Keresés

Részletes keresés

V46 021 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 39534

...Pont, ahogy a számjelzések bevezetése előtt is :-)...

Akkor minek a számjegy? :)

Előzmény: Fradista Utazó (39527)
NZA Creative Commons License 2013.08.06 0 0 39533

Lehet valamit tudni a Soroksári úton a HÉV siklásának okáról?

Volt valami jelentős pályahiba, vagy a szuper rugózású M X-es forgóvázakban kell keresni a hibát?

Előzmény: Törölt nick (39507)
D. Belloq Creative Commons License 2013.08.06 0 0 39532

Hogy szokd.

Előzmény: GARFIELD (39531)
GARFIELD Creative Commons License 2013.08.06 0 0 39531

Már, bocs de annak mi értelme lenne? A vonatszám amúgy is egy vonatra vonatkozik. 

Gondold el, a bemondó: tirürirűrürirű A 3245.számú vonat a 3. vágányról azonnal indul. Kérjük szálljanak fel a vonatra!

Meg a reptéren is járatokkal kellene megnevezni: plimmm plimmm Kérjók, hogy a bluebird 4356-os számú járatához a 23-as beszállókapunál kezdjék meg a beszállást!

Jó hívják H65-nek, semmi baj. De miért kell ez a buzulás, hogy kisiklott a Hx hév? Miért nem lehet leírni, hogy a ráckevei (Hx) hév siklott ki?

Előzmény: FOMA (39526)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.08.06 0 0 39530

Ez mindkettő Erkner felől jön, az egyik egy csúcsidei sűrítő, csak Ostbf-ig, a másik Spandauig:

A Flickr-n találtam ezeket most.

Előzmény: v805 (39528)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.08.06 0 0 39529

>Vagy a berlini S-bahn-hot hasonlóan a "betétjáratokat" két számjeggyel jelölni.

A berlini S-Bahnon NEM jelölik a betétjáratokat külön számmal.

Előzmény: v805 (39528)
v805 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 39528

Vagy a berlini S-bahn-hot hasonlóan a "betétjáratokat" két számjeggyel jelölni.

pl: H6: Ráckeve, H60: Dunaharaszti, stb..

Előzmény: hivi (39525)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.08.06 0 0 39527

Mondjuk pont a külföldiek miatt nem baj, hogy így van, mert az, hogy a betétjáratoknak önálló jelzése van (pl. "A" betűvel a buszoknál), az egyáltalán nem elterjedt más országokban (nem állítom, hogy nincs rá példa máshol, de az a kivétel). A legtöbb helyen csak a végállomás megjelöléséről lehet tudni, hogy nem megy végig. Németországban nem csak a vasúti, de a városi járatokon sincs általában a viszonylatszámban jelölve, hogy betétjárat, csak ugye ki van írva a végállomás, abból lehet tudni, hogy meddig megy.

Ez a két járat ugyanabba az irányba közlekedik, de az egyik végigmegy Bad Honnefig, a másik pedig betétjárat, csak Ramersdorfig.

Igazából nagy jelentősége nincs is a betétjáratok eltérő jelzésének, mert, ha mondjuk valaki Ráckevére akar menni, de felszáll tévedésből egy tököli vonatra, akkor max. annyi baja lesz, hogy a Vágóhíd helyett Tökölön várakozik egy darabig. Aki pedig rutinos, az látja, hogy "H6 Tököl", és, ha Ráckevére akar menni, akkor nem száll fel. Pont, ahogy a számjelzések bevezetése előtt is :-)

A helyiközi buszjáratok beszámozása itt OFF, de annyit megjegyeznék, hogy az pont azért nem jó analógia, amit írsz is, mert nem azonos útvonalon közlekedő járatokat is egybevontak, egy számozás alá. Véleményem szerint a számozott viszonylatok bevezetésének elengedhetetlen feltétele a viszonylati járatszervezés, azaz, hogy azonos útvonalon és megállókiosztással járjanak egymás után bizonyos időközönként a járatok (a követési idő változhat, tehát nem feltétlenül ütemes menetrendről van szó, bár az ideális az volna, de ez a beszámozáshoz nem feltétel). A HÉV-nél ez adott.

Ha valaki 5 különböző számjelzést nem bír megjegyezni, és "nem tudja, melyik a ráckevei", az sajnálatos, de a városi közlekedésben több száz járat visel számjelzést, és nem szokott problémát okozni, hogy valaki nem tudja megjegyezni, hányas villamosra kell szállnia. Mondjuk, szerintem, ha valakinek gondot okoz, hogy öt darab egyjegyű számot összepárosítson öt vonallal, az már orvosi eset.

Előzmény: hivi (39525)
FOMA Creative Commons License 2013.08.06 0 0 39526

Pedig nem lenne olyan rossz a vonatszámok alkalmazása az utasok felé. A vonatszámból tudod, hogy merre megy a vonat, és azt is, hogy kb. mikor. Már persze, ha nem csinálnak olyan hülyeségeket, hogy a 816 a 808 után megy, mint nemrég még így volt.:-)

Előzmény: GARFIELD (39524)
hivi Creative Commons License 2013.08.06 0 0 39525

Szerintem nem örödögtől való a HÉVek beszámozása sem, ugyanúgy, ahogyan beszámozták pár éve a helyközi buszokat is. Utóbbinál kissé kaotikusan történt mindez (példának okáért a 351-es volános buszvonalon van ami betér Szokolyára, van ami nem, van ami felmegy Királyrétre, van ami meg nem). A digit kijelzőkön, menetrendi táblákon sokkal egyszerűbb megoldás két karaktert (pl. H6) megjeleníteni, mint mondjuk kiírni hogy ráckevei hév. A külföldről érkezők számára is könnyebb a számot megjegyezniük, mint egy magyar városnevet. (Mondjuk nem túl szerencsés hogy a vonalon nem végig közlekedő járatok is azonos számon futnak, itt is segíthetne pl a további harmadik karakter, az A betű megjelenítése, pl. H6A).

Előzmény: GARFIELD (39515)
GARFIELD Creative Commons License 2013.08.05 0 0 39524

Jah, csak ott az s-bahn a DB üzemeltetése alatt van.

A vonatokat sem menetrendi szám, meg vanlszám alapján különbözteted meg. Pécsi gyors...

Előzmény: _Nyuszi (39523)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.08.05 0 0 39523

Nyugaton pedig működik.

Tudom, tudom. Begyűrüzött...

Előzmény: GARFIELD (39522)
GARFIELD Creative Commons License 2013.08.05 0 0 39522

Ő a vezérigazgató? Igen. Aláírta ezt a marhaságot? Igen. Nem érdekel, hogy melyik agyhalott találta ki. 

Demszki személyesen rontotta el az útfelújításokat, és kötött olyan szerződéseket, amelyek előnytelenek a városnak? Nem, de attól még ő a felelős.

Tarlós (akit  amúgy kimondottan nem kedvelek), sem azért tartja a bkk-t, mert szeretne a büdzséből ennek a vízfejnek is adni.  Ő lenne az első, aki kirúgná ezt a bagázst....

Lásd még buszsávok idióta felfestése, a forgalom teljes ellehetetlenítése, mesterséges dugók kreálása, koncepciómentes forgalomszervezés.

Előzmény: D. Belloq (39518)
Schaku Creative Commons License 2013.08.05 0 0 39521

Ennek a kis zökkenőnek meglett és még lesz is az utószele. Mindig bepisi van és nézetnek mindent. Néha nevetséges dolgokat. Most is kicsit úgy látom ez van. Alvázon ezt nézni kell amúgy is.

Bazsi75 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 39520

Pontosítom magam az új infók birtokában. Nem a BKK a ludas hanem a kivitelező.

Előzmény: Bazsi75 (39514)
A-dani Creative Commons License 2013.08.05 0 0 39519

Én se láttam értelmét, ennek, de ha mrá a fél várost átnevezték akkor ez semmiség ehhez képest.

D. Belloq Creative Commons License 2013.08.05 0 0 39518

"amíg ezt a mindenhezértő hülyegyereket kib..szák" - Komolyan úgy gondolod, hogy ő egyedül csinál és talál ki mindent a BKK-nál?

Előzmény: GARFIELD (39517)
GARFIELD Creative Commons License 2013.08.05 0 0 39517

Inkább megvárom, amíg ezt a mindenhezértő hülyegyereket kib..szák, és újra azon a néven nevezik, amihez mindenki hozzászokott az elmúlt sok évtizedben

Előzmény: V46 021 (39516)
V46 021 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 39516

...Fogalmam sincs...

Ha Ők kitalálták, akkor Te tanuld meg!

Off

Bazsi! Melyik is az a hhetes?

Be

:)

GARFIELD Creative Commons License 2013.08.05 0 0 39515

Azt még most sem tudom, hogy miért jó H56789-nek hívni a szentendrei, meg ráckevei meg csepeli hévet? Fogalmam sincs, hogy melyik vonal melyik.

Előzmény: motorasz89 (39502)
Bazsi75 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 39514

3 héttel a vágányzár előtt a káká lemondta a H7-es karbantartását.

_Nyuszi Creative Commons License 2013.08.05 0 0 39513

"Szó sincs korlátok meg közlekedési lámpák kidöntéséről, semmi járdáról,"

Pedig ahogy nézegetem a helyszínen készült képeket, nekem az a benyomásom, hogy a motorkocsi egyik sarka mintha a járdára lógna (azaz egy laikus mondhatja, hogy a járdán állt meg), illetve mintha a korlát is meggyűrődött volna ugyanott...

Persze ezek csak fotók, egyáltalán nem biztos, hogy úgy volt, ahogy látszik.

9312255016 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 39512

Jólinformált vagy, milyen műszaki hibája volt ?

Előzmény: motorasz89 (39511)
motorasz89 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 39511
Jármű műszaki hiba
9312255016 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 39510

nem oly biztos az, hogy a pálya volt a rossz..

V46 021 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 39509

...Mondjuk fölszedni és újat lerakni...

Mondjuk fölszedni és újat lerakni sóval behinteni!

tibcsiszaki Creative Commons License 2013.08.04 0 0 39508

halloóóóó mindenki

a siklással kapcsolatban tud valaki valami  érdemi infót????

Mert hülyeséget már annyit hallottam hogy már belefásultam.....

ilyenkor annyi de annyi OKOS ember van hogy az már fááááááájjjjj

de mi is történt valójában????

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.04 0 0 39507

Még jó hogy csak itt történt, ahol amúgy is lassan mennek. Mi lesz, ha Torontálnál, vagy Milltelep után történik ugyanez, valakinél aki nyomja neki? Jó lenne már ha valami értelmeset tényleg kezdenének ezekkel a szerencsétlen sínekkel. Mondjuk fölszedni és újat lerakni (tudom, nincs rá pénz...). Egyáltalán most mi lehetett az oka a siklásnak?

Előzmény: motorasz89 (39500)
Schaku Creative Commons License 2013.08.04 0 0 39506

Jaj de gyorsak vagytok.

v805 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 39505

Ezek valamelyikére tippelek:

http://villamosok.hu/bhev/jarmuvek/mavatvett/

Előzmény: FAV 20 (39499)
LoviGabi Creative Commons License 2013.08.04 0 0 39504
motorasz89 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 39503

A számozás azóta ahogy látom javítva.

motorasz89 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 39502

Hatásvadász, hozzá nem értő cikk, meg úgy alapvetően az index.hu. Szó sincs korlátok meg közlekedési lámpák kidöntéséről, semmi járdáról, és még csak a helyszín sem stimmel, sőt még a számozás sem: H7 helyett a mi vonalunk H6. Kíváncsi lennék ilyenkor a cikk írójának mi jár a fejében, amikor leüti a kis billentyűket a gépen, és olyat ír le amiről lövése nincs, pusztán hallottak alapján akar nagyot mondani. Ennyit róluk. Egyébként meg Közvágóhíd váltókörzet után történt az esemény, a hívójelzés feloldása környékén, ami még Beöthy utcától is jó messze van, nem még Kén utcától, és csak kilépett az utolsó kocsi egy forgóváza mindenféle pusztítás nélkül. Az újságíró túl sok Cobra 11-et nézett szerintem. Szóval ennyit az index hitelességéről. Egyébként sem kedvelem ezt azt oldalt nagyon rég óta, pont az ilyen hírei miatt. Mert ilyenkor azon gondolkozik el az ember hány ilyen hír lehet még ami nem igaz, csak arról nem tud mert laikus a témában.

Előzmény: MCA-001 (39501)
MCA-001 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 39501

Itt nem teljesen ezt írják:

Kisiklott a ráckevei (H7-es) HÉV Budapesten a Kén utcánál, de senki nem sérült meg. A baleset nem sokkal azután történt, hogy a vonat elindult a közvágóhídi végállomásról. A másik vágányon tovább járnak a szerelvények.

Az utolsó kocsi futott le a sínről, kidöntött egy korlátot és egy közlekedési lámpát, és a járdán állt meg. Még nem tudni, mi volt a baj, de várhatóan több órán át tart a visszaemelés.

http://index.hu/belfold/2013/08/04/kisiklott_a_rackevei_hev/

Előzmény: motorasz89 (39500)
motorasz89 Creative Commons License 2013.08.04 0 0 39500

News! Friss! Siklás Közvágóhídon, kb 9.35-kor. 

FAV 20 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 39499

http://www.youtube.com/watch?v=cxwD_DdPIDY#at=61

2 perc 32-nél valami ismeretlen vagont látok. Tud erről valaki valamit?

RIKA424 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 39498

Úúútálom mikor dolgoztatsz....................:-))

Jó pár kattintgatásomba került előkeresni a vonatkozó rendelet azon három sorát ami abból ide tartozik:

.......".....a mostani titokszabályzat 2. sz.melléklete az első számú titokkörben titkosítandónak sorolja mindjárt a második helyen az "Utasszámlálási- és ezzel kapcsolatos adatbázisból nyerhető adatokat. Minősítés ideje : 3 év"...........

--------------

másik:

a 3 év NEM politikai meghatározás (aakor se ha szeretnél ugrani rá) hanem időhatározó.

Ugyanis szeretett államtitkárunk 2010 őszén emelte jogszabályi szintre az addig csak társasági belső utasításokban leírt, .......az utaszám = titok.........hitvallást.

Előzmény: John Howard (39497)
John Howard Creative Commons License 2013.07.29 0 0 39497

Nem az a politizálás. A zárójeles időmeghatározásod az.

Előzmény: RIKA424 (39496)
RIKA424 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 39496

Nem tudom miért lenne politizálás ha az érvényes rendelet szerint az utasszámlálási adatok titkosak.

Előzmény: John Howard (39495)
John Howard Creative Commons License 2013.07.29 0 0 39495

"...a ma érvényes törvényeink szerint (3 éve) TITKOS."

Politizálsz. Nem kéne. Ráadásul EBBEN nincs is igazad. Ez - az egyébként itt mellőzendő - zsigeri gyűlölet; hadd ne mondjam: fröcsögés...

Előzmény: RIKA424 (39494)
RIKA424 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 39494

1./ Felénk azt tartják, hogy a "menetrend alapú infrastruktúrafejlesztés" a jövő útja.

Ennek keretében először érdemes felmérni, hogy milyen férőhelyigény van, és erre csinálni menetrendet.

----------------------------------

1./a. Nagy baj lesz ha ez valahol megvalósul.

A menetrend csak írott malaszt, semmi több.

Arra még egy tízórai elfogyasztását sem szabad alapozni, nem hogy infrastruktúra fejlesztést ahol már az első ceruza húzásnál is )jogosan) 100 milliónál kezdődik a számla.

A férőhely igényt pedig maximum csak a kiemelkedő csúcsifő egyes szakaszaiban (például reggel 5,30 és 7.30 között) szabad figyelembe venni.

Különben nem.

A nap másik 22 órájában, melyből kb. 18 óra az üzemidő, inkább ülőhely kapcacitást tervezzenek mint férőhelyet.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

2./ Az egész alapja az, hogy az ember megismerje az utazási igényeket.

Ezeket ismerjük?

---------------

2./a   Nem.

Nem ismerjük.

Sőőőt.

Komoly politikai/gazdasági befolyással rendelkezők minden követ megmozgatnak, hogy ne is ismerjük meg.

Vagy ha mégis készülne bármilyen kicsi felmérés, utasszámlálás, utazási igény összesítés az a ma érvényes törvényeink szerint (3 éve) TITKOS.

TITKOS dologra pedig igen nehéz tervezni.

A titkosítók szempontjából igazuk van, mert nincs annál kínosabb mint amikor a prekoncepcióban kinyilatkoztatott elképzelést az igény felmérés nem támasztja alá.

Előzmény: _Nyuszi (39485)
Szakaly.Daniel Creative Commons License 2013.07.29 0 0 39493

Köszönöm a hozzászólást!

Érződik benne a jó szándék, ennek nagyon örülök!

Ez a terv csak egy stílustanulmány elsősorban, nagyon jó felvetéseid voltak ezzel kapcsolatban.

Viszont azért is kezdtem úgy a témát, hogy most az MXa-ra kellene fókuszálni, mert most tényleg nem ez a koncept a fontos, de csak nem bírta megállni más se és én se, hogy ezzel foglalkozzunk.

A homlokajtó jó ötlet!

Azért terveztem ilyenre az orrot, hogy aerodinamikus legyen és legyen némi energiaelnyelő zóna ütközés esetére, harmadsorban azért, hogy dinamikus legyen a forma stílusa.

Szerintem a tipizálás elve önmagában nem elvetendő, számtalan előnye van, de nem is új gondolat, volt akik meg is valósítottak ilyet, méghozzá igen nagy sikerrel.  

Ezt azért mondom, mert úgy érződik, a gondolatmenetedből, hogy csak a már létező és jól bevált megoldás lehet elfogadható.

Ez ma Magyarországon egy elterjedt szemlélet, cégvezetőknél is, tervezők egy részénél is.

Ez eredményezi a "követő tervezés" gyakorlását, ahol a tervezés-fejlesztés gyakorlatilag azon alapul, hogy próbálunk valami olyat csinálni, ami már van. Ennek vitathatatlanul vannak előnyei, hiszen leveszi a fejlesztőkről a kísérletezgetés, és az új út kitaposásának fáradalmait és költségeit, viszont erősen megkérdőjelezi (szerintem) a tárgy és a tevékenység létjogosultságát.

Olyat csinálni, ami már van, csak kicsit máshogy néz ki?

Ebből a szempontból ennek a tervnek sincs létjogosultsága, hiszen nem tartalmaz igazi innovációt, fura módon, ezért is viszonylag könnyű megvédeni, hiszen nagyjából semmi olyan nincs benne, ami a Nyugati pályaudvaron ne lenne már vagy 10 éve üzemszerűen.

Ráadásul egy időben HÉV-vonalon is közlekedett utasforgalommal, és valamilyen csoda folytán, mégse sújtott le a vasúti tradíciók és szabványok hatalmas istene:)

Komolyra fordítva, ebben teljesen egyetértek veled a funkciónak kell a terv középpontjában lenni, de az is egy fontos döntés, hogy mit tekintek fő funkciónak, és mik a mellékfunkciók, mi a legnagyobb megoldatlan probléma.

Ezeket a látványterveket én csak gondolatindítónak szántam, de ez mondjuk az én hibám, hogy nem éppen skiccszerűen sikerültek.

Előzmény: rm40 (39489)
Szakaly.Daniel Creative Commons License 2013.07.29 0 0 39492

Sokan keverik a dizájn és a styling fogalmát, a dizájn a komplex tervezési folyamatot jelenti, a styling csak a stílust. A styling sem öncélú vonalhúzogatásból, és szobrászkodásból áll, és nem jó, ha függetlenedik a tervezés fő céljaitól. Sokan egyenlőségjelet tesznek a dizájn és a styling közé, "olyan dizájnos!" mondja valaki, aki valójában azt akarja kifejezni, ez tetszik, jól néz ki. Tehát formatervezés=nézzen ki jól.

Mindez nagyon káros gondolkodás itthon, mert nem csak a fodrász néni és a zöldséges gondolja ezt, hanem cégvezetők, mérnökök és többek között ezért nincs kultúrája az igazi formatervezésnek. Lehet Ganz-zal, meg Ikarus-szal példálozni, hogy nahh voltak azért itt jó dolgok, de valójában mindig szenvedett ettől a szakma.

Előzmény: rm40 (39490)
1014 Creative Commons License 2013.07.28 0 0 39491

Amit Rüby képe mutat.

Előzmény: _Nyuszi (39484)
rm40 Creative Commons License 2013.07.28 0 0 39490

> Azért nem árt számba venni, hogy az M.X(/A) elég kevés mai szabványnak felel meg.

Az egyik ilyen a vasúti járművek ütközés-biztonságára vonatkozó EN 15227 C-III része. Többek között ezen szabvány miatt lettek többé-kevésbé delfinszerűek a járművek.

Ne keverjük a dizájn-okokból, tehát némiképp öncélúan döntött homlokfalakat az ütközésbiztonsággal. A legkorszerűbb mozdonyokon alkalmazott homlokfalak a szabványnak és a célszerűségnek (minél kisebb fölösleges járműhossz) egyaránt megfelelnek.

Előzmény: padorjan (39478)
rm40 Creative Commons License 2013.07.28 0 0 39489

> Ez nem feltétlenül 60-80km/h-ra készült :) Olyan motorvonatot szerettem volna, ami alkalmas sokféle funkcióra a HÉV-től az IC motorvonatig 240km/h-ig. Szerintem a következő néhány évtizedben a városi gyorsvasútnak is változnia kell, én egy nagysebességű városi hálózatot vízionáltam, hozzá ezt a járgányt.

Nem szerencsés a formát a funkciónak alárendelni. Ennyire univerzális járművet nem terveznek és nem véletlenül: ennyie eltérő feladatokra csak igen nagy kompromisszumokkal volna alkalmas egyetlen jármű. És a kasztni azonossága messze nem olyan költségcsökkentő tényező a vasúti járművek gyártástechnológiája miatt. Sokkal célszerűbb és kevesebb kompromisszumot jelent, ha csak az egyes részrendszereket tipizálják. Lehet közös a pl. hajtástechnika, az elektronika, a vezérlés, a vezetőasztal egyes elemei (de semmiképpen sem a komplett homlokfelület!), ha nagyon messzire megyünk, esetleg a egyes kocsiszekrény-részek (repülős szaknyelven: néhány törzskeret).

Nézz körül a már meglévő ilyen célra készült járművek között: nem találsz ennyire döntött homlokfalat. Még 120 km/h-ra sem feltétlenül indokolt műszakilag. Célszerűbb lenne a funkció irányába lépni és például homlokátjárót tervezni rá: annak tényleg volna értelme.

Még egy megjegyzés: A karbantartás szempontjából az ilyen orrkialakítás kész rémálom. Még a távolsági változatnál is javaslom kerülni a két irányba domborított nagyméretű szélvédőt, helyette kisebb sík vagy egyfelé hajlított homlokszélvédők alkalmazása javallott. Így az üzemeltető nem fizet a dizájn oltárán évekig-évtizedekig euró tíz- és százezreket.

Előzmény: IKARUS Egyedi (39474)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.28 0 0 39488

Ráckevein is "Alstomosodnak" a hévek, elég keményen. Nagyon sok motorkocsi lapult, valamelyik most frissen. Rosszabb minőségűek a kerekek (vagy csak esztergálást kapnak?) vagy többet gyorsfékeznek?

Előzmény: 1014 (39482)
Rüby 2143 Creative Commons License 2013.07.28 0 0 39487

Szóval izé... ezt:

Előzmény: Rüby 2143 (39486)
Rüby 2143 Creative Commons License 2013.07.28 0 0 39486

Szerintem kb. ezt:

Előzmény: _Nyuszi (39484)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.07.28 0 0 39485

Kb. jó. :)
Felénk azt tartják, hogy a "menetrend alapú infrastruktúrafejlesztés" a jövő útja.

Ennek keretében először érdemes felmérni, hogy milyen férőhelyigény van, és erre csinálni menetrendet. Aztán kiderül, hol kell az egyvágányból két vágányt csinálni, hol kell esetleg a 40-ből 60-at csinálni, hol kell a megállóból állomást csinálni.

A ráckevei HÉV esetén pl. nagyon szépen látszik, hogy nem kell mindenhová 200-as felépítmény.. :)

És itt jön az, amit FU is írt: egyáltalán nem biztos, hogy a kiszerkesztett menetrendre neked 120-as jármű kell.

Az egész alapja az, hogy az ember megismerje az utazási igényeket. Ezeket ismerjük?

Előzmény: Szakaly.Daniel (39483)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.07.28 0 0 39484

"Cinkotán, Csömör felé a kanyarban kb. 2 év alatt elkopott a sínkorona fele."

A fele?!

Mit értesz a "fele" alatt?

Előzmény: 1014 (39482)
Szakaly.Daniel Creative Commons License 2013.07.27 0 0 39483

Persze, ez jóval túlmutat a járműkialakítás kérdésén, de gondolni kell rá.

Szerintem prioritás a következő:

1. nyomvonal és állomások kiválasztása

2. járművek

3. járműveket és utasokat kiszolgáló infrastruktúra

Bár a 2-es és a 3-as eléggé tyúk meg tojás ügy, mindkettő függ egymástól

Engem érdekel komplexen a téma.

Előzmény: 9312255016 (39481)
1014 Creative Commons License 2013.07.27 0 0 39482

Sziasztok, ma 914-essel utaztam Örs és Ilonatelep között és nem sírtak a kerekei! Egy kis csikorgás volt csak, Cinkota bejáratnál. Végre ilyen is van!

Összefüggésben van ez azzal, hogy Cinkotán kupacban állnak a fényesre esztergált kerékpárok? Konkrétabban: 914 kapott újat?

Igen idegesítő, amikor végig csikorognak a kerekek, egyenesben is, ívben is, mint egy kéttengelyes villamos a sarkon! És nyilván ez reszeli a kereket is, sínt is. Cinkotán, Csömör felé a kanyarban kb. 2 év alatt elkopott a sínkorona fele.

9312255016 Creative Commons License 2013.07.27 0 0 39481

sajnos a probléma komplex, önmagában a járművek csak kis része annak..valahogy úgy kéne sorban hogy:pálya, biztber, áramnem, és a járművek a végén..
ha csak ezzel akarsz foglalkozni, jobb ha nem ebből akarod a kenyered keresni, mert mocsárra nem lehet várat építeni

Előzmény: Szakaly.Daniel (39480)
Szakaly.Daniel Creative Commons License 2013.07.27 0 0 39480

Azért számít a mozgásdinamika is, nem csak a végsebesség, de egyetértek, az átlasebesség növeléséhez biztos, hogy jóval ritkább megállókiosztás kellene, de szerintem a gyorsvasútnak nem is az a szerepe, hogy mindent feltárjon, ami az útjába esik.

Visszatérve az MXA-ra, ezek szerint nem nagyon van értelme gyorsítani :(

Előzmény: Fradista Utazó (39479)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.07.27 0 0 39479

Ilyen sűrű megállóköznél a végsebességnek nincs jelentősége. Egyszer kiszámoltuk, 80 helyett 120 km/h egy Örs - Gödöllő menetidőt kb. egy perccel tenne rövidebbé, és persze sokkal többe kerülne, több ok miatt is. Értelmetlen.

Előzmény: padorjan (39478)
padorjan Creative Commons License 2013.07.27 0 0 39478

Azért nem árt számba venni, hogy az M.X(/A) elég kevés mai szabványnak felel meg.

Az egyik ilyen a vasúti járművek ütközés-biztonságára vonatkozó EN 15227 C-III része. Többek között ezen szabvány miatt lettek többé-kevésbé delfinszerűek a járművek. Egy kerekesszéket sem tudsz elrakni rendesen, de ez magasperonnal sem változna (TSI PRM).

Véleményem szerint lehet hosszabb egy jármű/vonat a peron hosszánál, ha az összes ajtó a peronon van - bár az orosz metróhálózaton ennek ellent is tudnak mondani.

A 60-80 km/h végsebesség akár még kevés is lehet a külső szakaszokon, így nagyobb sebességre tervezni nem elvetendő.

Előzmény: Fradista Utazó (39473)
Rudolf Daumann Creative Commons License 2013.07.27 0 0 39477

Hadd kérdezzem már meg, hogy mivel csináltad ezeket a grafikákat? Köszi :)

Előzmény: Szakaly.Daniel (39470)
Szakaly.Daniel Creative Commons License 2013.07.27 0 0 39476

Köszönöm, ilyenekre gondoltam!

Előzmény: A-dani (39471)
Szakaly.Daniel Creative Commons License 2013.07.27 0 0 39475

OFF:

Véletlen a régivel jelentkeztem be, nem sikerült még törölni:(

ON

Előzmény: IKARUS Egyedi (39474)
IKARUS Egyedi Creative Commons License 2013.07.27 0 0 39474

Ajtókiosztásnál az MIX-eseket vettem alapul, így 4 ajtó van a vezérlőkocsikon és 3 a betétkocsin.

Egyébként jól tippeltél, 60m közeli a szerelvény.

Orrész:

Ez nem feltétlenül 60-80km/h-ra készült :) Olyan motorvonatot szerettem volna, ami alkalmas sokféle funkcióra a HÉV-től az IC motorvonatig 240km/h-ig.

Szerintem a következő néhány évtizedben a városi gyorsvasútnak is változnia kell, én egy nagysebességű városi hálózatot vízionáltam, hozzá ezt a járgányt.

Úgy gondoltam, ha az első részben úgysincs ajtó, nem érdekes, mekkora a túllógás.

Ez még annyira koncepció szinten van, hogy az sincs eldöntve, lesz-e vezető, készült olyan skicc is, amiben vékonyítottam az oszlopon a jobb kilátás érdekében, itt középen lenne a vezető.

Ezeken jobban látszik az elképzelés, tényleg elég kezdetleges szintű, nade ezért írtam, hogy most nem is ez a fontos, hanem az MXA!

Előzmény: Fradista Utazó (39473)
Fradista Utazó Creative Commons License 2013.07.27 0 0 39473

A rajzodhoz:

- Nem nagyon érzem át a kép arányait. Ennyi ajtó kb. 60 méteres járműhosszra volna indokolt, de a te járműved ennél lényegesen rövidebbnek tűnik. Ehhez túl sok az ajtó, nem marad hely az ülőhelyeknek, és nincs is szükség ennyi ajtóra.

- A budapesti HÉV-en a peronok tipikusan 120 méteresek, ideálisan tehát egy járműegység 40 vagy 60 méter hosszú (alulról közelítve, hogy beférjen a peron mellé). Ez a jármű, bár a képről biztonsággal nem lehet megállapítani, ehhez nem passzol.

- Nem jön át, hogy hol ülne ebben a vezető? Nem látom a helyet a vezetőfülkének.

- 60-80 km/h sebességhez teljesen felesleges ez az áramvonalas homlokrész, viszont sok helyet foglal el (ill. a képen éppen nem foglal el helyet egyáltalán, de ez irreális, ld. az előző megjegyzésemet).

A valós MXA-kkal kapcsolatos észrevételek java része nem a külső formákkal kapcsolatos :-) Az igazából nagyjából rendben van. Lehetne egységenként 3 méterrel hosszabb, és alacsonyabb a padlószintje.

rm40 Creative Commons License 2013.07.27 0 0 39472

Az ilyen hossz, áramvonalas járműorr nagyon sok "nem hasznos" járműhosszt jelent, ami az ilyen S-Bahn-jellegű járműüzemnél felettébb káros. A szükséges sebesség nem indokolja, viszont az rendelkezésreálló peronhossz által korlátozott max. járműhossz egy részének elpocsékolását jelenti. Függőleges, vagy közel függőleges járműhomlok indokolt.

A-dani Creative Commons License 2013.07.27 0 0 39471

Mi a gond? Sorolok párat. Nem alacsonypadlós (és magasperon sincs hozzájuk), hangos, zajos (első és az utolsó kocsiban nonstop kattogás, menetzaj is akkora, hogy max. hangerőn is alig hallod az mp3 lejátszót), nincs légkondi (manapság már alapkövetelmény), kényelmetlen ülések (hosszabb távon), fűtésnél hiányosságok, hol szauna, hol jégverem. Nem egyterű a szerelény, ill. menet közben nem lehet átmenni a másik kocsiba (hátha ott még van ülőhely, il. a kallernak is megkönnyítené a dolgát). Most hirtelen csak ennyi.

Szakaly.Daniel Creative Commons License 2013.07.27 0 0 39470

Kedves Fórumozók!

Mit változtatnátok a HÉV-szerelvények kialakításán, ha lenne rá lehetőség?

Mi az ami felesleges, és mi az ami hiányzik?

Bármilyen észrevételt szívesen fogadok, már nem a tervvel kapcsolatban, mert ez tényleg csak egy kezdetleges skicc a látszat ellenére, szóval a mai járművekkel mi a gond?!

Kedvcsinálónak a skicc:

V46 021 Creative Commons License 2013.07.26 0 0 39469

Nem kifejezetten helyi érdekű a kérdésed!

Ballagj át vele ide: 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9214305

Előzmény: Schaku (39467)
9312255016 Creative Commons License 2013.07.26 0 0 39468

A beszélgetéshez általában 2 ember kell, aki kérdez meg aki válaszol: tőled kérdeztek, de nem válaszoltál, tehát beszélgetésre alkalmatlan vagy az eddigiek szerint

Előzmény: Schaku (39467)
Schaku Creative Commons License 2013.07.26 0 0 39467

Mi a véleméynetek a 190-el boruló voantos történetről? Vagy a dimenzió különbségek maitt felesleges róla értekezni?

_Nyuszi Creative Commons License 2013.07.24 0 0 39466
Előzmény: Schaku (39464)
9312255016 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 39465

aztán az mire jó ?:-)

Előzmény: Schaku (39464)
Schaku Creative Commons License 2013.07.23 0 0 39464

Kocsilekapcsoló.

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.22 0 0 39463

A villanyfék jó volt. Gondolom külön ki lehet a menetet illetve a féket iktatni. Egyszer olyan is volt, hogy a vezető semmihez se nyúlt, viszont a kocsi az egyik megálló után már egyáltalán nem óhajtott gyorsítani (ami ilyenkor jól jön, legalább nem rángatja tovább a kocsikat).

Egyébként ilyenkor csatlásprobléma nem lehet (vezérlőkábelek nem érintkeznek rendesen)? Mert gyanús, hogy mindig a hátsó egység döglődik (másnap kisegységben jó volt, nem tudom mennyi idő egy ilyet megjavítani).

Előzmény: hévvezér (39462)
hévvezér Creative Commons License 2013.07.22 0 0 39462

nem értem,miért kellett az utasokat átszállítani! Elől ugyan úgy rángat, mint a hátsó egységben! Nem lett volna ésszerűbb a menet-fék kismegszakítókat/alul ,balra az első 4/lekapcsolni?Vagy ezt nem tanítják mostanában?A motorász nem épp "túlképzett"!

Előzmény: 9312255016 (39460)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.07.20 0 0 39461

Alámosta -> megsüllyedt?

Gondolom kőszórás -> kiemel -> 60-at elrendel. De lehet, hogy nem is ez a baj..

(Csak zárójelben jegyzem meg, a tények ismerete nélkül, hogy a nagynak számító munkákat érdemes összehangolni, illetve pénz se biztos, hogy mindig akad rá.)

Előzmény: Zahnrad (39459)
9312255016 Creative Commons License 2013.07.18 0 0 39460

szakmai alkalmatlanság :)

Előzmény: Törölt nick (39458)
Zahnrad Creative Commons License 2013.07.17 0 0 39459

A H5-ös HÉV-en miért van gyök kettővel vánszorgás a Szentlélek tér magasságában?

Az árvíz alkalmából került ki a lassújel, de maradt, miért?

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.17 0 0 39458

Na, ma 869-870 is "fuldoklott" (menet ki-be-ki-be-ki-be...). A vezető megkérte az utasokat, hogy szálljanak át az első egységbe. De még ott is lehetett érezni a rángatást, igazából nem tudom mit akart vele elérni.

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.17 0 0 39457

Szoktam fölszállni Szent István utcánál a hévre. Hát néha vannak "furcsa" alakok arrafelé (is).

Előzmény: xxxel. (39453)
Schaku Creative Commons License 2013.07.17 0 0 39456

Az meg is volt mindig fejtve. A másik, hogy nekem itt nincs pajtásom.

Előzmény: M.VIII (39455)
M.VIII Creative Commons License 2013.07.17 0 0 39455

Na mi van pajtás, megfejtetted már a stoppolófát?

Előzmény: Schaku (39454)
Schaku Creative Commons License 2013.07.17 0 0 39454

A zsák le akar esni. Ühüm.

Előzmény: M.VIII (39451)
xxxel. Creative Commons License 2013.07.17 0 0 39453

Járdán? :)

Előzmény: Törölt nick (39452)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.17 0 0 39452

Te itt nem félsz a fényképezővel?

Előzmény: M.VIII (39451)
M.VIII Creative Commons License 2013.07.16 0 0 39451

Halihó!

Soroksári hangulat:

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.14 0 0 39450

Sziasztok!

Ma este van kinnt MIX/a?

9312255016 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 39449

kár eröltetni :)

Előzmény: .Por a gravitációban. (39448)
.Por a gravitációban. Creative Commons License 2013.07.12 0 0 39448

Egy mai =)

Rüby 2143 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 39447

Bocs, ez a válasz Schaku-nak akart menni a #39443-ra.

Előzmény: Rüby 2143 (39446)
Rüby 2143 Creative Commons License 2013.07.12 0 0 39446

Nálad legalábbis?

Akkor jó, már azt hittem, hogy én tudom rosszul.

Előzmény: M.VIII (39444)
Schaku Creative Commons License 2013.07.11 0 0 39445

Ez mellé ment. :)

Előzmény: M.VIII (39444)
M.VIII Creative Commons License 2013.07.11 0 0 39444

Hát pont rosszul tudod...egyáltalán tudod, mi az a stoppolófa?

Előzmény: Schaku (39443)
Schaku Creative Commons License 2013.07.11 0 0 39443

Ez tetszik! :) Mennyi féle elnevezés mindenre.

Stoppoló fa mint fékkar.

zárkapcsoló = "Zéká"

Nyuszi! Kapcsolómű (Schaltwerk) = Fék vagy menet schaltwerk. Nálam legalábbis.

Rudolf Daumann Creative Commons License 2013.07.11 0 0 39442

Inkább zárkapcsolók :)

Előzmény: Törölt nick (39441)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.11 0 0 39441

Aha, szóval ezeket hívják Schaltwerk-nek. A kontaktorok meg gondolom a Schaltanlage-k? Vagy az inkább kapcsolószekrényt jelent és egyszerűen Kontaktoren?

Előzmény: _Nyuszi (39439)
dáávid1988 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 39440

Köszi szépen!

Előzmény: zlaci88 (39436)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.07.11 0 0 39439

Kapcsolómű (Schaltwerk) :).

A kontroller leginkább az szokott lenni, amit a vezér a saját kezével mozgat (forgat). Akár alatta vannak az érintkezők (pl. ipari), akár külön motor vezérlő őket (Szili).

Előzmény: Törölt nick (39437)
9312255016 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 39438

minden szakág máshogy hívja, ha jól sejtem van villamos szakzsargon, héves, metrós, nagyvasutas a hasonló működést ellátó ketyerére..

Előzmény: Törölt nick (39437)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.10 0 0 39437

Nem így hívják azt a hengert ott a kapcsolószekrényben, ami a fékfokozatokat állítja a forgatásával, amiről egy 110V-os motor gondoskodik?

Előzmény: Schaku (39435)
zlaci88 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 39436

Kivétele téma arrafelé! :D
Szép fogás!

Előzmény: dáávid1988 (39427)
Schaku Creative Commons License 2013.07.10 0 0 39435

Mi az a fékkontroller? Mit értesz alatta?

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.10 0 0 39434

Ez amúgy sem volt egy rossz gép, de nagyon szép hangja lett a 875-ösnek. És ha jól hallom a fékkontroller sem ad olyan "darálós" hangot mint azelőtt.

És ma a kedvencemmel, a 865-866-tal volt párban. :)

Előzmény: M.VIII (39428)
dáávid1988 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 39433

Gondoltam hátha tudod,azért köszi!

Előzmény: M.VIII (39432)
M.VIII Creative Commons License 2013.07.10 0 0 39432

Erről se tudtam, úgyhogy passz. :)

Előzmény: dáávid1988 (39431)
dáávid1988 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 39431

A következő szállítás nem tudod mikor lesz?

Előzmény: M.VIII (39430)
M.VIII Creative Commons License 2013.07.10 0 0 39430

Igen, reggel is mentek. Csepelre vittek is, hoztak is vonatot. Törörkőr fele vágányzár van, azért mentek erre.

Előzmény: dáávid1988 (39429)
dáávid1988 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 39429

Mikor hazaértem a facebookon láttam,hogy reggel is volt egy menet Pest felé!

Én teljesen véletlenl találkoztam velük,más miatt jártam arra!

Szép a kis piros szedős!

Előzmény: M.VIII (39428)
M.VIII Creative Commons License 2013.07.10 0 0 39428

Hát erről csúnyán lemaradtam...helyette szép piros áramszedős:

Előzmény: dáávid1988 (39427)
dáávid1988 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 39427
siófoki35 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 39426

Azért 5-10 éve a szentendrei vonalon se lehetett kilátni az ablakokon annyira össze voltak karcolva...

Előzmény: Avesta (39418)
HÉV padavan Creative Commons License 2013.07.08 0 0 39425

Szép képek! Múlt hét hétfőn ezzel a csodamasinával vittek minket (HÉV járművezető tanulókat) tanulmányi kirándulásra, Mogyoródra! Klassz volt nagyon! :) :) :)

Előzmény: M.VIII (39424)
M.VIII Creative Commons License 2013.07.07 0 0 39424

Köszi, igyekeztem valami egyedit alkotni, kapóra jött egy saját szerkesztésű rajz (eredetileg pólóra akartam nyomatni). És hogy ON legyek, tegnap lekövettük az első karikát, két helyszínről képek:

Előzmény: ***TOMIKARUS*** (39423)
***TOMIKARUS*** Creative Commons License 2013.07.07 0 0 39423

Ez a logó jól mutat a képen :) Esztétikus.

Előzmény: M.VIII (39394)
paca664 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 39422

Csak egy megjegyzés: a rongálók nagy részét éppen az motiválja, ha a "műveiket" minél többen látják. Én értem az oldal készítőinek a szándékát, de jó ha figyelmbe veszik, hogy éppen a képek közzétetelével bátorítják a rongálókat :(

***TOMIKARUS*** Creative Commons License 2013.07.05 0 0 39421

HÉV esetében ez kicsit nehézkes de például villamosnál/busznál/trolinál megoldható hogy az utas előre megy szólni a járművezetőnek aki értesíti az illetékeseket. A vezér annyit még tehet hogy nem nyitja ki az ajtót amíg nem érkezik hatósági személy ezzel megakadályozva hogy a rongáló megszökjön.

Kamerákat szereltek például az OFF Citaro 2 buszokba és sikeresen elkapták és felelősségre is vonták az ablaktörő kalapáccsal az üveget betörő személy(eke)t. Pár éven belül minden járműbe kéne szerelni kép és hang rögzítő berendezést.

Előzmény: Avesta (39420)
Avesta Creative Commons License 2013.07.05 0 0 39420

BKV figyelőn sok a megmondó ember, kerékpáros témában utazom, ott is van egy ilyen megmondóréteg, valószínű mindenhol megvan ez, az igazi hozzáértők hozzászólásai pedig elvesznek közöttük. Nekem volt pár osztálytársam akik graffitiztek tag-eltek, egyik kezdte, páran átvették. Olyan mint valami ősi ösztön, megjelölni a területet ahol jártak, elég primitív szokás. Őket elnézve inkább diliházba lett volna a helyük, bár az iskola is felért egy hasonló intézménnyel.  Ebbe az egészbe az a szép, hogy vasúti témájú szakra jártunk és így rongáltak... Nem tudom pontosan milyen körülmények között készülnek ezek a műalkotások, de pl ha este, amikor kevés ember utazik, akkor nyilván nincs aki rájuk szóljon, hogy ezt mégsem kéne. Napközben is volt, hogy Margit híd és Batthyány tér között utolsó kocsiban egyedül voltam, csalogató helyzet az ilyen őrülteknek. Ezeket gondolom többet csinálják és (az én termetemmel) biztos nem mernék rájuk szólni.

Nézzünk egy lehetséges helyzetet: utasok látják mit csinálnak, mit tud tenni? Meghúzhatja valaki a vészféket, amiért lehet, hogy még meg is büntetik később. Látván a helyzetet az elkövetők, elmenekülnek (akár vésznyitással is), aztán már csak a magyarázkodás marad, a rendőrség tehetetlen, maximum ismeretlen tettes ellen tehet feljelentést. Lehet még olyan verzió, hogy rendőrséget hívja fel az egyik utas, de még azt sem tudni, hogy hol fognak leszállni az elkövetők. Lehetnek jó kimenetelű esetek is, pl. nem mernek már elmenekülni sem. Az a baj, hogy nincs semmi rendszer, amivel azonnal lehetne jelezni a járművezetők felé a rongálásokat, általa pedig a rendőrség azonnal tudna indulni (de ma már egy koccanáshoz is 1 órát kell várni a rendőrökre). Olyat kéne kitalálni, amit minden utas tud alkalmazni, erről persze megfelelő tájékoztatókat kell kihelyezni és kampányt indítani. Az pedig egy nagyon más téma, hogy ez eddig miért nem valósult meg. Kétlem, hogy a vezetést ennyire érdekelnék a kisemberek megélhetési lehetőségei, de ha semmilyen rongálás nem lenne, több állás megszűnne. Sehogy se jó ez.

Kamerák felszerelése alapvetően jó ötlet lenne, ha nem a politika döntené el, hogy kellenek-e vagy sem, ha politika dönt, akkor azt valószínű nem jó szándékból teszi. Szakmai alapú döntések kellenének ez ügyben (is).

Előzmény: ***TOMIKARUS*** (39419)
***TOMIKARUS*** Creative Commons License 2013.07.05 0 0 39419

Én is ismerem ezt az oldalt. Engem is elszomorít hogy vannak akiknek ez a szórakozás hogy ami szép és jó azt szétbarmolják de sok hülye van ám sajnos. Csak azt nem tudom hogy ilyenkor hol vannak az utasok? Amikor odacsuk valakit a vezér meg az ellenőr nem engedi bliccelni nagyon tudnak pofázni a BKV figyelőn meg mondani a magukét de ha látják hogy rongálnak halgatnak ám mint az a bizonyos a gazban. Szigorúbban kellene büntetni az ilyen barmokat és minden járműbe kamerát felszerelni. Az ha nem is akadályozza meg de van bizonyíték és könnyebb az azonosítás is.

Avesta Creative Commons License 2013.07.04 0 0 39418

Sziasztok! Nagyon régen jártam Ráckevei Hévvel, rákerestem, és belebotlottam ezen oldalba http://kevei.atw.hu/ ezen belül is a Rongálások menübe. Nem ismerem azt a környéket, de ez valami elképesztő értelmetlen pusztítás amit láttam a képeken. Én a Szentendrei vonal mentén lakom, ez sem egy teljesen tip-top vonal s környék, de olyanokat mint a képeken láttam itt még soha sem tapasztaltam. Remélem nem is fogok soha. Elszomorít nagyon, hogy ilyen képességű emberek léteznek és cselekednek.

dnbmod Creative Commons License 2013.07.04 0 0 39417

Íme,egy videó,ami mindenkit igazol.

Az utasok idióták,keresik a bajt,viszont a vasút nyitott ajtókkal is közlekedhet...

(Legalább a  csajok azért nem rosszak... :-) )

http://iho.hu/hir/ekozben-oroszorszagban-130621

Schaku Creative Commons License 2013.07.01 0 0 39416

Szerintem aki benne van annak nem jó. Én nem örülnék neki.

Előzmény: hévelő (39415)
hévelő Creative Commons License 2013.07.01 0 0 39415

Akkor ez most jó, vagy rossz?

Előzmény: Schaku (39414)
Schaku Creative Commons License 2013.07.01 0 0 39414

Ha jellemezni kéne egy MXA sebességével a tanfolyam tempóját, akkor hona tennétek? Ha 60 a maximálisan megengedett amúgy. Én 85!

Rudolf Daumann Creative Commons License 2013.06.28 0 0 39413

Nekem is már tűnt el pár ember a "pult alá", vagy került a vonat és a kerítés közé, de szerencsére mind túlélte. Volt egy-kettő, akivel ezután viszonylag hangosan beszéltem, de ilyenkor azért tényleg minden gyorsan történik, nem könnyű higgadtnak maradni.

Előzmény: Schaku (39410)
9312255016 Creative Commons License 2013.06.27 0 0 39412

A körúti viszonylatok emelt stressz szinttel hatnak az ottani járművezetőkre, ekkor ha történik egy ilyen alapból iszonyatosan indulatkiváltó cselekedet, szerintem kiszámíthatatlan, hogy ki az aki még meg tudja magát fogni, és ki az aki nem..
Talán az állandó stresszhatás szinttől függ, ami "folyamatosan hat" a vonalon, ez kinél magasabb, kinél alacsonyabb, egyénfüggő, ehhez adódik egy ilyen történet, és a kettő együtt vagy átlépi a "vörös vonalat" vagy nem..
Szerintem ezzel együtt totálisan félrevezető és hisztériakeltő azt híresztelni hogy egy terhes nőt pofozott meg, hiszen ezt valószínűleg nem tudta, de hát ugye ezzel lehet emelni az eset súlyát, persze csak annak a szemében aki nem ért hozzá.

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.27 0 0 39411

Üdvözlet!

Elnézést a hozzászólásért, igaz, hogy én csak autót vezetek, de az adott helyzetben (a villamos helyére autót behelyettesítve) nálam sem biztos, hogy nem "gurul el a pirula".

Ahogy én látom, a villamosvezető azzal, hogy fékezett megmentette egy szabálytalanul közlekedő ember - és a gyermeke - életét.

A pofonhoz: amikor én fiatal voltam, vidéken, faluban, ha a tanító/rendőr/villamosvezető/akárki adott egy pofont, mert valami rosszat tettünk (pl., szabálytalanul közlekedtünk), fülünket-farkunkat behúzva mentünk haza. Mert tudtuk, hogy ha otthon is megtudják, akkor jön a másik! (Általában a híre a "jócselekedet"-nek hamarabb hazaért, mint mi. :) )

Azt hiszem én már túl öreg vagyok ehhez a világhoz, ahol az életmentő hőst hurcolják meg.

Üdv és elnézést még egyszer!

e94

Schaku Creative Commons License 2013.06.27 0 0 39410

Mi a véleményetek arról a villamosvezetőről aki felpofozta a terhes nőt?

Tehát a vezetés körüli dolgokat hogyan kezelitek le? Pl amikor megkértek két gyereket arra, hogy vegyék le a lábukat a padról. Erre annyi a reakció - Te vagy én rúgjam szájba? Nekem ez felhívás kerinfőre. És ne mondjátok, hogy nincs aki elmegy ez mellett.

zlaci88 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 39409

Rég volt már régi kép :)

Gödöllő végállomás

Rüby 2143 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 39408

Lehetne igényesebb, ha már sorozatban gyártja. Ráadásul nem is mondható olcsónak...

Előzmény: toberci98 (39404)
v805 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 39407

Nekem az ablakok formája sem stimmel, meg valahogy a zöldje se az igazi. És mintha kevesebb lenne a csatlás a homlokfalon.

Eddig egy (pontosabban kettő) olyan MVIII modellt láttam ami visszaadja a jármű hangulatát...

Előzmény: M.VIII (39405)
toberci98 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 39406

igen WUMM modell 

Előzmény: M.VIII (39405)
M.VIII Creative Commons License 2013.06.22 0 0 39405

Ez nem WUMM modell? Már rôgtôn látok rajta egy hibát: A "B" végén a szélvédô teteje még a régi homlokfal szerint van vágva (amikor még szellôzôkopoltyú volt a tetô homlokrészén) és asszerint van vágva az esôcsatorna is...

Előzmény: toberci98 (39404)
toberci98 Creative Commons License 2013.06.22 0 0 39404

Találtam valakit aki csunál HÉv maketteket és kértem csináljon nekem is egyet nekem tetszik szerintem jó. De tud mást is csinálni nem csak Hévet de hévből is tbb fajtát akit érdekel hogy ki csinálta az írjon :) 

M.VIII Creative Commons License 2013.06.22 0 0 39403

Ok, átkuldôm! Elôre is kôszi!

Előzmény: bhev.hu (39401)
M.VIII Creative Commons License 2013.06.22 0 0 39402

Figyu, valahogy biztosan lehet írásvédetté tenni a képeket, az exif adatokba beleírni a saját adataimat, logót tenni olyan helyre, amit nehéz leszedni (mondjuk pont a kék víztukôr nem az a hely...), vízjel, stb. Sôt, lehetne egy saját webes képtáram is, a fotón fel lehet tuntetni a címet, és ha valaki kôzzéteszi úgy, hogy rajta van a nevem, logóm, webcímem, akár jó is lehet, mert talán ellátogat és megnézi a tôbbit is. Nem csak az volt a bajom, hogy leszedték (bárki leszedheti, ez tény), hanem hogy forrásmegjelôlés nélkul bukkant fel itt-ott. Logóval ellátva meg legalább ott a szerzô is.

Előzmény: xxxel. (39400)
bhev.hu Creative Commons License 2013.06.22 0 0 39401

Ha átküldöd a corel file-t akkor átalakítom neked áttetszős psd-re úgy hogy a háttér az áttetsző a logo az a felső réteg és csak ebbe a psd-be kell mindig beletenned a képet háttérnek, így max pár másodperc alatt megvan a vizjeles kép. Több idő a ps futtatása míg kész a kép :)

Előzmény: M.VIII (39397)
xxxel. Creative Commons License 2013.06.21 0 0 39400

Ha "lopni" akarják, ugysem tudod megvédeni. :(

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.20 0 0 39399

Ez sem volt egy rossz gép. De gondolom lefutott km alapján mennek főjavításra és nem állapot alapján.

Előzmény: M.VIII (39398)
M.VIII Creative Commons License 2013.06.20 0 0 39398

875 is megvolt ma:

M.VIII Creative Commons License 2013.06.20 0 0 39397

Hali!

Alapvetően az a baj, hogy Corelben van megrajzolva a logo, és ps-ba bemásolva fehér a háttere, hiába teszem átlátszó rétegre. Nem tudom, hogy a gimppel nem-e járnék ugyanígy...

Előzmény: D. Belloq (39395)
dani1988 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 39396

Lassan 1 éve közlekedett szinte karcmentesen az 1000-700-999- es egység, kb két hete valamilyen oknál fogva helyet cserélt a nagyegységben a 1101-751-1102-vel, és így Szentendre felé néz. Lényeg, hogy ennyi idő is elég volt ahhoz, hogy megtalálják fekete vastag filctollal az ablakokat, csodásan néz ki mondhatom....Remélem letakarítják, és visszateszik előre, Batyi felé... :/

D. Belloq Creative Commons License 2013.06.19 0 0 39395

OFF: Tölts le egy Gimpet, fekete háttér előtt, egy másik rétegre rakd rá ezt, majd mentsd el a háttér törlése után .png-be. Ezek után az összes képedre ráhívhatod majd, és a Gimppel a képre mentheted.

M.VIII Creative Commons License 2013.06.19 0 0 39394

Újabb névjegy, ezúttal logó felirattal. Sajnos csak corellel tudom odaszerkeszteni, elég macerás...

Schaku Creative Commons License 2013.06.19 0 0 39393

Nem vagy egyedül, pontosabban nem leszel. :P

Előzmény: zlaci88 (39391)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.06.19 0 0 39392

"1992-ben kezdték el építeni, és 1995 októberében adták át a forgalomnak."

Forrás: http://hu.wikipedia.org/wiki/Rákóczi_híd

A villamos végállomás több lépcsőben szűnt meg: először csak a hurokrész, és a töltés déli oldalán lévő vágány kétirányú lett (azon a szakaszon, ahol belógtak mindig az ágak az Ipari ablakán :) ), aztán maga a végállomás is.

Persze a kocsiszín területét előbb ürítették ki.

Előzmény: John Howard (39390)
zlaci88 Creative Commons License 2013.06.18 0 0 39391

Az enyémben ;)

Előzmény: Schaku (39389)
John Howard Creative Commons License 2013.06.18 0 0 39390

Hát ja, a Lágymányosi hidat úgy (talán) 89-90 körül kezdték építeni (pontosítást kérek!), akkoriban szűnhetett meg a Közvágóhídi régi villamos-végállomás is, meg a közvetlen a vasúti töltés déli oldalán levő útátjáró is. '97-ben már bőven ment a fogalom azan az új Duna-hídon! ;-)

Előzmény: Bazsi75 (39387)
Schaku Creative Commons License 2013.06.18 0 0 39389

Kinek a tulajdonában van a 931-esről a pohár?

V46 021 Creative Commons License 2013.06.18 0 0 39388

...97-től vagyok ott...

...de öreg vagy! :)

Előzmény: Bazsi75 (39387)
Bazsi75 Creative Commons License 2013.06.18 0 0 39387

97-től vagyok ott. Akkor se átjáró, se lassújel, se megálló nem volt ott.

Előzmény: John Howard (39386)
John Howard Creative Commons License 2013.06.17 0 0 39386

Mintha a vasúti híd túlsó felén, nagyon régen (20-25 éve? vagy 100?) valóban lett volna egy útátjáró, de a Lágymányosi (Rákóczi) híd felépülte, illetve építésének kezdete óta már biztosan megszűnt. Ennek "tiszteletére" lehetett lassújel a környéken - bár akkor még nem volt ott a HÉV-megálló.

Előzmény: Bazsi75 (39385)
Bazsi75 Creative Commons License 2013.06.17 0 0 39385

Én nem emlékszem ott átjáróra a megálló megnyitásáig. Autósra meg pláne. Bár ez nem jelent semmit. Páratlanban egy szem előjelző volt ott a híd alatt.

Előzmény: További magyar hang (39380)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.06.17 0 0 39384

Én nem így tudom, de ez nem jelent semmit.

Előzmény: További magyar hang (39380)
jázminapja Creative Commons License 2013.06.17 0 0 39383

Fantasztikus képek! Tudod, én másban "utazom", de rendre benézek a képeid miatt ebbe a fórumba is!

Előzmény: M.VIII (39318)
tata6456 Creative Commons License 2013.06.17 0 0 39382

Alapból az NKH az, aki irreális sebességhatárokat határoz meg. Az emberek megszokták, hogy az utakon kinn lévő táblák jó része baromság, hülyeség, marhaság. Ép eszű ember ezeket a táblákat nem helyezi ki. De nálunk az NKH-nál köztudottan olyan emberek hozzák a határozatokat, akik szart se értenek hozzá ... Mellesleg meg lehet nézni, hogy melyik az a korosztály aki leszarja a szabályokat. Aki mások testi épségét kockáztatja, és aki a legtöbbet reklamál ... hadd ne soroljam ...

Előzmény: 9312255016 (39377)
BCsG Creative Commons License 2013.06.17 0 0 39381

Nem tudom, kicsi eszed hol felejtetted, de! Vannak írott és íratlan közlekedési szabályok, amelyeket - jó esetben - már kicsi kortól tölcsérrel öntenek a gyerek fejébe. De szerintem nem kell hú-de-nagy IQ, hogy az ember belássa: az autó/vonat erősebb, nehezebb; ráadásul még keményebb is az ember fejénél. Magyarul, ha elüt, először koppansz, aztán lepattansz róla.

A biztonság hazánkban akkor valósulna meg, ha teljesen elszeparálnák a járműveket az emberektől. S ne okoskodj, hogy illegális átjáró, mert minden megállóban van vagy kiépített gyalogos átjáró, vagy alul-/felüljáró. Ja, hogy szét kellene nézni? Marha nehéz és megeröltető mozdulat! Várni kellene 40 másodpercet? Szerintem az ember többet áll a kasszánál! Úgyhogy nem dumálni, hanem gondolkodni kellene...

A MÁV-nál sincs minden gyalogátkelőhelyen fénysorompó, s érdekes, ott az emberek tudnak közlekedni különféle akrobatikus mutatványra késztető lécek és korlátok megépítése nélkül is, mert megtanulták, hogy a vasúti pálya az veszélyes terület.

A HÉV-nél az utasbiztonságot úgy lehetne növelni, hogy felemeljük szépen a sebességet legalább 80km/h-ra, s nem csorgunk a sétáló utasok előtt, hogy "jajjjjj, mi lesz, ha belép elénk?" /A válasz: akkor így járt! S ha én járok így, akkor a síromban elmélkedve el fogom ismerni, hogy én voltam a birka, s nem fogom szidni a céget, hogy miért nem épült korlát (azt ugyebár kikerültem volna), vagy miért nem volt fénysorompó (azt meg lesz*tam volna)./

Egy szó mint száz: az utasbiztonság hiányáról nem a cégek, nem az infrastruktúra tehet /na jó, egy kicsit esetleg ezek is/, hanem csakis MI, emberek!

"ők nevelik őket a vonat elé lépésre" Ha Neked azt mondja valaki, ugorj a kútba, megteszed??? Még egyszer leírom tagoltan, hogy megértsd:
N E M    K E L L   É S Z    N É L K Ü L    Á T M E N N I    A    J Á R M Ű V E K    E L Ő T T!
S akkor nem lesz probléma, ennyi.

További magyar hang Creative Commons License 2013.06.17 0 0 39380

Ha jól tudom, a Lágymányosi hídnál az örökség, mivel egykor autós átjáróként volt számontartva (és ezért volt pl. egy 30-as lassújel is), többek között ezért nincsen terelőkorlát sem.

Viszont autós jellege mára megszűnt, de a többi dolog maradt.

Előzmény: _Nyuszi (39378)
v805 Creative Commons License 2013.06.16 0 0 39379

Teljesen korrekt felirat.

Előzmény: M.VIII (39365)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.06.16 0 0 39378

Az nem illegális átjáró.

És pl. a Lágymányosi híd mh-hez sem a BKV akarta, hanem a Hatóság (főleg a jelenlegi formájában, áthívó jelleggel...). Az utasbiztonság fontos dolog, de jellemzően csak a rendkívüli helyzetek esetén kezelik úgy, hogy az tényleg hathatós, egyébként az utasra van bízva a dolog. - utóbbit nagyon helyesen teszik.

Csak gyalogos forgalom esetén, megállóhelynél szvsz nincs értelme. Ahogy nincsen a Zsófia utcánál (Aquincum mh.) vagy máshol se.

9312255016 Creative Commons License 2013.06.16 0 0 39377

mivel itt nemrég páran azt szajkózták hogy genyó autósok átmennek a villogó piroson, akkor leszek olyan naív azthinni hogy mint a robot/cövek mindenki állni fog előtte.. :-)
Megfordítva: ha akkora az autótömeg a fénysorompó előtt akkor átlehet menni mint a gyalogbírkának?
Lényeg a lényeg, teljesen mindegy milyen lenne az eredmény, a békávé békáká -nemlétező cégek-  állandóan utasbiztonságról papol, mégsem tesz meg mindent, illegális átjárón küldik a halálba az embereket, ha úgytetszik, ők nevelik őket a vonat elé lépésre..nem is túl keveset..

Előzmény: _Nyuszi (39376)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.06.16 0 0 39376

Akkor felteszem másképpen a kérdést:

Milyen eredménye lenne a sorompónak?

Előzmény: 9312255016 (39375)
9312255016 Creative Commons License 2013.06.16 0 0 39375

szintbeli kereszt?

Előzmény: _Nyuszi (39374)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.06.16 0 0 39374

Miért tennének oda sorompót?

Előzmény: 9312255016 (39373)
9312255016 Creative Commons License 2013.06.16 0 0 39373

ő azt írta hogy a két intézkedés együtt növelte az utascsere hatékonyságát, én meg azt hogy az az egy is elég az utascseréhez, a másik esetleg az odajutást segíti.. utasáramlás?
Balesetmentes..... majd ha tesznek sorompót az árpád hídhoz, lehet ilyesmiről beszélni..

Előzmény: _Nyuszi (39371)
Rüby 2143 Creative Commons License 2013.06.16 0 0 39372

Nyilván a bak is útban lett volna a népnek.

Előzmény: 9312255016 (39370)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.06.16 0 0 39371

Ez nem oldja meg azt a problémát, hogy az utasokat hogyan tudod balesetmentesen a magasvágányokra engedni, ehhez be kell fedni a vágányokat (vagy deszkázás, vagy Strail elemek, vagy aszfaltozás, vagy más....).

Előzmény: 9312255016 (39370)
9312255016 Creative Commons License 2013.06.16 0 0 39370

végülis valóban nehéz lett volna csak az Ábetűt előrébb hozni :) ... ...

Előzmény: hmsoft (39369)
hmsoft Creative Commons License 2013.06.15 0 0 39369

Eredeti vágányhossz mellett túl hosszúra adódott volna az aránylag keskeny oldalperon, ami nagyobb utasforgalom mellett lecsökkentette volna az utascserék hatékonyságát. A vágányt lerövidítve (és a használaton kívül helyezett vágányszakaszt befedve) egy "gyűjtő", szélesebb szakasz adódott, ami valamennyire segít gyorsítani az utascserét.

hm

Előzmény: Aeslan (39368)
Aeslan Creative Commons License 2013.06.15 0 0 39368

Üdv!

Nem tudjátok, mi volt a Margit hídi csonkavágány ütközőbakja utáni "síntoldás"? A két sínszál között faszerkezet.

Köszönöm!

Spy803 Creative Commons License 2013.06.15 0 0 39367

Első kép dekirály! 

siófoki35 Creative Commons License 2013.06.14 0 0 39366

Ez így korrekt! :)

M.VIII Creative Commons License 2013.06.14 0 0 39365

Egyelőre ez a logó lesz:

Előzmény: Törölt nick (39362)
yelo6310 Creative Commons License 2013.06.14 0 0 39364

Az már a második forduló volt,9:25 körül volt az első menet

Előzmény: Hornyi88 (39353)
v805 Creative Commons License 2013.06.14 0 0 39363

Tudhatnád, hogy a tigriseket nem zavarja a víz... :)))

Előzmény: Rüby 2143 (39350)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.13 0 0 39362

Jujj, nagyon jók a képeid, de akkor inkább föl se töltsd.

Nem lehetne inkább vissza ON-olni a HÉV-ek felé a képlopások helyett?

Előzmény: M.VIII (39356)
Schaku Creative Commons License 2013.06.13 0 0 39361

Nem kell megmutatni másnak, esetleg csak ott ahol olyanok mozognak akik nem használják fel és lassan elvész a sok között. Én sajnos azért nem mutogatok képeket mert azt érzem globálisan, hogy lenne belőle baj.

Amikor tudod, hogy van olyan anyagod amit 2 felállás esetén mutatnál meg: Vagy szakmát váltasz vagy kivonják az MXA-kat a fotgalomból! Szomorú amikor valaki beszél egy témáról, hogy jó lenne "látni"-"megnézni" valamit és te tudod, hogy te már láttad, de nem mondhatod el neki! Egy kockát sem mert minden azonnal árulkodik.

Előzmény: BPI-791 (39358)
FKU-911 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 39360

Szép lenne ez a friss MX nagyegység így forgalomban.:)

A-dani Creative Commons License 2013.06.13 0 0 39359

Én vagyok itt az egyetlen, aki leszarja kik és hányszor lopják el a képeit? Vigye akinek kell, örülök ha van olyan jó, hogy érdemes ellopni.

BPI-791 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 39358

A képlopások ellen valahogy védekezni kell. Ha máshogy nem megy, akkor majd így talán. 

Ha nem lennének lopók, nem kéne effektálni se. 

Előzmény: Schaku (39357)
Schaku Creative Commons License 2013.06.13 0 0 39357

Ezzel meg elrontod a képet. Szerintem már az is ha a sarokban ott egy név. Sőt már az effekt is részben.

Ti tudjátok.

Előzmény: M.VIII (39356)
M.VIII Creative Commons License 2013.06.13 0 0 39356

Pont ez zavar, hogy a fb-on úgy használják, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. Hát itt a vége.

Előzmény: Bori Tamás Ádám (39349)
További magyar hang Creative Commons License 2013.06.13 0 0 39355

Ez pedig a mai egyvágányozás oka a ráckevei HÉV-nél (képpel)

http://20.kerulet.ittlakunk.hu/kozlekedes/130613/baleset-okozott-fennakadast-hev-kozlekedesben

További magyar hang Creative Commons License 2013.06.13 0 0 39354
Előzmény: Törölt nick (39345)
Hornyi88 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 39353

Igen, közben már jártam az alagútnál. Ma már 2 pörekocsival fordult is a Tigris, 12:28-kor haladt kifelé Szépvölgyinél. :-)

Előzmény: V43 1279 (39321)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.06.13 0 0 39352

:-)

Előzmény: Rüby 2143 (39350)
dáávid1988 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 39351

Sziasztok!

Csak úgy a Gödöllőiről:

http://indafoto.hu/david88/image/18847765-7cf42d6c/user

Rüby 2143 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 39350

Lement a Tigris a vízzel majdnem elárasztott alagútba, ahelyett, hogy külcsönkértek volna a szlovákoktól egy Búvárt...

:D

Előzmény: paca664 (39347)
Bori Tamás Ádám Creative Commons License 2013.06.12 0 0 39349

Én nem féltem a képeimet senkitől. Ha akarja vigye szerzőmegjelöléssel persze. Bár amióta a fészbukon visszaéltek a képeimmel (az illető betette profilképének a képeimet még olyat is amelyen szereplek), meggondolom hova teszem ki. A tömörítés és a vízjel pedig szerintem elrontja a képet maximum a kép sarkába megfelelő méretben be lehet szúrni a készítő nevét. Egyébként jó képeid vannak csak így tovább :)

Előzmény: M.VIII (39328)
paca664 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 39348

Nagyjából igaz, egy kivétellel: nincs mindenkinek motorász haverja, aki megáll a haraszti hídnál n+1 alkonyati fotó kedvéért...

Előzmény: BX-60-72 (39327)
paca664 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 39347

Lehet tudni, hogy a dozátorkocsik meddig maradnak? A bal vágány ma este már fényes volt, 20:30 körül mintha láttam is volna egy Tigrist lemerészkedni.

Előzmény: M.VIII (39325)
Schaku Creative Commons License 2013.06.12 0 0 39346

Akkuk feltöltve lencsék letakarítva? Hideg élelem bekészítve H5 vonalon? Szeretek ködösíteni. :D

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.12 0 0 39345
Meg tudnátok mondani,hogy pontosan hol történt mindez?Túlélős vagy meghalós?Köszi az infót!
Előzmény: További magyar hang (39344)
További magyar hang Creative Commons License 2013.06.12 0 0 39344

A forgalom újraindult.

Előzmény: További magyar hang (39343)
További magyar hang Creative Commons License 2013.06.12 0 0 39343

Tényállás a csepeli HÉV-en.

Pótlás indul.

Rüby 2143 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 39342

http://godollo.hu/_site/doc/newswf2e0072/kozop_tablo_kicsi_150.pdf

Mire tippeltek? Szerintetek erről megkérdezett valaki, hogy felhasználhatja-e a fotómat? Ráadásul ez egy önkormányzati kiadvány...

Rüby 2143 Creative Commons License 2013.06.10 0 0 39341

Bocs hogy szóvá teszem de ez elég csúnya megnyilvánulás volt.

Azt hiszem, elég sokan ismerjük azt az érzést amikor a mi munkánkat valaki a sajátjaként tünteti fel. Te talán nem? (mázlista, őszintén kívánom Neked, hogy maradjon is így.)

A facebook elterjedésével is egyre gyakrabban fordul elő...

Előzmény: 9312255016 (39331)
hévelő Creative Commons License 2013.06.10 0 0 39340

Ez a födém törés dolog vasárnap napközben, a hír tv-ben reppent föl először, mert valaki felgyűrődött aszfaltot látott a Batyinál. Azóta rendesen elterjedt. A hír kacsa. Az aszfalt nem az alagút sérülésétől gyűrődött fel.

Előzmény: Állítólag (39339)
Állítólag Creative Commons License 2013.06.10 0 0 39339

Itt nem beázásról,hanem szerkezet/fődém töréséről/repedéséről írtak,

ami a leterhelés ellenére következett be.

Előzmény: _Nyuszi (39336)
BPI-791 Creative Commons License 2013.06.10 0 0 39338

Pár képem nekem is le lett lopva innen, de a buszos topikból.
Ismerős írt nekem , hogy látta a képem a bkv figyelő facebookos oldalán ... Azonnal intézkedtem, eredménnyel, a kép ugyan maradt (utólagos engedelmemmel), de a nevem legalább fel lett tűntetve.

Előzmény: Schaku (39337)
Schaku Creative Commons License 2013.06.10 0 0 39337

Én futottam  már össze saját képpel neten és lett is belőle balhé. Aki elsőre szép szóval nem értette az másodjára az adott oldal tulajdonosa által megértette, hogy vegye le.

Kényes dolog ez a kép téma maúgy. Addig nincs baj még a vonat jön, katt és ott a kép. Akkor van baj ha nem csak erről van kép.

_Nyuszi Creative Commons License 2013.06.10 0 0 39336

Gyakorlatilag vízszinttől függetlenül ázik. A vízszint ennek csak a mértékét befolyásolja.

Előzmény: Állítólag (39333)
xxxel. Creative Commons License 2013.06.10 0 0 39335

Én nem kívánnék az ügyben állást foglalni, de egy 5lettel szolgálhatok.

A képeidre amit felteszel a nagy nyilvánosság részére, biggyeszd rá a neved

mint ahogy sokan megteszik, megelőzve a " visszaéléseket ".

Előzmény: M.VIII (39334)
M.VIII Creative Commons License 2013.06.10 0 0 39334

Hogy miért? Azért, mert nem az illető kutyagolt a hóban, főtt a napon, nem neki kellett benzinre költeni, az idejét áldozni, és pl. cikket illusztrálni, saját képtárban az én képemet publikálni kérés nélkül, ami több mint pofátlanság, neki a portrohos valagát fel se kell emelni, csak jobb egér-katt-mentés másként, és berakom egy webmagazin cikkjébe illusztrációként. Addig, amíg a saját magam örömére fotózgatok, és ezt néha meg is osztom akár itt, addig kár panaszkodnom a befektetett energia miatt. De amint más használni akarja, már nem mindegy (az, hogy lehúzza magának a gépre, és néha nézegeti, az más), olyan, mint ha kvázi neki dolgoztam volna! Jobb helyeken még fizetnek is a fotókért. És képzeld, volt már az indóházban nem egyszer fotóm, az illetékes megkeresett mailben, és elkérte x y képemet nagyban.

Állítólag Creative Commons License 2013.06.10 0 0 39333

Üdvözlet.

Valaki tud valami újat a H5-ös HÉV alagútjáról?

Itt is és a BKK-nál is lehetett olvasni róla hogy megsérült.

RKB24 Creative Commons License 2013.06.10 0 0 39332

Nem akarok nagyon belefolyni a dologba, és offolni sem szeretnék, DE...szerintem pedig illik megkeresni ha már használni akarom valaki más munkáját.(vagy minimum feltüntetni,hogy kié és honnét -a kié pedig nem derül ki abból hogy M.VIII képe, ezért kell megkeresni hogy a nevét adja hozzá.)
Az autódat is viheti bárki ha kint az utcán leparkolsz, az meg kit érdekel,hogy te megengeded ,hogy használja e vagy sem...nem?!

9312255016 Creative Commons License 2013.06.10 0 0 39331

szerinted bárki kíváncsi a képeidre annyira hogy megkeressen ?:-) nem gondolod komolyan ?!

Előzmény: M.VIII (39328)
D. Belloq Creative Commons License 2013.06.10 0 0 39330

A BKK megírta, hogy kimennek Margit-hídig.

https://www.facebook.com/bkkbudapest/posts/520191951372631

Előzmény: M.VIII (39329)
M.VIII Creative Commons License 2013.06.09 0 0 39329

Ja, ki lehet menni holnap is, csak a Szentlélek tértől befele ne várjátok a vonatot, mert csak addig jár. Margit híd budai hídfő lezárva...

Előzmény: BX-60-72 (39327)
M.VIII Creative Commons License 2013.06.09 0 0 39328

Na pont te hiányoztál nekem.... Bárki leszedheti, ez igaz. De el is lehet kérni, ha valahol publikálni szeretné, nem pedig olyan hülyeségeket válaszolni a fb-on ilyen "MIX/A HÉV szerelvények" oldal kreálójának, hogy a neten találta. De már illusztrálta egy csepeli webújság is a retró héves cikket pár fotóm úgy hogy nem tudtam róla. Ha megkeres (ír egyet ide, hogy M.VIII, légyszi írj mailt), hozzájárulok, és a nevem adom hozzá. De az is lehet, hogy hábé módjára 320*220-ra méretezem iszonyat tömörítéssel, és marha nagy vízjelet biggyesztek rá legközelebb.

Előzmény: Schaku (39326)
BX-60-72 Creative Commons License 2013.06.09 0 0 39327

Öööö ezeket most kb. bárki fényképezheti, aki Budapesten jár. Egyik kép készítésének helye sincs a közforgalomtól elzárva, és trükközni sem kell, hogy bejuss oda és fotózhass.

Előzmény: Schaku (39326)
Schaku Creative Commons License 2013.06.09 0 0 39326

Ennyire féltitek a képeiteket? Flickr-en is ahogy látom. Ez olyan "aranyos". Persze van mit az tény. Főleg ha olyan a téma ami nem mindenkinek adatik meg.

Előzmény: M.VIII (39325)
M.VIII Creative Commons License 2013.06.09 0 0 39325

A szentendrei HÉV és az árvíz (ne szedd le*, és ne pakold fel a fészbúkra, mert úgyis meglátom):

*(max magáncélra)

padorjan Creative Commons License 2013.06.09 0 0 39324

Egy darabig még Margit híd lesz a végállomás.

Előzmény: Schaku (39323)
Schaku Creative Commons License 2013.06.09 0 0 39323

Schaku Creative Commons License 2013.06.09 0 0 39322

.

V43 1279 Creative Commons License 2013.06.08 0 0 39321

12 óra körül is kint voltak: a Margit hídi (vég)állomás mellett, ahol megy le a föld alá a vonal, oda tette le egyesével a 3 zúzottköves kocsit.

Előzmény: Hornyi88 (39316)
bhev.hu Creative Commons License 2013.06.08 0 0 39320
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.08 0 0 39319

Kissamuval sikerült elkapni. :) Jók lettek!

M.VIII Creative Commons License 2013.06.08 0 0 39318

Tegnapi szállítás képekben:

9312255016 Creative Commons License 2013.06.08 0 0 39317

az alagútban még elcsíphetnéd :)

Hornyi88 Creative Commons License 2013.06.08 0 0 39316

Jó beállítás, tetszik! :-)

Info:
Tigris 3 zúzottkövel rakott teherkocsival 14:37-kor haladt el ma Szépvölgyi útnál Batthyányi tér felé. Sajnos fotó nincs, későn vettem észre. :-/

Előzmény: jazzcool1,2 (39305)
Sir Gombóc Creative Commons License 2013.06.08 0 0 39315

ha jól tudom, Amerikában az átjáróknál nincsenek sorompók, csak az András-keresztek,

Nem jól tudod. Van ahol van, van ahol nincs, kb. mint nálunk.

Előzmény: BCsG (39303)
9312255016 Creative Commons License 2013.06.08 0 0 39314

Ott a pont!
Akkor is pirosan villog a vasúti átjáró ha közelbe sincs ! :) SŐT néha akkor is ha semmi sem jön! :) Persze hogy átmennek..

Előzmény: sszu (39313)
sszu Creative Commons License 2013.06.07 0 0 39313

Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy ez a legnagyobb hülyeség, hogy akkor is piros, ha a közelben sincs villamos.

Előzmény: siófoki35 (39306)
siófoki35 Creative Commons License 2013.06.07 0 0 39312

Tudom hogy szabályt szegek.

Inkább az a baj hogy ezek a lámpák feleslegesek.

A villamos nagy, sárga (=feltűnő), ritkán és lassan jön. (autókhoz képest)

Előzmény: _Nyuszi (39311)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.06.07 0 0 39311

De attól még szabályt szegsz!
Úgy gondolod, hogy tudod, hogy hol a határ, mert a magasvágányokon a villamosnál átmész, mert csak, de a Deák téren már nem mész át keresztben, hiába nem jön semmi.

Más is úgy gondolja, hogy tudja, hogy hol a határ. Neki máshol.

Ő miért más? Ugyanúgy szabályt szeg, semmivel sem különb.

Előzmény: siófoki35 (39306)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.07 0 0 39310

Harasztin nem fenyeget az a veszély, hogy piroson kell átmennem, pedig jön a hév a megállóba. Csakhogy itt nincs is lámpa. :) Meg Millenniumtelepen se, ott pedig még autóforgalom is megy át a síneken. Néha jó kis füttyénekek szoktak szólni a sok figyelmetlen birka miatt.

Előzmény: A-dani (39309)
A-dani Creative Commons License 2013.06.07 0 0 39309

Még ha mentem is át piroson gyalog (mert nem mondom, hogy sosem), akkor is megálltam és szétnéztem, és ha láttam a vonatot akkor már nem indultam el. Max. Rákosfalván ha láttam, hogy meg fog állni, mert már lépésben halad csak, de akkor is szétnéztem ,hogy ellenkező oldalt jön-e valami (igen mindkét irányba, vasúton bármelyik irányból jöhet vonat).

Előzmény: 9312255016 (39301)
A-dani Creative Commons License 2013.06.07 0 0 39308

Amerikában hasonló tábla ugynaígy átjáróknál: Ezen az átjárón a vonat 6 mp alatt halad át. Akkor is ha ön a síneken áll.

Előzmény: Mumeen '80 (39304)
oldpokee Creative Commons License 2013.06.07 0 0 39307

Ja! Nagyon okosat irtál! Nálam 2 ember+ 1 biciklis és egy autós gondolkodott ilyen hülyén vagy nem gondolkodott csak ment birka módra a TILOSBA! Teged is várlak szeretettel! Majd hívok mentőt meg tűzoltót és rendőrt, aztán elmondom nekik hogy éppen bekatantál és azért vagy a vonat alatt!

Előzmény: 9312255016 (39302)
siófoki35 Creative Commons License 2013.06.07 0 0 39306

OFF

Gyalgos-piroshoz: ha a zebra csak villamosvágányokat keresztez (főleg ha magasvágányokat) akkor lazán átmegyek a piroson ha nem látok villamost. Sokszor végigállja az ember a pirosat miközben semmi nem jön keresztbe...

ON

Előzmény: 9312255016 (39301)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2013.06.07 0 0 39305

könnyen lehet, hogy elönti a víz az ideiglenes végállomást is, ha csak nem védik meg.

Mumeen '80 Creative Commons License 2013.06.07 0 0 39304

Hallgass és láss! Listen and look! Amerikában.

A képen pl. egy angliai tábla látható.

Előzmény: BCsG (39303)
BCsG Creative Commons License 2013.06.07 0 0 39303

No látod, pont ezért tart itt ez az ország, mert egyesek tojnak a társadalmi normákra! Meg az önzés jelenléte, és még lehetne sorolni.

Ha mindenki épeszűen, normakövető magatartással élné életét, nem kellett volna ennyire "szuperbiztosra" kiépíteni a vasúti átjárókat! Úgyhogy, kedves autóstársadalom, köszönjétek magatoknak, hogy a hajdani András-keresztet felváltotta a sorompók hada.

S még egy gondolat: ha jól tudom, Amerikában az átjáróknál nincsenek sorompók, csak az András-keresztek, s egy kis tábla: ebben a vasúti átjáróban xx ember vesztette életét. Érdekes, ott tud közlekedni az emberek döntő hányada. /Ugyanis nincs több vonat vs. autós, járókelő baleset - sőt, talán még kevesebb is az egy főre jutó esetek száma./

Előzmény: 9312255016 (39302)
9312255016 Creative Commons License 2013.06.06 0 0 39302

Akármi oka lehetett, hogy így tett, szerintem nem lehet kívánni hogy ne tegyenek így az emberek..
Te is megtennéd, ha másért nem is, ha azt mondják neked hogy sosem láthatod újra a családod, ha nem mész át, akkor azért :) Érted! A lényeg az hogy lehet akármilyen dolog ami miatt bekattan az agyad hogy most át kell menned mert valamiért muszáj, valamilyen társadalmi normáknál előbbvaló önző indok :)

Előzmény: Törölt nick (39300)
9312255016 Creative Commons License 2013.06.06 0 0 39301

Te is ezt teszed nap-mint nap, példának okán szerintem már fordult elő veled is hogy ignoráltad a gyalogos pirosat és átmentél.. mindenki "veszélyeztet" másokat, lehet hogy nem a közelekedésben de másban biztos hogy igen

Előzmény: A-dani (39299)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.06 0 0 39300

Elég idegbetegnek tűnt az illető. Azt az átjárót egyébként viszonylag korán lezárják (vonat előtt akár 2-3 perccel is, állomás előtt nem sokkal található), néha mondjuk nem csodálkozom, hogy nincs türelmük kivárni, de akkor se tegyenek ilyet.

Előzmény: 9312255016 (39296)
A-dani Creative Commons License 2013.06.06 0 0 39299

Akkor meg még inkább elvenni tőle örökre a jogsit a saját életével úgy játszik, ahogy neki tetszik, de  a máséval ne tegye.

Előzmény: 9312255016 (39298)
9312255016 Creative Commons License 2013.06.06 0 0 39298

Miből gondolod hogy nem fogja fel ? Tudatosan is át lehet hajtani tilos jelzésre..

Előzmény: A-dani (39297)
A-dani Creative Commons License 2013.06.06 0 0 39297

A felelőtlen jobb szó rá. A jogsit viszont el kéne tőle venni, mert ha nem fogja fel, hogy a vonat az erősebb akkor nem eléggé érett a járművezetésre.

Előzmény: 9312255016 (39296)
9312255016 Creative Commons License 2013.06.06 0 0 39296

azért idegbeteg, mert nem áll meg a fény és félsorompó előtt és megsérti a kreszt ?

Előzmény: Törölt nick (39292)
9312255016 Creative Commons License 2013.06.06 0 0 39295

tetszik vagy sem, mindenki követ el hibákat, nem vagyunk robotok..

Előzmény: A-dani (39291)
FOMA Creative Commons License 2013.06.06 0 0 39294

"Az emberi hülyeség ellen nincs ellenszer"

Nincs bizony, bambultak már bele teljes sorompóba, meg romboltak bele az átjáróban haladó vonat oldalába is.

Előzmény: A-dani (39291)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.06.06 0 0 39293

Értem, hogy mit mondasz, de azért az a 20-30 másodperc nem egy rövid időtartam (összemérhető az előzárási idővel)..

Előzmény: Törölt nick (39292)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.06 0 0 39292

Saját szememmel láttam Harasztin az egyik vasúti átkelőnél (fénysorompó és rúd is van), egy idegbeteg kikerülte a lecsukott rudakat és áthajtott a vonat előtt egy 20-30 másodperccel. Őszinte legyek, az ilyen tényleg megérdemelné hogy elgázolják, ha ennyire kretén (csak az a baj, hogy forgalmi zavart is okoz és közel voltunk).

Egyébként a Kevein is viszonylag sűrűn romlanak el a fénysorompók, nem csak Rákosfalván. Sokszor ráadásul azok, ahol nincs megálló. Viszont rendesen betartják a hév-vezetők a megállást előtte és füttyenteni is szoktak.

A-dani Creative Commons License 2013.06.06 0 0 39291

Az emberi hülyeség ellen nincs ellenszer, ha a siófoki balesetre gondolsz ortt ráasáu lműködött is a fénysorompó, ennek ellenére hajtott a buszsofőr, ha pedig működő jelzőnél is behajtanak sőt a félsorompót is képesek egyesek kikerülni akkor a nem működőt ugyna mirét tisztelnék? Akinek van agya az nem megy ész nélkül az utakon, akinek meg nincs azt ha nincs szerencséje a jóisten sem menti meg önmagától.

Előzmény: 9312255016 (39290)
9312255016 Creative Commons License 2013.06.06 0 0 39290

ja, mint a 30x turistát szállító német buszsofőr a balcsinál :)

Előzmény: V46 021 (39289)
V46 021 Creative Commons License 2013.06.05 0 0 39289

A kedves Mama olvasta, és betartja a kresz vonatkozó részét!

...

(6)236 A vasúti átjárót biztosító jelzőberendezés üzemzavara esetén járművel a vasúti átjáróra - a (3) bekezdésben említett megállást követően - abban az esetben szabad ráhajtani, ha

a) a vasúti átjáró olyan kialakítású, hogy a megállás helyéről a vasúti pálya mindkét irányban kellő távolságra belátható és a jármű vezetője meggyőződött arról, hogy az átjáró felé vasúti jármű nem közeledik, vagy

b) a vasúti átjáró forgalmát vasúti jelzőőr irányítja és a jelzőőr „Megállj” jelzést nem ad,

feltéve - mindkét esetben - hogy a (2) bekezdésben említett folyamatos áthaladás lehetséges.

...

Előzmény: 9312255016 (39288)
9312255016 Creative Commons License 2013.06.05 0 0 39288

majd ezt fogom mondani, mikor anyud aláhajt a swifttel :-) boldog leszel-e?

Előzmény: lbence (39278)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.06.05 0 0 39287

Köszönöm szépen!

Előzmény: zlaci88 (39281)
M.VIII Creative Commons License 2013.06.05 0 0 39286

Hurrá, mehetsz aludni.

Előzmény: A-dani (39283)
V43 1279 Creative Commons License 2013.06.05 0 0 39285

Ott a pont!

Előzmény: zlaci88 (39284)
zlaci88 Creative Commons License 2013.06.05 0 0 39284

Ha ennyire érdekel.... Örs. De mostmár felejtsük el ide beirogatni,hogy ez meg az a fénysorompó miért nem működik miért nem csinálják meg..... Azért mert te nem látsz valamit vagy állandóan úgy látod épp nem azt jelenti,hogy nem tudnka róla,vagy nem csinálják,esetleg nem próbálják csinálni. Van olyan,hogy egy hiba elháritás napokig tart mire rájönnek egy adott hibára. És most nem sorompó zavarrol beszélek.

Előzmény: A-dani (39283)
A-dani Creative Commons License 2013.06.05 0 0 39283

Nem akarom elkiabálni, de talán most már megcsinálták, már legalább 3 órája nincs füttykoncert. Hová van visszajelentve egyébként? Örs vagy Nagyicce?

Előzmény: zlaci88 (39282)
zlaci88 Creative Commons License 2013.06.05 0 0 39282

Nyugivanmár! Amint zavarba megy már tudnak róla hiszen vissza van jelentve a sorompó működése. Ha kikezelhető ki lesz kezelve amint azt az utasítás engedi. Ha meg nem ki fog menni a biztosító berendezés szakszolgálat hibát elhárítani.

Előzmény: A-dani (39280)
zlaci88 Creative Commons License 2013.06.05 0 0 39281

AS 50 (Szentmihályi út)

Előzmény: _Nyuszi (39279)
A-dani Creative Commons License 2013.06.05 0 0 39280

49 és 50 között Rákosfalvánál. Most épp működik egyébként, de ma is volt már többször zavarban.

Előzmény: _Nyuszi (39279)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.06.05 0 0 39279

Ez melyik sorompó? (Mármint melyik szelvényben van?)

Előzmény: zlaci88 (39277)
lbence Creative Commons License 2013.06.05 0 0 39278

Ne jogászkodj, te nyomi!

11 óra 50 perc után lehet, hogy 5 mp-re vissza lett kapcsolva, csak pont nem láttad...

Előzmény: 9312255016 (39275)
zlaci88 Creative Commons License 2013.06.05 0 0 39277

Mondjuk az van,hogy nincs alkatrész! Nem tudom mi szart be, de tudom hogy nincs alkatrész hozzá. Beszerzés alatt van.

Előzmény: A-dani (39272)
A-dani Creative Commons License 2013.06.05 0 0 39276

Itt főleg az Örs felé jövő vonat a veszélyes, bár már az is bőven féktávon van, mikor áthalad, hiszen ott a megálló az átjáró után. Az induló meg ugye lépésben indul ilyenkor és vadul sípol. Még működő fényjelzőnél is mennek át a piroson sokszor a gyalogosok, hiszen úgyis megáll még a megállóban ha ott áll bent akkor is, még a ritka itt meg nem álló vonatok is lassítanak (nosztalgiamenetek pl.), szükség is van rá.

Előzmény: 9312255016 (39275)
9312255016 Creative Commons License 2013.06.05 0 0 39275

Az hogy a bökövö nem indít vonatot a saját pályáján az ő problémájuk, természetesen beleszámít..utána vagy jelzőőr kell egyébként közlekbizt veszélyeztetés
A sípolgatás nem nagyon róható föl egy ilyen helyzetben senkinek sem, viszont jelző előtt meg kell állni befelé haladó vonatokkal is, ami szinte biztos hogy nem tart be mindenki

Előzmény: A-dani (39274)
A-dani Creative Commons License 2013.06.05 0 0 39274

Késő este hallottam a füttykoncertet 23 óra körül, reggel is valamikor fél 6 körül erre ébredtem, a vonatmentes idő is beleszámít a 12 órába? Reggel 7:10-kor indultam el otthonról, akkor sem működött a fénysorompó. Amúgy ilyenkor kötelező tolni a sípot mikor lassan átcsorog a vonat az átjárón vagy csak azért sípolnak, mert autók meg emberek vannak a síneken?

Előzmény: 9312255016 (39273)
9312255016 Creative Commons License 2013.06.05 0 0 39273

tojnak rá, hisz mindig van 12órájuk megcsinálni, de ha 12órán túl nem látsz fedező dolgozót mehet a följelentés

Előzmény: A-dani (39272)
A-dani Creative Commons License 2013.06.05 0 0 39272

vasárnap este óta rendszeresen romlik el Rákosfalvánál a fénysorompó, tegnap este is órákig rosz volt, ma reggel sem ment. Mi történik arrafelé?

_Nyuszi Creative Commons License 2013.06.04 0 0 39271

Tudom. Pontosan ezért nem értettem, hogy miért sárga könyvet emlegetsz. :)

Előzmény: Rudolf Daumann (39270)
Rudolf Daumann Creative Commons License 2013.06.04 0 0 39270

Ami zöld egyébként a HÉV-nél, de majdnem minden rendben van :D

Előzmény: _Nyuszi (39268)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.06.04 0 0 39269

Hát, akkor kb. 15 éve, ha nem több.....

Előzmény: 9312255016 (39267)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.06.04 0 0 39268

Azt hittem, a sárga Danka-könyvre gondol..

Előzmény: Bazsi75 (39266)
9312255016 Creative Commons License 2013.06.04 0 0 39267

Akkor amikor izzad az alagút és a batyi

Előzmény: _Nyuszi (39264)
Bazsi75 Creative Commons License 2013.06.04 0 0 39266

HÉV-es jogsi sárga emlékeim szerint :)

Előzmény: _Nyuszi (39265)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.06.04 0 0 39265

Sárga? Az hogy jön ide? :o

Előzmény: Rudolf Daumann (39263)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.06.04 0 0 39264

Mikortól járnak a H5 vonatai Margit híd felszínhez?

Rudolf Daumann Creative Commons License 2013.06.04 0 0 39263

Nem tudtam, hogy indul. Oké, nem vagyok érintett benne: otthon porosodik a sárga könyvecském az asztalon :D

Előzmény: Schaku (39260)
A-dani Creative Commons License 2013.06.03 0 0 39262

A kettő együtt jár. Beszarik a fénysorompó és rántja magával a közúti lámpákat is, így van beállítva nehogy zöldet adjon az autósoknak, és bemásszanak a vonat elé, mert ugye sokan nem jutnak el addig, hogy a sínen is jöhet valami csak jelzőlámpát nézik és ha zöld mennek leszarva a fénysorompót.

Előzmény: V43 1279 (39261)
V43 1279 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 39261

Nem csak a fénysorompó nem működött, hanem az egész kereszteződésben lévő lámpák sem (sárgán villogtak).

Előzmény: A-dani (39258)
Schaku Creative Commons License 2013.06.03 0 0 39260

10 órája kezdődött el. Ha pontosa akarok lenni. A végére is kíváncsi vagy? Na azt senki sem tudja, csak tervezet van.

Előzmény: Rudolf Daumann (39256)
Schaku Creative Commons License 2013.06.03 0 0 39259

Úgy gondolom az is kell. Főleg mivel új a felállás. Még a "tanároknak" is. Biztos lesznek fejvakarások.

Előzmény: 9312255016 (39257)
A-dani Creative Commons License 2013.06.03 0 0 39258

Rákosfalván órák óta rossz a fénysorompó, persze, hogy mindenki mint a birka megy semerre se nézve, minden vonatnál füttykoncert. Igaz ha működik akkor is van, aki ignorálja.

9312255016 Creative Commons License 2013.06.03 0 0 39257

mérhetetlen nagy kihívás előtt állnak, annyira, hogy szerencsét kell kívánni hozzá :)

Előzmény: Schaku (39255)
Rudolf Daumann Creative Commons License 2013.06.03 0 0 39256

Mikor kezdődik/kezdődött??

Előzmény: Schaku (39255)
Schaku Creative Commons License 2013.06.03 0 0 39255

Minden "szerencsésnek" sok sikert a tanfolyamhoz!

siófoki35 Creative Commons License 2013.06.02 0 0 39254

A csömöri állomás előtti felüljáró egyszer megrongálódott, és a helyreállítás ideje alatt itt végállomásoztak a vonatok.

Előzmény: A-dani (39253)
A-dani Creative Commons License 2013.06.02 0 0 39253

Tegnap sikerült kiszúrni ezt a helyet, Csömör előtt a fénysorompós átjáró után:

http://indafoto.hu/adani/image/18735555-0d059f4d/562835

Nem volt itt egy megálló régen? Nagoyn gyanús, van peron is mellette ill. mi másért lenne ott az ak ét kandeláber?

A-dani Creative Commons License 2013.06.02 0 0 39252

Jó képek.  A csömöriek ismerősök is, ott lehettem mikor készültek.

Előzmény: M.VIII (39250)
Tamasch Creative Commons License 2013.06.02 0 0 39251

Bocsánat, hogy beleugatok a pálya széléről, de volt ott még két kitérő.

http://www.youtube.com/watch?v=aiP3vPuuCDo

12:12-nél kellene figyelni.

Vagy csak a pultra volt felfestve?

Előzmény: _Nyuszi (39246)
M.VIII Creative Commons License 2013.06.02 0 0 39250

Halihó!

Egy képcsokor a tegnapi menetről:

A-dani Creative Commons License 2013.06.01 0 0 39249

Elcsíptem Rákosfalván ma utoljára, utasok nélkül vissza a kocsiszínbe:

A-dani Creative Commons License 2013.06.01 0 0 39248

Mai termés a H8, H9-en:

http://indafoto.hu/adani/mvii_vadaszat

vityu75 Creative Commons License 2013.06.01 0 0 39247

_Nyuszi Creative Commons License 2013.05.30 0 0 39246

Érdekes, pont a kitérők szelvényszámai nincsenek rajta. :)

De így is megfelel a célnak, köszönöm szépen! :)

Előzmény: V46 021 (39242)
V43 1279 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 39245

Köszi, ezt ismerem. A ráckevein kívüli többi vonalra gondoltam.

Előzmény: Spy803 (39244)
Spy803 Creative Commons License 2013.05.29 0 0 39244

Nézz itt körül http://kevei.atw.hu/

Előzmény: V43 1279 (39243)
V43 1279 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 39243

A neten megtalálható ilyen helyszínrajz a HÉV vonalakról?

Előzmény: V46 021 (39242)
V46 021 Creative Commons License 2013.05.28 0 0 39242

Hirtelenjében ezt találtam.

Előzmény: _Nyuszi (39241)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.05.28 0 0 39241

Köszönöm szépen!

Remélem, előkerül majd a régi rajz.. :)

Előzmény: V46 021 (39239)
V46 021 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 39240

Bocs!

méjéről = mélyéről

Előzmény: V46 021 (39239)
V46 021 Creative Commons License 2013.05.27 0 0 39239

Száműztem minden nem aktuális rajzot a gépeimről..., de ha a kezembe kerül valamelyik fiók méjéről ama CD, akkor felteszem a környék helyszínrajzát.

Egyébként teljesen szokvány kiágazás volt.

A1 jobb kitérővel a lekőtő felé, A2 bal szára 1X méter után bakban végződött.

Az A2 is be volt kötve a D70-be, Ő adta az oldalvédelmet a vonali vágánynak.

Előzmény: _Nyuszi (39238)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.05.27 0 0 39238

Köszönöm!

A cca. 114-es szelvényig nekem is ment, tovább sajnos nem. :(

Ebből az A1 gondolom be volt kötve a Dominóba, de úgy tudom, védőcsonka nem volt. Volt esetleg mégis? Vagy KS, VS?

Előzmény: V46 021 (39236)
RKB24 Creative Commons License 2013.05.26 0 0 39237

Egészségedre!
*ÉN nem azt hiszem el amit teírtál
.

Előzmény: Szentendre (39235)
V46 021 Creative Commons License 2013.05.26 0 0 39236

A1, A2.

Régi rajz nincs kéznél, de cca. a mai 114-es szelvényben volt.

Előzmény: _Nyuszi (39233)
Szentendre Creative Commons License 2013.05.26 0 0 39235

"Ezzel a történet véget ért, mindkét oldalt ismeritek, mindenki eldönti,hogy kinek mit hisz el, rátok van bízva."

Hát nem azt amit leírtál...

Előzmény: RKB24 (39185)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.26 0 0 39234

Ha már Vágóhíd. Párás hajnal, beszáguldó MIXA-val:

_Nyuszi Creative Commons License 2013.05.26 0 0 39233

Sziasztok!

Békáson a végponti oldalon, a kötőtelep felé kiágazó váltónak mi volt a pontos szelvényszáma és jele?

Köszönöm szépen előre is!

endre7647 Creative Commons License 2013.05.24 0 0 39232

A kép lemaradt :)

Előzmény: endre7647 (39231)
endre7647 Creative Commons License 2013.05.24 0 0 39231

Közvágóhíd, retro HÉV

M.VIII Creative Commons License 2013.05.24 0 0 39230

Már megint sínszállítás...

jarmufotozas Creative Commons License 2013.05.19 0 0 39229

Előzmény: M.VIII (39228)
M.VIII Creative Commons License 2013.05.18 0 0 39228

Jók!

Előzmény: jarmufotozas (39227)
jarmufotozas Creative Commons License 2013.05.18 0 0 39227

Bár nem HÉV, de a HÉV vonalán készült :)

Nagyban 

Nagyban 

xxxel. Creative Commons License 2013.05.17 0 0 39226

Nem nyert :D

Előzmény: Törölt nick (39216)
Schaku Creative Commons License 2013.05.16 0 0 39225

Valljuk be így viszont unalmas, mindig ugyan azt pörgetjük végig újra. Szaftos témákat nem lehet feldobni, ha meg szaftos képeket se ááááá. Jó lenne vidi a magától mozgó vonatról mi? :D

Schaku Creative Commons License 2013.05.16 0 0 39224

Ezt jó tudni, nagyon jó! Soha sehol nem olvasok alapelveket. Szeretnek is érte.

Tehát marad a hernyók fényképezése a pályán. :)

Előzmény: VolánosCsigaBiga (39223)
VolánosCsigaBiga Creative Commons License 2013.05.16 0 0 39223

A kép azért lett törölve, mert telephelyen/kocsiszínben készült.

A tömegközlekedés fórum fejlécébe bele van írva nagy betűkkel, hogy telephelyes képeket tilos feltenni. Mégha engedéllyel is készült a kép, akkor is tilos.

Előzmény: Schaku (39222)
Schaku Creative Commons License 2013.05.16 0 0 39222

Ha megadod a mail címed írok. Nem marad ez ennyiben.

Előzmény: toberci98 (39217)
toberci98 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 39217

Hol lehet venni Hév makettet? bármiléyen tipus jó csak hév legyen az a lényeg tudtok ilyet ?? :)

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.15 0 0 39216

A régi festésű MIXA állt be, utasokat nem szállított, a (Boráros felé) jobb első ajtaja mintha félig nyitva lett volna (Ajtóhiba?).

Előzmény: A-dani (39213)
További magyar hang Creative Commons License 2013.05.15 0 0 39215

Inkább csak valami pitty-putty lehetett, mert a forgalom újra megindult.

További magyar hang Creative Commons License 2013.05.15 0 0 39214

Nem tartom kizártnak, de még többet nem tudok.

A-dani Creative Commons License 2013.05.15 0 0 39213

Megint a kábelnek kelt lába?

Előzmény: További magyar hang (39212)
További magyar hang Creative Commons License 2013.05.15 0 0 39212

Teljesvonalo csepeli HÉV pótlás indul, MOST

Rüby 2143 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 39211

"nem hallani egymást, mert még a plafon is remeg tőle"

...valószínűleg ezért találták ki a rotációst. Utaskényelem, zajszennyezés csökkentése és egyéb elhanyagolható sokadrangú célok érdekében. ;)

"
Előzmény: Törölt nick (39210)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.14 0 0 39210

Ennek tiszteletére reggel ő jött. :)

Egyébként a nem dugattyús légsűrítők nekem jobban bejönnek. 879-nek pl. beindul a légsűrítője és álló helyzetben nem hallani egymást, mert még a plafon is remeg tőle. És nem csak az az egyetlen ilyen kocsi. A rotációsakat a csepelin meg alig hallani, érezni, hogy zümmögnek.

Előzmény: M.VIII (39205)
Spy803 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 39209

Első szárnypróbálgatásom:

http://users.atw.hu/oepanorama/nemzeti/nemzeti.html

Rüby 2143 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 39208

Szerintem amíg Csepelen van működő MIXa addig kb. fölösleges volna. Főleg hogy ott van a 825 és a 831 is. Azokat meg lehet őrizni üzemképesen, olcsóbb, mint valamit huszonakárhány év után üzemképessé tenni.

És vannak, akik sokkal szívesebben látnának mondjuk M.VII-t vagy M.III-t nosztalgiaüzemben, mint valami olyasmit, ami Csepelen még forglaomban van. Én is jobban örülnék egy M.VII motorkocsinak mint a 801-esnek.

Előzmény: BPO-105 (39207)
BPO-105 Creative Commons License 2013.05.14 0 0 39207

Egyszer valaki biztos előáll a 801-es szerelvény üzemképessé tételével.

Előzmény: Rüby 2143 (39204)
Schaku Creative Commons License 2013.05.13 0 0 39206

Tudtok az országban elhagyatott héveket? Pl a 824-es mintájára.

M.VIII Creative Commons License 2013.05.13 0 0 39205

No, állítólag ő a soros:

Előzmény: Törölt nick (39179)
Rüby 2143 Creative Commons License 2013.05.12 0 0 39204

Hogy érted hogy a 801-es helyére?

Előzmény: BPO-105 (39202)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.12 0 0 39203

891-892?

Előzmény: Bálint23-24 (39200)
BPO-105 Creative Commons License 2013.05.12 0 0 39202

Bárcsak meglenne a 823-as is, a komplett szerelvény mehetne egy külső felújítás után Szentendrére, a 801-es helyére kiállítási darabnak.

Persze belső tér nélkül még ez is nehéz lenne...

Előzmény: M.VIII (39196)
M.VIII Creative Commons License 2013.05.12 0 0 39201

Akkor rossz infót kaptam. :) De gondolom, te tudod, melyik megy. :)

Előzmény: Bálint23-24 (39200)
Bálint23-24 Creative Commons License 2013.05.12 0 0 39200

Hát nem jól tudod, nem ő lesz a következő :)

Előzmény: M.VIII (39199)
M.VIII Creative Commons License 2013.05.11 0 0 39199

Kevein csak a 949-950 pároson volt nem dugattyús légsűrítő, egy ideje átkerült csepelire.

Ja, most ott amortizálódik. Az egyik legjobb gép rv-n.

947-948 tényleg elmehetne főjavításra, rettenet hangja van. A kerekek is laposak, a hajtást meg érezni mintha darálná magát.

Úgy tudom, ő lesz a következő.

Előzmény: Törölt nick (39179)
M.VIII Creative Commons License 2013.05.11 0 0 39198

Sőt, ma is kinn járt. És nem volt egyedül. :)

Előzmény: dáávid1988 (39180)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.11 0 0 39197

Szegény MIX! Rossz érzés így ránézni egy járműre, főleg hogy a társai egy része még "él". De így is jobb sorsa lett mintha szétvágták volna.

Előzmény: M.VIII (39196)
M.VIII Creative Commons License 2013.05.11 0 0 39196

Igen, ott van, és a 824-es motorkocsi

Előzmény: Törölt nick (39194)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.11 0 0 39195

Hülye kérdés, google MAPs, kicsit lejjebb nézek a térképre és igen. :D

Előzmény: Törölt nick (39194)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.11 0 0 39194

Ez Alsónémedin van?

Előzmény: JakiHUN (39193)
JakiHUN Creative Commons License 2013.05.11 0 0 39193

Biztos volt már ez a kép, de újszülöttnek minden vicc új.

http://goo.gl/maps/QtsQj

Tudni róla valamit, hogy hogy került oda?

_Nyuszi Creative Commons License 2013.05.11 0 0 39192

A HÉV üzem egy fura állatfaj. :)

Pár éve Vendégsínnek magyarázták el, hogy nem jó a tárcsafék.... :-)

Előzmény: Sir Gombóc (39191)
Sir Gombóc Creative Commons License 2013.05.11 0 0 39191

Tényleg? A Flirtökon a tetőn vannak elhelyezve és kb. 10 naponta néznek rájuk karbantartás során. De az M47 (pardon 478) sorozaton sem naponta nézegetik. És ezeken egy kissé nagyobb az igénybevétel.

Előzmény: Schaku (39173)
9312255016 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 39190

akkor lapozz vissza egy kicsit..

Előzmény: 04-70 (39189)
04-70 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 39189

Mindegyik jó, denekem a 3. az ami mindent visz! :D Ilyen jellegűt még nem is láttam!

Előzmény: M.VIII (39188)
M.VIII Creative Commons License 2013.05.10 0 0 39188

Egy kis sínszállítás a hétvégi vágányzárhoz:

Mumeen '80 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 39187
L45H Creative Commons License 2013.05.10 0 0 39186

Nagyon szép kép, aranyos :)

Előzmény: dáávid1988 (39180)
RKB24 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 39185

Megkaptam a panaszlevélre a választ.
Úgy gondolom, hogy az a korrekt ha ismertetem a járművezető álláspontját is az üggyel kapcsoaltban.

Az illetékes szakterület vezetője által folytatott vizsgálat során az ügyben érintett járművezető meghallgatására is sor került. A járművezető elmondása alapján Ön hosszabb ideje tartózkodott a vágányok között, ami már a biztonságos közlekedésre zavarólag hatott. Ezt jelezte a diszpécsernek. Amikor másodszor látta Önt a vágányok között, a vonatoktól 5-8 m-re, akkor tette szóvá, hogy a járművezetőről, azaz róla is készített fotók.

Mint ahogy korábban írtam nem a vágányok között voltam és nem is sokáig, mindössze 1-2 percig, amíg a képeket elkészítettem,de mivel a járművezető 1 órán belül 2x is látott ezért azt gondolhatta,hogy órákon át vártakoztam ott.(hogy ez miért lett volna baj,nem tudom)
"A vonatoktól 5-8 méterre"....(?????) ezzel mi a gond?Szerintem teljesen biztonságos távolság, a peronon még 1 méter sincs a sárga vonal és a vágányok között,az nem veszélyebb?Elég stresszes életet élhet ha az 5-8 méter távolságban lévő emberek,tárgyak zavarják őt a biztonságos vezetésben.(Vagy minden méteren megtörli a homlokát és azt mondja hogy "Huh, ez a rohadt felsővezeték tartó oszlop nagyon közel volt"?!
Az utolsó mondat: továbbra sem értem,hogy miért hiszi azt,hogy őt fotóztam.Hihetetlen....

A járművezető a szerelvény vezetőállásán tartózkodott, Ön az első vágánynál várakozott, így tettlegességre, illetve az őrök bármilyen bevonására az ügyben nem került sor. A DI-SEC biztonsági szolgálat járőrei ezt a tényt megerősítették. A kivezényelt járőrpár a buszmegállónál volt, figyelték az átszálló utasokat, csak a hangos beszédre lettek figyelmesek, ekkor indultak el a vonat felé. Mivel látták, hogy a járművezető a vonatban tartózkodik, akinek beszél, pedig a peronon van, ezért nem avatkoztak az ügybe.

Az igaz,hogy a vezetőállásban tartózkodott, egészen addig amíg észre nem vett engem amint az első vágánynál várakozom.
Lehet,hogy halucináltam mikor azt tapasztaltam,hogy közvetlenül az arcomba ordít egy fickó, hogy takardjak innen, de szerintem nem a vezetőfülkében ült, ha csak az ki nem terjed az első vágányig.
Itt megmutatkozik, hogy ha kihívom a rendőrséget akkor a biztonságiak természetesen a járművezetőt pártolják és én hazudok.
Az pedig,tény,hogy nem történt tettlegesség, csak tett felém egy támadó mozdulatot, de az nem ért célt.
Az őrök  igazat mondanak, azzal kapcsoaltban,hogy nem avatkoztak közbe.Pedig nekem nagy szükségem lett volna rájuk,hogy leállítsák a tomboló járművezetőt.(Ja,de ő a vezetőfülkében ült, minek is avatkoztak volna közbe, hát persze...)

Ezt mindenkinek ajánlom a figyelmébe!!!!:

Szíves tájékoztatásul közöljük, hogy amennyiben nem az utasforgalom számára megnyitott területen kívánja a járművet fotózni, fotózás előtt vegye fel a kapcsolatot a BKV Zrt. Sajtóosztályával a sajto@bkv.hu címen, ahol tájékoztatják a fotózás körülményeiről.

S,hogy valami érdemleges is legyen az egészben:

A munkáltatói jogkört gyakorló vezető felhívta a járművezető figyelmét a szolgálat ellátása közben a megfelelő viselkedésre, illetve a naproló nem megfelelő kezelése miatt írásbeli figyelmeztetésben részesítette

Gondolom ez a figyelmeztetés annyira meghatotta a vezetőt mint engem a BKK bocsánatkérése, de már az is csoda,hogy idáig eljutott a dolog.

Ezzel a történet véget ért, mindkét oldalt ismeritek, mindenki eldönti,hogy kinek mit hisz el, rátok van bízva.
Köszönöm a türelmeteket, további jó szórakozást!

Előzmény: RKB24 (38975)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.10 0 0 39184

Tehát ezek napok, és több nincs is:

június 1., július 6., augusztus 24., szeptember 7. és október 5.

Tehát nincs az, mint múltkor, hogy minden Februári Szombatján közlekedett.

Előzmény: Bazsi75 (39183)
Bazsi75 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 39183
Előzmény: Törölt nick (39181)
V43 1279 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 39182

Pl. szombaton is ment az MVIII+LVII.

Előzmény: Törölt nick (39181)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.10 0 0 39181

Kérdezem a topiktársaktól, hogy az MVIII.-as motorvonat, mikor szállít NOSZTALGIA JÁRATBAN utasokat, melyik napokban?

(BKK fél hónapja nem tud kérdésemre válaszolni)

dáávid1988 Creative Commons License 2013.05.10 0 0 39180

Ma is kint volt:

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.09 0 0 39179

Kevein csak a 949-950 pároson volt nem dugattyús légsűrítő, egy ideje átkerült csepelire.

947-948 tényleg elmehetne főjavításra, rettenet hangja van. A kerekek is laposak, a hajtást meg érezni mintha darálná magát.

Előzmény: Dash 9 (39175)
toberci98 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 39178

Nincs valakinek a kamaraerdei hévről régi fotói?? 

M.VIII Creative Commons License 2013.05.09 0 0 39177

Úgy tudom, az MIX vonatokon Ikarus 31, az M.VIII-ason csak hasonló...

Előzmény: jázminapja (39176)
jázminapja Creative Commons License 2013.05.09 0 0 39176

Az M.VII és M.IX-es motorkocsikon tényleg Ikarusz 31-es lámpák vannak?

Dash 9 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 39175

Korábban volt valamelyik csepeli vagy ráckevei egységen csavarkompresszor, vagy rotációs sűrítő azzal tudtommal nem volt gond.

Előzmény: Schaku (39173)
LPZ - 145 Creative Commons License 2013.05.09 0 0 39174

Néhány áprilisi fotóm Szentendréről.

Schaku Creative Commons License 2013.05.08 0 0 39173

Nem jó erre a célra és több gondoskodást igényel mint a standard. Az olajat nagyon kell figyelni van e benne. Életképtelen szerkezet a HÉV-en.

Előzmény: BCsG (39172)
BCsG Creative Commons License 2013.05.08 0 0 39172

Az a fantasztikus rotációs légsürítő már sokadszorra krepál be. Valamiért kifújja az olajat. Egyébként más szerelvénnyel összezárva mehet - sőt, szokott is közlekedni.

Előzmény: toberci98 (39161)
toberci98 Creative Commons License 2013.05.08 0 0 39171

Jó bocs azt hittem tudjátok miért áll ott 

Előzmény: zlaci88 (39162)
Rüby 2143 Creative Commons License 2013.05.08 0 0 39169

Jó helye van annak itt!

Előzmény: Schaku (39165)
V46 021 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 39168

"2év? Ez Mo!"

Mégegyszer leírom! :)

Decembertől lesz vágány...

Read only? Ez Mo?

Előzmény: Schaku (39167)
Schaku Creative Commons License 2013.05.07 0 0 39167

Aham.

2év? Ez Mo!

kopaszkapitany Creative Commons License 2013.05.07 0 0 39166

"Nem követem, de visszahozzák Endrére vagy mi lesz vele?"

Még egyszer leírom....közel két évig lesz lezárva az esztregom-i vonal(Pilisvörösvártól Rákosrendezőig van vágány felújítás),nem hiszem hogy visszajönne MVIII-as múzeumba,tán esetleg Se-i vonalon is lenne nosztalgia járat.

Előzmény: Schaku (39165)
Schaku Creative Commons License 2013.05.07 0 0 39165

Nem követem, de visszahozzák Endrére vagy mi lesz vele?

Előzmény: M.VIII (39164)
M.VIII Creative Commons License 2013.05.07 0 0 39164

Pár kép a múlt szombatról:

M.VIII Creative Commons License 2013.05.07 0 0 39163

:D Nem csak ő, mások is...

Előzmény: zlaci88 (39162)
zlaci88 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 39162

Néha olyan hülyeségeket tudsz kérdezni..... Biztos tapsra vár.... Vagy van valami baja, vagy tartalék szerelvény.

Előzmény: toberci98 (39161)
toberci98 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 39161

És a 985-ös miért áll ott Cinkotán? mire vár? már egy jó idelye ott van 

zlaci88 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 39160

"Szombaton" van kint a népnek....

Előzmény: Törölt nick (39159)
Rüby 2143 Creative Commons License 2013.05.07 0 0 39158

Üdv!

Íme egy mai fotóm:

zlaci88 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 39157

A mérőcuccai akadtak ki valami kábel is elvileg elszakadt illetva azt észlelte,hogy kisiklott....... Pedig amúgy nem :)

Előzmény: M.VIII (39154)
kopaszkapitany Creative Commons License 2013.05.06 0 0 39156

975 meg Csepeli vonalon van.

Előzmény: Schaku (39155)
Schaku Creative Commons License 2013.05.06 0 0 39155

A 975 sincs meg? :D

Előzmény: kopaszkapitany (39152)
M.VIII Creative Commons License 2013.05.06 0 0 39154

Hát megjárta Ráckevét, másnap felment Gödöllőre, nem csodálom, hogy széthullik...a vízzsákok földjén már gumicsónak és könnyűbúvár kell a sínvizsgálathoz...

Előzmény: Rüby 2143 (39146)
V46 021 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 39153

...2 évig nem mennek haza...

Decembertől lehet megint szortírozni a "ződbádogdoboz"-okat!

Előzmény: kopaszkapitany (39152)
kopaszkapitany Creative Commons License 2013.05.06 0 0 39152

"Az se jön már haza többet."

Nem csak ő, 975 688 976 se.

Két kisegység biztos 2 évig nem mennek haza, míg Esztergomi vonal felújítás zajlik.

Előzmény: Schaku (39151)
Schaku Creative Commons License 2013.05.06 0 0 39151

Látom megvan a 985-ös. :)

Az se jön már haza többet.

Előzmény: Törölt nick (39149)
toberci98 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 39150

A boráros téren is járt szombat kora délután 

Előzmény: jarmufotozas (39142)
Oleever07 Creative Commons License 2013.05.06 0 0 39148

szép kép lett. tervbe volt véve, hogy ide is elnézek, de majd legközelebb. :-)
addig is egy kép nem oly messze ettől a helyszíntől:

Előzmény: Rüby 2143 (39134)
jarmufotozas Creative Commons License 2013.05.05 0 0 39147

Szabadság-telepig sem értek el vele.. Elvesztették az egyik jeladót. Csömör-Kavicsbánya elvileg nem lesz bejárva.

Előzmény: Rüby 2143 (39146)
Rüby 2143 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 39146

Kb. nem sokkal jutott tovább, úgy hallottam, hogy fekve maradt.

Csömör - Kavicsbánya közt érdekes lenne fotózni.

Előzmény: jarmufotozas (39140)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.05.05 0 0 39145

Meg is lett örökítve. ;-)

(Csuda egy jószág, nagyon tetszett belülről is. - bár ez az élmény nem a kevei vonalon volt.)

Előzmény: V43 1279 (39141)
Spy803 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 39144

Bocs, nálunk 7 éve volt.

Előzmény: Spy803 (39143)
Spy803 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 39143

8 évente visszatér?
Mit mér ez a szerkeszet egész pontosan? 

jarmufotozas Creative Commons License 2013.05.05 0 0 39142

Meg Szentendrén is járt.

Előzmény: V43 1279 (39141)
V43 1279 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 39141

Szóval arra is ment! Tegnap a ráckevei vonalon volt.

jarmufotozas Creative Commons License 2013.05.05 0 0 39140

Üdv! Egy kis érdekesség vasárnap reggelről :)

9162 004 & 945 együttállás Gödöllőn :)

http://www.flickr.com/photos/viktor0136/8710390669/in/photostream

M.VIII Creative Commons License 2013.05.05 0 0 39139

Jó képek! :)

Előzmény: vityu75 (39131)
M.VIII Creative Commons License 2013.05.05 0 0 39138

Elmondanám, hogy a Csinos becenév a hatvanas években ragadt rá, amikor te még csak egy kósza gondolat voltál (meg én is ...). Fura lett volna anno rôgtôn Retrónak elnevezni, nem?

Előzmény: dani1988 (39130)
Rüby 2143 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 39137

Kekec?! :D

Igazad van a Cirmost is inkább Háromezresnek hívom, ha nagyon muszáj szóba hozni...

Előzmény: KrB91 (39136)
KrB91 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 39136

Ez szerintem még talán elmegy, elvégre jól áll neki ez a fényezés, de az OFF V43-asnál a Cirmos mindent kiüt! Vagy csak mi vagyunk túl kekecek :)  néhány becenévvel kapcsolatban.

Előzmény: Rüby 2143 (39132)
Májusi Dusán Creative Commons License 2013.05.04 0 0 39135

Egy márciusi videómat küldöm most nektek egy reggeli HÉV szállításról:

https://www.youtube.com/watch?v=1_GDa51cHkM

Rüby 2143 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 39134

Utolsó csömöri kanyar:

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.04 0 0 39133

Azt meg tudod még mutatni, hogy féküzemben a 411-es és a 410-es kapcsolók közül melyik van nyitva/zárva, vagyis a  "fékezőáramkört"?

Nem jövök rá. Gondolom a forgórész polaritás föl van cserélve (fölfelé folyik az áram), meg valahogy keresztbe vannak kapcsolva a motorok (1/2 forgórész 3/4 állórészt gerjeszt, 3/4 forgórész 1/2-t). Vagy rosszul gondolom?

Előzmény: motorasz89 (39103)
Rüby 2143 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 39132

Igen, hogyismondjam, tök buzisan hangzik. Egy vonatra nem mondunk ilyet, hogy csinos. Szerintem.

Előzmény: dani1988 (39130)
vityu75 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 39131

Néhány mai:

dani1988 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 39130

Ez a "Csinos" szörnyű....nem tudom, miért ez ragadt rá, ennél még a Retró is 100x jobb lenne szerintem...

További magyar hang Creative Commons License 2013.05.04 0 0 39129
MIX/A fanoknak: ma is ezek pörögnek a csepeli vonalon. "Csinos" is kint van 2 kisegységben
Mumeen '80 Creative Commons License 2013.05.04 0 0 39128
Az első kép a cinkotai erőművet ábrázolja, az épületek még megvannak, a hozzá vezető vágányok és még néhány felsővezetéktartó oszlopok. Most 31-es raktárként üzemel. A 175-ös autóbusz fordulójánál található a volt laktanya most szolgálati lakások mögött.
Előzmény: toberci98 (39119)
Koncz_János Creative Commons License 2013.05.03 0 0 39127

köszönöm :)

Előzmény: Rüby 2143 (39126)
Rüby 2143 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 39126
Előzmény: Koncz_János (39125)
Koncz_János Creative Commons License 2013.05.03 0 0 39125

a menetrendjét esetleg lehet tudni? :) a BKV-nak sikerült feltölteni a kezdőállomásról való indulás időpontjait, de még egy lista sincs arrol, hogy hol áll meg...

Előzmény: Oleever07 (39124)
Oleever07 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 39124

Holnaptól kezdve újból közlekedik az M.VIII-as motorvonat.
http://bkv.hu/hu/kozlemenyek/ujra_zakatol_az_mviii_as

Felidézésképpen itt egy kis videó a februári menetekről:
http://www.youtube.com/watch?v=t5Cm7GENjuU

zlaci88 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 39123

Passzolom.

Előzmény: toberci98 (39118)
Szakadáskapcsoló Creative Commons License 2013.05.02 0 0 39122

Ismét nagyegységben jár a retró, ma éppen 1-es forgalmiban (vagy hogy hívják errefelé). Úgyhogy mostmár többször is kiadták olyan számokba, amit napközben kisegységekre bontanak (az 1-es csak reggel jár külön).

Előzmény: M.VIII (39072)
D. Belloq Creative Commons License 2013.05.02 0 0 39121

A 2. az a Népstadion metróállomás eredeti terv szerint épült felszíni épülete, amit később visszabontottak kockára.

toberci98 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 39120

Pontosabban Hol készültek a képek 

toberci98 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 39119

Nem tudjátok hogy ezek hol vannak? 

toberci98 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 39118

jaa értem, azt hittem másikat küldtek helyette mert akkor érkezett amikor indulnia kelett volna 

És melyik kocsin volt ajtó hiba? hányas volt? 

Előzmény: zlaci88 (39099)
BPO-105 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 39117

Tiszta szívemből kívánom, hogy a ilyen egyszer nézzen be valamit, és csapassa meg magát.
Vagy legyen még telhetetlenebb, és kapjon rá a távvezetékre (volt már rá példa, nem szép látvány).

Előzmény: További magyar hang (39077)
Schaku Creative Commons License 2013.05.02 0 0 39116

:P

Előzmény: Rüby 2143 (39115)
Rüby 2143 Creative Commons License 2013.05.02 0 0 39115

Nem érzed úgy néha, hogy túl sokat tudsz? :D

Előzmény: Schaku (39114)
Schaku Creative Commons License 2013.05.01 0 0 39114

Nagyon jó amikor adott X darab szerelvény, de nincs kettő egyforma. OFF-ba.

Schaku Creative Commons License 2013.05.01 0 0 39113

És még mik lesznek. Amikor egy menetet már nem igen lehet nagyobbra vágni.

Előzmény: Bálint23-24 (39111)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.05.01 0 0 39112

Köszönöm!

Tehát ha jól értem, gyakorlatilag mindegyik kerékpáron van visszavezetés (ha jól értem, a pót egy forgóvázán nincs)?

Előzmény: Bálint23-24 (39111)
Bálint23-24 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 39111

Szia! A motorkocsi visszavezetése (MH) az 1-2-es kerékpároknál kerül visszavezetésre, de a 3-4-es kerékpárokon is van az alváz és a tengelyek között elektromos kapcsolat (az alvázról egy kábel a motor házára, aztán a motor házáról egy kábel a motoron található minusz kefére van kötve). A pótkocsi fűtésének visszavezetése is így van megoldva, mint a motorkocsi 3-4-es kerékpárjánál (itt mondjuk nincsenek minusz kefék)(volt már olyan, hogy azért nem volt fűtés a pótkocsiban, mert az egyik ilyen saru letört, tehát nem volt MH).  

Előzmény: _Nyuszi (39110)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.05.01 0 0 39110

Nem erre gondoltam. :)

Hanem hogy a pót vagy a motor kerekén záródik. Esetleg van-e egy kitüntetett tengely vagy forgóváz ilyen szempontból?

(Pl. a motorkocsi fűtése a motorkocsin záródik-e MX/A esetén, vagy a póton keresztül?)

Előzmény: motorasz89 (39108)
Szentendre Creative Commons License 2013.05.01 0 0 39109

Egy motorvezető tanfolyan kb. 500000Ft...

Előzmény: Törölt nick (39101)
motorasz89 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 39108

Muszáj záródnia a többi nagyfeszültségű fogyasztónak a kerekeken (főlégsűrítő, inverter, fűtés...), mert különben nem záródna az áramkor. Vagy ha nem erre gondoltál akkor nem értem a kérdést.

Előzmény: _Nyuszi (39105)
Törölt nick Creative Commons License 2013.05.01 0 0 39107

Köszönöm mindenkinek az anyagot! :)

Schaku Creative Commons License 2013.05.01 0 0 39106

_Nyuszi Creative Commons License 2013.05.01 0 0 39105

Jaj, ha már témánál vagyunk:

Az egyes járműsorozatokon a főáramkör melyik kerekeken záródik, és ezen záródik-e a többi fogyasztó (pl. fűtés) is?

motorasz89 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 39104

Esetleg tudok olyannal szolgálni hogy egyes fokozatokon mely zárkapcsolók húznak meg.

motorasz89 Creative Commons License 2013.05.01 0 0 39103

http://indafoto.hu/motorasz/image/18474393-4cb386bb/details/xl/557121

http://indafoto.hu/motorasz/image/18474395-e55a973e/details/xl/557121

Egyenlőre ezeket találtam benne. Ha kell meg tudom mutatni a különböző motorpárok selejtezett állapotát. De sajnos azt hogy melyik fokozatban hogy vannak az ellenállások bekötve azt nem tudom, mert itt csak ellenállás mezőket jelöl R1, R3, W1, W3 jelöléssel. Ha érdekel még valami, keress meg. Üdv Motorasz89

Előzmény: Törölt nick (39095)
_Nyuszi Creative Commons License 2013.05.01 0 0 39102

Inkább az a kérdés, hogy honnan szereznéd be. Szerintem.

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.01 0 0 39101

Igaz, összesen van 23 fokozat.

Ez a Danka féle könyv (tartalomjegyzék alapján) jónak tűnik, valahonnan érdemes lenne beszerezni, csak kérdés mennyibe kerül.

Előzmény: 9312255016 (39098)
zlaci88 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 39100

örsrül=örsről

Előzmény: zlaci88 (39099)
zlaci88 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 39099

Ez most hol volt??
Mert ami az örsrül indult 15:40-kor az ajtóhiba miatt indult később 15:38 helyett, mivel befelé is késett ezért késett továbbá az érkező 15:38-as és nem másik jött helyette, csak késett. 

Előzmény: toberci98 (39090)
9312255016 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 39098

inkább 12-8-3

Schaku Creative Commons License 2013.04.30 0 0 39097

3x futtam neki, megvárom a többiek mit reagálnak.

_Nyuszi Creative Commons License 2013.04.30 0 0 39096

Ami talán elérhető könyvtárból, az a Danka-könyv.

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.30 0 0 39095

Lehet esetleg valahonnan szerezni egy kapcsolási rajzot motoráramkörről MX(A) szerelvényekről, ahol látszanak a fokozatok kapcsolásai? Soros-párhuzamos-mezőgyengített kapcsolások érdekelnének és hogy hogyan vannak az egyes fokozatokban az ellenállások bekötve.

Jól számolom, 14 soros, 10 párhuzamos és 3 gyengített van? (+18 fékfokozat?)

Schaku Creative Commons License 2013.04.30 0 0 39094

Pl az alapján, hogy az elején úgy volt X és Y megy, majd végül csak X ment, de Y még ott lóg a levegőben, ha Y nem alkalmas vagy bármi.

Előzmény: seagal7 (39093)
seagal7 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 39093
Hát ez az, engem is ez érdekelne, meg mi alapján hívják be azt a bizonyos embert v embereket aki ráadásul már vagy 2 hó csúszásban a többiekhez képest (ha jól tudom most február végén volt a felvétel és még csak most tartanak az orvosinál)
Előzmény: Schaku (39092)
Schaku Creative Commons License 2013.04.30 0 0 39092

Lesz aki azonnal ugrik ha hívják.. Mert pl alapból nem mehetett. Bár nem tudom mi van ilyenkor az orvosival és a többi időigényes dologgal.

Előzmény: seagal7 (39085)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.30 0 0 39091

Kedves topiktársak!

Azzal szakmai kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a Cinkotai járműtelepen milyen vasakat lehet fotózni bent a kocsiszínben, műhelyben, udvaron? Vannak-e esetleg olyan járművek, mint LVI, LV-ös mozdonyok, hóseprő, egyéb érdekes zárt kocsi vagy amilyen ki van állítva az állomás végén?

Tehát ritkaságok...

Köszönöm előre is segítségeteket!

toberci98 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 39090

Mi volt ma cinkotán a 15:40-es gödöllői hévvel miért kelett átszállní? egyébként miért indult két percel késöbb láttam hogy eg ymásik szerelvény jött be a 38-as helyett 

toberci98 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 39089

jaa hoppá :D

Előzmény: zlaci88 (39075)
seagal7 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 39088
Köszönöm a válaszokat!
Fickó bácsi Creative Commons License 2013.04.30 0 0 39087

Ha nem alkalmas az orvosin, akkor nem veszik fel.

A tanfolyam indítása előtt a névsort is be kell nyújtani, így "menet közben" cserére nincs lehetőség.

RIKA424 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 39086

"A" változat = Ha még időben van, behívják a kiesett helyére az egyik eredetileg fel nem vettett.

"B" változat. Sehogy. Kibukott. A Tanfolyam megy tovább a csökkentett létszámmal.

seagal7 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 39085
Sziasztok!
Valaki aki ért hozzá megválaszolhatná nekem, hogyha elindul egy HÉV-járművezető tanfolyam és megvan rá a kellő ember de valaki megbukik az orvosin vagy a vizsgán vagy rájön, hogy mégse érdekli stb., akkor , hogy találnak helyette újat?mert gondolom a létszámnak meg kell lennie.
padorjan Creative Commons License 2013.04.30 0 0 39084

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=122379804&t=9127130

A dátumot nyomogatva végigolvasható.

Előzmény: D. Belloq (39083)
D. Belloq Creative Commons License 2013.04.30 0 0 39083
Mert a szótár szerint így is jó.
Előzmény: siófoki35 (39081)
siófoki35 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 39082

na, megvan! :D

Előzmény: siófoki35 (39081)
siófoki35 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 39081

Volt itt egy kis rajz a bajuszos bácsival hogy "ne vidd el a HÉV-kábelt, még kellhet"

Na olyant kell kiragasztani mindenhova :D

Ja télleg, a BKK miért írja kisbetűvel, hévnek (és ragozza így: héven) a HÉV-et?

04-70 Creative Commons License 2013.04.29 0 0 39080
Előzmény: LoviGabi (39079)
LoviGabi Creative Commons License 2013.04.29 0 0 39079

(erre már nincsenek szavak...)

John Howard Creative Commons License 2013.04.29 0 0 39078

Lángszóró és géppisztoly  ...

... akarom mondani: ördög és pokol! :-(

További magyar hang Creative Commons License 2013.04.29 0 0 39077

2-3 nap?!

A most fölrakott már az egy napot sem élte meg. A ráckevei HÉV-en újra pótlás Szigetcsép és Ráckeve között.

Előzmény: John Howard (39066)
LoviGabi Creative Commons License 2013.04.29 0 0 39076

5*!

Előzmény: M.VIII (39072)
zlaci88 Creative Commons License 2013.04.29 0 0 39075

"Köszönet képen egy régi HÉV-es fotóm"

Ezt nem is mondta,hogy ez a kép a Csepeli vonalon készült vagy ott futna mivel Cinkotai szerelvény.

Kérdése a "régi fényezésű" MIX/A-ra irányult, ami a csepeli vonalon közlekedik.

Előzmény: toberci98 (39071)
Schaku Creative Commons License 2013.04.29 0 0 39074

Előzmény: Törölt nick (39070)
Schaku Creative Commons License 2013.04.29 0 0 39073

Ameddig a biztonsági őrök nem bánthatják a firkálókat addig miről beszélünk kábel témában?

Az biztos, hogy nagyon ügyesek. Szervezettek és gyorsak.

M.VIII Creative Commons License 2013.04.29 0 0 39072

Hali!

Vizsgás volt a 825, azért nem futott a párjával. Én se tudtam, ma kinéztem a vonalra sárga virág ügyben (találtam is), le is kaptam próbázás közben. Szerencsére be volt adva kicsiben a párja is, úgyhogy két legyet ütöttem egy csapásra. :)

Előzmény: siófoki35 (39063)
toberci98 Creative Commons License 2013.04.29 0 0 39071

Szerintem az most is itt közlekedik a Gödöllői vonalon a 938-as szerelvény mintha láttam volna szerintem nem a Csepelin közlekedik 

Előzmény: Törölt nick (39061)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.29 0 0 39070

Egyik múltheti kábellopás alkalmából az egyik kaller is megjegyezte, hogy vezér úr biztos "segít" a lopásokban. Ennyi után már én is úgy gondolom hogy van benne valami. Nem csak az utasokat, hanem a saját cégüket is szétlopják, na mindegy, foglalkozzunk a járművekkel...

Előzmény: bhev.hu (39068)
9312255016 Creative Commons License 2013.04.29 0 0 39069

kissé irónikusan:lassanmár olcsóbb volna szelvénykövenként egy kábelőr

bhev.hu Creative Commons License 2013.04.29 0 0 39068

A múltkor én is belefutottam egybe, vártam a hévre mert késett, addig szépen gyűltek az emberek. Annyian lettünk, hogy akaratlanul lehetett hallani miről beszélgetnek az emberek. Két figura azt vitatta éppen, hogy volt olyan kábellopás miatti késés, hogy reggel 8-as hév még volt aztán közölték hogy kábellopás miatt nem jár a hév. Gondolom arra gondoltak hogy kábelt lopni csak éjjel lehet, nappal már necces. Illetve azt nem értették hogy lehet ilyen könnyedén elszállítani a vezetéket, hogy annak nagy tömege van kell hozzá kocsi stb...

Majd arra jutottak, hogy a kábellopás direkt van, mert így szednek ki pénzt a cégből! Pffffff

V43 1279 Creative Commons License 2013.04.29 0 0 39067

Az OFF ceglédi deltában feszültség alatt (25 kV!!!) loptak el több száz méternyi felsővezetéket (hozzáteszem elég ügyesen mert a hosszlánc meg függőleges rögzítők nagyjából a helyükön maradtak). Kb. 3 hónapja történt azóta sincsen pótolva.

John Howard Creative Commons License 2013.04.29 0 0 39066

Most csak úgy hangosan gondolkodom: tényleg nem lehet ezzel semmit csinálni? Tényleg el kell tűrni a BKV-nak, hogy most már 2-3 naponként elviszik a cuccát? Lassan tényleg úgy néz ki, hogy szinte már várják, hogy az ellopott kábelt végre pótolják, hogy másnap azt is elvihessék. Mi lesz a következő lépés? A vezetékesektől közvetlenül veszik el? Lehet, hogy fel sem kellene szerelni, rögtön át kellene adni minden páratlan napon az "értékesítő brigádnak". Ehh, ez valami borzalom, hogy nem lehet megtalálni ezeket az alakokat, és alkalmazni rájuk a "közérdekű üzem működésének megzavarása" jogi passzust...

Előzmény: LoviGabi (39064)
siófoki35 Creative Commons License 2013.04.29 0 0 39065

sálálálálá....

:(

Előzmény: LoviGabi (39064)
LoviGabi Creative Commons License 2013.04.29 0 0 39064

"A H6-os hév vonalán a Szigetszentmárton-Szigetújfalu H állomás és Ráckeve H végállomás közötti szakaszon üzemkezdettől autóbuszok viszik az utasokat, mert kábellopás történt."

(...)

siófoki35 Creative Commons License 2013.04.28 0 0 39063

Pénteken pont egy sötétzöld vonattal volt csatolva az egyik retró.

Előzmény: M.VIII (39062)
M.VIII Creative Commons License 2013.04.28 0 0 39062

Hali!

Általában reggeli-délutáni csúcsban járnak, F2, vagy F6 forgalmi számban. Ezt a kettőt nem bontják napközben, és a két retró általában együtt jár. Vannak kivételek, pl. másik vonattal vannak csatolva, vagy olyan számot jár, amit napközben bontanak. Ritkán egyedül is futnak, de csúcson kívül inkább az MXA a jellemző, akárcsak hétvégén is, de volt már példa arra is, hogy MIXA járt szombaton. Szóval, a inkább a reggeli-délutáni hétköznapi csúcsban érdemes őket keresgélni.