Keresés

Részletes keresés

Wittenbuik Creative Commons License 2018.03.02 -5 9 140737

Nagyjából ismertem már erősen forradalmi elképzeléseidet, de azért van benne számomra egy-két új dolog.

Mik ezek, illetve mi az amivel egyetértek és mi az amivel nem?

1. Vezetőnek el tudom képzelni Gotthardt Urat, de nem tudom, hogy ő el tudja e magát képzelni elnöknek.

2. Egyetértek, hogy a leendő elnök maga alakíthassa ki a csapatát, egy feltétellel, hogy az ország minden régiójának érdeke képviselve legyen.

3. Központi gyűjtőhelyek: én szigorúbb lennék, 10 fő minimum minden versenyzési tevékenységhez( gyűjtés, bontás).

4. Ekkora mértékű tagdíj emelést nem fogadna el a tagság, aki ilyennel korteskedne hamar megbukna. A tagdíj felosztása-ahogy írtad- nem segít azon, hogy ezt elfogadtasd.

5. A versenyzéssel kapcsolatos elképzeléseid már ismerem, számomra nem elfogadhatók, hogy miért? Tudom, hogy rangot kell adni a hosszútávnak, de nem lehet kizárólag arra helyezni a hangsúlyt! Sokszor mondtam már, hogy az olimpián a 100 m-es síkfutásnak is olimpiai bajnoka van, meg a maraton futásnak is olimpiai bajnoka van és nincs kicsi olimpiai bajnok meg nagy olimpiai bajnok. A zónába kényszerítés sokaknak nem fog tetszeni és szerintem csak szövetségi hatáskörbe tenni a hosszútávú versenyeket, durva beavatkozás a tagszövetségek ügyeibe.

6. A Szerencsejáték zrt-vel már most felvehetnéd a kapcsolatot, csak hogy lássuk mit tudsz elintézni és mit nem.

Üdv. Cs.Cs.

Előzmény: Zsákó dúc (140710)
Sandokán60 Creative Commons License 2018.03.02 -3 7 140736

Mikor neked tesznek fel hasonló kérdést az eredményességeddel kapcsolatban akkor azonnal a ne személyeskedj a válasz .  

Előzmény: guilden stern (140725)
frici608287 Creative Commons License 2018.03.01 0 8 140735

Dícséretes dolog,hogy ilyen konkrét elképzeléseid vannak,ezért elismerés,de....!

Valóban nem létszám csökkenést kellene elérni,mert az elképzelésed megvalósulása esetén a hobby galambászatot folytatók körében "humán erőforrás"  csökkenéshez vezetne.

Sok galambász van,akiknek sem a pénzdíjak,sem egyebek nem mozgatják a fantáziáját.

Az anyagi "elképzeléseid" kicsit meredekek,legalábbis vidéki mezei átlag galambászoknak.

Sok embernek így is komoly pénzügyi teher a galambászat,sokan a legelemibb "kiszolgálást" sem tudják biztosítani a galambjaiknak,további terheket (központi gyűjtőhely,extra tagdíj,extra egyebek) nem bírnának elviselni,tehát csak felgyorsulna a fogyás,ami így sem lassú folyamat.A létszám minimum körüli egyesületek erősen veszélybe kerülnének.

Persze,ahol nagy a galambász sűrűség,ott ezek a dolgok nem olyan nagy problémák,de ahol kicsi,ott végzetes következményekkel kellene számolni.

Bővebben szóban,ha érdekel.

Előzmény: Zsákó dúc (140710)
fe_jano Creative Commons License 2018.03.01 -3 2 140734

szerintem kell bele minden régi (ettől lesz új), aki elmondja már nincs kedve hozzá, de nincs aki csinálja (persze, ha valaki jelentkezne egyből tornyot csinál maga alá nehogy kimaradjon)

hajrá v-10

Előzmény: Törölt nick (140733)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.01 -2 0 140733

Ha lubbalon eszmefuttatását veszem alapul.Lenin főtitkárt éleszteném újra.Majd jöhetne Marx és lehetne dönteni a tökét.

Előzmény: fe_jano (140732)
fe_jano Creative Commons License 2018.03.01 -2 1 140732

te, miféle képen állítanád össze az új vezérkert?

Előzmény: Törölt nick (140731)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.01 -4 0 140731

Nem,az már tizenhat vóóna.

Előzmény: fe_jano (140730)
fe_jano Creative Commons License 2018.03.01 -2 1 140730

nem dupla ó val írják a nyócezret?

Előzmény: Törölt nick (140723)
fe_jano Creative Commons License 2018.03.01 -2 1 140729

de hát napközben dolgozok, azért majd próbálok benézni emberi időben

proszit

Előzmény: guilden stern (140725)
fe_jano Creative Commons License 2018.03.01 -2 1 140728

belátom későre jár az idő

Előzmény: guilden stern (140725)
fe_jano Creative Commons License 2018.03.01 -2 1 140727

egészségedre

Előzmény: guilden stern (140725)
fe_jano Creative Commons License 2018.03.01 -2 2 140726

Ritkán olvasni ilyen korrekt véleményt.

Azzal a kiegészítéssel, hogy becsülni kell ha valaki anyagilag is próbál segíteni, ellentétben azokkal akik anyagilag próbálnak ellehetetleníteni.

Előzmény: Wittenbuik (140689)
guilden stern Creative Commons License 2018.03.01 -4 2 140725

Te mit végzel vezetői munkákból? Már persze konkrétan leírva, hol, mióta, mit.

Előzmény: fe_jano (140724)
fe_jano Creative Commons License 2018.03.01 -3 7 140724

Ismerjük őket!

Még egy normális honlapot sem tudnak működtetni, annyira félnek minden véleménytől ami nem az övék. Szerintem egy sem való belőlük az elnökségbe, röptessenek az egyesületükbe a döntés közelébe egyiket sem engedném.

Mi ez a marhaság, hogy az is elfogadható, ha kevesebb kárt okoz?

Tudod mennyi embert sértettél meg????????????????????????????????

Szerintem te akkor okozol kevesebb kárt, ha a spaklit tologatod a dúcodba!

Előzmény: Törölt nick (140714)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.01 -1 1 140723

A nyócezer nekem is sok.Ennyiért már keménykötésű galambász bibliát ki lehet adni.

Előzmény: psztom (140720)
Schill Creative Commons License 2018.03.01 0 6 140722

Tetszőleges küldött galambból 5-10 adja a csapatot. Ezzel arra kényszeríted a tényleg hobbi szinten 20-30 galambot tartókat,hogy ha bármi kicsi esélyt is szeretne,minimum 60-at tartson,miközben 30-at tud normálisan ellátni. Vagy abbahagyja,mert nincs sikerélménye. Az előrenevezett formát nem tudom,nekem talán tetszene is,a többségnek nem hiszem.

A központi gyűjtőhelyet nem ragoznám.

A tagdíj mértékét én el tudnám fogadni,max annyi,hogy egy néven versenyeznénk,de a tagság 80-90%-a biztosan nem.

A Nemzeti Bajnokság és az egyéb kiírások kisebb változtatásokkal úgy jók,ahogyan vannak. Írhatsz te elő bármilyen zónákat,aki nem akar,úgyse vesz részt benne.

A pénzdíjazást fokozni kellene,persze itt az a probléma,hogy külső források nehezen bevonhatók,kérdés,hogy a tagság mennyire terhelhető. Viszont a kezdők számára vonzó lehet.

Amiben igazad van,hogy az ellenőrzéseket fokozni kellene,az ehhez szükséges pénzt is elő kell teremteni.

Ahogyan a fizetett alkalmazottakét is. 

Előzmény: Zsákó dúc (140717)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.01 -1 2 140721

Emelem kalapom, gratulálok, ezt fején találtad.Finomítani lehet rajta de az iránynak ennek kellene lennie.

Előzmény: Zsákó dúc (140710)
psztom Creative Commons License 2018.03.01 -1 2 140720

Többször elolvastam, biztos jól láttam-e. Tagdíj 25.000ft? Amiből az az izé 8000?

Előzmény: Zsákó dúc (140717)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.01 0 0 140719

:)

Előzmény: Törölt nick (140718)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.01 -1 1 140718

értettem:-)

Előzmény: Törölt nick (140716)
Zsákó dúc Creative Commons License 2018.03.01 0 3 140717

Hol sántít a gondolat menetem? Fejtsd már ezt ki, légyszíves. Azzal, hogy nem mondasz semmit nem sokra megyünk......

Előzmény: Schill (140715)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.01 -2 0 140716

Maximálisan egyetértek!

Egyszer láttalak személyesen életemben és hallottalak...  :) Barátok vagyunk ha tetszik ha nem ! :)

Előzmény: Törölt nick (140714)
Schill Creative Commons License 2018.03.01 -1 2 140715

Valamit eltévesztettél. Nem a létszám csökkentése lenne a cél,hanem a növelése.

Előzmény: Zsákó dúc (140710)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.01 -4 9 140714

a mostani vezetőket már ismerjük, eddigi munkájuk alapján lehet minősíteni őket. szerintem közülük is vannak többen is akiknek továbbra is helyük van a vezetésben. az új jelöltekkel csak maradjunk a realitásoknál. azok akik igazán alkalmasak lennének szövetségi feladatok ellátására kevesen vannak, de vannak. ők nemhogy nem vállalnak semmit de még a galambászokkal való  kapcsolatuk is csak a kötelező minimumra redukálódik. úgyhogy a többnyire alkalmatlan önjelöltek közül azokat kell kiválasztani majd akik a legkevesebb kárt okozták eddigi pályafutásuk során és vélhetően okozzák majd ezután is. már ez is nagy előre lépésnek számít majd. én a hangsúlyt egy alkalmas, jól megfizetett főtitkárra helyezném akit a küldöttgyűlés nevezne ki. ezt tartom a legfontosabbnak.

Előzmény: Zsákó dúc (140710)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.01 -2 2 140713

egyetértek:-) ilyenkor csak lapít az ember és várja, hogy elteljen az 5+1 év

Előzmény: Törölt nick (140712)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.01 -3 0 140712

Nem kerestek még , majd akkor talán most! Pedig nyertünk pár forintot huffot... Meg mittomén.... Nem érdekel.

Annyukat ellenőrizgessék! Ott a méészaross  ellenőrizgessék azt.

Előzmény: Törölt nick (140711)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.01 0 2 140711

rosszul tudod, nézz utána

Előzmény: Törölt nick (140709)
Zsákó dúc Creative Commons License 2018.03.01 -11 8 140710

Ha, már akaratomon kívül megszólítattam........................... Ki írtam magamból a gondolatot.......

 

Felkerült a nevünk (Zsákó Dúc!) egy listára amely nem nélkülözheti a szúbijektivitást, amennyire örültünk ennek annyira meg is lepet minket a listán való szereplésünk. Valamit ezek szerint jól csinálunk? Lehet, hogy jó irányban haladunk? Nem tudom.

Miért is?

Mert, amint azt az első reakciók alapján meg is kaptam (Innentől azért az egyes szám első személy mert, a nevemen neveztek!) és önmagamról én is tudni vélem, hogy megosztó személyiség vagyok. Ezt vállalom vagyunk ezzel így egy páran, de a többi "vádat" visszautasítom. Csak azok kritikájával vagyok hajlandó ezután foglalkozni akik veszik a fáradságot és hajlandóak megismerni engem és nem csak hallomásból ítélkeznek.............. Pont! Nyilván vannak a listán olyan személyek is akikkel én sem értek egyet, de mint azt fentebb már megemlítettem a lista szubjektív, azért vállalja a kritikát annak az összeállítója. Csodálkozom azonban azon, hogy nagyon kevesen szólaltak meg a listán szereplők közül. Miért?

Valószínűleg mindegyikőnknek van véleménye és elképzelése arról, hogy miként, milyen módon képzeli el a jövő postagalamb sportját Magyarországon. Jómagam megpróbálom összefoglalni azt, hogy én személy szerint miként képzelném el a jövőt, milyen szervezetnek lennék szívesen a tagja, az elkövetkezendő esztendőkben.

Vita indítónak szánom soraimat, pontokba szedve leírom az elképzeléseimet amikre várom az észrevételeket.

Cseréljünk véleményt addig amíg az nem késő.........

 

Szervezeti élet:

 

1; A jelenlegi vezetésnek és a teljes apparátusnak a cseréje. Személy szerint senkivel semmi bajom, de az irány amerre tartunk az nem jó és ezért ők a felelősek. Feltéve ha, felelősnek érzik magukat a döntéseikért. Vonuljanak nyugdíjba az érdemeik elismerése mellet, mert azért tudnék azokból is felsorolni néhányat.

 

2; Új irány.......... válaszunk vezetőt. Egy ilyen személyt tudok csak javasolni a neve Dr. Gothard László.

Anker úr elképzelései alapján válaszon maga mellé egy új apparátust, akik majd az ő utasításai alapján végzik a napi munkát. Feladata reprezentáció és az irányvonalak meghatározása azok betarttatása. Tisztelet díjért folytatott tevékenység.

-       Titkár: Aki a felelőse a napi munkavégzésnek, asszisztense az elnöknek. Fizetésért, számon kérhető munkavégzés.

-       Iroda vezető: Adminisztrációs munka végzések, levelezések és a napi teendők ellátása. Fizetésért, számon kérhető munkavégzés.

-       Felelős szerkesztő: A havi magazin szerkesztése az azzal járó feladatok koordinálása. Cikk írok felkutatása és azok felkérése minden kerületből, a cikkek megírására. Azok megfelelő minőségének esetén térítést biztosítani. Fizetésért, számon kérhető munkavégzés.

 

3; Elnökség:

-       Elnök

-       Zóna vezetők, akik beöltik a működéshez szükséges bizottságok vezető szerepeit (Kijelölt zónák az országban minimum 6 maximum 8 terület. Erről bővebben később.)

-       „Vének” tanácsának vezetője (Bővebben később!)

-       „Ifjak” tanácsának vezetője (Bővebben később!)

-       Eseti megbízással, térítésért dolgozó jogász. (Nem hátrány, ha galambász!)

 

4; Közgyűlés:

-       A 3-as pontban említetteken kívül zónánként minden röpcsoporti vezető.

A közgyűlések anyagát jó előre ismertetni, hogy azt a galambászok megismerhessék és azt megvitatva küldhessék a küldötteket a közgyűlés elé.

 

5; Egyesületek, versenyzői közösségek, gyűjtőhelyek: A legkisebb szervezeti egység ami a kohéziós erőt jelenti a galambászatunkban ennek kell a lehető legjobban működnie ahhoz, hogy tudjunk aluról- felfelé építkezni. Itt kell megtalálni az új tagokat és megnyerni sportunk számára.

 

Versenyzés:

 

1; Központi gyűjtőhely: Röpcsoportonként kellene kijelölni néhányat  olyan helyre ahol legalább megvan a 8-10 versenyző spottárs minden gyűjtés alkalmával, tehát egy jól működő nagy létszámú egyesület gyűjtőhelyére. A jelenlegi egyesületi formák megmaradhatnának, a feladatuk viszont megváltozna, a kis létszámú egyesületeknek a gyűjtőhelyre való szállítást kellene  megszerveznie a tagjaik számára. A bontás az már történhetne egyesületenként a szükséges minimum taglétszám meglétének feltételével.

Csak elektromos órák használatát engedélyezném, aki nem rendelkezik ilyennel annak szövetségi segítségnyújtással elő írnám annak beszerzési kötelezettségét. Részletfizetés, kölcsönzési díj stb-stb….

 

2; Zónák: Szövetség állttal kijelölt versenyzési csoportosulások földrajzi elhelyezkedés szerint, tagok verseny dúcának elhelyezkedését figyelembe véve. Ha valaki hátrányosnak érezné a besorolási helyzetét az kérhetné egyszeri alkalommal annak a felül vizsgálatát, jóváhagyásáról a szövetség dönthetne csak.

A röpcsoportok csak rövid és középtávú programot bonyolíthatnának le, a zónák szerveznék a hosszú távú versenyeket.

 

3; Bajnokságok: A nemzeti bajnokságok jelenlegi formáját meg kellene szüntetni. Csak zóna bajnokot lenne szabad a hosszú utakról hirdetni ami 4 útból állna versenyzőként tetszőleges galamb létszámmal az előre megnevezett 3-5 csapat galambbal, vagy minden versenyző tetszőleges létszámból haza érkező első 5-10 galambja adná a csapatot. Utankénti egyéni (Galamb) zóna díjazással, csapatbajnokságot szövetségi kiemelt díjazással hirdethetnénk. 8-10 zóna csapat bajnok lenne évente az országban aminek nagyobb elismertsége és rangja lenne mint a jelenlegi egy Nemzeti bajnoknak. A röpcsoportok hirdetnének rövid és középtávú bajnokot ami reálisabb képet festene az erő viszonyokról a jelenlegi helyzethez képest (Nb.) Az egyesületek eldönthetnék, hogy ki írják- e a tagjaik számára a bajnokságokat ahol van arra igény, mert nem tudom elképzelni, hogy 5 versenyzővel van erre szükség. Számolni összehasonlítani az eredményeket egymással sokféleképpen lehetne.

 

Egyebek:

 

1; Szövetségi tagdíj: Versenyző tagonként 25 000 Ft.  Ami tartalmazná a következőket……….

-       Tag díj.  5000 Ft

-       Verseny engedély. 5000 Ft.

-       50 db gyűrű. 5000 Ft.(Csak egyféle zóna jelzéssel!) Több db gyűrű igénye esetén külön vásárlási lehetőség!

-       Újság. 8000 Ft.

-       Díj alap. 2000 Ft.

 

2; Zóna díj:

-       Szállítási költség.

-       Díj alap.

 

3; Röpcsoporti díj:

-       Szállítási költség.

-       Díj alap.

 

4; Egyesületi díj :

-       Igény szerint

 

5; A szövetségi tagdíjból finanszírozni az élversenyzők ellenőrzését. Létrehozni erre egy bizottságot.

6; A Galambom. hu jobb kihasználtságának érdekében minden versenyről kötelezően jelenteni tagonként az első galambot.

7; Szerencse játék zrt. Minden követ megmozgatni annak érdekében, hogy a galamb versenyekre fogadni lehessen a Tipmixen keresztül. Nem csak szerintem , ez lehetne az egyik alapköve a jövőnek!

 

Nagy vonalakban ez jutott az eszembe, tessék vitatkozni!

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.03.01 -2 1 140709

Nem! Ha nem rendszeres jövedelem, xszázerig adómentes.

Nameg kell egykét számla hasonló témakörből  és a sarkikutya nem kérdi honnan vagy miből.....

Előzmény: Törölt nick (140707)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.01 -3 0 140708

Nagyon jól rendben van ez az írás Csaba-bácsi....

Ha mást jót nem tanultatok tőlem, legalább ennyit, hogy a véleményeteket - még ha tudjátok is mit fog kiváltani - vállaljátok névvel aláírással.

Erre is ment pár stróman minusz, de kit érdekel nemde?

Előttem a kép mikor majd egy asztalnál ülünk mi "renitensek" legyintgetünk , viccelődünk az elmúlt évtizedek nagy történésein.... És tetszik ez a kép, tetszik nagyon....

Ma olvastam egy tisztelt sporit aki hatalmas névnek számít a szakmában, hogy 28 éve szerelmes a galambászatba , 45-re tippelem. Krisztusi kort megélve elmondhatom 21 éve vagyok szerelmes a galambokba és talán  2x történt ezidő alatt mikor kezdett meginogni a hitem... Majd szezon kezdetekor mikor a tesztoszterontól fűtött Hímek vágódnak haza mint Grippenek majd akkor újra éled hamvaiból a Főnix, addig most pihen....

Szép ez a sport nagyon, csak át kell tudni lépni azokon aki próbálják húzni lefele.

Üdvözlettel:  Gábor 

Előzmény: Wittenbuik (140689)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!