Keresés

Részletes keresés

gaabre Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16309

Nagyon "tehetségesek", tehát ezért nem kaptam januárban.

Ide hallom ahogy a körtelevélbolhák sütkéreznek a fákon és ismét rajtunk röhögnek.

Előzmény: Antisystem (16308)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16308

Igen.

 

ÜdV

Előzmény: gaabre (16307)
gaabre Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16307

A 3g-s Apacs is??

Pedig az egy alternatíva volt a Mospilan mellett (amit ugye csak egyszer szabad körtére fújni) a körtelevélbolha ellen földi halandóknak is.

Előzmény: Antisystem (16305)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16306

Mondjuk én azt nem értem, hogy kontra a nem méhveszélyes Calypso-t miért nem képesek áttenni III-ba, legalább az 50 ml-es kiszerelést... vagy pl. filoxéra levéllakó alakja ellen eddig 2 hatóanyag volt hivatalos, az Actara mint szabadforgalmú, és a klórpirifosz mint zöld könyves. Tavalyelőtt a klórpirifoszt tették át I-be, most az Actarát II-be mindkét esetben a méhveszélyesség okán. Az eredő, hogy nincs engedélyezett szabadforgalmú szer filoxéra ellen Magyarországon jelenleg. Meg ilyenek...

 

ÜdV

Előzmény: Antisystem (16305)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16305

És ugyanúgy II lett :((

(az a baj, hogy ez most nem hazai ötlet, hanem tényleg EU direktiva néhány neonikotin-hatóanyagra... úgyhogy az Apacs is II.)

https://www.nebih.gov.hu/szakteruletek/szakteruletek/noveny_talajvedelmi_ig/aktualitasok/Neos_modositas.html?query=neonikotin

 

ÜdV

Előzmény: pacsepa (16304)
pacsepa Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16304

Nem kell:

 

Venus 25WG

 

Ugyanaz a hatóanyag, ugyanaz a gyártó...

Előzmény: ujbubo (16302)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16303

Nézd, véleményem szerint, mivel az olajnak meg a kénnek atka-gyérítő hatása is van, szerintem a csonthéjasokra-héjasokra akkor indokolt ként és/vagy olajat használni, ha az előző évben erősebb atka-fertőzést tapasztaltál. Illetve a kén talán akkor is szóba jöhet, ha stigminával kínlódtál. De ezt csak a klasszikus kénre írom. A poliszulfid-kénnek (mészkénlé) a sima kénnel szemben van hatása a moniliára meg a tafrinára is.

 

ÜdV

Előzmény: TINTUS (16301)
ujbubo Creative Commons License 2014.02.25 0 0 16302

Sziasztok


Az Actara is bekerült a 2. kategóriába?

 

Ezt is Szlovákból meg lengyelből kell majd beszereznem mint a Tebu-t meg a Bi58-at?

Bubo

TINTUS Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16301

oké akkor a csonthéjasokat réztartalmú szerrel lemosózzuk, de ezeknek olaj nem is kell?

tehát tisztán

 

shampion, bordóilé, rézoxiklorid, Cuproxat,  stb.

 

De melyik a kiadósabb lemosózásra ?

TINTUS Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16300

Beteszek egy linket , egy jó kis összefoglalónak tűnik.

 

http://gazdabolthatvan.hu/index.php/noevenyvedelem/77

TINTUS Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16299

Nagyon köszönöm.

Előzmény: Mozo66 (16298)
Mozo66 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16298

De lemosózhatsz , de a Vegesolban levő ként feleslegesen fújod ki . Nincs olyan kórokozó amit a kénnel kellene kezelned , mivel az a lisztharmatra lenne jó , de az ha elő is fordul az őszin , csak valamikor a nyár elején lehetséges és a levélen és a barackon . Ilyenkor se levél se barack nincs rajta .

 

 Alfi leírásában nagyon helyesen jelezte , hogy az őszit ilyenkor kizárólag a tafrinától kell megvédeni , semmi más nem támadja az ellen meg kizárólag a réz a hatékony . Helyesen írta, hogy az almát rézzel a tűzelhalás és kénnel a lisztharmat ellen kell permetezni arra réz + kén kell ...és így tovább .

 

 Az olajos lemosó meg szintén egy hatású szer a rovarok ellen , gombaölő hatása nincs !!!! a barackon ilyenkor csak a kispókok vannak ( a legyekre vadásznak az ágvégeken )  én ezeket elvből nem bántom , meg pár katica amik ilyenkor megint nem zavarnak sok vizet .

 

Mondjuk erről volt már szó , hogy a hatóanyag tartalmat is figyelembe kell ...kellene ... venni .  Számolni kell , hogy melyik milyen dózisban olcsóbb és hatásosabb ... ha Vegesollal akarod biztosítani az őszibarack réztartalmú lemosását sokkal többe fog kerülni , mint ha csak rézkészítményt használnál a hatás meg ugyan az lesz .

 

 

Előzmény: TINTUS (16297)
TINTUS Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16297

Ha külön vannak a szereid érdemes specifikusan támadni őket és felesleges olyan szert használni ami olyan ellenséget támadna ami  nincs is az adott fán  ( pl csonthéjasokra a kén vagy az olaj ) .

  Mozo akkor ezek szerint csonthéjasra ne lemosózzunk vegasol rs-el ? vagy valamit nem jól értek?

Előzmény: Mozo66 (16285)
alfi13 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16296

Örökzöltet réztatartalmú szerel permetezd pl Curosat-al. Én egyébként nem szoktam lemosózni az örökzöldeket.

Leggyakraban előforduló korokozók:

 Ezüstfenyő levéltetű. Márciustól május végéig és Októberben Mospilan

Lucfenyő gubacstetű: Ágak tövénél zöld gubacsok jelennek meg. Május- júniusban fizikailag semmisítsük meg, mert később a gubacsok  kinyílnak és a tetvek kirepülnek.

Didimaszcella és a Kabatinás gombabetegségek ellen :Antracol 70DG

 

Megelőző permetezés: Mospilan +Score +Antracol  ez helyett jó a Bravó500 vagy Dithane.

Első permetezés: Áprilisban  Második: Augusztus vége.

 Mindkét alkalommal két hét elteltével ismételjük meg

Magnéziumoxid (keserűsó) jó lombtrágya erősíti a növényt.

 

Előzmény: boldog Bulldog (16273)
budai2 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16295

Köszönöm.

 

Ugyanakkor nekem valami olyasmi rémlik, hogy a chess-t megvádolták azzal, hogy az csak kamu, hogy nem méhveszélyes. Állítólag nem azonnal hat, hanem a méhek szaporodását zavarja meg. (de ez csak rémlik, nem tudom, mi lett a vádaskodás vége).

Ezzel együtt, amíg nem virágzik, de már levelek vannak, fogom használni, mert még tavaly bespeizoltam néhány zacskóval.

Előzmény: Antisystem (16278)
Mtz 550E Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16294

Hali!

Tudnátok segiteni hogy a káliszappanból mennyi kell lemosó permetezéshez 1000literbe? Milyen árban lenne esetleg? Vagy ez így jó megoldás?

Vebber Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16293

A Basamid G baktériumos gyökérgolyva fertőzött talaj (gyökérdarabok maradtak benne) fertőtlenítésére jó?

A réz tartalmú szer oldata -pl. rézgálic- valóban jó erre?

 

A fertőzött talajt külön kupacban, vagy inkább gödörbe töltve jobb fertőtleníteni?

pacsepa Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16292

Köszönöm a választ!

Ma délután fogok lemosózni, gyönyörű idő van.

Előzmény: Antisystem (16291)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16291

Persze:)

Az elemi kén nem egy erősen reakcióképes vegyület vizes oldatban, a rézhidroxid se (hacsak nem savakkal), tehát ezek szépen elúszkálnak egymás mellett... Ugye az olaj házilagos hozzákerevése a necces, de az sem kémiai reakciót vált ki, csak a felületi feszültség megváltoztatásával spéci adalék hozzáadása nélkül szépen összetapasztja rögökké a finom eloszlású porokat. (gyárilag keverhető persze adalékokkal, ugye az említett Vegesol eReS is egy rézhidroxid-kén-étolaj keverék a szuszpo-emulziót stabilizáló adalékokkal, amiből a leticinre meg az etilénglikolra  (fagyállóra) emlékszem konkrétan)

 

ÜdV

Előzmény: pacsepa (16290)
pacsepa Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16290

Ugye jól gondolom, hogy a rézhidroxid (Champion) is keverhető a Thiovit-el?

Előzmény: Antisystem (16288)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16289

Erről jut eszembe, a ribizlire okvetlenül használjatok ásványi olajat a lemosáshoz, mert azzal lehet megfogni a később leveleket hólyagosító pirosító levéltetű anyatelepeit...

Kertlap, azt tudjuk, hogy idén kimegy az Agrol. Van valami ajánlatod a pótlására?

 

ÜdV

Előzmény: Lactarius Curtis (16287)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16288

Igen, a Rézoxikloridot és a Thiovitet nyugodtan összekeverheted, és igen, jó lemosó permetezésre is. (a Rézkén FW rézoxiklorid és kén gyári keveréke)

(ez megint olyan "kiskerti dolog", szóval akinek pár növénye van, az lehet, hogy jobban jár ha ilyeneket szerez be mint ha spéci lemosószert vesz, mert ugye a komponensek különböző növényekre egész évben használhatóak (a rézoxiklorid zöldségfélékre pl, a kánikulán kívül rózsára rozsda ellen, szőlőre peronoszpóra ellen, a thiovit lisztharmat ellen praktice mindenre, nagyobb dózisban atkát gyéríteni szőlőn, stb)

A Vegesol eReS-t szintén ugyanezért szoktuk ajánlgatni itt többen a kiskerteseknek, mert - csökkentett dózisban - az is egész évben használható sokféle növényre.

 

ÜdV

Előzmény: vadasz70 (16284)
Lactarius Curtis Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16287

No, én tegnap bordói porral lemosóztam, kapott belőle minden, a málna is.

Előzmény: kertlap (16286)
kertlap (X) 2014.02.24 0 0 16286

Lemosó permetezéshez ajánlat a Növény védelmi Kamarától:

 

Továbbra is nagyon fontosak a réztartalmú szerek. Jelentőségük akkora, hogy sok növényünknél érdemes akár megismételni az őszi rezes kezelést! A réz az egyetlen baktériumölő szerünk pl. tűzelhalás ellen, és egyben nagyon sok jelentős gombára is kiváló. Bár tavaly főleg a lisztharmatoknak kedvezett az időjárás, de ahol mégis gondot okozott nyáron a monília, a tafrina, a levélbetegségek és varasodásra érzékeny alma és körtefajtáink vannak, ott mindenképpen rézzel kezeljünk. Tehát ide tartozik az összes csonthéjas, almástermésű és héjas -gyümölcsű mellett a málna és sok dísznövénycserje is. Bármelyik rezes szerrel dolgozhatunk.

 

►Sokan még mindig a klasszikus rézszulfátra (rézgálicra) esküsznek, pontosabban az ebből készített bordóilére. A rézszulfátot ( a rézgálicot avagy a kékkövet) már csak lombtrágyaként szerezhetik be, de számos, mésszel már a gyárban összekevert változatban is megvásárolható: Bordói Por, Bordói Extra, Bordóilé Neo SC, vagy a Bordóimix DG, Cuprogard DG, stb.

 

►Sok éve használjuk a rézoxiklorid hatóanyagot. Ebből készül a Rézoxiklorid 50 WP, Montaflow, Astra Rézoxiklorid, Neoram 37,5 WG, Plutó 50 WP Rézoxiklorid, Cuprosan 50 WP, Cuprozin 35 WP, Rézkol 400 FW, Meteor, RézMax, Rézoxiklorid 50 WP (Saldeco), Cuprocaffaro Micro, Roxi, stb.

A fenti hatóanyagok mellett néhány éve megjelentek új molekulákat tartalmazó, nagyon finom őrlésű rezek is. Lassabban bomlanak, tovább védik a növényeket és nagyobb levélfelületet képesek lefedni.

 

►A rézhidroxid hatóanyagból gyártják a Champ DP, Champion 50 WP és 2 FL és WG, Copac Flow, Copernico Hi Bio, Funguran-OH, Kocide 2000, Vitra Rézhidroxid, Joker 77 WP, Jolly 77 WP, Hydrostar, Pomuran réz, szereket. Kiváló esőállósággal rendelkeznek. Többségüket nyáron is felhasználhatjuk, nagy előnyük, hogy csonthéjasokban is engedélyezettek (őszibarack kivételével). Már nem perzselnek mint a fent felsorolt „régi” rezek.

 

►A tribázikus rézszulfátot tartalmazó Cuproxat FW lemosás után csonthéjasokban, sőt az őszibarackban is engedélyezett tafrinára. Azért érdemes permetezési próbát végezni, az engedély szerint ősziben sziromhullás, levélperzselés előfordulhat.

 

►A Nordoxban rézoxid van. Esőállósága és tartamhatása nagyon jó. Csonthéjasokban csak tavaszig vethető be, de sok más kerti növénynél mehet nyáron is.

Rezes szereink esőállóságát növelhetjük Silwet L-77 és a Silwet Star tapadásfokozó hozzáadásával.

Mozo66 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16285

Itt lejjebb elég sok leírás olvasható , hogy milyen fát mivel érdemes permetezni , persze nem a fa határozza meg hanem az őt támadó kórokozó . Ha külön vannak a szereid érdemes specifikusan támadni őket és felesleges olyan szert használni ami olyan ellenséget támadna ami  nincs is az adott fán  ( pl csonthéjasokra a kén vagy az olaj ) . Ezekből a leírásokból elég pontosan be lehet lőni , hogy mit mivel érdemes permetezni .  Ha jó hatást akarsz akkor inkább többször 2-3 szor is ismételheted egész a rügyfakadásokig . A lemosó permetezéseknek az a lényege , hogy minél jobban fedje be a fa részeit elsősorban a rügyeket !!!!!! mert ott fog megjelenni a betegség nem e törzsön . Mivel a rügyek a tavaszodással együtt nőni fognak ezért érdemes többször elvégezni a permetezést és még egyszer mondom hogy speciálisan azzal a szerrel ami az adott ellenségekre hat . 

Előzmény: vadasz70 (16284)
vadasz70 Creative Commons License 2014.02.24 0 0 16284

Sziasztok

  A kérdésem az lenne! Van nekem itthon rézoxid klorid és thiovit és agrol plusz permetező szerek . Ha elkezdem ilyen sorrendben permetezni a fákat akkor ez megfelel lemosó permetezésnek? És a rezet és a thiovitet összekeverhetem egymással ? És ha kétszer lemosózok akkor mennyi időnek kell eltelni a két permetezés között. Köszönöm

Antisystem Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16283

Illetve, hát a kéntartalmú szerekről írottakat picit másként fogalmaznám. Valahogy úgy, hogy vannak, amelyek sima kénport tartalmaznak, mint a Vegesol eReS, a Bordói lé + Kén FW vagy SC, Olajos rézkén SE, Rézkén FW stb, ezek ugye hatnak a lisztharmatra, és nagyobb dózisban az atkákat is gyérítik.

És hát ja, a poliszulfid-ként (tkp mészkénlét) tartalmazók, mint az Agrokén (Agrikén ua.), amelyek ezen kívül még hatnak pl. a tafrinára is, meg a rovarkártevőkre az atkán felül is, hisz jól gázosodó szerek.

 

ÜdV

Előzmény: alfi13 (16280)
Antisystem Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16282

Alfi nem írtál semmit rosszul, Kertlap egy reklámpartner-nick, ahogy oda is van írva jobb alul. Aki a hozzászólásodhoz kapcsolódva hívja fel a figyelmet a honlapjára...

 

ÜdV

Előzmény: alfi13 (16280)
pacsepa Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16281

Az időjárási előrejelzést megnézve holnap -legalábbis közép-Magyarországon- ideális idő lesz a lemosó permetezésre! Utána 4-5 napig száraz, napsütéses időjárás lesz, ha minden igaz! Nem mossa le az eső, lesz ideje hatni.

alfi13 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 16280

Ugy olvasom én ugyanezt írtam le amiről Te is írsz. Nem értem  mit írtam rosszul?

Előzmény: kertlap (16279)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!