Keresés

Részletes keresés

metalex Creative Commons License 2011.11.23 0 0 28122

A TEAC A2300SX gondolom csak negyedsávos, vagy tud felet is ? Nem tudod véletlenül ?

Előzmény: ***RS*** (28120)
gojo100 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 28121

Sziasztok!

 

Revox A77 kofferos magnó+plexi+13 db 26-os fém és müa. orsó agfa szalaggal, zsinoros távval (házi) eladó.

A magnó jó állapotban van. Kép revox topik 445 hsz alatt.

ár megbeszélés szerint.

Bp.

30/215 37 33

***RS*** Creative Commons License 2011.11.23 0 0 28120

A TEAC ezeket a gépeket nem is hívta quadrónak, hanem 4 csatornásnak, vagy multitrack-nek. Jelezve ezzel azt hogy ezek műsorkészítésre valók, valamint ezeken mindig volt szinkron lehetőség is. A Sony nagyobb 4 CH-s gépe is ilyen volt, de a típusjel most nem ugrik be. És talán még az Akai GX-630D-SS is.

Előzmény: dzogcsen (28119)
dzogcsen Creative Commons License 2011.11.23 0 0 28119

Arany törpém ezt montam én is, már megint nem figyeltél leülhetsz! Nins ott a négysávos törlőfej, teljessávos fej van kvadróra, és kétszer negyedsávos szteróra oszt jónapot. Ilyen volt az Akaim is annó. A legnagyobb Teac-ban volt 4xnegyedsávos törlőfej és az ilyen magnó ritka mint a fehérholló házaspárok. Ezeket lehett csak négysávosként használni amatőr studiókban.

Előzmény: spacc (28115)
dzogcsen Creative Commons License 2011.11.23 0 0 28118

Lehet felvenni, nem olyan vastag a szalag de az 1-2 kilohertzes átvitellel nem mész messzire. Persze azért a réteges oldali felvételt vidáman letörli.

Előzmény: etwg (28117)
etwg Creative Commons License 2011.11.23 0 0 28117

símán lehetséges, hogy gyerekkoromban megpróbáltunk felvenni a szalag hátoldalára is, mert nem volt aki értett volna hozzá és elmagyarázza vagy megmutatja azt, hogy hogyan kell rendeltetésszerűen használni azt az egyszerű magnót.

 

 

Hát ahhoz már nagy varázslónak kell lenni, hogy ez sikerüljön....  :-)

Előzmény: metalex (28116)
metalex Creative Commons License 2011.11.23 0 0 28116

 Abszolute nem spekuláció amit írtam, csupán csekély és gyenge lábakon álló tudásom határait próbálom feszegetni, valamint leellenőrizni általatok azt, hogy amit tudok vagy gondolok, azt jól tudom-e.  

Mint írtam, nem igazán- ill. igazán nem volt szalagos előmenetelem. Olvasd el kérlek azt a hozzászólásomat amivel a kérdéskört indítottam- újra.

Az orsós magnó használatáról általad írtakkal teljesen egyet értek, ez lenne a célszerű otthoni felhasználás forma.

Abban az esetben, ha az ember lesétál a Keravillba és 560Ft-ért megveszi a 7"-os Maxell UD-t.

Annak a kevés szerencsésnek akinek sikerül néha hozzájutnia jó minőségű a mai napig használható szalaghoz, bizonyára meg is adatik az a lehetőség.

Viszont vagyunk egy páran, akiknél a felhasználási kör erősen korlátozódik a tárgyi lehetőségek miatt.

Egyéb variációkra meg szerintem igenis szükség van, mégpedíg azért mert egyrészt egy készülék tudását az is megahatározza-illetve inkább behatárolja, hogy aki használja, mennyire ismeri a készüléket.  

Itt van pl. megint az én példám, az Unitra ZK 140-el, símán lehetséges, hogy gyerekkoromban megpróbáltunk felvenni a szalag hátoldalára is, mert nem volt aki értett volna hozzá és elmagyarázza vagy megmutatja azt, hogy hogyan kell rendeltetésszerűen használni azt az egyszerű magnót.

 

Előzmény: Törölt nick (28106)
spacc Creative Commons License 2011.11.23 0 0 28115

Te kis csacsi! A Quadró magnóknál eleve ott a 4 sávos törlőfej. Én arról beszéltem, hogy amikor futottak ezek, csak két olyan készülék volt, ami eleve szabad kezett adott arra, hogy tetszés szerinti sávra felvegyél egy irányba. Az összes többivel vagy 4 csatit vehettél fel, vagy szabvány sztereót. A srác azt kérdezte, hogy lehet-e ilyet csinálni quaadró magnóval.

Előzmény: dzogcsen (28114)
dzogcsen Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28114

Szerintem spacc nem erre gondolt, hanem arra hogy őnnálóan fel lehessen a sávokra venni 4 sávos magnőként házi studióba. Amit írtál az alapkövetelmény, van benne egy teljes sávos törlőfej és egy negyedcsíkos törlőfej. Ahhoz hogy a négy sávot önnálóan lehessen használni 4 magos törlőfej kell. Na ezt tudta kevés magnó, és utólag is csak jalantős átalakítással lehetett megcsinálni ,bele kell a még egy törlőfejet tenni azokra a sávokra amire megfordítva a szalagot venne fel. Elég macerás átalakítás volt egy kvadró akaival megcsináltuk annó erre a célra.

Előzmény: ***RS*** (28108)
etwg Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28113

 a négyzethálós helyett

 

Hát elég nagy marha lehetett, aki ezt kitalálta. És a nyelvintézet szégyene, ha megtüri az ilyesmit. A kockás éppenugy kifejezi a lényeget, mint ez a lehetelneség, akkor kinek furta már megint az oldalát?

Előzmény: newnikk (28096)
ihagee Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28112

A '80-as években doktor Surányi János professzor úr, az ELTE algebra-és számelmélet tanszékének vezetője is kockás papírt mondott az előadásokon, megjegyezve, hogy tudja ő hogy nem, de kisgyermekként ezt szokta meg:-)) Ihagee

Előzmény: newnikk (28096)
***RS*** Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28111

Na ez még egy gyűjteményi darab! Vollensak-3M, quadnak írja, de kicsit keveslem a gombokat rajta. - Viszont érdekes látvány a plexi fejbúra. Érdekes, de nem kell semkinek, pedig szép állapotú.

 

http://www.ebay.com/itm/Vintage-Wollensak-3M-6364-Quad-4-Track-Reel-Reel-Recorder-Player-/150704363976?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item2316ae19c8

***RS*** Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28110

Játékmagnógyűjtők figyelmébe! (Mellesleg eléggé egyedinek tűnik nem hasonlít az Aiwa, Mayfair stb ismert típusokra....)

 

http://www.ebay.com/itm/Signiture-solid-state-tape-recorder-vintage-/110780492616?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item19cb082b48

***RS*** Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28109
***RS*** Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28108

Na most lyukra futottál. A komolyabb 4 csatornások (TEAC A-3340, 3440, 2340 stb) bármelyik két sávra tudnak felvételt készíteni. A kommersz korai kvadró gépek (főleg az Akai kis tárcsásokon) volt egy váltókapcsoló 4CH/2CH felirattal. Ezek vagy kvadró, vagy a szabványos 2 csatornás sztereo programot tudtak felvenni, két egymástól független  sztereo programot egy irányban nem tudtak rögzíteni. Valszeg azért mert annak nem is volt értelme, valamint hogy volt bennük egy teljessávos és egy 2Xnegyedsávos törlőfej, és ez jelentette a műszaki korlátot. 

Előzmény: spacc (28105)
spacc Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28107

Akkor ezexerint az árszorzó kb. 4-5x-ös, és az üzemeltetése se egy piskóta - már ha magnózni is akarsz.

Ezt lefelejtette a zöreg a hozzászólásából. Ilyen gonoszak ezek a nyögdijjasok. Én se sajnálnék tőled egy 700-as BMW-t, bár sejtem, ha kifizetted rá a biztosítást, gondolom nézegethednéd a ház előttilyen üzemanyagára mellett.... :))))

 

Előzmény: metalex (28104)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28106

Olvasgatom hosszas spekulációdat és semilyen vonatkozásban nem szeretnélek befolyásolni, csupán saját álláspontomat nyilvánítom.

Ha az ember úgy dönt, hogy orsós magnót használ, a viszonylag jóminőségű zenehallgatás céljából.

Feltételezve a kielégítő minőségű magnó és szalag birtoklását.

Üzemeltesse a magnót min. 19 cm/sec sebességen és kizárólag félsávos sztereó üzemmódban (ill. fejekkel).

Egyéb variációkra semmi szükség, hacsak nem játszogatás a célja.

Előzmény: metalex (28104)
spacc Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28105

Pontosan!

 

Amúgy a Quadró magnók zöme nem tudja egy irányba a sztereó üzemmódot kétszer egy irányba, a sztereót csak kompabilitási üzemmódba hajlandó elfogadni. Azt hiszem csak két magnó tudott tetszés szerinti sávra felvenni. De a fene se emlékxik így több mint 30 év után, melyik kettő volt az.

Előzmény: metalex (28104)
metalex Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28104

Csak a sztereo variációra gondoltam.

Szóval akkor menetirány szerint csak adott negyedsáv/sztereoval lehet gazdálkodni, ami mondjuk A és B negyedsáv, és nem lehet mellette C és D-vel, mert akkor az már Quadro lenne, ill. olyan fej kellene amelyen egy irányban mind a négy sávot lehet használni, ugye ?

 

Köszönöm! Igyekszem ezt a kérdéskört nem bonyolítani tovább.

 

Akkor amit kérdeztem csak elméleti síkon, annak nincs jelentőssége, hogy a felvételek egy irányban törénnek, vagy mint a valós esetben egymással szemben ?

 

Az egész dolog annak kapcsán jött elő, hogy jó lenne a Revox A77 hez magyar kezelési utasítás, (pontosabban az előlapi kapcsolók ismertetése magyarul, amíg meg nem tanulom) 

mert valami régebbi felvételt hallgattam meg rajta, amit előtte a Teac negyedsávoson is meghallgattam, és a végén ott tartottam, hogy nem tudtam már normálisan lejátszani- pedig akkorra már mindent kapcsolgattam össze vissza- és állandóan hallatszott a szalagon valamelyik oldalon egy másik sáv ,

de visszafelé  !!!  (:-(((

 

Köszönöm !!!

Előzmény: spacc (28102)
Endiman Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28103

azt mondjuk sose értettem miért van, hogy a tesláék, unitráék a magnósávok megnevezésére 1-2; 3-4-et, míg az oroszok csak simán mono1, mono2. de nemcsak az oroszok persze. (uher)

Előzmény: spacc (28102)
spacc Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28102

Akkor letörlöd az előző felvételt. Persze, ha monóba vetted fel, és nem félsávos, akkor megteheted. Bár azt úgy csinálják, hogy felveszed, megcseréled a tárcsát, azt is felveszed, a következő csere után sávot váltasz, felveszed, tárcsacsere és felveszed, tele van a szalag. félsávos monónál csak egyszer cserélheted fel a tárcsát.

Előzmény: metalex (28101)
metalex Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28101

Akkor mégis volt abban kérdés amit írtam !!! (:-)

Én egészen pontosan úgy fogalmaztam, hogy megfordítjuk az orsókat, nem a szalagokat,vagyis a jobb oldali helyet cserél a bal oldalival és úgy veszünk fel rá újra.

Az én értelmezésem szerint ekkor még ugyanúgy  szalag hordozó rétege néz befelé, viszont a lejátszás és a felvétel  iránya pont ellenkező  az előző felvételhez képest , és a szalag másik felére - nem oldalára - ill. 2x egyedsávjára történik a felvétel.

 

Eddíg jó az eszmefuttatásom ?

 

( Viszont   ha jó, akkor had' kérdezzem meg, mi van ha az egyik oldal felvétele után nem cserél helyet a két orsó, vagyis nem fordítom meg őket, hanem visszatekercselem és új felvételt készítek 2x negyedsávot újra, csak a szalag eddíg még nem használt felére ?

Vagyis ilyenkor a két felvétel iránya azonos lesz és nem egymással ellentétes mint az előző leírt esetben ? Van, vagy lehet ennek gyakorlati jelentőssége ?)

Előzmény: newnikk (28096)
quad Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28100

Meg a kockásfülű nyúl

Előzmény: spacc (28099)
spacc Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28099

...soroljam? skót-kockás (az a szoknya, de sok ruhanemő mintájában előfordul a kockás jelző.  Aztán ott van a zabrosz, szalvéta stb... :DDDD

Előzmény: spacc (28098)
spacc Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28098

Na és a francia kockás?   Hiába, van az u.n. népnyelv, ami ellen nem kell totális frontot nyitni, nem érdemes, hidd el!

Előzmény: spacc (28097)
spacc Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28097

Nagyon csípi a szemed ez a kocekásfüzet.... :))))

Nem emléxel - korod folytán - az általános 1. osztályára.  :))))

Előzmény: newnikk (28096)
newnikk Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28096

Van hiba benne, de nem a Te hibád, hisz szinte mindenki elköveti hasonló, mint a kockás füzet emlegetése a négyzethálós helyett. A negyedsávos felvételi mód esetén mindenki úgy írja le, hogy megfordítjuk a szalagot és ezek után a szalag másik oldalára veszünk fel, holott ez teljesen lehetetlen, mert csak az egyik oldalra lehet. A másik oldalon nincs mágnesezhető réteg!

Előzmény: metalex (28095)
metalex Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28095

Költői volt csupán (:-)

A kérdés az lett volna , hogy a gondolatmenetemben van-e hiba-e (:-)

Előzmény: gabocza1 (28093)
metalex Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28094

Így gondolom én is, csak nagymamám mindíg azt tanította, hogy jobb kétszer kérdezni mint egyszer tévedni.

Előzmény: Törölt nick (28092)
gabocza1 Creative Commons License 2011.11.22 0 0 28093

Nem látom a kérdést? :)

Előzmény: metalex (28091)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!