Keresés

Részletes keresés

Deiss Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58070

Niki,nekem is van már 2 nagyobb gyermekem és mi is harmadikra gyúrnánk.:)A betegségem elvileg a 2.gyermek előtt kezdődött,ő mégis spontán besikerült.Viszont azóta semmi,bár csak 3éve kezdtek el vizsgálgatni ezzel és pár hete kezd már érdemben eredmény is lenni.

A továbbiakat meg majd meglátjuk :)

Érdekes ez a hőmérőzés dolog,nekem tetszik.Olyan mint egyfajta önismeret:)

Én is digitálissal mérek úgy,ahogy a lányok javasolták a nyelv alatt egyik oldalt kezdem és mikor átmelegedett átrakom a másik oldalra :) és tuti ami biztos a cikluson és fertilityn is vezetem :D

Előzmény: Nikkenty (58066)
Nikkenty Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58069

Uh két fiú :D hát nem tudom hogy irigyeljelek-e... persze hogy irigykedem kicsit :) nem lehet könnyű velük, biztos rosszcsontok :)

Előzmény: Jokeva (58067)
Deiss Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58068

Azért késik,mert lehet,hogy babás vagy? :)Ilyenkor látszik a görbén valami?

Vagy a terhességet nem lehet megállapítani róla?

Előzmény: Jokeva (58067)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58067

Gina, mennyire hosszúban bíztál? :)) Hiszen csak év végén mentek élesben ;)

 

Youlcsi, nem aggódtam, csak reménykedtem... Gyerkőcöt sajnálom :(

 

Nikkenty, elvileg a higanyos (vagy az utódja) megbízhatóbb. Én pl azzal mérem, hüvelyben.
A méhnyák változó a ciklus során, peteérés körül úgy néz ki mint a tojásfehérje, áttetsző és nyúlik mocskosul :) Érdemes azt is feljegyezned a hő mellé, mert sokkal pontosabb képet ad a ciklusról a kettő együtt.
És nekem pl két fiam van :) Most gyúrunk a harmadikra, de késik már vagy 2 éve :)

Nikkenty Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58066

köszi csajok :) majd meglátom mennyire megy ez nekem :) de kipróbálom mindenképpen. ártani nem árt. egyébként van itt köztetek olyan akinek van gyereke? vagy mindenki csak tervezi? azt láttam hogy youlcsinak van már :) azt is láttam hogy régebben volt is egy lány aki "lebabázott" :D

ncsk Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58065

Én is mindig akkor mérek mikor épp felébredek, persze hétközben kb. ugyanakkor, de hétvégén össze-vissza és ugyan van 1-2 tized különbség, de alapvetően azok is az alaphőm környékén vannak, a ciklus második felében, mikor magasabb, akkor meg azok a legmagasabb hős napjaim, szóval nekem azért nem kavar be annyira. 

 

Digitálissal mérek, nagyon régen mértem higanyossal, de az nagyon macerás volt és nem volt alapvető különbség, így én maradtam aztán a diginél. Nyákokat egész jól el lehet különíteni egy idő után, de nem mindenkinek van minden típus, szóval ez tényleg egyedi. BTO-n jól le van írva.  http://babatervezok.otthona.net/

 

 

Youlcsi, jaj sajnálom, hogy beteg a kicsi :( Olyan rossz ez és az idei tél meg a bölcsikezdés nagyon betett nekünk is. Kölök 2 éves koráig nem tudtam mi az az orrfolyás, bölcsi első hetének 4. napjától megtudtam. Azóta kis megszakításokkal folyamatos...

Előzmény: Nikkenty (58061)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58064

én digitálissal mérek, mert így is épphogy nem alszok vissza (én is fél5-kor kelek hétköznap, gondolom átérzed :D :D legalább a csipogástól nem alszom vissza míg mér)

 

Én hétvégén is beállítok egy ébresztőt koránra, mérek, feljegyzem, aztán alszok tovább :)

régen úgy csináltam hogy hétvégén a normál ébredési időmben mértem, hát azokon a napokon mindig sokkal magasabb volt a hőm, tehát nálam számított, de tuti ez is egyéni dolog :)

Előzmény: Nikkenty (58062)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58063

a méhnyákban Jokeva a profi. :) A BTO (babát tervezők otthona) oldalon van fotókkal illusztrált ismertető, nekem azt ajánlotta.

Egyébként ez megint olyasmi, hogy akinek termelődik, az tudja miről van szó, akinek nem , a meg nem tudja.:( Elvileg a Peteérést jelzi elég megbízhatóan...

 

Hőmérőnél nekem a nődoki a higanyosat ajánlotta. Mióta azzal mérem, jobbak, látványosabbak is a görbéim. Esetleg ezt is érdemes tesztelned, nézni, hogy más görbét  húz e a 2 mérő.

 

Előzmény: Nikkenty (58062)
Nikkenty Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58062

még egy kérdés :D (sose fogyok ki belőlük) melyik hőmérőt ajánljátok? rendes lázmérésre eddig higanyosat használtam, de az sokáig tart. ezért én a digitálisat részesíteném előnyben most. de kiváncsi vagyok a véleményetekre :)

Nikkenty Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58061

köszi :) akkor szerintem majd mérem minden reggel amikor felkelek. én mondjuk kb. 4 órával többet alszom mint hétköznap, de majd kitapasztalom :) még egy hülye kérdésem van , remélem nem unjátok még :) láttam a táblázatban ezt a méhnyak című történetet. hogy ezt mi alapján írkáljátok, vagy ez mi akar lenni? :D bocsi ha kicsit butának tűnök de még sose láttam ilyet táblázatot ezelőtt :)

Előzmény: szegedi_lány (58059)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58060

jah, és az én vérnyomásom is alacsony, de az enyémet nem bántotta a Verospiron. Mint minden, ez is egyéni érzékenység függő.

 

Előzmény: Nikkenty (58057)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58059

elvileg mindig ugyanakkor kellene, mert a reggeli hő folyamatosan az idő előrehaladtával nő.

szerintem teszteld hogy van e különbség. Én nemigen vettem észre, így én nem kelek fel hétvégén. igaz én csak 1,5-2 órával alszom tovább annál, mint hétköznap szoktam.

 

Előzmény: Nikkenty (58057)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58058

nem, tuti nem jégkunyhóban. egy 39,2 fokos gyerek mellett :(

Előzmény: ncsk (58056)
Nikkenty Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58057

köszi mindenkinek a segítséget :) úgy látszik a Verospiron nekem sehogy se lenne jó :) a vérnyomásom is a béka feneke alatt van. azt szokták mondani csoda hogy még élek ilyen alacsony vérnyomással :D megnézem ezt a facebookos csoportot is. a hőmérőzést reggel mindig ugyanabban az időpontban kell csinálni? pl. ha hétvégén később kelek és akkor mérem akkor nem lesz jó az eredmény? vagy kelhetek hétvégén is fél 5kor :D az szuper lesz :D

ncsk Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58056

Vagy véletlenül jégkunyhóban aludtál :) Nem semmi cikk-cakk.

Előzmény: youlcsi (58055)
youlcsi Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58055

36,3. mondtam, hogy az én PÉ-m miatt nem kell aggódni :) csak hozom a régről megszokott cikcakkot :)

Előzmény: Jokeva (58048)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58054

Ezek titkos csoportok, az ismerőseid nem fogják látni, hogy csatlakoztál - hacsak nem tagjai a csoportnak :)

 

Neked is nagyon szép hétvégét, ja és ne rágódj ezen a hormontémán, lehet hogy csak valami laborhiba történt... :)

Előzmény: Deiss (58053)
Deiss Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58053

Köszi,majd megpróbálkozom azért vele ha lesz alkalmam rá,csak nem akartam csatlakozni a csoporthoz,hogy az ismerőseim ne lássák...A dokim azt mondta,hogy egy hónap múlva tud időpontot adni,de megpróbálhatok bejutni hozzá jövőhét szerdán 13h körül csak az a gond,hogy én dolgozom és kevés esélyt látok rá,hogy el fognak engedni :( Eddig is már ki kellett vennem 1 napot meg 2x elkéredzkednem korábban.Így meg kínomban a neten kutakodok és ez a legrosszabb,mert ilyenkor az emberben mindig csak a rossz dolgok maradnak meg.Bár nem sokat találtam ezzel kapcsolatban csak annyit,hogy a hipotalamusz nem termel hormont és egy helyen olvastam,hogy okozhatja autoimmun betegség,ami ugyebár nekem adott.

 

Egyébként nekem is elkezdett csökkenni a hőm,úh remélhetőleg ciklus lesz belőle:)

Mivel a hőt csak 1hete mérem,így gondolom csak a legközelebbi alkalommal lesznek belőle egyéb adatok.Bár most tulajdonképpen nekem csoda lenne,ha peteérést mutatna,hiszen a hormonok hiányában elég egyértelmű,hogy az nem van -.-

 

Lányok!Jön a hétvége,szép idő is ígérkezik ismét! :)

Mindenkinek kívánok kellemes időtöltést hozzá! :)

Előzmény: balla.gina (58049)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58052

legjobb csopi :)

Előzmény: ncsk (58051)
ncsk Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58051

Itt kérdezhetsz és leletet is feltehetsz, itt nem dobnak ki, bár persze van igazság abban, hogy nem jó távelemezni, de hát kíváncsiak vagyunk.

 

https://www.facebook.com/groups/155988244590909/

 

 

Előzmény: Deiss (58046)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58050

Iiiiigen, sajnos tudom hogy azt jelenti, csak úgy bizakodtam egy hosszabb ciklusban - és nem "disznóvágós" hétvégében :D

Tudom, baby steps, már az is előrelépés, ha 9-10 helyett 11 napos lesz a lut. szakaszom :)))

Előzmény: Jokeva (58048)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58049

Orvosok nincsenek, viszont rengeteg sorstárs és alapítványi önkéntes van, esetleg érdemes megkérdezned őket erről (mondjuk nem szeretik a leletelemzést, de hátha valaki már látott ilyet és tud segíteni)

Dokihoz mikor mész vissza ezekkel az eredményekkel?

 

https://www.facebook.com/groups/460354567359807/

 

 

Előzmény: Deiss (58046)
Jokeva Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58048

Nikkenty, azért ez így is szép teljesítmény :)

 

Ncsk, úgy tűnik valami elindult nálad is, ugye kb 18-ik napra várod? A vérpötty tuti összefügg a PÉ-vel, ha ilyen pontosan előtte jön, nem?

 

Gina, igen az esés azt jelenti hogy 1-2 napon belül megjön :) Azért ne légy türelmetlen, legyen az a lut. szakasz legalább 11 napos :)

 

Szegedi lány, szerintem ez jó nekünk. Meg a D vitamin szintünket feltuningolni, no az még sokat segít!

 

Youlcsi, mai hő?

szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58047

Erről jut eszbe, hallottam a rádióban (tudom, nem szakirodalom:-D), hogy az omega 3 általában,de a halfogyasztás, meg a lenolaj és társai növelik az inzulinérzékenységet. Jól gondolom, hogy ez nekünk jó, vagy vagy mivel az érzékenységet növeli, pont hogy még lejjebb viszi az inzulinfröccs ezzel a vércukrunkat?

Korábban már irtam, hogy 2 éven át heti egy biológia órám volt csak, így elnézést a lelkes, de esetleg buta kérdésért.:-Z

Előzmény: ncsk (58044)
Deiss Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58046

Sziasztok!

 

Gina,a facebook oldalon vannak fent orvosok is?Azért kérdem,hogy esetleg ott megkérdezhetném,hogy mi van ezzel az eredménnyel,foglalkozzak-e vele,vagy lehetséges,hogy elrontották?

Előzmény: balla.gina (58045)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58045

Nikkenty: igen, sajnos nagyon kevés doki ért ehhez a betegséghez, és nőgyógyász meg még kevesebb, ezért is célszerűbb endodokihoz menni, mondjuk ott is rosszak az arányok, de mégiscsak az ő területük.

Lehet érdemes lenne egy valóban hozzáértő dokit felkeresned, ha gondolod tudunk ajánlani (a facebookos csoportban van orvosajánló pdf is a valóban jó dokikról adott városokban, érdemes oda is csatlakozni, rengeteg infót találhatsz :) )

Ha jól csinálod a kezelést, magától is csökkennie kell a tesztónak idővel :)

 

ncsk: alakul ez a görbe, nagyon kíváncsi leszek a folytatására :)

 

Mutatom én is a görbületem, remélem ez az esés nem azt jelenti, hogy megjön holnap, szeretnék megint 27 napos ciklust :D

 

ncsk Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58044

Ne érezd rosszul magad, mert a diéta-mozgás része kimaradt, nem neked kéne gondolatolvasónak lenned, hanem a dokiknak kéne hozzá érteni. Sajnos még mindig elég kevesen vannak. Nekem is volt magas a tesztoszteronom, de az is magától javult, baromi sok idő sajna. 

Tulképp ennek az anyagcsereproblémának azon kívül, hogy genetikánkban benne van az egyensúly felbomlás a lényege. Túl sok finomított szénhidrát, több zsírsejt, kevesebb izom, leterhelt hasnyálmirigy, túl sok inzulin a vérben. A petefészek sejtjei spécik, érzékenyebbek az inzulinra, így a magas inzulin betesz neki, innen jön az egész hormonegyensúly zavar.

A sejtek érzéketlenek lesznek az inzulinra és egyre több kell belőle. Ördögi kör. A diéta segít, hogy ne legyen inzulin ugrás a véredben a mozgás növeli az inzulinérzékenységet és növeli az izomsejtek számát. Metformin simán az inzulinérzékenységet növeli ezzel segít. Mindezek összesen visszabillenthetik az egyensúlyt és hozományaként visszaállnak a hormonok is. Sajna ez nem rövid folyamat, de a gyógyszer azért gyorsíthatja. Ha mérsz hőt, majd meglátjuk abból ki lehet-e okoskodni valamit.

 

Nem is a hőváltozás a lényeg a görbémen, hanem a tojásfehérje, na kíváncsi leszek lesz-e valami holnap.

 

 

 

Előzmény: Nikkenty (58041)
balla.gina Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58043

Azt én is szedtem (látszik, hogy egy dokink volt :)), de nekem nagyon lerövidítette a ciklusaim, meg lement a vérnyomásom iszonyat tőle és állandóan csak bedugult a fülem :D

De amúgy a szőrökön segített, igaz nem akkor mikor szedtem, hanem utána pár hónappal észrevettem, hogy kevesebb lett a lábamon :D

Igaz, nekem nem volt magas a tesztóm soha, de Naszódy szerint a bőrömben lévő aktív tesztoszteron okozhatta a problémáimat.

Előzmény: szegedi_lány (58042)
szegedi_lány Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58042

Szia!  Én Verospiront szedtem, mely csökkenti a tesztoszteron szintet, általánosságban is csökkenti a túlzott férfihormon hatást, ezért hajhullás, szőrösödés esetén is alkalmazzák. Ugyanakkor ki babát vár annak nem ajánlják, mert női magzat esetében károsíthatja a hormonháztartásának kialakulását. Uh már én sem szedem, igaz nekem helyre is jött a tesztoszteron szintem.

Előzmény: Nikkenty (58041)
Nikkenty Creative Commons License 2014.03.28 0 0 58041

Sziasztok!

 

Hű mennyi kérdés :) hát először 2010-ben voltam kivizsgáláson, a nődoki elküldött mindenféle vizsgálatra. voltam vérvételen, terhelésesen is, hasi UH-n, meg sima UH-n ahol ráírták a leletemre hogy PCOra hajaz a dolog, mert hogy tele vagyok cisztákkal. elmentem endokrinológushoz is. mire kiderült mi a baj eltelt majdnem fél év… no komment. a metet az endokrinológus írta fel. (hozzá teszem azóta se voltam endodokinál mert egy kőbunkó). szerintem néztek inzulint is, de majd otthon megnézem a leleteimet és megírom nektek mik állnak rajta:)

 

ncsk: Őszinte leszek. amíg a neten nem kezdtem el olvasgatni a téma iránt gőzöm nem volt hogy diétáznom kéne. egyik doki se mondta ezt, ezért nem is diétázom. mozgásra nem sok időm van sajnos, de a melóhelyemen mozgok eleget. persze tudom hogy ez nem egyenlő a sporttal, de így is fél 5kor kelek és fél 6ra érek haza. utána már nem igazán van energiám se kedvem mozogni.

 

Jokeva: hát nem mind az 58000 hozzászólást olvastam el, de kb. 2012-es hozzászólásoktól kezdtem el :) a hőmérőzést pedig elkezdem majd mert kiváncsi vagyok nálam mi zajlik odabent :) a metet azért szedem továbbra is mert a nődoki azt mondta ez megnöveli az esélyeket és csökkenti az estleges vetélést. direkt rákérdeztem nála erre hogy szedjem-e továbbra is. egyébként nem hittem benne hogy használ, de a mostani leletem elég jók az eredmények. az összes érték a felére csökkent, és most a normál tartományban vannak. kivéve a tesztoszteront. az még mindig elég magas :( egyébként erre nem lehet szedni valamit? hogy lecsökkenjen? ezt elfelejtettem megkérdezni a nődokimtól, mert lukas az agyam :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!