Keresés

Részletes keresés

satine Creative Commons License 2004.03.21 0 0 625
Sajnos én nem, de azért jó utat!!!! És majd mesélj!!!!!!!!!
Előzmény: Sanyeszka (624)
Sanyeszka Creative Commons License 2004.03.21 0 0 624
Sziasztok!!!!:)
Jön Valaki közületek április 07-14 ig Sharm-ba?
Üdv:Sanya=)
Előzmény: satine (623)
satine Creative Commons License 2004.03.14 0 0 623
Eleve ott, ahol reggelizel és vacsorázol, ebédelhetsz is, csak a FP esetében fizetned kell, tehát együtt eszel a Tp-sokkal, és az tól-ig van;
de a 4*-os száll-ban van több kisebb étterem,
az én egyik kedvencem az volt pl., amikor a kirakott tengeri herkentyűk közül kiválasztottam, melyiket akarom megenni... Lemérték, megmondták, mennyibe kerül, és elkészítették, nézheted is, ahogy csinálják, ha "bevágódsz" náluk, én pl. ezt (is) nagyon élveztem...
Előzmény: foldimogyoro (622)
foldimogyoro Creative Commons License 2004.03.14 0 0 622
Aha. Köszönöm az infókat. Ugye ez nálunk kimaradt, mert AI volt, így nem tudtam, hogy mit csinálnak a FP-sok, ha ebédelni akarnak. Ezért kérdeztem.
satine Creative Commons License 2004.03.13 0 0 621
Némelyik szálloda olyan, mint egy miniatür városka, bóklászni kell, vannak belül éttermek.
A mienkben volt kalózhajószerű, de ettünk egy sziklán, nézve a tengert, majdnem a tengerparton is. Ha a program csak a strandolás, elég macerás összecuccolni a melegben, betaxizni valahova kajázni, gyalog elég hosszú az út, ha tűz a nap, nem biztos, hogy célszerű. De a városban, a főútvonalakon rengeteg étterem van, mindenféle, a gyorsbüféktől kezdve a flancosabb helyekig minden.
Előzmény: Goszi777 (620)
Goszi777 Creative Commons License 2004.03.10 0 0 620
En amikor a partot irtam, akkor a Savoy sajat partjarol beszeltem. Ott maszkaltak pincerek, szoltam az egyiknek, hogy ezt es ezt hozza es par percen belul a napagyhoz szallitotta a kajat. Nem kinn kajaltam a varosban, mivel a hotel onnan 15percnyi autoutra volt. De igazabol nem volt draga a szalloda etterme, foleg ahhoz kepest nem, hogy 5*-oson belul is a magasabb kategoriat kepviseli, 17e volt a szamla 2 fore 1 het alatt, teljesen normalis, italokkal egyutt.
Előzmény: foldimogyoro (619)
foldimogyoro Creative Commons License 2004.03.10 0 0 619
Goszi777: amikor mi voltunk tavaly, választani lehetett egy 5*-os félpanziós, és egy 4*-os All Inclusive szálloda között, mindkettő akciós volt, és mindkettő kb ugyanannyiba került, ée kb ugyanolyan messze voltak Sharm központjától. Ezen körülmények között nem bántuk meg, hogy az All Inclusive-ot választottuk.

Írod: "Es minden nap ebedeltunk valamit a parton, altalaban ketten ettunk egy pizzat vagy egy nagy hamburgert"

Ezt a szállodához tartozó parton lehetett megejteni? Vagy utazni kellett érte?

Mert legalábbis az OTP kínálatában szereplő hotelek egy része a Nabq öbölben van, ami Sharm központjától jópár kilométerre van, és taxi vagy minibusz a megközelítés módja. Az meg nem túl kényelmes, ha minden nap utazni kell az ebédért.

Ahogy láttam, a part mentén végig vannak a szállodák, valamivel beljebb, tengerpart nélkül pedig a 3*-osak. De ezen kívül semmi, csak a köves sivatag, meg a peace road, szóval nem úgy van, mint mondjuk a Balatonon, hogy kijövök a kempingből, vagy hotelből, és néhány 100 méteren belül több vendéglő, étterem, talponálló közül választhatok...

Előzmény: Goszi777 (605)
vén betyár Creative Commons License 2004.03.10 0 0 618
Én a Royal Palaceban voltam. Nem nagyon szeretek a napon punyulni , ezért nem is sokat voltunk a szlagyiban. Ha nem voltunk öreg követ nézni ( Luxor , Kairó ) , akkor hajóval mentünk valamerre. Igazából a partnál nincs korall , de beljebb bőven. Engem lenyűgözött , csináltam párszáz fotót a víz alatt , lett belőle jó is.Láttam oroszlánhalat , kékpettyes ráját , barracudát, meg a szokásos 100 féle halat és korallt.
Előzmény: Goszi777 (617)
Goszi777 Creative Commons License 2004.03.02 0 0 617
Mindegyik szálloda nagyon jó, bár igazából a Sea Gull ha jól tudom egy betondzsungel, azaz alig van kertje, és mivel közvetlen belvárosi így zajosabb is. A hotel maga egyébként jó. A Palma De Mirette a Sunrise palacio hotel szomszédja, nagyon jó szálloda és a végén van egy zátony. Bár igazából, ha nagyon szépet akarsz, menjetek el Sharm El Nagaba, ott van 35 kmre délre hurghadatol, be lehet fizetni helyi irodakban, kb 5e forint/fő egy napra, nagyon finom ebéddel!
Gyönyörű a partja és végig korallzátony húzódik, nekem nagy élmény volt, olyan trópusi feeling.

A Hilton Plaza már 5*os hotel, míg a másik kettő 4, ennek ellenére csak pár ezerrel drágább a másik kettőnél. Én a helyedben vagy ide, vagy a Palma De Mirettbe mennék. Nézzd meg a képeket, amelyik jobban tetszik oda mennék. Bár az 5*osban kicsit nagyobb lesz a kaja választék valószínűleg.

Nézz be a hurghada topicba.

Előzmény: Enzo Molinari (614)
satine Creative Commons License 2004.03.01 0 0 616
Lehet, hogy igazad van, de én nem éreztem nagyon puccos helynek, nagyon sok nívón aluli is volt más országból, strandpapucsban, zokniban, asszem, ennyi elég...
- inkább művinek éreztem, mesterkéltenk, kiépített üdülőkomplexumnak.
Közép-korosztálynak való, talán. Amolyan pihenős, programra befizetős hely.

De előttünk Hurghadát kérdezték.
Ezeket a szállodákat nem ismerem, nem emléxem...

H-ban is sok szállodakomplexum csak úgy van a semmi közepén,
ami üdülésre teljesen jó, csak ha mászkálni akarsz, menni valamerre, taxizni kell...
Úgyhogy ennek azért jó utánanézni.

Előzmény: ath (615)
ath Creative Commons License 2004.03.01 0 0 615
dahab nem sharm, oda nem előre lefoglalt, irodás uatzók szoktak menni, inkább hátizsákos fiatalok. ennek megfelelően a hely is inkább laza, mint sharmosan puccos. voltam mindkét városban és dahab fényévekkel kellemesebb. én személy szerint irtóztam az al inclusive szalagos, nem akarok senkit megbántani, de iparian túristáskodó embertömegtől sharmban.
Előzmény: satine (612)
Enzo Molinari Creative Commons License 2004.03.01 0 0 614
Sziasztok!

Bocs az off-ért, tudom, hogy ez Sharm topic. Eredetileg oda terveztük az utat, (sajnos) helyhiány miatt Hurghada lesz belőle.

3 lehetőség van:
- Palma de Mirette
- Hilton Plaza
- Seagull

A fő szempontok: búvárkodás, vízalatti fotózás, röplada, sznorizás, szörf. (Azt olvastam, hogy a Mirette mellett van egy korallzátony, de lehet, hogy a másik kettőnél is van?)

Ismeritek a felsorolt hoteleket? Melyiket válasszam?

Köszönöm előre is a tippeket!

SilentBob Creative Commons License 2004.03.01 0 0 613
Sharmból minibusszal érkeztünk Dahabba ami központban rakott ki minket. Amint kiszáltunk a kocsiból azonnal kb 10 muki ajánlott szállást. Mégcsak azt se kellett mondanunk hogy "Jó estét szállást keresünk" :) 1 óra alatt megnéztünk vagy 6-8 hotelt és erre esett a választás. Olyan is volt nem egyszer hogy a hotel keritök veszekedtek egymással hogy melyik mutassa meg elöször a szállodáját. Szóval egyáltalán nem nehéz hotelt találni :)
Előzmény: satine (612)
satine Creative Commons License 2004.02.29 0 0 612
Rémlik, hogy valamikor/valahol ez is volt kiajánlásban...
Jópofa, nekem tecccc :))

De nem tudom elképzelni, csak úgy megérkeztetek Dahabba pl, jó estét, szobát keresünk?
Tudom, hogy hülíén hangzik a kérdés, de tényleg...

Előzmény: SilentBob (610)
SilentBob Creative Commons License 2004.02.29 0 0 611
.. csak sikerült elrontanom ezt is.. képek felcserélve :)
Előzmény: SilentBob (610)
SilentBob Creative Commons License 2004.02.29 0 0 610
... no akkor linkelem. Remélem ehhez már értek :)

hotel Sea View

hotel Sea View szoba kilátás

Előzmény: SilentBob (609)
SilentBob Creative Commons License 2004.02.29 0 0 609
Nem tudom hogy az utazási irodák mennyiért adják a hoteleket. De amiket utazási irodában ajánlanak azokban gondolom semmi kivetni valót nem lehet találni. Amikben mi voltunk be kell vallani nem 100% os minden. Megnéztünk mindenütt 3-4 hotelt és kiválasztottuk a legszimpatikusabbat. De itt van két kép a Dahab-i hotelünkr?l.



Persze találtunk mi is 40-50 euróért szobát... kinek milyen az igénye.

Előzmény: satine (608)
satine Creative Commons License 2004.02.29 0 0 608
Ügyes!

Most nem vagyok képben az egyiptomi árakkal,
ezek szerint privát is aránylag olcsón tudtatok szobához jutni,
nem áll meg az a szöveg, hogy az iroda olcsóbban adja, mert kontinges meg ilyenek?

Mi még nem próbáltuk,
nem MERTÜK megpróbálni,
ezért is kérdezem.

Előzmény: SilentBob (606)
satine Creative Commons License 2004.02.29 0 0 607
Köszi,
én is sokat tanultam!
Mi még soha nem voltunk All I-ban,
mert az életünket nem a szállodában éljük, hanem jövünk-megyünk,
soxor még a vacsira sem érünk haza,
vagy a reggeli előtt már útra kelünk... :))

Szerintem ilyen szempontból is érdemes mérlegelni, nem?
Ha valaki pihen a hotelben, körülötte sehol egy étterem, csak a szálloda maga,
az más...

Előzmény: Goszi777 (605)
SilentBob Creative Commons License 2004.02.29 0 0 606
Szia,

Semmit nem foglaltunk itthon csak a repjegyet Kairóba. A többi intézödik ott magától. :)

bob

Előzmény: satine (604)
Goszi777 Creative Commons License 2004.02.29 0 0 605
Szia,
Igen, a felpanzioban nincs benne sem pia, sem ebed. De igazabol nincs is ra szukseg, mert az all inclusive nem eri meg a felarat, erre mar rajottem. Ha kiszamolod, hogy mondjuk az AI ellatas felara mennyibe kerul, akkor nagyon nem eri meg, foleg egyiptomban, ahol minden olcso.
Az sem mindegy, hogy hany csillagos hotelben kersz AI ellatast. Egy 3*os AI ellatast ossze sem lehet hasonlitani egy 4 vagy meg inkabb 5*os hotelevel. Hiaba korlatlan az etel-ital, egy 3*os hotelben joval szegenyesebb a kaja valasztek, mint egy luxus szalloban.

Egyebkent mi a Savoyban 1 hetre kettonknek osszesen 440 egyiptomi fontot, azaz kb 18e forintot fizettunk a recepcional!! Azaz fejenkent 9ezer forintot ettunk es ittunk! Es minden nap ebedeltunk valamit a parton, altalaban ketten ettunk egy pizzat vagy egy nagy hamburgert, es este meg vizet illetve uditot ittunk a vacsorahoz, plusz 2xer voltunk a drink-barban is!!

Szoval hacsak nem rendkivuli akcioban adjak az AI hoteleket, messze erdemes elkerulni oket. (kiveve talan kisgyerekekkel, akik allandoan esznek isznak)
Sot altalaban az AI szallokkal valami gaz van, pl messzebb vannak a parttol, vagy esetleg nagyon tavol a varoskozponttol, es igy probaljak kompenzalni a hatranyukat, hogy mindent egy helyen tudsz csinalni! Nem veletlen, hogy egyetlen meno, jo nevu hotellanc sem ad AI ellatast, mindenutt csak felpanzio van. (Sheraton, Savoy, Mariott, Hyatt, Ritz,Movenpick stb...)

Egyebkent ha nagyon jo AI szallodara vagysz akkor torok rivieran rengeteg van (ott is a 4*ost vagy jobbat erdemes csak valasztani AI-val), ott ez egyszeruen divat, akarcsak Mexiko, Kuba. Ott szinte mas nincs is csak AI hotelek.

Előzmény: foldimogyoro (594)
satine Creative Commons License 2004.02.29 0 0 604
A szállást itthon előre lefogaltátok, vagy kinéztétek, hova mentek, vagy csak úgy bele a nagvilágba?
Előzmény: SilentBob (603)
SilentBob Creative Commons License 2004.02.29 0 0 603
Szia Jancsi,

Az idö Dahabban nem volt a leg szuperebb. Baromira fújt a szél. Egy szélcsendes napunk volt a 6-ból. Azon az egy napon neoprén ruha nélkül sznorkeleztünk a többin mindig volt rajtunk ruha.
Hotel árak széles sávban mozognak. Mi a Sea View-ban voltunk. Vadi új 2 szintes azonnal a tengerparton. Kétágyas szoba 60 egyiptomi buznyákba került. Itt már nem akartunk spórolni. Teljesen jó szoba, fürdöszobával, terasszal napozó fotelekkel a tengerre nézö. De millió kis hotel van. 35 fontért is volt dupla ággyal hotel. Az nem nézett a tengerre. :)
Reggeli nem volt benne az árba. Az plusz 8 buznyákba került elég kiadós... volt hogy az ebédet ki is hagytuk. Amugy a tengerparti éttermekben 15-30 fontért lehetett kajálni. 2 percre a városban fél grillcsirke pl 11 font volt :)
Sznorkel felszerelést mi ott vettünk, a hotelben a bérlés asszem 5 font/nap volt. A neoprén ruháé pedig 3 eur.
Blue Hole-ba (kb 10 km) taxi oda vissza minket fejenként 10 fontért vitt el. A csákó kb 3 órát várt ránk ott.
A hoteles manus próbált szervezni nekünk programokat amiknek az árai minden találkozásokkor csökkentek. pl Sínai hegy éjszaka 45 fontért/fö
1 napos túra a szines kanyonokhoz (terepjáróval+kajával) 80 font/fö.

Nagyvonalakban ennyi.
Bob

Előzmény: kivancsijancsi (602)
kivancsijancsi Creative Commons License 2004.02.29 0 0 602
Szia SilentBob!

Ha írnál bővebben Dahabról(szállás,árak,idő)
azt megköszönöm.

satine Creative Commons License 2004.02.29 0 0 601
Üdv itthon!
Ezek szerint minden jól sikerült??
Ugye nem kímélsz mrg bennünket az élménybeszámolódtól????!!!

Előzmény: SilentBob (600)
SilentBob Creative Commons License 2004.02.29 0 0 600
Sziasztok ismét,

Megérkeztünk a nagy Egyiptomi kóborlásból :) Feledhetetlen élmény volt az egyszer biztos. Ha valaki hátizsákos túrát tervez szivesen szolgálhatok infóval.

Ahol jártunk:
Kairó 2nap
Asszuán,Abu Szimbel 2nap
Felukkázás Asszuánból Edfuig 2nap 2éj
Luxor 2nap
Dahab 6nap
Kairó +1nap

2 személyre 600eur ból jöttünk ki ajándékokkal rengeteg kint vásárolt cuccal együtt. +2 repjegy Kairóba

Bob

satine Creative Commons License 2004.02.27 0 0 599
Kicsit off, de mi ezt a közlekedést most Tunéziában "vettük át",
hogy 1xűen le kell lépned az úttestre, mert nem állnak meg a kocsik, de ha leléptél, valahogy meg tudnak állni... na, én itthon is mentem első nap bele a "vakvilágba... :)))
Előzmény: Hannibalbarkas (598)
Hannibalbarkas Creative Commons License 2004.02.27 0 0 598
"Nekem hihetetlen élmény volt a kairói közlekedés , ma sem értem , miért nincs 5 percenként baleset."

Valószínűleg azért, mert már megszokták. Hihetetlen, hogy 3-4 nap Kairó után minden további nélkül mi is úgy közlekedtünk, mint ők. Igaz, máshogy nem is tudtunk volna.:)))

Asszuán, Szakkara OK!
De Luxort se hagyjuk ki...

Előzmény: vén betyár (596)
satine Creative Commons License 2004.02.27 0 0 597
Bővebben???
Nem találkoztál véletlenül egy kint élő magyar idegenvezetővel, asszem Petrovszki Katinak hívják,
csak mert érdekelne a sorsa...
Előzmény: vén betyár (596)
vén betyár Creative Commons License 2004.02.27 0 0 596
Hurghada egy kis halászfalu volt állítólag , én nem leltem meg. Most egy kb 20 kilométer hosszú város a tengerparton jó utakkal ,olcsó taxival.Az angol utikönyv szerint egy szálloda egy épitkezés , ami elég jól megfelel a valóságnak.Állítólag van olyan szálloda , ahol van a parton korall.A mienk nem ilyen volt.
A korallokért hajóval kell kimenni.Ez egy napra 10-20USD/fő közötti összeg.Üvegfenekű csónak 2 óra 5USD.Rengeteg az orosz és más utódállamos turista , a sivatagban a szafarin lettekkel voltunk.
Kairóban négy napig voltunk hátizsákosként vezető nélkül.Ehhez feltétlenül kell LP , mert a magyar utikönyvek alapján nem lehet eligazodni.Szerintem egy nap a múzeumra kell...Az Iszlám múzeum és a Kopt múzeum is be van zárva tatarozás miatt.Nekem hihetetlen élmény volt a kairói közlekedés , ma sem értem , miért nincs 5 percenként baleset.

Ahova visszamegyek Egyiptomba , Asszuán és Szakkara.Meg a tenger.

Előzmény: nagynebu (580)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!