Keresés

Részletes keresés

Vebber Creative Commons License 2014.04.12 0 0 16786

Ok. :)

Előzmény: Antisystem (16776)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.12 0 0 16785

Nincs mit, remélem segíteni tudtam.

 

ÜdV

Előzmény: mansell79 (16784)
mansell79 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 16784

Köszönöm a tanácsot.

Előzmény: Antisystem (16783)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.12 0 0 16783

Szia!

 

Nincs értelme összekeverni a Topast a Score-val, mert azonos hatásmódú (a gombák ergoszterol-bioszintézisét gátló) cuccok. És őszintén szólva amíg nem termők a fáid, nincs túl nagy jelentősége szerintem, hogy ezek közül épp melyiket használod, majd ha termőre fordulnak, akkor érdekes az ÉVI-k miatt. A rezisztencia-törés miatt célszerű más hatásmódú szerekkel kombinációban vagy felváltva használni, szerintem vegyél egy zacskó valami mankozebet (Dithane, Manzate, Manco és hasonló neveken fut) és a Topassal felváltva vagy összekeverve ezeknek a fáknak a tipikus gombafertőzései ellen hatékony permetet kapsz, és használható az összesre. (a külön Score-nak az őszibarackon tafrina meg a körtén körterozsda esetén van jelentősége, de a tafrinának általánosságban túl meleg ez a tavasz, a körterozsda meg később időszerű - ráérsz vele, ha látod ezen bajok tüneteit a fádon vagy a szomszédok fáin)

 

ÜdV

Előzmény: mansell79 (16780)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.12 0 0 16782

A Calypso felszívódó.

 

ÜdV

Előzmény: buga1 (16779)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.12 0 0 16781

Ha jól tudom, Szlovákiában csak 2 kategória van, a "mindenkinek" meg a "csak profiknak" mondjuk, és különben ebben az EU ajánlás is ez... nálunk történetileg alakult ki a 3, még valamikor a 60-as évek végén, amikor lett a szabadforgalmú, a feltételes forgalmú, meg a csak iparszerű gazdálkodásban használható - ez konvertálódott a mai kategóriákká.

Ráadásul az idők folyamán egy rakat szer átkúszott az I-esbe, ami anno szabadforgalmúként kezdte, mint a Bi58, a kaptán (Orthocid, Merpan)...

Nem tudom, hogy pl. a Bi58-cal most mi van Szlovákiában, de 3-4 éve még azt is árulták ampullában is, szabadforgalmúként...

 

ÜdV

Előzmény: buga1 (16778)
mansell79 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 16780

Sziasztok
 Abban szeretném a tanácsotokat kérni,hogy tavaj telepitettem 15 gyümölcsfát , szilva,őszibarack,csersznye,meggy,kajszi,alma,körte. Vettem permetszereket is,az eladó,Score-t illetve Topas-t adott gombaölőnek,de ahogyan néztem a Score az csak az alma körte és őszibarackra jó, a Topas pedig mindenre. A kérdés pedig az hogy,külön permetezzem a Sore-al az alma körte őszibarackot., A Topassal pedig külön a többit,vagy össze keverhetem a két permetet? Válaszát előre is köszönöm.

buga1 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 16779

És még az az érdeles benne,hogy kontakt szerként van feltüntetve kitűnő felszívódó tulajdonságokkal. Ezt hogy értelmezzem? Kontakt  meg felszívódó egyben?

Előzmény: buga1 (16778)
buga1 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 16778

Szlovákiában engedélyezett (3.kategória) szer a Calypso 480SC.  A kiszerelés 25,10 és 2x1 ml. Az idén is ezzel permeteztem...

Előzmény: Antisystem (16777)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.11 0 0 16777

Ez egy iszonyú jó kérdés... ha esetleg valami illetékes erre tévedne, meg kellene fontolni a nem méhveszélyes neonikotinok, pl. a Calypso kis kiszerelésének III. kat.-ba helyezését:))) Egyébként meg ja, marad a pirethroid többször... ami még szóba jön (mint pl. a Megatox) az abszolút nem "földi halandók" számára van:(

 

ÜdV

Előzmény: spapda (16772)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.11 0 0 16776

Ó, hát az nagyon bonyolult:)))

A gyártó weblapjának román kiadásán:

http://www.sumi-agro.ro/en/index.php?pg=10&p=11

 

ÜdV

Előzmény: Vebber (16773)
Vebber Creative Commons License 2014.04.11 0 0 16775

+1 előttem szólókhoz, ugyanaz. Más gyártó, kissé más név.

Kb. mint a gyógyszereknél lopedium, loperamid, stb.

Előzmény: Törölt nick (16756)
Vebber Creative Commons License 2014.04.11 0 0 16774

50 ml Folicurt még egy hete láttam, nem szűnt meg.

Előzmény: Antisystem (16762)
Vebber Creative Commons License 2014.04.11 0 0 16773

Köszi. A román leírásra hol találtál rá?

Előzmény: Antisystem (16754)
spapda Creative Commons License 2014.04.11 0 0 16772

Köszönöm!

Ha csak 2x lehet fújni a Mospilant, akkor mivel lehet ellensúlyozni az Actara kiesésést? Többször kell piretroidokkal permetezni?

Előzmény: Antisystem (16771)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.11 0 0 16771

Max Mekk Elek az ezermester:)

1, Igen, én is kb 2 hétről tudok.

2, http://www.sumiagro.hu/kategoria/rovar-es-atkaoloszerek/mospilan-20-sg/ - a felhasználás fülön megtalálod, melyik kultúrában hányszor.

3, 2-nél több felhasználást a gyártó nem javasol. Az meg gond tényleg, hogy az Actara meg az Apacs kiesik... legalább a Calypso-t vagy a Coragent kiadhatták volna III-ba helyette...

+1  Hivatalosan nem. (bár emlékezetem szerint amíg forgalomban volt a 100 EC is az antik időkben, azt tán lehetett)

 

ÜdV

Előzmény: spapda (16770)
spapda Creative Commons License 2014.04.11 0 0 16770

Mester! 1 hete permeteztem a gyümölcsfákat Mospilan+Karate+Topas kombinációval, főleg a kezdődő hernyó és tetű invázió kapcsán (a Topast preventív jelleggel). Szép munkát végzett a koktél, csak döglött példányokat találtam a leszámolás után. A kérdéseim a Mospilan kapcsán fogalmazódtak meg bennem:

 

1. Mennyi ideig hatásos a Mospilan felszívódás után? A gyártói leírás szükség esetén 7-10 napon belüli ismétlésről szól, ebből arra gondolok, hogy 2 hétnél nem tart tovább.

 

2. Hányszor lehet/szabad 1 évben az acetamipirid előnyeivel élni? Erre nézve nem ír semmit a gyártó, a fent említett megismételt kezelésből az biztos, hogy legalább 2x, de vajon több alkalommal is lehet?

 

3. 2-nél több alkalommal való permetezés során mennyire nő a rezisztencia kialakulásának esélye? Nyilván mindig rakok mellé kontakt szert is (Karate, Decis és Cyperkill van itthon készleten), de tavaly egyszerűbb volt az élet, mert Mospilan-Actara-Mospilan volt a sorminta, idén az Actara kiesik.

 

+1. A Cyperkill használható barackban, meggyben és szilvában? A gyártói oldalon csak az alma szerepel.

Előzmény: Antisystem (16768)
pacsepa Creative Commons License 2014.04.11 0 0 16769

Így már harmadszor (?) is köszönöm!

Előzmény: Antisystem (16768)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.11 0 0 16768

Igen, valóban elsőre félreolvastam, és én is most jöttem rá, hogy visszaolvastam. Ettől függetlenül mindkettővel keverhető, sőt a három is keverhető:)

 

ÜdV

Előzmény: pacsepa (16767)
pacsepa Creative Commons License 2014.04.11 0 0 16767

Még egyszer átolvastam, lehet, hogy félreértettél.

 

Tehát a Thiovit keverhetőségére voltam kíváncsi, hogyan viszonyul a Topas-hoz és a Dithane-hoz? Erre írtad, hogy mindkettővel keverhető?

Előzmény: Antisystem (16764)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.11 0 0 16766

Nincs mit:)

 

ÜdV

Előzmény: pacsepa (16765)
pacsepa Creative Commons License 2014.04.11 0 0 16765

Ismét csak köszönöm! :-)

Előzmény: Antisystem (16764)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.11 0 0 16764

Mindkettővel simán, én most is Topas + Dithane keverékkel nyomultam a monilia ellen...

Szőlőben mostanában virágzás és fürtzáródás közt (tehát amikor a felszívódóknak ideje van) többnyire vagy strobikat használtam kombóban (Eclair 49WG II.) vagy Curzate -t(régebben Zetanil ua) vagy Ridomilokat.

Szőlőben is bevetheted a Folicurt (ha jól rémlik 2x tán egy évben) meg a Chorust is (1x) ezek ugye viszik a lisztharmatot is meg a szürkepenészt is.

Atka ellen persze az emelt dózisu kén, de mellette lehet atkairtókat is használni, minta  Nissuron.

Aztán közvetlen fürtzáródás előttől már csak réz meg kén.

 

ÜdV

Előzmény: pacsepa (16763)
pacsepa Creative Commons License 2014.04.11 0 0 16763

Köszi és még egy kérdés, hogy a lúd is kövéredjen!

A Thiovit mennyire keverhető a Topas-al, vagy a Dithane-al?

 

Ugye itt arról van szó, hogy pl. szőlőnél a peronoszpóra és a lisztharmat ellen is kell permetezni, pláne nálam, ahol minden éjjel megy a szőlők környékén a locsolás, szóval nedves a környezet.

A Quadris MAX virágzás után csemegeszőlőben nem használható. A Ridomil Gold Plus még szóba jöhet peronoszpóra ellen, ami tartalmaz felszívódó hatóanyagot is. Viszont az atkák ellen időnként be kell kombinálnom a Thiovit-ot is.

Előzmény: Antisystem (16762)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.11 0 0 16762

A Teldor kontakt szer részleges transzlamináris hatással, úgy tudom.

 

A Folicurnak meg tudtommal nem szűnt meg az 50 ml-es kiszerelése, lehet, hogy szimplán épp kifogyott a kereskedelemből, mert sokan azt vették. A legutolsó - 2012 - engedély-módosítása szerint:

10. A növényvédő szer kiszerelése, csomagolása:

a kiszerelés térfogata/tömege: 50 ml, 250 ml, 1 liter, 5 liter
a csomagolóeszköz anyaga: HDPE vagy COEX/EVOH
Az 50 ml-es és 250 ml-es kiszerelés címkéjén nem szükséges feltüntetni a kalászos és repce kultúrát.

 

ÜdV

Előzmény: pacsepa (16761)
pacsepa Creative Commons License 2014.04.11 0 0 16761

Szia Antisystem!

Teldor-t használok a szamócára és időnként a szőlőre szürkerothadás ellen. Eddig abban a hiszemben voltam, hogy ez felszívódó szer, de most átolvastam a Bayer oldalán az adatlapját és elbizonytalanodtam. Konkrétan nem írja, hogy felszívódó, vagy kontakt, azonban az ÉVI feltűnően rövid.

Ha mégis felszívódó, akkor szélesebb körben fogom használni, mert jó anyag. Lehet, hogy beiktatom a tavaszi monilia elleni védekezésbe is, mint váltószert, de a naponta automata által locsolt konyhakert is kaphat belőle. Tudsz segíteni, hogy akkor most melyik csapatban játszik?

 

MÁS!

Van most nekem csipetnyi öröm és bódottá'!

Sikerült egy ismerőst, beszerzési forrást találnom a nem III. kat. szerekre!

Remélem maradt az Actara/Venus a régi kisebb kiszerelésben is forgalomban! A Folicur Solo készletem még jövő tavaszra is elég, de utána vennem kell. Létezik valahol 250 ml-esnél kisebb kiszerelést? A gyártó honlapja szerint van 50 ml-es, de a Gazdaboltban már 250 ml-es a legkisebb. Az 250 liter vízhez elegendő, kiskertben jó pár évre elég, különösen ha váltják a szereket.

 

Előre is köszi!

pacsepa Creative Commons License 2014.04.10 0 0 16760

Ugyanazzal és ugyanakkor kell permetezni, mint a szántóföldieket. Nem hallottam még róla, hogy az eredési, fejlődési tulajdonságokat befolyásolnák a növényvédő szerek. Kivéve a gyomirtókat! :-)

 

Én az oltás után (ugyan nem kézben, hanem fán) néhány nappal már permeteztem Dithane + Topas + Mospilan koktéllal.

Előzmény: faesztergályos (16759)
faesztergályos Creative Commons License 2014.04.10 0 0 16759

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni a nálam jobban hozzáértőktől, hogy az idei kézbenoltott és már megindult, kiiskolázott gyümölcsfaoltványokat mikor és mivel kell permetezni.

A napokban vettem észre, hogy a szilvák leveleit, valami hernyófélék zabálják.

Ha valaki tudná a kérdésemre a választ, kérem mielőbb jelezze, mert közel 3000 db. oltványról van szó. Nem szeretném ha kárba veszne a munkám, mert nagyon sokat dolgoztam velük.

 

Előre is kösz: Dóra Attila 

pacsepa Creative Commons License 2014.04.10 0 0 16758

Ja, a hatóanyaga gyakorlatilag megegyezik a Mospilan-nal.

Vagyis akkor a Mospilan is jó lesz.

Előzmény: Törölt nick (16756)
Antisystem Creative Commons License 2014.04.10 0 0 16757

????

 

(A Mospilan is van Magyarországon - meg még pár néven az acetamiprid hatóanyag - a hagyma nem szerepel a magyar engedélyeikben)

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (16756)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!