Keresés

Részletes keresés

zéta_ Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1461
A magas koleszterinszint is okozhat amúgy tinnitust, azt esetleg rendezhetned vmi statinnal (mondom en akinek szinten magas...) A belső ful mikrokeringeset a Betaserc fokozza, es javulás esetenként csak többhetes kezelés után jelentkezik, de mar írtad hogy Neked az nem jött be. A Preductal, Adexor MR, Moduxin, stb. mar egy ideje tényleg csak anginas betegeknek rendelhető. Egyéb lehetőségek még: Nootropil, Cavinton, Chinotal, Trental, Ginkgo készítmények, Milgamma N, cink, vas, nagyjából ennyi. De Neked nagy valószínűséggel SHL-ed van, es akkor az injekciótól majd minden jóra fordul!! :-) tarts(unk) ki!!
Előzmény: Faterik (1458)
Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1460

Ez nem a pokol,sokkal több annál.......

Még a vidéki körzeti orvosaim is be vonodtak a történetbe,szóval ha igy nézem akkor tényleg mindenütt jártam.

Bencsik Doktornőbe nagyon bizok.

Ha létezik olyan,hogy a búcsújáró lepke,akkor én vagyok az orvosjáró lepke....

Emellett az összes ismerősöm tudja hogy fülzúgásom van.

kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1459

Atyaég te is a poklok poklát járod már egy ideje, és méghogy az ember nem tud küzdeni mi!?

Annál édesebb lesz a gyógyulás....... :-)

Előzmény: Faterik (1458)
Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1458

Mindegy hova fektetnek,csak csökkenjen ez a zúgás.

Úgy eszem én is a Chinotalt mint a cukrot,emellé a Nootropil,attól meg megy a hasam,de mindegy.

Magnézium,milgamma,mindent szedek amit csak lehet.

Meg kérdeztem orvostól is,hogy a Preductal MR-t már nem irhatják fülzúgásra,hogy van e még olyan szer ami a belső fül

oxigénellátását fokozná.Mondták,vény nélkül nincs.

Emellé persze Ciprlalex,Rivotril agyzsibbasztók.

Olvasni már fél éve nem olvastam semmit,tévét nem nézek.

Anyámmal is csak max annyit hogy jó reggelt,meg jó estét.

Hetente járok audiometria ellenőrzésre,ezenkivül néztem hogy a vérnyomásom szépen rendeződött a Chinotaltól.

Eddig 15 orvosnál voltam,Bencsik doktornő lesz a 16.

 

Az MRI-n enyhe arcüreggyulladást találtak,illetve magas a koleszterin,meg a vas.

Mind nagyon lényeges....

 

kissulak Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1457

AZ nem jó, ha pattog.... Az antibiotikum meg (nekem) kifejezetten ártott, szarabbul voltam tőle. Próbáld meg a sókamrát: az jó az immunrendszer erősítésére, lohasztja a nyálkahártyaduzzanatot és segít elnyomni a zúgást is, tehát pihentet!

 

Én a héten ijedtem meg, kitört rajtam valami vírus és 2 nap nátha  után elkezdett pattogni a fülem.... Hálistennek sikerült orrsprayvel és aspirin komplex-szel úrrá lenni a helyzetem.

Előzmény: kick75 (1456)
kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1456

Szia!

 

Pont téged emlegettelek! :-)

 

Még pattog de olyanokat, hogy a fejem is belerezonál. Másodjára fáztam meg azóta, nyilván a rengeteg antibiotikum kikészítette az immunrendszeremet. Most ezt is próbálom erősíteni.

A-Z ig minden vitamin meg stb van itthon......

Előzmény: kissulak (1455)
kissulak Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1455

A mélyhangú zúgás sem jobb: remekül össze tud gerjedni pl a teheraurók hangjával....

 

(Sajnálattal olvasom, hogy még mindig nem javulsz:(  A fülkürthurutod hogy van? Pattog még a füled?)

Előzmény: kick75 (1452)
kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1454

Igen reggelente nekem is halkabb nyilván a kipihentség meg az agy kikapcsolása miatt.

Viszont nem tudom ti, hogy vagytok vele de a reggeleket duplán utálom emiatt, hogy erre a szarságra kell ébredjek, és ez az ami felörli az embert minden nap...

Előzmény: zéta_ (1451)
zéta_ Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1453

úgy látom, nem csak nekem lett a legkedvesebb háztartási gépem a működő >mosógép< a lakásban... :)

Előzmény: kick75 (1452)
kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1452

kb. 6-9khz között hallom és a mérések alapján 30-60db között van valahol.

Sajna ezt a frekvenciát kevés dolog nyomja el a napi háttérzajok közül. Valóban én is csak a mosógép meg a páraelszívó mellett nem hallom csak. Gondolkoztam is rajta, hogy befészkelem magam a fürdőszobába és éjjel nappal mosunk itthon.

Előzmény: zéta_ (1451)
zéta_ Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1451

kick, neked milyen hangos és milyen frekvenciájú?

 

Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de nekem reggelente ébredés után mindig tökre halk. Gondolom azért mert 8 óra körül tetőzik az emberben a kortizol szintje, akkor még hatnak a szervezetem saját gyulladáscsökkentői... Aztán napközben elkezd süvíteni és estére lesz a legszarabb.

Gyógyszerész létemre még ezeket a Varga-féle gyógygombákat is elkezdtem lesegetni a neten, esküszöm az ember a kutyaszart is beszedné, csak csillapodna a dolog...

 

Faterik, hol fognak kezelni Téged, a Szigony utcai Fül-Orr-Gége Klinikán? Készülj fel hogy ott olyan csodálatos körülmények vannak, hogy az embernek sírhatnékja támad amikor befektetik valamelyik kórterembe... :D esküszöm Albániában különb kórházak lehetnek, mint  a VIII. kerületben...

Előzmény: kick75 (1449)
kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1450

:D :D

 

Melyik kerületben laksz egyébként?

Előzmény: Faterik (1448)
kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1449

Igen neki is volt azalatt a 6-8 hónap alatt, majd mikor meggyógyult elmúlt. Egyébként ezt a feszítő, néha mintha összeakarna roppani a fejem/fülem érzést és is tapasztalom még.

Előzmény: zéta_ (1447)
Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1448

Egyébként,a helyi Sztk fülészeten már nem merik nekem kinyitni az ajtót,rosszul vannak ha meglátnak,ezért kezelnek Zuglóban.

zéta_ Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1447

Jaja nekem is van zöld színben kis felhajtható simlivel, úgy nézek ki benne én is, mint valami idióta... :D

 

És a lánynak is lett tinnitusa a fülkürthurut kapcsán?

Én amióta leépült a szteroid, azóta megint enyhe feszítő/fájó érzésre lettem figyelmes mindkét fülemben, tehát biztosan van még valamiféle gyulladás odabent, amit a szteroid egyébként hibátlanul elfedett. Kár, hogy nem szedhetem életem végéig...! :-/

Előzmény: kick75 (1446)
kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1446

Van ilyen sapkám, elég idiótán nézek ki benne. :D Tudom nem ez a lényeg, melegítgetem  vele szorgalmasan.

Beszélgettem itt a fórumon egy lánnyal és ő mondta, hogy neki is 6-8 hónapig tartott míg rendbe jött a fülkürthurut után.

Ebben bízom én is, hogy így lesz!!!

Előzmény: zéta_ (1439)
zéta_ Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1445

Jaja tudom hogy marha drága, de amúgy van részletfizetésre is lehetőség...

De azért remélem hogy ha megkapod a szteroidot, a hangerő lehalkul, a tinnitus elcsendesedik, és a haza fényre derül! :-)

 

Ha tudsz angolul, olvasd el ennek a lengyel informatikus csávónak a történetét:

 

http://plasticity.szynalski.com/

 

írt egy játékszerű programot magának, ami a tinnitus bemért frekvenciája alatt és felett ingerli az agyat, hasonló az alapelv, mint az CR esetén. én egy ideig játszottam vele esténként elalvás előtt, és átmenetileg egy pár percre mindig lehalkult a dolog...

Előzmény: Faterik (1444)
Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1444

Első a szteroid.

De most őszintén Zéta,csináljak egy flesh mobot a parlament elé,hogy "Adjatok 1 millát a CR-re mert egy magyar állampolgár halni készül"

zéta_ Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1443

Minden esetre szerintem ne gondolj úgy a szteroid injekcióra mint ami majd elfújja az egészet, szerintem már az is sokat számít, ha csak lehalkul a sípolás! Nekem sem söpörte el az infúzió a dolgot, de már attól boldog(abb) ember lettem, hogy lehalkította, mégha csak átmenetileg is... K*rva hangosan hallhatod, a dB-ekből ítélve, amiket írtál, mondjuk fura hogy nem mérték be Neked, hogy milyen hangerővel lehet elnyomni.

 

A Bencsik doktornő különben az akusztikus CR-neuromoduláció terén is képben van és ott is dolgozik, úgyhogy semmiképpen ne az élet eldobásán járjon az eszed, inkább mindig a következő lehetőségen/megoldáson/segítségen!

 

 

Előzmény: Faterik (1442)
Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1442

Mert akkora van időpont.

Hát bocs a noiser miatt,csak már elvetemült vagyok,elmegyek a végsőkig :D

 

Jobb fülemben 4000 Hz sac per kb 60 dB tinnitus

Bal fülemben      250 Hz sac per kb 50 dB tinnitus

 

A hangosságát még nem mérték be,ezért csak saccolom,valahol belátható hogy ez nem állapot.

Akkor nem hallom ha megy a mosogép.

zéta_ Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1441

Biztos hogy lesz javulás, nekem a szteroid infúzióra kifejezetten lehalkult! Mintha letekerték volna a hangerőt, alig hallottam valami kis ciripelést még befogott fülekkel is... amíg nagy ló adagokban kaptam a Solu-medrolt. :-(

 

Csak azért írtam a noisert, mert szerintem az is sokat számít, ha nem a sípolást kell hallgatni egész nap, hanem helyette egy kellemesebb, elviselhetőbb hangot.

Hogyhogy csak 2 hét múlva lesz a vizsgálat?

Neked amúgy milyen frekvencián sípol és hány dB-en? Nekem 4000 Hz körül mérték be és nagyjából 20 dB-re.

Előzmény: Faterik (1440)
Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1440

Zéta! Én Bencsik Doktornőben bizom,telerakatom az egész fülemet szteroiddal,akkor is ha kihullanak a fogaim.

Nem kell noiser.Nem tudok ezzel együttélni,elértem hogy egyetemi szinten foglalkozzanak a problémámmal.

Ha nem múlik,akkor inkább a halál mint ez.Nem akarom hogy a családom végig kinlódja az elkövetkezendő életeket.

zéta_ Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1439

kick, sajnos ez egy annyira speciális területe már az orvoslásnak, hogy nem sok mindent hallottam róla. A múltkor beszélgettem egy 50 körüli hölggyel aki mindkét fülébe kapott szteroidot és Cavinton injekciót is több napig, de ő főleg a fülzúgásra panaszkodott, nem az injekciókra. Azért kicsit tartok tőle, hogy mennyire fog fájni, gondolom rohadtul.

 

Egyébként ne nézz hülyének, de én amikor az arcüreggyulladásom volt és fájt a fülem ill. kezdett a sípolni (szintén 4000 Hz környékén), akkor vettem magamnak egy zselés fülmelegítő sapkát, tudod mint ami a gyerekeknek is van, ilyet:

 

http://netbio.hu/spd/NetBio_805849/Gyogysapka_Ototherm_fulmelegito_sapka_betettel_3_m

 

http://bioszallito.hu/OTO-THERM_Fulmelegito_gyogysapka__00__-_LANYOS_szin__egyszinu_-termek-50828

 

 

ha Neked tényleg csak a fülkürthurut áll a háttérben, akkor lehet hogy érdemes lenne ezzel melegítened naponta többször, nekem jobban bejött, mint az infrázás.

 

Faterik, nem gondolkodtál még maszkoló/noiser használatán? Olyan mint egy kis hallókészülék, közvetlenül a fülbe kell illeszteni, Anyukámnak van és ilyen tengermorajlás-szerű sustorgást lehet hallani benne, egész kellemes hang - a fülzúgáshoz képest.

Itthon 3 félét lehet kapni, mondjuk jó drágák:

Hansaton Sanus Noiser (MM2, MM3, MM4) Közfinanszírozás alapját képező bruttó ár: 74 168,- Ft Támogatás bruttó összege: 37 084,- Ft   Victofon MTN Közfinanszírozás alapját képező bruttó ár: 74 168,- Ft Támogatás bruttó összege: 37 084,- Ft   Protone PNG Közfinanszírozás alapját képező bruttó ár: 74 168,- Ft Támogatás bruttó összege:   37 084,- Ft

 

Előzmény: kick75 (1434)
Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1438

Én olyan veszett ideges lettem,amikor autogén tréninget akartak tanitani,hogy azt elképzelni nem lehet.

kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1437

Ja, ha mindenkinek csöng akkor mi miért foglalkozunk vele?!! :D

 

"Létezik például egy relaxációs módszert is bevonó technika, amellyel a betegek 70 százaléka javulást szokott elérni, mivel segítségével képessé válnak figyelmen kívül hagyni a fülükben zúgó zajt. Ez a módszer azért is hatékony lehet, mert egyes nézetek szerint tulajdonképpen mindenkinek cseng a füle, csak a többség nem fordít rá figyelmet. "

kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1436

GABÁ-rol

A tinnitus becslések szerint a népesség mintegy 10 százalékát érinti. A jelenség során az alany gyakran él át magas csengő, vagy zúgó hangokból álló hallásélményt. A fülzúgásos panaszok hátráltatnak a munkában, az alvásban, és a mindennapi életvitelben. A tinnitus a leggyakoribb oka a halláscsökkenésnek, de akár öngyilkossághoz is vezethet.

Korábban ismert tény, hogy a zajterhelés (például hangos gép, vagy zene miatt) a belső fül szőrsejtjeinek pusztulását okozza. Mivel a szőrsejtek más-más hangfrekvenciára érzékenyek, ezért pusztulásuk hiányt hagy maga után a hallásspektrumban. A szóban forgó vizsgálat Michael Merzenich professzor (Kaliforniai Egyetem, San Francisco) munkáját vette alapul, mely részletesen dokumentálta, hogy mi zajlik az agykéregben akkor, amikor a hangok generálódnak. Shaowen Bao és munkatársai arra jöttek rá, hogy a zúgó hang nem a belső fülből, hanem az agykéregből ered: az agy hallásért felelős területe fantomhangokat generál, hasonlóan a végtagamputáció után átélt fantomfájdalomhoz.

A Proceedings of the National Academy of Sciences oldalain olvasható vizsgálat patkánykísérletekben mutatta ki, hogy a hallásért felelős kéreg miért kreál ilyen fantomhangokat: a bejövő jelet elvesztő idegsejtek spontán képesek ingerületbe jönni, ugyanis az egyensúly fenntartása miatt időnként mindenképp le kell vezetniük a feszültséget.

A megállapítás számos kezelési stratégiát vet fel: egy tanítási folyamattal át lehetne nevelni az idegsejteket, hogy új bejövő ingerre reagáljanak. Merzenich korábbi munkái során már képes volt átcsoportosítani az agy energiaforrásait, hogy javítsa a tanulási és memóriafolyamatot - főként Alzheimer-betegek esetén.

Az is ismert, hogy emennyiben egy ujjat amputálnak, az érte felelős agyterületet át lehet csoportosítani, hogy a másik ujj irányításában vegyen részt. A kutatók szerint az agy elég képlékeny ahhoz, hogy ez a fajta újraszerveződés a hallás esetén is működhet: az agy így érzékenyebben reagálhat a meglévő hangokra. Mindazonáltal a módszernek korlátai is vannak, ugyanis a mély hangokat nem képes pótolni.

Másik módszer lehet a gyógyszeres befolyásolás: egyes szerekkel gátolni lehetne a neuronok spontán kisülését. A GABA-jelpálya fokozódása ilyen gátló hatást fejthet ki. Mindazonáltal az ilyen típusú szerek széles mellékhatás-spektrummal rendelkeznek, így még nem tudni, hogy a módszer működne-e a klinikai gyakorlatban. Számos kísérlet folyamatban van, mely a jelpályát különböző célpontokon befolyásoló anyagok humán hatásait vizsgálja.

 

Faterik Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1435

Zéta! Két hét múlva kedden fogják felmérni az állapotomat,azt nem tudom hogy helybe kezelnek e magánrendelésen.

Nyilván az összes papiromat vinni fogom,Bencsik Doktornő mondta hogy összes papiromat vigyem,meg mondtam hogy nekem idegi fülzúgásom van,de mondta elkövetünk mindent amit lehet,mondta infuzio rendben van,Chinotalt meg Nootropilt szedjem addig,az is okés.A másik meg hogy valami gyógyszeres kezelést is emlegetett,nem tudom mi lehet az az injekcio mellé.

kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1434

Te mint gyógyszerész milyen tapasztalatokat kaptál vagy hallottál erről a belső fül injekcióról?

Előzmény: zéta_ (1433)
zéta_ Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1433
Kick! Mint írtam, gyógyszerész vagyok. A niacin=B3-vitamin, a vinpocetin=Cavinton, a GABA pedig (gamma-amino-butyric acid) a legáltalánosabb gátló neurotranszmitter az agyban. Módulalasara alkalmas gyógyszerek főleg antiepileptikumok es antidepresszánsok. Ezek itthon is mind forgalomban vannak.

Faterik, az acyclovir csak Herpes Simplex es Varicella Zoster ellen hatékony. Nekem sajna se herpeszem nem volt, se baranyhimlom. :-( csak az a rohadt féloldali arcureggyulladas... Neked mikor kezdik a belső ful injekciókat?
Előzmény: kick75 (1414)
kick75 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1432

Jobban belegondolva legalább napi 100 millió ember böngészi a netet nap mint nap hátha egy új reményteljes napra ébred, hogy igen megvan a gyógyszer!!

Csak az a baj Faterik, hogy ebben mi is benne vagyunk..  :-(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!