Keresés

Részletes keresés

Deiss Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58030

A mèrès tegnap kèszült,mensim feb.12.èn volt ès talán már mostanában lesz.Èn sem èrtem,hogy mièrt 0?!

Előzmény: balla.gina (58028)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58029

Esetleg itt tudod megnézni a hormonok normál értékét még, én sajnos nagyon nem értek hozzájuk, de ez az fsh-lh nagyon fura nekem:

http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1291793302.8078.pdf

http://regi.pco-szindroma.hu/index2.html

(Érdekes hasznos/hormontábla)

A TSH (ez az agyalapi mirigy pajzsmirigy stimuláló hormonja) akár még jó is lehet, nagyban függ  a tünetektől, inkább 2 alatt szeretik tudni. De a pm. megítéléséhez jó lenne még a pajzsmirigy hormonjainak a szintje is (ft3 és ft4).

De tényleg csak endokrinológus tudja korrekten értékelni a hormonokat.

Előzmény: Deiss (58027)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58028

Ez 3. napi?

0 LH és FSH? ilyet még nem is láttam :-O

Előzmény: Deiss (58027)
Deiss Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58027

Csajok,hormon referencia tartományt tud valaki?

Vagy legalább segíteni abban,hogy az eredményem jó,vagy nem?

TSH 2.420 uIU/ml

LH 0,0 mIU/ml

FSH 0.1 mIU/ml

Prolactin 13.1 ng/ml

Bocs,de csak 1hét múlva tudok talàn dokihoz vissza jutni és nem hagy a kívàncsiság :)

szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58026

hacsak nem vagy még mindig lázas, ez meredek emelkedés! Honnan vagy benne ennyire biztos, hogy nem PÉ?

Előzmény: youlcsi (58015)
ncsk Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58025

Elvileg az alaphőt a progi nyomja fel, de azt a hőesést elvileg PÉ előtt az ösztrogén csinálja és ha ay ösztrogén vacakolna látni kéne most a görbén? Na ezt meg kell néznem.

Előzmény: Jokeva (58014)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58024

jaja :) mindenkinél ez az utolsó próbálkozás ami be is válik :D

Előzmény: szegedi_lány (58023)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58023

Ugyanaz (volt) az orvosunk...;)

Előzmény: balla.gina (58022)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58022

Ügyes vagy! :)

A következő ciklusod meg még szebb lesz, nyugodtan másold az enyémet, megadom a jogokat ;)

Én is pont 1x500 meforalt szedek csak :)

Előzmény: szegedi_lány (58020)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58021

Most a 28-ik nap körül volt, de könnyen lehet, hogy legközelebb akár egy héttel is korábban lesz! Majd alakul, ha már több ciklust végigmértél, akkor jóval pontosabban fogjuk látni!

Az elhatározás van csak meg, mostanában amikor hazaérek, ezernyi dolog vár, csak kapkodom a fejem, és nem végzek semmivel, pedig még leülni sincs időm... Közben ugye új ciklus indult, ez nálam disznóvágás-jellegű, ilyenkor amúgy sem tudok mozogni... Ülni is alig. Majd remélem jövő héttől :)

Előzmény: szegedi_lány (58020)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58020

Nagyon igyekszem! :9 Örülök, hogy tettem tudtuk lrni, hogy van PÉ-m, azért ez tavalyhoz képest határozott javulás.  Az endodokis gyógyszerek nélkül, stimu nélkül, csak az 500 mg meforal és homeopátiával van menstruáció, azért ez annak a jele, hogy elkezdtem működni. A hőgörbének hála most már azt is tudom, hogy a 27.nap körül kell különösen odafigyelnem...;)

És nálad hogy áll a sport? Elhatározás szintjén, vagy a jóidővel nekikezdtél?

Előzmény: Jokeva (58019)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58019

Nohátakkor!

Későn volt ugyan a PÉ, de volt, sőt a lut. szakaszod kifejezetten jó hosszú. Kicsit előrébb jön a PÉ, és akkor teljesen szuper lesz!

Előzmény: szegedi_lány (58017)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58018

:(

Előzmény: youlcsi (58015)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58017

Helyesbítenék: ma új ciklust kezdtem;)

Előzmény: szegedi_lány (58016)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58016

Sziasztok!

Ime az extrahosszú görbém:

Leesett a hőm, és nagyon fáj már a derekam, uh remélem ma már megjön rendesen, és kezdhetek új clklust.

Ma voltam tsh-t nézetni,( ha már volt medicenter időpontom)  kíváncsi vagyok, hogy nem szedem a letroxot, hogy alakult az érték. Aztán ha minden oké, akkor megpróbálkozom a barátcserjével, hátha összébb nyomja a következő ciklust és előrébb a peteérést. ;)

Gina, nagyon klassz a  görbéd.;) Őszig élesben kölcsön adhatnád, lehet hogy többre mennék vele, mint a sajátommal.;)

youlcsi Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58015

egy pillanaig ne aggódj az én pé-m miatt, nem volt ott semmi ;)

Előzmény: Jokeva (58014)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58014

Deiss, kicsit megugrott szerintem a 60 perces inzulinod, de most nem rémlik hogy mi a normális tartomány, utána kell néznem. Tuti nem jó, hogy így lement a terhelt cukrod...

Youlcsi, csak nem peteérésed volt?! Csak úgy magadtól? :)) Micsoda poén lenne :)

Ncsk, tényleg nem látszik semmi... Ha esne az ösztrogén, esne a hő is, nem? Rá kéne keresgetni neten, vagy valami hozzáértő dokinak mutatni :(

Deiss Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58013

Akkor mégsem vagyok teljesen hülye! :P

Nekem is az nem tetszik,ill. az a furcsa,hogy egy adag cukorfröccs után nem felfelé ment a cukrom,hanem lefelé.Tény,hogy ahhoz képest nem tűnik az inzulin extrémnek,nade akkor ezek szerint én fordítva működöm O.o

Én azt gondolom normálisnak,ha terhelés után magasabb a vércukor,mint előtte.

Amúgy a doki sztm a cukorra rá se nézett.Az asszisztense meg mikor átadta az inzulin eredményt a dokinak,vágott egy grimaszt hozzá.Azóta azon agyalok,hogy ez kinek,vagy minek szólt.Ma lesz már elvileg hormon eredményem,hacsak nem felejtették el megint :D

Kíváncsi vagyok milyen.Kb.1 éve mikor csináltak,az normális volt.Ha ott se lesz semmi,akkor mi lesz??Elküld a doki,hogy semmi bajom?Nem is értem így se,hogy mire várunk,ha látta a petefészkemen egyértelműen a PCO-t.Még a végén rám fogják,hogy hipohonder vagyok :/

Arra gondoltam még,hogy nem lehet,hogy az autoimmun betegségem valahogy részben képes elfedni ezt?Ne nevessetek ki,ha ezzel nagy butaságot írtam -.-

Gratulálok mindenkinek a görbéihez!Nem teszek senki közt különbséget,mert nem tudok :D

Gina a tiédet nagyon dicsérik,biztos azért,mert neked hosszabbak a cakkjaid és ezek szerint az jót jelent.Hozzád fogom viszonyítani az enyémet :)

Egyébként közülünk mindenki babára gyúr? :)

Előzmény: balla.gina (58009)
ncsk Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58012

Olvastam, hogy nem csak maga az ovu okozhat vérzést, hanem az ovu környékén van valami ösztrogén esés, vagy emelkedés (erre már nem emlékszem) és ilyenkor ledobódik nyálkahártya. Nem szeretnék belemenni az undi részletekbe, de ez olyan nyálkahártyaszerű cuccnak tűnik. Ráparáztam a miómára, remélem hormongebasz és nem miómagebasz. 

Előzmény: Jokeva (58007)
ncsk Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58011

Youlcsi, de micsoda ugrás van a végén :)

Deiss ez pont az a lelet, amihez tényleg kell valami nagyon szakértő doki, mert szerintem a legtöbb rámondja, hogy jó, ami persze lehet hogy igaz is, de Balla.gina nagyon jól mondja furcsa, hogy alacsonyabb a vércukor. Persze lehet, hogy ez már szőrszálhasogatás. Mondjuk nekem csak 2 pontos terhelésem volt mindig, így az alapján diagnosztizáltak. 

Az én görbém íme. Egyelőre nincs változás pecsételés ide vagy oda. 

Előzmény: youlcsi (58010)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58010

nem mintha lenne mit nézni rajta, de beköszönésképp egy jó-reggelt-görbe... ami sokatokéval ellentétben VALÓBAN ÉS TÉNYLEG görbe :P :D

balla.gina Creative Commons License 2014.03.27 0 0 58009

Az éhgyomri inzulinod sztem egy incuripincurit emelkedett (az én dokim 5 alatt szereti tudni, 2-3 körül), ehhez képest nem száll el nagyon, de nekem gyanús hogy 0 és 60 perc között lehetett egy nagyobb inzulinfröccsöd, mert a 60-as cukor meg ugye nagyon lement (ami azt jelzi hogy sok az inzulin).
Sok embernél 40 percnél száll el az inzulin..
Meg hát a 120-as cukrod is alacsonyabb, mint az éhgyomri, ez is a magas inzulin miatt szokott lenni.szóval teljesen valóban nincs rendben, jól látod :)

Innen már csak a doki hozzáértésén múlik, na meg a hormonokon, hogy hogyan értékeli (meg persze fontos hogy téged és a tüneteidet is figyelembe vegyen, ne csak a papírt)

Remélem ért majd hozzá és tud olvasni a sorok között :)

Előzmény: Deiss (58008)
Deiss Creative Commons License 2014.03.26 0 0 58008

0' vèrcukor 5.8  inzulin 5.9

60'-"- 4,2 -"- 33.0

120' -"- 4,8 -"- 10,9

Az bosszant az állapotomat leszámítva,hogy napközbe kell majd valahogy vissza jutnom dokihoz,ami munka mellett annyira nem egyszerű....Ugyan ėn nem èrtek hozzá,de szerintem ez az eredmèny nem lehet teljesen rendben :|

Előzmény: Jokeva (58006)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.26 0 0 58007

Hődön semmi nem látszik? Se előtte, se utána?

Előzmény: ncsk (58005)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.26 0 0 58006

Wow, de legalább az inzulinod rendben! Mennyi lett, bepötyögöd? Vagy még nem kaptál leletet? Ne hagyd ám, kérd ki minden papírodat! Nehogy csak rábökje hogy jó, aztán meg süvölt róla, hogy szar....

Előzmény: Deiss (58004)
ncsk Creative Commons License 2014.03.26 0 0 58005

Na akkor csatlakozom a szitkozódáshoz. Percre pontosan a 13. napon megint pecsételő vérzés... Tuti, hogy ez nem ovu, mert az odébb van. Mindig a 13. napon jön és 1-2 napig tart aztán semmi. 

Deiss Creative Commons License 2014.03.26 0 0 58004

Lemegyek hídba!Azt mondta a doki,hogy az inzulinom rendben úgyhogy meg kell várni a hormont :O Időpontot se tud adni,majd köv.szerdán próbáljak meg bejutni...Nem kaptam semmit,nem történt semmi:( Holnapra lesz hormon eredmény.Éreztem,hogy nem fog menni simán -.-

Deiss Creative Commons License 2014.03.26 0 0 58003

Már jól kezdődik...most derült ki,hogy a labor véletlen nem csinálta meg a hormont,most vettek le vért :( Most lehet mégsem fog történni semmi,mert a laboros szerint e-nélkül nem tud majd a doki kiértékelni :(:(:(

Jokeva Creative Commons License 2014.03.26 0 0 58002

Ezen az utolsón jót röhögtem :)))

Nálunk is volt hányás, már az ANTSZ-en gondolkodtam... Hánytak november végén, december végén (ez kórházzal végződött, épphogy megúsztuk hogy bent legyünk karácsonykor), és hánytak január végén is. Eldöntöttem hogyha februárban is hánynak, akkor bejelentem, de szerencsére megúsztuk...

Hőd írd be nyugodtan. Én baszki lefexek, alszok, aztán a gyerek nyávog fél ötkor, felkelek hozzá, visszafexek, alszok, aztán hatkor mérek hőt, és látod micsoda görbéim vannak, mennyire látszik minden szépen pontosan?

Előzmény: ncsk (58001)
ncsk Creative Commons License 2014.03.26 0 0 58001

Elvileg abból látszik a peteérés (PÉ), hogy a ciklus közepe táján felmegy a hőmérséklet és ott is marad a ciklus végéig. Elég magasnak tűnik a hőd, valószínű nem ez az alaphőd, így van esély rá, hogy volt PÉ, de ezt majd akkor fogjuk elvileg látni, ha megjön, mert akkor visszaesik a hőmérséklet az alaphőre. A program viszont nem ismeri az alaphődet, így nem is tudja megtippelni volt-e PÉ-d, majd a következő ciklusban tudja számolni. 

Szerintem 20 éve meg régebben egyáltalán nem figyeltek ilyeneket, hogy kinek mikor van ciklusa, a várandósságot is a második kimaradt menstruációtól kezdték gyanítani :) Szerintem amúgy az lenne a normális, hogy ne kelljen ezt figyelni, de most ez van ezt kell szeretni. 

Mondjuk én is az örömmel mérők közé tartozom, van akit stresszel, engem szintén nem, szerintem is jó poén :) Mondjuk pont terhesgörbém nincs, mert nagyon be voltam lazulva, de arra emlékszem, hogy határozottan éreztem, mintha lázas lennék :)

Nekem gyerek ismét elkapott valamit az óvodában (itt oviba járnak a bölcsisek is) valami hányós vírus, így 4 után már nem aludtam, de azért elszunnyadtam 6 körül és kíváncsiságból mértem egyet és nem sok a változás 36,7. Még nem döntöttem el belevegyem-e a görbébe, ha holnap-holnapután is marad, akkor beleveszem. Amúgy nekem 18-20, nap körül szokott lenni PÉ és legtöbbször van tojásfehérjém is. Mondjuk tuti jobb állapotban voltam 3 éve, mert akkor durván erős tojásfehérjéim voltak, ezért nem is mértem akkor hőt. 

Bobozás jó ötlet, de amióta felkaptam egy tizest mint az ólomgolyó és fürge vagyok, mint egy lajhár :)

Jokeva Creative Commons License 2014.03.26 0 0 58000

Ezek szerint nem csak én havazok :)))

A nyákokat figyeld és jegyezd fel, sokszor ha a hő bizonytalan képet ad, sokat tud segíteni!

Előzmény: Deiss (57999)
Deiss Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57999

Elnézést,valóban elnéztem a betűt -.-

Mióta ide járok hozzátok,azóta rájöttem,hogy milyen keveset tudok a belső működésemről.Ha valaki megkérdezné,hogy mikor lesz ciklusom,mikor volt peteérésem,vagy tojásfehérje szerű folyásom nem tudnék rá választ adni.Sosem figyeltem oda ezekre.A ciklusom is azóta vezetem,amióta feltűnt,hogy nincs :D

Azt hiszem jobban oda kellett volna figyelnem magamra...

Olyan rossz,hogy ilyen rohanó világban élünk.Sokkal nyugodtabbnak tűnt az élet 20évvel ezelőtt,vagy csak nekem nem elég,hogy egy nap 24h-ból áll? :DD

Jokeva Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57998

Igen, ahogy Gina is írta :) Az nem P hanem E, és ő jelölte az adott napon, hogy ilyen nyákja volt. Ha majd te is jelölöd, neked is látszani fog :)

Előzmény: Deiss (57995)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57997

Zöld E-m van, ami eggwhite (=tojásfehérje nyák :) ), azt én vittem be, a piros függőleges jelzi a petérést, azt húzza be a program a hőgörbe alapján.
A piros vízszintes meg az alaphő asszem.
Az E melletti csillagocska pecsételő vérzést jelez, van akinek peteérés környékén van ilyenje, azt is fel szoktam vinni

Neked azért nincs ilyened, mert még nem teljes ugye a görbe :)
Na majd a következő ciklustól :)

Előzmény: Deiss (57995)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57996

Kösziii, én is nagyon várom már hogy élesben nyomjuk ;)

ősszel már szeretnénk próbálkozni (mondjuk most is csak megszakítunk, nem vagyunk szívbajosak :D)
tökjó végre látni hogy kezdenek szépen gatyába rázódni a ciklusaim :)

Előzmény: Jokeva (57993)
Deiss Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57995

Látom,hogy Ginanak van zöld P betűje is.Gondolom az a peteérés.Nekem miért nem mutat ilyet?Azért csak van peteérésem.Lassan már lesz ciklusom is elvileg,mert már pár napja görcsölgetek meg 42napnál járok,szóval lassan aktuális és akkor a grafikon szerint 1x sem volt peteérésem?Vagy azt majd utólag tudja megmutatni,ha már elkezdődött a következő ciklus?Most kicsit értetlenül állok a dolgok felett o.O  :D

Előzmény: Jokeva (57994)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57994

Rombolj és nyavajogj, azért vagyunk. Vagy megnyugtatunk, vagy elküldünk a búsba, hogy felrázzunk vele :)))

Akkor lesz különbség, mikor el kell döntenie a programnak, hogy mikor volt PÉ. A ferti sokkal jobban ráérez, az alaphőre is, ciklus.hu olyan baromságokat ír néha, hogy sírni lehetne rajta. Precízebb a ferti.

Előzmény: Deiss (57992)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57993

Igen nekem :))))

De látod, ha most nem mértél volna, akkor tesztelgettél volna már két hete, és nem értetted volna hogy hogyhogy negatív, holott nincs mensi... Így meg láttuk, hogy mi is zajlik odabent, ezt úgy bírom bakker.... Vagy csak én vagyok ilyen perverz? Én még akkor is mértem, mikor spirálom volt!

Én eddig elég sok higanyosat összetörtem, apjával próbáltuk összegyűjtögetni a higanyt, csak a poén kedvéért, most valahol össze van szedve, és precízen tárolva :)) Asszem az utolsó higanyosomat használom, aztán vennem kell nekem is másikat, mert előbb-utóbb úgy jár ez is mint a korsó a kúton...

A bobozást ki nem mertem volna próbálni, nincs az a pénz hogy én ilyenbe beleüljek... Sima hintán is szédülök :)

Gina, vagány görbe, alig várom hogy élesbe menj!

Előzmény: szegedi_lány (57991)
Deiss Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57992

No lányok! :)

Jó reggelt mindenkinek!Beregiztem a fertilityre is,én nem látok különbséget a két oldal között,leszámítva a nyelvet :) Úgy tűnik nekem a testhőm lényegében nem túl változó reggelente,de most már azért is mérem,mert kíváncsi vagyok,hogy tényleg le fog-e esni,amikor ciklus következik. :) Azért mindkettőt kibiggyesztem,hátha a rutinos szemek látnak különbséget. :)

Úgy látom általánosságban mindenki jól van és jó a kedvetek is.Ennek nagyon örülök!:)

Tegnap azért sem írtam,mert éppen befordulósban voltam. Ma megyek dokihoz és rástresszeltem a dologra és nem akartam hangulatot rombolni meg nyavalyogni nektek :D

Ihol vannak a görbék :)

szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57991
Befutott a progeszteron eredmény, 31,1. 38.cn-en ez szerintetek mit jelent? Jokevának lett igaza a 28. napi p.é._vel?
mgesa Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57990
Szia!

Nekem kell utovacsizni, illetve úgy van, hogy az esti 50 g Ch*t úgy kell elosztanom, hogy 40 g vacsira 7 korul, 10 g 9 körül, szóval nem nagy mennyiseg. A lényeg, hogy lassú CH legyen. Jó a dió is, de merd le, hogy mennyi kell 10 g ch-hoz. Én korpovitot szoktam, abból 3 db, vagy a vacsimbol teszek el annyit, amennyi oda még kell.
Előzmény: szegedi_lány (57987)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.26 0 0 57989

Szia! jó végre köztünk látni! :)
akkor a stresszlevezetés megvolt bobozás formájában, szuper :)

hmm, nagyon hosszú lett ez a ciklus, kíváncsi leszek a progi eredményre, igazán küldhetnék már, szerda van...

a hőmérőt nem tudom, én digitálissal mérek, ez legalább ébren tart a csipogásával kora hajnalban :D :)

én nem utóvacsizom, (az a nagyon vékonyaknak ajánlott inkább, akik hízni akarnak asszem) de nagyon sokan pl. túrót esznek ilyenkor. De sztem az olajosmagvak is jók.

a Jó reggelt nem jó, mindegyik cukros...

a görbém ilyen:

Előzmény: szegedi_lány (57987)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.25 0 0 57988

Oo. Pedig messziről is úgy drukkoltam!

Ez a hónap 4:0 csajok, (4en próbálkozunk, ugye?), de innen szép nyerni, hajrá mindenki!

Előzmény: Jokeva (57983)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.25 0 0 57987

Sziasztok Csajok! Visszatértem:)  Ajánlom a bobozást mindenkinek, nagyon jó stresszoldó, főleg, ha nem tudod kezelni a féket! :-O Felírnám receptre minden stresszes PCOsnak;) 

De hogy hogy is vagyok. Tegnap óta barnázok, lement a hasam, de igazi vérzés még nincs. Progi eredményt nem küldték, rájuk kérdezek.

Íme a görbém:

Sajnos még pénteken sikerült összetörnöm a higanyos hőmérőm, uh az utolsó 4 nap digitálissal mért érték...

Ti jártatok már így? Tokban ejtettem el mégis kigurult belőle a higany. Utánaolvasva én felszórnám kénnel a lakást, de a párom nem engedi, és a gyógyszertárban is azt mondták, hogy pici mennyiség van benne, ne aggódjak, nem lesz baj.

Vettünk most egy higanymentes, de hagyományos technológiával gyártott hőmérőt. Teszteljük egyelőre, meg tanulgatjuk lerázni.....

Más: a hétvégén kezembe került az Éva márciusi száma, van benne egy cikk az IR-ről (kezdőknek ajánlom) Jó összefoglaló, és egy dolog szöget is ütött a fejembe: ti mit esztek utóvacsoraként? Én többet alszom mint az átlag ezért különösen fontos lenne, de késő este  éhes már nem vagyok, gyümölcsöt nem lehet, eddig diót, kesudiót,vagy egy szelet abonettet ettem, de már nem vagyok benne biztos, hogy ezt jól teszem.

Jó reggelt ovális keksz (amire ráírták hogy 4 óra lassú szénhidrát jó lehet?)

malajcc Creative Commons License 2014.03.25 0 0 57986

Bocsánat, hogy ismeretlenül betörök, de van két doboz eladó Merckformin XR-em, 750 mg-os és 60 db-os mindkettő, és még egy "bontott" levél, amiben 7 db tabletta van. A dobozok lejárata 2014/06 és 2014/07. 1800 Ft-ért adnám a dobozok darabját, ha valaki mindkettőt elviszi, akkor 3400 Ft a kettő (+ hozzá a megkezdett levél). Bp.-en a Móricz Zs. körtérhez közel átvehető. E-mail: bevasarlotura@gmail.com

Jokeva Creative Commons License 2014.03.25 0 0 57985

A bal petefészkemből kb 28 napos ciklusok kerekedtek, a jobb oldaliból 38 naposak. A lut fázisom minden esetben alig 10 nap volt. Asszem szépen feljavultam :)

Jó a te görbéd is eddig. Vagyis egyenesed :D

Előzmény: ncsk (57984)
ncsk Creative Commons License 2014.03.25 0 0 57984

Szépen ível :) Neked régen is ilyen rövidebb ciklusaid voltak, erre nem emlékszem? Az rémlik, hogy a luteális fázisod kevesebb volt, mint 14 nap, mert azon paráztál :)

Az én görbém meg kiegyenesedett:

Előzmény: Jokeva (57983)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.25 0 0 57983

Mai nappal új ciklus indult, előző 25 napos:

Előzmény: Jokeva (57982)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.25 0 0 57982

Ismét "tökéletes", tudom :) Őrület.

Várom hogy jobban légy!

Előzmény: youlcsi (57977)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.25 0 0 57981

Ja igen, ahogy Mgesa is írta, mindenképpen evés közben vedd be!

És igen, szerintem felezd. Vedd be az első adag 250-et péntek este, aztán legközelebb szombat este, szintén 250-et. Ha nincs mellékhatás, akkor is várnék a helyedben egy hetet, és következő péntekig így szedném. Akkor vegyél be reggel is 250-et, meg este is 250-et. És így tovább... Én is 250-el emeltem, pedig nekem a 3x1000-et kellett elérnem :)

Előzmény: annami79 (57976)
annami79 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 57980

Köszi a válaszokat. Rėgebben ezėrt hagytam abba mert totálisan kicsinált állandó puffadás görcsök, hasmenės nagyon nem toleráltam. De igy viszont (ahogy most vagyok) már nem birom.Nincs menses csak 2-3 havonta pecsėtelės igy is görcsölök mint állat amikor megakarna jönni ės persze semmi. Rėgen ėn is nekikezdtem 850 mg csak úgy lazán de nem birtam.

Előzmény: mgesa (57979)
mgesa Creative Commons License 2014.03.24 0 0 57979
Próbáld meg evés közben bevenni, vagy evés utan, de semmiképp ne akkor, ha nem eszel. Nekem evés közben volt a legkevesebb mellékhatás.
Érdekes, hogy anno az adimettel nem volt semmi gondom, most szülés után újra kezdtem, de valtanom kellett xr-re, mert 4 hónap adimet szedés után is szinte egész nap hanyingerem volt, étvágyam nulla, fogytam (pedig hiznom kéne). Kíváncsi vagyok bejön-e az xr, régen az kevés volt... Szóval ezek szerint most máshogy toleralom, mint pár éve...
youlcsi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 57978

mindenképpen felezd meg az 500at is, ha nem bírod. 

mondjuk én anno a 2x1000et is simán elkezdtem rögtön teljes dózisban... mit nekem emelgetés, felépítés? furcsa, hogy mennyire nem viseli meg semmimet a met :o :D

youlcsi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 57977

ismét szép görbe... 

pár nap múlva én is tudok megint mutatni... de kell néhány mérés most a dögrováson túlról.

Előzmény: Jokeva (57965)
annami79 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 57976

Köszönöm válaszodat.Ėn is azon gondolkodtam hogy pėnteken kezdek. Nem tudom hogy 250 kezdjek-e mert a doki azt mondta hogy 1000 mg-t kellene majd szednem. Szerinted így is felezem meg???

Előzmény: Jokeva (57975)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.24 0 0 57975

Péntek este! ;) De ha annyira nehezen tolerálod, lehet hogy érdemes felezni, és csak 250-el kezdeni! Én is így voltam vele, baromi nehezen tudtam emelni az adagokat.

Előzmény: annami79 (57974)
annami79 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 57974

Sziasztok!!!!!

Rėgi motoros vagyok már sajnos a pcoban.Sajnos nekem nem sikerült eddig a baba projekt.Nem egyszerű tudom.Most újra probálkozni  szeretnėnk.Nődoki újra a metformint ajánlotta mert rėgebben abbahagytam mert mindig rosszul  voltam tőle.Most 500 mg kellene kezdenem aztán emelni a szintet.

Kėrdėsem az lenne hogy mikor vegyem be a gyógyszert?? Ezt nem beszėltük át a dokival.Köszi előre is a válaszokat.

Jokeva Creative Commons License 2014.03.24 0 0 57973

Ez az, csak pozitívan :D

Előzmény: Deiss (57971)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.24 0 0 57972

Szép egyenletes görbicsek!

Igen, nekem általában előtte esik le. És megint tankönyvi, tulképp örülök neki! A végének ugyan nem, dehát nem vagyok telhetetlen :)

Előzmény: ncsk (57970)
Deiss Creative Commons License 2014.03.24 0 0 57971

Biztos nem megfelelően próbálkoztam a táplálkozással,de az tény,hogy amíg nem néztem utána ennek a betegségnek és nem fogtam bele életmódváltásba,addig semmi bajom sem volt!

Igazából az is lehet,hogy elkapkodtam a dolgot,hiszen csak a terheléses cukrot tudom egyenlőre és még papírom sincs arról,hogy PCOS vagyok,szóval akár teljesen más bajom is lehet...

Nem is csinálok semmit szerdáig,csak folytatom ezt a megfigyelést,amit tőletek tanultam és próbálok optimista maradni :)

Előzmény: ncsk (57970)
ncsk Creative Commons License 2014.03.24 0 0 57970

Jövök én is görbével, de még elég egyhangú :)

Deiss, ahogy Jokeva mondta az inzulintól megy le a cukrod. Viszont ha így van, akkor az életmódváltást nem kerülheted el és jobb így nevezni, mint diétának. Ha nem vagy jól, akkor vagy keveset eszel, vagy túl gyors CH-kat. Én nagy zabás vagyok, de simán megy az IR diéta (ha kimérem, akkor nem kevés, főleg a reggeli meg az ebéd), sőt néha még sok is a kaja, persze az én étvágyammal simán letolok egy lovat is :) Nekem nem az éhséggel van gondom, hanem, hogy én élvezetevő vagyok, szóval nehéz megállnom, hogy ne egyek meg este valami kis csokikát (a kis az kb 1 tábla), vagy egy zacskó olajos magot, vagy ha van torta, akkor nem tudom megállni, hogy egyek egy szelettel, hanem már minden mindegy alapon benyomom 3-at, nekem ezek a buktatóim :) Ja és imádom a zsíros kajákat, amikor lecsekkolom időnként miket eszem, én a zsírokat viszem túlzásba. 

Jokeva érdekes neked mensi előtt esik le a hőd, nekem meg ahogy megjön utána, legalábbis régen úgy volt, most meg majd kiderül :)

Szegedi lány?? Remélem nem ment el a kedved az egésztől :( 

Ja görbe:

Jokeva Creative Commons License 2014.03.24 0 0 57969

Deiss, igen, ha PÉ után eltelik 10-12 nap és újra leesik a hő, akkor várható mensi aznap, vagy másnap!
A te hőd most jó magas, tuti PÉ után vagy, de mensi még nem közeleg :)
A cukrod azért alacsony, mert magas az inzulinod, és lenyomja... De majd a doki megmondja a tutit! És azért vagy szarul is... ördögi kör :(

Gina, te meg szárnyalsz :) Tök vagány! Úgy bírnám ha már ti is élesben nyomnátok :)

Ncsk, Szegedi lány, Youlcsi...?

Deiss Creative Commons License 2014.03.24 0 0 57968

Jokeva diagrammja és az ahhoz fűzött megjegyzése arra enged következtetni,hogy ha leesik a testhő,akkor várható a ciklus.Jól gondolom?

Egyébként a diétát abbahagytam,mert olyan rosszul viseltem,hogy kezdett a munkám rovására menni.:( majd meglátom mit mond szerdán a doki.Hátha nem is kell diétáznom,elvégre a cukrom nem magas,hanem alacsony :D

Bár én is tudnék véleményt alkotni a ti diagrammjaitokról,de hiába mondanám,hogy szép,nem lenne hiteles,hiszen tudjátok,hogy fogalmam sincs,hogy mi?,mit?,miért?,hol?,stb.,de figyelek és tanulok! :)

balla.gina Creative Commons License 2014.03.24 0 0 57967

Én pont azért kezdtem anno hőgörbét vezetni, hogy lássam, hogy mikor fog megjönni, mert annyira összevisszák voltak a ciklusaim :)
Szóval mindenképp hasznos :)

Én továbbra is felfele ívelek :D

Előzmény: Deiss (57966)
Deiss Creative Commons License 2014.03.24 0 0 57966

Sziasztok lányok!

Az én hődiagrammom még kezdő és kicsike,de azért megmutatom.:)

Egyenlőre várom a ciklusom...mindig meglepi,mert sose tudni mikor jön :D

Többiek??

Jokeva Creative Commons License 2014.03.24 0 0 57965

Csajok, mi ez a punyaság? Elnézem, mert hétvége volt, de most aztán hajrá, ki hogy van, mizújs?

Nekem ma vagy holnap új ciklus kezdődik, nagyon szépen látszik:

Jokeva Creative Commons License 2014.03.23 0 0 57964

No végre! Szép :)

Előzmény: ncsk (57963)
ncsk Creative Commons License 2014.03.23 0 0 57963

Szép görbék! :)

Imé az enyém:

Jokeva Creative Commons License 2014.03.23 0 0 57962

Nagyon hűha! Szépséges!!!!

Én görbém:

Előzmény: balla.gina (57960)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.23 0 0 57961

Töltsd fel valahová, és most már hadd lássuk görbe formájában is!!

A két kölyök között 23 hónap van, a második babám a második próbálkozásra össze is jött :)

Előzmény: ncsk (57959)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.23 0 0 57960

Sziasztok! :)

szegedi lány: :(((
hogy vagy? remélem jót pihentetek a hétvégén, és újult erővel vágsz bele...
majd mesélj milyen lett a progi szint meg az uh... még azért lehet bizakodni egy későbbi pé-ben :)

Jokeva: azta, de szépséges görbe még mindig :)

Deiss: hajrá a méréssel, igazából ahogy a többiek is írták az a lényeg, hogy mindig ugyanott mérd és ugyanazzal a módszerrel, akkor látszani fog a görbén a változás :) aztán várjuk azokat a görbéket :)

Mutatom én is a mostanit, mostmár látszik is rajta valami cakkozás:

ncsk Creative Commons License 2014.03.22 0 0 57959

Szegedi lány sajnálom, hogy most nem jött össze :( na de jön az új ciklus nemsokára :)

Én cikk-cakkolok tovább 36.7-el :)

Jokeva, neked mennyi idő van a két fiad között? A második előtt várnotok kellett, vagy jött-pikk-pakk?

Deiss, én is szájban mérek digivel, én azt csinálom, hogy amikor érzem, hogy átmelegedett az egyik oldalon a nyelvem alatt (nyelvemet meg lehűtötte), akkor átteszem a másik oldalra és így egyszer kell csak mérnem. Régen 3x mértem és átlagoltam, aztán áttértem erre az egyszeri mérésre és nem volt különbség, de igazából tényleg az a lényeg, hogy mindig ugyanúgy csináld amúgy is a tendencia számít.

Jokeva Creative Commons License 2014.03.22 0 0 57958

Mai hőd?

Többiek, Ncsk, Youlcsi?

Enyimé, hogy ti is bátorodjatok:

Előzmény: szegedi_lány (57953)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.22 0 0 57957

Gyanaxok hogy ugyanazzal a digitálissal mérted mindkét helyen, igaz? :)

Diginél az a gond, hogy nagyon hamar meghozza az ítéletét :) Ha azzal szeretnél mérni, akkor tartsd bent öt percig, ezután kapcsold csak be, és így várd meg az eredményt. VAGY háromszor mérj: első csipogásra kikapcsolod, majd újra be, másodikra is ki, majd újra be, és a harmadik csipogást olvasod le. A csipogások között tartod a helyén, nem veszed ki, mert ha kiveszed és áramlik körülötte a levegő, akkor teljesen feleslegesen mértél háromszor, mert visszahül.

És szájon át szigorúan nyelv alatt, mert felette ott az orrüreg, ahol a szintén áramló levegő pontatlanítja a mérést.

Az én véleményem egyébként az, hogy hüvelyben a legpontosabb :)

Amúgy tökmindegy, hogy hüvelyben vagy szájban méred, csak mindig UGYANOTT. És akkor szép pontos lesz a görbéd!

Gratula a nagy babához ;) Látod, ennyit a dokik tévédhetetlenségéről!

Előzmény: Deiss (57956)
Deiss Creative Commons License 2014.03.22 0 0 57956

Jó reggelt lányok!:)

Megtörtént az első hőmérőzésem.:)

A kíváncsiság kedvéért mértem szájon es hüvelyen is.Mennyire számít 2 tizednyi eltérés?Melyiket vegyem alapul?Szájon 37,hüvelyen 37,2.

Jokeva:fogalmam sincs,hogy akkor mikor lehetett PÉm,mert a doki szerint semmikor.Novemberben volt ciklusom,december vége felé az utolsó együttletem és érdekes mód a gyerekkel okt.elejére voltam kiírva :D.Aug.10-én szültem papír szerint 32 hetesen.

A gyerek pedig ahhoz képest nem volt kicsi (1,85).Doki szerint kihordva kb.5kg lett volna.Bár lehet ez inkább a terhességi diabétesznek volt köszönhető.Fiamnál még nem voltak problémáim és ő 4,10-el született 41hétre.:)

Ha belegondolok ez a betegség utólag sokmindent megmagyaráz.Kár,hogy ilyen sokat kellett várnom erre.:( Utána olvastam ennek az orvosnak,akihez most járok és csak dicsérik,főleg meddősséggel kapcsolatban.Kíváncsi leszek...csak legyen már SZERDA! :D

Szép napot csajok! :)

Jokeva Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57955

Youlcsi, tudom hogy gáz, de ezen most jót derültem :))

Szegedi lány, sajnálom :( Igazad van, irány az UH, nézzenek körül odabent, hogy mizu. Aztán az is lehet, hogy tényleg csak 29-ik nap körül volt PÉ, és akkor még teljesen időben vagy ahhoz, hogy mensi jöjjön.

Deiss, a négy hetes terhességet még nem mindig tudja kimutatni a teszt... az 5 heteset már ikább! Tehát PÉ plusz 21 nap (5 hetes terhesség) az már fix. De PÉ plusz 14 (4 hetes terhesség) még gyakran téved....

Előzmény: Deiss (57954)
Deiss Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57954

Nekem két gyerekem van,az elsőnél egyértelműen tudtam,hogy babás vagyok.A másodiknál már megvolt a cikluskimaradásos problémám,azt mondta akkor az orvos,hogy segítség nélkül nem lehet gyerekem,de éppen akkor nem is akartam.Egyszer majdnem elájultam vásárlás közben,akkor megijedtem,elmentem orvoshoz.Kiderül 17hetes terhes vagyok.Semmi jele nem volt.Mikor kérdőre vontam az orvost,azt mondta ő is tévedhet.3éve tervezünk babát és volt,hogy tüneteket is produkáltam.Persze semmi:( Második gyerekemnél negatív tesztem volt 1hónapos terhesen.Azóta én nem tesztelek.Egy barátnőm azt mondta,hogy ki lehet tapintani hüvelyben a terhességet,de mivel én minden hosszabb késés után kitapintani véltem,így már csak az Uh-ban hiszek :)

szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57953

Csajok, megjött az eredmény részben. Hcg<1 U/L , nem terhes.:(

Csak tudnám akkor miért van felpuffadva  a hasam, és miért magas a hőm. Vagy lehet hogy 22.napi PÉvel számolva a 16. napon még korai volt a vérteszt?

ha hazajöttünk, elmegyek ultrahangra, nemhogy valami nagyobb baj legyen.....

Judit 66 Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57952

Tiszta, tartósitószer mentes méhpempő eladó, ár: 100 Ft/gr

Minimum kiszerelés: 50 gr, vagy annál nagyobb (egyeztetés szerint)

Átvehető: Velencén, Székesfehérváron, Budapesten vagy Miskolcon.

Az email cimem publikus.

youlcsi Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57951

sziasztok! vagyok ám :)

a láz és a minden-fájás nagyjából elmúlt, most már megmaradok... viszont amire kaptam az antibigyót, na az pont megmaradt. szóval ugyanúgy "ugatósan" köhögök, mint előtte... minden egyéb bajom meg az AB szedése közben jött elő. azért közben elkezdtem még egy másik Ab-t is szedni, szóval vsz ennek köszönhető, hogy most már tényleg javulok.

azt mondja a doki, hogy döntsem el én, hogy várok pár napot, vagy mindjárt kezdem a másik fajta gyógyit... bakker! éppen halógödröt ástam magamnak... ha rajtam múlott volna, ott azonnal beveszem az első szemet :o

hétfőn még megyek kontrollra meg a táppénzes papírért. gondolhatjátok, mennyire voltam beteg, ha táppénzen vagyok?!?! még az epeműtétemre is inkább szabit vettem ki...

Jokeva Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57950

Helyes-helyes :) Jaj alig várom!

Előzmény: szegedi_lány (57948)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57949

Nagy szám lenne :D Nem bánnám, elhiheted :)

Előzmény: ncsk (57946)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57948

Rendben, jelentkezem. Nem mondtam hogy nem, csak lehet hogy nem pont reggel.

Ha + a teszt, akkor valszeg egymás nyakába fogunk ugrálni, meg páromat ismerve a nőgyógyászhoz akar majd rohanni, hogy most akkor elutazhatunk e, és írjon fel progipótlót stb.

Ha meg negatív,akkor meg sürgetni fog, hogy haladjak a pakolással, mert így is késésben vagyunk, induljunk már! :)

Előzmény: Jokeva (57944)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57947

Azt én is nagyon bírnám! :)

NCSK, jó ötlet, a pozitiív gondolkodás csodákra képes, én drukkolok!

Előzmény: ncsk (57946)
ncsk Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57946

Na már azt hittem valami hírre jövök :) Mondjuk a magasabb hő is hír.

Az én hőm 36,5-36,6 között cikázik, így még sokminden nem látható.

Azért bírnám, ha Jokeva egyszer csak így maradna és sutba dobhatná a "tuti nem vagyok terhes" szöveget :)

Előzmény: szegedi_lány (57943)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57945

:)

Előzmény: Deiss (57942)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57944

Na b+

Ha nincs eredmény ma, akkor mindenképp jelentkezz szombat reggel, ne hagyj minket egész hétvégén izgulni!!! :)

Előzmény: szegedi_lány (57943)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57943

kértem hcg-t is.

akkor még bíztam benne hogy ma lesz eredmény. Utána mondta az asszisztens hogy 2 nap szokott lenni, így inkább sanszos a hétfői eredmény.

Előzmény: Jokeva (57941)
Deiss Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57942

Köszönöm diák társam:) Már most kívánok neked és mindenkinek csodálatos hétvégét ilyen szép napsütéses idő mellett! :) Holnap az egészséges életmód szellemében túrázni megyek a gyerekeimmel :) Testmozgás+ D-vitamin :)

Előzmény: szegedi_lány (57940)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57941

Szegedi lány, és ha megjön a progi eredmény, akkor miért nem tesztelsz...? Vagy hcg-t is kértél?
Egyszerű, reggel indulás előtt bejelentkezel és kész! :)))

Deiss, helyes! Ez azért nagyon megnyugtató.
Diagrammod jópofa, nem is figyeltem hogy ilyet is csinál a ciklus.hu Bár én legutóbb már nem vezettem oda a hőimet, eddig mind a két helyre írtam, de pár hete oda már nem.

Youlcsi, ennyire dögrováson vagy? Hát nem adtak dokik valami bogyót, hogy javulj meg?

szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57940

Köszi a drukkokat, neked pedig látványos javulást kívánok! Várjuk a görbéket! Elemezni szerintem a többiek fognak, én is csak tanulom még a dolgot. ;)

Előzmény: Deiss (57932)
Deiss Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57939

Deiss Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57938

Valamiért nem akarja feltötleni a diagrammom :(

Szerdán megyek 17:15-re dokihoz,azt mondta,hogy addigra ott lesz nála az inzulin és hormon eredmény és akkor ad gyógyszert,ami rendbe hoz és simán lesz baba.Így jöttem el a rendelőből.

Előzmény: Jokeva (57936)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57937

Rossz a megérzés, nem teszteltem. Holnap reggel fogok, ha ma nem jön meg a laboreredmény.

Igyekszem majd bejelentkezni, de tervek szerint én vezetek, így nem tudom mikor.

Hő változatlan, 37 fok.

Előzmény: Jokeva (57931)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57936

Tehát érik pete, de nem reped meg a tüsző, és így visszamarad cisztának...? Lehet. Hát abból nem lesz baba :( No majd most!

Mikor mondanak ítéletet, mikortól mehet a bogyó?

Előzmény: Deiss (57934)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57935

Helyes! Milyen öröm lesz, mikor látszik a pozitív változás majd rajta! :)

Előzmény: Deiss (57934)
Deiss Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57934

:))

Rendben,akkor holnap elkezdem! :)Úgy gondolom,hogy peteérésem nekem szokott lenni,legalábbis a doki szavaiból ezt szűrtem le,csak a ciszta magában tartja.UH alapján olyasmiket mondott,hogy megnyúltak és vékonyak.Azért a ciklus diagrammom megmutatom.:)

Előzmény: Jokeva (57933)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57933

Nem-nem, te nem keresni kifogás, te mérni hő holnaptól! :))))

Legalább belejössz rendesen, mire szeded a gyógyszert. Nekem anno metformin nélkül is volt ciklusom is, sőt peteérésem is (hőgörbe szerint). Úgyhogy hajrá!

Persze hogy segítünk kiértékelni!

Előzmény: Deiss (57932)
Deiss Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57932

Sziasztok lányok!

Tegnap beregisztráltam példátokat látva én is arra az oldalra,ahol lehet ilyen grafikonokat csinálni.:)Egyenlőre csak az elmúlt 2év ciklusát vittem fel,de majd én is elkezdem mérni a hőmet és vezetem.Azért majd,mert gondolom addig nem sok értelme lenne,amíg nem kezdem a gyógyszer szedését.Látom,hogy ti nagyon tudjátok már,hogy mi számít jónak,meg mi nem.Szeretném megkérdezni,hogy amíg bele nem jövök,segítenétek nekem a kiértékelésben? :)

Olvaslak folyamatosan titeket és nagyon izgatott és kíváncsi vagyok,hogy szegedi_lánynak milyen lesz a tesztje! :) Remélem hamarosan olvashatom! Csuriban az ujjam :)

Jokeva Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57931

Én is inkább a mozgásra tenném a hangsúlyt, de úgy hidd el, hogy az elhatározás megvan, de egyszerűen nem jutok el odáig, hogy mozogjak is. Hulla fáradt vagyok mire hazaérek, otthon még ezer és egy tennivaló, fiaimmal való foglalkozás, kert, akármi, és mire oda jutnék, hogy van egy kis időm, akkor már semmi másra nem vágyok, csak fürdeni, nemhogy még leizzadni pluszban... :)))

Mai hőd hogy áll? Miért van olyan érzésem, hogy teszteltél ma?

Én hőm:

Tulképp megint gyönyörű O.o

Előzmény: szegedi_lány (57929)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.21 0 0 57930

Köszönjük :)

Előzmény: **Barbi** (57928)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.20 0 0 57929

Érdekes ez, de ha mostanában nem jelentkezett a fájdalom, akkor javulhat a helyzet. Lehet érdemes lenne valami helyi kezelés-bioptron lámpa vagy hasonló gyulladáscsökkentésként. És persze hajrá mozgás, itt a a tavasz, lehet futni, kirándulni, brigázni, vagy csak  nyitott ablaknál tekerni a szobabringát, ahogy én teszem;) 

Előzmény: Jokeva (57927)
**Barbi** Creative Commons License 2014.03.20 0 0 57928

Sziasztok!

Blogot írok a PCOSről, hisz sajnos engem is érint már közel 13 éve. Rengeteg tapasztalatom van, tippem, trükköm, ha szeretnél olvasni, és tanácsra van szükséged várlak sok sok szeretettel. A címe: egypcosnaplojabol.blog.hu

Köszönöm :)

Jokeva Creative Commons License 2014.03.20 0 0 57927

Úgy egy éve (vagy kettő, nem tudom) minden peteéréskor olyan fájdalmaim vannak, hogy nem tudok kiegyenesedni. Cataflam algopirinnel kézenfogva sem használ... Második fájós napra belázasodok. Kb 4 nap alatt múlik el ez az állapot.

Kivizsgálások semmit nem mutattak, nődoki javaslata az volt, hogyhát akkor pakoljuk ki, kedves Jokeva... Mondtam hogy kösz nem. Neten kutakodtam, és rábukkantam erre a lehetőségre. Úgyhogy csak gyanítom, de a vizsgálatok nem mutatták ki... Ahogy megreped a tüsző, a gyulladt folyadék eláraszt odabent mindent, ettől fáj, és ettől lázasodok be. Aztán ahogy szép lassan felszívódik, elmúlnak a tünetek is.

Jó két éve próbálkozunk harmadik babával, és persze nem jön, hát gyanítom hogy ez játszik közre, hiszen a ciklusom amúgy tankönyvi - mint ahogy látjuk is ugye. Bár tény, hogy néhány ciklus óta nem fájok (szerintem a minimális testmozgás segített csökkenteni a testzsírt, ezáltal a gyulladást), de pl barnázok középidőben, amit ez előtt nem volt, csak mióta ezek a fájások vannak.

Mondjuk a múltkori ciklusom annyira szép volt, hogy reménykedtem is :) Most nem reménykedek, logikusan nézem.

Előzmény: szegedi_lány (57926)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.20 0 0 57926

Hát, lehet hogy ez az az eset, amikor kimondottan káros, hogy tisztában vagy a folyamatokkal! (én azt sem tudtam,hogy van tüszőfolyadék, nemhogy azt, hogy az még be is gyulladhat! ) Hogy lehet ilyesmit diagnosztizálni? Nem akarok beleszólni, de lehet hogy pont azért nem sikerül, mert lebeszéled magad róla...

Én is fázós vagyok, de ez most inkább az az eset, hogy a bőröm forróbb, mint általában szokott.

Előzmény: Jokeva (57924)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.20 0 0 57925

Zsizsazsu, mi történt, mi lett a sztori vége? Hol tartasz most?

Előzmény: zsizsazsu (57838)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.20 0 0 57924

Tuti nem :( Őszinte leszek, nem azért mert nem kaptuk el (bár nem is kaptuk el, ez tény), hanem valószínűleg gyulladt a pete körüli tüszőfolyadékom (saját diagnózis). Ez károsítja a petét sajna... hiába érik meg, hiába reped meg, akár az időzítés is lehetne tökéletes, nem tud megfoganni baba belőle :(

Igen érzem. Én mindig "meleg" vagyok (ha-ha-ha), télen is egy szál félhosszú ujjú ruhában flangálok a kigombolt kabát alatt, mínusz 20 fokig jó vagyok. A mostani 18-20 fokban már filózok hogy szoknyát kéne húzni, de tartok tőle hogy a kollégáim elvitetnek a bolondok házába. Mindenesetre a fűtést már lekapcsoltattam az irodában.

Kis faluban lakunk (10 éve), és az itt lakók a mai napig sem szokták meg, hogy ilyen időben már rövidujjúban mászkálok, nemcsak én, hanem a gyerekeim meg a zuram is... Magyarországon mindenki fázós O.o

Előzmény: szegedi_lány (57923)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.20 0 0 57923

Szép magas ez, tényleg. Tuti nem sikerülhetett?

Kérdés: ilyen magas napi hőmérséklettel te napközben is érzed, hogy magasabb az alaphőmérsékleted? Nem vagyok lázas, de érzem, hogy melegebb vagyok, és a párom  is megerősítette. Fura érzés, ezért kérdezem.

Előzmény: Jokeva (57922)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.20 0 0 57922

És az eredményt természetesen felrakod ide is, függetlenül a csíkok számától, igaz? :))) Tesztmániások vagyunk ám!

Íme enyim görbe, lassan rólam mintázzák a tankönyveket :))

Előzmény: szegedi_lány (57921)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.20 0 0 57921

Ha holnap nem lesz laboreredmény,akkor szombat reggel lövök.

Addig viszont Te is lőhetnél egy görbét!;) Olyan duofázisosat...:-D

Előzmény: Jokeva (57917)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.20 0 0 57920

hát ez az. A szokott az nehezen értelmezhető jelenleg.:)

sokáig semmi nem volt, aztán gyógyszerrel hol igen hol nem, október óta homeopátiával 3* volt már 28 napos, de a legutóbbi 38 nap volt.

Előzmény: ncsk (57919)
ncsk Creative Commons License 2014.03.20 0 0 57919

Izgalmas :) Hány napos ciklusaid is szoktak neked lenni?

Én is ellőnék egy tesztet. Én amúgy is úgy fogom fel a tesztelést, hogy alapjárat, hogy nem vagyok terhes és ezt bizonyítom a teszttel, ha mégis, az meglepetés :)

Előzmény: szegedi_lány (57916)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.20 0 0 57918

Na tökjó :)
De tényleg teszteljél mostmár, ez a görbe nagyon gyanús nekem! :)

Ja igen, szerintem a Kohán laborra gondolhatott párod, legutóbb ott voltam terhelésen, de a trükk az volt, hogy nem a Kálvária sgt-on vették le a vért, hanem ki kellett bumliznom a napfényfürdőbe, mert néhány szombaton ott szúrnak :)

Előzmény: szegedi_lány (57915)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.20 0 0 57917

Lőjjelegytesztettelány! :)

Előzmény: szegedi_lány (57916)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.20 0 0 57916

Jah, és a mai görbe:

szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.20 0 0 57915

Szia!

Voltam Aranyklinikán vérvételen. Hát, Medicenterhez képest szabadrablás, nem is volt senki. UH 8-ra mentem,és 8:10kor már jöttem is kifelé. 2-3 nap az eredmény, így valószínűleg csak hétfőn tudom meg, mi a helyzet, így hétvége óvatos üzemmódban kezdődhet.:)

Párom ma mondta, hogy a Kálvária sgt-on is van egy magánrendelő, te azt már próbáltad?

Előzmény: balla.gina (57907)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57914

:D

Előzmény: szegedi_lány (57913)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57913
15.nap kizárva, a 21. napi vérvétel alapján.De volt nekem már úgy 36,3 as hőm, hogy még csak domináns tüszőm sem volt.A.nődokim szerint volt a praxisában ilyen esetből 3as ikerterhesség. A női működés kifürkészhetetlen;)
Előzmény: Jokeva (57912)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57912

Hő alapján akár a 15-ik napon is lehetett volna. De a tojcsi...? Ha csak hő lenne, azt mondanám a 15-ös nap a nyerő.

Előzmény: youlcsi (57909)
Deiss Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57911

Köszönöm a segítséged/segítségetek!:)

Jó,hogy van ez a fórum,ahol a tapasztaltak segítenek a még tapasztalatlanoknak!:) Nekem már az is sokat segít,hogy nem érzem annyira egyedül magam a problémámmal.Örülök,hogy ilyen kedves és segítőkész emberekre találtam itt!

Előzmény: ncsk (57910)
ncsk Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57910

Sajt, túró, tejszín mehet reggel, ezekben már nincs benne a savó és a savófehérjék egy része, csak a tej, joghurt, kefír necces REGGEL, tehát ha tízóraira megiszol egy tejeskávét, vagy uzsonnára betolsz egy joghurtot, az teljesen rendben van. Étcsoki is mehet, de ez sem reggel meg este és érdemes eleinte számolgatni mennyi gyors CH-t eszel, nehogy aztán kiderüljön azért vagy éhes, mert túl sok gyors szénhidrátot nyomsz :)

Én be szoktam bűnözni simán normál tábla tejcsokival is, de azért ritkán :)

Előzmény: Deiss (57908)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57909

én is simán 21-22. napra mondanám ;)

Előzmény: szegedi_lány (57905)
Deiss Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57908

Milyen fehérjék mehetnek,ha tej nem?Akkor tejtermékek sem?

Kell a Ca is a szervezetnek!

:DD most kaptam ajándékba egy tábla csokit :D

Mi lesz most a nassolással??? :O Étcsoki mehet azért?

Előzmény: ncsk (57901)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57907

szerintem hamarabb lehetett a pé, de ki tudja :)
esetleg próbáld meg az Aranyklinikát is, hátha ők gyorsabbak :)

Előzmény: szegedi_lány (57905)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57906

Hát akkor ne csak progi, hanem hcg szintet is nézess a véredből akkor már :)

Terhesség esetén a forró fürdős dolgok nem mehetnek! Már csak ezért is jó lenne tudni ;)

Előzmény: szegedi_lány (57902)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57905

Ha Jokevanak van igaza, és csak 27.nap körül volt PÉ, akkor a teszt még nem mutat semmit, ezért várok.  Viszont a vérvétel már mutatná, hogy volt e egyáltalán pé, így informatívabbnak tűnik.

Viszont képzeld, a medicenter csak keddre tudna időpontot adni...Nem gondoltam, hogy magánúti vérvételnél is van várólista...:(

Előzmény: balla.gina (57904)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57904

jáááj, hát én nem bírnék várni a teszttel :)

Előzmény: szegedi_lány (57902)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57903

enyém cukorgörbe is hasonló volt. annyit mondott rá a diabetológus, hogy rendellenes a lefolyása, de az értékek nem, így oké. a hozzá tartozó inzulinom sem volt 60 percnél kirívóan magas a maga talán 36-os v 39-es értékével...

Előzmény: Deiss (57884)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57902

Sziasztok!

Húzom a csíkot;)

Holnap megpróbálok elmenni progeszteronszint mérésre, hogy lássuk volt e egyáltalán peteérés. Tesztelni még nem merek... Hétvégén utazunk szeretném tudni, hogy bujkál bennem valami, ezért hőemelkedés, vagy tényleg alakul valami, és vigyázzak magamra.

Tényeg, jacuzzi, szauna ilyenkor mehet?

ncsk Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57901

Sajna a tej brutál reggel :( A tej (és a joghurt méginkább) iszonyúan megdobja az inzulint és leviszi a cukrot reggel. Sajna tejeskávé csak tízóraira mehet, vagy reggelire is, de csak tejszínnel. Az 1 szelet kenyér kevés, ha kicsi szelet, akkor 15 g körüli benne a ch és persze, hogy akkor már éhes vagy hamar, abból kell a 2 szelet. 

Hungarocel sajna gyors ch, azaz hirtelen megdobja a vércukrod, ami aztán a sok inzulintól vissza is esik és jön az éhség meg a hipózás.

Ebéd, uzsonna, vacsi okésnak tűnik :)

Ha edzel, akkor kell utána plusz fehérje meg kicasi szénhidrát is, hogy ne ájulj be a következő étkezésig, meg amúgy is ha éhesnek érzed magad a fehérjén emelhetsz. 

Én is azóta rizstejjel iszom a kávét, ami szintén gyors ch, de még mindig jobb, mint a tej, így ez nálam kompromisszumos. Soha a büdös életbe nem gondoltam, hogy így lesz kb 10 évig nem voltam hajlandó letenni a tejet :) Mondjuk ekcéma miatt szoktam rá a reggeli rizstejre, a nap többi részében már rendessel iszom :)

Előzmény: Deiss (57899)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57900

hmm, a hungarocell nem jó, mert gyors ch, így tízóraira csak gyorsat ettél, persze hogy behipózol tőle :/
inkább korpovit keksz vagy vmi más lassú ch kéne az alma mellé.

Ja és a kávé tejjel se a legjobb választás, inkább kávétejszínnel idd, vagy vmilyen növényi tejjel, a tej gyors, reggelire nem kéne.

A többi jó lehet, kérdés a kenyér ch tartalma :)

Előzmény: Deiss (57899)
Deiss Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57899

Leírom 1napom étrendjét.

Reggeli 7-8között:1szelet rozskenyér+kenőmájas+paprika.Kv tejjel,édesítővel

Tízórai:1alma+ hungarocell (nem jut eszembe a neve annak a hungarocell szerű téglalap alakú cuccnak:) )

Ebéd:2db kisebb csirkecomb felső része bőr nélkül+petrezselymes burgonya+paprika,paradicsom.Kv tejjel édesítővel.

Uzsonna:1szelet rozskenyér+kenőmájas+paprika.

Vacsora:2db.virsli+rozskenyér.

Előzmény: ncsk (57898)
ncsk Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57898

Akkor tuti nem jó a diéta, mert ezek szerint hipóztál (nagyon leesett a vércukrod) Ha jól csinálod a diétát, akkor nem leszel éhes és simán jóllaksz, sőt. Sok IR-es van normál túlsúllyal, általában olyankor izomtömeget kell növelni, kevés ha kardio mozgást végzel. Pl edzés után mindig tolni kell fehérjét kevés ch-val. Ha jön a gyengeség, remegés, éhség, akkor valamit módosítani kell. 

Írj a diétáról hogy csináltad?

Amúgy csak tippelek, de neked simán kellene 180 g CH/nap, vagy ha ettől fogynál, akkor még több, sok fehérje és reggel-este tilos a gyorsan felszívódó szénhidrát és mindig kell enni mellé fehérjét. Amúgy a dokik szerint a rossz diétával lehet a legtöbbet bukni.

Előzmény: Deiss (57897)
Deiss Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57897

Szia :)

Köszönöm!

Bár érdekes,mert mindig is sportoltam,legalább heti 2x és nem vagyok túlsúlyos.162cm 54kg.,de a diétával úgy érzem komoly gondjaim lesznek,hiszen mindig azért is sportoltam,mert szeretek enni :) és neki is kezdtem pár napja a neten erre a betegségre javasolt diétának,de borzasztóan rosszul éreztem magam.Éhes maradtam és 2óra elteltével már remegés jött rám,legyengültem,szédelegtem,tegnap már edzeni sem bírtam annyira nem volt bennem erő és szívdobogás jött rám,így este fel is hagytam a diétával,eszem ahogy régen és azóta semmi bajom,jó újra a közérzetem,jól érzem magam :) Lehet felmentésem lesz diéta alól :D

Előzmény: ncsk (57895)
ncsk Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57896

Na van már cikk-cakkom, azaz ez csak cikk, de Jokeváé pöpec :)

ncsk Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57895

Szia, na látom már leírták a lányok. Az éhomi alá csökkenő vércukor nagyon IR-re utal. Endokrinológus kell neked, de olyan, aki ebben a pcos-ben jártas. Amúgy az IR javítható, mozgással diétával és gyógyszerrel, ezzel a hármassal pár hónap alatt sokat lehet javulni és jön a bébi is idővel :)

Előzmény: Deiss (57894)
Deiss Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57894

Igen,lesz inzulinom is,csak azt nem tudták helyben megcsinálni,hanem átküldték a synlab-ba és onnan az orvoshoz küldik vissza a hormonnal együtt.Ennyi év várakozás után már ezt a pár napot már kibírom :) Főleg ha utána végre lesz megoldás is és remélhetőleg baba is :D

Előzmény: balla.gina (57891)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57893

Jah ;)

Előzmény: balla.gina (57891)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57892

Ébredési hőmérséklet.

Reggel, még mielőtt bármi mást csinálnál, egy laza mozdulattal megméred a hődet, testnyílásban (száj, hüvely, végbél). A kapott értékeket vezeted, és ebből remekül látszik, hogy mikor volt peteérés, mikor nem, mikor várható mensi, esélyes-e baba, működik-e egyáltalán a női hormonsor :)

Előzmény: Deiss (57890)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57891

Lesz inzulin eredménye is, csak gondolom az lassabban készül el... :)

Előzmény: Jokeva (57887)
Deiss Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57890

Köszönöm! :)

9éve voltam endokrinológusnál ugyanezzel a problémával.Hormont néztek,akkor alacsony volt az ösztro meg a progeszteron,kaptam rá fogamzásgátlót,utána teherbe is estem és 4évig nem is volt gondom.Aztán most ugyanaz a tünetem,ami akkor volt,vagyis rendszertelen 35-50naponta jelentkező ciklus.

Lehet,hogy buta a kérdés,de mik ezek a grafikonok?

Előzmény: Jokeva (57887)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57889

Ahogy most elolvastam hogy mi ez a betegséged, nem tűnik valószínűnek így laikus szemmel, hogy köze lenne az inzulinhoz.

Előzmény: Deiss (57886)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57888

Mai görbe, akinek van az dobálózzon velük :)

Jokeva Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57887

Épp az lett volna terhelés lényege, hogy ne csak a cukrod látszódjon, hanem vele párhuzamosan az inzulin is. Így ez sajna nem elég...

Amúgy Gina nagyon jól összegezte a dolgot!

Ha PCOS, akkor a megoldás mozgás+diéta+metformin tartalmú gyógyszer lesz. Ezt endokrinológusnak kell kiderítenie :(

Deiss Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57886

Szia!

Köszönöm,hogy írtál!

Nem küldött még senkihez a doki.Költözés miatt kerültem hozzá,előtte 3évig jártam nőgyógyászhoz a problémámmal,de csak vizsgálgatások voltak meg az,hogy menjek vissza pár hónap múlva...így most örültem,hogy egy idegen orvos elsőre diagnózist mondott.Csinált hüvely UH-t és mondta,hogy cisztás a petefészkem.

Arra is gondoltam a napokban,hogy esetleg ez a problémám összefügghet egy már 5 éve meglévő betegségemmel.Sajnos ezt nem is mondtam az orvosnak,mert elfelejtettem.A betegségem neve lichen ruber planus.Úgy fest akkor egyenlőre nem tehetek többet,mint várok....:(

Előzmény: balla.gina (57885)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57885

Szia :)

Először is a pco nem egyenlő a pcos-sel! :)

pco=policisztás petefészkek, amit más endokrin betegség is okozhat...

pcos=policisztás ovárium szindróma, aminek a hátterében általában az inzulinrezisztencia áll (a terheléses vc + inzulinnal ezt vizsgálják)

Az hogy alacsonyabb a terheléses cukrod, az ir-re utal, mert ilyenkor a magas inzulinszint viszi le a vércukrot. de mindenképpen kell az inzulin az értékeléshez.
Endokrinológushoz kéne visszamenni a leletekkel, ha valóban IR, akkor a nődoki nem tudja kezelni érdemben sajnos... elküldött endokrinológushoz a nődokid?

Esetleg érdemes lenne csatlakoznod fb-on a pcos alapítvány csoporthoz, ott még nagyobb segítséget kaphatsz a kezeléssel és a diétával kapcsolatban :)

Deiss Creative Commons License 2014.03.19 0 0 57884

Sziasztok!

Örülök,hogy végre találtam egy aktív közösséget PCO-val kapcsolatban! :)

Két hete mondta a nőgyógyász az arcomba,hogy PCOm van.

Több évnyi várakozás után legalább lett végre egy diagnózisom.

Elküldött hormonra,terheléses vércukorra és insulinra.Jelenleg egyedül a terheléses cukor eredménye van a kezemben és annyi "tudás" a betegséggel kapcsolatban,amennyit neten összekapartam.

Mégis tele vagyok kérdésekkel és kétségekkel. :(

Eddig csak olyan vércukor eredményekről olvastam,ahol terhelés után megnőtt a szint,nálam pedig terhelés után lement.Most nem tudom mire gondoljak.Lehet mégse PCOm van?Eredmény:0'=5.8mml/l, 60'=4.2mml/l, 120'=4.8mml/l.

Abban a reményben írok,hogy talán esetleg valaki hasonló cipőben jár,vagy nagyobb tudással rendelkezik ezen a téren.Írtam orvos válaszol rovatban is,de nem reagáltak :(.Elkezdtem diétázni is,de pár napig bírtam,mert folyamatos éhség gyötört,szédültem,remegtem,legyengültem.Ugyan van már két gyermekem,de szeretnénk harmadikat és 4éve nem történik semmi. :( Az az igazság,hogy aggódom és félek.Egy hét múlva megyek vissza az orvoshoz,addigra lesz meg a többi leletem is,de szeretnék addig is tenni valamit,hogy javítsak a helyzetemen és hogy valamennyire felkészült legyek az állapotomat illetően.

Előre is köszönöm a segítséget!

Babola_ Creative Commons License 2014.03.18 0 0 57883

Köszi! :)

Előzmény: balla.gina (57881)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.18 0 0 57882

hmm, mindkét görbe tetszik nekem lányok, de ez egyre jobban :)

Előzmény: szegedi_lány (57876)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.18 0 0 57881

Persze, leviszi :)
magas tsh = pm alulműködés, aminek a kezelése ezzel a hatóanyagú gyogyóval történik (nem is gyógyszer, a pm egyik hormonja: T4 van benne), Mo-on gyakori művésznevei: Letrox, Euthyrox, L-Thyroxin :D

Általában hosszabb idő beállítani a megfelelő dózist (akár évek), de türelemmel kell lenni.

Előzmény: Babola_ (57880)
Babola_ Creative Commons License 2014.03.18 0 0 57880

Sziasztok! Egy gyors kérdésem lenne, megbízásból :) : szedett valaki magas TSH-ra levotiroxin? Ha igen, mik a tapasztalatok? (Aki már olvasta a kérdésemet máshol, elég, ha ott válaszol. :D)

Jokeva Creative Commons License 2014.03.18 0 0 57879

Igen, tulképp nem rossz.

A te görbédre azért kíváncsibb vagyok, mondjuk úgy egy hét múlva :)))

Előzmény: szegedi_lány (57878)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.18 0 0 57878

Céééép ez :)

Előzmény: Jokeva (57873)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.18 0 0 57877

Jobbulást! 4 hét az nem semmi! ;( Mi az a nyavalya, ami ennyire makacsul tartja magát?

Előzmény: youlcsi (57872)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.18 0 0 57876

Jó reggelt!

Tartom a 36,9-et. :)

Jokeva Creative Commons License 2014.03.18 0 0 57875

Igen, ezen én is filóztam, hogy most azért mennyire más... Ugye az évek alatti kezelés, látványos nagyon. Anno milyen gagyi görbéink voltak, te szentséges ég...

Előzmény: ncsk (57874)
ncsk Creative Commons License 2014.03.17 0 0 57874

Pár éve mit nem adtunk volna egy ilyen görbéért :)

Előzmény: Jokeva (57873)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.17 0 0 57873

Parancs :) De nem is olyan hű de klassz, plusz tutira nem babásodtam benne :)

Ja és PÉ a 14-ik napon volt, szerintem. Nem a 13-ik napon.

Előzmény: szegedi_lány (57869)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.17 0 0 57872

jah. 4 hete beteg vagyok... mostanra lett lázam is.

Előzmény: Jokeva (57865)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.17 0 0 57871

szépen alakul ez, ebből még bármi lehet, drukkolok :) trifázisos görbe, mik vannak :)

Előzmény: szegedi_lány (57867)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.17 0 0 57870

Aha, nem gondoltam volna, hogy amit én bénázok, annak van tudományos neve is....:)

Dehát nincs új a nap alatt, tudhatnám! :-D

Előzmény: ncsk (57868)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.17 0 0 57869

és a Te görbéd?!

Úgy ér kíváncsiskodni, ha közben Te is mutogatod a saját görbéd is!

Előzmény: Jokeva (57860)
ncsk Creative Commons License 2014.03.17 0 0 57868

Szegedi lány eszembe jutott, hogy van olyan, hogy trifázisos görbe, ha most fenn marad, akkor lehetne egy 22. napi pével trifázisos görbéd :) Mondjuk én eddig nem adtam volna esélyt ennek, de így összességében nézve... belefér :) Akkor szorítsunk, hogy fent is maradjon ez a hő.

balla.gina görbe tényleg vagány, precíz hőmérséklet :)

Youlcsi jobbulást!

Én görbét még nem tudok mutatni csak vonalat, 36.7 volt reggel, előtte egy nappal 36.6. Hát majd ha lesz már benne valami cikk vagy cakk, akkor felrakom :)

Előzmény: szegedi_lány (57867)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.17 0 0 57867

sziasztok! Befutottam én is:)

Magas maradt a hő a hétvégén, de a ciklus.hu képernyőjére már nem férek rá.:)

balla.gina Creative Commons License 2014.03.17 0 0 57866

Köszi :D

nem, még nem próbálkozunk, majd év vége felé szeretnénk :)

Előzmény: Jokeva (57864)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.17 0 0 57865

Gethásodtál? :( Jobbulást!

Többiek, Szegedi lány, Ncsk?

Előzmény: youlcsi (57863)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.17 0 0 57864

Wow, milyen egyenletes! Vagány nagyon :) Ti élesben próbálkoztok?

Előzmény: balla.gina (57862)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.17 0 0 57863

nincs görbém... apa hazajött, így nem mértem, aztán meg hajnal 4kor 38,5... azt mégsem írhatom be.

Előzmény: Jokeva (57860)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.17 0 0 57862

Előzmény: balla.gina (57861)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.17 0 0 57861

Sziasztok! :)

nekem egyelőre nem indult be a görbülés, de azért mutatom, hogy ne maradjatok görbe nélkül ;)
néhány nap múlva lesz izgibb a dolog...

kis áttöréses vérzésem nekem is szokott lenni pé-kor (legalábbis gyanúsan akkor mikor sejtem, hogy van), ez tuti nem kóros :)
a mensi előttit nem tudom, azért érdemes rákérdezni.

Jokeva Creative Commons License 2014.03.16 0 0 57860

Nekem szokott ilyen közti cucc lenni... PÉ-kor is, meg mensi előtt is. Van hogy barnás, van hogy piros... változó. Nem hinném hogy kóros....

Görbék, csajok? Csak mert hétvége van, még dobálózhatnátok azokkal a görbékkel!

Előzmény: ncsk (57859)
ncsk Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57859

Hű mennyi görbe belehúzok :) Úgy tűnik megmaradok, ma jött meg, elkezdek mérni holnap reggeltől. De valahogy nem tetszik a vérzésem... nem is tudom hogy fogalmazzak, mert nekem soha nem volt ilyen. Szóval az egy dolog, hogy félidőben volt kis vérzés, de pl mielőtt megjött előtte 2 nappal is volt egy egyszeri kis vérzés és slussz, 2 nap szünet és ma megjött. Régen ha volt ilyen köztes izé, vagy mielőtt megjött, az mindig barnázás volt, de ez most mindig piros... Muszáj lesz elmennem egy vizsgálatra. Most néztem meg 2008-tól vezetem a cikluson a tárolt menstruációk száma 60... mennyi gyerek :)

youlcsi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57858

én látom a fantáziát abban a 21. 22. napi PÉ-ben ;)

az, hogy napközben mennyi a hőd, semmit nem mond, nem mindegy, mit ettél, mit csináltál egész nap, nincs információ értéke, hacsak nem hőemelkedésről van szó.

Előzmény: szegedi_lány (57852)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57857

Igen szedtem, már 1,5 éve szedem, az eset pedig fél éve volt..

Előzmény: Jokeva (57856)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57856

Metet szedted már, mikor stimuztak? Más lehet ám, ha már szeded, és úgy stimu...

Előzmény: szegedi_lány (57855)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57855

Köszi a biztatást.

A stimulációtól félek. Volt már 2 hónapig , igaz closti mellett tüszőrepesztő injekcióval is, de csak az 1.ciklusban működött. A 2.ban semmi hatása nem volt, és végül lett egy akkora bazi nagy 8*8 cm-es cisztám a 2.-ról a 3.ciklusra,hogy azonnal meg is műtötték. Így nem szívesen erőltetem. Bízom a homeopátiában tovább, méhpempő, meg hozzávesszük a barátcserjét is, aztán hátha. Most megint nyugalmasabb élet jön a munkahelyemen, hátha szebb görbéket produkálok.

Előzmény: Jokeva (57854)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57854

Hő csak ébredéskor, ezért ébredési hő. Az összes többi nem mérvadó.

Elviekben lehetséges, hogy lassan indul meg, de az előző ciklusodban sem lassan indult, plusz a tojásfehérje visszatért később is. Márpedig ha megvolt a PÉ, akkor már - elméletileg - nem jöhet vissza a tojásfehérje. Ezért gondolom, hogy később lehetett...

Hát figy, max rásegítesz te is clostival. Ha tolod a metet, éled az egészségesek életét, aztán mégsem olyan az a ciklus, akkor majd a doki rásegít. Max ikreid lesznek :)))

Előzmény: szegedi_lány (57852)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57853

hát én még falba nem vertem a fejem, de volt már néhány kiborulásom. Elég racionális ember vagyok, tényleg addig nem vállalkoztam a családtervezésre, amíg adottak nem voltak a feltételek. Házasságban élek, szeretem a párom, az esküvő után anyagilag is összeszedtük már magunkat, van normális otthonunk, szóval tényleg adottak a feltételek, és nagy kudarcként éltem meg, hogy ezt a részét az életemnek nem tudom irányítani. Kb egy évig nagyon türelmes voltam, nem görcsöltünk rá, próbáltam egészségesen élni, mozogni stb, de semmi extra. aztán kiderült ez a PCO-s dolog, még ezt is jól fogadtam, bíztam az endokrinológusban, csináltam amit mondott, de a sikertelenséget egyre inkább igazságtalanságnak érzem. Szerettem volna én is két gyereket, de most már ott tartok, hogy örülnék, ha egy is összejönne.

Előzmény: Jokeva (57851)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57852

Ne mondjátok, hogy 28.nap, mert akkor tuti lemaradtam róla. :( Én még bízom a 21-22.napban, meg hogy picit lassan indult meg.;)

Egyébként a magas hő csak ébredéskor mérhető? Mert én tegnap este is megnéztem,mert melegnek éreztem magam, és 36,9 volt.

Előzmény: Jokeva (57846)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57851

Hát igen... ha kettőnké össze lenne mixelve, valószínűleg az lenne az igazi :)

Azért tudom humorosan felfogni, mert itt a két gyönyörű-szép fiam. Ha nem lennének, valószínűleg a falba verném a fejem...

Előzmény: youlcsi (57850)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57850

ha tudnék, adnék az enyémből bele egy kis cakkot :) hátha... 

lehetne rajta röhögni is... de azért valljuk be, valahol szánalmas ez az egész... a te tökéletes, de babátlan ciklusaid... nálam meg a tökéletes ciklustalanság... :/

Előzmény: Jokeva (57849)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57849

Ja öcsém, olyan tankönyvi görbéim vannak mostanában, hogy bárki megirigyelhetné :))) Csak az a kár, hogy lóf@szra sem jók, mert a béna/szar görbéimmel babásodtam, ezzel a tökéletessel meg nem :)))))

Előzmény: youlcsi (57848)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57848

jól néz ki :)

és nem mondom, hogy nem élvezem ;)

Előzmény: Jokeva (57847)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57847

Akkor már enyim görbét is :)

Bár ez alapján úgy tűnik hogy nem tegnap, hanem tegnapelőtt volt PÉ, de sebaj. Én azért 99%-ra teszem, hogy tegnap volt :)

Előzmény: Jokeva (57846)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57846

:)))))))))))))

Igen, most azért már jobban néz ki :) Ezek szerint olyan 28-ik nap körül lehetett peteérés? Nyákok ugyan nem konkrétak, de lehetséges.

Youlcsi, azért ne mond, hogy nem élvezed :)

Ncsk, dögrovásod hogy áll? Hőt még mindig nem tudsz mérni?

Előzmény: youlcsi (57845)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57845

na, most már látom ebben a görbében is a fantáziát :) mennyit tud rajta dobni egy kis emelkedés... ugye?

Előzmény: szegedi_lány (57844)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57844

tessék, ma már 37,1

A fene sem igazodik el ezen.:-D

Előzmény: ncsk (57836)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57843

ugye? mondtam én, hogy ezt fölösleges mérni ;)

Előzmény: Jokeva (57842)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57842

Szegedi lány, mi az ami nem lehet? Terhesség, vagy mi? Nem látszik a hsz eleje :) Láttunk már csodát, szó se róla, de nem tipikus terhesgörbe, még csak PÉ sem látszik rajta eddig.

Zsizsazsu, egy 25 napos ciklusnál simán lehet a 11-12-ik napon a peteérés. Ha netán megvolt a 11-ik napon a PÉ, és netán el is kaptátok, és netán babásodtál is, akkor az LH teszt lehet hogy már ezt jósolja a 17-ik napon, és azért jelez pozit :) Bár a nyúlós nyák nem jön vissza, ha már egyszer megvolt a PÉ... szóval azért ne éld bele magad.
A hőt testüregben kell mérni, reggel, felkelés-pisilés-ivás előtt, ágyban fekve, ez az első mozdulat. Tehát lerázni is este rázod le a hőmérőt :) Nem nehéz ám, csak egyszer kell magadon erőt venni!

Youlcsi, tipikusan te vagy :))) Semmi ciklus... Fenébe :(

Nekem tegnap elvileg megrepedt a tüszőm, de nagyon nem kaptuk el, úgyhogy most nem kell izgulni értem :)

youlcsi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57841

na, milyen??? :D

youlcsi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 57840

miért nem megy? nem lehet. testüregben kell mérni.

most szaladok, de később teszek fel egy cééép görbét... olyan tipikusat ;)

Előzmény: zsizsazsu (57839)
zsizsazsu Creative Commons License 2014.03.13 0 0 57839
Ez a homerozes nekem nem nagyon megy... Lehet homlokmerossel is???
zsizsazsu Creative Commons License 2014.03.13 0 0 57838
Na, nem latom h hol tudnam szerkeszteni a hsz-emet uh most ujat irok. Azert fura ez az egesz, mert volt tojasfeherjes valadek a 11. napon, masnap verpotty, aztan votunk egyutt parommal. A kisfiam egyebkent pont ilyen verpotty utan fogant, se elotte se utana nem volt ilyen nekem ciklus kozepen csak akkor meg most. Aztan eltelt a szombat meg a vasarnap es hetfon megint volt ilyen nyulos ize, de az vizesebb volt valahogy. Es kedden szerdan csak vizes erzesem volt, nem volt nyulos valadek. Ma meg semmi kb. Ja es tegnap volt full pozitiv ovu tesztem.... Ma este meg full negativ.
A ciklusom kb 26-27 napos, van h 25. Elvileg mi ket hettel azelott voltunk egyutt parommal h meg kene jonnie. De akkor mi volt elotte meg utana is 2-3 nappal a nyulos valadek? Es a pozitiv ovu teszt a 17. napon?? Nem ertem.
zsizsazsu Creative Commons License 2014.03.13 0 0 57837
Hu, koszi! Na ezt nem tudtam eddig. Akkor jo keson volt pe, bar nem tudom h ovu volt-e... Ma este nega lett az ovu teszt. Reggel egyforma volt a ket csik... Akkor azt hiszem nem jokor voltunk egyutt :-(
Előzmény: Jokeva (57834)
ncsk Creative Commons License 2014.03.13 0 0 57836

Hát nem tudom, de ez még mindig nagyon az alaphőd közelében van. Az előző menstruációs előtti napon, ott 37,2 volt, na azt nevezném én magas hőnek, de ugye a görbék mindig produkálnak meglepetéseket és láttunk mi már olyat, hogy valakinek szép lépésenként ment fel a hője :) 

Előzmény: szegedi_lány (57835)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.13 0 0 57835

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman","serif";}

Csajok, ez még mindig felfelé tart. Tuti nem lehet....? Mind a menstruációhoz, mind egy peteéréshez magas ez a hő.

Jokeva Creative Commons License 2014.03.13 0 0 57834

Utolsó napon mikor ez a vizes-áttetsző-tojásfehérje cucc van, no aznap vagy másnap van a peteérés. Abból (is) tudod, hogy utána kiszárad a hüvelyed mint a szahara. Ovuteszt addig pozi, és onnantól nega, de ebben nem vagyok biztos, mintha így láttam volna a csatolt képeken anno. Én sosem használtam ilyet, szóval ez lehet hogy nem jó infó...

Kezdj el hőt mérni, és abból kiválóan látszani fog, hogy mikor repedt meg az a tüsző, és mikor volt csak próbálkozás!

Előzmény: zsizsazsu (57832)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.13 0 0 57833

Tényleg kérdéses.... Kár hogy nem sikerül megrepednie annak a tüszőnek, igazán ideje lenne már!

Bár az is tény, hogy láttam hőgörbét, amin a peteérés a 87-ik napon volt! És terhes maradt az illető hölgy :D Bár nyilván nem az a cél hogy ilyen hosszú legyen a ciklusunk, ezt csak érdekességként írtam.

Előzmény: szegedi_lány (57831)
zsizsazsu Creative Commons License 2014.03.12 0 0 57832
Sziasztok!
Nagyon koszonom a valaszokat!!! Nagyon hasznosak voltak!
Most megint vam egy kerdesem..
Ebben a honapban mult het szerdan volt az a nyulos tojasfeherjes cucc a 11. napon, masnap csutortokon egy csopp verfolt, 13. napon penteken volt szex, hetfon megint volt vmi nyulos cucc csak inkabb atlatszo es vizes, aztan masnap, azaz kedden meg ma is olyan vizes erzes a bugyim (bocsi), ma meg csinaltam ovu tesztet es sztem pozitiv lett, de nem tudom h most ez mit jelent.. Most tleg van ovu vagy mi ez? Csatolok a tesztrol kepet, ma van a 18. nap es 5 napja voltunk egyutt.
Nem csatolok, nem tudok telorol :-(
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.12 0 0 57831

Csajok, most itt tartok:

Nagyon kíváncsi leszek, lesz e, és ha igen, mikor ebből menstruáció.

szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.12 0 0 57830

Szia!

Hát a nőgyógyászok többsége a 3.napi hormonsort erőlteti. Gondolom az több dologról informál. Ha teljes körű képet akarsz, költségoptimalizálva, és csak egy beutalód van,akkor szerintem a 3.napira menj el sztk alapon, és ha hőgörbe alapján esélyes, akkor 21.napon menj egy magánúton csak progeszteron szintet nézni. Az kb 2 e Ft egy magánrendelésen, még éppen kibírható.

Előzmény: mgesa (57829)
mgesa Creative Commons License 2014.03.12 0 0 57829
Sziasztok!

Voltam ma nogyogyasznal és kaptam beutalót prolaktin + hormon vizsgálatra, hurrá, így meg tudom majd mutatni Breyer doktornonek.

Szerintetek a 3. vagy 21. napi a fontosabb vervetel? Mármint nyilván mindkettő, de persze csak. 1 beutatot kaptam (mondván úgyis magas a prolaktinom így szoptatás után, így a többinek ugysincs értelme...) Ha már úgyis megyék, akkor azért úgy idozitenem, hogy vagy 3. vagy a 21. napon menjek. A kisteso miatt és hogy volt-e PE inkább a 21. napon érdemesebb? Most épp nem barnazok, így van ciklusom. :-) Vagy fontosabb lehet a ciklus elején az alap hormon ertekeket nézni?

Köszi!!
ncsk Creative Commons License 2014.03.12 0 0 57828

Szuper, hogy volt tojásfehérje nyákod és igen az úgy nyúlik ki időnként :) Nem is értem addig miért nem vettem észre, csak amikor elkezdtem figyelgetni :)
Én nem kaptam anno metet, de a diéta és főleg a mozgás nagyon sokat javított az IR-emen, konkrétan eltűnt. Persze amint lazítás van mondjuk fél-egy évig megint romlanak az eredményeim.  

Érdemes mondjuk 3 hónapnál nem régebbi hormonsorral menni és olyannal, ami ciklus 3. napján készült, már ebből is sokat lát a doki, de ha van 21. napi hormonsorod, az már csak ráadás. Pajzsmirigynél tényleg kéne a TSH mellé a T3, T4. Ált. kérnek egy UH-t a petefészek állapotáról is.  A D vitamin szint nem életbevágó, de ártani nem árt. Tuti amúgy a D vitaminnak is köze van az egészhez, mert amikor én "meggyógyultam", akkor előtte tengerpartra költöztünk és munkám nem lévén hónapokig kint voltam a szabadba (sok séta, kerékpár), aztán mikor írták volna fel a metet és csináltak egy kontroll vérvizsgálatot, mindenkinek fennakadt a szeme, mert mindenem tökéletes lett. 15 évig előtte sehogy nem tudtam ezt elérni. Szóval ezer százalék, hogy a genetikánkon kívül ez az egész nagyrészt életmódon is múlik. Tudom, hogy nehéz, de a kis mozgás is aranyat ér, még fél óra mozgás is brutál sokat számít. A másik ami már saját megfigyelés, hogy azok, akik úgy fogynak, hogy nem vigyáznak az izmaikra és izomleépülés is van, rosszabb állapotba kerülnek, mint előtte, így szerintem többet ér a zsír-izom arányon javítani, mint magára a fogyásra koncentrálni. én speciel híztam 5 kg-ot, amit nem kellett volna elvileg és ennek ellenére lett minden tökéletes. Persze mindenkinek meg kell találnia, hogy saját magának mi a jó, szóval nem én vagyok a minta :)

Persze hiába vagyok okos, szülés után plusz 10 kilóval nekem sem egyszerű sem a diéta, sem a mozgás.

Ja diétáról a megadott honlapon találsz sok mindent, de van a facebookon egy zárt csoport az a nevük, hogy PCOS Alapítvány - Minden ami PCOS, na ott tuti van aki segít a diétában.

Előzmény: zsizsazsu (57826)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.12 0 0 57827

Szia, üdv a topikban!

Nem ciki, ha az lenne, akkor nem is élne a fórum, ne viccelj :))
Igen, ez az a nyák, amit tapasztalsz, a legtermékenyebb "tojásfehérje" nyák. Amikor tapasztalod, érdemes ráugrani apára :)
Nem, nem fojtja meg az inzulin a babát, ha megfogan, esélyes hogy meg is marad. Persze lehet, hogy rá kell segíteni támogató hormonokkal :) Néhány éve még nem ismerték a PCOS-t, és csakis clostival, meg műtéttel kezelték. És lám, metformin nélkül is megmaradtak a babák :)
A PCOS elvileg egyenlő az IR-el, noha a tünetek nagyon változékonyak.
A diétáról én nem tudok infót adni, de a http://pco-szindroma.hu/ oldalon szerintem találsz ehhez segítséget. Vagy talán az itt lévő csajok közül is tud majd segíteni valaki.
Vigyél minden eddigi leletedet, és ha a D vitamin és pm hormont is meg tudod nézetni sztk-ra, akkor azt is vidd! Pajzsmirigynél próbálkozz, hogy ne csak TSH, hanem T3 és T4 szintet is nézzenek :)
A mens-ben jó helyen leszel. Ha belövik a metformin-adagodat, és elkezdesz javulni, akkor jó eséllyel spontán lesz babád. Tény, hogy csak kezeljük a betegséget, de nem gyógyítjuk, sajna ez életünk végéig elkísér :(
Esetleg elkezdhetsz hőt mérni (ébredésit), az faszán mutatja, hogy a szervezeted mennyire működik, és még a mensben is lehet hogy örülnének néhány hőgörbének!

Előzmény: zsizsazsu (57826)
zsizsazsu Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57826
Sziasztok! Elnezest, hogy csak ugy berobbanok ide, en nem vagyok pcos-os csak IR-es, de olyan topikot nem talalok. Ma jelentkeztem be Breyer Helga doktornohoz, majus 6-ra kaptam idopontot. Tuu doki mar juniusra is betelt allitolag. Szuksegem van nehany otletre/tanacsra:
Nekem eddig van egy darab terheleses cukor/inzulin vervizsgalati eredmenyem meg tavaly oktoberi vagy novemberi hormonsorom. Ami kiderult, h vacakok az inzulin ertekeim es nincs peteeresem (ezutobbi miatt ketnaponta jartam uh-ra ket cikluson at). A nodokim clostit akart felirni, de en azt nem akarom szedni, nem hiszek a latszat megoldasokban. Az IR lehetoseget felvetettem nala, de csak legyintett, h ez divatbetegseg, nem kell vele foglalkozni. En meg ugy voltam vele, hogy engem nem erdekel, hogy mindenkinek clostit ir fel, amig utana nem jarok ennek, be nem szedem. Igy kerultem a Mens Mentisbe es megcsinaltattam az terheleses vizsgalatot.
Milyen leleteket vigyek meg a konzultaciora? Ami tuti kell. Elvileg tudok sztk-ra beutalot szerezni, azert kerdezem. Csinaltassak uj hormonsort? Meg volt aki mondta a pajzsmirigyet es a D-vitamin szintet is... Van meg valami ezen kivul?
Probalok dietazni, baromi nehezen megy. Valaki le tudja irni az alapszabalyokat? A mozgast meg nem sikerult beiktatnom, heti egy hastancot kezdtem el, hatha segit a noi mukodes felebreszteseben...

Az egyik ismerosom azt mondta, hogy ha teherbe is esnek, elmenne a baba, mert az inzulin megfojtja a babat. Igaz ez?? Mi van, ha vki IR mellett teherbe esik? En most eppen remenykedem h volt pé es sikerult, mert most megint volt tojasfeherjes cucc, masnap egyutt voltunk, de ket napra ra megint volt ilyen tojasfeherjes "folyas", de atlatszo volt, nem olyan mint elotte par nappal. Azota meg csak olyan vizes erzes a bugyim vagy h mondjam... Aaaa tok ciki ezeket leirni, de mi a velemenyetek? Es a tojasfeherjes valadek nektek is olyan h ugy nyulik ki beloletek?? Vagy az mas? Ahhhh... Bocsi.... :-S
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57825

hát.... :) a pesszimista-optimista világképemet is tükrözi a hőgörbém:)

Előzmény: Jokeva (57823)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57824

Én is felteszem, nem mintha látni lehetne valamit rajta, hanem csak úgy :)

Jokeva Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57823

:) De te is optimistán látod a világot, nem? :)

Előzmény: youlcsi (57821)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57822

Volt időm hozzászokni, hogy a pozitívumokat nézzem :)

Lehet mensi PÉ nélkül is, persze. De azért csak jobb így, hogy "látod" hogy mizu odabent ;)

Előzmény: szegedi_lány (57820)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57821

hőm semmilyen. 36,3. hozom a régi formám :)

Előzmény: Jokeva (57817)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57820

Irigylem az optimizmusod, de tényleg minden helyzetben lehet pozitívumot találni.

Egyébként PÉ nélkül is van menstruáció, uh nem kizárt, hogy ez a ciklus már PÉ nélkül megy végig.

Előzmény: Jokeva (57817)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57819

Jobbulást neked!

Én szivesen látnék lázgörbét is, egyrészt hogy látszódjon, egy görbét hogy "dob meg" egy betegség, másrészt talán így nem nekem lenne a legmagasabb alaphőm;)

Előzmény: ncsk (57812)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57818

Szia Gina!

Az előző hosszú ciklus alatt még szedtem a letroxot, uh nem hiszem. De ki tudja, Nagyon nehéz így , hogy az egyik doki egy évig kezel vélt PM problémával, mire a másik azt mondja, hogy semmi baja a PM-emnek, azonnal hagyjam abba. Várok még egy picit, aztán megnézetem a tsh-m, hogy gyógyszer nélkül hova áll be. A kezdeti érték sem volt magas, csak a hajhullás miatt gondolta Naszódy, hogy gond lehet vele.

Előzmény: balla.gina (57813)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57817

Hiszen az előző is 38 napos volt :)

Kitartás, legalább látjuk hogy mi történik és mi nem történik odabent! Milyen gáz lenne most a mensit várni, meg tesztelgetni, így meg tudod hogy még volt meg a PÉ, legalább ezen nem izgulsz!

Ncsk jobbulást!

Gina, az egyenes az nem görbe, az egyenes! :))) De majd görbének nevezzük PÉ után, mikor megugrik :)) Csak viccelek ám, jó az teljesen!

Youlcsi, hő?

Előzmény: szegedi_lány (57811)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57816

jííí, az jó :) szerintem soha nem volt még ilyen egyenletes az eleje, a múltkori is nagyon cakkos volt...

Előzmény: youlcsi (57815)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57815

az egyenes az jó görbe ;)

Előzmény: balla.gina (57813)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57814

hej, hát én ebbe a görbébe semmit nem látok bele... de tényleg :o bocs...

Előzmény: szegedi_lány (57809)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.11 0 0 57813

Én a 7. ciklusnapon vagyok, szóval nem mutogatom a görbét, ami egyelőre inkább egyenes: 36,3 szinte az összes napon :D

szegedi lány: drukkolok azért. amúgy a letroxot mikor hagytad abba?
nekem a pm kezelés miatt lettek rövidebbek a ciklusaim, nem lehet hogy neked a gyógyszer abbahagyása miatt lettek hosszabbak?

ncsk Creative Commons License 2014.03.10 0 0 57812

Drukkolok a görbéknek, én sajnos dögrováson, valami makacs vírus szó szerint ledöntött a lábamról, így max lázat mérhetek nem hőt :( Azért néha benézek görbéket nézegetni ;)

szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.10 0 0 57811

Hát köszi.:(

Azért félek tőle, nehogy cisztásodás legyen a vége. 3 28 napos ciklus után furcsa hogy egymás után két ilyen hosszú jön. De én is úgy gondolom, hogy próbálkozik a szervezetem, 5-6 naponként nekiindul, aztán visszaesik a hő.

Előzmény: Jokeva (57810)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.10 0 0 57810

Ez milyen érdekes! Most vissza kellett keressem az előző görbédet, mert megzavart hogy elég magas értékeket mérsz, de látom így volt ez előző hóban is. PÉ-d még valószínűleg nem volt, akkor 37 fölé megy a hőd... Legalábbis ezelőtt felment. Hát jó hosszan készülődik :) Anno az enyém is ilyen volt, mikor jobb oldalon termeltem petét, rendre 28-ik napon volt csak peteérésem. Baloldalt meg kb 18-ik napon, bő tíz nap eltérés volt a kettő között! Kitartás :)

Előzmény: szegedi_lány (57809)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.10 0 0 57809

Sziasztok!

Az enyém követi a hullámvasút nyomvonalat még mindig.

Íme:

Jokeva Creative Commons License 2014.03.10 0 0 57808

Helyes-helyes!

Jóreggelt!

Én még PÉ előtt vagyok, így nincs mit nézni rajta, de várom a többiekét is!

Előzmény: youlcsi (57807)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.10 0 0 57807

jó reggelt!

JÓREGGELT!!!

tudom, nagyon hétfő van... és nagyon reggel... de csak hogy beinduljon a nap, tessék egy görbe:

nem kell elemezni. nincs mit rajta... csak ösztönzés, hogy mutassátok ti is, ki hogy áll!

Jokeva Creative Commons License 2014.03.07 0 0 57806

Noamyyy, ki kell járni, hogy MITŐL vannak a tüneteid, és azt kezelni, illetve ha lehet, gyógyítani. A fogigátló elfedi a tüneteket/cisztákat, de nem orvosolja a problémát.

Szegedi lány :))))))) Ilyet mi is szoktunk anno apájával :)

HCintia, kell keresni egy ENDOKRINOLÓGUST, (nem nőgyógyászt!!!!), őszintén elmondani neki mindent, aztán kivizsgál. A tüneteid alapján nagyon is lehet hogy PCOS-s vagy, de lehet még ezer más is, ez ilyen, ki kell deríteni :( Azt te is érzed hogy valami nincs rendben, el kell indulni kideríteni hogy mi az :(

szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.06 0 0 57805

Szia! Ennyi infóból szerintem nem lehet megállapítani, de a menstruáció hiánya, a pattanások hormonális zavarra utalnak.

Ha hozzáférsz ilyesmihez, én biztos hogy valami gyógynövényalapú hormonális rendszer támogató dologgal kezdeném, pl Gynex csepp http://www.energy.sk/hu/menu_x821x.asp illetve mozgás, diéta is biztosan sokat segít. Aztán majd orvos eldönti, hogy van e szükséged komolyabb kezelésre.

Előzmény: HCintia (57804)
HCintia Creative Commons License 2014.03.06 0 0 57804

Sziasztok!

Uj vagyok még itt.Sajnos nincs idöm az összes hozzászolást elolvasni azért kérdezek.8 honapja hagytam abba a fogamzásgtlo szedését. Azota nem jött meg még sajnos. Az arcom és a hátam nagyon csunya amiota nem szedem a gyogyszert. Elötte is ilyen volt de a gyogyszer rendbe tette.  Amiota külföldön dolgozom nagyon megnött az étvágyam. Előtte nem végeztem ilyen nehéz fizikai munkát én ennek tudom be hogy ennyit eszek, hiszen ehhez a munkához nagyon kell az energia(szobalány vagyok). Eddig is ettem sok édességet de most olyan szinten kivánom hogy napi egy tábla csoki majdnemhogy elfogy. Tulzott szörnövekedést nem vettem észre. Illetve egy kicsit hiztam is. Inkább comb és deréktájon de én ezt a nagyon sok édességnek tulajdonitom.  Szerintetek ezek alapján gyanakodhatok pcos-re? Vagy csak a gyogyszer abbahagyása miatt vannak ezek a tünetek?Csak 3 hét mulva megyek haza ezért akkor tudok elmenni kivizsgálásra de már előre félek:S  Köszi a válaszokat előre is:)

szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.06 0 0 57803

Csajok, tegnap este valami egészen tojásfehérje dolgot észleltem, uh szegény párom- hiába volt fogorvosnál-, nem menekült. :) Végigpoénkodtuk az egészet, uh ha ebből lesz valami, a családi legendáriumba a story bekerül. :-D

Most itt tart a hő:

Ha esetleg tartósan fennmarad, 7 nap múlva megint megnézetem a progeszteron szintem,hogy kiderüljön, tényleg volt valami, vagy csak beképzeltük.

mgesa Creative Commons License 2014.03.06 0 0 57802
A PCO nem egyenlő a PCOS-sel. Ha más tünetek nincsenek, csak cisztak, akkor az nem pcos. Olvass utana és ha a többi tünet is ihaz rád, akkor pcos.

Ha PCOS, akkor én a Mens Mentist tudom ajánlani Neked, ez fizetős, nem tudom milyet keresel, de ott garantáltan értenek hozzá.
Anno én megpróbáltam nem fizetossel indítani, SOTE endokrinologia, stb., de ha ott maradok, még mindig nem lenne gyerekem, az tuti. :-( 3-4 hónapos elojegyzes, de így is helyben több órás várakozás a nagy semmire.
A fogamzásgátló nem megoldás semmire, a dokinak "jó", mert elfedi a tüneteket, de az nem igazi ciklus. Javaslom, hogy endokrinologust keress, ne nogyogyaszt!
A Mens Mentisbe lehet vinni külsős leleteket, verveteli eredményt, stb., ha ezeket ki tudod íratni tb alapon, akkor ezeket nem kell ott megcsinaltatnod.
Előzmény: noamyyy (57801)
noamyyy Creative Commons License 2014.03.06 0 0 57801

A 15 kerületben lenne szükségem orvosra, de akár a világ végére is elmennék, csak hogy foglalkozzanak velem.
Nekem az inzulinrezisztenciáról semmit sem mondtak, tehát nem tudok róla hogy lenne.
Cisztáim vannak(jó sok) elvileg ezért kaptam fogamzásgátlót. Ilyenkor akkor mi van?
Előre is köszi a válaszokat.

mgesa Creative Commons License 2014.03.06 0 0 57800
Köszi Lányok! Akkor 4 hónap alatt nem várjak csodát :-) Jövő héten megyek nogyogyihoz, megpróbálok kisirni egy hormon vizsgálatot prolaktinnal, hogy legalább ezért ne kelljen fizetni... Aztán Breyer megmondja mi legyen :-)
Előzmény: Jokeva (57798)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.06 0 0 57799

Agnus castus

A barátcserje bogyójából nyerik a hatóanyagokat, amelyek egyébként vízben nem oldódnak, így a barátcserje fogyasztása tea formájában nem ajánlott. A shopban golyócska vagy tabletta formát kapsz. A barátcserje alkalmas a ciklus hosszának regulárására, ha túl hosszú a ciklusod, akkor megrövidíti, ha túl rövid, akkor megnyújtja. A ciklus elsö felében a peteérést javítja, a második felében pedig a sárgatest müködését. Így az egész ciklusban lehet szedni, a szedését a ciklus bármelyik napján el lehet kezdeni. Egy másik jótékony hatása, hogy az itt kínált koncentrációban csökkenti a prolaktin szintet és ezzel is hozzásegít a régen elmaradt tüszörepedéshez. Ha valaki PMS-ben szenved, az elsö választás mindig a barátcserje (Agnus castus). Nem speciális, a ciklus általános javítására használják.
A ciklus elsö napjától a mensig napi 1 tablettát kell szedni, pozitív teszt esetén azonnal abba kell hagyni a szedését. 

Ezt a babatervezok.ottona.net lapról szedtem :) Az említett shop is ott érhető el.

Jokeva Creative Commons License 2014.03.06 0 0 57798

Nekem 2 évvel az utolsó szopit követően még jött :) Aztán egyéb okokból fogigátlót szedtem 2 hónapig, no attól elmúlt, és nem is jött vissza.

Előzmény: mgesa (57794)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.06 0 0 57797

Szia! nekem kb másfél év... akkor még tuti volt benne "mennyiség", mert megkóstolta a gyerek és tetszett neki :) ha nagyon préselném, lehet, még most is jönne valamennyi.

mgesa Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57796
Igen, köszi, láttam, legközelebb rakerdezek a dokinal, hogy mi a véleménye!
Előzmény: szegedi_lány (57795)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57795
Épp ma volt itt szó a barátcserjéről. Ciklust is rendezi, és a prolaktint is csökkenti. Érdemes lenne rákérdezned, neked megoldás lehet e.
mgesa Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57794
Sziasztok lányok!

Nektek szoptatás után mennyivel apadt el a tej? Nekem meg mindig jön, ha nyomom, pedig 4 hónapja nem szoptatok... Terhesség előtt is előfordult magas prolaktin, gondolom most is az, de nem tudom mi a normális idő, amennyi alatt vissza szokott állni?

Kistesora gyurnank mi is, de egyelőre folyamatos pecsetelo vérzés, pedig a pajzsmirigyem és az inzulinom is jó most, igy Breyer doktornő a prolaktinra gyanakszik, megyek is újból vervetelre...
Előzmény: Jokeva (57793)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57793

Ha apával nincs gond, akkor újratermel naponta :)

Amúgy igen, 2 naponta ajánlott.

Előzmény: szegedi_lány (57792)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57792

Hét, kergetem majd. Szegénykém ma épp fogorvoshoz megy, kevéssé lesz az ötletre vevő. Hétfőn sikerült becserkészni legutóbb,csak a tábla valamiért nem menteni el, ha jelölni szeretném. Egyébként miért fontos, hogy naponta? Nőgyógyász szerint pont nem jó, mert nem tudnak kellően kifejlődni a sejtek, ő a 2 napontát ajánlotta, főleg,hogy kb 4 napig életképesek is.

Előzmény: Jokeva (57790)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57791

A teában nem lehet kimérni a pontos hatóanyag tartalmat, ami itt azért elég fontos. Ezért jobb a bogyó :)

Előzmény: szegedi_lány (57787)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57790

Vizes nyákkal is teherbe lehet esni, sőt sima krémessel is :) Úgyhogy hajrá, a héten már minden nap ugorj apjára rá :)

Előzmény: szegedi_lány (57789)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57789

Én ma elindultam megint felfelé.

De nincs tojásfehérjém sajnos, pedig nagyon kerestem:) Uh ez a hónap úgy tűnik, inkább egy hullámvasút nyomvonalra fog hasonlítani;)

Előzmény: Jokeva (57774)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57788

Nyugi, én se értem hogy hat a ciklusra, sőt még Naszódy sem érti a hatásmechanizmusát pontosan :D

nem próbáltam a teát, valahogy nekem ez tűnt a megbízhatóbbnak, de kinek mi :)

Előzmény: szegedi_lány (57787)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57787

Már okosodtam azt hittem hogy csak gyógynövényként, teaként kapható.

Ezt sem tudtam, hogy prolaktin szintet befolyásolja. Reál érdeklődésűként, heti 1 középiskolai biológia órával a hátam mögött :) talán érthető,hogy nem értem,hoy hat ez pozitívan a ciklusra, de utánaolvasok!

Tea verziót nem is próbáltad? valahogy én abban jobban hiszek,mint az adalékanyagokkal készített gyógyszerekben.

Előzmény: balla.gina (57786)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57786

Szió,

Én is sokat agyaltam rajta, még meg is kérdeztem régebben Naszódyt, hogy esetleg megpróbáljam-e ezt, hogy normális hosszúságúak legyenek a ciklusaim, de nekem is ezt mondta, hogy gyógyszer mellé nem a legjobb, mert akkor nem fogja tudni mi segített.
de mivel legutóbb csak annyit mondott, hogy szerinte a pm-em miatt lettek ilyen rövidek a ciklusok, és semmi megoldási javaslattal nem állt elő, így ezt az ő tudta nélkül kezdtem el :)

A PreMens-et szedem, ez gyógyszerminőségben tartalmazza a hatóanyagot
http://www.premens.hu/premens.html

Gyógyszertárban vettem (egészségkártyára is lehet) és reggel a kávém után veszem be. Állítólag nem árt minden nap ugyanakkor szedni.

Előzmény: szegedi_lány (57785)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57785

Szia Gina!

A barátcserjén é is gondolkodom. Ez az egyetlen amit még nem probáltam a homeos dolgok közül. (cseppek, méhpempő, d vitamin, virágpor, omega3 lenmagolaj ) Naszódí nekem is ajánlotta, csak a gyógyszerek alatt nem,mert akkor nem tudja hogy a cserje vagy a bogyó használ... Leírnád, hogy hol vetted és hogy használod?

Előzmény: balla.gina (57779)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57784

mire ebből lesz még egy baba, öreg leszek már a fog.gátlóhoz :) de amúgy esélyes... lesz. majd.

Előzmény: Jokeva (57782)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57783

Előzmény: balla.gina (57779)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57782

És ha már az okot nem is derítitek ki, de esetleg tünet-elfedésre fogigátlót?

Előzmény: youlcsi (57780)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57781

az szép!

Előzmény: balla.gina (57776)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57780

ó, nekem világ életemben baj volt a ciklusommal... örüköltem... örököltük ;) nem túráztatom magam ezen annyira. vannak dolgok, amiket idővel elfogad az ember, és akkor nem zavar annyira :) éppen nem fogok pl kardomba dőlni, ha tesóbaba után egyáltalán nem lesz ciklusom sem... vagyis lesz, mert úgy egyeztünk meg, hogy 2havonta azért illenék vérezni, de ennyi elég is nekem.

Előzmény: Jokeva (57777)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57779

Köszi :) ezek szerint tényleg igaz, hogy a barátcserje segít a béna ciklusokon...

Remélem év vége felé már a babás görbéhez gratulálhattok :)

Előzmény: Jokeva (57778)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57778

Gyönyörű volt akkor :)) Grat! Persze az igazi grat majd a babás görbéhez, de azért jó tudni mikor az ember lánya majdnem tankönyvien működik :)

Előzmény: balla.gina (57776)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57777

Engem csak az zavar(na), hogy van valami gebasz, ami tuti nem PCOS, mégis metet tolnak rá, teljesen feleslegesen, miközben ki sincs derítve, hogy mi az igazi gond :/ Lehet hogy valami sokkal egyszerűbb, gyorsabb megoldás van rá, ami fixen helyrehoz, és nem kell időzítgetned, stimuznod, és simán jönne testvérke is, és a tüneteid is megszűnnének :(

Hőből tényleg semmi nem látszik :(

Előzmény: youlcsi (57775)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57776

Nekem ma leesett 36,3-ra és meg is jött nemrég, szóval 27 napos ciklust zártam :)))

youlcsi Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57775

dehogy csökkent!

engem nem idegesít... én ennyire nem vagyok egészségtudatos... beszedem, amit mondanak, és ennyi :D jól elvagyok így.

1 hét múlva jön haza apa... nem tudom, mennyi időre, 4 vagy 6 napra. ennyi. huzamosabb időre csak akkor, ha már nem megy vissza. rengeteg a meló.

hő? tessék :)

nyilván semmit nem lehet belőle látni még... már... még...

Jokeva Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57774

Hát baszki... Engem halálra idegesítene, tuti nem pcos ez, csak pco-t okozó egyéb nyavaja. És metre csökken a tüneteidből bármi is? Akármi?

Apa mikor lesz itthon huzamosabb ideig?

Csajok, hők? :)))

Előzmény: youlcsi (57768)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57773

Köszi :)

Kisfiam is csak összejött valahogy... csak most hátráltatja a dolgot, hogy apa külföldön dolgozik, és 4,5-5,5 hetente jön haza... és ugye ha már stimulálunk, nekem azt 4 héttel előre tudnom kell, hogy pontosan mikor... szóval lesz egy csomó esélytelen hónap... miközben nem tudom, hogy nem nagyon rossz-e, ha nem egymás utáni ciklusokban szedem a clostit...

Előzmény: balla.gina (57772)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57772

Persze hogy meglesz :) drukkolok Neked is nagyon! :)

Előzmény: youlcsi (57771)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57771

onnan, kezdtem, hogy 2x250. ez volt a kezdő dózisom. 

dehogy járok én endokrinológushoz! nem kell az én leleteimet elemezgetni... meglesz a tesóbaba, osztán jólvan :) ez a cél.

Előzmény: balla.gina (57769)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57770

Akkor remélem most egy nyugisabb időszak jön a munkahelyeden, és visszaáll a ciklusod is a normál kerékvágásba :)
vaaagy inkább ne legyen 9 hónapig ;) drukkolok!

Előzmény: szegedi_lány (57765)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.05 0 0 57769

hmm, hát ez nekem is eléggé fura, hogy cukor és inzulin problémák nélkül metet írnak... szerintem ilyenkor még ronthat is az állapoton :/

de mondjuk még az is lehet hogy van IR-ed, csak nem ismerték fel, IR-hez valóban értő endokrinológushoz jársz?
kizárta az összes hasonló tünetet okozó endokrin nyavalyát?
esetleg még a met csökkentést lehet kipróbálni, nálam pl. az 1x500 vált be.

Előzmény: youlcsi (57768)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57768

a met azért, mert azt mondták a diabetológussal egyetemben, hogy OK, jó a cukor, rendben az inzulin... de hát ha pcos, akkor mi mást is adhatnának?

nekem elég, ha abban partner, hogy clostit ír :) amúgy nagyon nem izgat... nem oszt, nem szoroz a met. ha meglesz a tesóbaba, nem is szedem tovább. addig meg nem zavar.

Előzmény: Jokeva (57766)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57767

Fel :) Szó szerint olyan mint a tojás fehérje. Áttetsző, nagyon nyúlik, nagyon sok (tud lenni), nagyon síkos. Akkor is ott van, amikor épp nem az aktuális sorozatsztárról ábrándozol :)

babatervezok.otthona.net itt képekkel is illusztrálják!

Előzmény: szegedi_lány (57764)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57766

Dehát baszki... ha nincs IR-ed, akkor mi a f@sznak a met? Persze hogy nem használ... Ki kéne deríteni hogy mitől gatyák a hormonjaid, ebben nem partner a dokid?

Előzmény: youlcsi (57763)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57765

nem, 3 hónapig 28 napos volt, mióta a homeopátiát elkezdtem,  csak a legutóbbi ciklus volt 38 nap. De ráfogtam a munkahelyi leterheltségre, meg a stresszre. 7 éve dolgozom itt, de munka szempontjából a legbrutálabb időszak volt az elmúlt 2 hónap, így nem csodálkozom, ha romlottak az eredmények.

Elismerésem a 4:30-as ébredésekért, nekem a 7:30 is nehezen megy, világéletemben nehezen ébredős voltam. A reklámból ismert "reggel hőse" típus.;)

Örülök, hogy ilyen szépen rendbe rakott Naszódy,a görbe alakulásán meg sok múlik a lelki tényezőn, azt kívánom legyen úgy,ahogy Te szeretnéd!

Előzmény: balla.gina (57759)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57764

Hát nem annyira látom:). De a vérvételnek hiszek.;)

Akciózunk,igyekszünk 2 naponta, de nem mindig tudom jelölni a görbén, mert nem menti el a program, hibát jelez.;)

A nyákelemzés meg így egy picit nehéz, de gondolom ha egyértelműen lenne tojásfehérjés, azt felismerném.

Előzmény: Jokeva (57758)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57763

persze, azután írta csak fel a doki.

hormonok? milyen hormonok? Áron előtt néztünk utoljára, akkor nagyon gatya volt... azóta nyilván nem sokat változott, ha nem vérzek. ebből is kellene egy friss eredmény... na látod, itt rájövök, hogy minden eredményem sok évvel ezelőtti :)

Előzmény: Jokeva (57762)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57762

IR-t még met-szedés előtt nézték?

És minden hormonod rendben van???

Előzmény: youlcsi (57760)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57761

ja PM is rendben van egy aprócska fél centis cisztát leszámítva (ami a doki szerint akkora, hogy még ellenőrizgetni sem kell)

Előzmény: Jokeva (57756)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57760

egyedül csak a ragyák nincsenek. hízás, szőrök, rendszertelen (amikor még volt, az volt) ciklus, ciszták mindkét oldalon... ja, meg IR nincs. legalábbis nem volt akkor, amikor nézték. azótas meg ki tudja? annyira nem töröm magam a cukros löttyért, bár lehet, be kellene rá nevezni ;)

Előzmény: Jokeva (57756)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57759

Szerintem simán lehet hogy most jön a pé :)

amúgy mindig ilyen 38 nap körüliek a ciklusaid?

régebben amúgy nem voltak ilyen alacsonyak a hőim, mostanában korábban kelek (4.30-kor, mert 6-ra járok :D) és azóta alacsonyabbak. régebben az alaphőm 36,3-36,5 között volt, mondjuk a tiédhez képest még az is elég alacsony :)

Előzmény: szegedi_lány (57757)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57758

Hú igen, jól le is esett megint! De mivel előző ciklusban is huszon akárhányadik napon volt PÉ-d, valószínű most is akkor lesz! Úgyhogy innentől lehet akciózni nagyokat :) És erre lehet fogni a sűrű akciókat :))))

De milyen vagány hogy már te is látod a görbéden hogy volt-e PÉ vagy nem!

Előzmény: szegedi_lány (57757)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57757

Sziasztok!

Megvan a 21.napi progeszteron értékem, 2,2. uh a 15.napi pé kizárt.

Mondjuk a görbe is elég egyértelmű.

Azért próbálkozunk tovább, hátha megint a hónap végére sikerül tüszőt érlelni.

Gina, nagyon szép a görbéd, nekem is feltűnt, hogy hozzám képest milyen alacsony a hőd! :-O

Jokeva Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57756

Épphogy az IR-t nem szokták nézni, ha a többi kritérium megvan, akkor feltételezik, és kimondják hogy PCOS.

Anno legalábbis ez volt a mondás.

De ha téged terheltek, jó a cukrod és az inzulinod is, akkor qrvára nem ez a bajod O.o És megvannak a ciszták, rendszertelen ciklus, hízás, extra szőrök, ragyák, hajhullás, minden? PM gond kizárva?

Előzmény: youlcsi (57754)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57755

na igen, tudni kellene, hogy merre vagy, hol kell a doki?

Előzmény: noamyyy (57751)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57754

xr-t próbáltam... mást meg nem hinném, hogy a 2 szép szememért felírnának... örülök, hogy ezt felírják "csak úgy". egy darabig szedtem 3x1000-et, de a dokim nem engedte, lévén, hogy az sem csinál semmit, akkor meg minek.

tudod, az ir nem kritériuma a pcos diagnózisának ;) nekem minden más megvan, ami kell hozzá... kivéve az ir-t.

Előzmény: Jokeva (57753)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57753

Gina, nem alacsony, a tiéd a normális! Az enyém sajna extrém magas, pedig nincs pajzsmirigy gondom elvileg. Akkor szokott magas lenni.

Üdv Noamyyy! Jó lenne tudni hogy helyileg merre vagy, mert így nehéz dokit ajánlani.
Különbség van a pco és a pcos között, az első csak cisztákra utal, a második pedig maga a szindróma, gyakorlatilag inzulin rezisztencia. Nem a fogigátló a megoldás rá :(
Kis olvasnivaló: http://pco-szindroma.hu/ :)))

Youlcsi, akkor nem értem. Miért nem próbáltok ki másik fajta metet? XR-t, avandát, akármit? Vagy nem próbálsz 3x1000-et enni? De ha a terhelt inzulinod jó volt, akkor mi alapján diagnosztizálták a pcost????

youlcsi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57752

diagnosztizálták a pcos-t, igen... szedek metet, igen... de minek, azt nem tudom. nem volt rossz sem a cukrom, sem az inzulinom, nem is csinál a met semmit. tényleg nem tudom, minek szedem. ráadásul hízok is, mint egy disznó 2x1000 met mellett! tököm ki van már néha... 

Előzmény: Jokeva (57749)
noamyyy Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57751

Sziasztok!
Én egy 21 éves lány vagyok, és nemrég elmentem a nőgyógyászaimhoz(5-helyre is) ugyanis össze-vissza volt a havi vérzésem sőt, olyan is volt hogy folyamatosan megvolt vagy 2 hónapig. Pco-t diagnosztizáltak nálam, de az orvos azt mondta ne foglalkozzak vele. Felírt ugyan fogamzásgátlót, de nem nagyon érdekelte a dolog. Na mármost szerintem ez a probléma nem az a kategória amivel nem kell foglalkozni hanem pont az ellenkezője. A tünetek közül egyik sem jellemző rám a cisztákon kívül, és mivel vagy 2 éve lefogytam és normálisan eszem és sportolok nem értem hogy hogy fitymálhat le valaki egy ilyen problémát. A kérdésem a következő: Tudtok-e olyan orvost aki kifejezetten ezzel foglalatoskodik, és ha igen mi az elérhetősége.
Kérjek-e beutalót a dietetikushoz hogy állítson össze étrendet, mert úgy halottam h ez nagyon fontos, és hiába eszem egészségesen s tudatosan, ha esetleg valamit mégis rosszul csinálhatok.
Egyszerűen megőrjít a gondolat hogy most nem lehet babám, még akkor is ha most nem szeretnék.
Köszi a segítséget.

balla.gina Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57750

hajjajjjj, hát örülnénk is meg nem is neki, ha baba lenne... :)

pár napja amúgy bennem van a para, hogy mi van ha? annyira elszoktam már a hosszabb ciklusoktól hogy megijeszt a 27. nap is :D

az nagyon megnyugtató hogy 10 napos luteálissal is simán tudtál babásodni :)

36,8-as alaphő? úristen, csak nekem ilyen alacsonyak úgy látom...

Előzmény: Jokeva (57748)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57749

De hiszen neked nem is diagnosztizálták a pcos-t, nem? Vagy igen? Metet szedsz most akkor?

Én is mérek ám, de még csak az első héten vagyok, de a hőm szép stabilan 36,8, semmi görbe jellege nincs egyelőre :) Mondjuk qrva magas... régen is magas volt a hőm, de nem ennyire :|

Előzmény: youlcsi (57744)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57748

Nekem is nagyon tetszik :) Igaz a PÉ-t inkább a 16-ik napra tenném, amennyiben pontosak a nyák-megfigyelések.

Figy, nekem is 10 naposak voltak a lut szakaszaim anno, mégis simán megfogantam! Ha már 11 napos volt, akkor már normálisnak éreztem :) Most 12 naposak, és úgy érzem ennél tökéletesebb már nem is lehetne :)

Előzmény: balla.gina (57746)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57747

lőjjetek le, de én ezt esélyesnek látom! :)

Előzmény: balla.gina (57746)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57746

a görbe meg lemaradt :D

balla.gina Creative Commons License 2014.03.04 0 0 57745

Görbülök én is :)

igaz nálunk még nem a baba a cél, egyelőre normális hosszúságú ciklusért küzdök, mert mostanság 23-24 naposak voltak... a legutóbbi 23 naposon már úgy felidegesítettem magam, hogy úgy döntöttem kipróbálom a premens tabit, mert ezen a cikluson már nincs mit elrontani...

(ja és ráadásul nekem általában 10-11 naposak a luteális szakaszaim, ami ugye nem a legjobb, de Naszódy szerint nálam ez a rövid is elég lesz a gyerekhez valószínűleg, ha egyszer úgy döntünk, hogy megpróbáljuk, mert elég szép hormoneredményeim lettek)

És hosszabb is lett egyből (lehet placebó hatás persze :D)

youlcsi Creative Commons License 2014.03.03 0 0 57744

állítólag ez az új csodaszer a pcos-eseknek :)

amúgy nem is tudom... peteérést-beágyazódást is segíti... állítólag. itthon csak ősz óta lehet kapni.

Előzmény: Jokeva (57741)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.03 0 0 57743

:) ez szemléletes volt:)

Előzmény: Jokeva (57739)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.03 0 0 57742

mai hő 36,5

igaz, hogy egy órával korábban, mint szoktam, mert a vérvétel miatt hajnalban keltem, és megelőzte egy kipattanás is az ágyból, némi csukott szemes  ténfergéssel a lakásban,hogy "hol is csörög az ébresztő hang, nem lehet még reggel!" ;)

Holnap délutánra már lesz progeszterin szintem, okosabb leszek.

Előzmény: szegedi_lány (57737)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.03 0 0 57741

Váááárom :)

Ez az infolic csak valami táplálék kiegészítő, nem? Nagy baj nem lesz, ha 1 hétig nem szeded... Vagy mire szeded?

Előzmény: youlcsi (57740)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.03 0 0 57740

1-2 tizedes esés még mérési pontatlanság is lehet.

nekem nincs hőm, vagyis görbém. egy csütörtöki és egy ma reggeli márás, de utóbbinál már ébren voltam egy ideje, mire a Mókus lenyugodott annyira, hogy elő tudjam venni a lázmérőt.

de amint lesz benne legalább egy 6-7 mérés, már mutatni fogom :)

jelenleg a legnagyobb bajom, hogy nem vettem észre, hogy fogyóban az inofolic, így csütörtök reggel ittam utoljára... most meg várpom, hogy hozza már a posta.

Előzmény: Jokeva (57739)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.03 0 0 57739

Mert a jó hő csak felfelé megy, lefelé nem, így egy esetleges terhesség végére ötvenfokos lázzal járkál a kismama :)))

Csak viccelek ám, talán látod belőle hogy mennyire abszurd egy-két tizedes esésnél szomorkodni :)

Többiek, hők?

Előzmény: szegedi_lány (57737)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.03 0 0 57738

én is 3tizedre emlékszem...

Előzmény: Jokeva (57723)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.02 0 0 57737

Persze, hogy görbe, a :( annak szól, hogy lefele indult meg, nem felfelé.

Ma is 36,8.

Holnap mennem kell 21.napi vérvételre, a progeszteronszintből kiderül majd, hogy tényleg volt a peteérés, vagy csak a hőmérő játszik velem.

ncsk:

a nyákelemzést még csak próbálgatom, uh túl sok mindent abból még nem vonnék le:)

Előzmény: Jokeva (57736)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.02 0 0 57736

Figyu, ha nem lennének benne esések és emelkedések, nem görbének hívnák, hanem egyenesnek :) Szörnyű hogy egy kis kilengésnél milyen depisek vagytok néha :) Erre emlékszek régről is :)))) Az enyéim talán tökéletesen egyenesek? Nézz már rá a babás görbéimre, mennyire cikk-cakkok!

Ncsk, kifogás, már megint csak a kifogások :))))

Előzmény: szegedi_lány (57733)
ncsk Creative Commons License 2014.03.01 0 0 57735

Nekem gyerek beteg, sokszor kelek éjjel, így tolódik az egész mérés. Viszont a nyákok rendben voltak, elvileg volt valami.

ncsk Creative Commons License 2014.03.01 0 0 57734

Ez csak 1 tized esés, ez simán belefér, pici cikk-cakk mindenkinek van. Viszont érdekes, hogy ovu környékén nincs tojásfehérje nyákod. Persze ez sem kötelezö elem :)

Előzmény: szegedi_lány (57733)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.01 0 0 57733

36,8 :(

Előzmény: szegedi_lány (57732)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.02.28 0 0 57732

Hát én is nagyon szurkolok! Nagyon jó lenne az időzítés...

Most annyira lefoglalta a gondolataim a munkám, hogy nem volt időm túlaggódni. Ki tudja, lehet hogy pont ez fog segíteni...;)

Igen, vagy sem, meglátjuk. nem adom fel...;)

Előzmény: Jokeva (57731)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.28 0 0 57731

Meg milyen szépen megnyugodott a feltételezett PÉ után, ígéretes!

Előzmény: szegedi_lány (57727)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.28 0 0 57730

Kifogás meg kifogás :))

Igen, nekem pl van PÉ környékén barnázás, több napig.

Pedig számítottam rá hogy te is jössz egy hővel, ejnye-bejnye :)

Előzmény: ncsk (57729)
ncsk Creative Commons License 2014.02.28 0 0 57729

Hát én is szurkolok, ebből a görbéből még bármi lehet:)

Én nem mértem, mert valaki reggel azt kiabálta az ébresztő óra előtt 5 perccel, hogy Anaaa. Korábbra kell állítanom az ébresztőt.

Viszont lenne egy kérdésem, volt valakinek közti vérzése az ovuláció környékén? Ugyan hőt nem mérek, de a nyálkák alapján mindig van pé és vagy előtte 1-2 napig, vagy pont aznap van nagyon kevés vérzés. Persze megyek majd dokihoz ezügyben, de nem otthon élünk, így bonyolultabb. Volt valakinek hasonló?

Amúgy kíváncsi vagyok, hogy a nyákok nem hazudnak-e és ha hőt mérek kiderül, hogy van-e tényleg pé.

Jokeva Creative Commons License 2014.02.28 0 0 57728

Ránézésre a 15-ik napon megvolt a PÉ-d, és elvileg el is kaptátok :)) Lehet izgulni!!!!!

Előzmény: szegedi_lány (57727)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.02.28 0 0 57727

Felébredtem.

Mértem.

;)

Előzmény: Jokeva (57726)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.28 0 0 57726

No mizu, mindenki alszik???

HŐK??? :)

Jokeva Creative Commons License 2014.02.27 0 0 57725

Hát akkor nekem sosem volt tankönyvi a hőm O.o

Előzmény: szegedi_lány (57724)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.02.27 0 0 57724
a pocaklako.hu részletesen foglalkozik a hőmérőzéssel, és ott 5 tizedet említ, a példagörbéken is jelentős emelkedés van.
Előzmény: Jokeva (57723)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.27 0 0 57723

Most olvasom jobban, 6 tizedes hő emelkedés??? Jesszus! Én 3 tizedre emléxek.... lehet rosszul, de tuti nem kell 6 tizednyi emelkedés!

Hát most kerestem volna a BTO-n erre adatot, de nem ír számszerűen :)

Előzmény: szegedi_lány (57707)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.27 0 0 57722

Emléxek csak ritkán írtál :)

JESSSSZ, hajrá hőmérőzzön mindenki! :Đ

Épp most döntöttem el, hogy intenzívebben nekiállok újra tornázni, kíváncsi vagyok mit alakít a görbén. Mert a mozgás az baromi nagy hatással van rá ugye :))

Előzmény: ncsk (57721)
ncsk Creative Commons License 2014.02.27 0 0 57721

Hű, de jó volt olvasni kicsit, mi van a régiekkel, azaz veletek Jokeva és Youlcsi. Ugyan én nem voltam aktív fórumozó, de én tisztán és világosan emlékszem Jokeva első terhességére, meg az előtte izgulásokra és Youlcsiéra is (sőt Kisskissére is). Örülök, hogy újra projektben vagytok :) Ez az utolsó görbe nem volt semmi.  Basszus kedvet kaptam hőmérőzni, én sem tudom mi újság van odabent, működöm-e rendesen, de nekiállok kideríteni. 

Jokeva Creative Commons License 2014.02.27 0 0 57720

He-he-he, erre így még sosem gondoltam :))) Hát lehet hogy lógatják a lábukat, röhögnek, hogy vazzze, ez már hogy izgul! Mi meg itt a hajunkat tépjük :)) Aztán egyszer csak jönnek, megszületnek, aztán tényleg tépjük a hajunkat :)) Meg az övéket!

Hja, érted lehet izgulni 2 hét múlva, értem 4 hét múlva, úgyhogy kéthetente váltjuk egymást! Ha még valaki pakolná fel a görbéit, akkor még gyakrabban lehetne izgulni :) Halljátok többiek? Tessék beszállni! :)

Előzmény: szegedi_lány (57719)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.02.27 0 0 57719

nagyszerű.:) Így folyamatosan lesz kiért izgulni:)

remélem ezek a "Babák" odafent egy felhőn ülve figyelnek, és legalább akkora "mókának tartják, mint mi idelent.

Előzmény: Jokeva (57718)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.27 0 0 57718

Hát csak mérj :)

Nekem kb 2 hét múlva újra PÉ - egész rövidek most a ciklusaim -, aztán újabb két hét múlva megint izgulás :)))

Előzmény: youlcsi (57717)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.27 0 0 57717

ja, mértem egyet :) aztán majd kiderül, hogy tudok-e máskor is, rendszeresen.

egyébként tényleg nagyon szép görbe volt ez...

Előzmény: Jokeva (57712)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.27 0 0 57716

Tessék optimistának lenni! Eddig nagyon jó a hőd :)

Sebaj, ez a harmadik baba már majd' két éve nem akar jönni, és ha nem akar, hát nem jön... Van két tüneményes fiam, úgyhogy egyáltalán nem lehetek elégedetlen :) Szívesen átadom a zebrákat (pozitív teszteket) nektek! :D

Előzmény: szegedi_lány (57714)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.02.27 0 0 57715

Óóóóóóóóóóóóóóóóóó.

Pedig nagyon szurkoltam, azért is néztem be ide ma reggel!

Reméljük legközelebb a befejezés is felfelé ível.;)

Előzmény: Jokeva (57709)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.02.27 0 0 57714

36,9. (görbe otthon)

De picit gyenge a közérzetem, fáj a fejem, lehet hogy kerülget ez az influenzás kórság. Szóval lehet h csak simán hőemelkedés.

Előzmény: Jokeva (57713)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.27 0 0 57713

Szegedi lány, mai hő?

Jokeva Creative Commons License 2014.02.27 0 0 57712

Ja-ja :))) Egyébként tényleg azt hittem hogy pocaklakó van, ennyire szép görbém még sosem volt :) Azok nem tetszettek anno, amikkel babás lettem, sosem gondoltam volna hogy azok terhesgörbék lesznek :)))

Te tudtál hőt mérni?

Előzmény: youlcsi (57711)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.27 0 0 57711

tényleg szép! kár a befejezésért... na, majd legközelebb! teszt legalább már van otthon ;)

Előzmény: Jokeva (57709)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.27 0 0 57710

A hő nem feltétlenül esik le PÉ előtt.

Ha a hőd most ilyen szépen fent marad, akkor jó eséllyel a 15-ik napon volt PÉ-d! Ez eddig szépséges ;)

Akkor esélyes a görbe, ha pont elkaptátok a PÉ-t. Azt, hogy egyenes vagy cikk-cakkos PÉ előtt vagy után, tök mindegy. Nekem a két terhesgörbém abszolút egymás ellentétei cikk-cakkokban meg egyenes szakaszokban :) És mégis babás mindkettő! Ez meg látod milyen szép egyenletes volt, el is kaptuk időben, aztán mégsem babás!

Előzmény: szegedi_lány (57707)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.27 0 0 57709

:))) Izgulsz mi? :) Apa sem bírta, este elfutott egy tesztért, azzal, hogyha reggel magas a hőm, lőjem el! De sajna már nem volt rá szükség, mert este elkezdtem pötyögni :)

De a görbe gyönyörű lett, felrakom nektek.

Előzmény: youlcsi (57708)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.27 0 0 57708

Jokeva???

szegedi_lány Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57707

Hát, hogy naponta teszek fel görbét, azt nem vállalom, de azért majd igyekszem.  A Tiéd most különben is sokkal érdekesebb!

Most úgy tűnik elindultam felfelé, de mivel nem volt komolyabb visszaesés, gondolom ez még nem az, ami... Lehet belőle a korábban oly jellemző cikk-cakkos sorminta is.;(

Azt néztem, nálad is mielőtt elindult a hő felfelé, nem volt komolyabb visszaesés, és a tankönyvi szinten emlegetett 6 tizedes emelkedés sem. Honnan tudjátok akkor mégis, hogy egy görbe esélyes vagy sem? Vagy elegendő indikátor, ha az alaphő felett marad?

Előzmény: Jokeva (57672)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57706

Az a további napok hőjétől függ :)

Ha fent marad még legalább 8 hónapig, akkor nem másolható, hanem másolandó! :)))

Előzmény: szegedi_lány (57705)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57705
Juhúúú!
Levédetted vagy másolható?;)
Előzmény: Jokeva (57675)
balla.gina Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57704

Szia!

Igen, eléggé kísérletezgetős a doktorúr... Nálam a pm. dolognak szintén ez az Ausztriából rendelős dolog lett a vége (reverz t3 szindróma miatt) és ez segített a fáradékonyságomon végre :)
Teljesen megértem hogy eleged lett a kísérletezgetésből, én is úgy éreztem már mostanában, hogy elég lesz... de az tökjó, hogy jobban vagy :)
Most 1x500 meforal és 100 letrox + 25 trijódtironin mellett úgy néz ki jól vagyok. Jó lett a pm. eredményem és a terhelés is.

Naszódy úgy döntött hogy nem is akar egy évig látni :D

Szóval legközelebb majd jövő év január környékén szeretnék vérvételre menni, akkor majd meglátom mi van a beutalóival :)
de a terhelést magánúton csináltattam legutóbb is, nekem nem kell az a stressz és emberszag ami ott van az sztk-ban...

Előzmény: szegedi_lány (57671)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57703

Na ugye! Mindig van ok hőt mérni, MINDIG!!!! :Đ

Előzmény: youlcsi (57702)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57702

a te ciklusod most izgalmasabb, mint az én némi-nemi életem :D szóval majd ha véletlen úgy jön össze, majd akkor visszatérünk rám :P

bár, belegondolva, majd szolgálok legalább addig valami cakkos görbével, mint rossz példa :o

Előzmény: Jokeva (57700)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57701

:P

Előzmény: Jokeva (57700)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57700

Hülyeség. Mérd a hőd, aztán amikor fixen tudjátok apát időzíteni, akkor clostis ciklust neki!

És tessék már holnap mérni a hőt! :)) Ez parancs!

Előzmény: youlcsi (57697)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57699

:DDDDDDDDD

Előzmény: youlcsi (57695)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57698

megnéztem, 7-én kezdődött a ciklus... szóval már nem most :/ 

Előzmény: youlcsi (57697)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57697

ööö, megfordult az én fejemben is... de nem tudom, hogy jövő héten jön-e haza apa (akkor már késő), vagy utána héten... na meg nem tudom, hogy állok odabent, ahhoz meg az én mindenre rábeszélhető orvosom sem tart mécsest, hogy így mittudomén 20. nap környékén elkezdjek csak úgy clostit szedni.

(megmondom őpszintén, az is megfordult a fejemben, hogy vérzés ide, vérzés oda, a tervezett időben -azaz mensi után pár nappal- beszedem a norcolutot... az én ciklusomon úgysincs nagyon mit rontani :D)

Előzmény: Jokeva (57696)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57696

Akkor most kéne beszedni, nem? :)

Előzmény: youlcsi (57694)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57695

én főnököm max akkor veszi észre, ha ő is fórumozik... remélem nem :D LOL

Előzmény: Jokeva (57693)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57694

igen :D

megvan a closti, ki is váltottam... de arra minek szedjem be, hogy egyedül vagyok? ráadásul ha időben beszedtem volna, akkor jó eséllyel pont akkor jönne meg, amikor majd jön haza. kb a múlt héten lett volna pé. apa meg jövő héten jön haza.

Előzmény: Jokeva (57693)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57693

Mert jó érzés, elég pontosan mutatja azt is, ha nem müxöl odabent.

Észrevetted, hogy hirtelen lángocskánk lett, mint anno régen? :)) Tök jóóóóó, pörög a topik :) Ha ezt észreveszi a főnököm, asszem repülök...

Miért nem stimuztok? Legalább ciklusod lenne, aztán apa vagy odaér, vagy nem. A semminél több ez is!

Előzmény: youlcsi (57692)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57692

:D Á, max holnap-holnapután megpróbálom, hogy észreveszi-e a gyerek... gondolkodom amúgy rajta egy ideje... csak nehéz így, hogy vele alszom... meg majdnem minek? :/

Előzmény: Jokeva (57690)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57691

majd a telefonom mellé teszem és az is velem együtt költözik éjjel...

Előzmény: Jokeva (57688)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57690

Nem O.o

Mérhetsz csütörtök reggel, péntek reggel, hétfő reggel. De egy hőmérőt még a dédihez is el lehet vinni, kutyának sem tűnik fel. Benne hagyod a tokban, párnád alá dugod, aztán senki sem tud róla ;)

Előzmény: youlcsi (57689)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57689

mert pénteken elmegyünk Zeg.re dédizni vasárnapig. elég indok? :P

Előzmény: Jokeva (57687)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57688

Takard le egy szétnyitott zsepivel, nekem bevált ez is :)

Előzmény: youlcsi (57686)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57687

Miért vársz jövő hétig...? Kezd el holnap, nincs kifogás! :)

Muki elől dugd el a hőmérőt. Én is csak akkor rakom az ágy mellé, ha már a törpék alszanak, különben mérnének ők is ezerrel :))))

Előzmény: youlcsi (57686)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57686

na, lehet, hogy kipróbálom jövő héttől... csak figyelnem kell, nehogy felébredjen a Muki is, mert ha meglátja a lázmérőt, tuti el akarja majd szedni tőlem :D

Előzmény: Jokeva (57685)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57685

Figyu, én is van hogy alszok pl 11-től 4-ig, akkor nyervog valamelyik, erre felkelek, pisilek, aztán reggel 6-kor vagy 6.30-kor megmérem a hőmet. Aztán van olyan is, hogy alszok 10-től reggel 4.30-ig, és mérek. És látod ilyen a görbém. Ha két-kétésfél órára vissza tudok aludni egy pisi vagy egy nyervogás után, akkor mérek :)

Előzmény: youlcsi (57684)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57684

jó lenne :)

azt nagyon sajnálom, hogy én nem tudok mérni... bár, lehet, meg kellene próbálnom. elvégre csak 1x költözök éjszaka,, utána nyugi van (ha nyugi van... ma éppen hajnal 4kor tört rá a gyermekre a nyervoghatnék... és a világból ki tud űzni vele). mondjuk nem tudom, hogy hosszútávon ezek az 5-max 6 órás éjszakai alvások befolyásolják-e az eredményt...

Előzmény: Jokeva (57683)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57683

Sajnálom :(

Én is szerettem a görbézést, izgulást, tesztelést... De második gyerek után egyáltalán nem tudtam ide jönni, most hogy van időm megint, most már a régiek közül csiccsen senkisem :) Illetve de, mi ketten :) De majd jól beizzítjuk az azóta érkezetteket :))))

Előzmény: youlcsi (57682)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57682

sehogy nem állunk tesóbabával :/

azt sem tudom, hirtelen, hogy hanyadik nap... de mindegy is, mert előbb megjött, minthogy elkezdtem volna a norcolutot (mondjuk, lehet h jobb, már így is gáz, 17 mm-es volt a nyh.), ami után jött volna a closti, hogy jó legyen minden, mire apa hazajön... de már az sem biztos, hogy akkor jönnek haza, amikor mondta, szóval semmit nem tudok tervezni... és hát ciklusom továbbra sincs "csak úgy" magától. már annyira lemondtam erről a ciklusról, hogy fel sem tűnt és ma elfogyott reggel az inofolicom... szóval még azt is rendelni kell, bár nem tudom, h használ-e.

egyébként más fórumokon még megy ez az izgulás, drkkolás, teszt mutogatása, látjuk-e mi is a csíkot, vagy csak odaképzeli, stb... én szeretem, szerettem :D

Előzmény: Jokeva (57681)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57681

Ugye? :))))))))))) A drukkok, izgulások, átélni megint... hmmmm.

Ti hogy álltok, élesben vagytok kistesó ügyben?

Előzmény: youlcsi (57680)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57680

várni fogom holnap is!

(a minap én is nosztalgiáztam... hogyan is kezdődött Áronnal minden... olyan jó volt olvasgatni :))

Előzmény: Jokeva (57679)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57679

Hát igen. Én is előttem már egy csomót teljesen feleslegesen. Holnap elég döntő lesz a hőm, de a héten azért még bármikor változhat... Jövő hétnél előbb nem is célszerű tesztelni. Persze nehéz megállni...

Hát akkor jövök és jelentek holnap is :) Minap visszaolvastam másik két terhességemnél a tüneteimet, baszki mindkettőnél mensisen fájt a hasam, na akkor legyen okos az ember lánya, hogy most mensi vagy gyerek miatt fáj? :)) Ha egyszer tökegyforma... :D

Délután már én sem tudok ideülni, mert otthon nekem sem lehet gép elé kerülnöm :) Két nagyfiú nem engedi :))))

Előzmény: youlcsi (57678)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57678

Gondolom-e? naná, hogy gyere!

teszt-dolgot megértem. én januárban vagy 6-ot ellőttem, hogy hátha mégis... annyira bíztam benne... pedig Áronnál elég volt az egy überhalvány is, amit meg sem akartam csinálni...

itt napközben sokkal inkább ráérek ilyeneket nézegetni, mint délután a Muki mellett... ha meglátja bekapcsolva a szg-et, mindjárt oda akar ülni... de azt semmiképp nem hagyja, hogy én ott üljek. éjjel meg már nem nagyon van erőm irogatni, olvasgatni, így is simán éjfélig elnetezgetek, aztán meg csak pillogok, amikor 5:30kor megszólal az ébresztő :o

Előzmény: Jokeva (57677)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57677

Nem mondtam grúpban, sőt fészen sem. Épp az előbb írtam meg Kiskissnek és Timikének, alig 5 perccel ezelőtt.

A lut szakaszaim általában 12 naposak, ma vagyok a 11-ik napon. Ha holnap is magas a hőm, akkor tkp nem is kell tesztelni :) De a zuram szeretné ha akkor tesztelnék mikor ő dönti el, és mivel ő csak szombat éjjel jön haza, ezen a héten tuti nincs teszt (igen, én is nehezen viselem, én tesztelős vagyok, de ez van). :)) De ha gondolod jövök hőt jelenteni holnap is!

Előzmény: youlcsi (57676)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57676

neba******!!!!

cééééééép ++++++++++++++++++++++++++++

már azt a kérdést fogalmazom át, vagy huszadszor, hogy hány nap múlva is fogsz tesztelni?... de minek kerteljek... szóval? 

ó jajj, nagyon el vagyok maradva, vagy ezt nem mutattad a grúpban? valahogy mostanában nincs időm csak felületesen olvasni... lényegében szinte csak azt, amiről jön értesítő. 

Előzmény: Jokeva (57675)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57675

És ebből? ;)

Előzmény: youlcsi (57674)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57674

ebből a görbéből még bármi jó is kisülhet ;)

Előzmény: szegedi_lány (57670)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.26 0 0 57673

csajok!

itt issza valaki az inofolicot? vagy kérdeztem már? lyukas az agyam, mint a szita :o

Jokeva Creative Commons License 2014.02.25 0 0 57672

Úgy néz ki amint beindultak a nyákok, beindult a hőd is. Próbálkozik megérlelni/repeszteni egy tüszőt :) Nagyon helyes! A következő két hétben napi szinten is "akciózhattok" akár ;) Az előző ciklusod 38 napos volt ugye, talán 27-ik napi PÉ-vel (nyákok nélkül nehezebb tippelni), így könnyen lehet hogy most is az körül lesz.

Nagyon odafigyelsz mindenre, anno aki ennyire odatette magát, az pár ciklus alatt babásodott :) Hajrá! Teszel fel naponta görbét? Vagy ha az gáz, akkor 2-3 naponta...?

Előzmény: szegedi_lány (57670)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.02.25 0 0 57671

Szia Gina!

Én most váltottam, legutóbbi két alkalommal már határozottan azt éreztem,hogy találgat, kísérletezget Naszódy. Legutóbb azt mondta hogy lehet hogy dopamin anyagcsere zavarom is van, uh bromocriptint szedjek, illetve hogy a pajzsmirigy problémát továbbra sem tudja kizárni, ezért Ausztriából rendeljek rá gyógyszert. Hát én inkább nem szedtem semmit, hanem elkezdtem a homeopátiát októberben, és azóta menstruálok rendszeresen drasztikusan csökkent a hajhullásom is.

Nem mondom, hogy rossz orvos, eleinte nálam is ért el eredményeket, de nekem ez sok volt,hogy mindenféle alátámasztó vizsgálatok nélkül szedette velem a gyógyszereket, hol ezt, hol azt.

Most Valkusz Zsuzsánál voltam megmutatni a leleteimet, afféle másodvéleményt kérni, ő letetette velem a Letroxot is, és D-vitamin pótlást javasolt. Vérvételt viszont ő nem irt ki TB-s alapon. Igaz,most azt hallottam,hogy talán megnehezítették idéntől, nem tudom, Naszódy beutalója még működik e Szegeden.

Nálad folyamatos a javulás?

Előzmény: balla.gina (57667)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.02.25 0 0 57670

Szia!

Köszönöm,hogy benéztél rám:)

Jól számolsz, 15.napon vagyok, de egyelőre nem túl biztató, azért ezen a héten igyekszem közelben tartani a párom, "for sure";)

Voltam új endokrinológusnál, aki letette velem  a pajzsmirigy gyógyszert,szerinte semmi baja  a pajzsmirigyemnek, és gyógyszer mellett csak süllyed a tsh-m, 1,22-ről már 0,27-nél tartott...Szóval most nem szedem, lehet hogy erre a ciklusra ez is rányomja a bélyegét.

Viszont szedtem méhpempőt az első 10 napon, kíváncsi vagyok, tapasztalok e eredményt. Illetve a D vitamint most heti nagy dózisban, de heti egyszer szedem. Az új endokrinológus erre esküszik. Csinálom mellette a homeopátiát, és az árva 500 mg metformint még szedem,és nyúzom a szobabringát, meg tornázom is mellette.

Sajnos még ez a hónap is eléggé terhelt munka szempontjából, még kb 1-2 hét van egy határidős munkából, de azért igyekszem kompenzálni, és pihenni eleget.

Előzmény: Jokeva (57669)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.25 0 0 57669

Szia, mizújs? Figyelem a naptárat, hogy mikor lehet téged újra zaklatni görbéért, és úgy érzem most már lehet :))

Szóval van aktuális görbéd? Tessék feldobni!

Előzmény: szegedi_lány (57659)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.20 0 0 57668

lehet, hogy tényleg egyszerübb lenne a mensmentisben egy nap alatt elrendezni

Csak olyan dühitő, hogy egy kereset nélküli diák sem kapja meg a szükséges kezelést OEP-en keresztül.Én elmegyek privát dokihoz, hogy ne kelljen mulasztanom a munkából, de ezek a PCOS lányok hogy fognak szülni ? A többségük semmilyne kezelést nem kap, max felirnak nekik fogamzásgátlót.

Előzmény: balla.gina (57667)
balla.gina Creative Commons License 2014.02.20 0 0 57667

Én is szegedi vagyok, és Kecskemétre járok Naszódyhoz.

Szegeden Sajtinál és Marótinál voltam előtte, egyik se ismerte fel az IR-t, PCOS-t...

Marótihoz sokan járnak, sokan elégedettek is vele, de úgy látszik nem minden esetben ismeri fel a bajt, nálam az volt a nagy tanácsa, hogy egyek kevesebbet, majd attól lefogyok... :/

Naszódy egyébként kiírja a vérvételeket tb-s alapon a magánrendelésén is, ha viszel hozzá beutalót, ez azért elég jó dolog nála :)

Előzmény: Törölt nick (57665)
ncsk Creative Commons License 2014.02.18 0 0 57666

Nem tudom miért nem sikerül írni a facebookos csoportba ehhez én sem értek, hogy kell-e hozzá idő, de ott vannak szegediek szerintem, akik tudnak írni tapasztalatokat. Én pesti vagyok, így csak a hallottakat közvetítettem :) 

Nekem a magándokim TB-re írta ki a vérvételt, amit a saját kórházában csináltatott meg, így azért nem kellett külön fizetnem, de gondolom ez dokifüggő.

Olyat lehet csinálni, amit ismerősöm eljátszott már kínjába, azt füllentette, hogy rossz a cukra és időnként hipózik, ekkor tb-re kiírták a terheléses cukor vizsgálatot, de az inzulint sajnos nem biztos. A női hormonokat kiírja a nőgyógyász TB alapon, de lehet, hogy csak TSH-t ír, miközben kellene egy részletesebb pajzsmirigy hormon vizsgálat, szóval macerás...

Előzmény: Törölt nick (57665)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.18 0 0 57665

Félreértettél, az OK, hogy magánrendelése van, ott legalább nincs olyan hosszú várkaozási idő, nem három hónapmúlva kapsz időpontot, de legalább a laborokat ( vagy egy részét ) ne kelljen privát fizetni egy diáknak

A PCOS alapitvány facebookos zárt csopotjába képtelen vagyok irni, pedig elfogadták a csatlakozásomat. Talán kell egy kis idő, mire beélesedik?

Találtam orvosokat : dr Magony Sándor. dr Valkusz Zsuzsanna, dr Csajbók Éva meg akit te irsz Maróti Gabriella

érdekelne személyes vélemény, mert elég nyügös a leányzó ( érthető okokból ) , már jó ideje halogatja , hogy szakemberhez forduljon és egy undok orvos most nem tenne jót neki.

utálatos ez a betegség, engem is érint, de szerencsére csak idősebb korban lettek tüneteim és amióta sikerült fogynom lényegesen jobb, meg nekem nem voltak termékenységi problémáim, igaz akkor nagyon vékony voltam és sportoltam

Előzmény: ncsk (57663)
ncsk Creative Commons License 2014.02.18 0 0 57664

Nemhogy Szegeden, az országban is az ember két kezén meg tudja számolni azokat a dokikat, akik ehhez konyítanak. A legtöbbjük az ezeréves elavult és gyakran káros kezeléseket alkalmazzák, szegény lányok meg évekig keringenek a rendszerben segítség nélkül, rosszabb esetben félrekezeléssel. 

Előzmény: Törölt nick (57662)
ncsk Creative Commons License 2014.02.18 0 0 57663

Nem tudom fent vagy -e facebookon, de ott rákerestem neked, Szegeden még őt írták jónak, nem tudom van-e tb-s rendelése: Dr Maróti Gabriella (Kamilla Egészség Centrum, Francia u 4/b)

Amúgy ha rákeresel van egy olyan csoport ott, hogy PCOS Alapítvány - Minden ami PCOS iszonyú sok infó van, lehet ha ott kérdezel, vagy keresgélsz a fájlok, vagy hozzászólások között több mindent találhatsz. 

Előzmény: Törölt nick (57662)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.18 0 0 57662

Akkor már haza is jöhetne Pestre, de sajnos nem tud mulasztani előadásokról-gyakorlatokról :-(

Már az segitség lenne, ha a vizsgálatok egy részét valahogy az állami eü-ben lehetne csinálni. Az a baj, hogy még nem akar gyereket, tehát még nem meddőségi probléma, dehát mindenképpen kezelni kéne, mert az összes kellemetlen tünet jelentkezett az évek során, ha igy folytatja, később komoly gondjai lesznek. Azt hittem Szeged egyetemi város, van ott  megfelelő szakember :-(

Előzmény: ncsk (57661)
ncsk Creative Commons License 2014.02.17 0 0 57661

A Szegediek Kecskemétre járnak Dr. Naszódy Péterhez, akiről iszonyú sok jót hallottam, kb. a mens mentissel (MM) egy napon említeném. Viszont ahogy az MM, szerintem Naszódy doki is magán úton elérhető. TB-re nagyon nehéz kiíratni a vizsgálatokat, mert jobb esetben is csak alap női hormonokat néznek, tsh-t és a cukor-inzulin terhelést sem könnyű kijárni. Persze lehet jön valaki, aki tud mondani szegedi dokit.  

Előzmény: Törölt nick (57660)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.17 0 0 57660

Üdv

Tanácsot szeretnék kérni. Ha esetleg valakinek van tapasztalata Szegeden hova érdemes menni PCOS-ben jártas endokrinológushoz, nagyon megköszönném. Szinte állandóan Szegeden tartózkodó, ott tanuló lányról van szó, tisztában vagyok vele, hogy egyszerübb és gyorsabb magánrendelésre bejutni, de legalább a laborvizsgálatokat, kiegészitő  stb jó lenne OEP támogatással csináltatni, mégiscsak diák, tehát olyan orvos kéne, aki ott valahol Szegedn rendelkezik kórházi háttérrel.

valami olyan hely jó lenne mint Budapesten a mens mentis, de már egy normális endokrinológusnak is nagyon örülnénk...

szegedi_lány Creative Commons License 2014.02.16 0 0 57659
Semmi gond, nem maradtál le semmiről.
a A párom egy nagyszerű Valentin nappal vígasztalt: rózsával ébresztett, este vacsora egy különleges helyen, majd mozi egy gyermekvállalással birkózó 30as nőről. Végignevettük a filmet, aktuális téma volt. ,) Mindenkinek hasonlóan szuper társat kívánok, mint az enyém! Remélem hamarosan érkezik egy baba aki őt akarja apának.,)
Előzmény: Jokeva (57658)
Jokeva Creative Commons License 2014.02.14 0 0 57658

:(

Bocsi hogy csak most írok, de meló közben nem néztem ide (nem mertem), otthon meg már nem értem ide.

Sajnálom hogy nem jött össze, no majd következőre szurkolunk megint!

Előzmény: szegedi_lány (57656)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.12 0 0 57657

sajnálom :(

Előzmény: szegedi_lány (57656)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.02.11 0 0 57656
csajok, menstruálok, így köszi a drukkokat, de ezúttal sem sikerült. :( Jelentkezem majd, nem ússzátok meg a további görbéimet. ;)
Előzmény: youlcsi (57655)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.10 0 0 57655

persze remélem, hogy az a 18-as karika nem az egyetlen korhatáros tevékenykedésetek volt a hónapban... mert akkor vsz bukta :/

Előzmény: szegedi_lány (57652)
youlcsi Creative Commons License 2014.02.10 0 0 57654

igen, ha volt is valami, akkor úgy a 26. nap körül, tehát ahhoz mérten kellene kivárni a 14 napot... nagyon drukkolok!

Előzmény: ncsk (57653)
ncsk Creative Commons License 2014.02.09 0 0 57653

Én 5 napot várnék és ha nem jön meg a 6. nap tesztelnék. Szurkolok :)

Előzmény: szegedi_lány (57652)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.02.08 0 0 57652

Próbáltam a fertilityfriend-et ,de már a regisztráción sem jutottam túl. Nem túl jó az angolom, de mintha meghívásos rendszerről írnának, illetve hogy egy gépről csak egy ember regisztrálhat, ami furcsa, mert a számítógépem csak én használom. 

A ciklus.hu-n most így nézek ki:

Tesztelni még nem mertem. 

Előzmény: Jokeva (57651)
Jokeva Creative Commons License 2014.01.27 0 0 57651

A vízszintes vonal az alaphőd, ez fölé kell mennie a hődnek peteéréskor. Havonta máshol lehet, de nagyjából ugyanott.

Én azért felvezetném ezeket a hőket a ferti-re, nem esküszök meg rá hogy ott volt a PÉ-d ahová a ciklus.hu húzta. Nyákokat is tessék vezetni!

És a méhpempőről:

http://www.mehpempo.hu/teherbeeses/

Előzmény: szegedi_lány (57649)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.01.26 0 0 57649

és még egy kérdés:

ez a vízszintes vonal mi a ciklus.hu-n? minden hónapban máshova húzza a program, van ennek jelentősége?

Köszönöm!

Előzmény: szegedi_lány (57648)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.01.26 0 0 57648

Oké, a következő hónaptól megpróbálom ott is.

Most itt tartok. 

Sajnos ez a hónap elég húzós a munkahelyemen, és a páromat is ledöntötte az influenza, így most nem engem ölelget, úgyhogy nem fűzök hozzá sok reményt.;)

Viszont sikerült Szegeden méhpempőhöz jutnom. Sokan ajánlották már, így kipróbálnám. A méhész azt mondta, hogy 10 napig kell enni napi 2g-ot, és utána 3 hét szünet. Szerinte nem kell ciklushoz igazítani, más szerint pedig a ciklus elején kell szedni az ovuláció elősegítésére, megint más szerint meg a második felében a méhnyálka vastagításra. 

Van valakinek méhpempő tapasztalata, most akkor hogyan is?

Túladagolni nem lehet, így gondolom kockázata nincs, bárhogy is eszem, és ha csak az immunrendszerem erősíti, ebben az influenzás időszakban az is eredmény lesz. De azért nyilván szeretném kihozni belőle a maximumot.

Előzmény: Jokeva (57647)
Jokeva Creative Commons License 2014.01.20 0 0 57647

Nincs emelkedés, csak oda-vissza cikk-cakk. Mint egy EKG.

Ha a fertilityfriend.com oldalon vezeted, az azért pontosabb képet tud adni mint a ciklus.hu :)

Előzmény: szegedi_lány (57646)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.01.20 0 0 57646
Köszönöm!

Húzom folyamatosan a görbét, és ha érdemesnek tűnik, megint megmutatom. Egyébként ha nincs peteérés, de van menstruácío a görbe akkor is hasonló, csak nincs meg benne az a 6 tizedes emelkedés, vagy azért markáns a különbség?
Előzmény: Jokeva (57645)
Jokeva Creative Commons License 2014.01.19 0 0 57645

Ezek az én babás görbéim. Minden csak nem egyenes :)

Előzmény: szegedi_lány (57625)
Jokeva Creative Commons License 2014.01.19 0 0 57644

Inkább gombára vagyunk érzékenyebbek, úgy rémlik.

Extra vékony, normál súlyú, és túlsúlyos egyformán lehet PCOS-s.

Előzmény: Bucsiné Juhász Krisztina (57643)
Bucsiné Juhász Krisztina Creative Commons License 2014.01.19 0 0 57643

Sziasztok! nem múló hüvelygyulladásom van már kb fél éve pco ra gondolnak feb elejére kaptam időpontot ,volt -e köztetek olyan akinek hasonló panasza volt,már a candida diétába is belekezdtem,de nem múlik!!! Nagyon érdekelne hogy ez is lehet a tünete??? üdv:mindenkinek!!!! illetve van -e köztetek olyan akinek megfelelő a súlya mégis pco-os. köszönöm!!!

csill90 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 57642

Nem tudom mennyire látható a különbség.

Előzmény: csill90 (57641)
csill90 Creative Commons License 2014.01.14 0 0 57641

Üdv!

Aki úgy érzi, hiteles gyógyulási  tapasztalatra (!) és tanácsra van szüksége PCOS-sel kapcsolatban, az vegyen fel skype-on: t.cecil90

Van megoldás. Szívesen segítek!

uttorok.blogspot.hu-n olvashatsz bővebben

youlcsi Creative Commons License 2014.01.08 0 0 57640

sajnálom :(

szimplán csak teljesen instabilnak láttam a hődet a lut. szakaszban... amikoris pedig fontos, hogy ne ugráljon. lehet, ezen segítene némi progi-pótlás, mert az azért látható, hogy valamiféle PÉ-d volt... csak éppen a sárgatest nem úgy működött utána, ahogy kellene. legalábbis a hőd alapján ezt gondolnám.

Előzmény: szegedi_lány (57639)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.01.07 0 0 57639

Sajnos Youlcsinak lett igaza, éjszaka szertefoszlott a remény, menstruálok.:(

Honnan láttad a görbén? Csak hogy tanuljak én is egy picit....;)

Jokeva, köszi a BTO-s oldalt,nézegetem a példagörbéket, meg a nyákelemzést, és okosodom.:)

Egyébként azért nagyon nem vagyok csalódott, visszanézve a korábbi, kb fél éve feltöltött görbéimet, határozott javulást látok, kezd íve lenni, már érdemes csinálni. És ami a fontos, 28 napra menstruálok, pedig amikor a fórumra kerültem, 2012 év végén, egyáltalán nem volt menzeszem! 

Még jelentkezem;)

Köszi a véleményeket!

Előzmény: youlcsi (57637)
Jokeva Creative Commons License 2014.01.07 0 0 57638

Kicsit ugyan ugrálós, de nekem szépen kirajzolódik. Vagy csak én látom bele?

Nyákokról bővebben itt találsz infót:

http://babatervezok.otthona.net/huevelyi-nyalka.html

;)

Előzmény: youlcsi (57637)
youlcsi Creative Commons License 2014.01.07 0 0 57637

igen? én nagyon nem látom benne a tankönyvit... vagy ennyire elszoktam a görbe-elemzésektől???

szerintem a foll. fázis jó, de ami utána van... háááát...

Előzmény: Jokeva (57632)
youlcsi Creative Commons License 2014.01.07 0 0 57636

szia!

őszintén... én ezzel a görbével nem reménykednék :(

talán max a 18-20. cn-tól igen, ha nem kezd újra ugrálni... de kívánom, hogy tévedjek jó nagyot!

Micimalacka Creative Commons License 2014.01.04 0 0 57635

Szexet;)

Előzmény: szegedi_lány (57634)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.01.04 0 0 57634

Hűha, 18as karikák? Mit értesz ez alatt?

A nyák elemzés meg nekem nemigazán megy, amikor uh alapján volt peteérésem, akkor sem igazán tudtam ehhez tiszta nyákot társítani, uh  ezért nem vezetem.

Előzmény: Jokeva (57632)
Jokeva Creative Commons License 2014.01.04 0 0 57633

:))))))))))))))

Én rendeltem egyszer stevia magokat, azzal hogy elültetem itthon, és kész a cukorültetvényem, erre mire ültetni kellett volna, elkavartam őket valahová :) Úgyhogy most a lakásban van valahol egy kis zacskó stevia mag, szerintem lassan a lelkük is kiszikkadt :)

Előzmény: bébidoll (57631)
Jokeva Creative Commons License 2014.01.04 0 0 57632

Ez a görbe teljesen jó, ennél alig lehetne tankönyvibb :))

Sokat segítene ha ott lennének a 18-as karikák, meg főleg a nyákok. Néha többet mond, mint maga a hő ;)

bébidoll Creative Commons License 2014.01.04 0 0 57631

ma repülünk haza én pedig viszek magammal egy nagy doboz stevia port a kézipoggyászban.

na ki szavaz arra, hogy félre leszek küldve külön biztosnági ellenőrzésre egy nagy doboz fehér porral....?

itt sokkal olcsóbb ugyanis mint otthon

mgesa Creative Commons License 2014.01.03 0 0 57630
Nyamm, jol hangzik :-) De azért ezekkel vigyazni kell, legalábbis számolni (répa, alma, mogyoró, cekla).

Ja, egyebkent mindenkit biztatok a dietara és metre, mert 2 hónapja hagytam abba a szoptatast, utana kezdtem a metet, de a dietat végig tartottam addig is, és már 2 rendes mensi volt azóta (előtte szoptatás alatt 13 hónapig egyáltalán nem jött meg)..
Szóval úgy tűnik most eleg jó állapotban van a szervezetem, mert anno régen jó pár hónap kellett, hogy bealljon, meg mettel is, ezek szerint a diéta nagyon sokat számít.
Előzmény: bébidoll (57629)
bébidoll Creative Commons License 2014.01.03 0 0 57629

jajj, megírtam egy jó hosszú kommentet és elszállt

reggelire saját készítésű szendvicskrémek nagyon bőségesen megkenve a kenyéren:(tojáskrém, tonhalkrém, csirkepástétom,kőrözött, stb) amivel vastagon megkenem a kenyeremet, emellé nagy adag salátát eszek szinte minden reggelihez, nem a klasszikus salátát, mint paradicsom, paprika, hanem írok 2 pld-t:

1, főzött brokkoli, nyers almakockák, pirított sós vagy sótlan mogyoró, olivaolaj, pár csepp citrom
2, Nyersen reszelve mind aprítógépben:  cékla, alma, paszternék, sárgarépa, petrezselyem, pár csepp citrom, olivaolaj
(bár a céklással vigyázni kell reggel, hirtelen megemeli a ch-t)

ja, a sima párolt alma is jó szerintem a szendvics mellé és bőséges tea.

azért azt hozzáteszem , hogy fél életemet a konyhában töltöm mire mindent elkészítek, de megéri

timejjja Creative Commons License 2014.01.03 0 0 57628

180grammoson vagyok de nekem alapbol is ez volt  atünetem,hogy folyton éhes voltam.és nagyon sokat ettem.reggeli tk semle meg felvágott,zöldség,sajt...de nem tart ki sokáig,az inzulinom nagyon magas szal az mire lecsökken sztem jo sok időnek el kell telnie...és gyogyszert sem kaptam,csk jövő csütörtökön lesz dokim..

Előzmény: bébidoll (57622)
mgesa Creative Commons License 2014.01.02 0 0 57627
Ja, és hidd el, egyutterzek :-) Terhesen mindig azt hittem, hogy nem bírom ki a következő kajaig, de muszáj volt és megérte! Mondjuk annyi könnyebbség volt, hogy csak a szenhidratra kellett figyelnem, mert a cukrom romlott, de a sulyom mindig jó volt, így "bunozhettem" a szenhidrat mentes dolgokbol :-)
Előzmény: mgesa (57626)
mgesa Creative Commons License 2014.01.02 0 0 57626
Szia!

Hány gramm CH a reggelid? 30? Ha ezt tk pekarubol+ feherjebol allitod ossze, akkor elégnek kellene lennie, legalábbis 2 órára biztos, én csak terhesen voltam előbb éhes.

Van kaloria megkotesed is vagy csak CH? Ha csak CH, akkor egyél a reggelidhez több fehérjét, zöldséget, amit nem kell beszamitani (sajt, tojás, körözött, felvágott, zoldpalrika, paradicsom, stb).

Ha pedig nagyon nem birod az etkezesek között, akkor egyél szintén olyat, aminek nem kell számolni a CH tartalmával, pl. sovány túrót szoktam edesitovel és citromhejjal keverni, isteni! Vagy főtt tojás, sajt, husi, de próbalj meg ne bűnozni mással, hidd el, egy csomó jó dolog van, amivel nem kell számolni. Igyál sokat, az is elveszi az etvagyat, limonade edesitovel, tea, stb.
Előzmény: timejjja (57621)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.01.02 0 0 57625

Sziasztok!

Kérhetek Tőletek megint egy kis görbe elemzési segítséget? Megint olyan furcsán érzem magam-émelygés, puffadás,hangulatingadozások. Mit gondoltok, reménykedhetem?Tudom, ez még mindig nem a tankönyvi görbe, ezért is megyek el nehezen rajta. ;)

bébidoll Creative Commons License 2014.01.02 0 0 57624

nem akarok berondítani a diétádba, de ha én éhes vagyok be szoktam iktatni a két kaja közé egy nagy tál köleskását, ( a kölest megfozom, fahéjjal,édesítovel,  mandulával, friss vagy mirelit savanyu gyumolcsokkel, kokuszreszelékkel megszorom, engem jol eltelít) nagyon finom is egyben, korábban zabkását ettem, de attol csak ehesebb lettem...

szedsz valamilyen vitamint esetleg? mert az is okozhat nagyon nagy étvágyat, főleg a vas

bébidoll Creative Commons License 2014.01.02 0 0 57623

tesómnak pl olyan szigorú diétát állítottak össze, hogy ő is mindig éhezett, mondjuk ő kismama volt, visszament az orvoshoz és lazítottak rajta, ráadásul terhesen volt 48 kilo...

bébidoll Creative Commons License 2014.01.02 0 0 57622

hát, én nem vagyok orvos, de lehet a reggelid nem jól va összeállítva ?

Előzmény: timejjja (57621)
timejjja Creative Commons License 2014.01.02 0 0 57621

sziasztok,ir-em van és folyamatosna éhes vagyok.dokim nem rendel a héten...diétát elkezdtem de megeszem a reggelit és 1 óra mulv aujra éhes vagyok..alig várom most is a tízórait,kopognak a szemeim uz éhségtől.:-(

bébidoll Creative Commons License 2013.12.31 0 0 57620

Boldog Új Évet MIndenkinek , és kitartást a nehézségekhez !

bébidoll Creative Commons License 2013.12.30 0 0 57619

Ha hihetünk az ovulációs tesztnek akkor napra pontosan félidőben volt peteérésem , két napig volt pozitív a teszt (az remélem nem baj), de azóta folyamatosan negatív. Olvastam, hogy ha pozitív marad az gáz, PCOS meglétére utal. Pont fél éve szedem a metet és ezt eredménynek értékelem. A ciklusom pedig 5 napot rövidült:) pms tünetek megszüntek.

ncsk Creative Commons License 2013.12.22 0 0 57618

Sejtettem én :) Szívből gratula Nekik :)

Előzmény: Jokeva (57616)
bébidoll Creative Commons License 2013.12.21 0 0 57617

Gratulálok!!!

Jokeva Creative Commons License 2013.12.20 0 0 57616

Fenét! Nov 20, vagy 21-én megszületett a kis hercegnő! 47 cm, 2660 gr! :))

Előzmény: mgesa (57613)
bébidoll Creative Commons License 2013.12.11 0 0 57615

a bolti ár harmadáért sikerült netről rendelnem ovu  teszteket, meg adnak hozzá (táblázatot) naptárt, hogorbéhez, homérom meg van itthon

Előzmény: mgesa (57613)
bébidoll Creative Commons License 2013.12.10 0 0 57614

nagyon remélem, hogy jól vannak Szelesztéék

mgesa Creative Commons License 2013.12.10 0 0 57613
Szerintem is a homerozes a legbiztosabb (és legolcsobb) megoldas. Persze csak akkor, ha nem kelsz fel éjjel x-szer, mert akkor felejtos. Én is gondoltam újra elkezdem gondolván esetleg masodik gyerkocre, de sajnos kiszámíthatatlan, hogy fel kell-e kelnem éjszaka/hajnalban a 15 honaposhoz...:-(
Előzmény: bébidoll (57608)
ncsk Creative Commons License 2013.12.09 0 0 57612

Lehet, hogy már babázik? :)  Vagy befektették, ami kevésbé jó hír lenne, de ugye ilyenkor hirtelen dőlnek el a dolgok. Emlékszem este 8-kor még mit sem sejtve (még a 35. héten voltam) vacsizgattam, aztán pár óra múlva meg volt egy gyerekünk :) A kisszobába még csak be voltak tolva a bútorok, se letörölve, sem kipakolva, mert eredetileg Magyarországon szültem volna :)

Amúgy rákukkantottam facebookon, még semmi hír.

Előzmény: almirena (57611)
almirena Creative Commons License 2013.12.09 0 0 57611

Mi van, Szeleszte? Nem tetszik nekem, hogy ennyire eltüntél!

bébidoll Creative Commons License 2013.12.09 0 0 57610

ez jó hír, köszi :)

Előzmény: ncsk (57609)
ncsk Creative Commons License 2013.12.08 0 0 57609

Én nem próbáltam az ovutesztet, nekem a hőmérőzés nagyon bevállt. Tankönyvi lett a hormonsorom meg a cukro/inzulinterhelésem és mégis 32-34 napos ciklusaim voltak, viszont stabil peteéréssel és így első próbálkozásra terhes is lettem. Magam is meglepődtem, szóval azért ne keseredj el, ha nem vagy svájcióra pontosságú :)

Előzmény: bébidoll (57607)
bébidoll Creative Commons License 2013.12.08 0 0 57608

ja, akinek ismerősen cseng a nevem, már korábban is csináltam ezt a 3-as kezelést, de egy  idő után mindig feladtam , annyira belefáradtam , szóval többször nekifutottam, majd teljesen abbahagytam, és ez a rohadt PCOS mindig visszajött. Persze elméletben tudtam, hogy így lesz, de szar volt gyakorlatban szembesülni vele. 
Ha valaki új itt akkor fogadja meg azt a jótanácsot , hogy ne hanyagolja el a 3-as kezelést, mert pár hónap és minden felborul teljesen odabent :(

bébidoll Creative Commons License 2013.12.08 0 0 57607

Üdv mindenkinek, 

Szeretném kérdezni tőletek, hogy szerintetek az ovulációs teszt,  vagy a hőmérőzés jobb a tüszőrepedés megállapítására? 
Fél éve szedem a Merckformint, tartom a diétát, munkámnak köszönhetően legalább heti 3x sportolok, és mostanra csökkent le az eddigi 36 napos ciklusom 28 napra , vagy volt hogy 27-re, úgyhogy a jövő hónaptól talán már jobban reménykedhetek? 

köszi, üdv

mgesa Creative Commons License 2013.11.23 0 0 57606
Koszonom! :-)
Igen, autoimmun pm alulmukodesem van, de a nőgyógyász "halojan" ez is simán atcsuszott, 3 feletti TSH szerinte oké volt. Persze a Mens Mentisben rögtön csinaltattak t3, t4, antitestek vervetelt és kiderült. Szerintem próbálj meg utana járni, hátha kiderül valami.
Nekem pont fordítva volt, először kezdtem pm gyógyszert szedni, ez javított a pcos tuneteken már, de aztán a met és d vitamin is kellett.
Előzmény: ncsk (57605)
ncsk Creative Commons License 2013.11.23 0 0 57605

Te írtad le jól :) Amúgy visszaolvastam és gratula a trónörököshöz :) Azért nem semmi hogy egy csomó embernek a D vitamin hozza meg a megváltást, bár ha jól olvastam van pm alulműködésed is. Ez utóbbi érdekes, mert nekem kb. 3,6 kürül volt a TSH-m egy időben, de nem foglalkoztak vele, visziont a PCOS javulásával a TSH-m is visszament 2 körülire.

Előzmény: mgesa (57604)
mgesa Creative Commons License 2013.11.23 0 0 57604
Szia!

D-vitaminrol én is írtam korábban itt, ha visszanezel megtalalod, ++++!

A clostihoz annyit tennek hozzá, hogy nem feltétlen ördögtől való, de csak akkor ajánlott, ha ELŐBB már renden vannak az eredmenyeid nagyjából (hormonok, IR, stb.). Ha nem így van, akkor ugyan van esélye a teherbe esesnek, de sajnos nagyobb a vetélés kockázata, hiszen nem olyanok a hormonszintek, mint kellene. Ezért nem érdemes turelmetlennek lenni, hanem kivárni a javulást és endokrinologussal konzultálni, nem nőgyógyasszal.

Ha az endodoki rábólint a clostira, akkor mehet, míg a nogyogyasztok (tisztelet a kivetelnek) sajnos nyakra főre felírják mindenkinek, aki nem esik teherbe, függetlenül attol, hogy mi a baja, vagy anélkül, higy kivizsgalta volna előtte (ugyanez a típus mondja, hogy "ó, nem baj, ha sok a ciszta és nincs verzese, majd szepen kiszedjuk a cisztakat, kap gyógyszert, ami meghozza a verzest és kész"... Ha ilyet hallasz, menekulj!
Előzmény: khelen (57601)
ncsk Creative Commons License 2013.11.22 0 0 57603

D vitaminról nekem személyesen van nagyon jó tapasztalatom, 1 év alatt tökéletesre javultak a leleteim, bár igaz, hogy a mozgás-diéta kettős is megvolt nagyjából! Closti csak végső esetben, az nem a mi gyógyszerünk, túlstimulálhatnak, stb... Remélem eltaláltál a facebookos csoporthoz.

Nadiine Creative Commons License 2013.11.14 0 0 57602

Khelen! Ez a fórum eléggé kihalt. A fb-on van a pcos alapítványnak egy csoportja, érdemes átjönni oda. :)

khelen Creative Commons License 2013.11.12 0 0 57601

Sziasztok!

Nálam augusztusban derült ki a PCOS. Inzulinrez és a hormonokkal zárnám a sort.
Azonban sokan írtok a met-ről és egyéb gyógyszerekről. Kire milyen hatással closti...?
Illetve milyen vitaminokat szedtek. Nekem fb-n be van jelölve egy amerikai PCO oldal, most kutatások szerint a D-vitaminról állapítottak meg jó dolgokat. Nyitott vagyok a vitaminokra és a homeopátiás szerekre is. Vélemény, tapasztalat...?  Köszi

Czakó Andrea Creative Commons License 2013.10.19 0 0 57600

Köszike szépen mindezeket is Neked:) Jártas a doki,mert nagyon jó professzor. :) megyek is és megkeresem az oldalakat!

ncsk Creative Commons License 2013.10.19 0 0 57599

Szia, ne aggódj jó sokan vagyunk :) Kérdezz nyugodtan. Amúgy sok infó van itt: http://pco-szindroma.hu/en

Van sok fórum, pl. facebookon iszonyú sok infó van meg letölthető fájlok a diétához, stb. A neve "PCOS alapítvány - Minden ami PCOS" zárt csoport, de jelentkezz és azonnal felvesznek. Ott most kicsit aktívabb az infóáramlás.

Persze ha itt kérdezel, szerintem lesz aki válaszol :)

Amúgy nem vészesek a cisztaméretek. A legfontosabb, hogy az endodokid PCOS-ben jártas legyen, hogy csináljon terheléses vércukor és inzulinvizsgálatot, hogy kapásból csekkolja le a pajzsmirigyedet, mert az is szokott gyakran rakoncátlankodni PCOS-es lányoknál.

Diéta, mozgás, és bizonyos esetekben gyógyszer (metformin vagy valamelyik származéka) és jön majd az a baba :)

Előzmény: Czakó Andrea (57598)
Czakó Andrea Creative Commons License 2013.10.18 0 0 57598

Sziasztok!nekem ma volt uh vizsgálatom mert egy éve próbálkozunk a babával de semmi és a dokim PCOS-re uh szerint mindkét ovatoriumban 6-8mmes tüszők vannak.jövő héten megyek endokrinológiára de nem tudom ez mennyire nagy vagy nem nagy ciszta mértben.2hete szedem én is a barátcserje kapszülát meg iszom a réti palástfű teát és a közérzetem egész jó

De annyira tanácstalan vagyok,mert senki ilyet nem ismerek a környezetmben akinek PCOS-e lenne és kérdezni így nem tudok.

Szeleszte Creative Commons License 2013.10.12 0 0 57597

Jokeva:

Én futottam egy kört a vércukormérővel, és képzeld még igazolt terhességi cukorbetegségben sem írják fel, sem a mérőt, sem a csíkot, csak 1-es típusú inzulinkezelésben részesülőknek. Amúgy nekem úgy lett vércukormérőm, hogy öcsém egyik kollégája cukorbeteg neki volt egy régi elhasznált készüléke, és azt csereakcióban 2000 ft-ért kicserélték egy Méry vércukormérőre. Járt hozzá a készülék, a szúró (az nagyon szar), 10 db tesztcsík, egy hordozó táska, használati utasítás, és egy vércukormérő napló. Ez két éve volt és 6 év gyártói garancia van rajta. A mai napig van ilyen csereakció az Alma patikákban, valamint most a Dcont mérő van ilyen csereakcióba még. Nekem amikor megrágalmazták a cukormérőmet, hogy nem jó, akkor gondolkoztunk kicseréltetjük Dcontra, de amikor láttuk, hogy a vénás vér: 4,2 mért a cukormérő: 4,5-öt akkor rájöttünk nincs ennek semmi baja, csak a belgyógyász agyának. Amúgy egy 50 darabos tesztcsík 2700 ft, ami szerintem egész emberbarát ár. Nekem mivel sűrűn mértem két dobozzal kellett vennem.

Előzmény: Jokeva (57596)
Jokeva Creative Commons License 2013.10.11 0 0 57596

A cukorszinted szarakodása is okozhat ilyen tüneteket. Irány patika (vagy nem is tudom hol lehet venni ilyet), és vegyél vércukormérőt. Vagy nem tudod feliratni magadnak? Elég drága cucc, meg hozzá a bökő, a tesztcsíkok... Aztán mérni, mérni, kaja előtt, után, és vinni az értékeket a dokinak, mert lehet, hogy nem jól lett beállítva a met adagod.

Azt is írd, ha tudod, hogy mennyit eszel.

Vagy esetleg irány vissza a dokihoz, elmondani a tüneteidet, aztán mond valami okosat :(

Előzmény: Daenerys5 (57595)
Daenerys5 Creative Commons License 2013.10.11 0 0 57595

Sziasztok lányok!

Egy kicsit kellene a segítségetek, mert nem tudom mi történik velem, hátha volt már vkinek ilyen tapasztalata...

Vasárnap óta fájdogál a hasam, van, hogy intenzívebben, de a tompa nyomás (mint mielőtt megjön) az állandóan megvan...

Hétfőn enyhe hányinger, émelygés, kedden durvább cucc, szerdán alig ettem vmit...tegnap rántott husi volt salátával (amit imádok) de a salátától rosszul lettem, és csak a husit ettem meg...ma gombás natúr pulyka sült zöldséggel (amit szintén imádok), de már a zöldség látványától rosszul lettem, úgyhogy most a husit tolom natúrban.

Ezek az émelygések van, hogy percekre törnek csak rám, pl. a reggeli meg az esti kis szemdvicseimet simán letolom, minden gond nélkül...

Tesztet szerda reggel csináltam -negatív - és 4 hónapja nem vérzek (előtte is ugye csak a fogigátlótól volt megvonásos) ergo sanszosan nem vagyok terhes...

Szóval arra gondoltam, hogy ez kb. a gyógyszerrel lehet összefüggésben, vagy a vércukor szinttel.....és mivel ilyen irányú tapasztalataim még nincsenek, jó lenne, ha segítenétek...

Kösziköszi!!!

Szeleszte!

Nagyon szurkolok!!!! :)

Szeleszte Creative Commons License 2013.10.11 0 0 57594

Körzeti doki:

Ő is babát vár, decemberre van kiírva már most átvette egy helyettes orvos a munkáját. Épp tegnap beszéltem a párommal, hogy a kardio beutalómat meg tudom e nála rendelni telefonon.

Nődoki:

Én valahol megértem. Neki van egy 4 éves kislánya, 26 hetes terhes a felesége, egy fecske nem csinál nyarat. Van egy HMV-i csaj, aki hozzákerült, megállapította neki a PCOS, IR-t ő kérte le az összes hormont, cukorterhelést, felírta neki a metet 3*850 mg-ot, csak valahogy terhesség esetén ragadt meg abban, hogy a 12-14-dik héten le kell rakni. Erre mondta azt, hogy már bőven többet engedett meg nekem mint másnak:)

Előzmény: Szeleszte (57593)
Szeleszte Creative Commons License 2013.10.11 0 0 57593

Jokeva:

Szegeden itt teljesen másképp mennek a dolgok. Igazából tényleg nagyon az inzulint preferálják a belgyógyászok. A nődokiból még szerencsére sikerült fiatal tájékozott dokit választani, mondta 9 éve harcol a klinikán a metforminért, de azért ő még eléggé a pálya szélén van a nagyokhoz képest és nyilván egy bizonyos ponton nem tudja vállalni a balhét. Meg nyilván neki is egy idősebb belgyógyász szava eléggé hihető.

Máskor is volt másfél év leállásom, diétával is szépen tartottam magam, így reménykedek, hogy szoptatás alatt már nem lesz ezzel gond. Talán annyi mákom van, hogy mindig egyensúlyba voltam 500 vagy 750 mg mettel. Majd jobban figyelek a dolgaimra.

Előnyünk biztos nincs abból, hogy ha az enyém magas a babáé alacsony, de még mindig valahol ez a nyomjuk az inzulint mindenkinek agyba főbe, az a jó ha mindenki benyeli aztán úgy marad szaga van a számomra. Most a lerakással is iszonyatosan figyelek, hogy tarsam a diétát, hogy a 36-dik héttől ne pörgessem meg a baba inzulinját, nem akarom, hogy ő is élete végéig ezzel szarakodjon, hát mégis csak egy kisasszony lesz és majd később is akarna babát, meg szőrmentesen hajkoronával élni. 

Előzmény: Jokeva (57592)
Jokeva Creative Commons License 2013.10.10 0 0 57592

Fú b+, de túl van ez komplikálva. Konkrétan a háziorvosomat beavattam, hogy csinálhat mindenki amit akar, én szedni fogom a metet. Erre inkább írt nekem papírt, hogy szedem, orvosi javaslattal, így ha bárki kekeckedett, csak ezt felmutattam, és mindenki megnyugodott.
Én olvastam ezekről külföldi szakirodalmat Szeleszte, és meg kell hogy mondjam, hogy több a hátránya, ha lerakod, mintha nem rakod le. A méhlepényen keresztül meg már úgyis kapott annyit az a gyerek, hogy annak ha jól emléxek kb a 0,3%-a jut anyatejen át a babába, akkor meg nem tökmindegy???? (de nem akarok hülyeséget írni, ez az adat ugrott be)
Soha nem volt semmi baj a cukrommal, és a gyerekek cukrával sem. Tudták a dokik hogy metezek, igaz, a másodiknál már nem erőlködtem hogy mindenkinek a tudtára adjam. Úgy voltam vele, hogyha kíváncsiak rá, olvassák el a kartonomat, ha nem kíváncsiak, én nem részletezem... Szóval gyanítom úgy műtött a két doki, hogy fingja nem volt a metről. De ki nem szarja le??? Annyira nem kavar bele ezekbe a dolgokba, hogy nagyon nem.

"Ha a gyerek cukra alacsony, a tiéd magas volt..." Hát bazmeg, ettől konkrétan csikorog a fogam. Szerintem az alacsony cukor is és a magas cukor is kurva káros, nem tudom melyikőtöknek lesz ebből előnye.

Bocs a hangnemért, nyilván nem neked szól a dühöm :(

Szeleszte Creative Commons License 2013.10.10 0 0 57591

Apropó:

Cukorbeteg kismamák:

Ne röhögjetek, de múlthét hétfőn voltam szülésfelkészítő tanfolyamon, hát így gatyinak tűnik, de számomra igencsak hasznos volt. Mégis csak első baba zéró segítséggel, jobb ha tudom mi vár rám:) Na ez volt a zárójeles megjegyzés.

Szóval találkoztam kettővel, az egyiket kétszer terhelték 24, 32, jelenleg most 35 hetes és leszálltak róla. A másikat 24 most 26 és még akarják terhelni. Teljesen leesett ettől az állam, hogy ha a cukorbeteget nem terheljük cukorral, akkor a cukorbeteg kismamát miért? Ha egyszer rossz volt a terhelése, akkor evidens, hogy később se reagál jól a 75 gr cukorra. Mind a kettő volt sztk-s diétás oktatáson és mind a kettő azt kapta meg amit én: tápanyagtáblázat, de nem kell számolgatni, írogatni, méricskélni, biztos császárosak leszünk a 37-dik héten. Ne együnk kukoricát, burgonyát, ananászt, szőlőt, és babánt. Kb ennyiből állt az oktatás.....Nekem úgymond csak a szénhidrátszámolást kellett gyors elsajátítani, meg az ebéd volt még érdekes, hogy mit mivel. Ne legyen az, hogy megeszek egy gyümilevest két túrógombóccal és bezárom 30 gr ch-val, meg a néha kimaradt elmaradt étkezéseim, de ne is legyen az, hogy vastagon többet eszek, mert kiválasztok egy erősebb kaliberű levest pl lencse, vagy bab, mellé meg egy rakott tésztát.  A 26 hetes metforminos volt lerakatták vele 14-dik héten, most meg étkezés utáni cukorértékei 8 felett vannak. Nála nagyon hiányoznak az alapok: pl nem eszünk reggelire fehér kenyeret egyáltalán soha, nem rakunk a kávénkba cukrot és nem nyomunk be cukros gyümölcsjoghurtot. Hétfőn találkozok velük legközelebb, igyekszek neki segíteni, de most ő is a tesztüzemmódba van: diétával tartható kap 3 hetet villantson valamit, ha nem hozzuk az inzulint:S Nekem a nyári szabadságom ment rá a folyamatos 4-5 szöri vércukormérésekre, 1,5 óránként mást sem csináltam, mint ettem, vagy szúrtam de szerencsére nem fektettek be kórházi cukorprofilra és nem hozták az inzulint szóval valamiért valamit:)

Szeleszte Creative Commons License 2013.10.10 0 0 57590

Micimalacka:

Talán nem is attól tartok, hogy tervezett műtét, hanem inkább az hogy fogadott orvosom van, akitől meg el kell fogadni azt, hogy nem vállalja fel értem ezt a balhét. Nincs átnyomva ez a metforminos dolog terhesség esetén, így nyilván hogy nem játszhat sem az állásával sem a praxisával. Amúgy a felesége most várja a második babát 26 hetes körül van, de neki jó lett a cukorterhelése. Egyből eszébe is jutottam a dokinak, van egy szorgalmas kismamája naplóval vezeti az elfogyasztott ételeket, szénhidrátokat, vércukrokat. Nekem is jobb ha látom hogy állok ch fogyasztásban, meg hogy mire hogy reagálok. 

Amúgy pont ma reggel reggiztünk párommal 7 kor vércukrot mértem fél 9-kor: 5,8 és azzal a nyugalommal zsupsz be az ágyba, óra felhúz majd tízkor kelek a tízóraihoz:) Épp tegnap sütöttem egy kis egészséges rágcsát:

Kávés mogyorós korpás muffin: 

10 dkg tönkölykorpa

2 dl főzőtejszín, 1 dl kávé ebbe ásztattam a korpát.

1 dl olaj

2 tojás

4 e.k eritrit (ha valaki nagyon édesen szereti belerakhatja a 10 dkg-ot)

5 dkg földimogyoró

15 dkg liszt (fele tk tönköly, fele graham)

1/2 cs sütőpor

1/2 teáskanál szódabikarbóna

Ennek az össz szénhidrát tartalma 108,5 így egy darabnak: 9 gr lett a ch-ja. Tízóraira kormos kemény körtét ettem 10 dkg-ot és egy muffint. A kettő együtt iszonyat finom volt, a körte egy kicsit pótolta az édes ízt. Valahogy a korpovit barátomból már elegem volt, még a szagát sem bírom. Ezért sütöttem t.k. tönkölykekszet. Keksznyomóval kis virágformákat nyomtam ki 50 darab lett így egynek 2 gr a ch-ja, pont úgy mint a korpovitnak, szóval most kánaán van:)

Előzmény: Micimalacka (57586)
Szeleszte Creative Commons License 2013.10.10 0 0 57589

JOkeva:

Azzal magyarázta a nődoki, hogy amikor a baba kikerül akkor az ő cukra ne metforminnal korrigált legyen, hanem valós képet mutasson, mert tudni fogják ha az övé alacsony, akkor az enyém magas volt. Azt mondta nincs kikutatva még ez a dolog. Meg az sem, hogy reagál a metformin bizonyos hatóanyagú gyógyszerekkel....a kiürülési ideje 2-4 hét és legyek szülésre tiszta, gyógyszermentes:S Amúgy a belgyógyász állandóan az inzulinnal riogatott, a nődoki meg azt hogy az legalább természetes anyag és ki van már kisérletezve... Mondom fasza, azért szúrkáljam magam meg váltsak horror áron inzulint, mert az a jobb a gyógyszergyártónak.... Jah meg hátha úgymaradok inzulinosan, meg a babának is borítékoljak a jövőre egy IR-t és egy cukorbetegséget csupa haszon nekik. Kicsit részemről ilyen szaga van a történetnek. Szegeden itt másképp mennek a dolgok. Beszéltem más cukorbeteg kismamákkal és már másodjára terhelték meg őket 75 gr cukorral. Amikor meg hétfőn voltam vérvételen és ott rákérdeztek milyen lett a cukorterhelésem mondtam, hogy rossz 10,1, de meglévő IR-el álltam neki. Az volt a válasz magát akkor meg sem szabadott volna terhelni, meg mondtam hogy akartak mégegyet 32-dik héten de a nődoki betiltotta, mire azt mondta az aszisztens: végre valaki már a sarkára állt, mit meg nem tesznek szegény kismamákkal.)

Amúgy készletem még nekem is van, megfogadtam a szavad,de becsületből már elkezdtem leépíteni. A legkisebb dózist szedem napi 500 mg XR, szerintem vele vagy nélküle nagyon szigorúan betartom a 150 gr ch diétát. Reggelire a 25 gr fér bele, így szép 5,8 körüli cukraim vannak, 30 gr ch-val már 6,5-6,7. Azt az 5 grammot átdobtam vacsira.  Annyit súgott még a doki, hogy 36-dik héttől már senkit nem állítanak inzulinra, mert addigra kifejlődik a baba beindítják a szülést, vagy kiveszik császárral ha tarthatatlan állapotok uralkodnának. Szóval még három hét, egy hét met leépítés és két hét túlélő üzemmód:)

MÁsnaptól már szedhetted, tejcsid volt, szoptattál? Nekem ott már tényleg full tiltólistás a dolog.

Előzmény: Jokeva (57587)
Jokeva Creative Commons License 2013.10.10 0 0 57588

Igen, ez ilyen. Nekem a családomban is van olyan, aki a mai napig nem hiszi el hogy tényleg ez a bajom :)))

Bakker pár éve írt ide egy csajszi, pcos-s, de még a metet nem szedte, pasijával épp szakítani készültek, mikor becsúszott egy baba... Pár nap rágódás után elvetette. Az egész fórum összetört darabokra, persze nem anyáztunk, hiszen elég keserves volt a döntés, láttuk mit kínlódott a lány, de voltak itt olyanok, akiknek több év után sem jött össze a baba (met nélkül, késői diagnosztizálással), és az ő kínjaikat is ismertük... Hát mit ne mondjak... szerintem többen pityeregtünk aznap otthon :(

Előzmény: Daenerys5 (57583)
Jokeva Creative Commons License 2013.10.10 0 0 57587

Egyébként nem értem, hogyha eddig szedhetted, akkor most miért rakatják le????

Első gyereknél én is izgultam, mert "mi van ha császároznak én meg bevettem a metet?" para ment, aztán persze így történt, nyilván, én meg magyaráztam fűnek-fának, hogy metet szedek, úgy vágjanak! Dokik meg néztek hülyén, hogy jó, de ez miért fontos, ne izguljak már, oké, szedem, de többször már ne mondjam, mert tökmindegy...

Aztán szülés napján nem vettem be, mert nem is ettem, másnap meg már ugyanúgy szedtem mint előtte, 3x1000-et.

Ezen mindig kiakadok, hogy a kismamával lerakatják a gyógyszert, ami segíti a komplett szervezetét... főleg terhességben!!! Eszem megáll.

Amit anno írtam priviben ajánlatot, még fennáll, ha gondolod :)

Előzmény: Szeleszte (57585)
Micimalacka Creative Commons License 2013.10.10 0 0 57586
Szele, tervezett mutet elott se tetetik le sokkal korabban, ne parazz mar ennyit.

acukrod meg egyertelu elszwll piheneskor, gisz a mozgas javitja az inzulint
Szeleszte Creative Commons License 2013.10.10 0 0 57585

Jokeva:

Hát igen még ez a három hét húzós hogy a cukrommal kihúzzam, jövőhét csütörtökre építem le a met-et akkor leszek 34 hetes. MÉg két hetet survivor üzemmódba túl kell élnem, aztán a 36-dik héttől jöhet felőlem bármi. 35 hetesen lesz életem első ctg-je kíváncsi vagyok rá, akkor de legkésőbb 36 hetes szűrővizsgálaton majd bevallom a dokinak, hogy leépítve raktam le a met-et. A doki úgy gondolta a 32-dik héten, hogy piff a másik nap hajítsam el... hát már ebből volt egy két betonnyalásom 8 hónaposan nem próbálnám ki. Remélem nem lesz nagyon pipa:) A körzeti szerint kiürül 2-4 hét alatt, és amúgy is a legkisebb dózist szedem, szerintem semmi gond nincs hogy a 34-dik hétre állok le. Amúgy meg vannak olyan nők, akik végig szedik és mégse lesz se nekik se a babának baja, csak hát mégis a doki a kezelő doki és ha nem vállalja,a kkor nem akarok vele már akaratoskodni. Így is azt mondta, hogy még egy ilyen akarnokot mint én, már így is három körben alkudoztam vele a metforminnal kapcsolatban:) 

Előzmény: Jokeva (57582)
Szeleszte Creative Commons License