Keresés

Részletes keresés

nemesvarazs Creative Commons License 2012.07.03 0 0 19366

Jelentkeztem!

Előzmény: ASL (19364)
elianar Creative Commons License 2012.06.30 0 0 19365
ASL Creative Commons License 2012.06.15 0 0 19364

Sziasztok!

 

A nevem András,és elnézéseteket kérem, hogy így ismeretlenül becsöppenek ide, de mint kék cica tulaj (keresztapa és lakótárs egész pontosan) és rajongó szeretném veletek is megosztani, hogy nemrég indult egy Brit cicás fórum a Facebookon is, ahova az esetlegesen csatlakozni vágyó brit kék (vagy nem kék) cica gazdik jelentkezhetnek. A fórum egy zárt közösség, így ha csatlakozni szeretne valaki, akkor itt jelezze nekem legyen szíves, esetleg egy üzenet formájában Facebookon ( http://www.facebook.com/andras.nagy.121 )

Szívesen várunk bárkit, hisz több gazdi, több tapasztalat ugyebár. :)

Octi19 Creative Commons License 2012.06.06 0 0 19363

Persze! Kerestük és még most is nyitott szemmel járunk-kelünk a környéken. Volt minden, a környék körbejárása, plakátolás, az állatorvosokat nem kérdeztük, mert az ezen a környéken ki van zárva, hogy egy elveszett kisállatot valaki bevigyen az állatorvoshoz... ez sajnos egy ilyen környék! Az a másik macska is eltűnt aki "kicsalta". Volt itt a környéken egy szép kis kékesszürke britnek kinéző cica, viszonylag keveset lehetett látni, de aznap a feleségem szerint itt oldalgott és mintha hívogatta volna a cicáinkat.

 

Sajnos olyan mintha felszívódott volna, senki nem látta. Már tényleg csak annyit remélünk, hogy jól érzi magát és boldog...

 

Lizikén csak azt lehet észrevenni, hogy jobban bújik, de nem látszik rajta, hogy megviselte volna a dolog, elvan és "szétszeret" bennünket.

 

Egyenlőre nem lesz másik cica, én szeretném, de a feleségemet nagyon megviselte Frici elkóborlása és ezért még elzárkózik a gondolattól is, hogy egy másik kiscica költözzön hozzánk.

Előzmény: AsianSpirit (19362)
AsianSpirit Creative Commons License 2012.06.05 0 0 19362

Ez igen, bár kicsit fura hozzáállás.  A környező állatorvosoknak jeleztétek hátha valaki beviszi oltásra vagy esetleg elütve sérültem megtalálta ilyesmi..Akkor most marad Lizike egyedül mert végre rendeletés szerűen működik vagy kap társat?

Előzmény: Octi19 (19356)
AsianSpirit Creative Commons License 2012.06.05 0 0 19361

Tragédia. octi az eglsz környéket végig jártátok, körbekérdeztetek plakátoktatok?? Szegény Frici......

Én sosem hagyom nyitott ablaknál ott a macskát, ha elmegyünk otthonról akkor csak a nagyon magasan lévőket hagyom bukón ahova tuti nem tudnak fölmenni, mert a bukóba meg beszorulhatnak...

Octi19 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 19360

??????!!

Előzmény: Törölt nick (19359)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.24 0 0 19359
Nem ám! Nem is annak szántam!!!
Előzmény: Octi19 (19358)
Octi19 Creative Commons License 2012.05.24 0 0 19358

:-/

ez nem volt vicces!

Előzmény: Törölt nick (19357)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.23 0 0 19357

Hümmmm....  A végén még tiszta szerencse lesz, hogy elszökött....

Előzmény: Octi19 (19356)
Octi19 Creative Commons License 2012.05.23 0 0 19356

Sajnos semmi.... :-(

 

Már nem is reménykedem, csak abban, hogy jól érzi magát és nem bánta meg nagyon, hogy meglépett.

 

...és, hogy igazoljam a régi mondást, miszerint "minden rosszban van valami jó" Lizike azóta olyan szeretet gránát lett, mióta Frici elszökött, hogy szinte "szétszeret" minket. Azt nem tudom biztosan, hogy most minket kompenzál a bánat miatt, vagy magának kompenzál a magány miatt...

 

Előzmény: oroshazicsaj (19355)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.05.23 0 0 19355

Van már valami hír?

Előzmény: oroshazicsaj (19354)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.05.15 0 0 19354

Úristen!!!!!!!

 

Basszus! Plakátoljátok ki a képét, fára, hirdető oszlopra, netre tegyétek fel. Hátha valaki megtalálta, és visszaadja.

 

Nem elkeserítéss képp, de szerintem nem fog visszajönni magától, lehet hogy valaki már boldog új tulajdonosa, de történhetett vele rosszabb is.

 

Én sosem hagyom itt Kyrát egyedül a szúnyoghálónál, mindig úgy félek, nehogy valami baj legyen, mi földszinten lakunk, nehogy valaki kivágja a hálót, és elvigye a ciccet! Bár van rácsunk is előtte, de a kisörödg nem alszik.

 

Remélem megtaláljátok!

 

Előzmény: Octi19 (19353)
Octi19 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 19353

Sajnos szombaton reggel Frici kiszökött az ablakon, kibontotta a szúnyoghálót és elkóborolt, azóta se híre, se hamva... :-( Vártuk egész nap, másnap reggel is amikor megszokott etetés idő volt, de semmi, semmi nyom, a környékbeli macskák sem nyugtalanok, szerintem nem a közelben van az a csirkefogó....

 

Van valakinek tapasztalata, hogy mennyi ideig lehet reménykedni, hogy még vissza jön, vagy hogy ilyenkor milyen messzire szoktak kóborolni?

 

Lizike is kimászott az ablakon, de ő vagy nem akart, vagy nem mert leugrani a párkányról (kb 130cm) Ő ott üldögélt a párkányon amikor a feleségem észrevette.

Lord Aramis Creative Commons License 2012.05.14 0 0 19352

Bocsánat tudom,hogy ez nem ide való de hátha valaki tud segiteni!

 

Sziasztok..szerető gazdit keresek sürgősen egy 4 éves ivartalanitott abesszin kandúrnak..igazi bújós emberszerető cicus..családi okok miatt vagyok kénytelen megválni tőle :-(

A cica Budapesten van a XV kerületben..érdeklődni a 0630-604-1295 vagy a 0670-340-7281

Orso-borso Creative Commons License 2012.04.26 0 0 19351

Fiona (ez mégy csak a tenyésztői neve)

Egyébként a másik baba még eladó

 

 

Előzmény: oroshazicsaj (19348)
Octi19 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 19350

Ha csak az a baj, azt ki lehet váltani akár fa hengerekkel, és abba való cuccokat bármelyik barkácsáruházban beszerezheted, de úgy egyébként is érdemes alaposan átböngészni egy OBI vagy Praktiker polcsorait, mert akadnak ott kincsek rendesen.

Előzmény: ninnya7 (19349)
ninnya7 Creative Commons License 2012.04.24 0 0 19349

Szia! Eszemben sincs lehuzni az eladót vagy bárkit. Ugyanez a bútorunk van/volt. "2 macseknál egy brit és egy vézna :) kb 4 hónapig állt a bútor. Már az öszeillesztésnél voltak gondk mert volt elem ami em igazán passzolt. A nagy súly alatt hamar megrogyott. Nem kímélték a fiúk. a plüss részeket kb 2 hét alatt letépték a papírról és mindegy mivel ragasztottam vissza ujra és ujra leszedték. Most ugy néz ki mint egy háborúból mentett katona :( addig szedtem szét hogy még lehessen használni de ne szakadjon a fejemre. Igy az oduig van meg és  még két kaparórúd meg egy függőtányér. Gyönyörű darab volt de nem britteknek. Valami masszivvabb kéne de annyira drágák. Én szivesen csinálnék sk. de nem tudom honnan lehetne beszerezni azt a csavaros elemet ami a papírhengerbe van beleütve ami a két elemet összefogja.

Előzmény: Zsucica94 (19343)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.04.24 0 0 19348

Jaaaaaj, hát nagyon édes!!!

Teszel még majd fel képet?

Légyszi!

Előzmény: Orso-borso (19347)
Orso-borso Creative Commons License 2012.04.23 0 0 19347

Sziasztok!

Talán van, aki még emlékszik tavaly augusztusi bejelentkezésemre.

Nem volt gyors a megbritesedés, mert a kiválasztott cica nem akart tüzelni, de két hete végre megszületett a várva várt prücsök.

 

Zsucica94 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 19346

Az e-mail címemet publikussá tettem az adatlapomon!

Előzmény: oroshazicsaj (19344)
Zsucica94 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 19345

Köszönöm a gyors választ! :) Nem, még sosem rendeltem neten, de valahol el kell kezdeni! Köszönöm az ötletet, mindenképp ki lesz kötve, ha tényleg megrendeljük. Még tárgyaljuk anyuékkal, hogy melyik legyen, de a végeredményt mindenképp leírom nektek.

oroshazicsaj Creative Commons License 2012.04.23 0 0 19344

Szia!

Megnéztem a bútort. Szerintem okés, én a falhoz fogatnám, a magasságából adódóan, elég nagy lehet a kilengése. Amúgy is biztonságosabb szerintem a ha afalhoz van fogatva.

Sosem teszveszeztél?

Ha az eladó nevére kattintassz, ott vannak róla értékelések, mások azt írják, hogy megbízható, és a cicabútort  is dícsérik.

Ne félj tőle, nagyon egyszerű, ha leütöd a terméket, megkapod az eladó nevét, és email címét, és telefonszámát.

 

Írd már meg nekem légyszi a mail címed, fel szeretném venni veled a kapcsolatot.

köszi

Előzmény: Zsucica94 (19343)
Zsucica94 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 19343

Kedves cicások! :)

Nagyon régóta nem jártam a fórumon (és ezt sajnálom is), de most egy (számomra) fontos kérdéssel jöttem ide. Tanácsot szeretnék kérni tőletek az internetes rendeléssel kapcsolatban. Nektek mi a véleményetek róla? A cicunak szeretnék rendelni egy kaparófát, sikerült is kinéznem egyet, de nem vagyok túl bizalmas.... Nektek milyen tapasztalaitok vannak? Mi ezt néztük ki: http://allateledel.vatera.hu/macskatartas/macskabutor_kaparofa/macskabutor_cicabutor_kaparofa_akcios_1580383739.html vagy valamelyik hasonló méretűt. De picit elbizonytalanodtam, mivel előre kell utalni a pénzt... és ház az emberben ott van az a bizonyos "mi van ha?" kérdés.... Mit ajánlotok?

 

A nyáron ünnepeljük 2. szülinapunkat, és a személyiségünk is alakulóban van. Sokkal bújósabb a gyerkőc és sokkal akaratosabb is. :) Jajj nekünk, ha nem az a táp van, amit enne!

Egy kép a ciccről:

 

További jó cicázást! :)

Claire cica Creative Commons License 2012.04.17 0 0 19342

Sziasztok Drága Fórumlakók!Kedves Katica!

 

Ismét a lerágott csont:szaporítótól vásárolt viszkászjellegű macska fedezőkandúrt keres....igaz,a gazdának fingja nincs arról,hogy mennyi utánajárás,előkészület és horribilis anyagi ráfordítás kell ahhoz,hogy nagy biztonsággal egészséges,szép almot hozzon le a TENYÉSZTŐ és nem a szaporító!Igaza volt Octinak,és Orosházi csajnak amikor azt írták,hogy NE!A macskád valószínűleg nem véletlenül nem törzskönyves,legalábbis gondolom,hogy nem az. Mert ha törzskönyves lenne, akkor valószínűleg kaptál volna a cica mellé szerződést is, amely egyértelműen kiköti,hogy nem tenyésztheted!!!! Ha meg törzskönyves és tenyésztheted, akkor minden bizonnyal a szerződésed rögzíti a tenyészthetőségre vonatkozó tenyésztői kikötéseket és minimum 200.000,- Ft-ot fizettél a macskáért. Minimum!!! Ha meg nem törzskönyves,"de a szülei azok,meg láttam is " duma jön elő,akkor el kell hogy keserítselek: nem biztos,hogy a cicád -ha brit egyáltalán-megfelel annak a szigorú standardnak,ami a britet britté teszi. Ettől persze bájos és akár szép is lehet, de a tenyésztő ettől tenyésztő,hogy látja a saját macskáin, a gondosan összeválogatott és irányítottan fedeztetett tenyészállatait és csak a legjobbakat igyekszik tenyészteni a legjobb tudása szerint a standardnak megfelelő egyedekkel megőriztetni és tovább adatni a fajtajegyeket.

Tehát, csatlakozva az előttem szólókhoz és korábbi önmagamhoz(olvass korábbi bejegyzéseimet) szépen kérlek ne csinálj feleslegesen olyan dolgot, amihez nem értesz,esetleg veszélybe sodrod a macskádat(ellési nehézségek), és nagyon-nagyon kár olyan cicákat szüleszteni,akik soha nem fognak fajtatiszta számba menni és hidd el,hogy soha nem lesznek olyan szép utódaid, mint ami egy tudatos szelekcióval megválasztott tenyészpár utódai lesznek...és még ott is lehetnek vakvágányok.....

Ha meg netán véletlenül egy kis pénzt is szeretnél keresni velük, akkor meg arra kérlek meg,hogy felejtsd el ezt a fórumot.

Előzmény: oroshazicsaj (19341)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.04.01 0 0 19341

Szia Katica28!

Nos, teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval, azaz Octival!

Nagyon szépen, és lényegre törően megfogalmazta a dolog lényegét.

 

 

Előzmény: Katica28 (19338)
Octi19 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 19340

Mielőtt mások és más hangnemben reagálnának a kérdésedre...

 

Ha nem vagy tenyésztő (és ezt a szó legpontosabb értelmében kell érteni) akkor NE próbálkozz alomvállalással! Ne légy te is egy szaporító! legyen fontos a cicád egészsége és mihamarabb ivartalanítsd. Egy-másfél hétnyi kellemetlenség és néhány ezer forint érje meg, hogy a cicádnak hosszú és boldog életet biztosíts. Egy ivaros lány (nőstény) cica fokozott kockázatoknak van kitéve, ami az ivarszervek gyulladásos és daganatos megbetegedését illeti.

 

És akkor a tervezett "fedeztetés" kockázatait illeti: egy olyan kandúr szolgálataiért, nem okoz egészségügyi kockázatot, simán ki kell fizetned egy tetszés szerinti kiscica árát a legjobb almokból. (nem is beszélve arról, hogy ha találnál is ilyen kandúrt, aki rendelkezik a megfelelő minősítésekkel, orvosi szűrésekkel, és még hajlandó is a gazdája egy "hobbitenyésztővel" szóba állni, akkor a te cicádhoz is ugyanazokat -a nem éppen olcsó- szűrési eredményeket fogja kérni, és már ott tartunk lassan, hogy akár két kiscicát is tudnál venni, válogatott almokból...)

 

Minden jó szándékom mellett, de azt kérem, hogy gondold át a dolgot, és keress egy megbízható állatorvost, ivartalaníts és azután itt biztosan fogunk ajánlani neked megbízható almokat ahol gyönyörűbbnél gyönyörűbb, kétségtelenül Britt kiscicák közül választhatod ki a saját és cicád társát a következő 15-25 évre.

Előzmény: Katica28 (19338)
Katica28 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 19339

Bocsi a kép lemarad :D   

Katica28 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 19338

Sziasztok!

Nagyon szeretnék brit 2 éves lánycicámnak szintén fajtiszta, ezüst-fekete csíkos kandúrkát találni fedeztetés céljából. Hamarosan tüzelni fog, már látjuk a jeleket :D Fejér megyében lakunk, de a környező megyékből is várjuk a jelentkezőket, nagyon szeretnénk kiscicákat. 

Írjatok ha van fedeztetésre vállalkozó kandúrkátok Mirus számára! Itt egy kép róla :)))

 

 

Octi19 Creative Commons License 2012.04.01 0 0 19337

Én eddig szintén RC (Kitten) tápot etettem, de most átálltam a kedvezőbb árú, de prémium kateóriás Schesir tápra. Érdeklődtem egy szakértőtől és azt mondták, hogy ha nincs speciális ok ami miatt indokolt lenne a steril tápot alkalmazni (elhízás, stb...) akkor lehet etetni a sima adult tápot is.

 

Én innen szoktam vásárolni: http://www.allati.com/allateledel.php?action=cc

Előzmény: oroshazicsaj (19336)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.03.31 0 0 19336

Sziasztok!

Véleményeket várok!

Nem tudom, hogy ki milyen szárazzal etet. Én RC-vel.

Találtam egy helyet ( http://www.zoofast.hu/ ).

Itt a 10 kg-os RC táp, majdhogy nem 10000 forinttal olcsóbb, mint bárhol máshol.

Szerintetek??

Lord Aramis Creative Commons License 2012.03.26 0 0 19335

Szia ..3 éves és több mint 6 kg :-)..kisbusafejű :-)

Előzmény: oroshazicsaj (19327)
meseében Creative Commons License 2012.03.18 0 0 19334

Az univerzális porszívófej tényleg jó, én is csak alátámasztani tudom az elmondottakat, két hosszúszőrű macsek mellett áldás az ilyesmi, és én is szoktam használni porszívó nélkül is, nagy mennyiségű szőrt képes így is felszedni :-))

Octi19 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 19333

kárpitra és szőnyegre nagyon jó, még porszívó nélkül is jól összeszedi, amikor megvettem azt monda a srác, hogy mindennek előtt próbáljam meg simán csak egy szőnyegen, és tényleg olyan mennyiségű szőrt szedett fel a tisztának tűnő szőnyegről, hogy meglepődtem.

Porszívón, szinte csak úgy lehet használni, hogy a csövet kb.:45°-ban megdöntöm oldalra mert egyébként annyira kapaszkodik, hogy szinte képtelenség tolni...

 

Szóval, nekem bevált.

Előzmény: oroshazicsaj (19332)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.03.17 0 0 19332

És ténleg annyira jó?? Megéri megvenni?

Előzmény: Octi19 (19331)
Octi19 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 19331

nos, a tapasztalataim szerint heti 1-2 furminátoros kezeléssel egészen jól kordában lehet tartani a szőr problémát, már ha ilyen mocsok mázlid van... ;-)

A kárpitok, szőnyegek tisztítására meg: http://www.porszivofej.com/

Én a szettet vettem meg és a ruhakefe is jó szolgálatot tesz.

Előzmény: oroshazicsaj (19330)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.03.17 0 0 19330

Nem Kyrusnak volt húgyúti panasza.

 

Nálunk, hála istennek, úgy kaptuk Tamástól (Dock27), hogy hozzávolt szoktatva a fésűhöz. 3 fajta fésűje van, meg a furmi, aminek még dorombol is ha fésülöm vele.

Amúgy én is gondolkodom, nézelődöm valamin, mert a szőrét, csak ott hagyja a fotelon, ágyon, függönyön, stb. Mondjuk, nálunk minden reggel porszívózással indul. 83 m2 fél óra, mire végzek, de muszáj.

Előzmény: Octi19 (19329)
Octi19 Creative Commons License 2012.03.16 0 0 19329

Gyakorlatilag sehogyan nem lehet megoldani, ha elkülöníted bármelyiket is akkor képes és megsértődik, mert nem érti, hogy Ő most miért nem kap...

Nálunk most már mindenki egy koszton van és ha a legifjabb már 5-6 hónapos akkor szerintem adhatod keverve is a szárazat, persze ha Kyra bírja a Kittent (jól emlékszem, hogy neki voltak húgyúti panaszai?)

 

Apropó, a szőr problémáitok nincsenek? (a kérdés mindenkihez szól) Nálunk szinte mindenütt van macskaszőr és hát a furminátor nem a barátja egyik lókötőnek sem... Friciből egy gyilkos fenevad lesz amikor meglátja a furminátort, és akkor még finom vagyok... gyakorlatilag még nem úsztunk meg fésülést vérfürdő nélkül, és eddig még csak az én vérem folyt...

Előzmény: oroshazicsaj (19328)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.03.16 0 0 19328

2, vagy több macskánál, ti hogy oldjátok meg az etetést?

Nálunk, most Kyrus délután kap alutasakost, este pedig, 4/8 RC-t.

Ha megjön a kis brit, akkor ugye ő RC kittent kap, de ez hogy kivitelezhető, hogy ne egyék fel egymás elől a kaját?

oroshazicsaj Creative Commons License 2012.03.16 0 0 19327

Hány hónapos, és hány kiló?

Előzmény: Lord Aramis (19326)
Lord Aramis Creative Commons License 2012.03.16 0 0 19326

Az előző gazdit kéne jól elagyabugyálni..utálatos ember..Kyra egy édes drága tündér.

Lord Aramis meg csak hízik  és hízik..8 kor ébred..de már 8.10-kor ismét alszik :-)

Előzmény: nemesvarazs (19321)
maxusdrago Creative Commons License 2012.03.03 0 0 19325

Szep cica,es biztos halas is a sok gondoskodasert amit toled kap, jo egeszseget es  meg sok-hosszu boldog eveket kivanunk !!!

Előzmény: nemesvarazs (19324)
nemesvarazs Creative Commons License 2012.03.03 0 0 19324

Ő az a cica akit el akartak altatni,mert nagyon beteg volt.Vesekővel műtötték,eszi a gyógytápot,és nagyon jól érzi magát.

Előzmény: oroshazicsaj (19323)
oroshazicsaj Creative Commons License 2012.03.02 0 0 19323

Nagyon szép Kyra. Ténleg, hogy lehet az hogy valaki így bánjon egy állattal? Ha rosszat csinál, Én is rászólok hangosan, dehát megütni eszembe sem jutna.   Az Én cicámat is Kyrának hívják, hirtelen azt hittem, hogy róla van szó!

Előzmény: ninnya7 (19322)
ninnya7 Creative Commons License 2012.03.02 0 0 19322

Istenem hogy lehet megütni egy cicát??? Gyönyörű Kyra :)

Előzmény: nemesvarazs (19320)
nemesvarazs Creative Commons License 2012.03.02 0 0 19321

nemesvarazs Creative Commons License 2012.03.02 0 0 19320

Kyra már teljesen jól van,és már bátor cica.Remélem elfelejtette az előző gazdi veréseit.

ninnya7 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 19319

 

Igor

maxusdrago Creative Commons License 2012.02.25 0 0 19318

Koszonjuk a dicsero szavakat!Maja egy brit kek ,(6 eves )ivartalanitott nosteny cicus.Kyrus is szep cica az biztos!Nekem nagyon tetszenek a Himalaja cicak is,talan egyszer lesz egy ilyen szepsegem is!Ezek az igezo kek szemek,engem elvarazsolt!                                                                                                                                                             

Előzmény: oroshazicsaj (19311)
1970ildi Creative Commons License 2012.02.25 0 0 19317

Sziasztok!  Ha szeretnétek Royal canin cicatápokat, menjetek a Szimba kisállat-eledel boltba , ott kimérve is kaphatók!!   RC. Kitten  a  babáknak,  sterilized, a herélteknek, Indoor benti cicáknak,  hair@ skin a szép szőrért és bőrért, Exigent a válogatósaknak. a RC  alutasakos eledeled is kaphatók!!  1 kg vásárlása esetén egy lara nedvestáp az ajándék!!!

Cím : Budapest : Etele u 65 XI. ker  Burger King után 200 m  7E és a 173E buszmegállónál!

Nyitvatartás 10-18 ig szombaton 8-12 ig  Ha kérdésetek van hívhattok nyugodtan: 06 20 431 22 18

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!