Keresés

Részletes keresés

hörpölin Creative Commons License 2015.07.25 -6 2 51517

Nekem is megvan a könyv, természetesen a 4957-es teljesítési sorszámig terjedő listával. Feltegyem a névsort a saját honlapomra? Aztán ha az adatvédelmi biztos pénzbírsága büntet, majd összedobjuk a lóvét! Okés? ;-)

Előzmény: Törölt nick (51516)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.25 0 1 51516

Lehet hogy meg kéne próbálni megvenni a Vasutas Természetjáróktól ezt a könyvet,  -feltéve persze hogy ha még nincsen meg-  annak akit ez érdekel.

Azért abban a 95% benne van. És amúgy is egy érdekes, tartalmas könyv.

Előzmény: hörpölin (51515)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.25 -5 2 51514

Abból 3 szerintem ugyanaz, csak sok a nickje.

 

Pozo!

 

Az általam lejjebb betett könyvben 4957-ig benne van az ÖSSZES teljesítő név és szám szerint.

Rockenbauer is kétszeres...:-)

 

Előzmény: nagypapi (51512)
pozo Creative Commons License 2015.07.25 0 1 51513

Köszi.

Nem tudom miből állna feltenni a teljes táblázatot az OKT honlapjára...

Előzmény: nagypapi (51511)
nagypapi Creative Commons License 2015.07.25 -7 2 51512

Úgy látom, négy emberke máris önmagára ismert. ;-)

Előzmény: Törölt nick (51506)
nagypapi Creative Commons License 2015.07.25 -6 1 51511

Szvsz sehol.

Akik önként vállalkoznak, azokat felrakják az MTSZ honlapjára vagy regisztrálhatnak a túratopon. de ez a töredéke a teljesítőknek, és értelemszerűen jóval kevesebb közülük az, aki a 60-as, 70-es években teljesítette.

 

Az MTSZ-ben persze megvan a teljes lista, talán már excel táblában is, de nem hiszem, hogy odaadnák.

Előzmény: pozo (51510)
pozo Creative Commons License 2015.07.25 0 4 51510

Sziasztok!

 

Hol tudom megnézni az OKT teljesítőinek teljes listáját?

 

Köszi

Joeyline Creative Commons License 2015.07.25 0 1 51509

Hálás köszönet!

 

Jó lenne majd megtudni a nem túl távoli jövőben, hogy akkor végül mennyi is lett pontosan az annyi! :-)

Érzésre, összességében szerintem kicsit hosszabbodott a Kék-kör.

Előzmény: hörpölin (51497)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.25 -4 0 51508

Elnézést, az idézet forrása:

Márai Sándor: Füveskönyv

Előzmény: Törölt nick (51506)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.25 0 1 51507

De amről valóban írni akartam:

 

Rakk Gyula!

 

Ha ez segítené a munkádat akkor szívesen adok neked kölcsön pár régi kéktúrás füzetet azokból ami nekem van, ha egyeztetünk esetleg akkor elküldeném őket postán.

 

Megnéztem, nekem van 4, azaz négy darab 1961-es füzetem, ezek minimális eltéréssel egyformák.

Van 3 db 1965-ös, ezekből az egyik viszont nagyon különbözik a többitől, lényeges változásokat mutat az útvonalban a másik kettőhöz képest, és mindez egy éven belül, 1965-ben!

 

Van még: 1978-as, ez gondolom a '76-os kiadás lehet lényegében, van '80-as, '82-es és '92-es, ez utóbbi is érdekes dolgokat tartalmaz pár helyen.

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.25 -6 5 51506

Mindjárt kaptál is párat! :-))

 

Hagy tegyem rendbe a dolgokat egy Márai idézettel, ebben minden benne van amit a negatív emberekről én személy szerint gondolok:

 

 

"...Vannak gyógyíthatatlanul sérült emberek, kiket a kapzsiság, a hiúság és az irigység oly mélyen megfertőzött, hogy nincs semmiféle mód reá, megközelíteni és megengesztelni beteg lelküket. Ezeket szánjad, de kerüljed. Nincs az a nagylelkű cselekedet, önzetlen magatartás, bátor és nemes közeledés, ami segíthet ez embereken. Különösképpen az irigység kínozza ez embereket. Epét hánynak, álmukban felordítanak, hánykolódnak vackukon, mint a nyavalyatörősök, habot köpnek, ha azt látják, hogy valaki munkával vagy a kegyes sors jóindulatával szerzett, elért valamit az életben. Betegek ezek, fertőző betegek. Kerüld a társaságukat, ne hidd, hogy érvelés, bizonyítás valaha is meggyőzheti őket. Mintha a leprásnak akarnád bizonyítani, hogy az egészségesek bűntelenek és ártatlanok! Nem hiszi el. Ha feltárod előttük betegségük igazi okát, meggyűlölnek. Ha érzéseikre akarsz hatni, fütyköst ragadnak. Oly mélyen élnek indulataikban, mint a száműzött sorsában: nem ismernek más megoldást, csak a bosszút. Ne alkudozz velük, kerüld el őket, s viseld el létezésüket a földön, mint egy sorscsapást..."

 

Hangsúlyozom hogy ez egy idézet, nem én írtam, nálam jóval nagyobb képességű ember szavai ezek. Viszont egyet értek velük.

Előzmény: hörpölin (51501)
vjano Creative Commons License 2015.07.25 0 5 51505

Én ugyan nem kéktúrázok, de néha benézek ide....

 

ha már szóbajött, íme egy kis illusztráció a '65-ös igazolófüzetből:

Előzmény: Törölt nick (51500)
Pulmy Creative Commons License 2015.07.25 -6 1 51504

 A  Pes-kő gerincéről állítólag vadászati "érdekek" miatt lettünk kitiltva,így került a nyomvonal a hegy lábához.( ?)

Előzmény: Törölt nick (51500)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.25 -5 1 51503

Így van, egészen pontosan ezt szoktam a szakvéleménybe írni: "a villámcsapást követően a hálózatban keletkezett túláram következtében stb." Csak a vinyókra mondtam, hogy nem evidens, hogy a túláramtól mi megy tönkre. Alaplap, vagy a táp, de van, hogy csak a vinyó... Kiszámíthatatlan. Minden egyszerre nem szokott elszállni egy gépben.

Előzmény: hörpölin (51499)
Jesper Olsen Creative Commons License 2015.07.25 0 1 51502

Gyula, ha kész leszel az egésszel, akár doktori disszertációként is benyújthatod. :-)

Minden elismerésem a munkádért.

Előzmény: Törölt nick (51500)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.25 0 5 51500

Nekem egy korábbi kiadás van meg (© Dr. Vízkelety László, Budapest - 2002).

 

Dr. Vízkelety László: Az Országos Kéktúra - és akik végigjárták (1952-2001)

 

 

 

Már eddig is vettem belőle adatot, de majd a végén átolvasom a részletesebb leírásokat és pontosítom a nyomvonalakat, esetleg beszúrok még hiányzó "éveket".

 

Egyelőre elsődlegesnek tekintem azokat a forrásokat, melyekhez térkép / térképvázlat vagy valamilyen térképszerű ábrázolás is tartozik (Szent István vándorlás: Turisták Lapja + áttekintő térkép, Lokomotív TE. 1959-es igazolófüzete, az MTSZ 1964-es OKT útiklalauza + turistatérképek és atlaszok.

 

Most pont a Gerecsénél tartok: Szárliget - Somlyóvári kh. - Koldusszállás (itt is voltak "csuda" nyomvonalak és majd összegzem őket, ha befejeztem a Gerecsét).

 

(Az 1959 és 1982 közötti időszakból nincs igazolófüzetem, pedig jó lenne látni az első MTSZ-es füzetet (1960-as évek eleje) valamint jó lenne tudni, hogy a Velem - Sümeg szakasz bekapcsolása (1977) és 1982 között adtak-e ki új füzetet. Ebben a Vízkelety-féle kiadványban az áll, hogy az új füzetet már 1976-ban kiadták, Sütő-Nagy Attila összeállításában.)

 

Kösz az infót!

Előzmény: Törölt nick (51495)
hörpölin Creative Commons License 2015.07.25 -6 0 51499

OFF!

 

Ahogy még tegnap leírtad az esetet, nyilvánvaló, hogy a lecsapó villám belejutott a ház elektromos rendszerébe, a vezetékek emiatt égtek, olvadtak szét. A pc-ket nyilván az impulzusszerű túlfeszültség tette tönkre, még ha be sem voltak kapcsolva, átüthettek a főkapcsoló érintkezői (anyám tv-je is így ment tönkre vagy húsz éve: be se volt kapcsolva, mégis szétégett benne a tápegység, mert a hálózati túlfeszültség miatt átütött a kapcsoló). A be se kapcsolt laptopot pedig villámcsapás következtében az áramköreiben indukálódott feszültség tehette tönkre. 

 

ON!

Előzmény: Törölt nick (51498)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.25 -2 0 51498

Nincs ennek köze a védelemhez... Kiszámíthatatlan, hogy ilyenkor melyik alkatrész nyeli be a túláramot és megy tönkre.

Előzmény: V43 1279 (51487)
hörpölin Creative Commons License 2015.07.25 -6 3 51497

"Az összes, a tervezetben szereplő elfogadott nyomvonalmódosítást végig kívánod majd ellenőrizni a Kékkör mentén?"

 

Igen. Minden komolyabb módosítást be szeretnék járni, nem csak a tervezetben szereplőket. Nem fogom elkapkodni, hiszen csak saját szórakozásból teszem: megyek, amikor időm engedi. Legközelebb talán két hét múlva folytatom a Csobáncon. Célom egy olyan oldal létrehozása a honlapomon, ahol minden lényeges útvonalváltozás megtalálható lesz időrendi sorrendben, rövid leírásokkal, térképekkel, GPS trekkekkel. 

 

Az OKT-n mindenképpen csak a változásokat járom be most, a DDK-n alig volt változás, azt lehet, hogy hanyagolom, az AK-n pedig most csavargok, már a megváltozott útvonalon. Itt a gemenci útvonalváltozáshoz feltétlenül vissza kell mennem, mert a Nyárilegelő vmh. és a Cserta hídja között épp a bejárásom után változott az útvonal, útba ejtve a Pörböly vá.-t.

Előzmény: Joeyline (51492)
annyi baj legyen Creative Commons License 2015.07.24 0 0 51496

Köszi!

Előzmény: hörpölin (51482)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.24 0 0 51495

 Rakk Gyulának egy kis érdekesség hétvégére a kéktúra-útvonalas honlapjához...

Megvan neked ez a könyv amelyet a vasutas természetjárók adtak ki nem is olyan régen?

A napokban olvasgattam, van benne egy rész amelyben Sütő Nagy Attila összefoglalóan leírja a kéktúra útvonalát ahogyan az 1956-ban volt.
Összefoglaló módon, de mégis elég részletesen ahhoz hogy a részletekben felfedezzünk rengeteg érdekességet. Az akkori útvonal kb fele más volt mint a mai, de most nem is ezt szeretném taglalni.

Sokkal inkább olyan mondatrészek keltették fel a figyelmemet, hogy " a fakuló kék jelek", meg a "kéktúra régi útvonala", amelyek tisztán utalnak az Országos Kék és a Szent István Vándorlás szoros -fizikai!- kapcsolatára.
Ne feledjük hogy Sütő Nagy Attila 1956-ban használt ilyen és ehhez hasonló kifejezéseket az útvonal leírására, és mivel a kéktúra mint mozgalom előtte 4 évvel, 1952-ben indult így aztán jó okom van feltételezni hogy ezeket a szavakat az 1930-as években felfestett jelekre értette, nem pedig az esetlegesen 3-4 évvel azelőtt felfestett jelzésekre.
Magyarul elmondhatjuk hogy az 1952-ben indult mozgalom bizony a Vándorláskor felfestett kék jeleken indult el, és -mint ahogyan Sütő Nagy Attila utal is rá többször- csupán az '50-es évek vége felé kezdtek el rajta változtatgatni, újabb jeleket felfesteni.

ebben a részben a Kab-hegytől Öcsön, Monostorapátin keresztül tartó Balaton felvidéki kék szakaszról ír. elég részletesen, benne a "kék jelzés régi útvonaláról"

 

A gerecsei Pes-kő gerinc "fakuló jelzései

 

Amiről nemrég találgattál: a Római-fürdő feletti oldalban futott a kék jelzés...

 

A Burok-völgyben már csak elvétve találunk igen fakó jelzéseket...

 

Nos ezek a szövegrészletek egyértelműen utalnak arra a tényre hogy a régi, évtizedes jelzéseket használták a Kéktúra mint mozgalom születésekor, tehát a kapcsolat a Vándorlás és az OKT közt szorosabb volt mint gondoltuk.

 

Forrás:

Lokomotív Turista Egyesület:

Az Országos Kéktúra és akik végigjárták

 

című könyve

Pulmy Creative Commons License 2015.07.24 -4 0 51493

 Léteznek már ilyen aljú kilátók(pl. az említett öt újj),lépcsők. Meg is szűrik a látogatókat rendesen :) 

 

Előzmény: donjuan1984 (51491)
Joeyline Creative Commons License 2015.07.24 0 0 51492

Hörpölin!

 

Az összes, a tervezetben szereplő elfogadott nyomvonalmódosítást végig kívánod majd ellenőrizni a Kékkör mentén?

donjuan1984 Creative Commons License 2015.07.24 -4 0 51491

Megvan a tökéletes megoldás  a gondotokra: Legyenek üvegből a lépcsőfokok! :D Át is látszik, nem is korhad, se nem korrodál; igaz tériszonyosoknak 

még egy kis nehezítés :D

Előzmény: hörpölin (51474)
hörpölin Creative Commons License 2015.07.24 -6 0 51490

"Ráadásul teljesen környezetbarát anyagból készült :D"

 

Úgy belesimul a híd tájba, hogy szinte észre sem lehet venni! :-)

 

Hobo-bobo!

Én eddig csak + jeleket osztogattam, már te is kaptál tőlem nem is egyet! :-D

Előzmény: Pulmy (51489)
Pulmy Creative Commons License 2015.07.24 -4 0 51489

 Ráadásul teljesen környezetbarát anyagból készült :D

Előzmény: rozaa (51488)
rozaa Creative Commons License 2015.07.24 -2 2 51488

A Zalaszántó és Rezi közötti híd az új nyomvonalon übereli mindkettőt a tájba illeszkedés terén. Úgy belesimul, hogy csak na!

Előzmény: Pulmy (51479)
V43 1279 Creative Commons License 2015.07.24 0 0 51487

Szóval az adatok a vinyón megmaradtak? Gyorsabb volt a védelem mint a villám? Az a dolga végülis.

Előzmény: Törölt nick (51463)
HEV Creative Commons License 2015.07.24 0 1 51484

Ezek aktualizálva lettek 2014-év végére. mindegyik kéktúrára megvan.

A teljesítési adatokat az RP-DDK-ra annak idején még feltöltöttem naprakészre és azt vezették is tovább 2014-év végéig. Ha valakinek van kedve abból már statisztikázhat. 

Előzmény: hörpölin (51477)
hörpölin Creative Commons License 2015.07.24 -6 0 51482

Gyosan megnéztem a képeket az újak között, úgy látom nincs nagy probléma a pozícióikkal, de a hétvégén otthon is végigpörgetem őket, kissé ráérősebben, hátha van rajtuk egy kis igazítanivaló! :-)

Előzmény: annyi baj legyen (51481)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!