Teszt: Audi S1 Sportback 2.0TFSI quattro - 2014.

Minimál huligán

Rövidebb, mint négy méter, alig 1200 kiló, összkerekes, kézi váltós, 231 lóerős. Szégyen vagy sem, jó vele izgága gyökérnek lenni.

Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
GSzORO márc. 2. Creative Commons License 40877

viszont eladáskor akár hasznos is lehet...

Előzmény: Törölt nick (40876)
Törölt nick márc. 2. Creative Commons License 40876

Néha csodálkozom - jelenlévők kivételek - hogy egyesek irják a fogyit, jegyzik, méricskélik stb.

Marhára nem lényeg, mennyit eszik nekem, csak alapvetően ugyanannyi legyen, kiugró csúcsok nélkül ugyanaz a távon, útszakaszon, hasonló körülmények között.

Téli fogyi nálam megnő mert állóhelyben is fűtök, nem szeretek fagyoskodni, kb. 1 litert tesz rá. Idén ez 8,2 volt városban.

Országút-pálya nem nézem minek.

Prémium, nálam tisztítóhatása miatt, illetve a könnyű indítás elősegítésére van, kártyával kb 5 Ft-l drágább mint a normál, simán megéri

Előzmény: GSzORO (40874)
djkerep márc. 2. Creative Commons License 40875

Na túlestünk az első közös karbantartàson. Olaj-olajszűrő-légszűrő-pollen és üzemanyagszűrő. 13k volt az olajba. A pollenszűrő irdatlanul retkes lett, pedig elvileg az előző tulaj olajcserekor cserélte. Tegnap kiégett a tompított is jobb oldalon. Fentről művészet volt cserélni. :)

Más: ha egy erősítőt szeretnék bekötni, akkor annak honnan tudok a biztosítéktábláról áramot szerezni? 20A-es, gyári fejegységről menne egy mélyláda, amit magas szintű jellel táplálnák.

GSzORO márc. 2. Creative Commons License 40874

Persze, placebo. Sokaknál így működik: betolok prémium üzemanyagot (mer' nekem jár...), és csökken a fogyasztás. Most néztem meg: +0,5l-re többet fogyasztott minden tankolás után. Pedig ez az állítólag szupertakarékos, 1.6-os dízel...monduk a jó minőségű pálinkát is szívesebben (értsd: többet) issza az ember, nemigaz? :-D

Előzmény: Törölt nick (40871)
bernesto1 márc. 2. Creative Commons License 40873

q

fvcc márc. 2. Creative Commons License 40872

Teljesen mindegy, miböl rakták össze.

Én azt tartom, soha ne ülj rosszabb autóba, mint az elöződ volt.

Se Jetta, se Jety nem kéne még ingyen sem (na jó, gyorsan eladnám féláron).

Előzmény: ThomBoy (40869)
Törölt nick márc. 2. Creative Commons License 40871

Jobb minőségű üza-tól csak jobb lehet a menetteljesítmény, fogyasztásnak sem szabadna nőni , de hát van aki placebónak gondolja, van aki a fizika-kémia alapjaiban hisz.

Előzmény: Betyárgombóc (40864)
Törölt nick márc. 2. Creative Commons License 40870

próbáld meg másik agipnál

nekem jó, hasznos

Előzmény: GSzORO (40862)
ThomBoy márc. 2. Creative Commons License 40869

Ezzel vitatkoznék, én Ford Focus helyett választottam és ma is azt választanám, de csoda oktávia vagy folszvágnen jetta helyett is egyértelmű a Fluence a nyerő. A Thalia egy sok évvel korábbi Clioból megmaradt alkatészekből építkezett, míg a Fluence alkatrészei a mai Renaultokkal kompatibilisek. A Renault évekkel korábbi alkatrészeit felhasználó ócó ész jó autója a Dacia.

Előzmény: fvcc (40867)
ThomBoy márc. 2. Creative Commons License 40868

A Scenic egy családi busz a Fluence meg egy haszontalan limuzin egy családos ember részére. Nekünk már GSIII van ugye, így nagyon sok minden azonos a Fluence-al (kezelő szervek, kormány, stb), de például én jobban szerettem a II-es középső boxát, ami a navigáció kezelő szerve miatt mindenképp eltérő lett az újjabb változatban, az első ajtók könyöklőjében a felnyitható rekesz is tök jó volt a II-ben, viszont a III (és a Fluence is) behajtja a tükröket és bezárja az ajtókat automatikusan, több kényelmi funkció van benne, kétoldali digit klíma és a hátsó (középső) sornak szellőző nyílások.

Cégesnek, limuzin forma fetisisztáknak, napi ide-oda szaladgálásra, nem mellesleg a hátul ülőknek is brutális lábtérrel a Fluence egy nagyon jó választás, pláne akkor az volt 4,08 millióért a Privilège, Arkamys 3D-s, Európa térképes 1.5 dCi. Én nagyon szerettem.

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (40865)
fvcc márc. 2. Creative Commons License 40867

Szerintem a Fluence az a Thália kipofozott változata. Szépen néz ki - több semmi. B osztály, minden hátrányával.

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (40865)
cefo márc. 2. Creative Commons License 40866

Egy darabig én is próbálkoztam vele, de nem volt pozitív tapasztalatom vele. Igaz, negatív sem. Ellenben a Shell prémium gázolaja egy liter mínusz nekem a fogyasztásban! Csendesebb is, és érezhetően dinamikusabb az autó tőle. Pár hónapja már csak azt tankolom. Vagy csak időszakosan kellene? Gondolom nem árthat, ha mindig ezt kapja...

Előzmény: Betyárgombóc (40864)
Don_Quijote_de_la_Mancha márc. 2. Creative Commons License 40865

Hatalmas visszalépés a Fluance a Scenic II után.

Legalább is nekem ez a véleményem.

Sok jó megoldást elrontottak benne.

Pl. az első ajtókba nem tudsz egy palackot betenni.

Más most hirtelen nem jut eszembe, de már pár hónapja találkoztam vele személyesen és abszolút csalódtam.

Előzmény: Törölt nick (40834)
Betyárgombóc márc. 2. Creative Commons License 40864

Nos egyelőre nekem is hasonló tapasztalatom van. Bár csak egy alkalommal és nem tele tankoltam a DieselTECH-et, de olyan érzésem volt, mintha meglomhult volna tőle az autó. Vagy talán elindult a tisztulási folyamat...?

Előzmény: GSzORO (40862)
tamas.szabo85 márc. 1. Creative Commons License 40863

Igen, tisztában vagyok a többi legális opcióval is! :) De akkor rohadtul kellett sietnem sajnos! :)

Előzmény: ŰTH (40843)
GSzORO márc. 1. Creative Commons License 40862

nekem nem jött be a dieseltech, bár kiváltottam a kártyát, összesen 3x tankoltam. Hangosabb lett a motor, elkezdett kerregni. A fogyasztásbeli előny se volt meg, még többet is evett. Ezért visszaálltam az ÖMV-re. Megszűnt az a bizonyos motorhang. Érdekes, benzinnel anno nem volt ilyen gond (másik autók)

Előzmény: Törölt nick (40851)
Törölt nick márc. 1. Creative Commons License 40861

A biztosítás tök jó, bárkinek az autójában ül a család, havi 4000 Ft-t teljes körű bizti, nekem utólag kötötték

Előzmény: fpeter76 (40860)
fpeter76 márc. 1. Creative Commons License 40860

A biztosító megkeresésébe nem egyeztem bele. Lehet, ezért kevésbé lettem fontos ügyfél. :)

Előzmény: Törölt nick (40857)
Trotter66 márc. 1. Creative Commons License 40859

Igen, csak jóval hosszabb ideig kell nyomva tartani. Először nem csinál semmit, aztán csipogni kezd, majd nullázódik. A csipogásnál el ne engedd!

Előzmény: petyaaa (40855)
Törölt nick márc. 1. Creative Commons License 40858

s ha most mégsem igy lenne

ez a helyes gondolat :)

Előzmény: Törölt nick (40857)
Törölt nick márc. 1. Creative Commons License 40857

nekem 3 hét alatt elkészült, s ha mégsem akkor a nélküle eltelt évtizedek miatt nem sok míg megkaptam

Előzmény: fpeter76 (40856)
fpeter76 márc. 1. Creative Commons License 40856

A kártyád várható érkezési ideje 75 nap!

Hmmm...

Előzmény: Törölt nick (40851)
petyaaa márc. 1. Creative Commons License 40855

Köszi :)

Én eddig csak a kilómétereket, a fogyasztásokat nulláztam vele.

Ezek szerint akkor a szervizüzenetek törlésére is ez szolgál?

Előzmény: mov (40852)
Törölt nick márc. 1. Creative Commons License 40854

A kettő között ég és föld a különbség, nem? :D

Előzmény: ThomBoy (40853)
ThomBoy márc. 1. Creative Commons License 40853

Magán autónak is Renault a választásom :)

Előzmény: Törölt nick (40850)
mov márc. 1. Creative Commons License 40852

A jobb oldali karon lévő léptető gombok közül valamelyiket nyomd 10 mp-nél tovább, ez nullázza a szervizperiódust.

Előzmény: petyaaa (40845)
Törölt nick márc. 1. Creative Commons License 40851

http://www.forensis.hu/kedvezmenyes-vasarlas-az-agip-toltoallomasokon

én ezt használom évek óta -ingyenes a tagság -, télen csak prémiumot kap, érezhető a menettulajdonságokban, indítási nehézség sosem volt, pénzt azonnal mindenféle kötelezettség-gyűjtögetés nélkül levonják a fizetendőből.

A fogyasztáskülönbség létezik de minimális szerintem, maga a dolog csak kémia, egyik anyag jobb hatásfokkal ég mint a másik nincs semmi boszorkányság benne.

Előzmény: ThomBoy (40847)
Törölt nick márc. 1. Creative Commons License 40850

Tudom, emlékeim szerint az céges volt, más dolog, mintha magán lenne...

Előzmény: ThomBoy (40846)
S.P márc. 1. Creative Commons License 40849

Én még a 91-es Clioval próbálkoztam több kúton is mindenféle üzemanyaggal. Akkor az volt a tapasztalat, hogy az OMV 95 és a Premium 95 között a megtehető táv kb annyival több, mint amennyivel többe kerül a prémium 95. Nem fedkomp szerint, mert az nem volt benne. :-) Telitank, kb ugyanaz a túraútvonal, ugyanolyan vezetési stílus, többször kipróbálva.

Így a Clioba mindig a premium 95-öt tankoltam.

Most a céges autóm omv kártyás. (1.6tdci) Nem tankoltam bele csak a normal dieselt. Tavaly januárban szinte végig szabadságon voltam, csak városba mentem vele kb 800 km-t. Aztán a következő autópályás utazásnál feltűnt, hogy padlógáznál is csak 160-at megy. Szerelő azt javasolta, hogy tankoljak bele 2-3 szor a premium dieselből, ha utána se megy, megnézi. Bejött az ötlet, rendbe jött. A normál diesellel is elmentem kb 3-4 ezer km-t a full városi menet után, de az nem kormolta ki.

A fogyasztásról nem tudok nyilatkozni, mert nem jegyzem föl. Meg nem is túraútvonal szerűen megyek vele, ugyanazzal az üzemanyaggal is hatalmas különbségeket tudok produkálni: 5-7 liter/100 km

fvcc márc. 1. Creative Commons License 40848

Tény, hogy a Shell nafta jobb , mint a többi szar. A fogyasztás-csökkenés meg mese a habbal. A shell "volt olyan szives", hogy a reklámmal ellentétben valós  infot nyomtatott a számla hátuljára: egy tartálynál akár fél liter is lehetséges! Különbség....

A pillanatnyi érzés meg majd elmúlik (vagy nem)....

A mulltkor én is tankoltam tele. A fedkompon elözöleg beállt 4,4 literes átlagomat (most kb. 8e km gyűjtő eredmény) nem mozdította semerre sem. A vezetési stílusom nem változott: teperek.

ThomBoy febr. 28. Creative Commons License 40847

Ma úgy döntöttem kicsit kényeztetem az autót. Begördültem a Shell kútra és tele kértem Shell V-Power Nitro+ Diesellel. Még csak pillanatnyi fogyasztási értékeket láttam, de úgy tűnik kb. fél literrel kevesebb a fogyasztás, mint az alap Fuel Save üzemanyaggal.

Ez a nafta 40 forinttal drágább literenként (mondjuk úgy 10%-al) alapból, de a haszontalan Smart pontokat úgy sem tudom semmi értelmesre eljátszani, így 900 pontot beáldozva 25 forint/literre csökkent a többlet. A tele tanknál ez 1500 forint többlet, azonban ha beigazolódik, hogy a fogyasztás legalább fél literrel csökken 100 kilométerenként, akkor azt kell mondjam megérte a többletet, nem beszélve arról, hogy -ha hihetünk a marketingnek- akkor tényleg jót tesz a motornak, tisztítja a rendszert ha időnként ilyet kap autópályázás előtt.

ThomBoy febr. 28. Creative Commons License 40846

Nekem volt, újonnan vettem át, nagyon szerettem. Ha választanom kellene egy fapados folszvágen vagy egy Privilège Fluence között (mert árban így passzolnak össze) akkor biztos a Fluance-t választanám.

petyaaa febr. 28. Creative Commons License 40845

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni.

Olajat cserélnék szűrőkkel, gyertyával.

Hogy tudom a szervizre figyelmeztetést eltüneteni (villáskulcs + change oil soon)?

Köszi előre is

Au revoir

Petyaaa

bananatree febr. 28. Creative Commons License 40844

van akinek sikerül időben közbelépni:

Amikor a tolvajt rajtakapják

Hányszor, de hányszor gondoltunk rá, milyen jó is lenne, ha sikerülne elkapni azt a szarházit, amelyik feltörte az autónkat, és elvitte a rádiót, az akkumulátort, a gyerek plüssmackóját. Mondjuk pont akkor, amikor nekiáll felnyomni a kocsinkat. De ez sosem jön össze, a rohadékok[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

ŰTH febr. 28. Creative Commons License 40843

Hihi... 200-zal tépni egy kikormolásért? Figyelmedbe ajánlom a sebességváltóban rejlő csodás lehetőséget, melynek révén nem csak alacsony fordulaton lehet gyorsan menni, hanem fordítva is. És ha még akad valami jó kis hosszú emelkedő is azon az autópályán, akkor a kresz szabályokat betrava is olyan vígan kikormolod a gépet, hogy csak na. Én az M7-en az érdi emelkedőn szoktam 3. fokozatban "kikormolni" a mi bocinkat.

Amúgy örülök, hogy elmúlt a problémád, használd sokáig megelégedéssel a gépet!

Üdv:

ŰTH

Előzmény: tamas.szabo85 (40829)
Trotter66 febr. 28. Creative Commons License 40842

Dehogynem.  Csak a nagyja egyötös motorral van.  Már ami szóba jöhet Anyeginileg. 

És a mai nap eltökéltem, hogy diesel és automata kell, hogy legyen.  Ha nem Renault, akkor tempomat is kell bele, KoAn nem biztos, hogy backhand-ről belevarázsol egy modult. :-)))

De még arrébb van az ideje ennek, egy évem van rá kb., hogy döntés szülessen.

Előzmény: Törölt nick (40841)
Törölt nick febr. 28. Creative Commons License 40841

nézegettem párat, járt a szervizben is néhány, olyan mint a thalia brrr....

SCIII nem opció?

Előzmény: Trotter66 (40838)
tamas.szabo85 febr. 28. Creative Commons License 40840

Köszi az infót! Élni fogok vele! Remélem nem egy húzós tétel.

Előzmény: Trotter66 (40836)
Betyárgombóc febr. 28. Creative Commons License 40839

Egyik ismerősömnek van Flüansza, és nagyon erősen elégedettek vele. Igaz ők elhitték, hogy olcsón vették 4 milláért...

Előzmény: Trotter66 (40838)
Trotter66 febr. 28. Creative Commons License 40838

Na mesélj!  A végén egy fauvé passzát kombit veszek... :))

Trotter66 febr. 28. Creative Commons License 40837

Török-koreai-francia. :))))

Trotter66 febr. 28. Creative Commons License 40836

Fúúú, nem tudom már, hogy mennyit kért, de Ő adta a gyertyákat is. Épp volt nála. 

Fűtés: előtét ellenállás hibája lehet. Zoltán és Develooper is csípőből megoldja.  Válaszd a neked tetsző mestert.

Előzmény: tamas.szabo85 (40832)
Törölt nick febr. 28. Creative Commons License 40835

höhö elírtam :D

nekem teccik=nekem nem teccik

Törölt nick febr. 28. Creative Commons License 40834

Épp tegnap nézegettem a Fluance-ket, lehet, hogy az lesz a dönci utódja.

Hááát egy török autó, nekem teccik, amúgy is egy f@scsomó :(

Előzmény: Trotter66 (40827)
AtiGH1 febr. 28. Creative Commons License 40833

Előtét ellenállásra gondolnék.

Előzmény: tamas.szabo85 (40832)
tamas.szabo85 febr. 28. Creative Commons License 40832

Köszönöm a tippeket! Amíg az autó nem produkál semmilyen érezhető hibát, addig nem bántom szerintem. Nálad Mennyibe fájt az izzító gyertya sorcsere Zoltánnál ha szabad megkérdeznem?

Biztos felfogom keresni, Maglód viszonylag elérhető távolságban van tőlem.

Egy másik próblémám ami még eszembe jutott a fűtéskapcsoló: Sima manuális tekergetős, de hol egyik, hol másik fokozatban néha nem fúj semmit. Ált 2-es vagy 4-esben, a többi működik. Ez lehet valami kontakthiba a kapcsolóval? Javítható, vagy cserélni kéne az egész panelt?

Előzmény: Trotter66 (40826)
tamas.szabo85 febr. 27. Creative Commons License 40831

Jogos az észrevétel, de nem az utópálya mellett lakom. 5-6 km csendesebb tempó után, én még mellesleg mindig járatom az autót leállítás előtt fél percig, plussz még amíg beállok a kertbe stb. Szóval a visszahüléssel nincs gond. Aztán 10 perc állás után meleg motornál még mindig kigyulladt a check, elmentem focizni, ott állt 2 órát, visszahűlt szépen és ott már nem gyulladt ki. Remélem holnap sem fog. Majd kiderül. :) Holnaptól meg jöhet újra a 100as tempó a pályán újra.

Előzmény: Oczu (40830)
Oczu febr. 27. Creative Commons License 40830

Egy ilyen 2kilós hajtás után illik visszahűteni a turbot egy langyos menettel, ha nem akarod idő előtt cserélni. Ha nem kell izzítani, nem fog hibát dobni, ha jól tudom.

Előzmény: tamas.szabo85 (40829)
tamas.szabo85 febr. 27. Creative Commons License 40829

Sziasztok!

Na ma elhúzódott a napom bent a cégnél, így gondoltam hazafele ha már sietni kell, kipróbálom a kikormolást! Autópályán lejtőn lefelé 2 kiló, utána 2 órát állt az autó miután elmentem focizni. Aztán láss csodát mikor újra beleültem kialudt a check lámpa és most nem mutat semmit! :) Remélem így marad! :)

A km persze lehet fals. Mint mondtam 2009-ben hozták az autót szervízkönyvvel kb 90000 km-mel. Viszont akitől vettem az ezer %, hogy nem tekergette, így van benne 119000 nem hivatalosan. Egyébként röhögni fogtok, de óra szerint 159000 van benne, de azért annyi mert volt műszerfal javítása, nem lett lehúzva a csatlakozó és hozzáadott 2x20000-t. A srác meg elvből nem tekertette vissza, de ha megnézed gépen az előéletét látszik, hogy hirtelen került bele 40000.

Egyébként az autó árulkodó: Gyönyörű állapotban van, sehol egy szakadás, semmi, minden hibátlan. Az egyetlen gond, hogy mint írtam 2-3 évig állt egy garázsban. Belülről kell neki egy nagy kárpittisztítás. Meg hátul nagyon berohadt rajta a csapágy az állástól, azt ki kell cserélni mindenestül fékestül. Mondjuk a fék is cserés.

Egyébként jó vétel volt nagyon. Remélem nem lesz vele sok gond. Ha mégis, akkor meg jövök tanácsért hozzátok! :)

EME febr. 27. Creative Commons License 40828

Még a látszatát is el szeretném kerülni annak, hogy a neppereket védjem, hiszen nekem is el akartak adni egy Balaton parti kereskedésben egy autót 48 ezer! km-el, ami a valóságban 140 ezerrel járt egy márkaszervizben, mert szélvédőig össze volt törve.

De. Pl. Franciaországban a cégek 120 ezer km/3éves szervizszerződéssel veszik az autókat. Így aztán mindenkinek (ügyfél, szerviz) az az érdeke, hogy még egy izzó cserére is márkaszervizbe menjen az autó.

És amint kiesik a szerződés feltételeiből, lecserélik.

Szóval nem szeretnék rémhíreket kelteni, de nem lehet, hogy ilyenek is bekerülnek abba a "zsinórmértékbe"?

Előzmény: Trotter66 (40827)
Trotter66 febr. 27. Creative Commons License 40827

Épp tegnap nézegettem a Fluance-ket, lehet, hogy az lesz a dönci utódja. Egy őszinte volt 2011-es évjárattal 240E km-el kitéve egy kereskedésbe, adnak rá így is egy év garit.  Az összes többiben 120-130E km volt zsinórmértékkel.   :))

Előzmény: Törölt nick (40825)
Trotter66 febr. 27. Creative Commons License 40826

Üdv a fórumon!

Nekm is hasonló gépem van, mint a Tiéd, ugyancsak egykilences dönci 2004.-ből. 264E km van már benne.

Én már kétszer cseréltettem izzítógyertyasort, amióta nálam van, mindkét esetben Zoltán cserélte Magdlódon.

Így vakon - értsd: clip nélkül - és izzítás problámára tippelek. Keresd ki Zoltán számát a fórumból, 1000+ 1 helyen fent van, talán az utolsó 100-150 hsz.-ben Ő maga tette fel, és megoldja a problémádat. Clip sem akadály.

Egyébként én beruháztam egy ELM-27 BT OBDII adapterre, droidos telefonon/tableten fut a Torque, vagy a Scan Master, az alaphibakódokat kidobja Neked is, ha éppen beruházni van kedved, 2-3000 HUF-ból idehaza van az e-bay-en keresztül  Kínából.    Persze nem pótolja a teljeskörű Clip diagnosztikát, de esetleg egy hosszabb úton jól jöhet.  Még akár a távgyógyításban is lehet szerepe.

Előzmény: tamas.szabo85 (40822)
Törölt nick febr. 27. Creative Commons License 40825
Előzmény: Törölt nick (40824)
Törölt nick febr. 27. Creative Commons License 40824

Pontosat valóban a kiolvasás tud majd, injection a controle kismillió dologtól lehet, nekem kb 4 éve van, de csak az első indításkor. előmelegító egyik izzítója hibás, nem szedjük szét amig nem kell márt is csinálni.

ezért is kevés benne a km, 119000

Azonban én szkeptikus vagyok az autóddal, enyém magyar ugyanaz az évjárat és most van benne 160 e, nem buherálva.

Olasz autóknál kétségeim vannak, nézz utánna, ha még nem tetted.

Oczu febr. 27. Creative Commons License 40823

Indításnál az izzítógyertyára utal a hiba. Majd jönnek a pestiek, ők ajánlanak clipest, diagnosztát........Maglódon Zoltán van, érdemes lenne hozzá kimenned, itt a fórumban megtalálod az elérhetőségét.

tamas.szabo85 febr. 27. Creative Commons License 40822

Clip-es=hibakód kiolvasós?  Sajnos nincs ilyen ismerősöm, ha tudtok esetleg olcsó megbízhatót ajánlani keletpest vagy környékén, lehet felkeresném. Ha egyszer kigyulladt esély sincs rá, hogy magától kialudjon? Mert nekem az a furcsa, hogy az autó hibátlanul működik. Nem lehet, hogy megkéne hajtani egy kicsit? Eddig 120-nál többet nem mentem vele és nem is nagyon húzattam ki soha. Előtte meg nagyon sokat állt egyhelyben. Hónapokat-éveket.

Előzmény: Oczu (40821)
Oczu febr. 27. Creative Commons License 40821

Izzítógyertyákat nézesd meg, ha indításnál jelentkezik. De ha van clip-es ismerősöd, oda vidd inkább, ne találgassatok.

Előzmény: tamas.szabo85 (40820)
tamas.szabo85 febr. 27. Creative Commons License 40820

Kapott gázolajszűrőt is. Ha jól emlékszem indításkor gyulladt ki tegnap este, és azóta is világít, ahányszor csak elindítom. tegnap egy rövid távot mentem vele: Melóhelyen állt egész nap, utána beültem, mentem vele max 1,5 km-et. aztán állt megint 2 órát és utána gyulladt ki. De az autón nem érződik semmi, ugyanúgy megy, ugyanúgy indul.

Előzmény: Oczu (40819)
Oczu febr. 27. Creative Commons License 40819

Gázolajszűrő csere is megvolt? Mikor gyulladt ki? Menet közben, vagy indításkor? Gyorsításkor, vagy sima menetben?

Előzmény: tamas.szabo85 (40818)
tamas.szabo85 febr. 27. Creative Commons License 40818

Sziasztok!

Először is örülök, hogy itt lehetek, mint új felhasználó és SCENIC tulaj!

Nemrég vásároltam egy 2004-es évjáratú GrandScenic-et, 1.9 dci motorral. Az autó nagyon szép állapotban van, megkímélt, kevés kilóméterrel, ismerőstől vettem át. Ő volt a 2. tulaja. Az autó külföldről jött 2009-ben. Az ismerős előző tulaj az elmúlt kb 3 évben szinte semmit nem ment vele, mert volt céges autója (ezért is kevés benne a km, 119000). Én most kezdtem használni, eddig kb 5-700 km-et mentem vele, de tegnap kigyulladt benne a service felirat, azzal a kísérettel, hogy: "injection a controle". Azt sejtem, hogy ez nem jelent túl jót így első olvasásra, de azt ki kell hangsúlyoznom, hogy az autónak szép hangja van, most kapott olajcserét, nem füstöl, könnyen indul, 120 LE-t hozza szépen, nyomatékos, egyenletes járású. Van valakinek ötlete, hogy esetleg mi lehet a gond? Lehet a hosszú állástól? Ki kéne kormolnom kicsit? Várom a tanácsokat! Előre is köszönöm!

creative69 febr. 27. Creative Commons License 40817

A kerekek ugyan annyit futottak, ha az egyik csapágy elkopott akkor a másik is, ha az egyik elkezdett búgni akkor nagyon hamar a másik is követi. 

Ha most nem cseréled ki a még nem rosszat akkor megint neki kell majd állni megint egy napig nem lesz autó alattad etc...

Az hogy cseréld párban csak egy jó tanács, de általánosságban lehet azzal számolni, hogy ami a futóműben párban van és az egyik elromlik akkor a másik is hamar követi.

üdv Creative

Előzmény: AtiGH1 (40815)
Törölt nick febr. 26. Creative Commons License 40816

Arra értettem a cserét, hogy tárcsával együtt merik, nekem 5 éve lett csak tárcsa, ment vissza a régi csapágy, kutya baja.

Francia csapágy gondolom SNR 10 körül van

Előzmény: deguuu (40811)
AtiGH1 febr. 26. Creative Commons License 40815

Miért kell párban?

Előzmény: creative69 (40814)
creative69 febr. 26. Creative Commons License 40814

Ha jót akarsz magadnak párban cseréled!

Nekem nyáron 40 volt párban mindenestől 

Arra készülj, hogy komoly felszerelés vagy gépműhelyes ismerős legyen,

mert borzalmasan be tudnak szorulni a csapágyak és az átlagos csapágykinyomók nem tudják kiszedni...

üdv Creative

Előzmény: AtiGH1 (40807)
Oczu febr. 26. Creative Commons License 40813
Előzmény: deguuu (40812)
deguuu febr. 26. Creative Commons License 40812

szerelom viszont ugy emlekszik hogy nem volt abs gyuru szerinte a csapagyban van a magneses jelado.
2006 os GSII rol beszelunk. no kideritem :)

Előzmény: deguuu (40811)
deguuu febr. 26. Creative Commons License 40811

szuper akkor lehet megint szetbarmolni. Remelem a gyuru aranyarba mnegy! :)
mindenki cserelt volna a helyembe mert mar nem lehetett megmaradni a kocsiban..... Erdekessege h szeptemberben volt cserelve...szal kaptam ujat gariba, amugy 15 rongy korul volt az ara francia..

Előzmény: Törölt nick (40804)
EME febr. 26. Creative Commons License 40810

Az ablakemelőknek újra meg kell tanítani, hogy hol van a végállás.

Előzmény: S.P (40808)
Törölt nick febr. 26. Creative Commons License 40809

mindenféle változatot nem néztem meg

Előzmény: EME (40806)
S.P febr. 26. Creative Commons License 40808

ez 2006-tól van. előtte a tábla fordítva volt, a biztosítékok felfelé néznek, 2006-tól lefelé, hogy ne tudjon beázni. Azenyém 2004-es, van némi esély biztit cserélni, de ha belső megy ki, csak az aksi kivételével férsz hozzá.

Ha kiveszem az akksit, milyen következmények lehetnek? 

rádió kódoláson kívül számíthatok valamire?

Előzmény: EME (40806)
AtiGH1 febr. 26. Creative Commons License 40807

Bal első kerékagy csapágy, munkadíjjal együtt cca. mit kóstál?

EME febr. 26. Creative Commons License 40806

emlékeim szerint akksi kivétel nélkül bármelyik szétszedhető a megfelelő szerszámmal

Nem jól emlékezel

Előzmény: Törölt nick (40801)
Törölt nick febr. 26. Creative Commons License 40805

egyszerre megy el a klíma és a hátsó ablakfűtés

Mivel kapcsoltad?

Előzmény: lantosjr (40803)
Törölt nick febr. 26. Creative Commons License 40804

Kapcsoló, hogy ne világítson folyamatosan ha nem kel, pl nappal kihúzva stb.

Itt nem sokan mertek csak csapágyat cserélni, nem a csatlakozó lesz vélhetően a problémás, hanem nincs a helyén az ABS gyűrű és/vagy sérült.

Előzmény: deguuu (40802)
lantosjr febr. 26. Creative Commons License 40803

háhááá! erre volt szükségem! kösz weboldal!

esetleg vélemény a hibáról, hogy egyszerre megy el a klíma és a hátsó ablakfűtés???

de majd hétvégén nézem a biztiket

Előzmény: Törölt nick (40801)
deguuu febr. 26. Creative Commons License 40802

Haliho!
Az a kis kapcsolo a kozepso tarolorekeszben mire valo? ...eddig azt hittem a szivargyujtot lehet vele ki/bekapcsolgatni.
megvalami...
...mas is atelt mar olyat hogy csapagycsere utan jott az ABS (+ satobbi) hibauzi? A csatlakozo termeszetesen takaritva visszadugva.*

koszi

Törölt nick febr. 26. Creative Commons License 40801

Simán, mindenféle változatot nem néztem meg, emlékeim szerint akksi kivétel nélkül bármelyik szétszedhető a megfelelő szerszámmal

Előzmény: S.P (40799)
ThomBoy febr. 26. Creative Commons License 40800

Ok, köszönöm, egyeztetünk mikor.

Előzmény: develooper (40797)
S.P febr. 26. Creative Commons License 40799

Legalább jobban hozzáférhető a biztoítéktábla?

Nálam borzalmas, csak az akksi kivételével lehet hozzáférni.

Előzmény: Törölt nick (40798)
Törölt nick febr. 26. Creative Commons License 40798

Nekem van panoráma, mégis nem csavaros a tábla.

Előzmény: S.P (40794)
develooper febr. 26. Creative Commons License 40797

Hozd már át légyszike:)

Előzmény: ThomBoy (40725)
Trotter66 febr. 26. Creative Commons License 40796

Köszi a képet. Nem nincsen panorámatetőm.  Érdekes, hogy egy évjáratnál is van ilyenfajta változtatás.

S.P febr. 25. Creative Commons License 40795

S.P febr. 25. Creative Commons License 40794

Ezen a képen le van szedve a fedél. A két sárga menetes részbe kell becsavarni a csavart, ami rögzíti a fedelet. A kép bal alsó részén van a levett fedél. Amit felülről látsz, az az oldal van az utastér felé, ami az autó eleje felé néz, az a fedél teteje.

Szeretnél egy képet a felszerelt fedélről is?

A tiedbe van panoráma tető?

Az enyémbe van, lehet, hogy ezért másabb az elektromos rendszer...

Előzmény: Trotter66 (40793)
Trotter66 febr. 25. Creative Commons License 40793

Ez érdekes. Nálunk egy egykilences dci áll a garázsban 2004. május havi, Dynamique+ EPACKP, és klipszes.

Esetleg csinálnál egy fotót róla?

Előzmény: S.P (40789)
Törölt nick febr. 25. Creative Commons License 40792

Helló,  grand 7ülüsesnél az üzemanyagtankot kipucolnám le kell venni? Nincs más megoldás?Valamit  beszívott azért horpadt a pumpa,visszalöktük levegővel a tankba most jó,nem horpad de ki kell pucolni.De hogy?

EME febr. 25. Creative Commons License 40791

Hát, persze. 

Álló motornál nem működik a vákuumos fékrásegítés, azért olyan kemény...

Előzmény: Betyárgombóc (40790)
Betyárgombóc febr. 25. Creative Commons License 40790

Az vajon egészséges, hogy kikapcsolt motorral a fékpedál úgy fel van keményedve, hogy szinte nem is lehet benyomni, járó motorral pedig "beúszik" egy darabon? A fék üzemel, mert megállítja a kocsit időben, olajfoltot nem vettem észre, és elvileg le lett ellenőrizve egy hónapja, mikor cserélték a fékbetéteket.

S.P febr. 25. Creative Commons License 40789

Nekem az akku fedél úgy van, ahogy te is írod, de a biztosítéktábla fedele csavaros rögzítésű, nem klipszes. A tetején van 2 csavar.

1.9 dci, 2004, privilege

Előzmény: Trotter66 (40788)
Trotter66 febr. 25. Creative Commons License 40788

Az akkumulátor takarót tartja két csavar a légszűrőház eőtt, míg elölről a zárhídra egy oldható patent van.  A jobbra, mellette lévő biztosítéktábla fedele kétoldali klipes megoldású. Óvatosan ki lehet játszani, mert nagyon szűk a hely.

Lehet, hogy a fiatalabb évjáratoknál picit másként van, például láttam már akkutakaró nélküli kivitelt is.

Előzmény: S.P (40787)
S.P febr. 24. Creative Commons License 40787

Szerintem az akksi mellett van a biztosíték. Ha leveszed a fedelet (2 torx csavar), akkor a fedél hátulján van a kiosztás.

De hozzáférni nemigen fogsz...

Előzmény: lantosjr (40785)
Oczu febr. 24. Creative Commons License 40786

Gyári SNR, az össz kb 45K-ból kijön

Előzmény: S.P (40783)
lantosjr febr. 24. Creative Commons License 40785

sziasztok,

1,6benya 2004es GSII, prbléma, :)

nem működik a klíma és a hátsó ablak fűtése...

a kezelőn világít a visszajelző led ha bekapcsolom őket, de a klíma kompresszor kuplungja nem "húz" be és az ablakfűtéshez nem megy delej... hogy egyszerre ment-e tönkre a két dolog, nem tudom sajna, mert csak most reggel szerettem volna használni először ezeket a dolgokat és nem mentek...

próbáltam keresni (itt a fórumon is) biztosíték "kiosztást" de írtátok hogy motor/évjárat/felszereltség függő is lehet...

kérdésem, esetleg egy biztin lehet és ezért nem működnek, vagy valahol egész máshol kell keresnem a hibát?

utastéri biztitábla diagramján nem találtam sem a klímát sem a fűtést... gondoltam akkor majd a motortérben lesz.. azt egy kicsit nehézkes most megnézni :) aztán olvastam hogy ülés alatt is lehet bizti???

váááhhh...

szóval segítséget kérnék hogy hol kezdjek neki...

előre is köszi!

néma fóki febr. 24. Creative Commons License 40784

Szerintem utángyártva a Brembo a legjobb ár érték arány. A Renault szervízben pedig érdemes megkérdezni, hogy Motrio van e...

Előzmény: S.P (40783)
S.P febr. 24. Creative Commons License 40783

Sziasztok!

Hátsó féktárcsa+csapágy+betét csere esetén milyen gyártmányt keressek? Vagy milyet ne?

Köszi!

Izsáki Béla febr. 23. Creative Commons License 40782

Bocs.2004-benzin.

Előzmény: zoltan1967 (40772)
vidiadv69 febr. 23. Creative Commons License 40781

Na csak megtaláltam.

http://www.unixauto.hu/Unix_CikkekLista_Form.aspx?cTipAzon=P18780&cMegnNr=8172

Még jó hogy nem ugrottam rá a gyárira. Két helyen kérdeztem mindkét helyen azt mondták, hogy csak gyári. Kerestem neten is de nem jó néven.

zoltan1967 febr. 23. Creative Commons License 40780

ok holnap hívj a számom  nulla62nulla48nulla21nulla8

Előzmény: vidiadv69 (40779)
vidiadv69 febr. 23. Creative Commons License 40779

Akkor megkeresnélek ha nem probléma.

Előzmény: zoltan1967 (40776)
Törölt nick febr. 23. Creative Commons License 40778

e-bay

Előzmény: lantosjr (40777)
lantosjr febr. 23. Creative Commons License 40777

én meg középső boxot keresek :) kompletten... de nincs shol sem :(

Előzmény: Törölt nick (40775)
zoltan1967 febr. 23. Creative Commons License 40776

Sőt nekem is van!

Előzmény: vidiadv69 (40766)
Törölt nick febr. 23. Creative Commons License 40775

Ja, de hát ez van :D

Előzmény: lantosjr (40774)
lantosjr febr. 23. Creative Commons License 40774
Előzmény: Törölt nick (40773)
Törölt nick febr. 23. Creative Commons License 40773

Ugyanis utángyártott nincs

ez hülyeség, van

itt a 10-s

itt a 16-s

Előzmény: vidiadv (40770)
zoltan1967 febr. 23. Creative Commons License 40772

Milyen gyertyát (Benzin Diesel)?

Milyen évjárat 2003 előtt után? 

Előzmény: Izsáki Béla (40769)
zoltan1967 febr. 23. Creative Commons License 40771

Unix

Előzmény: vidiadv (40770)
vidiadv febr. 22. Creative Commons License 40770

Dobj egy linket kérlek. Ugyanis utángyártott nincs. A gyárira pedig 33 ezret mondtak.

Előzmény: Törölt nick (40767)
Izsáki Béla febr. 22. Creative Commons License 40769

Sziasztok:

Próbálok gyertyát cserélni,de egyenlőre nem megy ,tudja valaki milyen kulcs kell hozzá?

Köszönöm.

PPéter48 febr. 22. Creative Commons License 40768

Nagydarab vagyok, nehezen férek be a kocsiba, hogy (az egyébként talán az átlagnál szélesebb) gyerekülés túloldalán bedugjam a zárat. Ez felér a gyerekülésbe, a gyerek bekapcsolja, trallala.

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (40761)
Törölt nick febr. 22. Creative Commons License 40767

boltban :D

Előzmény: vidiadv69 (40766)
vidiadv69 febr. 22. Creative Commons License 40766

Hol ???

Előzmény: Törölt nick (40765)
Törölt nick febr. 22. Creative Commons License 40765

10 e új

Előzmény: vidiadv69 (40763)
ThomBoy febr. 22. Creative Commons License 40764

Én is akartam venni még a GSII-höz, de aztán okafogyottá vált. A GSIII-nál még nem mértem le pontosan milyen az övcsatt mérete, illetve ami még elbizonytalanít, hogy a GSIII-ban van egy ilyen kényelmi/biztonsági feature, hogy jelzi ha be-ki van kapcsolva hátul az öv, amit a nagyobbik fiam már meg tud tenni, persze elég okos ahhoz, hogy ha szólunk nem csatolhatja ki akkor nem fogja, szóval majd nézek ehhez is, de előtte még ülés csere lesz, nőnek a gyerekek. :)

Előzmény: PPéter48 (40760)
vidiadv69 febr. 22. Creative Commons License 40763

Az nem jó. De ha valaki esetleg tudna segíteni. 2008 évjáratú scenic. Lökhárító alján a lököstől a motortakaróig tartó műanyag kellene.

Előzmény: Trotter66 (40762)
Trotter66 febr. 22. Creative Commons License 40762

Felhívtam, 2003-as.

Előzmény: vidiadv69 (40757)
Don_Quijote_de_la_Mancha febr. 22. Creative Commons License 40761

Nem elég hosszú a biztonsági öved??? Vagy minek?

Előzmény: PPéter48 (40760)
PPéter48 febr. 22. Creative Commons License 40760

Évek óta használok biztonsági öv-hosszabbítót a gyereküléshez. Ebayen fillérek, baromi kényelmes. Persze ha bizalmatlan vagy az olcsóval, ami a biztonságot illeti, lehet drágábban is venni. Az is ugyanott készül...........

Előzmény: ThomBoy (40755)
ThomBoy febr. 22. Creative Commons License 40759

Nekünk ott a 9-18kg ülés van, így nem próbáltam, majd megnézem. Nekem inkább az a bajom, hogy nagyon be van süllyesztve.

Előzmény: ŰTH (40756)
ThomBoy febr. 22. Creative Commons License 40758

A III-as fórumba felrakott kép alapján I-es Scenic.

Előzmény: vidiadv69 (40757)
vidiadv69 febr. 21. Creative Commons License 40757

évjárat ?

Előzmény: zsozsoca (40752)
ŰTH febr. 21. Creative Commons License 40756

Pont ezt (a középső ülés használhatatlanságát) akartam én is mondani, de jani 19 dci megelőzött. Épp tegnap tettem egy üléspróbát az aktuális GS-ben, miközben vátam a szervizben/szalonban (kiégett a másik - még gyári, tehát 8 és fél éves -  xenon izzó a feleségem bocijában). Egyszerűen döbbenet, hogy ennyire el tudták rontani a középső sort. A GSII-ben teljesen jól használható a középső sor középső ülése, a GSIII-ban pedig egyszűen használhatatlan a biztonsági övcsatok miatt. Ha gyereükülést akarsz odarakni, akkor azért nem tudod használni, mert az ülés alá kell matatni ki/becsatoláskor, ha meg emberi alfél kerül oda, akkor azt isssszonyatosan nyomni fogják mindkét oldalról a csatok. (((Megjegyzem a rönó kínálatában jelenleg nincs ötszemélyes autó, talán az eszpászt leszámítva. Végigpróbáltam MINDEN kiállított autót. Egyikben se lehet normálisan ülni középen. Az egész szalonban egyetlen olyan autó volt, amiben relatíve kényelmesen el lehett férni: egy Dacia akármi. Dokker? Nem'tom... de tolóajtaja volt hátul és eléggé furgonos volt.Az összes többi egy vicc. Botrány, hogy nem gondolnak a 3+ gyerekes családokra. Súlyos csalódás volt nekem a GSIII hely szempontjából.)))

Előzmény: ThomBoy (40750)
ThomBoy febr. 21. Creative Commons License 40755

"a középső üléssorba a biztonsági övcsatot lesüllyeszthették volna"

Ennél jobban? Így is akkora szívás becsatolni a gyerekeket a gyerekülésbe, mivel nekünk három is van egymás mellett úgy kell a kezünket bepréselni, hogy a jó mélyre süllyesztett csattba bedugjuk.

Előzmény: Törölt nick (40754)
Törölt nick febr. 21. Creative Commons License 40754

Jó a gs 3 de a középső üléssorba a biztonsági övcsatot lesüllyeszthették volna más hibát nem látok a kocsiba,de most kipróbálnék más modellt.

Előzmény: ThomBoy (40750)
Don_Quijote_de_la_Mancha febr. 21. Creative Commons License 40753

Mivel nem sok tanácsot kaptam, így valakiben felmerült, hogy lehet hogy relé vezérelt a lámpám és ép annak van baja.

2004-es, létezik, hogy relé vezérli a lámpát? Ha igen ,az hol találom a relét??

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (40751)
zsozsoca febr. 21. Creative Commons License 40752

Sziasztok! Van nálam egy bontott Renault megane scenic akármilyen alkatrész kell hívjatok bizalommal! Érd.:06307469338

Don_Quijote_de_la_Mancha febr. 21. Creative Commons License 40751

Azt még elfelejtettem, hogy mikor kialudt a lámpa kinullázta magát a gép.

Ablak, óra, stb...

És azóta még egyszer nullázott.

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (40720)
ThomBoy febr. 21. Creative Commons License 40750

Mi a baj a GSIII-al? Ami negatívum van, az a csomagtartó ajtajának a nyitási szöge, azon kívül semmi.

Előzmény: Törölt nick (40748)
Zsoop febr. 20. Creative Commons License 40749
Sziasztok! Tud nekem valaki segíteni abban,hogy hol lehetne dugattyút venni?
Ilyenkor mindet kell cserélni,vagy csak a hibásat?
1.9dci 2004
köszi ismét!
Törölt nick febr. 20. Creative Commons License 40748

Igen visszasírom,már most biztos vagyok benne,de pillanatnyilag nincs más alternatíva a c4 grand nekem túl lágy,nőies és a harmadik üléssorba nehézkes a bemászás.a GS 3 nem szeretnék.De még csak árulgatom  :)

Előzmény: Törölt nick (40746)
vargamunka febr. 20. Creative Commons License 40747

Nem kell súgni,  napi szinten látom csak érdekességképp jegyeztem meg NEM OKOSKODÁS 

további kellemes estét

Előzmény: Zsuppim (40713)
Törölt nick febr. 20. Creative Commons License 40746

Más nem lehet nagyon vele.

Zafira, hmmm válban szűk volt amikor kipróbáltam, azóta sem nőtt meg, ültem vagy 2-ben :D visszasírod még ezt

Előzmény: Törölt nick (40741)
lantosjr febr. 20. Creative Commons License 40745

jah és 150valamennyiezer kilóméter van benne... bár az utóbbi hozzászólások elbizonytalanítottak...

továbbra is nyitott a kérdés, ki tudja megnézni nekem, mennyi az az annyi kilóméterügyileg???

Előzmény: Trotter66 (40743)
lantosjr febr. 20. Creative Commons License 40744

Ződike az 2004 május 25 születésű :) és valszeg másik alomból van, mert 1.6 16V :)

inkább unokatesók! :)

Előzmény: Trotter66 (40743)
Trotter66 febr. 20. Creative Commons License 40743

Ha zöld és egy egykilenc dci, akkor a miénk tesója. Szintén 2004. májusi.  Most már a 262E km fölött.

A májusi vizsgára két első féktárcsa, betéttel és egy jobb alsó lengőkar szilent csere van előirányozva.  Remélem marad is így. :-)

Előzmény: lantosjr (40739)
Törölt nick febr. 20. Creative Commons License 40742

Igen a taxi .

Előzmény: vidiadv (40740)
Törölt nick febr. 20. Creative Commons License 40741

Utána járok de addig is ha van ötlet akkor ne titkoljátok.A melót szerintem  zafira b vel folytatom,nagyon fapados a scenic után,de ez még a jövő De szerntem ő a befutó  az ára alapján.Sok tipust megnéztem az igazi a galaxy lenne de drága ( nekem ) ,a kia carens is jó de ,a bontott alkatrész nincs sok hozzá, nem európai modell.

Előzmény: Törölt nick (40737)
vidiadv febr. 20. Creative Commons License 40740

A taxi ?

Előzmény: Törölt nick (40736)
lantosjr febr. 20. Creative Commons License 40739

jujj... srácok, olvasom ezt a scenic eladó/vevő mizériát... :(

én most vettem scenicet. tőletek kérdeztem meg mire figyeljek, mit ajánlotok és mi szerethető benne...

nekem sokat segítettek az itt kapott tanácsok akkor is és mostanában is...

10éves lesz májusban Ződike... amikor megvettem mindene működött, kivéve a elektromos kéziféket... engedett is az árból az eladó tisztességesen!

azóta javítottam (a ti segítségetekkel) fűtésmotort, beázást, kopogós futóművet és rengeteg hasznos infóra tettem szert itt a fórumon!

most megint kotyog valami előről... lehet hogy torony de az is lehet hogy fogasléc... egyik sem olcsó mulatság... de használt autó....

10éves!!! ahogyan ti is javasoltátok még a vásárlás előtt, legyen a zsebemben 1-2K... nem nagyon értek a használt autókhoz, de akármit is vesz az ember használtan (autó, mosógép,telefon notebook),

ott benne van, hogy holnap meghal!!!!

sajnálom azokat akik így járnak a vásárolt dolgokkal, őszintén sajnálom őket, de sajnos a totál KO is benne van a pakliban még egy vadi új cuccnál is és használtban is attól függetlenül, hogy az előző gazdi, annyira szerette és gondozta, ápolta, mintha családtag lenne!

ez a KM-órás dolog... ezt ki tudja megmondani/megnézni, hogy pl az enyémben mennyi van???

horland febr. 20. Creative Commons License 40738

Mint a TANULT Kartásak írták, akik mindig segítenek ötlettel megfogadtam!

Előszőr benzin tisztítás majd Komputer kiolvasás és (mögénézés)! VEZÉRMŰTENGELY JELADÓ küldött hibát! Hibaüzenet törlése, eltünt a hiba és ismét a régi a Scenic. Kedd óta semmi hibaüzenet! :) Azt monták, hogy "elhasználódás de nem törvényszerű"! Egyenlőre ennyi ha lesz változás akkor irok! Üdvözlettel Mindenkinek

Előzmény: heliosis (40691)
Törölt nick febr. 20. Creative Commons License 40737

azért kérdezz meg valami szerelőt is.

mivel folytatod a melót?

Előzmény: Törölt nick (40736)
Törölt nick febr. 20. Creative Commons License 40736

Köszi a gyors választ. A gép jó és árulom a ha hu-n 890 ért.De addig is melózunk. A pumpát meg lecseréltetem akkor.

Előzmény: Törölt nick (40735)
Törölt nick febr. 20. Creative Commons License 40735

Szia, rendületlenül falja a kilométereket a gép ? :D

A pumpában emlékeim szerint van egy szelep szerintem az ment tönkre, cserélni kell

Előzmény: Törölt nick (40733)
ABS/ASRkontraESP febr. 20. Creative Commons License 40734

Üdv.

ha már Stevie idézte a válaszát az irásomra.....

A dátumot azért megnézhetnétek.

2013 augusztus végén irtam,a vevő veszőfutását nézve.

Most sem változott a véleményem.

Asztalt borogatást javasoltam akkor....

Előzmény: stevie-13 (40714)
Törölt nick febr. 20. Creative Commons License 40733

Üdv a csapatnak, olyan gondba vagyok,hogy a kézi üzemanyag pumpa járó motornál be van horpadva, kicseréltük ma az üzemanyag szűrőt és ugyanúgy behorpad.Semmi teljesítményvesztés,megy indul,csak a összeszívott pumpa.mi lehet a gond?

Zsuppim febr. 20. Creative Commons License 40732

dev megane - ról írt, én meg neki. 

Előzmény: mov (40731)
mov febr. 20. Creative Commons License 40731

Az SCII-ben milyen óra van, vagy milyen évjáratokban milyen óra van? 

Előzmény: Zsuppim (40729)
Zsuppim febr. 20. Creative Commons License 40730

Az eredeti témától elvonatkoztatva:

ha egy autót úgy hirdetnek hogy jó állapotú, akkor én ezalatt nem csak azt értem hogy nincs szétütve ( vigyáztak rá ), hanem azt is hogy műszakilag kifogástalan állapotban van, az  ilyenkor kötelezően cserélendő dolgokon ( vezérlés, szűrők, olajak és folyadékok ) kívül semmi mást nem kell rajt cserélni, pótolni, javítani, gyári állapotra felhozni. A jó állapotú autókat némi felárral szokták értékesíteni az eladók, mert ezekre nem kell a vásárlás után költeni. A vevők a jó állapotú autókért hajlandóak némi felárat fizetni, cserébe viszont elvárják hogy az ilyenkor szokásos ráfordításon felül ( átírás, olajcsé, vezérlés, stb ) ne kelljen másra költeni ( belátható időn belül ) az autóval kapcsolatban. 

"Lehet kapni felsőkategóriás autókat néhány millióért, ami az eredeti árnak a tizede is lehet, és könnyen lehet, hogy egy javításkor az autó árának 100%-át be kell tolni."   - igazad, van, de te egy teljesen más kategóriáról beszélsz.  Hol vannak Megane II és Scenic II höz ( benzinest nézzünk ) kopó-fogyó alkatrészek több százezer forintért?

" valaki vesz egy tök jó állapotú, közel 10 éves autót, ami viszont éppen egy komplett fékrendszer csere előtt áll tárcsástól, csapágyastól, netalán még a toronycsapágy, lengéscsillapítók és 1-1 kormányalkatrész beszalad." - na ne is haragudj! Lehet hogy nézőpont kérdése, de ez számomra nem egy jó állapotú autó!  Sőt ennek az árából kapásból alkudni kellene minimum 200000 ft-ot!  Számolj csak utána, az említett dolgok alkatrészestől meg munkadíjastól egy futóműállítással együtt mennyibe is kerülnének?  És ez egy jó állapotú autó?????????????

"Ekkor elég húzós lesz a költség az autó árához képest, holott nem egy szart vett. Azonban ha évekig használni akarja még, akkor ezeken túlesett és nem tekinti akkora költségnek."  - a vevőnek mérlegelnie kell hogy mennyit hajlandó kiadni egy autóért. Ha valaki a vételáron felül  még hajlandó egy szép állapotúnak mondott autó értékén felül kapásból 25-40%-ot kapásból javításra költeni az vagy nagyon olcsón vesz autót, vagy nagyon átverik szerintem. 

Zsuppim febr. 20. Creative Commons License 40729

ph2 kártya azt tárolja amit az óra perpillanat mutat. A III-as sorozat  nullás óracsoportját már nem kell valós értékre írni, a második indítás után a tényleges értéket mutatja. A III-as Lagunát az elején még tudták varázsolni, hogy most mi a helyzet passzolom. Mostanában nagyon sok Fluence taxi futkos, vagy azért mert annyira szuper és keveset eszik, vagy azért mert már megvan ennek is a trükkje. 

Előzmény: develooper (40716)
ThomBoy febr. 20. Creative Commons License 40728

Szerintem ne így fogd fel, hogy rosszul gondolod, inkább másként. Senki nem mondta, hogy irreális elvárásaid vannak egy használtautóval szemben, csak mi is elmondtuk szerintünk mi minden lehet ami egyrészt belefér a jóhiszeműségbe még ha nekem kellett volna kifizetni akkor valószínű nekem sem esne jól, hiszen az állapot amit vettem nem ezt mutatta.

Azt azonban figyelembe kell venni, hogy az idő vasfoga mindenen fog és vannak alkatrészek melyek hirtelen haláloznak el, előtte semmi sem hallható vagy látható.

A közel 300ezer forint valóban sok a az autó vételárához képest, viszont amikor éves 1.5 dCi-t kerestünk 2,5-2,8 mft között, akkor úgy számoltam, hogy 150ezer alapból rámegy plusz átírás, majd amikor ott volt a magyarországi 2.0 dCi garantált futással 3,4 millióért névre írva egy év garanciával, akkor gyorsan kiszámoltam mi mennyit ér a plusz 0,6-0,9 millió.

Előzmény: creative69 (40724)
Törölt nick febr. 20. Creative Commons License 40727

Átlagosan 2-3 autót veszek hetente, talán belefér majd :D

Előzmény: ThomBoy (40726)
ThomBoy febr. 20. Creative Commons License 40726

Biztosan nem fog érdekelni egy bőven tíz év fölötti autó. Pillanatnyilag elképzelni nem tudok olyan okot ami miatt lecserélnénk, de írok majd! :)

Előzmény: Törölt nick (40717)
ThomBoy febr. 20. Creative Commons License 40725

Ezt senki nem várta még meg. :) De biztosan az lesz a rossz, mert se be, se ki nem kapcsol.

Előzmény: develooper (40715)
creative69 febr. 20. Creative Commons License 40724

Természetesen mint mindig én gondolom rosszul elnézést, ha valakit ezzel megbántottam.

Ha megkapom az adatokat az NKH-tól akkor jelentkezni fogok természetesen a hivatalos adatkikérés ugyanúgy bürokráciával van kikövezve így lehet akár 1 hónap is az adatközlés, ez idő alatt én nem kívánok erről többet beszélni én elmondtam, hogy nekem mit mondott a vizsgáztató szaki Stevie elmondta az ő álláspontját igazságot a hivatalos papír fog tenni és ha nem nekem volt igazam akkor is el fogom mondani. Stevie félre ne érts nem lejáratni akarlak a kapott információ birtokában igen csak ideges lettem és most már utána akarok járni a dolognak.

Addig is örülök, hogy megy a kocsi és remélem nem kell valamit megint expressz kicserélni.

üdv Creative

néma fóki febr. 20. Creative Commons License 40723

A használtautó vásárlás az igen rizikós dolog. Szerintem ez a ráköltött ~250e forint egyáltalán nem sok.

Amit én cserélek minden autó vásárlás után: vezérlés kb 50-80e, Motorolaj+ szűrők ~30e, ez már a fele... Scenicnél benne volt az okoskerék amit lealkudtam a vételárból anno~75e, a fék bármelyik autónál elkophat pláne ha 10 éves, ha mákod van az előző gazdánál ha nincs akkor 100e is lehet az első és hátsó fék csere. A Renaultok híresek a rúdfejhalálról, ha jobbat veszel 12e/db + futóműállítás, ha axiál is kell akkor a duplája ha mindkét oldalon cserés akkor mindjárt 40-50 rugó. Nem is értem azokat akik másként gondolják...

creative69 febr. 20. Creative Commons License 40722

Fiúk kezd egy kicsit átmenni a dolog a ló túloldalára... 

Egy felejtsük el az egymás zsebében turkálást.

Kettő az akárhogy is fáj itt bárkinek vagy próbálja magát azzal vigasztalni egyáltalán nem normális, hogy egy jó állapotúnak mondott 130ezret futott autón kevesebb mint 10000 km alatt több közel 300.000 Ft-ot kell elkölteni. Főleg úgy, hogy a legnagyobb költségnek megjelölt szervizelések megtörténtek és megint cserélni kellett mint az okoskerék.

Ezek a javítások nem azért voltak mert jajj szegény pici autó biztos szarul érzi magát, hogy ez vagy az kopog hanem azért mert lötyögött a futómű minden irányba nem indult a kocsi folyt a víz a vízpumpából, nem volt jó az alapjárat nem volt fék rajta hátul (mielőtt ebben is kijavít valaki aszimmetrikus kopással a hátsó betétek 3 és 5mm-el rendelkeztek és a tárcsa méreten alul volt.)

Arról ne beszéljünk, hogy a kilincs mikrókapcsoló úgy össze volt kókányolva a vezető oldalon, hogy Zoltán röhögő görcsöt kapott tőle, vagy arról, hogy a jobb első sárhányó polírozása félbemaradt és érdes mint a csiszolópapír ezeket nem számolom nem érdekelnek, de basszus a felelősség legkisebb felvállalása nélkül azért azt vegyétek észre, hogy irreálisan sokat kellett költeni a kocsira és még csak a felénél tartok a hibalistának. Mi értelme van egy 1.2MFt-ért vett kocsira rátolnom még 500 ezret hogy rendben legyen a piaci ára meg már most 1Mft körül van. A Suzukis hozzászólást meg sem hallottam az ilyen ültesse a saját családját suzukiba. Azt felejtsük el, hogy a kocsi 2-3év és 2-3MFt körül kezdődik mert akkor itt szinte mindenki talicskával jár. (a legfiatalabb Sc2 is 5 éves elmúlt tudtommal) 

Dev szerintem ez elég hihető: ((www.youtube.com/watch?v=cdHlsPzyKDs))

üdv Creative

Betyárgombóc febr. 20. Creative Commons License 40721

Hasonló az én történetem is.

188ekm óraállással vettük az autót azzal a mesével, hogy 2007-ben lett behozva fransziaországból állítólagos 14.000-es futással. Mivel 2005-ös születésű a járgány, nehezen volt hihető, hogy csak ennyi ment bele, de az állapota nagyon rendben volt, a kormánykopás, menettulajdonságok, belső tér... minden, ezért nem rugóztam rajta. Rögtön márkaszervizbe vittem diagnosztikára, ahol a 0. másodpercben megmondták - kártyaolvasóval - hogy 2007-ben már 123.000km volt benne. Nem mondom, hogy kicsit sem esett rosszul, de váratlanul sem ért. Teljes vezérlés csere, olaj, szűrők, fékbetétek - meg pár apróság - és boldogan használjuk. Bele volt ugyanis kalkulálva, hogy rögtön a vásárlás után rá kell költeni. Még az új abroncsokkal együtt is összesen annyira jöttem ki, mint amennyiért sok "kevesebbet futott" autót hirdetnek.

Most van oda kézifékkötél gyógyításon... majd kiderül mennyi lesz a vége, de biztosan kevesebb, mint a szerviz által megajánlott 180e+munkadíj.

Előzmény: AtiGH1 (40719)
Don_Quijote_de_la_Mancha febr. 20. Creative Commons License 40720

Sziasztok!

Tegnapelőtt este kiégett a bal első tompítottam.... gondoltam én, mert egyszer csak nem világított.

Kicseréltem a H1-es izzót és ugyanúgy semmi.

Biztosítékokat megnéztem, mind ok.

A bal reflektor sem világít.

Állítólag ez így már BSI elektronika hiba.

Mit kell ilyenkor tenni?

(nincs "áram" a foglalatban)

AtiGH1 febr. 20. Creative Commons License 40719

Az én km sztorim: a mi tehenünk Olaszból van. 134e km-rel vettük, ami hihetőnek is tűnt, mert nem voltak elkopva a mindennapos "tárgyak" az autóban. A vétel után elvittem, majd kiolvasták és lám 175e km van valójában benne. Engem ez nem érdekel, mert egy 10 éves autóról beszélünk. Nekem is volt komplett vezérléscsere, okoskerék sattara...én is cca. 220-at rádobtam még de nem érdekel mert ez egy 10 éves autó! Ezt el kell fogadni, ha vettem volna 3 évest akkor...:) (1,1-1,2m hufből venni kell egy 3 éves szuzukit és kész, ott negyed ennyi hibalehetőség nincs)

Előzmény: develooper (40716)
mov febr. 20. Creative Commons License 40718

Az eredeti vitától teljesen függetlenül:

Az, hogy az autó hány százalékát kell az autóra költeni nem igazán releváns szám. Lehet kapni felsőkategóriás autókat néhány millióért, ami az eredeti árnak a tizede is lehet, és könnyen lehet, hogy egy javításkor az autó árának 100%-át be kell tolni.

Ha a Scenic II modellt vesszük akkor könnyen meglehet, hogy valaki vesz egy tök jó állapotú, közel 10 éves autót, ami viszont éppen egy komplett fékrendszer csere előtt áll tárcsástól, csapágyastól, netalán még a toronycsapágy, lengéscsillapítók és 1-1 kormányalkatrész beszalad. Ekkor elég húzós lesz a költség az autó árához képest, holott nem egy szart vett. Azonban ha évekig használni akarja még, akkor ezeken túlesett és nem tekinti akkora költségnek.

Előzmény: Zsuppim (40712)
Törölt nick febr. 20. Creative Commons License 40717

azt biztosan nem itt fogom hirdetni

elég ha e mailt írsz nekem :D

Előzmény: ThomBoy (40702)
develooper febr. 20. Creative Commons License 40716

OBD-n keresztül csak a ph2 órák írhatók,de csak is felfele és kizárólag 400.000Km ig. Visszafele nem.

Megane-ba vettem anno ebay-en egy 0km-es órát ph1, teljesen dobozos fóliás volt, és egy ismerősöm szalonjában sem tudták beállítani, hogy még se 0Km es legyen a kijelző.

Tudtommal a kártya tárolja a valós óraállást. Egyes szalonokban van ilyen olvasó. Az lenne a legtisztább megoldás:)

A mi 1.6 osunkban 18X.000 km volt mikor eladtuk,de az összes hibán már túl volt.

Okoskerék 2x cserélve, leszakadó ablakok, tarfaósor cserék, toronycsapágy gumik, kézifék bowden csere. Aki megvette azóta is isteníti. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy használat függő hogy mikor milyen hibák jönnek elő.

Előzmény: creative69 (40707)
develooper febr. 20. Creative Commons License 40715

Akkor a kapcsolt + al lesz a baj még. 20 perc után nem kapcsol ki autómatikusan?

Előzmény: ThomBoy (40708)
stevie-13 febr. 20. Creative Commons License 40714

Egyébként nem az a baj hogy költeni kell az autóra, hanem az hogy egy olyan ember (volt)autójáról beszélünk aki itt elég nagy népszerűségnek örvend, gyakran igazít(oktat) ki másokat, stílusából ítélve én tökéletességre törekvő embernek tartom őt,   de a volt autója egyenlőre nem ezt tükrözi.

Egyszer már leírtam, hogy ilyenekre utoljára reagálok. Akkor elmondtam az álláspontomat az ügyről:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=126763812&t=9098903

Előzmény: Zsuppim (40712)
Zsuppim febr. 20. Creative Commons License 40713

Megsúgom hogy a műszakin nem csak rögzítenek, hanem fényképeznek is :)

Előzmény: vargamunka (40711)
Zsuppim febr. 20. Creative Commons License 40712

Azért az nem teljesen mindegy, hogy a tökéletes állapotúnak mondott autó vételárának majd 25%-át kell rákölteni az elkövetkező pár hónapban. Persze lehet legyinteni meg fintorogni hogy mit akarsz, hiszen ez egy x éves autó! De ti itt sokan sokszor leírtátok hogy ÁLLAPOTOT VESZÜNK, NEM FUTÁSTELESÍTMÉNYT! Egy diesel modellnél persze bármikor beüthet 2-300000 forintos javítás, de egy benzinesnél én is morcos lennék ha rövid idő alatt ennyit kellene rá költeni úgy, hogy nincs 200000 km az órájában. A "lássuk be egy 10 év körüli autót vettél" tényleg sántít, mert innen az oldalamról tudom hozni az ellenpéldát: párom autója 18 éves, csillaggarázsban áll, sokszor heteken át nincs beindítva, az összes gödröt megtalálja vele, a kuplungkezelésén 4 év alatt nem tudtam csiszolni ( váltásnál nem éppen finoman engedi fel a kuplungot ), mióta ismerem már legalább 4 járdaszegélyt kóstoltunk meg ( nem túl durván, de azért nekem fájt volna ). Szóval az alacsony éves futás ellenére kapja rendesen a viharokat szegény gép, mégsem kell rá rengeteget költeni. Egyébként nem az a baj hogy költeni kell az autóra, hanem az hogy egy olyan ember (volt)autójáról beszélünk aki itt elég nagy népszerűségnek örvend, gyakran igazít(oktat) ki másokat, stílusából ítélve én tökéletességre törekvő embernek tartom őt,   de a volt autója egyenlőre nem ezt tükrözi. Tehát ez most az "akasztják a hóhért" tipikus esete perpillanat. Becsületsértésről akkor beszélhetnénk, ha itt valaki azt állította volna hogy az autó volt tulajdonosa tekerte, vagy tekertette az órát, de erről nem volt szó. 2 db tény van kérem szépen: 1/ tény hogy a vizsgán megjegyezte a vizsgabiztos hogy ebben bizony nem ennyi km van  2/ a cserélt alkatrészek listája 200000 km feletti futásteljesítményre utal.   

vargamunka febr. 20. Creative Commons License 40711

barátom tavaly műszaki vizsgára vitte autóját km állás 230000-km 

papírjai amit adtak 23000-km rögzítették  4 éves megkímélt  ő vette észre otthon mivel nem akarja eladni nem foglalkozik vele .....érdekesség véget írom ide 

balesetmenteset mindenkinek

creative69 febr. 20. Creative Commons License 40710

Igen a cliod tortenetet mar leirtad egyszer es nem azzal van gond, hogy ez vagy az nem megy a kocsin hanem, hogy szinte allandoan szar.

Azert akarok utana nezni mert nekem se mindegy es gondolhatod hogy ereztem magam amikor ramrontott a szaki hogy hogyan kepzelem az ora visszatekerese buncselekmeny.

az eliras egy dolog de itt tobb mint 50ekm a kulonbseg az mar kicsit a hibahataron tul van...

egyebkent ez a 10 eves autot vettel dolog kicsit santit ne szamoljon senki a masik penztarcajaval legyen kedves! amikor regisztraltam a forumra es segitseget kertem autovasarlasban agyon lett dicserve az auto es szo se volt rola hogy ha egy kocsit veszek 1,2mft-ert akkor minden masodik honapban gurithatok ra 100eft-ot hogy jarokepes maradjon... maradjunk annyiban hogy ha 4-5 misi lett volna kocsira akkor eszem agaban sem lett volna renault venni, ez az ar ertek aranyban legjobb dontesnek talaltam, de nem tunik tul jo valasztasnak egyelore. 

az hogy ki mennyit tud egy autora szanni vagy mennyit akar nem feltetlenul jelenti egybol hogy allandoan szerelohoz kell rohangalnia allandoan. a problema akkor szokott lenni ha egy adott evjarat es kategoria legolcsobb egyedei kozul valaszt de itt pl az en esetem nem jatszik.

szoval szaz szonak is egy a vege kis segitseggel (amit kulon koszonok) ki lesz kerve az osszes vizsgan rogzitett km allas ha nekem van igazam azt is meg fogjatok tudni ha pedig Stevienek azt is es ebben az esetben panaszt fogok tenni a vizsgahelyel szemben mert engem is felbaszott ahogy beszelt velem a manus. mintha koztorvenyes bunozo lennek...

Előzmény: ThomBoy (40709)
ThomBoy febr. 19. Creative Commons License 40709

Nézd, én nem akarok ebben állást foglalni és igazságot tenni, de lássuk be egy 10 év körüli autót vettél.

Amikor eladtuk a szomszédunknak a Cliot (9+ év, 80e+ km), előtte trafó sort cseréltettem, új akksi volt benne meg még valami apróságot megcsináltam rajta.

Aznap amikor kifizette (egész pontosan befizette a bankba a pénzt, mert mi Balatonon voltunk, de a GSII árát el kellett utalni) a bankból hazafele széthullott a generátor ékszíj tárcsa. Mivel bő egy éve n alkalommal (volt, hogy hetekig amikor nyaraltunk) volt nála a kocsi, még tudta is mit vesz, így szerencsére nem kellett magyarázkodnom. Ettől függetlenül ezt a kb. 15-25ezres költséget (nem tudom már mennyi volt) vállaltam, mert annyira blama volt, hogy pont amikor kifizette bedöglik, viszont megállapodtunk, hogy eznaz utolsó. Pár hónapra rá csapágyas lett az egyik kerék, majd egy év múlva bedöglött az egyik trafó (pedig a legjobbat vettem).

Nyilván nem tudom hogyan zajlott le az adás-vétel, mennyire volt árban az autó, ezért én a magam esetét írtam le, nálad nem tudom és nem is akarom eldönteni mi az igazság.

Én pontosan ezen okból spóroltam mindig kb. 3 éves autóra, mivel az új nagyon drága lenne, úgy érzem kb 3-4év (ma már 5-7 év garanciás autóknál ez több is lehet) az az idő amíg 60-70e km alatt nagyon nem kerül bele rejtett hiba, a minimum 1 év garancia pedig arról biztosít, ha szétgyilkolták mégis a turbót pl, akkor az ki fog jönni amíg nem én fizetem.

Záró gondolatként annyit, hogy a GSIII a számítógépes nyilvántartás (és mivel utólag írták be a szervizkönyv) szerint 67e km-el volt szervizben tavaly tavasszal, holott ~59e volt benne amikor először láttam és 63e amikor átvettük. Tekerték az órát? Nem. Egyszerűen elb.szták a szervizben pedig állítólag elég a kártyaolvasóba bedugni és látják mennyi. Egyszerűen elírták 10e km-el, mert a munkalapokon előtte és utána is a helyes futásteljesítmény van feltüntetve.

Azonban én is azt javaslom nézz utána a magad és az eladó érdekében, mert ha tekert óra akkor bűncselekményről, ha nem akkor becsületsértésről lehet beszélni.

Előzmény: creative69 (40707)
ThomBoy febr. 19. Creative Commons License 40708

Köszönöm, igen működik a kijelző és a táv is, de most a gyújtásra nem kapcsol be és levételkor ki. :) Csak még nem volt érkezésem felhívni :-S

Előzmény: develooper (40703)
creative69 febr. 19. Creative Commons License 40707

Sziasztok!

Nem titok semmi ebben az ügyben, de mielőtt a műszerfalam is szétszedetném az NKH-ból ki lesznek kérve a vizsgalapok :)

A story annyi, hogy a 200ezres futás felett általában jelentkező összes hiba jelentkezik a kocsin és anélkül, hogy kérdezgettem volna

a vizsgánál "nekem rontott" a szaki, hogy vissza van csavarva az óra.

Egyébként én úgy tudom, hogy ezeket az órákat már simán lehet OBD/Clip eszközzel is csavargatni nem Dev?

Mert ebben az esetben nem sokkal többet látnál annál, hogy a kijelző egység korábban volt javítva.

Ha elnézett valamit a mostani vizsgabiztos és a korábbi vizsgáknál rendben volt a km állás azt is el fogom mondani mert nem a jó hír rombolása a célom.

Természetesen nekem is az az elsődleges célom, hogy biztos legyek benne, hogy milyen állapotban van valójában a verda mert most már lassan többet költök rá mint amennyit akármelyik kocsira amit hajtottam.

@ThomBoy A kocsit mások által is jó állapotúnak leírva vettem kevesebb mint 10000km-et mentem vele és több mint 280.000Ft-ot költöttem rá.

Azt hiszem ez nem a minden szőrszálon fennakadás esete. Ezek a szervizköltségek nem azért kerültek kifizetésre mert white fülem van hanem mert nem ment vagy nem volt biztonságos a kocsi. Ha egyszer én úgy döntök, hogy eladom a kocsit biztos, hogy itt is meg fogom hirdetni mert minden javítás dokumentálva van elég részletesen, már csak képeket kellett volna mellé tűzdelnem ahogy kopaszodok...

Ha valaki nem hiszi el, hogy a javítások mennyire voltak szükségesek, vagy, hogy kiszerelt alkatrészek mennyire voltak szar állapotúak az kérdezze meg nyugodtan Zoltánt egyedül az első kerékagy csapágyról nem tud nyilatkozni arról Lecsést kell kérdezni.

Az se titok, hogy most lett az első futómű felújítva 60k-ért de kormányzáskor még mindig kopog valami és az se, hogy a kuplung kinyomócsapággyal együtt csere érett.

További szép estét

Creative

Oczu febr. 19. Creative Commons License 40706

Nem tudom, de lehet rosszul tudom, nincs egy olyan rész a computerben, amit nem lehet buherálni? Amiből ki lehet szedni a km-t?

Előzmény: stevie-13 (40696)
vidiadv febr. 19. Creative Commons License 40705

Ha jól hámozom a dolgokat két fórumtárs között volt adásvétel ?

fpeter76 febr. 19. Creative Commons License 40704

Ha nem titkos az eredmény és az érintettek is beleegyeznek, engem érdekelne a sztori vége...

Előzmény: develooper (40701)
develooper febr. 19. Creative Commons License 40703

Rágyió megy?:)

Előzmény: ThomBoy (40702)
ThomBoy febr. 19. Creative Commons License 40702

Nekem egy tanulság van a sztoriból, ha egyszer sok-sok év után eladom a kocsim azt biztosan nem itt fogom hirdetni, pedig nekem még az ablaktörlő lapátokról is meg van a számlám :)

Előzmény: develooper (40701)
develooper febr. 19. Creative Commons License 40701

Esetleg rákukkanthatok az órára hogy volt e piszkálva, mindenki megnyugvása érdekében:) Pár szakártő már felkeresett az utóbbi időben.

Előzmény: stevie-13 (40698)
ThomBoy febr. 19. Creative Commons License 40700

Köszi, azt hiszem most teljesen összezavarodtam. A 05-ös látható fényáteresztő képessége 7%, a 20-asé 27%.

Most akkor ez nem azt jelenti ennyit enged át? Mert ez esetben elől ez szabálytalan lenne, de szemre a kép alapján nem az. :-/

Te tudod hogy van ez?

Előzmény: Batman72 (40699)
Batman72 febr. 19. Creative Commons License 40699

Elöl ilyen,hátul olyan. :)

Előzmény: ThomBoy (40690)
stevie-13 febr. 19. Creative Commons License 40698

Te Stevie!  A műszaki adatlapok megvannak? Tudod amit a vizsgán kiállítanak.

Tudom, mi az, de nem hiszem, hogy megvan.

Előzmény: Zsuppim (40697)
Zsuppim febr. 19. Creative Commons License 40697

Te Stevie!  A műszaki adatlapok megvannak? Tudod amit a vizsgán kiállítanak. Az enyém eddig kétszer vizsgázott nálam, én eltettem mindkettőt. Sőt a biztosító is bőszen fényképez kötéskor-átkötésnél- biztosítási eseménynél. 

Előzmény: stevie-13 (40696)
stevie-13 febr. 19. Creative Commons License 40696

Nem néztek el semmit.

Pedig ezek szerint igen.

Az autóban annyi kilométer van, amennyit a számláló mutat, mindig is annyi volt.

És nem, nem volt törve sem. Amikor vettük, magam mértem át, és amíg nálunk volt, nem volt törve (leszámítva a bal hátsó meghúzást, amit mutattam).

Szerintem a továbbiakat inkább magánban :-)

Előzmény: creative69 (40694)
Zsuppim febr. 19. Creative Commons License 40695

Én kikérem neked az előző vizsgákon feltüntetett értékeket. Küldj mail-t!

Előzmény: creative69 (40694)
creative69 febr. 19. Creative Commons License 40694

Szia!

Nem néztek el semmit.

2012-ben már kötelezettségük volt rögzíteni a kilométeróra állást ezt meg is tették.

A mostani vizsgán felhívták a figyelmem az eltérésre, valamint arra, hogy ez bűncselekmény,

miben én védett vagyok mert az adásvételiben az a km állás van ami most a kocsiban.

Előzmény: stevie-13 (40676)
Törölt nick febr. 19. Creative Commons License 40693

Mivel nekem megane II-ben van ez a motoros kicsit utána olvastam

Érdekes mód valóban akksi töltés is volt a neten megoldásként.

Trafóra a Berut írják, ha nem az mind a négy előfordulhat az üzenet.

Ráadásul a rossz trafó a gyertyát is kinyírja.

heliosis

Szintén ezt javaslom megnézni, a párokban különféle is okozhat problémát.

A trafók típusának megállapítására:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=121936636&t=9015399

Előzmény: AtiGH1 (40692)
AtiGH1 febr. 19. Creative Commons License 40692

Érdekes, hidegen nekem is rángat egy picit, pedig új gyári gyertya, trafók megnézve, clip tiszta...

vargamunka mondta, hogy neki az akksi feltöltése után abbamaradt...

Zoltán: nálad volt már ilyen eset?

Előzmény: heliosis (40691)
heliosis febr. 19. Creative Commons License 40691

horland írta:

2005.7.havi SCENIC II 110.000 km

"Check emissions" a kijelzön!

Ha netán azóta kiderült volna, hogy mi volt, áruld el, és kiszámítom hogy statisztikailag az enyémmel mekkora esélyem van ugyanabban a hibában szenvednem.

Enyém is 1.6 16V, de 2004.6. havi talán. Régóta együtt élek a hibaüzenettel. Van, hogy eltűnik hosszú egyenletes tempónál mondjuk 500km távon. Régen voltak durvább jelenségek is, de lehet, hogy az enyém öngyógyítós, mert mára csak ez a hiba maradt, és egy kis rángatás hidegen.

Előzmény: horland (40594)
ThomBoy febr. 18. Creative Commons License 40690

Ez a fólia ?%-os fényszűrésű? Azért durván sötétet én sem akarok, ez pont jó igy szemre, az off Ford gyárija pont jó volt, de az ugye gyárilag anyagában színezett üveg, ki tudja milyen fólia tudja ugyan ezt...

szalaics: a csomagtartó cikkszáma 82 00 143 317

ŰTH szerint viszont borzasztó, mert ívelt a teteje, ha kerékpárt akarsz szállítani elég viccesen néznek ki a tetején a kocsinak. Van egy másik fajta gyári aminek trapéz alakú a széle így nem lehet hátulra így felrakni, mintha hátsó spoiler lenne, cserében vízszintes. Zsolesz vette meg tőlem, így ő tudja megmondani a cikkszámot.

Előzmény: Batman72 (40682)
Törölt nick febr. 18. Creative Commons License 40689

motor nem megy könnyen tönkre  rá kell nézni mi akadt el, ahogy Trotter mondja.

Előzmény: Ayreon (40688)
Ayreon febr. 18. Creative Commons License 40688

Azon gondolkodtam, reggel komoly fagy volt és minden, mint az ónos esőben befagyott. simán el tudom képzelni, hogy erőltette a fagyott ablakot (le akarta tisztogatni a tükröt) és nyírta ki közben finoman a motort... dehát olyan szép asszony, nem lehet rá haragudni...

Előzmény: Trotter66 (40687)
Trotter66 febr. 18. Creative Commons License 40687

Nem biztosíték, ha nyönyög a motor, hanem szorult a mechanika.  Szét kell kapni, mielőtt még nagyobb baj, éi: összekócolódik a bowden/leég a motor történik.

Előzmény: Ayreon (40681)
szalaics febr. 18. Creative Commons License 40686

Na ilyen tetőcsomagtartóra fáj a fogam, jó áron! :)

De még rossz áron sem találok. :(

Ennek mi a cikkszáma?

Előzmény: Batman72 (40682)
Ayreon febr. 18. Creative Commons License 40685

Első. Igen hallom a motort. Akkor vajon mit tegyek vele? Párom annyit mondott (ő használja a kocsit), hogy reggel nem akart lejönni, majd lejött kb 10 centit, és akkor pedig nem akart felmenni. Kézzel rásegített neki, húzta felfelé, közben nyomta a gombot. Azóta fent van, és ott is maradt. Nem erőltettem így az este előtt (mikor hazaértem akkor mesélte), nem szívesen hagytam volna a lehúzott ablakú kocsit a ház előtt, ha véletlenül úgy talál maradni...

Előzmény: Törölt nick (40684)
Törölt nick febr. 18. Creative Commons License 40684

első? hátsó?

vargamunka febr. 18. Creative Commons License 40683

szia 

motort hallod ? nem hiszek benne hogy biztosíték csere a jó megoldás  ....

üdv

Batman72 febr. 18. Creative Commons License 40682

Az enyémen is a B oszloptól van hátrafelé fóliázva.

Így "szabályos".

Pénteken műszakizott a drága.

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (40615)
Ayreon febr. 18. Creative Commons License 40681

Sziasztok!

Bal oldali ablak nem jön le, a motor erőlködik hallom, de semmi nem történik. Mi lehet? Biztosíték? Hol nézzem?

üdv

Sárközi Norbert febr. 18. Creative Commons License 40680

Egyáltalán nem tart vissza a távolság...sőt lényegében azért is vagyok itt hogy olyan tapasztalatokat és tapasztalt embereket keressek akik tanácsot tudnak adni...jelenleg a keret szab határokat de semmiképp nem csináltatom egy olyan emberrel aki most látt először ilyet...nem egy olajcseréről van szó :) természetesen még Budapest is bőven belefér hisz csak egy százas...az autót nem ferhérváron hanem pesten vettem ne kérdezzétek nem tudom melyik kereskedés talán valami EZEL vagy ilyesmi török volt a tulaj...de tényleg nem lehetett észre venni ezek a problémák mind már egy két hónapos korában jelentkeztek....tehát tuti vannak azok a tömítőanyagok amik akkor ellenáltak azóta meg nincs már benne...mind azután jött elő hogy olajat hűtővizet szíjakat vízpumpát stb...cseréltünk...a héten még átesik egy számítógépes vizsgálaton utána megkezdem a gyűjtést ami remélem jövő hónapban meg is lesz...

ThomBoy febr. 18. Creative Commons License 40679

Anno Bagdányi Pisti egy csepeli klímáshoz irányított a Clioval. Miután már kompresszort és minden szart cserélt az autón elvittem a Keresztúri útra ahol egy szaros 6000 forintos szelep hibáját állapították meg és cserélték ki, a régi kiszerelt alkatrészeket meg eladták, így a végén "csak" 60-70ezerbe fájt a másik koma találgatása.

Előzmény: mov (40678)
mov febr. 18. Creative Commons License 40678

Nem egyedi eset, hogy az ügyfél úgy kerül normális szakemberhez, hogy már 100.000 forint felett jár, de még a hiba fennáll. Alapvetően ilyen esetben nem is feltétlenül arról van szó, hogy az addig elvégzett munka és alkatrész drága lett volna ennyiért, sőt sok esetben olcsóbb is.

Csak ilyenkor szokott kiderülni, hogy alapvetően egy 5.000 Ft-os alkatrész cseréjéből meg lehetett volna oldani, és a közeli szervizbe is elautózott már annyi üzemanyagot, amiből ment volna 1-200 kilométert.

Előzmény: Törölt nick (40677)
Törölt nick febr. 18. Creative Commons License 40677

Hát nem is tudom

Én sem, :DDD

Csak azt szoktam mondani, hogy hagyják magukat lehúzni 1x, 2x, 3x stb úgyis hozzáértőhöz kell majd vinni, ez a megállapítás nem az előttem szólókhoz társul, csak általánosságban.

Devhez mentem, kb 400 oda vissza távról nagyjából 5 éve navit magyarítani, de mindenki úgy csinál, ahogy akar, javaslatot mi teszünk, dönteni nem nekünk kell.

Előzmény: vargamunka (40674)
stevie-13 febr. 18. Creative Commons License 40676

Rögtön tisztább a kép, hogy a futásteljesítmény nem annyi amennyi.

Ne hülyéskedj....

A vizsgát a Lencsés-műhellyel szemben csinálták Szsztmiklóson, ahol évente x autót vizsgáztatunk, nem tudom, mit nézhettek el...

Előzmény: creative69 (40675)
creative69 febr. 18. Creative Commons License 40675

Sziasztok!

Ma reggel voltam vizsgáztatni és történt valami érdekesség.

A vizsga alatt szóltak, hogy 2012-ben amikor a kocsi vizsgázott 188.000 km volt benne, most 134.000 km van benne (127.000-el vettem).

Kicsit meglepődtem, de mondjuk úgy, hogy a kocsi egyáltalán nem az elmesélt állapotban volt kicsit gyanús is volt nekem.

Főleg ha felsorolom mi lett idáig cserélve:

- Okoskerék (+komplett vezérlés)

- Első lengéscsillapítók

- Toroncsapágyak

- Belső kormányösszekötő axiálok

- Hátsó tárcsa + betét

- Első kerékagy csapágy

Ami még hátralenne:

- A kormányműben néha előjönnek kopogék

- A kuplung kinyomásához hegyi trollnak kell lenni.

Rögtön tisztább a kép, hogy a futásteljesítmény nem annyi amennyi.

Én hülye még rá is kérdeztem, hogy a mostani és az egy évvel korábbi hirdetésben megegyezik a km, de persze kitérő választ kaptam.

Akkor most már tényleg kíváncsi lennék, hogy pontosan mennyi lett visszatekerve és vajon volt-e törve a kocsi / kiemelve a szélvédő mert a mellette lévő festékfelgyűrődés erre utal.

Kérnék egy pontos és őszinte választ mert ez most már nem csak meghintáztatás hanem bűncselekmény.

Köszönettel Creative

vargamunka febr. 18. Creative Commons License 40674

Szép reggelt !

Jelenleg ép egy Budaörsi elektromos féket csinálok, tegnap mondta , oly messze vagyok elmondása szerint 

Hát nem is tudom ,????eddig úgy  nézz ki két óra alatt meglesz csinálva nagy eséllyel  közben az autójával közlekedhet mert le van szedve .Erre nem tudok mit mondani .Általánosan elmondhatom Budapesten lakó autósnak ha nem Budapesten vagy 8-km is sok (tapasztalat halkan ide írom a megyeri híd 8-km van tőlem) 

Kicsit talán sok voltam bocs .........

mindenkinek balesetmenteset kívánok  

Előzmény: Törölt nick (40667)
vidiadv febr. 17. Creative Commons License 40673

Egyébként tényleg vidd el egy Renault specialistához hátha jobb áron megúszod a javításokat, mint ha valaki "találgat" vagy éppen nincs megfelelő kapcsolata alkatrész ügyben.

A többi okoskodást hagynám, van elég bajod. :-/

Na ezért írtam, hogy keressen meg.

ThomBoy febr. 17. Creative Commons License 40672

Nagyon sajnálom, hogy így jártál!

Ha fehérvári a nepper érdekelne melyik, néztünk jó pár autót ott 2011-ben, egyiktől sem vettünk, nem véletlenül. A Széchenyi úton a Szárcsa csárda után kifelé menet volt egy kereskedés. A faszi bemondta a telefonba, hogy patika az autó ami akkor 3 éves volt, a Clionk 9 múlt. Megmutattam neki milyen egy patika autó 3x annyi idősen.

Egyébként tényleg vidd el egy Renault specialistához hátha jobb áron megúszod a javításokat, mint ha valaki "találgat" vagy éppen nincs megfelelő kapcsolata alkatrész ügyben.

A többi okoskodást hagynám, van elég bajod. :-/

Előzmény: Sárközi Norbert (40665)
Bolti febr. 17. Creative Commons License 40671

Ha publikus lenne az e-mail címed akkor én írnék rá.....

Előzmény: Törölt nick (40666)
vidiadv febr. 17. Creative Commons License 40670

Keress meg e-mailban.

Előzmény: Sárközi Norbert (40661)
vidiadv febr. 17. Creative Commons License 40669

Nem akartalak elkeseríteni de már az elején megírtam . Sajnos tapasztalat volt. Átestem rajta.

Törölt nick febr. 17. Creative Commons License 40668

hirdeted?

Előzmény: Törölt nick (40666)
Törölt nick febr. 17. Creative Commons License 40667

Szerelők között is van különbség :)

- Lásd Vargamunkát, vagy Zoltánt és a többieket itt, akikhez 200 km-ről is elmennek, én is küldtem már reménytelen eseteket oda.-

Előzmény: Sárközi Norbert (40665)
Törölt nick febr. 17. Creative Commons License 40666

Sziasztok!

Valaki, vagy valakinek az ismerőse nem tervez egy Scenic II-t vásárolni? Kinőttük az 5 ülést és emiatt cserélnem kell.

2005-ös, 1.5 dCi, bordó, 175ezer km-el. Érdeklődőkkel a továbbiakat e-mailben megbeszélhetjük.

Elnézést, ha ez Off-nak számított, de olyanoknak (is) ajánlanám, akik ismerik a típust!

Üdv!

Sárközi Norbert febr. 17. Creative Commons License 40665

Oczu igen valószínű repedés már látta szerelő a turbóra ő 80 120 között mondta...Web nem jól emlékszel de nálunk is vannak szerelők...de ha 1milláért veszel egy autót visszaviszed mert nem jó hülyének néznek és elhajtanak mint a magzatvizet ... áprilisban műszaki addig a négy keréken komplett féket kell cseréljek...de én voltam a fasz...aki nem ért a lovakhoz ne vegyen lovat de a problémát valamilyen úton orvosolni fogjuk természetesen...lehet egy komplett használt motorral jobban járok de azt is megbízható embertől kell felhajtsam

Előzmény: Törölt nick (40664)
Törölt nick febr. 17. Creative Commons License 40664

Sajnálom, de pesten vagy ha jól emlékszem, van itt pár szerelő, miért nem velük nézeted meg?

Törölt nick febr. 17. Creative Commons License 40663

Ne költs feleslegesen, vidd el egy futóműveshez, szvsz pár ezerért átnézik, de ha van márkaszerviz az is jó.

Előzmény: lantosjr (40660)
Oczu febr. 17. Creative Commons License 40662

A turbo 150K körül van cakompakk, olajcsere és a munkadíj, hát igen, a hengerfej lehet egy egyszerű tömítés is, de lehet repedés, vetemedés. Sajnálom, hogy be sikerült vásárolnod, az előző tulaj nem autót érdemelne, hanem egy szekeret lovak nélkül.

Sárközi Norbert febr. 17. Creative Commons License 40661

Weboldal, mov, vivadv69 köszi a segítséget de akkor a legutóbbi okozza a fűtésproblémám mert a kiegyenlítőben elég nagy a nyomás és emiatt hengerfejre gyanakszunk, akkor ez okozhatja a fűtés leállását is...(fasza) hát jól befürödtem ezzel a vétellel, most lehet visszaviszem és beültetem a kereskedőt és az autóval együtt felgyújtom, fél éve van nálam, szar a turbó, hengerfejes, és a váltó is hangos de durván, és a kisebb problémákat meg sem említem...sajna az autót nem tudom leállítani és arra hogy mindezt megcsináltassam szerintem 500 ezer nem takarja most nincs keret... de köszi mindenkinek azt hiszem a bontóban vagy egy kereskedésben adnak érte párezret

lantosjr febr. 17. Creative Commons License 40660

sziasztok,

megint kérdés :)

hétvégén lett kicserélve a belső kormányösszekötő és a kormánygömbfej mindkét oldalon...

csendben volt az autó... ma reggelig... megint valami "kotyogás" jön az elejéből :(

valaki le tudná írni nekem hogy mi az ami tud kotyogni elöl?

eldöntöttem hogy mindent kicserélek ami kotyoghat...

de megrémisztettek azzal is hogy a fogasléc is adhat ki hangot, az meg nem 2-3ezer forintos alkatrész...

szóval egy alkatrészkereskedésben dolgozok és jó áron tudok beszerezni mindent... :)

előre is köszönöm

Don_Quijote_de_la_Mancha febr. 17. Creative Commons License 40659

Köszi, mivel befenyegették őket a fél milliós bírsággal, gondolom nem nézik el.

Nincs hozzá műbizonylat, az előző tulajt meg nem is ismertem. Szóval nem pótolható, bár ha jól tudom a fólia alá kellene rakni, szóval mind1 is..

Előzmény: ThomBoy (40658)
ThomBoy febr. 16. Creative Commons License 40658

Menj el időpontot kérni a kocsival a vizsgaállomásra és kérdezz rá. A néhai GSII-nk amikor 4 éves lett az off Forddal mentem időpontot kérni (útba is esett és szombaton kevés műhelyben vizsgáztattak, persze akkor nem gondoltam komolyan a lányom tejfakasztója után a délelőtt 10 órát :)), szóval mentem egyeztetni az off Forddal ami gyárilag privacy üveges a B oszlop mögött körbe és a fickó mivel nem tudta melyik autót akarom vizsgáztatni egyből rám szólt, húzzam fel az első ablakot, mert nem vizsgázhat le ha az is sötétített. Az egyetlen amibe beleköthetnek a műbizonylat, ha az nincs meg próbálj utána járni hogyan pótolható.

26/2010. (XII. 22.) NFM rendelet 6. § (2). Hatályos: 2011. I. 1-től.

A fényáteresztő -képesség mértéke megfelelő:

a) ha a szélvédő (kivéve a lehajtott napellenzők által takart üvegfelület), valamint a vezetőtéri oldalablakok üvegei esetében (amelyeken keresztül a jármű vezetője részére az oldalra való kilátás, valamint a visszapillantó tükrökkel a jármű mellett lévő mindkét forgalmi sávra történő hátralátás biztosítva van) a mérték legalább 70%;

b) egyéb ablakok (utastéri, raktéri oldal és hátsó ablakok) üvegei esetében 70% alatti mérték is megengedhető, ha a járművet két külső tükörrel szerelték fel."

Amivel szokott szívás lenni, hogy a gyári üvegek sem tökéletesen 100%-ban eresztik át a fényt, így egy 30%-os fólia+gyári üveg már 70% alatt engedi át a fényt. Tavasszal én is viszem a kocsit, de csak B oszlop mögött akarom fóliáztatni "sötéttel", a B oszlop előtt legfeljebb UV szűrés és hővédelem miatt gondolkodom rajta.

Előzmény: Don_Quijote_de_la_Mancha (40654)
djkerep febr. 16. Creative Commons License 40657

Egy hétig nem állt még, de itt csak nagyon picit izzik a led. Majd elválik, mert csak az ajtóba lévő a hibás. Ha ez is leszívja akkor kuka :)

Előzmény: lantosjr (40656)
lantosjr febr. 16. Creative Commons License 40656

szia, én voltam az... a PUG-ban ugye 6darab ledes izzó ment a plafon világításba... egyszer leszívta az akksit, bár nem egyik napról a másikra...

1hétig nem használtam és utána bikázni kellett! mértük hogy mi fogyaszthat, hát a ledek voltak csak, de úgy hogy elméletileg a PUG a bezárást követően 1perc múlva "áramtalanít" mindent az utastérben!!! a ledek akkor is nagyon halványan de világítottak! bermuda meg a háromszöge! :)

Előzmény: djkerep (40655)
djkerep febr. 16. Creative Commons License 40655

Valaki írta, hogy a PUG-jában ledesítve a beltér világítást az nem alszik el. Na, most megfigyeltem én is, hogy az ajtókban levők halványan parázslanak. Nem tudom mitől van, de indul rendesen az autó.

Don_Quijote_de_la_Mancha febr. 16. Creative Commons License 40654

ThomBoy és Airbag. kösz a tippeket, akkor, lehet megpróbálom.

Előzmény: Airbag. (40622)
Oczu febr. 16. Creative Commons License 40653

Összebeszélünk, Maglód kb 130km, de szerintem bevállalom :-)

Előzmény: zoltan1967 (40652)
zoltan1967 febr. 16. Creative Commons License 40652

Este hozod másnap este viszed.

Előzmény: Oczu (40651)
Oczu febr. 16. Creative Commons License 40651

Milyen jó, hogy belestél :-)

Így már minden stimmel, a teljesítmény és a DPF is.

Ha már itt vagy: Egy turbo+ HK csapágycsere kb mennyi időt vesz igénybe ferrykeres felújítással pl Nálad? A turbo eszi az olajat, levettem a csövet, sajna áll benne az olaj. Biztonsági cserét meg akarom csinálni mindkettőnél.

Előzmény: zoltan1967 (40649)
Törölt nick febr. 16. Creative Commons License 40650

jól értem akkor 812 részecskésben is kell lenni?

akkor nem kell alánézegetni ha igen :D

Előzmény: zoltan1967 (40649)
zoltan1967 febr. 16. Creative Commons License 40649

Ez a motor és a hűtő kőrbe való ez minden 1,5 dieselben van.

A másik az elektromos csak a részecske szűrősben.

Előzmény: Oczu (40646)
zoltan1967 febr. 16. Creative Commons License 40648

Alvázszám szerint az "oválplakett"

Gépkocsi leírása VIN vf1jmg5d636386833

GÉPKOCSI SCENIC II

Változat megnevezése CFE19 125 E4

tapvJM15

Gyártási sz. DA62407

MOTOR F9Q

Motor jelzőszáma 804

Motorsz. C121620

Sebességváltó ND0

Sebességváltó jelzőszáma 002

Sebességváltó sz. A500503

Előzmény: Oczu (40635)
Törölt nick febr. 16. Creative Commons License 40647

Ha arra jársz, nézd meg lécci a 12-t

látom, hol hibáztam, NEM irtam, hogy nem a motoron lévőre gondoltam, azt felejtsd most el

Előzmény: Oczu (40646)
Oczu febr. 16. Creative Commons License 40646

Nem :-)

ez való bele

Előzmény: Törölt nick (40645)
Törölt nick febr. 16. Creative Commons License 40645

ez a jó kép a második helyett oooopsz :D

Előzmény: Törölt nick (40644)
Törölt nick febr. 16. Creative Commons License 40644

812

804

12-s alkatrész, volt valahol rendes fényképem is de nem találom

Itt a cikkszáma és képe

Előzmény: Oczu (40643)
Oczu febr. 16. Creative Commons License 40643

Nincs elektromos vizpumpa, mechanikus van, cseréltük a vezérléssel.

Előzmény: Törölt nick (40642)
Törölt nick febr. 16. Creative Commons License 40642

Tudom már beszéltük, most keresem a 804-s elektromos vizpumpás képet, hátha megnézed és kiderül neked is van benne.

Előzmény: Oczu (40641)
Oczu febr. 16. Creative Commons License 40641

A 812 így néz ki, míg az enyém így

Előzmény: Törölt nick (40638)
Törölt nick febr. 16. Creative Commons License 40640

Jut eszembe, nem irták el az alvázszámot?

Nézted már valaha a papirt és a lemezt együtt?

hetvenhetes. febr. 16. Creative Commons License 40639

Kösz

Előzmény: Oczu (40629)
Törölt nick febr. 16. Creative Commons License 40638

Persze meg, most olvastam vissza onnan gondoltam 804, 812 nem lehet, mert az nem fekete burkolatos mint a tied a müanyag alatt.

Törölt nick febr. 16. Creative Commons License 40637

Sajnos két lehetőség van, vagy összefügg, vagy nem a beázással.

Nem egyszerű kiszárítani a cuccot, távjavitásban igy tanácstalan vagyok.

Hibakód kiolvasás, talán mond valamit

Igy kellene szétszedni a kiszáradáshoz

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=100994557&t=9098903

Előzmény: lantosjr (40634)
hetvenhetes. febr. 16. Creative Commons License 40636

kösz

Előzmény: vidiadv (40627)
Oczu febr. 16. Creative Commons License 40635

Egyszer már futottunk egy kört ebben, akkor 812 jött ki, de az csak 121 paci papir szerint. Onnantól viszont nem a jó a JM15 :-)

Egyszóval, nem tudom :-) Alvázszám alapján megtudják mondani?

Előzmény: Törölt nick (40633)
lantosjr febr. 16. Creative Commons License 40634

szia,

igen volt állítás, (lézerrel csinálta egy csongrádi autószerelő)

a beázásra én is gondoltam, most, amennyire tudtam, benéztem a műszerfal mögé, nem látszódott semmi nyoma...

baltérd felett van egy egység (a PUGban ezt BSI-nek hívták) az is csontszáraz volt, leszedtem a stekkereket, ott sem találtam nyomát víznek...

egyébként a beázás megszünt, tele volt sárral mindkét lefolyó, takarítása után simán ment le a víz. pollenszűrő felöl próbáltam cső+fecskendő kombóval kiszedni a vizet, de már nem volt benne... aszombaton, egész nap egy hölégfúvó nyomta be az utastérbe a 40fokos meleget...

jó lenne megtudni mi lehetett ez a steering fault, mert így nem nagyon merek vele járni

Előzmény: Törölt nick (40626)
Törölt nick febr. 16. Creative Commons License 40633

akkor nem is 804-s

Előzmény: Oczu (40632)
Oczu febr. 16. Creative Commons License 40632

Egyik sem :-)

Nem volt még komoly gondom, ezért nem voltam Zoltánnál. A vízpumpa mechanikus, vezérszíj hajtja, tudom, mert már cseréltük.

Előzmény: Törölt nick (40630)
vidiadv febr. 16. Creative Commons License 40631

Ha rudazat akkor nem csak az 5. szopna szerintem.

Előzmény: Oczu (40629)
Törölt nick febr. 16. Creative Commons License 40630

Te Zoltánnál javittatol ha jól emlékszem, majd megmondja ő, ráadásul 804-s elméletiledg a motorod, ott van elektromos vizpumpa is, az akksi alatti részen a hűtőnél

Előzmény: Oczu (40619)
Oczu febr. 16. Creative Commons License 40629

Véleményem szerint ez tartóbak, vagy kulissza gond, az is lehet, hogy csak a rudazaton kell állítani. Mielőtt bármit költenél, érdemes lenne megkérdezni Zoltant, Vargamunkát, vagy Renaultdokit, elérhetőségük itt megtalálható, néha be is lesnek ide.

Előzmény: hetvenhetes. (40623)
vidiadv febr. 16. Creative Commons License 40628

Kiszedtük és odavittem.  81.600 Ft fizettem cuccért  50e anyag 30e munkadíj .

Előzmény: Oczu (40625)
vidiadv febr. 16. Creative Commons License 40627

Olajat bele. Gl4 kell. Szerintem nincs benne elég.

Előzmény: hetvenhetes. (40623)
Törölt nick febr. 16. Creative Commons License 40626

futómű állítás volt?

lehet összefüggés, bár nem nagyon hiszem

a beázás is érinthet elektronikát, ami ki tudja hova jut el.

ki csinálta?

Előzmény: lantosjr (40616)
Oczu febr. 16. Creative Commons License 40625

De gondolom, nem ők vették le és rakták vissza? Még ez is egy megoldás lehetne, hogy felviszem a kocsit nekik. Mennyibe fájt?

Előzmény: vidiadv (40620)
vidiadv febr. 16. Creative Commons License 40624

Szerintem semmi köze. Elektromos szervo van rajta. Nézd meg a biztosítékot.

hetvenhetes. febr. 16. Creative Commons License 40623

Már maga a váltóbot is nehezen jár.Az ötödiket mikor raknám akkor nem recseg,hanem egyszerűen mintha nem is lenne ott,nem lehet betenni.Én is olvastam a szinkrongyűrű problémáról,de itt a dupla kuplungolás csak néha megoldás.Legfőképp akkor fordul ez elő,ha sokat megyek vele (több,mint 100 km).Lehetséges,hogy a váltóban kevés vagy öreg az olaj? Csak egy ötlet. Vagy cseréljek ki a váltóbottól indulva egészen a váltóig mindent (beleértve az összes tartóbakot is)? 

Előzmény: Oczu (40617)
Airbag. febr. 16. Creative Commons License 40622

Üdv.

Sk is letudod szedni.

kell hozzá egy vizes flakon/spricelős/ meg egy müanyag jégkaparó.

befújod a fóliát és szépen le lehet huzni az üvegről.

leszedés után 2x clin tiszitóval átmosod az üveget.

ThomBoy febr. 16. Creative Commons License 40621

B oszlop mögött lehet fólia. Csak az elsőért picsognak.

vidiadv febr. 16. Creative Commons License 40620

Nekem ferryker csinálta. Ő a hivatalos renault garanciális szervíz. 1 nap volt az egész.

Előzmény: Oczu (40619)
Oczu febr. 16. Creative Commons License 40619

Bocs a dupláért:

érdekes dolog jött felszinre: a motorkódom az adattábla szerint JM15, ami az itteni leírások szerint 81kw teljesítményt jelent, viszont a forgalmiban 96Kw szerepel. Az addig ok, hogy F9Q a motorkód, de ugye utána még van egy 3 jegyű szám.

Az autó egy 2006-os 1.9Dci + DPF. Honnan tudhatnám meg, mi a pontos motorkódom? Azért is fontos, mert nagyon úgy néz ki, hogy a turbot cserélnem kell, elkezdte kapkodni az olajat. Hogyan működik a turbocsere a felújítónál? Nem akarom, hogy heteket álljon az autó a várakozás miatt. Itt 3 cég neve merült fel: Wizard, Ferryker és a Felcsiky. Esetleg a DTK?

Evvel párhuzamosan megejtem a biztonsági HK csapágycserét is, ha jól emlékszem, Trotter kollégának volt ilyen jellegű gondja turbocsere után.

Don_Quijote_de_la_Mancha febr. 16. Creative Commons License 40618

Durván hangzik, szerencse, hogy nem lett baleset belőle.

Oczu febr. 16. Creative Commons License 40617

Mit jelent, hogy nehezen veszi? Recseg? Ha dupla kuplunggal megy, akkor szinkrongyűrű kopás, ha nehezen ugrik be, az inkább motortartóbak, vagy kulissza........

Előzmény: hetvenhetes. (40614)
lantosjr febr. 16. Creative Commons License 40616

sziasztok!

tegnap reggel, belső kormányösszekötö rudat cseréltünk Ződikén...

kopogás megszünt, gyönyörűen megy a kocsi.... vagyis nem :(

estefelé jöttem vissza pestre, és kecskemét magasságában, sípolt egy nagyot, majd a kijelzőn a "Steering fault" hibaüzenet jelent meg és

egyik pillanatról a másikra "megszorult" a kormány... azért írtam hogy megszorult, mert nem olyan mikor elmegy egy szervó, annál sokkal

de sokkal durvább volt! komoly erővel kellett cibálnom a kormányt, hogy le tudja húzódni az út szélére!!!

lehet összefüggés a rúd csere és a fent leírt "kormány hiba" között???

mi lehet a megoldás ilyen esetben???

Don_Quijote_de_la_Mancha febr. 16. Creative Commons License 40615

Sziasztok!

1 hónap múlva műszaki és mivel a feljelentünk és félünk korszakban élünk megint, így gondolom fóliázva nem fogom tudni levizsgáztatni a bocit.

Tudtok valakit ajánlani, aki leszedi az ablakfóliákat? Veszprém környékén.

Én már fóliázva vettem 6 éve, de most úgy tűnik meg kell válnom a hátsó ablakfűtésemtől....

hetvenhetes. febr. 15. Creative Commons License 40614

Sziasztok!

Renault Scenic 2  1,9 dci  120 LE   2005 évjárat.

A következő a problémám: Felfelé váltogatásnál nagyon nehezen veszi az ötödik sebességet.Dupla kuplungolás néha segít,néha nem.Járt már valaki hasonló cipőben vagy esetleg tudna segíteni mi lehet ez?

Köszi előre is!

Törölt nick febr. 15. Creative Commons License 40613

az gáz, de egy darabig remélem jó lesz

Előzmény: seemy (40612)
seemy febr. 15. Creative Commons License 40612

ja és persze a tengelye tört el a turbónak..

Előzmény: Törölt nick (40609)
seemy febr. 15. Creative Commons License 40611

most ahogy nézem még az a gyenge füst is eltűnt ami este látszott gyorsításkor a mögöttem lévő kocsinak a fényében..

Előzmény: seemy (40610)
seemy febr. 15. Creative Commons License 40610

..köszi a számot..

..igen felújított..

Előzmény: Törölt nick (40609)
Törölt nick febr. 15. Creative Commons License 40609

felújított

Előzmény: seemy (40608)
seemy febr. 15. Creative Commons License 40608

..szia ..csere meg volt ..

..160 misimbe fájt úgy mindennel együtt..de most megy

Előzmény: Törölt nick (40607)
Törölt nick febr. 15. Creative Commons License 40607

keresd őt

turbód hogy van?

Előzmény: seemy (40606)
seemy febr. 15. Creative Commons License 40606

..sziasztok..

..navigációval kapcsolatban hol érdeklődhetek..scenic II cd -s alapú és magyarítás érdekelne..amit találtam kicsi húzósnak tartom 16000 huf-ért..

himenolepis1 febr. 15. Creative Commons License 40605

Vegulis ha 4.seb.-ben megy 90-et az olyan minzha 5.-ben menne 150km/h-t...

Előzmény: ThomBoy (40577)
1.5döci febr. 15. Creative Commons License 40604

Nem használjuk itt áll az udvarban.

Előzmény: vidiadv (40603)
vidiadv febr. 15. Creative Commons License 40603

Volna még pár dolog de nem akarlak ijesztgetni. Ameddig nem nyomja ki a vizet addig megúszhatod olcsón.

Előzmény: vidiadv (40602)
vidiadv febr. 15. Creative Commons License 40602

Ha nem találsz látható nyomát akkor több eset lehetséges. A hűtő meleg üzemmódban valahol szivárog és elpárolog. Majd lassan hidegen is fog. A másik hogy a vízpumpa tengelynél. Na most ezt nem látod de ha látnád is lehet hogy ott is csak melegen enged. Majd fog hidegen is. A harmadik lehetséges ok, hogy hengerfejes. Nézd meg hogy mennyire nő meg a nyomás a kiegyenlítő tartályban. Ha hengerfejes akkor ki is nyomja majd. De viszont ha kevés volt a folyadék nem értem, hogy volt fűtésed. Az 1 liter az sok.

Előzmény: AtiGH1 (40600)
Törölt nick febr. 15. Creative Commons License 40601

Tömitettség ha rendben, ilyen esetben lett megfőzve pár cartárs motorja :(

horland

Bocs félre értettem-olvastam az első beirást.

Előzmény: AtiGH1 (40600)
AtiGH1 febr. 15. Creative Commons License 40600

A liftezést a hűtőfolyadék hiánya okozta, így jelezte hogy tölts utána...

Viszont kezdek izgulni, hogy hova tűnik a víz. Ahogy látom cca. 5-10 dl megy el 500 km alatt. Fűtésem hibátlan, olyan mint a hősugárzó. :)

Előzmény: AtiGH1 (40530)
horland febr. 15. Creative Commons License 40599

igen 84000 km-nél

Előzmény: Törölt nick (40596)
horland febr. 15. Creative Commons License 40598

igen az fontos! 1.6 benzines

Előzmény: Oczu (40595)
Trotter66 febr. 15. Creative Commons License 40597

Ha diesel akár lehet izzítógyertya is, vagy EGR szelep...

Kellene még jópár infó, hogy nagyjából be lehessen lőni.  De a clip, ami tutira azonosítja a bibit és egy jó szerelő, aki a hibakód mögött látja a valódi problémát. ;-)

Törölt nick febr. 14. Creative Commons License 40596

üzemanyagszűrőt cseréltetél már valaha?

Oczu febr. 14. Creative Commons License 40595

bármi lehet, vagyis inkább több megoldás van rá. Kár lenne találgatni, fel kell rakni diagnosztikára.

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9098903&aq_ext=1&aq_text=check%20emission

Másrészt, ha nem árulod el, hogy milyen motor, baromi nehezen fogsz választ kapni :D

horland febr. 14. Creative Commons License 40594

Tisztelt Kartásak!

Hátha....

2005.7.havi SCENIC II 110.000 km

"Check emissions" a kijelzön! Olaj rendben 4 ezret ment csere óta, számláló nullázva, nem rángat, a vezérlés cserélve! Mi lehet?

Köszönöm a segítséget!

Horla

KáTyby febr. 14. Creative Commons License 40593

Köszönöm, heliosis, de éppen tegnap sikerült egy kedvező kört futnom az ügyben és megoldódott a kérdés.

Üdv!

kt

Előzmény: heliosis (40588)
vidiadv febr. 14. Creative Commons License 40592

Azért ne vegyél mérget rá, hogy belekerül. Nekem is van itthon 2 literes üvegben. Megtankolok olcsó kútnál és prémiumot csinálok belőle. Nem írom ide honnan van. Pont a kezelők spórolnak vele. Van egy kisteherautóm francia.  700000 km van benne amiről tudok. Na azt szoktam rendesen felprémiumozni. Nem volt még olyan hideg, hogy ne induljon pöccre. Igaz télen duplán keverem. Nyáron nem adagolom.

Előzmény: stevie-13 (40589)
szalaics febr. 14. Creative Commons License 40591

Vagy mégse! :)

Előzmény: szalaics (40590)
szalaics febr. 14. Creative Commons License 40590

Ok így már értem! Mert tiszta volt a teknő és nem volt olajsár stb...akkor azért maradt a polcon! Párom Fordjába majd elhasználom :9 Városi  használtara van...Ártani nem árt egy tisztítás...

Előzmény: Zsuppim (40569)
stevie-13 febr. 14. Creative Commons License 40589

2008-ban,2009-ben,2010-ben,2011-ben a nyugati technológiával darabonként több mint százmillió forintért felújított M62-es mozdonyokhoz kannás kiszerelésű prolongot vásárolt a MÁV Gépészet Zrt, ezzel minimális szintre csökkentve az olajfogyasztást és a motorok idő előtti kopását.

A MÁV beszerzéseit szerintem hagyjuk :-)

Gyakrabban van annak politikai motivációja, mint műszaki...

A Prolongot példának hozni meg.... hogy is mondjam.... elég izé.

Az Agip kutakon kapható prémium benzin és gázolaj minden kúton helyben készül. Személyesen a  tartálykocsi sofőrnek és a kútkezelő személyzetnek van kiadva hogy lefejtésnél a mellékelt anyagból mennyit kell az üzemanyaghoz adni. 

Stimmel! Ez minden más társaságnál is kb így van. A kutakon kapható üzemanyag adalékolt, adott esetben évszakonként eltérően adalékolt.

Csakhogy ez az adalék-koktél szakemberek által összeállított, hosszútávon is tesztelt dolog, és ÉPPEN EZÉRT nem szabad további adalékokkal felütni, mert a különböző vegyszerek egymásra gyakorolt hatása ismeretlen, adott esetben problémát is okozhat.

Előzmény: Zsuppim (40585)
heliosis febr. 14. Creative Commons License 40588

Van egypár Renaultos ismerősöm, egyiknél van egy ilyen okoskerék elfekvőben. Lealkudjam 40-re?

(+ postaktg, vagy eljönni érte, mert itt van GyMS-megyében)

Előzmény: KáTyby (40537)
cefo febr. 14. Creative Commons License 40587

Továbbra is tiltakozom! :)

Nálam a 2.0 dci semmilyen körülmények között nem eszik 8 litert. 7,2 a max., de inkább 6,8, ha kerülöm a dugót. Az elmúlt hónapban sokat városoztam, szaladtam bele dugókba is, de akkor volt a max 7,2. Pályán stabil 7 liter, de nem is nagyon megyek óra szerint 140 alá. A városban pedig a dinamikus gyorsulás a jellemző.

Annyit még hozzátennék, hogy kizárólag prémium gázolajat tankolok (Shell vagy Agip), és minimális kivétellel, de mindig eléri az üzemi hőfokot a motor, tehát túl rövid útjaim ritkán vannak.

Szóval szerintem a fogyasztási tapasztalataid nem feltétlenül általánosíthatók a 2.0-ás dci-re. Jó lenne, ha más is elmondaná fogyasztási tapasztalatait erről a motorról.

Amúgy a gépet továbbra is imádom. Zoltán egy zseni, a gép megbízható. Apró franciás bajai persze néha vannak: most éppen a bal tükörfűtés és a rendszámtábla világítás adta meg magát, de ezekkel lehet együtt élni. Szerintem ez egy nagyon eltalált, megbízható konstrukció.

Előzmény: ThomBoy (40576)
vidiadv febr. 14. Creative Commons License 40586

Azért azt tisztázzuk miért keletkezik olajsár. Olajsár abban az esetben keletkezik amikor a motorolaj nem képes már lebegtetni a benne lévő szilárd részecskéket. Legyen ez korom stb. Azaz A sűrűbb olajcsere megoldás ellene. És itt hiába használ valaki extra drága olajat. Ha a motor kormol akkor azt is televágja korommal és kokszal. Aztán beragadnak a gyűrűk stb. Én sem vagyok adalék párti a motorhoz. Üzemanyagba az ömv is rak de az égésjavító. Viszont rendszertisztítót ott sem ajánlatos használni. Normál esetben a korszerű autók motorja túléli az autót az előírt karbantartás mellett. OFF: ford cmax 2004 . Országosan jár vele a pacák garanciális javításra. 600.000 km van az autóban. Szíjcserék, vezérlés szűrők olaj és kettőstömegű lendkerék csere volt. A befecskendező gyári !!!! Csodabogárként nézünk az autóra. Persze kopó fék stb cserélve. Azért vettem sceniket mert azt mondták, hogy a fordnak problémás a befecskendező rendszere. Mondjuk lehet, hogy fehér holló.

Zsuppim febr. 14. Creative Commons License 40585

"Gépész körökben alap, hogy korszerű motorolajhoz és üzemanyaghozsemmilyen adalékot nem adunk utólag hozzá" - igen?  2008-ban,2009-ben,2010-ben,2011-ben a nyugati technológiával darabonként több mint százmillió forintért felújított M62-es mozdonyokhoz kannás kiszerelésű prolongot vásárolt a MÁV Gépészet Zrt, ezzel minimális szintre csökkentve az olajfogyasztást és a motorok idő előtti kopását. Az adalékolást azért hagyták abba, mert a motorok előírás szerinti felújítását nem tudták a tervezett időben megkezdeni, ugyanis nem volt mit felújítani. 

Az Agip kutakon kapható prémium benzin és gázolaj minden kúton helyben készül. Személyesen a  tartálykocsi sofőrnek és a kútkezelő személyzetnek van kiadva hogy lefejtésnél a mellékelt anyagból mennyit kell az üzemanyaghoz adni. 

Az állításodra csak két, könnyen ellenőrizhető példa...... 

stevie-13 febr. 13. Creative Commons License 40584

"Akik láttak már motort szétszedve a saját műhelyükben :-)"   - erre a cinikus megjegyzésre csak annyit írnék hogy nem elég szétszedve látni, azt tudni kell össze is rakni, sőt gyakran sz@rból kell várat építeni ( a miértre Magyarország jobban teljesít a helyes válasz ).

A motort belülről tisztító adalékok kémiailag rettenetesen aktív, maró hatású anyagok, amivel két baj van: ha peched van, nemcsak a lerakódásoknak mennek neki, hanem más szerves anyagoknak is (pl. tömítések), illetve a leoldott dzsuvát belemossák az olajáramba. Ha a dzsuva eljut az olajszűrőig, akkor királyság. Nade ha nem, a vékonyabb olajjáratokat simán eldugíthatják, és a motor egyes egységei kenés nélkül maradhatnak.

Tehát a használatuk kockázata egyszerűen magasabb, mint a várható hasznuk.

Gépész körökben alap, hogy korszerű motorolajhoz és üzemanyaghoz semmilyen adalékot nem adunk utólag hozzá.

Előzmény: Zsuppim (40583)
Zsuppim febr. 13. Creative Commons License 40583

Szerintem meg le sem sajnálják hogy ki mit rak a motorjába :)  ne menjünk bele az okoskodásba, mindenki másképp csinálja. A márkaszerviz anno az egr cső törésnél a javítás+cserealkatrész árát 80000 forint közeli összegben határozta meg, 4 munkaórával számolva. Anno aki megcsinálta, nos ő a felső motortartó bakot is kivette a cseréhez. A harmadik ember meg megmutatta személyesen hogy hogyan kell mindenféle felesleges művelet elvégzése nélkül kb 45 perc alatt egr csövet(flex cső)+tömítést cserélni ki és beszereléssel együtt 12 csavar oldásával. 

"Akik láttak már motort szétszedve a saját műhelyükben :-)"   - erre a cinikus megjegyzésre csak annyit írnék hogy nem elég szétszedve látni, azt tudni kell össze is rakni, sőt gyakran sz@rból kell várat építeni ( a miértre Magyarország jobban teljesít a helyes válasz ).

Előzmény: stevie-13 (40580)
lantosjr febr. 13. Creative Commons License 40582

Köszi!

Előzmény: stevie-13 (40581)
stevie-13 febr. 13. Creative Commons License 40581

1.6os 16szelepes benzines motornak sem ajánlott ez a motormosás?

mert ha nem, akkor már el is felejtem! :)

Felejtsd el :-)

pesten napi 35-40km-t megyekálltalában "tökölve", ahogy azt pesten szokás, 

de két hetente pest-csongrád (kb300km) olyankor meg szoktam hajtani becsülettel. ez elég neki hogy "megtisztuljon"? :)

A napi 35-40 km az azt feltételezi, hogy nem start-stop üzemmódban használod az autót, ugye? Azaz van ideje elérni az üzemi hőmérsékletet?

Ha igen, akkor nincs nagy gond.

A másik, hogy aki ennyit vezet, az ismeri a várost annyira, hogy az igazán nagy szopásokat elkerülje. Szerintem Budapest egy viszonylag jól autózható város - és elég nagy az összehasonlítási alapom ;-)

Amúgy a motor működési elve miatt a benzines motorokban lényegesen kisebb az esélye a lerakódások kialakulásának. A sok hidegüzem, az alacsony fordulatszámok ezeknek a motoroknak sem tesznek éppen jót, de mindenképpen kevésbé kockázatosak.

Előzmény: lantosjr (40575)
stevie-13 febr. 13. Creative Commons License 40580

"A belső motormosás nem nagyon okos dolog, általában nem javasolják. " - általában? kik nem javasolják?

Akik láttak már motort szétszedve a saját műhelyükben :-)

Előzmény: Zsuppim (40574)
lantosjr febr. 13. Creative Commons License 40579

köszönöm a tanácsot!

neeeem, soha nem jutna eszembe megszegni a közúti közlekedés szabályait! :)

Előzmény: ThomBoy (40577)
ThomBoy febr. 13. Creative Commons License 40578

Micsoda gyilkos üzemmód! Évi átlag közel 5000 km! Bezzeg Mutti hogy vigyáz az autójára, az még 4000-et se megy! :-D

Viszont a fogyasztása durva, a 98 lovas, több mint kétszer olyan erős 1.4 Clio eszik 10-et hasonló üzemmódban. Ebből is látszik a motor mérete nem minden.

Előzmény: Zsuppim (40574)
ThomBoy febr. 13. Creative Commons License 40577

Szerintem elég, ha autópályán hajtod meg (mert nem megyünk 90-el többet az ötösön ugye).

Előzmény: lantosjr (40575)
ThomBoy febr. 13. Creative Commons License 40576

A lovakat itatni kell.

Mivel családi egyterűről van szó lehet a példa távoli emlékekbe mutat, de talán még mindenki emlékszik. Ha van egy átlag csajod, akkor azt várhatod amit az átlagtól. Lehet nagyon hisztis, lehet kevésbé, lehet pont jó, lehet tökéletes. Nincsenek nagy igényei, a sör is jó neki, nem kér drága vörösbort ha vacsorázni viszed.

Ellenben egy átlagon felüli csaj lehet néha hisztis, de alapvetően tökéletes, mindenki őt akarja aki csak egyszer meglátta, minden vele töltött percet élvezel és gondtalanul éltek egymással. Viszont igényli az éttermet, minőségi vörösbort iszik, csúnya kifejezéssel mondhatjuk: drága boldoggá tenni.

Komolyra fordítva, ha vidéken vagy agglomerációban laknék akkor átlag 7-8 literrel beérné a kocsi, de nálam az 1.6 TdCi off is 7,5-et evett, ami a 2.0 dCi Reanult esetében lenne 8,5 is az adott útvonalon.

Anyum Cliojával mentem egyik nap. 1.4 benzin, 11 éves és 42 ezer van benne. 10 literes átlaggal hoztam el, 9,7-el adtam vissza. 22 (2x11) km után. Bármelyik autó bármennyit tud fogyasztani, de tény, egy 2.0 lényegesen többet kér városban, mint egy kis köbcentis, országúton már alig van különbség, autópálya tempónál már egyáltalán nem biztos van előnye.

Előzmény: vidiadv (40572)
lantosjr febr. 13. Creative Commons License 40575

értem! Köszönöm! :)

1.6os 16szelepes benzines motornak sem ajánlott ez a motormosás?

mert ha nem, akkor már el is felejtem! :)

pesten napi 35-40km-t megyekálltalában "tökölve", ahogy azt pesten szokás, 

de két hetente pest-csongrád (kb300km) olyankor meg szoktam hajtani becsülettel. ez elég neki hogy "megtisztuljon"? :)

Előzmény: stevie-13 (40573)
Zsuppim febr. 13. Creative Commons License 40574

"A belső motormosás nem nagyon okos dolog, általában nem javasolják. " - általában? kik nem javasolják? 

"Többet ér, ha leégetjük a lerakódásokat (magas motorterhelésen kialakuló magas hőmérséklettel, nagysebességű gázlengésekkel), vagy eleve nem is engedjük, hogy a lerakódások kialakuljanak." -     :) ez jó ötlet lenne, ha a corsánál működne, de sajnos nem működik. Adva vagyon egy 18 éves kapaszkodj nagyon................. 88000 km-s B Corsa, amivel az utóbbi 3 évben 3000 km-t gurultunk. A maga 33 kw teljesítményével és a közel tíz literes városi fogyasztásával érdekes egy eszköz. Soha nem mértem még hogy mit ugrik százra, de elég nagy távolság kell ahhoz hogy a 130-at elérje. Ezt rúghatod ha tudod, nem fog sikerülni, max a vízhőfokmérő ugrik nagyot. Meguntam évente kapargatni az olajbeöntő nyíláson át a rövid városi használat miatt tejfölössé alakuló olajat, ezért kap motormosó folyadékot, ami szépen el is tüntet mindent. 

Előzmény: stevie-13 (40573)
stevie-13 febr. 13. Creative Commons License 40573

OK srácok, mi az a "HKCS"??? :)

te pontosan mit szoktál önteni olajcsere előtt a corsa motorjába???

HKCS = hajtókar-csapágy, illetve annak a cseréje

A belső motormosás nem nagyon okos dolog, általában nem javasolják. Többet ér, ha leégetjük a lerakódásokat (magas motorterhelésen kialakuló magas hőmérséklettel, nagysebességű gázlengésekkel), vagy eleve nem is engedjük, hogy a lerakódások kialakuljanak.

A dízelmotor azért nem javasolt állandó városi, rövid távú használatra, mert a tökéletlen égés során korom keletkezik, és az lerakódik mindenféle szűk helyeken. Egy-egy hosszabb út képes leégetni ezeket a lerakódásokat, de ha az autót soha nem hajtják meg, gyorsan megbetegszik.

Előzmény: lantosjr (40570)
vidiadv febr. 13. Creative Commons License 40572

Ettől féltem, hogy sokat eszik.

Előzmény: ThomBoy (40567)
vidiadv febr. 13. Creative Commons License 40571

hkcs=hajtókarcsapágy

Ha engem kérdezel én faterom 1.0 corsájába olajcsere előtt egy pár lóerőt töltenék.

Amúgy meg motormosó folyadékot. De én ellene vagyok. Ha rendesen volt cserélve az olaj akkor nem kell. Ha nem akkor pedig az olajsár inkább maradjon a teknő falán és ne oldjuk bele az olajfuratokba Skodánál jártam úgy hogy én hülye beleraktam. Feloldotta a sarat és eltömítette az olajpumpa szűrőjét. De ez már 17 éve volt.

Előzmény: lantosjr (40570)
lantosjr febr. 13. Creative Commons License 40570

OK srácok, mi az a "HKCS"??? :)

te pontosan mit szoktál önteni olajcsere előtt a corsa motorjába???

Előzmény: Zsuppim (40569)
Zsuppim febr. 13. Creative Commons License 40569

Egyszerű a képlet: hkcs során bele kell kukkantani az olajteknőbe, meg a motor alsó részébe. Ha nincs trutymó akkor jogosan nem használtad, ha van akkor el kell gondolkodni. Párom benzines, rövid városi utakra használt Corsájába minden olajcsere előtt öntök egy kis flakonnal, nem is mard benne a szelepfedélnél fehér kocsonyás maszat. 

Előzmény: szalaics (40568)
szalaics febr. 13. Creative Commons License 40568

Csatlakozom az előbbi hsz-ekhez, mármint nem mindenki veszi, vette 0 km-esen a gépet.

Nem akarok vitatkozni, de Én hkcs csere előtt /hkcs csere megelőzésképp történt!/, kérdeztem a motor átmosatását, sőt meg is vettem hozzá egy motormosó folyadékot....válasz nem kell átmosatni!

Akkor most felteszem kell átmosatni, vagy nem (szerintem max ajánlott, de úgysem teszik meg...)

Jelzem neves, általunk is elismert szerelő mondta! /motormosó folyadék, máig ott fityeg a polcomon!/

Előzmény: Zsuppim (40561)
ThomBoy febr. 13. Creative Commons License 40567

Ha engem kérdezel a 2.0 dCi a legjobb. De én már idegesítően elfogult vagyok ha a többieket kérdezed. Nekünk volt 150 lovas GSII és szóba sem jöhetett csak a 2.0 dCi a GSIII-ban (illetve néztünk GSII-t is, de végül a III mellett döntöttünk).

Nekünk komoly, tartós tapasztalatunk nem volt vele, mert 68ezerrel vettük (annyi is volt benne) és 83ezernél privatizálták a megkérdezésünk nélkül, a GSIII-ban meg szintén keveset futott.

Van viszont pár emberke itt a fórumon aki újonnan vette és többet ment már vele, illetve aki nemrég vette használtan és apróbb hülyeségek voltak vele. Mindezektől függetlenül szerintem a legtartósabb és legmegbízhatóbb motor, Nissan fejlesztésű láncos erőforrás. Akitől vettük a GSIII-at egy 1.6 dCi-be ült át, nagyon dícsérte, mert nyomatékban közel annyit tud, mint a "régi" 2.0 dCi.

Nekem volt 1.5 dCi Fluence, abban teljesen rendben volt az a motor, 6 liter alatt eljárkáltam vele mindig, a 2.0 dCi hasonló feltételek mellett egy pöttyet szomjasabb, 8 fölött kell számolni vele. Gyilkos rövid távokon és/vagy városi dugóban 10 litert is elkér.

Szóval nem egyszerű a döntés, mert a vezetési élményen túl a bekerülési ár/fogyasztás/karbantartási díj is mind szerepet kell játszon amikor autót veszel. Ha csak 10ezer km-t mész egy évben, a 2.0 dCi annyival többet eszik, hogy lazán kijön egy csapágycsere évente a többletből. Ha 20ezret is mész, akkor már egy komplett vezérlés is. :)

Előzmény: vidiadv69 (40563)
vidiadv febr. 13. Creative Commons License 40566

Mechanikus órával megmértük az enyémet. Alapjárat 1,3 bar  3000 fordulat 3 bar.

Előzmény: Zsuppim (40564)
Zsuppim febr. 13. Creative Commons License 40565

Valóban, a 106 lovas érzékeny a hidegen rugdosásra, hagyni kell bemelegedni. A 110 lovas blokkok már modosított alkatrészekkel jöttek,  de amíg a 106 lovas élt módosítás nélkül 3 évet, addig a 110 lovashoz már az első évben hozzányúltak,  azóta meg számtalan módosításon esett át. Sőt a 110 lovas többet pörög minden fokozatban a 106 lovasnál,  autópálya tempónál 2750-et hatodikban,  és 100-nál is 2200 körül forog ( itt a 732-es 2000-et pörög ). Barátom Lagunájába a 110 lovas verzió van,  egy 140-140 km-s oda vissza eléggé finom és spórolós menet 0,7 literes különbséget mutatott a 106 lovas javára (4,0 illetve 4,7 de ez nem mérvadó a nagyobb kasztni miatt ).  Na majd holnap mutatok fogyasztási értékeket fedélzeti szerint (  lesz egy 90 km-s főút, 130 km autópálya, 35 km Bp, 60 km autópálya, 45 km főút oda, szombat vasárnap város, majd vasárnap este ugyanez vissza), vasárnap meg teletanra számolunk mégegyszer. 

Zsuppim febr. 13. Creative Commons License 40564

Azért én annak utánanézek hogy a motorvezérlés mennyire tolerálja (egyáltalán tolerálja e) az általad leírt 1,5-2bar olajnyomás különbséget. Nem kellene ekkora különbségnél hibakódot dobnia? 

Előzmény: vidiadv69 (40562)
vidiadv69 febr. 13. Creative Commons License 40563

Ja és nem mindenki új autót vesz. Szóval ki tudja milyen volt az előélet. Így csak akkor tudod rendesen betartani a cserperiódust ha megvetted. A többi már csak remény. Amúgy meg tudok olyat is , hogy új vásárlás 15 ezrenként olajcsere elf 5w40 . És mégis csapágyas lett 150 ezer körül. Ennek az ellenpéldája 20 ezrenként elf 5w 40 és 320 ezer van a kocsiban. Igaz az céges és inkább autópályás. És innen megint találgatás. Az autópályán folyamatos magas fordulat van.Lássuk be hideg motorral ide oda szaladgálok. Na ezt nem bírja ez a motor. Érdekes, hogy a 3 scenicben és lagunában 110 pacis van. Azokkal még nincsenek gondok. A 3 meganban meg 90 lovast tettek. Elvétve találsz 106 pacist 3 scenicben és meganban. Majd átugrok a 3 fórumba, hogy milyen a 2.0  150 pacis dci. Vagy ha van tapasztalata valakinek hallgatom.

vidiadv69 febr. 13. Creative Commons License 40562

A hajtókarcsapágy kapja a legnagyobb terhelést. Ugyanis egyenesvonalú mozgást alakít át. Ehhez kap egy szóró olajozást. Na most alacsony fordulatnál nincs csak kb1-1,5 bar az olajnyomás és ehhez jön az hogy 6.fokozatban gyorsító áttételnél viszi a 1,2 tonnás kasznit. 2500 fordulat körül azért ott van a 2,5-3 bar nyomás.  Nem mindegy.

Előzmény: Zsuppim (40561)
Zsuppim febr. 13. Creative Commons License 40561

"Az a baj az alacsony fordulattal, hogy nem kap megfelelő olajozást a hajtókar." - hm ez nem teljesen igaz. A 30000 km-s olajcsere intervallummal megáldott motoroknál valóban lehet ebből gond, ezért ( és még más okok miatt is ) később a rönó visszavette 20000 km-re az inspekciót. Én kezdetektől fogva megfeleztem az olajcsere periódust ( először 9000 km, onnantól 15000-15000 ), volt már hkcs-cserém, a motor belső alkatrészei fémtiszták, nincs barnulás-sárgulás-olajsár-korom-lerakódás. A k9k732-nek amúgy sem való 6. fokozatban 50 km/h-val gurulgatni, nem erre lett tervezve ( ezt jelenleg a sz@r Vw céges autóm tudja, viszont alkalmanként  csúnyán rángat és képes fordulaton is lefulladni - tegnap is többször megtette a rohadék - ). 

"De van itt pár kolléga aki 10 ezrenként cserélte az olajat csapágyazás után és mégis csapágyas lett." - hát ez az, nem csapágyazás után kell elkezdeni a sűrűbb olajcserét. A 30000-es intervallummal hajtott autóknál hkcs-csere esetén alaposan át kell nézni mindent, ( hkcs-csere előtt érdemes átmosatni a motort ), ha szükséges olajpumpát is kompletten cserélni kell. Ha a pumpa a hibás, akkor viszont nem a hkcs vagy a főtengely csapágyazása megy el elsőnek, hanem a turbó integet, akár egymásután 2-3× is, mielőtt a hkcs vagy a főtengely hullana el. Csavarjunk még egy kicsit ezen: turbó hiba esetén nem kell egyből az olajpumpára gyanakodni, okozója lehet akár a nem megfelelő minőségű olaj használata is. 

Savika66 febr. 13. Creative Commons License 40560

ELADÓ 2006.10. havi felújított (számlás, garanciával) 1.5 dci 106LE, Renault Scenic motor K9K (Fűzött blokk és komplett hengerfej) Lagunába és Meganba is jó.

http://www.expressz.hu/1-5-dci-106le-k9k732-47491206/

Zsuppim febr. 13. Creative Commons License 40559

Ha kilövöldözi a biztosítékot az valóban trafóhibára utal. Mi a jelenség? Ellövi az izzót, esetleg pirossá-rózsaszínné változik az izzó fénye?

Nem kell 55w-os rendszert telepítened ( új trafó+új izzók ). 

"Azért cserélném le, mert elég gyengécske a fénye a többihez képest." - nem kell állítgatnod semmit. Az a probléma, hogy hiába tartósabb a xenon a sima izzóknál, 2-3 év használat után sötétedik a fénye. Én először az autó 3 éves korában cseréltem fejeket, mert éjszaka kezdtem nem látni ( csere előtt már simán volt 8500K-s, erősen kékes fénye az izzóknak ). Kékes színű 6000K-s fejek helyett 3000-4300K-s fejeket szerezz be, ezek sima fehér fényt adnak és 2-3 év aktív használat után még úgy világítanak mint egy új 6000K-s. A Maxlux fejek tartósak és nagyon jó minőségűek, kb 11000 huf /db áron mennek. Ha trafót is cserélni kell, akkor  szintén Maxlux a megoldás hosszú távra, 13000 huf /db. 

Előzmény: DCIATI (40543)
vidiadv febr. 12. Creative Commons License 40558

Így jársz vele ?

Előzmény: 1.5döci (40557)
1.5döci febr. 12. Creative Commons License 40557

Így van már 2x sajnos.

Az első alkalommal meg is szorult a motor,most viszont még nem van,hogy alapjáraton nincs is csapágy hangja csak fordulaton,de szerintem még így sem lesz elég neki egy csapágyazás. :S

Előzmény: vidiadv (40556)
vidiadv febr. 12. Creative Commons License 40556

Visszaolvastam . Látom neked már 2x lett csapágyas. Ismétlem. Tényleg nincs leírva.

Előzmény: 1.5döci (40554)
vidiadv febr. 12. Creative Commons License 40555

Az a baj az alacsony fordulattal, hogy nem kap megfelelő olajozást a hajtókar. Nem akarok most regényt írni de kérdezz meg egy autószerelőt elmagyarázza , hogy miként van olajozva a hajtókar. Leírva nincs ez sajnos tapasztalat. Sok szerelő pl úgy rakja vissza csapágyazás után az olajszivattyút hogy emel a nyomáson. Most ne menjünk bele miként. Megvan a módszer hozzá. Szerinted miért szólnak a turbó felújítók, hogy tessék olajpumpát is cserélni. Nekem is szóltak. Ezt sajnos elbaszták a renaultnál . Csak nem ismerik el. Illetve volt akinek cserélték a csapágyat.De nyugodtan gurulgass 6 fokozatban 50 km/h-val. Csak szólj kérlek mikor lesz csapágyas. Ráadásul tetézi ezt a 30 ezres olajcsere. De van itt pár kolléga aki 10 ezrenként cserélte az olajat csapágyazás után és mégis csapágyas lett. Én is megszívtam. 144 ezerrel vettem 155 ezernél csapágyas lett. Hidd el körbejártam a témát. Három renault szervizes ismerősöm is van. Ez a 3 renaultom. Az előző kettővel mentem 200 ezer km de nem szívtam vele annyit mint a scenickel. Sőt eddig volt 2 renault 3 fiat 1 citroen . Ezekre összesen nem költöttem annyit mint a scenicre. Nem soroltam fel a szocilalista blokk autóit de abból is volt 4. Most van a felújított motorban 2000 km. De ez már nem olyan. A hangja sem olyan mint volt. Tudom , hogy nincs 2 egyforma motor. A másik a tudat, hogy bármikor megtörténhet újra.

Előzmény: 1.5döci (40554)
1.5döci febr. 12. Creative Commons License 40554

Persze a másik motoré lett átrakva!
És ez hova van írva, hogy nem lehet alacsony fordulaton használni a 6 sebességes dci-ket? :D

Előzmény: vidiadv (40533)
Törölt nick febr. 12. Creative Commons License 40553

3-4 éve benne van az autóban, nincs panaszom rá

Előzmény: Trotter66 (40552)
Trotter66 febr. 12. Creative Commons License 40552

:))))

Van annál sokkal jobb is.

Előzmény: Törölt nick (40551)
Törölt nick febr. 12. Creative Commons License 40551

vegyél márkaszervizben izzót tartós és jó a fénye

Előzmény: Batman72 (40548)
Trotter66 febr. 12. Creative Commons License 40550

Ehhez csak annyi, hogy a xenonnál az első tengelyen is van magasságmérő jeladó.

Előzmény: stevie-13 (40547)
Trotter66 febr. 12. Creative Commons License 40549

Már hogyne tudnák.  Az éppen aktuális best of kategória az Osram Night Breaker Unlimited verziója. 

Előzmény: Batman72 (40548)
Batman72 febr. 12. Creative Commons License 40548

Azért cserélném le,mert elég gyengécske a fénye a többihez képest.

Szerintem egyszerűen rosszul van beállítva. Állj egy falfelület elé, és emeld meg a fénykéve magasságát.

Nekem a 2008-as Grand-nál kezdetektől fogva bajom van a világítással.

Asszem írtam már,de pl.a nejem C3-as Citroenjén  olyan fény van,hogy szerintem nekem talán a refim tud olyat. :)

...és sima H7-es van abban is.

Semmi csiribiri ultramegahiper izzó..

Ez a projektoros lámpa nem tudom milyen újításnak indult,de szerintem  szar.

Vagy tud valaki valami "komoly" izzót?

Előzmény: stevie-13 (40544)
stevie-13 febr. 12. Creative Commons License 40547

Mit jelent az a kézikönyvben hogy számítógéppel kalibrálják a rendszert?

Gondolom, az automata magasságállítás miatt. A hátsó tengelynél mért süllyedésre mennyit korrigáljon a magasságállító.

Előzmény: justokah (40546)
justokah febr. 12. Creative Commons License 40546

Gyári xenonos témához hozzászólva: Mit jelent az a kézikönyvben hogy számítógéppel kalibrálják a rendszert?

vidiadv69 febr. 12. Creative Commons License 40545

Dehogynem. Nekem hengerfejes volt. És amikor a bedolgozott levegő ért a termosztáthoz akkor felugrott fullra 2 mp múlva odaért a folyadék és visszaugrott. Én is csak néztem, hogy liftezik a hőfokmérőm. Aztán amikor levegő felért a fűtőradiátorba és elment a fűtésem egyből rájöttem, hogy mi a baj.

Előzmény: S.P (40539)
stevie-13 febr. 12. Creative Commons License 40544

Kérdésem: szeretném a 35W-ost 55 W-osra cserélni. Lehet ezt? gyárilag nem valószínű, hogy van, így az utólagosan beépíthetőket érdemes egyáltalán használni, vagy felejtős és inkább maradjon a gyári?

Mivel a HID-fényforrás egészen más elven működik, mint egy izzó, a "nagyobb felvett teljesítmény" nem jelent nagyobb fényerőt. Az utángyártott cuccok között valóban létezik "55W" kivitel, ami azokba az autókba való, amiknek a gyári CAN-BUS rendszere használja a fényszóró fogyasztását is valamire, pl. a fogyasztás csökkenéséből veszi észre a kiégett izzót. Ezeket a rendszereket megzavarja az utólagos xenon szett, ezért készítenek belőlük Can-bus-kompatibilis 55W kivitelt.

Az "55W" szettek tehát ugyanúgy 35W áramot vesznek fel, de közben melegítenek egy ellenállást is, így a vezérlés szabványos, 55W terhelést lát.

Ilyenre tehát nincs szükséged :-)

Azért cserélném le,mert elég gyengécske a fénye a többihez képest.

Szerintem egyszerűen rosszul van beállítva. Állj egy falfelület elé, és emeld meg a fénykéve magasságát.

Valahol a fényszóró testén van egy nagy, műanyag csavar, azzal tudod szintezni a fénykévét.

A gyári beállítás túlságosan az autó orra elé világít. Tapasztalatom szerint büntetlenül meg lehet emelni a fényszórót - jópár tucat méter fényt lehet nyerni anélkül, hogy a szembejövőket zavarná.

Előzmény: DCIATI (40543)
DCIATI febr. 12. Creative Commons License 40543

Üdv fórumozók!

Ritkán írok inkább olvasok, de most olyan problémával állok szemben amivel nem tudok megbirkózni. Van egy 2004 év eleji 1,9 DCI-m gyári xenonnal. Ez a nyavalyás most szórakozik velem. Kezdődött, hogy a baloldali lámpa egyszer csak elsötétült. Eredmény: biztosíték csere után működött, de csak míg el nem indultam, mert rázkódás után ismét bizti csere. Most ott tartunk, hogy égőcserével már tovább bírta és javasolták, hogy ez bizony trafócsere lesz.

Kérdésem: szeretném a 35W-ost 55 W-osra cserélni. Lehet ezt? gyárilag nem valószínű, hogy van, így az utólagosan beépíthetőket érdemes egyáltalán használni, vagy felejtős és inkább maradjon a gyári?

Azért cserélném le, mert elég gyengécske a fénye a többihez képest.

Legutóbb mentem egy C5-tel és a gyári technika nagyon tetszett.

Köszi ATI

ThomBoy febr. 12. Creative Commons License 40542

A III-as generációban és a vele egyidős Renaultokban (Fluence pl) már jelzi a műszerfalon, hogy mikor kell le vagy felváltani. Az 1.5 dCi Fluence emlékeim szerint valahol 60 km/h fölött már kérte a hatodikat, a 2.0 dCi Scenic kifejezetten reklamál, hogy lejjebb kell váltani, 60 km/h fölött még csak az ötödik jöhet szóba. 80-90 km/h sebességnél azonban már hatodikba lehet kapcsolni, ha nem kigyorsítunk éppen. Az 1.5 dCi Fluence (nyilván más váltó áttételezése van) már vígan hatosban volt 70 km/h fölött, de talán jár erre III-as Scenices aki tudja mikor mit kér az autó, az pontosabb.

Előzmény: holter78 (40540)
Betyárgombóc febr. 12. Creative Commons License 40541

Én úgy vettem észre, hogy 70-90-ig az 5. a jó, de 90 fölött már a 6-ban jobb a fogyasztás (legalábbis a pillanatnyi kijelzés szerint). Országúton 6. sebességben 92-94 tempomattal öt lityő alatt eszik.

Előzmény: holter78 (40540)
holter78 febr. 12. Creative Commons License 40540

ezek szerint 80- 90 km/h- nál az 5 ös a jó valasztás, 6. Sebességet mikor érdemes kapcsolni? Úgy vettem észre, hogy 80-90 km/h nál 6-os sebességben többet fogyaszt.

S.P febr. 11. Creative Commons License 40539

szerintem a víz hőmérséklete 3 másodpercen belül nem tud jelentősen változni, ha ilyen gyorsan változik föl-le, akkor a szenzorra gyanakodnék.

mov febr. 11. Creative Commons License 40538

Ez így télen nagyon nem normális. Nekem nyári melegben légkondival sem sikerült soha 5 kocka fölé tornázni.

Valószínűleg beragadt a termosztát egy állásban, vagy nem nyit megfelelően, csere javasolt :( Ellenkező esetben amikor jön a meleg lesz az sokkal több led is. Lehet azon agyalni, hogy a hőmérséklet mérő szenzor a hibás, de szerintem ez a nagyon ritka eset.

Nekem fordított volt az eset most csere előtt, 4 led felé nem ment sehogy, csere után azonnal megoldódott. A termosztáton nyoma nem volt a hibának, látszólag makulátlan állapotban volt.

KáTyby febr. 11. Creative Commons License 40537

Az okoskerék cikkszáma: 7701478505.

Köszi, ha utánanézel!

Előzmény: heliosis (40514)
mov febr. 11. Creative Commons License 40536

Nem, de abban kilencvenkilencegészsokkilences százalék, hogy 45.000 km volt. Azóta 35.000 kilométer mentem vele, de tervezem, hogy szumma 100E felett lesz egy csere, amit akkor sem fogok megbánni, ha a sértetlen darabokat veszünk ki.

Egyébként a motorcserekor az egész hangja megváltozott az autónak, ebből gondolom, hogy a korábbi 30 ezres olajcsere nem csak a csapágyakat koptatta túlzott mértékben.

Előzmény: Törölt nick (40529)
vidiadv febr. 11. Creative Commons License 40535

Nézted a hűtőfolyadékot a tartályban ? Illetve van fűtésed rendesen ? 

Előzmény: AtiGH1 (40526)
vidiadv febr. 11. Creative Commons License 40534

Bocs tovább olvastam. Részvétem.

vidiadv febr. 11. Creative Commons License 40533

Olajpumpát cseréltetek az első csapágyazásnál ? Ha nem akkor ne csodálkozz. A másik , hogy a 6 sebességet nem szabad alacsony fordulat tartományban használni.

Előzmény: 1.5döci (40505)
Batman72 febr. 11. Creative Commons License 40532

Köszi,előre is!

Írnék neked,meg mi már leveleztünk is,de nincs meg az emil címed.

Előzmény: Törölt nick (40499)
vargamunka febr. 11. Creative Commons License 40531

csere segíthet (jeladó)szerintem üdv

AtiGH1 febr. 11. Creative Commons License 40530

Folfele liftezik de visszater 5 kockara kb 3 secen belul.

Törölt nick febr. 11. Creative Commons License 40529

nem emlékszem az ujban megelőzésképp cseréltetted a csapágyat?

Előzmény: mov (40528)
mov febr. 11. Creative Commons License 40528

A blokkot is át kellett volna rakni. Nyilván sokkal macerásabb, mert robbantott ábrát kell csinálni a kocsiból.

Viszont a törött csapágy korábban levált darabjai és a törés után itt-ott lemaródott fémek maradékai gyakorlatilag eltávolíthatatlanok a motorból. Ez meg az eredményezi, hogy megdolgozzák a bennlévő alkatrészeket, rosszabb esetben eltömnek olajjáratokat, és a következő körben nem csak a motort, hanem mondjuk a turbót is cserélni kell.

Végülis nem bántam meg, hogy nekem a komplett motor cserélve lett pont ilyen okokból. Igaz, a másik motor is zsákbamacska, mert csak bízni lehet benne, hogy a donor tényleg annyit futott, mint amit állítanak róla, de kár fokozni a bizonytalansági tényezőt.

Együttérző részvétem :(

Előzmény: 1.5döci (40509)
mov febr. 11. Creative Commons License 40527

A szokásostól lefelé vagy felfelé liftezik? Egyébként minden valószínűség szerint termosztát, ami vagy megragadt vagy szét is hullott a belseje, aminek következtében nem éppen a megfelelő mértékben engedi át a vizet.

Érdemes hamar megnézetni, mert ha rossz állapotban ragad meg, akkor hamar ott lehet vele maradni valahol.

AtiGH1 febr. 11. Creative Commons License 40526

Autopalyan miert liftezik a vizhofokmerom? 

Törölt nick febr. 11. Creative Commons License 40525

jó szedd szét, hiába mondom felesleges

klímakifolyó kipufogónál alul, ezt is megtalálod a keresővel

Előzmény: lantosjr (40524)
lantosjr febr. 11. Creative Commons License 40524

a klima kifolyó az merre található? mert akkor azt is kitakarítom... sajna nincs nedves porszívóm, meg azt sem tudom mennyi víz és hol van benne... ráadásul az éjjszaka megint esett :( szal számomra lehet hogy a legjobb megoldás ha sújra szétkapom...

Előzmény: Törölt nick (40523)
Törölt nick febr. 11. Creative Commons License 40523

jut eszembe, ha az anyós rekesz vizes lehet még a klímakifolyód is el van dugulva.

A ventillátortól a vizet, ha van bent egy nagy fecskendő, cső kombóval, vagy száraz nedves porszívóval és egy toldattal kiszedheted, száritan kell az egész belteret több napig.

Előzmény: lantosjr (40521)
Törölt nick febr. 11. Creative Commons License 40522

Nene nem kell leszedni a műszerfalat

miattam ne szedd szét :D

Előzmény: lantosjr (40521)
lantosjr febr. 11. Creative Commons License 40521

valóban, az anyósrekesz vizes! :(

no akkor hétvégén megint lerobbantom a műszerfalat! most a kedvedért több képet csinálok akkor :)

Előzmény: Törölt nick (40518)
Törölt nick febr. 11. Creative Commons License 40520

Sajnos ezen nem lehet csodálkozni, hiszen a betett blokk előéletét nem ismerheted.

Előzmény: 1.5döci (40513)
Törölt nick febr. 11. Creative Commons License 40519

ja és a pollenszűrő is elázott biztosan

Előzmény: lantosjr (40517)
Törölt nick febr. 11. Creative Commons License 40518

AZ a gáz az egészben, hogy minden elázik a padlóban, kis rekeszekben biztosan áll a víz....

keresőbe beírod: beázás annyi megoldást kapsz, hogy csuda

Előzmény: lantosjr (40517)
lantosjr febr. 11. Creative Commons License 40517

köszönöm!

a váltó alatt-mögött még ugye a fütés rendszer van, ha jól látom, ott legalul, a fekete műanyagba megy be egy cső. ott nem lehet leengedni? vagy az a radiátornak a csöve?

Előzmény: Trotter66 (40516)
Trotter66 febr. 11. Creative Commons License 40516

Úgy, hogy az esőcsatornád el van dugulva, ami a vizet lefele vezeti. Az meg nem hülye és megtalálja az utat lefele.

Tisztítsd ki a lefolyókat, távolítsd el a faleveleket, port (sárt), és megoldódik a gond. Weboldal majd tesz be képeket, Ő ennek a nagymestere. :)) (jellemzően az első sárvédők mögötti lefolyó van eltömődve, elsősorban a kocsi jobb oldalán)

Egyébként a motortér felől kell megoldani, a torpedólemez feletti műanyagok lebontásával, ehhez az ablaktörlőt is le kell szerelni. A ventilátor beszívónyílását - hamár szét van kapva - érdemes egy merevebb szúnyoghálódarabbal lefedni a hulló falevelek rendszerbe kerülésének kizárása végett.

A víz eltávolítását csak szétszedéssel tudod megoldani. Vagy valahogyan leszívod egy megfelelő csővel, fecskendővel.

Előzmény: lantosjr (40515)
lantosjr febr. 10. Creative Commons License 40515

sziasztok,

esővíz hogyan folyhat be a fűtésmotorhoz??? frankón hallom hogy "paskolja" a ventillátor a vizet :(

és ha már ott van, hogyan tudom onnan kivarázsolni, anélkül hogy megint lerobbantom a teljes műszerfalat???

heliosis febr. 10. Creative Commons License 40514
Tudnál az okos kerékhez egy gyári cikkszámot mondani? /vagy valaki/
Előzmény: KáTyby (40503)
1.5döci febr. 10. Creative Commons License 40513

A Scenicet 2009-ben vettük 3 évesen (83ekm-el,most van benne 140e) aztán az elmúlt nem egész 5évben ez lesz a második motorfelújítás.Olajat mindig a bele való Elf 5w40-et raktuk 10 max 12ekm-enként.

Előzmény: Törölt nick (40512)
Törölt nick febr. 10. Creative Commons License 40512

Ok értem a lényeget, bár ez nem vigasz :(

Előzmény: 1.5döci (40511)
1.5döci febr. 10. Creative Commons License 40511

Bocs, Weboldal -nak szántam az előző kérdésem.

1.5döci febr. 10. Creative Commons License 40510

Mire vagy kíváncsi? 

Előzmény: szalaics (40507)
1.5döci febr. 10. Creative Commons License 40509

Amúgy az elsőnél nem csak csapágy csere volt,vettünk egy másik fűzött blokkot és át lett rakva minden 3 hajtókar kivételével az eredet blokkba.

1.5döci febr. 10. Creative Commons License 40508

Egy autószerelő rokon.
Először elvileg az olajszivattyúban szorult meg a szelep ezért lett csapágyas,most meg, még nem szedtük szét az autót,majd tavasszal.

szalaics febr. 10. Creative Commons License 40507

Előzőt ki csinálta? Mármint a hajtókarcsapágy cserét?

Törölt nick febr. 10. Creative Commons License 40506

Tudom, hogy nem jó érzés, de irnál róla bővebben, hol, mivel, mikor stb.

1.5döci febr. 10. Creative Commons License 40505

De igen, sajnos már másodszor 50.000km-en belül....

Előzmény: vidiadv69 (40497)
Törölt nick febr. 10. Creative Commons License 40504

60-65 e

Előzmény: KáTyby (40503)
KáTyby febr. 10. Creative Commons License 40503

Új, gyári okoskerék 1,6 16V K4MT benzin motorba minél olcsóbban merről, mennyiért tapintható?

Köszi előre is az info-t!

norb87512 febr. 10. Creative Commons License 40502

Sziasztok!

A hétvégén vásároltam egy Scenic I. (1997. 1.6 RT) típusú autót. Kicsit új még a sztori, lenne pár dolog amit szeretnék megnézetni rajta egy hozzáértő szerelővel :) Tudtok ajánlani valakit itt Budapesten? Nyilván nem márkaszervizre gondolok, csak egy hozzáértő mestert keresnék :) Előre is köszönöm Nektek!

szalaics febr. 10. Creative Commons License 40501
ThomBoy febr. 9. Creative Commons License 40500

Menj el a Keresztúri útra, ott korrektek voltak velünk (még a Clioval volt gond).

Előzmény: Batman72 (40498)
Törölt nick febr. 9. Creative Commons License 40499

Szerintem a tied nem érintett

Scénic II : Moteur F4R,F9Q,K4M, Equipé de la climatisation.

JM0 C... D 889740 à D 905382
JM0 U... D 900835 à D 969476
JM0 Y... D 889867 à D 899951
JM0 5... D A43037 à D A44264
..........D 889697 à D 905573
JM1 B... D A27131 à D A27803
..........D 889827 à D 906099
JM1 G... D 889723 à D 892298
JM1 R... D B30064 à D B30102
JM1 T... D 897321

Ha irsz nekem mailban alvázszámot megnézem beszerzési áron a kompresszort

Előzmény: Batman72 (40498)
Batman72 febr. 9. Creative Commons License 40498

Erre azt mondták megnézik az alvázszámot mert bizonyos számtól -számig gyártott autóknál alulméretezett a klímakompresszor,ezért ha beleesikaz autóm akkor garanciában javítják (8! éves korig vagy 150000km-ig.

Hogy micsodaaaaaaa?????

És én erről nem is tudok?????

Asszem lassan 2 éve nem megy a klímám,110.000-et mondtak rá a Nagykőrösi úton..

Most volt 5 éves az autó,tehát sajnos a gari idő lejárta után xart be a kompresszorom,azóta nem sikerült még összerakn rá ennyi pénzt.

De most akkor ezt meg fogom kérdezni,mit mondanak rá. :)

Előzmény: nagy14 (40481)
vidiadv69 febr. 9. Creative Commons License 40497

Csak nem hajtókar csapágy ?

Előzmény: 1.5döci (40493)
vidiadv69 febr. 9. Creative Commons License 40496

Sajnos nem kompatibilis a főtengely. Ráadásul a 106 pacison siemens piezzos befecskendező rendszer van.

Előzmény: 1.5döci (40493)
Törölt nick febr. 8. Creative Commons License 40495

Mosndjuk azt nem kérdeztük hogyan nézte meg :DDDDDDD

Lehet működik :D

Előzmény: Trotter66 (40492)
Betyárgombóc febr. 8. Creative Commons License 40494

De jó, neked legalább világít a lámpa! Az enyémben nem világít kapcsolgatásra sem... de ezzel még elvagyok.

Előzmény: AtiGH1 (40487)
1.5döci febr. 8. Creative Commons License 40493

Hali.
Meg tudja nekem mondani valaki mik a különbségek a 101le-s 1.5dci motor és a 106le-s motor között?
Maga a blokk ugyan az lehet?Át lehet rakni a főtengelyt,hajtókarokat,dugattyúkat a 101lovasból a 106osba?
Választ előre is köszönöm!

Trotter66 febr. 8. Creative Commons License 40492

Maga a kapcsoló javíthatatlan. Elvileg  biztos lehetne találni kapcsolót hozzá, és biztosan meg is lehet barkácsolni, de nekem ez nem éri meg a befektetett melót. Magát a boxot fél óra ki-, majd szétszerelni. Ezt követőn lehet a panelhez jutni. Talán majd, ha marhára ráérek.

Előzmény: AtiGH1 (40491)
AtiGH1 febr. 8. Creative Commons License 40491

Nekem se működik a kapcsoló, hiába kapcsolgatom, mintha csak dísz volna...

Előzmény: Trotter66 (40490)
Trotter66 febr. 8. Creative Commons License 40490

Nálam a  kapcsoló döglött be. Atomjaira szedtem, ami nem egyszerű, de nem ördöglakat. kikötöttem azóta úgy van. A szivargyújtó ettől még működik. Nékem nem hiányzik onnan a pilács.

Oczu febr. 8. Creative Commons License 40489

Buta kérdés, kapcsolóval sem kapcsolható le?

Törölt nick febr. 8. Creative Commons License 40488

érintkezőket, kapcsolót nézd meg, biztos szétugrottak, addig is ha akarod szedd ki az izzókat.

AtiGH1 febr. 8. Creative Commons License 40487

Morgen,

A konyokloben es mogotte a rekeszben folyamatosan eg a lampa. Megoldas?

djkerep febr. 8. Creative Commons License 40486

Úgy gondoltam jó vétel lesz, autószerelő gazdától szervízkönyvvel. Volt csinálva: toronycsapágy, katalizátor javítás, izzók, gumik, kormányösszekötő, klímatöltés, elektromos ablak vezeték és motor csere, most kormánymű és a kötelezők: gyertya, légszűrő, olaj-szűrő. A check emission hibát is meg kell még nézni, illetve ha teljesen kihúzom a kézifék kart akkor hibának dobja. Volt rá költve rendesen màr 10000km alatt...

Előzmény: heliosis (40482)
KáTyby febr. 8. Creative Commons License 40485

Bocs, vargamunka, a 40484-es hozzászólás a válaszom.

Előzmény: vargamunka (40480)
KáTyby febr. 8. Creative Commons License 40484

Köszi! mikor leírtam, hogy állandó feszt. mértem, utána nekem is eszembe jutott, h áram ill. ellenállás értékeket nem mértem, pedig kézenfekvő lett volna...

Rákérdeztem közben a helyi márkaszervíznél és azonnal megnyugtattak, ha a szolenoid szelepnél gond lenne, azt jelzi a komp. (ezt megerősíti bennem az is, h nemrég valóban a vezérműtengely helyzetszenzor hibájánál is üzent a rendszer és a cseréje után, persze ehhez leinfo-zva a hibaüzeneteket, megszűnt magától a check emissions üzenet). Azért a további méréseket is megcsinálom, az oldalamat csak fúrja...

A gázrendszer nem gyári. A kocsi 2003. 11. havi, itt még nem jött ki gyári gázos scenic (szintén Renault szervíz info). Pécsen szerelték be még az x-el ezelőtti tulaj csináltatta meg, minden papírja megvan, "Landi Renzo Omegas" szekvenciális, egyelőre prímán működő rendszer. Valóban az alap üz.ag. befecskendező rendszer vezérli, arra  épül (jelzi is a fogyasztást folyamatosan gáz üzemben is, csak éppen benzinként) és a motor pillanatnyi paraméterei alapján lövi be gázt.

Nyilván a gyáriaknál ott teljesen összehangolt egységes a rendszer kijelzésileg is, ennél csak közelít ehhez; a motor üzemében nem észrevehető, nagyon prímán adagol, a kijelzésnél viszont csak párhuzamosan egymás mellett működő két külön rendszerről beszélhetünk.

zoltan1967 febr. 7. Creative Commons License 40483

Motor vezérlő újra programozása szokott segíteni ezen a hibán.

Előzmény: nagy14 (40481)
heliosis febr. 7. Creative Commons License 40482

djkerep!

most néztem rá a listára hosszú idő után, te meg hirtelen kétszáznegyven akárhány hozzászólást írtál az enyémmel szinte azonos kocsiról. 2004-es 1,6 benzines Autentic Plus az enyém, és én is lassan 150e Km felé közeledem. Én 2007-ben vettem, viszonylag fiatalon, de 100e körüli fuott km-rel. Volt már műszerfal újraélesztésem, vezérműtengely jeladó cserém is, de a check engine folyamatosan világít. (elalszik, ha lehúzok vele pár száz km-t egyhuzamban, aztán a köv. hiegindításnál újra világítani kezd).

Van még néhány emlékezetes és rejtélyes hibája...

Amennyit foglalkozol vele (és költesz rá) az a sanda gyanúm, hogy hatalmába kerített és nem ereszt.

Előzmény: djkerep (40475)
nagy14 febr. 7. Creative Commons License 40481

Üdv Hát Ő!

Érdekelne megoldódott e már a klíma problémád? Nekem ugyanezek a " tünetek" voltak kb. két éve .Az autóm akkor volt öt éves. teljesen véletlenül kerültem be egy renault szervizbe, ahol rákérdeztem ismerős e a jelenség.Erre azt mondták megnézik az alvázszámot mert bizonyos számtól -számig gyártott autóknál alulméretezett a klímakompresszor,ezért ha beleesikaz autóm akkor garanciában javítják (8! éves korig vagy 150000km-ig.) Az autóm beleesett. azt mondták ha a hibakód is passzol megcsinálják. Passzolt. Azt mondták ha nincs beállva a kompresszor akkor valamit át forrasztanak, és lehetőleg csak autómatán használjam a klímát.Egyébként azért nem működik mert a szám.gép letíltja.Láss csodát elkészült,

műkődött. Egészen tavaly őszig. Amikor újra megszünt létezni a klíma.Persze a szervízben már csak új embereket találni.Szinte senki nem tud semmit.Nem is igazán értem akkoriban miért nem kaptam valami papirt.most ott tartok hogy megint kiolvasták a hiba kódot . Persze megint az. A kompresszor nincs beállva (meglepne mert az autóban ma is csak 63000 km van)A szervízben kiütötték a hibakódot de mire hazaértem már megint nem működött a klíma.

Előzmény: hát ő (38677)
vargamunka febr. 7. Creative Commons License 40480

üdv: 12v  állandó

4-20 ohm  ha segít 

Ha gázos az autód milyen rendszer ?érdekelne  ha gyári mert kezelnie kell  a motorvezérlésnek ....

Előzmény: KáTyby (40433)
EME febr. 7. Creative Commons License 40479

A megoldás már régen közkincs, hála Trotter66 cartársnak. http://meganeklub.hu/index.php?Ablakmoso-motor-javitasa

Én nemrég javítottam meg az enyémet. Ugyan az volt a tünet, mint neked.

Előzmény: Betyárgombóc (40478)
Betyárgombóc febr. 7. Creative Commons License 40478

Nekem ugyanez a problémám, ha esetleg előbb megtalálod a megoldást kérlek tedd közkinccsé!

Előzmény: holter78 (40472)
djkerep febr. 6. Creative Commons License 40477

Rendben, köszi.

Előzmény: Törölt nick (40476)
Törölt nick febr. 6. Creative Commons License 40476

új 110 e Ft

felújított 40-60 e + leadod a régit, szerintem egy újjal jobban jársz, ha utánna eladod a régit

Előzmény: djkerep (40475)
djkerep febr. 6. Creative Commons License 40475

Beütött a krach... szétkaptuk a szerelővel a kocsit. Komplett kormánymű kuka gumiharangostól, axiálcsuklóstól.. Annyira elkopott, hogy màr lehet felújítani se biztos, hogy lehet. Mennyi lehet az anyagköltség? A motort még nem is kezdtük szervizelni..

holter78 febr. 6. Creative Commons License 40474

Köszi megvan:-)

Előzmény: Törölt nick (40473)
Törölt nick febr. 6. Creative Commons License 40473

kereső--->ablakmosó

Előzmény: holter78 (40472)
holter78 febr. 6. Creative Commons License 40472

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy a hátsó ablakmosó helyett az első fúvókákon nyomja a szélvédőmosót a jobb oldali karon lévő ikon irányába történő elfordításakor? Köszi!

Törölt nick febr. 6. Creative Commons License 40471

Nem kell márkaszerviz.

Bármit kihozhatsz a dologból, csak elmondtam mi a legtutibb, mint kutakon kattogtatni, BC-t lesni stb.

Megtervezheted egy napod egy heted amikor kb. tudod merre jársz, nem csak úgy a nagyvilágba gondoltam.

Persze az is lehet, hogy csontra kiüríted a tankot, viszel magaddal kannában lemért adagot betöltöd és megint kiürited szárazna :D

Sikerült a leírást megtalálni?

Előzmény: GSzORO (40470)
GSzORO febr. 6. Creative Commons License 40470

Ezzel egy gond van: kicsit valószínűtlen, hogy épp üresedő tanknál lesz a közeledbe a márkaszerviz, és hogy nyitva is van. Az meg még nagyobb mák, ha a következő síp(dob?)szónál ugyancsak feltűnik a Renault logo...:-D Vagy ha nem így gondoltad, akkor magyarázd el jobban, hogy megértsem. :-)

Előzmény: Törölt nick (40469)
Törölt nick febr. 6. Creative Commons License 40469

-tankolás-fogyasztás vagy ezek kombójára egyszerű a megoldás

üresedő tanknál sípolásnál, irány márkaszervíz, vagy olyan műhely ahol a kártyát tudják olvasni.

-tankolás

-következő sípnál ismét oszt meg is van meggyit fogyasztott, tankolhatsz stb. adatot lehet számolgatni.

persze kérhetnek érte pénzt, de ki tudja

szerintem :)

fvcc febr. 6. Creative Commons License 40468

A döcinek 62 literes tartálya van (ebböl 2 liter a kiegyenlítő tartály, tehát az első kttanás után még ide fér a 2 liter +).

Nekem a "csúcs", amikor fél liter naftával érkeztem a kúthoz, és 61,5l volt a tényleges tankolásom.

A fedcomp eleve úgy "számol" , hogy amikor már üres a tartály, akkor még kb. 30-40 km-t tudsz menni a "száraz" tartályig. Persze kb. 120-130 km alatt már nem mutat semmit. Én számoltam a km-k szerint, hogy esélyem van-e még /a fenti esetben/ beérni a kútra, vagy hamarabb bedöglök.

Előzmény: mov (40467)
mov febr. 6. Creative Commons License 40467

Nálam a mért átlagfogyasztás mindig rendre több, mint a tényleges. (1.5dCi, 2008.12) Van egy olyan érzésem, hogy ez a különbség még meg is nőtt akkor, amikor át lett állítva angolra és 15.000-es olajcsereperiódusra és kapott egy frissítést. Addig még csak-csak közelített az érték, de most már lazán előfordul fél liter különbség is. Így lehetett, hogy legutóbb például elvileg 62 liter üzemanyag fogyott el, miközben 56 liter tankoltam csak, a szokott metódussal, azaz az első kattanás után még 2-3 litert tankolok.

Különösebben nem zavar, mert tudom, hogy ha levonok belőle 4-5 decit, az a valós, a végén meg úgyis azt nézem mikor jutok el odáig, hogy nem jelzi a range értéket, és akkor nem szoktam 30-40 kilométernél tovább menni vele.

v__tibor febr. 6. Creative Commons License 40466

Elfelejtették az "okosító gombot" megnyomni, így a valós litert fizetted ... ;-)

Előzmény: EME (40455)
EME febr. 6. Creative Commons License 40465

Engem azért annyira nem bosszant, hogy ebbe az irányba történik a "csalás".

Az az igazán furcsa, amikor az ellenkezőjét tapasztalom! Na, olyankor határozottan szarul érzem magam. Ez kb 3-4 alkalommal fordult elő, jellemzően hosszabb autópályás menet után, külföldön. Úgy látszik máshogy számol a fedcomp, ha tartósan gyorsan megy a kocsi. Vagy a fene se érti ezt. Pont nyugaton számolna nagyvonalúan a benzinkút?

Előzmény: GSzORO (40464)
GSzORO febr. 6. Creative Commons License 40464

Igaz is, a bizonyítás terhe rajtad lenne. :-) (Azért engem az bosszant, hogy fordítva történik, most mire gondoljak?)

Előzmény: EME (40462)
EME febr. 6. Creative Commons License 40463

Nem büfög vissza. Kulturáltan viselkedik:-)

Előzmény: S.P (40459)
EME febr. 6. Creative Commons License 40462

De! Gondoltam már rá!

De úgy döntöttem, hagyom a fenébe! Nem vagyok egy reklamálós típus.:-)

Előzmény: ___R9M___ (40460)
Törölt nick febr. 6. Creative Commons License 40461

Megfelelő viszkozítása van még az olajnak, ujjad között is érzed ha dörzsölsz egy cseppet amennyiben felhígult valamiért.

Olajcsere mikor esedékes, milyen olaj van benne?

Előzmény: fvcc (40458)
___R9M___ febr. 6. Creative Commons License 40460

Hát bakker, ez rejtély. Arra nem gondoltál, hogy átvernek a kúton? :-D

S.P febr. 6. Creative Commons License 40459

Amikor 3 csattanásig töltöd, nem kérődzi vissza a boci az anyagot? Nekem az off autómban már néha az első csattanásnál is kilöttyen a nafta egy kicsit.

A bocit meg nem szoktuk tele tankolni (mindig attól félek, ha teletankolom, akkor fogják ellopni...), így nem tudom megmondani, hogy a fuel used mennyire fedi a valóságot. De ezek szerint az átlagfogyasztást is felfelé csalja? Pont az ellenkezőjére tippeltem volna.

fvcc febr. 6. Creative Commons License 40458

Nívópálcán is, displayen is: rendben.

Előzmény: Törölt nick (40457)
Törölt nick febr. 6. Creative Commons License 40457

Nívópálcán nézted a szintet?

Előzmény: fvcc (40454)
vidiadv69 febr. 6. Creative Commons License 40456

Gyújtás után csak az olajszintet írja ki.  A gomba ott van az olajszűrő alatt. Nézd meg a gombát.  Nem-e kontakt hibás. Na most vagy a gomba szar vagy elektronikus probléma vagy esetleg az olajszivattyút hajtó láncnál is lehet probléma. Mechanikus órával nézzétek meg.

Előzmény: fvcc (40454)
EME febr. 6. Creative Commons License 40455

Voltam a tehén itatóban.:-)

Fuel used: 44,1 liter

első csattanás: 39,54 liter

20-30 másodperc várakozás, hogy a hab elüljön

második csattanás: 40,65 liter

20-30....

harmadik csattanás: 41,77 liter

Pisztoly visszaakaszt, megy fizetni.

Előzmény: ___R9M___ (40444)
fvcc febr. 6. Creative Commons License 40454

gyujtás után kiírja  döci, hogy olajnyomás rendben (olajszint jó), majd indulás után STOP és olajnyomás jelző kigyullad. Tanácsok?

S.P febr. 6. Creative Commons License 40453

benzinszintet ugyanis akkor is csökkenti a kijelző, ha nem fogy a benzin.

:-)

Gázzal elmész 300 km-t egy seggel, megállsz egy rövid pihenőre, tovább indulsz, és azt hiszi a boci, hogy megitattad...

Vagy az autód termeli a benzint! :-)

Előzmény: KáTyby (40451)
laca- febr. 6. Creative Commons License 40452

Ez teljesen logikus, mivel ugye átlagról van szó. Tegyük fel, hogy a sima járatással (fűtéssel/hűtéssel) elfogyasztasz 2 liter benzint. Ha 500 méter menet után füstölöd el a plusz 2 lityit, kicsit más átlag jön ki, mint ha 200 km után. Magyarán mit számol? 500 méter megtett út, 1,5 dl menet közben, plusz a 2 liter, vagy 200 km ~16 liter menet közben, plusz 2l.

Előzmény: Marceee222 (40438)
KáTyby febr. 5. Creative Commons License 40451

Használható végkifejlet esetén mindenképp közzé teszem a szolenoid (én meg már lassan paranoid) szelep sztori végét, mert nem biztos, de szerintem akár jelentősen befolyásolhatja az okoskerék üzemidejét.

Még az a (per)verzió is eszembe jutott, h a márkaszervizet próbálom levenni ezirányú info-val, bár teljesen nem vezetett szvízkönyvem van...

Az üz.ag. kijelzéshez érdemben már sokan hozzászóltatok, okosabbat nem is tudnék már hozzátenni. Ehhez csak érdekességképpen írom, h nálam még a gáz üzem is bekavar az egészbe, de már megszoktam, hogy semmi nem annyi, amennyi (pl.: a fogyó, akár sípolós üz. ag. szint után x-edik indításra aktualizálja magát a rendszer és kapok egy, két, há kockát is akár) a benzinszintet ugyanis akkor is csökkenti a kijelző, ha nem fogy a benzin. Mindent benzinnel számol és jelez gáz üzemben is. Nincs ezzel egyébként semmi gond, ha a gázrendszer kijelzője jó, és az még jó. A benzin tényleges fogyását meg a futott km-ek és a tapasztalt fogyasztás (amíg bemelegszik indítás után, addig tényleg a benzin is fogy) alpján jól lehet követni, de azért az elején fura volt...

Előzmény: Törölt nick (40439)
Trotter66 febr. 5. Creative Commons License 40450

Nálam 90 km alatt nem jelzi a km-t, ekkor sipog.

Előzmény: AtiGH1 (40448)
Törölt nick febr. 5. Creative Commons License 40449

az első sípoláskor irja csak utánna már nem soha.

Előzmény: S.P (40441)
AtiGH1 febr. 5. Creative Commons License 40448

66 km-nél sípol és no range. :)

ClaasMan febr. 5. Creative Commons License 40447

Belekeveredtetek ám rendesen ebbe az üa. mennyiség témába :-)

Az elfogyasztott mennyiséget a motorvezérlő számolja (az injektor fúvókaméret adott, befecsk. nyitvatartási ideje ismert, bef. nyomás ismert, ezekből simán kiszámolja az elméleti értéket a vezérlő). Ami aztán soha nem passzol 100%-ig a valósággal, de jól közelíti.

Marcee222: Nullázás után ha elindulsz és megálsz 500m után akkor egy rohadt nagy értéket látsz mert arra az 500m-re számolja az átlagot (ami ráadásul jó esetbe abból állt hogy folyamatosan gyorsítottál :-)). Mint a nevéből is (átlag) adódik akkor ad minél pontosabb értéket minél nagyobb a mintavételi sáv (km). Ezért nem nullázom az enyémet soha.

Előzmény: EME (40442)
atlasz1 febr. 5. Creative Commons License 40446

Észlelésem szerint: ha a tankban az üzemanyag mennyisége 6 liter alá csökken, akkor már nem írja ki a megtehető távolságot. Ez nekem volt már 120 km is, nyilván átlagfogyasztás illetve a legutóbbi nullázás függvénye pl.: 8 liter van a tankban, nullázok, majd sikerül 6. sebességben mondjuk 90-el közlekedni, vagy mindegy, hogy hogyan, csak alacsony fogysztással.

Az elfogyasztott üzemanyag tekintetében nem lehetséges, hogy a befecskendezett mennyiséget méri valahogy?

EME febr. 5. Creative Commons License 40445

Én bizony kevesebbet. Amikor először lecsattan a pisztoly, akkor kb. 5-6 literrel. Eresztek még bele 2 csattanásnyit, de az sem több 2-3 liternél. A többit pluszban írta ki. De asszem holnap megyek tankolni, mondom majd a konkrét számokat is.

Előzmény: ___R9M___ (40444)
___R9M___ febr. 5. Creative Commons License 40444

Nálam, ha jól emlékszem, 50km az utolsó szám, mielőtt "----" lesz. (diesel)

Jól értem, te azt mondod...

Minden esetre téved rendszeresen, mert soha nem sikerül annyit tankolni, mint amennyit ő ír elfogyasztottnak

...hogy mindig kevesebbet tankolsz ennél? Fura lenne, mert én meg mindig TÖBBET.

Előzmény: EME (40443)
EME febr. 5. Creative Commons License 40443

Szerintem, ha kb.5 liter alatt van a tank mennyisége, akkor már befejezi a saccolást, és a ---- jellel próbál azonnali tankolásra bírni. Benzinesnél ez kb 70, dieselnél 100 km. 

EME febr. 5. Creative Commons License 40442

Szerintem a fedkomp a leszívott üzemanyagot nem kalkulálja bele az átlag fogyasztásba.

Biztos, hogy nem. 3 bemeneti adattal számol. Egyik az elfogyasztott üzemanyag, másik a megtett út. E kettőből számítja az átlag fogyasztást. A harmadik adat a tankjeladótól érkező üza. mennyiség. Az átlag fogyasztás és a meglévő üzemanyag adja a hatótávolság számítás alapját. 

Számomra az nem világos, hogy az elfogyasztott mennyiséget hogyan számolja? Minden esetre téved rendszeresen, mert soha nem sikerül annyit tankolni, mint amennyit ő ír elfogyasztottnak, ( mindig 3 csattanásig töltöm), így persze a fogyasztás is kisebb, mint amit ő ír.

Előzmény: S.P (40440)
S.P febr. 5. Creative Commons License 40441

Nektek kiírja a fedkomp a hátralévő hatótávolságot, ha 70 km-nél kevesebb?

Nekem a sípolás után már nem írja ki.

Feleségem szól, hogy tankolni kellene.

Aha, persze, de mennyit mentél vele?

Nem tudom.

Már csak azért kérdezem, hogy kannát is vigyek-e magammal, meg túracipőt, hogy elsétáljak a kútig, ha a boci nem jön odáig...

S.P febr. 5. Creative Commons License 40440

Szerintem a fedkomp a leszívott üzemanyagot nem kalkulálja bele az átlag fogyasztásba.

Az egyik ismerősöm véletlen benzint tankolt a diesel helyett (nem renault). Szerencsére féltank környékén rájött, hogy nem lesz jó. Elhúztuk a kúttól az autót, megpróbáltuk leszívni az üzemeanyagot. Le sem lehet dugni csövet a tankba, ezért a gázolajszűrőről kötöttük le a az üzemanyag csövet, és egy kis olajszivattyúval szívtuk le a tankból a "keveréket".

Visszahúztuk a kúthoz az autót, teletankoltuk. Az átlag fogyasztás semmit sem változott, pedig 30 liter körüli üzemanyagot fejtettünk le.

Szerintem renaultnál se lenne másképp, ha nem jár a motor, akkor nem számolja az átlagot.

Egyébként kb 3 liter üzemanyagért nem hiszem, hogy elkezdené valaki megbontani a rendszert.

A fedkomp meg sosem lesz pontos, mivel a betankolt mennyiség is nem egzakt.

Tankolsz télen 10-15 °C-os üzemenyagot, az lehűl pl 0 °-ra, térfogata kisebb lesz. "Elveszett" 1-2 liter üzemanyag.

A fedkomp nem arra való, hogy dekázzunk, hogy 6,1 vagy 6,3 az átlag, hanem arra, hogy ha jelentősen megugrik az átlag, akkor járj utána, hogy mi a baj.

Szerintem.

Előzmény: ___R9M___ (40437)
Törölt nick febr. 5. Creative Commons License 40439

Passzolom, a benzines csak pár hónapja van nem merültem még ilyen mélységekben, erről keveset olvastam utánna. Van valaki aki hasonló problémával küzdött de nem irta meg máshol mire jutott a szelep is kb 40 e tehát érdemes alaposan utánnajárni a felesleges kiadás elkerülése érdekében. Itt van pár szerelő, Zoltán, Vargamunka, Renaultdoki - ha jól emlékszem a nevére - irj nekik hívd fel őket, biztosan segítenek, ha megirod a végét az hasznos lenne másoknak.

Jogos egyébként a gondolkodásod, itt és máshol is volt már, hogy nem az elképzelt időtartamig birta a beszerelt új cucc.

Előzmény: KáTyby (40433)
Marceee222 febr. 5. Creative Commons License 40438

Érdekes jelenség. Ha nalam nullázva van a rendszer, 400 méter után elkezdi írni az átlagot, majd szépen a vezetési stílushoz igazítja. Ha 500 méter után megállok, és járatom a motort, szépen elkezd az egekbe szökni. 200 km után már nem sokat változik ez, hiába állok mert éppen klímázok vagy fűtök. 

üzemanyagszintjelzőnek vannak rossz napjai, mikor kevesebbet mutat a valós értéknél. citroenes ismerösöm is jelezte hogy feltünt már neki, ilyenkor akkusaru le-fel, és jó esetben még egy kockát is kapok. 3 napja akkucserénél megint helyreállt. Nem értem miért csinálja, 2 hete mikor tankoltam szervíz elött egy 2000ért, 120 km volt a range, és annyi is maradt. Teletanknál a számításaim alapján pont az a 4-5 liter benne volt, csak nem jelezte. 

Előzmény: ___R9M___ (40437)
___R9M___ febr. 5. Creative Commons License 40437

Nekem már előfordult, hogy a csak városban használt 1.9 dci-vel elindultam autópályán Kecskemétről Pestre, és mire odaértem a célba több volt a megtehető km, mint amikor elindultam.

Ez az urbán legenda, a verda termeli az üzemanyagot. :-))

Ha az autópálya előtti szakasz átlagfogyasztása magasabb volt, mint a pályás szakasz, akkor a computer lefelé igazítja a még megtehető távolságot, és ez rendben is van.

Esetemre visszatérve, a full klíma kb. 2 órán át járatva valóban talán égethetett el ennyi üzemanyagot. Még ha le is szívtak valamennyit, mondjuk 3 litert, hát legyen, tenni ez ellen úgysem tudok már utólag. A fedcomputer pontosságát is megkérdőjelezem ezek után, legalábbis ezen adat terén: rendre 57-59 litert tankolok úgy, hogy a fogyasztott üzemanyag max. 55 liter. Tehát van 2-4 liter, ami valahol "elveszik" a rendszerben, vagy azzal nem számol (valami tágulási tartály, vagy mittudomén, lényeg, nem a valóságot mutatja).

Előzmény: S.P (40429)
ThomBoy febr. 5. Creative Commons License 40436

Szerintem gyárit. Nem egy akkora tétel (ha nincs  túlárazva), hogy másikat keress. A jó minőségű, gyárival azonos minőség szintén 8-10ezer egy pár. A hátsó 3000 körül, de a  márkaszerviz is szokott akciózni.

Előzmény: holter78 (40435)
holter78 febr. 5. Creative Commons License 40435

Szeretnék még egy dolgot kérdezni: milyen ablaktörlőlapátot érdemes 2006-os Scenic II-re venni, esetleg valaki leírna méreteket és tesztelt típusokat? Köszönöm szépen!

stevie-13 febr. 4. Creative Commons License 40434

Stevie tudja a részleteket, írj neki emailt vagy várj amíg lesz, szinte minden nap benéz.

Magánban megírtam a részleteket a kollégának, hogy biztosan megkapja, emígy:

Nekem a vtn.hu csinálta a munkát, de ők nem szerelik szét az alkatrészeket, azt külön kell intézni.

A Scénic-en viszonylag olcsón dolgoztak, talán összesen egy tízest fizettem (négy ablakemelő panel + b.e. ajtóbehúzó), de még egy tízes volt a szétszerelés, és a középkonzol és az ajtóbehúzó keretének fényezése.

A másik autómon már durva áron dolgoztak, és nem pontosan úgy csinálták meg, ahogyan én kértem. De lehet, hogy csak kommunikációs probléma volt. egyébként az is szép lett, nem arról van szó, csak csalódott voltam.

Itt a másik autóm:

xenonsport.blog.hu

A sebváltó alatti konzolt homokszórni kell, és utána normális festékkel végigfényezni.

Előzmény: ThomBoy (40383)
KáTyby febr. 4. Creative Commons License 40433

"egy szolenoid szelep, ami kb 1500 rpm-nél nyit és olajat enged az okoskerék felé ami módosítja a szívóoldali vezérlést és kb 15 LE +-t eredményez. Ha lehúzod a csatit és úgy mész, akkor szervízlámpa egyből jön és némi teljesítménycsökkenést tapasztalsz némi többletfogyasztással, de semmi más baja nem lesz."

Fentiek alapján megnéztem a szelep működését és igazán nem érzékeltem a teljesítménycsökkenést (az is lehet ez alapján, hogy a nálunk töltött szűk egy évben sosem érzékeltük a motor igazi erejét???:-( ).

A szelep csatlakozóján alapjáraton és emelt (1500+) ugyanazt a fesz. értéket, 11.4 V-ot mértem. Nem tudom mennyi az etalon érték, de laikusként arra gondoltam, hogy emelt fordulaton emelkedett fesz. értékkel vezérlődik a szolenoid szelep, de nem ezt tapasztaltam.

Lehet, hogy az okoskerék tönkremenetele annak a következménye, hogy még csak nem is a szelep, hanem az ahhoz a vezérlő fesz. értéket produkáló fordulatszám érzékelő, jeladó, vagy akármi a hibás? Vagy az ettől nem menne tönkre, max. nem állítja a szívóoldalt? (vagy ez már paranoia, még rosszabb:-( )

Szeretnék a végére járni a vez. kerék cseréje előtt, hogy tudjam mit kellene még beszerezni hozzá, nehogy 2 hónap után elkezdjen zörögni megint, mert az igazi okot nem szüntettem meg....

Előzmény: Törölt nick (40340)
stevie-13 febr. 4. Creative Commons License 40432

Mióta nàlam van azóta ilyen.

Hát.... szerintem bele kell törődni.

Két dolgot azért érdemes lehet megfontolni:

1) ha menni kell, akkor padlógázt kell nyomni. A legtöbb sofőr soha életében nem nyom egy tisztességes padlógázt, mert "az biztosan kínozza az autót." A valóságban a padlógáz egy speciális eset a vezérlő kompjúter számára, mert ha padlógázt érzékel, hajlandó a lambda-ablak túlvégéig elengedni a keveréket. (Röviden és egyszerűen: benzinben dúsabb üzemanyagot állít elő, ami ugyan durván lerontja a környezetvédelmi és a fogyasztási adatokat, de ugye csak néhány másodpercre, amíg tart a padlógázas állapot.)

2) ha nem is mindig padlógázzal, de pörgetni kell a motort. Az 1.6B motor a karakterisztikája alapján egy pörgős motor, igazán 3000 felett kezd el élni.

Céges autó volt, majd egy csalàd hordta vele a gyerekeket és igy került hozzà. 150e km van benne, vezetett szervizkönyvvel. Mit lehetne mérni? Azért meghajtom, àrtani biztos nem fog.

Annyiban árt, hogy feleslegesen égetsz el egy csomó üzemanyagot :-(

A mi bocinkkal egyszer -- a céges autó hibája miatt -- le kellett ugranom Szófiába. Ez kétszer 800 km, nagyrészt autópálya. A visszaúton az utolsó 550 km tiszta autópálya (Nis- Belgrád - Újvidék- Szabadka - Szeged - Budapest). Tempomat 140 km/h, ez asszem már bőven 4000 f/min. Ráadásul végig Shell V-Power Racing benzinnel, "hogy jól kiégjen." Biztos jól kiégett, de a túra után egy picit sem ment jobban vagy fogyasztott kevesebbet...

Igaz, nálunk alapvetően kímélő napirendje volt, a feleségem járt vele dolgozni az agglomerációból, és az út (egy irányban 15 km) legalább felén ötösben lehetett menni 70-80 között (Halásztelek >>> Lágymányosi híd).

Előzmény: djkerep (40422)
Törölt nick febr. 4. Creative Commons License 40431

Ruville vízpumpát felejtsd el

Előzmény: S.P (40430)
S.P febr. 4. Creative Commons License 40430

Gates szíjjal, Ruville vízpumpával, laposszíj nélkül 75 ezerért kaptam az előbb ajánlatot. Ha Ráteszem a laposszíjat, csak egy kicsivel vagyok beljebb...

Nem tudom a Renault-nál milyen anyaggal számolnak, a cikkszám szerint nem találtam a neten árakat.

Előzmény: Törölt nick (40428)
S.P febr. 4. Creative Commons License 40429

Ha 20 km-t mentél el a tankolás után, és az átlagod 7 liter volt, akkor csak 3 litert pancsoltak el.

A renault nem tudom, hogyan számol, de ezek szerint a megtehető km-t a fedkomp átlag szerinti értékből kalkulálja. Nekem már előfordult, hogy a csak városban használt 1.9 dci-vel elindultam autópályán Kecskemétről Pestre, és mire odaértem a célba több volt a megtehető km, mint amikor elindultam. :-) megzavarodott szegény...

A másik autóm az előző 1000 km-es átlagból számolja a megtehető km-t, tehát egy röpke 1-2 órás helyben toporgás nem változtatja jelentősen a megtehető km-t, de az átlagot igen, főleg, ha előtte nulláztad az átlagot.

Szerintem nyugodj meg, feltehetően tényleg csak vizes volt belül, ki akarták szárítani..

Előzmény: ___R9M___ (40427)
Törölt nick febr. 4. Creative Commons License 40428

Az jó ár, nem drága

Előzmény: S.P (40426)
___R9M___ febr. 4. Creative Commons License 40427

kezdek megnyugodni...(vagy már meg is nyugodtam? :-)

Előzmény: stevie-13 (40421)
S.P febr. 4. Creative Commons License 40426

Ezt a kecskeméti Renault szerviztől kaptam.

Bordásszíj, vízpumpa, laposszíj és hűtőfolyadék csere munkadíjjal 120 db ezres.

Mással még nem beszéltem.

Egyébként az időszakos szervíz tök normális árban volt, azt náluk csináltattam. Pár ezer Ft különbség volt a többi számlás ajánlathoz képest.

Előzmény: Törölt nick (40414)
stevie-13 febr. 4. Creative Commons License 40425

Szerintem a benzinesben is van kipufogógáz visszavezetés, legfeljebb nincsen dedikált EGR szelep, de elvileg valami ilyesminek kellene lennie.

Szinte minden koszerű benzinesben van EGR, a 2003-as 1.6-os Renault-motor sem nagyon lehet kivétel.

Más kérdés, hogy nem szokott gond lenni az EGR-rel, mert a benzin elégetésekor nem keletkezik (annyi) korom, amitől beállna a szelep. De a működtető mechanizmus ott is meg tud hibásodni.

Bónusz: Renault-nyelven az EGR szelep neve ő-zsé-er. Tehát ha cotec előtt akartok felvágni, így kell nevezni ;-) ;-) ;-)

Valamint Döna Mík Plű ;-)

Előzmény: Trotter66 (40411)
djkerep febr. 4. Creative Commons License 40424

7.5-8-at ír fogyinak.

Előzmény: djkerep (40422)
___R9M___ febr. 4. Creative Commons License 40423

Mosás előtt tankoltam tele. Mindig nullázok tankolás után, most is így tettem. Utána 20 km-t mentem, ezután jött a mosó.

Nem kértem vegyszeres kárpittisztítást. Mert azt nyáron szoktam, hogy kiszáradjon, ennyi eszem van.

Logikus, amit mondasz, valóban közelítenek a számok az igazsághoz, a tankolás utáni átlagom fura szokott lenni.

A klímát valóban max.-on találtam, holnap rákérdezek, hogy a teljes művelet alatt így járt-e és ha igen, minek amikor csak száraz (porszívós) tisztítást kértem.

Előzmény: S.P (40419)
djkerep febr. 4. Creative Commons License 40422

Mióta nàlam van azóta ilyen. Céges autó volt, majd egy csalàd hordta vele a gyerekeket és igy került hozzà. 150e km van benne, vezetett szervizkönyvvel. Mit lehetne mérni? Azért meghajtom, àrtani biztos nem fog.

Előzmény: stevie-13 (40420)
stevie-13 febr. 4. Creative Commons License 40421

ja, és hazafelé kerülőúton mentem, kb. 35 km-t, ezalatt 16l/100-ra ment csak le, és persze nőtt az elfogyasztott üzemanyag, már "normális" mértékben.

Másfél - két óra üresben járatás erősen el tudja téríteni a kompjútert.

(Üresben a motorok egy óra alatt 0.6 - 1 liter üzemanyagot égetnek el.)

Előzmény: ___R9M___ (40417)
stevie-13 febr. 4. Creative Commons License 40420

Ha megkapta a szervizet, akkor van értelme "kikormolni" az autót?

Nem sok.

Az 1.6B eleve nem szélvészfarkas. Ha régebb óta megvan az autód, és úgy érzed, hogy most nem tudja az eredeti teljestményt, az más. De azt általában ki is lehet mérni. A teljesítménycsökkenést tipikusan azzal arányos fogyasztásnövekedés is kiséri.

Előzmény: djkerep (40402)
S.P febr. 4. Creative Commons License 40419

Nemrég tankoltál, és tankolás után nulláztad az átlagfogyasztás?

Szerintem slaggal mosták ki a belsőt, valahogy ki kellett szárítani. Klíma maximumon, alapjáraton kicsit emel, az átlagfogy lehet kb 2 liter/óra.

Eljárattak kb 5 litert a majdnem teli tankból, ez az átlag fogyasztást elég rendesen megemeli.

Tegyük fel, hogy elmentél 100 km-t a mosás előtt 7 literes átlaggal. Kipacsáltak belőle 5 litert álló helyzetben, így a fedkomp már 12 literes fogyasztást mutatna.

Ha csak 50 km-t tettél meg 7 liter átlaggal, akkor ez az 5 liter már 17 literes átlagot produkál.

Egy a lényeg: elázott a belső, ki kellett szárítani...

Előzmény: ___R9M___ (40416)
stevie-13 febr. 4. Creative Commons License 40418

Nagyobb benzin= prémium üzemanyag, esetleg adalékolva Wynn's, LM, vagy STP-vel.

Én amondó vagyok, hogy az üzemanyag adalékolásával csak igen-igen óvatosan. (Vagy sehogy.)

Előzmény: Trotter66 (40404)
___R9M___ febr. 4. Creative Commons License 40417

ja, és hazafelé kerülőúton mentem, kb. 35 km-t, ezalatt 16l/100-ra ment csak le, és persze nőtt az elfogyasztott üzemanyag, már "normális" mértékben.

Előzmény: ___R9M___ (40416)
___R9M___ febr. 4. Creative Commons License 40416

Mosás előtt a megtehető táv 9xx km volt. Mikor átvettem a kocsit, 360km. 22.7l/100 km. Ez azért erős.

Igen, bizonyítani nem tudom, de mivel full külső-belső tisztítás volt, és munkaidő alatt történt, nem álltam mellette.

Akkor lennék meggyőzve, ha biztosan tudnám, hogy hogyan számolja a fogyasztást a komputer, milyen feltételek mellett, az kizárt, hogy "kocsikáztak" volna, mert akkor a napi km is nőtt volna.

Előzmény: Airbag. (40413)
Törölt nick febr. 4. Creative Commons License 40415

Néztem a robbantottakat de nem láttam rajta, elhiszem ha mondod, csak az enyémen sem találtam

Előzmény: Trotter66 (40411)
Törölt nick febr. 4. Creative Commons License 40414

feszítőgörgőt, de hol csináltatod?

Előzmény: S.P (40410)
Airbag. febr. 4. Creative Commons License 40413

Nem basztak át......

A comp most számol,de a 1-1,5 órás helyben járatás után "kicsit" csökkent a megtehető km...emelkedett az átlag fogyasztás kiirása,mert nincs hozzá megtett km.

Olyan hülye meg nincs,aki a motort járatva fűti be a mosót......a kipufogó gázt meg a mosóban lévők szivják be.

Előzmény: ___R9M___ (40406)
Törölt nick febr. 4. Creative Commons License 40412

Nem is lehet :D

5 liter 2100 Ft, ha el is lopták mit csinálsz...

- tanúlság, maradj a kocsi mellett végig

- megbizható helyre vidd

- csináld magad :)

Előzmény: ___R9M___ (40408)
Trotter66 febr. 4. Creative Commons License 40411

Szerintem a benzinesben is van kipufogógáz visszavezetés, legfeljebb nincsen dedikált EGR szelep, de elvileg valami ilyesminek kellene lennie.

Előzmény: Törölt nick (40405)
S.P febr. 4. Creative Commons License 40410

az a pár ezres egész pontosan 27,5 db ezres...munkadíj nélkül

a szíj tényleg pár ezer, de mitől lesz a szíj készlet  27.5eFt?

mit cserélnek még ki?

Előzmény: Törölt nick (40400)
djkerep febr. 4. Creative Commons License 40409

Szerintem is csak Dcibem van.

Előzmény: Törölt nick (40405)
___R9M___ febr. 4. Creative Commons License 40408

klímatisztítás nem volt. Én nem szívtam le (talán meg, most ezt próbálom kideríteni...)

Előzmény: Törölt nick (40407)
Törölt nick febr. 4. Creative Commons License 40407

klímatisztítás is volt?

próbáltad már leszívni belőle?

Előzmény: ___R9M___ (40406)
___R9M___ febr. 4. Creative Commons License 40406

Sziasztok,

Kérdésem a következő. A fedcomp által kijelzett "Fuel used", nos, ez a mutatott szám azt is számolja, ha az üzemanyagtankból leszívom az üzemanyagot, vagy csak kizárólag az autó bizonyos sebességétől kezdve számol ezzel?

Azért kérdezem, mert ma mosóban voltam, és kb. 5 literrel kevesebb üzemanyaggal kaptam vissza az amúgy csilli-villi autómat. Ami beszálláskor feltűnt, az a 22 l/100 km átlagfogyi és a reggeli állapothoz képest -5l üzemanyag ( a mosó 1 km-re van a cégtől, állításuk szerint max. 1 1/2 óráig járatták a motort, a klímát HI állásban találtam, valószínűleg ezzel fűthettek a mosóban, talán ez most mellékes). Nem találok értelmes magyarázatot a különbözetre, a megtett km rendben van.

Mondjátok, hogy nem b@sztak át...:-(

1.6dCi (2011-es évjárat) amúgy, de talán a II-es Scenicek is hasonló elven működnek...

Törölt nick febr. 4. Creative Commons License 40405

Van benzinesben EGR?

Előzmény: Trotter66 (40404)
Trotter66 febr. 4. Creative Commons License 40404

Nagyobb benzin= prémium üzemanyag, esetleg adalékolva Wynn's, LM, vagy STP-vel. 

Szerintem az EGR-ed van korommal teli, de ez csak tipp.

Előzmény: Törölt nick (40403)
Törölt nick febr. 4. Creative Commons License 40403

Nekem van benzines is, én azt tenném a helyedben, hogy a gyertyákat trafókat ellenőrizném, csere-éretteket  cserélném, majd egy nagyobb benzinnel járnék egy tele tankot ki.

Előzmény: djkerep (40402)
djkerep febr. 4. Creative Commons License 40402

Továbbra is nagyon lusta az 1.6B-m. Nem tudom milyennek kellene lennie, de ez nem a legjobb. Most megy műszakira, ahol több apróság is meglesz csinálva, a kötelezőeken kívül, például kormány axiális csukló csere, mert nagyon lóg. Kompresszió mérést is megejtünk ekkor. Ha megkapta a szervizet, akkor van értelme "kikormolni" az autót? huzamosabb ideig magas fordulaton történő haladásra gondolom, mert 2500-3000-nél volt elváltogatva világ életében.

Trotter66 2014. febr. 4. Creative Commons License 40401

Vezérléscsere alkalmával illik a segédberendezések hosszbordásszíját, valamint annak a feszítőgörgőjét is cserélni.

Előzmény: S.P (40399)
Törölt nick 2014. febr. 4. Creative Commons License 40400

A karbantartasi konyben le van irva, hogy emlekeim szerint motor segedberendezes szijja együtt cserelendo. Par ezer ft ne okozzon mar problemat

Az lenne a szívás, ha cserélik avezerlest a többit nem majd a segedszijn elszakad es szétver  mindent

Bocsi de tabletrol írok

Előzmény: S.P (40399)
S.P 2014. febr. 4. Creative Commons License 40399

Sziasztok!

A segítségetek kellene...

Vezérműszíj cserénél ajánlják a laposszíj cserét is.

Tényleg kell?

Vagy csak rám akarják sózni?

Válszokat előre is köszi!

PET(758) 2014. febr. 4. Creative Commons License 40398

Sziasztok!

Van itt valaki, aki ért a Renault gyári(nak mondott) riasztójához?

Egészen érdekes a probléma: a visszajelző LED minden állapotban folyamatosan világít (tehát nemcsak becsukott állapotban, mert akkor azt jelezné, hogy nyitva maradt egy ajtó/gépháztető, hanem mindig), kivéve, amikor rajta van a a fogyasztókon a fesz (beszállás után Start gomb pedálok nélkül megnyom vagy jár a motor).

Viszont ilyen állapotban nem is működik...

Viszont ha motorleállítás és ajtókinyitás (az ajtó kinyitása veszi le ugyebár a fogyasztók táplálását) után újra megnyomom a Start gombot, tehát ismét rámegy a - mondjuk úgy - ACC, és úgy zárom be a kocsit (a végeredmény szempontjából ugyebár nincs különbség), akkor viszont gyönyörűen működik ultrahangos érzékelővel, nyitásérzékelővel, mindennel.

Akksi gond nem lehet, mert decemberben lett cserélve és már előtte is produkálta ezt.

Ha ért valaki hozzá, legyen szíves írjon a nickem mögötti címre, végeztem méréseket, hátha együtt ki tudjuk találni, hogy mi lehet a gond.

Köszi,

PET

lantosjr 2014. febr. 3. Creative Commons License 40397

hát az hogy én magam meg tudom csinálni... kicsit túlzás :) de ha te készülsz rá, talán ketten csinálhatnánk, hátha :)

Előzmény: Oczu (40394)
Batman72 2014. febr. 3. Creative Commons License 40396

Azaz. :)

Előzmény: vidiadv69 (40381)
vidiadv69 2014. febr. 3. Creative Commons License 40395

Nézd meg a nyomást a kiegyenlítőben. A fűtőradiátor levegösődése kehet attól is hogy hengerfejes. A hőfok normális viszont bedolgozik a víztérbe és a radiátorod van a legmagasabban. Én pont így jártam.

Előzmény: Sárközi Norbert (40389)
Oczu 2014. febr. 3. Creative Commons License 40394

Némi ízelítő, Te magad is meg tudod csinálni, én készülök rá

Előzmény: lantosjr (40382)
mov 2014. febr. 3. Creative Commons License 40393

Ha a turbó ennyire eszi az olajat(és tényleg a turbó, és nem valamelyik vagy több henger), akkor abból igen nagy bajok lehetnek hamar. Ha ekkora a kopás már nemigen megy rezonancia nélkül, ami fokozza a kopás sebességét, rosszabb esetben eltröi a tengelyt. Vagy ahol most ömlik az olaj befelé jobban megnyílik a motor felé. Mindkettőnek lehet a következménye az, amikor a motor a motorolaj segítségével öngyilkossá válik. Nem árt felkészülni arra, hogy hogyan fogod ekkor lefullasztani.

Azt sem árt figyelembe venni, hogy a turbó halála több esetben okozat, mint ok. Nem ártana megnézni, hogy nincs-e egyéb komolyabb baj. Ezen kívül ha a turbó kopott például a hanyag olajcsere miatt, akkor hiába 1.9-es dCi, én egy hajtókarcsapágy cserét is eszközölnék, mert az sem lehet jobb állapotban.

Törölt nick 2014. febr. 3. Creative Commons License 40392

Várható volt azok után amit leírtál...sajnálom

Előzmény: Zsoop (40388)
Törölt nick 2014. febr. 3. Creative Commons License 40391

Az nem jó ha megeszi az olajat, le kellene állni vele, csak nagyobb kárt okoz a használat.

Fűtés, nézted a csövek melegségét a radiátor felé?

Nézted a tágulási tartályban a folyadék tisztaságát mennyiségét?

Volt javítva mostanság valami?

Sárközi Norbert 2014. febr. 3. Creative Commons License 40390

Szia Petyaaa a probléma egy hete kezdődött nálam is...azóta te találtál megoldást?? remélem mert eltelt egy év :) 

Előzmény: petyaaa (33198)
Sárközi Norbert 2014. febr. 3. Creative Commons License 40389

Sziasztok elég rég jártam erre azóta is gyűlik a bajom az autóval...a turbó megeszi 1000 km alatt az olajam és most hogy tél van a fűtés is elment...ennek szeretnék utána járni...ha bekapcsolom a  fűtést csak hideget fúj úgy 40 km után ha automatára van állítva a szabályzás akkor jön egy kis langyos levegő ha nem auto-n van akkor az sem.... de nem nevezném fűtésnek...az autóban digit klíma van a vízhőfok a mutató szerint tökéletes...arra tippelek hogy nem tud átváltani hidegről melegre...mert a ventillátor az megy....valami ötlet hogy itthon mit tudok neki csinálni?

Zsoop 2014. febr. 3. Creative Commons License 40388

Tegnapi napon megadta magát a vas!

Jöttel fel egy emelkedőn, egyet rántott az autó, és elment belőle minden erő, nem húzott, nem gyorsult.

Megállítottam, dőlt belőle az olajszag, újra indít, és megint nem volt erő.

Turbó kuka, most már biztos szerintem

AtiGH1 2014. febr. 3. Creative Commons License 40387

Akksi? :)

Elhiszem neked de hol az összefüggés?

Előzmény: vargamunka (40385)
ClaasMan 2014. febr. 3. Creative Commons License 40386

Igen szoktam. Sajna nem mindig, mert jobbára az asszony hajtja a járgányt. A miértekbe nem kezdek bele mert egy végtelen történet lenne... :-). Maradjunk abban hogy ipari dízelmotorokkal foglakozom a napi munkám során és láttam már pár dolgot gázolajjal kapcsolatban. A

80-nál 4,5l-t nem tudom. Amit viszont igen: A verdánk jellemzően közepes, ill kicsi távokat fut nap mint nap (15-25 km. Ezért is álltam rá a kezdetektől a ~15 ezres olajcsere intervallumra), hétvégente kicsit többet (~100-120km), és évente kb 10-15x hosszabb távot (nyaralás stb.) így a több ezer km-es átlag (nem nullázom soha) 5,7 L-en stagnál. Évi 13-15 ezret megyünk a vassal. Az is igaz hogy amikor nyáron szlovéniába mentünk (csomagok, 2 felnőtt, 2 gyerek, 130-140 km/h) hazafelére már 4,7 is volt. Pedig tempomatot sem tudtam használni a hektikus forgalom miatt. Nem vagyok fogyasztás mániás, soha nem ellenőrizgetem a tényleges értékeket. Az átlagfogy. kijelzést is csak egy dologra használom: Hibajelzésre :-)

Előzmény: holter78 (40356)
vargamunka 2014. febr. 3. Creative Commons License 40385

Nézz rá az akkumulátora nálam csak rendesen  fel kellet tölteni érdekes nem csinálja azóta clip nem mutatott semmit  de  a diagbol erre következtettem nálam bejött

Előzmény: AtiGH1 (40376)
Trotter66 2014. febr. 3. Creative Commons License 40384

Ja,ja. :-)

Előzmény: sam256 (40375)
ThomBoy 2014. febr. 2. Creative Commons License 40383

Igen erre, Stevie tudja a részleteket, írj neki emailt vagy várj amíg lesz, szinte minden nap benéz.

Előzmény: lantosjr (40382)
lantosjr 2014. febr. 2. Creative Commons License 40382

ÁÁÁÁ

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=128420058&t=9098903

erre gondoltál?

ez nagyon szép! ilyet szívesen csináltatnék én is, persze csak ha nem olyan drága :)

hol lehet ilyet??? ha valaki tud valamit...előre is köszönöm

Előzmény: ThomBoy (40379)
vidiadv69 2014. febr. 2. Creative Commons License 40381

nyáron

Előzmény: Batman72 (40377)
lantosjr 2014. febr. 2. Creative Commons License 40380

foggantyú és konzol fóliázás???? hogyan? próbáltam keresni a fórumon de nem találtam semmit... lehet én vok a béna...

a kormány bőrözést láttam és valóban gyönyörű amiket művelnek, de nem engedhetem meg magamnak sajna :( marad a műanyag...

szoknya annyira nem vészes, mondhatni elmegy és nem csúnya, viszont ami alatta van/vannak műanyagok, karcolások és kopások sokasága díszíti mint a közép konzolt és a foggantyúkat...

ezt a fóliázást Stevie csinálja?

Előzmény: ThomBoy (40378)
ThomBoy 2014. febr. 2. Creative Commons License 40379

Nekem ma 130-nál 2,2. Bár igaz, lejtet az autópály és utána az emelkedőn már 10,2 :-D

Most gonosz leszek, de ezért jó a 2.0 turbó (legyen benzin vagy dízel), mert nem a fogyasztás a téma hanem az, hogy mennyire durván lép. A III-as is buszos feeling, de talán kevésbé mint a II volt, a gyerekek pokolira élvezik amikor odalépek neki (ez nem gyorshajtást jelent, hanem dinamikusabb vezetést, például kanyarodást).

A múltkor megnéztem mit tud ha fogyasztásról van szó, de nem fogok negyvennel b.szkodni a portyázó taxi mögött, kettő vissza padló és huss olyan szűk helyeken is amit maximum egy 1.9 dízellel vagy a 2T benzinessel próbálnék meg. De ez volt a nehéz láb esete.

Ez a fogyasztás annyira relatív dolog. Én reggelente sosem tolom neki, mert hidegen 2000 alatt felváltok, de a dugózás miatt 11 km/30 perc alatt is olyan fogyasztás lesz ami egy 11km kistelepüléstől nagyvárosig használat mellett legalább 3 literrel kevesebb átlagban.

Előzmény: Batman72 (40377)
ThomBoy 2014. febr. 2. Creative Commons License 40378

EBay-en nézz körbe, nem mindegy milyen a belső színe a vasnak. Foggantyú és közép konzol műanyagot érdemes fóliázni, Stevienek nemrég volt fent kép a régi autójáról, kicsit olvass vissza.

Váltószoknyát én komplett vettem, ezért a régi megvan de sajnos annak is törött pár rögzítő karma (a műanyag keretnek), ezért is nem bőröztettem (az is repedt volt) hanem csere. 7-9ezer volt postával (már nem emlékszem) gyári Renault, ha neked más baja van és a kettőből barkácsolnál ingyen a tied. A kormányt bőröztesd, nemrég volt szó róla, www.fellserkft.hu például.

Előzmény: lantosjr (40360)