Keresés

Részletes keresés

robcsi6 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 3152
Köszönöm.
radiológus Creative Commons License 2009.11.06 0 0 3151
Az esetek nagy részében a tágult bélkacsok nem jelentenek semmi bajt, ha van valami alhasi panasz, akkor viszont elvileg egy szűkületet jelölhetnek (a szűkület előtt kitágulnak a bélkacsok).
Előzmény: robcsi6 (3149)
radiológus Creative Commons License 2009.11.06 0 0 3150
Szia, nem jelent nagy bajt, mérni kell a gyereket, hogy nincs-e elmaradása.
Előzmény: k2k (3148)
robcsi6 Creative Commons License 2009.11.06 0 0 3149
Ne haragudjatok nem olvastam végig az összes hozzászólást.
Az édesanyámak mondták hogy az alhasi részen tágult bélkacsok találhatóak.Tudtok segíteni, ez mit jelent pontosan?
k2k Creative Commons License 2009.10.24 0 0 3148
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni,hogy a 33.héten mennyire jelent problémát egy II-III.fokban érett lepény Medencevégű fekvéssel?
Úgy emlékszem,hogy III.fok közvetlen szülés előtti állapot. Mennyi választja el a II és a III. fokot?
radiológus Creative Commons License 2009.10.21 0 0 3147
Szia, H. Cs. felhívott miattad ma este.
Előzmény: Ágnes 76 (3146)
Ágnes 76 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 3146
Nagyon kétségbeesett kismama vagyok.
A 18. heti ultrahangvizsgálat során kiderült, hogy a babám 15 hetes méretekkel rendelkezik.
Az ultrahangos a legrosszabb variációkat vázolta fel számomra.

Szeretném megtudni, hogy volt-e hasonló esete valakinek, ami pozitív véget ért ill. egy szakember, aki megnyugtathatna, hogy a babák nem egyformán fejlődnek...
kkmd Creative Commons License 2009.10.15 0 0 3145

kedves Radiológus!

Köszönöm a felajánlott segítséget! Azt hiszem, előbb-utóbb élni is fogok vele- újra, remélhetőleg ugyanolyan negatív eredménnyel, mint előzőleg : -))))

 

Üdv

kkmd

Előzmény: radiológus (3138)
muzsa Creative Commons License 2009.10.11 0 0 3144
Bocs, hogy beleszólok, de ha aggaszt a dolog, kérj laborvizsgálatot citomegalovírusra és toxoplazmózisra. utóbbit egyébként van, ahol alapból megcsinálják a terhesség elején, de sajnos ez a ritkább eset. A nőgyőgyászod minden bizonnyal ad beutalót a laborba, ha elmondod, hogy mi van, még ha kicsi is az az 1mm pluszba...
nem vészmadárkodni akarok, csak tudom, ez milyen élmény, mivel a kisfiamnak a 28. héten lett picikét nagyobb a két agykamrája a felső határhoz képest. (nem részletezem, mi derült ki végül, mert nem vészmadárkodni akarok, de nem vírus okozta... )
ha megcsináltatod a labort, és megnyugtató az eredmény, az, hát hogy mondjam... megnyugtat :)))
de a kontrollra se felejts el elmenni.
Előzmény: merozsa (3139)
Lilla234 Creative Commons License 2009.10.10 0 0 3143
Köszönöm! Gondolom a méh és a méhnyálkahártya is nagyobb akkor, az meg csak feltűnt volna az orvosnak. Igazából logikusan végiggondolva nem is tudom honnan jutott eszembe. :O
Előzmény: radiológus (3142)
radiológus Creative Commons License 2009.10.10 0 0 3142
Szia, ha a terhességi tesztjeid negatívak, akkor szinte teljesen kizárt, hogy gyereket várnál, a 12 hetes magzatot meg már hasi ultrahanggal nézegetjük (ugyanis már 4-5 cm-esek szoktak lenni).
Előzmény: Lilla234 (3141)
Lilla234 Creative Commons License 2009.10.10 0 0 3141
Sziasztok!

Az én problémám nem is tudom ... lehet, hogy csak a képzeletem szüleménye, mert nem sok jó történt velem mostanában. Múlt héten voltam ultrahangon, mert menstruáció után elkezdett fájni a hasam baloldalt, a doki megvizsgált és nem talált semmit, de a biztonság kedvéért elküldött ultrahangra, ahol az orvos szintén nem látott semmit, mindent normálisnak talált. A hasam azonban továbbra is fáj, és mintha kicsit fel is lennék puffadva. Szerint épp ezért jutott eszembe, hogy késett sokat a menstruációm szeptemberben, a volt párommal, akivel augusztus elején szakítottunk, (utána nem volt barátom) nem voltam együtt védekezés nélkül, de azért csináltam teszteket, mind negatív lett, aztán végül meg is jött a vérzésem, most mégsem hagy nyugton a gondolat, hogy esetleg terhes lehetek. Az lenne a kérdése, hogy ugye ultrahangon látták volna, ha mégis terhes lennék (ráadásul kb. 12 hetes) akkor is, ha kifejezetten nem babát kerestek ?

Köszönöm a választ
Erzsi
radiológus Creative Commons License 2009.10.10 0 0 3140
Szia, tudtommal 10 mm a határérték, de az egyik oldali 1 mm-n én nem izgatnám fel magam.

Nem tudsz egyébként semmit tenni, a méhen belüli események zajlanak, ahogy zajlanak.

A Toxoplasma ellen meg annyit tehetsz, hogy megmosod a kezedet, mielőtt a szádba veszed. ;-)

A többi érték a magzati kornak megfelelő.
Előzmény: merozsa (3139)
merozsa Creative Commons License 2009.10.10 0 0 3139

Szia Kheiron!

 

26. hetes terhes vagyok, és 4d Uh-n az egyik agyi oldalkamra 11 mm. A doktor azt mondta, hogy ez a normál érték felső határa, előfordul gyakran az ilyen, de kontrollt csináljunk 3 hét múlva, ill. csináltassak toxoplazma szűrést, mert ez a fertőzés is okozhat ilyet. 

Persze én rögtön beparáztam, és a neten utána néztem.

Nagyon sok helyen azt írják, hogy 10 mm-ig normális, afölött kórós ez a méret eltérés. Aztán volt olyan oldal, ahol azt írták, hogy a magzat idegrendszerének fejlődési zavarát idézehti elő, de csak olyankor kell ezzel számolni, ha a kamra szélessége eléri azon koponyafél felét ( nálunk a BPD 68 mm, annak a fele 34 mm, tehát kórós, ha a tágasság meghaladja a 15-17 mm-t.)

Sok helyen írták, hogy 80%-ban nem okoz gondot, magától felszívódik.

 

A kérdésem, hogy hágy mm-től számít tényleg kórósnak, ha mi ebbe beleesünk, mit kell tennem, mire kell odafigyelnem?

 

Egyébb méretei a 26 hét +6 napos babának:

BPD: 68 mm

HC: 246 mm

AC: 225 mm

FL: 49 mm

 

Ezek amúgy a korának megfelelő méretek?

 

Előre is köszönöm a választ

Rózsa

 

 

 


 

radiológus Creative Commons License 2009.09.19 0 0 3138
Most így neten keresztül megállt a tudományom.

Lehet kizárásos alapon valamiféle bélrendszeri zűr, de igazság szerint az lenne a legjobb, ha személyesen látnálak.
Előzmény: kkmd (3137)
kkmd Creative Commons License 2009.09.16 0 0 3137

Kedves Radiológus!

Rheumatológus orvos vizsgálattal kizárta az alhasi fájdalmat. Ezek szerint mégsem lehet gerinc eredetű?

Nőgyógyászat: kismedencei UH neg. (hüvelyi és hasi is)

Esetleg valami gasztros dolog lehet talán? 

Szerinted érdemes tovább kutakodni? A rosszindulatúra azt mondják az nem fáj, csak ha komoly, de azt meg csak érezné az ember, nem igaz?

( bár halottam már olyat, hogy nem adott szerv volt beteg, hanem hasüregben szerven kívül volt szétszórva rakat daganat...)

Mit tegyek? Tegyek valamit?

 

Köszi

kkmd

Előzmény: radiológus (3128)
dtamika Creative Commons License 2009.09.14 0 0 3136
Izotóposról beszélt végig

A kontrasztanyagos az rtg, nem? azt elvetette,mondván csak egy pillanatfelvételt rögzítene, ami nem mond sokat ez esetben.

S mielőtt elfelejtem: kedves Radiológus, köszönöm a véleményed. Okt. közepére van időpontunk, addig még sok minden történhet, akár ritkulhatnak is a bukások. Hátha... Mindenesetre még inkább árgus szemmel figyelem a gyereket és nagyon gondolkodom, mi lenne a jobb megoldás.
Előzmény: afintha (3133)
radiológus Creative Commons License 2009.09.14 0 0 3135
Természetesen, ha tudok, válaszolok.
Előzmény: Matiba (3134)
Matiba Creative Commons License 2009.09.14 0 0 3134

T. Radiológus!

 

Azt szeretném kérdezni, hogy az adatlapon lévő e-mail címére írhatnék-e néhány kérdést göbös pajzsmirigyről. Izótopos vizsgálat előtt állok.

afintha Creative Commons License 2009.09.13 0 0 3133
a gasztroenterologus izotopos vagy kontrasztanyagos nyelesvizsgalatot akar?
Előzmény: dtamika (3131)
radiológus Creative Commons License 2009.09.09 0 0 3132
Kedves dtamika!

Az izotópvizsgálatnak kétségtelenül van egy kis sugárterhelése, de ez meglehetősen kicsi. Ezzel együtt sem szerencsés ionizáló sugárzással járó eljárásokat alkalmazni egy kicsi gyereknél.

A magam részéről ha lehet, elkerülöm, azzal együtt, hogy ha nincs más megoldás, akkor meg kell csinálni.

A legfontosabbnak a magam részéről a klinikai tüneteket tartom, és ha a gyerekeddel egyébként nincs megfogható probléma, jól fejlődik, akkor a komolyabb beavatkozásokat kissé öncélúnak tartom.
Előzmény: dtamika (3131)
dtamika Creative Commons License 2009.09.07 0 0 3131
Kedves Radiológus,

nem szülészeti UH, inkább radiológiai kérdésem lenne.

7 hónapos kisfiamnak izotópos nyelésvizsgálatot akar csináltatni egy jó hírű intézmény igen jó hírű gasztroenterológusa.
Fokozódó bukásai miatt látja ezt szükségesnek, mondván, kivizsgálás nélkül nem akar komolyabb gyógyszert adni neki s a felmerülő vizsgálatok közül még ez a legkevésbé kellemetlen, és viszonylag jó képet ad az esetleges okokról.

Biológus családtagom viszont eléggé megijesztett az izotóp ilyen kicsiknél előforduló mellékhatásaival kapcsolatban, s nem igazán tudom, bele merjek-e egyezni a vizsgálatba... Különösen, hogy a bukásokon és némi légúti tüneten kívül semmi gond nincs, a kölök szépen fejlődik, jókedvű, gyarapszik - tán túlságosan is, simán veri az egyéveseket méretben.:)

Érdekelne a véleményed, ha kérhetek ilyet.:)
kkmd Creative Commons License 2009.09.04 0 0 3130

Köszönöm!!!

 

Üdv

kkmd

Előzmény: radiológus (3128)
Kyrandia Creative Commons License 2009.09.04 0 0 3129
Elnézést, hogy OFF, de itt orvos is jár és általában nőgyógyászati UH a téma:
Kedves Radiológus és látogatók!
Ismer valaki olyan orvost, aki jártas az alábbi fogamzásgátló beültetésében?
Implanon
Köszi!
radiológus Creative Commons License 2009.09.03 0 0 3128
A féregnyúlványt szokás ilyenkor gyanúba fogni, illetve ahogy te is írtad: a gerinc degeneratív folyamatai miatt kisugárzó fájdalmak okozhatnak efféle panaszokat.
Előzmény: kkmd (3125)
radiológus Creative Commons License 2009.09.03 0 0 3127
A pajzsmirigy komplex diagnosztikát igényel: hormonszintek, izotóp és ultrahang együtt adják meg azt a képet, amivel a belgyógyász tud valamit kezdeni.
Előzmény: kkmd (3124)
ezisén Creative Commons License 2009.09.03 0 0 3126
Köszönöm a választ. Tényleg kurta-furcsa volt a váltás, volt már itt sok nem kompetens válaszoló is.
Előzmény: radiológus (3121)
kkmd Creative Commons License 2009.09.01 0 0 3125
Kedves Radiológus!
Visszatérve a petefészekre: ha nem látnak ott semmi gubancot, akkor csak azt szeretném tudni, mi a franc fájhat ott lenn a jobb alhasban folyamatosan!!!
Láz nincs, emésztés rendben, tapintásra-nyomásra csak min. érzékeny. Menses a (pm?) hormonok játéka folytán már nem olyan rendszeres mint volt kb 1.5 éve.

Esetleg gerinc degeneráció és az sugárzik ki oda?

kkmd
Előzmény: kkmd (3124)
kkmd Creative Commons License 2009.09.01 0 0 3124
Hasi UH-n (utolsó idén májusban) általában v. nem láthatónak írják le, v. eltérés nélkülinek. Gondolom, akkor ectópiának helye ott nincs.

Viszont a pm-t a doktornő kapásból alulműködőnek nézte (lehet azért mert nem vagyok pehelysúlyú :-))), azért voltam bizonytalan hogy most akkor mi van...túlműködik v. mégsem...

Köszi
kkmd
Előzmény: radiológus (3123)
radiológus Creative Commons License 2009.09.01 0 0 3123
A normál petefészek olyan, mint a petefészek, az ectopiás pajzsmirigyszövet szerkezete meg olyan, mint a pajzsmirigy. Én úgy 3-4 cm-re tenném a kétfajta szerkezet ultrahangos elkülöníthetőségének határát, a térfoglalás természetesen már kisebb méretben is jól kimutatható.

Az erezettség azért érdekelt volna, mert ha fokozott, az általában fokozott tiroxintermeléssel jár.

A non-compliance beteget tudtommal általában nem írják le, csak magára hagyják, csináljon, amit akar, ha nem követi az orvos utasításait. Általában egyébként kommunikációs bajok okozzák azt, hogy nincs együttműködés beteg és orvos között.
Előzmény: kkmd (3122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!