Keresés

Részletes keresés

tcs969 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 1165
Sziasztok!
2009.10.24-én, szombaton este 9 órától - éjfélig (ha a nagy létszám indokolná éjjel 1-ig) Ballószögön, az Aranykor Wellness Termálfürdőben naturista-est lesz. A teljes komplexumot a naturista etikett szerint lehet használni, természetesen a kinti rönk szaunát is, ahol kényeztető szauna-program is lesz. A rönk szauna befogadó képessége kb. 20 fő. Ha ennél többen leszünk (remélem),és megfelelő létszámban igénylik a szauna programot, akkor természetesen egy-egy felöntésből több is lesz. Gondolok itt a tengeri sós, kubeba-mézes, sörös jeges, és a gőzben elmaradhatatlan Csabi-csokis programra. A belépő felnőtteknek 2500 Ft, szülő kíséretében 14 év alatti gyerekeknek 1250 Ft. Ha valaki már napközben is a fürdő vendége lesz, és úgy dönt,hogy marad a naturista estre is, akkor neki a napközbeni 2500 Ft-on felül 1250 Ft-ot kell fizetni.
Bővebb info, megközelítése a fürdőnek: www.aranykor.hu -> wellness -> Hírek
Üdv.: Csabi
Isabelespana Creative Commons License 2009.10.09 0 0 1164
Sziasztok!

Lenne 1 kérdésem, nem biztos hogy tud vki válaszolni de azért megpróbálom:

10 napja kitetováltattam a szemhéjamat (kontúrt) kozmetikai tetoválással. Meddig nem szabad szaunázni utána?
Én 1 hétnél felhívtam a tetváló-kozmetikust, ő azt mondta hogy már mehetek, el is mentem egyszer, de nem vagyok róla meggyőződve hogy nem jön/jött ki a festék a felpuhult bőr miatt.
De ha nem árt neki, akkor mennék szaunázni továbbra is, mert imádom!
Ha viszont ezzel elrontom a munkáját, akkor inkább várnék vele.

Köszönöm ha valaki tudja a választ.

Üdv.
sini84 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 1163
Szia! Mivel nem ismerjük egymást, inkább nem tenném közhírré. Szeretném (és ezzel nem vagyok egyedül), ha a hely megmaradna bulvármédia és kukkolóbarom mentes. Feltételezem, hogy te nem ilyen vagy, de akár lehetnél is... nem ismerlek. Egyébként meg annyi szauna van Bp-n, és nagyon sokban akár egyedül is lehet az ember annyira nincs kihasználva. Annál pedig nincs is jobb, nem igaz?
Előzmény: pele40 (1152)
mlas Creative Commons License 2009.10.07 0 0 1162
Kültérre mindenképp kell a 8kW (min), vagy fatüzelésű kályha. Az én szaunám kisebb, mint Rodrigezz-é, és mivel csak 1 fázisom van, a 3 fázisú kályhából 2 ág van bekötve (ennyit épp elbír). Így melegszik 90 fokra kb. fél óra alatt, de ez ugye bent van.

Arra már figyelni kell, hogy mikor megy a szauna, az asszony ne kapcsoljon be mikrót vagy tűzhelyet, mert akkor villany OFF :((

Tehát a lényeg: ha kültér, és villany, a 3 fázist nehéz megúszni.
Előzmény: KKK87 (1159)
ironist Creative Commons License 2009.10.06 0 0 1161
Üdv!

Én magamban, vagy kevesen szaunázós vagyok/vagyunk(család-barátok), így a kertben építettem 1 velnesz-centert. Ez van rá kiírva és így. Gerenda hatású fával borítva, PC tetővel a fény miatt, meg jó kilátással. A zuhanyzóból, meg a jakuzziból a kertre.
A szaunához a skandinavfatelep.hu-tól vettem a sok anyagot. 1.4x2m a mérete belül, az ajtó az egyik sarkon 45fokban. A 6 KW-s kályha lassú volt, így lett 8KW-s. Az jó. Ilyenkor jó beleugrani a kinti medencébe. Nyáron meleg, télen meg befagy. Most jó.
Vezérlő nincs, vagy mindhárom fázis, vagy 1, vagy 2. És van benne, mert azt is szeretem, infra is. 2 db 500W és 3 db 750W Philips. Az is jó.
Előzmény: KKK87 (1159)
RodrigeZZ Creative Commons License 2009.10.06 0 0 1160
Én azt mondom, hogy ha kültéri szauna, akkor mindenképpen legalább 8kW-os kályha kell. Ez azt jelenti, hogy 3 fázist ki kell építeni. Egy fázisú kályha az a téli zergenye időben vagy nem fogja befűteni a szaunát, vagy reggel be kell kapcsolnod, hogy délutánra meleg legyen.
Feltéve, hogy ragaszkodsz a kültérihez. Mi van, ha esik az eső? Esőben, hidegben nem jó a szauna előtt pihizni. Pihenőtér mindenképpen kell.
Nekem beltéri szaunám van, (http://www.szaunapont.hu/akcio_uj/renko/renko.html) de a 8kW-os kályha ezt is csak kb 50-60 perc alatt fűti fel.


R.
Előzmény: KKK87 (1159)
KKK87 Creative Commons License 2009.10.06 0 0 1159
Sziasztok!

Igen azért várom az ötleteket, mert nagyon nincs viszonyítási alapom, hogy mi mennyibe kerül. Igazán azt szeretem, ha tanácsokkal látnak el, illetve tapasztalat alapján kapok linkeket, akikkel érdemes a szaunát megépíttetni, és akik megbízhatóan, szépen dolgoznak.

De gondolom a gumilapot is a szaunaépítők teszik le, vagy ezekről nekünk kell gondoskodni?

Valószínűleg kisebb fázisú szaunát fogunk választani, egyébként sem akarnánk 2 személyesnél nagyobbat, úgy hogy a villanyórával nem lesz gond:)

Nekem az egyik barátnőm ezt a linket adta:

FinnAura: http://finnaura.hu/fooldal

Vélemények? valaki ismeri?

Várom a további tippeket!:)

Szép napot.
szauna Creative Commons License 2009.10.05 0 0 1158
Sziasztok!

Október 7.-től ismét fürdőruha mentes szaunaszeánszok szerdánként a Hotel Orientalban, 17:30-21:00-ig.
(szaunaprogram illóolajos felöntéssel, mézes pakolással, és hasonló finomságokkal)
SZAUNA, GŐZFÜRDŐ, JACUZZI, MASSZÁZS, KONDITEREM

Hotel Oriental, XIII., Fáy u. 61., a Vasas pályánál
Megközelíthető a 12-es, 14-es villamossal, a 32-es és a 105-ös busszal.

A belépéshez előzetes jelentkezés szükséges!
Érdeklődés, jelentkezés: navkeszauna@navke.hu vagy telefonon: 20/313-9170 Rózsa
Masszázsra jelentkezés: 30/942-1231 Györgyi
Belépődíj: 1.500.-Ft/fő
Masszázs: 2.000.-Ft/félóra

Bővebb info
mlas Creative Commons License 2009.10.01 0 0 1157
Nekem már megvan, de csak 2 személyes beltéri :)) csak egy nyertest tudok fogadni :))

Mivel már kettőnek is elég szűk, csak 30 alatti nő jöhet szóba :)) és akkor már csak a feleségemmel kell egyeztetnem :DDD
Előzmény: Mckown (1156)
Mckown Creative Commons License 2009.10.01 0 0 1156

üdv

 

Ami fontos hogy a kültéren van ne ázzon be!

 

Tudomásom szerint a talaj és szauna közé gumilap kell!

 

És nem árt külön földelni és villám védelemmel ellátni.

 

Miből lesz rönk vagy hajópadló?

 

A méret is meghatározó hogy a vilanyorád elbirja

 

vannak  1 fázisú és 3 fázisú fütővel ellátottak pl 10.2kw hoz már nem árt a 3x20A mert úgye a lakás többi részén is megy a bojler , tüzhely, légkondi , hűtő stb.

 

Valaki igazán szervezhetne it a forumosoknak egy igazi kinti szauna szeánszot

 

Tehát aki szaunát épit közjegyzős sorsolás keretében hivjon meg 8-10 embert a forumról a szaunát tesztelni(:---

Előzmény: mlas (1154)
GENOM_66 Creative Commons License 2009.10.01 0 0 1155

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy tud e valaki Pécsett, vagy környékén textíl mentes szaunát.

Köszönöm

mlas Creative Commons License 2009.09.30 0 0 1154
van szauna.lap.hu Ott inkább az építők és forgalmazók vannak listázva, jó sok.
Csak annyit hozzá, hogy az árak 50-100%-ot is szórhatnak ugyanarra a minőségi szintre, érdemes körülnézni (én ezt beltéri szauna vásárlásakor tapasztaltam)
Előzmény: KKK87 (1153)
KKK87 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 1153
sziasztok!

nem tudom mennyire kapcsolódik a fórum témájához, de azért megkérdezem még is csak szauna kedvelőkkel vagyok körbevéve:) Szeretnénk egy kültéri szaunát venni. Mikre figyeljünk? miket tanácsoltok? Esetleg ötlet, hogy hol érdemes ilyeneket nézni?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeket!:)
pele40 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 1152
Szia.
Melyik edzőteremről van szó. Ha nem gond írd meg légyszi.
Előzmény: sini84 (1149)
mlas Creative Commons License 2009.09.20 0 0 1151
Sopronban a Lővérben vagy a Fagusban volt már valaki? Mi ott a módi? A Fagus képeit elnézve biztos ruhás, mert egy térbe nyílik az egész, a medencék is...
Tapasztalat ??
sini84 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 1149
Kedves né ni!

A fitness-edző terem szaunájában, ahova járok többször megfordulnak közéleti személyiségek. Bár ezek nem rendőrök, bírók, inkább a médiából ismert személyek. Hogy példát mondjak, többek között a Forma 1 egyik ismert kommentátora, a volt Totalcar kisebbik műsorvezetője :), az Autómánia női műsorvezetője, és az egyik legszemrevalóbb időjósunk is gyakran megfordul ott. A szaunában bár nem kötelező, de kialakult szokás a fürdőruha nélkülözése. Itt már megszokták az emberek, és valahogy a Story magazin hasábjain sem láttunk még viszont ott készült fotókat... Ha mondjuk egy tanárommal (volt tanárommal) találkoznék ott, az szerintem az esetleges tiszteletemet nem befolyásolná.
Előzmény: né ni (1135)
sini84 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 1148
Kedves né ni!

A fitness-edző terem szaunájában, ahova járok többször megfordulnak közéleti személyiségek. Bár ezek nem rendőrök, bírók, inkább a médiából ismert személyek. Hogy példát mondjak, többek között a Forma 1 egyik ismert kommentátora, a volt Totalcar kisebbik műsorvezetője :), az Autómánia női műsorvezetője, és az egyik legszemrevalóbb időjósunk is gyakran megfordul ott. A szaunában bár nem kötelező, de kialakult szokás a fürdőruha nélkülözése. Itt már megszokták az emberek, és valahogy a Story magazin hasábjain sem láttunk még viszont ott készült fotókat... Ha mondjuk egy tanárommal (volt tanárommal) találkoznék ott, az szerintem az esetleges tiszteletemet nem befolyásolná.
Előzmény: né ni (1135)
nagykt Creative Commons License 2009.08.28 0 0 1147
Valóban, az alacsonyabb a Tibor.
Előzmény: aoluak (1146)
aoluak Creative Commons License 2009.08.27 0 0 1146
Szerintem nálunk nem ő volt, hanem a másik, Alexander Zambo (Zámbó Sanyi :-) )

Az alábbi linken a szöveg szerint Zambo 50 éves és a képen ő az idősebb, azért gondolom:
http://www.insauna.com/7431_bad-tatzma.htm#Bad%20Tatzmannsdorf%20%20%20SONDERAUZEICHNUNG

Egyébként nem is beszélt magyarul túl jól, erős akctenusa volt és jópár régies szót használt (pl. ókulár szemüveg helyett)
Előzmény: nagykt (1145)
nagykt Creative Commons License 2009.08.27 0 0 1145
A szaunamestert Tibornak hívják. Azt mondja, hogy nem magyar, de magyar iskolába járatták, ezért beszéli a nyelvet. Érdekes...
Előzmény: aoluak (1144)
aoluak Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1144
Pont ezt akartam írni, ott nagyon kedves volt a személyzet. A szaunamester egy kicsit tudott magyarul, amikor hallotta, hogy magyarul beszélünk nekünk külön elmondta a dolgokat. A pénztáros pedig szólt, hogy ha várunk 10 percet, akkor a kedvezményes délutáni belépővel mehetünk be (mondjuk ő nem tudta, hogy magyarok vagyunk, angolul beszéltünk vele).
Előzmény: nagykt (1143)
nagykt Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1143
Taztmannsdorban viszont kedvesek. A pénztáros még azt is megkérdezi, van-e 2 €-s érmed a szekrény bezárásához.
Előzmény: Törölt nick (1141)
mlas Creative Commons License 2009.08.24 0 0 1142
Az a bajod, hogy ott nincs fluktuáció ? :))

Egyébként rád, mint magyarra, nem fognak mosolyogni :(( Bennük van egyfajta lenéző magatartás, aminek valljuk be, soxor van is alapja. A másik tényező az irigység - látják az ő háromévi fizetésüknek megfelelő autóval érkező magyar fiatalokat, na, azokra sem fognak mosolyogni.
Nem mondom, hogy engem ez a jelenség nem zavar, de nem veszem fel a kesztyűt, és nem szokott probléma lenni.
Előzmény: Törölt nick (1141)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.22 0 0 1141
Lutzmannsburg Burgenland: kellemes a hely, de hiányzik a kedvesség a személyzetből. Két éve ugyanaz a fapofa társaság jön megy ott. Amugy ok.
tcs969 Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1140
Szia Gábor!
Elvileg megyek pénteken, de az állandó szaunázó barátaim(barátnőim) akikkel a kisbusszal szoktunk menni most nem jönnek, mivel nem lesz kényeztető szauna-program és csúszdázni nem igazán szeretnek, ezért úgy szerveztem a délutánomat,hogy motorral szállítok vért. A jelenlegi terv alapján nem valószínű, hogy lenne időm átülni autóba, ezért nem tudom vállalni a hazafelé utatokat. Bocsi, de nem vagyok túl sűrűn internet közelben (főleg motoros szezonban), ha előbb tudtam volna, hogy kellene egy kis segítség a haza útnál, akkor másképp szervezem a péntek du.-t, de így már késő.
Üdv.: Csabi
Előzmény: __acelvaros (1133)
né ni Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1139
Köszönöm a véleményeteket! További jó fórumozást és sok jó, kellemes szaunázást, kikapcsolódást mindenkinek!
exhibitions Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1138
Agrajag nagyon jól írtad le, és mennyire igazad van. Én voltam egy VIDÉKI város szaunájában, ahol együtt szaunázott a helyi iskola tanára, a rendőrkapitány,a szomszéd falu polgármestere, két ügyvéd Hölgy,egy panzió tulajdonosa, jópár "egyszerű" ember a városból, és természetesen turisták....A szaunában volt egyfajta felszabadult hangulat, viccelődés, de biztos vagyok benne, hogy felöltözve, az utcán, a hivatalokban mindenki megkapta a neki járó tiszteletet...
Előzmény: né ni (1135)
mlas Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1137
Valahol mélyen a médiasztár és politikus is ember :))
Egyébként fura lenne, ha a gépgyári munkás mutatkozhatna meztelenül, a tanár meg nem...
A kételyeitek tipikusak egy 50 körüli házaspárnál (hiába, a neveltetés). Viszont ha olyan nívójú a társaság, akkor az idősebb korból semmilyen kellemetlenség nem származik, magam is szaunáztam együtt szemre 60-70 éves osztrákokkal, akiknek ez volt a természetes.
A saját testével meg nagyon kevés ember elégedett, de ez engem pl. ez sokkal jobban zavar fürdőruhás strandon, mint nudistán.
A meztelen társaságban automatikusan kialakul egy bizalmi légkör, sőt, még az odakeveredett bunkóbbak is visszább fogják magukat :)) Ezt látni is, ilyen helyen udvariasabbak egymással az emberek.
Előzmény: né ni (1135)
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1136

né ni: én csak nem naturistaként tudok válaszolni.

 

Szerintem kimondtad a kulcsszót: "ha munkáját jól végzi".

 

Senkinek - függetlenül attól, hogy "közéleti személy-e" - nem azzal kell maga iránt tiszteletet, megbecsülést kivívnia, hogy hogy néz ki ruha nélkül a szaunában. Ha így lenne, és csak a külső megjelenés számítana ruha nélkül, akkor csupa Adonisz és Afrodité szaunázna pucéron.:) De az emberek többsége nem tökéletes testű, nem fiatal és feszes, így ebből fakadóan a fenti nem is lenne olyan egyszerű.

 

Az, hogy valaki ruhátlan a szaunában, nem a másik embernek szól, hanem saját magának, amit a többiek elfogadnak. (Ha nem fogadják el, nem mennek ruhátlanul szaunázni.) Aki így megy be, az egyedül is így menne be - és ebben az esetben nyilván nem a magamutogatás, vagy a kukkolás a cél.

 

Megfordítván a kérdésedet: engem sokkal jobban zavarna, ha az általam ismert, rendszeresen látott közéleti személy ruhában gubbasztana a sok ruhátlan közt és leskelődne, mert tudnám, hogy valami nem természetes dolgot csinál, nem helyes úton jár, ezért félnék, hogy ez hivatása gyakorlása közben sincs másképp.

 

 

Előzmény: né ni (1135)
né ni Creative Commons License 2009.08.06 0 0 1135

Kedves Fórumozók!

Véleményetekre lennék kíváncsi!

Mit szólnátok hozzá, ha, egy kulturált, fürdőruha nélküli szaunában közéleti személlyel találkoznátok? Gondolok itt olyanokra, mint ismerős bíró, tanár, esetleg rendőr. Pl. egy olyan tanár hogy neveli a gyerekeket, aki maga kitárulkozik, lemesztelenedik idegen emberek előtt? Lenne tisztelet, megbecsűlés a mindennapokban, ha munkáját jól végzi?

Bocsánat, ha nem illik ide ez a kérdés!

köszi, ha válaszoltok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!