Keresés

Részletes keresés

Vajk Creative Commons License 2017.06.17 0 0 7694

NEM !

A busz a Parque Centraltól indul,a Telegrafo hotellel szemben van egy megálló, oda több busz is érkezik, kérdezősködj,melyikre kell felszállni.

Bár azt hiszem ki is van írva, ilyen táblákat keress a buszon: Tarara, Tropicoco, Marasul... nem emlékszem melyik van kiírva.

Van menetrend is kitéve, de az csak arra jó, hogy biztos lehess abban, hogy a kiírt időpontban tuttiziher nem jön busz:)

Előzmény: norbertbprnr (7693)
norbertbprnr Creative Commons License 2017.06.17 0 0 7693

Köszönöm mindkettőtöknek!

A busz a Havanna központi buszpályaudvarról megy?

Előzmény: Vajk (7692)
Vajk Creative Commons License 2017.06.16 0 0 7692

Havanna mellett van Tarara vagy a Hotel Tropicoco környéke, nem kell Guanaboig elmenni.

Busszal 6/fő oda-vissza, este 6 kor indul az utolsó busz

 

 

Előzmény: norbertbprnr (7688)
Mr. Csimi75 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 7691

Szia Peter-09,

 

El tudlak érni emailben valahogy?

Az én emailem: csimi75@gmail.com

 

Üdv: Imre

Előzmény: Peter-09 (7684)
fornit1 Creative Commons License 2017.06.16 0 1 7690

Havanna környékén Guanabo. Helyi busszal is le lehet menni.

Előzmény: norbertbprnr (7688)
Niki 2016 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 7689

Knockoutdj.Tavaly márciusban voltunk 9 éjszakát Kubában 1100 eurót költöttünk ketten.Casaban laktunk utaztunk taxival viazul busszal kollektív taxival helyi busszal Havannában.Étkeztunk 1 euróért és 50 euróért is.Merültünk Varaderon 150 euróért vásároltunk ajándékot is.Széles skálán lehet költeni a pénzt.Nem olcsó ország. Napi 30-50 euró körül volt a szállás étkezés utazás.Hátizsákos turistaként voltunk Havanna,Trinidad,Varadero,Havanna útvonalon. Már holnap indulnék vissza!!!

norbertbprnr Creative Commons License 2017.06.16 0 0 7688

Sziasztok!

 

Havanna vagy Viales környékén van esetleg valamilyen szebb strand? Nem az életemet akarom ott tölteni, csak csobbanni egy pár órát.

Köszi!

maffiaszimba1 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 7687

Rendben, majd írok:)  Persze mikor lesz beteg az ember, hát most. Hétfő orvos, kivizsgálás, stb. Még az sem kizárt, hogy emiatt itthon kell maradnunk. Ettől függetlenül próbálok pozitívan hozzáállni, izgatottan készülődünk.

Előzmény: Szilvia61 (7676)
maffiaszimba1 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 7686

Kösziiiii:)

Előzmény: kubainfo (7674)
maffiaszimba1 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 7685

Köszi Vajk!

Előzmény: Vajk (7675)
Peter-09 Creative Commons License 2017.06.16 0 1 7684

Akkor tisztázzuk:

Nem tudom/tudtam, hogy van-e kilépési illeték vagy sem. Mivel 3 ismerősöm járt évekkel ezelőtt Kubában és ők mondták, hogy belépéskor fizettek egy bizonyos turista kártyára huszonvalamennyi pesot, amjd kilépéskor szintén huszonvalamennyi pesot, így felhívtam az utazási irodát és megkérdeztem, hogy kilépéskor kell-e fizetnem valamit vagy pedig az ár tartalmaz már mindent?! Mondták, hogy mindent tartalmaz, nekem már semmit nem kell fizetnem.

Szóval az utazási iroda egy szóval NEM említette, hogy van kilépési illeték, tehát ez inkább az én tudatlanságom miatt lett megtévesztő. Nem kell őket azonnal szapulni, mert végig korrektek voltak és semmi probléma nem volt. Kellemes csalódás volt velük utazni. Mindent ők intéztek: a vízumtól kezdve a baleset biztosításig mindent. Nekem ez volt az első külföldi iroda amivel mentem, általában egyénileg intézem a nyaralásomat. Szóval elnézést mindenkitől, akit megtévesztettem! :)

r.barbi Creative Commons License 2017.06.16 0 1 7683

Szia!

 

Tibor címe: tibor@kubamagyarul.net

Sajnálom nagyon, hogy kimaradt Coco, de elég körülményes meg hosszú idő Kubában a kocsikázás, és ugye tervben volt egy Havanna-Vinales, Havanna-Trinidad, és Trinidadból mentünk volna Coco-ra, onnan meg Havannába. Akkor viszont végig kellett volna az autó, ami nagyon drága, illetve a Coco-Havanna távolság kocsival vagy 6 óra, busszal meg vagy 8. Nem akartunk annyit utazni. Így is elegünk volt a kocsikázásból már a végére, főleg ilyen műszaki állapotú autóval. Meg nem arról volt szó, hogy választani kell szép és csúnya part között, hanem hogy a szebbet vagy a mégszebbett válasszuk e. :-) A hotelek tekintetében is nagyobb volt a választék Varaderon. De ha egyszer visszamennénk, biztos nem hagynám ki! :-)  Illetve sokak szerintem az abszolút top, az Cayo Largo. Oda pedig repülővel tudsz elmenni.

 

Előzmény: Szilvia61 (7677)
r.barbi Creative Commons License 2017.06.16 0 0 7682

Szia! Azon kívül amiket írtam nem nagyon költöttünk... Az utolsó héten az AI hotelben már szinte semmit. Ajándékokat vettünk, meg szivart hoztunk haza, de azt nem mindet magunknak. A casák 35-40 cuc körül voltak plusz 5 cuc mindenhol a reggeli. Első héten minden nap volt egy főétkezésünk, napközben elvoltunk. Az éttermekben átlag 10-12 cuc-ból jöttünk ki fejenként, de ez már soknak is számít, plusz a koktél max 30 cuc összesen/nap. A kocsi ugye 60 cuc volt. Hazafelé olcsón sikerült transzfert foglalnunk 11cuc(!)/ fő Varadero-Havanna! Mindenki 100 cuc-ért akart volna vinni taxival. De ez egy kényelmes klímás busz volt. Ezen felül meg az a jó pár cuc még amivel lehúznak mindenhol. :-)

Előzmény: knockoutdj (7673)
Zs... Creative Commons License 2017.06.16 0 0 7681

Persze h nincs, de attol meg egy utazasi iroda remekul le tud huzni ilyen cimszoval is ;o)

Előzmény: Jottika (7679)
Vajk Creative Commons License 2017.06.16 0 2 7680

Gondolom pont azért tartalmazta a csomag, mert ingyenes:)

Előzmény: Jottika (7679)
Jottika Creative Commons License 2017.06.16 -1 0 7679

Én úgy tudom, nincs már kilépési illeték........ ???!!!! 

Előzmény: Peter-09 (7678)
Peter-09 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 7678

Sziasztok!

 

Én csak egy rövid beszámolót írnék.

Pár napja érkeztünk vissza Cayo Coco-ról. Leszögezem, hogy mi kimondottan egy egyhetes tengerparti nyaralásra mentünk, tehát városlátogatásról nem tudok beszámolni. Igazából Ciprusra készültünk és valahogy Kubában kötöttünk ki. :)

Angliából utaztunk egy utazási iroda szervezésében, tehát nekünk semmire nem kellett költenünk. A végösszeg tartalmazta a repjegy árát egy kényelmes gépen, a szállást egy 4 csillagos all inclusive szállodában, utas és poggyászbiztosítást, transfert a reptértől a szállodáig és vissza, plusz a vízumot és a kilépési illetéket. Nekünk csak a költőpénzre kellett gondolnunk. Az út odafele Londonból 10 óra, vissza 8 óra 10 perc. A reptéren a határőrség-rendőrség szerv rendkívül barátságtalan volt, egyenesen ellenszenvesek. Úgy néznek az emberre mint ha valami ellenségek lennénk. Nem beszélve a drogkereső kutyákról akiket ránk küldtek :) A határőr mondja nekem, hogy nem érti hogyan érkeztem Angliából mikor látja az útlevelemben, hogy magyar vagyok és most azonnal igazoljam valami papírral, hogy én Angliában élek. Hát mondom azt nekem nem kell igazolnom. Unión belül szabad munkavállalás van. De csak nézett ki a fejéből és mondta menjek. Ennyit erről. 

A szállás iszonyat jó volt, szuper ételek, italok, a szállodán belül a fő éttermen kívül volt még 3 nemzetiségű étterem, 4 bár abból 3 éjjel-nappali. Esténként koncertek, divatbemutatók stb stb... Az egész szálloda nagyon tiszta szóval abszolút nem lehet panasz.

Na, de a lényeg:  a tengerpart. Voltam már Európán belül több tengerparton is, de amit Cayo Cocon láttam az semmihez nem hasonlítható! Végig fehér homokos part, kristálytiszta MELEG vízzel! Egészen elképesztő! Az időjárás nagyon jó volt. Az egy hét alatt egyszer esett az eső ami nem tartott tovább 10 percnél! Végig fülled, meleg idő volt és még éjszaka sem csökkent a hőmérséklet 29 fok alá! Ráasául nagyon tetszett, hogy a szállodánknak volt a tengerparton is egy bárja ahol all inclusive mindent lehetett inni. Ez mégjobban növelte a tengerparti élményt. :) Sikerült megismerkedni a szálloda alkalmazottjai közül pár emberrel, főleg a vízimentőkkel akik a parton dolgoztak. Az utolsó nap ajándékot is kaptam tőlük és e-mail címet cseréltünk. Sokat meséltek Kubáról és az életükről. Én is adtam nekik ajándékot. Nagyon örültek. Egyből közös fotó, stb... :) Szóval én mindenképp ajánlom Cayo Coco-t aki egy igazán jó tengerparti nyaralásra vágyik! Fehér homokos part, csodálatos tengervíz, jó idő, szép csajok, minden adott... ;)

Legközelebb szívesen visszatérnék Kubába, talán kicsit jobban megismerni az országot. Bemenni Havannába illetve egyéb helyekre, de persze ez pénzfüggő is, majd meglájuk. Mindenesetre nagyon szép emlékekkel tértem haza Cayo Cocoról!

 

(Töltöttem volna föl pár képet, de vagy nagyobb a mérete a megengedettnél, ha jó a méret akkor valami HTTP hiba van szóval nem tudom)  :)

Szilvia61 Creative Commons License 2017.06.15 -2 0 7677

r.barbi !

Megkérdezhetném Tibor cimét aki segitett hol szereztétek ?

Publikus, mert akkor kérném ?

Coco ra hogy nem mentetek el, sok jot hallottam rola ?

Köszi a rėszletes beszàmolot !

üdv.

Szilvia61 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 7676

Maffiaszimba !

Majd irj lėgyszi beszàmolot ha megjottetek, gyüjtjük az infokat !

Jó utat !

üdv.

 

Vajk Creative Commons License 2017.06.15 0 0 7675

Van olyan, amivel csak kivisznek, snorkelezés és vissza.

Van olyan is, hogy ha kicsivel többet fizetsz, kivisznek, snorkelezés, delfinshow , és ha még ennél is egy kicsivel többet fizetsz, akkor beengednek a delfinek közé is.

 

Persze korlátlan az italfogyasztás a hajón és még valami tengeri kaja is van.

 

Előzmény: maffiaszimba1 (7672)
kubainfo Creative Commons License 2017.06.15 0 0 7674

Crucero del Sol - ugyanez a neve a programnak Varaderon és Cayo Santa maria-n is.

Előzmény: maffiaszimba1 (7672)
knockoutdj Creative Commons License 2017.06.15 -1 0 7673

hali, esetleg egy kis koltsegvetest meg tudnal osztani velunk? foleg az erdekelne hogy ott mennyit koltottetek azokon a teteleken kivul amit mar megirtal, koszi :)

Előzmény: r.barbi (7668)
maffiaszimba1 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 7672

Köszönöm az infót. Van esetleg tapasztalat, hogy melyiket érdemes választani?

Előzmény: Vajk (7671)
Vajk Creative Commons License 2017.06.14 0 0 7671

1 napos katamarán túra csak állami céggel lehetséges, egységes jegyrendszere van, bármelyik hotel aljában megveheted.

Többféle túra van, de majd úgyis elmesélik a foglalásnál.

Előzmény: Maffiaszimba (7669)
Korfa84 Creative Commons License 2017.06.13 0 0 7670

is-is, még nézelödök, ilyenkor minden jól jön...

Előzmény: Vajk (7665)
Maffiaszimba Creative Commons License 2017.06.13 0 0 7669

Szia, fantasztikus a bexzámolód. Az ettermek megnevezeseert kulon koszonet, elmentem magamnak, Az autoberles latom nem volt egyszeru, vagy inkabb a minosege. Nekunk is probal az idegenvezetonk autot szerezni, de eddig nem sok sikerrel. Mar majdnem megvolt, de mire megkuldtuk az adatokat, lefoglalta más. Ez miatt aggodok kisse, hogy nem lesz mivel utazgatni. Szallasunk van Cienfuegosban. Tovabb is terveztem volna a kirandulast, de auto nelkul nehez ekkora tavolsag.

A Havannai varosnezes is lebeszelve, nagyon varjuk. Még az sem kizart, hogy Havannában alszunk, mert onnan konnyebben tovabbi kirandulast lehet szervezni, de minden csak autoberles

Katamaran turan voltatok, vagy ha ti nem akkor valaki tud ebben segiteni hogy kivel erdemes?

 

Előzmény: r.barbi (7668)
r.barbi Creative Commons License 2017.06.13 0 2 7668

Na folytatom a beszámolót! A napokat kicsit elszámoltam, szóval most jön már a 4. nap. :-)

 

4. nap, Cienfuegos, Trinidad: Reggeli után ismét beültünk a kocsinkba és elindultunk Trinidadba. Mindenképpen szerettünk volna megállni valahol, de mindenre nem volt idő így választani kellett. Úgy döntöttem, hogy a Disznó öblöt kihagyjuk, és inkább Cienfuegosban csavargunk kicsit. Hát utólag jobb lett volna inkább a Disznó öbölbe menni vagy a krokodil farmra. Cienfuegos egy szép, nyüzsgő város, de akkorát nem adott. Elmentünk még egy botanikus kertbe is, ami Kuba egyik legnagyobb botanikus kertje. 6 óra fele értünk Trinidadba. Elfoglaltuk a casánkat, majd irány a város. Nekem Trinidad nagyon bejött, gyönyörűek a színes házak, a naplementében szép fotókat készítettünk. A tripadvisor első helyezett éttermében vacsoráztunk. 7 órára értünk oda, ezért várni kellett egy órát mire asztalt kaptunk, de megérte! A legjobbat itt ettük a nyaralás alatt. Később még kétszer is visszamentünk, akkor már nem kellett várni, érdemes korán érkezni. Ez volt az étterem: Restaurante San Jose: Maceo No. 382 | entre Colon y Smith, Trinidad. Közepes árfekvés, jó kaja és mégjobb koktélok!

5. nap, Play Ancon: Megígértem a férjemnek, hogy nem kell minden nap rohanni és vezetni több száz kilométert, így a mai napra csak strandolást terveztünk. Reggeli után kocsival elmentünk a szomszédos Playa Ancon partra. A semmi közepén volt egy parkoló, ahol egyedüliként megálltunk. Persze valahonnan azonnal előugrott egy lelkes kubai, így 2 cuc-ot fizetni kellett a parkolásért. A part akkor még teljesen üres volt, lepakoltunk egy napágyra. Ismét előjött valahonnan egy másik kubai, hogy fejenként 2 cuc a napágy is. Akkor már felhúztuk magunkat, mert a part maga elég elhagyatott volt, a homokban cigi csikkek és kólás, sörös flakonok. A férjem elővette a sznorker felszerelést de a vízben is csak szemetet talált. Kicsit lehangoló volt, hogy kb még a levegővételért is fizetni kellett, de cserébe semmit nem kaptál! Legalább kicsit összeseperhettek volna, vagy kiszedhették volna a szemetet a vízből, ehelyett csak ültek az árnyékba és várták, hogy legombolhassanak mégtöbb turistát. 2 órát azért eltöltöttünk itt, kicsit arrébb sétáltunk, ott azért szép volt a part. Itt sikerült annyira megégnünk, hogy még a fülünk töve is lángvörös lett, pedig bekentük magunkat alaposan. Aztán beültünk a kocsiba, hogy szétnézzünk a környéken. Sokkal szebb partokat láttunk! Tovább kell menni a part menti úton La Boca irányába és ott van még 3-4 nagyon szép beach, ahol sznorizni is lehet! Késő délután mentünk vissza Trinidadba. Most egy másik éttermet néztünk meg a Tripadvisor második helyezettjét. Nagyon hangulatos hely, a mosdó egy külön élmény! :D Picit drágább mint a San Jose, de nem jobb! Ez volt az: La Redacción Cuba: Calle Gutierrez 463 | Entre / Simon Bolivar & Francisco Javier Zerquera, Trinidad 62600.

 

6. nap, El Nicho: Erre a napra a nemzeti parkot terveztük. Reggeli utána  szállásadónk mondta, hogy ne a közeli Topes de Collantes vízeséshez menjünk, mert az nem annyira jó mint az El Nicho! Végülis igaza volt, de meggondolatlanok voltunk. Az El Nicho valóban fantasztikus, de CSAK Cienfuegosból érdemes odamenni. Trinidadból a hegyeken át senki ne induljon útnak! Rettenetes volt az út, aszfaltot csak nyomokban tartalmazott. Sokszor vissza akartunk fordulni, de már annyit jöttünk, hogy az sem lett volna jobb. Az 50 km-t kb 3 óra alatt tettük meg. Félúton a kocsink megadta magát, a sok fékezéstől elszállt a fékünk és füstölt az egész autó. Egymáshoz sem mertünk szólni, csak azon imádkoztunk, hogy valahogy érjünk ki innen. Utólag visszagondolva már vicces volt, hogy a kézifék sem fogott, így mikor megálltunk pisilni, valamelyikünknek ott kellett maradni a kocsinál, hogy el ne guruljon. J Egy teremtett lélekkel nem találkoztunk egész úton, így segítséget sem igen tudtunk volna kérni. Aztán szerencsére megérkeztünk a parkhoz. Letettük a hűvösbe a kocsit, hagy pihenjen. Azt hiszem 10 cuc volt a belépő a parkba. Nem olcsó, de megéri. Nagyon szép, és lehet fürdeni a vízesések alatt. Hazafelé már Cienfuegos fele kerültünk. Alaposan meg kellett fontolni a fékezést. Igyekeztünk motorfékkel közlekedni, illetve ha messze láttuk, hogy meg kell majd állni, már nem nyomtuk a gázt, hogy pont megálljon a kocsi magától mire kell. :-)

 

7. nap, Cukormalmok völgye, Varadero: Reggeli után még elmentünk a közeli Manaca Iznagához. Nagyon szép volt. Megmásztuk a kilátót is, és vettünk kézműves terítőket. Nagyot lehet alkudni, és ott is örültek a szétosztott tusfürdőknek és tollaknak. Innen Varaderóba mentük. Eredeti terv az volt, hogy Santa Clara felé megyünk a hegyen át, de a kocsi már nem bírta volna ki azt az utat. Így ismét Cienfuegos felé kerültünk. Délutánra odaértünk a hotelbe, és azonnal leadtuk az autót. Kifizettük a 25 cuc díjat amiért nem Havannában adtuk le, persze előtte volt egy nagy veszekedés, amiért ilyen műszaki állapotú kocsit adtak. Természetesen nem érdekelte őket. Mi meg örültünk, hogy megszabadultunk az autótól és visszakaptuk a 150 cuc kauciót.

8-14 nap, Varadero: Mint már írtam a hotel fantasztikus volt, az egyik legjobb ahol voltunk. Persze hozzátesz az élményhez még az is, hogy a sok megpróbáltatás után már annak is örültünk, hogy rendesen folyik a víz a zuhanyzóból és le lehet húzni a wc-t. :D A kaja nagyon jó volt, változatos. A koktélok annyira nem voltak jók, de kérheted jobb minőségű rumból is, csak alapból nem abból adják. Az esti műsorok is nagyon színvonalasak voltak mindig. Már az esős évszak kezdetén mentünk, de én cseppet sem aggódtam e miatt. Férjem kérdezte indulás előtt, hogy nem baj ez?! Mondtam hogy áá dehogy! Max jön egy futó zápor de még jó is esik. Indulás előtt 3 nappal jött is a futó zápor, de nem állt el 3 napig. J De nem zavart különösebben, már kistrandoltuk magunkat, meg szép volt a táj esőben is. Varadero tengerpartja gyönyörű. Nem zsúfolt, legalábbis a mi hotelünknél nem volt az. Lehet nagyokat sétálni a parton, pihenni és lazítani. Ezen kívül mást nem nagyon lehet csinálni. A belváros jelentéktelen. Egyszer mentünk be hop on busszal, amire 5 cuc a belépő, de a portás eladott két jegyet 3 cuc-ért. :-) Megvettünk mindent ajándékot, szivart és rumot. Bőven volt lehetőség, árban pedig ugyanolyan mint Havannában, vagy még jobb is kicsit. Egyedül a kézműves terítőket érdemes megvenni Trinidadban, mert Varaderon az már nincs.

 

Hát „röviden” ennyi. Ha bárkinek van kérdése segítek szívesen amiben tudok, én is nagyon sok hasznos infót kaptam itt a fórumon! A hazafele úton nem volt semmi gond már, fél órás késéssel érkeztünk meg Bécsbe.

r.barbi Creative Commons License 2017.06.12 0 3 7667

Utazás: Mivel hajnalban indult a gépünk Bécsből, így fent aludtunk egy estét egy reptérhez közeli hotelben, ahol lehetett foglalni egy olyan csomagot, amiben benne volt az autónk 2 hetes parkolása is, plusz a transzfer. A gép pontosan indult, nem volt semmi gond. De mégsem ajánlom az AirBerlin légitársaságot. Szörnyű volt a kaja, a sztyuik meg kifejezetten undokak voltak! Érkezéskor A vámon hamar átjöttünk, a csomagokra viszont nagyon sokat kellett várni. Utólag tudtuk meg miért. Mikor megkaptuk a csomagot az egyiknek ki volt húzva a cipzárja, akkor még holt fáradtan nem foglalkoztunk vele. Később vettük észre, hogy kiloptak a bőröndből két telefont, meg egy 100 ml-s Chanel parfümöt. Hibásak vagyunk, hogy nem zártuk le a bőröndöket, de mentségünkre szóljon, hogy nagyon sokat repültünk már, neccesebb desztinációkra is és még soha nem volt semmi gond. Úgyhogy elég rosszul indult a nyaralás, és a kubaiak megítélése is. Persze tudom, mindenhol lopnak, meg mindenhol vannak rossz emberek, de a folyamatos lehúzás az egész utunkat végigkísérte. Mindenki nagyon kedves, de mindig az lett a vége, hogy adj egy-két cuc-ot. Tisztelet a kivételnek, mert találkoztunk azért rendes emberrel is. És tudom jól, hogy ne menjen az ember szegényebb országba, ha nincs erre felkészülve... Mi fel voltunk készülve, nem is mentünk üres kézzel, és ott is adtunk mindig amennyi tőlünk telt. De hagy döntsem már el én, hogy kinek és miért szeretnék fizetni! Igazából ez volt a legfőbb negatívum, nem mondom, hogy megkeserítette az utazást, de be nem aranyozta. :-)

 

Érkezés után Tibortól jött egy sms, hogy csőtörés volt Havannában és a fél városban nincs víz, így a megbeszélt szállás helyett, egy másik címet küldött, oda menjünk. Váltottunk gyorsan valamennyi pénzt a reptéren. Szerintem érdemes minden pénzt ott beváltani mert nem sokkal drágább, Havannában viszont problémásabb a pénzváltás, sokat kell sorban állni. Egy magyar párral ültünk be közösen egy nagyobb taxiba, alkuval 40 cuc-ért. 20 cucot szántunk a taxira, így ez rendben volt. A szállásunk mint már írtam szuper volt! Vedado városrészen volt a ház, jó környék!

 

(Ő volt a háziállatuk, imádtuk! :-) )

 

Este még besétáltunk az óvárosba is. Kb 40 perc volt gyalog, de a sok ülés után jól esett egy kis séta. Végigsétáltunk a Maleconon, ott megittuk az első koktélt 2 cucért, isteni volt. Otthon kiírtam egy jó pár éttermet hova szeretnénk elmenni, sajnos foglalni kellett volna, így csak találomra ültünk be valahova az óvárosban, hát szörnyű is volt a kaja, de legalább jó drága volt. :D De tanultunk belőle, hogy nem szabad engedni az unszolásnak, hogy gyere my friend, a mamám szuperül főz…stb. Haza már sötétben sétáltunk, döbbenetes volt a látvány. De hamar megszoktuk. Senki nem inzultált, tényleg jó a közbiztonság. Félelmetesnek tűnt sokszor, de érdemes letérni a megszokott turistaösvényről!

1. nap, Havanna: Reggeli után 9 óra körül találkoztunk Tiborral, akivel egy szuper napot töltöttünk Havannában. Egész nap beszélgettünk, megmutatta a lényeget. Nem szabad erre sajnálni a pénzt, mert sok hasznos infót tudhatunk meg a helyiekről, amiket az utikönyvek nem írnak! Ezen a helyen ebédeltünk: La Vitrola: San Ignacio Esq. Muralla, Havanna 1010. Szuper kaja, élőzene, jó hangulat, közepes ár.

 

 

 

A programban benne volt egy régi kabriós autókázás is, ami felejthetetlen élmény volt! Engem teljesen hidegen hagynak az autók, legalábbis eddig azt hittem..:-) Borzasztóan élveztem! A végén megvolt a kötelező fotózkodás is. Tibor külön tekintettel volt arra, hogy a sárga ruhámhoz sárga kabriót válasszon! :D  

Este 7-re kellett a bérelt kocsiért menni. A felvétel egész gyorsan zajlott, a kocsi műszaki állapota viszont rettenet volt. :D A fékek alig fogtak, az autó merő mocsok volt. Azon nevettünk egész úton hogy annyira mocskos volt a kormány, hogy jóformán leszedte a párom kezéről a bőrt annyira ragadt. Fel is vettük videóra, mert ilyet még nem láttunk. :D Leparkoltunk a kocsival a házunk előtt, jó is volt egy kis vezetés gyakorlás. Elsőre ijesztőnek tűnt, mert nagyon rosszak az utak, de meg lehet szokni. Nem mennek gyorsan az emberek, tehát van időd megfontoltan közlekedni. A lényeg, hogy figyelni kell nagyon, mert ha belemész egy kátyúba végzetes lehet. Ez igaz az autópályán is.

 

2. nap, Vinales: Reggeli után beültünk a kis patika autónkba és irány Vinales. Itthon letöltöttük a maps.me-t, ami nélkül nem boldogultunk volna kint! Még itthon lefoglaltam egy lovas túrát déltől, amire végül nem mentünk el szerencsére. Kocsival meg tudtuk nézni ami érdekelt. Elmentünk az egyik barlanghoz is, de végül nem mentünk be, sokan voltak és az ilyen nagyon turistás dolgot igyekeztük elkerülni. Inkább gyönyörködtünk a természetben, és ettünk egy nagyon jó étteremben. Ez volt az: Finca Agroecologica El Paraiso: Carretera Al Cementerio KM 1 1/2, Vinales

Kicsit várni kellett az asztalra, de 10 cucért terülj terülj asztalkám volt minden jóval, 3 fogással és koktéllal!

Ezután sétáltunk kicsit a faluban, meg bementünk egy gyárba is, ahol a szivarokat sodorták. Hazafelé kinéztem egy botanikus kertet, ami nem messze volt Vinalestől. Azt hiszem 2 cuc volt a belépő, csak mi voltunk egyedül. Semmi idegenvezetés, menj amerre látsz. Gyönyörű volt, tele érdekes és hatalmas növényekkel. Egy bő órát bóklásztunk, aztán a nagy meleg miatt inkább hazaindultunk.

Olyan 7 óra körül értük vissza Havannába. A Maleconon beültünk még egy lepukkant bárba, ahol 5 cucért (!) fogyaszthattunk el egy pocsék koktélt! Teljesen kiakadtunk rajta, el is húztuk a csíkot hamar. Ezután már mindig megkérdeztük előre, hogy mi mennyibe kerül. Hazafele még beültünk egy helyre enni meg inni még egy sört, ez már jobb volt, szintén itthonról kinézett hely. Olcsó és nagyon finom kaja, koktél nincs, de sör van. Kiültünk a teraszra, ahonnan tátott szájjal bámultuk a kocsikat. Méltó befejezési volt az utolsó esténknek Havannában. Ez volt az étterem: Locos por Cuba: San Lazaro #1203 Altos | E/ Mazon y Basarrate. Vedado

 

Folyt. köv!

r.barbi Creative Commons License 2017.06.12 0 2 7666

Sziasztok!

 

Tegnap jöttünk haza két hetes kubai nyaralásunkból! Sok helyen jártunk már, de Kuba semmihez sem fogható, mind pozitív mind negatív értelembe véve. :-) Ígértem egy részletesebb beszámolót is, úgyhogy íme! Fotókat is csatolok majd, csak még nincs minden kép kiválogatva. Elöljáróban annyit, hogy ez csak a mi véleményünk! Okoskodni nem akarok, csak leírom mi hogyan láttunk mindent és nekünk mi tetszett és nem tetszett. Minden ember más! Sok mindenre elég volt ez a két hét, de még így is úgy gondolom, hogy csak töredékét láttuk és tapasztaltuk meg az igazi Kubának! :-)

 

Előkészületek: Már évek óta tervben van egy kubai nyaralás, így mikor találtunk egy olcsó repjegyet, nem volt kérdés, lefoglaltuk. AirBerlinnel mentünk és 132.000 Ft (végül a biztosítással meg ilyen-olyan díjjal 140.000-re jött ki/fő) volt a repjegy Bécs-Düsseldorf-Havanna vonalon, nagyon kényelmes 1,5 órás átszállási idővel. Szűk egy hónap volt lefoglalni meg megtervezni mindent.

 

A repjegy megvétele után rögtön felvettem a kapcsolatot Tiborral, akinek nagyon sokat köszönhetünk! Már a pontos útiterv összeállításában is sok hasznos ötletet adott. A koncepció az volt, hogy a két hétből egy hét kocsibérlős kalandozós lenne, egy hét pedig pihenős egy AI szállodában. Amit biztosan tudtam, hogy Havannában szeretnénk eltölteni pár napot, illetve Trinidadba is el akarunk menni. A pihenésre az egyik Cayot szerettem volna, de végül Varadero lett, nem akartunk annyit utazni. De egy cseppet sem bántuk meg! Az útvonalunk tehát 3 éj Havanna, 3 éj Trinidad és 8 éj Varadero. Utólag lehet jobb lett volna 1-2 napot még lecsípni Varaderoból, illetve Trinidad előtt még megaludni valahol 1 éjszakát. Csak nem akartunk annyi féle szállást, és olyan sokat cihelődni a bőröndökkel, ezért döntöttünk így.

A havannai és trinidadi szállásunk casa volt, amit Tiboron keresztül foglaltunk. Mindkettő nagyon szuper volt! Havannában Emma néninél szálltunk meg, úgy éreztük magunkat első pillanattól kezdve mintha otthon lennénk! Trinidadban is jó volt a casa, központi, nagy és tiszta! Egyébként én magam is nézelődtem szállást illetően, és találtam is jókat. Tripadvisoron az első 20-30 legjobb értékelést kapott szállásnak írtam e-mailt (googleben majdnem mindegyik e-mail címet megtaláltam), ebből majdnem mindegyik válaszolt, és úgy 4-5 szállás írta, hogy van szabad szoba. Végül mégis a Tibor által ajánlott szállás mellett döntöttük, mert az tűnt biztosabbnak. Az AI szállást pedig a TUI utazási irodán keresztül foglaltam. Eléggé körbe lett járva a téma, és ők adták messze a legjobb árat! Az Ocean Vista Azul hotelben voltunk, fantasztikus volt! Egyébként sokat sétálgattunk és véleményem szerint, meg az elmondások alapján ez és a Sol Palmeras a legjobb hotel Varaderon.

 

Szállás megvolt, már csak kocsi kellett. Szintén Tibor intézte el nekünk, bár voltak kétségeim. :D Sok rosszat hallottam a kocsibérlésről, és hát nem alaptalan a dolog, de majd erről később írok még. 60 cuc/nap volt egy alap autó, ebben a biztosítás is benne volt. Sokat agyaltunk, hogy legyen e kocsi vagy sem. Eddig minden utazásunk során béreltünk, így végül itt is. De ez volt eddig a legdrágább és a legrosszabb autónk. J Sok a látnivaló, nagyok a távolságok, és Viasul busszal sok idő menne el nagyon, a taxi pedig elég drága. Így a saját ütemünk szerint haladhattunk. Tankolni egyszer kellett (mert tele tankkal kaptuk a kocsit), a fogyasztása nagyon jó volt. Kb ennyi is a pozitívumok sora. :D

Amit javaslok mindenkinek, hogy ha teheti vigyen egy pár ajándékot a helyieknek. Nagyon örülnek neki, nekünk pedig nem nagy dolog. Odafele még hely is van a bőröndben. Kint szinte semmit nem lehet kapni, így örülnek mindennek. Mi ezeket vittük: tusfürdők, szappanok, dezodorok, samponok, sapkák, füzetek, tollak, naptárak. Mikor kocsikáztunk megálltunk a szegényebb falvaknál, és odaadtunk egy egy csomagot annak aki pl gyerekkel volt, vagy úgy gondoltuk nagyobb szüksége van rá. És rettentően örültek. J Volt egy vicces helyzet is Cienfuegosban. Mikor leparkoltunk odajött egy bácsi, adtunk neki egy baseball sapkát, puszilgatta annyira örült neki. Aztán pár perccel és két utcával lentebb egy másik pasi jött velünk szemben fején a sapkával. :D A bácsika meg boldogan számolgatta a pénzét. Szóval elsősorban a pénznek örülnek, de egy idő után nagyon fárasztó tud lenni a folyamatos lehúzás, majd erről még írok.

 

Biztosítást az Alianznál kötöttünk online. De a kutya nem kérte Kubában, meg sehol sem. Persze mindenképpen kötni kell, sajnos mi is használtuk...

 

Folyt.köv!

Vajk Creative Commons License 2017.06.10 0 0 7665

Casa-kat vagy hotelt?

Casa-ra sok oldal van, mind kicsik, nem túl nagy választékkal.

 

Előzmény: Korfa84 (7664)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!