Keresés

Részletes keresés

Enzo Molinari Creative Commons License 2004.02.25 0 0 590
Sziasztok!

Jön valaki március 10-én Egyiptomba?

Két éve voltunk Hurghadában, most Sharm-ot céloztuk meg. Ha félpanziós tengerparti ellátást szeretnénk, telepített búvárközponttal, okvetlenül röplabdapályával, szörfbérléssel, melyik hotelt válasszuk?
A jótanácsokat előre is köszönöm.

Hurghadaba a Kartagoval utaztunk. Az stimmel, hogy nem azt az ellátást kaptuk ami a katalógusban volt, de így is ok volt minden.
Most a Budavár, Hurrá-nyaralunk ajánlatait nézegettem...

laksmi Creative Commons License 2004.02.22 0 0 589
Köszönöm a segítséget
Goszi777 Creative Commons License 2004.02.22 0 0 588
"egyébként tilos, és szólnak is érte, nem lehet etetni a halakat, büntetés meg minden"

Nalunk a Savoyban, az uszomester folyamatosan etette a halakat, hogy ne harapdaljak a vendegeket! Ez halal komoly!
Egyebkent a Savoynak is a White Knight beachen, a Sharks bay-ben, rendkivul hosszu, kb 500 meteres strandja van, sajat zatonnyal, nagyon sok mas hotelbol, hajoval hozztak hozzank a turistakat buvarkodni.

Előzmény: satine (587)
satine Creative Commons License 2004.02.21 0 0 587
Sziasztok, itt (is) vagyok ám,
mi 2002 novemberében voltunk a Dreamsben, hosszú partszakasza van,
2-3 helyről, stégen lehet bemenni snorkelezni;
szerintem minden olyan szálloda, ami tengerparton van jó,
pl. a Mexicana nem tengerparti...

Mivel soha nem ellenőrizték, hogy ott lakunk-e vagy sem, így szerintem bárki bejöhet,
az egy dolog, hogy a szállodák között olyan távolságok vannak, hogy taxiznod kell, és ha a napi 2x-i taxit összeadod, akkor 1xűbb befizetni egy tengerparti szállodába...

Ezt kell átgondolni.

Felejthetetlen volt, ahogy a stégen álltam, és ezerféle halacska úszkált a lábam körül...

Én 1x vétkeztem, valamiféle morzsácskát sikerült becsempésznem, amire nagyon sok halacska jött,
egyébként tilos, és szólnak is érte, nem lehet etetni a halakat, büntetés meg minden, amit én megértek,
és csak remélni tudom, hogy semmi bajt nem okoztam...

Előzmény: ercsibe (584)
ercsibe Creative Commons License 2004.02.21 0 0 585
Ja, meg a A karthagosok közül asszem a Ghazala Beach az pont a Diamond Beach-en van. erre kérdezz rá. Mi a Mexicanaban voltunk (OTP), és a shuttle busz a Diamond Bech-re vitt. Mesés!!! A stégen üldögélő egyéb magyarok mondták, hogy ha felnézek, a partmeni szálló az a ghazala beach, és ők ott vannak a karthagoval. Tavaly asszem egy huszassal olcsóbb volt per kopf. :(
Előzmény: ercsibe (584)
ercsibe Creative Commons License 2004.02.21 0 0 584
HA jól tudom Dreams-nek van, Satine az illetékes, ő volt ott tavaly. Remélem jár még errefele, és akkor válaszol pontosan.
Erika
Előzmény: laksmi (583)
laksmi Creative Commons License 2004.02.21 0 0 583
Dreams Beach Resort?
Solymar Sharming Inn?
???
Előzmény: laksmi (582)
laksmi Creative Commons License 2004.02.21 0 0 582
Nem tudjátok Sharmban melyik szállodának van saját, sznorkelezhető korallzátonya??
satine Creative Commons License 2004.02.20 0 0 581
A fakultatív utak mindig szabadon választottak...: kell, vagy nem kell...

Ha valaki veszi a fáradságot, és csak átlapozza Kairót egy útikönyvben, láthatja, hogy 4-5 óra irtózatosan kevés mindenhez...

Ha valaki úgy véli, hogy soha többé nem megy Egyiptomba, és ott van Sharmban, akkor megéri, hogy legalább ennyit lásson Kairóból...

Minden relatív.

Szerintem minimum 2 nap kell,
1x meg kell szállni Kairóban is,
látni kell a Nílust napfelkeltekor,
késő este elmenni kávézni, vízipipázni, megnézni az esti fényjátékot a Szfinxnél,
"érezni" is kell Kairót, a múltat, a piramisokat... más látni 30 percen át, és más átgondolni, hogy micsoda nagy dolog is az, hogy ezt az ókori építményt - vagy bármit Te most, 2004-ben láthatod...

Hagyni kell időt, hogy átjárjon a hangulat, hogy magával ragadjon az az érzés... szerintem.

Előzmény: nagynebu (580)
nagynebu Creative Commons License 2004.02.14 0 0 580
2-szer voltunk sharmon karthago***** 2003 febr.
otp*** 2003 dec. karthago id.vezetője egy hosszúhajú srác akkor kezdő volt decemberben is találkoztünk profi kedves.

otp. első a fakultativ lekötés második is az harmadik ne kérdezd hogy mit kapsz majd megtudod.
otp sharm---kairó 480km szuezi csatorna alatti alagut indulás 00.01h piramisok 00.10h első
piramis 40 perc (ha igyekszel megkerülöd) második piramis 30 perc (sokat ne nézelődj mert mindjárt indul a busz a harmadik piramishoz itt bemehetsz a piramisba 30 perc indúlás a svinghez 50perc
idegenvezetéssel ebéd egy nilusi hajón utazás egy
papirusz gyárba 60perc utánna bazár nevezetű üzlet
60.perc fél óra után a társaság nagyrésze az üzlet
elött ül a lépcsőn és beszélgetünk hogy miért hoztak ide bennünket (idegenvezető "bocsánat benne
van a programba") indúlás vissza érkezés másnap
00.40h-kor ( kairóra vagy kiváncsi javaslok egy 5
napos utat.

február 20-án karthago hurghada sunrise palachio
****allin.80900ft medina tours febr 18-án ua.79900-ft

ha van informáciod hurghadárol szivesen veszem

ercsibe Creative Commons License 2004.02.12 0 0 579
:) Irigylünk.

Mind a három hozzászólás tetszett...:) Talán a legjobban az első. Az asszony miatt. (Az én párom hangosan krákogott, és mosolygott közben, és jelentőségteljesen nézet rám...)

vén betyár Creative Commons License 2004.02.12 0 0 578
Tegnap jöttem haza Hurghadáról. A tenger fürödhető , snorkingolható. A korallok és halak nem fagytak meg.A viz 20 fokos , a helyiek szerint 22, de ők szeretik a túristát csalogatni.

Az idő télies , gyakran van szél , esetenként felhő , ekkor csak 20 fok a maximum árnyékban.

Ha szükséges Abu simbeltől Kairóig van friss infóm.Sajnos Sharmon nem voltam , majd legközelebb.

vén betyár Creative Commons License 2004.02.12 0 0 577
Tegnap jöttem Hurghadáról.A víz fürödhető , snorkizható.Korall van , meg hal , rája kék pettyekkel stb.A narancsfán narancs van.

Néha nagyon fúj a szél , meg ha felhő van akkor csak 20 fok van árnyékban , de ne csodálkozzunk , tél van ott is.sajnos nem lehet állandóan napozni , de legalább nem kap az ember hőgutát.

Ha van kérdés friss infókról Abu Simbeltől Kairóig , szivesen állok rendelkezésre.Sajnos mosr Sharm nem fért bele, legközelebb megnézem , szebb-e ott az oroszlánhal.

vén betyár Creative Commons License 2004.02.12 0 0 576
Tegnap jöttem meg Hurghadáról. a víz fürödhető , snorkizható. A korallok és halak szépek. ( bár Sharmban biztos szebbek , de ezt most nem volt idő megtapasztalni, mert Abu-Szimbeltől Kairóig öreg köveket nézetett velem a feleségem.)
Először jártam , de nem utoljára.Nekem teteszettek az árak és nem zavar , hogy kicsit elmaradott meg rendetlen minden.

Ha felhős az idő , 20 fok a napi maximum , de egész napos felhővel nem találkoztunk.Tudomásul kell venni , hogy ilyenkor télen nem biztos , hogy egész nap napozni lehet.Nyáron biztos sokkal jobb , akkor biztosan lehet hőgutát kapni.

A sivatag lehet hideg , Jordániában novemberben mad befagyott a fenekünk a szafarin, de most itt nem volt nagyon hideg, igaz 25-30 km-re voltunk a tengertől és a tenger felé nyitott volt , nem hegyes a part, így a tenger felől a meleg levegő be tud jutni. Ha valakinek tudok friss infokkal szolgállni , kérdezzen.

foldimogyoro Creative Commons License 2004.02.02 0 0 575
A Sínai Félsziget nagyrésze köves sivatag, szép nagy hegyekkel. A sivatagban pedig éjszaka (különösen télen) hideg van, nincs felhő, nagy a hőkisugárzás. Ezt a hatást jelentősen csökkenti a tenger közelsége.
Előzmény: kábelbúvár (570)
Goszi777 Creative Commons License 2004.02.02 0 0 574
Sziam
Én 2 hónapja voltam kinn, de a weather.com alapján nagyon jó idő van kinn, napsütés és kb 22-24 fok árnyékban.
Előzmény: nagynebu (573)
nagynebu Creative Commons License 2004.02.01 0 0 573
ha most érkeztél kérdésem milyen az idő
Goszi777 Creative Commons License 2004.01.28 0 0 572
Ez nem Sharm el Sheikhnél történt, ott nincs rossz idő most sem.
Előzmény: satine (571)
satine Creative Commons License 2004.01.27 0 0 571
Mázlista! Majd jobb időben legyél kinn, ez tényleg negatív rekord, az biztos.
Ugye, a halak mélyre tudnak húzódni, nem szenvednek károsodást???
Előzmény: kábelbúvár (570)
kábelbúvár Creative Commons License 2004.01.27 0 0 570
Nem vagyok kinn, szerencsére!

Viszont: "Megfagyott két külföldi turista az egyiptomi Szinai-félszigeten, ahol kirándultak. Észak-Szinai tartomány szóvivőjének keddi beszámolója szerint a holttesteket egy dombon találták meg. Egy orvos szerint a külföldiek valószínűleg eltévedtek. Személyazonosságukat eddig nem sikerült megállapítani, mert igazolvány nem volt náluk. A térségben jelenleg nappal enyhe az idő, ezért a turisták gyakran könnyű ruházatban járnak. Éjszaka azonban 4 Celsius-fokra is lehűl a hőmérséklet."
INDEX

Előzmény: satine (567)
satine Creative Commons License 2004.01.24 0 0 569
Aha, tegnap én is néztem a híradóban, nem semmi...
Előzmény: Goszi777 (568)
Goszi777 Creative Commons License 2004.01.24 0 0 568
Total meg van bolondulva az idojaras, torokorszagi tengerparton, Izmirben szakadt a ho!! Ott ilyenkor kb 15 fok szokott lenni, enyhe, esos illetve neha napos ido. Isztambulban is totalis a kaosz. Ez az egyiptomi idojaras tenyleg rendkivul ritka lehet.
Előzmény: satine (567)
satine Creative Commons License 2004.01.23 0 0 567
Ez szerintem nagyon egyedi és kirívó eset, nem???
és Ti most is kint vagytok?
Előzmény: kábelbúvár (566)
kábelbúvár Creative Commons License 2004.01.23 0 0 566
Eddig 13 halottja van Egyiptomban a napok óta tomboló viharoknak, amelyek következtében pénteken leállt a Szuezi-csatorna forgalma. Kairóban felhőszakadással társult homokviharok bénítják meg a közlekedést – jelenti az AFP.

A természeti csapások súlyos balesetekkel járnak: legutóbb egy zarándokokkal teli, 39 személyt szállító teherautó balesetéről számoltak be rendőri források.

A viharok miatt az ország észak-keleti részén, Port Szaidban 30 hajó várakozik átkelésre. A homokvihar miatt egyiptomi források szerint változatlanul zárva tart Asszuán repülőtere is.
mno

Talán most már lecseng...

Jövő hétre biztos:

Szerda
Derült 68° F / 20° C Szél Nyugat 2 mph / 3 km/h

Előzmény: SilentBob (565)
SilentBob Creative Commons License 2004.01.22 0 0 565
Nem a legjobb hír. :( 2 hét múlva lesz az indulás addigra reméljük minden ok lesz. A vihar gondolom jól felkavarja a tengert és hidegebb lesz a víz. :|
Előzmény: kábelbúvár (563)
foldimogyoro Creative Commons License 2004.01.22 0 0 564
igen, ma elvben Sharm-ban is esett az eső. Ez nem túl sűrűn fordul elő arrafelé.
Előzmény: kábelbúvár (563)
kábelbúvár Creative Commons License 2004.01.22 0 0 563
A rossz időjárási viszonyok miatt négy repteret és hét kikötőt zártak le Egyiptomban csütörtökön - közölte a Reuters nyomán az uno.hu.

A Nílus mellett fekvő Asszuán, Abu Szimbel és Aszjút repülőterét a heves homokviharok miatt, míg Földközi-tenger partján lévő Alexandria repterét a heves esőzések miatt zárták be ideiglenesen. A hét hajókikötőt – kettőt a Földközi-tengernél, kettőt a Vörös-tengernél, hármat a Szuezi-öbölben - a viharok okozta heves hullámzás és rövid látótávolság miatt zárták le.
mno

foldimogyoro Creative Commons License 2004.01.22 0 0 562
én nehezen tűrtem még a Sharm <-> Szent Katalin Kolostor buszozást is (oda vissza), nekem már az is hosszú volt, dehát nem vagyunk egyformák.
Goszi777 Creative Commons License 2004.01.22 0 0 561
Eszetekbe ne jusson szerintem busszal Luxorból Dahabba menni! Kész öngyilkosság, annyira hosszú, fárasztó lehet az út! Luxor-Hurghada kb 5óra, onnan a komp 1,5óra Sharmba. Ha Dahabba akarsz menni az onnan 75km.
Előzmény: Hannibalbarkas (560)
Hannibalbarkas Creative Commons License 2004.01.22 0 0 560
Asszuán - Luxor vonattal OK.
Luxorból naponta indul közvetlen buszjárat Dahabba. Emlékeim szerint 16 órás, és délután ötkor indul. Tehát a buszon kell éjszakázni, aminek előnye (spórolás) és hátránya (kényelmi szempontok) is van. Az meg kérdéses, hogy a Luxor - Hughada - Sharm - Dahab útvonal időben és pénzben mit tesz a mérleg másik serpenyőjébe... Ezt meg még menet közbem is eldönthetitek.
Előzmény: SilentBob (559)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!