Keresés

Részletes keresés

bmalag Creative Commons License 2014.09.19 0 0 50284

Mire gondolsz végköv.-ként?

Előzmény: bor_kedvelő (50283)
bor_kedvelő Creative Commons License 2014.09.19 0 0 50283

jók a gondolatok, a legtöbbel egyet is értek, csak épp a végkövetkeztetés hibás szerintem...

Előzmény: ubalika76 (50280)
manbo Creative Commons License 2014.09.19 0 0 50282

Ott a pont !!!

Maximálisan igaz.

 

Előzmény: ubalika76 (50280)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.19 0 0 50281

nagyon így gondolom, mindenegyes szava igaz

Előzmény: ubalika76 (50280)
ubalika76 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 50280

Annyira megy a szövegelés erről a T100-ról, hogy nem bírom tovább:

Szerintem ott van értelme finomkodni a szabályokon, ahol van hozzá mezőny.

Ha megnézem, hogy hányan futnak 11órán belül (első 5-10), ill 10 órán belül (első...), illetve ha megnézzük az időkülönbségeket az elejében (30-40 percek), akkor rájövünk hogy itt csakis csokikupát lehet rendezni.

Ha valaki azt hiszi, hogy ha drága cuccban "fut", és van hozzá felhajtás, akkor ő komoly "futó", akkor becsapja magát.

Én pl annyira komolytalan futó vagyok, hogy akkor megyek el egy versenyre, ha kedvezően alakulnak a körülmények és van kedvem éppen hozzá (kivéve MB). Ezért eleve vicces ez a fizesd ki 3 hónappal előtte.

Nekem tökjó a TT színvonal, mert ez passzol a "futogatásom" alacsony színvonalához.

Nem a rendezést és a pénzt kell rákölteni, hanem mondjuk kevesebbet kellene dolgoznom, komolyabban edzeni (pontosabban a rendszertelen futogatások helyett elkezdeni edzeni), és gyűjteni hozzá még 20 hasonló embert, akkor lehetne terepfutóversenyről beszélni.

Itt van pl ez: http://www.skimountaineering.sk/data14/vertikal.pdf

Ezeknél ki van alakulva valami színvonal ebben a sportban. Brutál leszopattak(jó, éppen túl voltam edzve, nagyon nem ment), de itthon ki menne fel 37p alatt? Senki. 15EUR-ért (rajt előtt fél órával befizetve) kijelölt pályán, komoly szervezéssel, kajával részt vehetsz ezen a versenyen. De igazából az a lényeg, hogy vannak versenytársak. Sokan. Komolyan edzenek, ezért komoly versenyen kell összemérjék tudásukat.

 

De ameddig én -a looser- elmegyek egy itthoni terepfutó versenyre és első 5-ben tudok lenni, addig miről beszélünk? Itt nincsenek terepfutók (na jó, van mondjuk 6), Csanya meg rendezi a divatfutóknak a divatversenyt.

Hajrá, csinálják csak, a részletein nincs mit megtárgyalni. Inkább írjatok klassz beszámolókat, azokat mind elolvasom!

Enyémek itt vannak:

http://borzsonytigrisei.gportal.hu/

allez zserzseli! Creative Commons License 2014.09.17 0 0 50279

szerintem:

- egy szép, design-os, színvonalas honlap, minden infoval, pofás, kedvet csináló.

- egy szuper, műemlék rajt-cél helyszín, várhatóan önkéntlen és önkéntes nézőkkel.

- szép szintes, hosszú táv

- éjszakai rajt

- a műfaj egyik top szponzora

- csanya színvonal

- csanya színvonalú segítők.

 

 

Előzmény: lpr (50274)
kutyA Creative Commons License 2014.09.17 0 0 50278

Köszi, akkor jövő tavasszal talán megint megnézem a Mudclawt. Bár egy Crosslite jobb lenne, próbálok hozzájutni addig.

 

Most egy Roclite lett. Eddig nem győzött meg. Kompromisszumos cipő: elég merev a köves részekre és elég rücskös a sárra - cserébe sehol se kiemelkedő. Kicsit megcsúszkál a nedves lejtőkön, és billegősebb, mint szeretném.

Előzmény: kyru (50277)
kyru Creative Commons License 2014.09.17 0 0 50277

Szia,

a facebookon van egy csoport ahol azok, akik inov-8 cipőben futnak, irogatnak tapasztalatokat, sikereket esetleg kudarcokat, inov-8 cipőikről vagy abban való futásaikról. 
A mudclaw 300 sárga változata valóban speciális talppal rendelkezik és kicsit íves ezért ha csak kemény talajon állsz akkor nem érzed stabilnak, viszont a laza talajon egyedülálló, és a lefelé haladásnál ha a sarkad ér először talajt ott is kapásból nagyon tapad. 
Tapasztalatokról kérdezd Ispi-t neki már három éve ott a lábán ha nagyon mocsaras az idő, és a bare gripet is gyűri a "mezítlábasan" akar futni. 
A mudclaw 265 a 300-as tesója már nem íves talpú mégis nagy karmokkal bír, viszont keskenyebb sokkal mint a 300-as, tehát széles lábfej esetén nem biztos, hogy komfortos.
Jövő tavaszra a mudclaw 300 íves talpát dobták, már csak az egyenes talp marad ezen a modellen is így a stabilitása javul betonon is. 
Bare grip 200 pedig a világ legkényelmesebb terepfutócipője, (ezt mégeddig senki sem tudta vagy akarta cáfolni). Könnyű, tapad, minden terepen, és valamiért jól bírják a stoplik. Kopni kopik, de még nem tört le egyetlen egy sem pedig futottam benne betonon is murvával szórt ösvényen is és a második ilyen cipőmet gyűröm (lehet azért is kímélődik a talpon a rücsök mert nincs a talpad alatt semmi szivacs és ösztönösen kíméletesebben vered a talajra a lábad ha kemény - ez egy feltételezés). Futástcehnikát mást igényel mint a  magas sarkú cipők de ezt a technikát kikényszeríti a futóból, tanulni nem kell de hozzáerősödni és hozzászokni igen. 1-2 hónaptól fél év is lehet mire élvezettel képes vagy lefutni akár 100km-t is.
A legnépszerűbb inov-8 terepcsuka a x-talon 212, amiből most már van két szélesség is, ez 6mm droppal rendelkezik, átmeneti cipőnek is lehetne nevezni de szerintem egy ideélis terepfutócipő, stabil tapad megfelelően és jól tartja a lábat.

Ja és lesz a mozgásvilág tesztnap csillebércen 27-én. ott tesztelheted, a bare gripet is és a Salomon feellraisert is, sőt a hoka is ott lesz. lesz egy city trail futás és lesz egy terepes futás is. mindkettő szinte azonos helyen csak más márka égisze alatt. itt valós lehet az összehasonlítás.
ja a rendezvényen való részvét ingyenes

Előzmény: kutyA (50188)
CSERMANEK Creative Commons License 2014.09.17 0 0 50276

Felkeszuleskent azt kellene szimulalnod hogy a lassabb tempót hogyan bírod fejben. Ezert gondoltam hogy legyen addig par hosszabb edzes/edzoverseny tudatosan alacsonyabb intenzitason. 

 

A Less N. Jó tipp, bár a 66 már tud fájni és elbizonytalaníthat... Amit zserzseli írt az akarásról az nagyon fontos. Nincs tömeg, nincs célkapu, es sok idő van az elgyengüléshez. Szóval akarnod kell a teljesítést nagyon. A "mendegélek, azt majd meglátom mi lesz" típusú kísérletezgetés is elsülhet jól, de nagyobb az esélye a kiszállásnak. 

 

De mondjuk mindenkinél más mentális taktika jön be...

Előzmény: Pinyo (50265)
csanya. Creative Commons License 2014.09.17 0 0 50275

Szerintem gyere el a versenyre. Ha nem akarsz indulni, szívesen látlak az önkéntesek közt. 

Előzmény: lpr (50274)
lpr Creative Commons License 2014.09.17 0 0 50274

"az első nemzetközi mércével is tényleg színvonalasnak ígérkező race"

 

Ez miből látszik? Én nem fedeztem fel jelentős különbséget Csanya többi nagyon színvonalas versenye és e között. Hacsak nem a táv az.

Előzmény: allez zserzseli! (50272)
csanya. Creative Commons License 2014.09.17 0 0 50273

Sisi, ez egy futóverseny kírása és nem nyelvészeti vetélkedő.....

Remélem megérted, hogy nem szeretnék azon vitázni mi a különbség a "biztosnak kell lennie abban"-t  és a "tisztában kell lennie azzal" között. 

Előzmény: sistergő (50270)
allez zserzseli! Creative Commons License 2014.09.17 0 0 50272

nahááát, nem tudlak megfogni.

mint a fekete lovag kérlek, hogy egyezünk ki egy döntetlenben :)

koncentráljunk a versenyre. na mert azt már várom nagyon. klassz lesz. az első nemzetközi mércével is tényleg színvonalasnak ígérkező race. hajrá!!

Előzmény: csanya. (50269)
sistergő Creative Commons License 2014.09.17 0 0 50271

Ezzel a ponttal az is a problémám, hogy nem lehet fokozatokat alkalmazni. Az élet és helyzetei nem feketék-fehérek. 

De nézzük a rendező szemszögéből. Miért akarod magad korlátozni? Miért akarod mindig a legerősebb szankciót lefejezést érvényesíteni? Szerinted nem fog előfordulni olyan szürke, nem egyértelmű és vitatott helyzet, amikor enyhébb pl. 5 éves eltiltást alkalmaznál?

Egy tehetséges de forrófejű tizenéves kamaszt első esetben örökre eltiltanál?

Előzmény: csanya. (50269)
sistergő Creative Commons License 2014.09.17 0 0 50270

Ajaj! Én vagyok ennyire érzékeny, vagy te nem értettél meg? Esetleg én értelmezem rosszul a leírt szöveget?

Mivel én is azt szeretném, hogy a verseny és a kiírása a lehető legjobb legyen, ezért kifejtem bővebben.

 

Az 1.) pontot én (is) úgy értettem, hogy "A versenyzőnek" kell tökéletesen felkészültnek lennie. (Az "és" szó miatt a "tökéletesen" a felkészültségre, és nem a "tisztában kell lennie"-re vonatkozik.)

Ebből én azt következtetem, hogy a versenyző:

 - vagy tisztában van azzal, hogy nem teljesíti a részvételi feltételt, de mégis indul,

 - vagy annyira tudatlan, hogy nincs tisztában a felkészültségével,

 - vagy nem olvasta el a kiírást.

Továbbá a verseny rendezője:

 - vagy nincs tisztában azzal, hogy lehetetlen dolgot ír elő részvételi feltételnek,

 - vagy tisztában van azzal, hogy lehetetlen dolgot kér, de nem tartja be a kiírást,

 - vagy szabálykövető ember lévén senkit sem enged elindulni.

 

Én nem állítom, hogy mindig minden szabályt betartok.

De... de nem szeretnék itt is úgy indulni, hogy nem tartom be a verseny szabályait. 

 

Szerinted mit gondolnak azok, akik észreveszik ezt az egyszerű logikai hibát a kiírásban?

 

"A 2. "a futónak"" pontnál javasolnám a "biztosnak kell lennie abban"-t a "tisztában kell lennie azzal" -ra cserélni. 

Előzmény: csanya. (50256)
csanya. Creative Commons License 2014.09.17 0 0 50269

Az tök jó ha a "gradual response" mellett vagy, mert eddig így szerepelt a versenykiírásban "Kizárható a versenyből az a résztvevő aki:sértegeti vagy inzultálja a rendezőket, résztvevőket vagy az önkéntes segítőket,". Most meg így: "Tiszteletlen viselkedés (önkéntesekkel vagy futókkal szemben) - Azonnali és életre szóló kizárás" Mi ez ha nem fokozatosság, ugye? Bármilyen hihetetlen alkalmaztuk is már két esetben....

 

Előzmény: allez zserzseli! (50263)
allez zserzseli! Creative Commons License 2014.09.17 0 0 50268

dédes-kékest mikor lökjük, azt vakerold! ott mászhatsz, kelhetsz, fekhetsz!

Előzmény: procaliber. (50267)
procaliber. Creative Commons License 2014.09.17 0 0 50267
Csabi pontos dátumot tud mondani melyik évben mentek többen rossz irányból a Bonatti házhoz,kordonon átmászva kerültek a helyes útvonalra.Ennek ellenére szóba se került a kizárásuk,büntetesük.
Előzmény: csanya. (50258)
lpr Creative Commons License 2014.09.17 0 0 50266

ULTRATRAIL

Előrebocsátom, szeretem Csanya rendezvényeit, de elszomorít a tendencia, hogy pl. az első T50-hez képest sokszorosára emelkedik a nevezési díj (ráadásul szponzor is van). Tudom, kapitalizmusban élünk, sok más termékre, szolgáltatásra is panaszkodhatnék. Ha valamiért (mert pl. nagy presztizsű ld. Apple vagy tényleg kiemelkedő minőségű vagy népszerű) erre a termékre vágyom, akkor fizessem meg. Nyilván itt is működni fog a kereslet-kínálat egyensúlya. Attól még elszomorít. Tudom, más egy közösségi rendezvény és más egy professzionális. Attól még elszomorít. Lehet, öregszem. Ettől még hajrá mindenkinek!

Pinyo Creative Commons License 2014.09.17 0 0 50265

A gyalogtúrát persze nem úgy gondoltam, hogy nem akarok belegyalogolni, mert az nyilván pulzuskérdés, azért egy tizeniksz órás menetben nem akarok piros zónába kerülni.

Egy maratonon nyilván megsétálom a Libegőt is, de ha direkt ráedzek, akkor meg végigfutom.

A 9-9.5 óra kicsit megtisztelő jóslat :), de most körbenézve egy 10,5 alatti teljesítés jó lenne. Huh, ennyit még aludni sem szoktam :)

Csermanek: szoktam lassú edzéseket tartani, de a hosszú (mondjuk másfél óra felett) futásaim gyakorlatilag mind versenyek.

Előzmény: allez zserzseli! (50262)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50264

Szeretem olvasni ezt a topikot, és most úgy érzem minden tőlem telhetőt megtettem az ultratrail reklámozásáért:

Szóltam a közvetlen szomszédomnak, Kónya Ákosnak hogy mi készül jövő májusban...:-))

 

allez zserzseli! Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50263

én bevallom már elég rég olvastam az UTMB szabályzatot, talán 5 éve. de nem emlékszem arra, hogy, aki csanyán  csúnyán beszél a személyzettel, azt örök életre + 1 évre kizárják. de biztos van ilyen, te nyílván megnézted.

örülök, hogy majmoljuk a nyugataikat. szerencsére már van az új hetedikes tankönyv és helyre teszi a dolgokat.

én alapvetően amúgy a gradual response mellett vagyok, talán ezt feszegette sistergő is. tehát fokozatosság. figyelmeztet, büntet, kizár, kizár for good. lefejez a kalifátus.

az UTMB jó dolog, sok szempontból irányadó, értem azt is, hogy ez biznisz és, aki rontja a bizniszedet, azt büntetni kell. mert arra nem merek gondolni, hogy te itt most erkölcsi normákat állítasz fel mit lehet, mit nem. mi az ami már sértő, mi az a vicc. hol lehet itt határt húzni? legközelebb a készenléti rendőrséget is beveted?

 

 

 

(na ugye, nincs szmájli, már komolyan is vetted :)), ugye milyen szűk a határ..?)

 

 

Előzmény: csanya. (50258)
allez zserzseli! Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50262

hahóóó, én emlékszem. és emlékszem az első sziget körömre is. szédültem, azt hittem ott halok meg..

nade a lényegre.

sztem igen is próbáld ki, sőt! ki kell próbálnod! amennyire itt a a fórumon megismertünk, te egy okos futó vagy, aki felkészül a pályából, és főleg magából. ahogy a sporttárs mondja, minden az intenzitáson múlik. a pulzust, ami alapján, ha jól látom futsz, 10-el lejjebb veszed. de talán még a 15öt is megkockáztatám. innentől kell még tudnod, hogy a gyomrod 9 óra alatt vajon mit tud befogadni, mi a a legjobb hosszú távú energiaforrás neked. a piros neked 9-9.5, max 10 óra óra sztem (nyílván kérdés a talaj, idő, stb, de papírforma szerint). nem kérdés, hogy izomzatilag, edzettségből elbírod, amennyire gondolom persze. fontos még, hogy akarod-e. illetve, hogy mennyire akarod. ez már 9 óránál is fontos. tehát, hogy fejben ne légy betojva, legyél bátor és elszánt :)

és a lényeg szerintem. azért is próbáld ki, hogy érezd a korlátaidat (ha akarod persze). kellenek ezek, a megdőlések is. ezek billentenek tovább a fejlődésben. és nem csak fizikailag. ha mindig biztonságra mész, hol marad az izgalom, az ismeretlen, ami után kutatunk mindig..?

persze az egot lejebb kell adni egy picit, de ez is tanít. erről sokat ment már itt az eszmecsere..

ilyen pl a gyalogtúra. igen, ha okosan akarsz menni, akkor sétálnod kell bele. ez nem szépségverseny. kilian is sétál, ha kell. nem beszélve rólunk.. a sétát ne nézd le, van aki gyorsabban megy fel, mint te joggolva egy nehezebb emelkedőn.

de szerintem nem lesz ebből neked megdőlés, hajrá.

ja és még egy-két praktikus tanács. a lefeléket ne hasítsd szét. az jobban odaver hosszútávon, mint egy laktát felfele (szerintem).

és azért menj el előtte a less nándorra. az egyik legszebb túra, pont jó felvezetés (65 killa, 2100 szint) a pirosra. a kedvencem..

mára ennyit a kéretlen okoskodásból :)

hajrá

Előzmény: Pinyo (50253)
CSERMANEK Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50261

Az angolul volt:-)

 

Nem szeretnek irasban vitatkozni veled Csanya. Túl sok jó versenyt, törődést, jeget, gélt, stb kapatam már tőled:-) 

 

Majd elmondom személyesen ha találkozunk, hogy mi volt nekem kicsit túlzás. De ezek csak stílusbeli kérdések... A szabályok nekem nem tűntek szigorúnak.

 

Cs.

Előzmény: csanya. (50258)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50260

Ez az egész úgy néz ki, mintha a vitatkozók még sose láttak volna élő Csanyát, és nem tudnák, milyen.

kutyA Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50259

Ja. Az első pár ilyenemnek 200 km-es korában a felsőrész mindkét oldalán, mindkét félpáron volt egy-egy lyuk. Egyszerűen eltörött a zsákvászonszerű anyag. Viszont még 800-as korában is tökéletesen fogta a lábamat. A mostani, 4. pár furán viselkedik: 600 km felett van, és még mindig nem lyukas. Valaki biztos elrontott valamit.

 

A Mountex egy darabig a 2-es változatát is árulta, de aztán gyorsan leszoktak róla.

Előzmény: kertitraktor (50248)
csanya. Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50258

A szabályokhoz még annyit azért hozzáteszek, hogy halál vicces olyan emberektől, akik megjárták pl. az UTMB-t vagy a Lavaredo-t, ilyeneket olvasni:

allez zserzseli: "életre szóló kizárás. ez aranyos. örihari!! kussolsz, vagy nem futsz itt többet :)))"

Csermanek: "Ha ez valamiféle jófejkedős szigor akar lenni akkor az nem jön át, ha komolyan van véve, akkor meg nekem ez kicsit sok."

akibacsi: "A szigor az elég Csanyás,"

 

A kifogásolt passzusok megtalálhatók az UTMB ( és még persze más versenyek kiírásában is). Szóval, akkor most mi van? Amikor beneveztetek az UTMB-re, nem olvastátok el a kiírást vagy ott nem volt zavaró? LOL!

csanya. Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50257
Előzmény: sistergő (50246)
csanya. Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50256

Kérdéseidre a válaszok benne vannak az idézet mondatokban:

1. "A versenyzőnek."

2. "a futónak"

 

Ők tudják, hogy tökéletessen felkészültek-e, illetve, hogy biztosan elegendő-e a az élelmiszer és folyadék.  

 

3. OK. 

4. OK.

Előzmény: sistergő (50242)
tv1k Creative Commons License 2014.09.16 0 0 50255

Meg lehet szokni. :)

A félmarcsihoz képest lejjebb állítod a pulzuslimited vagy tízzel (vagy kicsit többel) oszt' mész ahogy tudsz.

Mondjuk ebbe lehet hogy fog kerülni gyaloglás, pl. Dobogókőre felfelé menet.

Előzmény: Pinyo (50253)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!