Keresés

Részletes keresés

TotalCar címlap TotalCar fórumok
Trotter66 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 44447

A motor leállításakor nem húzza be a kéziféket az automatika, csak akkor, ha te teszed meg azt. A kioldás a szokott módon azért működni fog.

Előzmény: Gergo.bgy (44446)
Gergo.bgy Creative Commons License 2014.12.26 0 0 44446

Ha működik, az autót át lehet tenni "skandináv üzemmódba," akkor utána gyakorlatilag örök életű lehet.

Ez alatt pontosan mit értesz, mi változik a skandináv üzemmódban? 

stevie-13 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 44445

rugalmas szíjtárcsa van mindket motoron?

Látom, volt már HDI-d is :-)

Nem tudom pontosan, milyen megoldást használ a Renault, mindenesetre azzal nem szokott probléma lenni :-)

Van egy kollégám aki renaultnal dolgozot és ő például esküszik az 1,5 motorral, mivel szerinte nagyon kiforrott az idok soran.

Hát, az idők során igen, de ha az 1M körüli ársávban nézelődsz, azok még problémásak lehetnek.

Kezdetben a Delphi-féle befecskendezőkkel voltak gondok, aztán jött a hajtókar-csapágy probléma, ami súlyos motorkárokat okozott. Elvileg csak bizonyos motorok érintettek, a gyakorlatban viszont mindenféle évjáratú motorral is előfordult baleset, itt a topikban is. Sőt, olyan is volt, akinél éppen a megelőzési céllal cserélt hkcs tört szét....

Ilyet sajnos az 1.9-es motorok is tudnak.

A többi tipikus hiba nem a motorral függ össze, inkább az elektronikával, a legnagyobb probléma az automata kézfék, aminek drága lehet a javítása. Ha működik, az autót át lehet tenni "skandináv üzemmódba," akkor utána gyakorlatilag örök életű lehet.

Érdemes odafigyelni a hátsó féktárcsa állapotára: ha cserés, az nem lesz olcsó, mert elvileg egyben van a kerékcsapággyal és az ABS-jeladóval. Gyakorlatilag van, aki bevállalja a cserét külön is, kiüti a csapágyat a fékből, de ez inkább barkács megoldás. Sok baráti szervizben elzárkóznak a művelet elől.

10-ből 10 autónál jelentkezik a műszerfal elektronikájának a halála, ezt a topikban olcsón tudjuk javítani (kb 20e ft). Az automata ajtónyitás szerkezetei is problémásak, ez vagy úgy marad, vagy kb egy huszasból lehet örök életű megoldást találni rá. Az összes autóban, amit megnézel, le lesz kopva a sebváltógomb, le lesz pattogva a festék az ajtóbehúzóról és az ablakemelő körüli műanyag panelről - persze ezeken is lehet segíteni.

Előzmény: csordics (44442)
seemy Creative Commons License 2014.12.26 0 0 44444

..sziasztok.. grand scenic II.1.5 dci.. vagyis megint én..szóval egy évvel a hajtókar csapágyak megdöglése után vagyis főtengely köszörülés, ismét hajtókar csapágyas lett a kocsi..újra meg lett csinálva "drága autóm".. szóval 23.án elhoztam a kocsit, hogy most már jó..hát nem jó..azaz jó de most meg nin ABS em illetve ASR és ESP próbáltam betanítani de nem hajlandó szóval az lenne a kérdésem mi lehet a baj??valami vezeték szétcsúszott valahol..mert amikor leadtam javítani ennek a résznek nem volt baja és tudom hogy motor ki meg motor be volt..csak arra tudok gondolni hogy ott maradt le valami..

csordics Creative Commons License 2014.12.26 0 0 44443

Klimakuplung 1,5 dciben szokott meghalni?

Előzmény: csordics (44442)
csordics Creative Commons License 2014.12.26 0 0 44442

Szeretném még megkérdezni hogy a dízeleknek milyen tipushibájuk van kb milyen futasteljesítmény körül jelentkezik. Gondolom kettömegű olyan 200 környékén hal meg. Mi van a befecskendező rendszer elemeivel? rugalmas szíjtárcsa van mindket motoron? Milyen motorkodokat kell kerulni, mi az ami jo. Én inkább olasz autós vagyok és mielött belemélyedtem volna a JTD technikába én is osztottam steve véleményét a benzinesekről. Az egyetemen volt egy nagyon kedves oktatónk aki még úgy tanította személygépkocsiba benzines motort szerelnek, dizelt traktorba meg teherautóba. Ezzel mélyen egyetértettem , egészen addig mig az euro3 de leginkabb 4-5 csodákat ki nem találták. Ettől az emissziós hercehurcától egy benzines olyan kókadt lett hogy szégyen. Persze a turbósok OK azok elég élvezetesen hajthatók, de egy szívó , anélkül hogy bárkit meg akarnék sérteni , katasztrófa. Multkor egy 1,4 hondaba sikerult beulnom, na hire nem volt a regi porgos karalterisztikanak, olyan volt mint egy jó opel motor, alul még nem ment, felul már nem ment, középen meg csak ugy nem ment. 

Szóval 3. sokszázezres JTD autóm van de nagyon megbízhatónak tartom a technikat. Nekem még nem volt gondom se injektorral, se magasnyomásu pumpával, Azt meg hogy 200 ezrenkent cserélek egy kéttömegüt amit 80-100 környékén meg lehet venni ha kell, szerintem belefér, de eddig ezt is megusztam.  Amugy gazolajbol prémiummal jarok és bar felénk az 5lábukutyasét használva nem vettem észre fogyasztascsokkenest a sogorok premiumanal igenis jelentkezett olyan 10% körüli.

Szóval szeretném hallani a tapasztalatokat/tudasbazist a dizelekrol, mire lehet szamitani. Van egy kollégám aki renaultnal dolgozot és ő például esküszik az 1,5 motorral, mivel szerinte nagyon kiforrott az idok soran.

szóval minden véleményt meghallgatok és megfontolok de egyenlőre tényleg az 1,5d és az 1,6 benzin között vacilálok, ha valaki meg tud győzni hogy miert 1,9dci azti is szívesen meghallgatom. elsősorban a fenntartás költségei fontosak ( szerviz/fogyasztas), szerelni merhogy van lehetosegem én fogom, mivel az autoszerelokben sokadszorra is csalodtam.

Előzmény: csordics (44441)
csordics Creative Commons License 2014.12.26 0 0 44441

köszi olvastam hogy szépen karbantartot autóról lehet szó de autómatát nem eröltetném esetleg ha valami hiperakciós ár nincs mellé

Előzmény: néma fóki (44435)
csordics Creative Commons License 2014.12.26 0 0 44440

köszi, utánnaolvastam én is. az jellemzően mennyi km utan megy tönkre? vagy élből cserélem vezérléssel együtt?

mennyi a szíjcsrepriódus?

Előzmény: Gergo.bgy (44431)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 44439

Ovi, bevásárlás stb max 5-6 kilométer egy irányba. A dízel igazából be sem melegszik.

Ez a használat nagyon megterhelő a dízelnek, erre az üzemmódra csakis szívó benzinest!

Benzinesnél is van modellfrissítés tehát ott is a 2006 utánit kell venni?

Igen, az 1.6 16V motor a 2007-es modellévben 6 sebességes váltót kapott, miközben a teljesítmény értéke is változott: 5 lóerővel alacsonyabbra specifikálták. Érdekes módon sokkal fürgébbre specifikálták, viszont érezhetően magasabbak a fogyasztási adatai.... Talán az EURO5 miatt?

Adatlapok:

Renault Scénic 1.6 16V 2003

Renault Scénic 1.6 16V 2006

Előzmény: csordics (44430)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 44438

megane fórumon szóba került a 106pacis motoron a turbót ki lehet cserélni úgy, hogy a motor a helyén van?

bnorci71 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 44437

nem tudom mi az olcsó

http://olx.hu/hirdetesek/q-csap%C3%A1gykinyom%C3%B3/

vagy veszel egy emelőt vaskereskedésbe U profilt aztán flex+trafó és 1 napi munkával megvan szerintem bőven

Előzmény: margitm (44436)
margitm Creative Commons License 2014.12.26 0 0 44436

Sziasztok!

Kérlek segítsetek abban, hogy hol tudok vásárolni használt, olcsó hidraulikus prést (csapágykinyomó prést), valamint Javítási Kézikönyv és karbantartás című könyvet magyarul (angolul nem jó). (útmutató és gépjármű javítás és karbantartással kapcsolatban). Az is érdekelne, ha ki tudnám nyomtatni valahonnan.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.: Margitm

néma fóki Creative Commons License 2014.12.26 0 0 44435
Nekem van egy eladó 2.0-as Scenicem. Automata. Debrecenben 10literrel el lehet járni vele. Országúton 7-8 pályán rendes tempóval 9-10 liter a fogyasztása.
Marceee222 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 44434

Most hogy a másik forumon olvastam a fogyasztási adatokat, karácsonyi városi pörgés elött lenulláztam. 84 km-re 7.2 jött ki. Elötte a vegyes ~2300 km-re 6.4 volt. Régi 5-ös úton ballagtam már fel 4,2-es fogyasztással, kényelmesen, klímával, 2 személlyel. Végsebesség (német pályán ;-)) 212 volt, de olyan 180-ig éreztem hogy megy zokszó nélkül. Ez 1.9-es 131 pacis grand. 

Előzmény: bnorci71 (44432)
JILING Creative Commons License 2014.12.26 0 0 44433

Kellemes karácsonyt, gyönyörű napsütést!!!

Biztosan meg tudja nekem valaki mondani, mért van az beleírva a kezelési utasításba, hogy a hátsó két tetőcsomagtartó helyre csak ha nem szállítunk rajta semmit, tárolás jelleggel szereljük fel oda őket?! Na ez bonyolult lett, nagyon, tehát csak terheletlenül szereljük fel.

Megnéztem semmi különöset nem találtam az első kettő nyílás, és a hátsó kettő között.

Akkor miért írja ezt a gépkönyv???

előre is köszöntem a válaszokat!

bnorci71 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 44432

fogyasztást itt tudsz nézegetni

http://www.spritmonitor.de/

1.5dCi-1,9dCi-1.6-2-0 motorhoz és a grand hoz csak annyit, én az ősszel vettem 1.5dci-t

ma azt mondom normális városi haladáshoz a Grandba is elég a 106 paci pályára egy évben 2x szintén, országúton előzésnél lehet kevés. Nemrég írta valaki az 1,9 fogyiját én nem bántam meg, hogy az 1,5 lett jó 1-1,5L kevesebb

azt hogy benzin vagy diesel neked kell eldönteni

Gergo.bgy Creative Commons License 2014.12.26 0 0 44431

Okoskerék az más néven vezérlésmódosító kerék.

csordics Creative Commons License 2014.12.26 0 0 44430

Köszi a hozzászólást, nagyon megfontolandó amit írsz az 1,6 motorrol. A fogyasztási adatot szintén köszi. Én is ezen gondolkodtam hogy mennyi lehet az 1,6 fogyasztása. A mobile-nak megvan az a jó szokása hogy feltünteti a városi fogyasztást. A 2 litert besaccoltam, de asszerint 3 (6,5 vs 9,6). A másik kérdésem hogy ugyanitt a 2,0 fogyasztása 11,5 nak van feltüntetve. Valós körülmények között mekkora különbség van a 2 benzines között? Nálunk is ez a fajta elővárosi használat lenne, de tényleg csak rövideket megyünk. Ovi, bevásárlás stb max 5-6 kilométer egy irányba. A dízel igazából be sem melegszik. Mi ez az okoskerék? Benzinesnél is van modellfrissítés tehát ott is a 2006 utánit kell venni?

Előzmény: stevie-13 (44427)
csordics Creative Commons License 2014.12.26 0 0 44429

jogos a pont viszont nagyon köszönöm stevenek a hozzászólást. Az 59. autom lenne tehat pár dolgon már túl vagyok. vettem én már sötétben, esőben, kép alapján, kisempróbálva autót, nem mondom hogy ne tudnám beszopni, de azért láttam már ezt azt. 

Előzmény: néma fóki (44428)
néma fóki Creative Commons License 2014.12.25 0 0 44428

sem tudja próbálni ha rossz a kuplung... :-)

Előzmény: stevie-13 (44427)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 44427

tenyleg csak turbohiba?

A helyzet a következő: aki nem ért az autókhoz, az ne akarjon motorhibás autót venni, mert nagyon be fogja cuppantani. 

A kereskedéssel szemben, ahol ezt az autót árulják, ott a Renault Császár márkaszerviz. Meg kéne tudni, hogy a "diagnosztika" ("valószínűleg turbóhiba") tőlük származik-e. És ha nem, akkor miért nem?

A turbóhibás motorokban mindenféle egyéb szopás lehet.

vagy keressek 1,6 benzinest? annak a tulfogyasztasabol eredoen evi 100-120 al tobb az ua koltsege. (8l vs 10l varosi hasznalat mellett...feltételezem). szóval kérnék egy kis segítséget tőletek.

A 2 liter különbség a fogyasztásban talán eltúlzott, a mi 1.6-osunk hosszú távú elővárosi-városi átlaga 7.7 - 7.8 liter volt, nem hinném, hogy az 1.5 dCi lement volna bőven 6 alá.

A benzines autót most kb ugyanannyiért veheted meg, de valószínűleg pár év múlva majd drágábban adhatod el. A nem tervezett költségek a dCi esetén magasabbak lehetnek, ilyen korban már beüthet egy-két többszázezres javítás (hajtókarcsapágy és társai, turbó, befecskendezők kettős tömegű, EGR-szelep stb). Viszonylag kicsi futásteljesítmény mellett a dízel alacsonyabb fogyasztása nem feltétlenül jelent alacsonyabb fenntartási költséget! A benzinesnek magasabb az üzemanyagköltsége, de az legalább tervezhető. 

Persze a benzinmotorokkal is lehet pórul járni (okoskerék, katalizátor, egy-egy jeladó), de annak azért mindenképp kisebb lesz a költsége.

Esetleg meg lehet nézegetni a 2.0 literes benzinmotorokat. A Grand Scénicben szerintem eleve nem fogyaszt többet, mint az 1.6-os (hosszabbak a fokozatok, és van 6-ik is), és az az 1.6-osnál is kevésbé problémás motor.

Itt egy példa:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/grand_scenic/renault_grand_scenic_scenic_2.0_privilege-8444565

Nem ismerem ezt az autót, de ez 1 millióért egy jól felszerelt, hibátlan autó,* ami sokkal jobb üzletnek tűnik, mint az általad kinézett motorhibás dízel 750-ért.

* a kuplung cseréje kijön egy százasból, és szerintem pont annyit le is lehet alkudni az árból.

Előzmény: csordics (44426)
csordics Creative Commons License 2014.12.25 0 0 44426

Sziasztok,

Új vagyok a scenic fórumon, nem meglepő módon nagycsaládos. Bevásároltunk egy Grand voyagerbe, de asszinak nem jön be, megjegyzem hosszu utakra kivalo de mi rovideket megyunk , 10-20 km-es utakra hasznaljuk. Evente ketszer megyunk 150-200 kilometeres utakra. Nezegettem mit lehetne a voyka helyett és hat a grand scenic tunik sanszosnak. Olvasgattam a forumot tipushibakkal kapcsolatban, de ugye kispénzbol szeretnem meguszni a verdat. Nem szeretnek szop*rollert, de sok mindent meg tudok csinalni az auton.  

Mivel olvastam, hogy kérhetem a véleményetek egy egy autoval kapcsolatban most belinkelem. Mi a véleményetek erről?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/grand_scenic/renault_grand_scenic_scenic_1.5_dci_privilege_7_ules.digit_klima.friss_vizsg-8495286

tenyleg csak turbohiba? hogy szurhető ki hogy nem injector? magasnyomású pumpa? itt irtatok regebben hogy egy turbocsere 500K , a neten 80ért van felujitott , akkor mitol ennyi? mit vonz(hat) még magával? 

Évi 10-15ekm-et megyunk ezzel az autoval.  Persze tudom, hogy 2006 utani kéne, vagy facelift meg hogy gyenge az 1,5 de mint irtam nem versenyauto kell, helyben szaladgalunk vagy orszagut max 100. talan az 1,5 gyorsabban melegszik, talán kevesebbet fogyaszt. talán kevesebb a hiba az 1,9 hez viszonyítva. vagy keressek 1,6 benzinest?

annak a tulfogyasztasabol eredoen evi 100-120 al tobb az ua koltsege. (8l vs 10l varosi hasznalat mellett...feltételezem).

szóval kérnék egy kis segítséget tőletek.

köszi.

Csordi

-peter Creative Commons License 2014.12.25 0 0 44425

szia

őt keresd ( develooper92 kukac gémél pont com )

Előzmény: lorant76 (44424)
lorant76 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 44424

helló társak

Van egy nagy problémám tegnap elment a kocsimból a műszerfal világítás ha valaki tud segíteni nagyon megköszönöm renault espace 2004

néma fóki Creative Commons License 2014.12.25 0 0 44423

Boldog karácsonyt mindenkinek.

Előzmény: JILING (44422)
JILING Creative Commons License 2014.12.24 0 0 44422

Kellemes karácsonyt mindenkinek, és nagyon köszöntem az eddigi segítségeteket!!!

Trotter66 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 44421

Mindannyiunknak boldog Karácsonyt!

Trotter66 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 44420

Köszönöm, Neked is!

Előzmény: vargamunka (44419)
vargamunka Creative Commons License 2014.12.23 0 0 44419

kellemes ünnepeket kívánok !

vargamunka Creative Commons License 2014.12.23 0 0 44418

szia 

hát vannak akik ezt évekig tanulják és nem mindig megy így sem ..a fék nem játék nem jó mi sajnos valami itt sem volt levegő

Előzmény: Zsoop (44417)
Zsoop Creative Commons License 2014.12.23 0 0 44417

Szia!

Köszönöm szépen a segítséged, ezelőtt héten történt meg a kivétel, igaz lebontva a fél elejét, máshogy nem tudtuk kiszedni. Gyárilag felújított került be a helyére, eddig gond nélkül üzemel!

Az biztos, h többet nem állok neki otthon :)

Másik kérdésem pedig az lenne, hogy elkoptak hátul a fékbetétjeim, csere érettek lettek. Ki lett cserélve mindkettő fele (igaz a jobb oldalon kicsit nagyon be volt ragadva a munkahenger) és azóta a fékpedál nem középen, hanem kb az alsó harmadánál fog, úgy, h majdnem beesik a pedál. Rendszer le lett légtelenítve teljesen, levegő biztosan nincsen benne. Menet közben, ha egyszer megfékezem,majd utána rögtön még egyszer,akkor meg középen fog a fékpedál.Mitől lehet, hogy ezt produkálja nekem? Ahogy néztem ezek nem önállítóak, úh lett rajta állítva,de így sem javult a helyzet.

Valakinek valami tipp?

Előzmény: vargamunka (44178)
DAndras79 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 44416

4 évvel ezelőtt (talán dec.21-én) vettük a GS-t, azóta mentünk 75-76ekm-t, mondhatom, maximális megelégedésünkre.

A múltkori üvegtető-kitörésen kivül semmi gond nem volt az autóval (kop-kop-kop), csak a szokásos olaj-szürő-fékbetét cserék, klimatöltés fordult elő, ill. pár marhaság amit én okoztam (kártya elvesztés, áztatás, vonószem kiszakadás......).

Remélem ez a jó helyzet továbbra is fennmarad, soha rosszabb autóm ne legyen :-)

Boldog karácsonyt,  baleset - és hibamentes új évet kivánok a Cartársaknak !

mov Creative Commons License 2014.12.22 0 0 44415

Nekem a kormánymű produkált hasonló hibákat. Felemelve a kereket volt egy kis kotyogása, illetve kanyarban érezhetően ugyanezt a mozgást produkálta, ha pont ekkor hajtottam át valamin, ami függőleges irányú mozgásra bírta a kereket. Eleinte azt hittem lengéscsillapító vagy valami más a futóműben, de szervizben hamar kiderült, hogy nem. A felújítás emlékeim szerint 25.000 volt(sok egyéb csere, gömbfej, miegymás és műszaki vizsga is volt vele, ezért nem emlékszem pontosan). A menetstabilitás nagyon érezhetően javult, igaz a futómű több része ekkor lett cserélve. Azóta is jól szolgál. 

Előzmény: Alec123 (44410)
Bolti Creative Commons License 2014.12.22 0 0 44414

Kormanymű sanszos lehet,  nekem szetszereles utan derült  ki hogy nem axial.  Sajnos... 

néma fóki Creative Commons License 2014.12.22 0 0 44413

Vagy axiál, vagy kormánymű...

néma fóki Creative Commons License 2014.12.22 0 0 44412

Rúdfej valszeg.

JILING Creative Commons License 2014.12.22 0 0 44411

esőmentes szép napot!

Sajnos ez nekem is megvolt, és voltak olyan pillanatok szerelés közben amikor nem hittem a végeredményben...

Előzmény: Jopi73 (44404)
Alec123 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 44410

Mi lehet a gond 1.9 dci -nél, ha a kormányt mozgatom ide-oda, akkor enyhe klattyógó hangot hallok.

Klatty, klatty.

?

Jopi73 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 44409

Szia!

A száma ha jól olvasom le róla 7.00075.04

Előzmény: 1.bendeguz (44406)
fvcc Creative Commons License 2014.12.21 0 0 44408

Nem kell besz  arni :)

Olajcsere hamarosan esedékes 

Előzmény: arpad.lovasz (44407)
arpad.lovasz Creative Commons License 2014.12.21 0 0 44407

szép estét

elindítottam a kocsit renault scenic II.

servízkulcs kivillant és kiírja hogy Oelwechsel Bald faellig!!

Tudnátok ebben segíteni hogy ez mit jelent??annyit értek hogy olajcsere....bald faellig nemtom mit jelent

de megnéztem az olajszintet és majdnem tele van. kb 9000km-t mentem az előző olajcsere óta.

várom mihamarabbi válaszotokat mert ausztriában vagyok és kedden jönnék haza!

Elindulhatok így vele????

1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.21 0 0 44406

szia

nekem van 2 db is . de kellene száma.

Trotter66 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 44405

Köszi a beszámolót, a kép meg tipikus, nekem is hasonlóan nézett ki.

Nekem van egy EGR, amit kiszereltem, de annak szerintem szintén a vezérlője ment tönkre.  Nem találtál külön vezérlőt a használtcikkes oldalakon? Időnként elő szokott fordulni.  Az egy másik dolog, hogy mennyit fog bírni.  Ki tudja, hogy mennyi  nyitás-zárás van már benne.

Jopi73 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 44404

Sziasztok. 

Tegnap délután kicseréltem a külső-belső levegő állító klapni szervó motorját. Köszönettel Trotter66 cartársnak érte, az elmondása és leírása alapján. Nem egy leányálom volt, de sok türelemmel és kitartással kb 3-4 óra latt sikerült megcsinálnom az elejétől a végéig. Most már nem kattog indítás után. Itt egy kép a szervó motor belsejéről és a kitört fog esetéről. :) 

Most már csak az EGR mágnestekercsét kell kicserélnem. Valakinek netán véletlenül nincs otthon elfekvőben működőképes? 1.9 dci 120 LE Az árat megbeszéljük!

További szép napokat.

Marceee222 Creative Commons License 2014.12.20 0 0 44403

Se katt, se melegedés. Venti elindul, klíma nem. Így úgynézki hogy mágneskapcsoló a hibás. Ünnepek után elviszem clip diagnosztikára, hátha. Megane forumon olvastam hogy valaki maniális klímával ugyanígy szenvedett, de nála hibakód törlés volt. Hibakóddal én is szenvedtem, de akkori diagnozis alapján nekem a teljes rendszer le volt tilva, így a külső venti semmindult el.

Előzmény: 1.bendeguz (44400)
JILING Creative Commons License 2014.12.20 0 0 44402

szia!

Köszönöm, írtam emilt a megadott címre....

Előzmény: tonyto (44393)
zerik1 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 44401
Mekkora az 1.5 dci Scenic hátsó féktárcsa mérete? Milyen mértékű kopás esetén szükséges cserélni? Az enyémnek már van egy kis válla. Azaz nem tudom nagy-e vagy kicsi. Mi számít nagynak?
1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.19 0 0 44400

sajnos akkor gatya a kompresszor mágnes kapcsolója. a csere többe kerül mint az új kompresszor.

Még azt nézd meg hogy a klíma olajszűrő duci aluminium tartály melegszik e. ha igen akkor mégsem a kompresszor a hibás. ezek után mehetünk tovább .

2 emberes ellenörzás.gyujtás rá ad , te elől fülel szés a kezedet ráteszed a kompresszorra. valakimeg közben kapcsolgatja az AC gombot érezni kell egy kattanást.

Előzmény: Marceee222 (44372)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 44399

egyetértek :)

Após Fastrája 1,7tdi, hallgattuk, hogy melyik csapágynak van hangja, én kimondottan hátulról halottam a vezérlés feszítőre tippeltem.

Szerelőm kicserélte neki a szervószivattyút ami elől van az ember orra előtt. Eltűnt a hang

Előzmény: Dietrich123 (44398)
Dietrich123 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 44398

Nem tudom elképzelni hogy egy normális szerelő ne tudná megállapítani, és javítani az észlelt problémádat. Ha a mostaniak erre nem képesek, akkor válts szerelőt.

Tibcso35 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 44397

fütyülős hangja van. egyik autó szerelő szerint klímakompresszor,amin nem segített a csere. másik szerelő szerint generátor csapágy

Előzmény: bnorci71 (44395)
Tibcso35 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 44396

nonstop zúg! generátos,klíma kompresszor felől....

Előzmény: bnorci71 (44395)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 44395

hát ezt így azért nehéz lesz 

-honnan búg?

-mikor?

egyébként búgó hangja a kerékcsapágynak szokott lenni

a klíma tengely csapágya nem is forog ha nincs bekapcsolva, szabadon fut az ékszíjtárcsája, mondjuk ott is van csapágy gondolom

Előzmény: Tibcso35 (44392)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 44394

mitől lesz túlnyomás?

az olajpumpa tud egy bizonyos nyomást azt meg a szűrőnek ki kell bírnia ~3-5Bar

na meg van a szűrőben egy megkerülő szelep ha eldugulna a szűrő akkor az a nyomásra kinyit és úgy megy az olaj 

én legalább is így tudom, de szívesen tanulok

Előzmény: Zsuppim (44384)
tonyto Creative Commons License 2014.12.19 0 0 44393

Dunaújban tudok egy nagyon jó, gyors és korrekt villamosságszerelőt, akinek ráadásul ez (is) a speciális területe (generátor, önindító). Ha érdekel, írj mailt nekem. tonyto@citromail.hu

Előzmény: JILING (44391)
Tibcso35 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 44392

búgó hang a kocsi elejéből. voltam szerelőnél a problémával,mert már elviselhetetlen volt a folyamatos búgó,sivító hang. klíma kompresszort mondott. vettem egyet bontóból,de a hang ugyanúgy maradt. (: elképzelhető,hogy az a kompresszor is rossz volt? vagy más lehet a hiba?

JILING Creative Commons License 2014.12.19 0 0 44391

köszi a válaszokat...

Dunaújvárosban

Nem megyek vele sokat, mindig feltöltöm teljesen....

Előzmény: S.P (44390)
S.P Creative Commons License 2014.12.19 0 0 44390

szerintem fesz szabályzó lesz a rossz, vagy csak a gerjesztő kábel kontakthiba.

ha sokáig jársz így vele, az aksit is kinyírod, és persze a legkellemetlenebb helyen fogsz leállni vele...

hol laksz?

Előzmény: JILING (44389)
JILING Creative Commons License 2014.12.19 0 0 44389

szia!

igen mértem már, de közben állandósult a hibajelzés.

nincsen töltés, járó motornál is csak 11.6V.....

sajnos nem találok egy normális autóvillamossági szerelőt, aki rá is ér megjavítani, ezért most minden este felrakom töltőre, majd napközben használom kicsit...

Előzmény: S.P (44385)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.19 0 0 44388

1.5-ös motorból van 110Le az SII-be?

Az SIII 1,5 motor és 2009-től.

Előzmény: Zsuppim (44384)
vidiadv Creative Commons License 2014.12.18 0 0 44387

részvétem

Előzmény: S.P (44386)
S.P Creative Commons License 2014.12.18 0 0 44386

Az én 1.9 dci-m 180 ezer környékén így néz ki:

Eltört a hajtókar, leverte az olajszivattyút, ezért a turbó is elszállt.

Nem HKCS volt a ludas!

Előzmény: Zsuppim (44374)
S.P Creative Commons License 2014.12.18 0 0 44385

Mérted a feszültségeket?

Előzmény: JILING (44373)
Zsuppim Creative Commons License 2014.12.18 0 0 44384

A 110-es verziók érintettek. Túlnyomás keletkezik...... Ha púposodik a szűrő, az rosszat jelent. 

Előzmény: bnorci71 (44375)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 44383

Van olyan márkaszerviz Budapesten ahol megbízhatóan és pontosan dolgoznak.  Mivel kiterjesztett garancia van az autón márkaszervizbe vinném olaj és vezérlés cserére.

Magyarországi az autó?

Ha nem, akkor előbb olvasd el az apróbetűt, lehet hogy csak a saját hálózatukon belül elvégzett karbantartást fogadják el, más hálózatét nem. A PoHu nálunk így adja a kiterjesztett garanciát.

Előzmény: GrG (44379)
Trotter66 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 44382

Hát ez valóban rondán néz ki. Az enyém annó szebb volt, ha lehet ezt mondani. 

bnorci71 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 44381

ha a gombra gyanakszol akkor ki kell venni és megnézni, kívülről oda szerintem víz nem jut be, hacsak nem sérült a gumi ami takarja a gombot

Előzmény: r105tc7 (44380)
r105tc7 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 44380

Csak azt nem értem, hogy ha kábel szakadásom van akkor száraz időben miért jó, nedves párás időben is mindig kinyílik, olyan nekem mintha a zárnál lévő mikrokapcsoló lenne "érzékeny" a párás időre.

Előzmény: bnorci71 (44377)
GrG Creative Commons License 2014.12.18 0 0 44379

Van olyan márkaszerviz Budapesten ahol megbízhatóan és pontosan dolgoznak. 

Mivel kiterjesztett garancia van az autón márkaszervizbe vinném olaj és vezérlés cserére.

Köszi előre is!

G

DAndras79 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 44378

Hát ez eléggé szétment.....

2008-as 106 lovas 1,5dci a miénk, olajszürőn púposodást még nem láttam, ez micsoda.....? (Motrio szürőt használok).

Motorhibás 2004-es 1,9 dci-ből lett volna a bontott üvegtető, amit végül otthagytam. Tényleg egyre többet hallani, hogy nem csak az 1,5-ös modell érintett.

bnorci71 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 44377

tudtam hogy nemrég olvastam ezt a kérdést

és íme a válasz

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132913317&t=9015399

Előzmény: r105tc7 (44376)
r105tc7 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 44376

Sziasztok!

2008-as scenic II-nél nyirkos párás időben a csomagtér zár nyitáskor többször próbál nyitni, mintha többször nyomnám meg a gombot egymás után valaki tapasztalt már ilyet? Száraz időben nincs gond.

Üdv.: Zéé

bnorci71 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 44375

hát ez nem szép :(

2008 utáni 106 Le-ről van szó mert az az erősebbik, de azt már 2007-be is gyártották

mi lesz a rossz hír púpos olajszűrőnél?

eddig nem is halottam ilyenről....

Zsuppim Creative Commons License 2014.12.18 0 0 44374

Üdv emberek!

Ime egy 194000 km-t futott 1.9 dci hkcs.....

Viszont a motor nagyjából egyben maradt. Olajszivattyú az ko, egy hajtókar meggörbült, főtengelyen alakítani kell, hengerfej az csere. 

Szóval nem csak az 1.5 dci-t érinti. 

Hmm és ha van 2008 utáni erősebb 1.5 dci motoros autó a környezetetekben, akkor nézzétek már meg az olajszűrőjét hogy véletlenül nincs e kipúposodva itt-ott ( ha igen, akkor irány a márkaszerviz - lesz egy rossz hírük ). 

JILING Creative Commons License 2014.12.18 0 0 44373

először is köszönöm az ötleteket....

Nálam pont fordítva van, alacsony fordulaton van a jelzés!Ha nyomom a gázt, és kb. 2500-3000 felett tartom, akkor nincsen sípszó, és jelzés a műszerfalon.

Vajon ez minek a hatására történik?

Előzmény: S.P (44330)
Marceee222 Creative Commons License 2014.12.18 0 0 44372

Igen, tökéletes. Hidegen megy a rásegítés, üzemmelegen sem fagyoskodom. Próbálgattam. Ha Ac bekapcsolt állapotban van, megy a venti, ha kinyomom, azonnal leáll. Onnan vettem észre, hogy nyáron leállítás után mindig volt egy búgása a leálló ventinek. Ma használtam a párátlanítást, de mivel eddig inaktiv volt a klíma, nem kapcsolt be, így felfigyeltem a gyanús hangra leállításkor. Lényegében benyomom az ac gombot, venti megy, kompresszor nem :)

Előzmény: 1.bendeguz (44368)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 44371

napokba jó lett volna egy olyan mint a maszkba van

BMW-s csaj város kivezető szakaszon úgy gondolta ő pedig itt befordul balra nem érdekli a dupla záróvonal meg, hogy ott kifelé jönnek az autók

az se zavarta, hogy jó 10-20mp-ig tenyereltem mögötte a dudán

Előzmény: Trotter66 (44369)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.17 0 0 44370

rá kellene mérni egy multiméterrel az aksinál álló motornál és járó motornál is. alapban az aksinál állómotornál 12,47 13,2 között kell lennie az értéknek.járó motornál 14 v ot kell mérni. ha kevesebb az baj ha több az is baj mert akkor túl töltésed van ami komoly veszélyeket rejt.

Előzmény: JILING (44366)
Trotter66 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 44369

Nekem is kompresszoros van, csak háromkürtös. Immáron harmadszor is levizsgázott vele.  Nincsen szabály, hogy milyen lehet benne, csal legyen és ne váltakozó hangmagasságú legyen.  Ennyi.  Ez nem lámpa, vagy üvegfólia. 

Előzmény: bnorci71 (44367)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.17 0 0 44368

a fűtés működik ?

Előzmény: Marceee222 (44361)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 44367

kürtről jut eszembe

én egy ilyenen gondolkodok

műszakin mit szólnak hozzá

Előzmény: stevie-13 (44364)
JILING Creative Commons License 2014.12.17 0 0 44366

Szép estét! Még egy kis adalék információ a töltöltési problémámhoz: ha elég magasan tartom a fordulatszámot kb. 2500-3000, akkor nincsen sipoló jelzés és akkumulátor piktogramm a műszrtfalon. Tehát van tőltés. Ilyenkor mi van?

Marceee222 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 44365

Én is ebben bíztam, de párátlanítás módba mennie kéne, valamint most a +15 fokos parkolóházban sem indult el. 

Előzmény: stevie-13 (44363)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 44364

A kürt "duda" biztosítékát hol találom, mi a száma, (ha van esetleg)? Nem szól és gondoltam a legegyszerűbbel kezdem...

Szinte biztos, hogy maga a kürt rozsdásodott be. Nem kell pánikolni, 2-3 ezer forint egy működőképes bontott darab.

Előzmény: JILING (44357)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 44363

Mi okból lehet, hogy a kompresszor nem kapcsol be, viszont a külső venti elindul? Gáz van a rendszerben, elég értetlen így számomra...:-) digit klímás.

Sok autónál +5 fok alatt nem kapcsol be a kompresszor.

Előzmény: Marceee222 (44361)
DAndras79 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 44362

Meg is van az új tető, nagyon szépen müködik az ablak, maximálisan meg vagyok elégedve. Időpontra mentem, kb. 1 óra alatt megvolt a müvelet. 115eFt. (20% kedvezménnyel). Renault Budakalász.

Előzmény: DAndras79 (44324)
Marceee222 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 44361

Szépnapot! Mi okból lehet, hogy a kompresszor nem kapcsol be, viszont a külső venti elindul? Gáz van a rendszerben, elég értetlen így számomra...:-) digit klímás.

bnorci71 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 44360

ha zavar miért ne csináltatnád meg

Miskolcon az én ülésem oldalának cseréjére 4e mondott a kárpitos, ez csak az ő pénze az ülést nekem kell kiszerelve odavinnem

kolléga komplett E36 kárpit cseréje /ülések+fejtámlák+ajtókárpit+szivacsok javítása/ 24e ez a kárpitos munkadíja anyag nélkül

bnorci71 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 44359

érdeklődhetsz még az autószerelés topikban vagy a meganeklub forumán is, bár utóbbiba 8év alatt még nem találkoztam RX4-tulajjal

Előzmény: 0go-cart0 (44354)
EME Creative Commons License 2014.12.17 0 0 44358

Kürt biztosíték:

Bal térdednél, alulról a harmadik. 15 Amperes. 

JILING Creative Commons License 2014.12.17 0 0 44357

Vidám szép napot mindenkinek!

Köszönöm az eddigi segítségeket, nagyon hasznos információkkal szolgáltatok számomra! :)

Igen további kérdéseim vannak... :P

A kürt "duda" biztosítékát hol találom, mi a száma, (ha van esetleg)? Nem szól és gondoltam a legegyszerűbbel kezdem...

A másik kérdés, látom hogy többen vagytok akiket zavar a műbőr ülések állapota. Sajnos én is közéjük tartozom...

Hol lehet ilyen javításokat igénybe venni, és ez kb mekkora összeget jelent? (vagy simán be foglalkozzak vele, mert nem éri meg?!)

köszöntem ismételten minden segítséget! :D

stevie-13 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44356

De attól hogy sc1 még kérdezhet hátha tud valaki válaszolni. Ha meg nem tetszik hogy valaki kérdez , ne válaszolj ne hurrogd le,ez a stílus nem csak a kérdezőt sérti hanem a scenic II fórumot  is lejáratja. Mert nem annak megy híre hogy X leüvöltötte Y haját,hanem az hogy a scenic II fórumon leugatják az embert ha segítséget vagy tanácsot kér.

Ez stimmel. Viszont amikor egy nap után némileg sértődötten ("Na még egyszer... !!!") újra beírja valaki ugyanazt az offtopik kérdést, akkor nem árt elmagyarázni, hogy nem azért nem válaszolunk, mert irigyek vagy buták vagyunk, hanem mert nem tudjuk. És azért nem tudjuk, mert nem ide tartozik.

Ha nem válaszolunk, akkor meg annak megy híre, hogy irigyek és bunkók vagyunk. Úgy látszik, ebből nem lehet jól kijönni :-)

Amúgy ez a topik a segítőkészségéről híres, és remélem, ezért a hírnévért az elmúlt öt évben én is tettem már valamit.

Előzmény: 1.bendeguz (44349)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44355

Aha... "rétegmodell" nos, az én esetemben, egy leharcolt 14 évében lévő több, mint 300 ezret futott példányról lenne szó, tehát nem a felesleges millióimat költöttem erre az autóra, a koncepciók között, az olcsóság, a még használhatóság és a magas jármű felépítettség is szerepelt!

A rétegmodell azt jelenti, hogy speciális célra készült, kis sorozatban. Ergo kevesen ismerik.

Előzmény: 0go-cart0 (44346)
0go-cart0 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44354

Köszönöm a pozitív hozzászólásokat és jó tanácsokat!

Nem kell azért elmarasztalni "stevie-13"-at neki is igaza van, csak hát gondoltam, hátha valaki már csinált ilyet és tudja a fogásokat, volt már korábban egy R19-esem, nagyon szerettem, azt magam is javítottam, nem volt nagy durranás, ezért is ugrottam bele ebbe a "dögbe", mert azért a Renault az Renault, vannak jellegzetes hasonló szerelési megoldások, bár ezt a típust, még csak nem is szagoltam, de majd most kénytelen leszek, ha járni akarok vele! :)

Sárközi Norbert Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44353

Renault hiba:

Előzmény: Sárközi Norbert (44351)
zoltan1967 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44352

Kicserélhető... csak nagyon vékonynak és hosszú kezűnek kell lenni.:)

Előzmény: 0go-cart0 (44344)
Sárközi Norbert Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44351

Stiasztok mostanaban elkezdett az auto rangatni eloszor finoman mara mar annyira hogy ha nem adok gazt le is all...eloszor a gazpedal jeladora tippeltunk meg tudnatok mondani hol van ez az autoban?

DAndras79 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44350

Ha esetleg generátor felújitásra kerülne sor, akkor az kb. 30eFt körül lehet. Nem tudom hol élsz, Bp-n tudok ajánlani megbizható autóvillamossági mühelyt. Kb. 10-12 éve újitották fel az R19 generátorát, és még mindig jó (azóta ment 170ekm-t). Anno a tünet ugyanaz volt mint nálad, néha világitott az akku jel.

Előzmény: JILING (44341)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44349

De attól hogy sc1 még kérdezhet hátha tud valaki válaszolni. lehet olyan is olvassa a fórumot aki nemcsak okoskodik hanem ért is renaultokhoz.

Ha meg nem tetszik hogy valaki kérdez , ne válaszolj ne hurrogd le,ez a stílus nem csak a kérdezőt sérti hanem a scenic II fórumot  is lejáratja.

Mert nem annak megy híre hogy X leüvöltötte Y haját,hanem az hogy a scenic II fórumon leugatják az embert ha segítséget vagy tanácsot kér.

Előzmény: stevie-13 (44345)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44348

valoszínüleg csak a gerjesztő vezeték oxidálodott . Párás trutyis időben nem ritka , hogy falsot fog a gerjesztő és behülyíti a generátort. ez a vezeték a leg vékonyabb azok közül ami a generátorra megy .

Előzmény: JILING (44326)
Trotter66 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44347

Elég nehézkes akna, vagy csápos emelő nélkül a cserét elvégezni.  Ha szerencséd van, akkor két csavar ki és csere.  Nem biztos, de ha jól emlékezem, akkor az SC I-nél nem síkban van a két csavar, hanem a piskóta két vége 90 fokban el van fordítva. Ez utóbbi esetben nem annyira egyszerű csere.

Az biztos, hogy be kell mászni a kocsi középvonaláig.

0go-cart0 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44346

Aha... "rétegmodell" nos, az én esetemben, egy leharcolt 14 évében lévő több, mint 300 ezret futott példányról lenne szó, tehát nem a felesleges millióimat költöttem erre az autóra, a koncepciók között, az olcsóság, a még használhatóság és a magas jármű felépítettség is szerepelt!  Azonkívül, sajna nem találok ilyen topikot!! Sorry!!

Előzmény: stevie-13 (44345)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44345

Na, még egyszer....!!! 

1) Ez a Scénic II topikja. Az itt íróknak ilyen autója nagy valószínűséggel vagy van, vagy volt. Scénic I autóval keveseknek van tapasztalata. Pláne szerelési tapasztalata.

2) Az RX4 a SI-esek között is ritka rétegmodell, mindenféle egyedi megoldással.

3) Ezer éves fórumozói tapasztalat: azokra az otthoni autószereléssel foglalkozó kérdésekre, amelyek úgy kezdődnek, hogy "lehet-e," az esetek túlnyomó részében egyetlen válasz van: "nem."

:-)

0go-cart0 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44344

Na, még egyszer....!!!  

Scenic Rx4 benzines, alsó motortartó otthoni lecserélése, akna és egyéb helyi adottságok nélkül kivitelezhető e, vagy irány a szerviz?

S.P Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44343

természetesen az akku két pólusán mérd

multiméter DC módban legyen (egyenáram)

S.P Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44342

járó motornál 14V felett kelene lenni a feszültségnek, álló motornál 12V felett kicsivel

JILING Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44341

Bocsi tudom hülye kérdéseim vannak, de nekem ez most fontos lenne!

Azt hogyan tudom megnézni hogy a generátorom tölt rendesen? Egy multiméterrel meg lehet mérni? Ha igen akkor hogyan?

köszöntem a válaszokat...

bnorci71 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44340

majd tavasszal kicseréltetem.

Konstrukciós hiba :(

ahogy szállsz ki a lábaddal odacsíped a műanyag borításhoz a szövetet persze, hogy nem bírja sokáig, ha a műanyag 2cm-el alacsonyabb lenne vagy nem is lenne az ülés oldalán simán többet bírna

Az eladott SI plüss kárpitja 16év 250e Km után kezdett el kiperegni, meg a varrás engedte el magát de így kifoszolva még nem volt 

Előzmény: ThomBoy (44337)
JILING Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44339

Köszi. Ha esetleg ez a baj akkor ez kb mekkora összeg?

Előzmény: Oczu (44331)
JILING Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44338

Szép napot! Nálam pont fordítva van. Ha emelem a fordulatot akkor eltünik....

Előzmény: S.P (44330)
ThomBoy Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44337

Sajnos bármennyire is vigyázol rá nem tudod úgy ápolni se semmivel, hogy elkerüld a kirepedést. Anyag és konstrukciós hiba, de nem mindenkinél jelentkezik törvényszerűen csak gyakori. A néhai GSII-nk kárpitja a műanyag mögött vol kirepedve, a GSIII az ülőrészen is! Ezen akadtam ki, hogy 3,5 évesen hatvanpárezer km után már biztosan ilyen volt. Ez kb olyan, mint a váltószoknya, azt is cserélni kellett a régi kocsiban.

Szóval szerintem valami hasonlót csináltass és olyan mintha gyári lenne. :)

Előzmény: bnorci71 (44336)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44336

ez korrekt :)

az enyém ilyen

Előzmény: ThomBoy (44334)
0go-cart0 Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44335

Jó reggelt!

Scenic Rx4 benzines, alsó motortartó otthoni lecserélése, akna és egyéb helyi adottságok nélkül kivitelezhető e, vagy irány a szerviz?

ThomBoy Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44334

Felraktam az indafotóra, remélem jól linkelem be.

Ez az anyósülés (ilyen volt a vezető is):

http://indafoto.hu/thomboy/image/22146009-7ba8f65f/user

Ez pedig a vezető a csere után:

http://indafoto.hu/thomboy/image/22146011-e2270749/user

Előzmény: ThomBoy (44333)
ThomBoy Creative Commons License 2014.12.15 0 0 44333

Csináltam két képet. Az egyiken a vezető ülés, a másikon aszi anyós. Az anyag amit látsz a vezető ülés oldalán pont az ami az anyós ülés háttámlájának a lenti sarkában van. Emlékeink szerint a GSII-nek is volt valami szövet része.

Feltöltöm gépről nemsokára mert tömöríteni kell.

Előzmény: ThomBoy (44321)
Alec123 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 44332

> Mi lehet a gond?

A pollenszűrő mikor volt utoljára cserélve?

Nyár elején volt cserélve a pollenszűrő.

Igaz azóta a kocsi ment vagy 6-7 ezer km-ert.

Meg fogom nézni, kicserélem majd és remélem ez megoldja a problémát.

Előzmény: stevie-13 (44320)
Oczu Creative Commons License 2014.12.15 0 0 44331

Ez leginkább fesz szabályzó hiba szokott lenni.

S.P Creative Commons License 2014.12.15 0 0 44330

A felvillanás csak magasabb fordulaton van?

Akár álló helyzetben is kipróbálhatod, elkezded emelni a fordulatszámot, ha egy bizonyos fordulat felett jelenik meg a piktogram, akkor tojás alakúra kopott a kollektor a generátorban, és a szénkeféket magas fordulatnál már elpöcköli a "púp", nincs érintkezés, nincs töltés.

Alacsony fordulaton még tudja követni a szénkefe a kollektor alakját, magason már nem.

Fel lehet szabályozni + érdemes csapágyakat cserélni benne.

Ha random villog a töltésjelző, akkor passz...

néma fóki Creative Commons License 2014.12.15 0 0 44329

*csaló=való

néma fóki Creative Commons License 2014.12.15 0 0 44328

Nincs valakinek véletlen egy gyári elől lévő cd-táras fejhez csaló egy soros csatlakozója bekötési instrukcióval. Szőrén szálán elűnt pedig ezekre kínosan szoktam vigyázni fejcsere esetén.

stevie-13 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 44327

elkezdett az agyam járni mi van ha a generátor nem tölt?!

Akkor kb 20-30 kilométer múlva megáll az autó :-)

JILING Creative Commons License 2014.12.15 0 0 44326

köszönöm, de nálam nem folyamatosan világít az akkumulátor piktogram a műszerfalon, hanem fel-fel villan...

igaz egyre gyakrabban, remélem haza tudok vele menni.

Természetesen azonnal töltőre rakom, csak elkezdett az agyam járni mi van ha a generátor nem tölt?!

Előzmény: bnorci71 (44325)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 44325

ha töltés nincs akkor az aksi lámpa ég

Előzmény: JILING (44323)
DAndras79 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 44324

Üvegtető projekt szerdán folytatódik, már pénteken megérkezett a szervizbe a tető, de csak szerdán lesz időm odamenni.

Közben voltam egy 500km-es úton, a dupla kukazsák+ragasztószalag megoldás nem is volt rossz, de egy kissé hangos. Parkolni csak fedett-őrzött helyen mertem.

Kihasználva az üveg nélküli állapotot, igy mindenhez jól hozzá lehet férni, majd kérek a szerivzben egy alapos pucolást és újra kenést a gyári anyaggal (bár lehet hogy ezt kérés nélkül is megcsinálják).

Majd jelzek, hogy milyen lett a végeredmény.

JILING Creative Commons License 2014.12.15 0 0 44323

Esőmentes szép napot!

ha esetleg nem lenne töltésem, a generátor meghibásodása miatt, és ezért nem tölt, és jelenik meg a műszerfalon a "LOW BATTERY" felirat, ennek van visszajelzése valahol hogy nincsen töltés?

bnorci71 Creative Commons License 2014.12.15 0 0 44322

de csak a vezető ülésé lenne javítva/cserélve és csak az ülőlap oldala és ugye ez a szövet van a támla oldalán is meg a másik ülésen is, engem zavarna ha elütne

Előzmény: ThomBoy (44321)
ThomBoy Creative Commons License 2014.12.15 0 0 44321

Ha esztétikusan van megcsinálva akkor tök mindegy eltérő-e az anyag. A GSIII-ban garanciában cserélték a vezető oldali ülés kárpitot, mert kirepedt. A sunyi Renault Hungária amelyikkel hadakozni kellet emiatt persze elhallgatta, hogy a gyár is változatott és nem végig, de a kényes helyen egy sötétszürke szövet rész van már a cserélt új darabon.

Előzmény: bnorci71 (44312)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 44320

Mi lehet a gond?

A pollenszűrő mikor volt utoljára cserélve?

Előzmény: Alec123 (44319)
Alec123 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 44319

Sziasztok!

Mi lehet a gond, ha az 1.9dci páramentesítőjének (automata klímás) bekapcsolása után az első ablak páramentesítése nem megfelelően működik.

Lassan fújja a levegőt. Kezdetben lassan megy a ventilátor, majd felgyorsul. A kijelző mutatja akkor, hogy maximumon megy. Sajnos a páramentesítés nem megfelelő ilyenkor. Ha a kocsi elindul, utána sem változik a helyzet.

Érezhető, hogy nem megfelelő hideg levegőt fúj az ablakra.

Régebben a páramentesítő a bekapcsolása után zúdította a levegőt az ablakra. Most nem.

A klíma működik, megy azért a levegő az ablakra. Páramentesít, csak nem úgy mint régen.

Kézzel be kell segíteni neki, törölni kell az ablakot. Ha várnék több időt, többet, akkor talán nem kellene kézzel törölni.

Mi lehet a gond?

S.P Creative Commons License 2014.12.14 0 0 44318

Ha csak néha csinálja, akkor tényleg segíthet egy pillangószelep tisztítás, de lehet valahol fals levegőt szív, mert valami nem jól van illesztve.

Csak hidegen csinálja? Vagy melegen is előfordul?

Attól, hogy a diag nem mond hibát, attól még lehet...

A motorvezérlő szoftver csak egy "buta doboz", csak azt tudja, amire megtanították. Arra szerintem nincs betanítva, hogy felismerje, ha valamelyik szenzor hazudik. Ha lenne benne olajhőmérő, akkor az értékeket lehetne beprogramozni, hogy ha hidegen túl nagy a különbség, akkor visítson...

Meg kellene nézni hideg motorral, hogy hány fokos vizet mutat a szenzor. De ha nem mindig csinálja, akkor ezt is csak akkor bírod elcsípni, amikor éppen hazudik a szenzor.

Egyszer valaki kérdezte itt, hogy minek kellhet egy nem szakképzett autószerelőnek az ELM327...

Na pont erre! Reggel beülsz, megnézed a hőfokot, és lehet, hogy elcsíped a hibát...

Előzmény: cápi26 (44298)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 44317

igen lemerült az aksi,

de ne töltögesd, ha gyári és 6-7 éves kuka, ha már volt cserélve és 3-5éves akkor is :(

ha sokat mész városba rövideket, akkor esetleg segít a rátöltés.

A legbiztosabb ma felrakod tölteni holnap meg ráméretsz terhelővillával hogy milyen kondiba van az aksi

sok és érzékeny elektronika van az autóban egy rossz aksival nem lehetetlen ezt azt hazavágni :(

Előzmény: JILING (44316)
JILING Creative Commons License 2014.12.14 0 0 44316

sziasztok!

Azt szeretném kérdezni ,hogy miért írja ki a műszerfalra a "LOW BATTERY" felíratott, és sípol közben. Gondolom mert az akkumulátor merül, kb két napja csinálja, és egyre gyakrabban. Vegyem le a sarukat és tegyem töltőre, ha feltöltött és visszaállítom az eredeti állapotot, akkor a rádió kódján kívül van más tennivaló is?

köszöntem a válaszokat...

1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.14 0 0 44315

Gázolajba kizárólag a tankoló nyíláson tud a víz bekerülni ,esetleg a szuszugó csövön ha a szelep nemzár le.

3lehetőség van.

1 sokat kancsózták az üzem anyagot

2 a benzinkúton tankoltál vizet

3 ami a benzinkútun vizezésnél valószínűbb az hogy kicsapodott a gázolajhoz adagolt bioetanol. ugyanis hurrá uniós előírásnak megfelelően  x százalékot kell adagolni az üzemagyaghoz .

Előzmény: stevie-13 (44284)
0go-cart0 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 44314

Oké, köszi, addig biztosan kitart a cucc!

Nos, hát szeretetben és megbecsülésben, nálam egyetlen technika sem szenvedett hiányt sosem, még a kenyérpirító sem, mindig is tudtam, belém nevelték, hogy mindennek ára van, mindenért meg kellett küzdeni  és ami meglett, azt meg kellett becsülni és ezt adom tovább a kölkeimnek is, hát hogy mi marad aztán ebből bennük, a mai világ  "mindenbe beleszarok" hozzáállásával a fax tudja! 

Visszatérve a magyar mentalitásra a közlekedést illetően, szóval a nagy kocsik itt nálunk a ffitársadalom a farkának meghosszabbítására veszi, tartja, és akkor ő az ász, ha kis autóban kuporog a polgár, az meg azért veszélyes, mert mindenhová betolakszik, hogy úgyis befér még, mert nem hagyja magát kiszorítani a belső sávból, tehát így aztán megy a hadviselés az útjainkon, jómagam funkcionálisan vettem e matuzsálemet, mivel Édesanyám, így 90 felé, csípőprotézissel mindkét "futóművében" hogy stílusos legyek a hagyományos autókból való ki beszállás, felért egy atlétikai olimpiával!  Most inkább már csak azon kell fohászkodjak, hogy az RX4-gyel, minél tovább kihúzhassuk!!

Előzmény: 1.bendeguz (44310)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44313

fvcc írta, hogy onnan van, én csak szeretném megtudni hogyan kerül oda

egyébként nem vitatkozni akarok, puszta kíváncsiság

bnorci71 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44312

- kormány oldalt az ülésen kezdet kitörni a bőr.

Mert ez is műbőr és lehetetlen kiszállni a kocsiból anélkül, hogy ne nyomnád össze minden alkalommal ergó gyorsan szétmegy.

Nálam full bőr és ez a tapasztalat....

nekem szövet és az is el van foszolva 4-5cm hosszon, szerintem az a baj, hogy magas a műanyag ahhoz nyomja mindig oda az ember lába

múlthéten megnézte egy kárpitos, ki tudja cserélni az oldalrészt 4e pénz csak félek nagyon más lesz, na meg most nem is fogok nekikezdeni kiszedni az ülést majd tavasszal esetleg, de emgfordult a fejembe venni egy ugyan ilyen kárpitos ülést és arról lebontott anyaggal javítani

Előzmény: Bolti (44302)
gabocsiga Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44311

Hülyeségen vitatkozunk. A víz nem a hűtőrendszerből kerülhetett a gázolajba mert ha nincs a kocsiban előmelegítő a víz közelébe sem kerül.  Ha hengerfejes lesz a gép a vízbe nyomja az olajat, mivel a hengerben nagyobb a nyomás, vagy az olajteknőbe folyik le a víz ha nem a henger felől szakad át.

Előzmény: bnorci71 (44297)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44310

Ha szeretni fogod ,és úgy gondozod ahogy illik . ő is szeretni fog ,és hűséges társad lesz.

Előzmény: 0go-cart0 (44306)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44309

óvlak a szélvédő polírozásától. nem olcsó és garantáltan elfog vakítani még a szentjános bogár is.

1x elkövettem a hibát 9 gurigáért políroztattam , onnétól még napszemüvegben sem tudtam vezetni . mert minden fény szét szaladt a szélvédőn. még az utcaiközvilágítás fénye is.

a szélvédő csere meg belekerült 15 ezer ft ba .

1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44308

szerintem nem az a lényeg mennyire erős egy autó ,inkább biztonsággal vigyen el a ból b be.

érdekes Magyar mentalitás ha erős vagy drága autónak vélik amiben ülsz kevesebben pimaszkodnak . Gyakorlatból tudom hogy amikor a 26 éves golfommal közlekedek / nem is sejtik micsoda erőmű van beépítve /  akkor még az 1000ccm matizos is megpróbál letolni az útról. Ha pedig claussal megyek valahova akkor a nagy BMW is kitud kerülni. Pedig ez az autó csak nagy hodály  110 pacival , ami mára jóindulattal is csak  90 öszvér

Van sok alkatrészem ,de csak január közepén második felében megyek Kalocsa mellé. ugyan is én Pesten lakom, de az ottani házamban tartom az itt felesleges dolgaimat.

Árban ,meg fogunk egyezni ,mert amit elkérek érte majd kicsivel lesz több mintha a Méhbe vinném

stevie-13 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44307

mindkét fényszórótest megfakult, jól megszívta már a nap

Fel kell polírozni. Pár ezres és olyan lesz, mint az új.

0go-cart0 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44306

Szervusz!

Nos megvettem az RX4-et, hát nem vészes a dudorgása a kipufogókönyöknek, de azért, ha megegyezünk kicserélném, aztán hát nem tudom mid lenne még, mert ehhez a márkához, úgy átlagban 2-3 ruháskosárnyi apró szar szerintem nem árt, már így a tizedig autóm után, megszoktam, hogy minden kütyüt begyűjtök, a "majd jó lesz az még valamire" jelmondattal!! Egyébként megyeget, nem egy muraközi, de pl a húzósabb emelkedőt, eszi szépen!  Hja... esetleg, ha alsó motortartó, rezgéscsillapító gumibakod  lenne, arra is vevő lennék, egyelőre ez a két leggyengébb pontja a Scénic-nek, na arról nem beszélek, hogy pl  mindkét fényszórótest megfakult, jól megszívta már a nap, a szélvédőre, valami TESCO-s ablaktörlő húzott "tavaszi szántást", hát talán egy polírozás segít, no, de nem finnyáskodunk, hanem közlekedünk és igen, azért ezzel a "döggel" nem szorongatnak és érdekes, hogy hazafelé, kivétel nélkül megadták a keresztutcákban az elsőbbséget, ki hinné!!!???

Előzmény: 1.bendeguz (44242)
Renault70 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44305

Biztos, hogy fix? Nem volt egy kerek bumszli a belső tükör felett? A képeken pont nem látszódik, de a fix tető nagyon ritka volt, igazából csak a Helios kivitelnél találkoztam vele, semmilyen más autóban sem. (Ami azonban nem zár ki semmit.)

Igen az volt ,csak egy roló volt elől + hátul még egy.

Szerintem meg gyanúsan olcsó. Hat évesen az új ára negyedéért árulják, kevés kilométerrel (ha igaz), vezetett szervizkönyvvel (ha igaz). A hirdetés szövege szerint most végeztek nagyszervízt, vezérléscserével, fékcserével, állítólag márkaszervizben - az még Magyarországon sem állna meg 200-250 ezer alatt (de reális a 300 is). A 17-es felniken a Michelin gumik állítólag 7 mm-esek.... Annak a gumiszettnek az új ára szintén 160-180 ezer volt....

Igen a szervíz igaz tünik ránézésre de papíron nem ellenőriztem van e számlarola 17 gumik szerintem ránézésre csak 5mm volt de mivel széles csalhat a szem

Hozzáértő látta az autót? A szervizkönyv tényleg makulátlan?Sikerült leellenőrizni?  

Hozzáértő csak akkor lesz ha komolyra ál a dolog egyenlőre gondolkodunk mi is legyen. Szervizkönyv nem volt nála. Elméletileg bármelyik renaultnál leellenőrizhető.        

Előzmény: stevie-13 (44303)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44304

a motorból az a pár tíz csikó, már ki tudja hol járhat, de nem ebben az erőműben, úgy azért megyeget, de csak mintha a 105 lovas dci lenne alattam, [...] akinek 2 ezres 16 szelepes motor dohog a lökhárítója mögött, írja már meg legyen oly emberbarát, hogy ő sem tapad az ülésébe gyorsításkor, vagy sürgősen be kell avatkozzak, egy motorgenerált illetőleg!!

Szerintem egy szívó benzinest ne hasonlítsunk egy turbó dízelhez.

Az F4R nem egy versenymotor, szép nyugis a nyomatékleadása, felül egy kicsit erősödik, érdemes pörgetni. Lagunában volt nekem, háromban is. A Scénic viszonylag nehéz autó, és rengeteg levegőt tol maga előtt, nagy csodát nem szabad várni tőle.

A 300 ezer km egy nagyobbacska szívó benzinesnek egyáltalán nem valami extrém, ha megkapta a normális karbantartást, akkor most tart az élettartama felénél-harmadánál. Ha nem most volt frissen szervizen, egy minőségi olaj, új gyertyák, tiszta légszűrő hozhat egy kis javulást, illetve ha eddig városi üzemmódban használták, egy alaposabb kikormolás hatását is meg lehet érezni.

Előzmény: 0go-cart0 (44301)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44303

-fix üvegtető ami szép de túlzottan nem fogót meg

Biztos, hogy fix? Nem volt egy kerek bumszli a belső tükör felett? A képeken pont nem látszódik, de a fix tető nagyon ritka volt, igazából csak a Helios kivitelnél találkoztam vele, semmilyen más autóban sem. (Ami azonban nem zár ki semmit.)

-első féktárcsa lett már cserélve 67 000 km előtt valamikor , mostani kocsimban 82 000  km nem kell cserélni

Ez nem jelent semmit, ne foglalkozz vele. Nem egyformán vezetünk, nem egyforma forgalomban.

-Ára kicsit lehetne olcsóbb

Szerintem meg gyanúsan olcsó. Hat évesen az új ára negyedéért árulják, kevés kilométerrel (ha igaz), vezetett szervizkönyvvel (ha igaz). A hirdetés szövege szerint most végeztek nagyszervízt, vezérléscserével, fékcserével, állítólag márkaszervizben - az még Magyarországon sem állna meg 200-250 ezer alatt (de reális a 300 is). A 17-es felniken a Michelin gumik állítólag 7 mm-esek.... Annak a gumiszettnek az új ára szintén 160-180 ezer volt....

- kilyukadt sebváltószoknya

Ez viszont gyanús.

Hozzáértő látta az autót? A szervizkönyv tényleg makulátlan? Sikerült leellenőrizni?

Ha amúgy minden rendben van, egy váltószoknya pár ezer forint, és szebb lesz, mint újkorában.

Előzmény: Renault70 (44299)
Bolti Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44302

Mert műbőr és ennyit ér.

Mert ez is műbőr és lehetetlen kiszállni a kocsiból anélkül, hogy ne nyomnád össze minden alkalommal ergó gyorsan szétmegy.

Nálam full bőr és ez a tapasztalat....

Előzmény: Renault70 (44299)
0go-cart0 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44301

Szép estét!

Tudom, a lőtéri kutyát nem érdekli, csak azért, mint újdonsült Renault-os, közlöm, autó megvéve, első benyomások, mint afféle Renault... itt lötyög, ott zörög, műanyagok fáradtan, enteriőr, mint Nagymuter nappalija, de viszont minden elektronika és komfort műxik és ez már, egy 300 ezernél többet futott verdánál, nem kis dolog, a motorból az a pár tíz csikó, már ki tudja hol járhat, de nem ebben az erőműben, úgy azért megyeget, de csak mintha a 105 lovas dci lenne alattam, pöccre indul, mindent kijelez, olaj, víz a helyükön maradnak, váltó, ha épp rátalál az általam megadott tartományra, szépen kapcsol, szal úgy egészében, azt kaptam, amit egy kicsivel több cash, mint 4 kilóért vártam, azonnali kérdésem, hogy akinek 2 ezres 16 szelepes motor dohog a lökhárítója mögött, írja már meg legyen oly emberbarát, hogy ő sem tapad az ülésébe gyorsításkor, vagy sürgősen be kell avatkozzak, egy motorgenerált illetőleg!!

Köszi minden Renault fan-nak!! :)

ThomBoy Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44300

Köszi a választ Neked és vidiadvnek is.

Apum jelezte megszűnt, így elképzelhető a véletlenek egybeesése és szinten valami idegen tárgy okozta a galibát.

Előzmény: Marceee222 (44273)
Renault70 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44299

Sziasztok  

Ma megnéztem a scenicet

+ dolgok

-kívülről látszólag szép egyben van

- motorja szépen indult, jó hangja van

-Kényelmes kicsit hideg volt a félbőr ülés

- jó dolog az automata kézifék

-Nem rossz 1,5 motor    

- dolgok

-fix üvegtető ami szép de túlzottan nem fogót meg

-Túl sok szilikon minden csúszót tőle

-első féktárcsa lett már cserélve 67 000 km előtt valamikor , mostani kocsimban 82 000  km nem kell cserélni

-Ára kicsit lehetne olcsóbb

- színe ez szerintem szürkés lila, nem türkiz

-még mindig tartok a dízeltől 

A lényeg átgondoljuk még számolunk azt meglátjuk

Előzmény: bnorci71 (44269)
cápi26 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44298

Köszi! megpróbálkozunk vele,de hál istennek mehetek szervizbe,az imént gurultak az oldalába!!! :-(((

Előzmény: bnorci71 (44295)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44297

miért, ott nem a hengerfejbe van a befecsfúvóka?

eddigi ismereteim alapján -amik természetesen hiányosak- a gázolaj jön egy csövön a nagynyomású szivatyúba amiből egy másik csövön megy a befecskendezőkhöz és onnan már csak a hengerbe megy

mit keres a motorblokk és a hengerfej között lévő tömítésnél?

így csak az a megoldás marad, hogy a hengerbe el nem égő gázolaj jut be a lyukas hengerfej tömítésnél a vízbe....... 

Előzmény: gabocsiga (44296)
gabocsiga Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44296

Ja hogy ez ford...

Előzmény: fvcc (44291)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44295

egy pillangószelep ház tisztítás+tömítés csere+alaphelyzetbe állítás, lehet segít

ebből az utolsóhoz kell megfelelő diagnosztikai műszer

Előzmény: cápi26 (44290)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44294

Ez így nem korrekt válasz :S

Engem is érdekel, de komolyan.

Előzmény: fvcc (44293)
fvcc Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44293

lyukaszd ki, majd megtudod

Előzmény: gabocsiga (44292)
gabocsiga Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44292

Ott hol van gázolaj?

Előzmény: fvcc (44291)
fvcc Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44291

átszakadt hengerfej pakolásnál, pl.

Előzmény: bnorci71 (44289)
cápi26 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44290

Az a baj, hogy diag. semmit nem talált,hibakód nincs tárolva,villamossági műsz. kimért minden lehetséges érzékelőt,jelenleg mind normál értéket ad.Nem állandó hiba,eddig kétszer nem indult elsőre. de köszi a válaszod,Te voltál az első,aki legalább megpróbált segíteni.:-)

Előzmény: S.P (44264)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44289

és hol tud keveredni a hűtővíz a gázolajjal?

vargamunka

"szép"

Előzmény: fvcc (44286)
vargamunka Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44288

szép napot

mindent megcsináltak.csak a tankot hagyták ki a takarításból 

Előzmény: vargamunka (44287)
vargamunka Creative Commons License 2014.12.13 0 0 44287
Előzmény: stevie-13 (44284)
fvcc Creative Commons License 2014.12.12 0 0 44286

A hűtő "vize" csak részben víz...

Előzmény: bnorci71 (44285)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 44285

a gázolaj vízzel emulziót tud alkotni?

így kiülve az aljára?

Előzmény: Dietrich123 (44283)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 44284

A nagy sikerre való tekintettel itt van még egy fotó:

Előzmény: Dietrich123 (44283)
Dietrich123 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 44283

Emulzió

Hűtőfolyadék került az olajba.

Előzmény: bnorci71 (44282)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 44282

az mi a bánat lehet az alján??

és fél literből ennyi trutyi?

csoda ha elhalálozik az befecsrendszer.....

Előzmény: stevie-13 (44279)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 44281

az alapjárat alacsony 500/min -es fordszáma, következésképp a kérdésem a 2 ezres 16 szelepes mocin, ezt hol tudom állítani, emelni, illetve, lehet e egyáltalán manuálisan beavatkozni, avagy elektronika vezérli e, mert akkor máris vihetem szervizbe, remélem nem ez utóbbi a megoldás!!

Pedig de.

Az alacsony alapjáratot okozhatja valamelyik jeladó hibája is, le kell kérdezni a hibaüzeneteket is.

Előzmény: 0go-cart0 (44280)
0go-cart0 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 44280

Üdv!

Még, csak holnap jő el a "nagy nap", midőn tulaja leszek egy RX4-nek, viszont már most kérdeznék egy két dolgot, amiről tudom, hogy eleve matatni kell vele, ilyen pl az alapjárat alacsony 500/min -es fordszáma, következésképp a kérdésem a 2 ezres 16 szelepes mocin, ezt hol tudom állítani, emelni, illetve, lehet e egyáltalán manuálisan beavatkozni, avagy elektronika vezérli e, mert akkor máris vihetem szervizbe, remélem nem ez utóbbi a megoldás!! 

Aztán, meg tudtok e,  Komárom-Esztergom megyében Renault bontót, vagy valakinek van e elfekvőben pl, műszerfal, bal hátsó ajtónyílásra körbe a tömítőgumi, de ezek csak apróságok, amit nem tudom, mi fog még követni, egy a lényeg "occsó" a verda és még használható!!  :)

stevie-13 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 44279

akkor most elárulom neked hogy a márkaszervízektől hetente 15 - 20 francia motort kapok megsemmisítésre . ezek mind ford és renault. átlag 35.000 és 160 ezer km van bennük.Ma is kaptam 6 motort amibül 3 ban még 50 ezer km sincs.

és mind mind garanciában vannak cserélve.

Nem tudom ki vagy te, és mivel foglalkozol, de én történetesen éppen ennél a két márkánál, a Renault-nál és a Ford-nál dolgoztam 2009-ig, és véletlenül a garanciális folyamatok ellenőrzése pont hozzám tartozott.

Én annyit tudok elmondani, hogy az összes garanciában cserélt alkatrészt, még a legkisebb patentot vagy rugót is egyedileg felmatricázva, munkalap-másolattal együtt, külön kijelölt polcokon gyűjtik a szervizek, és ezeket az alkatrészeket a gyár vissza is szállítja a fejlesztőközpontba, ahol mindenféle vizsgálatokat végeznek rajtuk.

Azt esetleg el tudom képzelni, hogy a huszadik ugyanúgy elromlott vészvillogó-kapcsoló esetleg már nem kerül vissza Franciaországba/Németországba, de hogy egy komplett, garanciában cserélt motort ne küldenének vissza, azt elképzelhetetlennek tartom.

Persze ha a cégednek pont Kölnben (Ford) és Billancourt-ban (Renault) vannak a telepei, akkor egy szót sem szóltam.

Néhány kép. Az elsőn egy romániai Ford márkaszerviz garanciális raktára. Minden kikszerelt alkatrész visszacsomagolva az új alkatrész dobozába várja a begyűjtést. A második képen az egyik matrica van felnagyítva, amin látszik, milyen adatokat rögzítenek. A harmadik ábra inkább érdekesség: ott egy garanciális eljárásban részt vett motorból leengedett üzemanyag mintát is felcímkéztek, azt is eljuttatják Kölnbe. (A leülepedett trutyi az alján azért elég ijesztő, azért is fotóztam le.)

Előzmény: 1.bendeguz (44278)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.12 0 0 44278

akkor most elárulom neked hogy a márkaszervízektől hetente 15 - 20 francia motort kapok megsemmisítésre . ezek mind ford és renault. átlag 35.000 és 160 ezer km van bennük.Ma is kaptam 6 motort amibül 3 ban még 50 ezer km sincs.

és mind mind garanciában vannak cserélve.

akkor most miről beszélünk ?

Miért drága a francia alkatrész ? mert keresik mint kisgyerek a cukrot a karácsonyfa alatt.

három éve nem láttam német vagy japán motort , de még az új 16v suzuki motort sem.

Előzmény: stevie-13 (44277)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 44277

én minden képpen lebeszélnélek  olyan autóról ami 300 ezret futott. ezek nem ennyire lettek tervezve.max 200 ezer és kapufa.

Ez nem igaz. Például a mai autók (már vagy két évtizede) egyáltalán nem rozsdásodnak - régebben egyértelműen ez volt az első számú halál ok.

A fődarabok (motor, váltó...) általában tartósak, legalább 500-600 ezer kilométert nagyjavítás nélkül tudnak, természetesen a megfelelő karbantartás mellett. Átlagos, évi 15e kilométerrel számolva ez 30-40 év...

A kopó alkatrészek persze elkopnak, ezek élettartama sok mindentől függ, de mondjuk az 500e kilométer alatt elfogy 2-3 garnitúra kuplung, kerékcsapágy, lengéscsillapító.

Általában az okozza egy autó halálát, amikor a piaci értékvesztéssel arányosan egyre kevesebb törődést kap. Aki egy hajdan 10 millás autót 10-15 évesen megvesz pár száz ezer forintért, az már nem figyel annyira oda a karbantartásra, jön a teszkós olaj, a bontott (vagy kínai) alkatrésszel javítás, a kendácsolás. És amikor előáll egy komolyabb hiba, aminek a kijavítása vetekszik az autó akkori piaci értékével, akkor jön a bontó...

Meglepő, hogy ha egy autót ésszel használnak és normálisan karbantartanak, akkor 20 évesen is viszonylag épek és problémamentesek tudnak maradni. Van egy ismerősöm, aki 3 évesen vett egy TD Xantiát, azóta használja napi szinten, és az az autó a mai napig szinte újszerű állapotban van, műszakilag gyakorlatilag nincs vele probléma, pedig még D-vel kezdődik a rendszáma (92? 93?)...

Nem gondolom, hogy egy ma gyártott autó lényegesen különbözne egy 90-es évek elejéről származó Xantiától.

Az érdekesség kedvéért érdemes esetleg ezt a "tesztet" is elolvasni:

Golfot, egymillió kilométerrel?

Winkler csak annyit kérdezett az autóról, hogy mennyire tekerném vissza. Asszem, kétszázezerre, még jó, hogy nem vagyok nepper. Tovább »

forrás: totalcar.hu

Előzmény: 1.bendeguz (44236)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.12 0 0 44276

Eladó rendszeresen szervizelt, megkímélt, valós kilométer futót Renault Scenic 1.5 dci. 106 lóerős 2006 év végi évjárat. 119700km. Valós kilométer Digitális klíma, elektromos kézifék, 4 elektromos ablak, 6 sebességes, eső és fényérzékelő, másfél év műszaki vizsga, vonóhorog, tempómat,szervizkönyv, kulcs nélküli indítás zárás, stb. Az autó több mint 5 éve a tulajdonomba van. Csak használni kell. Törés és sérülésmentes. Le ellenőrizhető. Telefonon bővebben. Második autóként volt használva.

Itt is megnézhető: http://www.hasznaltauto.hu/auto/renault/scenic/renault_scenic-8519833

JILING Creative Commons License 2014.12.12 0 0 44275

Köszönöm, igen ezt már néztem...

sajna automata váltós, meg a kétliteres motor....

tudom ehhez a karosszériához kell, de tartok a városi fogyasztástól!

egyébként tetszik, és biztosan jó vétel aki ilyet keres, sok sikert az eladáshoz!!! :D :)

Előzmény: néma fóki (44274)
néma fóki Creative Commons License 2014.12.12 0 0 44274
Előzmény: JILING (44272)
Marceee222 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 44273

Ez a fekvőrendőrös nyekkenés nálam is jelen van ha beköszönt a hideg. Most volt műszakin a kocsi, átnéztek mindent elötte, nem jelezték hogy gond volna a futóművel. Axiálcsukló, talpasgömbfej, toronycsapágy, mindenféle csodát cseréltek már nekem, de ha hideg van, nyekereg sajnos. 

Előzmény: ThomBoy (44270)
JILING Creative Commons License 2014.12.12 0 0 44272

ha szabad kérdeznem milyen autód is van???

(csak mert egyáltalán nem vagyok a diesel-ben biztos....)

Előzmény: néma fóki (44186)
vidiadv Creative Commons License 2014.12.12 0 0 44271

Ugyanígy jártam. Nem tudtuk elképzelni, hogy amikor átmegyek egy fekvő yardon mi roppan akkorát. Meg lett rázatva a futómű . Lengéscsillapítók bemérve. Vakartuk e fejünket. Aztán az egyik ismerős autószerelő véletlenül kiszúrta, hogy valahogy bepattant egy kavics a lengőkarhoz felülre. És amikor a lengőkar mozgott a követ felszorította és ropogott. Négy nap után végleg eltört a kavics. Az volt a baj , hogy nem bírtuk kipiszkálni.

Előzmény: ThomBoy (44270)
ThomBoy Creative Commons License 2014.12.12 0 0 44270

Apum autója fura dolgot produkál a kb 1 hónappal korábbi (márka)szerviz látogatás óta. A karbantartás alkalmával a szerviz jeelzte, hogy a kormánymű környékén valami alkatrész előbb vagy utóbb cserére szorul, de most még nem akut.

Az olajcsere után ma szólt apum, hogy hallgassam meg milyen hangot ad ki az autó amikor átmegy egy fekvő rendőrön (30-as övezetben laknak, tehát elkerülhetetlen), reméli nem valamit nagyon megrángattak a szervizben ami meg is adta magát.

Én először a hidegre gondoltam, hogy a lengéscsillapítók nyekkennek, mert ha nagyon lassan megy át akkor úgy kell fülelni, de ha jobban berugózik az autó akkor hangosabb. Aztán eszembe jutott egy dolog. Az olajcsere alkalmával a lökhárítót leveszik a szervizben, nem lehet, hogy valamit nagyon szarul raktak össze és az nyekken?

Volt valakinek hasonló tapasztalata, érdemes megnézni valami banális dolgot, vagy szerviz?

bnorci71 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 44269

kérünk beszámolót ha negatív ha pozitív

Előzmény: Renault70 (44263)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.11 0 0 44268

nézd meg a levegő csövedet ami a levegőszűrőtől megy a szívócsonkra lehet elrepedt .ilyenkor a szivó levegő érzékelő megszokott hüjülni. a repedést a csövön lévő  érzékelő és a szívocsonk közöt keresd .

Előzmény: cápi26 (44262)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 44267

Érdekes dolgot találtam, lehet, hogy mégis Exception néven forgalmazták Ny-Európában, ami nálunk Monaco volt. (Az üléskárpit a lényeg.)

Itt vannak árak is:

http://www.worldcarfans.com/10604287195/renault-scenic-exception-2006-limited-edition

Előzmény: Renault70 (44266)
Renault70 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 44266

Oké

Előzmény: stevie-13 (44265)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 44265

RENAULT SCENIC 1.5 dCi Exception nek valaki tudja mennyi volt az újkori ára? Mit takar az Exception felszerelőség?

Teljesen tökmindegy. Az általad kinézett autó egy Monaco.

Tényleg.

Előzmény: Renault70 (44263)
S.P Creative Commons License 2014.12.11 0 0 44264

nekem még a clio csinált ilyet, a vízhőfok mérő mért állandóan 70 fokos vizet, ezért nem "szivatott", de k.jó lett a fogyasztása a rövid bárosi utakon. egyik november regelén viszont már nem akart indulni, ki kellett cserélni.

Ez 

egy 

gyors 

diagnosztikával kideríthető...

Előzmény: cápi26 (44262)
Renault70 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 44263

Köszönöm mindenkinek a segítséget szombaton nézem meg a scenicet .

Utána jön a gondolkodás.  

RENAULT SCENIC 1.5 dCi Exception nek valaki tudja mennyi volt az újkori ára?

Mit takar az Exception felszerelőség?

cápi26 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 44262

Kedves Renaultos Társak!

Segítségért fordulok Hozzátok!Ha már valaki ezzel kapcsolatban kérdezett,bocs,de csak most csatlakoztam.

2008-as 1,6 16V,benzines Scenic ii-esem van. 85000 km,eddig hibátlan. Most jelentkezett az alábbi hiba.

Hidegindításkor az autó elindul gombnyomásra,majd a fordulatszámot rögtön elejti melegjárati ford-ra,kb 800,ezért rögtön leáll.Garázsból indulva ez még pont elég,utcai parkolásnál viszont kevés.Viszont indítás után rögtön pici gázadással jár a motor normálisan.Olyan érzetem van,hogy vmelyik érzékelőm nem érzékelné hidegnek e motort,nem ad elég üzemanyagot.Kérnék tanácsokat!

Köszi Tóth András  Oroszlány

1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.11 0 0 44261

felőlem is mindenki úgy viszi vásárra a bőrét ahogy akarja . a történet csak magyarázat lehet a magyar rendszám keretre.

ettől nem lesz sem jobb sem rosszabb az autó.

más részt aki meg akarja venni az úgyis megveszi ,én is megvenném a kiszemelt autót ha nem vinnék el mindig az orom előtt a kereskedők ,meg nepperek.

Előzmény: szalaics (44260)
szalaics Creative Commons License 2014.12.11 0 0 44260

Erre egyet tudok mondani! Bátraké a szerencse! /egyébként mindenki elött ott a lehetőség, meg lehet próbálni! :)

De ez legyen a legkissebb gondja annak aki megveszi!

Ha minden más stimmel akkor ki nem sz..rja le milyen svindlivel jött ide?

Engem sem érdekelt, hogy csupasz fekete rendszámtartó keret van a kocsin, és az sem, hogy traileren jött, vagy lábon.

Előzmény: 1.bendeguz (44259)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.11 0 0 44259

nekem a rendszerváltás körüli idők járnak a fejemben. amikor hazánk fiai hordták haza a külföldi autókat Magyar rendszámmal.és értetlenkedtek vajon miért szúrták ki őket a határőrök .

néhány hónapnak el kellett telnie ,hogy rájöjjenek hogy az országjelző betút és a külföldi rendszámtartó keretet is levegyék.

Utána jött ,hogy szép fényes csavarral rakták rá a külföldi autóra a rendszámot,mert annyi eszük nem volt hogy régi autóra régi rendszámon csak a vaknak nem feltűnő a fénylő csavar.

itt is az lehetett hogy magyar rendszámmal hozták haza ,mert megspórolt 60 eurot az ideglenes táblán.inkább be vállal 2 ezer euro büntetést ha megfogják a németek vagy az osztrákok.

Előzmény: derült ég (44257)
szalaics Creative Commons License 2014.12.11 0 0 44258

Szerintem első lépés /ha messze vagy tőlük/ ott az alvázszám a hirdetésben! Az alapján Renault m.szervíz megpróbálsz infót kérni /valszeg nem biztos, hogy egyből adnak (személyiségi jog stb...), de csak arra kérdezz rá, hogy amit Te tudsz km-óra állás azzal egyezhet-e a nyilvántartás.

Ha nem adnak... keresel olyan egyént aki hozzáfér a nyilvántartáshoz! :) Van ilyen a fórumon is! /Nekem is itt segítettek annó/

aztán tovább kételkedsz.... És elviszitek állapotfelmérésre /ha nem m.szervíz akkor a kapott infóval m.szervíz a tulajjal, hogy a teljes előéleti listával összevessétek a független szervíz által leírtakat/

Aztán gyorsan végig olvasod a fórumot :) az 1,5DCI kapcsán megelőzés/alku céljából

Még mindíg kételkedsz..... alkudsz

És döntesz....

az, hogy mi van a rendszámtábla kereten ne befolyásojon /lehet kapcsolat a két cég között, pld.: rendbetetették náluk, és reklám céljából rátették 8több helyen alkalmazzák ezt a reklámfogást.../ de pld. OFF: Barátomék vettek egy Volvot anno, rendszámtábla tartóval nem foglalkoztak... hajtották, majd pár évre rá eladó sorba került. Bevitték egy szervízbe állapotfelmérésre, rendberakásra, és mikor a szervízes megtudta, hogy eladásra megy, szólt nekik, hogy cseréljék le a rendszámtábla tartót, mert egy befuccsolt autókereskedésé, és aki ismeri azt a kereskedést annak nem biztos, hogy nem lesz gyanus a kocsi, annak ellenére, hogy az adásvételhez semmi köze nem volt a cégnek anno, de az előző tulajszintén off kocsijáról tette át, mert a volvo-n el volt törve.../

Előzmény: Renault70 (44255)
derült ég Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44257

Nekem meg az átverések járnak a fejemben...

Apróság, de miért kell rá új szekszárdi renós rendszám-alátét? Estleg le van egyezve velük, hogy bólintsanak, hogy minden OK?, ... hisz ök a legközelebbi szakszerviz.

Mivel még nincs honosítva, kérd el az auto francia papírjait, szervizkönyvét, és próbálj magadban okos lenni... A türkiznek inkább a világoskékhez kell lenni közelebb.... Akkor most mi van?

....

Előzmény: Renault70 (44254)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44256

akkor hajrá

küldtem mailt

Előzmény: Renault70 (44255)
Renault70 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44255

Küldenél priviben a tiedről képet .

Azt mondta nyugodtan vihetjük márka szervízbe leellenőrizni tuti a kocsi

Előzmény: bnorci71 (44253)
Renault70 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44254

Tudod bizni probálok...

de nem találok olyant mit tartalmaz a felszerelsége

Előzmény: derült ég (44251)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44253

láttam én már ilyen szint lila metálnak is hirdetve

pedig ez  acélszürke metál, én olyannak látom mint az enyém és annak az a hivatalos szine

Előzmény: fvcc (44252)
fvcc Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44252

Nem tudom, pl. a színét (a kaszninak)

Szín: Türkiz (metál)

Nekem nem megy. Én színvak vagyok. Mindent lilának látok

Előzmény: Renault70 (44250)
derült ég Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44251

Igazolom, hogy igazi!

(én hamisítottam tegnap :D)

Csaknem francból hazatelepült hazánkfia, aki frissen vezérlést cserél és adja tovább? ... és közben még rá sem gyújtott!  ...hisz ő az első tulaj: csak tudja!

Előzmény: Renault70 (44248)
Renault70 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44250

Mit érdemes nézni az 1,5 dizelen soha nem volt dizelem

bnorci71 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44249

van 2009-es SII hahun úgy tűnik ősztől volt SIII

Előzmény: derült ég (44247)
Renault70 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44248

Elméletileg meg van minden szervízpapirja km igazolva.

de kitud ja igazi e !!!

Előzmény: derült ég (44247)
derült ég Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44247

Nem csalt a 8. érzékem, hogy franciázunk (mint kiderült, oda is van írva).  De hogy miért kellett a kmó-t megbűvölni, a fene se érti ?!...

Hozzáértöbb urak: volt még II-esben 2009-es modell, vagy az már III-as volt? Mert akkor nagyon átdobták a sz..t a kerítésen!

Előzmény: Renault70 (44246)
Renault70 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44246
derült ég Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44245

Hát ez csodás! Simán a dupláját is megéri!  :D

Szerintem a kettőnek az ötvözete.

Előzmény: Renault70 (44244)
Renault70 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44244

Sziasztok

Segítséget kérnék erről mi a véleményetek?

Megéri az árát?

Milyen felszereltségiszint lehet ez dynamic , privilég?

0go-cart0 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44243

Szia!

Óóóó... hát nagyon megköszönném, tényleg, mert sehol itt a "terrán" se híre se hamva az ilyen cumónak, remélem meg tudunk majd egyezni!! ;)

Előzmény: 1.bendeguz (44242)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44242

ha megveszed az autót szolj és adok neked ezért a pénzért 5 dbot

de ha csak 1 db kell azt olcsón megszámolom neked.

Én 1 kia clarust hajszolok. gyári váltótartó bak 170 ezer. szerettem volna tenni bele ködlámpát , bontott a holdon sincs. rendelhetek gyárit 0 km el . 99 ezer ft / db áron . és ez olyan ami nélkül elmegy az autó életem végéig .bele gondolni is rossz mennyibe kerülne ha nélkülözhetetlen lenne .

Előzmény: 0go-cart0 (44239)
chrisfiko Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44241

Köszönöm szépen a gyors és hasznos segítséget!
Megoldódott a probléma , most már minden frankó :)
Amúgy akkumulátor csere oldotta meg a problémát, gyenge volt és "kipurcant" .

Köszönöm még egyszer (vannak még kedves emberek :) )

Előzmény: bnorci71 (44229)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44240

kipuf leömlő

kiég vagy reped?

nekem az Scenic I 1,6b 8v vel voltak ilyen gondjaim és érdekes mód elég sok motoré megegyezik így nekem pl 1,4 8v energy motoré került fel

érdemes utánanézni nem jó-e hozzá más motoré

Előzmény: 0go-cart0 (44239)
0go-cart0 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44239

Üdv!

Nos, köszönöm az őszinte véleményeket,  mint kiderült a motor az F4R-es sorozatú, a tulajdonos, amúgy, egy talpig Úriember, azt az infót adta, hogy a nyár folyamán, nem kevés anyagi ráfordítás mellett, teljes vezérműcserén és motordiagon esett át a verda és ott rendben találtatott, aztán hallottam olyan szólamokat is, hogy a korábbi modellekben vannak, 400 ezer km- felett futott példányok is, amelyek még vígan róják, hazánk ukrajnai minőségű útjait!!  No, de többet tudok, Szombaton este!  Más, egy kisebb hiba van a márkán, név szerint a kipufogó leömlő könyök, ki van égve és ez, valami hihetetlen mérnöki teljesítmény révén, típusbetegsége ennek a sorozatnak, kérdésemre a helyi autósboltban, hogy mibe fáj, egy ilyen kis "apró" alkatrész, gyorsan hoztak egy széket, és hideg borogatást, mielőtt közölték, volna, hogy 200 ezer a gyári, mivel a bontott hiánycikk..., nos ezzel együtt sem tántorodom meg és ismét, Renault-os leszek, mivel pár éve, már volt egy R19 II. a seggem alatt és azzal nagyon elégedett voltam, amit elvártam tőle azt nyújtotta és mindazt olcsón is!!

bnorci71 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44238

igaz K7M 702 motor az 1,6 8V lehet ezt még megcsinálták rendesen anno

a lényeg 200eKmkörnyékén kellett hengerfejtömítést cserélni, a motor ahogy belenéztem a hengerekbe szerintem még egyszer annyit elmegy

más

ma megjött a biztosítási kötvényem

nem kicsit estem hanyatt, hogy a bróker által kiszámolt díjhoz képest pont a duplájáról szól a kötvény na köszönöm annyiért b....k fel 10e/hó

1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44237

izelítónek 1 db futómű szilent amiből sok db kell 7960 ft nál kezdődik. + a munkadíj ami egyenesen horror összeg.

1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44236

én minden képpen lebeszélnélek  olyan autóról ami 300 ezret futott. ezek nem ennyire lettek tervezve.max 200 ezer és kapufa.

régi R5 10 11 19 21 még örök életre voltak tervezve. de a maiaknál ez felejtős.

én amondó vagyok inkább vegyél 100 -150 el drágábbat és fiatalabbat kevesebb km el. hidd el ha benézel valamit akkor rengeteget költhetsz az olcsóbb autóra.

Minden esetre,nem akarok turkálni a pénztárcádban ,de ha csak ennyi pénzed van akkor informáld le az autót. szervizkönyv alapján a márkaszervizben minden rögzített javításról adnak tájékoztatást,még akkor is ha a kötelezőjavításhoz hozzá csaptak egy izzócserét is . a márkaszervizek számítógépei az egész országban össze vannak kapcsolva mint önálló hálózat.

de ragaszkodj egy kompresszió méréshez is mert sokat elárul az autó állapotáról.de akár vidd el a gazdival egy vizsga állomásra kérni egy állapot felmérésre is. ez a 2 dolog amit írtam max 12-14 ezer ftba fog fájni. de ha azt mondják hogy kezelába kivan az autónak és 6-7 a kompresszió a kopott motor és szelepek miatt.akkor csak 12-14 ezret dobtál ki az ablakon . nem száz ezreket egy rakás ócska vasért.

Előzmény: stevie-13 (44231)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44235

Valami gáz van az autóval .keress egy 80 A biztosítékot .ez lesz a fő biztosíték.

Nem rémítgetni akarlak , de a jelenségnek 1 épkézláb magyarázata lehet. RÁGCSÁLÓ ami a garázsban lehetett és be bújt a jó meleg autóba és unalmában rágcsálta a vezetékeket. Nagyon imádják az elektromos dolgokat.

Előzmény: chrisfiko (44228)
néma fóki Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44234

Onnan hogy az egyik motor eleve sz@r. :-)

Előzmény: mantec (44232)
zerik1 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44233
biztosítékok a motortérben?
mantec Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44232

T stevie-13!

"... F5R ... F4R ... szükséges törődést ..."
Honnan lehet tudni a motorszámból, hogy megkapta-e a szükséges törődést?

Ez valami új tudomány?
PoHu mondta?
Németül olvastad?

Előzmény: stevie-13 (44231)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44231

340 ezret maga mögött tudó 2 ezres 16 szelepes motorú Scénic

Kérdezz rá a motorszámra. Ha úgy kezdődik, hogy F5R, akkor felejtsd el. Ha úgy kezdődik, hogy F4R, akkor oké.

Amúgy egy 340 ezer km-t futott autónál minden azon múlik, hogyan tartották karban, megkapta-e a szükséges törődést, ha alkatrészt kellett cserélni, milyen minőségűt építettek be, ha esetleg volt egy kisebb koccanása, azt hogyan javították ki. Ennyi idősen, ennyi kilométerrel vannak még nagyon virgonc autók, és vannak végletesen lestrapáltak is...

sok rosszat hallottam erről a típusról

Amatőr pszichológusként azt tudom tanácsolni, hogy ne vegyél meg olyan terméket, amihez negatív érzelmeid fűződnek.

Előzmény: 0go-cart0 (44230)
0go-cart0 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 44230

Üdv, minden Márkatársnak!

Nem találtam külön Renault Scénic I. es fórumot, így itt próbálkoznék!

A történet annyi lenne, hogy a héten lennék elvileg, egy 2000-es évi, I-es RX4 "boldog" tulaja, na és itt a lényeg, hogy vajon jó boltot csinálok e, egy amúgy megkímélt, de 340 ezret maga mögött tudó 2 ezres 16 szelepes motorú Scénic-nek? Nagyon sok rosszat hallottam erről a típusról, viszont az árát, talán megérni látszik!

Szóval, ha valaki korrekt, nem elfogult tárgyilagos infót tudna, megköszönném!!

bnorci71 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 44229

rá kellene mérni első körbe az aksira, ha az OK, saruk jól fel vannak rakva meghúzva, oxid mentesek, megnézni az aksi közelében lévő biztosítékokat

ha jól értem most nincs világítás, más se működik ?

rádió, belső világítás, ventilátor...

chrisfiko Creative Commons License 2014.12.09 0 0 44228

Sziasztok ! 

Szerencsétlenül jártam tegnap és nem tudom mi tévő legyek , kéne egy kis " segítség " ! ( Hátha valakinek volt ilyen problémája már )
Tegnap mikor ki szerettem volna állni a kocsival , a kizárt ( ajtót nyitva hagyott ) ülésre helyezve pár percre ott hagytam a kocsit, ( ami még akkor nem volt beindítva ) . Amikor visszaértem és megpróbáltam beindítani a kocsit AZ NEM MENT !
Szóval a világítások és minden ilyen " elszállt " a kocsiból amint megpróbáltam beindítani.
Az akkumulátor lehet a hibás ? Meghalt? Vagy a kártya? (Kártyával ki-be zárni tudom a kocsit azzal nincs baj, csak nincs világítás belül nem tudok kapcsolni semmit )   ( Próbáltuk bebikázni , + rátölteni az aksira de se kép - se hang )
Valaki tud valamit ajánlani vagy esetleg ötletet adni hogy mi lehet a hiba?
Az autót kemény 1 hete vettük , ( nem újonnan bár ez lehet lényegtelen információ )

Köszi előre a segítséget és a tippeket :x

1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.09 0 0 44227

akkor sajnos nem lesz olcsó a javítás. érdemes elgondolkodni az eladásról és venni egy másikat .

renault árakat ismerve ez az anyag ár + javítás + fényezés kb 1 másik autó 3/4 ára

Előzmény: Zapi79 (44223)
egymellé Creative Commons License 2014.12.09 0 0 44226
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.09 0 0 44225

jó gyorsan sikerülne letörni....

ezért én maradok a KoAn-omatnál :))

Előzmény: bananatree (44224)
bananatree Creative Commons License 2014.12.09 0 0 44224
Zapi79 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 44223

Szétszedtem a törött Scenicet.

Szal a lökös kuka, ezer helyen eltörött, egy rögzítőfüle sem maradt, mindössze két csavar tartotta a jobb oldalon. A balos fényszóróból kitört egy darab a külső részből, ugyanúgy a belső oldalon is, kuka. A jobbos menthető, csak a fülei mentek le.

Viszont elment a jobb nyúlvány is, vagy 8 centivel jobbra. Húzatni kell sajna...

Előzmény: 1.bendeguz (44106)
dpf_killer Creative Commons License 2014.12.08 0 0 44222

köszi lehet hogy ez lesz inkább

Előzmény: DAndras79 (44214)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 44221

Ha városba kínzod a kocsit, nem indul el a folyamat vagy több sikertelen folyamatot tárol el a számítógép, akkor egy üzenet jelenik meg, ami addig ott marad, amíg nem végzed el (80 km/h 6-ban x km-en keresztűl) teljes regenerálást. :-)

A folyamat mindig elindul, hiszen a gép nem tudja, hogy két sarok múlva leparkolsz-e.

A regeneráláshoz a korszerű DPF-ek mellett nincs szükség "x km-en keresztül" egyenletes tempóban haladni, a regenerálást bármilyen motor üzemmódban el tudják végezni, akár üresben is, gáz nélkül, de a regenerálás időszükséglete eltérő lehet.

Az a motor, amiben nem alakulnak lerakódások (a napi 2 x 25 kilométer országút erre elegendő biztosítéknak látszik), csak igen ritkán regenerál.

Előzmény: Marceee222 (44220)
Marceee222 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 44220

Ezt mondjuk nem tudtam, de Audis ismerős mondta bogy neki gépre kapcsolva álló helybe takarították. A "regen. fap" mint üzenet, nem pedig hibaüzenetként jelenik meg, nem világít sem a környezetvédelmi lápma, sem a service.

(Itt tudnám még elképzelni hogy esetleg mint más típusoknál, kiírná hogy olvasd el a kezelésit a további információkért.)

Ha van heti 1-2 alkalom amikor kint hajtod meg, csak a pillanatnyi fogyasztáson látni néha a kiégetést. Ha városba kínzod a kocsit, nem indul el a folyamat vagy több sikertelen folyamatot tárol el a számítógép, akkor egy üzenet jelenik meg, ami addig ott marad, amíg nem végzed el (80 km/h 6-ban x km-en keresztűl) teljes regenerálást. :-)

Előzmény: stevie-13 (44219)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 44219

Ilyenkor kell kimenni az országútra?

Akkor már késő, akkor szervizbe kell vinni, és ott egy speciális programmal égetik ki a DPF-et.

De ez elsősorban a régebbi technológiákkal fordul elő, és nagyon extrém körülmények között (kizárólag, rövid, városi utak). Az általad felvázolt használat során erre gyakorlatilag 0% az esély.

Előzmény: benediktusz (44218)
benediktusz Creative Commons License 2014.12.08 0 0 44218

Ilyenkor kell kimenni az országútra?

Előzmény: Marceee222 (44210)
Jopi73 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 44217

Szia. Múltkor írta valaki, hogy az A oszlopnál levő csatlakozót kel megnézni. Nekem is volt hasonló csak a bal oldaliak nem működtek egyszerre egy időben. Aztán megjavult magától azóta jó. Csak kártyáról lehetett nyitni zárni. Ha legközelebb ilyen lesz én is megnézem. További szép napot mindenkinek. 

Előzmény: Ati_! (44213)
Jopi73 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 44216

Na erre én is kíváncsi lennék. mert szerintem nekem is hasonló problémám van.

Előzmény: Trotter66 (44187)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 44215

És nem tudjuk, hogy 5 év múlva milyen plussz adók terhelik majd a dízeleket, lásd Franciaország.  Kérdés, hogy ha esetleg lesz ilyen adó Magyarországon, akkor is felárral lesz-e eladható a dízel.

Ne adjunk ötleteket a kormánynak, van elég kreativitásuk maguktól is :-)

90-es tempó mellett egy 25 km-es út elég a részecskeszűrő regenerálásához?

Feltétlenül.

A Renault garanciája a dízelek minden nagy értékű alkatrészére vonatkozik?

Feltételezhetően igen, de vásárlás előtt tisztázd az értékesítővel. A törvény által előírt kötelező jótállás 1 év, ehhez jön még 1 év szavatosság. A forgalmazó többet persze bármikor adhat, de erre az időszakra esetleg már saját feltételrendszere lehet. Annak idején a Kia legendás 7 éves "garanciája" is ilyen volt, egyrészt volt egy felső futásteljesítmény határ, másrészt az évek múlásával folyamatosan kerültek ki dolgok a hatálya alól. De speciel a fődarabok (beleértve a motort is) végig garanciálisak maradtak.

Mennyivel drágább a dízelek szervizelése? Gondolom a szívó benzinesben tényleg elég 30.000 km-ként olajat cserélni.

A szervizperiódus már régóta 20e km/1 év, ez szerencsés módon pont egyezik a te éves futásteljesítményeddel. Nem gondolom, hogy ezt érdemes lenne megrövidíteni, még dízel esetén sem, pláne úgy, hogy 100e km után úgyis eladod az autót.

Ilyen területen tehát nincs különbség a karbantartási költségekben, ugyanabból az olajból (nagyjából) ugyanannyi kell, ugyanolyan időközönként.

Az egyetlen plusz költség az üzemanyag szűrő gyakoribb javasolt cseréje lehet. De például gyújtógyertyára meg nem kell költeni :-)

Előzmény: benediktusz (44207)
DAndras79 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 44214

Én a kerék körüli burkolatot szoktam - félig - leszedni, 3-4 csavar és 2 patent tartja. Alulról kényelmesen befér a kezem (felülről nem igazán).

A lökháritós megoldás is jó, de nekem ez vált be.

Előzmény: dpf_killer (44208)
Ati_! Creative Commons License 2014.12.08 0 0 44213

Köszi de nekem egyszerre megy el a nyitás,zárás funkció. Kábelhibára gyanakszom...

Előzmény: EME (44212)
EME Creative Commons License 2014.12.08 0 0 44212

Sokaknak volt már hasonló.

És van akinek már (remélhetőleg) soha nem lesz....

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9098903&aq_ext=1&aq_text=ajt%F3kapcsol%F3

Előzmény: Ati_! (44211)
Ati_! Creative Commons License 2014.12.08 0 0 44211

Szabadkezes nyitás/zárás az autó jobb oldalán nem működik fél évig majd gondol egyet és ismét teszi a dolgát, vkinek hasonló volt már?

Marceee222 Creative Commons License 2014.12.08 0 0 44210

Szeremcsére a dpf nem "nyomtalanul" végzi a dolgát és lesz "öngyilkos" ha nem hajtod ki heti egyszer városon kívűl. Renault esetében, ha renegeteg a városi rövid táv, esetleg esélye sincs elérni az üzemi hőmérsékletet, jelezni fogja egy üzenettel hogy "regenerate fap". Ez tényleg a csak a legvégső eset, nálam utoljára télen volt ilyen 2-3 héten át tartó városi rövidtávok után.

Előzmény: benediktusz (44207)
Sárközi Norbert Creative Commons License 2014.12.08 0 0 44209

Sziasztok...a problema a radiommal van...elmeletileg ugy mukod e hogy keri a kodot ha 3x rosszul irom be irja hogy error de 2 perc mulva ujraprobalhatom de  nalam egy rossz kod utan kiirta hogy error es azota semmi 3 napja..mar kiszedtem a radiot az akksit de meg mindig semmi...

tudtok megoldast?

dpf_killer Creative Commons License 2014.12.08 0 0 44208

Akkor nekiállok :)  köszi

Használati is szakszervízről hablatyol..

meg ugye itt van ez is

You can't actually see what you do  :):)

Előzmény: bnorci71 (44205)
benediktusz Creative Commons License 2014.12.07 0 0 44207

Köszönöm, hogy ilyen részletesen válaszoltál.

Az 1.2 TCe 130LE-s motort off qashqai-ba is szerelik, annak már nem sokkal kisebb a tömege, vagy a homlokfelülete, mint a GS-nek, de a tesztek szerint jó a fogyasztása (jobb, mint az 1.4 TCe-nek volt), igaz ennek az én esetemben már csak elméleti jelentősége van.

Ha már dízel (ha már lúd...), akkor már ott van az 1.6 (550.000 ft-tal drágább az 1.5-nél és annyival biztosan többet ér), csak a költségekhez nálam hozzájárul a felár (760.000, ill. 1.310.000) kamata is (mivel lízingelném az autót, kb. 30 % befizetéssel), nem csak a fogyasztásbeli különbség. És nem tudjuk, hogy 5 év múlva milyen plussz adók terhelik majd a dízeleket, lásd Franciaország.  Kérdés, hogy ha esetleg lesz ilyen adó Magyarországon, akkor is felárral lesz-e eladható a dízel.

90-es tempó mellett egy 25 km-es út elég a részecskeszűrő regenerálásához? Autópályázás csak 1-2 havonta egyszer lesz.

A Renault garanciája a dízelek minden nagy értékű alkatrészére vonatkozik?

Mennyivel drágább a dízelek szervizelése?

Gondolom a szívó benzinesben tényleg elég 30.000 km-ként olajat cserélni.

Előzmény: stevie-13 (44202)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 44206

DPF-hez

off céges Dobló 1,4Mjet 7e Km van benne eddig ne vettem észre hogy van benne részecskeszűrő, minta nem is lenne 80% város 20% országút a hazsnálat

tény nem tötymörgősen vezetem így lehet nincs minek lerakódnia :))

Előzmény: stevie-13 (44202)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 44205

nemááá..... hogy lökös le....

1,5dCi-n

amikor az aksit cseréltem cseréltem az égőt is, elég jól hozzáfértem, a baloldalinál meg ami útba volt cső félretoltam

először cseréltem és nem volt 10 perc

Előzmény: dpf_killer (44196)
dpf_killer Creative Commons License 2014.12.07 0 0 44204

Köszönöm rendben ! 

Már rendelem is :)

Előzmény: Marceee222 (44203)
Marceee222 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 44203

Ha jól tudom, a régi model esetén fordítva volt, belül volt a tompított, kívül a távolsági. Amikor átálltak a projektorosra, akkor helyet cseréltek, így kíntre került a tompított. Vettem már pár h7-es izzót a Scenicbe, így biztos vagyok benne! :-) 

Előzmény: dpf_killer (44201)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 44202

Nézzünk át egy pár pontot:

1) 1.2 TCE motor

Jelenleg a feleségem egy Grand Modus-szal jár, amiben ez a motor dolgozik. Az autót tavaly szeptemberben vettük, azóta kb 10e kilométert autóztunk vele. Én nagyon szeretem az autót is, és ezt a kis csigás motort is. DE! A Modus kisautó, alig nehezebb egy tonnánál, alapváltozatban 165-ös virsligumikon gurul. A váltója ebben az autóban is kifejezetten rövidre van hangolva, így városban kifejezetten fürge, mint egy mérgezett egér, de nagyjából ott van a vége, ahol nálunk az M0-n a 110 km/h van engedélyezve: ezt még szívesen megfutja, de itt már magas a fordulatszám, és nem is lelkes azért, hogy innen tovább forgassuk. A tisztességes autópályatempó, azaz GPS-szerint 130 km/h meg egy pici az hosszú távon már nem tetszene neki.

Hogy a 25 százalékkal nehezebb, legalább ugyanannyival nagyobb homlokfelületű Grand Scenic-ben mihez kezdene ez a motorka, pláne 7 személlyel, azt inkább meg sem próbálom elképzelni. Az biztos, hogy folyton tolni kell neki, márpedig egy turbós benzines motor rettenetesen sokat tud fogyasztani, ha folyamatosan a turbóval toljuk bele az üzemanyagot. 

Szerintem azért vették ki a kínálatból, mert nem ment, ellenben sokat fogyasztott.

Én mindenesetre erősen lebeszéllek erről a motorról egy GSIII-ban....

2) 1.6 16V kontra 1.5 dCi (100/106/110 LE)

Én ugyan autóbuzi vagyok, de amikor nem autókat buzizom, akkor zenereprodukáló készülékeket (hifi, high-end). A hifiben is egyértelmű, hogy bizonyos alap mérések mennyire keveset mondanak egy készülék hangjáról. Mint ha egy csajról csak annyit tudsz, hogy 90-60-90: kezdetnek egész biztató, de a világon semmi garancia nincs arra, hogy jó lesz-e az ágyban.

A végsebesség és gyorsulás értékek is ilyenek: nem árt, ha a végsebesség minél nagyobb, a gyorsulási idő minél rövidebb, de bizony két hasonló paraméterű autó között óriási különbség lehet a vezetési élményben. A 100 lóerő körüli szívó benzinesek és a turbó dízelek menetteljesítményei nagyon hasonlóak, és ha valóban a nulláról százra gyorsítás a feladat, akkor nagyjából fej-fej mellett érkeznek be, de azért ne legyen kétségünk: a lényegesen nagyobb nyomatékú dízelmotort sokkal jobb vezetni. A fordulatszám-tartomány alján egy kicsit gyenge, felül meg gyorsan leforog, de a kettő között van egy viszonylag széles tartomány, ahol igen erőteljesen húz. Aki megszokja ezt a teljesítményleadási karakterisztikát, az könnyen ebben az "erős" tartományban tudja tartani a fordulatszámot, vagy mondjuk előzésnél ebbe a tartományba tud visszakapcsolni, és így egy platós Ifát gyorsabban és biztonságosabban tud leküzdeni, mint egy szívó benzines.

3) Motorok típushibái

Az 1.6 16V motor aligha örökítette tovább a típushibáit, az okoskerék és a tarfók hibái is konstrukciós jellegűek voltak. Jellemző, hogy a Beru-féle trafók, amire a gyári első szerelésű Delhiket (?) cserélték, már gyakorlatilag örök életűek. Emiatt tehát nem aggódnék. Ugyanakkor minden motornak van gyenge pontja: ha benézel egy-egy márka topikjába, villámgyorsan kiderül, melyik motorban hajlamos átugrani a vezérlés, melyikben tud úgy eltömődni az olajpumpa, hogy összeomlik a kenés és besül a motor, stb stb. 

4) Részecskeszűrő

A DPF technológiája rengeteget fejlődött az első generációk óta, amikor utólag aggatták rá már létező motorokra - a legtöbb esetben ez a rögtönzött műszaki megoldás okozta a problémákat (a VW-család PD TDI motorjainál mindenképp, de a DPF-es 1.9 dCi motoroknál is). A mai részecskeszűrőktől nincs mit félni, a Renault rendszere ráadásul a jobbak közé tartozik. Az általad leírt használat során észre sem fogod venni, hogy van az autódban DPF: az országúti és autópályás szakaszok beiktatása miatt eleve kevéssé kormolódik le a rendszer (ilyen terhelés esetén magától kiégnek a lerakódások), illetve a vezérlés is ezeket az eleve magasabb terheléssel megtett szakaszokat fogja kiválasztani a regenerálásra, és itt gyakorlatilag észrevehetetlen, hogy mi történik. Ha a fedélzeti kompjúter a pillanatnyi fogyasztásra van állítva, ott lehet észrevenni az irreálisan magas fogyasztási értékeket - de kb 10 km alatt ez is megszűnik. Nem nagyon aggódnék miatta... (A Renault részecskeszűrője már régen nem az a töltögetős típus, hanem egyszerűen több üzemanyagot éget el, azzal idézi elő a magasabb hőmérsékletet, ami a regenerációhoz kell.)

5) Benzin vagy dízel?

Valóban sokat lehetett tőlem olvasni, hogy szívó benzinest érdemes venni. Ám amikor ezt leírtam, mindig használt autóról volt szó! Bizonyos kor és futásteljesítmény felett a dízelmotorok esetén ugrásszerűen megnő egy vagy több drágán javítható meghibásodás esélye, így az üzemanyagon megtakarított pénz könnyen elveszhet, miközben az autó akár hetekre kiesik a forgalomból.

Új autó esetén ugyanakkor nem félnék a dízeltől: egyrészt egy új dízelmotor sokáig problémamentes, másrészt a garancia megvéd. Mivel az autót 5 évig akarod megtartani, és ezalatt kb 100 ezer km-t fogsz megtenni, a jelenlegi Renault garanciális feltételek (5 év/150e km) kitartanak a periódus végéig.

A dízel ugyan drágább lehet a benzinesnél, de ha 100 kilométeren csak két liter üzemanyagot takarítasz meg, akkor 100 ezer kilométer alatt az már 2000 liter, ami mai áron olyan 750-800 ezer forint. Ráadásul egy megkímélt, keveset futott dízelért magasabb árat is tudsz kapni, amikor eladod, nem beszélve arról, hogy közben végig egy jobban vezethető, "erősebb" autót használsz.

Ha új autóban gondolkozol, válaszd a dízelt!

Előzmény: benediktusz (44192)
dpf_killer Creative Commons License 2014.12.07 0 0 44201

Köszi..  

Neked tényleg esélyes a szülészet-nőgyógyászat ! Tehát tuti a H7-s tehát a "legnagyobb" ?

A gyári kezelési útmutató sajnos a régebbi modellváltozatot is írja tehát , aminek a belső volt a tampított, ide jelez H7-t, a külső lámpához ? ami sztem a projektorosoknak van, ide H1-t próbál tehát a vékonyabbikat !? 

H7 ? 

Bocsánat a kötekedésért  de mégiscsak 4E ft a megalight plus, vagy megalight ultra :) 

Köszi 

Előzmény: Marceee222 (44197)
Trotter66 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 44200

Szerény véleményem szerint az 1,2 TCE motor gyenge a GS bálna testéhez. Kiindulva más márkák kisturbós benzines motorjaiból és azok típushibákból, a tartósság tekintetében is eléggé pesszimista vagyok. 

fvcc Creative Commons License 2014.12.07 0 0 44199

Nincs "véletlenül" bekapcsolva a levegő belső keringésre?

Előzmény: csscenic (44198)
csscenic Creative Commons License 2014.12.07 0 0 44198

Kedves simak78,

köszönöm a válaszodat, de a ventillátor fordulatszámával nincs gond, csak a levegő mennyisége nem megfelelő, és így párásodnak is az ablakok.

Előzmény: simak78 (44110)
Marceee222 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 44197

Szia! H7-es izzó való bele! Én itthon nőgyógyász mozdulatokkal ki szoktam cserélni, ha ráérez az ember, gyorsan is megy. Egyébként nem tudom mi a gyári menetrend cserére, de gyanús hogy a lököst kell venni :-)

Előzmény: dpf_killer (44196)
dpf_killer Creative Commons License 2014.12.07 0 0 44196

Sziasztok !

Szeretném kérdezni, hogy 2008-s Monaco felszereltségű (projektoros) lámpás Scenic II-.  tompított fényszórójában milyen égő van ???

Nem egyértelmű a gyári leírás .. (nekem) :)

H1 ?????   

Hogyan érdemes cseréltetni ? Ahol eddig voltam szervízben ott azt mondta a szerelő, hogy "lökös le" lámpatest ki.. :)  Így működik ?

Előre is Köszönet .

B

fvcc Creative Commons License 2014.12.07 0 0 44195
Előzmény: fvcc (44194)
fvcc Creative Commons License 2014.12.07 0 0 44194

... akkor rendeld meg Szlovákiában. Most kapsz rá 2500 € kedvezményt is.

benediktusz Creative Commons License 2014.12.07 0 0 44193

Azt még nem írtam le, hogy az autó használat nálam: 20% város (vidéki), 60 % országút (nagyobbrészt munkába járás, napi kb. 2x25 km) és 20 % autópálya.

benediktusz Creative Commons License 2014.12.07 0 0 44192

Szia Stevie!

Remélem, Te tudsz válaszolni a kérdéseimre, de szívesen veszem bárki hozzászólását. Itt még csak csöndes olvasóként jártam, a Scenic III-ban már előfordulok.

Új autó vásárlását tervezem, jövő tavasszal. Olyan hétszemélyes egyterűre van szükségem, aminek az átlagosnál nagyobb a csomagtere. Off Touran és 5008 túlárazott, a Zafira Tourer is meghaladja a keretemet, a Lodgy nem elég biztonságos. Zafira II értékarányos, de a Grand Scenic minden szempontból jobban tetszik: elsősorban a belső tér alakítására, az ésszerű felszereltségre, a jónak tűnő minőségre gondolok és az 5 év 150.000 km garancia sem kerül sokba. 1.2 TCe motorral terveztem - idegenkedek a dízelektől, részben a gyakoribb hibalehetőség, részben a részecskeszűrő miatt (a regenerálása elég macerásnak tűnik) és az évi max. 20.000 km miatt nem is biztos, hogy megérné, terveim szerint 5 éves korában válnék meg tőle. Sajnos Magyarországon december 1. óta ez nem rendelhető, (viszont pl. Szlovákiában igen!) és ez feladja a leckét. Egyébként kíváncsi vagyok, hogy a feltételezett eddigi kis kereslet miatt hozott lépésnek mi az értelme: nem gondolom, hogy nagy költség lett volna továbbra is választékban tartani, különösen, hogy egyre inkább teret nyernek és fognak nyerni ezek a kis turbó motorok és nem csak Franciaországban.

A kérdésem lényege: korábban ebben a fórumban olvastam valakitől, hogy az ő számára az 1.6 16V gyorsítóképessége (nyilván jobban pörgetve) meggyőzőbb volt, mint az 1.5 dCi 110 LE. Te próbáltad már mindkettőt? Mit gondolsz erről?

Másik kérdésem, hogy a szívó benzinmotornál számíthatok-e még trafó, illetve okoskerék hibára?

Általában kényelmesen vezetek, biztonságra törekszek,  de nem bánom, ha egy előzést nem kell 2x (3x) meggondolni.

Jelenleg egy off Focus II-t használok (1.6 benzin 100 LE) már hetedik éve, ennyi dinamika nekem megfelel. Persze örültem volna a TCe motornak, mert takarékosabbnak tűnik, mint az 1.6 16V és ha szükség lett volna az erőre, azt is megkaptam volna.

Előzmény: stevie-13 (44172)
Trotter66 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 44191

Igen, az EGR nekem is vacakolt, ha jól emlékezem olyan 170E km körül kezdte.  Aztán az lett a vége, hogy ki kellett cserélni, mert végérvényesen tönkrement, pontosabban nem az EGR szelep maga ment tönkre, hanem a szabályozó motor. 

Előzmény: Marceee222 (44190)
Marceee222 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 44190

Érdekes módon az EGR amióta nálam van, 2 alkalommal is beragadt teljesen, szétszedtem, kitakarítottam, töröltem a hibát és tökéltesen üzemelt tovább. Elképzelni nem tudom mi miatt lehet ez a visszavezető-dugulás. Akad alkalom télen mikor rövid távokat megyek, nyáron van hogy egyhelybe megy klímával, de emellé éves szinten 30000 km minimum belemegy, vegyes használat mellett. :-) 

Előzmény: Trotter66 (44189)
Trotter66 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 44189

Nyugodj meg, nincsen köze a vezetési stílusodhoz.  az inkább aggasztóbb lenne, ha 1800 rpm-nél mindig elváltanád...  Akkor gyűlik a korom az EGR-ben, meg a turbóban. :)

Egyébként a Te futásteljesítményed felett bő nyolcvanezerrel járok és ilyen hibát nem tapasztaltam.  

Előzmény: Marceee222 (44188)
Marceee222 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 44188

Olvastam hogy minden bizonnyal ez lehet a gond, így kap egy tisztítást ez a bizonyos kartergáz-visszavezető ha megtudom pontos helyét, olajcsere, utána esetleg megfelezem a periódust ha látható javulás. 

Gondoltam rá hogy nem-e lehet köze a picit dinamikusabb vezetési stílusomhoz pályán vagy városon kívűl. Néha a 3. vagy 4. fokozatban azért megpörgetem tisztességesen (nem gyilkos módon). 

Előzmény: Trotter66 (44187)
Trotter66 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 44187

Ha valóban magas a kartergáz, akkor jó eséllyel a kartergáz visszavezető csőben lévő szűrő részleges, vagy teljes eltömődése okozhatja.  Ki kell tisztítani, vagy komplett csőcsere.   Ha Weboldal erre jár, akkor lesz képes szemléltetés is. 

Előzmény: Marceee222 (44184)
néma fóki Creative Commons License 2014.12.06 0 0 44186

Akkor az én autóm kell neked. Igaz, hogy nem grand és nem is diesel.

Előzmény: JILING (44183)
Marceee222 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 44185

*magas a kartergáz nyomás

Előzmény: Marceee222 (44184)
Marceee222 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 44184

Szépnapot! Mostanság arra lettem figyelmes, hogy 4000 km van hátra a következő olajcseréig, és reggelente 3 kocka az olajszint. Megszoktam már hogy 15 000 alatt minimális (maximum 1 kocka) olajat fogyaszt. A héten a szerelőm mikor rakta vissza az alsó burkolatot, mondta hogy nyomja az olajat kifele, mert magad a kartergáz. 

Ez miért lehet, hogy lehet orvosolni, esetleg volt-e valakinek ilyen gondja? 200 000 km elött vagyok picivel, 2006.12 havi 1.9dci dpf-es.

JILING Creative Commons License 2014.12.06 0 0 44183

köszönöm

Természetesen nem a felszereltség a legfontosabb, de ha azok között találok, nem lelakott, rendben lévő autót, akkor inkább azt választom.

A motor kérdése nehéz dolog, de mindenképpen ragaszkodom egy "független" állapotfelméréshez, teljes jegyzőkönyvvel a végén a hibákról. Ha erre nem hajlik az eladó akkor megyek tovább...

Sajnos volt már nagyon rossz autóm is az életben, de volt használható, vagy teljesen jó!

Előzmény: stevie-13 (44182)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 44182

sajnos nem látom jól a kilincset, de valóban azt gondolom hogy ez nem privilege.

Ez egy Authentique Plus.

ez biztosan privilege, de a monaco sem kizárt...

Ez valóban Privi. A Monaconak fekete félbőr belseje van.

De ne foglalkozz a felszereltségnél. Egy tíz éves dízelnél szinte csakis az autó állapota a döntő. Érdemes egy megbízhatóbb állapotú, de gyengébben felszerelt autót választani, mint fordítva.

Ha ilyen tíz év körüli dízeleket nézel, mindenképp tartalékolj 2-300 ezret javításra, mert ennyi idős korban már mindenféle baj lehet. Ez nem Renault-specialitás, ez minden 10 év körüli dízelre vonatkozik.

Előzmény: JILING (44181)
JILING Creative Commons License 2014.12.06 0 0 44181

Köszi!

sajnos nem látom jól a kilincset, de valóban azt gondolom hogy ez nem privilege. Az is is fura hogy nem tudja a tulajdonos hogy mi a neve aa autójának ami a tulajdonában van? (senic)

találtam egy másikat ami tetszetős...

http://olx.hu/hirdetes/renault-grand-scenic-1-9-dci-privilege-7-szemelyes-ID2CnU9.html

ez biztosan privilege, de a monaco sem kizárt...

Előzmény: zerik1 (44180)
zerik1 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 44180
Sajnos a gazdi nem kényeztetett el információk halmazával, de szépnek szép. A digit klíma nekem külön szimpatikus, tempomatot viszont nem látok. Megkímélt állapotúnak tűnik.
Előzmény: JILING (44179)
JILING Creative Commons License 2014.12.06 0 0 44179

madárcsicsergős szép napot!

Köszöntem minden hasznos információt!!!

Találtam egy számomra ideális példányt: http://olx.hu/hirdetes/renault-grand-senic-gyonyoru-llapotban-ID2Eq5N.html

Ha szabad kérnem a kíméletlen véleményeket az autóval kapcsolatban...

Előzmény: stevie-13 (44172)
vargamunka Creative Commons License 2014.12.06 0 0 44178

szia 

meglepő de kijön fentről ,kicsi a hely de nem lehetetlen ....(azért ne törj semmit össze )  ha nem megy bízd inkább szakira .

Előzmény: Zsoop (44175)
zerik1 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 44177
Nos én olvastam valahol, hogy valaki lerobbant Olaszországban. Generátort kellett ott helyben cserélnie. Sehogy nem tudták kivenni, mert pár milliméter mindig hiányzott. Végül egy vascsővel hátrafeszítették a motort és úgy jött ki.
Nem hiszem, hogy ez lenne a megfelelő megoldás, mert a szerelőm pikk-pakk kikapta, de azt sajnos nem láttam hogyan.
Előzmény: Zsoop (44175)
szalaics Creative Commons License 2014.12.05 0 0 44176

Sorry, de Én úgy értettem, hogy egy évre =teljes= 3632 Ft, és nem havonta. Ezért  írtam, hogy keveslem.

Előzmény: Trotter66 (44170)
Zsoop Creative Commons License 2014.12.05 0 0 44175

Sziasztok!

Egy nagyon nagy kérdésem lenne.

Következő a problémám: (2004-es, 1.9dci Scenic) generátorom sajnos nem tölt semmit sem, és az lenne a kérdésem,hogy valaki szedte-e már ki, és ha igen,akkor hogyan?

Nézegettem ma, igazából nem nagyon jöttem rá, hogy merre, illetve hogyan lehetne kivenni.

Köszi előre is

Üdv

Airbag. Creative Commons License 2014.12.05 0 0 44174

és zokszó nélkül fizeték a 90eft-os szélvédő kárt....

Előzmény: Airbag. (44173)
Airbag. Creative Commons License 2014.12.05 0 0 44173

B10/C10, éves dijfizetéssel

10% vagy 50eft önrész

20362ft/év.

Előzmény: Trotter66 (44170)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 44172

Azon gondolkodom régebb óta hogy egy Renault Mégane Grand Scenic II. veszek, de semmit nem tudok erről az autóról sajnos! Nincsen a környezetemben sem senkinek, ezért nem is láttam még ilyet. Esetleg ha valaki tudna használható információkkal segíteni nekem, még a vásárlás előtt azt megköszönném! Azt biztosan tudom hogy dieselt veszek vagy 1,5 de az 1,9 sem kizárt. Vagy monaco, de a privilege felszereltség sem kizárt. Mire kellene figyelnem, mik a sarkalatos problémák ennél a típusnál?

Ahogy Trotter kolléga írta, elég komplikált a kérdés.

A SII egy rettenetesen jó koncepció: nagy utastér, nagy csomagtartó, világbajnok használhatóság, kiemelkedő biztonság, alapváltozatokban is magas felszereltség.

Ugyanakkor az autónak praktikusan több gyenge pontja is van, különösen a 2007 augusztusa előtt gyártott Phase I-nek. (Vetítőlencse nélküli fényszóró.) A Phase II jobban összerakott, lényegesen problémamentesebb.

A motor gyenge pontja a kezdetben eltúlzott gyári szervizperiódus a maga 30 ezer kilométerenkénti olajcseréjével, amihez nem párosult - mint más márkáknál - a komolyabb olajok használatának előírása. Tehát a Phase I autókban 30 ezer kilométerenként cseréltek olajat, gyakran kifejezetten alap szintű, félszintetikus típusokat, hiszen az is teljesítette az alap ACEA A3/B4 előírást...  Emiatt más autókhoz képest nem ritka a kenési hiányosságokra visszavezethető motorikus probléma.

Van egy csomó másik széles körben ismert hiba is, ezek az autó maga korában szokatlan, újszerű extráihoz kapcsolódnak, amik még nem voltak kellőképpen kiforrottak. Tipikusak az elektromos kézifék (bovdenhibák), a digitális műszerfal (vezérlés hibája), kulcs nélküli zárvezérlés problémái (szenzorok és mikrokapcsolók).

A Phase I autókban "normális" a gumírozott bevonatok kopása, már alacsony futásteljesítménynél is (ajtóbehúzó, sebváltógomb, ablakemelő kapcsolók körüli műanyagbetétek).

A gyári kopó-fogyó alkatrészek olyan 130-150 ezer kilométerig bírják, utána folyamatos költséget jelentenek a futómű alkatrészek, lengéscsillapítók, a hajtáslánc elemei, a motor- és váltótartó bakok, a kipufogó rendszer részei, beleértve a katalizátort (illetve a fiatalabb évjáratokban a részecskeszűrőt).

A dízelmotorokkal előfordulhatnak drága javítások (befecskendezők, turbó, intercooler), de ez a veszély minden korszerű dízelmotor esetében fennáll.

Specialitás, hogy a hátsó féktárcsa csak a kerékcsapággyal és az ABS-jeladóval együtt cserélhető, így egy ártatlannak tűnő kopott hátsó féktárcsa cseréje szokatlanul magas költséggel járhat.

A Grand gumimérete a viszonylag ritka, ezért relatív drága 205/60R16. (A gyönyörű 17-es felni esetén még magasabbak a költségek.)

A napfénytető szuper dolog, de a mozgató mechanizmus karbantartását (kenését) el szokták felejteni, a műanyag csúszkák kopás miatti cseréje nem olcsó dolog.

A gyári alkatrészek néha meglepően olcsók lehetnek (az idősebb autók kedvezményt kapnak, illetve elérhetőek a Renault Motrio alkatrészek), de széles a választék utángyártott alkatrészből is (kivéve műanyag karosszériaelemek), és a bontókban is van sok Renault-ra specializált vállalkozás.

A hirdetésekben feltüntetett felszereltségi szintek az esetek túlnyomó részében tévesek. Felszereltségekről őszintén itt: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=121672670&t=9098903

Előzmény: JILING (44166)
Trotter66 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 44171

Szia!

Ha van konkrét esélyes, akkor megköpködjük. Így általánosságban összefoglalni bő 10 év tudását (itt a fórumban) szinte lehetetlen.

Előzmény: JILING (44166)
Trotter66 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 44170

Rendben, kevesled.  

Én ennek ellenére ennyit fizetek a teljes Casco-ért, hiszed, nem hiszed. Vidéki város B10/C07 kategória, Union.

Megnéztem a kedvedért, mennyi pontosan a havi díjam, mert utalásban van. 3.632.- HUF, vagyis 132.- HUF-al több, mint amire emlékeztem és korábban írtam. Én kérek elnézést. :)

Előzmény: szalaics (44163)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 44169

ja és még valami a biztosításhoz

azt sose szabad számolni, hogy húúúú eddig ennyit befizettem, azt kell nézni havi 4e-t megér nekem ha holnap a gyerek én a nejem elbénázz egy jeges kanyart és totálra töri az autót, akkor se lesz világvége

1988-tól van jogsim és 90-től autóm

tavasszal az 2 hetes cégest sikerült megtörnöm mert elbambultam egy út közepén lévő táblát, pedig 1hete ott volt a csatornafedlapon....

az előttem menő sávot váltott én pont lenéztem a műszerfalra mire felnéztem már csatt...

szerviz ceruza is vastagon fogott 600e volt a számla

-lökös+ fényezése

-alsó motorvédő

-lámpa

-intercooler

-motorháztetőn egy körömnyi festéklepattanás javítás

azt hiszem ennyi volt cserés és csak gyári új lehetett minden

Előzmény: bnorci71 (44168)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 44168

sose volt Cascom

most úgy döntöttem lesz, családi hitelből lett finanszírozva többek között ezért is

na meg egy szélvédő csere ha befigyel....

a településen van kavicsbánya rengeteg teherautó jár ide ........ igaz az előző Scenic megúszta,

Előzmény: szalaics (44164)
Bolti Creative Commons License 2014.12.05 0 0 44167

Első szélvédő csere 170e lett volna, Casco-val ingyen. Nekem 62/év a casco, így mondhatom eddig "megérte". A tetőablak már önrészes , csak a szélvédőnél van önrész nélkül.

A csuszkákkal én játszadoztam, sokszor volt leszedve az üvegtető, be is feszült egy párszor a szétkopott csuszka miatt, szerencsére egyben van. Hogy ott mi történt a fene se tudja, én csak egy nagyobb kőre tudok gondolni - bár tetőn hogy kap követ a fene se tudja.

JILING Creative Commons License 2014.12.05 0 0 44166

esőmentes szép napot mindenkinek!

Azon gondolkodom régebb óta hogy egy Renault Mégane Grand Scenic II. veszek, de semmit nem tudok erről az autóról sajnos! Nincsen a környezetemben sem senkinek, ezért nem is láttam még ilyet. Esetleg ha valaki tudna használható információkkal segíteni nekem, még a vásárlás előtt azt megköszönném! Azt biztosan tudom hogy dieselt veszek vagy 1,5 de az 1,9 sem kizárt. Vagy monaco, de a privilege felszereltség sem kizárt. Mire kellene figyelnem, mik a sarkalatos problémák ennél a típusnál?

Előre is köszönök minden választ!!! :) :D

DAndras79 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 44165

Nem, felújitás nem volt, csak kenés (a gyári anyaggal), feszegetés-buherálás nem volt.

A biztositás - általánosságban - nem rossz, pl. a lakásbiztositással tavaly egy káreset miatt annyi pénzt fizetett a biztositó nekünk, hogy 4 év teljes befizetése "megtérült", és a kár helyreállitása nekem egy fillérbe sem került.

Cascóm eddig nem volt, de még lehet. Apránként fizetni a biztositást nem olyan nagy dolog, mint egybe kifizetni 6 számjegyü összegeket. De igaz, ha a mostani 4 évet nézem, nem állok szarul. Viszont ha a jövő héten kitörik a szélvédő is, már igencsak hiányolnám a cascót......

szalaics Creative Commons License 2014.12.05 0 0 44164

Te csináltál tetőcsúszka felújítást?! Nem lehet hogy akkor lett megfeszegetve, vagy történt valami? /csak eszmefuttatás....

Egyébként Casco-ra vissza térve 4000 Ft/hó-ról ír Bnorci71 Az évente 48 eFt (és ott fityeg az önrész), 4 év alatt 192 eFt /még mindíg ott fityeg az önrész/ Ha neked kb 120 eFt-ért cserélik újra, akkor 72 eFt-al akár sielni is elmehetsz még! :)

/Valóban jó a Casco, de kicsit hazárdírozás, mint szinte minden biztosítás, de..../

Előzmény: DAndras79 (44162)
szalaics Creative Commons License 2014.12.05 0 0 44163

Ezt keveslem 1 évre! Vagy csak rosszul fogalmaztál, hogy teljes Casco-re /vag Én értem félre... :)

/Bnorci71 4 eFt/hó-ról mesél(t)/

Előzmény: Trotter66 (44155)
DAndras79 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 44162

Van ilyen, de elég ritkán fordul elő, idén pl. már volt 1 náluk. (persze az más, ha rádől egy fa vagy egy balesetben törik ki).

Hogy mitől lehet, azt csak találgatják: feszültség az anyagban, kő.....stb. Előjöhet nagyon göröngyös, egyenetlen úton, ahol bizonyos mértékben mozog "tekeredik" a karosszéria, esetleg szétpattinthatja az üveget (én az autópályán voltam).

Ami érdekes volt, azt mondták, hogy ez az edzett üveg tető nem reped. Tehát olyan nincs mint pl. a szélvédővel, hogy van egy repedés, ami vagy tovább nő, vagy nem. Ez ha tönkremegy, akkor szilánkokra törik-robban. Sérülést-vágást nem okoz.

Előzmény: bnorci71 (44152)
cefo Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44161

Nem lehet, már sokat próbáltam. Ez sajnos már vallási kérdés... Mindenki mást mond. Én egyelőre nem cserélek. Ha elkezd rakoncátlankodni, akkor viszont azonnal.

Előzmény: Gabee555 (44153)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44160

A váltüknál nem az van amit ha jól emlékszem Stevie írt egyszer, hogy kretén módon a jobb hátsó kereket kell megemelni és akkor kijön minden olaj?

Az a Lagunáknál van, és betöltéskor :-) (Hogy minden a helyére folyjon.)

Előzmény: ThomBoy (44157)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44159

a 2007-esre most kötöttem 4e/hó

10% 50e az önrész

Előzmény: DAndras79 (44158)
DAndras79 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44158

Ez mondjuk tényleg megéri. Annyira nem foglalkoztam cascóval, hogy meglep, hogy csak ennyi.

Előzmény: Trotter66 (44155)
ThomBoy Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44157

A váltüknál nem az van amit ha jól emlékszem Stevie írt egyszer, hogy kretén módon a jobb hátsó kereket kell megemelni és akkor kijön minden olaj? A franciák közismertek ilyen furmányos megoldásokkal, simán el tudom képzelni.

Előzmény: Trotter66 (44156)
Trotter66 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44156

Ez így van. Nem jön ki, vagy legalábbis nehezen jön ki az ATF folyadék a gömbből. Van egy jó automataváltós enciklopédia fent a neten, de momentán nem találom, régebben olvastam.  

Előzmény: Gabee555 (44153)
Trotter66 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44155

Nekem nemrég a szélvédőm kapott. Ingyenbe volt a durwa drága üveg.  Havi 3500.- HUF-ot fizetek teljes cascora.  Szerintem megéri.  Üvegkárnál nincsen önrész, vagy, ha van, akkor általában benyeli az üveges cég.

Előzmény: DAndras79 (44151)
egymellé Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44154

ez "csodás"... :S

7végén napfénynél (ha lesz) átnézem enyém tetejét is, mm-ről mm-re...

Előzmény: DAndras79 (44150)
Gabee555 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44153

Sziasztok!

Sikerült ma beszélnem egy Renault-os szerelővel, és a váltóolaj cserével kapcsolatban az alábbiakat mondta: mivel nincs benne a karbantartási könyvben, ezért ők sem javasolják a váltóban az olajcserét, ugyanakkor azt mondta, hogy ha úhy gondolom, természetesen lecseréltethetem :) egyébiránt azt ő is mondta, hogy kb. 4 liter van egy ilyen autóban, ebből jó esetben másfél liter, ha lejön, a többi az bizony benne marad..

Na ezek után döntsétek el (velem együtt), hogy mi a jó..:)

Előzmény: cefo (44136)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44152

Nem kérdezted találkoztak-e már ilyennel?

Van ötletük mitől lehetett?

Előzmény: DAndras79 (44151)
DAndras79 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44151

Nincs. Most jó lenne, ha lenne. Bár igaz, négy alatt már mennyit fizettem volna Casco-ra, és - szerencsére - eddig nem kellett.

Megrendeltem a dolgot Renault Budakalásznál, a jövő héten majd telefonálnak. A kocsit nem hagytam ott.

Előzmény: Trotter66 (44149)
DAndras79 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44150

Na szóval ez maradt belőle:

Trotter66 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44149

DAndrás:  Van Casco-d?

DAndras79 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44148

Ez maradt az ablakból:

DAndras79 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44147

2008-as, de tudtommal az üvegekkel kapcsolatban nincs mit tenni. Csak találgatni lehet az okokat, lehet pl. hogy parkolás közben 2 éve valami ráesett valahol, lett egy kis repedés amit nem is vettünk észre, és eddig birta.....vagy jött egy kavics szemből, a szélvédő tetején eltalálta a tetőüveget....vagy eleve meg volt feszülve az üveg, bár nem hinném hogy akkor 6 évet kibirt volna ,  passz.......

Előzmény: bnorci71 (44145)
DAndras79 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44146

Valóban, jó nagy hangja volt, 1-2 másodpercig nem is tudtam mi történt.

Egyszer rámrobbant egy fürdőkád üvegajtaja, az is jó volt, egy szál f.szban ott álltam egy halom üvegszilánk közepén.......

Rövid konzultációt követően ( köszi Vargamunka) maradok a márkaszervizes megoldásnál. Lehet hogy lenne bontott 10 éves tető (60eFt) de mi van ha mégsem jó.....(motorhibás 1,9-esből). Az új százba kerül, munkadij alig lesz rajta, számlával, garanciával.

Az még a kérdés, hogy a csúszkák-pöckök megvannak-e és jók-e, netán egy részük elszállt az üveggel együtt......esetleg a felújitókészlet még hozzájön a dologhoz.

Előzmény: néma fóki (44143)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44145

akkor segíts rajta WD40-el

vételkor nekem se működött, majd egy párszor használta a nejem szintén a garázsba beálláskor aztán szólt 1 hét múlva hogy nem megy a jobb, na akkor kaptam én is a tanácsot a WD40-re. Jól befújtam azóta nincs gond :)

DAndrás79

:(

nem lehetett kellemes élmény

anno 2005-2006-ba mifelénk voltak azok a tisztességes jégesők, akkor hallottam hogy az üvegtetős autókkal nem volt gond kibírták

Mikori az autó? Szavatosságot a kérni a márkaszervizbe esetleg?

Előzmény: egymellé (44139)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44144

van igazad

kérdezek majd kinyomozom..... fordítva kellett volna

SI-MI-nél se mindegy mit rak bele az ember a szinkrongyűrű miatt, ezért kérdeztem előbb, hátha valaki már végigrágta magát ezen.

A hülye minősítésen se egyszerű elmenni mert GL5-t ír a kezelési, de olyan ELF-ben nincs ami a régit váltotta GL4+ 

A linkelt is GL4+

Előzmény: vidiadv (44121)
néma fóki Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44143

Az kemény...Nemem egyszer a Laguna II-ben robbant be autópályán a hátsó nyitható /kombi/* üveg. Azt hittem besz@rok, olyan hangja volt mint amikor egy psskát sütnek ell a fejed mögött 1 méterrel. Karácsony előtt egy nappal történt...

Előzmény: DAndras79 (44142)
DAndras79 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44142

Hát az nem tudom, hogy a fix vagy nyitható dolognak van-e köze ehhez. Vajon mitől robbant szét....? Esetleg egy kavics, de a tetőt az nem annyira érintené.....vagy valami feszülés volt az üvegben......igazából hónapok óta ki sem volt nyitva. Garázsban áll, a mostani ónos eső nem fagyott belé......Passz. Az biztos, hogy jól zárt, nem zörgött, nem fütyült.

Előzmény: szalaics (44140)
DAndras79 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44141

Dupla üvegtető, ablak csukva,  roló nyitva, élveztem a reggeli napfényt :-)

Igy már nem sokat kell gondolkodnom, mit kapjunk karácsonyra: új üvegtetőt......

Előzmény: egymellé (44138)
szalaics Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44140

Azta k..va! Az szép lehetett, gondolom, volt hangja is rendesen!

Ilyenkor örülök, hogy az enyém fix üvegtetős....bár rettegek a lépcsőházak előtt parkolni, mert valamelyik átedütt rádob valamit aztán annyi. /bár láttam már több üvegtetős kocsit összetörve totál de az üvegtető ép maradt.../

Előzmény: DAndras79 (44137)
egymellé Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44139

mára megjavult, kopp-kopp...

Előzmény: bnorci71 (44135)
egymellé Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44138

az de durva lehetett!!! teljesen becsukott állapotban volt, redőny ráhúzva? dupla tetőablak?

Előzmény: DAndras79 (44137)
DAndras79 Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44137

Fél òrával ezelőtt, M1-en 140-es tempònál kirobbant a nyithatò tető üvege. Sèrülès nincs, a mögöttem jövők is megùsztàk. Az okot nem tudom, az ablak jò volt, nem fütyült nem zörgött. Renaut Budakalászba mennèk ha valaki tud jobbat kèrem szòljon.

cefo Creative Commons License 2014.12.04 0 0 44136

Mint mondtam korábban, nekem is pont ilyen autóm van, most már lassan 2 éve hajtom, 2007-es.

A xenon nálam jó, jól látni vele.

A fogyasztás hasonló használat mellett 7,2. Az elmúlt héten szinte csak pesti dugóban voltam, akkor felment 7,5-re. Ha tisztán pálya van, akkor nyomom neki a 140-150-et, olyankor nyolc körül eszik. Nyolc fölé még sosem ment.

A váltóolaj csere jó kérdés. Az előző (Scenic I) automatájában előírta a gyár a cserét, be is tartottam. Mégis volt váltóhibám, pont olajcsere után. Talán valamit elrontottak. Elég drága javítás lett a vége.

A mostaniban a gyár nem írja elő a cserét, konkrétan azt mondták a szerelők, hogy ebben nem kell, sőt, nem ajánlott a csere! Én nem is cserélem ezért, bár nem vagyok meggyőződve róla, hogy nem is kéne. Most 170 ezer km van az autóban, még a gyári olajjal megy. Zoltán szerint sem érdemes benne cserélni, hallgatok rá. És nem a spórolás miatt, hanem mert nem akarom pont egy felesleges cserével megbolygatni a váltót. Amúgy eddig tökéletesen teszi a dolgát. És abban is hiszek, hogy ami jó, azt ne javítsd meg... :)

Üdv!

Előzmény: Gabee555 (44090)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 44135

hát ha lötyög akkor ott belül valami nem OK

nekem nem ment ki csak ha kézzel picit segítettem, WD40 befújtam és szerencsére működik

amikor megállt akkor én nem erőltettem, csak olyankor segítettem amikor a motor is ment

ajtó ki-be zárogatással "mozgattam"

Előzmény: egymellé (44134)
egymellé Creative Commons License 2014.12.03 0 0 44134

Sziasztok!

Folytatódik rossz szériám... :S

Parkoláskor gyakran használom az elektromos tükör behajtás funkciót, és ma kihajtáskor vettem észre, ha csak 3/4-ig ment vissza. Leengedtem ablakot és helyére toltam, és utána kipróba még1x...de ugyan az, befelé megy, kifelé megáll 3/4-énél... Kiszálltam, megfogtam és éreztem, h lötyög picit és tök könnyen mozog abban az 1/4-nyi tartományban, ahonnan már nem megy tovább...a másik oldali áll szépen, mint katiban a gyerek...

Ez cserés vagy csak vmi kiakadt, eltört, stb?

Vkinek vmi ötlete?

Köszi!

néma fóki Creative Commons License 2014.12.03 0 0 44133

Csak annyit kell cserélni ami lejön.

Előzmény: laca- (44132)
laca- Creative Commons License 2014.12.03 0 0 44132

És az automatában vajon hogyan kell/lehet olajat cserélni? Mert egyszerűen nem jön ki belőle. Leeresztőnyíláson lejön max 1,5 liter, de emlékeim szerint van benne vagy 4,5. Váltó le, szétszed, és úgy? Enyémben egyébként úgy 90.000 van, és egyéb hibából adódóan meg kellett nézni, víztiszta az olaj.

Előzmény: Trotter66 (44095)
Betyárgombóc Creative Commons License 2014.12.03 0 0 44131

Köszi!

Előzmény: Bolti (44130)
Bolti Creative Commons License 2014.12.03 0 0 44130

Keresd Develooper-t, a nick-je alatt megtalálod az e-mail elérhetőségét.

A beázás okozott valamit, viszont ha nullázódik stb, akkor még sürgősebben meg kell javítani a kijelzőt, mert az is előfordulhat, hogy el kezd neked naponta pár ezer km-t beletekerni a számlálóba.... Bp-en csinálja, megvárható.

Előzmény: Betyárgombóc (44129)
Betyárgombóc Creative Commons License 2014.12.03 0 0 44129

Kedves Fórumtársak!

Szükségem lenne egy kis segítségre (és nem csak nekem, hanem a helyi szakiknak is).

Egy furcsa hibajelenség zaklat. A kijelző látszólag véletlenszerűen újraindítja magát: egy pillanatra elalszik, majd felvillan, ilyenkor megjelenik az összes hibaüzenet, majd eltűnik - mint mikor indítom az autót - és lenullázódik az óra, és az "túra" kilóméter számláló. Ennek folyománya, hogy a fogyasztási adatokat sem jeleníti meg helyesen. Ez a művelet nincsen ráhatással (szerencsére) a menetteljesítményre.

Előzmény: egy autómosás alkalmával megállt a víz valahol az autóban - lehetett hallani ahogy jobbra-balra folyik és lötyög, mikor kanyarodok - majd szépen kifolyt fokozatosan a pedáloknál. A ventilátorok hangján lehetett hallani, hogy oda is került a vízből. Kb. egy hónapra rá jelentkezett ez a hibajelenség.

Még egy érdekesség: az n. újraindulás után kiírja, hogy guminyomás-szenzor hiba. Márpedig tudtommal olyan nincs az autóban (2005-ös Grand, 6 seb./106 HP).

A márkaszervizben nem tudtak rá mondani semmi konkrétat, csak a folyókákat takarították ki. Szerintetek?

szalaics Creative Commons License 2014.12.03 0 0 44128

Facebook-on keresd ezt a közösséget:

Afectados rotura de casquillos y bielas motores dci Renault

Ők küzdenek ezzel... igaz nem magyar, de fordítható, és bvan lista is, de korántsem teljes....mindenesetre több mint a semmi

Előzmény: PPéter48 (44108)
Trotter66 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 44127

Update:  Most látom, hogy topictársunk már linkelte a tuti megoldást!:)

Köszönet érte.

Előzmény: Trotter66 (44126)
Trotter66 Creative Commons License 2014.12.03 0 0 44126

Most elég messze vagyok az user manualtól, de emlékeim szerint Tranself olaj megy bele gyárilag és ez az ajánlott is. Estefele utánanézek, ha megfelel.

Előzmény: bnorci71 (44097)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.02 0 0 44125

Jó a kérdés. Például én egy Kia Clarus-al szenvedek ugyan ezzel a hibával. szegény ventilátor fújná vagy inkább szívná a levegőt ,HA LENNE.

egészen biztosan van valahol egy terelő amit meg kellene találni ,de ahoz az egész szellőző rendszert szét kellene buzerálni.

Előzmény: csscenic (44107)
GrG Creative Commons License 2014.12.02 0 0 44124

Steve és Renpaul, kinőttük a GS-t és az a kérdés, hogy egy Gr Espace 4 (mondjuk 2012 évjárat), 2.0 dci 150 vagy 175LE, manuál vagy automata mennyire megbízható.

Nagyon köszi a segítséget!

Gergő

vidiadv Creative Commons License 2014.12.02 0 0 44123

vagy nem

Előzmény: vidiadv (44122)
vidiadv Creative Commons License 2014.12.02 0 0 44122

de ha jó a sejtésem a pk4 váltó az a 2.0 dci váltó

Előzmény: vidiadv (44121)
vidiadv Creative Commons License 2014.12.02 0 0 44121

meg ez is

http://www.olajwebshop.hu/termek-Elf%20Tranself%20NFJ%2075w-80/165/?gclid=CIS5iYiTqMICFfQatAoduQYAKQ

De azt raksz bele amit akarsz. Ha tudod akkor miért kérdezed. A bárdi az unix és az autonet is gl4 hozott  nekem. Aztán beírod hogy gl5 majd belinkelsz 2 db gl4 olajat. Tényleg nem értem.

Előzmény: bnorci71 (44119)
vidiadv Creative Commons License 2014.12.02 0 0 44120
Előzmény: bnorci71 (44117)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 44119

és hogy mennyire nem mindegy hogy NFJ vagy NFP a váltóolaj

http://www.olajwebshop.hu/termek-Elf%20Tranself%20NFP%2075w-80/5481/

NFJ

Más típusoknál is az (egyszeres, vagy többszörös kúp alakú) réz szinkrongyűrűvel ellátott konstrukciókhoz alkalmas hajtóműolaj.

NFP

Kifejezetten P jelű hajtóművel felszerelt Renault-k Daciák és Nissan-ok sebességváltóihoz lett kifejlesztve (pl. Vel Satis, Avantime és Espace IV,
Laguna 2, 2DT, dCi és V6, Mégane/Scenic II Pk4 és Espace 2.0 és 1.9 dCi), ahol a szinkrongyűrűk molibdénnel lettek bevonva.

Előzmény: bnorci71 (44118)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 44118

hmmm a TRJ megszünt

helyette NFJ van

de mi a PK4 váltó, mert abba nem jó?

http://www.olajwebshop.hu/termek-Elf%20Tranself%20NFJ%2075w-80/165/?gclid=CIS5iYiTqMICFfQatAoduQYAKQ

bnorci71 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 44117

eddig lusta voltam megkeresni pedig a második oldalt

Gl5 kel nem 4

Előzmény: vidiadv (44115)
d_adam Creative Commons License 2014.12.02 0 0 44116
vidiadv Creative Commons License 2014.12.02 0 0 44115

gl4 kell bele 2,8 liter. Most cseréltem.

Előzmény: bnorci71 (44097)
simak78 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 44114

Űdv !

Tudna valaki segíteni , hogy a 2006 grand scenic jobb oldali alsó műszerfalat , hogy lehet szétszedni?  A kesztyű tartós felét .

Köszönöm.

vidiadv Creative Commons License 2014.12.02 0 0 44113

Tökmindegy. Az enyém nem volt érintett és mégis megadta magát.

midnight star Creative Commons License 2014.12.02 0 0 44112

Vargamunka!

Köszönöm a gyors segítséget, és a tökéletes munkát. 

simak78 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 44111

https://www.youtube.com/watch?v=pgyASlHhl9A

simak78 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 44110

csscenic

Űdv  !

Nekem van egy hasonló grand scenic em . Nekem olyan jelenség volt ,hogy a ventilátor fokozatát nem lehetett állítani. Előtét ellenállást kellet cserélni újonnan 40000 ft de lehet javíttatni is . Űdv

stevie-13 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 44109

Tudsz-e olyan információról, hogy az 1,5 dCi motorok hajtókarcsapágyai cseréjével kapcsolatban van-e gyári állásfoglalás (pl. x kW- nál ettől eddig gyártási számnál, vagy hasonló)?

Van ilyen állásfoglalás, de a topikban és köreiben több példa is volt az elvileg hibátlan szériákba tartozó autók problémáira.

PPéter48 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 44108

Stevie-13: Mindenképpen a gyári előírásból kell kiindulni. (De nem tudom, ehhez az autóhoz konkrétan mi az.)

Átnéztem az autóhoz adott papírokat. Azokban csak olajszint ellenőrzésről van szó (robotizált váltó), cseréről nincs - olaj előírás sincs benne.

TISZTELT RENPAUL!

(remélem csendben befigyelsz ide is) Két kérdésem lenne:

1. Mi a helyzet ezzel az olajcserével szerinted?
  2. Tudsz-e olyan információról, hogy az 1,5 dCi motorok hajtókarcsapágyai cseréjével kapcsolatban van-e gyári állásfoglalás (pl. x kW- nál ettől eddig gyártási számnál, vagy hasonló)? 

Köszönöm szépen

Előzmény: stevie-13 (44093)
csscenic Creative Commons License 2014.12.02 0 0 44107

Szervusztok, a kerdesemet szeretnem megegyszer közölni, hatha tudna ra valaki valaszolni:

Szep napot!

A segitsegetekre lenne szüksegem: van egy Grand Scenic II 1,9 dci-m, 2004/11 havi, amit külföldön hasznalok (bocs az ekezetes betükert...).

Meg vagyok vele elegedve, de egy dolog bosszant nala. Digitklimaval van szerelve, es a szellözö ventillatort bekapcsolva csak nagyon gyengen fujja a levegöt, hiaba veszem fel a maximumra. A "hangja" megvan, a fordulatszammal sincsen gond. A levegö iranyat sem tudom nagyon megvaltoztatni, es a pollenszürövel nincs gond, de megis parasodnak az ablakok. A külsö/belsö levegökeringtetes allitomotorja lathatoan müködik, nyit-zar. Amikor levettem a motorterben a pollenszürö fedelet, es bekapcsoltam a ventillatort a maximumra, lehetett erezni, hogy arrafele fujja ki a levegöt. Olyan, mintha egy allitomotor rossz szögben beallt volna, es elzarja a levegö utjat. Mielött szetszedetnem a fel autot, szeretnem megkerdezni, hogy van-e / volt-e valakinek hasonlo tapasztalata, es mivel volt a gond? Valaszotokat elöre is köszönöm! Üdv Robert

1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.02 0 0 44106

sok a menthető cucc ami végett nem kell másikat venni. úgy látom nem igen van gyűrődött elem . repedés törés javítható.olcsóbb mint cserélni . még a lámpák fülei is.

Előzmény: Zapi79 (44102)
stevie-13 Creative Commons License 2014.12.02 0 0 44105

Szóval most fényszórókra, lökhárítóra, egy rakás műanyag cuccra, fémlökhárítóra, meg még nem is tudom, mire lesz szükségem.

A képek alapján nem kizárt, hogy a fényszórók és a lökhárító is menthető állapotban vannak.

Előzmény: Zapi79 (44101)
Zapi79 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 44104

Köszi! A röhej, hogy a forgalmi szerint barna... -mert barnásak a szemcsék a metálfényben.....

Előzmény: bnorci71 (44103)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 44103

:(

OLX/jófogás rengeteg SII van hirdetve bontásra és talán még sok szürke is van

Előzmény: Zapi79 (44102)
Zapi79 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 44102

Ezt elkúrtam...

Zapi79 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 44101

Sziasztok ismét!

A múltkori jelentkezésem óta sikerült beszereznem a klímanyomásgombát, bár még nem szereltem be. Viszont most ez lett a legkisebb gondom, ugyanis ma délután sikeresen összetörtem az elejét. Is. Meg kicsit az oldalát, de az csak karcolás az elejéhez képest. Szóval most fényszórókra, lökhárítóra, egy rakás műanyag cuccra, fémlökhárítóra, meg még nem is tudom, mire lesz szükségem. A többi akkor derül ki, ha szétszedtem, holnap, vagy holnapután (ami ebben a frankó időben különösen jó móka lesz, mivel a garázsom még csak a tervrajzon szerepel, egyenlőre körbebetonozott murva jelzi a garázs helyét...).

Szóval tudtok valami megbízható alkatrészlelőhelyet? Esetleg nincs valakinél hátul az udvarban egy hátulján sérült autója? :)

bnorci71 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 44100

hanem a viszkozitás miatt.

Pontosan :)

a motorolaj több fokozatú, azért, hogy hidegen és melegen is meglegyen a megfelelő viszkozitása. Ezt adalékokkal érik el amik idővel és a hőterheléssel elvesztik kedvező tulajdonságaikat romlik a viszkozitás. Meg kell nézni egy használt olaj mennyivel hígabb hidegen is mint az új.

A váltóolaj 1 fokozatú és ásványi alapú a viszkozitását is jobban megőrzi, nincs akkora hőterhelésnek kitéve, a kenési feladata is más mint a motorolajnak. Elég ha megnézi az ember a 2 ujja között mennyire tudja széthúzni a motor és hajtómű olajat. A hajtóműolajnak sokkal jobb a nyírási stabilitása. Nem kell apró furatokon eljutnia a megfelelő helyekre, nem kell akkora felületi nyomást elbírnia -hajtókar csapágyak- nem kell tengelyt központban tartania- turbó- stb. szóval más a feladata.

Ettől függetlenül én is csere párti vagyok mert nem örök élet TMK :)

Előzmény: 1.bendeguz (44098)
S.P Creative Commons License 2014.12.01 0 0 44099

El tudsz képzelni olyan olajat, ami 5-10-15 év után is ugyanolyan viszkozitású lesz?

Talán a flakonban, vagy az olajoshordóban eláll 10 évig, de üzemi körülmények között???

Előzmény: PPéter48 (44091)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.12.01 0 0 44098

nem tisztem eldönteni ,ki a tudatlanabb.aki a kezelési könyveket írja a gyár utasításai szerint,vagy az aki makacsul ragaszkodik a cirka 6000 ft értékű olaj meg sporolásához ,mert neki x guru a váltók lelki problémájáról tartott előadást. egy tény és ez nem annak fáj aki olajat cseréltet a váltójában != a váltók javítása 200 ezer ft nál kezdődnek.

ha a forgácsról beszélünk ,a motor olajban is van forgács nem is kevés,tessék megnézni a le eresztő csavaron lévő mágnest. még is lecseréljük. és nema forgács miatt , hanem a viszkozitás miatt.

DE AKINEK NINCS PÉNZE A KARBANTARTÁSRA ANNAK LESZ PÉNZE A JAVÍTÁSRA.

bnorci71 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 44097

mennyi és milyen olaj kell a 6-os kézibe?

tavasszal én is megejteném a cserét

van 2l MOl a polcon de azt nem önteném bele :) majd a Stihl fűrészbe elhasználom :)

Előzmény: Trotter66 (44095)
bnorci71 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 44096

akkor nem bánom, hogy csak 1,5dCi-t vettem :)

az átlag most 5,3 48Km/h átlagsebességgel

1400Km ebből kb 700Km pálya 110-130 közötti sebességekkel, de elég kevés volt a 130 benne

a többi felesbe város/országút

pálya tempomat 4fő

110> 4L

120> 5l

130> 6L

igaz, a nagymotor dinamikáját én nem élvezem, na meg az automata kényelmét se, mondjuk arra nem is vágytam

Trotter66 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 44095

Maradjuk abba, hogy a váltókban is illik olajat cserélni.  Hagyjuk a marketingszagú örök élet meg egy nap meséket. Lásd 30E km-es motorolajcsere és tsa.

Az automataváltóban is kell folyadékot cserélni, amit a gyártómű megjelöl.  No és szűrőt sem árt. Szerintetek véletlenül van a kezelésiben benne, hogy milyen olaj kell a kéziváltóba és az automatába?

Szerény véleményem szerint 60E km-ként illik lecserélni az automataváltóban is.  Kéziváltóban 100E km.-ként.

Én így járok el, természetesen nem kell követni, mindenki úgy cseréli, vagy nem cserélni ahogyan akarja.

Én jövő tavasz környékén a  300E km-be hasítok bele, akörül esedékes lesz az ismételt váltolajcsere is a hatos kéziben.

Peace!

Előzmény: mov (44094)
mov Creative Commons License 2014.12.01 0 0 44094

A sima váltó élettartam feltöltésű, abban tényleg nem kell. Elvileg. Az más kérdés, hogy az élettartam feltöltés nem azt jelenti-e, hogy az élettartamig biztos jó, csak kevesebb az élettartam, ha nem cseréled.

Az automata váltó viszont más kérdés, ott ha nem cseréled nagyon nem lesz hálás. Nem véletlenül írja elő a gyártó. Az a gyártó írja elő, aki olyan baromságokba is belement a marketing kedvéért, hogy motorolajat elég 30E km után cserélni, amiről tudjuk, hogy nem igaz. Én nem kockáztatnék, a váltóolaj cseréje pont nem az az összeg, amivel érdemes játszani.

stevie-13 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 44093

Én úgy hallottam a Nemes utcai Renaultos guruktól, hogy nem kell és nem helyes olajat cserélni a váltóban.

Mindenképpen a gyári előírásból kell kiindulni. (De nem tudom, ehhez az autóhoz konkrétan mi az.)

stevie-13 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 44092
  • a panoráma üvegtető időnként autópálya tempó mellett ,,fütyül”, erre a jelenlegi megoldás az lett, hogy napfénytető 1x kinyit – bezár, és megszűnik a zaj

Akkor készülj fel a csúszkák cseréjére. Első lépésben lehet, hogy a sínpálya alapos tisztítása, újrakenése is elegendő.

• bár xenon lámpa van az autóban, és bár látszik is, hogy indításkor automatán beállítja a pozíciót, mégis alig lehet valamit látni vele.. Ettől függetlenül lehet, hogy csak a magasságállítás nem megfelelő?

Szinte biztosan ez a helyzet. A SII xenonja ádáz. Ha az "izzó" lenne elfáradna, azt látnád a fény színéből. A kiégéshez közeledő xenon fényereje erősen csökken, a fény színe eltolódik a lilás irányba.

PPéter48 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 44091

Erről már többször volt szó.

Én úgy hallottam a Nemes utcai Renaultos guruktól, hogy nem kell és nem helyes olajat cserélni a váltóban. Valahogy úgy magyarázták, hogy az összecsiszolódott váltóban szépen elhelyezkedtek a kicsi spének és ezek lelki nyugalmát zavarod meg az olajcserével.

Másrészt a fórumban nem írta eddig senki, hogy baj lett volna az automata váltójával, mert nem cserélt olajat. Én kb 25000 km-vel  vagyok lemaradva Tőled, de nem fogok olajat cseréltetni, ha csak nem muszájból.

Ha valaki mégis meggyőz, és cseréltetsz, légyszíves számolj be róla.

Gabee555 Creative Commons License 2014.12.01 0 0 44090

Sziasztok!

Lassan túl vagyunk az első közös 1.000km-en a vásárolt GSII-vel (2.0 dCi automata váltóval), és alábbi tapasztalatokról tudok beszámolni:

• 60% városi, és 40% autóút/autópálya használat mellett a fogyasztás 8,0-8,2 körül stabilizálódott

• a panoráma üvegtető időnként autópálya tempó mellett ,,fütyül”, erre a jelenlegi megoldás az lett, hogy napfénytető 1x kinyit – bezár, és megszűnik a zaj J

• bár xenon lámpa van az autóban, és bár látszik is, hogy indításkor automatán beállítja a pozíciót, mégis alig lehet valamit látni vele.. Ettől függetlenül lehet, hogy csak a magasságállítás nem megfelelő? Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Ezen felül a váltóban szeretnék olajat cseréltetni, mert úgy tudom az előző tulaj nem cserélte még. Most 148.000 km van benne, véleményetek szerint időszerű lenne a csere? Ha igen, milyen olaj kell bele, és kb. mennyi?

Előre is köszönöm a segítségetek.

Gábor

lantosjr Creative Commons License 2014.11.30 0 0 44089

jaja... sajna az sincs kizárva...

bár mintha olvastam volna valahol, talán itt, hogy azokban nincs különbség, mármint mindegyikbe ugyan azt az elektronikát tették...

létezik ilyen?

Előzmény: Trotter66 (44088)
Trotter66 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 44088

Akkor lehet, hogy kellene szerezned egy komplett nyákot.

Előzmény: lantosjr (44086)
vidiadv Creative Commons License 2014.11.30 0 0 44087

266

Előzmény: bnorci71 (44079)
lantosjr Creative Commons License 2014.11.29 0 0 44086

köszönöm, sikerült megtalálni a helyét!

valóban jó egy jó kézifék, csak az enyémet még az előző tulajnál összekókányolták... látszik hogy relét cseréltek benn és van egy pár átkötés, de olyan trehány módon hogy egybefolyt forrasztás és a leszakadt vezeték szépítik a nyákot...

Előzmény: Trotter66 (44085)
Trotter66 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 44085

Vargamunkához csatlakozva:  a cső alsó része, aminek a végén az a kis klipsz van. Ezt kell az alsó lemez, vagy a lökös szélére-oldalára tűzni. Ebből adódóan a ricnizett vége az akksihoz kerül.

Előzmény: lantosjr (44081)
vargamunka Creative Commons License 2014.11.29 0 0 44084

Szép napot 

azért a jó kézifék sokat jelent :)

Előzmény: lantosjr (44083)
lantosjr Creative Commons License 2014.11.29 0 0 44083

Köszönöm Vargamunka,

meg fogom keresni a helyét de így már sokkal könnyebb hogy tudom hol keressem!

nagyobb bajom szerintem nem lesz, csak a krézifékem kellene megcsinálni, utána már tökéletes a jószág!

imádom, még mindig, annyira kényelmes megbízható dög ez hogy csuda!

Előzmény: vargamunka (44082)
vargamunka Creative Commons License 2014.11.28 0 0 44082

szia 

semmi gond ,az aksid  csöve ha megnézed és épp olyan a kor látod is hova megy ,nagyobb gondod soha ne legyen...

Előzmény: lantosjr (44081)
lantosjr Creative Commons License 2014.11.28 0 0 44081

Sziasztok...

esetleg valaki tudja hogy mi ez? valami vákumcsőnek nézem de....

a motortérből esett ki... valszeg a nyest aki megrágta a vezetékeim, az szerelte ezt is ki a helyéről, mintha fognyomok volnának az egyik végén :)

stevie-13 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 44080

acélszürke 266

Előzmény: bnorci71 (44079)
bnorci71 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 44079

na meg a meganeklub oldalon meg lehet adni a kocsi pontos szinét

galambszürke nincs.... :(

ilyen szürkék vannak

acélszürke 266
bazaltszürke b66
fjord szürke 920
hologram szürke 603
makaha szürke f60
Plútó szürke 262
szürke 602
szürke 620
xerus szürke 630

ez a gyári adattábla, de én ebből nem tudtam a meganeklub oldal leírása alapján rájönni a színkódra

Előzmény: stevie-13 (44077)
bnorci71 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 44078

csak kíváncsiság.

Előzmény: stevie-13 (44077)
stevie-13 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 44077

ennek a színnek mi a gyári hivatalos neve?

Galambszürke :-)))))))

(Mire kell a szín neve? A lelki békédhez, vagy csak kíváncsiságból, vagy festéket keverni? Ha ez utóbbi, akkor van a színnek egy kódja, ami az oválpakettről kiolvasható, és az alapján a legtöbb helyen tudnak festéket keverni.)

Előzmény: bnorci71 (44075)
d_adam Creative Commons License 2014.11.28 0 0 44076

Sziasztok!

Pár hozzászólást előtt írtam az ajtóhatároló problémáról, kiderült az új szerzeményről, hogy nem megy a belső ventillátor... :S

Olvastam, egy régebbi hozzászólásban, hogy javítható, és olcsóbb is mintha új előtétellenállást vennék. Valaki tudna segíteni? digitklímás az autó...

Köszönöm szépen!

bnorci71 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 44075
Trotter66 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 44074

Szívesen, máskor is.

Előzmény: Jopi73 (44073)
Jopi73 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 44073

Szia.

Köszönöm szépen a kimerítő válaszodat. Nekem is a bal oldali zakatol már egy ideje. De már kezdem unni és ki szeretném cserélni. 

További szép napokat.

Előzmény: Trotter66 (44067)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.11.27 0 0 44072

húgom a szomszéd faluban lakik.

Előzmény: Gergo.bgy (44070)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.11.27 0 0 44071

ami a pláne bevittem a blokkal azonnal a Bárdi központba ahol elakartak hajtani ,mert  nem volt igazolásom hogy képzett szerelő szerelte fel a 2 lapátot és így a szakszerütlen és a nemrendeltetés szerű használat miatt ment tönkre.

Kértem szóljanak a nagy górénak ,mert ha most elmegyek az sokba fog kerülni a cégnek. Lejött és a pofámba röhögött . hogy mehetek a panaszommal ahova akarok

Másnap peren kívüli megállapodás érdekében hivogatott , miután bevittem neki a 1990 ben kiállított mestervizsgámat . hogy lássa képes vagyok 2 ablaktörlő lapátot kicserélni , és onnét azonnal megyek a fogyasztó védelemhez feljelenteni őket .

ennyit a nagy márkákról és a nagykereskedők garancia vállalásáról .

Előzmény: 1.bendeguz (44069)
Gergo.bgy Creative Commons License 2014.11.27 0 0 44070

OFF

Te is B.gyarmati vagy?

ON 

Előzmény: 1.bendeguz (44069)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.11.27 0 0 44069

évek óta valeo ablaktörlőket használok , 3000 ft párban,vagy 1500 ft  ha egyesével kell .

a nyáron szükségből vettem 1 pár bosch lapátot,pont egy lapát szart ért és fizettem érte csaknem 8 kemény ezrest.

Balassagyarmattól - egészen Vácig bírta majd hirtelen széthullott .rögtön szélvédő csere is lett a drága bosch lapát mellé.

Előzmény: Bubi504 (44063)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.11.27 0 0 44068

tényleg nem drága , az árakhoz képest

Előzmény: néma fóki (44065)
Trotter66 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 44067

Sajna cikkszámom nincsen, de a következő HSZ alatt találsz képeket, meg javítási leírást, ha esetleg kellene.

Ha nem Renault speciál szerelőhöz viszed, akkor jól jöhet.

28077, 28078, 28079

A Láng kódja 509603, a bal oldali felsőnek RENAULT OE kód: 7701207720

a jobb oldalinak meg 509604 RENAULT OE kód: 7701207721

Mindkettő Valeo gyártmány.

Nézd meg a fentebb írt HSZ tartalmakban, hogy melyik is kell neked.

Előzmény: Jopi73 (44064)
törpe 44 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 44066

SOS !!!

Renault scenicem van 1.5 dci 2004-ből, nem minden esetben, indításkor és kuplung benyomásakor a motor fordulat megemelkedik, aztán visszaáll normál helyzetbe.

Van valakinek ilyen tapasztalata és ha igen mi a hiba forrás.  

köszi

néma fóki Creative Commons License 2014.11.27 0 0 44065

Az lehet, viszont nem írta a katalógus. Viszont olcsó. :-))

Előzmény: 1.bendeguz (44056)
Jopi73 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 44064

Sziasztok!

Nekem is elkezdett kerregni indítás után a belső levegő keringtető motor fogaskereke, nemrég írtátok, hogy 10e Huf. Valaki cikkszámot esetleg tudna adni róla? Előre is köszönöm. 

Bubi504 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44063

Azért a gyári sem életbiztosítás... (azzal viszont egyetértek, hogy a teszkós szarokat messziről kerülni kell). Pár éve volt egy baromi nagy hóvihar, az enyémnek pont akkor kellett széthullania (pedig gyári volt). Kicsúszott belőle a gumi, de a közlekedési/időjárási szituáció sem a megállást, sem a törlés kikapcsolását nem tette lehetővé (de még ha lett is volna cseredarab nálam, akkor sem szálltam volna ki, a teherautókat lefújta a szél az útról). A lapát fém vége persze hozzáért az üveghez, szép íves nyomot hagyott... 

Előzmény: ThomBoy (44061)
Bubi504 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44062

Nekem Champion van (2 éve, 40e km, semmi baja), darabra lehet kapni, kb 3ezer körül volt anno /db. Íme : 

Előzmény: egymellé (44060)
ThomBoy Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44061

Egy új (hővédős) szélvédő 180ezer, ha a rossz minőség megkarcolja az drágább lesz. Én sem szeretek télen cserélni az esetleges lefagyás miatt, de olcsót akkor sem rakok fel ha cserélni kell.

Anno a GSII-n maga a kar csavarodott el egy kicsit és szépen megkarcolta a vadi új szélvédőt amit pont azért cseréltek ki mielőtt megvettük, mert karcos volt.

Előzmény: egymellé (44060)
egymellé Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44060

köszi, de szereztem közben, sőt, már be is van építve, felprogramozva, stb...

más: ablaktörlő...cserélnem kéne, de kialakítása miatt, 10k (szett) alatt nem találok... télire sokallom... olvastam én is barkácsmódszerről... de hátha esetleg van más olcsóbb megoldás is?

másik autónkra annyi jó és olcsó lapát van (horog kialakítás, persze...)

Előzmény: Avasi 01 (44050)
cápi26 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44059

Kedves Renaultos Kollégák!

Segítségért fordulok Hozzátok!Ha már valaki ezzel kapcsolatban kérdezett,bocs,de csak most csatlakoztam.

2008-as 1,6 16V,benzines Scenic ii-esem van. 85000 km,eddig hibátlan. Most jelentkezett az alábbi hiba.

Hidegindításkor az autó elindul gombnyomásra,majd a fordulatszámot rögtön elejti melegjárati ford-ra,kb 800,ezért rögtön leáll.Garázsból indulva ez még pont elég,utcai parkolásnál viszont kevés.Viszont indítás után rögtön pici gázadással jár a motor normálisan.Olyan érzetem van,hogy vmelyik érzékelőm nem érzékelné hidegnek e motort,nem ad elég üzemanyagot.Kérnék tanácsokat!

Köszi Tóth András  Oroszlány

1.bendeguz Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44058

az öreg lendvai vállalja a kötelek felújítását.

Cégnév: Lendvay Endre EV.

Telephely: 2200 Monor Kistói u. 53.

Telefon: +36-70-427-0867

e-mail: lendvaybowden@gmail.com

Nyitvatars: H-P 08-15-ig

remélem tudtam segíteni.

Előzmény: 1.bendeguz (44057)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44057

így néz ki szétszedve. szétszedni össze rakni max 8 perc. baloldalon a menetes részből kihajtható . ezen az oldalon kell a kőtél feszességét is be állítani.

Jobb oldalon a szalagkábelt ki kell akasztani , majd a vész kioldó meghúzása után a kis kocka kiemelhető kb 5 cm re . a kötél végén a múanyag biztosítót elfogatva le akad a jobb oldalon látható kis kockáról.

kiszerelve így néz ki a két vég ami a szerkezetbe van beépítve.

a menetes rész a helyén is kitekerhető , nem kell az egész szart leszedni.

a kötélen lévő fémmerevítés ne tévesszen meg senkit , az lefejthető a bovdenről.

néhány kép az elektronikáról ami mindegyik renaultban egyforma

Előzmény: rossi77 (44043)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44056

ezekkel csak 1 kicsi baj van,a büdös életbe nem szereled be az elektromos kézifékkel szerelt autóba . Ugyanis ezek karos kézifékhez vannak.

Előzmény: néma fóki (44051)
zerik1 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44055
Igen, én. Vettem hozzá bontottat. Nem nagy munka.
Előzmény: d_adam (44054)
d_adam Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44054

Sziasztok!

Sikerült vennem egy 2004-es Scenic-et, nagyon tetszik :D

Viszont az első két ajtó ajtóhatárolója elég tropa, nagyon nagyokat kattan nyitáskor. Ennek cseréjét valaki csinálta már?

Zsoop Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44053

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van-e itt valakinek eladó jobb oldali ablaktörlő karja?

Enyémre sajna nem tudok venni, mert mint kiderült, felemás karok vannak rajta :(

köszöntem :)

gabocsiga Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44052

Majd hasonlót szeretnék kb 4év múlva, csak nem automatát....

Előzmény: néma fóki (44049)
néma fóki Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44051

Kézifék bowdwn cikkszáma: 10.6687 CO  Cofle  4995.-/db nagykerben kedvezmény nélkül. Zsír új!!!

A bosch is gyártja cikkszáma: 1987477787

Igaz, hogy ez a rövid változaté. A saját autóm adataira lekérdezve....

Avasi 01 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44050

Ezt tudom adni :

http://olx.hu/hirdetes/renault-grand-scenichez-2007-1-5-dci-elektronikus-kezifekelektronika-e-ID2HEOz.html

Kb két hónapja cseréltettem kedvezménnyel 170 e. volt

Miskolcon 2e. ft a leszerelés és 2e. ft a felszerelés

Előzmény: egymellé (44031)
néma fóki Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44049
vargamunka Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44048

szia 

gondolkozz el szerelő váltáson ha teheted :)és módodban áll

fvcc Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44047

Eltörött a műanyag kerék, ami a bowdent viszi (bele van sajtolva a tartóba, tehát szólóban nem cserélhető). Típushiba. A bowdent meg a sok próbálkozással jól összetekerted.

Bárdinál árulnak mechanikát motor nélkül (motort át kell szerelni), így úszhatod meg olcsóbban.

Előzmény: zerik1 (44046)
zerik1 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44046
Mechanika? Esküdni mertem volna, hogy valamilyen elektronikus gond. Köszönöm, hogy válaszoltál.
Előzmény: fvcc (44040)
bnorci71 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44045

Pesten van cég aki az ablakfelhúzókat is újrabowdenezi

meg kellene próbálni hátha ki tudják cserélni a bowdent.

1.bendeguz Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44044

szia

ki lehet külön külön is cserélni de ,horror ára van és csak párban árulják. Itthon nem tart senki mert ennyit nem akar senki pihentetni a polcon, Németben az ára surolja a 300 eurót .

rossi77 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44043

Sziasztok András Kürti vagyok!

Az imént kérdeztem, de sajnos a fele lemaradt a szövegnek, és már valami oknál fogva be sem tudok lépni!

Az eredeti kérdésem így hangzott:

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy grand senic2. típusú autónk. 

A fékbowden el lett vágva mert folyamatosan fogott( a szerelő vágta el).

A Különféle topikban és a szervizben is azt mondták, hogy nem lehet cserélni a baloldali bowdent, csak ha kompletten cseréled az elektronikával, azaz a komplett elektromotorral.

Számomra ez elképzelhetetlen, de légyszíves valaki segítsen ki ebben a dologban!

Vagy átverés az egész? Amit a forgalmazók találtak ki azért hogy vegyen meg mindenki egy komplett egységet?!

A szervizzel megoldást keresünk, ha valakinek van tapasztalata már ebben az megkönnyítené a dolgot, mert az új egység ára az elég horror!

Köszönöm szépen!

András Kürti.

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.25 0 0 44042

Azaz az egész motorral együtt, ami a féket huzogatja!

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.25 0 0 44041

Sziasztok! 

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy grand senic2. típusú autónk. 

A fékbowden el lett vágva mert folyamatosan fogott( a szerelő vágta el).

Na most ők azt állítják hogy nem lehet cserélni a baloldali bowdent, csak ha kompletten cseréled az elektronikával, számomra ez elképzelhetetlen, de légyszíves valaki segítsen ki ebben a dologban! Vagy átverés az egész? 

Köszönöm szépen!

fvcc Creative Commons License 2014.11.25 0 0 44040

Gratula!

Komplett ablakemelő-mechanika csere.!

Előzmény: zerik1 (44038)
zerik1 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 44039
Egyes számban akartam írni *ablakemelő.
Előzmény: zerik1 (44038)
zerik1 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 44038
Nemrég dícsértem az autót, most pedig már a 3. hibánál tartok, ha jól számolom.
Most a bal első(nekem utasoldali) ablakemelők adta meg magát. Egyik reggel lement, de vissza már csak percek múlva a sokadik próbálkozásra akart mozduni.
Ma megpróbáltuk újra, de meg sem nyekkent. A gomb világít rajta.
Tud valaki megoldást erre?
1.bendeguz Creative Commons License 2014.11.25 0 0 44037

az elektronika és a mechanika mindegyikben ugyan az . a ház és a bovdenek hossza és kiosztása  között van különbség.

Előzmény: egymellé (44034)
néma fóki Creative Commons License 2014.11.25 0 0 44036

Ezen kiadások jellege teljesen más. Úgyhogy én inkább kávéznék és söröznék, vagy virágot vennék az asszonynak ahelyett, hogy a kocsira költsek. Persze amit kell megkap a kocsi csak rossz ez a fajta hasonlat.

Előzmény: 1.bendeguz (44032)
Trotter66 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 44035

Hát nem egy bonyolult dolog, pár csavar, stecker, meg a bowdenek.  De jó, ha van csápos emelő, vagy akna.

egymellé Creative Commons License 2014.11.24 0 0 44034

és scenic II 5 személyesbe jó az? gőzöm sincs, ezért kérdezem... :)

Előzmény: 1.bendeguz (44033)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.11.24 0 0 44033

szia , nekem van 1 bontott kötéllel mindennel kompletten 25 pénz. megane ból bontva.

1.bendeguz Creative Commons License 2014.11.24 0 0 44032

minden esetre úgy gondolom ,hogy igaza van annak aki ezt kitalálta . ha van pénzünk több 100 ezer vagy néhány millionk megvenni az autót akkor ne szar 4-5 ezer ft on múljon az hogy mennyire gondozzuk az autónkat . hiszen havonta többet el kávézunk , cigizünk , sürözünk , esetleg nagy ritkán veszünk az asszonynak 1 csokor virágot.

Előzmény: Gergo.bgy (44016)
egymellé Creative Commons License 2014.11.24 0 0 44031

ma kaptam 40k ajánlatot elektroműszerésztől, kitétel annyi volt, ha meg lehet javítani...ha nem, akkor "csak" a le-és felszerelésért kell fizetnem "párezret"...

bontóban van viszont állítólag jóféle működőképes 35-ért...

mennyire bonyi ezt le és felszerelni, ha van hozzá "új" doboz? otthon megoldható-e?

Előzmény: Trotter66 (44030)
Trotter66 Creative Commons License 2014.11.24 0 0 44030

Elvileg javíthatatlan, mert tudtommal nincsen hozzá leírás.  Elvileg egy ügyes műszerész, vagy elektromérnök képes lehet megkeresni a hibás panelrészt, vagy elemet, aztán vagy van hozzá csere, vagy helyettesítő alkatrész, vagy nincsen. Több villamosságis mondta, hogy nem érdemes vele szüttyögni, új (bontott) doboz és ennyi.

Nekem szerencsére a mozgató motor felújítása megoldotta a kézifék-krachot.

Előzmény: egymellé (44027)
vidiadv Creative Commons License 2014.11.24 0 0 44029

Majd bebújok a fékrendszerbe és elmondom :-). Passz.

Előzmény: bnorci71 (44024)
japex.. Creative Commons License 2014.11.24 0 0 44028

MEgoldódott, köszönöm!

Előzmény: japex.. (44025)
egymellé Creative Commons License 2014.11.24 0 0 44027

Helló,

parkoló-fék elektronika javítása mekkora összeg lehet? Ha meg lehet javítani, persze...

hazafia Creative Commons License 2014.11.24 0 0 44026

Sziasztok.

Bocsánat az offért, keresek Scenic I-hez ablaktörlő szerkezetet, motor nem fontos!

Kérem akinek akad eladó írjon egy mailt: hazafia@citromail.hu

japex.. Creative Commons License 2014.11.24 0 0 44025

sziasztok! SOS kellene developer száma, vagy ha valaki beszél vele híjon fel a harminc 4052220-on.

Köszönöm!!

bnorci71 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 44024

de amikor vissza nyomod a betétet akkor visszakerül a tartályba

komolyan érdekel, hogy jut el a 3mm belső átmérőjű csövön az ABS-en keresztül a kerekekig

Előzmény: vidiadv (44022)
vidiadv Creative Commons License 2014.11.23 0 0 44023

Vagy inkább elegyedik .

Előzmény: vidiadv (44022)
vidiadv Creative Commons License 2014.11.23 0 0 44022

A víznek nehezebb a fajsúlya mint a fékolajnak. Egyből a tartály aljára kerül. Onnan pedig ahogy kopnak a betétek a rendszerbe.

Előzmény: bnorci71 (44021)
bnorci71 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 44021

steve-13

így van ezt el is felejtettem írni

csak ebbe egyet nem értettem sose

a víz páraként a tartályba kerül bele, a fékolaj meg a kerekeknél kap hőt......

Amit mérnek azt is a tartályból veszik. Mi lenne ha nem a tartályból hanem a légtelenítő csőnél mérné meg az ember?

de ez se az az összeg ami földhöz vágja az embert, csak megcsinálni macera

Előzmény: vidiadv (44018)
vidiadv Creative Commons License 2014.11.23 0 0 44020

Ugyebár a scenijeink nagy része abs fékrendszerrel szerelt. Ebbe dot4 olaj kell minimum. A dot4  olajat 200c forráspont alatt ajánlott cserélni.  165c forráspont alatt nem ajánlott közlekedni vele.

Előzmény: vidiadv (44018)
stevie-13 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 44019

a fékolajat azért kell cserélni mert vizet vesz fel magába ami korróziót okoz a rendszerbe, szerintem max a főfékmunkahengerbe mert onnan tovább nem jut hisz nem kering a folyadék

A korrozió a kisebbik baj. A nagyobbik baj, hogy nagy terhelés hatására a fékfolyadékban megkötött víz gőzzé alakul. Az meg azért baj, mert amíg a folyadékok nem összenyomhatóak, azaz pont tökéletesen megfelelnek a fékpedál jelét "közvetíteni" a fékek felé, addig a gáz nagyon is összenyomható. Azaz egy hosszabb, komolyabb fékezés után beeshet a fékpedál, megszűnik a fékhatás.

Előzmény: bnorci71 (44017)
vidiadv Creative Commons License 2014.11.23 0 0 44018

Bocs nem akarok nagyon beleszólni. De a modern fékolaj tartalmaz korrózió gátló adalékot. A probléma inkább , hogy csökken a fékolaj forráspontja a víz által. Így intenzív használatnál gőzbuborék keletkezik és ugyebár a gázok összenyomhatóak. Meg kell méretni a forráspontot.

Előzmény: bnorci71 (44017)
bnorci71 Creative Commons License 2014.11.23 0 0 44017

a fékolajat azért kell cserélni mert vizet vesz fel magába ami korróziót okoz a rendszerbe, szerintem max a főfékmunkahengerbe mert onnan tovább nem jut hisz nem kering a folyadék

a váltóolaj nem tudom mennyire őrzi meg a stabilitását az idő teltével, nagy hőmérsékletnek ugye nincs kitéve, koksz se kerül bele fémdarabkáknak se kellene mert ugye akkor már a váltó kopik, íaz autógyár azt mondja az élettartama alatt nem kell cserélni, Ja csak nem mindegy ő mit gondol élettartamnak 200 vagy 500eKm-t

ettől függetlenül ~100e-ként a cseréje nem nagy tétel

jó is ,hogy beszélünk róla mert én se cseréltem, de majd észbe tartom

Előzmény: Gergo.bgy (44016)
Gergo.bgy Creative Commons License 2014.11.23 0 0 44016

Én is fontosnak tartom, hogy időközönként cseréljük a váltóolajat, mint ahogy én cserélem is, de nekem ne mondja senki, hogy évente kelljen azt cserélni. Mint ahogy a fékolajat is elég szerintem kétévente. Váltóolajat meg kb. 100e-ként. Váltóolajnak meg normális esetben nem szabadna fogynia. 

Előzmény: 1.bendeguz (44015)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.11.23 0 0 44015

akkor sajnos ez szinkron gyűrű hiba . előbb vagy utóbb be fog ragadni a 3. sebességbe . nem az a kérdés be fog e ragadni hanem hogy mikor . ezt mindig más előzmény nélkül teszi.

Miért pont a 3.fokozatba ragad meg nem tudom de mindig minden váltó 3. ba ragad meg.

legutóbb a golfommal jártam így kb 2 évig. majd  1 x csak 2 lámpa között beragadt , de ezt csinálta a megane és a corollám is.

mindegyikben volt olaj. CSAK RÉGI ! mert ugye a KIA autók kivételével 1 gyártó sem írja le hogy a váltó olajat ugyan olyan fontos évente lecserélni mint a fékolajat . de ugyan így egyik sem írja le hogyan tudod ellenőrizni a megfelelő olajszintet év közben , mert bizony ez is csökken a használattal arányosan,nem csak a motor olaj.

Előzmény: gkadam (44013)
S.P Creative Commons License 2014.11.23 0 0 44014

én nem nagyon értek hozzá, ezért azt sem értem, hogy ha nehezen kapcsolható álló helyzetben a valamelyik fokozat, akkor miért a kuplung csúszását kellene ellenőrizni??

vagy nem emel ki a kuplung rendesen, vagy kiemel, de a váltó hibás. szerintem a lefullasztással ebben az esetben nem szűkíthető a hibalehetőségek száma...

Előzmény: gkadam (44013)
gkadam Creative Commons License 2014.11.23 0 0 44013
Valóban lefullad amint határozottan engdem ki a kuplungot.
Azt tanácsolták,hogy első körben próbáljuk lecserélni a váltó olajat hátha csak ez a gond.
A váltó nem recseg-ropog csak időnként nehezen veszi a esebességeket.
Előzmény: 1.bendeguz (44012)
1.bendeguz Creative Commons License 2014.11.23 0 0 44012

ez nagy valószínűséggel nem kuplung hiba ,hanem váltó hiba. kontrol : kézifék be húz, szépen sebességbe rakod és kissé morcosan megpróbálsz elindulni . ha lefullad akkor jó a kuplungod.

jó kuplungnál kb felső 2/3 nál kell a kuplungnak fognia.

Előzmény: gkadam (43999)
Trotter66 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 44011

Nekem komplett EGR-t kellett beszerezni. Külön nincsen elektromos vezérlő. Bontottan sem adják külön, legalábbis szeri