod, ha kiiktattatod az egész rendszert, akár egy márkaszervizben, akár Zoltánnál. Nekem 5 év alatt nem hiányzott a dolog 1x sem

Előzmény: _Zsolesz_ (41070)
Törölt nick márc. 9. Creative Commons License 41073

Lényegtelen amit írtál, a működés másodlagos, az idézet a fontos, amit másoltam, kérdezd meg a NKH-t.

Kresz szabály a szabály...

Szomszédom vezető az említett cégnél, kibeszéltük vele a témát.

Nekem 8 az egész, hiába ha valami nem érthető akkor nem.

Előzmény: EME (41068)
Zsuppim márc. 9. Creative Commons License 41072

Első indításánál tényleg legyen hideg :)

Motorháztető felpattint, burkolat szépen óvatosan leszed, turbo-turbocső találkozásánál óvatos tapi, ha hideg, akkor a motor tényleg hideg. Hidegen van időkülönbség a start gomb megnyomása és a motor indulása között, melegen, illetve az egyszer már felmelegített motornál még órák múlva sincs nagy időkülönbség ( max 1 másodperc ).

Ha már a motorburkolatot úgyis leszedted, akkor tapizd meg jobban a turbo környékét! A turbocső csatlakozásánál ne tocsogjon az olaj, illetve a folytószelepnél is max csak kicsapódás lehet, olajfolyás nem ( ennek cseréje bontottra kb 25000 pénz, de ennyiért már láttam anno újat is az RB-n, de ez egyáltalán nem jellemző hiba ). 

Az egr-t csak otthon, vagy szerelőnél tudod ellenőrizni, ki kell venni az esernyőnyelet, ennek állapota tükrözi az egr szelep tisztaságát is ( én minden tavasszal szépen kitakarítom ).

Nemrég cseréltünk vezérlést ( szigorúan Gates a vezérlés+feszítő+vízpumpa és Skf a külső kör ), 52800 forint volt kedvességgel ( és innentől el kell felejteni a 120-160000 km-s intervallumot ).  Anno a hkcs+karter tömítés+8db csavar 46-47000 körül fájt. 

Ritkán még a jobb felső ( elcsavart 8-as formájú ) motortartó gumibak szokott elfáradni, ez kedvességgel 6-10000 forint az unixnál.

ThomBoy márc. 9. Creative Commons License 41071

Zsolesz, nyilván 18ezer forint sok pénz, de mielőtt a használt mellett döntesz tudj meg többet azokról. Mert a végén több lehet a leves, mint a hús. Ha azok a szenzorok II-es generációs Megane/Scenic típushoz jó, akkor minimum 4 évesek ami még teljesen rendben van, de lehet közel élettartamuk végén vannak. Ez esetben nagyon drága az 5000 forint darabjáért, inkább az újat kell megvenni.

Előzmény: _Zsolesz_ (41070)
_Zsolesz_ márc. 9. Creative Commons License 41070

Hello!

Nem még nem vettem meg. A képeket egy környékbeli gumistól kaptam, akinek van egy garnitúra ilyen szenzora. Csak akkor veszem meg, ha egyértelművé tudom tenni, hogy milyen kódokkal tudom a megismertetést/felprogramozást elvégeztetni, és ezen kódok is megvannak a szenzorokhoz.

Az újak árára 9500-9800 Ft/db árat kaptam a szalonokban - 3-at is felhívtam. A használtat 5E Ft/db áron árulja a gumis.

A "cetlin lévő kódok"-ra visszatérve: külön papíron pl. a csomagolásban/dobozban (már ha az új szenzor egyáltalán dobozolva van), vagy felragasztva valahova a szenzorra?

Üdv': _Zsolesz_

Előzmény: Törölt nick (41059)
ThomBoy márc. 8. Creative Commons License 41069

A segítségetek kellene, legfőképp 1.5 dCi tulajok de sokat látott és olvasott ős topikosok is írjanak!

A lízing cégnél úgy néz ki valaki szemet vetett a pátyolgatott off autómra és olyan durva vételi ajánlatot adtak, hogy dugják fel maguknak (illetve a haver akinek átjatszák). Miután fater már egyterűben gondolkodik, így képbe került egy 1.5 dCi Grand (5,5 éves) végig márkaszervizbe hordott alig futott autó. Beszéltem az eladóval, átvizsgálás után elhozzuk ha stimmel minden.

Kérdéseim. Ugye én 2.0 dCi "fetisiszta" vagyok de volt Fluence 1.5 dCi-m, itt is nagyon sok boldog és nehány kevésbé boldog tulaj van. Ezt mondtam neki is, én elfogult vagyok, de semmiképp sem tartom elvetemültnek aki ilyen motorral szerelt autót vesz, mert van előnye (pl fogyasztás). Fatti nem egy Fittipaldi már rég óta, így biztosan nem vágja fel az ereit az 1.5 dCi erejétől, azonban rosszat nem akarok neki. Biztosan lesznek rövid, gyilkos útjai is a vassal, de azért hosszabb útra is használnák.

A vezérlés szinte biztos nem volt cserélve (6év/160ezer az előírás), és van a mumus hajtókarcsapágy ennél a motornál. Ha ezt a kettőt kicseréli jól gondolom, hogy nem fog kitagadni mert nem beszéltem le róla? Minden ami ezen felül előjöhet azt gondolom a szerviz kimutatja az átvizsgálásnál. Van esetleg valami amire az első indításnál figyelni kell ennél a motornál?

Még ha például egy Zoltán vs. márkaszerviz csapágy és vezérlés árat írnátok nagyságrendileg azt megköszönném (a napokban is röpködtek a 92 vs. 120 ezer utóbbira), mert a vsárláskor kalkulálni kell mi fér bele minek a rovására (nem márkaszerviz).

Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!

EME márc. 8. Creative Commons License 41068

Ez így van.

De olyan nincs, hogy városban nem világít, országúton meg igen.:

"6.19.7.1. A nappali menetlámpák automatikusan legyenek bekapcsolva, ha a motort elindító és/vagy leállító berendezés olyan állásban van, amely lehetővé teszi a motor működését..."

Előzmény: Törölt nick (41066)
Törölt nick márc. 8. Creative Commons License 41067

Én ott vettem ilyet

Előzmény: szalaics (41064)
Törölt nick márc. 8. Creative Commons License 41066

Én egy percig sem vitatkoztam, sőt meggyőzni sem akarlak, ha vettél/beszerelted csak a te pénzed volt, ha normálisan használod ám legyen, de városban értelmetlen.

http://autotechnika.hu/cikkek/9220,a-nappali-menetjelzo-lampa-hasznalata.html

E lámpa használatát — a rendeltetésének megfelelően — lehetővé teszi a közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet (KRESZ) 44.§ (8) bekezdése:
„Lakott területen kívüli úton a forgalomban résztvevő gépkocsit nappali menetjelző lámpával vagy tompított fényszóróval, … nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.”

Előzmény: Oczu (41065)
Oczu márc. 8. Creative Commons License 41065

Kinek mi az értelmetlen :-) Erről ne nyissunk vitát......szerintem.

Előzmény: Törölt nick (41058)
szalaics márc. 8. Creative Commons License 41064

m.szerviz miért nem ilyet tesz bele?

Előzmény: Törölt nick (41036)
szalaics márc. 8. Creative Commons License 41063

nekem pont erre mondták itt, hogy ezért ég ki elöbb.

Előzmény: Batman72 (41033)
troberto márc. 8. Creative Commons License 41062

Köszi!

Vállalkozó kedvű vagyok, elvileg a 41018-ban lévő link alapján én is meg tudom oldani?

Előzmény: Trotter66 (41046)
Törölt nick márc. 8. Creative Commons License 41061

Pontosan, mint sok esetben egyetértünk.

Előzmény: fvcc (41060)
fvcc márc. 8. Creative Commons License 41060

Úgy tudom, nálatok lakóterületen belül nappal nem kell világítani. Nálunk meg igen - nahát ez a hülyeség (az utóbbi)! 60€ bármikor ugorhat (vagy a jogsi 2 hétre, mert itt minden KP-ben megy. Ha nincs nálad pénz, akkor majd visszakapod a jogsit, ha befizetted).

Én ezért szereltettem a döcire utólag. Persze egyszer így is lemeszeltek, és vitatkozhattam a zsaruval, hogy a fehér az mennyire fehér, ill. a kékesfehér fehér-e? (Pénzt kell a legnagyobb hülyeségből is csinálni)

Vagy pedig nonstop be van kapcsolva a lámpa. (Érdekes: a szerviz tulajával azon vitatkoztam, hogyan is kell bekötni. "És miért úgy ?...." Legalább ő tanulhatná már meg, ha más hülye hozzá. )

A jó dolgok így válnak hülyeséggé, mint az egy oldalon világító ködlámpa, kanyarodáskor - nappal. Nézem én is hülyén az ilyeneket. ... meg állok hülyén a kereszteződésben (mellékúton) és keresem a másikon, hogy hol a francba van az indexe. Hát persze: csak a tükrön!

Előzmény: Törölt nick (41058)
Törölt nick márc. 8. Creative Commons License 41059

Cetlin kell lenni, de hívd fel Zoltánt, semmibe nem kerül szinte, vagy márkaszerviz. Esetleg egy gumit szereltess le, meg fel.

Vetted, új mennyiért?.

Előzmény: _Zsolesz_ (41057)
Törölt nick márc. 8. Creative Commons License 41058

Városban szerintem tök fölösleges a sok idiótánál megy...ennél már csak az a rosszabb, ha este is azzal közlekedik lámpa helyett.

kb 50 féle dlr-led kombinációt érek el féláron, mégse veszek, mert értelmetlennek találom

Előzmény: Oczu (41056)
_Zsolesz_ márc. 8. Creative Commons License 41057

Szervusztok!

Úgy döntöttem, mégis csak belevágok a 2. kerékgarnitúra vs. nyomásszenzorok "mérkőzésbe". A 16"-os könnyűfém felnik már megvannak, most a használt nyomásszenzorokat vadászom.

Azügyben lenne segítségre szükségem, hogy az alábbi képen látható számok közül melyik számsor, vagy melyiknek mely' része az a kód, amit meg kell adni a felprogramozáshoz, ami alapján aztán a kocsi azonosítja/keresi az adott szenzort? Én a pirossal keretezettre gondolok - ill. annak az utolsó 5 db jegyére - mert az eladó által küldött képek alapján ott van eltérés, a többi szám mindegyik szenzoron ugyanaz.

A Laguna-s fórumon azt írták, hogy egy külön cetlin/papíron szokott lenni a kód, ami esetleg rá van ragasztva a szenzorra. Az a baj hogy a most meglévőket sosem néztem a gumicserék során. :)

Visszajelzéseiteket előre is köszönöm!

Üdv': _Zsolesz_

Oczu márc. 8. Creative Commons License 41056

én is erre gondoltam. Az enyém szabályosan van felszerelve, ráadásul inkább lefelé szórja fényt, ezt külön beállítottam az est beálltával :-)

Előzmény: Törölt nick (41050)
Oczu márc. 8. Creative Commons License 41055

Igen, sajnos, az "ugyan már'' megállja a helyét, ha a rendőrség "tudásbázis"-ára gondolsz.

Ha jól emlékszem, az elhalványuló DLR csak gyári, azaz nem utólagos beszerelésű lehet, egyéb esetben tiltott, azaz KPM köteles, mivel a helyzetjelzőket " helyezed át más pozicióba.......majd előkeresem, hol a jogszabály

Előzmény: ThomBoy (41044)
Törölt nick márc. 8. Creative Commons License 41054

két különböző dolog....

Előzmény: ThomBoy (41052)
fvcc márc. 8. Creative Commons License 41053

A kanyarkövető bixenon egy (jó) dolog. A másik, a félrekacsingató lámpa (valahol a ködlámpa teszi ezt), amely 15°-os kormány-fordulatnál kapcsol, szintén jó dolog, föleg szük helyeken.

Előzmény: ThomBoy (41052)
ThomBoy márc. 8. Creative Commons License 41052

Ez pont olyan haszontalan dolog mint az irányjelzőre beinduló, DLR, vagy félködlámpa.

Ezek nyilván olcsó félmegoldások, de amióta kanyarkövető xenonos autót vezetek, látom az értelmét. Kanyarodáskor sok öngyilkos jelöltnek menti meg az életét amelyik fekete ruhában mászkál az úton sötétben.

Előzmény: Törölt nick (41050)
Törölt nick márc. 8. Creative Commons License 41051

41028-tól lefelé olvass vissza, tegnap volt róla épp szó.

Amúgy mostanában majd megint lesz sok új jelenség a kocsikon, hiszen nagyjából vége a hideg időnek, minden tágul, recseg ropog majd a hőtől :D

Ja és időszerű lesz a klíma és vízkifolyók ellenőrzése !!!!!!

Előzmény: troberto (41045)
Törölt nick márc. 8. Creative Commons License 41050

Persze, hogy szabálytalan, jogi területen dolgozom, értem a kérdést, sőt...

De akkor mint többen írtátok érthetetlen a sok bunkó viselkedése.

Szarul beszerelt, összevissza világítós, akár gyári bántja az ember szemét, városban normál fény mellett meg tök felesleges.

Ez pont olyan haszontalan dolog mint az irányjelzőre beinduló, DLR, vagy félködlámpa.

Előzmény: Oczu (41042)
ThomBoy márc. 8. Creative Commons License 41049

Kihagytad a ledes DRL-el szerelt Scenicet. :) A legelső szériában csak a xenonos változatban van, az is 21W-os hagyományos izzó, de a LED-es változatnál pont olyan, mint az említett Mondeonál, világít mint a karácsonyfa.

Előzmény: ŰTH (41047)
fvcc márc. 8. Creative Commons License 41048

EU-s elöírás.

Előzmény: ŰTH (41047)
ŰTH márc. 8. Creative Commons License 41047

Én is úgy tudom, hogy a DRL-nek automatikusan le kell kapcsolódnia amikor a tompított bekapcsolódik. DE: egy csomó autómárkánál/típusnál gyárilag nem így van programozva a DRL. Sok példát tudok hozni (nyilván Ti is látjátok az utakon): Ford Mondeo, Skoda Octavia, Audik...

Szerintem az van, hogy ilyen szabály csak nálunk van, a többi országban nincs ilyen lekapcsoldós előírás, és ezért a az autógyárak magasról tesznek a magyar szabályozásra, Ha egyáltalán halottak róla.

Előzmény: ThomBoy (41044)
Trotter66 márc. 8. Creative Commons License 41046

Nagy valószínűséggel igen. Készülj fel a cserére.  Na lesett az üveg, akkor kézzel tudod csak visszahúzni és kitámasztani. Ha elfogadsz egy tanácsot, az elektromos emelőt ne nyomd meg, mert akkor összekócolja a bowdent és rosszabb esetben azt is kell cserélni, nemcsak a műanyagot.

Kézzel felhúzod, ha más nincsen kéznél és nem akarsz bontani, akkor Duck Tape-vel belülről rögzíted és rohansz egy szakihoz, aki tart műanyagot. 

Előzmény: troberto (41045)
troberto márc. 8. Creative Commons License 41045

Sziasztok!

Arra vmi ötlet esetleg, hogy a jobb hátsó ablak tejesen lehúzott állapotban kicsit recsegő hangot hallat. Olyan mintha nem érzékelné a végállását és húzná tovább le. Ha a végállásból 2cm-et felhúzom megszűnik a recsegés. Egyébként a bal első meg azzal rémísztget, hogy amikor felső vég pozícióba ér, akkor reccsen kicsit az üveg aztán elhallgat, de nem túl jó a fülnek... Vagy ez is vmi műanyag?

ThomBoy márc. 7. Creative Commons License 41044

Ugyan már! Az utólagos xenont sem veszik ki, pedig messziről ordít egy csomó régi autóban, újabbak esetében is ha nincs mosó már kiszedhető az autó de sz.rnak rá.

A nappali fény pedig vagy teljesen kialszik vagy ahogy az előttem szóló írta, halványabbra kapcsol.

Előzmény: Oczu (41042)
fvcc márc. 7. Creative Commons License 41043

Ha felkapcsolja a fényszórót, akkor a nappali fénynek automatikusan ki kell aludnia. Ez a szabály.  Utólagos beépítéskor is.

Az enyém gyári. Tompított fénynél fél fényerőre vált (helyzetjelző).

Előzmény: Törölt nick (41041)
Oczu márc. 7. Creative Commons License 41042

Az szabálytalan. Szoktam látni, majd ha a rendőrök is tisztában lesznek a DRL szabályaival, akkor majd büntetnek.

Előzmény: Törölt nick (41041)
Törölt nick márc. 7. Creative Commons License 41041

Városban mellette fényszoró, stb, ne mond, hogy te nem látsz barmokat?

Ráadásul az új autók nappalifénye borzasztóan vakít

Előzmény: Oczu (41040)
Oczu márc. 7. Creative Commons License 41040

Hogy használja hülyén?

Előzmény: Törölt nick (41039)
Törölt nick márc. 7. Creative Commons License 41039

Azért ha kiég csak teszel bele, én meg a nappali fényt tiltanám be, a sok - javarészt értelmetlen ember - hülyén használja, vagy vaknak hiszi a másikat

Előzmény: Oczu (41038)
Oczu márc. 7. Creative Commons License 41038

Nem is akartam izzót venni, a DRL jobb.

Előzmény: Törölt nick (41035)
Törölt nick márc. 7. Creative Commons License 41037

Már írtam, hogy az autmata lámpát én kikapcsoltam, illetve nem alapjáraton kapcsolom be, ennyi még adalék.

Törölt nick márc. 7. Creative Commons License 41036
Előzmény: Oczu (41032)
Törölt nick márc. 7. Creative Commons License 41035

Félre ne érts, de ha valamit meg akarsz oldani, sikerülni fog:D

Tipp, hivd fel, mond nekik a bajod és kérd, utánvétes küldést hátha?

Előzmény: Oczu (41032)
Batman72 márc. 7. Creative Commons License 41034

vettem..

Batman72 márc. 7. Creative Commons License 41033

Most én is eccerű,3 €-s izzót vette.

Háááát,kíváncsi leszek..

Mondjuk mióta rajtahagyom a világítást és csak a gyújtást veszem le amikor leállítom,mintha tovább tartott volna az izzó élettertama.

Vagy..?

Előzmény: Törölt nick (41031)
Oczu márc. 7. Creative Commons License 41032

Szerencsés vagy, de én ezért nem megyek el +100km-t, hogy izzót vegyek.

Előzmény: Törölt nick (41031)
Törölt nick márc. 7. Creative Commons License 41031

Ja még annyit, mióta renaultnál vettem a legegyszerübb izzót, nem volt kiégve egy sem évek óta, előtte 50+, 90+, meg csodalámpa, félévente égett ki, de én csak kuncogtam, mert néztem ahogy cserélik :D

Előzmény: Oczu (41030)
Oczu márc. 7. Creative Commons License 41030

Na, én pont ezért szereltem fel DRL-t :-)

Egy-egy izzócsere fél kiló bűrt vitt le a kezemről, mert én mindíg felülről cseréltem :-)

Előzmény: Batman72 (41025)
tamas.szabo85 márc. 7. Creative Commons License 41029

Ok! Köszi Megnézem!

Előzmény: Törölt nick (41028)
Törölt nick márc. 7. Creative Commons License 41028

Nincs ott csavar belül a kárpitra vonatkozóan, max valamit sz@rul raktak össze, nézd meg a lenti linkemet, szedd szét, így már látod mi zörög. Az is lehet, hogy letörtek vm-i patentot.

Előzmény: tamas.szabo85 (41024)
Törölt nick márc. 7. Creative Commons License 41027

Lökös levétel a légspórolósabb, hidd el Trotter mesternek :D

DAndras79 márc. 7. Creative Commons License 41026

Én a kerék felől közelitek, a burkolatot könnyü leszedni és a jobbkezem valahogy befér. Fentről valóban lehetetlen.

A lökháritó-levételes megoldás is népszerü.

Nálam kb. 1-2 csere van évente, nem is tudom mikor volt utoljára.

Batman72 márc. 7. Creative Commons License 41025

Ma megint izzót cseréltem a bal elsőben,már rettenetesen idegesít...

Nem is csak az,hogy havonta-két havonta veszek izzót,hanem ez a kurva megoldás egy izzó cseréhez.

Ha jól tudom,a 2006 után gyártott autókban már kötelező LENNE az egyszerű izzócsere lehetősége.

Na,itt a bal elsőt hogy cseréli ki a rohadt csiga zabáló???

Azért is fotóztam le a motorteret,hogy lássátok,míg ti a Authentique, Authentique Plus, Dynamique, Dynamique Plus és Privilege)  meg mittomén milyen felszereltségekbe kaptok motor takarót meg akksi takarót,addig a 2008.év végi Voyage felszereltségi szint kifelé nyíló ajtókat és forgatható kormányt tartalmaz...  :))

tamas.szabo85 márc. 7. Creative Commons License 41024

Tényleg! Jó is, hogy felhoztátok! Nálam is cserélték két ajtóban is ezt a nyomorult pöcköt, még most átadás előtt bevállalta az előző tulaj, mert úgy állt a garázsban már mióta.

Jobb első ajtón a borítás nem lett rendesen visszarakva, mert alapjáraton úgy zörög mint a veszedelem. Van ott vmi csavar amit esetleg meg tudok húzni?

Törölt nick márc. 7. Creative Commons License 41023
Előzmény: Törölt nick (41022)
Törölt nick márc. 7. Creative Commons License 41022

semmi extra, csak 3 csavar meg néhány patent

Előzmény: Betyárgombóc (41020)
Törölt nick márc. 7. Creative Commons License 41021

nem nem az a fontos te honnan nézed a képernyő jobb oldala a lényeg :D

Én is csináltam már itthon, max 1 csh kell hozzá, cikkszám benne van a linkben. persze változhat 2 db 1.700 Ft

Előzmény: Betyárgombóc (41019)
Betyárgombóc márc. 7. Creative Commons License 41020

Jij... megnéztem azt a videót is, ahol az ajtóburkolat bontás van. Hát kivert a víz tőle. Kb. olyan, mintha tükörből kéne magamnak vakbélműtétet csinálni... Ennyire nem vagyok merész.

Előzmény: Törölt nick (41018)
Betyárgombóc márc. 7. Creative Commons License 41019

...vagy fejjel elfelé nézed? ;)

De komolyra fordítva a szót: otthoni, átlagos szerszámkészlettel megvalósítható a bontás? Ja, és ha pótolni kell, akkor azt cikkszám alapján bárhonnan, vagy van ennek egy rendes neve :)  ?

Előzmény: Törölt nick (41017)
Törölt nick márc. 7. Creative Commons License 41018
Előzmény: Betyárgombóc (41016)
Törölt nick márc. 7. Creative Commons License 41017

:DDDD

Látom  megjött az első hsz-m is

Nekem ha képernyőt nézem annak jobb oldalán van, nem tudom miért más a tied :D

Előzmény: Betyárgombóc (41016)
Betyárgombóc márc. 7. Creative Commons License 41016

Beírtam, hogy "csúszka" de szétszedési instrukciókhoz nem jutottam :( 

Lehet az a baj, hogy nálam a baloldalon van a kereső? :D

Előzmény: Törölt nick (41014)
Törölt nick márc. 7. Creative Commons License 41015

hmm elszállt amit írtam :(

Csúszkát cseréltek - bár nem tudhatom- írd be a keresőbe jobbra és már szedheted is szét otthon :D

Előzmény: Betyárgombóc (41013)
Törölt nick márc. 7. Creative Commons License 41014

nem az ablakot cserélték, csak a műanyagot, persze ezt nem tudhatom, ide a keresőbe jobb oldalt beírod csúszka és már szét is tudod szedni otthon

Előzmény: Betyárgombóc (41013)
Betyárgombóc márc. 7. Creative Commons License 41013

Mikor vettem a jószágot, természetesen nem mondták azt, hogy az ablakokat cserélték volna - egyedül a jobb első fényszóró lett cserélve valami rágurulásos széttörés miatt. Gondolom házilag nem tudom megnézni azt a szivacsot, hogy tényleg hiányzik-e? Mert ha elviszem egy szervizbe "röcögő hang és egyéb nyikorgás eliminálásra" akkor gyanús, hogy kivágnak...

Előzmény: Törölt nick (41012)
Törölt nick márc. 7. Creative Commons License 41012

elkezd röcögö hangot adni

:D pontosan nem tudom elképzelni, de szerintem kimaradt a szivacs az ablakemelő műanyagból amikor cserélték a töröttet.

Előzmény: Betyárgombóc (41011)
Betyárgombóc márc. 7. Creative Commons License 41011

Ha már az ajtók szóba kerültek: két első ajtóm bizonyos sebesség elérése után (mondjuk 30 fölött) elkezd röcögö hangot adni. Nem is az ajtó, inkább ablak, és olyan, mintha apró kapicsok pattognának rajta. Ha félig lehúzom az ablakokat, a hang megszűnik. Na ez mi lehet?

tamas.szabo85 márc. 7. Creative Commons License 41010

igaz valóban, viszont ennek ellenére nagyon kényelmes az egész ülés + plussz az ülésmagasság mindent visz.

Előzmény: néma fóki (41009)
néma fóki márc. 7. Creative Commons License 41009

Nekem 190cm a magasságom, ezért a Scenic II űlőlapját egy kicsit rövidnek találom.

Előzmény: tamas.szabo85 (41008)
tamas.szabo85 márc. 7. Creative Commons License 41008

2.2 tdci 2004-es kombi mondeot cseréltem GSII-re. A mondeo-ban szerintem több anyag volt, érzetre masszívabb, a motorja nyilván erősebb, a csomagtartója nagyobb, a fogyasztása talán kicsit jobb volt.

Ellenben rohadtul kényelmetlen volt a 192 centimnek, a térdem állandóan fájt benne.

A GSII-nek kényelmesebb a futőműve, végre nem fáj benne semmim, végre nincs benne bőrülés mert azt nagyon utáltam, meg hát + 2 ülés! Még ismerkedési fázisban vagyunk, de ha nem okoz sok fejtörést, biztosan meg fogom szeretni! :) Valóban egy igazi családi autó rengeteg gyerekre tervezve! :) Főleg így, hogy még tetőboxot is kaptam hozzá! :)

Előzmény: ThomBoy (40991)
Marceee222 márc. 7. Creative Commons License 41007

Olaj+szűrők ára, valóban pénz, ezt nem is vitatom :-) 

Előzmény: Törölt nick (41006)
Törölt nick márc. 7. Creative Commons License 41006

ingyen van, 10 e Ft bárkinek pénz az átlagember kategóriában :D

Előzmény: Marceee222 (41005)
Marceee222 márc. 7. Creative Commons License 41005

Egy próbát megér, lehet írok is egy e-mailt ez ügyben még a nap folyamán, hátha megspórolok ezzel egy kis pénzt! 

Egyébként rossz szavam nem lehet a kocsira a klímán kívül, (bár ezért sem szidom) nagy szerencse hogy tényleg valós km volt benne vásárláskor, ismerös adta át, nyugodtabb így elindulni vele, tudván hogy a következő 100e km rám vár jó eséllyel hibamentesen!

Előzmény: Törölt nick (41004)
Törölt nick márc. 7. Creative Commons License 41004

Én huncut lennék :D

Egy mailt a RH-nak, hogy tájékoztassanak milyen visszahívás volt van érvényben a kocsira, mellékelném a forgalmi másolatát, oszt jó napot, sok minden kiderülhet :DDDD

Más márkánál már egész szép eredményt értünk el hasonló helyzetben.

Ajtót mentettem a tudatomban

Előzmény: Marceee222 (41002)
Marceee222 márc. 7. Creative Commons License 41003

Szépen leszedtem, FBS ragasztó alá igényesen, és nyitott ajtónál visszanyomkodtam minden ponton. Azóta tökéletes. Ahogy elnéztem, valamiért piszkálták és az ajtó 2 végén lenne "lefeszítve". Ezen picit javítottam, de jobbnak láttam rásegíteni FBS-el :-)

Előzmény: Törölt nick (41001)
Marceee222 márc. 7. Creative Commons License 41002

2011 közepén került ide a kocsi, akkor márciusban még kompresszort is cseréltek a Formontnál, de a rendszerükbe nem látták hogy frissítették volna a szoftvert. 3000 volt akkor a hibakód(ok) törlése, majd mondták hogy 10 000 lesz majd a frissítés. Ha ez az ára is kifizetem, de működjön tökéletesen. Legkedveltebb kényelmi extrám, és mindig rendetlenkedik :-)

Előzmény: Törölt nick (40999)
Törölt nick márc. 7. Creative Commons License 41001

Tényleg az ajtókereteddel mi volt nem emlékszem már :(

Előzmény: Marceee222 (41000)
Marceee222 márc. 7. Creative Commons License 41000

Most maradok Kecskeméten :-) Zoltánhoz olyan esetben megyek, ha tudom, hogy itt vakarják a fejüket a szerelők, mint a motortartó bak esetén. 

Hosszabb távra tervezek, így akkor Brembot hanyagolom.

Előzmény: Törölt nick (40997)
Törölt nick márc. 7. Creative Commons License 40999

Mondták ha ismét jelentkezik a probléma, menjek vissza szoftverfrissítésre

Volt rá gyári visszahívás, tehát elvileg ingyenes ha beleesel

Előzmény: Marceee222 (40998)
Marceee222 márc. 7. Creative Commons License 40998

Megkérdezem Formontnál még hét elején, hátha tudnak egy szebb árat mondani :-) 

Lesz is okom felkeresni őket, ismét nem hajlandó bekapcsolni a klíma. Tavaly bevittem, egy hibakód törlése megoldotta a gondot. Mondták ha ismét jelentkezik a probléma, menjek vissza szoftverfrissítésre. (10 pénz) Más is járt már így? Tényleg meglep ezután a kocsi azzal hogy 6 fok felett bekapcsolja a kompresszort minden tél végén és nem kell 10 percig párátlanítanom egy gyors zápor után? :-)

Előzmény: grogrum (40995)
Törölt nick márc. 7. Creative Commons License 40997

Ha jól emlékszem Zoltánnal javíttatsz, szerintem bízd rá a beszerzést is. Ha nem nála akkor is a szerelő vegye meg, bár ebben az esetben kérd el a számlát, lásd mit tett bele :D

Brembo kicsit lazított a gyártási fegyelmen, amennyiben sokáig tervezed megtartani a kocsit picit drágább a Textar, TWR, ATE én ezeket javasolnám.

Előzmény: Marceee222 (40996)
Marceee222 márc. 7. Creative Commons License 40996

Valahogy én is így látom a legjobbnak. 180e van benne, így gondolom ha még nincs is hangja, de megérett a csapágy a cserére. Egyébként Brembot néztem 23ezer/db áron + fékbetétek, munkadíj egész baráti, a csere alatt 2 számítógép újratelepítése és beállítása a műhelyben :-)

Előzmény: Trotter66 (40994)
grogrum márc. 7. Creative Commons License 40995

Nekem ugyanez lesz a következő. Az st-mobilenál nekem azt mondták nem kell cserélni a csapágyakat, ha még kevés a km, és nincs baja, hangja. (105e km) Már nem emlékszem mennyit mondott rá. (talán 50-60e körül) Ez csak a hátsó két tárcsa betétekkel.

Előzmény: Marceee222 (40993)
Trotter66 márc. 7. Creative Commons License 40994

Én már vettem így is, úgy is és a végső konklúzió az, hogy a komplettel sokkal jobban jársz mindenféle szempontból, az igaz, hogy valamivel többe kerül. Vegyél jó minőségűt, esetleg érdemes bemenni egy márkakereskedésbe is, lehet, hogy jó árat kínálnak a gyáriért, vagy azzal megegyező utángyártottért.

Előzmény: Marceee222 (40993)
Marceee222 márc. 6. Creative Commons License 40993

Jóestét! Féktárcsát szeretnék hátul cseréltetni, viszont van ahol írják hogy abs gyűrűvel és csapággyal, van ahol nem. Maga a hátsó tárcsa csak ezekkel rendelhető, vagy létezik hogy a tárcsa van egymaga? Nekem egyben az egész volna jobb, alkatreszek.hu-n nézegettem egész normális áron vannak. 

Kugler Kábel márc. 6. Creative Commons License 40992

16-os

Előzmény: Izsáki Béla (40983)
ThomBoy márc. 6. Creative Commons License 40991

Nem tudom milyen autóról váltottatok, de a Scenic egy nagyon jó autó, én maximum a felszereltségével nem lennék kibékülve. Anno 2002-ben vezettem a már "bociszemű" Scenic I-et és már az is borzasztóan tetszett, egyedül az 1.4 benzin volt nagyon gyenge benne, főleg a gyári R Sport öreg Volvomhoz képest.

Aztán sajnos rövid ideig csak de volt GSII (Monaco és 2.0 dCi) és azt kell mondjam egy nagyon jól összerakott autó, amiben vígan elfér a 3 gyerekülés hátul és a pici lábak nem rúgják szét a hátadat, tele van tároló rekeszekkel, mindennek meg van a helye.

Miután privatizálták a GSII-t lehetetlen feltételt szabunk a következő autóval szemben, aminek GSII közel 0% eséllyel felelt volna meg (motor, futott km, szervizeltség, felszereltség), így néztünk Espacet is. Bő 1,5 év GSII után egyszerűen nem tetszett belül, olyan semmilyen, a ritkán használatba vett +2 ülés pedig nem a padlóban van süllyesztve, hanem vagy benne van vagy nincs! Tehát ha elmegyünk a Balatonra akkor vagy csomagot viszünk vagy üléseket ha nem akarunk mondjuk a nagyszülőkkel külön autóval lemenni a strandra. Ezért lett GSIII az utód, amiből 5 év múlva már vicces áron kaphatsz majd akár 1.6 dCi-t is, a három gyerkőc meg vígan elfér ugyan úgy gyereküléssel együtt a 630 literes csomagtartó előtt. :)

Előzmény: tamas.szabo85 (40959)
Törölt nick márc. 6. Creative Commons License 40990
Törölt nick márc. 6. Creative Commons License 40989

képeket is lopták

Előzmény: S.P (40988)
S.P márc. 6. Creative Commons License 40988

Ha lenne időm és ügyvéd lennék, vennék az összes autómba, aztán beperelném őket az elmaradt fogyasztáscsökkenés miatt.

Ja, de kiket? Feltehetően nincs senki akit meg lehet találni néhány hónap múlva. Az első hiszékenyektől beszedik a tanulópénzt, aztán elszublimálnak.

http://amindenit.blog.hu/2014/02/27/fuel_shark_saver_atveres

fvcc márc. 6. Creative Commons License 40987

Hülyeség az egész (mégcsak féligazságok sincsennek benne). A multkoriban villanyáram-spórlót "kínáltak" hasonló módszerrel. Egy konnektorba bedugsz valamit, és a szomszédos konnektorbol is 70% megtakarításod lesz (ahova mondjuk a fagyasztót dugtad).  Hát tudod mikor ?  

Az egész történet kb. hasonló, mintha azt mondanám, hogy: dugót verek a seggedbe, majd életed végéig napi egy kifli is bőven elég lesz, hogy jóllakj.  (bocs)

grogrum márc. 6. Creative Commons License 40986

1.6 benzines, de ha a formontnál még nekem volt drágább, nem ez lehet a lényeg. A munkadíj 3,5 órára volt 14.000 Ft.

Írtam lentebb, hogy nem kérdeztem az anyagot, de csak nem valami tákolmányt raktak be. Mellesleg míg vártam hallottam, hogy 50%-os kedvezményt kapnak. Az alkatrész bevételezéssel volt gond. Arról beszélgettek.

Előzmény: S.P (40981)
Törölt nick márc. 6. Creative Commons License 40985

Hülyeség a szövege....

De nyilván fél vagy egész igazságok vannak a technológiáról, amennyiben ésszerű megtakarítást érne el az autógyárak már lecsaptak volna rá.

Törölt nick márc. 6. Creative Commons License 40984

dieseles cuccok olcsóbbak is, keresek-rendelek néha :D - naponta -

Izsáki Béla márc. 6. Creative Commons License 40983

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek erről a Fuel Shark Saver-ről.

Valaki használja? Vagy átverés az egész?

Továbbra is kérdezném .h milyen kulcs kell a gyertya cseréhez 1.6  benzines 2002-es.

Oczu márc. 6. Creative Commons License 40982

Miért lenne gyanúsan olcsó? A gyári szett is kijön 70K-ból+ a munkadíj 20, nem 50%-os haszonnal.

S.P márc. 6. Creative Commons License 40981

És nem lehet, hogy a 92 gyanúsan olcsó a 120-hoz?

Meg tudod mondani, hogy milyen anyagokból készült? Nekem munkadíjra 5,5 órát irányoztak elő 25 eFt. Ezen sokat nem lehet spórolni, az anyagnál viszont lehet minőségi különbség. Bár ha márkaszervíz építi be, akkor talán nem gagyi.

Milyen motorod van?

Nekem 1.9 dci

Előzmény: grogrum (40980)
grogrum márc. 6. Creative Commons License 40980

Rejtély. De a 92-höz képest az is rengeteg.

Előzmény: S.P (40976)
Törölt nick márc. 6. Creative Commons License 40979

A tompított izzó gyakori kiégése sokaknak probléma, nekem nem vészes, de kb évente kell cserélni a Tunsgram normál H7-es -eimet.

Most vettem az autóba Osram Ultra Life égőket, amik ha minden igaz 3 szoros élettartammal bírnak, igaz némileg gyengébb fényárammal rendelkeznek mint a normál izzók. Kicsit tartok is tőle hogy sötétben hogy látok majd velük, igaz este éjszaka csak ritkán vezetek.

Ha jobb idő lesz majd leveszem a lököst, kicserélem az összes izzót, meg a benne lévő rácsot is mert nem tett neki jót a nyári fácánkaland.

develooper márc. 6. Creative Commons License 40978

pontmátrixos kijelző ismét van, tehát mp3-asítás lehetősége újra adott:)Illetve bluetooth kihangosító is akad ami a rádió kijelzőjén jelenít meg mindent.

develooper márc. 6. Creative Commons License 40977

Ha 2011 es akkor az TomTom Live rendszerű.
Csak gyári térkép megvásárlás és telepítés lehetséges.

Kelet eu térkép 13.500, közép kelet eu 17.000, full eu 21500.

Ezt a TomTom HOME keretprogramon belül tudod megvásárolni.

Előzmény: 2005GTS (40955)
S.P márc. 6. Creative Commons License 40976

Érdekes, én 120 ezres ajánlatot kaptam a kecskeméti Formonttól vezérlés, vízpumpa, hosszbordás (lapos) szíj és hűtőfolyadék cserére.

Előzmény: grogrum (40966)
Törölt nick márc. 6. Creative Commons License 40975

Nano, meg az általam írtak, de több más cucc tényleg jó. persze a marketing mindig túloz, illetve bebe esik több nyerészkedő is :)

Előzmény: szalaics (40972)
tamas.szabo85 márc. 6. Creative Commons License 40974

De legalább a képen tényleg egy astra opc lenne nem pedig egy corsa... :)

Ezek után már meg sem lepődtem a Transiton ami Sprinternek van feltűntetve...

Oczu márc. 6. Creative Commons License 40973

Már meg is rendeltem :-)

szalaics márc. 6. Creative Commons License 40972

ilyet használjatok! :DDDDDDD

http://www.fuelsavingplus.com/hu0v90511E/

Na aki ennek hisz!?!?!?!? az megérdemli!!!!! :)

Előzmény: Törölt nick (40971)
Törölt nick márc. 6. Creative Commons License 40971

Xado, Metabond, az ár lényegtelen e tekintetben.

Előzmény: grogrum (40970)
grogrum márc. 6. Creative Commons License 40970

Mikre gondolsz konkrétan? De olyat mondj akkor, ha már azt mondod jobb, mint a nano, ami az árának 7-szeresénél többet ad.

Előzmény: Törölt nick (40968)
Törölt nick márc. 6. Creative Commons License 40969

Azt mondta ezt szokták tenni 1.9 dci-be.

Hát ha azt szokták :D

Azért nézd meg a dobozt, írd be ide.

Vezérlés kb 100 a cserélni akart szíjjal együtt, hűtőfolyadék, aprócseprő vackok.

Ja és az olajszűrő sem mindegy

Nekem ilyen autóm van, többek között :D

Előzmény: tamas.szabo85 (40967)
Törölt nick márc. 6. Creative Commons License 40968

Az 50.000 Ft. Az ára (6-7 ezer Ft) ehhez képest aprópénz.

Ne máá az 8%, szóval szerintem jelentős

Nanonál sokkal jobbak vannak, ráadásul gazdaságosabbak is.

Motrio nem rossz cucc, de alig valamivel többért lehet snr cuccokat kapni, viszont előny nálad, hogy ők adták, ha gond lesz picit kedvezőbb a helyzet

Előzmény: grogrum (40965)
tamas.szabo85 márc. 6. Creative Commons License 40967

Legkésőbb áprilisban mindenképp megejtem. Még elgondolkodom a vezérlés cserén is. Kb mennyivel dobja meg a költségeket?

Olajban nem vagyok biztos, csak azt tudom Elf, jó barátom a szerelőm, ezt rá szoktam bízni. Azt mondta ezt szokták tenni 1.9 dci-be.

Előzmény: Törölt nick (40964)
grogrum márc. 6. Creative Commons License 40966

Különben meg azt olvastam itt, hogy a motrio ugyanaz mint a gyári, csak más a dobozolás és olcsóbb.

Amúgy összehasonlításképp: Formont (Kecskemét) 127.000 Ft!!! Hosszbordásszíj nélkül. Tormási dettó. Így megérte 40 km-t kocsikázni Kecskemétről. És ezt a műveletet nem bíztam volna sufniműhelyre.

Előzmény: grogrum (40965)
grogrum márc. 6. Creative Commons License 40965

Ne máá! Ez nem valami hulladék olajadalék. 50.000 km alatt kopik ki. 0,5 litert számolva mondjuk 25.000 km-el, mivel kikopáskor gondolom visszaáll az eredeti fogyasztás, az 0,5x250x400 Ft Az 50.000 Ft. Az ára (6-7 ezer Ft) ehhez képest aprópénz.

Azt nem kérdeztem... Gondolom Motrio. De én 5 év alatt, a következő cseréig jó ha 40.000-et megyek. Arra nem kell prémium cucc.

Előzmény: Törölt nick (40962)
Törölt nick márc. 6. Creative Commons License 40964

Vezérműszíj csere tíz ezer km-rel ezelőtt volt

Hát nem csak a km számít hanem az év is, én megkockáztatnék egy cserét:D 3 év állás semminek nem tesz jót.

Még hátra van az ékszíj + görgők

Mihamarabb, mert vannak akik tudnának mesélni a szíjszakadásról, ha ezt cseréled a vezérlést miért nem, együtt szokás.

Milyen olaj ment bele?

Előzmény: tamas.szabo85 (40963)
tamas.szabo85 márc. 6. Creative Commons License 40963

Vezérműszíj csere tíz ezer km-rel ezelőtt volt, mivel együtt dolgozom ez előző tulajjal így neki elhiszem. Természetesen olaj, összes szűrő (gázolaj is) cseréje megvolt egyből a vétel után. Még hátra van az ékszíj + görgők, meg a hátsó fék komplett (betét, tárcsa, csapágy), arra még egy kicsit gyűjtögetek.

Folyadékokat nem cseréltem, de most, hogy így írtad elgondolkodom rajta.

Előzmény: Törölt nick (40960)
Törölt nick márc. 6. Creative Commons License 40962

Majdnem 7%.-az adalék ára

St-mobile-nál (Cegléd) vezérlés+vízpumpa+hosszbordásszíj+munkadíj 92.000 Ft

Milyen cuccokkal?

Előzmény: grogrum (40961)
grogrum márc. 6. Creative Commons License 40961

Üdv újra!

Ha már megígértem , itt az eredmény:

A Nano Energizer beépülése után az átlagfogyasztás (2000 km) 6,9  l/100. Ez 0,5 liter csökkenés. Majdnem 7%. Tovább nem láttam értelmét mérni, mert több száz km óta nem mozdul az érték.

A következő mérés olajcsere után lesz. Az eddigi 5w40-es olaj helyett 5w30 megy majd bele.

Ha valakit érdekelnek az aktuális árak:

St-mobile-nál (Cegléd) vezérlés+vízpumpa+hosszbordásszíj+munkadíj 92.000 Ft. 4 óra alatt kész lett.

Előzmény: grogrum (38872)
Törölt nick márc. 6. Creative Commons License 40960

Gondolom olaj, vezérlés, hűtőfolyadék, fékfolyadék szűrők stb cseréje megvolt.

Előzmény: tamas.szabo85 (40958)
tamas.szabo85 márc. 6. Creative Commons License 40959

Ezzel az autóval hosszútávra tervezek, úgyhogy mindent megadok neki amire csak szüksége lesz. A kényelme már megfogott, meg van benne néhány jó megoldás ami tetszik! Ha bevállik az elkövetkezendő 5 évben, akkor biztosan maradok a típusnál, vagy átnyergelek egy Espacera :)

Szeptemberre várjuk a 2. babánkat, az első most 14 hónapos, de még szeretnénk haramadikat is, úgyhogy kell a családi autó... :))))

Előzmény: ThomBoy (40943)
tamas.szabo85 márc. 6. Creative Commons License 40958

Az enyém 2004-es sérülésmentes GS II 1.9 dci kevés km-rel, tök alap felszereltség (nincs benne középső box, csak gombnyomásra nyílik és sima tekergetős klímás), bár a felszereltség neve sehol sincs feltűntetve, gondolom Authentic.

850ért vettem friss műszakival, vadiúj akksival + kaptam hozzá 300 literes tetőboxot konzollal. Nem volt hirdetve, egyik kollégámnál állt a garázsban már vagy 2-3 éve.

Előzmény: Törölt nick (40937)
Trotter66 márc. 6. Creative Commons License 40957

Sok mindentől függ, leginkább az adott vonóhorog tanúsítványától. Ez a műszaki része.  A gyakorlati meg az, ami az adott kocsi forgalmijába be van jegyezve.  Nekem speciel - ha jól tudom- utángyártott, de gyári kialakítású van.

Előzmény: ClaasMan (40953)
Törölt nick márc. 6. Creative Commons License 40956

Enyémben külön nincs, de évjárat felszereltség biztosan bekavar, már csak a biztik hozzáférésének módját nézve is.

Amit megnézhetsz egy 7.5 A-s bizti a műszerfalban - általánosan a fűtést vezérli, de hátha, ráadásul könnyű hozzáférni is.

Ennek ellenére talán a kapcsoló is lehet ludas, de érdemes utánajárni, mert a kapcsoló hajlamos a leégésre, szenesedésre nevezzük bárminek.

Külföldi tapasztalatok alapján a kikapcsolt állásában célszerű a kapcsolót állítani minden használat után

Előzmény: hát ő (40944)
2005GTS márc. 6. Creative Commons License 40955

szervusztok,

remélem jó helyen járok. az egyik barátom most vett egy 2011-es Grand Scenic-et.

van benne gyári navi, ahogy néztem Tom-Tom.

sajnos az SD kártya hiányzik belőle, valami olyasmit ír ki, hogy nem találja a térkép file-okat, így ebben kérnék segítséget.

1, a "normál" tom-tom térképfile-ok jók-e hozzá?

2, ha igen, úgy valaki tudna-e abban segíteni, hogy milyen a file struktúra az SD kártyán?

thx

zsolt

Törölt nick márc. 6. Creative Commons License 40954

forgalmiban benne van

Előzmény: ClaasMan (40953)
ClaasMan márc. 6. Creative Commons License 40953

Üdv!

Régen jártam erre! Tudnátok segíteni? Egy GS II mennyit vontathat max. fékezetlen illetve fékes futó esetén?

Köszi

EME márc. 6. Creative Commons License 40952

Akkor megyünk mi is! Marosvásárhelyre. Rokon látogatóba.

De előtte lesz még egy "kisebb" kiruccanás. Az uticél: Róma. (2500 km oda-vissza) 

Előzmény: DAndras79 (40946)
Trotter66 márc. 6. Creative Commons License 40951

A végeredmény a fontos.

Előzmény: DAndras79 (40947)
Trotter66 márc. 6. Creative Commons License 40950

Köszi Neked is!

Előzmény: szalaics (40942)
troberto márc. 6. Creative Commons License 40949

:-)

Jót derültem magamon,

Közben Weboldal már segített :)

Előzmény: fvcc (40935)
DAndras79 márc. 5. Creative Commons License 40948

viszont 18 évesen 274ezer kilométerrel is teszi a dolgát, második autónak városban tökéletes

Erre van nálunk a R19, 19évesen 355ekm-rel is mendegél. Az ovi járatra tökéletes. Az meg nem érdekel, hogy néha megbámulják (nem egy épületes látvány egy mostani bármilyen autómárka mögé parkolva.......).

Előzmény: ThomBoy (40943)
DAndras79 márc. 5. Creative Commons License 40947

Ezúton emelem poharam minden születésnapos Cartárs tiszteletére, mely nem csak virtuális, de valódi jófajta belga sör :-)

Hogy igy ebbe az irányba elmentünk, megemlitem, hogy igen rendhagyó módon a mai napot a gyermeksebészeten töltöttük, egy dec.-i alkartörés "lezárásaként" (fém eltávolitás), minden a legnagyobb rendben szerencsére :-)

DAndras79 márc. 5. Creative Commons License 40946

Köszi!

A következő nagyobb turné a GS-sel - megint - Erdélybe lesz, a máj.-i 4 napos hétvégén esküvő, kb. 1700km oda-vissza (Sepsiszentgyörgy). Kicsit rövid az idő sajna, gyerekekkel sem egyszerü ennyit menni, de majd csak kibirjuk valahogy :-) (miccs,pálinka....és az ottani hangulat.....).

Előzmény: EME (40932)
DAndras79 márc. 5. Creative Commons License 40945

Köszi!

Előzmény: Trotter66 (40941)
hát ő márc. 5. Creative Commons License 40944

sziasztok!

segítséget szeretnék kérni elektromos visszapillantó témakörben. Mindkét oldalon egyszerre romlott el a tükör behajtása funkció. a kérdésem hogy lehet e biztosíték és ha igen az hol van mert a többi funkció üzemel, vagy valami más a hiba.

ThomBoy márc. 5. Creative Commons License 40943

Nincs semmi baj a Renaulttal, ahogy minden más gyártónak a Renaultnak is voltak gyengébb, problémásabb szériái, de ettől még jó kocsik. Én most napközben egy 2.0 benzin Laguna I-el szaladgálok, kicsit kopog az eleje (vszínű toronycsapágy), valamiért benzin szagú (utána kell néznem, cső nem tűnik sérültnek, valószínű nyomás szabályozó), viszont 18 évesen 274ezer kilométerrel is teszi a dolgát, második autónak városban tökéletes. Minden másra ott a GSIII.

A GSII szerintem kifejezetten jó ár/érték arányú autó, amikor mi vettük a miénket néztünk Toyota Corolla Versot is, de nem fogott meg, pedig barátomnak van 2.2 170LE, viszont semmi nem fogott meg benne ezen kívül, a hét ülést inkább hagyjuk abban. Tartsd rendesen karban, figyelj oda rá és sokáig szeretni fogod!

Mikor jön az utánpótlás?

Előzmény: tamas.szabo85 (40928)
szalaics márc. 5. Creative Commons License 40942

Boldogot a Szülinaposoknak! :) Virtuális koccantás!

Trotter66 márc. 5. Creative Commons License 40941

DAndrás79!

Boldogságosat!

Trotter66 márc. 5. Creative Commons License 40940

Köszönöm Neked is!

Előzmény: EME (40931)
Trotter66 márc. 5. Creative Commons License 40939

Köszi Neked is Pajtás!

Előzmény: Batman72 (40930)
Trotter66 márc. 5. Creative Commons License 40938

Köszi Zsolti!

Neked is minden jót!

Előzmény: vargamunka (40924)
Törölt nick márc. 5. Creative Commons License 40937

Igen én hirdettem a taxit,és elvitték.Te mennyiért vetted?

Előzmény: tamas.szabo85 (40927)
Törölt nick márc. 5. Creative Commons License 40936

jaja :)))

elsőre nem értettem

Előzmény: troberto (40934)
fvcc márc. 5. Creative Commons License 40935

Milyen útvonalon szoksz autózni? Kitesz az útra egyet...

Előzmény: troberto (40934)
troberto márc. 5. Creative Commons License 40934

Küldenél egyet?

Előzmény: Törölt nick (40916)
Batman72 márc. 5. Creative Commons License 40933

Természetesen neki is! :)

Előzmény: EME (40932)
EME márc. 5. Creative Commons License 40932

És DAndras79  -nek is!

Előzmény: EME (40931)
EME márc. 5. Creative Commons License 40931

Trotter66!

Én is úgy tudom, hogy ma van!

Batman72 márc. 5. Creative Commons License 40930

Trotter66 !

Uram,asszem ma tartja a születésnapját!

Isten Éltessen!

:)

tamas.szabo85 márc. 5. Creative Commons License 40929

Egyébként nekem óriási segítség, hogy itt van ez afórum és működik már évek óta! Nagyon megnyugtató, hogy bármi történik, itt biztos találhatok rá megoldást!

tamas.szabo85 márc. 5. Creative Commons License 40928

Jön bizony! :) Bővül a család, ezért választottam én is a GS-t. Mondjuk én sosem gondoltam volna, hogy valaha Renaultom lesz, valószínüleg a rossz PR miatt. Mással szemeztem, de ez kihagyhatatlan vétel volt. Remélem sok örömöm lesz benne. Mondjuk kényelmesnek nagyon kényelmes az biztos! Egy 2004-es 2.2 tdci mondeoból ültem át ebbe, mert 7 személyeset szerettem volna, meg a mondeoban állandóan fájt a térdem az alacsony ülőpozíció miatt. Ez a Scenic viszont nagyon kényelmes! Nem mellesleg sokkal komfortosabb a futóműve is. Családi autónak nagyon szuper!

Előzmény: ThomBoy (40923)
tamas.szabo85 márc. 5. Creative Commons License 40927

Ti hirdetted a használtautón a bordó színű taxit? Nézegettem őket mikor megvettem egy hónapja az enyémet, hogy mennyire jutányos az ár amennyiért a sajátomat vettem.

Meg is állapítottam, hogy piszok szerencsém volt a vételnél... :) 

Előzmény: Törölt nick (40913)
Törölt nick 2014. márc. 5. Creative Commons License 40926

szivesen írok, de beteheted ide is, nincs belőle semmi gond

Előzmény: troberto (40922)
Törölt nick 2014. márc. 5. Creative Commons License 40925

van gs 3 az ismeretségi körbe,jó kocsi de most próbálok más típust az zafirát azért veszem mert 10 kílóméteres körzetbe 5 db van taxi üzembe és jól teljesítenek.De nem álmaim autója :(

Előzmény: ThomBoy (40923)
vargamunka 2014. márc. 5. Creative Commons License 40924

Isten éltessen születése napján kinek a héten van a jeles nap 

baleset mentes kilométereket

üdv vargamunka

ThomBoy 2014. márc. 4. Creative Commons License 40923

Ha Budapesten jársz megmutatom a GSIII-at és rá se fogsz nézni a zafirára. :)

Ha mégis távol kerülsz a Renaulttól, gyere vissza időnként, már én sem II-vel vagyok itt, de a társaság meghatrozó, és még a fiatalabb generáció (30 alatt) is jön. :)

Előzmény: Törölt nick (40920)
troberto 2014. márc. 4. Creative Commons License 40922

Küldenél egy mailt, hogy válaszban elküldhessem a fotót?

Előzmény: Törölt nick (40916)
Törölt nick 2014. márc. 4. Creative Commons License 40921

Hááát, nem tudom inkább mást vennék.

Előzmény: Törölt nick (40920)
Törölt nick 2014. márc. 4. Creative Commons License 40920

Szűkebb is fapados is,de az ár meghatározó.

Előzmény: Zsoop (40919)
Zsoop 2014. márc. 4. Creative Commons License 40919

Az nem szűkebb a Scenicnèl?

Vagy csak lehet hogy nekem tűnik annak.

Előzmény: Törölt nick (40918)
Törölt nick 2014. márc. 4. Creative Commons License 40918

zafirával szemezgetek :)

Zsoop 2014. márc. 4. Creative Commons License 40917

Minden jót Neked Is!!!!

GS3? :)

Törölt nick 2014. márc. 4. Creative Commons License 40916

igen, de szöget is használhatsz, úgy emlékszem 80-s

Előzmény: troberto (40914)
Törölt nick 2014. márc. 4. Creative Commons License 40915

Neked is minden jót :D

Remélem renault megfog annyira, hogy az legyen az utód.

troberto 2014. márc. 4. Creative Commons License 40914

Mégis kellene a segítséged. Az ablakok megvannak, de a kód ami a garfüzetben volt, nem jó. A rádiót, ha benyomok négy fémhuzalt tudom kiszedni? Nincs meg a gyári kiszedő.

Előzmény: Törölt nick (40911)
Törölt nick 2014. márc. 4. Creative Commons License 40913

Kedves topiktársak!6év 6 hónapig nyúztam a scenicet,ma lefoglalózták,és fehér rendszámot kapott,a hét végén elviszik.Egy jó kocsi volt pedig néha majdnem idegösszeomlást kaptam miatta (motorcsere,turbók cseréje,s.t.b.De csak a szépre emlékezem :) Jó volt ,a sok rekesz,tárolók,a  dinamikus erős motor,a kényelem,és még sorolhatnám.De reméljük sok öröme lesz az uj gazdinak benne.Jó ez a topik,a megane klub,sok segítőkész ember sokszor örültünk itt egymás örömének,és éreztük át a bánatát.Nagyon jó volt amikor a pesti dugóba vidéki taxisként egy megane klub matricás renault úgy integetett mintha ezer éve ismerne és utánna beirta a fórumra,hogy látott:) Minden jót nektek,millió baleset mentest. Keszthelyi János ( jani 1.9 dci ) Keresem a következő taximat :)

Trotter66 2014. márc. 4. Creative Commons License 40912

Minden kedves cartásramnak, aki köszönött, nagyon szépen köszönöm.

Egyúttal tájékoztatok mindenkit, hogy a nyaktáji, illetve az altesti merevedések jelenleg normális üzemmódban konvergálnak.  Mivel mlég innen vagyok az 5. X-nek, így csak azokra tudok hagyatkozni, akik már átlépték a bűvös határt.  Pár év múlva, ha gondoljátok visszatérhetünk ehhez, akkor már tudok bővebben nyilatkozni. :)))

Gerinctámasz:  Lehet, hogy felszereltségfüggő, nekem, mint már korábban is számos alkalommal leírtam, Dyn+ és még ehhez társul az EPACKP, ami azt jelenti, hogy belezsúfolták a Privileg elektromos pakkját is, akármit is jelent(het) ez. :))

Törölt nick 2014. márc. 4. Creative Commons License 40911

Tedd el jó helyre a kódot, pl ird rá a rádióra, sokan azt hiszik jujj aki ellopja tudja majd, de már nem nagy ügy manapság kikódolni, uj kódot adni.

Előzmény: troberto (40910)
troberto 2014. márc. 4. Creative Commons License 40910

Köszi, megtaláltam  a gar füzetben.

Kerestem, de feltanítás keresőszóval.

Megvan. Kipróbálom.

Előzmény: Törölt nick (40908)
Zsoop 2014. márc. 4. Creative Commons License 40909

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata motorfelújítás terén?

Igazából az érdeklne, hogy mi változik utána, ha kész lesz már végre.

Gondolok itt a lökettérfogatra, Le viszonyokra stb.

Sajna nem tudtam elkerülni, mivel a dugattyúknak szép "válljuk" volt :(

2-es túlméretre fogják felfúrni, elsőbe  nem fér bele. 

Ez miatt kínlódtam ennyit, kezdve a turbó leszedéséről, és bevizsgálásától, a komplett kartergáz visszavezetők kipucolásáig.

Törölt nick 2014. márc. 4. Creative Commons License 40908

vedd ki a rádiót adok kódod a cimke kép alapján

kezelésiben, de itt is le van irva sox a betanítás

Előzmény: troberto (40907)
troberto 2014. márc. 4. Creative Commons License 40907

Sziasztok!

Bocikám kicsit elhagyta magát.

Hosszabb akkusaru levétel után az ablakok szaggatva mennek le-fel.

A rádió kódot kér.

Az ablakok feltanítását házilag meg tudom oldani, vagy szaki kell ehhez?

2007 GSC 2.0 D

Törölt nick 2014. márc. 4. Creative Commons License 40906

Hát szép, nekem a legnagyobb 31, a következő is 27 múlt, ráadáaul még van kicsit fiatalabb kettő :D

Előzmény: tamas.szabo85 (40905)
tamas.szabo85 2014. márc. 4. Creative Commons License 40905

Akkor ezt buktam... :)))))

Előzmény: creative69 (40904)
creative69 2014. márc. 4. Creative Commons License 40904

Hehe 

Esélyed sincs én csak 28 leszek :DDDDD

Azért a többi cartársnak sem osztogatnak még TB-re járókeretet és ebben a korban a kék pirula sem kell még kitartást!!!

A sör legyen hideg az asszony meleg és Isten éltesse azokat akiknek most/mostanában volt van lesz a szülinapjuk... :D

üdv Creative

Előzmény: tamas.szabo85 (40902)
DAndras79 2014. márc. 4. Creative Commons License 40903

Köszi Mindenkinek és a legjobbakat minden további Ünnepeltnek!

Észrevehető, hogy legtöbbünket leginkább az autó érdekli (hamár egy autós topikon "futottunk össze"), másodsorban (vagy elsősorban...?) a répa keménysége a fontos :-)))))) Én azért még bizom benne, hogy van egy pár jó évem hátra.....

tamas.szabo85 2014. márc. 4. Creative Commons License 40902

Ha így folytatjátok kikiáltom magam a legfiatalabb Scenic II tulajdonosnak a magam 29-et még be sem töltött életévével... :)))

laca- 2014. márc. 4. Creative Commons License 40901

"(Egyébként 30 felett minden nap ajándék és ha nem fáj semmid reggel, akkor gyakorlatilag halott vagy)"
No végre valami, amiből biztos lehetek benne, hogy élek.... 

Boldog szülinapot annak, akit illet. Akinek meg nem inge, az igyon az előzőek egészségére.

Előzmény: ThomBoy (40899)
PPéter48 2014. márc. 4. Creative Commons License 40900

Fiatal koromban a gondolkodásom nagyon rugalmas volt, a farkam pedig merev. Manapság ez egyre inkább fordítva van.

Boldog szülinapot mindenkinek. (Jöttök utánam!)

Előzmény: ŰTH (40891)
ThomBoy 2014. márc. 4. Creative Commons License 40899

Akkor kemény egy napig leszünk egy idősek, mert holnap után én a 36-ot.

Akkor boldog születésnapot márciusi ifjak! (Egyébként 30 felett minden nap ajándék és ha nem fáj semmid reggel, akkor gyakorlatilag halott vagy)

Előzmény: DAndras79 (40894)
Törölt nick 2014. márc. 4. Creative Commons License 40898

Sz@r öreg cikk, s pont a shell :(

Előzmény: GSzORO (40897)
GSzORO 2014. márc. 4. Creative Commons License 40897

Prémium, nálam tisztítóhatása miatt, illetve a könnyű indítás elősegítésére van

Ühüm, kéretik ezt elolvasni. Már csak azt nem hazudták, hogy termeli az üzemanyagot (bár, tudjuk léteznek ilyen autók) :-D

http://totalcar.hu/magazin/technika/levelek2007/2/

Előzmény: Törölt nick (40876)
Törölt nick 2014. márc. 4. Creative Commons License 40896

Neked is boldogot :D

Előzmény: DAndras79 (40894)
Törölt nick 2014. márc. 4. Creative Commons License 40895

Sok boldogat neked, én már régen túl vagyok rajta, sz@r érzés :D

Deréktámasz lehet felszereltség függő?

Előzmény: Trotter66 (40889)
DAndras79 2014. márc. 4. Creative Commons License 40894

Isten éltessen! Én is holnap tartom, a 35-öt töltöm.

Az ülés egyébként kényelmes - deréktámasz nélkül is - , hosszú út alatt is.

EME 2014. márc. 4. Creative Commons License 40893

Az egyik stand-up comedys kiscsávó találta azt mondani, hogy 40!!! fölött a happy és a birthday köszönőviszonyban sincs egymással. Na, jól nézünk ki! Ebből látszik, hogy ő alig múlt 20...

fvcc 2014. márc. 4. Creative Commons License 40892

:D

Én annak segítségével rugaszkodok el reggelente az ágytól. Elég csak hasra fordulni :D

ŰTH 2014. márc. 4. Creative Commons License 40891

Ja ja... azt mondják, 50 fölött a hajnali merevedés inkább a nyaktájékon jelentkezik. Ez feltétlenül kellemetlen változás lesz majd - ha így lesz.

Előzmény: fvcc (40890)
fvcc 2014. márc. 4. Creative Commons License 40890

Párszáz km-n nekem se hiányzik, de ezer km-t leteperve a másik autóm, amiben van - kb. 1/3-ra állítva - sokkal jobb.

Lehetséges, hogy a +8 év és 64 nap teszi ezt? :D

Tudod, sokan azt mondják, hogy átléped az 50-et, és - kellemetlenül - megváltozhat a világ.

Trotter66 2014. márc. 4. Creative Commons License 40889

Nem hinném, hogy ez már változni fog. Stabil isiázom van, némi ágyéki gerinc sérvvel. Elég hisztis vagyok az ülésre. Általában zavar a deréktámasz, ezért nem használom, nekem nem kényelmes. Amúgy ugyan ez nem a reklám helye, de holnap leszek épp 48. :))

Előzmény: fvcc (40888)
fvcc 2014. márc. 3. Creative Commons License 40888

de nem használom.

Várjál még pár évet .... :D

Előzmény: Trotter66 (40887)
Trotter66 2014. márc. 3. Creative Commons License 40887

Nem tudom, nekem van deréktámasz, de nem használom. És az ülés baromi kényelmes. A görög utat két pihenővel abszolváltam és nem hisztiztem, hogy nem kényelmes.  Szerintem baromira jól szabott ülések vannak a bocijainkban.

Előzmény: AtiGH1 (40884)
Törölt nick 2014. márc. 3. Creative Commons License 40886

Minden lehetséges, sőt az ellenkezője is :DDDD

Előzmény: GSzORO (40885)
GSzORO 2014. márc. 3. Creative Commons License 40885

Korának, futásteljesítményének, állapotának megfelelő árat fogok kérni. Max. sokallni fogod, de akkor nem jön össze az üzlet, ennyire egyszerű. :-)

Előzmény: Törölt nick (40883)
AtiGH1 2014. márc. 3. Creative Commons License 40884

Csak nekem mocskosul kényelmetlen hosszútávon a deréktámasz hiánya miatt az ülés vagy?

Miért nem raktak egy egykoron 6m autóba deréktámaszt?????

Törölt nick 2014. márc. 3. Creative Commons License 40883

Hát akkor Te biztosan nem veszed majd meg az enyémet.

Dehogynem ha jó áron adod, nem fogom kérni a sprintmonitort az tuti :D, számlákat sem, mert kevésbé érdekel

Számlák megvannak nekem is, vezetett szervizkönyvvel, de nem vagyunk egyformák, ez igy jó

Előzmény: GSzORO (40882)
GSzORO 2014. márc. 3. Creative Commons License 40882

Hát akkor Te biztosan nem veszed majd meg az enyémet. :-DDDDDDDDDD

Komolyra fordítva, (minden embör magábul indul ki alapon), sokan megőrzik a számlákat (mint ahogy megőrzik a villany,gáz ésatöbbi számlákat is, nemde?), és egy komoly, potenciális magánszemély felbukkanása esetén bemutatják azokat, hogy azért mégse pusztába kiáltott szó legyen, hogy volt cserélve olaj (ja, hányszor, és mikor?), karbantartásokat elvégeztettem, és mellesleg, ezek hatására (?) így és így alakult a fogyasztás. Tessék. Hogy ez mennyire autentikus más szemében, az magánügy. Én elhiszem, saját magamat csak nem b@szom át, nemigaz?

(Mondjuk, nekem kikapcsolódás vezetni a spritmonitor-t, nem vagyok ezzel egyedül, Te is megnézheted, mivel elég sok időt töltök a gép előtt (munkámból kifolyólag is), akkor miért ne?)

Előzmény: Törölt nick (40879)
tothjo2 2014. márc. 3. Creative Commons License 40881

Plusz tudnék mesélni személyes tapasztalatról is.

tothjo2 2014. márc. 3. Creative Commons License 40880
Törölt nick 2014. márc. 3. Creative Commons License 40879

A fogyasztás jegyzetelése a neten?

Hát én biztosan nem nézném, vagyis nem lenne szerepe a vásárláskor.

Előzmény: GSzORO (40877)
ThomBoy 2014. márc. 2. Creative Commons License 40878

Én a "tisztító hatás" miatt vettem bele, gondoltam belefér időnként, pláne autópálya előtt. A fogyasztás meg majd kiderül, annyira nem érdekel, ha így lenne nem két literes dízelt vettünk volna :)

Annyira jól megy, oda kell figyelni (tempomat segít) hogy ne menjen az ember gyorsan.

GSzORO 2014. márc. 2. Creative Commons License 40877

viszont eladáskor akár hasznos is lehet...

Törölt nick 2014. márc. 2. Creative Commons License 40876

Néha csodálkozom - jelenlévők kivételek - hogy egyesek irják a fogyit, jegyzik, méricskélik stb.

Marhára nem lényeg, mennyit eszik nekem, csak alapvetően ugyanannyi legyen, kiugró csúcsok nélkül ugyanaz a távon, útszakaszon, hasonló körülmények között.

Téli fogyi nálam megnő mert állóhelyben is fűtök, nem szeretek fagyoskodni, kb. 1 litert tesz rá. Idén ez 8,2 volt városban.

Országút-pálya nem nézem minek.

Prémium, nálam tisztítóhatása miatt, illetve a könnyű indítás elősegítésére van, kártyával kb 5 Ft-l drágább mint a normál, simán megéri

Előzmény: GSzORO (40874)
djkerep 2014. márc. 2. Creative Commons License 40875

Na túlestünk az első közös karbantartàson. Olaj-olajszűrő-légszűrő-pollen és üzemanyagszűrő. 13k volt az olajba. A pollenszűrő irdatlanul retkes lett, pedig elvileg az előző tulaj olajcserekor cserélte. Tegnap kiégett a tompított is jobb oldalon. Fentről művészet volt cserélni. :)

Más: ha egy erősítőt szeretnék bekötni, akkor annak honnan tudok a biztosítéktábláról áramot szerezni? 20A-es, gyári fejegységről menne egy mélyláda, amit magas szintű jellel táplálnák.

GSzORO 2014. márc. 2. Creative Commons License 40874

Persze, placebo. Sokaknál így működik: betolok prémium üzemanyagot (mer' nekem jár...), és csökken a fogyasztás. Most néztem meg: +0,5l-re többet fogyasztott minden tankolás után. Pedig ez az állítólag szupertakarékos, 1.6-os dízel...monduk a jó minőségű pálinkát is szívesebben (értsd: többet) issza az ember, nemigaz? :-D

Előzmény: Törölt nick (40871)
bernesto1 2014. márc. 2. Creative Commons License 40873

q

fvcc 2014. márc. 2. Creative Commons License 40872

Teljesen mindegy, miböl rakták össze.

Én azt tartom, soha ne ülj rosszabb autóba, mint az elöződ volt.

Se Jetta, se Jety nem kéne még ingyen sem (na jó, gyorsan eladnám féláron).

Előzmény: ThomBoy (40869)
Törölt nick 2014. márc. 2. Creative Commons License 40871

Jobb minőségű üza-tól csak jobb lehet a menetteljesítmény, fogyasztásnak sem szabadna nőni , de hát van aki placebónak gondolja, van aki a fizika-kémia alapjaiban hisz.

Előzmény: Betyárgombóc (40864)
Törölt nick 2014. márc. 2. Creative Commons License 40870

próbáld meg másik agipnál

nekem jó, hasznos

Előzmény: GSzORO (40862)
ThomBoy 2014. márc. 2. Creative Commons License 40869

Ezzel vitatkoznék, én Ford Focus helyett választottam és ma is azt választanám, de csoda oktávia vagy folszvágnen jetta helyett is egyértelmű a Fluence a nyerő. A Thalia egy sok évvel korábbi Clioból megmaradt alkatészekből építkezett, míg a Fluence alkatrészei a mai Renaultokkal kompatibilisek. A Renault évekkel korábbi alkatrészeit felhasználó ócó ész jó autója a Dacia.

Előzmény: fvcc (40867)
ThomBoy 2014. márc. 2. Creative Commons License 40868

A Scenic egy családi busz a Fluence meg egy haszontalan limuzin egy családos ember részére. Nekünk már GSIII van ugye, így nagyon sok minden azonos a Fluence-al (kezelő szervek, kormány, stb), de például én jobban szerettem a II-es középső boxát, ami a navigáció kezelő szerve miatt mindenképp eltérő lett az újjabb változatban, az első ajtók könyöklőjében a felnyitható rekesz is tök jó volt a II-ben, viszont a III (és a Fluence is) behajtja a tükröket és bezárja az ajtókat automatikusan, több kényelmi funkció van benne, kétoldali digit klíma és a hátsó (középső) sornak szellőző nyílások.

Cégesnek, limuzin forma fetisisztáknak, napi ide-oda szaladgálásra, nem mellesleg a hátul ülőknek is brutális lábtérrel a Fluence egy nagyon jó választás, pláne akkor az volt 4,08 millióért a Privilège, Arkamys 3D-s, Európa térképes 1.5 dCi. Én nagyon szerettem.

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (40865)
fvcc 2014. márc. 2. Creative Commons License 40867

Szerintem a Fluence az a Thália kipofozott változata. Szépen néz ki - több semmi. B osztály, minden hátrányával.

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (40865)
cefo 2014. márc. 2. Creative Commons License 40866

Egy darabig én is próbálkoztam vele, de nem volt pozitív tapasztalatom vele. Igaz, negatív sem. Ellenben a Shell prémium gázolaja egy liter mínusz nekem a fogyasztásban! Csendesebb is, és érezhetően dinamikusabb az autó tőle. Pár hónapja már csak azt tankolom. Vagy csak időszakosan kellene? Gondolom nem árthat, ha mindig ezt kapja...

Előzmény: Betyárgombóc (40864)
Don_Quijote_de_la_Mancha 2014. márc. 2. Creative Commons License 40865

Hatalmas visszalépés a Fluance a Scenic II után.

Legalább is nekem ez a véleményem.

Sok jó megoldást elrontottak benne.

Pl. az első ajtókba nem tudsz egy palackot betenni.

Más most hirtelen nem jut eszembe, de már pár hónapja találkoztam vele személyesen és abszolút csalódtam.

Előzmény: Törölt nick (40834)
Betyárgombóc 2014. márc. 2. Creative Commons License 40864

Nos egyelőre nekem is hasonló tapasztalatom van. Bár csak egy alkalommal és nem tele tankoltam a DieselTECH-et, de olyan érzésem volt, mintha meglomhult volna tőle az autó. Vagy talán elindult a tisztulási folyamat...?

Előzmény: GSzORO (40862)
tamas.szabo85 2014. márc. 1. Creative Commons License 40863

Igen, tisztában vagyok a többi legális opcióval is! :) De akkor rohadtul kellett sietnem sajnos! :)

Előzmény: ŰTH (40843)
GSzORO 2014. márc. 1. Creative Commons License 40862

nekem nem jött be a dieseltech, bár kiváltottam a kártyát, összesen 3x tankoltam. Hangosabb lett a motor, elkezdett kerregni. A fogyasztásbeli előny se volt meg, még többet is evett. Ezért visszaálltam az ÖMV-re. Megszűnt az a bizonyos motorhang. Érdekes, benzinnel anno nem volt ilyen gond (másik autók)

Előzmény: Törölt nick (40851)
Törölt nick 2014. márc. 1. Creative Commons License 40861

A biztosítás tök jó, bárkinek az autójában ül a család, havi 4000 Ft-t teljes körű bizti, nekem utólag kötötték

Előzmény: fpeter76 (40860)
fpeter76 2014. márc. 1. Creative Commons License 40860

A biztosító megkeresésébe nem egyeztem bele. Lehet, ezért kevésbé lettem fontos ügyfél. :)

Előzmény: Törölt nick (40857)
Trotter66 2014. márc. 1. Creative Commons License 40859

Igen, csak jóval hosszabb ideig kell nyomva tartani. Először nem csinál semmit, aztán csipogni kezd, majd nullázódik. A csipogásnál el ne engedd!

Előzmény: petyaaa (40855)
Törölt nick 2014. márc. 1. Creative Commons License 40858

s ha most mégsem igy lenne

ez a helyes gondolat :)

Előzmény: Törölt nick (40857)
Törölt nick 2014. márc. 1. Creative Commons License 40857

nekem 3 hét alatt elkészült, s ha mégsem akkor a nélküle eltelt évtizedek miatt nem sok míg megkaptam

Előzmény: fpeter76 (40856)
fpeter76 2014. márc. 1. Creative Commons License 40856

A kártyád várható érkezési ideje 75 nap!

Hmmm...

Előzmény: Törölt nick (40851)
petyaaa 2014. márc. 1. Creative Commons License 40855

Köszi :)

Én eddig csak a kilómétereket, a fogyasztásokat nulláztam vele.

Ezek szerint akkor a szervizüzenetek törlésére is ez szolgál?

Előzmény: mov (40852)
Törölt nick 2014. márc. 1. Creative Commons License 40854

A kettő között ég és föld a különbség, nem? :D

Előzmény: ThomBoy (40853)
ThomBoy 2014. márc. 1. Creative Commons License 40853

Magán autónak is Renault a választásom :)

Előzmény: Törölt nick (40850)
mov 2014. márc. 1. Creative Commons License 40852

A jobb oldali karon lévő léptető gombok közül valamelyiket nyomd 10 mp-nél tovább, ez nullázza a szervizperiódust.

Előzmény: petyaaa (40845)
Törölt nick 2014. márc. 1. Creative Commons License 40851

http://www.forensis.hu/kedvezmenyes-vasarlas-az-agip-toltoallomasokon

én ezt használom évek óta -ingyenes a tagság -, télen csak prémiumot kap, érezhető a menettulajdonságokban, indítási nehézség sosem volt, pénzt azonnal mindenféle kötelezettség-gyűjtögetés nélkül levonják a fizetendőből.

A fogyasztáskülönbség létezik de minimális szerintem, maga a dolog csak kémia, egyik anyag jobb hatásfokkal ég mint a másik nincs semmi boszorkányság benne.

Előzmény: ThomBoy (40847)
Törölt nick 2014. márc. 1. Creative Commons License 40850

Tudom, emlékeim szerint az céges volt, más dolog, mintha magán lenne...

Előzmény: ThomBoy (40846)
S.P 2014. márc. 1. Creative Commons License 40849

Én még a 91-es Clioval próbálkoztam több kúton is mindenféle üzemanyaggal. Akkor az volt a tapasztalat, hogy az OMV 95 és a Premium 95 között a megtehető táv kb annyival több, mint amennyivel többe kerül a prémium 95. Nem fedkomp szerint, mert az nem volt benne. :-) Telitank, kb ugyanaz a túraútvonal, ugyanolyan vezetési stílus, többször kipróbálva.

Így a Clioba mindig a premium 95-öt tankoltam.

Most a céges autóm omv kártyás. (1.6tdci) Nem tankoltam bele csak a normal dieselt. Tavaly januárban szinte végig szabadságon voltam, csak városba mentem vele kb 800 km-t. Aztán a következő autópályás utazásnál feltűnt, hogy padlógáznál is csak 160-at megy. Szerelő azt javasolta, hogy tankoljak bele 2-3 szor a premium dieselből, ha utána se megy, megnézi. Bejött az ötlet, rendbe jött. A normál diesellel is elmentem kb 3-4 ezer km-t a full városi menet után, de az nem kormolta ki.

A fogyasztásról nem tudok nyilatkozni, mert nem jegyzem föl. Meg nem is túraútvonal szerűen megyek vele, ugyanazzal az üzemanyaggal is hatalmas különbségeket tudok produkálni: 5-7 liter/100 km

fvcc 2014. márc. 1. Creative Commons License 40848

Tény, hogy a Shell nafta jobb , mint a többi szar. A fogyasztás-csökkenés meg mese a habbal. A shell "volt olyan szives", hogy a reklámmal ellentétben valós  infot nyomtatott a számla hátuljára: egy tartálynál akár fél liter is lehetséges! Különbség....

A pillanatnyi érzés meg majd elmúlik (vagy nem)....

A mulltkor én is tankoltam tele. A fedkompon elözöleg beállt 4,4 literes átlagomat (most kb. 8e km gyűjtő eredmény) nem mozdította semerre sem. A vezetési stílusom nem változott: teperek.

ThomBoy 2014. febr. 28. Creative Commons License 40847

Ma úgy döntöttem kicsit kényeztetem az autót. Begördültem a Shell kútra és tele kértem Shell V-Power Nitro+ Diesellel. Még csak pillanatnyi fogyasztási értékeket láttam, de úgy tűnik kb. fél literrel kevesebb a fogyasztás, mint az alap Fuel Save üzemanyaggal.

Ez a nafta 40 forinttal drágább literenként (mondjuk úgy 10%-al) alapból, de a haszontalan Smart pontokat úgy sem tudom semmi értelmesre eljátszani, így 900 pontot beáldozva 25 forint/literre csökkent a többlet. A tele tanknál ez 1500 forint többlet, azonban ha beigazolódik, hogy a fogyasztás legalább fél literrel csökken 100 kilométerenként, akkor azt kell mondjam megérte a többletet, nem beszélve arról, hogy -ha hihetünk a marketingnek- akkor tényleg jót tesz a motornak, tisztítja a rendszert ha időnként ilyet kap autópályázás előtt.

ThomBoy 2014. febr. 28. Creative Commons License 40846

Nekem volt, újonnan vettem át, nagyon szerettem. Ha választanom kellene egy fapados folszvágen vagy egy Privilège Fluence között (mert árban így passzolnak össze) akkor biztos a Fluance-t választanám.

petyaaa 2014. febr. 28. Creative Commons License 40845

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni.

Olajat cserélnék szűrőkkel, gyertyával.

Hogy tudom a szervizre figyelmeztetést eltüneteni (villáskulcs + change oil soon)?

Köszi előre is

Au revoir

Petyaaa

bananatree 2014. febr. 28. Creative Commons License 40844

van akinek sikerül időben közbelépni:

Amikor a tolvajt rajtakapják

Hányszor, de hányszor gondoltunk rá, milyen jó is lenne, ha sikerülne elkapni azt a szarházit, amelyik feltörte az autónkat, és elvitte a rádiót, az akkumulátort, a gyerek plüssmackóját. Mondjuk pont akkor, amikor nekiáll felnyomni a kocsinkat. De ez sosem jön össze, a rohadékok[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

ŰTH 2014. febr. 28. Creative Commons License 40843

Hihi... 200-zal tépni egy kikormolásért? Figyelmedbe ajánlom a sebességváltóban rejlő csodás lehetőséget, melynek révén nem csak alacsony fordulaton lehet gyorsan menni, hanem fordítva is. És ha még akad valami jó kis hosszú emelkedő is azon az autópályán, akkor a kresz szabályokat betrava is olyan vígan kikormolod a gépet, hogy csak na. Én az M7-en az érdi emelkedőn szoktam 3. fokozatban "kikormolni" a mi bocinkat.

Amúgy örülök, hogy elmúlt a problémád, használd sokáig megelégedéssel a gépet!

Üdv:

ŰTH

Előzmény: tamas.szabo85 (40829)
Trotter66 2014. febr. 28. Creative Commons License 40842

Dehogynem.  Csak a nagyja egyötös motorral van.  Már ami szóba jöhet Anyeginileg. 

És a mai nap eltökéltem, hogy diesel és automata kell, hogy legyen.  Ha nem Renault, akkor tempomat is kell bele, KoAn nem biztos, hogy backhand-ről belevarázsol egy modult. :-)))

De még arrébb van az ideje ennek, egy évem van rá kb., hogy döntés szülessen.

Előzmény: Törölt nick (40841)
Törölt nick 2014. febr. 28. Creative Commons License 40841

nézegettem párat, járt a szervizben is néhány, olyan mint a thalia brrr....

SCIII nem opció?

Előzmény: Trotter66 (40838)
tamas.szabo85 2014. febr. 28. Creative Commons License 40840

Köszi az infót! Élni fogok vele! Remélem nem egy húzós tétel.

Előzmény: Trotter66 (40836)
Betyárgombóc 2014. febr. 28. Creative Commons License 40839

Egyik ismerősömnek van Flüansza, és nagyon erősen elégedettek vele. Igaz ők elhitték, hogy olcsón vették 4 milláért...

Előzmény: Trotter66 (40838)
Trotter66 2014. febr. 28. Creative Commons License 40838

Na mesélj!  A végén egy fauvé passzát kombit veszek... :))

Trotter66 2014. febr. 28. Creative Commons License 40837

Török-koreai-francia. :))))

Trotter66 2014. febr. 28. Creative Commons License 40836

Fúúú, nem tudom már, hogy mennyit kért, de Ő adta a gyertyákat is. Épp volt nála. 

Fűtés: előtét ellenállás hibája lehet. Zoltán és Develooper is csípőből megoldja.  Válaszd a neked tetsző mestert.

Előzmény: tamas.szabo85 (40832)
Törölt nick 2014. febr. 28. Creative Commons License 40835

höhö elírtam :D

nekem teccik=nekem nem teccik

Törölt nick 2014. febr. 28. Creative Commons License 40834

Épp tegnap nézegettem a Fluance-ket, lehet, hogy az lesz a dönci utódja.

Hááát egy török autó, nekem teccik, amúgy is egy f@scsomó :(

Előzmény: Trotter66 (40827)
AtiGH1 2014. febr. 28. Creative Commons License 40833

Előtét ellenállásra gondolnék.

Előzmény: tamas.szabo85 (40832)
tamas.szabo85 2014. febr. 28. Creative Commons License 40832

Köszönöm a tippeket! Amíg az autó nem produkál semmilyen érezhető hibát, addig nem bántom szerintem. Nálad Mennyibe fájt az izzító gyertya sorcsere Zoltánnál ha szabad megkérdeznem?

Biztos felfogom keresni, Maglód viszonylag elérhető távolságban van tőlem.

Egy másik próblémám ami még eszembe jutott a fűtéskapcsoló: Sima manuális tekergetős, de hol egyik, hol másik fokozatban néha nem fúj semmit. Ált 2-es vagy 4-esben, a többi működik. Ez lehet valami kontakthiba a kapcsolóval? Javítható, vagy cserélni kéne az egész panelt?

Előzmény: Trotter66 (40826)
tamas.szabo85 2014. febr. 27. Creative Commons License 40831

Jogos az észrevétel, de nem az utópálya mellett lakom. 5-6 km csendesebb tempó után, én még mellesleg mindig járatom az autót leállítás előtt fél percig, plussz még amíg beállok a kertbe stb. Szóval a visszahüléssel nincs gond. Aztán 10 perc állás után meleg motornál még mindig kigyulladt a check, elmentem focizni, ott állt 2 órát, visszahűlt szépen és ott már nem gyulladt ki. Remélem holnap sem fog. Majd kiderül. :) Holnaptól meg jöhet újra a 100as tempó a pályán újra.

Előzmény: Oczu (40830)
Oczu 2014. febr. 27. Creative Commons License 40830

Egy ilyen 2kilós hajtás után illik visszahűteni a turbot egy langyos menettel, ha nem akarod idő előtt cserélni. Ha nem kell izzítani, nem fog hibát dobni, ha jól tudom.

Előzmény: tamas.szabo85 (40829)
tamas.szabo85 2014. febr. 27. Creative Commons License 40829

Sziasztok!

Na ma elhúzódott a napom bent a cégnél, így gondoltam hazafele ha már sietni kell, kipróbálom a kikormolást! Autópályán lejtőn lefelé 2 kiló, utána 2 órát állt az autó miután elmentem focizni. Aztán láss csodát mikor újra beleültem kialudt a check lámpa és most nem mutat semmit! :) Remélem így marad! :)

A km persze lehet fals. Mint mondtam 2009-ben hozták az autót szervízkönyvvel kb 90000 km-mel. Viszont akitől vettem az ezer %, hogy nem tekergette, így van benne 119000 nem hivatalosan. Egyébként röhögni fogtok, de óra szerint 159000 van benne, de azért annyi mert volt műszerfal javítása, nem lett lehúzva a csatlakozó és hozzáadott 2x20000-t. A srác meg elvből nem tekertette vissza, de ha megnézed gépen az előéletét látszik, hogy hirtelen került bele 40000.

Egyébként az autó árulkodó: Gyönyörű állapotban van, sehol egy szakadás, semmi, minden hibátlan. Az egyetlen gond, hogy mint írtam 2-3 évig állt egy garázsban. Belülről kell neki egy nagy kárpittisztítás. Meg hátul nagyon berohadt rajta a csapágy az állástól, azt ki kell cserélni mindenestül fékestül. Mondjuk a fék is cserés.

Egyébként jó vétel volt nagyon. Remélem nem lesz vele sok gond. Ha mégis, akkor meg jövök tanácsért hozzátok! :)

EME 2014. febr. 27. Creative Commons License 40828

Még a látszatát is el szeretném kerülni annak, hogy a neppereket védjem, hiszen nekem is el akartak adni egy Balaton parti kereskedésben egy autót 48 ezer! km-el, ami a valóságban 140 ezerrel járt egy márkaszervizben, mert szélvédőig össze volt törve.

De. Pl. Franciaországban a cégek 120 ezer km/3éves szervizszerződéssel veszik az autókat. Így aztán mindenkinek (ügyfél, szerviz) az az érdeke, hogy még egy izzó cserére is márkaszervizbe menjen az autó.

És amint kiesik a szerződés feltételeiből, lecserélik.

Szóval nem szeretnék rémhíreket kelteni, de nem lehet, hogy ilyenek is bekerülnek abba a "zsinórmértékbe"?

Előzmény: Trotter66 (40827)
Trotter66 2014. febr. 27. Creative Commons License 40827

Épp tegnap nézegettem a Fluance-ket, lehet, hogy az lesz a dönci utódja. Egy őszinte volt 2011-es évjárattal 240E km-el kitéve egy kereskedésbe, adnak rá így is egy év garit.  Az összes többiben 120-130E km volt zsinórmértékkel.   :))

Előzmény: Törölt nick (40825)
Trotter66 2014. febr. 27. Creative Commons License 40826

Üdv a fórumon!

Nekm is hasonló gépem van, mint a Tiéd, ugyancsak egykilences dönci 2004.-ből. 264E km van már benne.

Én már kétszer cseréltettem izzítógyertyasort, amióta nálam van, mindkét esetben Zoltán cserélte Magdlódon.

Így vakon - értsd: clip nélkül - és izzítás problámára tippelek. Keresd ki Zoltán számát a fórumból, 1000+ 1 helyen fent van, talán az utolsó 100-150 hsz.-ben Ő maga tette fel, és megoldja a problémádat. Clip sem akadály.

Egyébként én beruháztam egy ELM-27 BT OBDII adapterre, droidos telefonon/tableten fut a Torque, vagy a Scan Master, az alaphibakódokat kidobja Neked is, ha éppen beruházni van kedved, 2-3000 HUF-ból idehaza van az e-bay-en keresztül  Kínából.    Persze nem pótolja a teljeskörű Clip diagnosztikát, de esetleg egy hosszabb úton jól jöhet.  Még akár a távgyógyításban is lehet szerepe.

Előzmény: tamas.szabo85 (40822)
Törölt nick 2014. febr. 27. Creative Commons License 40825
Előzmény: Törölt nick (40824)
Törölt nick 2014. febr. 27. Creative Commons License 40824

Pontosat valóban a kiolvasás tud majd, injection a controle kismillió dologtól lehet, nekem kb 4 éve van, de csak az első indításkor. előmelegító egyik izzítója hibás, nem szedjük szét amig nem kell márt is csinálni.

ezért is kevés benne a km, 119000

Azonban én szkeptikus vagyok az autóddal, enyém magyar ugyanaz az évjárat és most van benne 160 e, nem buherálva.

Olasz autóknál kétségeim vannak, nézz utánna, ha még nem tetted.

Oczu 2014. febr. 27. Creative Commons License 40823

Indításnál az izzítógyertyára utal a hiba. Majd jönnek a pestiek, ők ajánlanak clipest, diagnosztát........Maglódon Zoltán van, érdemes lenne hozzá kimenned, itt a fórumban megtalálod az elérhetőségét.

tamas.szabo85 2014. febr. 27. Creative Commons License 40822

Clip-es=hibakód kiolvasós?  Sajnos nincs ilyen ismerősöm, ha tudtok esetleg olcsó megbízhatót ajánlani keletpest vagy környékén, lehet felkeresném. Ha egyszer kigyulladt esély sincs rá, hogy magától kialudjon? Mert nekem az a furcsa, hogy az autó hibátlanul működik. Nem lehet, hogy megkéne hajtani egy kicsit? Eddig 120-nál többet nem mentem vele és nem is nagyon húzattam ki soha. Előtte meg nagyon sokat állt egyhelyben. Hónapokat-éveket.

Előzmény: Oczu (40821)
Oczu 2014. febr. 27. Creative Commons License 40821

Izzítógyertyákat nézesd meg, ha indításnál jelentkezik. De ha van clip-es ismerősöd, oda vidd inkább, ne találgassatok.

Előzmény: tamas.szabo85 (40820)
tamas.szabo85 2014. febr. 27. Creative Commons License 40820

Kapott gázolajszűrőt is. Ha jól emlékszem indításkor gyulladt ki tegnap este, és azóta is világít, ahányszor csak elindítom. tegnap egy rövid távot mentem vele: Melóhelyen állt egész nap, utána beültem, mentem vele max 1,5 km-et. aztán állt megint 2 órát és utána gyulladt ki. De az autón nem érződik semmi, ugyanúgy megy, ugyanúgy indul.

Előzmény: Oczu (40819)
Oczu 2014. febr. 27. Creative Commons License 40819

Gázolajszűrő csere is megvolt? Mikor gyulladt ki? Menet közben, vagy indításkor? Gyorsításkor, vagy sima menetben?

Előzmény: tamas.szabo85 (40818)
tamas.szabo85 2014. febr. 27. Creative Commons License 40818

Sziasztok!

Először is örülök, hogy itt lehetek, mint új felhasználó és SCENIC tulaj!

Nemrég vásároltam egy 2004-es évjáratú GrandScenic-et, 1.9 dci motorral. Az autó nagyon szép állapotban van, megkímélt, kevés kilóméterrel, ismerőstől vettem át. Ő volt a 2. tulaja. Az autó külföldről jött 2009-ben. Az ismerős előző tulaj az elmúlt kb 3 évben szinte semmit nem ment vele, mert volt céges autója (ezért is kevés benne a km, 119000). Én most kezdtem használni, eddig kb 5-700 km-et mentem vele, de tegnap kigyulladt benne a service felirat, azzal a kísérettel, hogy: "injection a controle". Azt sejtem, hogy ez nem jelent túl jót így első olvasásra, de azt ki kell hangsúlyoznom, hogy az autónak szép hangja van, most kapott olajcserét, nem füstöl, könnyen indul, 120 LE-t hozza szépen, nyomatékos, egyenletes járású. Van valakinek ötlete, hogy esetleg mi lehet a gond? Lehet a hosszú állástól? Ki kéne kormolnom kicsit? Várom a tanácsokat! Előre is köszönöm!

creative69 2014. febr. 27. Creative Commons License 40817

A kerekek ugyan annyit futottak, ha az egyik csapágy elkopott akkor a másik is, ha az egyik elkezdett búgni akkor nagyon hamar a másik is követi. 

Ha most nem cseréled ki a még nem rosszat akkor megint neki kell majd állni megint egy napig nem lesz autó alattad etc...

Az hogy cseréld párban csak egy jó tanács, de általánosságban lehet azzal számolni, hogy ami a futóműben párban van és az egyik elromlik akkor a másik is hamar követi.

üdv Creative

Előzmény: AtiGH1 (40815)
Törölt nick 2014. febr. 26. Creative Commons License 40816

Arra értettem a cserét, hogy tárcsával együtt merik, nekem 5 éve lett csak tárcsa, ment vissza a régi csapágy, kutya baja.

Francia csapágy gondolom SNR 10 körül van

Előzmény: deguuu (40811)
AtiGH1 2014. febr. 26. Creative Commons License 40815

Miért kell párban?

Előzmény: creative69 (40814)
creative69 2014. febr. 26. Creative Commons License 40814

Ha jót akarsz magadnak párban cseréled!

Nekem nyáron 40 volt párban mindenestől 

Arra készülj, hogy komoly felszerelés vagy gépműhelyes ismerős legyen,

mert borzalmasan be tudnak szorulni a csapágyak és az átlagos csapágykinyomók nem tudják kiszedni...

üdv Creative

Előzmény: AtiGH1 (40807)
Oczu 2014. febr. 26. Creative Commons License 40813
Előzmény: deguuu (40812)
deguuu 2014. febr. 26. Creative Commons License 40812

szerelom viszont ugy emlekszik hogy nem volt abs gyuru szerinte a csapagyban van a magneses jelado.
2006 os GSII rol beszelunk. no kideritem :)

Előzmény: deguuu (40811)
deguuu 2014. febr. 26. Creative Commons License 40811

szuper akkor lehet megint szetbarmolni. Remelem a gyuru aranyarba mnegy! :)
mindenki cserelt volna a helyembe mert mar nem lehetett megmaradni a kocsiban..... Erdekessege h szeptemberben volt cserelve...szal kaptam ujat gariba, amugy 15 rongy korul volt az ara francia..

Előzmény: Törölt nick (40804)
EME 2014. febr. 26. Creative Commons License 40810

Az ablakemelőknek újra meg kell tanítani, hogy hol van a végállás.

Előzmény: S.P (40808)
Törölt nick 2014. febr. 26. Creative Commons License 40809

mindenféle változatot nem néztem meg

Előzmény: EME (40806)
S.P 2014. febr. 26. Creative Commons License 40808

ez 2006-tól van. előtte a tábla fordítva volt, a biztosítékok felfelé néznek, 2006-tól lefelé, hogy ne tudjon beázni. Azenyém 2004-es, van némi esély biztit cserélni, de ha belső megy ki, csak az aksi kivételével férsz hozzá.

Ha kiveszem az akksit, milyen következmények lehetnek? 

rádió kódoláson kívül számíthatok valamire?

Előzmény: EME (40806)
AtiGH1 2014. febr. 26. Creative Commons License 40807

Bal első kerékagy csapágy, munkadíjjal együtt cca. mit kóstál?

EME 2014. febr. 26. Creative Commons License 40806

emlékeim szerint akksi kivétel nélkül bármelyik szétszedhető a megfelelő szerszámmal

Nem jól emlékezel

Előzmény: Törölt nick (40801)
Törölt nick 2014. febr. 26. Creative Commons License 40805

egyszerre megy el a klíma és a hátsó ablakfűtés

Mivel kapcsoltad?

Előzmény: lantosjr (40803)
Törölt nick 2014. febr. 26. Creative Commons License 40804

Kapcsoló, hogy ne világítson folyamatosan ha nem kel, pl nappal kihúzva stb.

Itt nem sokan mertek csak csapágyat cserélni, nem a csatlakozó lesz vélhetően a problémás, hanem nincs a helyén az ABS gyűrű és/vagy sérült.

Előzmény: deguuu (40802)
lantosjr 2014. febr. 26. Creative Commons License 40803

háhááá! erre volt szükségem! kösz weboldal!

esetleg vélemény a hibáról, hogy egyszerre megy el a klíma és a hátsó ablakfűtés???

de majd hétvégén nézem a biztiket

Előzmény: Törölt nick (40801)
deguuu 2014. febr. 26. Creative Commons License 40802

Haliho!
Az a kis kapcsolo a kozepso tarolorekeszben mire valo? ...eddig azt hittem a szivargyujtot lehet vele ki/bekapcsolgatni.
megvalami...
...mas is atelt mar olyat hogy csapagycsere utan jott az ABS (+ satobbi) hibauzi? A csatlakozo termeszetesen takaritva visszadugva.*

koszi

Törölt nick 2014. febr. 26. Creative Commons License 40801

Simán, mindenféle változatot nem néztem meg, emlékeim szerint akksi kivétel nélkül bármelyik szétszedhető a megfelelő szerszámmal

Előzmény: S.P (40799)
ThomBoy 2014. febr. 26. Creative Commons License 40800

Ok, köszönöm, egyeztetünk mikor.

Előzmény: develooper (40797)
S.P 2014. febr. 26. Creative Commons License 40799

Legalább jobban hozzáférhető a biztoítéktábla?

Nálam borzalmas, csak az akksi kivételével lehet hozzáférni.

Előzmény: Törölt nick (40798)
Törölt nick 2014. febr. 26. Creative Commons License 40798

Nekem van panoráma, mégis nem csavaros a tábla.

Előzmény: S.P (40794)
develooper 2014. febr. 26. Creative Commons License 40797

Hozd már át légyszike:)

Előzmény: ThomBoy (40725)
Trotter66 2014. febr. 26. Creative Commons License 40796

Köszi a képet. Nem nincsen panorámatetőm.  Érdekes, hogy egy évjáratnál is van ilyenfajta változtatás.

S.P 2014. febr. 25. Creative Commons License 40795

S.P 2014. febr. 25. Creative Commons License 40794

Ezen a képen le van szedve a fedél. A két sárga menetes részbe kell becsavarni a csavart, ami rögzíti a fedelet. A kép bal alsó részén van a levett fedél. Amit felülről látsz, az az oldal van az utastér felé, ami az autó eleje felé néz, az a fedél teteje.

Szeretnél egy képet a felszerelt fedélről is?

A tiedbe van panoráma tető?

Az enyémbe van, lehet, hogy ezért másabb az elektromos rendszer...

Előzmény: Trotter66 (40793)
Trotter66 2014. febr. 25. Creative Commons License 40793

Ez érdekes. Nálunk egy egykilences dci áll a garázsban 2004. május havi, Dynamique+ EPACKP, és klipszes.

Esetleg csinálnál egy fotót róla?

Előzmény: S.P (40789)
Törölt nick 2014. febr. 25. Creative Commons License 40792

Helló,  grand 7ülüsesnél az üzemanyagtankot kipucolnám le kell venni? Nincs más megoldás?Valamit  beszívott azért horpadt a pumpa,visszalöktük levegővel a tankba most jó,nem horpad de ki kell pucolni.De hogy?

EME 2014. febr. 25. Creative Commons License 40791

Hát, persze. 

Álló motornál nem működik a vákuumos fékrásegítés, azért olyan kemény...

Előzmény: Betyárgombóc (40790)
Betyárgombóc 2014. febr. 25. Creative Commons License 40790

Az vajon egészséges, hogy kikapcsolt motorral a fékpedál úgy fel van keményedve, hogy szinte nem is lehet benyomni, járó motorral pedig "beúszik" egy darabon? A fék üzemel, mert megállítja a kocsit időben, olajfoltot nem vettem észre, és elvileg le lett ellenőrizve egy hónapja, mikor cserélték a fékbetéteket.

S.P 2014. febr. 25. Creative Commons License 40789

Nekem az akku fedél úgy van, ahogy te is írod, de a biztosítéktábla fedele csavaros rögzítésű, nem klipszes. A tetején van 2 csavar.

1.9 dci, 2004, privilege

Előzmény: Trotter66 (40788)
Trotter66 2014. febr. 25. Creative Commons License 40788

Az akkumulátor takarót tartja két csavar a légszűrőház eőtt, míg elölről a zárhídra egy oldható patent van.  A jobbra, mellette lévő biztosítéktábla fedele kétoldali klipes megoldású. Óvatosan ki lehet játszani, mert nagyon szűk a hely.

Lehet, hogy a fiatalabb évjáratoknál picit másként van, például láttam már akkutakaró nélküli kivitelt is.

Előzmény: S.P (40787)
S.P 2014. febr. 24. Creative Commons License 40787

Szerintem az akksi mellett van a biztosíték. Ha leveszed a fedelet (2 torx csavar), akkor a fedél hátulján van a kiosztás.

De hozzáférni nemigen fogsz...

Előzmény: lantosjr (40785)
Oczu 2014. febr. 24. Creative Commons License 40786

Gyári SNR, az össz kb 45K-ból kijön

Előzmény: S.P (40783)
lantosjr 2014. febr. 24. Creative Commons License 40785

sziasztok,

1,6benya 2004es GSII, prbléma, :)

nem működik a klíma és a hátsó ablak fűtése...

a kezelőn világít a visszajelző led ha bekapcsolom őket, de a klíma kompresszor kuplungja nem "húz" be és az ablakfűtéshez nem megy delej... hogy egyszerre ment-e tönkre a két dolog, nem tudom sajna, mert csak most reggel szerettem volna használni először ezeket a dolgokat és nem mentek...

próbáltam keresni (itt a fórumon is) biztosíték "kiosztást" de írtátok hogy motor/évjárat/felszereltség függő is lehet...

kérdésem, esetleg egy biztin lehet és ezért nem működnek, vagy valahol egész máshol kell keresnem a hibát?

utastéri biztitábla diagramján nem találtam sem a klímát sem a fűtést... gondoltam akkor majd a motortérben lesz.. azt egy kicsit nehézkes most megnézni :) aztán olvastam hogy ülés alatt is lehet bizti???

váááhhh...

szóval segítséget kérnék hogy hol kezdjek neki...

előre is köszi!

néma fóki 2014. febr. 24. Creative Commons License 40784

Szerintem utángyártva a Brembo a legjobb ár érték arány. A Renault szervízben pedig érdemes megkérdezni, hogy Motrio van e...

Előzmény: S.P (40783)
S.P 2014. febr. 24. Creative Commons License 40783

Sziasztok!

Hátsó féktárcsa+csapágy+betét csere esetén milyen gyártmányt keressek? Vagy milyet ne?

Köszi!

Izsáki Béla 2014. febr. 23. Creative Commons License 40782

Bocs.2004-benzin.

Előzmény: zoltan1967 (40772)
vidiadv69 2014. febr. 23. Creative Commons License 40781

Na csak megtaláltam.

http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Form.aspx?cTipAzon=P18780&cMegnNr=8172

Még jó hogy nem ugrottam rá a gyárira. Két helyen kérdeztem mindkét helyen azt mondták, hogy csak gyári. Kerestem neten is de nem jó néven.

zoltan1967 2014. febr. 23. Creative Commons License 40780

ok holnap hívj a számom  nulla62nulla48nulla21nulla8

Előzmény: vidiadv69 (40779)
vidiadv69 2014. febr. 23. Creative Commons License 40779

Akkor megkeresnélek ha nem probléma.

Előzmény: zoltan1967 (40776)
Törölt nick 2014. febr. 23. Creative Commons License 40778

e-bay

Előzmény: lantosjr (40777)
lantosjr 2014. febr. 23. Creative Commons License 40777

én meg középső boxot keresek :) kompletten... de nincs shol sem :(

Előzmény: Törölt nick (40775)
zoltan1967 2014. febr. 23. Creative Commons License 40776

Sőt nekem is van!

Előzmény: vidiadv69 (40766)
Törölt nick 2014. febr. 23. Creative Commons License 40775

Ja, de hát ez van :D

Előzmény: lantosjr (40774)
lantosjr 2014. febr. 23. Creative Commons License 40774
Előzmény: Törölt nick (40773)
Törölt nick 2014. febr. 23. Creative Commons License 40773

Ugyanis utángyártott nincs

ez hülyeség, van

itt a 10-s

itt a 16-s

Előzmény: vidiadv (40770)
zoltan1967 2014. febr. 23. Creative Commons License 40772

Milyen gyertyát (Benzin Diesel)?

Milyen évjárat 2003 előtt után? 

Előzmény: Izsáki Béla (40769)
zoltan1967 2014. febr. 23. Creative Commons License 40771

Unix

Előzmény: vidiadv (40770)
vidiadv 2014. febr. 22. Creative Commons License 40770

Dobj egy linket kérlek. Ugyanis utángyártott nincs. A gyárira pedig 33 ezret mondtak.

Előzmény: Törölt nick (40767)
Izsáki Béla 2014. febr. 22. Creative Commons License 40769

Sziasztok:

Próbálok gyertyát cserélni,de egyenlőre nem megy ,tudja valaki milyen kulcs kell hozzá?

Köszönöm.

PPéter48 2014. febr. 22. Creative Commons License 40768

Nagydarab vagyok, nehezen férek be a kocsiba, hogy (az egyébként talán az átlagnál szélesebb) gyerekülés túloldalán bedugjam a zárat. Ez felér a gyerekülésbe, a gyerek bekapcsolja, trallala.

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (40761)
Törölt nick 2014. febr. 22. Creative Commons License 40767

boltban :D

Előzmény: vidiadv69 (40766)
vidiadv69 2014. febr. 22. Creative Commons License 40766

Hol ???

Előzmény: Törölt nick (40765)
Törölt nick 2014. febr. 22. Creative Commons License 40765

10 e új

Előzmény: vidiadv69 (40763)
ThomBoy 2014. febr. 22. Creative Commons License 40764

Én is akartam venni még a GSII-höz, de aztán okafogyottá vált. A GSIII-nál még nem mértem le pontosan milyen az övcsatt mérete, illetve ami még elbizonytalanít, hogy a GSIII-ban van egy ilyen kényelmi/biztonsági feature, hogy jelzi ha be-ki van kapcsolva hátul az öv, amit a nagyobbik fiam már meg tud tenni, persze elég okos ahhoz, hogy ha szólunk nem csatolhatja ki akkor nem fogja, szóval majd nézek ehhez is, de előtte még ülés csere lesz, nőnek a gyerekek. :)

Előzmény: PPéter48 (40760)
vidiadv69 2014. febr. 22. Creative Commons License 40763

Az nem jó. De ha valaki esetleg tudna segíteni. 2008 évjáratú scenic. Lökhárító alján a lököstől a motortakaróig tartó műanyag kellene.

Előzmény: Trotter66 (40762)
Trotter66 2014. febr. 22. Creative Commons License 40762

Felhívtam, 2003-as.

Előzmény: vidiadv69 (40757)
Don_Quijote_de_la_Mancha 2014. febr. 22. Creative Commons License 40761

Nem elég hosszú a biztonsági öved??? Vagy minek?

Előzmény: PPéter48 (40760)
PPéter48 2014. febr. 22. Creative Commons License 40760

Évek óta használok biztonsági öv-hosszabbítót a gyereküléshez. Ebayen fillérek, baromi kényelmes. Persze ha bizalmatlan vagy az olcsóval, ami a biztonságot illeti, lehet drágábban is venni. Az is ugyanott készül...........

Előzmény: ThomBoy (40755)
ThomBoy 2014. febr. 22. Creative Commons License 40759

Nekünk ott a 9-18kg ülés van, így nem próbáltam, majd megnézem. Nekem inkább az a bajom, hogy nagyon be van süllyesztve.

Előzmény: ŰTH (40756)
ThomBoy 2014. febr. 22. Creative Commons License 40758

A III-as fórumba felrakott kép alapján I-es Scenic.

Előzmény: vidiadv69 (40757)
vidiadv69 2014. febr. 21. Creative Commons License 40757

évjárat ?

Előzmény: zsozsoca (40752)
ŰTH 2014. febr. 21. Creative Commons License 40756

Pont ezt (a középső ülés használhatatlanságát) akartam én is mondani, de jani 19 dci megelőzött. Épp tegnap tettem egy üléspróbát az aktuális GS-ben, miközben vátam a szervizben/szalonban (kiégett a másik - még gyári, tehát 8 és fél éves -  xenon izzó a feleségem bocijában). Egyszerűen döbbenet, hogy ennyire el tudták rontani a középső sort. A GSII-ben teljesen jól használható a középső sor középső ülése, a GSIII-ban pedig egyszűen használhatatlan a biztonsági övcsatok miatt. Ha gyereükülést akarsz odarakni, akkor azért nem tudod használni, mert az ülés alá kell matatni ki/becsatoláskor, ha meg emberi alfél kerül oda, akkor azt isssszonyatosan nyomni fogják mindkét oldalról a csatok. (((Megjegyzem a rönó kínálatában jelenleg nincs ötszemélyes autó, talán az eszpászt leszámítva. Végigpróbáltam MINDEN kiállított autót. Egyikben se lehet normálisan ülni középen. Az egész szalonban egyetlen olyan autó volt, amiben relatíve kényelmesen el lehett férni: egy Dacia akármi. Dokker? Nem'tom... de tolóajtaja volt hátul és eléggé furgonos volt.Az összes többi egy vicc. Botrány, hogy nem gondolnak a 3+ gyerekes családokra. Súlyos csalódás volt nekem a GSIII hely szempontjából.)))

Előzmény: ThomBoy (40750)
ThomBoy 2014. febr. 21. Creative Commons License 40755

"a középső üléssorba a biztonsági övcsatot lesüllyeszthették volna"

Ennél jobban? Így is akkora szívás becsatolni a gyerekeket a gyerekülésbe, mivel nekünk három is van egymás mellett úgy kell a kezünket bepréselni, hogy a jó mélyre süllyesztett csattba bedugjuk.

Előzmény: Törölt nick (40754)
Törölt nick 2014. febr. 21. Creative Commons License 40754

Jó a gs 3 de a középső üléssorba a biztonsági övcsatot lesüllyeszthették volna más hibát nem látok a kocsiba,de most kipróbálnék más modellt.

Előzmény: ThomBoy (40750)
Don_Quijote_de_la_Mancha 2014. febr. 21. Creative Commons License 40753

Mivel nem sok tanácsot kaptam, így valakiben felmerült, hogy lehet hogy relé vezérelt a lámpám és ép annak van baja.

2004-es, létezik, hogy relé vezérli a lámpát? Ha igen ,az hol találom a relét??

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (40751)
zsozsoca 2014. febr. 21. Creative Commons License 40752

Sziasztok! Van nálam egy bontott Renault megane scenic akármilyen alkatrész kell hívjatok bizalommal! Érd.:06307469338

Don_Quijote_de_la_Mancha 2014. febr. 21. Creative Commons License 40751

Azt még elfelejtettem, hogy mikor kialudt a lámpa kinullázta magát a gép.

Ablak, óra, stb...

És azóta még egyszer nullázott.

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (40720)
ThomBoy 2014. febr. 21. Creative Commons License 40750

Mi a baj a GSIII-al? Ami negatívum van, az a csomagtartó ajtajának a nyitási szöge, azon kívül semmi.

Előzmény: Törölt nick (40748)
Zsoop 2014. febr. 20. Creative Commons License 40749
Sziasztok! Tud nekem valaki segíteni abban,hogy hol lehetne dugattyút venni?
Ilyenkor mindet kell cserélni,vagy csak a hibásat?
1.9dci 2004
köszi ismét!
Törölt nick 2014. febr. 20. Creative Commons License 40748

Igen visszasírom,már most biztos vagyok benne,de pillanatnyilag nincs más alternatíva a c4 grand nekem túl lágy,nőies és a harmadik üléssorba nehézkes a bemászás.a GS 3 nem szeretnék.De még csak árulgatom  :)

Előzmény: Törölt nick (40746)
vargamunka 2014. febr. 20. Creative Commons License 40747

Nem kell súgni,  napi szinten látom csak érdekességképp jegyeztem meg NEM OKOSKODÁS 

további kellemes estét

Előzmény: Zsuppim (40713)
Törölt nick 2014. febr. 20. Creative Commons License 40746

Más nem lehet nagyon vele.

Zafira, hmmm válban szűk volt amikor kipróbáltam, azóta sem nőtt meg, ültem vagy 2-ben :D visszasírod még ezt

Előzmény: Törölt nick (40741)
lantosjr 2014. febr. 20. Creative Commons License 40745

jah és 150valamennyiezer kilóméter van benne... bár az utóbbi hozzászólások elbizonytalanítottak...

továbbra is nyitott a kérdés, ki tudja megnézni nekem, mennyi az az annyi kilóméterügyileg???

Előzmény: Trotter66 (40743)
lantosjr 2014. febr. 20. Creative Commons License 40744

Ződike az 2004 május 25 születésű :) és valszeg másik alomból van, mert 1.6 16V :)

inkább unokatesók! :)

Előzmény: Trotter66 (40743)
Trotter66 2014. febr. 20. Creative Commons License 40743

Ha zöld és egy egykilenc dci, akkor a miénk tesója. Szintén 2004. májusi.  Most már a 262E km fölött.

A májusi vizsgára két első féktárcsa, betéttel és egy jobb alsó lengőkar szilent csere van előirányozva.  Remélem marad is így. :-)

Előzmény: lantosjr (40739)
Törölt nick 2014. febr. 20. Creative Commons License 40742

Igen a taxi .

Előzmény: vidiadv (40740)
Törölt nick 2014. febr. 20. Creative Commons License 40741

Utána járok de addig is ha van ötlet akkor ne titkoljátok.A melót szerintem  zafira b vel folytatom,nagyon fapados a scenic után,de ez még a jövő De szerntem ő a befutó  az ára alapján.Sok tipust megnéztem az igazi a galaxy lenne de drága ( nekem ) ,a kia carens is jó de ,a bontott alkatrész nincs sok hozzá, nem európai modell.

Előzmény: Törölt nick (40737)
vidiadv 2014. febr. 20. Creative Commons License 40740

A taxi ?

Előzmény: Törölt nick (40736)
lantosjr 2014. febr. 20. Creative Commons License 40739

jujj... srácok, olvasom ezt a scenic eladó/vevő mizériát... :(

én most vettem scenicet. tőletek kérdeztem meg mire figyeljek, mit ajánlotok és mi szerethető benne...

nekem sokat segítettek az itt kapott tanácsok akkor is és mostanában is...

10éves lesz májusban Ződike... amikor megvettem mindene működött, kivéve a elektromos kéziféket... engedett is az árból az eladó tisztességesen!

azóta javítottam (a ti segítségetekkel) fűtésmotort, beázást, kopogós futóművet és rengeteg hasznos infóra tettem szert itt a fórumon!

most megint kotyog valami előről... lehet hogy torony de az is lehet hogy fogasléc... egyik sem olcsó mulatság... de használt autó....

10éves!!! ahogyan ti is javasoltátok még a vásárlás előtt, legyen a zsebemben 1-2K... nem nagyon értek a használt autókhoz, de akármit is vesz az ember használtan (autó, mosógép,telefon notebook),

ott benne van, hogy holnap meghal!!!!

sajnálom azokat akik így járnak a vásárolt dolgokkal, őszintén sajnálom őket, de sajnos a totál KO is benne van a pakliban még egy vadi új cuccnál is és használtban is attól függetlenül, hogy az előző gazdi, annyira szerette és gondozta, ápolta, mintha családtag lenne!

ez a KM-órás dolog... ezt ki tudja megmondani/megnézni, hogy pl az enyémben mennyi van???

horland 2014. febr. 20. Creative Commons License 40738

Mint a TANULT Kartásak írták, akik mindig segítenek ötlettel megfogadtam!

Előszőr benzin tisztítás majd Komputer kiolvasás és (mögénézés)! VEZÉRMŰTENGELY JELADÓ küldött hibát! Hibaüzenet törlése, eltünt a hiba és ismét a régi a Scenic. Kedd óta semmi hibaüzenet! :) Azt monták, hogy "elhasználódás de nem törvényszerű"! Egyenlőre ennyi ha lesz változás akkor irok! Üdvözlettel Mindenkinek

Előzmény: heliosis (40691)
Törölt nick 2014. febr. 20. Creative Commons License 40737

azért kérdezz meg valami szerelőt is.

mivel folytatod a melót?

Előzmény: Törölt nick (40736)
Törölt nick 2014. febr. 20. Creative Commons License 40736

Köszi a gyors választ. A gép jó és árulom a ha hu-n 890 ért.De addig is melózunk. A pumpát meg lecseréltetem akkor.

Előzmény: Törölt nick (40735)
Törölt nick 2014. febr. 20. Creative Commons License 40735

Szia, rendületlenül falja a kilométereket a gép ? :D

A pumpában emlékeim szerint van egy szelep szerintem az ment tönkre, cserélni kell

Előzmény: Törölt nick (40733)
ABS/ASRkontraESP 2014. febr. 20. Creative Commons License 40734

Üdv.

ha már Stevie idézte a válaszát az irásomra.....

A dátumot azért megnézhetnétek.

2013 augusztus végén irtam,a vevő veszőfutását nézve.

Most sem változott a véleményem.

Asztalt borogatást javasoltam akkor....

Előzmény: stevie-13 (40714)
Törölt nick 2014. febr. 20. Creative Commons License 40733

Üdv a csapatnak, olyan gondba vagyok,hogy a kézi üzemanyag pumpa járó motornál be van horpadva, kicseréltük ma az üzemanyag szűrőt és ugyanúgy behorpad.Semmi teljesítményvesztés,megy indul,csak a összeszívott pumpa.mi lehet a gond?

Zsuppim 2014. febr. 20. Creative Commons License 40732

dev megane - ról írt, én meg neki. 

Előzmény: mov (40731)
mov 2014. febr. 20. Creative Commons License 40731

Az SCII-ben milyen óra van, vagy milyen évjáratokban milyen óra van? 

Előzmény: Zsuppim (40729)
Zsuppim 2014. febr. 20. Creative Commons License 40730

Az eredeti témától elvonatkoztatva:

ha egy autót úgy hirdetnek hogy jó állapotú, akkor én ezalatt nem csak azt értem hogy nincs szétütve ( vigyáztak rá ), hanem azt is hogy műszakilag kifogástalan állapotban van, az  ilyenkor kötelezően cserélendő dolgokon ( vezérlés, szűrők, olajak és folyadékok ) kívül semmi mást nem kell rajt cserélni, pótolni, javítani, gyári állapotra felhozni. A jó állapotú autókat némi felárral szokták értékesíteni az eladók, mert ezekre nem kell a vásárlás után költeni. A vevők a jó állapotú autókért hajlandóak némi felárat fizetni, cserébe viszont elvárják hogy az ilyenkor szokásos ráfordításon felül ( átírás, olajcsé, vezérlés, stb ) ne kelljen másra költeni ( belátható időn belül ) az autóval kapcsolatban. 

"Lehet kapni felsőkategóriás autókat néhány millióért, ami az eredeti árnak a tizede is lehet, és könnyen lehet, hogy egy javításkor az autó árának 100%-át be kell tolni."   - igazad, van, de te egy teljesen más kategóriáról beszélsz.  Hol vannak Megane II és Scenic II höz ( benzinest nézzünk ) kopó-fogyó alkatrészek több százezer forintért?

" valaki vesz egy tök jó állapotú, közel 10 éves autót, ami viszont éppen egy komplett fékrendszer csere előtt áll tárcsástól, csapágyastól, netalán még a toronycsapágy, lengéscsillapítók és 1-1 kormányalkatrész beszalad." - na ne is haragudj! Lehet hogy nézőpont kérdése, de ez számomra nem egy jó állapotú autó!  Sőt ennek az árából kapásból alkudni kellene minimum 200000 ft-ot!  Számolj csak utána, az említett dolgok alkatrészestől meg munkadíjastól egy futóműállítással együtt mennyibe is kerülnének?  És ez egy jó állapotú autó?????????????

"Ekkor elég húzós lesz a költség az autó árához képest, holott nem egy szart vett. Azonban ha évekig használni akarja még, akkor ezeken túlesett és nem tekinti akkora költségnek."  - a vevőnek mérlegelnie kell hogy mennyit hajlandó kiadni egy autóért. Ha valaki a vételáron felül  még hajlandó egy szép állapotúnak mondott autó értékén felül kapásból 25-40%-ot kapásból javításra költeni az vagy nagyon olcsón vesz autót, vagy nagyon átverik szerintem. 

Zsuppim 2014. febr. 20. Creative Commons License 40729

ph2 kártya azt tárolja amit az óra perpillanat mutat. A III-as sorozat  nullás óracsoportját már nem kell valós értékre írni, a második indítás után a tényleges értéket mutatja. A III-as Lagunát az elején még tudták varázsolni, hogy most mi a helyzet passzolom. Mostanában nagyon sok Fluence taxi futkos, vagy azért mert annyira szuper és keveset eszik, vagy azért mert már megvan ennek is a trükkje. 

Előzmény: develooper (40716)
ThomBoy 2014. febr. 20. Creative Commons License 40728

Szerintem ne így fogd fel, hogy rosszul gondolod, inkább másként. Senki nem mondta, hogy irreális elvárásaid vannak egy használtautóval szemben, csak mi is elmondtuk szerintünk mi minden lehet ami egyrészt belefér a jóhiszeműségbe még ha nekem kellett volna kifizetni akkor valószínű nekem sem esne jól, hiszen az állapot amit vettem nem ezt mutatta.

Azt azonban figyelembe kell venni, hogy az idő vasfoga mindenen fog és vannak alkatrészek melyek hirtelen haláloznak el, előtte semmi sem hallható vagy látható.

A közel 300ezer forint valóban sok a az autó vételárához képest, viszont amikor éves 1.5 dCi-t kerestünk 2,5-2,8 mft között, akkor úgy számoltam, hogy 150ezer alapból rámegy plusz átírás, majd amikor ott volt a magyarországi 2.0 dCi garantált futással 3,4 millióért névre írva egy év garanciával, akkor gyorsan kiszámoltam mi mennyit ér a plusz 0,6-0,9 millió.

Előzmény: creative69 (40724)
Törölt nick 2014. febr. 20. Creative Commons License 40727

Átlagosan 2-3 autót veszek hetente, talán belefér majd :D

Előzmény: ThomBoy (40726)
ThomBoy 2014. febr. 20. Creative Commons License 40726

Biztosan nem fog érdekelni egy bőven tíz év fölötti autó. Pillanatnyilag elképzelni nem tudok olyan okot ami miatt lecserélnénk, de írok majd! :)

Előzmény: Törölt nick (40717)
ThomBoy 2014. febr. 20. Creative Commons License 40725

Ezt senki nem várta még meg. :) De biztosan az lesz a rossz, mert se be, se ki nem kapcsol.

Előzmény: develooper (40715)
creative69 2014. febr. 20. Creative Commons License 40724

Természetesen mint mindig én gondolom rosszul elnézést, ha valakit ezzel megbántottam.

Ha megkapom az adatokat az NKH-tól akkor jelentkezni fogok természetesen a hivatalos adatkikérés ugyanúgy bürokráciával van kikövezve így lehet akár 1 hónap is az adatközlés, ez idő alatt én nem kívánok erről többet beszélni én elmondtam, hogy nekem mit mondott a vizsgáztató szaki Stevie elmondta az ő álláspontját igazságot a hivatalos papír fog tenni és ha nem nekem volt igazam akkor is el fogom mondani. Stevie félre ne érts nem lejáratni akarlak a kapott információ birtokában igen csak ideges lettem és most már utána akarok járni a dolognak.

Addig is örülök, hogy megy a kocsi és remélem nem kell valamit megint expressz kicserélni.

üdv Creative

néma fóki 2014. febr. 20. Creative Commons License 40723

A használtautó vásárlás az igen rizikós dolog. Szerintem ez a ráköltött ~250e forint egyáltalán nem sok.

Amit én cserélek minden autó vásárlás után: vezérlés kb 50-80e, Motorolaj+ szűrők ~30e, ez már a fele... Scenicnél benne volt az okoskerék amit lealkudtam a vételárból anno~75e, a fék bármelyik autónál elkophat pláne ha 10 éves, ha mákod van az előző gazdánál ha nincs akkor 100e is lehet az első és hátsó fék csere. A Renaultok híresek a rúdfejhalálról, ha jobbat veszel 12e/db + futóműállítás, ha axiál is kell akkor a duplája ha mindkét oldalon cserés akkor mindjárt 40-50 rugó. Nem is értem azokat akik másként gondolják...

creative69 2014. febr. 20. Creative Commons License 40722

Fiúk kezd egy kicsit átmenni a dolog a ló túloldalára... 

Egy felejtsük el az egymás zsebében turkálást.

Kettő az akárhogy is fáj itt bárkinek vagy próbálja magát azzal vigasztalni egyáltalán nem normális, hogy egy jó állapotúnak mondott 130ezret futott autón kevesebb mint 10000 km alatt több közel 300.000 Ft-ot kell elkölteni. Főleg úgy, hogy a legnagyobb költségnek megjelölt szervizelések megtörténtek és megint cserélni kellett mint az okoskerék.

Ezek a javítások nem azért voltak mert jajj szegény pici autó biztos szarul érzi magát, hogy ez vagy az kopog hanem azért mert lötyögött a futómű minden irányba nem indult a kocsi folyt a víz a vízpumpából, nem volt jó az alapjárat nem volt fék rajta hátul (mielőtt ebben is kijavít valaki aszimmetrikus kopással a hátsó betétek 3 és 5mm-el rendelkeztek és a tárcsa méreten alul volt.)

Arról ne beszéljünk, hogy a kilincs mikrókapcsoló úgy össze volt kókányolva a vezető oldalon, hogy Zoltán röhögő görcsöt kapott tőle, vagy arról, hogy a jobb első sárhányó polírozása félbemaradt és érdes mint a csiszolópapír ezeket nem számolom nem érdekelnek, de basszus a felelősség legkisebb felvállalása nélkül azért azt vegyétek észre, hogy irreálisan sokat kellett költeni a kocsira és még csak a felénél tartok a hibalistának. Mi értelme van egy 1.2MFt-ért vett kocsira rátolnom még 500 ezret hogy rendben legyen a piaci ára meg már most 1Mft körül van. A Suzukis hozzászólást meg sem hallottam az ilyen ültesse a saját családját suzukiba. Azt felejtsük el, hogy a kocsi 2-3év és 2-3MFt körül kezdődik mert akkor itt szinte mindenki talicskával jár. (a legfiatalabb Sc2 is 5 éves elmúlt tudtommal) 

Dev szerintem ez elég hihető: ((www.youtube.com/watch?v=cdHlsPzyKDs))

üdv Creative

Betyárgombóc 2014. febr. 20. Creative Commons License 40721

Hasonló az én történetem is.

188ekm óraállással vettük az autót azzal a mesével, hogy 2007-ben lett behozva fransziaországból állítólagos 14.000-es futással. Mivel 2005-ös születésű a járgány, nehezen volt hihető, hogy csak ennyi ment bele, de az állapota nagyon rendben volt, a kormánykopás, menettulajdonságok, belső tér... minden, ezért nem rugóztam rajta. Rögtön márkaszervizbe vittem diagnosztikára, ahol a 0. másodpercben megmondták - kártyaolvasóval - hogy 2007-ben már 123.000km volt benne. Nem mondom, hogy kicsit sem esett rosszul, de váratlanul sem ért. Teljes vezérlés csere, olaj, szűrők, fékbetétek - meg pár apróság - és boldogan használjuk. Bele volt ugyanis kalkulálva, hogy rögtön a vásárlás után rá kell költeni. Még az új abroncsokkal együtt is összesen annyira jöttem ki, mint amennyiért sok "kevesebbet futott" autót hirdetnek.

Most van oda kézifékkötél gyógyításon... majd kiderül mennyi lesz a vége, de biztosan kevesebb, mint a szerviz által megajánlott 180e+munkadíj.

Előzmény: AtiGH1 (40719)
Don_Quijote_de_la_Mancha 2014. febr. 20. Creative Commons License 40720

Sziasztok!

Tegnapelőtt este kiégett a bal első tompítottam.... gondoltam én, mert egyszer csak nem világított.

Kicseréltem a H1-es izzót és ugyanúgy semmi.

Biztosítékokat megnéztem, mind ok.

A bal reflektor sem világít.

Állítólag ez így már BSI elektronika hiba.

Mit kell ilyenkor tenni?

(nincs "áram" a foglalatban)

AtiGH1 2014. febr. 20. Creative Commons License 40719

Az én km sztorim: a mi tehenünk Olaszból van. 134e km-rel vettük, ami hihetőnek is tűnt, mert nem voltak elkopva a mindennapos "tárgyak" az autóban. A vétel után elvittem, majd kiolvasták és lám 175e km van valójában benne. Engem ez nem érdekel, mert egy 10 éves autóról beszélünk. Nekem is volt komplett vezérléscsere, okoskerék sattara...én is cca. 220-at rádobtam még de nem érdekel mert ez egy 10 éves autó! Ezt el kell fogadni, ha vettem volna 3 évest akkor...:) (1,1-1,2m hufből venni kell egy 3 éves szuzukit és kész, ott negyed ennyi hibalehetőség nincs)

Előzmény: develooper (40716)
mov 2014. febr. 20. Creative Commons License 40718

Az eredeti vitától teljesen függetlenül:

Az, hogy az autó hány százalékát kell az autóra költeni nem igazán releváns szám. Lehet kapni felsőkategóriás autókat néhány millióért, ami az eredeti árnak a tizede is lehet, és könnyen lehet, hogy egy javításkor az autó árának 100%-át be kell tolni.

Ha a Scenic II modellt vesszük akkor könnyen meglehet, hogy valaki vesz egy tök jó állapotú, közel 10 éves autót, ami viszont éppen egy komplett fékrendszer csere előtt áll tárcsástól, csapágyastól, netalán még a toronycsapágy, lengéscsillapítók és 1-1 kormányalkatrész beszalad. Ekkor elég húzós lesz a költség az autó árához képest, holott nem egy szart vett. Azonban ha évekig használni akarja még, akkor ezeken túlesett és nem tekinti akkora költségnek.

Előzmény: Zsuppim (40712)
Törölt nick 2014. febr. 20. Creative Commons License 40717

azt biztosan nem itt fogom hirdetni

elég ha e mailt írsz nekem :D

Előzmény: ThomBoy (40702)
develooper 2014. febr. 20. Creative Commons License 40716

OBD-n keresztül csak a ph2 órák írhatók,de csak is felfele és kizárólag 400.000Km ig. Visszafele nem.

Megane-ba vettem anno ebay-en egy 0km-es órát ph1, teljesen dobozos fóliás volt, és egy ismerősöm szalonjában sem tudták beállítani, hogy még se 0Km es legyen a kijelző.

Tudtommal a kártya tárolja a valós óraállást. Egyes szalonokban van ilyen olvasó. Az lenne a legtisztább megoldás:)

A mi 1.6 osunkban 18X.000 km volt mikor eladtuk,de az összes hibán már túl volt.

Okoskerék 2x cserélve, leszakadó ablakok, tarfaósor cserék, toronycsapágy gumik, kézifék bowden csere. Aki megvette azóta is isteníti. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy használat függő hogy mikor milyen hibák jönnek elő.

Előzmény: creative69 (40707)
develooper 2014. febr. 20. Creative Commons License 40715

Akkor a kapcsolt + al lesz a baj még. 20 perc után nem kapcsol ki autómatikusan?

Előzmény: ThomBoy (40708)
stevie-13 2014. febr. 20. Creative Commons License 40714

Egyébként nem az a baj hogy költeni kell az autóra, hanem az hogy egy olyan ember (volt)autójáról beszélünk aki itt elég nagy népszerűségnek örvend, gyakran igazít(oktat) ki másokat, stílusából ítélve én tökéletességre törekvő embernek tartom őt,   de a volt autója egyenlőre nem ezt tükrözi.

Egyszer már leírtam, hogy ilyenekre utoljára reagálok. Akkor elmondtam az álláspontomat az ügyről:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=126763812&t=9098903

Előzmény: Zsuppim (40712)
Zsuppim 2014. febr. 20. Creative Commons License 40713

Megsúgom hogy a műszakin nem csak rögzítenek, hanem fényképeznek is :)

Előzmény: vargamunka (40711)
Zsuppim 2014. febr. 20. Creative Commons License 40712

Azért az nem teljesen mindegy, hogy a tökéletes állapotúnak mondott autó vételárának majd 25%-át kell rákölteni az elkövetkező pár hónapban. Persze lehet legyinteni meg fintorogni hogy mit akarsz, hiszen ez egy x éves autó! De ti itt sokan sokszor leírtátok hogy ÁLLAPOTOT VESZÜNK, NEM FUTÁSTELESÍTMÉNYT! Egy diesel modellnél persze bármikor beüthet 2-300000 forintos javítás, de egy benzinesnél én is morcos lennék ha rövid idő alatt ennyit kellene rá költeni úgy, hogy nincs 200000 km az órájában. A "lássuk be egy 10 év körüli autót vettél" tényleg sántít, mert innen az oldalamról tudom hozni az ellenpéldát: párom autója 18 éves, csillaggarázsban áll, sokszor heteken át nincs beindítva, az összes gödröt megtalálja vele, a kuplungkezelésén 4 év alatt nem tudtam csiszolni ( váltásnál nem éppen finoman engedi fel a kuplungot ), mióta ismerem már legalább 4 járdaszegélyt kóstoltunk meg ( nem túl durván, de azért nekem fájt volna ). Szóval az alacsony éves futás ellenére kapja rendesen a viharokat szegény gép, mégsem kell rá rengeteget költeni. Egyébként nem az a baj hogy költeni kell az autóra, hanem az hogy egy olyan ember (volt)autójáról beszélünk aki itt elég nagy népszerűségnek örvend, gyakran igazít(oktat) ki másokat, stílusából ítélve én tökéletességre törekvő embernek tartom őt,   de a volt autója egyenlőre nem ezt tükrözi. Tehát ez most az "akasztják a hóhért" tipikus esete perpillanat. Becsületsértésről akkor beszélhetnénk, ha itt valaki azt állította volna hogy az autó volt tulajdonosa tekerte, vagy tekertette az órát, de erről nem volt szó. 2 db tény van kérem szépen: 1/ tény hogy a vizsgán megjegyezte a vizsgabiztos hogy ebben bizony nem ennyi km van  2/ a cserélt alkatrészek listája 200000 km feletti futásteljesítményre utal.   

vargamunka 2014. febr. 20. Creative Commons License 40711

barátom tavaly műszaki vizsgára vitte autóját km állás 230000-km 

papírjai amit adtak 23000-km rögzítették  4 éves megkímélt  ő vette észre otthon mivel nem akarja eladni nem foglalkozik vele .....érdekesség véget írom ide 

balesetmenteset mindenkinek

creative69 2014. febr. 20. Creative Commons License 40710

Igen a cliod tortenetet mar leirtad egyszer es nem azzal van gond, hogy ez vagy az nem megy a kocsin hanem, hogy szinte allandoan szar.

Azert akarok utana nezni mert nekem se mindegy es gondolhatod hogy ereztem magam amikor ramrontott a szaki hogy hogyan kepzelem az ora visszatekerese buncselekmeny.

az eliras egy dolog de itt tobb mint 50ekm a kulonbseg az mar kicsit a hibahataron tul van...

egyebkent ez a 10 eves autot vettel dolog kicsit santit ne szamoljon senki a masik penztarcajaval legyen kedves! amikor regisztraltam a forumra es segitseget kertem autovasarlasban agyon lett dicserve az auto es szo se volt rola hogy ha egy kocsit veszek 1,2mft-ert akkor minden masodik honapban gurithatok ra 100eft-ot hogy jarokepes maradjon... maradjunk annyiban hogy ha 4-5 misi lett volna kocsira akkor eszem agaban sem lett volna renault venni, ez az ar ertek aranyban legjobb dontesnek talaltam, de nem tunik tul jo valasztasnak egyelore. 

az hogy ki mennyit tud egy autora szanni vagy mennyit akar nem feltetlenul jelenti egybol hogy allandoan szerelohoz kell rohangalnia allandoan. a problema akkor szokott lenni ha egy adott evjarat es kategoria legolcsobb egyedei kozul valaszt de itt pl az en esetem nem jatszik.

szoval szaz szonak is egy a vege kis segitseggel (amit kulon koszonok) ki lesz kerve az osszes vizsgan rogzitett km allas ha nekem van igazam azt is meg fogjatok tudni ha pedig Stevienek azt is es ebben az esetben panaszt fogok tenni a vizsgahelyel szemben mert engem is felbaszott ahogy beszelt velem a manus. mintha koztorvenyes bunozo lennek...

Előzmény: ThomBoy (40709)
ThomBoy 2014. febr. 19. Creative Commons License 40709

Nézd, én nem akarok ebben állást foglalni és igazságot tenni, de lássuk be egy 10 év körüli autót vettél.

Amikor eladtuk a szomszédunknak a Cliot (9+ év, 80e+ km), előtte trafó sort cseréltettem, új akksi volt benne meg még valami apróságot megcsináltam rajta.

Aznap amikor kifizette (egész pontosan befizette a bankba a pénzt, mert mi Balatonon voltunk, de a GSII árát el kellett utalni) a bankból hazafele széthullott a generátor ékszíj tárcsa. Mivel bő egy éve n alkalommal (volt, hogy hetekig amikor nyaraltunk) volt nála a kocsi, még tudta is mit vesz, így szerencsére nem kellett magyarázkodnom. Ettől függetlenül ezt a kb. 15-25ezres költséget (nem tudom már mennyi volt) vállaltam, mert annyira blama volt, hogy pont amikor kifizette bedöglik, viszont megállapodtunk, hogy eznaz utolsó. Pár hónapra rá csapágyas lett az egyik kerék, majd egy év múlva bedöglött az egyik trafó (pedig a legjobbat vettem).

Nyilván nem tudom hogyan zajlott le az adás-vétel, mennyire volt árban az autó, ezért én a magam esetét írtam le, nálad nem tudom és nem is akarom eldönteni mi az igazság.

Én pontosan ezen okból spóroltam mindig kb. 3 éves autóra, mivel az új nagyon drága lenne, úgy érzem kb 3-4év (ma már 5-7 év garanciás autóknál ez több is lehet) az az idő amíg 60-70e km alatt nagyon nem kerül bele rejtett hiba, a minimum 1 év garancia pedig arról biztosít, ha szétgyilkolták mégis a turbót pl, akkor az ki fog jönni amíg nem én fizetem.

Záró gondolatként annyit, hogy a GSIII a számítógépes nyilvántartás (és mivel utólag írták be a szervizkönyv) szerint 67e km-el volt szervizben tavaly tavasszal, holott ~59e volt benne amikor először láttam és 63e amikor átvettük. Tekerték az órát? Nem. Egyszerűen elb.szták a szervizben pedig állítólag elég a kártyaolvasóba bedugni és látják mennyi. Egyszerűen elírták 10e km-el, mert a munkalapokon előtte és utána is a helyes futásteljesítmény van feltüntetve.

Azonban én is azt javaslom nézz utána a magad és az eladó érdekében, mert ha tekert óra akkor bűncselekményről, ha nem akkor becsületsértésről lehet beszélni.

Előzmény: creative69 (40707)
ThomBoy 2014. febr. 19. Creative Commons License 40708

Köszönöm, igen működik a kijelző és a táv is, de most a gyújtásra nem kapcsol be és levételkor ki. :) Csak még nem volt érkezésem felhívni :-S

Előzmény: develooper (40703)
creative69 2014. febr. 19. Creative Commons License 40707

Sziasztok!

Nem titok semmi ebben az ügyben, de mielőtt a műszerfalam is szétszedetném az NKH-ból ki lesznek kérve a vizsgalapok :)

A story annyi, hogy a 200ezres futás felett általában jelentkező összes hiba jelentkezik a kocsin és anélkül, hogy kérdezgettem volna

a vizsgánál "nekem rontott" a szaki, hogy vissza van csavarva az óra.

Egyébként én úgy tudom, hogy ezeket az órákat már simán lehet OBD/Clip eszközzel is csavargatni nem Dev?

Mert ebben az esetben nem sokkal többet látnál annál, hogy a kijelző egység korábban volt javítva.

Ha elnézett valamit a mostani vizsgabiztos és a korábbi vizsgáknál rendben volt a km állás azt is el fogom mondani mert nem a jó hír rombolása a célom.

Természetesen nekem is az az elsődleges célom, hogy biztos legyek benne, hogy milyen állapotban van valójában a verda mert most már lassan többet költök rá mint amennyit akármelyik kocsira amit hajtottam.

@ThomBoy A kocsit mások által is jó állapotúnak leírva vettem kevesebb mint 10000km-et mentem vele és több mint 280.000Ft-ot költöttem rá.

Azt hiszem ez nem a minden szőrszálon fennakadás esete. Ezek a szervizköltségek nem azért kerültek kifizetésre mert white fülem van hanem mert nem ment vagy nem volt biztonságos a kocsi. Ha egyszer én úgy döntök, hogy eladom a kocsit biztos, hogy itt is meg fogom hirdetni mert minden javítás dokumentálva van elég részletesen, már csak képeket kellett volna mellé tűzdelnem ahogy kopaszodok...

Ha valaki nem hiszi el, hogy a javítások mennyire voltak szükségesek, vagy, hogy kiszerelt alkatrészek mennyire voltak szar állapotúak az kérdezze meg nyugodtan Zoltánt egyedül az első kerékagy csapágyról nem tud nyilatkozni arról Lecsést kell kérdezni.

Az se titok, hogy most lett az első futómű felújítva 60k-ért de kormányzáskor még mindig kopog valami és az se, hogy a kuplung kinyomócsapággyal együtt csere érett.

További szép estét

Creative

Oczu 2014. febr. 19. Creative Commons License 40706

Nem tudom, de lehet rosszul tudom, nincs egy olyan rész a computerben, amit nem lehet buherálni? Amiből ki lehet szedni a km-t?

Előzmény: stevie-13 (40696)
vidiadv 2014. febr. 19. Creative Commons License 40705

Ha jól hámozom a dolgokat két fórumtárs között volt adásvétel ?

fpeter76 2014. febr. 19. Creative Commons License 40704

Ha nem titkos az eredmény és az érintettek is beleegyeznek, engem érdekelne a sztori vége...

Előzmény: develooper (40701)
develooper 2014. febr. 19. Creative Commons License 40703

Rágyió megy?:)

Előzmény: ThomBoy (40702)
ThomBoy 2014. febr. 19. Creative Commons License 40702

Nekem egy tanulság van a sztoriból, ha egyszer sok-sok év után eladom a kocsim azt biztosan nem itt fogom hirdetni, pedig nekem még az ablaktörlő lapátokról is meg van a számlám :)

Előzmény: develooper (40701)
develooper 2014. febr. 19. Creative Commons License 40701

Esetleg rákukkanthatok az órára hogy volt e piszkálva, mindenki megnyugvása érdekében:) Pár szakártő már felkeresett az utóbbi időben.

Előzmény: stevie-13 (40698)
ThomBoy 2014. febr. 19. Creative Commons License 40700

Köszi, azt hiszem most teljesen összezavarodtam. A 05-ös látható fényáteresztő képessége 7%, a 20-asé 27%.

Most akkor ez nem azt jelenti ennyit enged át? Mert ez esetben elől ez szabálytalan lenne, de szemre a kép alapján nem az. :-/

Te tudod hogy van ez?

Előzmény: Batman72 (40699)
Batman72 2014. febr. 19. Creative Commons License 40699

Elöl ilyen,hátul olyan. :)

Előzmény: ThomBoy (40690)
stevie-13 2014. febr. 19. Creative Commons License 40698

Te Stevie!  A műszaki adatlapok megvannak? Tudod amit a vizsgán kiállítanak.

Tudom, mi az, de nem hiszem, hogy megvan.

Előzmény: Zsuppim (40697)
Zsuppim 2014. febr. 19. Creative Commons License 40697

Te Stevie!  A műszaki adatlapok megvannak? Tudod amit a vizsgán kiállítanak. Az enyém eddig kétszer vizsgázott nálam, én eltettem mindkettőt. Sőt a biztosító is bőszen fényképez kötéskor-átkötésnél- biztosítási eseménynél. 

Előzmény: stevie-13 (40696)
stevie-13 2014. febr. 19. Creative Commons License 40696

Nem néztek el semmit.

Pedig ezek szerint igen.

Az autóban annyi kilométer van, amennyit a számláló mutat, mindig is annyi volt.

És nem, nem volt törve sem. Amikor vettük, magam mértem át, és amíg nálunk volt, nem volt törve (leszámítva a bal hátsó meghúzást, amit mutattam).

Szerintem a továbbiakat inkább magánban :-)

Előzmény: creative69 (40694)
Zsuppim 2014. febr. 19. Creative Commons License 40695

Én kikérem neked az előző vizsgákon feltüntetett értékeket. Küldj mail-t!

Előzmény: creative69 (40694)
creative69 2014. febr. 19. Creative Commons License 40694

Szia!

Nem néztek el semmit.

2012-ben már kötelezettségük volt rögzíteni a kilométeróra állást ezt meg is tették.

A mostani vizsgán felhívták a figyelmem az eltérésre, valamint arra, hogy ez bűncselekmény,

miben én védett vagyok mert az adásvételiben az a km állás van ami most a kocsiban.

Előzmény: stevie-13 (40676)