Keresés

Részletes keresés

spacc Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28102

Akkor letörlöd az előző felvételt. Persze, ha monóba vetted fel, és nem félsávos, akkor megteheted. Bár azt úgy csinálják, hogy felveszed, megcseréled a tárcsát, azt is felveszed, a következő csere után sávot váltasz, felveszed, tárcsacsere és felveszed, tele van a szalag. félsávos monónál csak egyszer cserélheted fel a tárcsát.

Előzmény: metalex (28101)
metalex Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28101

Akkor mégis volt abban kérdés amit írtam !!! (:-)

Én egészen pontosan úgy fogalmaztam, hogy megfordítjuk az orsókat, nem a szalagokat,vagyis a jobb oldali helyet cserél a bal oldalival és úgy veszünk fel rá újra.

Az én értelmezésem szerint ekkor még ugyanúgy  szalag hordozó rétege néz befelé, viszont a lejátszás és a felvétel  iránya pont ellenkező  az előző felvételhez képest , és a szalag másik felére - nem oldalára - ill. 2x egyedsávjára történik a felvétel.

 

Eddíg jó az eszmefuttatásom ?

 

( Viszont   ha jó, akkor had' kérdezzem meg, mi van ha az egyik oldal felvétele után nem cserél helyet a két orsó, vagyis nem fordítom meg őket, hanem visszatekercselem és új felvételt készítek 2x negyedsávot újra, csak a szalag eddíg még nem használt felére ?

Vagyis ilyenkor a két felvétel iránya azonos lesz és nem egymással ellentétes mint az előző leírt esetben ? Van, vagy lehet ennek gyakorlati jelentőssége ?)

Előzmény: newnikk (28096)
quad Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28100

Meg a kockásfülű nyúl

Előzmény: spacc (28099)
spacc Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28099

...soroljam? skót-kockás (az a szoknya, de sok ruhanemő mintájában előfordul a kockás jelző.  Aztán ott van a zabrosz, szalvéta stb... :DDDD

Előzmény: spacc (28098)
spacc Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28098

Na és a francia kockás?   Hiába, van az u.n. népnyelv, ami ellen nem kell totális frontot nyitni, nem érdemes, hidd el!

Előzmény: spacc (28097)
spacc Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28097

Nagyon csípi a szemed ez a kocekásfüzet.... :))))

Nem emléxel - korod folytán - az általános 1. osztályára.  :))))

Előzmény: newnikk (28096)
newnikk Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28096

Van hiba benne, de nem a Te hibád, hisz szinte mindenki elköveti hasonló, mint a kockás füzet emlegetése a négyzethálós helyett. A negyedsávos felvételi mód esetén mindenki úgy írja le, hogy megfordítjuk a szalagot és ezek után a szalag másik oldalára veszünk fel, holott ez teljesen lehetetlen, mert csak az egyik oldalra lehet. A másik oldalon nincs mágnesezhető réteg!

Előzmény: metalex (28095)
metalex Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28095

Költői volt csupán (:-)

A kérdés az lett volna , hogy a gondolatmenetemben van-e hiba-e (:-)

Előzmény: gabocza1 (28093)
metalex Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28094

Így gondolom én is, csak nagymamám mindíg azt tanította, hogy jobb kétszer kérdezni mint egyszer tévedni.

Előzmény: Törölt nick (28092)
gabocza1 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28093

Nem látom a kérdést? :)

Előzmény: metalex (28091)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28092

Gondolom az eléggé egyszerű és könnyen belátható. ha egy irányban akárhány sávon elfoglaljuk a szalag teljes felületét, fordított irányú felhasználás, ill. lejátszás nem lehetséges.

Előzmény: metalex (28091)
metalex Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28091

Feltehetek egy nagyon lámernek tűnő kérdést ?

Előre leszögezem, hogy olyan közegben nőttem fel ahol max. egy Unitra ZK 140 volt fellelhető, polimer szalaggal, fogalmunk nem volt

a sávokról, csak annyi, hogy sok van belőle, és a kapocsolók rossz állásában visszafelé játtsza a magnó a muzikot. Víszont, mivel

nem értettünk hozzá, szerintem símán vettünk fel a szalagok hátoldalára is (:-)))

Szóval, ha jól próbálok gondolkodni (:-) akkor a

 - sztereo félsávos készülék, a szalag  kétszer félsávjára készít felvételt- a szalag teljes szélességében, így ugye fordítás

nincs, lejátszás után vissza kell tekercselni a szalagot, hogy újra hallgatható legyen.

 - sztereo negyedsávos, a szalag egyik oldalán használ kétszer negyed sávot, ami ugye egy fél, és egy oldal lejátszása után

megfordítva az orsókat, le lehet játszani a másik kétszer negyedsávot is.

Gondolom, ha az eddigiekben nincs logikai bukfenc, akkor a negyedsávos quadro is egy oldalra tud csak rögzíteni, és arra

értelemszerűen négyszer egynegyed sávot. És nincs orsófordítás, lejátszás után szintén vissza kell tekercselni az orsót.

 

Még mielőtt valaki bármire is gondol,és mielőtt leírná azt, kérem olvassa el újra hozzászólásom bevezetőjét (:-)

S minezek melett, márminthogy ugatom még csak messziről a szalagos technikát, még egyszer szeretném megemlíteni, hogy kis idővel

ezelőtt, amikor elkezdtem itt kérdezősködni tőletek, akkor  is hangsúlyoztam, hogy nem akarok a szalagos technikával foglalkozni, de

"megfertőztetek".(:-)

Viszont nincsenek meg az alapok, és olyan dolgok, ami annak aki 30 éve magnózik, oly természetesnek tűnhet.

metalex Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28090

Hát nem ! (:-)

Lehet azért nem akarja lejátszani a szalagjaimat a mosógép- hiába fűztem bele a dobba (:-)?

Előzmény: spacc (28079)
quad Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28089

Tegnap mákostekercs topictársnak nem sikerült feltennie a kis Standart Unicorder magnó képeit.

 

Itt van, tök ari.

ozpecs Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28088

Engem is érdekelne fél és negyedsávos felvevő meg lejátszó fej is ezekből.

spacc Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28087

Aszem nekem elég momentán az, amit kértem.

Előzmény: quad (28081)
M.Jocó Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28086

Ha lehet akkor a törlőfejből legyen 2 darab, lejátszó és felvevő 1-1.

 

Előre is koszönöm.

Előzmény: quad (28081)
tunerman Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28085

Mint a spaci leírta, félsávos felvételt jobban lejátszol négysávos quadro fejjel mint negyedsávossal, mert az nem is ad ugyanannyi  jelet az alsó, jobb oldali sávon!

A négysávos (quadro) fejeknek azonosnak kell lenniük a negyedsávos technikával, mert az összes Quadro magnó használható negyedsávosként sztereóként is.

 

Üdv: TJ.

Előzmény: quad (28078)
***RS*** Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28084

Igen, a 4 fejmagot tartalmazó gép ebből a szempontból sokkal jobb mint a 2xnegyedsávos, mert ez utóbbi a félsávos felvétel lejátszásakor féloldalasan szól. Lehet hogy ki is próbálom (már régóta készülők rá) mert engem is izgat a kérdés.

Előzmény: quad (28080)
***RS*** Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28083

Nekem van ilyen AX-20 panelem és egy A-3440-es is, tehát éppenséggel ki is lehetne próbálni a dolgot egy félsávos felvétellel. De az biztos hogy a két oldal között nem lesz szintkülönbség, és már ez is valami.

 

http://3d4me.wordpress.com/2008/11/26/teac-ax-20-mix-down-panel/

Előzmény: spacc (28077)
spacc Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28082

Nem, nem jössz ki jobban, ott az előző hossászólásomban a válasz. Viszont quadro fejjel korrekten le lehet játszani a félsávost, ha a legalsó fejmag a második csatorna.

Tehát a szalag két szélét tudod lejátszani. Természetesen a forrásnak jól beállított magnón kell készülnie.

Előzmény: quad (28078)
quad Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28081

Azért hogy valami konkrétumról is beszéljünk:

 

Spacc, Jocó!

 

Egy egy garnitura elég az Elektronika fejekből? Állítólag több feje is van még az illetőnek.

 

 

quad Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28080

Ha jól értelmezem a Spacc által mondottakat és az RS által feltett ábrát, akkor mégis csak jobb a quadró fej, mint a negyedsávos, mert a két szélső sávot felhasználva mindkét sáv teljes szélességében olvas.

Előzmény: ***RS*** (28076)
spacc Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28079

Ne álltasd magad, ebből így se jöttél ki jobban... :))))

Előzmény: metalex (28075)
quad Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28078

Jenő!

 

Te is félreértesz!

 

Én nem a félsávos fejet akarom helyettesíteni, hanem azt szertetném tudni, hogy félsávos felvételek lejátszásakor ad-e valami pluszt egy kvadró fej a sima negyedsávoshoz képest?

 

Azt már ugyanis többször tapasztaltam, hogy a félsávos felvétel felemásan (egyik csatorna gyengébben) szól a negyedsávos magnón. (lehet hogy eredetileg is rossz a felvétel, de megfelelő magnó hiányában nem tudom ellenőrizni.)

 

Egyébként a kvadró fej sávszélessége (sáv magassága) vajon ugyanakkora mint a negyedsávosé?

 

Vagy esetleg keskenyebb? Mert ez esetben  már a negyedsávos felvétel lejátszásánál is gyengébben muzsikál a kvadró fej.

 

Előzmény: tunerman (28072)
spacc Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28077

Kedves Quad!   Sajna a válasz a kérdésedre nemleges. Az 1-2 sávnál (az a szalag felső szélére esik) Nem lesz vesztesség, viszont a 3-4 sávnál (mivel a félsávos fejeknél éltalában a dupla szélességű sávok közötti távolság miatt) jelentős veszteség lép fel, mert a fejmag fele ezen a "senki földje" szalagfelületen tapogat le. Még jó esetben is 3-5 dB vesztességgel kel számolni. És biza nem sztakijusan, hanem dinamikusan változik a jel erőssége. Természetesen, a teljessávú felvételnél nem áll fenn ilyen jelenség.

Előzmény: quad (28069)
***RS*** Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28076

Hát először is, igen sokféle félsávos csíkrendszer létezett. De ha a legelterjedtebbnek a NAB szabvány szerinti csíkrendszert tekintjük, akkor igencsak kérdéses, hogy ez összességében szélesebb-e mint 2Xnegyedsáv. Szerintem nem!

 

Itt egy kis hivatkozás:

 

 

http://richardhess.com/notes/formats/magnetic-media/magnetic-tapes/analog-audio/025-reel-tape/

 

Mellesleg minden TEAC SM-ben és OM-ben benne van méretekkel a két fajta sávrendszer.

Előzmény: kékszemű (28067)
metalex Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28075

Na ezen most lehetne vitatkozni, mert ha a lejátszás egy programm, - ebbe az állapotba kapcsolva zenét hallgat az ember- ami egy jó programm (:-)- akkor ez lehet programm-kapcsoló is(:-)

Persze köszönöm a kiigazítást, tényleg üzemmódkapcsoló volt ezen is (:-)!

Előzmény: Törölt nick (28074)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28074

" mintha csak a jobb oldalon lett volna programkapcsoló rajta. "

 

Inkább üzemmódkapcsoló. A programkapcsoló a mosógépen van :)))

Előzmény: metalex (28071)
tunerman Creative Commons License 2011.11.21 0 0 28073

Helyesen:-)))

 

- a félsávos fej hasznos sávszélessége több, mint a négysávos fej két sávjának az összeadott felülete

Előzmény: tunerman (28072)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!