Keresés

Részletes keresés

zenox Creative Commons License 2004.04.06 0 0 657
Redhut:
A Dreams közelében találtatok olyan partot, ahol lehetett rendesen fürödni, és nem csak sznorizni?
A Dreamsnél lépcsők mentek a vizbe? Korallok, már voltak ott? A tűzhalat búvárkodás közben láttátok?
Előzmény: redhut (655)
zenox Creative Commons License 2004.04.06 0 0 656
Amtibacsi:Esetleg dobj egy mailt a részletekkel.

Redhut: A Karthago jelenleg -telefonos info alapján- arab légitársasággal utaztat.
Nektek mennyibe jött ki 1 főre a Karthagonál?

Előzmény: Amtibácsi (654)
redhut Creative Commons License 2004.04.05 0 0 655
Szia!

Mi most jöttünk meg csütörtökön Sharmból, a Dreams Beachből. Sztem teljesen rendben volt a szálló, persze zártam a szobában hagyott táskámat az itteni figyelmeztetésnek köszönhetően. A kaja OK, a medencék jók, a part viszont tényleg csak sznorizni jó. Sok az orosz és elég bunkók, de kerültük őket ahol lehetett. Merültünk párat (óriásteknős, barracuda, tűzhal, muréna), meg szafariztunk egy nagyot (színes kanyon tutti!). A Karthagóval voltunk, de nem arab, hanem cseh légitársasággal (Travel Service). Ha kell valami infó, kérdezz, szívesen segítek.

Előzmény: zenox (649)
Amtibácsi Creative Commons License 2004.04.05 0 0 654
Üdvözletem

Aki idén is az OTP-vel akar utazni, az keressen meg. Érdemes. Sajnos van egy 200e Ft értékű vásárlási utalványunk, de csak az OTP-Travelnél váltható be. Szeretném, ha mindketten jól járnánk.

amtikukacfreemail.hu

Előzmény: foldimogyoro (630)
nus Creative Commons License 2004.04.04 0 0 653
kempingen kulcsal zárható szobákat kell érteni, de persze megértem aggályaidat. nekem mondjuk nem voltak problémáim, (csak) egy fényképezőgépet loptak el tőlünk :(, mikor mentünk busszal Kairoba.de a szállással nem volt gond. mikor is mentek?
Előzmény: zenox (652)
zenox Creative Commons License 2004.04.04 0 0 652
Hát, kemping az nem jöhet szóba... Görögben tudom, hogy tisztaság, rend, biztonság van. Az ottani emberekre nem jellemző a lopás, közvetlenek, barátságosak. Többször voltam már, sokszor a helyszinen véletlenszerűen választva szállást. Egyáltalán nem szeretjük a "pucos" a szállásokat, de Egyiptomban ezt nem merném megcsinálni.
Előzmény: nus (650)
satine Creative Commons License 2004.04.03 0 0 651
Nejedet nyugodtan ijesztgetheted cápaként, iagazit úgysem fog látni :))

Homokos partról írtam, ne képzelj el amolyan végtelen plázst... napernyőkkel. Stégek vannak, korallok, vannak, mély víz. Külön napozóhelyek.
Általában. Többnyire.

Előzmény: zenox (649)
nus Creative Commons License 2004.04.03 0 0 650
kedves zenox,
sharmról sajnos nem sokmindent tudok, mert Dahabban leragadtunk, ami nincs messze sharmtól, így némi infó talán hasznos lehet.
két hetet voltam lent, kb. 100000-ből simán kijött. a taxisok mindenre hajlandóak, ha megfizeted, de rendesen kell alkudni, mert iszonyatosan szemtelenek.
ahol a szállodasor van homokos a part, fel van töltve, voltak családok is, de inkább fiataloknak ajánlott.
ha nem szállodában laktok, hanem kempinget választotok jobban jártok, Auski camp pl., nem tudom az árak hogyan alakulnak idén, de a mi két ágyas szobánk, ha jól emlékszem 15font=600Ft volt, a mosdót viszont meg kellett osztanunk a többiekkel, ami fontos, nem nagyon szabad igényesnek lenni ebből a szempontból, ha csak éjszakára használjátok, teljesen megfelel. ha jobbra vágytok inkább a szálloda. csak írtad, hogy spórolni kellenne, hát ezen lehet.
nagy búvárhely, és rettenetesen szép a víz alatt, muszáj kipróbálnotok, van magyar búváriskola is, magyar vezetőkkel, akik próbamerülésre is levisznek akár.
a legjobb kajálda a Shark, jó nagy adag, jó kaja, olcsón. na többet most nem írok, ha még érdekel egy és más, írj

ja és cápát nem láttam, a srácok sem, pedig ők az egész napot a vízen töltötték, mert rengeteg szörfös is van

Előzmény: zenox (649)
zenox Creative Commons License 2004.04.03 0 0 649
Ja igen:

Még nem kaptam választ arra, hogy vannak e, nyilvános, szabad, stéggel, lépcsővel felszerelt partszakaszok?
Taxist könnyen lehet találni a szállodák környékén? Gondolom ők 1 kis baksisért elvisznek valami jó partra.

Vannak a környéken helyi halászok, hajósok? Velük talán lehet beszélni, hogy kivigyenek 2-3 órára pipával buvárkodni. Biztos olcsóbb mint utazási irodával. 3-4 összeállunk akkor meg simán megérheti.

Cápákkal mi újság? Nejemet ez aggasztja legjobban... Ja meg a tűzhal.

Előzmény: zenox (648)
zenox Creative Commons License 2004.04.03 0 0 648
Na egyre inkább a finishbe kerül Sharm vs Dahab.
Reméljük a zsé is összejön, és nem kell hirtelen valami kiadásra elkölteni. Addig is, amin lehet sporolunk.
Maximum 100Huf -ot tudunk koponyánként az utazásra áldozni. (Vizum+illeték is benne kell hogy legyen)
Karthagot néztük, jó áraik vannak, de arab légitársasággal utaztatnak. A néhány hónappal ezelőtti események tükrében, inkább probálunk mást találni.
Dahab milyen messze van Sharmtol? Irták, hogy ott vannak magyar búvárbázisok. Vagy Sharmban is találunk?
Szálloda: valami 4* os kellene fürödhető parttal, stéggel, ahol korallokat is lehet már látni. Félpanzió már elég, mert egy kis reggelivel estig simán kihuzzuk, utána meg jöhet a böséges vacsi.
Egy búvárleírásban szerepelet a Royal Paradise Resort, de utazási irodák kinálatában nem találom.
A LastMinute hirdetések sokszor még drágábbak mint a "rendes" utaztatások. Bezzeg németországban 3-4 nappal az utazás előtt a feléért adják, ittmeg...
Felháboritó, hogy az irodák kiirják az utazás árát, majd rákérdezve még legalább 4(!!!) de van hogy több egyébb költség jön az árra.
satine Creative Commons License 2004.04.01 0 0 647
WePi!

Ezt a figyelmetlenséget!!!!
Bocsi!!!
Nagyon boldog szülinapot, utólag is, és jó utat!!!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (642)
satine Creative Commons License 2004.04.01 0 0 646
Dreams Beach-ben.
Előzmény: satine (645)
satine Creative Commons License 2004.03.31 0 0 645
zenox,
mi a Dreasben voltunk, és a prosival ellentétben kifejezetten fürödni nem lehetett, a többi szálloda partjáról nem tudok nyilatkozni.
Ha a fürdés alatt nem úszást, lebegést, hanem csak amolyan pancsikázást, ugrabugrálást értesz, akkor nem lehetett, többeknek ez volt a gondjuk, pláne, ha kisgyerekkel jöttek.

A kiépített stégen néha még megállni sem lehetett, ez egy keskeny és hosszú stég, az egyik oldalon van a "befelé" menő forgalom, a másikon a kifelé menő. Ha megállsz, és utánad sokan jönnek, az ciki...

A stégről lelépni tilos, a végén pedig rögtön mély vízbe kerülsz.

A homokos part az belül van, de onnan nem tudsz közvetlenül a vízbe menni.

A kisboltokban, kisebb kajázdákban átlagos a tisztaság, a turisták által látogatott éttermek, boltok tiszták.

Előzmény: zenox (641)
satine Creative Commons License 2004.03.31 0 0 644
Szia, WePi!
Mér nem szóltál akkor azonnal! Milyen csodás is lett volna ketten térdelni a medence alján :))

Én is megkaptam azt a levélkét, és remélem, nem titok, de NAGYON szimpatikusnak tűnt a társaság!!!

Úgyhogy most nagyon irigykedem!

Nagyon-nagyon jó utat, pihenést + mindenféléket kívánok!!
Aztán majd gyere, amikor hazajöttetek, oszd + az élményeidet!

Előzmény: Törölt nick (642)
zenox Creative Commons License 2004.03.31 0 0 641
Sziasztok!

Most jövök a krétai topicbol. Májusban mennénk valahova, de a krétai topicosok szerint ott még hideg a viz, igy mint megfizethető alternativa Sharm is szóba jöhet.

Milyen ott a tengerpart? Csak a szállodák kiépített stégjein, partjain lehet fürödni, vagy vannak szabad partszakaszok is lépcsővel a vizbe?
Motort,autot lehet bérelni?
Sharmból hova lehet és érdemes elmenni? A piramisokat ne mondjátok, az túl messze van.
A nem szállodai éttermekben, boltokban milyen a tisztaság?
Képeket hol lehet találni? Nem a szállodai fotók érdekelnek, hanem a tengerről készültek.

satine Creative Commons License 2004.03.26 0 0 640
Ercsibe, én vagyok a hülye, nem fogalmaztam érthetően,
és egy ? is kellett volna...
Szóval, nem kellene mégis elkezdenünk búvárkodni??? Ez lett volna a normális kérdés...
bocsi.
mail ment.
Előzmény: satine (639)
satine Creative Commons License 2004.03.25 0 0 639
Ercsibe, abszolút nem voltál off,
csak én ledöbbentem,
azt hittem, Te is, ill. hogy Te búvárkodsz!!!!!

Akkor már fölvettük 1x a fonalat, hogy Te sem és én sem, csak szeretnénk????

Nem akarjuk újra elkezdeni :)))

Előzmény: ercsibe (636)
Goszi777 Creative Commons License 2004.03.25 0 0 638
Szia,
Ha az oroszok zavarnak menjetek a Hostmarkba, allitolag ott kevesebben vannak, sok olasz lakik arra. Viszont Naama Bay 18kmre van.
Előzmény: gabácska (628)
satine Creative Commons License 2004.03.25 0 0 637
Ha nem csak Sharmról van kedved beszélgetni, hanem úgy általában, gyere, beszélgessünk!!!

http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9107959

ercsibe Creative Commons License 2004.03.25 0 0 636
Nem! :((

Én csak a későn ébredők táborába tartozom, akik ráébredtek, hogy hú akkor 3 napos ünnep, szóval a főnök talán engedékenyebben enged el, és menni kéne halacskákat nézni.
Hümmm. Sea Watch? Akkor búvár vagy. Én is nagyon szeretnék elvégezni egy tanfolyamot, de párom makacsul ellenáll, ő szeret a felszínen lebegni. (Igaz Sharmnál, Tirannál szinte minden látszik, sőt, mikor becsatlakoztunk egy búvárhajóhoz (nagyon kedves volt a vezető) mi láttuk az óriástekit, a merülők meg nem... :)) ) Szóval ennek ellenére marhára el bírnám képzelni, hogy lenn vagyok marha mélyen, roncs belsejében stb, de az nem valami vakáció, hogy állandóan azon jár az agyam, hogy vajh párom hol lehet (A Tirannál is úgy kellett visszarángatni, hogy ácsi, mert arra már erős a sodrás...)
De ez van, ez az asszonysors... :(((

Najó, jól szétoffoltam a topicot... sorry... :))

Jó utat. Gondolatban veletek leszek. Ja, csak azért érdeklődtem, mert már nem nagyon látok irodáknál húsvétra helyet, vagy ha igen, az kurva drága... :((

Előzmény: Sanyeszka (635)
Sanyeszka Creative Commons License 2004.03.25 0 0 635
Szia Ercsibe!!!!!!
Szabó Attila szervezésével megyünk aki a Sea Watch-ot vezeti:)Miért esetleg Te is vagy Ti is akkor jöttök Sharm-ba?
Előzmény: ercsibe (634)
ercsibe Creative Commons License 2004.03.25 0 0 634
Sanyeszka, most kapcsolok, az húsvét! Kikkel mentek, és hova?
Előzmény: Sanyeszka (624)
satine Creative Commons License 2004.03.24 0 0 633
Ath, asszem, snno valami ilyesmit írtam én is,
engem is zavart a hodály, a tömeg, a tolongás,
a medencénél üvöltő orosz slágerek, de nekem úgy tűnik, hogy ahova a magyar irodák szervezik a csoportokat, azok a szállodák többnyire (ha nem mind) rendelkeznek ezekkel az átkos tulajdonságokkal...

A medencét kikerültük, van több is, 2 vagy 3?
A tömeg ott eloszlott, én egész a hátsó medencénél, a szálloda vége felé szerettem bámulni az ezerszínű halakat, ha "otthon" voltunk, ott csönd volt és nyugalom :))

Előzmény: ath (632)
ath Creative Commons License 2004.03.24 0 0 632
tojok a kamerára és a telefonra. nem kívánom, hogy hosszú órákat töltsél a naama bay-i rendőrségen, ahol még írógép sincsen és hajnali négykor ráncigáljanak ki az ágyadból, amikor a majdnem 8 órája tartó rendőrségi fenyegetés hatására a szálloda managementje végre hajlandó legalább a töredékét kifzetni annak, amit az ő alkalmazottjuk vitt el.
ja, és valahogy nem szeretnék olyan helyen megszállni, ahol az igazgató a többszöri kérésünkre megbeszélt találkozóra baszik lejönni.....ez azért sokat elmond a vendégekhez való hozzáállásról.
mindezt csak azzal fejelném meg, hogy az akkori partnerem akivel voltam utazási irodás, tehát esetében elvileg, egy normális országban, egy normális helyen, még az elvárhatóan kézséges és segítőkész hozzáálláson felüli bánásmódot várna az ember, hiszen az ország kicsit, a szakma még kisebb és ha valaki csak annyit mond itthon a kollégáknak, hogy ezt vagy az a szállodát a jövőben ne ajánld, akkor érezhetően kevesebb magyar vendég fogja a dreamset választani.

mellesleg még soha sehol a világon nem vitték el szállodából holmimat, csak a dreamsben.

a part egyébként tényleg ok, bár én megfogadtam, hogy ilyen gyárszerű szállodába a sok tufa orosz közé be nem teszem a lábam az életben.

Előzmény: satine (631)
satine Creative Commons License 2004.03.24 0 0 631
Ath,
tudom, hogy sok sokkhatás ért, nekünk sem volt minden fenékig tejföl, de azért nem kellene egyértelműen leírni a Dreamst, az a bunkó tolvaj pont akkor volt ott, amikor Ti... Nálunk meg akkor volt "itthon", amikor elutaztunk Ománba...
Azért még nem utálom Ománt... Pedig hidd el, nem "csak" annyit vitt el, mint tőletek... :((, henem mindent, az emlékeimet, az álmaimat, egy életre...
Bocsi.

A Dreams partja gyönyörű, több stég, hatalmas terület sznorkelezni, búvárkodni, a medencénél lebzselőket ki lehet kerülni, rengeteg hely van, több medence, több partszakasz, emeletesen, kisebb-nagyobb zugok, ha nem akarod hallgatni az orosz hablatyot, el lehet kóvályogni, van tér...

Mondjuk a kajázásnál nem lehet kikerülni, de, gondolom, más szállodában sem...

Próbáld túltenni magad, én megértelek, sajnálom....

Előzmény: ath (629)
foldimogyoro Creative Commons License 2004.03.24 0 0 630
mi tavaly az otp-vel voltunk. Szvsz nem tűnt jellemzőnek, hogy otthagytak volna valakit a semmi közepén.

Egy fakultatív programon ketten elvesztek a csoportból, semmi komoly, Sharm központjában történt, szóval nem a sivatagban, a busz várt +15 percet, és otthagytak egy egyiptomi toptours-os idegenvezetőt egy OTP-s táblával, hogyha előkerülnek az elveszettek, akkor tudjanak kihez fordulni. Az elveszettek taxival visszamentek a szállodába, mert nem találták meg a találkozó helyét.

Aztán a szállodából mobilon szóltak oda az OTP-s idegenvezetőknek, hogy élnek, megvannak, és csak ezután jött el az egyiptomi ember az OTP-s táblával a találkozóhelyről.

Előbb utóbb többeknél jelentkezett a fáraó átka, és az OTP szervezett orvost azoknak, akik kérték.

Mi meg voltunk elégedve az OTP-vel.

Előzmény: gabácska (628)
ath Creative Commons License 2004.03.24 0 0 629
látom senkit nem riasztanak el a dreams beach-ben szerzett élményeink.....
Előzmény: gabácska (628)
gabácska Creative Commons License 2004.03.24 0 0 628
Sziasztok!
Tanácstalan vagyok utazásiroda ügyileg, tudnátok segítei?
A hozzászólásokat végigolvastam, szállodát már sikerütl választani, a leírtak alapján a Dreams Beach nagyon megtetszett. (Jó a döntés?)
Oda két-három iroda is kínál oda utat. Az OTP-t picit leírtátok, de pl. az Atlasz W.T.-ről senkinek nincsa tapasztalata? A Kartago lehúzva a lisátról. Ki melyik irodát választotta? Olyan irodát szeretnénk, aki úgy gondoskodik az utasairól, nem csak ott hagyja a nagy semmi közepén. (Gondolom ezzel más is így van)
Köszi előre is!
DESERTROSE2003 Creative Commons License 2004.03.22 0 0 627
JO UTAT:) várjuk az élményeket!
Sanyeszka Creative Commons License 2004.03.22 0 0 626
Szia Satine!!!!!!!!
Köcce és fogok mesélni meg ha megmondjátok hogyan kell akkor képeket is rakok fel:)))
Üdv:Sanya
Előzmény: satine (625)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!