Keresés

Részletes keresés

Benedek L. Creative Commons License 2015.01.27 0 0 5500

Javulást, gyógyulást kívánok! Egyébként milyen fokozatú volt az aranyered, IV-es? Arra is ügyelj, nehogy megfázzon az altested! Amit tapasztalsz most tapintásra, biztos el fog tűnni, regenerálódik.

Előzmény: Firga73 (5498)
Benedek L. Creative Commons License 2015.01.27 0 0 5499

Én a szivacsot nem ajánlanám ilyen beavatkozás után. Én steril gézdarabokat használtam. A szivacsot nem igazán lehet "tisztán" tartani.

Előzmény: TamásD (5496)
Firga73 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 5498

Bp. Volt a beavatkozás január 15.-én. Dr Hornok László végezte a Rókusban. Az első 3-4 nap nagyon kemény most már elviselhető csak a wc még izgalmas folyamat. Minimális már a váladékozás. Kicsit agaszt hogy kivül vannak hurkák. Úgy tünik mintha az egyik mellett lenne egy nyilt lyuk.  Most olvastam hogy vannak ilyen műtéti eljárások hogy a sebet nyitva hagyják. De ezen kivül jól vagyok, a széklettel sincs semilyen problémám. A záró izmok is jól szuperálnak.

 

Előzmény: Benedek L. (5495)
bonap arte Creative Commons License 2015.01.26 0 0 5497

Midenképpen vazelint alkalmazz. Ez teljesen semleges a hegre és jó a farpofák dörzsölődésének enyhítésére is.

Előzmény: Firga73 (5493)
TamásD Creative Commons License 2015.01.26 0 0 5496

Jó a körömvirág kenőcs vagy pl. a kamillateás szivacsos lemosás is. A tömény vazelinnel az lehet a baj, hogy nem elég folyós és ha túl sokat teszel a sebbe, eltömheti, nehezebben fog ürülni belőle, ami esetleg akar.

 

Tamás

Előzmény: Firga73 (5493)
Benedek L. Creative Commons License 2015.01.26 0 0 5495

Valami vazelin csak jó lenne, kérdezd meg az orvost (akár telefonon is megmondja)! Milyen élményed van?

Előzmény: Firga73 (5494)
Firga73 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 5494

A műtét késes volt..

Előzmény: Firga73 (5493)
Firga73 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 5493

10 napja volt a műtétem. Szerintetek érdemes kenegetni ? Úgy érzem mintha kiszáradna és nem szeretném hogy berepedjen. Natur körömvirág krémre gondoltam.

Benedek L. Creative Commons License 2015.01.23 0 0 5492

Ezzel csak az a baj, hogy nem a valós tapasztalatodat írtad!

Előzmény: Pandi26 (5489)
3x_ Creative Commons License 2015.01.23 0 0 5491

Persze, legalábbis több pénzed lett aranyérműtétre ezzel a hirdetéssel, LoL

Előzmény: Pandi26 (5489)
gurabli Creative Commons License 2015.01.23 0 0 5490

Sziasztok!

 

Tud valaki arról infót, hogy gyűrűzést végeznek-e TB-alapon? Mert pár helyen mintha azt olvastam volna, hogy igen.

Aki tud hozzáértő szakembert államiban, megírná? Ha Baranyában vagy a közelben van, akkor az külön előny!

 

Köszönet!

 

 

Pandi26 Creative Commons License 2015.01.17 0 0 5489

Sziasztok!

 

Èvek óta aranyèr problèmával küzdöttem. Kipróbáltam számtalan krèmet ès kúpot,persze mindhiába,egyik sem használt. Elkezdtem kutakodni a neten ès rátaláltam a www.aranyerhelp.hu oldalra. Gondoltam műtèt előtt adok mèg egy esèlyt,ìgy megrendeltem a termèket. Három hete van meg ès azt kell mondjam,hurrá elmúltak a panaszaim.

Csak ajánlani tudom mindenkinek.

Végvárianna Creative Commons License 2015.01.16 0 0 5488

Sziasztok szeretném megosztani veletek nekem mitől jőtt rendbe az aranyerem. 3 gyerekes család anya vagyok. már a második gyerek születése után megjelentek az aranyér tünetei. Töbször voltam már orvosnál a problémával, legutóbb mikor elmentem, ajánlottak aranyér kezelésére egy új terméket. Az volt a neve hogy Aranyerhelp úgy hirdették, hogy percek alatt megszünteti a fájdalmat. Na ezt szerettem volna megosztani. Szerintem akinek aranyér problémái vannak annak csak ajánlani tudom én is. www.aranyerhelp.hu 

kunkorda Creative Commons License 2015.01.10 0 0 5487

Persze, mindenképp beszélünk orvossal is csak gondoltam hátha tud valaki tapasztalatok alapján itt borsod megyében ajánlani egy jó szakembert ugyanis vannak már rossz tapasztalatai Édesanyámnak és most nagyon meg van ijedve az újabb műtét gondolatától is.

Előzmény: sunshine;) (5486)
sunshine;) Creative Commons License 2015.01.09 0 0 5486

Szerintem kérdezd meg a kezelőorvost,hogy lehetséges-e a későbbiekben széklettartási probléma,vagy lehet-e várni a műtéttel.Ezek olyan kérdések,amire megfelelő választ úgysem a laikus,hanem a sok beteget látott tapasztalt orvos tud Neked mondani.

Előzmény: kunkorda (5485)
kunkorda Creative Commons License 2015.01.08 0 0 5485

Sziasztok!

 

Teljesen új vagyok az oldalon, csak emiatt regisztráltam.

 

Édesanyámnál végbélszűkületet diagnosztizáltak és műtétre javasolta az orvos. Azt írta a papírjára, hogy már meg sem vizsgálja a szűkület miatt, mert nem lehetséges. Neki azonban nincsenek székelési problémái, akkor csak nem lehet annyira előrehaladott. Vagy rosszul gondolom?

Már volt aranyér műtéte, kb. 2,5-3 évvel ezelőtt. Az aranyeres panaszai kisebb-nagyobb megszakításokkal hosszú évek óta fennállnak.

 

Legfontosabb kérdésem:

Borsod megyében tudtok ajánlani egy tapasztalatok alapján megbízható, jó szakembert?

 

Érdemes másod/harmadvéleményt kérni a műtét előtt vagy ezt csak végső esetben szokták javasolni és jobb ha elfogadja?

Ha nincs más kiút, utána előfordulhat széklet tartási panasz, mint szövődmény?

 

Előre is köszönöm!

Üdv : Katalin

sunshine;) Creative Commons License 2015.01.08 0 0 5484

Köszönöm a válaszod/válaszotokat!

Nem tudom,hogy itt nálunk a proctológus felajánlja-e a műtétet,vissza kell mennem majd kontrollra.

Amúgy ez a vérezgetés érdekes,mert amikor bőségesen vérzett,hogy már a vérképen is látszott,akkor rectoscoppal nem láttak számottevő aranyeret,6 hónap múlva pedig már kizáródott egy.

A guggolást nem figyeltem meg,a wc-ből pedig nem csinálok nagy ügyet.

Tavaly még azt sem tudtam,hogy aranyerem van,aztán hirtelen jött a borzalmas,kizáródásos fájdalom.Sebészeten helyből megnyitották,ami életem egyik legborzalmasabb élménye volt.

Utána meg nem is figyeltem,van-e.Vérzés mindig volt,meg nyomó fájdalom,egyéb nem.Most meg helyből 2 db jött,ami kizáródott,thrombotizált(proctológus mondta).Közti időszakban többször jártam sebésznél az erősödő vérzés,fájdalom miatt,mindig azt mondták,hogy amit látnak a rectoscoppal,annyi mindenkinek van,attól nem vérezhetek.Pedig valaminek kellett lennie,mert nem egyből IV.stadiumú aranyere lesz az embernek.

Egyszer rászánom magam,Detralex remélem a thrombust oldja.

Előzmény: bonap arte (5483)
bonap arte Creative Commons License 2015.01.08 0 0 5483

Nézd....ha ciki ha nem ciki, rendbe kell tenni különben kellemetlen lesz az életed. A kitülemkedő vérző aranyér már nem játék. Azért vérzik mert elvékonyodott az érfal és egy kicsit szorosabb székeléstől már szivárog. Ha szerencséd van akkor csak csöpög belőle.

Az aranyér egy nagyon kellemetlen dolog. Együtt lehet vele élni ha nem súlyos és csak időszakonként bújik elő kissebb fájdalommal. De mikor minden székeléskor durván kifordul és spriccel belőle a vér akkor nem szabad halogatni a szervizt.

 

Mindenhol gondot okoz....nem tudsz gugolni csak rövid ideig mert jönne kifelé, nem ülhetsz le akárhol wécére, tervezned kell a napod és az állandó aggodalom, hogy mi lesz ki kell menned.

 

A krémezést felejtsd el. Puhul tőle a bőr és még jobban tud tágulni tőle és az érfal is jobban nyúlik. Egyre nagyobb duzzanat jön ki amit aztán nyomkodhatsz vissza.

 

Én azt mondom, hogy a te életed. Biztos, hogy nem jó ha a baj csőstül jön, de az egészséged a legfontosabb. Ne halogasd sokáig mert ettől jobb már nem lesz, nem fog visszafejlődi ha olyan fázisban van ahogy leírtad. Kezd azzal a beavatkozással ami az egészséged számára a legfontosabb, aztán szépen sorjában tovább.

 

Az aranyér nem bagatell....lehet, hogy cikinek érzed, hogy megmutasd, de a hozzáértő orvos nem a tiédet fogja látni először.

Előzmény: sunshine;) (5481)
Benedek L. Creative Commons License 2015.01.08 0 0 5482

Megpróbálhatod a Hemor Rite aranyérkezelő eszközt, a net-en bő információt találsz róla. Én is használtam.

Előzmény: sunshine;) (5481)
sunshine;) Creative Commons License 2015.01.08 0 0 5481

Kb.120 km M.óvár.

Most biztos nem fekszem kés alá.Valami más módszer nincs? 

Nem akadékoskodni akarok,de nem rég műtöttek a karom,1 hétre rá vakbélgyulladást kaptam,most meg nőgyógyászati műtétre kell mennem.Összejött nekem most.:(

Meg ez a végbél...annyira ciki!:(

Előzmény: bonap arte (5480)
bonap arte Creative Commons License 2015.01.07 0 0 5480

Akkor Mosonmagyaróvártól nem lehetsz messze. A Karolina Kórházban keresd Dr Wellner István sebész szakmavezető főorvost.

Az aszisztens nővér telefonszáma.: 06 70 705 3530 

 

Felhívod és elmész egy előzetes vizsgálatra. Itt fizetni kell. Elmondod a gondodat, megvizsgál és megbeszélitek a műtétet. Ez már megy TB-re is ezért nem kell fizetni. Hálapénzt én adtam.

A műtét miatt ne aggódj, teljesen fájdalommentes, semmit sem érzel. Hagyományos módon szikés műtéttel eltávolítják a kitülemkedő aranyeret. Maga a főorvos fogja csinálni ha vele beszéled meg.

Nagyon jól dolgozik, nem kell félned semmitől sem.

A műtét után kellemetlen lesz pár napig, a súlyosságától függ, hogy meddig maradsz a kórházban. Én 5 napig voltam bent de az enyém nagyon súlyos fokozatú volt. 2 aranyeret vágtak ki 2013 decemberében.

 

Szóval ne kínlódj vele mert nagyon súlyossá válhat. Én is halasztottam évekig, szenvedtem minden vécézéskor úgy, hogy nem kívánom senkinek sem az ilyen állapotot.

 

Szal, bátorság....csak pár nap az életedből és olyanleszel mint eredeti állapotban.

Előzmény: sunshine;) (5479)
sunshine;) Creative Commons License 2015.01.07 0 0 5479

Szia!Nyugat-dunántúli régióban élek,az osztrák határ mellett.

Milyen szikés műtét?Gondolom nem a sima megnyitásra gondolsz.

Előzmény: bonap arte (5478)
bonap arte Creative Commons License 2015.01.07 0 0 5478

Tudom, hogy ez nagyon kellemetlen, de vedd a bátorságot és műttesd meg magad. Elmúlik a gondod pár nap alatt. vagy kínlódhatsz hosszú éveken keresztül.

Egyszerű, hagyományos szikés műtét és nem lesz gond. Melyik országrészben lax?

Előzmény: sunshine;) (5477)
sunshine;) Creative Commons License 2015.01.07 0 0 5477

Sziasztok! 26 éves lány vagyok,1 éve volt egy kizáródott,thrombotizált aranyerem,amit megnyitottak.A Lidocain injekció borzalmasan fájt.Most voltam sebésznél,jelenleg egyszerre 2 db kizáródott,thrombotizált aranyerem van.Nem engedtem a felvágást most,elkezdtem szedni a Detralexet.

Nem tudtok vmi hatásos praktikát mondani,h elkerüljem a kizáródást?

Egyébként már belenyugodtam ebbe a rohadt aranyerességbe.:( Rengeteget vérzik.Soha nem volt szorulásom,vékony vagyok,egészségesen élek,sok rostot,gyümölcsöt,folyadékot fogyasztok.Mégis kínoz.

baité Creative Commons License 2015.01.04 0 0 5476

Szia! A hozzászólásodban írod hogy, "a lézersebészetet kerüljék el", ezt kifejtenéd kicsit bővebben!

Előzmény: sokasebi (5471)
Krinyo Creative Commons License 2014.12.30 0 0 5475
Előzmény: hege21 (5451)
magnum50 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 5474

Üdvözlök Mindenkit!

Kaptam itt egy elérhetőséget hegyi-gyopárkáét akitől folyamatosan rendeltem a csodálatos krémjét, hála az égnek sokáig elég volt, most viszont a mail címéről az összes levél vissza jön :( fogytán a krémem. Tud valaki segíteni aki kapcsolatban van vele, hogy mi az elérhetősége? Mert nekem csak a mail címe volt meg.

Üdv: Jocó

 

langyipasi Creative Commons License 2014.12.09 0 0 5473
Olyat kapuváron tudsz igényelni drága
Előzmény: viktor30000 (5468)
sokasebi Creative Commons License 2014.12.08 0 0 5472

Általánosságban elmondható, hogy államilag semmilyen egynapos sebészetet nem végeznek, mert a finanszírozás sajátosságai miatt egyáltalán nem az az érdekük, hogy hamar meggyógyuljon a beteg. Sőt, ha lehet akkor még a magánklinikáknak is keresztbe tesznek, vannak olyan nyugaton bevett eljárások, amiket egyszerűen illegálisnak minősítettek. Mondjuk amíg nincs lezárva a határ, addig ezzel csak az átlagember jár rosszul, még a nagy sebészfőorvosok is külföldre mennek, ha olyan műtétre szorulnak. 

Előzmény: gurabli (5452)
sokasebi Creative Commons License 2014.12.08 0 0 5471

Azért fizeted a TB-t, mert kötelező és azt kapsz érte amit te is megtapasztaltál, hozzá nem értő ill. nemtörődöm orvosokat. Tapasztalatom szerint mindenki előbb vagy utóbb a magándokiknál köt ki, csak valaki előtte még lelkesen végigtörölteti magával a padlót az állami egészségügyben. És bár a magándokinál időpont van, ennek ellenére én mindig teli várót találtam. Ennyit a lehúzásról. 

 

Egy jó tanács azoknak, akik még csak érdeklődve olvassák a topikot: a legkisebb gyanús jelre is menjenek el orvoshoz, mert lehet nem is aranyerük van ill. ha mégis az van akkor az a kezdeti stádiumban, műtét, fájdalom és munkából kiesés nélkül eltávolítható. És persze kerüljék a lézersebészetet!

Előzmény: halaszlo77 (5460)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!